Çarşamba, 21 Ağustos 2019
Ev sahiplerine ruhsat alma uyarısı.. Güncel Ev sahiplerine ruhsat alma uyarısı..

Alanya´ya bağlı Cikcilli Beldesi´nde imar işlemleri tamamlanmasına rağmen ev sahiplerinin ruhsat için başvuru yapmadığı bildirildi.


AK Parti´den ´Bilgisayarsız Muhtar Kalmayacak´ kampanyası Güncel AK Parti´den ´Bilgisayarsız Muhtar Kalmayacak´ kampanyası

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı, ´´Bilgisayarsız muhtar kalmayacak´´ kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında şu ana kadar 7 muhtara bilgisayar dağıtan AK Parti İlçe Teşkilatı son olarak Şekerhane Mahallesi Muhtarlığı´na bilgisayar hediye etti.


Okul yoluna kaya düşünce... Güncel Okul yoluna kaya düşünce...

Alanya´ya bağlı Beyreli köyünde çocukların, okul yolunun kapalı olması ve okulda su bulunmaması nedeniyle eğitime devam edemedikleri bildirildi.


DSP İl Başkanı Çalışır, AK Parti İl Başkanı Taş´ı eleştirdi Güncel DSP İl Başkanı Çalışır, AK Parti İl Başkanı Taş´ı eleştirdi

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Baştuğ Çalışır, ´´Akdeniz Üniversitesi´nin kurumsal kimliğini küçük düşüren ve yöneticilerini asılsız bir şekilde suçlayan, AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, konumunu ve haddini bilmelidir´´ dedi.


Dereliler yeniden okula kavuştu Güncel Dereliler yeniden okula kavuştu

Demreye bağlı Köşkerler Köyü´ndeki Dere Mahallesi iki yıl aradan sonra yeniden okula kavuştu.


TEDAŞ´tan yeni tahsilat bürosu... Güncel TEDAŞ´tan yeni tahsilat bürosu...

Alanya´da TEDAŞ Alanya İşletme Müdürlüğü, Saray Mahallesi´nde yeni tahsilat bürosu açtı. Vatandaşların elektrik faturalarını ödemede sıkıntı çekmesi ve şikayette bulunması üzerine TEDAŞ Alanya İşletme Müdürlüğü´nün yeni bir tahsilat bürosu açtığı bildirildi.


Antalya ADD, evlenecek çiftlere kitap hediye edecek Güncel Antalya ADD, evlenecek çiftlere kitap hediye edecek

Antalya Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) bundan sonra Antalya´da evlenecek çiftlere kitap hediye etme kararı aldı.


Taş, bilgisayar yardımı için hayırseverlere çağrıda bulundu Güncel Taş, bilgisayar yardımı için hayırseverlere çağrıda bulundu

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, 2005-2006 yılında ülke genelinde bilgisayarsız okul kalmayacağını söyledi.


AK Parti Korkuteli Kadın Kolları, kırtasiye yardımında bulundu Güncel AK Parti Korkuteli Kadın Kolları, kırtasiye yardımında bulundu

Korkuteli´nde AK Parti Kadın Kolları, ilçede eğitim veren ilköğretim okullarına 250 paket kırtasiye yardımı yaptı.


Büyük traktör firmaları ürünlerini tanıtmak için çiftçinin ayağına gidiyor Güncel Büyük traktör firmaları ürünlerini tanıtmak için çiftçinin ayağına gidiyor

Traktör bayileri tüketiciye doğrudan satış ve yakından ürün tanıtımı için son yıllarda ürünlerini tüketicinin ayağına götürmeye başladı.


Prof. Akaydın: Teknopark, iş dünyası ile üniversite arasındaki bağları güçlendiriyor Güncel Prof. Akaydın: Teknopark, iş dünyası ile üniversite arasındaki bağları güçlendiriyor

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, teknoparkların sanayici ve bilim adamları arasındaki bağları güçlendirmesi bakımından önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.


´Cübbesizler´ Topluluğu... Güncel ´Cübbesizler´ Topluluğu...

Antalya Barosu öncülüğünde, avukat, stajyer avukat ve öğrenciler tarafından, ´´Cübbesizler´´ adlı alternatif rock müzik topluluğu kuruldu.


Kemer Belediye Başkanı Şeker´in okul ziyaretleri... Güncel Kemer Belediye Başkanı Şeker´in okul ziyaretleri...

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla okulları ziyaret etti.


´Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Cem Arüv´ün açıklamasını bir gaf olarak nitelendirmek Güncel ´Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Cem Arüv´ün açıklamasını bir gaf olarak nitelendirmek

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Cem Arüv´ün yerel gazetelerde yer alan açıklamasını bir gaf olarak nitelendirdi.


Şüpheli paketten saat parçaları çıktı Güncel Şüpheli paketten saat parçaları çıktı

Antalya´da fünyeyle patlatılan şüpheli paketten, saat parçaları çıktı. Edinilen bilgiye göre, sabaha karşı Tonguç Caddesi´nde bir büfenin önünde bulunan karton kutuda saat gören vatandaşlar, polise haber verdi.


Antalya´da elektrik kesintisi... Güncel Antalya´da elektrik kesintisi...

Antalya´da bugün bazı bölgelere elektrik verilemeyecek.


OKS´de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi Güncel OKS´de dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Antalya´da yabancı dil öğretiminde kullanılan kitapları yayınlayan yabancı bir şirketin temsilciliğini yapan Ardıç Kitap Kırtasiye, kuruluşunun 15. yılında Ortaöğretim Kurumları Sınavı´nda (OKS) dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.


Trafik kazasında ölen Muzaffer Ateş´in organları bağışlandı Güncel Trafik kazasında ölen Muzaffer Ateş´in organları bağışlandı

Alanya´daki trafik kazasında ölen Muzaffer Ateş´in organları, ailesi tarafından bağışlandı. Alanya´da doğum günü kutlaması amacıyla gece Dimçayı´na giden ve eğlence dönüşü Büyükhasbahçe Mahallesi´nde bindikleri aracın uçuruma yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden Muzaffer Ateş´in (19) organları ailesi tarafından bağışlandı.


Alman radyocu Alanya Belediye Başkanı´nı ziyaret etti Güncel Alman radyocu Alanya Belediye Başkanı´nı ziyaret etti

Program hazırlamak için Alanya´ya gelen Alman Deutchland Radyosu temsilcisi Anja Kempe, Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu´nu ziyaret etti.


Antalya Adliyesi´ne baromatik cihazı Güncel Antalya Adliyesi´ne baromatik cihazı

Antalya Barosu Genel Sekreteri Murat Bilgin, Türkiye´nin bazı büyükşehirlerindeki adliyelerde kullanılan Baromatik cihazının Antalya Adliyesi´nde de faaliyete geçirildiğini söyledi.


Tosmur´un imar planının iptali... Güncel Tosmur´un imar planının iptali...

Alanya´ya bağlı Tosmur Beldesi´nin imar planı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yetkililerinin yaptığı inceleme sonucunda iptal edildi.


ALTSO´dan ilk yardım dersi... Güncel ALTSO´dan ilk yardım dersi...

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) 10. Meslek Komitesi´nin, konaklama tesisleri çalışanlarına ilkyardım ve sağlık kursu vereceği bildirildi.


´Alanya´da doktor sıkıntısı yok´ Güncel ´Alanya´da doktor sıkıntısı yok´

Alanya Sağlık Grup Başkanı Dr. Suat Ahmet İnceer, Alanya´da sağlık kuruluşlarında doktor yetersizliği olmadığını söyledi.


ATSO$dan AB seminerleri... Güncel ATSO$dan AB seminerleri...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nca (ATSO), Avrupa Birliği´nin çeşitli politikalarının tanıtılması amacıyla bölgesel katılımın gerçekleşeceği seminerler düzenlenecek.


Özcan: ´Çiftçinin AK Parti´ye güveni kalmadı´ Güncel Özcan: ´Çiftçinin AK Parti´ye güveni kalmadı´

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Osman Özcan, Alanya´nın belde ve köylerini gezerek köylü ve çiftçinin sorunlarını dinledi.


Muz üretiminde kuraklık tehlikesi... Güncel Muz üretiminde kuraklık tehlikesi...

Akdeniz Muz Üreticileri Derneği Başkanı Tun cer Müftüoğlu, kuraklık nedeniyle muz üretiminin tehlikede olduğunu bildirdi.


Alanya İşletme Fakültesi´nde yurt sorunu... Güncel Alanya İşletme Fakültesi´nde yurt sorunu...

Alanya´da eğitime başlanacak İşletme Fakültesi´nde, yurdun bir hafta sonra açılacak olması nedeniyle öğrenciler konaklama sorunu yaşıyor.


Kumluca´da üç okulun elektrikleri kesik... Güncel Kumluca´da üç okulun elektrikleri kesik...

İlçe merkezindeki bin 100 öğrencisi bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Karşıyaka Mahallesi´ndeki 630 öğrencisi bulunan Barbaros İlköğretim Okulu ile, Beykonak Beldesi´ndeki 600 öğrencisi bulanan Sevim Öner İlköğretim Okulunun elektrikleri, ödenmeyen faturalar nedeniyle TEDAŞ tarafından kesildi.


Taş: ´2 Kilometrelik Kundu Sahili, kaçak yapı cenneti olmuştur´ Güncel Taş: ´2 Kilometrelik Kundu Sahili, kaçak yapı cenneti olmuştur´

AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, 2 kilometrelik Kundu sahilinin ´´kaçak yapı cenneti´´ olduğunu savunarak, konuyla ilgili adli kurumları bir iki gün içinde göreve çağıracağını bildirdi.


Kumluca´da doğrudan gelir desteği başvuruları sona eriyor Güncel Kumluca´da doğrudan gelir desteği başvuruları sona eriyor

Kumluca İlçe Tarım Müdürü Mehmet Öten, Doğrudan Gelir Desteği (DGD) başvurularının 16 Eylül´de sona ereceğine belirterek, halen başvuruda bulunmayan çiftçileri uyardı.


Finike-Demre karayolunda oto korkuluk çalışması yapılıyor Güncel Finike-Demre karayolunda oto korkuluk çalışması yapılıyor

Finike ile Demre ilçeleri arasındaki karayolunda devam eden yol genişletme, yatay ve düşey trafik ışıkları çalışmasının ardından, otomobiller için korkuluk yapılmasına başlandı.


Manavgat Irmağı üzerine yeni köprü Güncel Manavgat Irmağı üzerine yeni köprü

Antalya´da Manavgat Irmağı üzerinde yaptırılacak asma köprünün temeli atıldı.


Altın Portakal Film Festivali´ne doğru... Güncel Altın Portakal Film Festivali´ne doğru...

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali yapılacak.


Antalyada olaysız yıkım..... Güncel Antalyada olaysız yıkım.....

Kepez belediyesi tarafından Avni Tolunay ve Şafak mahallesinde yaşayan vatandaşlara gönderilen yıkım tebligatlarının sona ermesinden sonra yıkımlara başlandı.


Badazlı: ´Hükümetimizin, esnafa ve çiftçiye desteği artacak´ Güncel Badazlı: ´Hükümetimizin, esnafa ve çiftçiye desteği artacak´

AK Parti Antalya Milletvekili Fikret Badazlı, ´´Hükümetimizin, esnafa ve çiftçiye desteği artacak´´ dedi.


Taksiciye takip sistemi... Güncel Taksiciye takip sistemi...

Alanya Şoförler Odası Başkanı Veliddin Taşkıran, Alanya´da yaşanan taksici cinayetlerinin ardından Takip Sistemi kurmak için çalışmalar başlattıklarını bildirdi.


Çiftçiye sertifikalı buğday... Güncel Çiftçiye sertifikalı buğday...

Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü, çiftçilere toplam 17 ton sertifikalı buğday dağıtacak.


´Kendimi Ay´da belediye başkanlığı yapıyor sanıyorum´ Güncel ´Kendimi Ay´da belediye başkanlığı yapıyor sanıyorum´

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı´nda görüşülen Kemerağzı-Kundu Kültür Turizm Koruma ve Gelişme Bölgesi ile ilgili alınan kararlar, oy birliği ile kabul edildi.


7. İç Hastalıkları Kongresi 16 Eylül´de Antalya´da yapılacak Güncel 7. İç Hastalıkları Kongresi 16 Eylül´de Antalya´da yapılacak

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) tarafından düzenlenen, ´´7. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi´´ 16-20 Eylül 2005 tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


Alanya´da otellerde doluluk oranı... Güncel Alanya´da otellerde doluluk oranı...

Alanya´da Ağustos ayında otellerde doluluk oranının yüzde 94 olarak gerçekleştiği bildirildi.


Alanya´da Meteoroloji kursu... Güncel Alanya´da Meteoroloji kursu...

Çevre ve Orman Bakanlığı Devlet Meteoroloji İşleri (DMİ) Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´´Meteorolojik Radarlar´´ konulu kursa, 12 ülkeden 13 uzman katılıyor.


Domuz avlarken kayınbiraderini vurdu Güncel Domuz avlarken kayınbiraderini vurdu

Korkuteli´ye bağlı Gümüşlü Köyü´nde, domuz avlamak isteyen bir kişi yanlışlıkla kayınbiraderini vurarak, ölümüne neden oldu.


´Halk, GATAB´ın görevi ve çalışmaları hakkında yeterli bilgiye sahip değil´ Güncel ´Halk, GATAB´ın görevi ve çalışmaları hakkında yeterli bilgiye sahip değil´

Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, halkın Güney Antalya Turizm Altyapı Birliği´nin (GATAB) görev ve çalışmaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını belirtti.


Demre´den yardımlar.. Güncel Demre´den yardımlar..

Demre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu´ndan, bu yılın sekiz aylık bölümünde 706 kişiye yardım yapıldığı bildirildi.


Tayini çıkan denetmen Dündar için tören yapıldı Güncel Tayini çıkan denetmen Dündar için tören yapıldı

Kumluca´dan Antalya merkezine tayini çıkan Dış Ticaret Standardizasyon Denetmenleri Kumluca Grup Başkanı Serhat Dündar için tören düzenlendi.


Zabıta araçları yenilendi Güncel Zabıta araçları yenilendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün hizmet araçları yenilendi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 2005 model 2 minibüs, 2 pikap ve 4 motosiklet kiralanarak zabıta ekiplerinin hizmetine sunulduğu bildirildi.


Karayolları arsasına alıcı çıkmadı Güncel Karayolları arsasına alıcı çıkmadı

Karayolları Genel Müdürlüğü´ne ait, sağlık kuruluşu alanı olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce plan tadilatı yapılan 26,5 dönümlük arazinin satışı ihalesinde alıcı çıkmadı.


Ayak kokusu yüzünden huzurevinden atıldı Güncel Ayak kokusu yüzünden huzurevinden atıldı

Ayaklarının kötü koktuğunu iddia ettikleri 63 yaşındaki yaşlıyı sokağa attılar. Ayak kokusu yaşlıların barındırıldığı Huzurköşk´ün huzurunu bozdu.


Alanya´da boş alanlar ağaçlandırılacak Güncel Alanya´da boş alanlar ağaçlandırılacak

Gelecek yıl nisan ayına kadar ilçe merkezine 150 bin adet ağaç dikmeyi hedefleyen Antalya´ya bağlı Alanya Belediyesi, ağaçsız alan bırakmayacak.


CHP, Lara Kent Parkı üzerinde rant olduğunu iddia etti Güncel CHP, Lara Kent Parkı üzerinde rant olduğunu iddia etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ömer Melli, bölgede bir rant kokusu aldıklarını dile getirerek, gerekirse hukuki yolllara başvuracaklarını söyledi.


Antalya´da trafik kazası: 1 ölü Güncel Antalya´da trafik kazası: 1 ölü

Antalya- Burdur yolu üzerinde Dağbeli mevkisinde sabaha karşı meydana gelen trafik kazasında Ramazan Dağ (32) olay yerinde hayatını kaybetti.


Kredi kartı yolsuzluğu... Güncel Kredi kartı yolsuzluğu...

İstanbul´da düzenledikleri sahte kredi kartlarını, Antalya´da kullanmak isteyen 2 kişi, yapılan istihbari çalışmalar sonucu yakalandı. Şahısların genellikle yabancılara ait kredi kartı bilgilerini, İstanbul´da kendi düzenledikleri kredi kartlarına aktardıkları belirlendi.


Auto Show 2005 açıldı Güncel Auto Show 2005 açıldı

3. Antalya Otomobil, Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı (Auto Show 2005), Antalya´da açıldı.


Ve ders zili çaldı Güncel Ve ders zili çaldı

Antalya´da 2005-2006 eğitim ve öğretim dönemine törenle başlandı. Yapımı tamamlanan Ersoy İlköğretim Okulu´nda düzenlenen törende konuşan Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Çocuklarımıza takım halinde başarıyı ve düşünsel eleştiri metotlarını öğretmeliyiz´´ dedi.


Antalya Sahil Güvenlik okulu eğitim ve öğretime başladı Güncel Antalya Sahil Güvenlik okulu eğitim ve öğretime başladı

Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanlığı, Komuta Kademesi´nde ve çeşitli kademelerde görev alacak personel´in yetiştirileceği Sahil Güvenlik Okulu düzenlenen törenle, eğitim öğretim yılına açıldı.


Elmalı´da kapanan ve açılan işyerleri... Güncel Elmalı´da kapanan ve açılan işyerleri...

Elmalı´da bu yıl içerisinde 106 işyeri açılırken, 346 işyerinin kapandığı bildirildi.


CHP´den plan tadilatına durdurma istemi Güncel CHP´den plan tadilatına durdurma istemi

CHP Antalya Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Karayolları Genel Müdürlüğü´nün mülkiyetindeki arsanın, yetkisi olmadığı halde Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce imar tadilatı yapılarak satışa çıkarıldığını iddia etti.


Gazipaşa ADD´den eğitime katkı yapanlara teşekkür... Güncel Gazipaşa ADD´den eğitime katkı yapanlara teşekkür...

Gazipaşa Atatürkçü Düşünce Derneği´nce (ADD), 2005-2006 eğitim öğretim yılı için katkı yapanlara teşekkür edildi.


^Yabancılar için yapılan konutlar sorun değil, yarar getirir´ Güncel ^Yabancılar için yapılan konutlar sorun değil, yarar getirir´

Alanya´nın Mahmutlar Beldesi Belediye Başkanı Alaaddin Çakır, yabancılara satılmak üzere yapılmakta olan 10 bin konutun, beldeye sorun değil, yarar getireceğini söyledi.


Yeni eğitim öğretim yılı başladı Güncel Yeni eğitim öğretim yılı başladı

Kumluca´da, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Kumluca´daki törenler, Atatürk Anıtı´na çelenk konulmasıyla başladı.


Akseki Aromaspor´da bir puan sevinci... Güncel Akseki Aromaspor´da bir puan sevinci...

Altınordu ile berabere kalan Antalya´nın 3. Lig 3. Grup takımlarından Akseki Aromaspor, bir puanın sevincini yaşıyor.


İlköğretim Haftası kutlanıyor Güncel İlköğretim Haftası kutlanıyor

Finike ve beldelerinde, 7 bin 600 öğrenci ders başı yaptı. Finike´de 5 bin 850 ilköğretim, bin 750 lise öğrencisi olmak üzere toplam 7 bin 600 öğrenci okula başladı.


Demre Anadolu Lisesi´nde 22 kontenjan açığı... Güncel Demre Anadolu Lisesi´nde 22 kontenjan açığı...

Demre Anadolu Lisesi´nde 22 kontenjan açığı olduğu bildirildi. Bu yıl okulu kazanan 120 öğrenciden 22´si kayıt yaptırmadı. Okul, eğitim ve öğretime 98 birinci sınıf öğrencisi ile başladı.


Evcilmen: ´Cumhuriyet elden ele bir bayrak yarışıdır´ Güncel Evcilmen: ´Cumhuriyet elden ele bir bayrak yarışıdır´

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, ´´Cumhuriyet elden ele bir bayrak yarışıdır´´ dedi.


Belediye başkanından öğrencilere hediye... Güncel Belediye başkanından öğrencilere hediye...

Manavgat İlçesi Ilıca Beldesi Belediye Başkanı Rafet Ünal, 2005-2006 eğitim ve öğretim yılı açılışında Ilıca´da bulunan M. Ali Karamancı İlköğretim Okulu´nda okuyan öğrencilere hediyeler verdi.


Başkan Böcek´ten bilgisayar sözü Güncel Başkan Böcek´ten bilgisayar sözü

Halit Uluç İlköğretim Okulu ile Dr. Cahit Ünver İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek´i ziyaret ettiler.


Nar üreticileri umutlu... Güncel Nar üreticileri umutlu...

Antalya´ya bağlı Çığlık Kasabası´nda meyveciliğe teşvik amacıyla geçtiğimiz yıllarda Tarım İl Müdürlüğü tarafından kurulan nar bahçelerindeki üretim rekoltesinin, üreticinin yüzünü güldürdüğü bildirildi.


İlköğretim okulunda ´altın´lı açılış... Güncel İlköğretim okulunda ´altın´lı açılış...

Korkuteli Yaşar - Sadi Tekin İlköğretim Okulu eğitim öğretime altın dağıtarak başladı. Her yıl geleneksel olarak okul mezuniyetinde altın dağıtan Yaşar - Sadi Tekin çifti, yine okul açılışında mezun olan 6 öğrenciye Cumhuriyet altını verdi.


Alanya´da magandaların hedefi bu kez turist dolu bir otel... Güncel Alanya´da magandaların hedefi bu kez turist dolu bir otel...

Alanya´da magandaların hedefi bu kez, içi turist dolu bir otel oldu. Araçla D-400 Karayolu üzerinde seyir halinde bulunan magandaların silahından çıkan kurşun, yol kenarında bulunan Katya Otel´in güvenlik kulübesine isabet etti. Otel önünde bulunan turistler ise korkudan sağa sola kaçıştı.


Havuz kenarında ayağı kayan Rus turist beton zemine düştü Güncel Havuz kenarında ayağı kayan Rus turist beton zemine düştü

Alanya´da kaldığı otelin havuzuna giden Rus turist, ayağının kayması sonucu betona düştü. Vücudunda kırıklar meydana gelen turist hastaneye kaldırılarak ameliyata alındı.


Alman öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına sünnetli başlayacak Güncel Alman öğrenci yeni eğitim-öğretim yılına sünnetli başlayacak

Alanya´ya 7 yıl önce yerleşen Alman Klor ailesinin 4. sınıfa giden oğlu Kayl, arkadaşlarından farklı olmamak için kendi isteği ile sünnet oldu. 2005-2006 Eğitim-Öğretim Sezonu´na sünnetli girecek olan Kayl, ´Sünnet olmadan önce arkadaşlarımdan farklıydım. Şimdi ise ben de onlar gibiyim´ dedi.


Maden sahalarının ruhsat devri... Güncel Maden sahalarının ruhsat devri...

Eti Elektrometalurji A.Ş, Antalya´nın muhtelif ilçelerinde bulunan kuvarsit kömür sahalarının ruhsat devri için ihale açtı.


Antalya Devlet Tiyatrosu ´Nemrut´ ile Belarus´ta... Güncel Antalya Devlet Tiyatrosu ´Nemrut´ ile Belarus´ta...

Antalya Devlet Tiyatrosu´nun ´´Nemrut´´ oyunu, Belarus´un Brest kentinde, 15 Eylül Perşembe günü sanatseverlerle buluşacak.


Silahla karnından yaralandı... Güncel Silahla karnından yaralandı...

Antalya´da bir kişi, silahla karnından vurularak yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Vatan Bulvarı üzerinde, eniştesinin kuruyemiş dükkanına gelen Ali Tokgöz, otomobilini park ettiği sırada, kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce silahlı saldırıya uğradı.


Yılmaz Vural trafik kazası geçirdi Güncel Yılmaz Vural trafik kazası geçirdi

Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, trafik kazası geçirdi.


Antalya fırtınası sert esiyor! Güncel Antalya fırtınası sert esiyor!

Uşakspor´u evinde ağırlayan Akdeniz temsilcisi, rakibini Coşkun ve Mustafa´nın attığı gollerle 2-0 devirdi..


Antalya´da orman yangını Güncel Antalya´da orman yangını

Antalya´nın Serik İlçesi´ne bağlı Akbaş Köyü mevkiinde çıkan orman yangınının 2 köyü tehdit ettiği bildirildi.


Alanya´da ormanda infaz! Güncel Alanya´da ormanda infaz!

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir kişi tabancayla öldürüldü.


Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor... Güncel Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor...

Antalya, 29 Mart 2006’da gerçekleşecek güneş tutulmasına hazırlanıyor.


Turizmcilerden Manavgat´a destek Güncel Turizmcilerden Manavgat´a destek

Antalya’nın Manavgat İlçesi ile ilçeye bağlı Side’de faaliyet gösteren turizm yatırımcıları, bölgenin altyapı sorunları için yaklaşık 7.5 milyon YTL kaynak sağladı.


Yabancıların yeni gözdesi Mahmutlar Beldesi... Güncel Yabancıların yeni gözdesi Mahmutlar Beldesi...

Antalya´nın Alanya İlçesi´ne bağlı Mahmutlar Beldesi´nde, yabancılara satılmak üzere 10 bin konutun yapılmakta olduğu bildirildi.


Toptancı Hal pırıl pırıl oldu Güncel Toptancı Hal pırıl pırıl oldu

İşlem hacmi ve kapasite bakımından Türkiye´nin en büyük sebze ve meyve hali konumundaki Antalya Toptancı Hal Kompleksi hafta sonu Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri tarafından baştan aşağı yıkandı.


KESK´ten basın açıklaması Güncel KESK´ten basın açıklaması

Kamu emekçileri temsilcileri ile hükümet arasındaki toplu görüşmeler devam ederken Kesk Antalya Şubeler Platformu, Defterdarlık önünde bir basın açıklaması yaptı.


Büyükşehir´den beldelere asfalt hizmeti Güncel Büyükşehir´den beldelere asfalt hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı´na bağlı ekipler, Pınarlı Beldesi Atatürk Caddesi´nde asfaltlama çalışması başlattı.


Bakan Eker’den Kepez’e ziyaret Güncel Bakan Eker’den Kepez’e ziyaret

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Kepez Belediyesi’ni ziyaret etti.


Gazetecilerden Kepez’e nezaket ziyareti… Güncel Gazetecilerden Kepez’e nezaket ziyareti…

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Kahya ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner’i makamında ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.


Elektronik asparagas Güncel Elektronik asparagas

Elektronik posta adreslerine 23 Ağustos’dan itibaren gelmeye başlayan maillerde, 27 Ağustos gecesi Mars gezegeninin dünyaya 34.6 milyon kilometre yaklaşacağı ve dolunay büyüklüğünde gözükeceği bildiriliyor.


Tayland televizyon ekibi Türel ile röportaj yaptı Güncel Tayland televizyon ekibi Türel ile röportaj yaptı

Tayland Kanal 11 Televizyonu´nda, turizm programı Morning Talk´ı hazırlayan Dr. Valerie J. McKenzie, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile röportaj yaptı.


Antalya’da bomba paniği ! Güncel Antalya’da bomba paniği !

Antalya’da yola düşen iki battaniye, bomba paniği yarattı.


Antalya´ya turizm master planı Güncel Antalya´ya turizm master planı

Antalya Valiliği, turizm master planı yapılması için Akdeniz Üniversitesi ile ortak çalışma başlattı.


Alanya´dan çaldılar Osmaniye´de yakalandılar... Güncel Alanya´dan çaldılar Osmaniye´de yakalandılar...

Alanya´da çalıştığı otel inşaatından çaldığı iddia edilen 20 buzdolabıyla Osmaniye´de yakalanan kişi tutuklandı,


Çaldıkları eşyaları paylaşırken yakalandılar Güncel Çaldıkları eşyaları paylaşırken yakalandılar

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde bir otelde hırsızlık yaptıkları bildirilen 4 kişi, çaldıkları eşyaları paylaşırken yakalandı.


Alanya´da doğrudan gelir desteği ödemeleri Güncel Alanya´da doğrudan gelir desteği ödemeleri

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde doğrudan gelir desteği uygulaması ile kayıt altına alınan çiftçi sayısının 5 bin 592´ye ulaştığı bildirildi.


Alanyaspor motivasyonu yükseltmeye karalı... Güncel Alanyaspor motivasyonu yükseltmeye karalı...

Alanyaspor Yönetim Kurulu, 28 Ağustos Pazar günü oynanacak Aydınspor maçı sonucunda galibiyet alınması halinde 500 YTL prim vereceklerini açıkladı.


ANTBİRLİK mısır alımına başlıyor Güncel ANTBİRLİK mısır alımına başlıyor

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) tarihinde ilk defa bu yıl ortaklarından mısır alımına başlıyor.


Toros sediri, Hz. İsa Peygamber ile aynı yaşta Güncel Toros sediri, Hz. İsa Peygamber ile aynı yaşta

Türkiye´nin en yaşlı ağacı Antalya´da bulunuyor. İsa Peygamber ile aynı yaşta olduğu belirtilen Toros sediri tam 2 bin beş yaşında.


Kahveci´den orman yangınlarına karşı uyarı Güncel Kahveci´den orman yangınlarına karşı uyarı

Orman Genel Müdürlüğü, artan yangın riski karşısında birinci derece alarma geçti.


İngiliz konsolos, vasiyeti üzerine Alanya´da toprağa verildi Güncel İngiliz konsolos, vasiyeti üzerine Alanya´da toprağa verildi

İngiltere´nin İstanbul Konsolosluğunu yaptıktan sonra emekli olan Fenwick Slater (73) yaptığı vasiyet üzerine Alanya´da toprağa verildi.


Evcilmen´den vefa örneği Güncel Evcilmen´den vefa örneği

Antalya´da belediye başkanlığı yapmış ve Antalya´ya hizmet etmiş kişiler, adlarına yapılacak parklardaki büstleri ile gelecek nesillere tanıtılacak.


Mantar adını festivalle duyuracak Güncel Mantar adını festivalle duyuracak

Antalya Ticaret Odası Başkanlığı, Korkuteli Belediye Başkanlığı ve Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu´nun işbirliği ile ´Korkuteli Mantar Festivali´ düzenlenecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69271 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...