Salı, 10 Aralık 2019
Manavgat TSO´ya kalite belgesi... Güncel Manavgat TSO´ya kalite belgesi...

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası´na (TSO), Türk Standartları Enstitüsü Kurumu (TSEK) tarafından TS-EN-ISO 9001:200 kalite belgesi verildi.


İç hatlarda uçmayı düşünmeyen SKY, yurt dışındaki işçi pazarına yöneliyor Güncel İç hatlarda uçmayı düşünmeyen SKY, yurt dışındaki işçi pazarına yöneliyor

Sky Havayolları Genel Müdürü Gürol Yüksek, Almanya´da toplam 24 şehre uçuş gerçekleştiren ve sadece geçen yıl Türkiye´ye 450 bin turist taşıyan Sky Havayolları´nın, yeni sezonda yolcu profilinde değişikliğe gideceğini açıkladı.


Isınmak için araçta katalitik yakınca, oksijensizlikten öldü Güncel Isınmak için araçta katalitik yakınca, oksijensizlikten öldü

Korkuteli´de aracı içinde katalitik yakan Ömer Kostak, oksijensiz kalarak hayatını kaybetti.


Antalya trafiğine geçen yıl 65 bin 109 yeni aracın giriş yaptığı bildirildi Güncel Antalya trafiğine geçen yıl 65 bin 109 yeni aracın giriş yaptığı bildirildi

Antalya trafiğine geçen yıl 65 bin 109 yeni aracın giriş yaptığı bildirildi.


Antalya Büyükşehir Belediyesi´nden ihale iptali... Güncel Antalya Büyükşehir Belediyesi´nden ihale iptali...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, daha önce duyurusunu yaptığı, vektör kontrol ilaçları satın alınması işi ihalesini 3 Şubat 2006 tarihinde iptal etti.


Güneş tutulmasının en iyi izlenebileceği yer olarak gösterilen Antalya... Güncel Güneş tutulmasının en iyi izlenebileceği yer olarak gösterilen Antalya...

CHP Antalya milletvekili Feridun Baloğlu, 29 Mart´ta gerçekleşecek güneş tutulması dolayısıyla, tutulmanın en iyi izlenebileceği yer olarak gösterilen Antalya´nın tanıtımına ilişkin ne gibi çalışmalar yapıldığını sordu.


Aşçılara yönelik ekmek kursu başladı Güncel Aşçılara yönelik ekmek kursu başladı

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB) tarafından Alanya´daki aşçılara yönelik üç günlük ekmek kursu başladı.


Ayak parmağı ele dikildi Güncel Ayak parmağı ele dikildi

Antalya´da doğuştan ellerinde başparmağı bulunmayan küçük kıza, ayağından alınan parmak takıldı.


Oteller ve çiçekçiler ´Sevgililer Günü´ne hazır... Güncel Oteller ve çiçekçiler ´Sevgililer Günü´ne hazır...

Antalya´daki beş yıldızlı oteller ile çiçek üreticileri, 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlıklarını tamamladılar.


Valilik, minik Melek´e yardım eli uzattı Güncel Valilik, minik Melek´e yardım eli uzattı

Antalya´da 7 çocuklu bir ailenin çocuğu olan ve çölyak hastalığı nedeniyle özel beslenmesi gereken iki yaşındaki Melek Timurtaş´a, Antalya Valiliği yardım elini uzattı.


Yabancılar mülk kuyruğunda... Güncel Yabancılar mülk kuyruğunda...

Alanya´da satın aldıkları mülklerin tapularını almak için 2 bin 500 yabancının beklediği, son üç haftada ise 300´den fazla yabancının mülk satın almak amacıyla Tapu Sicil Müdürlüğü´ne başvurduğu bildirildi.


CHP milletvekili Baloğlu, Başbakan´a güneş tutulmasını sordu Güncel CHP milletvekili Baloğlu, Başbakan´a güneş tutulmasını sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, 29 Mart´ta en iyi Manavgat´ta izlenebilecek olan güneş tutulması ile ilgili tanıtımın yeterince yapılıp yapılmadığını sordu.


TÜROFED: Türkiye´ye seyahat etmeyin uyarısı yok Güncel TÜROFED: Türkiye´ye seyahat etmeyin uyarısı yok

Karikatür krizinden dolayı Avusturya ve Danimarka´nın Türkiye´yi riskli ülke ilan ettiği yönündeki haberlerin yanlış yorumlandığı bildirildi.


Hava kirliliği ile mücadele etmek için kılavuz yayınlandı Güncel Hava kirliliği ile mücadele etmek için kılavuz yayınlandı

Hava kirliliği ile etkin mücadele edebilmenin bir yolunun da bilinçli kullanıcıdan geçtiğini belirten Antalya Makine Mühendisleri Odası, doğru soba ve kalorifer kullanımının anlatıldığı iki kitapçık bastırdı.


AK Parti İl Başkanı Hamza Taş Siyaset Okulu´nda ders verdi Güncel AK Parti İl Başkanı Hamza Taş Siyaset Okulu´nda ders verdi

AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, Gençlik Kolları tarafından Cam Piramit Düdan Salonu´nda düzenlenen ´´Siyaset Okulu´´nda ders verdi.


Dokuma makinelerinin ucuza ihale edildiği iddiası... Güncel Dokuma makinelerinin ucuza ihale edildiği iddiası...

Eski Dokuma Fabrikası´na ait demirbaş olarak ihalesi yapılan makinelerin ucuza satıldığı iddia edildi.


DYP İl Başkanı Kiştin: ´Yapıcı muhalefet yapmaya çalışıyoruz´ Güncel DYP İl Başkanı Kiştin: ´Yapıcı muhalefet yapmaya çalışıyoruz´

Doğru Yol Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Kiştin, icranın her yaptığına muhalefet etme anlayışından çok, toplumun aleyhine yapılan hatalı uygulamalara muhalefet etme anlayışını benimsediklerini ifade etti. Kiştin ´Her zaman halkın yanında olduk. Kent yararına olan şeylerin arkasında durduk.´ dedi.


Alanya´da evlenenlerin sayısı bir önceki yıla oranla %25 arttı Güncel Alanya´da evlenenlerin sayısı bir önceki yıla oranla %25 arttı

Alanya Nüfus Müdürlüğü´nden alınan verilere göre, 2004 yılında bin 562 kişi evlenirken 2005 yılında bu rakam yüzde 25 artışla 2 bin 88´e yükseldi. Evlenenler sayısındaki artışa paralel olarak boşanma sayısı da arttı. 2004 yılında 331 olan boşanma sayısı 2005 yılında yüzde 13 artışla 384´e yükseldi.


Mahmutlar Belediyesi halka açık bir sanat merkezi yapıyor Güncel Mahmutlar Belediyesi halka açık bir sanat merkezi yapıyor

Alanya Mahmutlar beldesinde yapılan çini atölyesi hizmete girmeye hazırlanıyor. Mahmutlar Belediyesi tarafından yaptırılan çini atölyesinin kaba inşaatı tamamlanarak, ince işleri yapılmaya başladı.


Üniversiteli Kadınlar Derneği´nden ikinci el giysi kermesi... Güncel Üniversiteli Kadınlar Derneği´nden ikinci el giysi kermesi...

Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi´nce düzenlenen ´´İkinci El Giysi Kermesi´´ Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi´nde yapıldı.


Köprülü Kanyon´da kirlilik iddiaları... Güncel Köprülü Kanyon´da kirlilik iddiaları...

Antalya Köprülü Kanyon Hizmet Götürme Birliği (KANRAFBİR) Başkanı Adem Topal, ´´Köprülü Kanyon ve çevresi, kötü uygulamalar yüzünden katledilmektedir´´ dedi.


Eski hükümlüler topluma kazandırılacak Güncel Eski hükümlüler topluma kazandırılacak

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı´na bağlı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü kurulduğu bildirildi.


Saklı güzellik Saklıkent... Güncel Saklı güzellik Saklıkent...

Antalya´ya 37 kilometre uzaklıktaki kayak merkezi Saklıkent´te Antalyalılar karla tanışıyor.


Gazipaşalılar, kar özlemini yaylada gideriyor Güncel Gazipaşalılar, kar özlemini yaylada gideriyor

Yılın büyük bölümünü güneşli geçiren Gazipaşa´da vatandaşlar kar özlemini, yaylalarda gideriyor.


İngiliz Hasta, ameliyat için Türkiye´yi tercih etti Güncel İngiliz Hasta, ameliyat için Türkiye´yi tercih etti

Ülkesinde omurilik ve diz kapağı ameliyatı için 1,5 yıl sonraya gün verildiğini bildiren 66 yaşındaki İngiliz hasta Erleen Bisset, Antalya´ya gelerek, özel bir hastanede ameliyat oldu.


KONDER faaliyetine başladı Güncel KONDER faaliyetine başladı

Konyaaltı Kültür, Eğitim, Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KONDER) faaliyetlerine başladı. Derneğin ilk üyesi Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu.


İlköğretim okulunun elektrik sorunu... Güncel İlköğretim okulunun elektrik sorunu...

Kumluca´da bulunan Ziya Gökalp Pansiyonlu İlköğretim Okulu´nun elektrik tesisatının yetersiz olduğu iddia edildi.


Cami yapımı için deve güreşi düzenlendi Güncel Cami yapımı için deve güreşi düzenlendi

Demre Kayaaltı Mahallesi Muhtarlığı tarafından cami yapımı için deve güreşi düzenlendi.


Alanya´da fasulye fiyatı rekora koşarken, narenciye üreticisi sıkıntılı Güncel Alanya´da fasulye fiyatı rekora koşarken, narenciye üreticisi sıkıntılı

Alanya´da fasulye fiyat artışıyla rekora koşarken, narenciye ürünlerindeki düşüş üreticiyi sıkıntıya sokuyor. Alanya Toptancı Hali ve halk pazarında fasulyenin kilo fiyatı 4 YTL´ye ulaştı. Halde 4 YTL´den satılan fasulye pazarda kilosu 5 YTL´den satışa sunuluyor.


Korkuteli Bey Obası Çadırı´nı 60 bin turist ziyaret etti Güncel Korkuteli Bey Obası Çadırı´nı 60 bin turist ziyaret etti

Korkuteli´de yayla turizmine yönelik hizmet veren Bey Obası Kıl Çadırı´nı, 60 bin turist ziyaret etti. 30 bin kişiye kahvaltı yaptıran Bey Obası Kıl Çadır´ında gelen turistlere 20 dakikada hem Türk kültürü anlatılıyor, hem de ikramlarda bulunuluyor.


Kur´an-ı Kerim okuma il birincileri Korkuteli´den çıktı Güncel Kur´an-ı Kerim okuma il birincileri Korkuteli´den çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğü´nün Antalya´nın Manavgat ilçesinde yaptığı Hafızlık, Güzel Kur´an-ı Kerim ve Ezan ve Okuma Yarışması´nda iki dalda il birincileri Korkuteli İmam Lisesi´nden çıktı.


DTO sorunlarını Ankara´ya, Tuncay Ercenk ile iletecek Güncel DTO sorunlarını Ankara´ya, Tuncay Ercenk ile iletecek

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO), taleplerinin Ankara´ya iletilmesi için CHP milletvekili Tuncay Ercenk´e bir liste verdi. Sektörle ilgili sorunların sıralandığı listede yat yapım ve çekek yerlerinden, balıkçı barınaklarına kadar bir çok kalem yer aldı.


Danışman polislik merkezi kuruluyor Güncel Danışman polislik merkezi kuruluyor

Suçların önlenmesi için uygulamaya başladığı projelerle vatandaşların desteğini alarak başarıyı yakalayan Antalya Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için polis merkezlerinde danışman polisler oluşturacak.


Genç aşçılardan göbek ve bıyığa veda... Güncel Genç aşçılardan göbek ve bıyığa veda...

Antalya´da 120 genç aşçının katılımıyla kurulan Genç Aşçılar Derneği, mesleğin ´´bıyıklı ve göbekli aşçı´´ imajını yıkıp, aşçıları ´´mutfaklarından dışarı çıkarmayı´´ hedefliyor.


´Komşu Kollama´ya sponsor aranıyor Güncel ´Komşu Kollama´ya sponsor aranıyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Akif Aktuğ, bir süredir uygulanan ´´Komşu Kollama Sistemi´´ne sponsor arandığını bildirdi.


Amerikalı piyanistten Türkiye prömiyeri... Güncel Amerikalı piyanistten Türkiye prömiyeri...

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası´nın (ADSO) 10 Şubat Cuma günü Antalya´da vereceği konserin konuk solisti piyanist Aaron Shorr, ünlü Rus bestecisi A. Schnıttke´nin piyano konçertosunu Türkiye´de ilk kez seslendirecek.


Antalya´da minibüs ve otobüs ücretlerine zam Güncel Antalya´da minibüs ve otobüs ücretlerine zam

Antalya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün yaptığı açıklamada, son dönemlerde akaryakıt fiyatları ile amortisman giderlerindeki artışlardan dolayı, minibüs esnafının zor durumda kaldığını, bu nedenle Büyükşehir Belediyesi´nden yolcu taşıma ücretlerine artış talebinde bulunduklarını ve kabul edildiğini söyledi.


Avrupa´da tünellerde uygulanan kameralı sistemin aynısı Alanya´da da yapılıyor Güncel Avrupa´da tünellerde uygulanan kameralı sistemin aynısı Alanya´da da yapılıyor

Alanya girişinde düzenleme çalışmaları devam eden tünellere güvenlik kamerası yerleştiriliyor.


AK Parti İlçe Başkanı Akdeniz: ´Yeniden ilçe başkanlığına adayım´ Güncel AK Parti İlçe Başkanı Akdeniz: ´Yeniden ilçe başkanlığına adayım´

AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mustafa Akdeniz, il yönetiminin kendisini desteklemediği yönündeki açıklamalara karşı, ´Korkuteli halkı beni desteklediği için yeniden adayım.´ dedi.


Kaynak yetersizliği sebebiyle dere ıslah çalışmaları ağır ilerliyor Güncel Kaynak yetersizliği sebebiyle dere ıslah çalışmaları ağır ilerliyor

Serik´te belediye, kaynak yetersizliği sebebiyle Salı Pazarı Deresi ıslah çalışmalarını sağlıklı bir şekilde sürdüremiyor.


AK Parti İl Başkanı Taş: ´Türkiye´de en fazla yatırım Antalya´ya yapıldı´ Güncel AK Parti İl Başkanı Taş: ´Türkiye´de en fazla yatırım Antalya´ya yapıldı´

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, doğalgazın 2007 yılından itibaren kullanılmaya başlanacağını belirterek, hükümetleri döneminde Türkiye genelinde en fazla yatırım alan ilin Antalya olduğunu söyledi.


2005 yılında Alanya´da 17 aile çocuklarını yuvaya bırakmak istedi Güncel 2005 yılında Alanya´da 17 aile çocuklarını yuvaya bırakmak istedi

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Alanya İlçe Müdürü Çetin Geyik, 17 ailenin maddi imkansızlıklar sebebiyle bakamadıkları çocuklarını yuvaya bırakmak istediğini söyledi.


Akdağ Kayak Merkezi projesiyle Alanya kış aylarında da hareketlenecek Güncel Akdağ Kayak Merkezi projesiyle Alanya kış aylarında da hareketlenecek

Kış turizmini hareketlendirmek isteyen Alanya´nın Akdağ Kayak Merkezi için çalışmalar başladı. Turizmi 12 aya yayma planları yapan Alanya, 14 yıldır hayalini kurduğu kayak merkezinin koordinatlarını Turizm Bakanlığı´ndan aldı.


Mahmutlar Beldesi´nde daireler peynir ekmek gibi satılıyor Güncel Mahmutlar Beldesi´nde daireler peynir ekmek gibi satılıyor

Alanya Mahmutlar Beldesi´nde yapılan apartman daireleri, boyası bile kurumadan satılıyor. Peynir ekmek gibi satılan dairelerin fiyatları 70 bin ile 160 bin Euro arasında değişiyor.


´Alaiye Destanı´ adlı belgeselin çekimleri Alanya´da başladı Güncel ´Alaiye Destanı´ adlı belgeselin çekimleri Alanya´da başladı

´Alaiye Destanı´ adlı belgesel film çekimlerine Alanya´da başlandı. Yönetmenliğini Celal Remo´nun yaptığı belgeselin yapımcısı Yüksel Hocaoğlu.


minik futbolculardan Başkan Üras´a ziyaret Güncel minik futbolculardan Başkan Üras´a ziyaret

Tekirova Belediyespor Futbol Okulu öğrencileri aynı zamanda kulüp başkanı olan Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras´ı makamında ziyaret etti.


CHP Eski il Bakanı Ünal: ´Menderes Türel tarafından tazminat talebiyle açılan dava reddedildi Güncel CHP Eski il Bakanı Ünal: ´Menderes Türel tarafından tazminat talebiyle açılan dava reddedildi

CHP eski il Başkanı Ertuğrul Ünal, yaptığı bir yazılı açıklama dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´in, kendisinden tazminat talebiyle açtığı davanın mahkemece reddedildiğini bildirdi.


Sunexpress yeni acentelikler verecek Güncel Sunexpress yeni acentelikler verecek

Merkezi Antalya´da bulunan ve Türkiye´nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolu şirketi olan SunExpress, yaz sezonunda başlayacağı İzmir merkezli iç hat uçuşları için yeni acentelikler vereceğini açıkladı.


Yılda 6 milyon balık yavrusu baraj ve göletlere salınıyor Güncel Yılda 6 milyon balık yavrusu baraj ve göletlere salınıyor

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü, Türkiye´nin çeşitli baraj ve göletlerine bırakılmak üzere her yıl 6 milyon balık yavrusu yetiştiriyor.


Alanya´da taksilerde uygulanan gece tarifesini kaldırıldı Güncel Alanya´da taksilerde uygulanan gece tarifesini kaldırıldı

Alanya Belediyesi, 13 Temmuz 2005 tarihinde çıkan ´5393 sayılı Belediyeler Yasası´ gereğince ilçede hizmet veren taksicilerin taksimetre açılış ücretlerini yeniden belirledi.


880 öğretmenin emekli olduğu Antalya´ya 169 atama yapıldı Güncel 880 öğretmenin emekli olduğu Antalya´ya 169 atama yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, son bir yıl içerisinde 880 öğretmenin emekliye ayrıldığı Antalya´ya 169 yeni atama yaptı. 20 bin yeni öğretmen alan Milli Eğitim Bakanlığı, bunların atamalarını gerçekleştirdi.


1. Balıklama ve Rezervuar Yönetimi Sempozyumu... Güncel 1. Balıklama ve Rezervuar Yönetimi Sempozyumu...

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma ve Eğitim Enstitüsü tarafından düzenlenen 1. Balıklandırma ve Rezervuar Yönetimi Sempozyumu, Atatürk Kültür Merkezi´nde başladı.


Kumluca Devlet Hastanesi´nde hasta hakları birimi kuruldu Güncel Kumluca Devlet Hastanesi´nde hasta hakları birimi kuruldu

Kumluca Devlet Hastanesi´nde Hasta Hakları Birimi kuruldu. Hasta Hakları Birimi´nin ilk toplantısına gözlemci olarak Hastane Başhekimi Murat Durukan ve birim üyeleri katıldılar.


Tiyatro oyuncusu Yunus timleri.. Güncel Tiyatro oyuncusu Yunus timleri..

Yılların oyuncusu Nokta lakaplı Abdullah Şahin’in yazıp yönettiği Gençlik Çıkmazı” adlı tiyatro oyununda rol alan oyuncuların arasında yunuslar motosikletleri ile sahneye çıkıyor.


Üye kayıtlarında büyük kolaylık Güncel Üye kayıtlarında büyük kolaylık

Esnaf ve sanatkarların işlerinin daha hızlı yürütülmesi amacıyla çıkarılan 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu, yeni üye olacak esnaf ve sanatkara büyük kolaylık sağlıyor.


Yaşama merhaba... Güncel Yaşama merhaba...

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Araştırma ve Uygulama Merkezi´nde yapılan böbrek nakli ile karaciğer nakli, iki ayrı yaşamın hayatla yeniden buluşmasına olanak sağladı.


Hristiyan temsilcilerden hoşgörü ziyareti... Güncel Hristiyan temsilcilerden hoşgörü ziyareti...

Antalya İncil Kilisesi Uluslararası Rahibi James Bultema ve İncil Kilisesi Türk Rahibi Ramazan Arkan, Antalya Müftü Vekili Muammer Ayan´ı ziyaret ederek, Danimarka´daki karikatür ile ortaya çıkan olaylardan dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdiler.


Türk yaş meyve sebzesi güven tazeliyor Güncel Türk yaş meyve sebzesi güven tazeliyor

Türk yaş meyve sebzeleri, Berlin Gıda Fuarı´nda, gıda güvenliği konusunda yapılan tanıtımlarla güven tazeledi.


Hava kirliliği sorunu Meclis´te... Güncel Hava kirliliği sorunu Meclis´te...

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Antalya´ya yeni bir hava kalitesi ölçüm istasyonu kurulacağını bildirdi.


Dört ilin sorunları anlatılacak Güncel Dört ilin sorunları anlatılacak

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç, Afyon, Burdur, Isparta ve Antalya´nın sorunlarını içeren raporu, 14 Şubat´ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın katılacağı bildirilen toplantıda okuyacak.


Uyuşturucunun zararları tiyatro oyunuyla anlatılıyor Güncel Uyuşturucunun zararları tiyatro oyunuyla anlatılıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı ´´18 Yaşım´´ı öğrenciler için yeniden sahnelemeye başladı.


Kumluca´da nakliyatçılar sitesi ve kamyon garajı açıldı Güncel Kumluca´da nakliyatçılar sitesi ve kamyon garajı açıldı

Kumluca ilçesinde nakliyatçılar sitesi ile kamyon garajı törenle hizmete girdi. Açılış törenine Kaymakam Abdullah Aslaner, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Emniyet Müdürü Mehmet Dönmez, KUMSEKDER Başkanı Seyfi Arıkan ve davetliler katıldılar.


Antalya´da minibüs ve otobüs ücretlerine zam... Güncel Antalya´da minibüs ve otobüs ücretlerine zam...

Antalya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün, son dönemlerde akaryakıt fiyatları ile amortisman giderlerindeki artışlardan dolayı, minibüs esnafının zor durumda kaldığını, bu nedenle Büyükşehir Belediyesi´nden yolcu taşıma ücretlerine artış talebinde bulunduklarını ve kabul edildiğini söyledi.


´Yapı Denetim Kanunu yenilenmeli´ Güncel ´Yapı Denetim Kanunu yenilenmeli´

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi Başkanı Cem Oğuz, Yapı Denetim Kanunu´nun yenilenmesi gerektiğini söyledi.


Şampiyon nakil merkezi arı gibi çalıştı Güncel Şampiyon nakil merkezi arı gibi çalıştı

Geçen yıl yaptığı böbrek nakilleriyle Avrupa şampiyonu olan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi´nde, sadece bir haftada 8 böbrek, 2 karaciğer ve 2 pankreas nakli yapıldı.


Avukatlara mesleki sorumluluk sigortası... Güncel Avukatlara mesleki sorumluluk sigortası...

Türkiye Barolar Birliği´nin öncülük ettiği ´´Avukatlara Mesleki Sorumluluk Sigortası´´ uygulaması, Türkiye´de ilk kez Antalya Barosu avukatları tarafından başlatıldı. Antalya Barosu avukatları, ihmal veya hata sonucunda oluşacak zararlara karşı sigortalanıyor.


Kent Müzesi kurulması çalışmaları... Güncel Kent Müzesi kurulması çalışmaları...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Müzesi Yönetim Binası restorasyon çalışmalarının, Nisan ayında Antalya´da yapılacak Uluslararası Kent Müzeleri Toplantısı´ndan önce tamamlanacağı bildirildi.


Grup 84 Antalya´da konser verecek Güncel Grup 84 Antalya´da konser verecek

Popüler müzik topluluğu ´´Grup 84´´, 18 Şubat Cumartesi günü Antalya´da konser verecek.


Alman Doktor Hans Köhler: ´Türkiye´nin sağlık sistemi çok iyi´ Güncel Alman Doktor Hans Köhler: ´Türkiye´nin sağlık sistemi çok iyi´

Alman Doktor Hans Köhler, Türkiye´nin sağlık sisteminin iyi olduğunu söyledi. Hans Köhler, Hürriyetçi Türk-Alman Dostluk Derneği Alanya Şubesince Alanya´da yerleşik Almanlara yönelik düzenlenen toplantıda, Türkiye´de sağlık turizmi yapan işletmeler hakkında bilgi verdi ve Türkiye´de yaşayan Almanların muhtemel sağlık sorunları karşısında yapılması gerekenleri anlattı.


Kumluca Lisesi´nin eski binası yıkıldı Güncel Kumluca Lisesi´nin eski binası yıkıldı

Kumluca´da kullanılmayan lise binası belediye ekiplerince yıkıldı. Kumluca´da 1976 yılından bugüne hizmet veren ve işadamı Çetin Kaur tarafından yaptırılan yeni binanın hizmete açılmasıyla kullanılmayan Kumluca Lisesi, belediye ekiplerince yıkıldı.


Türkiye festivallerle tanıtılacak Güncel Türkiye festivallerle tanıtılacak

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, turizm sektörü bakımından Türkiye´nin daha etkin bir tanıtım kampanyasına ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.


Sahte kimlikle işadamının evini sattılar Güncel Sahte kimlikle işadamının evini sattılar

Antalya´da, bir işadamının kimliğinin sahtesini çıkaran kişi veya kişiler, bu kişiye ait 250 bin YTL değerindeki evi 76 bin YTL´ye sattılar.


Madde bağımlılığıyla mücadele... Güncel Madde bağımlılığıyla mücadele...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosunun, ´´öykü ve tiyatro ile madde kullanımını engelleme projesi´´ kapsamında geçen yıl sergilediği ´´18 Yaşım´´ adlı oyun, yeniden izleyiciyle buluşacak.


Öğrenci yurdu sorunu nedeniyle yeni program açılamıyor Güncel Öğrenci yurdu sorunu nedeniyle yeni program açılamıyor

Manavgat Meslek Yüksekokulu´nda öğrenci yurdu sorunu nedeniyle yeni program açılamadığı bildirildi.


İhale iptalleri... Güncel İhale iptalleri...

Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Antalya İl Özel İdaresi, açtıkları bazı ihaleleri çeşitli nedenlerle iptal etti.


Muammer Aksoy doğum yeri İbradı´ya anıldı Güncel Muammer Aksoy doğum yeri İbradı´ya anıldı

Silahlı saldırı sonucu öldürülen Muammer Aksoy, doğum yeri olan İbradı´da anıldı.


9. Akdeniz Altın Portakal Şiir Sempozyumu.. Güncel 9. Akdeniz Altın Portakal Şiir Sempozyumu..

Antalya´da düzenlenecek 9. Altın Portakal Şiir Sempozyumu´nda, geçen yıl ´´Beni Hiç Göremezsin´´ adlı şiiriyle, Altın Portakal Şiir Ödülü alan Yücel Kayıran´ın eserleri ele alınacak.


Alternatif turizm tartışılacak Güncel Alternatif turizm tartışılacak

Manavgat´ta alternatif turizm konusunda konferans düzenlenecek. Antalya Avrupa Birliği Dostluk ve Dayanışma Derneği Başkanı Çetin Günday, Manavgat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ali Erdoğan´ı ziyaret etti. Ziyarette, Avrupa Birliği ile ilgili ortak çalışma yapılması ve 3 Mart´ta Manavgat´ta alternatif turizm konusunda konferans düzenlenmesi kararlaştırıldı.


İnşaat işçisinin organları hayat verdi Güncel İnşaat işçisinin organları hayat verdi

Manavgat´ta, çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybeden işçinin bağışlanan organları ile 3 hasta hayata yeniden tutundu.


Güneş tutulmasına özel gün zarfı ve pulu... Güncel Güneş tutulmasına özel gün zarfı ve pulu...

PTT, dünyada en iyi Türkiye´den izlenebilecek olan 29 Mart´taki güneş tutulması anısına, aynı gün 400 bin adet ilk gün zarfı ve anma pulunu tedavüle çıkaracak.


Antalya, zeytincilikte de söz sahibi olacak Güncel Antalya, zeytincilikte de söz sahibi olacak

Örtü altı, narenciye ve pamuk üretiminde ülke tarımında önemli yere sahip Antalya´nın, son yıllarda başlatılan zeytin fidanı dikimi sayesinde, zeytin üretiminde de önemli potansiyele sahip olacağı bildirildi.


Kumluca´da asayiş... Güncel Kumluca´da asayiş...

Kumluca Emniyet Müdürü Mehmet Dönmez, suç ve suçların önlenmesinde en önemli faktörün polis-vatandaş işbirliği olduğunu bildirdi.


Adı değişti ama tabelalar değişmedi Güncel Adı değişti ama tabelalar değişmedi

Kale adı geçen yıl Demre olarak değiştirildi ancak tabelaların tamamında bu değişiklik gerçekleştirilemedi.


Gazi babasının gözyaşları... Güncel Gazi babasının gözyaşları...

Ağrı´nın Doğubayazıt İlçesi´nde 21 yıl önce vatani görevini yaptığı sırada rahatsızlanan, tek bacağı ile el ve ayak parmakları kesilen ve kendisine ´gazi´ unvanı verilen Şaban Uysal, hakkında ´´orman alanını işgal ettiği´´ yönündeki hapis cezasının kesinleşmesi ve İstanbul Adli Tıp Kurumu´nun ´tutuk altında bulunmaya elverişli´ raporu doğrultusunda, hastanedeki mahkum koğuşuna teslim edildi.


Çiçek üreticileri Sevgililer Günü´ne hazırlanıyor Güncel Çiçek üreticileri Sevgililer Günü´ne hazırlanıyor

Gazipaşa´daki çiçek üreticileri, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlıklara başladı. Gazipaşalı çiçek üreticisi Cumhur Atalay yaptığı açıklamada, 20 yıldır gül ürettiğini belirterek, ´´Çiçekçilik zor ama sebze üretiminden daha karlı. Yaklaşan sevgililer günü için hazırlıkları tamamladık´´ dedi.


´15 milyon aileye 15 milyon fidan kampanyası...´ Güncel ´15 milyon aileye 15 milyon fidan kampanyası...´

Çevre ve Orman Bakanlığı´nca başlatılan ´´15 Milyon Aileye 15 Milyon Fidan Kampanyası´´ kapsamında, Antalya´da 3 bin fidan dağıtıldı.


Antalya´da gasp ve tecavüz çetesi operasyonu... Güncel Antalya´da gasp ve tecavüz çetesi operasyonu...

Antalya´da Akdeniz Bulvarı üzerinde kaçırdıkları 2 hayat kadınından birini Alanya´ya götürüp bir gün boyunca tecavüz eden ve cep telefonunu gasp ettikleri öne sürülen 8 kişi yakalandı.


Kemer Belediye Tiyatrosu´na turne teklifleri yağıyor Güncel Kemer Belediye Tiyatrosu´na turne teklifleri yağıyor

Kemer Tiyatrosu´nun sergilediği ´Benim Matrak Ailem´ adlı oyunu Antalya Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Ali Meriç yönetirken, dekor tasarımını Cenap Aydınoğlu, ışık tasarımını ise Barbaros Gülaçtı yapmıştı.


Sivil Toplum Kuruluşları Güçbirliği´nden başarı belgesi açıklaması... Güncel Sivil Toplum Kuruluşları Güçbirliği´nden başarı belgesi açıklaması...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´in eşi Emine Yüksel´in önderliğinde kurulan, 49 dernek ve vakıf başkanından oluşan Antalya Sivil Toplum Kuruluşları Güçbirliği tarafından verilen teşekkür belgelerinin kişiye özgü olmadığını ifade edildi.


Kumluca Belediye Meclisi, trafiği rahatlatmak için bir dizi tedbir aldı Güncel Kumluca Belediye Meclisi, trafiği rahatlatmak için bir dizi tedbir aldı

Kumluca Belediyesi´nde Şubat ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında gerçekleştirildi.


Balık türleri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya... Güncel Balık türleri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya...

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürü Yılmaz Emre, Türkiye´de balık türü sayısının 472 olduğunu, bunlardan 50´sinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu belirtti.


´Türkiye´de siyaseti sokak dedikodularından kurtaracağız´ Güncel ´Türkiye´de siyaseti sokak dedikodularından kurtaracağız´

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, Türkiye´de siyaseti sokak dedikodularından kurtaracaklarını söyledi.


Baştuğ Çalışır: ´Dokuma konusunda haklı çıktık´ Güncel Baştuğ Çalışır: ´Dokuma konusunda haklı çıktık´

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Baştuğ Çalışır, dokuma konusunda haklı çıktıklarını söyledi.


Hizmet-İş Sendikası Antalya Şubesi açıldı Güncel Hizmet-İş Sendikası Antalya Şubesi açıldı

Gazipaşa´da avın serbest bırakılması halinde uygulanacak kriterler belirlendi.


Gazipaşa´da avlanma kriterleri belirlendi Güncel Gazipaşa´da avlanma kriterleri belirlendi

Gazipaşa´da avın serbest bırakılması halinde uygulanacak kriterler belirlendi.


Manavgat pilot bölge olacak Güncel Manavgat pilot bölge olacak

Antalya Avrupa Birliği Dostluk ve Dayanışma Derneği (ANTEUS) Başkanı Çetin Günday, Manavgat ve çevresini pilot bölge seçerek, AB standartlarına getirmek için değişik çalışmalar yapacaklarını bildirdi.


CHP Antalya milletvekili Kamacı´dan soru önergeleri... Güncel CHP Antalya milletvekili Kamacı´dan soru önergeleri...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan´ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına dört soru önergesi verdi.


Cihaz Kayıt Sistemi... Güncel Cihaz Kayıt Sistemi...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım´a, kaçak ve kimlik bilgisi değiştirilmiş cep telefonlarının takip edilmesini sağlayacak sistemi hazırlama işini (mobil cihaz kayıt sistemi) kazanan firmanın, verilerinin güvenliği ve kontrolünün kim tarafından sağlanacağını sordu.


Baloğlu´dan soru önergeleri... Güncel Baloğlu´dan soru önergeleri...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına iki ayrı soru önergesi verdi.


Kemer Belediye Başkanı Şeker: ´Kemer´in tanıtımına önem vermeliyiz´ Güncel Kemer Belediye Başkanı Şeker: ´Kemer´in tanıtımına önem vermeliyiz´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, ilçe turizminin çok iyi tanıtılmaya ihtiyacı olduğunu söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...