Pazar, 20 Ekim 2019
´Taşınmaz Kültür Varlığı´ ilan edilen Dokuma fabrikasının fotoğrafı kartpostal oldu Güncel ´Taşınmaz Kültür Varlığı´ ilan edilen Dokuma fabrikasının fotoğrafı kartpostal oldu

Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu´nca ´´Taşınmaz Kültür Varlığı´´ ilan edilen Pamuklu Dokuma Fabrikası´nın girişinin yer aldığı fotoğraf kartpostal haline getirildi.


Korkuteli´de asma fidanı dağıtıldı Güncel Korkuteli´de asma fidanı dağıtıldı

Korkuteli´de çiftçilikle uğraşan 8 aileye asma fidanı dağıtıldı. Korkuteli Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından, bağ üretimini geliştirmek ve kullanılmayan alanları değerlendirmek amacıyla başlatılan çalışmada, 3 belde ve 4 köyde yaşamını çiftçilik yaparak sürdüren 8 aile tespit edildi.


Siteler Önü Projesi yaz sezonuna hazırlanıyor Güncel Siteler Önü Projesi yaz sezonuna hazırlanıyor

Serik´e bağlı Belek Beldesi´nde uygulanan Siteler Önü Projesi düzenleme çalışmalarının, yaz sezonu öncesinde tamamlanması planlanıyor.


Öğrenciler, dersi başkanın makamında işledi Güncel Öğrenciler, dersi başkanın makamında işledi

Özel Kumluca Koleji 2-A sınıfı öğrencileri derslerini ilçe Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya´nın makamında işledi.


Sabıkalı hırsız, polis otosuna zarar verdi Güncel Sabıkalı hırsız, polis otosuna zarar verdi

Alanya’da, devriye gezen polisler tarafından şüphe üzerine durdurulan ve sorgusunda bir çok hırsızlık suçundan sabıkalı olduğu tespit edilen zanlı, gözaltına alınmak istenirken polise mukavemet ederek, polis aracının camını kırdı.


Yanan otele giren hırsız dumandan zehirlendi Güncel Yanan otele giren hırsız dumandan zehirlendi

Alanya´da bir otelin restoran kısmında çıkan yangın, maddi hasara yol açtı. Kargaşadan yararlanarak otele giren şaşkın hırsız ise dumandan zehirlenerek bayıldı.


Denizde denetim sıklaştırılacak Güncel Denizde denetim sıklaştırılacak

Alanya’da kurallara uymayan tekne ve kıyıda tesis sahibi olanlara toplam 16 bin YTL para cezası verildiği bildirildi. Alanya Liman Başkanı Seyfettin Ceylan, 2005 yılında 454 tekneye denize elverişlilik belgesi verildiğini, bunlardan 170 adedinin 12´den fazla yolcu taşıyan tekneler olduğunu söyledi.


Akseki’de yol çilesi Güncel Akseki’de yol çilesi

Akseki´ye bağlı Cevizli Beldesi´nde yıllardır sürdürülen yol yapım çalışmasının devam ettiği bildirildi.


Turunçova Belediyesi Türk Ticaret Bankası binasını satın aldı Güncel Turunçova Belediyesi Türk Ticaret Bankası binasını satın aldı

Finike´ye bağlı Turunçova Beldesi Türk Ticaret Bankası´nın binasını satın aldı. Turunçova Belediye Başkanı Mehmet Salur, 4 yıldır kullanılmayan Türk Ticaret Bankası´nın hizmet binasını 99 bin 350 YTL´ye satın aldıklarını kaydetti.


Gazipaşalı çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacak Güncel Gazipaşalı çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacak

Gazipaşa çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacağı bildirildi. Gazipaşa İlçe Tarım Müdür Vekili Cesur Yıldız, çiftçilere dağıtılmak üzere 33 bin adet Gemlik yağlık ve salamuralık çeşit zeytin fidanı geldiğini söyledi.


Tfranda seracılıkta sıkıntılar sürüyor Güncel Tfranda seracılıkta sıkıntılar sürüyor

Kumluca´daki AGRECO Atlas Tarım Ürünleri İhracat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Özer, turfanda seracılığın kriz yaşadığını bildirdi. Kumluca yöresinin ön önemli yaş meyve ve sebze ihracatçılarından Cahit Özer, son günlerde turfanda sebze fiyatlarının çok fazla düştüğünü belirterek, çiftçinin sıkıntısının giderek büyüdüğünü söyledi.


Türk turizmini 2006´da kıyasıya bir rekabet bekliyor Güncel Türk turizmini 2006´da kıyasıya bir rekabet bekliyor

Türkiye-Avrupa İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Türk turizmini 2006 yılında sıkıntılı günler beklediğini belirterek, ´´2006, Türk turizminin ilk defa Avrupa´daki diğer ülkelerle kıyasıya rekabet içerisinde olacağı bir yıl olacak´´ dedi.


Polis, sürücülere çiçek verek yeni yıla kazasız girmelerini diledi Güncel Polis, sürücülere çiçek verek yeni yıla kazasız girmelerini diledi

Antalya Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, sürücülere çiçek vererek yeni yıla kazasız bir şekilde girmelerini diledi. Antalya´nın giriş ve çıkışlarında yapılan uygulamada sürücülere çiçek veren polis, emniyet kemeri takmayan sürücüleri de uyardı.


ASBAŞ´tan firmalara ödül... Güncel ASBAŞ´tan firmalara ödül...

Antalya Serbest Bölge İşletmecileri A.Ş. (ASBAŞ), Antalya Serbest Bölgede faaliyet gösteren ve çeşitli kategorilerde başarılı olan bazı firmalara ödül verdi.


Alman Orkestra Şefi´nin Antalya sevgisi... Güncel Alman Orkestra Şefi´nin Antalya sevgisi...

Alman orkestra şefi Rene Giessen´in Antalya için bestelediği senfonik eser ´´Dream of Antalya´´, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, 15 yaşındaki Canan Günçer tarafından seslendirildi.


Antalya´da araç yangını... Güncel Antalya´da araç yangını...

Antalya´da bir taksi henüz belirlenemeyen bir nedenle kullanılamayacak derecede yandı.


AK Parti Konyaltı Belde Başkanlığı´na sevinç seçildi Güncel AK Parti Konyaltı Belde Başkanlığı´na sevinç seçildi

AK Parti Konyaaltı Belde Başkanlığına Murat Sevinç yeniden seçildi. AK Parti Konyaaltı Belde Teşkilatı kongresine İl Başkanı Hamza Taş, Kepez Belediye Başkanı Erdal öner, Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu ile partililer katıldı. Hamza Taş, kongrede, 2006 yılı Ocak ayının belde teşkilatları için eğitim ayı olacağını bildirdi.


Kumluca´da sahte şampanya operasyonu.. Güncel Kumluca´da sahte şampanya operasyonu..

Kumluca´da 2 bin 600 şişe sahte şampanya ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.


Muratpaşa´da TMO siloları için ret kararı çıktı Güncel Muratpaşa´da TMO siloları için ret kararı çıktı

Muratpaşa Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Meclisi´nde ticari alan olması kararı verilen TMO siloları için yapılacak plan değişikliği oy çokluğu ile reddetti


Arife günü resmi tatil... Güncel Arife günü resmi tatil...

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, kamu çalışanlarının arife günü olan 9 Ocak 2006 Pazartesi günü yarım gün idari izinli sayılacaklarını bildirdi.


Hazırlık meydan muharebesi.. Güncel Hazırlık meydan muharebesi..

Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan takımlar, Antalya´da kamp kurunca turizmin başkentinde futbol enflasyonu yaşanması da kaçınılmaz oluyor.


Kurban derileri için sıkı gözetim... Güncel Kurban derileri için sıkı gözetim...

Demre´de Kurban Bayramı´nda derilerin toplanması konusunda sıkı önlemler alındı.


Develer eğitim için güreşecek Güncel Develer eğitim için güreşecek

Demre´ne bağlı Köşkerler Köyü Muhtarlığı, yeni bir ilköğretim okulu yaptırmak amacıyla deve güreşleri düzenleyecek.


Son 5 yılda Alanya´da 150 turist Müslüman oldu Güncel Son 5 yılda Alanya´da 150 turist Müslüman oldu

Alanya Müftüsü Muhammet Gevher, son 5 yıl içinde 150 turistin Alanya´da Müslüman olduğunu söyledi. Gevher, İslam´ı tercih eden turist sayısının her geçen gün arttığını belirtti.


1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi Güncel 1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi

Devre arası kamp çalışmalarını Antalya´da sürdüren Turkcel Süper Ligi ve İkinci Lig A Kategorisi´nden 16 takımın katılacağı 1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi.


TSYD Semineri Antalya´da yapılacak Güncel TSYD Semineri Antalya´da yapılacak

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) tarafından her yıl düzenlenen eğitim semineri bu yıl 3-4 Ocak 2006 tarihlerinde Antalya´da yapılacak.


AÜ Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri verildi Güncel AÜ Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri verildi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) 2005 Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.


Antalya´da dolandırıcılık girişimi... Güncel Antalya´da dolandırıcılık girişimi...

Antalya´da, sahte kredi kartı kullanarak bir işyerini dolandırmak isteyen ve yabancı uyruklu oldukları bildirilen 4 kişi, kartların hata vermesi üzerine paniğe kapılarak kaçtı.


Vergi Dairesi Başkanı, AESOB Başkanı´nı ziyaret etti Güncel Vergi Dairesi Başkanı, AESOB Başkanı´nı ziyaret etti

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay´ı ziyaret etti.


Yeni yılda bahar sevinci... Güncel Yeni yılda bahar sevinci...

Avrupa ülkeleri ve Türkiye´nin kuzey ve doğu bölgeleri yeni yılı ağır kış koşullarıyla karşılarken, Antalya´nın Gazipaşa İlçesi´nde yüzünü gösteren güneş ve çiçek açan portakal ağaçları, yörede adeta bahar havası yaşanmasını sağladı.


Manavgat´ta 33 bin zeytin fidanı dağıtıldı Güncel Manavgat´ta 33 bin zeytin fidanı dağıtıldı

Manavgat İlçesi Tarım Müdürlüğü´nce, 330 çiftçiye, 33 bin zeytin fidanı dağıtıldı.


Yaşayan Likya / Akdeniz Gerçeği Projesi... Güncel Yaşayan Likya / Akdeniz Gerçeği Projesi...

Fotoğraf sanatçısı ve ressam Aydın Çukurova, yedi yıldır Kaş, Elmalı, Fethiye üçgeninde çektiği fotoğraflar ve resimlerle, ´´Dünyanın sitelerden oluşan ilk cumhuriyeti´´ olan Likya´yı dünyaya tanıtacak.


´Antalya ekonomisi 2005´te iyi bir yıl geçirdi´ Güncel ´Antalya ekonomisi 2005´te iyi bir yıl geçirdi´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, Türkiye ekonomisinin 2005 yılında 4 yıllık büyüme trendini devam ettirdiğini ve büyüme hızı, enflasyon ve kamu maliyesi alanlarında son derece olumlu sonuçlar elde edildiğini bildirdi.


Otomobile çarpan yaya, yaralandı Güncel Otomobile çarpan yaya, yaralandı

Antalya´da Abdullah Güneş isimli şahıs, yolun karşısına koşarak geçmek isterken, yoldan geçen ticari bir taksiye yandan çarparak yaralandı.


Çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı Güncel Çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı

Serik´te İlçe Tarım Müdürlüğü´nün meyve üretimini geliştirme projesi kapsamında 16 bin 500 zeytin fidanı çiftçilere dağıtıldı.


Alanya´da uyuşturucu operasyonu... Güncel Alanya´da uyuşturucu operasyonu...

Alanya´da yapılan uyuşturucu operasyonunda 1.5 kilo esrar maddesine ele geçirildi. Uyuşturucu ticareti yaptıkları ileri sürülen 7 kişi de gözaltına alındı.


Manavgat Lisesi´ne kamera... Güncel Manavgat Lisesi´ne kamera...

Manavgat Lisesine, okul civarı ve okulda olabilecek olaylara anında müdahale etmek ve çevreyi kontrol altına almak amacıyla kameralar yerleştirildi.


Melli: ´Genel Başkanımıza hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur´ Güncel Melli: ´Genel Başkanımıza hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur´

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´a karşı saldırgan tavırların arttığını belirterek, ´´Genel başkanımıza kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur´´ dedi.


Baloğlu´nun soru önergeleri... Güncel Baloğlu´nun soru önergeleri...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, kentin çeşitli sorunlarına ilişkin olarak TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergelerine, ilgili bakanlıklardan gelen yanıtları açıkladı.


Bilgisayar firmasına girmek isteyen zanlı, uzun süre işyerinin camlarını kırmaya uğraştı Güncel Bilgisayar firmasına girmek isteyen zanlı, uzun süre işyerinin camlarını kırmaya uğraştı

Antalya´da bir bilgisayar firmasına hırsızlık amacıyla girmek isteyen zanlı, uzun süre işyerinin camlarını kırmaya uğraştı. Kırılmaz malzemeden yapıldığı bildirilen camları kıramayan zanlının uğraşı, güvenlik kamerasıyla tespit edildi.


Akseki´de ´kaçak odun´ denetimleri... Güncel Akseki´de ´kaçak odun´ denetimleri...

Akseki Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, kaçak ağaç kesimini önlemek amacıyla kontrollerini sıklaştırdı.


Serik´te fakirlere yardım... Güncel Serik´te fakirlere yardım...

Serik´te Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 2005 yılı içinde fakirlere toplam 1 milyon 187 bin 641 YTL´lik yardım yapıldığı bildirildi.


Kemer Belediye Başkanı, 2005´i değerlendirdi Güncel Kemer Belediye Başkanı, 2005´i değerlendirdi

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, 2005 yılının çalışmalar ve projelerin devamı açısından önemli bir yıl olduğunu bildirdi.


´Her aileye bir fidan´ kampanyası... Güncel ´Her aileye bir fidan´ kampanyası...

Çevre ve Orman Bakanlığı´nca Türkiye genelinde başlatılan ´´Her aileye bir fidan´´ kampanyası çerçevesinde Gazipaşa İlçesi´nde 10 bin aileye çam fidanı dağıtılacak.


Elmalı´da asma fidanı dağıtıldı Güncel Elmalı´da asma fidanı dağıtıldı

Elmalı Tarım İlçe Müdürlüğü´nce 140 çiftçiye 12 bin 635 asma fidanı dağıtıldı.


Alanya’da kanlı hesaplaşma: 1 yaralı Güncel Alanya’da kanlı hesaplaşma: 1 yaralı

Alanya’da Diyarbakırlı oldukları belirtilen 2 kişi arasında alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan olayda 1 kişi tabancayla ağır yaralandı.


Çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı Güncel Çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı

Serik’te İlçe Tarım Müdürlüğü´nün meyve üretimini geliştirme projesi kapsamında 16 bin 500 zeytin fidanı çiftçilere dağıtıldı.


Yeni yılda bahar sevinci Güncel Yeni yılda bahar sevinci

Avrupa ülkeleri ve Türkiye´nin kuzey ve doğu bölgeleri yeni yılı ağır kış koşullarıyla karşılarken, Gazipaşa’da yüzünü gösteren güneş ve çiçek açan portakal ağaçları, yörede adeta bahar havası yaşanmasını sağladı.


Manavgat’ta toplu konut kayıtları başladı Güncel Manavgat’ta toplu konut kayıtları başladı

Manavgat’ta yaptırılacak toplu konutlar için kayıtlar başladı. Manavgat Belediyesinin başlattığı toplu konut projesi çerçevesinde başlayan kayıtlara yoğun ilgi gösterildi.


Japonya’ya orkinos ihracı… Güncel Japonya’ya orkinos ihracı…

Gazipaşa’da faaliyet gösteren orkinos çiftliklerinden, bu yıl Japonya´ya bin 450 ton orkinos ihraç edildiği bildirildi. Bu yıl Gazipaşa´da bulunan orkinos çiftliklerinde yetiştirilen orkinoslardan bin 450 tonu, Japonya´ya ihraç edildi.


Vural: ´İkinci yarı çok zor olacak´ Güncel Vural: ´İkinci yarı çok zor olacak´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, ikinci yarının çok zor geçeceğini, bu nedenle işi sıkı tuttuklarını söyledi.


İlköğretim Okulu ve Liseye Atatürk köşesi açıldı Güncel İlköğretim Okulu ve Liseye Atatürk köşesi açıldı

Kaş´a bağlı Yeşilköy Beldesi´ndeki Emin Kasaboğlu Çok Programlı Lisesi ve Hilmi Toksoy İlköğretim Okulu´nda Atatürk köşesi açıldı.


´2006´da, tarımın beklentileri karşılanmalı´ Güncel ´2006´da, tarımın beklentileri karşılanmalı´

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı İlhami Kaplan, gelecek yıl tarımın beklentilerinin karşılanması gerektiğini bildirdi.


2007´de doğalgazla buluşuyoruz Güncel 2007´de doğalgazla buluşuyoruz

Doğalgazın Antalya´da 2007 yılının bahar aylarında evlerde kullanılabileceği bildirildi.


Antalya Valisi´nden sağlık genelgesi... Güncel Antalya Valisi´nden sağlık genelgesi...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kentteki tüm hastanelerin, vatandaşların sağlık hizmetine ihtiyaç duydukları andan itibaren, kesin tedavi sürecine kadar, işlemlerinin hiçbir kesintiye uğramaksızın yapılacağını ve acil başvuran tüm hastaların hastanelere kabul edileceğini bildirdi.


Tarım sektöründe yaşanan sorunlar masaya yatırılacak Güncel Tarım sektöründe yaşanan sorunlar masaya yatırılacak

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve Alanya Ziraat Odası, Antalya Bölgesi tarım sektörü temsilcilerini biraraya getirerek yaşanan sorunlara çözüm arayacak. ALTSO ile Alanya Ziraat Odası işbirliğiyle yarın yapılacak olan toplantıda tarımda yaşanan sorunlar tartışılarak çözüm önerileri değerlendirilecek.


Avsallar Belediyesi yabancılar için danışma bürosu kuruyor Güncel Avsallar Belediyesi yabancılar için danışma bürosu kuruyor

Alanya´ya bağlı Avsallar Belediyesi, beldede bulunan yabancılara daha iyi hizmet verebilmek için danışma bürosu kuruyor. Avsallar Belediye Başkanı Yusuf Akdemir, beldelerindeki yerleşik yabancı turistler için danışma bürosu kuracaklarını söyledi.


Mahmutlar beldesinin arıtma tesisi projesi onaylandı Güncel Mahmutlar beldesinin arıtma tesisi projesi onaylandı

Alanya´nın Mahmutlar beldesinin Arıtma Tesisi, Kanalizyon ve Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesi, Turizm Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı.


Finike´de Muhtarlar Derneği seçimi... Güncel Finike´de Muhtarlar Derneği seçimi...

Finike´de Muhtarlar Derneği Başkanlığı´na Boldağ Muhtarı Adnan Gökbelen seçildi.


Antalya´da kültür - sanat... Güncel Antalya´da kültür - sanat...

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), ´´Buzlar Çözülmeden´´ adlı oyunu sahneleyecek.


Antalya´da sera denetimleri... Güncel Antalya´da sera denetimleri...

Antalya´da seralarda yapılan denetimlerde sebzede zirai ilaç kalıntısı sorunu olmadığı bildirildi.


Domates ihracatına teşvik umudu... Güncel Domates ihracatına teşvik umudu...

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, domates ihracatına ton başına 50 dolar teşvik verilmesi konusunda çalışma başlatıldığı bildirildi.


´Polisiye olaylarda azalma var´ Güncel ´Polisiye olaylarda azalma var´

Antalya Emniyet Müdürü Naciye Ekmekçibaşı, Antalya´daki polisiye olaylarda bu yılın 11 aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 13 düşüş görüldüğünü bildirdi.


Kumluca sebze pazarına uzay çatı... Güncel Kumluca sebze pazarına uzay çatı...

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sebze pazarı esnafına, uzay çatı ile ilgili bilgi verdi.


Kumlucalı emlakçıdan suç duyurusu... Güncel Kumlucalı emlakçıdan suç duyurusu...

Kumluca İlçesi´nde emlakçılık yapan Mevlüt Sav, kendisini başka bir emlakçının kimliğini kullanarak dolandırmaya kalkıştığı iddiasıyla bir kadın hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Avrupa´nın lahmacunu Antalya´dan... Güncel Avrupa´nın lahmacunu Antalya´dan...

Türk mutfağının başında gelen döner,pide ,lahmacun,kebab Türk halkının yanı sıra Avrupalı´lar tarafından da beğenilmekte.


Turizm Master Planı´nı ATSO koordine edecek Güncel Turizm Master Planı´nı ATSO koordine edecek

Antalya Turizm Master Planı´nı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nın (ATSO) koordine edeceği bildirildi.


Katil zanlısı teslim oldu Güncel Katil zanlısı teslim oldu

Antalya´da, alacak verecek davası yüzünden meydana gelen olayda cinayet zanlısı olarak aranan Sedat Azılı, polise teslim oldu. Klima işleri ile uğraştığını belirten Azılı, Aydın Abaklı´ya 30 bin YTL borcu olduğunu ve bundan dolayı tehdit edildiğini ileri sürdü. Azılı ´Canımı alacaktı canını aldım.´ dedi.


Antalya´da talasemi semineri... Güncel Antalya´da talasemi semineri...

Türkiye Talasemi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan, TED Antalya Koleji öğrencileriyle, ´Talasemi Çiçekleri Solmasın´ projesi kapsamında düzenlenen seminerde biraraya geldi.


Pedagojik formasyon eğitimi kursu tamamlandı Güncel Pedagojik formasyon eğitimi kursu tamamlandı

Serik Mesleki Eğitim Merkezi´nde ustalık belgesi olanlara yönelik düzenlenen, pedagojik formasyon eğitimi kursu tamamlandı. Kurs sonunda başarılı olanlar usta öğreticilik belgesi almaya hak kazandı.


Korkuteli Kaymakamı Dalan´dan hayvan sahiplerine uyarı... Güncel Korkuteli Kaymakamı Dalan´dan hayvan sahiplerine uyarı...

Korkuteli Kaymakamı Rıza Dalan, yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle, hayvan sahiplerini hırsızlıklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyararak, ´Hayvan hırsızlığına karşı önleyici hizmetlere ağırlık verdik´ dedi.


Antalya´nın yeni yıl hedefi ÖSS birinciliği Güncel Antalya´nın yeni yıl hedefi ÖSS birinciliği

Antalya´nın bu yıl ki hedefi ÖSS´de Türkiye birincisi olmak. Bunun dışında hiçbir alternatifi kabul etmediklerini belirten Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Sezai İrtem, bunun için başarı değerlendirme sınavı düzenlediklerini ifade ederek ´Antalya eğitimde marka haline geldi.´ dedi.


´Lara-Kundu yolunu kim yaptı´ tartışması... Güncel ´Lara-Kundu yolunu kim yaptı´ tartışması...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın bütçe görüşmeleri sırasında Antalya´daki Lara-Kundu yolunun hükümet tarafından yaptırıldığını iddia etmesine rağmen, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´un, bir soru önergesini yanıtlarken, yolun bölgedeki yatırımcılardan toplanan 9 milyon 340 bin dolar ile tamamlandığını kabul ettiğini iddia etti.


Söz yazarı-bestekar Pektaş, vefat etti Güncel Söz yazarı-bestekar Pektaş, vefat etti

Söz yazarı ve bestekar İlham Behlül Pektaş, geçirdiği kalp krizi sonucu Antalya´da vefat etti.


Antalya Serbest Bölge´de ödül töreni... Güncel Antalya Serbest Bölge´de ödül töreni...

Antalya Serbest Bölge İşleticisi AŞ (ASBAŞ) tarafından, serbest bölgede faaliyet gösteren firmalar arasında 6 kategoride birinci olanlara ödül verilecek.


´Antalya, Alanya ve Fethiye bölgesi çok şeyler kazanacak´ Güncel ´Antalya, Alanya ve Fethiye bölgesi çok şeyler kazanacak´

TBMM Genel Kurulu´nda, yabancıların mülk edinmelerini düzenleyen kanun tasarısının kabul edilmesiyle Antalya, Alanya ve Fethiye bölgesinin çok şey kazanacağı bildirildi.


İşverenler yasal zorunluluk olmasına rağmen yeterli sayıda engelli çalıştırmıyor Güncel İşverenler yasal zorunluluk olmasına rağmen yeterli sayıda engelli çalıştırmıyor

Beyaz Baston Görmeyenler Derneği´nin, engelli vatandaşlar için bünyesinde oluşturduğu ´bilgi bahçesi´ özel eğitim merkezinin açılışı Antalya Valisi Alaaddin Yüksel tarafından yapıldı. Açılışta konuşan Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Başkanı Şükran Kırıcı, engeli vatandaşların mili gelirden yeterli bir pay alamadıklarından dert yandı.


Finike´de sahte içki operasyonu... Güncel Finike´de sahte içki operasyonu...

Finike´de düzenlenen operasyonda, 460 şişe sahte içki ele geçirildi.


32 yıllık tekerlekli sandalye özlemi sona erdi Güncel 32 yıllık tekerlekli sandalye özlemi sona erdi

Varsak Beldesi´nde 32 yıldır felçli olarak yaşamını sürdüren İbrahim Alkan´a, AK Parti tarafından tekerlekli sandalye armağan edildi.


Kumluca Belediye Başkanı´ndan Büyükşehir Başkan Vekili´ne ziyaret... Güncel Kumluca Belediye Başkanı´ndan Büyükşehir Başkan Vekili´ne ziyaret...

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Antalya Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.


Yazır Köyü´nde 20 çiftçiye 400 koyun verilecek Güncel Yazır Köyü´nde 20 çiftçiye 400 koyun verilecek

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Finike´nin Yazır Köyü´nde 20 aileye toplam 400 koyun verecek.


Tarım işçileri okuma yazma öğreniyor Güncel Tarım işçileri okuma yazma öğreniyor

Finike´de, Halk Eğitim Merkezi´nce açılan kursta tarım işçileri okuma yazma öğreniyor.


´Kumluca´nın modern bir şehir olması için çalışıyoruz´ Güncel ´Kumluca´nın modern bir şehir olması için çalışıyoruz´

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve meclis üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner´i ziyaret etti.


Odeon Tours, turist sayısını yüzde 59 artırdı Güncel Odeon Tours, turist sayısını yüzde 59 artırdı

Rusya, Polonya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinden Türkiye´ye turist getiren tur operatörlerinden Odeon Tours, 2005 yılının 11 ayında geçen yıl ki toplam turist sayısını yüzde 59 oranında artırdı.


´Başbakan Meclis kürsüsünden Antalya´ya yapılan yatırımı 356 milyon YTL artırdı´ Güncel ´Başbakan Meclis kürsüsünden Antalya´ya yapılan yatırımı 356 milyon YTL artırdı´

Doğru Yol Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Kiştin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın bütçe görüşmeleri sırasında TBMM´de yaptığı konuşmada, Antalya´ya yapılan yatırımı 356 milyon YTL fazla açıkladığını söyledi.


´Serik´te herşey çok güzel olacak´ Güncel ´Serik´te herşey çok güzel olacak´

Serik Kaymakamlığı görevine başlayan Selami Altınok, yapılması planlanan çalışmaları anlattı.


Köylü özlemini çektiği yola kavuşuyor Güncel Köylü özlemini çektiği yola kavuşuyor

Korkuteli´ye bağlı İmecik Köyü ile Beğiş Köyü arasında kalan 11 kilometrelik yolda stabilize çalışmaları başladı.


Orman köylüsüne hayvancılık kredisi.. Güncel Orman köylüsüne hayvancılık kredisi..

Korkuteli´ye bağlı İmecik Köyü´nde orman köylülerinin gelir düzeylerini yükseltmek amacıyla hazırlanan proje kapsamında, bu yıl 18 köylüye Orman-Köy İlişkileri Genel Müdürlüğü´nden (ORKÖY) hayvancılık kredisi verildi.


Serik Devlet Hastanesi Tomografi Ünitesi açıldı Güncel Serik Devlet Hastanesi Tomografi Ünitesi açıldı

Vali Alaaddin Yüksel, hayırsever işadamı Talip Kahraman tarafından Serik Devlet Hastanesi´ne kurulan bilgisayarlı tomografi ünitesinin açılışını yaptı.


´Antalya denizi hızla kirleniyor´ Güncel ´Antalya denizi hızla kirleniyor´

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Hüsnü Çöllü, Antalya´da denizin hızla kirlendiğini belirterek, bir an önce önlem alınmasını istedi.


Turizmde tahsisler... Güncel Turizmde tahsisler...

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, 2634 Sayılı Turizm Teşvik Kanunu´nun sürdürülebilir turizm planlaması açısından revizyondan geçirilmesi gerektiğini bildirdi.


Antalya turizmde hedeflediği rakamı yakaladı Güncel Antalya turizmde hedeflediği rakamı yakaladı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, Antalya´da 2005 yılı için hedeflenen 7.5 milyon turist rakamını hemen hemen yakaladıklarını söyledi.


Tekirova Belediyesi´nden öğrencilere burs... Güncel Tekirova Belediyesi´nden öğrencilere burs...

Kemer´in Tekirova Beldesi´nde belediye, ekonomik durumu iyi olmayan 30 üniversite öğrencisine burs verecek.


21 yıl önce kendisini terk eden annesini arıyor Güncel 21 yıl önce kendisini terk eden annesini arıyor

Nikahsız olarak birlikte yaşayan anne ve babasının ayrılmaları üzerine, 21 yıl önce Eskişehir Erkek Yetiştirme Yurdu´na verilen Deniz Karağaç (23), yüzünü hiç hatırlamadığı annesini bulmak umuduyla Antalya´ya geldi.


´Antalya, Avrupa´nın Florida´sı olacak´ Güncel ´Antalya, Avrupa´nın Florida´sı olacak´

Uluslararası Gayrimenkul Satış Şirketi REMAX Genel Müdürü Murat Goldştayn, Antalya´nın Avrupa´nın Florida´sı olacağını bildirdi.


Biber üreticisine Greenpeace darbesi... Güncel Biber üreticisine Greenpeace darbesi...

Greenpeace örgütünün, zirai ilaç kalıntısı bulunduğu gerekçesiyle yurtdışından gelen ürünlerin tüketilmemesi yönünde Almanya´da başlattığı kampanyanın, Demre´deki biber üreticilerini zor durumda bıraktığı bildirildi.


Görme engellilerine  özel eğitim merkezi Güncel Görme engellilerine özel eğitim merkezi

Beyaz Boston Görme Engelliler Derneği çatısı altında hizmete açılan Bilgi Bahçesi´yle Antalya´da 120 görme engelli çocuk, tıpkı yaşıtları gibi okuma yazma öğrenip, üniversite sınavlarına hazırlanabilecek.


İhale ilanları... Güncel İhale ilanları...

Antalya Side Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ ile Side arası isale hattı yapımı işi ihale edilecek.


Kütüphaneden ücretsiz internet hizmeti... Güncel Kütüphaneden ücretsiz internet hizmeti...

Finike Kütüphanesi´nde halka ücretsiz internet hizmeti veriliyor. Finike Kütüphane Müdürü Arif Çökelek yaptığı açıklamada, kütüphanede, bilgi amaçlı kullanıma açılan internet hizmetinden, yüzde 60 oranında çocukların faydalandığını bildirdi.


Öğrencilere doğal hayat dersi verildi Güncel Öğrencilere doğal hayat dersi verildi

Antalya Jandarma Komutanlığı, Doğal Hayatı Koruma Takım Komutanlığı´nca, Manavgat Çağlayan İlköğretim Okulu´nda ´´Çevre bilinci ve geliştirme´´ konulu seminer verildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...