Perşembe, 21 Mart 2019
Antbirlik´te yeni dönem... Güncel Antbirlik´te yeni dönem...

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği´nde (ANTBİRLİK) Mehmet Körk´ten boşalan Genel Müdürlük görevine Osman Öz vekaleten atandı.


En ucuz ulaşım Cikcilli´de.. Güncel En ucuz ulaşım Cikcilli´de..

Alanya İlçesi´nde en ucuz ulaşımın Cikcilli Beldesi´nde yapıldığı bildirildi. İlçe merkezine 3 kilometre uzaklıktaki beldede, halk otobüsleri biletli öğrencileri 200 bin, biletsiz öğrencileri 250 bin, biletli vatandaşları 300 bin, bileti olmayanları ise 350 bin liraya taşıyor.


THK´dan vekaleten kurban kesimi çağrısı.. Güncel THK´dan vekaleten kurban kesimi çağrısı..

Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şube Saymanı Emine Keyaoğlu, vekaleten kurban kestirmek isteyenlerin, şubeye başvurarak kayıt yaptırmalarını istedi.


TEDAŞ müdüründen ´tasarruf´ çağrısı.. Güncel TEDAŞ müdüründen ´tasarruf´ çağrısı..

TEDAŞ Alanya İşletme Müdürü İbrahim Şirin, vatandaşlara elektrik kullanımında tasarruf yapmaları çağrısında bulundu.


Burdur Eğitim Fakültesi´nde konser.. Güncel Burdur Eğitim Fakültesi´nde konser..

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı Burdur Eğitim Fakültesi´nde konser verdi.


DTOÇK toplantısı Side´de yapılacak Güncel DTOÇK toplantısı Side´de yapılacak

Deniz Ticaret Odası Çalışma Komitesi´nin (DTOÇK) 19. toplantısı Side´de yapılacak.


Syedra Kalesi´ne 72 milyar ödenek ayrıldı Güncel Syedra Kalesi´ne 72 milyar ödenek ayrıldı

Alanya´ya bağlı Seki Köyü sınırları içinde bulunan tarihi Syedra Kalesi´nin turizme açılması için 72 milyar lira ödenek ayrıldı.


ALTSO´yla Akbank arasında kredi anlaşması.. Güncel ALTSO´yla Akbank arasında kredi anlaşması..

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Akbank ile protokol imzaladı.


Antalya´dan yapılan ihracat yüzde 20 arttı Güncel Antalya´dan yapılan ihracat yüzde 20 arttı

Antalya´dan yıl içinde yapılan ihracatta yüzde 20 oranında artışla, 259 milyon 302 bin 417 dolar döviz girdisi sağlandı.


Ulusal anne ölümleri araştırması.. Güncel Ulusal anne ölümleri araştırması..

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, anne ve bebek ölüm sayısının dünyada da tam olarak bilinmediğini belirterek, ´´Akdeniz foklarını sayan, caretta carettaların yumurta sayısını bilen dünya, anne ve bebeğin ölüm sayısını bilmiyor´´ dedi.


Fırtınanın ardından Antalya.. Güncel Fırtınanın ardından Antalya..

Antalya´yı hafta sonu etkisi altına alan yağış ve fırtınanın ardından Akdeniz caddesinin bazı yerleri hasar gördü.


TRT teknik elemanları 4 gündür mahsur.. Güncel TRT teknik elemanları 4 gündür mahsur..

TRT teknik ve nöbetçi ekibin, Sarıçınar Verici İstasyonu´nda kar nedeniyle 4 gündür mahsur kaldığı bildirildi.


Gazipaşa Ziraat Odası´ndan yardım miktarları.. Güncel Gazipaşa Ziraat Odası´ndan yardım miktarları..

Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Hasan Çelik, yaptığı açıklamada, maddi durumu yetersiz çiftçilere sağlık, çocuklarına ise eğitim yardımında bulunduklarını belirterek, bu yıl yardım miktarının 20 milyar lira dolayında olduğunu kaydetti.


Kepez Belediye Başkanı Öner: ´Turistsiz Kepez´i içime sindiremiyorum´ Güncel Kepez Belediye Başkanı Öner: ´Turistsiz Kepez´i içime sindiremiyorum´

Antalya Kepez Belediyesi Başkanı Erdal Öner, Antalya´nın turist sayısında rekor kırmasına rağmen, Kepez Bölgesi´ne turist gelmemesini içine sindiremediğini söyledi.


İnternetten otel rezervasyonları.. Güncel İnternetten otel rezervasyonları..

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, internetten otel rezervasyonlarının artmasının, tur operatörlerini düşündürmeye başladığını bildirdi.


Vergi indiriminin yankıları Güncel Vergi indiriminin yankıları

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, vergi oranlarının indirilmesini memnunlukla karşıladıklarını belirterek, ´´Ancak kayıtdışı ekonomi de önlenmeli´´ dedi.


Alanya´nın tarihi Kuyularönü Camii yeniden inşa ediliyor Güncel Alanya´nın tarihi Kuyularönü Camii yeniden inşa ediliyor

Alanya ilçesinde turistlerin en fazla ziyaret ettiği tarihi Kuyularönü Camii yıkılarak yeniden inşa ediliyor. Günlük ortama 10 bin kişinin geçtiği ana caddelerden biri üzerinde bulunan camiyi günde ortalama 200 turist ziyaret ediyordu.


Evde gerçekleşen kadın ölümleri sonrasında hane halkına sözlü otopsi yapılacak Güncel Evde gerçekleşen kadın ölümleri sonrasında hane halkına sözlü otopsi yapılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Üreme Sağlığı Programı kapsamında Hacettepe Üniversitesi Nüfus Enstitüsü´nün de içinde bulunduğu uluslararası bir konsorsiyum tarafından ´Ulusal Anne Ölümleri Araştırması´ yapılacak.


Antalya´da elektrik kesintisi.. Güncel Antalya´da elektrik kesintisi..

Antalya´nın bazı bölgelerinde 24 ve 25 Aralık tarihlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.


ATSO´dan ödül töreni Güncel ATSO´dan ödül töreni

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nca (ATSO) 2004 Yılı Geleneksel Ödül Töreni´nde, vergi rekortmenleri ile 2003 yılında en fazla döviz kazandırıcı faaliyetlerinden dolayı kişi ve şirket üyelerine plaket verilecek.


Antalya´da s ilahla yaralama.. Güncel Antalya´da s ilahla yaralama..

Antalya´da bir galerici, işyerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından tabancayla vurularak yaralandı.


Kale´de seralar su altında kaldı Güncel Kale´de seralar su altında kaldı

Kale İlçesi´nde etkili olan şiddetli yağmur nedeniyle seralar su altında kaldı, iki köyü birbirine bağlayan karayolu trafiğe kapandı.


Antalya müzesi sponsor arıyor Güncel Antalya müzesi sponsor arıyor

Antalya Müzesi´nde sergilenen eserleri tanıtacak bilgilendirme panolarının büyük bölümü, ödenek yetersizliği nedeniyle yaptırılamıyor.


Öğrenciye portakal suyu.. Güncel Öğrenciye portakal suyu..

Finike İlçesi´nde, elde kalan narenciyenin değerlendirilebilmesi için çözüm aranıyor. Finike Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Uygun, limonun kilosunun 100 bin, portakalın kilosunun ise 350 bin liraya satılabildiğini, bunun da üreticiye zarar ettirdiğini belirterek, yeni çözümler üretilmesi gerektiğini söyledi.


Muz dallarına poşetli koruma.. Güncel Muz dallarına poşetli koruma..

Türkiye muz üretiminin yüzde 60´ının gerçekleştirildiği Gazipaşa´da muz üreticileri, daha kaliteli muz üretmek ve ürünlerini rüzgar, yağmur, don gibi doğal etkilerden korumak için muz dallarına poşetli koruma yöntemi uyguluyor.


Antalya´da klasik müzik rüzgarı.. Güncel Antalya´da klasik müzik rüzgarı..

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, klasik müzik konseri verecek.


Fırtına ve yağış sebze fiyatlarını yükseltti Güncel Fırtına ve yağış sebze fiyatlarını yükseltti

Antalya´da hafta sonu etkili olan fırtına ve yağış, sebze fiyatlarının artmasına neden oldu.


Çanakkale Dardanelspor Antalya´da kamp yapacak Spor Çanakkale Dardanelspor Antalya´da kamp yapacak

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi´nde mücadele eden Çanakkale Dardanelspor, devre arası ikinci etap kampını Antalya´da yapacak.


Örnek terminal.. Güncel Örnek terminal..

Manavgat İlçesi´ndeki Şehirlerarası Otobüs Terminali, acil yardım, bebek bakım üniteleri, bilgisayarlı otomasyon sistemi ile diğer terminallere örnek gösteriliyor.


Noel Baba´nın kemiklerinin Türkiye´ye iadesi.. Güncel Noel Baba´nın kemiklerinin Türkiye´ye iadesi..

Merkezi Antalya´da bulunan Noel Baba Vakfı Başkanı Muammer Karabulut, Bari´de bulunan Aziz Nicolaus´un kemiklerinin Türkiye´ye iadesi için, 1998 yılında Bari Ruhani Reisi Mariane A. Magrassi´ye hitaben yazdıkları yazının yanıtını beklediklerini söyledi.


Dünya Kooperatifçilik Günü.. Güncel Dünya Kooperatifçilik Günü..

S.S. Yeni Yerleşmeler Konut Yapı Kooperatifleri Birliği (ANTKOOP) Genel Başkanı Şekip Dinçer, uzun vadeli ve ucuz taksitlerle konut sahibi yapmayı amaçlayan Mortgage sisteminin dar gelirliye hitap etmediğini savundu.


Alanya´da kaldırım işgali yasağı.. Güncel Alanya´da kaldırım işgali yasağı..

Alanya İlçesi´nde belediye tarafından esnafa tebligat gönderilerek, dükkanların kaldırımları işgalinin önlenmesi amacıyla gerçekleştirilecek uygulamanın 1 Ocak 2005´te başlayacağı bildirildi.


Antalya Havalimanı´nda kalbi duran Alman turist anında müdahale ile hayata döndürüldü Güncel Antalya Havalimanı´nda kalbi duran Alman turist anında müdahale ile hayata döndürüldü

Antalya Havalimanı´nda kalbi tamamen duran 70 yaşındaki bayan Alman turistin tekrar hayata dönmesine vesile olan Antalya Havalimanı Uluslararası Terminal İşletmeciliği özel sağlık ekibi Antalya´nın gurur kaynağı oldu.


Asiye Soysal´ın töre için öldürülmesi olayı ile ilgili iki kişi yakalandı Güncel Asiye Soysal´ın töre için öldürülmesi olayı ile ilgili iki kişi yakalandı

Antalya´da töre cinayeti olarak nitelendirilen Asiye Soysal´ın öldürülmesi olayı ile ilgili iki kişi yakalandı. Olay ile ilgili yakalanan Asiye Soysal´ın 14 yaşındaki küçük oğlu H.Ö Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılırken, hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan abisi Ahmet Soysal Kusadası´nda yakalanarak tutuklandı


Tarım Bakanı Güçlü, pancar için yeni kota konulmayacağını açıkladı Güncel Tarım Bakanı Güçlü, pancar için yeni kota konulmayacağını açıkladı

Son zamanlarda sıkça gündeme gelen pancar kotalarının yükseltilmesi konusunda açıklama yapan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, kotaların arttırılmasının mümkün olmadığını söyledi.


ANTDOB, 2004 yılını La Boheme ile kapatıyor Güncel ANTDOB, 2004 yılını La Boheme ile kapatıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) yılın son temsilini La Boheme operası ile yapıyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2004 yılını rejisör Alexander Titel´in sahneye koyacağı La Boheme ile kapatıyor.


Oda ve birlik seçimleri 2006´ya ertelendi Güncel Oda ve birlik seçimleri 2006´ya ertelendi

TBMM Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Komisyonu tarafından alınan karar ile oda ve birlik seçimi 2006´ya ertelendi.


Akbank, turizmcilere özel destek kredisi sağlayacak Güncel Akbank, turizmcilere özel destek kredisi sağlayacak

Akbank Genel Müdürlüğü turizmcilere yönelik olarak vermeyi planladığı kredi anlaşması Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç ile Akbank Perakende Bankacılık Krediler Bölüm Başkanı Halit Yıldız arasında imzalandı.


Kepez Belediyesi iki arsayı 3 trilyona sattı Güncel Kepez Belediyesi iki arsayı 3 trilyona sattı

Kepez Belediyesi, akaryakıt istasyonu için iki arsayı ihaleye çıkardı. Beşkonak ve Emek mahallelerinde petrol istasyonu yapımı için ihaleye çıkılan arsalar açık arttırmayla satıldı.


Resmi yazışmalar elektronik ortamda yapılabilecek Güncel Resmi yazışmalar elektronik ortamda yapılabilecek

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü´nce alınan bir kararla, bütün kamu kurum ve kuruluşları arasındaki resmi yazışmalar elektonik ortamlarda yapılabilecek.


Kemer´de öğrenciler sinemaya akın ediyor Güncel Kemer´de öğrenciler sinemaya akın ediyor

Kemer ilçesinde belediye tarafından hizmete açılan sinema salonuna öğrenciler büyük ilgi gösteriyor.


Kuruşlu günlere geri dönülünce antika yazarkasayı nostalji olsun diye çıkardı Güncel Kuruşlu günlere geri dönülünce antika yazarkasayı nostalji olsun diye çıkardı

Yüksek enflasyon nedeniyle tarih olan eski yazar kasalar, şimdi antika değeri taşıyor. Müzelerde yerlerini alan bu cihazlar, yeniden kuruşlu günlere dönülmesiyle hatırlanmaya başlandı.


TODOSK´lu sporcular yağmura rağmen yürüdü Güncel TODOSK´lu sporcular yağmura rağmen yürüdü

Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) tarafından gerçekleştirilen günübirlik yürüyüş etkinliği, yağmur altında 18 katılımcıyla yapıldı. TODOSK sporcuları yağmur çamur demeden etkinliklerine devam ediyor.


Tekfen Holding, tohum araştırma istasyonu kurdu Güncel Tekfen Holding, tohum araştırma istasyonu kurdu

Tekfen Holding, Antalya´da tohum sektöründe bilimsel çalışmalara öncülük etmek amacıyla ´´Tohum Araştırma İstasyonu´´ kurdu.


Gazipaşa Kent Bilgi Sistemi hazır.. Güncel Gazipaşa Kent Bilgi Sistemi hazır..

Gazipaşa İlçesi´nde kurulması planlanan kent bilgi sistemi için yapılan çalışmalar çerçevesinde, sistemin ana kaynağını oluşturacak sayısal haritalar tamamlandı.


Turistlerin kullandığı araç kanala yuvarlandı Güncel Turistlerin kullandığı araç kanala yuvarlandı

Manavgat İlçesi´nde, turistlerin kullandığı aracın kanala yuvarlanması sonucu, bir turist öldü, iki turist yaralandı.


Kemer´de otomobili Göynük deresinde bulunan Çek vatandaşını arama çalışmaları sürüyor Güncel Kemer´de otomobili Göynük deresinde bulunan Çek vatandaşını arama çalışmaları sürüyor

Kemer İlçesi´nde otomobili, Göynük Deresi´nde bulunan Çek vatandaşı Jan Jirotka´yı arama çalışmaları devam ediyor.


Sunexpress´in kış uçuşları.. Güncel Sunexpress´in kış uçuşları..

Antalya´nın kış mevsimine rağmen, özellikle Alman turistlerin ilgisini çekmesi nedeniyle, Antalya ile Almanya´nın çeşitli kentlerine sefer düzenleyen Sunexpress, kış uçuşlarını sürdürüyor.


Alanya´da DSİ sulama kanallarının üzeri kapatılıyor Güncel Alanya´da DSİ sulama kanallarının üzeri kapatılıyor

Alanya İlçesi´nde DSİ sulama kanallarının üzeri kapatılıyor. Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Dere, yaptığı açıklamada, sulama kanallarına atılan atık maddeler nedeniyle denizin kirlendiğine dikkati çekti.


DİSK Akdeniz Bölge Başkanı Koç: ´Asgari ücretten kesinti yapılmamalı´ Güncel DİSK Akdeniz Bölge Başkanı Koç: ´Asgari ücretten kesinti yapılmamalı´

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Antalya Bölge Başkanı Recep Koç, asgari ücretten kesinti yapılmaması gerektiğini bildirdi.


TUYED´den turizm paneli.. Güncel TUYED´den turizm paneli..

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED), ´´2005 Turizm Sezonundan Beklenti ve Hedefler´´ adlı panel düzenleyecek.


Vali Yüksel´in eşi lösemili çocukları ziyaret etti Güncel Vali Yüksel´in eşi lösemili çocukları ziyaret etti

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´in eşi Emine Yüksel, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi İlköğretim Okulu´nu ziyaret ederek, tedavi gören ve aynı anda eğitim alan lösemili çocukları ziyaret etti.


Antalya´da gasp iddiası.. Güncel Antalya´da gasp iddiası..

Antalya´da iki arkadaşın silah tehdidiyle para ve cep telefonlarını gasp ettikleri ileri sürülen 2 kişi tutuklandı.


Tekstil ve turizmde işbirliği önerisi Güncel Tekstil ve turizmde işbirliği önerisi

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyoncuları İhracatçılar Birliği (İHKİB) Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, turizm ve tekstil sektörünün işbirliği yapması gerektiğini söyledi.


Çaldığı otomobillerle hırsızlık yaptı Güncel Çaldığı otomobillerle hırsızlık yaptı

Antalya´da çaldığı otomobillerle hırsızlık olaylarına karıştığı belirlenen sabıkalı zanlı yakalandı.


Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı´na Necati Masatlı getirildi Güncel Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı´na Necati Masatlı getirildi

Alanya Gazeteciler Cemiyeti başkanlığına, Necati Masatlı getirildi. Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu´ndan yapılan yazılı açıklamada, geçen hafta yapılan 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı´nda seçilen yönetim kurulunun görev bölümü yaptığı bildirildi.


Kumluca Vergi Dairesi trafosunda yangın çıktı Güncel Kumluca Vergi Dairesi trafosunda yangın çıktı

Kumluca İlçesi Vergi Dairesi trafosunda yangın çıktı. Belediye İşhanı´nın 6. katında hizmet veren Vergi Dairesi´nin elektrik trafosunda yangın çıktı.


Çamlıbel´e kapalı pazaryeri yapılacak Güncel Çamlıbel´e kapalı pazaryeri yapılacak

Çamlıbel Mahallesi´ne kapalı pazaryeri yapılacağı bildirildi. Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, yaptığı açıklamada, bölgedeki tüm pazaryerlerinin kapalı hale getirilmesi için başlatılan çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü bildirdi.


Kurban kesim elemanı yetiştirme kursu.. Güncel Kurban kesim elemanı yetiştirme kursu..

Korkuteli İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nce, Kurban Bayramı öncesi kurban kesim elemanı yetiştirme kursu açıldı.


Antalya´ya gelen turist sayısı... Güncel Antalya´ya gelen turist sayısı...

Antalya´ya havayoluyla gelen turist sayısı, 6 milyon 186 bin 433´e ulaştı.


Soğuk ve yağışlı hava seraları olumsuz etkiledi Güncel Soğuk ve yağışlı hava seraları olumsuz etkiledi

Antalya Ziraat Odası Başkanı Halil Ordu, soğuk ve yağışlı havanın seraları olumsuz etkilediğini belirterek, ´´Mart ayına kadar bol ve kaliteli ürün beklenmesin´´ dedi.


Antalya Defterdarı´ndan özel gider indirimi uyarısı.. Güncel Antalya Defterdarı´ndan özel gider indirimi uyarısı..

Toptancı halleri ile toptan satış yapan mükelleflerden alınacak belgelerin, özel gider indiriminde kullanılmasının mümkün olmadığı bildirildi.


CHP´li gençlerden Evcilmen´e ziyaret.. Güncel CHP´li gençlerden Evcilmen´e ziyaret..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Teşkilatı Gençlik Kolları´nın yeni başkanı ve üyeleri, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´i ziyaret etti.


Saklıkent´te yağmur suyu başarısı Güncel Saklıkent´te yağmur suyu başarısı

Finike İlçesi´ne bağlı Sahilkent Beldesi´nde 2 gündür devam eden yağışlara rağmen sel felaketi yaşanmaması memnuniyet yarattı.


Tarihi evleri maketlerde yaşatıyor Güncel Tarihi evleri maketlerde yaşatıyor

Emekli öğretmen Necdet Atasever, tarihi Safranbolu ve Antalya evlerini maketlerde yaşatıyor.


Tarihi evlerin restorasyonu.. Güncel Tarihi evlerin restorasyonu..

Alanya İlçesi Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, tescilli tarihi evlerin, sahipleri tarafından restore edilmemeleri halinde belediye tarafından istimlak edileceğini bildirdi.


Karate Milli Takımı aday kadrosu Antalya´da belirlenecek Spor Karate Milli Takımı aday kadrosu Antalya´da belirlenecek

Ümit ve Gençler Türkiye Karate Birinciliği müsabakaları, 24-26 Aralık tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


5 metrelik dalgaları görmek isteyen vatandaşlar, sahile akın etti Güncel 5 metrelik dalgaları görmek isteyen vatandaşlar, sahile akın etti

Antalya´da 2 gündür devam eden yağmur ve fırtına sonrasında 5 metreyi bulan dalgalar, Konyaaltı´daki sahil şeridinde hasarlara yol açtı.


Alanya´da binalar turizm sezonuna yeni renklerle girecek Güncel Alanya´da binalar turizm sezonuna yeni renklerle girecek

Yeni turizm sezonuna farklı bir imajla hazırlanan Alanya Belediyesi, şehirdeki binaların yeni renklere boyanması kararını aldı. Boyama için önce inceleme yapacak olan belediye, bunun sonucunda tanzim edilen tutanakları apartman sahiplerine ulaştıracak.


Alanya´daki tarihi yerler turistlerin akınına uğradı Güncel Alanya´daki tarihi yerler turistlerin akınına uğradı

Alanya ilçesinde bulunan tarihi yerler yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Toplam 192 bini yabancı toplam 321 bin 628 kişinin ziyaret tarihi yerlerden, 1 trilyon 33 milyar lira gelir elde edildi.


Işıkara, Türel´i ziyaret etti Güncel Işıkara, Türel´i ziyaret etti

Eski Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü ve Afet Yönetimi Eğitimi Derneği Başkanı Ahmet Mete Işıkara, doğal afet sigortalarının, sadece konut alım-satımında değil, yeni su abonesi alımında da zorunlu kılınması gerektiğini söyledi.


Ekonomik kaygılar, gençleri yaşlı yabancılarla evliliğe itiyor Güncel Ekonomik kaygılar, gençleri yaşlı yabancılarla evliliğe itiyor

Türkiye´nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Alanya ilçesinden yabancı bayanlarla yapılan evliliklerin temelinde ekonomik faktörlerin rol oynadığı ortaya çıktı.


Yağış ve fırtına Antalya´da hayatı olumsuz yönde etkiledi Güncel Yağış ve fırtına Antalya´da hayatı olumsuz yönde etkiledi

Antalya´da iki gündür etkili olan yağış ve fırtına, hayatı olumsuz yönde etkilerken, kent merkezinde yer yer hasara yol açtı. Zaman zaman elektrik kesintilerinin meydana geldiği Antalya´da metrekareye düşen yağış miktarının 90 kilogram olduğu bildirildi.


Kaş Kent Konseyi´nde istifa... Güncel Kaş Kent Konseyi´nde istifa...

Kaş İlçesi Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Genel Sekreteri Aydın Çukurova, belediye ve ilçe halkının konseye destek vermediğini ileri sürerek istifa etti.


Antalya 4. Hediyelik Eşya Fuarı açıldı Güncel Antalya 4. Hediyelik Eşya Fuarı açıldı

Antalya´da geleneksel olarak gerçekleştirilen Antalya Hediyelik Eşya Fuarı, bu yıl dördüncü kez kapılarını açtı. İnsanlara hediyelik eşya almaları konusunda büyük kolaylık sağlayacak olan fuar, 20-30 Aralık 2004 tarihleri arasında Cam Piramit´te açık kalacak.


Olumsuz hava şartları sebze fiyatlarını yükseltti Güncel Olumsuz hava şartları sebze fiyatlarını yükseltti

Olumsuz hava şartlarından dolayı Antalya Sebze Hali´ne mal girişinin azalması fiyatları yükseltti. Domates ve patlıcan yüksek fiyat seyrini sürdürürken, salatalık fiyatı da yükselmeye devam etti.


Antalya´daki dokuma fabrikası alanı.. Güncel Antalya´daki dokuma fabrikası alanı..

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Dokuma Fabrikası alanının tamamının Antalya´ya bırakılması konusunda, Özelleştirme İdaresi ile mutabakata vardıklarını bildirdi.


Çevre Mühendisleri Odası´ndan Atıksu Semineri.. Güncel Çevre Mühendisleri Odası´ndan Atıksu Semineri..

Antalya´da ´´Atıksu Arıtma Tesislerinin Tasarım ve Proje Kontrol Esasları´´ konulu seminer düzenlenecek.


Turistler, 2005´te güvenliğe daha fazla önem verip, kaliteden vazgeçmeyecek Güncel Turistler, 2005´te güvenliğe daha fazla önem verip, kaliteden vazgeçmeyecek

Sezonu başarılı bir şekilde tamamlayan turizm sektörü, 2005 yılına Avrupa Birliği (AB) rüzgarını arkasına alarak girmeye hazırlanıyor. Dünya Turizm Örgütü (WTO) ve turizm araştırmacıları, önümüzdeki dönemde sektörde oluşması beklenen trendleri belirledi.


´Depremden Korunma Kültürü ve Bilinci´ Güncel ´Depremden Korunma Kültürü ve Bilinci´

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Merkezi eski Müdürü Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Türkiye´de depremlerde verilen kayıpların kötü yapılanmadan kaynaklandığını belirterek, ´´Deprem öldürmez, binalar öldürür´´ dedi.


Otel Yöneticileri Vali´yi ziyaret etti Güncel Otel Yöneticileri Vali´yi ziyaret etti

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i ziyaret etti.


Manavgatlı çiftçiler zeytinciliğe yöneliyor Güncel Manavgatlı çiftçiler zeytinciliğe yöneliyor

Manavgatlı çiftçiler yetiştirmesi kolay olduğu için zeytinciliğe yöneliyor. Son yıllarda artan zeytincilik, üretim alanı en fazla olan ürün durmuna geldi.


Srilankalı turist 300 metrelik uçurumda ölü bulundu Güncel Srilankalı turist 300 metrelik uçurumda ölü bulundu

Yaklaşık 1ay önce kaybolan ancak bütün aramalara rağmen ulaşılamayan Srilankalı turist Vije Anandh Sithambaram (32), Alanya´nın Kuş Yuvası mevkiinde ölü olarak bulundu.


Balkonlara asılan iç çamaşırları Antalya Valisi Yüksel´i kızdırdı Güncel Balkonlara asılan iç çamaşırları Antalya Valisi Yüksel´i kızdırdı

Özellikle gecekondu kesimlerinde iç çamaşırların dışarıdan görülecek biçimde asılması ve eski mobilyaların caddeye bakan balkonlara konması Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i kızdırdı. Yüksel, ´Böyle rezillik olmaz. Turizm kenti Antalya´ya bu yakışmaz.´ dedi.


Hastalar, hakimin karşısında sorgulanan bir sanık gibi karşılanmak istemiyor Güncel Hastalar, hakimin karşısında sorgulanan bir sanık gibi karşılanmak istemiyor

Antalya´da bulunan Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği´ne 3 yılda 600´e yakın kişi başvuruda bulundu. Son zamanlarda gelen şikayetlerin başında ise doktorların, hastayı ayakta oturan hakim komposizyonunda karşılaması geliyor.


Dört Mevsim Billabong.. Dört Mevsim Ellesse... Güncel Dört Mevsim Billabong.. Dört Mevsim Ellesse...

Dört mevsimin aynı anda yaşandığı Antalya´da, Ellesse ve Billabong markalarına ait dört sezon koleksiyonunu bulabileceksiniz.


´Noel Baba Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri´.. Güncel ´Noel Baba Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri´..

Merkezi Antalya´da bulunan ve 1993 yılından itibaren, Noel Baba adına çeşitli etkinlikler düzenleyen Noel Baba Vakfı, 2005 yılı etkinliklerinin konusunu, ´´Barış Yolunda Cinsel Kimlikler´´ olarak belirledi.


Manavgat´ta yeni çöp taşıma sistemi.. Güncel Manavgat´ta yeni çöp taşıma sistemi..

Manavgat İlçesi´nde yapımı devam eden çöp depolama tesisine, ara istasyondan yüklenen çöplerin TIR´larla taşınması kararlaştırıldı.


´Yerli üret, yerli tüket..´ Güncel ´Yerli üret, yerli tüket..´

Ulusal Düşünce Derneği Antalya Şubesi Başkanı Mehmet Tosun, ulusal ekonominin önemini vurgulayarak, ´´Ulusal ekonomi, ulusal bağımsızlığın ve ulusal onurun temelidir´´ dedi.


Vali Yüksel turizmcileri uyardı Güncel Vali Yüksel turizmcileri uyardı

Turizmcilerle bir araya gelen Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´Abartıya kaçmayın, rehavete kapılmayın´ uyarısında bulundu.


Kreşte ´Barış Projesi´... Güncel Kreşte ´Barış Projesi´...

Akdeniz Üniversitesi 75. Yıl Kreş ve Çocuk Kulübü Müdürlüğü ´´Silah mı? Oyuncak mı?´´ adlı bir proje başlatarak, çocukları oyuncak silahlardan uzak tutmayı amaçlıyor.


Belediyeden ihale iptali.. Güncel Belediyeden ihale iptali..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 17 Aralık 2004 tarihinde yapacağını duyurduğu, ´´hayvanat bahçesi bakım, onarım ile hayvan bakımı, temizliği ve bekçilik hizmetleri´´ işi ihalesini, 13 Aralık 2004 tarihinde iptal etti.


Alanyalı çiftçiler eğitiliyor Güncel Alanyalı çiftçiler eğitiliyor

Alanya Tarım Müdürlüğü, ´´Her köye bir teknik eleman görevlendirilmesi projesi´´ kapsamında köylerde toplantılar düzenleyerek çiftçileri eğitiyor.


Gazipaşalı çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak Güncel Gazipaşalı çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak

Gazipaşa İlçesi´nde çiftçilere 9 bin 500 zeytin fidanı dağıtılacak. İlçe Tarım Müdürü Hasan Aslan, İl Özel İdaresi tarafından desteklenen ve çiftçiden katkı payı alınarak dağıtılması planlanan zeytin fidanlarının ilk partisi olan 5 bin zeytin fidanının ilçeye geldiğini bildirdi.


Emekli emniyet müdürü Güner vefat etti Güncel Emekli emniyet müdürü Güner vefat etti

Emekli Emniyet Müdürü Ramazan Güner, Finike İlçesi´nde vefat etti. Çeşitli illerdeki polis teşkilatlarında görev yapan ve geçtiğimiz haziran ayında emekli olarak, yıllar önce görev yaptığı Finike´ye yerleşen Ramazan Güner (59) evinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.


Muz fiyatları düştü Güncel Muz fiyatları düştü

Bir zamanlar zenginlerin sofralarını süsleyen muzun fiyatı geçen yıla göre yaklaşık yüzde 40 oranında düştü.


Dinler Bahçesi´nde ´AB´ duası.. Güncel Dinler Bahçesi´nde ´AB´ duası..

Belek´te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın açılışını gerçekleştirdiği, Dinler Bahçesi´nde, Müslüman ve Hıristiyan din temsilcileri, Türkiye´nin Avrupa Birliği´ne üyeliği için birlikte dua ettiler.


Caminin tuvalet kapılarını çaldılar Güncel Caminin tuvalet kapılarını çaldılar

Manavgat İlçesi´ndeki Hacı Alime Hatun Camii´nin alüminyum tuvalet kapıları kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce çalındı.


Manavgat Otogarı´na acil yardım ünitesi kuruldu Güncel Manavgat Otogarı´na acil yardım ünitesi kuruldu

Otogar Müdürü Nihat Türkay, yaptığı açıklamada, Acil Yardım Ünitesi´nin Belediye Başkanı Zeynel Şenol´ın katkılarıyla oluşturulduğunu belirterek, ´´Ünitede, otogarda çalışanlar ile yolculara, acil durumlarda ilk müdahale yapılabilecek´´ dedi.


Manavgat´ta kent konseyi kurma çalışmaları başlatıldı Güncel Manavgat´ta kent konseyi kurma çalışmaları başlatıldı

Manavgat İlçesi´nde Kent Konseyi kurma çalışmaları başlatıldı. AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Uyanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede Kent Konseyi kurulması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...