Cumartesi, 19 Ekim 2019
Zeybek oyunları kurslarla yaşatılacak Güncel Zeybek oyunları kurslarla yaşatılacak

Alanya´da 3 yıldan bu yana devam eden zeybek oyunları kursu başlıyor.


TOBB´a göre kamu idareleri de rekabet kapsamına alınmalı Güncel TOBB´a göre kamu idareleri de rekabet kapsamına alınmalı

Rekabet Kurumu´nun hem altyapı hem de yetki alanı anlamında güçlendirilmesi gerektiğini söyleyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, rekabet kavramının sadece özel sektörü değil, kamu idaresini de kapsaması gerektiğini bildirdi.


ATSO, üyelerine toplantı ve zaman yönetimini öğretti Güncel ATSO, üyelerine toplantı ve zaman yönetimini öğretti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından ´Toplantı ve Zaman Yönetimi´ konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.


Kumluca´da sera ve evsel atıkların bertarafı Güncel Kumluca´da sera ve evsel atıkların bertarafı

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Kumluca´da yılda 300-350 bin ton sera ve evsel atığın, belediye tarafından kontrolsüz bir şekilde yakıldığını, oluşan koku ile dumanın da çevre ve insan sağlığını olumsuz etkilediğini bildirdi.


Karayolları arsasına yine alıcı çıkmadı Güncel Karayolları arsasına yine alıcı çıkmadı

Karayolları Genel Müdürlüğü´ne ait, Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce yapılan plan tadilatında sağlık kuruluşu alanı olarak belirlenen 26 bin 544 metrekarelik araziye üçüncü ihalede de alıcı çıkmadı.


AÜ Hastanesi´de usulsüzlük iddiası Güncel AÜ Hastanesi´de usulsüzlük iddiası

Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği (HAYAD) Antalya Şube Başkanı Nuri Özkul, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi´nde, hastalara hastane dışından bazı kişilerin fatura kestiğini ve hastaları istismar eden bir şebeke bulunduğunu iddia etti.


Aşır Aksu´ya otobüs seferi ihtiyacı... Güncel Aşır Aksu´ya otobüs seferi ihtiyacı...

Antalya Devlet Hastanesine bağlı Aşır Aksu Hastanesine, Antalya Büyükşehir Belediyesince otobüs seferi düzenlenmesi planlanıyor.


Antalyaspor, İstanbul Büyükşehir´e ikinci yarıda boyun eğdi: 1–2 Güncel Antalyaspor, İstanbul Büyükşehir´e ikinci yarıda boyun eğdi: 1–2

Antalyaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor´a 2-1 yenildi. Kırmızı Beyazlı ekip bu mağlubiyetle 13. haftada 28 puanda kalırken, lider Bursaspor´la arasındaki puan farkı 7´ye çıktı.


Antalyaspor Genel Direktörü Vural: ´18 yılda 18 takım çalıştırdım´ Güncel Antalyaspor Genel Direktörü Vural: ´18 yılda 18 takım çalıştırdım´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, 18 yılda 18 takım çalıştırdığını söyledi. Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, özel bir dersanede öğrencilerle bir araya gelerek, spor hayatını ve yaşadıklarını anlattı.


Tarladan alınan domatesler el değmeden yıkanıp, istenilen ebatlarda paketleniyor Güncel Tarladan alınan domatesler el değmeden yıkanıp, istenilen ebatlarda paketleniyor

Paketleme sisteminin gerektiği gibi yapılamaması, Türkiye´nin yurt dışındaki rakipleri karşısında elini kolunu bağlıyor. Bu nedenle ürettiği domatesin sadece yüzde 5´ini satabilen Antalya, Türkiye için yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.


Antalya Tarım teşkilatı kanoladan habersiz Güncel Antalya Tarım teşkilatı kanoladan habersiz

Antalya bölgesinde alternatif ürün olarak görülmeye başlanan kanola bitkisi, Antalya Ticaret Borsası´nda düzenlenen toplantıda tanıtıldı.


ATSO’dan “Toplantı ve Zaman Yönetimi” Eğitimi Güncel ATSO’dan “Toplantı ve Zaman Yönetimi” Eğitimi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Toplantı ve Zaman Yönetimi” konulu eğitim semineri yapıldı. ATSO Meclis Salonu’nda Eğitmen Ufuk Timer’in verdiği seminere 100 kişi katıldı.


Akseki Halk Eğitim Merkezi´nden yeni kurslar... Güncel Akseki Halk Eğitim Merkezi´nden yeni kurslar...

Akseki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü´nce, 2005-2006 eğitim öğretim döneminde yedi dalda yeni kurs açıldı.


Erten: ´Rapora göre, Lara´daki otellerin çoğu kaçak´ Güncel Erten: ´Rapora göre, Lara´daki otellerin çoğu kaçak´

Antalya Büyükşehir ve Kepez Belediyesi bağımsız meclis üyesi İsmail Erten, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´in ´Lara´da bir santimetre dahi kaçak yapı yok.´ iddialarına mülkiye başmüfettişleri tarafından hazırlanan raporu açıklayarak cevap verdi.


Serik, 2 konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor Güncel Serik, 2 konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

Serik, önümüzdeki hafta 2 konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Tanınmış Tarihçi - Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel, ilk olarak 22 Kasım´da 19.30´da Bankoğlu Düğün Salonu´nda Seriklilerin karşısına çıkacak.


Minik öğrenciler okuldaki arkadaşlarına sivil savunma dersi verdi Güncel Minik öğrenciler okuldaki arkadaşlarına sivil savunma dersi verdi

Antalya Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Sivil Savunma Kulübü ´Afet Eğitimi Hazırlıkları Haftası´ etkinlikleri çerçevesinde okulda öğrencilere doğal afet bilgilendirmesi yaptı.


Özel İdare, Tünek Tepe´deki Döner Gazino hakkında inceleme başlattı Güncel Özel İdare, Tünek Tepe´deki Döner Gazino hakkında inceleme başlattı

Antalya İl Genel Meclisi, iki yıl sonra kira sözleşmesi dolacak olan Tünek Tepe´deki Döner Gazino ile ilgili tahsis alanı dışında kullanım iddiasıyla hukuki inceleme başlattı.


Alanya´nın alt yapısı kışa hazır Güncel Alanya´nın alt yapısı kışa hazır

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Dere, belediye olarak kış sezonuna hazır olduklarını söyledi.


MÜSİAD: ´Gelecek 50 yılın vazgeçilmezi tarım olacak´ Güncel MÜSİAD: ´Gelecek 50 yılın vazgeçilmezi tarım olacak´

Gelecek 50 yılda lider sektörün tarım olduğunu belirten MÜSİAD Antalya Şube Başkanı İbrahim İşlek, Antalya´nın turizm kadar tarıma da önem vermesini istedi.


CHP milletvekili Baloğlu: ´Antalya´nın dinamit sesleri ile sarsılıyor´ Güncel CHP milletvekili Baloğlu: ´Antalya´nın dinamit sesleri ile sarsılıyor´

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Antalya´da son dönemde yaygınlaşan ve doğayı tahrip eden taş ocaklarını iki ayrı soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. Baloğlu, Meclis´e verdiği önergesinde turizm şehri Antalya´nın dinamit sesleri ile sarsıldığını hatırlattı.


Avrupa Açık Briç Şampiyonası Antalya´da yapılacak Güncel Avrupa Açık Briç Şampiyonası Antalya´da yapılacak

Avrupa Açık Briç Şampiyonası, 16 Haziran-1 Temmuz 2007 tarihleri arasında Antalya´da düzenlenecek.


Alanya´ya 10 ayda 115 yabancı gelin... Güncel Alanya´ya 10 ayda 115 yabancı gelin...

Alanya´da, yılın 10 aylık döneminde 115 kişi, yabancı uyruklu kadınlarla evlendi.


Antalya´da balıkçı barınağı yapılması... Güncel Antalya´da balıkçı barınağı yapılması...

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Antalya´da balıkçı barınağı yapılması işinin 2007 yılı yatırım programına alınmasının planlandığını bildirdi.


UMOP Yarışması sonuçlandı Güncel UMOP Yarışması sonuçlandı

Mimarlar Odası Antalya Şubesince düzenlenen ´´Uluslararası Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ve Ödülleri (UMOP)´´ yarışması sonuçlandı.


Demirel´in siyasi yaşamı doktora dersi oldu Güncel Demirel´in siyasi yaşamı doktora dersi oldu

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel´in siyasi yaşamı, adını taşıyan üniversitede doktora dersi olarak verilmeye başlandı.


Avrupalı turistlerin bakış açısıyla Türk polisi... Güncel Avrupalı turistlerin bakış açısıyla Türk polisi...

Antalya´da Avrupalı turistler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, turistlerin yüzde 75.9´u etraflarındaki polis varlığından güven ve huzur duyuyor.


Kumluca´da çalıntı kamyonet yakalandı Güncel Kumluca´da çalıntı kamyonet yakalandı

Kumluca´da polisin şüphe üzerine durdurduğu kamyonetin çalıntı olduğu anlaşıldı.


Tekirova Belediyesi Çevre Düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor Güncel Tekirova Belediyesi Çevre Düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor

Tekirova Belediyesi kış mevsimi öncesi çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı.


Kumluca´da gönüllü gıda müfettişi aranıyor Güncel Kumluca´da gönüllü gıda müfettişi aranıyor

Kumluca İlçe Tarım Müdürü Mehmet Öten, İl Gıda Güvenliği Eylem Kurulu toplantısında kabul edilen gönüllü gıda müfettişliği için başvuruların başladığını söyledi.


Tekirova Belediyesi´nin yeni memurları göreve başladı Güncel Tekirova Belediyesi´nin yeni memurları göreve başladı

Sayman Ömer Perktaş, doktor Gaye Aruğaslan Tuğral, fen memuru İlker Salt, zabıta memurları Mehmet Hanege ile Tolga Kaya görevlerine başladılar.


Demre´de zirai ilaç denetimi... Güncel Demre´de zirai ilaç denetimi...

Demre İlçesi Tarım Müdürlüğü´nce, zirai ilaç satan dükkanlar denetlendi.


Nar ihracatı başladı Güncel Nar ihracatı başladı

Demre´den, Avrupa´nın farklı ülkelerine nar ihracatı başladı. Demre´nin Beymelek Beledesi´nde nar ihracatı yapan Ercan Boztepe yaptığı açıklamada, başta Almanya ve Rusya olmak üzere farklı Avrupa ülkelerine nar ihracatına başladıklarını söyledi.


Korkuteli Devlet Hastanesi´nde başhekim değişimi... Güncel Korkuteli Devlet Hastanesi´nde başhekim değişimi...

Sağlık Bakanlığı´nın, 4 Ekim´den itibaren il sağlık müdürleri ile başhekimlere, muayenehanelerini kapatma mecburiyeti getirmesi üzerine, Korkuteli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Yalçınkaya görevinden istifa etti.


Antalya´da hırsızlık girişimi... Güncel Antalya´da hırsızlık girişimi...

Antalya´da hırsızlık girişiminde bulunan 1 kişi polisin müdahalesi sonucu yakalandı.


Manavgat Uygulama Oteli TBMM gündeminde... Güncel Manavgat Uygulama Oteli TBMM gündeminde...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Hüseyin Ekmekçioğlu, Manavgat İlçesi´nde bulunan Anadolu Otelcilik ve Turizm Lisesi ve inşaatına başlanmasının üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen bir türlü tamamlanamaması konusunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin gündemine sundu.


300 Avro´ya bir ay tatil Güncel 300 Avro´ya bir ay tatil

Alanya´da, günlüğü 8-10 Avro´ya üç yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama imkanı bulan turistler, bir ay ile üç ay arasında rezervasyonlar yaptırıyor.


Gurbetçi de artık turist olarak geliyor Güncel Gurbetçi de artık turist olarak geliyor

Antalya´ya tatil amacıyla gelen gurbetçi turist sayısı her geçen yıl artıyor. Bu yılın 10 aylık bölümünde 359 bin 539 gurbetçi, tatil amacıyla Antalya´ya geldi.


Antalya Limanı´na yapılan yatırımlar... Güncel Antalya Limanı´na yapılan yatırımlar...

Yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu´nda bulunan Hayyam Gariboğlu´na ait Antalya Limanı´na TMSF tarafından 5 milyon avroyu aşan yatırım yapıldığı bildirildi.


´Yetişecek çırak bulamazsak vatandaşın söküğünü dikecek terzi kalmayacak´ Güncel ´Yetişecek çırak bulamazsak vatandaşın söküğünü dikecek terzi kalmayacak´

Antalya Umum Terziler Yorgancılar ve Kuru Temizlemeciler Odası Başkanı Ömer Duman, terzi esnafının çırak sıkıntısı çektiğini belirterek, ´´Yetiştirecek çırak bulamazsak vatandaşın söküğünü dikecek terzi kalmayacak´´ dedi.


Garnizon Komutanı´ndan Belediye Başkanlarına plaket Güncel Garnizon Komutanı´ndan Belediye Başkanlarına plaket

Finike Garnizon Komutanı Yüzbaşı Şener İzci, merkez ve belde belediye başkanlarına plaket verdi.


Güzelbağ´a yeni yol Güncel Güzelbağ´a yeni yol

Alanya´nın Güzelbağ Beldesi Belediye Başkanı Mahmut Kaplan, beldeyi Alanya´ya bağlayan yolu Avrupa standartlarına getireceklerini bildirdi.


Antalya´da rüşvet iddiası.. Güncel Antalya´da rüşvet iddiası..

TEDAŞ Akdeniz Müessese Müdürlüğü´nde görevli bir teknisyen, rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.


Çocuk Akademisinde veliler de eğitimden geçiyor Güncel Çocuk Akademisinde veliler de eğitimden geçiyor

Türkiye´nin en modern çocuk yuvalarından biri olan Alanya Özel Ufuk Çocuk Akademisi´nde öğrencilerle birlikte veliler de eğitime tabi tutuluyor.


Bu köyde veliler çocuklarının ders notlarını internetten takip ediyor Güncel Bu köyde veliler çocuklarının ders notlarını internetten takip ediyor

Türkiye´de ilk kez bir köy okulu ebeveynlere yönelik internet ortamından hizmet başlattı. Kürüşlü köylüler, çocuklarının ders notlarını internetten takip ediyor.


Yaş meyve sebzeciler, Singapur pazarına yöneldi Güncel Yaş meyve sebzeciler, Singapur pazarına yöneldi

Dış Ticaret Müsteşarlığı´nın koordinatörlüğünde Türkiye´ye gelen Singapur Yaş Meyve Sebze Alım Heyeti, Mersin´den sonra Antalya´da da incelemelerde bulundu.


Maaşlarını alamayan işçiler fabrikanın mallarına haciz koydurdu Güncel Maaşlarını alamayan işçiler fabrikanın mallarına haciz koydurdu

Serik´e bağlı Yukarı Kocayatak beldesinde 280 tekstil işçisi alacakları için mahkemeye başvurdu.


Kepez´in köy yolları onarılıyor Güncel Kepez´in köy yolları onarılıyor

Kepez İlçe Belediyesi, bağlı köylerin yollarını kış mevsimi öncesi bakıma aldı.


Isparta´daki ´Kral Yolu´na tescil Güncel Isparta´daki ´Kral Yolu´na tescil

Isparta´daki ´´Kral Yolu´´nun belirgin olan 3 kilometrelik bölümü, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu´nca tescillendi.


Türkler´e PTT şubesi.. Güncel Türkler´e PTT şubesi..

Alanya´ya bağlı Türkler Beldesi´nde PTT şubesi açıldı. Türkler Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğluyaptığı açıklamada, beldelerindeki vatandaşların uzun yıllardır PTT şubesinin eksikliğini hissettiklerini belirterek, ´´Gerekli girişimleri yaptık ve beldemize bir PTT şubesi kazandırdık´´ dedi.


Tosmur Belediye Başkanı´ndan pazarcıya yer sözü Güncel Tosmur Belediye Başkanı´ndan pazarcıya yer sözü

Alanya İlçesi´ne bağlı Tosmur Beldesi Belediye Başkanı Musa Özdemir, beldede kapalı pazar yapılması için yer tahsis edeceklerini açıkladı.


Kumluca´da geçen ay 1156 kişiye yardım yapıldı Güncel Kumluca´da geçen ay 1156 kişiye yardım yapıldı

Kumluca´da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından geçen ay, 1156 kişiye toplam 100 bin 958 YTL yardımda bulunulduğu bildirildi.


Kemer, Köln Seyahat Fuarı´nda tanıtılacak Güncel Kemer, Köln Seyahat Fuarı´nda tanıtılacak

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, 25-27 Kasım´da düzenlenecek Köln Seyahat Fuarı´na katılmak üzere 24 Kasım´da Almanya´ya gidecek.


Kumluca´da hırsızlık şebekesi yakalandı Güncel Kumluca´da hırsızlık şebekesi yakalandı

Kumluca İlçesi´nde, çeşitli hırsızlık olaylarına karıştıkları ileri sürülen beş kişi polis tarafından yakalandı.


Büyükşehir Belediyesi, izinsiz şehre sokulan 78 ton kömüre el koydu Güncel Büyükşehir Belediyesi, izinsiz şehre sokulan 78 ton kömüre el koydu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, izinsiz şehre sokulan 78 ton kömüre el koydu.


İnşaattaki proje sayısı her yıl yüzde 20 artıyor Güncel İnşaattaki proje sayısı her yıl yüzde 20 artıyor

İnşaat sektöründeki olağanüstü büyüme projelere de yansıyor. Antalya İnşaat Mühendisleri Odası´na gelen proje sayısı her yıl ortalama yüzde 20 artıyor.


Veresiye uygulaması köfte satışlarını arttırdı Güncel Veresiye uygulaması köfte satışlarını arttırdı

Mahalle bakkallarıyla özdeşleşen veresiye defteri, köftecilerin de kaderi oldu.


´Turizmi riske etmemek için makul fiyat ve kaliteli ürün sunmak zorundayız´ Güncel ´Turizmi riske etmemek için makul fiyat ve kaliteli ürün sunmak zorundayız´

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ´´Turizmi riske etmemek için makul fiyat ve kaliteli ürün sunmak zorundayız´´ dedi.


Antbirlik arsa ve binaları, ihaleyle kiraya verilecek Güncel Antbirlik arsa ve binaları, ihaleyle kiraya verilecek

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürlük binasının bulunduğu arsa ile bazı araziler, ihaleyle kiraya verilecek.


Demreli öğrenciler Almanya yolcusu.. Güncel Demreli öğrenciler Almanya yolcusu..

Demre Anadolu Lisesi öğrencileri, Ocak ayında kardeş şehir Elzach´a gidecek.


Kredi kartı ile fatura vergi ödeme dönemi.. Güncel Kredi kartı ile fatura vergi ödeme dönemi..

Demre´de belediye, kredi kartıyla ödeme dönemi başlattı. Demre Belediyesince başlatılan uygulama çerçevesinde vatandaşlar, su faturalarını, emlak ve çöp vergilerini kredi kartı ile ödeyebilecekler.


Demre Mezarlığı´nda temizlik yapıldı Güncel Demre Mezarlığı´nda temizlik yapıldı

Antalya Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği eski başkanı ve işadamı Ercan Boztepe, babasının mezarının bulunduğu, Demre ilçesi Beymelek Beldesi´ndeki mezarlığı temizletti.


Biber fiyatları düşerken, domates aynı kaldı.. Güncel Biber fiyatları düşerken, domates aynı kaldı..

Antalya´da geçen haftaya göre biber fiyatları düşerken, domates fiyatları değerini korudu.


At kurtarma operasyonu.. Güncel At kurtarma operasyonu..

Antalya´da kaldırım üzerinde ağzı açık olarak bırakılan 40 santim genişliğindeki postane bacağından içeri düşen at, itfaiye ekipleri tarafından delik genişletilerek güçlükle kurtarıldı.


Alanyalı aşçılar ödüllerini aldı Güncel Alanyalı aşçılar ödüllerini aldı

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKBAP), Antalya´nın Alanya İlçesi´nde turizm sektörünün 2005 yılının en iyi aşçılarını belirledi. Aşçılar ödüllerini alırken, turizmde en büyük sorunun kalifiye eleman olduğuna dikkat çekildi.


Alanya´da heykeller tamamlandı Güncel Alanya´da heykeller tamamlandı

Alanya´da gerçekleştirilen II. Taş Heykel Sempozyumu´nda, 8 heykeltıraşın yaptığı 8 eser, Alanya´nın değişik noktalarına yerleştirilecek.


Korkuteli Nakliyeciler ve Şoförler Odası seçimi.. Güncel Korkuteli Nakliyeciler ve Şoförler Odası seçimi..

Korkuteli Şoförler ve Nakliyeciler Odası´nın yapılan seçimlerinde, mevcut Başkan Kemal Istık, güven tazeledi.


Telefon sapıkları 110´u da bıktırdı Güncel Telefon sapıkları 110´u da bıktırdı

Korkuteli´de 110 Alo İtfaiye hattını arayan bazı vatandaşlar, küfürleriyle itfaiye ekiplerini bıktırdı.


İlköğretim öğrencilerine satranç kursu.. Güncel İlköğretim öğrencilerine satranç kursu..

Serik´te bulunan Kazım Karabekir İlköğretim Okulu´nda satranç kursu düzenlendi. 20 öğrencinin devam ettiği satranç kursu hakkında bilgiler veren okul müdürü Emin Okudan, satrancın, insanların kişisel gelişimindeki önemini bildikleri için öğrencilere bu imkanı verdiklerini söyledi.


´Grip kapıyı çalmadan aşı yaptırın´ Güncel ´Grip kapıyı çalmadan aşı yaptırın´

Korkuteli Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Gürkan Dalgıç, kış aylarında en çok 0-10 yaş grubundaki çocukların hastalandığını belirterek, çocuklara bu mevsimde daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.


Yaşlılara, İsveç modeline göre bakım yapılacak Güncel Yaşlılara, İsveç modeline göre bakım yapılacak

Yaşlılara İsveç modeline göre bakım yapılacak. Gittiği İsveç´te yaşlılara bakım bölümünü çok beğenen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Sezai İrtem, döner dönmez meslek liseleri bünyesinde yeni bir bölüm açma kararı aldı.


Tarihi binaların onarımı... Güncel Tarihi binaların onarımı...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´a, Antalya´daki tarihi eserlerin onarımının neden yardım kapsamı dışında tutulduğunu sordu.


CHP´li kadınlardan eğitime destek.. Güncel CHP´li kadınlardan eğitime destek..

CHP Gazipaşa Kadın Kolları üyeleri, Küçüklü İlköğretim Okulu´ndaki 32 öğrenciye giyecek yardımında bulundular.


Alanya´daki stat inşaatı ve Beyreli´deki su sorunu... Güncel Alanya´daki stat inşaatı ve Beyreli´deki su sorunu...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin´e Alanya Stadı´nın ne aşamada olduğunu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya ise Beyreli Köyü´ndeki su sıkıntısını sordu.


AÜ´ye vergi teşekkürü Güncel AÜ´ye vergi teşekkürü

Üçkapılar Vergi Dairesi Müdürü Cemal Akpınar, istihdama dayalı gelir vergisi stopajında il genelinde beşinci sırada yer alan Akdeniz Üniversitesi´ne (AÜ), teşekkür belgesi verdi.


AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı´na Prof. Dr. Uz atandı Güncel AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı´na Prof. Dr. Uz atandı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı´na, Prof. Dr. Abdullah Uz atandı.


Biodizelin ÖTV´den muaf tutulması istendi Güncel Biodizelin ÖTV´den muaf tutulması istendi

Yerli biodizel üretiminin, Özel Tüketim Vergisi´nden (ÖTV) muaf tutulması istendi.


Gelidonya Feneri´ne tanıtım yürüyüşü yapılacak Güncel Gelidonya Feneri´ne tanıtım yürüyüşü yapılacak

Kumluca´ya bağlı Mavikent Beldesi´nde bulunan ve Türkiye kıyılarının en yükseğe konumlanmış feneri olan Gelidonya Feneri´nin tanıtımı amacıyla 20 Kasım Pazar günü yürüyüş düzenlenecek.


Çocuklarını okutabilmek için iş istedi Güncel Çocuklarını okutabilmek için iş istedi

Antalya Valiliği´nce düzenlenen halk gününe katılan Eyüp Deniz, iki çocuğu bulunduğunu, lisede okuyan çocuğunu ekonomik nedenlerden dolayı okuldan almak zorunda kaldığını, liseye başlayacak diğer çocuğunu da okula gönderemediğini söyledi.


Termessos bulvarı ağaçlandırıldı Güncel Termessos bulvarı ağaçlandırıldı

Aspendos Bulvarı ile Aşık Veysel Caddesi´ni birbirine bağlayan Termossos Bulvarı ağaçlandırıldı.


Barut: ´Turistik bölgelerde getirilen kısıtlama yabancı yatırımı artırma çabalarıyla çel Güncel Barut: ´Turistik bölgelerde getirilen kısıtlama yabancı yatırımı artırma çabalarıyla çel

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, stratejik konuma sahip bölgelerde yabancılara konut veya belli büyüklüğün üzerinde arazi satışının kısıtlandırılmasının doğru olacağını, ancak yabancılara konut satma konusunda tam bir yasaklamaya gidilmemesi gerektiğini bildirdi.


Taraftarlardan örnek davranış... Güncel Taraftarlardan örnek davranış...

Antalyaspor Derneği´nden (ASDER) bir grup, Antalyaspor´un amigoluğunu gerçekleştiren Coşkun ve Miloş´a yapılan kötü tezahürat nedeniyle özür dilediler.


Kumluca şehir merkezi renkleniyor Güncel Kumluca şehir merkezi renkleniyor

Kumluca´da bulunan değişik resim ve ilçeyi temsil eden sanat eserleri, yeniden boyanıyor.


´Antalyaspor, Süper Lig´de olmalı´ Güncel ´Antalyaspor, Süper Lig´de olmalı´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, Antalyaspor´un Trabzonspor örneğinde olduğu gibi Anadolu takımlarının temsilcisi haline gelmesi gerektiğini söyledi.


Çocuk Akademisinde veliler de eğitimden geçiyor Güncel Çocuk Akademisinde veliler de eğitimden geçiyor

Türkiye´nin en modern çocuk yuvalarından biri olan Alanya Özel Ufuk Çocuk Akademisi´nde öğrencilerle birlikte veliler de eğitime tabi tutuluyor.


Erten, sert çıktı: ´Meclise ´çüş´ kelimesini sokan Süleyman Evcilmen´dir´ Güncel Erten, sert çıktı: ´Meclise ´çüş´ kelimesini sokan Süleyman Evcilmen´dir´

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´in Büyükşehir Belediye Meclisindeki sözlerine cevap veren bağımsız üye İsmail Erten, meclise kahve kültürünü Evcilmen´in soktuğunu ileri sürdü.


CHP ve AK Parti merkez ilçeleri Ulaşım Master Planı için karşı karşıya geldi Güncel CHP ve AK Parti merkez ilçeleri Ulaşım Master Planı için karşı karşıya geldi

CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan planı, Isparta için hazırlanmış ithal plan olrak yorumlarken, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Celalettin Polat, Sapan´ın kendi dönemlerinde yapılan planı eleştirdiğini söyledi.


Kıbrıs Gazisi´nden köy okullarına yardım Güncel Kıbrıs Gazisi´nden köy okullarına yardım

Manavgat´ta yaşayan Kıbrıs Gazisi Mevlüt Yılmaz, köy okullarında öğrenim gören öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtıyor.


Pazarcılar Odası Başkanı Adem Şen oldu Güncel Pazarcılar Odası Başkanı Adem Şen oldu

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanlığı´na Adem Şen getirildi. Odanın gerçekleşen genel kurul toplantısında, mevcut başkan Sami Dursun Doğan ile girdiği başkanlık yarışından Adem Şen galip çıktı.


Gazipaşa´dan salatalık ihracatı başladı Güncel Gazipaşa´dan salatalık ihracatı başladı

Gazipaşa Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç yaptığı açıklamada, ilçede yeni ihracat sezonunda, salatalık ihracatına başladıklarını bildirdi.


Antalya ören yerlerinden pay istiyor Güncel Antalya ören yerlerinden pay istiyor

Antalya İl Genel Meclisi, kentte bulunan ören yerleri gelirlerinin Antalya´ya bırakılması için bakanlık düzeyinde çalışma başlatıyor.


ATSO Başkanı Kemal Özgen; Türkiye’de ‘Tarım Kanunu’na ihtiyaç var Güncel ATSO Başkanı Kemal Özgen; Türkiye’de ‘Tarım Kanunu’na ihtiyaç var

Özgen, “Tarım politikası bir devlet politikası olmak zorundadır. Her hükümet değişikliğiyle beraber, tarım politikalarının da değiştirilmesi, sonuç almada zaafiyet yaratmaktadır” dedi.


Sapan: ´Isparta için hazırlanmış rapor, Antalya´ya uyarlanmıştır´ Güncel Sapan: ´Isparta için hazırlanmış rapor, Antalya´ya uyarlanmıştır´

CHP Antalya Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Master Raporu´nun Isparta için hazırlanan rapordan uyarlandığını ileri sürdü.


´Ayakkabı alırken, şeker hastası olup olmadığınız ortaya çıkabilir´ Güncel ´Ayakkabı alırken, şeker hastası olup olmadığınız ortaya çıkabilir´

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı´ndan Yrd. Doç. Dr. Hasan Altunbaş, şeker hastalığının hayatın her aşamasında insanların karşısına çıkabileceğini belirterek, ´´Ayakkabı alırken şeker hastası olup olmadığınız ortaya çıkabilir´´ dedi.


Karaciğer hastası, hastane bahçesinde öldü Güncel Karaciğer hastası, hastane bahçesinde öldü

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde rahatsızlanan kişi, yaşamını yitirdi.


Borcu nedeniyle elektirkleri kesilen okul... Güncel Borcu nedeniyle elektirkleri kesilen okul...

Antalya´da 8 bin 500 YTL borcu bulunduğu bildirilen Karatay Lisesi´nin, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) tarafından elektrikleri kesildi. Okul yönetiminin, borcun ödenmesi konusunda TEDAŞ´a teminat vermesi üzerine okula yeniden elektrik verildi.


İhale duyuruları.. Güncel İhale duyuruları..

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik´e, Antalya´nın Varsak Beldesi´nde yeni öğretim kurulu açılması için hazırlık olup olmadığını sordu.


Varsak´ta okul ihtiyacı... Güncel Varsak´ta okul ihtiyacı...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik´e, Antalya´nın Varsak Beldesi´nde yeni öğretim kurulu açılması için hazırlık olup olmadığını sordu.


Gemiler, Alanya Limanı´na 75 bin yolcu getirdi Güncel Gemiler, Alanya Limanı´na 75 bin yolcu getirdi

Alanya Limanı´na, bu yıl içinde gemiyle 75 bin turist geldiği bildirildi. Alanya Liman İşletmeleri ve Denizcilik AŞ (ALİDAŞ) Başkan Yardımcısı Müfit Kaptanoğlu yaptığı açıklamada, bu yıl Mart ayından bu yana Alanya Limanı´na İsrail´den 120 gemi seferi gerçekleştirildiğini ve bu gemilerle 75 bin turistin geldiğini belirtti.


Antalyalı vekiller, Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı´nın ilçe olması için harekete geçti Güncel Antalyalı vekiller, Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı´nın ilçe olması için harekete geçti

Antalyalı milletvekilleri Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı´nın ilçe olması için harekete geçti. İktidar ve muhalefet milletvekilleri konuyla ilgili olarak Meclis´e teklif ve önerge sundu.


´Burdur Gölü´nün üçte biri kurtarılamaz durumda..´ Güncel ´Burdur Gölü´nün üçte biri kurtarılamaz durumda..´

Burdur Gölü´nün, önemli oranda kirlendiği ve gölün üçte birlik bölümünün kurtarılamaz hale geldiği bildirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...