Cumartesi, 19 Ekim 2019
Kumluca´da ´tantanacılık´ iddiası.. Güncel Kumluca´da ´tantanacılık´ iddiası..

Kumluca´da, ´´tantanacılık´´ yöntemiyle hırsızlık yaptıkları iddiasıyla 2 kişi tutuklandı. Alınan bilgiye göre, 2 hafta önce bankadan maaşını çeken kişinin cüzdanını ´´tantanacılık´´ yöntemiyle çaldıkları iddia edilen H.S. (25), R.O. (21), G.D. (16) ve F.O. (17) polis ekiplerince gözaltına alındı.


Haydar Rüştü Bey´in adının yaşatılması isteği... Güncel Haydar Rüştü Bey´in adının yaşatılması isteği...

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şube Başkanı Sefa Seyitoğlu, Antalya´nın ilk gazetesi olan ´´Antalya´da Anadolu´´nun sahibi Haydar Rüştü Bey´in (Öktem), kentte yapılacak bir heykelle anılmayı hak ettiğini belirtti.


TOBAV Antalya Şubesi Çocuk Korosu kuracak Güncel TOBAV Antalya Şubesi Çocuk Korosu kuracak

Devlet Tiyatroları, Opera ve Bale Çalışanları Vakfı (TOBAV) Antalya Şubesi´nin çocuk korosu kuracağı bildirildi.


Sisli havalarda sürücüler megafonla uyarılacak Güncel Sisli havalarda sürücüler megafonla uyarılacak

Kış şartlarının etkisini göstermeye başlaması Antalya Valiliği´ni harekete geçirdi. Valilik, kamu kurum ve kuruluşlarından gerekli önlemlerin alınmasını istedi.


Korkuteli´nde belediyeye kaçak kömür şikayeti... Güncel Korkuteli´nde belediyeye kaçak kömür şikayeti...

Hava kirliliğinden şikayet eden vatandaşlar, Korkuteli Belediyesi´ne giderek, ilçedeki kaçak kömür satışlarıyla mücadele edilmesini istedi.


Kumluca Devlet Hastanesi acil girişi yenileniyor Güncel Kumluca Devlet Hastanesi acil girişi yenileniyor

Kumluca´da Nisan ayında Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Kumluca Devlet Hastanesinin acil girişi yenileniyor.


Alanya´ya yeni öğrenci yurdu yapılacak Güncel Alanya´ya yeni öğrenci yurdu yapılacak

Alanya´da, üniversite öğrencileri için yurt yapılması amacıyla iki dönüm arazi tahsis edildiği bildirildi.


Belediye personeline iletişim semineri... Güncel Belediye personeline iletişim semineri...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Koruma Güvenlik Daire Başkanlığı´na bağlı, zabıta, koruma güvenlik personeli ve denetim ruhsat şube müdürlüğü personeline iletişim semineri verildi.


İncekum´da kanalizasyon çalışması... Güncel İncekum´da kanalizasyon çalışması...

Alanya´nın İncekum Beldesi´nde kanalizasyon çalışması başlatıldı. İncekum Belediye Başkanı Fahri Baysal yaptığı açıklamada, beldenin en önemli sorunlarından biri olan kanalizasyon sorununun çözülmesi için çalışma başlatıldığını ve 5 kilometrelik ilk etap için, belediye bütçesinden 700 bin YTL ödenek ayrıldığını söyledi.


Alanya´da bandrolsüz CD operasyonu... Güncel Alanya´da bandrolsüz CD operasyonu...

Alanya İlçesi´nde bir işyerinde yapılan denetimde 300 bandrolsüz CD ele geçirildi.


´Üçüz bebeklere haciz´ iddiası... Güncel ´Üçüz bebeklere haciz´ iddiası...

Antalya´da özel bir hastanede üçüz bebekleri dünyaya gelen ve 56 bin YTL borçları yüzünden evlerine haciz geldiği iddia edilen aile, buna çare bulunmasını isterken, hastane başhekimi, özel hastane olduklarını ve tedavilerin ücretli olduğunu bildirdi.


Antalya´da suya zam yapıldı Güncel Antalya´da suya zam yapıldı

Antalya´da suya yüzde 8 oranında zam yapıldı. Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu´nda yapıldı. Toplantıda, su fiyatlarına yüzde 8 oranında zam yapılması kararlaştırıldı.


Demre´de hortumun yarattığı hasar belirlendi Güncel Demre´de hortumun yarattığı hasar belirlendi

Demre´de 15 Aralık´ta meydana gelen hortumda 104 üreticinin 260 dekar serasının ağır hasar gördüğü bildirildi.


Antalya´da sahte para operasyonu... Güncel Antalya´da sahte para operasyonu...

Antalya´da, piyasaya sürülmek istenen toplam 7 bin 400 YTL sahte para ele geçirildi. Olayla ilgili 15 kişi gözaltına alındı.


Çocuklarda ateşe dikkat... Güncel Çocuklarda ateşe dikkat...

Bebeklik ve çocukluk çağında anne ve babaları endişelendiren ateşin daha çok enfeksiyonlardan kaynaklandığı, çocukların ilk 6 yaş içinde çok sık viral enfeksiyona bağlı ateşli hastalık geçirebildiği bildirildi.


Türkiye ekonomisi tartışıldı Güncel Türkiye ekonomisi tartışıldı

Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği (USİAD) Genel Başkanı Kemal Özden, ´´Cumhuriyetin kurucu iradesi, bu millete 140 ton altın bıraktı´´ dedi.


Belek´teki turizm tahsis alanları... Güncel Belek´teki turizm tahsis alanları...

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Belek´te golf sahası ve otel yapımı için özel çevre koruma alanında herhangi bir tahsis işlemi yapılmadığını bildirdi.


Antalya bağımlılık yapıyor Güncel Antalya bağımlılık yapıyor

Denizi, güneşi ve insanlarının misafirperverliğiyle Antalya turistlerde bağımlılık yapıyor. Antalya´ya bir kez gelip, güzellikleri tadan turistler bir daha kolay kolay başka yere gitmiyor.


Sağlıksız içme suyundaki tehlike... Güncel Sağlıksız içme suyundaki tehlike...

İçme suyunda bazı maddelerin fazla olması durumunda kanserden alzheimera kadar pek çok hastalığın insan yaşamını tehdit edebileceği bildirildi.


´Özgürlük ve Güvenlik Kursu´ Semineri... Güncel ´Özgürlük ve Güvenlik Kursu´ Semineri...

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Toker, ´´Orhan Pamuk´un duruşması sonrası yaşanan olaylar, toleranssız bir toplum olduğumuzu gösteriyor´´ dedi.


´Tarım sigortası zorunlu hale getirilmelidir´ Güncel ´Tarım sigortası zorunlu hale getirilmelidir´

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı İlhami Kaplan, tarım sigortasının zorunlu hale getirilmesi gerektiğini bildirdi.


´Yapılan yatırımlar 700 milyon YTL civarında´ Güncel ´Yapılan yatırımlar 700 milyon YTL civarında´

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, AK Parti Hükümeti döneminde Antalya´da yapılan yatırımların miktarının 700 milyon YTL civarında olduğunu bildirdi.


Öğretmenler, Işıklar Öğretmenevi´nin boşaltılması kararını protesto etti Güncel Öğretmenler, Işıklar Öğretmenevi´nin boşaltılması kararını protesto etti

Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Antalya 1 No´lu Şube Başkanlığı, ve öğretmenler, Antalya´da Işıklar Caddesi´ndeki Işıklar Öğretmenevi´nin İl Genel Meclisi kararıyla boşaltılmak istenmesini protesto etti.


MÜSİAD, 2006´da sosyal meselelere eğilecek Güncel MÜSİAD, 2006´da sosyal meselelere eğilecek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı İbrahim İşlek, dernek olarak 2006 yılında sosyal meselelere ağırlık vereceklerini açıkladı.


Açık ve kapalı pazar yerinde ayrı ayrı fiyat uygulaması tartışmaya yol açtı Güncel Açık ve kapalı pazar yerinde ayrı ayrı fiyat uygulaması tartışmaya yol açtı

Antalya´nın en büyük pazarı konumunda olan Kepez Halk Pazarı´nda, kapalı kısımda ve dışarıda ayrı fiyat uygulaması, pazarcılar arasında tartışmaya yol açtı.


NASA´nın astronotlarını ısıtmak için kullandığı sistem şimdi zayıflama amaçlı kullanı Güncel NASA´nın astronotlarını ısıtmak için kullandığı sistem şimdi zayıflama amaçlı kullanı

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) tarafından uzun uzay uçuşlarında astronotların ısınması için kullanılmak üzere keşfedilen kızılötesi ışınlarla çalışan sistem, artık zayıflamak amacıyla kullanılıyor.


´Yılın Girişimci İşadamı Ödülü´ Hakan Karaca´nın... Güncel ´Yılın Girişimci İşadamı Ödülü´ Hakan Karaca´nın...

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen 3. Girişimcilik Haftası çerçevesinde verilen ´´Yılın Girişimci İşadamı Ödülü´´ Cantek Soğutma Limited Şirketi Genel Müdürü Hakan Karaca´nın oldu.


Otellerde kalitesiz yiyecek uyarısı... Güncel Otellerde kalitesiz yiyecek uyarısı...

Yiyecek İçecek Yöneticileri Derneği (YİYDER) Başkanı Aydın Özdemir, Türkiye´de bir kişinin aç kalmaması için günde en az 3 YTL harcama yapması gerektiğini bildirdi.


Gazipaşa Gazetesi 35 yaşında... Güncel Gazipaşa Gazetesi 35 yaşında...

Gazipaşa´da 17 Aralık 1971´de yayın hayatına başlayan Gazipaşa Gazetesi, 35. yıldönümünü kutladı.


Elektrik kabloları yer altına alınıyor Güncel Elektrik kabloları yer altına alınıyor

Gazipaşa´da, elektrik kabloları yer altına alınıyor. TEDAŞ yetkilileri, ilçede elektrik kablolarının yer altına alınması ile ilgili merkez ve Deniz Yolu Bulvarı´nda çalışmalara başlandığını bildirdiler.


Belediye kurban kesim kursu düzenledi Güncel Belediye kurban kesim kursu düzenledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ´´Teknik, Hijyenik ve Dini Kurallara Uygun Kesim Yöntemleri Kursu´´ düzenledi.


Konyaaltı 19. Cadde´de asfalt çalışmaları.. Güncel Konyaaltı 19. Cadde´de asfalt çalışmaları..

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nden yapılan açıklamada, Konyaaltı 19. Cadde´deki asfalt çalışmalarının büyükşehir belediyesi tarafından yapılmadığı yönündeki iddialar ´´siyasi kıskançlık´´ olarak değerlendirildi.


Domates ve bibere teşvik isteği... Güncel Domates ve bibere teşvik isteği...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve üç bakana mektup gönderen Antalya Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, domates ve bibere ton başına 100 dolar teşvik istediklerini bildirdi.


Deniz Feneri´nin Antalya gönüllüleri bir araya geldi Güncel Deniz Feneri´nin Antalya gönüllüleri bir araya geldi

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği´nin Antalyalı gönüllüleri biraya geldi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu´nda düzenlenen ´´Yüzyılın İyilik Hareketi Antalya Gönüllüleriyle Buluşuyor´´ toplantısına derneğe Antalya´dan gönüllü yardım yapan 200´e yakın üye katıldı.


Avlan Gölü´nü koruma toplantısı... Güncel Avlan Gölü´nü koruma toplantısı...

Elmalı Kaymakamlığı ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin işbirliğiyle, Avlan Gölü´nün korunması için yapılması gereken bilimsel çalışmaların ele alındığı toplantı düzenlendi.


Gençlerde ve sporcularda ani ölümler... Güncel Gençlerde ve sporcularda ani ölümler...

Türkiye´de yılda 60-70 bin kişinin ani ölümlerle hayatını kaybettiği ve bu ölümlerin 15-35 yaş grubunda yıllık yüzde 4 oranında arttığı bildirildi.


Karayollarının gayrimenkul satışları... Güncel Karayollarının gayrimenkul satışları...

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, 13. (Antalya) ve 14. Bölge (Bursa) Müdürlükleri, muhtelif taşınmazların satışı için ihale açtı.


Yılbaşı çam ağacı satışı başladı Güncel Yılbaşı çam ağacı satışı başladı

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Amatör Ligde mücadele eden Ormanspor´a gelir sağlamak amacıyla yılbaşı çam ağacı satışına başlandı.


Çiftçi, doğal felaketlerden ders almıyor Güncel Çiftçi, doğal felaketlerden ders almıyor

Demre´de yaşanan hortum felaketinde 260 dekar serası ve tarım alanı zarar gören çiftçilerin hiçbirinin sigorta yaptırmadığı ortaya çıktı.


Sera atıklarından biyogaz üretim çalışması... Güncel Sera atıklarından biyogaz üretim çalışması...

Kumluca´da sera atıklarından biyogaz üretimi ile ilgili Alman firması, Akdeniz Üniversitesi ve Kumluca Belediyesi heyetleri bir araya geldi.


Sigarayı bırakan personelin maaşına zam... Güncel Sigarayı bırakan personelin maaşına zam...

Alanya´ya bağlı Çıplaklı Belediye Encümeni, sigarayı bırakan personelin maaşına yüzde 10 oranında net zam yapılmasını kararlaştırdı.


Kaymakam dert dinledi... Güncel Kaymakam dert dinledi...

Demre Kaymakamı Mustafa Gürdal, köyleri gezerek, köylülerin sorunlarını dinliyor.


Satıcı: Domates ve bibere acilen teşvik verilmeli Güncel Satıcı: Domates ve bibere acilen teşvik verilmeli

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, dış piyasadaki olumsuz koşulların ihracat artışını etkilememesi için domates ve bibere acilen teşvik verilmesi gerektiğini bildirdi.


İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatlarına 28 İl Planlama Uzman Yardımcısı alacak Güncel İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatlarına 28 İl Planlama Uzman Yardımcısı alacak

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatlarındaki genel idare hizmetlerine 28 İl Planlama Uzman Yardımcısı alınacak.


Yazar Bahadıroğlu: ´Öğrenciler tarihi romanlardan öğrenmeli´ Güncel Yazar Bahadıroğlu: ´Öğrenciler tarihi romanlardan öğrenmeli´

Yazar Yavuz Bahadıroğlu, tarihin kuru teori kitaplarından değil, yazarların gözlemlerinin de bulunduğu romanlardan öğrenilmesi gerektiğini söyledi.


CMK ücretlerini alamayan barolar, eylem hazırlığı yapıyor Güncel CMK ücretlerini alamayan barolar, eylem hazırlığı yapıyor

Türkiye Barolar Birliği, (TBB) barolara gönderdiği bildiride Ceza Muhakemesi Kanunu´nun (CMK) uygulamasındaki ücretlerin ödenmemesine karşı eylem hazırlığı yapılmasını istedi.


Antalya´da üniversitelere kitap bağışı... Güncel Antalya´da üniversitelere kitap bağışı...

Hava limanlarının inşası ile işletmesinde dünya markaları arasında yer alan TAV (Tepe-Akfen-Vie) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Akdeniz Üniversitesi´ne ´Şu Çılgın Türkler´ isimli kitaptan bin 500 adet bağışladı.


Elmalı´da yatılı kız Kur´an kursunun temeli atıldı Güncel Elmalı´da yatılı kız Kur´an kursunun temeli atıldı

Elmalı ilçesi Karyağdı mahallesinde yatılı kız Kur´an kursunun temeli düzenlenen bir törenle atıldı.


Türk usulü bileyici reklamı.. Güncel Türk usulü bileyici reklamı..

Kumluca´da geçimini bıçak bilemekle sağlayan Zeki Bölük, her yıl Kurban Bayramı öncesi yaşadığı sıkışıklığı yaşamamak amacıyla kendi usulleriyle reklam yapıyor.


KASAİD´in Antalya Şubesi açıldı Güncel KASAİD´in Antalya Şubesi açıldı

Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği (KASAİD) Antalya Şubesi açıldı.


Alanya´da parkomat uygulaması başladı Güncel Alanya´da parkomat uygulaması başladı

Alanya´da, 7 ayrı cadde üzerinde parkomat uygulamasına başlandı. Alanya Belediyesi Yeni Ulaşım Planı ve İl Trafik Komisyonu kararına göre, ilçede 7 ayrı cadde üzerinde kısa süreli park anlamına gelen parkomat uygulaması başlatıldı.


Türkiye İş Kurumu´ndan uyarı... Güncel Türkiye İş Kurumu´ndan uyarı...

Türkiye İş Kurumu Antalya İl Müdürlüğü, Avrupa´ya işçi olarak götürme vaadiyle para toplayan bir şirkete karşı vatandaşları uyardı.


Günaydın´dan ´O Hikayedek Mal Benim´ stand up gösterisi.. Güncel Günaydın´dan ´O Hikayedek Mal Benim´ stand up gösterisi..

Engin Günaydın, 25 Aralık´ta ´´O Hikayedeki Mal Benim´´ adlı stand up gösterisini Antalya´da sunacak.


Görgülü: ´Türkiye, turizmde dünyanın en büyük dört ülkesinden biri olacak´ Güncel Görgülü: ´Türkiye, turizmde dünyanın en büyük dört ülkesinden biri olacak´

Kayı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, Türkiye´nin turizmde, dünyanın en büyük dört ülkesinden biri olacağını söyledi.


Kumluca´da kurban derisi ihalesi yapıldı Güncel Kumluca´da kurban derisi ihalesi yapıldı

Türk Hava Kurumu (THK) Kumluca Şubesi, kurban derilerin toplanmasına ilişkin ihaleyi gerçekleştirdi.


Köy meydanı için deve güreşi yapılacak Güncel Köy meydanı için deve güreşi yapılacak

Kumluca´ya bağlı Karacaören Köyü´nde, köy meydanı yaptırılması için deve güreşi düzenleneceği bildirildi.


Hyundai-Antbirlik kampanyası uzatıldı Güncel Hyundai-Antbirlik kampanyası uzatıldı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği´nin (ANTBİRLİK), üretici ortaklarına daha avantajlı binek ve ticari araç satışı amacıyla Hyundai Assan firması ile başlattığı kamyanyanın 22 Aralık´a kadar uzatıldığı bildirildi.


The Marmara Antalya´dan rekor başvurusu... Güncel The Marmara Antalya´dan rekor başvurusu...

The Marmara Antalya Hoteli, ´´Dünyanın temelden dönen ilk ve tek binası´´ olarak Guinness Rekorlar Kitabı´na girmek için başvuruda bulundu.


Muratpaşa´da kaldırımsız sokak kalmayacak Güncel Muratpaşa´da kaldırımsız sokak kalmayacak

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Tetik, Muratpaşa´da kaldırımsız sokak kalmayacağını bildirdi.


Tolunay Alanyalı üyelerden destek istedi Güncel Tolunay Alanyalı üyelerden destek istedi

Antalya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, Alanya´daki oda başkanlarıyla bir araya geldi.


Yeşil alanların bakımı yaptırılacak... Güncel Yeşil alanların bakımı yaptırılacak...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ ile yeşil alanların bakımı, bitki onarımı ile temizlik hizmeti işi ihale edilecek.


SKY Havayolları uçak satın alacak Güncel SKY Havayolları uçak satın alacak

Kayı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, Sky Havayolları´na, gelecek yıl bir uçak daha satın alarak, sayıyı 7´ye çıkaracaklarını bildirdi.


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Liman için TMSF ile görüşüyor Güncel Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Liman için TMSF ile görüşüyor

Mart 2006´da Tasarruf Mevduata Sigorta Fonu (TMSF) tarafından ihaleye çıkarılacak Antalya Limanı´na talip olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) girişimlerini hızlandırdı. ATSO Başkanı Kemal Özgen, TMSF ile liman konusunu görüştüklerini açıkladı.


Kapıdan satışlarda yeni yalanlar: “Aileden birini işe alacağız, ama önce bizden tava alın Güncel Kapıdan satışlarda yeni yalanlar: “Aileden birini işe alacağız, ama önce bizden tava alın

Kredi kartı üzerinden taksitli satışların başlamasıyla birlikte zor günler geçiren kapıdan satış pazarlamacıları, daralan sektörü yeni tekniklerle ayakta tutmaya çalışıyor.


Side Gençlik Merkezi´nde eğlence düzenlendi Güncel Side Gençlik Merkezi´nde eğlence düzenlendi

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nde, belediye tarafından Gençlik Merkezi´nde eğlence düzenlendi.


Antalya´nın deprem risk analizi... Güncel Antalya´nın deprem risk analizi...

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü´nce hazırlanan raporda, Antalya´nın yüzölçümünün yüzde 70´inin, birinci ve ikinci derece deprem bölgesinde yer aldığı belirtildi.


Antalya Limanı´nın ihalesi... Güncel Antalya Limanı´nın ihalesi...

Yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu´nda (TMSF) bulunan Hayyam Gariboğlu´na ait Antalya Limanı´nın, gelecek yılın mart ayı sonuna kadar satışa çıkarılacağı bildirildi.


Antalya´yı en çok Almanlar tercih ediyor Güncel Antalya´yı en çok Almanlar tercih ediyor

Antalya´ya bu yılın 11 aylık döneminde gelen turistlerin arasında ilk sırayı Almanlar aldı. Almanları, Rus, Hollanda ve Avusturyalı turistler izledi.


Alanyalı aşçılardan rekor denemesi... Güncel Alanyalı aşçılardan rekor denemesi...

Alanyalı 180 aşçı, Guinnes Rekorlar Kitabı´na girebilmek için 2 bin 601 metre uzunluğunda ve 25,5 ton ağırlığında pasta yapacak.


Toros´ta bir tarih rüzgarı esti Güncel Toros´ta bir tarih rüzgarı esti

Günümüzün en değerli romancılarından Yavuz Bahadıroğlu “Kitap-Tarih ve Çocuk “ konulu konferansı vermek üzere Torors İlköğretim Okuluna geldi.


Jandarma´dan çevre eğitimi... Güncel Jandarma´dan çevre eğitimi...

Antalya Jandarma Doğal Hayatı Koruma Takım Komutanlığı, Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Alanya İşletme Fakültesi öğrencilerine, ´´Doğal Hayat ve Çevrenin Korunması´´ konulu seminer verdi.


Antalya Atatürk Stadı´nın kapasitesi artırılıyor Güncel Antalya Atatürk Stadı´nın kapasitesi artırılıyor

Antalyaspor Genel Müdürü Gürel Toraganlı, Atatürk Stadı´nın kapasitesinin 12 bine yükseltileceğini bildirdi.


Kaymakam futbol sahasında incelemelerde bulundu Güncel Kaymakam futbol sahasında incelemelerde bulundu

Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Toptaş Köyü´nde yapımı süren futbol sahasında incelemelerde bulundu.


Kumluca´da trafik denetimleri sürüyor Güncel Kumluca´da trafik denetimleri sürüyor

Kumluca Emniyet Müdürü Mehmet Dönmez, tüm sürücüleri trafik kullarına uymaya çağırdı.


Akseki´de avcı eğitimi kursu açıldı Güncel Akseki´de avcı eğitimi kursu açıldı

Akseki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce avcı eğitimi kurslarının dördüncüsü açıldı. Yetkililer, Doğal Hayatı Koruma Milli Parklar Mühendisliği Akseki Şubesi ile işbirliği yapılarak açılan kurslarda bugüne kadar 160 kişiye avcı sertifikası verildiğini bildirdiler.


Bir sınıf dolusu eleştirmen... Güncel Bir sınıf dolusu eleştirmen...

Gazipaşa´da öğretmenlik yapan yazar Kasım Çetin Köyoğlu, yazdığı kitapları önce öğrencilerine okutuyor, onların görüş ve eleştirilerine göre düzeltme yaptıktan ve oylamaya sunduktan sonra son şeklini verdiği kitaplarını yayınevlerine gönderiyor.


Antalya TSO´dan Elmalı´da seminer... Güncel Antalya TSO´dan Elmalı´da seminer...

Antalya TSO tarafından Elmalı ilçesinde ´´Müşteri İlişkileri, Mağazacılık ve Satış Yönetimi´´ konulu seminer yapıldı.


Esanftan öğrencilere eğitim yardımı... Güncel Esanftan öğrencilere eğitim yardımı...

Alanya Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi´nce her ay 41 öğrenciye 30 YTL burs verildiği bildirildi.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nin alacakları... Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi´nin alacakları...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oktay Eray, hastanenin kurum alacaklarının ağırlıklı kısmını, Emekli Sandığı ve yeşil kartlı hastalara ait alacakların oluşturduğunu bildirdi.


Kemer Anadolu´da yangın tatbikatı yapıldı Güncel Kemer Anadolu´da yangın tatbikatı yapıldı

Kemer Anaokulu´nda yangın tatbikatı yapıldı. Antalya´dan gelen Doğuş Yangın Savunma Firması tarafından Kemer Anaokulu´nda öğrencilere ve öğretmenlere yönelik yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta öğrenciler yangın tüpleri ile yangın söndürdüler ve olası bir yangın konusunda bilgilendirildiler.


Elektrik kablolarının yer altına alınması çalışaları... Güncel Elektrik kablolarının yer altına alınması çalışaları...

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Antalya´da elektrik kablolarının yeraltına alınması çalışmalarının 2007 yılı sonunda tamamlanabileceğini bildirdi.


Çevrecilerin hava kirliliği tepkisi... Güncel Çevrecilerin hava kirliliği tepkisi...

Antalya´da hava kirliliğine karşı alınan önlemlerin yetersiz olduğu öne sürüldü.


AESOB´da Genel Kurul heyecanı.. Güncel AESOB´da Genel Kurul heyecanı..

Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) başkanlığı için, 22 Aralık´ta yapılacak Genel Kurul öncesinde adaylar ortaya çıkmaya başladı.


Antbirlik, 11 bin 300 ton pamuk aldı Güncel Antbirlik, 11 bin 300 ton pamuk aldı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği´nin (ANTBİRLİK), üretici ortaklarından 11 bin 300 ton pamuk aldığı ve 3,5 milyon YTL ödeme yapıldığı bildirildi.


Sualtı mağarasına dalış... Güncel Sualtı mağarasına dalış...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sualtı Kulübü üyeleri, Düden Şelalesi´nin altındaki sualtı mağarasına dalış yaptılar.


Bayanlara yeni adres... Güncel Bayanlara yeni adres...

Antalya 100.yıl caddesi üzerinde Free Women güzellik salonu hizmete girdi.


Toros Koleji´nden ´kardeş okula´ yardım eli.. Güncel Toros Koleji´nden ´kardeş okula´ yardım eli..

Toros Koleji Okul Aile Birliği ve Sınıfı annelerince yapılan çalışma sonrası Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünde ortaklaşa belirlenen “KARDEŞ OKUL” Gebiz TÖNGÜÇLÜ İLKÖÐRETİM OKULUN’un acil ihtiyaçlarının karşılanması ile ilgili bir dizi çalışma başlatıldı.


TRT Antalya Bölge´den Kemer´e ziyaret... Güncel TRT Antalya Bölge´den Kemer´e ziyaret...

TRT Antalya Bölge Müdürlülüğünden Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker’e ziyaret... Yaklaşık 5 ay önce TRT Antalya Bölge Müdürlüğüne getirilen Yetkin Horasan ile TRT Haber Müdürü Vedat Özkeleş Antalya Bölgesinde yaptıkları gezileri kapsamında Kemer’e de bir ziyarette bulundular.


“Made in Antalya” markası için düğmeye basıldı Güncel “Made in Antalya” markası için düğmeye basıldı

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), 7 milyon turiste ev sahipliği yapan Antalya´yı marka haline getirmek için ´Made in Antalya´ modeli geliştiriyor.


ANAP´lı üyelerden huzur hakkı bağışı... Güncel ANAP´lı üyelerden huzur hakkı bağışı...

Alanya Belediye Meclisi´nin ANAP´lı üyeleri, meclis toplantılarına katılma nedeniyle aldıkları huzur haklarını, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı´na (ALTAV) bağışladı.


Kaymakam Yurdakul köyleri ziyaret ediyor Güncel Kaymakam Yurdakul köyleri ziyaret ediyor

Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Murat Karslı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Atik, Tarım İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oluğ, Özel İdare Müdürü Ertekin Ustaali, Sağlık Grup Başkanı Doktor Hasan Özay Tuğutlu ile diğer resmi kurum müdürleriyle köyleri ziyaret eden Kaymakam Yurdakul, beş günde 49 köy ve 2 beldeyi gezdi.


İhale duyuruları... Güncel İhale duyuruları...

Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, ´´Gençlerin okul çağında insan hakları konusunda bilinçlenmesi, gelecekte yaşanacak insan hakları ihlallerinin önünü kesecektir´´ dedi.


Kaymakam gençlere insan haklarını anlattı Güncel Kaymakam gençlere insan haklarını anlattı

Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, ´´Gençlerin okul çağında insan hakları konusunda bilinçlenmesi, gelecekte yaşanacak insan hakları ihlallerinin önünü kesecektir´´ dedi.


Ak Parti MYK Üyesi Tanrıverdi: Olası erken seçim ülkede tek partili dönemi başlatır Güncel Ak Parti MYK Üyesi Tanrıverdi: Olası erken seçim ülkede tek partili dönemi başlatır

AK Parti MYK üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, olası bir erken seçimde, meclise AK Parti dışında başka bir partinin giremeyeceğini söyleyerek, diğer siyasi partilere göz dağı verdi.


Kızını kaydettirecek okul bulmakta zorlanan baba, okul yaptırıyor Güncel Kızını kaydettirecek okul bulmakta zorlanan baba, okul yaptırıyor

Alanya´da kızını kaydettirecek okul bulmakta zorlanan baba, okul yaptırmaya karar verdi.


Sobayı, nasıl yakılacağını öğreterek verdiler Güncel Sobayı, nasıl yakılacağını öğreterek verdiler

Gazipaşa´da kömür sobası yakma kursunu bitiren vatandaşlara, kömür ve soba yardımında bulunuldu.


Seralarda AB standardı yakalandı Güncel Seralarda AB standardı yakalandı

Kumluca´da, bu yıl ilk kez uygulanan kontrollü üretim sayesinde, ihraç edilen Türk mallarının üretim aşamaları ve kullanılan kimyasallar, tüketici tarafından görülebilecek.


Esnafa yönelik İngilizce ve bilgisayar kursu açıldı Güncel Esnafa yönelik İngilizce ve bilgisayar kursu açıldı

Demre Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğünce esnafa yönelik bilgisayar ve İngilizce kursları açıldı.


Yeni yasayla belediyelere verilen yetkiler, zamanında uygulanmazsa geri dönebilir Güncel Yeni yasayla belediyelere verilen yetkiler, zamanında uygulanmazsa geri dönebilir

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Köken, yeni belediye yasası ile verilen yetkilerin, doğru algılanmaması ve zamanında hayata geçirilmemesi nedeniyle elden gidebileceğini söyledi.


Kestel´de vatandaş ormanla buluşacak Güncel Kestel´de vatandaş ormanla buluşacak

Alanya Orman İşletme Müdürlüğü 38 bin metrekarelik ormanlık alan mesire yeri olarak Kestel Belediyesi´ne tahsis etti.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...