Cumartesi, 7 Aralık 2019
´Sağlık çalışanları ve sağlık kurumlarının alacakları ödenmeli´ Güncel ´Sağlık çalışanları ve sağlık kurumlarının alacakları ödenmeli´

KESK´e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi Başkanı Mustafa Kılıç, sağlık çalışanları ve sağlık kurumları alacaklarının hemen ödenmesini istedi.


Finike´de halk oyunları yöre öğreticisi kursu açıldı Güncel Finike´de halk oyunları yöre öğreticisi kursu açıldı

Finike´de Türk Halk oyunları yöre öğreticisi yetiştirme kursu açıldı. Finike Halk Eğitim Merkezi tarafından Finike Belediyesi salonunda açılan kursta teorik ve uygulamalı olarak verilen derslere 5 öğretmen veriyor. Toplam 80 saat sürecek kursa 23 öğrenci katılıyor.


´Dünyanın en verimli topraklarında tarım reformunu gerçekleştirmek zorundayız´ Güncel ´Dünyanın en verimli topraklarında tarım reformunu gerçekleştirmek zorundayız´

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Burhan Kılıç, bugüne kadarki hükümetlerin gerçekleştiremediği tarım reformunun mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.


´Golf ve otel için orman kesmeyin´ Güncel ´Golf ve otel için orman kesmeyin´

Manavgat Sivil Toplum Platformu tarafından, Başarı Koleji Konferans Salonu´nda ´Sorgun Çamlığı´ konulu bir konferans düzenlendi.


İngilizce Sharpe, İslamiyet´i seçti Güncel İngilizce Sharpe, İslamiyet´i seçti

Kaş İlçesi´ne bağlı Kalkan Beldesi´nde 2 yıldır ikamet eden İngiliz vatandaşı Gerald Sharpe, arkadaşları sayesinde ve uzun bir araştırma sonucu İslam dinini seçerek İbrahim ismini aldı.


Korkuteli Devlet Hastanesi´nde başarılı ameliyat... Güncel Korkuteli Devlet Hastanesi´nde başarılı ameliyat...

Korkuteli Devlet Hastanesi, tıp fakültelerinin ender yaptıkları yumurtalık tümörü ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi.


Alanya Ticaret Odası, bugüne kadar 10 bin kişiye sertifika verdi Güncel Alanya Ticaret Odası, bugüne kadar 10 bin kişiye sertifika verdi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç, bugüne kadar 10 bin kişiye eğitim ve sertifika verdiklerini söyledi.


Alanya´da tapu alan ilk yabancı Hollandalı oldu Güncel Alanya´da tapu alan ilk yabancı Hollandalı oldu

Çeşitlilik bakımından ihracatta sıkıntı yaşayan kesme çiçek sektörü alternatif çiçek türü arayışına girdi. Antalya´da yetiştirilmesi planlanan Matthiola ve Lisianthus, alternatif çiçek türlerinin başında geliyor.


İhracatı artırmak isteyen çiçekçiler, karanfile alternatif arıyor Güncel İhracatı artırmak isteyen çiçekçiler, karanfile alternatif arıyor

Çeşitlilik bakımından ihracatta sıkıntı yaşayan kesme çiçek sektörü alternatif çiçek türü arayışına girdi. Antalya´da yetiştirilmesi planlanan Matthiola ve Lisianthus, alternatif çiçek türlerinin başında geliyor.


Kamyon süs havuzuna çıktı Güncel Kamyon süs havuzuna çıktı

Antalya´da yağış nedeniyle kayan kamyon, yapımı devam eden süs havuzunun üzerine çıktı.


Kemer Belediyesi yaşlıları unutmadı Güncel Kemer Belediyesi yaşlıları unutmadı

Antalya Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Huzurevi Müdürlüğü’ne bağlı Fethi Bayçın Huzurevi ile Antalya Yakoder (Güçsüz, Kimsesiz ve Yaşlıları Koruma Derneği) ‘de bulunan 80 yaşlı Kemer Belediyesi Halkla İlişkiler Organizasyonu ile Kemer Belediyesi Tiyatrosunca sergilenmekte olan “ Benim Matrak Ailem” oyununu izlemek üzere Kemer’e getirelecek.


Antalya´yı en çok Alman ve Ruslar tercih ediyor Güncel Antalya´yı en çok Alman ve Ruslar tercih ediyor

Antalya´ya geçen yıl en fazla Alman, ardından da Rus turist geldi. Bir önceki yıla oranla Alman turist sayısında yüzde 4.34, Rus turist sayısında ise yüzde 20.89 artış oldu.


Kar yolları kesti, yerinde sebze fiyatları düştü Güncel Kar yolları kesti, yerinde sebze fiyatları düştü

Türkiye genelinde süren ağır kış koşullarına bağlı sevkiyat yapılamaması ve geçen haftadan ürünün elde kalması nedeniyle, Antalya Toptancı Hali´nde sebze fiyatları 10 ile 25 YKr arasında düştü.


Baloğlu, eczanelerin ilaç bedeli alacaklarının neden ödenmediğini sordu.. Güncel Baloğlu, eczanelerin ilaç bedeli alacaklarının neden ödenmediğini sordu..

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, eczanelerin ilaç bedeli alacaklarının neden ödenmediğini sordu.


´Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği´ Güncel ´Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği´

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından düzenlenen ´´Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği´´nin, bu yıl Antalya´da yapılacağı bildirildi.


Develer, cami yapımı için güreşecek Güncel Develer, cami yapımı için güreşecek

Demre´de bir cami yapımına katkı sağlamak amacıyla deve güreşi düzenleneceği bildirildi.


Kadriye´de minibüsçülerin yolcu taşıma sevinci Güncel Kadriye´de minibüsçülerin yolcu taşıma sevinci

Antalya´nın turistik beldesi Kadriye´de minibüsçüler il içi yolcu taşıma sevinci yaşıyor. Bu güne kadar yolcu taşıma izin belgeleri bulunmayan turizm beldesindeki minibüsçüler hak ettikleri sevince kavuştu.


Baloğlu´dan soru önergeleri... Güncel Baloğlu´dan soru önergeleri...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Antalya´ya bağlı bazı köylerin su, ulaşım ve elektrik ile ilgili sorunlarını soru önergeleriyle TBMM gündemine taşıdı.


Eğitime hayırsever katkısı... Güncel Eğitime hayırsever katkısı...

Serik´e bağlı Boğazkent Beldesi´nde hayırsever Süleyman Kilit tarafından yaptırılacak ilköğretim okulunun protokolü, Antalya Valiliği´nde imzalandı.


Kemer, Dünya Ralli Şampiyonası´na hazırlanıyor Güncel Kemer, Dünya Ralli Şampiyonası´na hazırlanıyor

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye ayağının 13-15 Ekim tarihleri arasında Kemer´de gerçekleştirileceğini belirterek, hazırlıklara başladıklarını bildirdi.


Engelli çifti soyan şebeke yakalandı Güncel Engelli çifti soyan şebeke yakalandı

Antalya´da ama bir kadın ve bedensel engelli eşinin yankesicilik suretiyle 330 milyon lirasını alan 5 kişilik şebeke yapılan operasyonla yakalandı.


Yabancılar, Alanya´da mülk satışına ilgi göstermedi Güncel Yabancılar, Alanya´da mülk satışına ilgi göstermedi

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü´nden gönderilen genelgenin ardından, Alanya Tapu Müdürlüğü´nde satış işlemleri başladı. Tapusunu ilk alan turist, Hollandalı Borry Van Ticl oldu. Turist tapusunu eline aldıktan sonra çocuklar gibi sevindi.


Stratejik Planlama çalışmaları başlatıldı Güncel Stratejik Planlama çalışmaları başlatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin, Belediyeler Kanunu gereğince yapılması zorunlu olan ´stratejik planlama´ çalışmalarını başlattığı bildirildi.


STK: Sokak pazarları kalkmalı Güncel STK: Sokak pazarları kalkmalı

Sivil toplum örgütleri, sokak aralarında kurulan semt pazarlarının kaldırılmasını istiyor. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Antalya Şube Başkanı Abdullah Çulcu ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, sokak aralarında kurulu semt pazarlarının kaldırılmasına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.


Dr. Tunç: ´Yumurtayı iyice pişirip tüketin´ Güncel Dr. Tunç: ´Yumurtayı iyice pişirip tüketin´

Serik Sağlık Grup Başkanı Dr. Mehmet Tunç, kesinlikle çiğ yumurta içilmemesi gerektiğini belirterek, ´Yumurta yenecekse mutlaka suda iyice pişirilerek yenmeli.´ dedi.


´Antalyaspor olarak hedefimizi çizdik, hedefimiz Süper Lig...´ Güncel ´Antalyaspor olarak hedefimizi çizdik, hedefimiz Süper Lig...´

Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Antalyaspor´un Süper Ligi hedeflediğini söyledi.


Pınarlı ile Çalkaya Belediyeleri arasına kavşak yapılacak Güncel Pınarlı ile Çalkaya Belediyeleri arasına kavşak yapılacak

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü, Pınarlı ile Çalkaya beldeleri arasına kavşak yapımı çalışmalarına başladı.


Yılmaz Vural: “Hagi özür dilemeseydi Galatasaray’daydım” Güncel Yılmaz Vural: “Hagi özür dilemeseydi Galatasaray’daydım”

Türkiye´de adından şovlarıyla, saha kenarındaki hareketleriyle söz ettiren Antalyaspor´un Teknik Direktörü Yılmaz Vural gündemi sarsacak önemli açıklamalarda bulundu.


Mahmutlar´a hastane yapılması için 12 bin imza toplandı Güncel Mahmutlar´a hastane yapılması için 12 bin imza toplandı

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesine hastane yapılması için muhtarlar imza kampanyası başlattı. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, beldeye hastane yapılması için 12 bin imza topladı. Top, beldeye hastane yapılması için sonuna kadar mücadele vereceklerini söyledi.


Gazipaşa´da bir düğünde muhtarı ayağından vurdular Güncel Gazipaşa´da bir düğünde muhtarı ayağından vurdular

Gazipaşa´da eğlenceli başlayan düğün kanlı bitti. Düğüne katılan köy muhtarı silahla bacağından yaralandı.


Tekel bayilerinin vizelerini ocak ayının sonuna kadar yeniletmeleri gerekiyor Güncel Tekel bayilerinin vizelerini ocak ayının sonuna kadar yeniletmeleri gerekiyor

Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Cemal Kaçmaz, tekel bayilerini uyararak, vizelerini ocak ayının sonuna kadar yeniletmeleri gerektiğini söyledi.


ATİK´in 2006 bütçesi 859 bin YTL olarak kabul edildi Güncel ATİK´in 2006 bütçesi 859 bin YTL olarak kabul edildi

Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü´nün (ATİK) 23. Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kulübün çalışmaları, 2005 yılı gelir ve giderlerinin açıklandığı kurulda, 2006 yılı bütçesi 859 bin 74 YTL olarak kabul edildi.


Turunçgil yetiştiriciliğinde dikkat edilecek hususlar... Güncel Turunçgil yetiştiriciliğinde dikkat edilecek hususlar...

Türkiye´de özellikle Akdeniz bölgesinde yetişen turunçgiller, yaş sebze ve meyve sektörünün önemli kalemlerinden biri. Kaliteli turunçgil yetiştirmenin sırrı bahçe seçimi, budama, toprak işleme ve sulama, gübreleme, hormon uygulamasıyla hasattan geçiyor. Kış mevsiminin vazgeçilmez meyvelerini olumsuz etkileyen başlıca unsur ise ani soğuklar.


Antalya´da büfeci cinayeti... Güncel Antalya´da büfeci cinayeti...

Antalya´da bir büfeci, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce göğsünden bıçaklanarak öldürüldü.


Türk-Hollanda Dostluk Derneği üyeleri, Alanya´da biraraya geldi Güncel Türk-Hollanda Dostluk Derneği üyeleri, Alanya´da biraraya geldi

Türk-Hollanda Dostluk Derneği üyeleri, Alanya´da bir araya geldi. Görüşmede Hollandalılar, Türk erkeklerinin bakışlarından ve hırsızlık olaylarından şikayetçi olduklarını dile getirdi.


5. Köprülü Kavşak Nisan ayında bitecek Güncel 5. Köprülü Kavşak Nisan ayında bitecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Falez Tünel Geçişli Köprülü Kavşağı´nda kazı çalışmalarının yüzde 80´inin tamamlandığı ve tünel inşaatına geçildiği bildirildi.


Kemer´in kardeş şehir sayısı üçe yükseldi Güncel Kemer´in kardeş şehir sayısı üçe yükseldi

Kemer ile Rusya´nın Yoşkar Ola şehri kardeş şehir oldu. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker yaptığı yazılı açıklamada, Rusya´nın Yoşkar Ola Belediyesi ile kardeş şehir ilişkilerinin resmen başladığını bildirdi.


´Üreticiler açısından 2005 yılı iyi geçmedi´ Güncel ´Üreticiler açısından 2005 yılı iyi geçmedi´

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Kaplan, borsanın işlem hacminin yüzde 13 oranında arttığını bildirdi.


´Türkiye´de ilk defa katlı pazarlar yapacağız´ Güncel ´Türkiye´de ilk defa katlı pazarlar yapacağız´

Antalya alt kademe Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, katlı pazar yapacaklarını bildirdi. Evcilmen, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, geçen yıl Antalya´ya, ileriye dönük bir takım projeler kazandırdıklarını belirterek, bu yıl da, devam eden projeleri hizmete geçireceklerini kaydetti.


Eğitim-Sen 11 yaşında... Güncel Eğitim-Sen 11 yaşında...

Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Zeybek, Eğitim-Sen´in 11 yıllık geçmişinde ´´demokrasi mücadelesinin öznesi´´ olduğunu söyledi.


Gazipaşa´da sokak hayvanlarına kısırlaştırma... Güncel Gazipaşa´da sokak hayvanlarına kısırlaştırma...

Gazipaşa´da başıboş hayvanlar, Gazipaşa Çevre Turizm ve Doğal Yaşamı Destekleme Derneği tarafından kısırlaştırılıyor.


Kemer´in yurtdışında tanıtımı... Güncel Kemer´in yurtdışında tanıtımı...

Kemer Belediyesi, ilçenin yurtdışında tanıtımı için çalışmalarını hızlandırdı. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, yaptığı yazılı açıklamada, Kemer´in tanıtımı amacıyla bu yıl çok sayıda fuara katılacaklarını bildirdi.


Turizmci destek istiyor Güncel Turizmci destek istiyor

Türkiye´ye turist getiren büyük tur operatörlerinden Bentur İsviçre Genel Müdürü Kadir Uğur, hükümetin kuş gribi nedeniyle zarar gören tavukçuya destek verirken, turizmciyi unuttuğunu iddia etti.


CHP´den kuş gribi broşürü... Güncel CHP´den kuş gribi broşürü...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Örgütü, Antalya´nın merkeze bağlı belde ve köylerinde yaşayanlara kuş gribi konusunda bilgilendirici 60 bin broşür dağıtacak.


Antalya´ya gelen turist sayısı... Güncel Antalya´ya gelen turist sayısı...

Antalya´ya bu yılın 22 günlük bölümünde havayoluyla 100 bin 368 turist geldi.


Savcı ve hakimler Finike´de buluştu Güncel Savcı ve hakimler Finike´de buluştu

Antalya´nın batı ilçelerinde görev yapan savcı ve hakimler Finike´de bir araya geldi. Elmalı, Kaş, Demre, Kumluca ve Finike İlçesi´nde görev yapan savcı ve hakimler, tanışmak ve çeşitli sorunları konuşmak amacıyla Finike İlçesi´nde bir araya geldiler.


Akseki Av Komisyonu toplandı Güncel Akseki Av Komisyonu toplandı

Akseki Av Komisyonu, 2006-2007 dönemi av sezonunda avlanacak hayvanların cinsleri ve sayıları ile avlanma tarihlerini belirledi.


İçme suyu ihtiyacına sondajlı çözüm... Güncel İçme suyu ihtiyacına sondajlı çözüm...

Korkuteli´ye bağlı Büyükköy Kasabası´nda yaşayan vatandaşlar, çektikleri su sıkıntısına sondajlı çözüm buldu.


Antalya´ya golfçü akını... Güncel Antalya´ya golfçü akını...

National Golf Club Genel Müdürü Kurtuluş Gülşen, Antalya´da bulunan 6 golf sahasının talepleri karşılamaya yetmediğini söyledi.


Manavgat´ta okuma yazma bilmeyen kalmayacak Güncel Manavgat´ta okuma yazma bilmeyen kalmayacak

Manavgat Halk Eğitim Müdürü Vedat Çınar, ilçede okuma yazma bilmeyen kalmayacağını bildirdi.


İlçe Başkanı pazarda tezgah açtı Güncel İlçe Başkanı pazarda tezgah açtı

ANAVATAN Partisi Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş, narenciye fiyatlarının düşüklüğüne dikkati çekmek amacıyla pazarda tezgah açtı.


Aytekin: Tarım Organize Sanayi Bölgesi´nin temeli Şubat´ta atılacak Güncel Aytekin: Tarım Organize Sanayi Bölgesi´nin temeli Şubat´ta atılacak

Antalya Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Alaaddin Aytekin, geçen yıl domatesin üreticiye iyi para kazandırdığını söyledi. Aytekin, ´Bu yıl Kumluca´daki seraların yüzde 60´ına domates dikildi. Ancak ürünün bol olması ve ihracatta yaşanan sıkıntılar üreticinin belini büktü´ dedi. Aytekin ayrıca, Tarım Organize Sanayi Bölgesi´nin temelinin Şubat´ta atılacağını aktardı.


Rehabilitasyon Merkezi´nde canlı yayınlı hizmet... Güncel Rehabilitasyon Merkezi´nde canlı yayınlı hizmet...

Korkuteli´de faaliyet gösteren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezine devam eden zihinsel ve bedensel özürlü öğrenciler, eğitimi kamera altında alıyor. Veliler, bekleme odasında eğitimi canlı olarak monitörden izleyebiliyor.


Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı bin 739 adet sahte belgeyi iptal etti Güncel Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı bin 739 adet sahte belgeyi iptal etti

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, vergi iadesi amacıyla teslim edilen 8 bin 667 adet vergi indirimi zarfının incelendiğini bildirdi.


ATSO´dan akaryakıtçılara kalite ödülü... Güncel ATSO´dan akaryakıtçılara kalite ödülü...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Antalya TSO) 8. Meslek Komitesi müşteri memnuniyeti anketleri sonucu Antalya´da en iyi hizmet verdikleri belirlenen 10 akaryakıt istasyonunu ödüllendirdi.


Kumluca Ziraat Odası çiftçilere çizme dağıttı Güncel Kumluca Ziraat Odası çiftçilere çizme dağıttı

Kumluca Ziraat Odası tarafından çiftçilere yılbaşı hediyesi olarak çizme dağıtıldı.


Erten: ´Yaş sebze-meyve sektörü kan ağlıyor´ Güncel Erten: ´Yaş sebze-meyve sektörü kan ağlıyor´

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi bağımsız üyesi ve yaş meyve-sebze üreticisi İsmail Erten, domatesin 10-20 yeni kuruştan bile alıcı bulamadığını belirterek, ´´Yaş sebze-meyve sektörü kan ağlıyor´´ dedi.


Alanya-Antalya arasına raylı sistem... Güncel Alanya-Antalya arasına raylı sistem...

TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, kongrenin ardından Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kerim Taç´ı ziyaret etti. Ulusoy, ziyaret sırasında Alanya´nın kötü bir yapılaşma örneği sergilediğini belirterek, ilgililerin bu konuda çok dikkatli hareket etmesi gerektiğini söyledi.


Bilal Korkmaz´la yeniden... Güncel Bilal Korkmaz´la yeniden...

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu´nun 7´nci olağan Genel Kurulu´nda başkanlığa yeniden Bilal Korkmaz seçildi.


ANSİAD 16. yaşında... Güncel ANSİAD 16. yaşında...

Antalya Sanayici İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından yılın başarılı işadamı, gazetecileri, sanat kurumu ve sanatçısı ödüllerine layık görülen kişilere ödülleri, 16. kuruluş yıldönümü kutlaması kapsamında verildi.


Gazipaşa´da sivri sinekle mücadeleye 190 bin YTL Güncel Gazipaşa´da sivri sinekle mücadeleye 190 bin YTL

Gazipaşa´da bu yıl sivrisinekle mücadele çalışmalarına 190 bin YTL ayrıldığı bildirildi.


Seralarda soğuklara hazırlık... Güncel Seralarda soğuklara hazırlık...

Gazipaşa´da örtü altı tarım yapan üreticiler, soğuk havada ürünlerinin zarar görmemesi için seralarında soba yakmaya başladı.


Müftülük 10 bin ücretsiz kitap dağıttı Güncel Müftülük 10 bin ücretsiz kitap dağıttı

Antalya Müftülüğü geçen yıl 10 bin ücretsiz kitap dağıttı. Antalya Müftü Vekili Muammer Ayan yaptığı açıklamada, geçen yıl öğrenci ve vatandaşlara çeşitli etkinlikler çerçevesinde ´´Peygamberimi Öğreniyorum´´ ve ´´Dinimi Öğreniyorum´´ adlı kitapların ücretsiz olarak dağıtıldığını kaydetti.


22 ürün daha Antalya Ticaret Borsası´nın kotasyonuna girdi Güncel 22 ürün daha Antalya Ticaret Borsası´nın kotasyonuna girdi

Antalya Ticaret Borsası´nın (ATB) kotasyonunda bulunan 264 kalem ürüne, 22 yeni ürün daha eklendi.


Manavgat´ta okuma yazma bilmeyen kalmayacak Güncel Manavgat´ta okuma yazma bilmeyen kalmayacak

Manavgat Halk Eğitim Müdürü Vedat Çınar, ilçede okuma yazma bilmeyen kalmayacağını bildirdi.


´Vergi mükellefi sayısındaki artışta Antalya birinci sırada´ Güncel ´Vergi mükellefi sayısındaki artışta Antalya birinci sırada´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Antalya TSO) Başkanı Kemal Özgen, Antalya´nın, 2005´te en iyi gelişme gösteren illerden biri olduğunu ve vergi mükellefi sayısı artışında iller arasında ilk sırada yer aldığını bildirdi.


Türk gazetecilerin fotoğrafları Nürnberg´te sergileniyor Güncel Türk gazetecilerin fotoğrafları Nürnberg´te sergileniyor

Foto muhabirlerinin çeşitli yarışmalarda ödül kazanan fotoğraflardan oluşan ´´20 Yılın Ödüllü Fotoğrafları Sergisi´´, Antalya´nın kardeş şehri Almanya´nın Nürnberg kentinde açıldı.


Evrenseki´ye iki park yapılıyor Güncel Evrenseki´ye iki park yapılıyor

Manavgat´a bağlı Evrenseki Beldesi´nde belediye tarafından iki park yapılıyor.


Trafikte yeni düzenleme... Güncel Trafikte yeni düzenleme...

Falez Köprülü Kavşağı´ndaki inşaat çalışmaları nedeniyle ağır vasıtalara bazı kısıtlamalar getirildi.


Çinliler porselenlerini sergiliyor Güncel Çinliler porselenlerini sergiliyor

Çin porseleninin başkenti kabul edilen Jingdezhen kasabasından gelen üreticiler, Adana ve Antalya´da açılan sergilerde eserlerini satışa sundular.


Deniz Polisi´nin tekneleri Antalya´da üretiliyor Güncel Deniz Polisi´nin tekneleri Antalya´da üretiliyor

Deniz Polisi´nin tekneleri Antalya´da üretiliyor. Deniz Ticareti Servisi A.Ş. (DTS) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tacar, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Deniz Polisi´nin hizmetinde kullanılacak teknelerin üretilmesine ilişkin açılan ihaleyi kazandıklarını ve tekne yapımına başladıklarını kaydetti.


Tavuk ızgara değil, haşlama yapılarak yenilmeli... Güncel Tavuk ızgara değil, haşlama yapılarak yenilmeli...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Merkez Mutfak Sorumlusu Diyet Uzmanı Evren Kakan, kanatlı hayvanların ızgara değil, haşlama yapılarak yenilmesi gerektiğini söyledi.


CHP milletvekili Ercenk, Bakan Koç´a Aspendos Tiyatrosu´nu sordu Güncel CHP milletvekili Ercenk, Bakan Koç´a Aspendos Tiyatrosu´nu sordu

CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, Aspendos Antik Tiyatrosunun, elektronik aletlerin gelişigüzel kullanılması sonucu olumsuz etkilendiğini belirterek, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´a, tiyatronun korunması konusunda tedbir alınıp alınmayacağını sordu.


´Oba Stadyumu inşaatının tamamlanması için 10 milyon YTL ödeneğe ihtiyaç duyulmaktadır´ Güncel ´Oba Stadyumu inşaatının tamamlanması için 10 milyon YTL ödeneğe ihtiyaç duyulmaktadır´

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Alanya´nın Oba Beldesi´ndeki stadyum inşaatının tamamlanması için 10 milyon YTL daha ödeneğe ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.


Palmiye ağacına baz istasyonu Güncel Palmiye ağacına baz istasyonu

Türkiye genelinde sayıları sürekli artan baz istasyonları, Antalya´da palmiye ağacına çıktı.


Finike´de elektrik hatları yeraltına alınıyor Güncel Finike´de elektrik hatları yeraltına alınıyor

Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi (AKEDAŞ) Finike Yenimahalle´deki elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarına başlandı.


Sahte belgelerle ehliyet verildiği iddia edildi Güncel Sahte belgelerle ehliyet verildiği iddia edildi

Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü, sahte belgelerle kursiyerlerine ehliyet verdiği öne sürülen bir sürücü kursunu mercek altına aldı. Sürücü kursunun incelenmesi için Antalya´dan müfettiş istendi.


Çocuğunu okutmak isteyen banka kredisi çekecek, faizinin yarısını devlet ödeyecek Güncel Çocuğunu okutmak isteyen banka kredisi çekecek, faizinin yarısını devlet ödeyecek

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, çocuğunu özel okulda okutmak isteyen ailelerin kredi kullanabilmesinin önünü açacaklarını söyledi. Bakan Çelik, banka kredisi faizinin yüzde 50´sinin ise devlet tarafından ödeneceğini açıkladı.


Çiftçilere bağ çubuğu... Güncel Çiftçilere bağ çubuğu...

Manavgat´ta çiftçilere bağ çubuğu dağıtılıyor. Manavgat Tarım İlçe Müdürlüğü, Antalya İl Özel İdarenin katkılarıyla gerçekleşen ´´Meyveciliği Geliştirme Projesi´´ kapsamında 4 bin 800 erkenci Yalova incisi bağ çubuğunu, çiftçilere dağıtmaya başladı.


Gazipaşa Yüksekokulu gelecek yıl açılacak Güncel Gazipaşa Yüksekokulu gelecek yıl açılacak

Gazipaşa´ya yüksekokulun gelecek yıl açılacağı bildirildi. Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, yaptığı açıklamada, Gazipaşa halkının yıllardır yüksekokul özlemi çektiğini belirterek, Akdeniz Üniversitesi Senatosu´nun Gazipaşa´da yüksekokul kurulmasını onayladığını ve kararın Gazipaşa Kaymakamlığı´na gönderildiği kaydetti.


Arıcılara teknoloji kursu... Güncel Arıcılara teknoloji kursu...

Finike Halk Eğitim Müdürlüğü, teknolojik bilgilerini geliştirmek ve kredi imkanlarından yararlanmalarını sağlamak amacıyla arıcılara yönelik kurs düzenledi.


Antalya´nın bu yılki hedefi 8 milyon turist... Güncel Antalya´nın bu yılki hedefi 8 milyon turist...

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Antalya´nın bu yılki hedefinin 8 milyon turist olduğunu bildirdi.


Side Müzesi´nin gelirleri arttı Güncel Side Müzesi´nin gelirleri arttı

Manavgat´a bağlı Side Beldesi´nde bulunan müzenin gelirlerinin önceki yıla oranla artış gösterdiği bildirildi.


Antalya Serbest Bölgesi´nin ticaret hacmi artıyor Güncel Antalya Serbest Bölgesi´nin ticaret hacmi artıyor

Antalya Serbest Bölgesi´nde ticaret hacmi bir önceki yıla göre yüzde 10 artarak 505 milyon 262 bin dolara ulaştı.


Türk şirketi GTI Travel Alman Futbol kulübüne sponsor oldu Güncel Türk şirketi GTI Travel Alman Futbol kulübüne sponsor oldu

Türkiye´nin en büyük tur operatörlerinden Kayı Grup´a ait GTI Travel, Almanya 2. Futbol Ligi´nde mücadele eden Fortuna Düsseldorf takımının sponsoru oldu.


AKM´den servis uygulaması... Güncel AKM´den servis uygulaması...

Antalya´da sanatın ve kültürün merkezi haline gelen Antalya Kültür Merkezi´nden (AKM), kentin 3 bölgesine, 20 Ocak Cuma gününden itibaren servis uygulaması başlıyor.


Esnafa yabancı dil kursu... Güncel Esnafa yabancı dil kursu...

Antalya esnaf ve sanatkarı, 2006 yılı turizm sezonuna hazırlanıyor. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nin (AESOB), üyelerine yönelik başlattığı yabancı dil kursları 13 Şubat günü başlıyor.


Serik´te emlakçılık kursu... Güncel Serik´te emlakçılık kursu...

Serik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, emlakçılara yönelik emlak komisyonculuğu kursu açılacağı bildirildi.


Kardeş Kentler Caddesi Turizm Yolu´na bağlanıyor Güncel Kardeş Kentler Caddesi Turizm Yolu´na bağlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kardeş Kentler Caddesi´ni, Kundu Turizm Yolu´na bağlayacak devam yolun çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Bayan doktor ve hemşirelerden futbol takımı... Güncel Bayan doktor ve hemşirelerden futbol takımı...

Alanya´nın ilk bayan futbol takımı kuruldu. Özel Can Hastanesi´nde çalışan bayan doktor ve hemşireleri her hafta halı sahada futbol maçı yapıyor. Uçan Melekler ve Oturan Boğalar adını alan 2 ayrı takımın 16 bayan futbolcusu zayıflamak için başladıklarını daha sonra ise severek oynadıklarını söyledi.


Korkutelili gençler halı saha istiyor Güncel Korkutelili gençler halı saha istiyor

Korkuteli yıllardır halı saha özlemini çekiyor. İlçeye bağlı Yazır ve Kargalık köyündeki halı sahasına giderek neşeli dakikalar geçiren futbol severler, ilçe merkezine de bir halı sahasının yapılmasını istedi.


Batı Akdeniz´de protestolu senet sayısında artış... Güncel Batı Akdeniz´de protestolu senet sayısında artış...

Batı Akdeniz bölgesindeki il ve ilçelerde protestolu senet sayısında büyük artış olduğu bildirildi.


´Eğitime yüzde yüz destek kampanyası´ Güncel ´Eğitime yüzde yüz destek kampanyası´

Antalya Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sezai İrtem, hayırseverlerin, ´´Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası´´ kapsamında 2 milyon 485 bin YTL bağış yaptığını bildirdi.


Tatlıcı Tombak Antalya´ya ısındı... Güncel Tatlıcı Tombak Antalya´ya ısındı...

Tiyatro sanatçısı Nedim Saban´ın kurduğu Tatlıcı Tombak, Antalya´daki ikinci mağazasını Işıklar Caddesi´nde açtı.


Mahmutlar´da 2007 yılı sonunda caddelerde elektrik direği kalmayacak Güncel Mahmutlar´da 2007 yılı sonunda caddelerde elektrik direği kalmayacak

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar Beldesi Belediye Başkanı Alaattin Çakır, yer üstünde bulunan enerji nakil hatlarının tamamını 2007 yılının sonuna kadar yer altına alacaklarını söyledi.


Milletvekili Kılınç: Üretici birlikleri olmadığı için parayı aracılar kazanıyor Güncel Milletvekili Kılınç: Üretici birlikleri olmadığı için parayı aracılar kazanıyor

AK Parti Antalya Milletvekili Burhan Kılınç, sebze ve meyvelerin daha iyi şartlarda değerlendirilmesi için üretici birliklerinin kurulması gerektiğini belirtti. Kılınç, Antalya´da üretici birliklerinin bulunmaması nedeniyle kazançtan daha çok aracıların faydalandığını ifade etti.


Kapatılan büfeler borç taktı, antik kent karanlığa büründü Güncel Kapatılan büfeler borç taktı, antik kent karanlığa büründü

Antalya´nın önemli ören yerlerinden birisi olan Phaselis Antik Kenti´nin elektrikleri ödenmeyen borcundan dolayı kesildi. Yaklaşık 1,5 ay önce kesilen elektriğin 5 milyar civarındaki borcu olduğu bildirildi.


Korkuteli´de elmanın tadı kaçtı Güncel Korkuteli´de elmanın tadı kaçtı

Akdeniz Bölgesi´nin meyve ambarı olan Korkuteli´de yetiştirilen elma alıcı bulmadığı için ilçedeki 30´a yakın soğuk hava deposunda bekliyor. İlçede yüzlerce ailenin geçim kaynağı olan elma ve armut, alıcı bulunamaması sebebiyle üreticinin elinde kaldı.


Halterci Naim Süleymanoğlu´ndan eğitime tam destek... Güncel Halterci Naim Süleymanoğlu´ndan eğitime tam destek...

Korkuteli Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfının davetlisi olarak Antalya Adonis Otel´deki yemeğe katılan Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu eski Milli Halterci ve Uluslararası Halter Federasyonu (IWF) Asbaşkanı Naim Süleymanoğlu, Antalya´nın Korkuteli ilçesinde yapımı devam eden kampüs binası için gerekli her türlü desteğe hazır olduğunu söyledi.


Pompalara yazar kasa uygulaması... Güncel Pompalara yazar kasa uygulaması...

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PUİS) Antalya Şube Başkanı Yusuf Akçay, 400´e yakın akaryakıt bayisinin pompalarına yazarkasa takıldığını bildirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...