Perşembe, 17 Ekim 2019
Haşim İşcan Kültür Merkezi İnşaatı tamamlanıyor Güncel Haşim İşcan Kültür Merkezi İnşaatı tamamlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Eski Toptancı Hal alanında yaptırılan Haşim İşcan Kültür Merkezi inşaatı büyük oranda tamamlandı.


AKMED´den araştırma bursu... Güncel AKMED´den araştırma bursu...

Suna&İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü´nce (AKMED) 3 doktora, 3 yüksek lisans araştırma bursu verileceği bildirildi.


Antalya Çevre Düzeni Planı... Güncel Antalya Çevre Düzeni Planı...

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, Büyükşehir Belediyesi´nce, büyükşehir sınırları içerisinde yapılacak 2. Etap 1/50 bin ölçekli Çevre Düzeni Planı´nın, daha da genişletilerek, Antalya Burdur ve Isparta illerini de kapsayacak şekilde yapılmasını önerdi.


Sanatçıların bayram ücretlerine vergi denetimi.. Güncel Sanatçıların bayram ücretlerine vergi denetimi..

Antalya´da Kurban Bayramı´nda sahneye çıkan ve düşük ücret beyan eden sanatçılar hakkında vergi incelemesi yapılacağı bildirildi.


ALTSO´dan ´Müşteri Memnuniyeti´ eğitimi... Güncel ALTSO´dan ´Müşteri Memnuniyeti´ eğitimi...

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğiyle ´´Müşteri Memnuniyeti Eğitimi´´ düzenledi.


Sıtkı Olçar Seramik sergisiyle Orkun Ozan Sanat Galerisi’nde... Güncel Sıtkı Olçar Seramik sergisiyle Orkun Ozan Sanat Galerisi’nde...

Açıldığı günden bu yana 80 sergi organizasyonu yapan Orkun Ozan Sanat Galerisi, Antalya’yı sanatla buluştururken; sanatçı ve sanat eseri kimliklerini kazanan isimleri özenle ve titizlikle seçmektedir.


Akseki´de 1730 kurban derisi toplandı Güncel Akseki´de 1730 kurban derisi toplandı

Akseki´de Türk Hava Kurumunca (THK), 1730 kurban derisi toplandı. THK Akseki Şube Başkanı İhsan Köse yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı süresince 1612 keçi, 98 koyun, 20 dana olmak üzere toplam 1737 deri toplandığını bildirdi.


Kumluca şehir içme suyu temiz çıktı Güncel Kumluca şehir içme suyu temiz çıktı

Kumluca´da şehir içme ve kullanma suyu temiz çıktı. Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sungur yaptığı açıklamada, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı tarafından, şehrin sekiz ayrı noktasından alınan içme ve kullanma suyu numunelerinde yapılan analiz sonuçlarının temiz çıktığını bildirdi.


Okulların elektrik borçları... Güncel Okulların elektrik borçları...

Alanya´da borçları yüzünden 15 okulun elektriğinin kesildiği bildirildi. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Köseoğlu, Akdeniz Elektrik Dağıtım Müessesesi Alanya İşletme Müdürlüğü´nce, toplam 75 bin YTL borçları nedeniyle 15 okulun elektriklerinin kesildiğini söyledi.


Korsan yayıncılıkla mücadele... Güncel Korsan yayıncılıkla mücadele...

Antalya Valiliği, fikri mülkiyet haklarının korunması ve korsan yayıncılığın önlenmesi konusunda çalışmaların, daha da etkinlik kazandırılarak, titizlik ve işbirliği içinde yürütülmesini istedi.


´Turistlere Türkçe Öğretin´ çağrısı... Güncel ´Turistlere Türkçe Öğretin´ çağrısı...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Türk Dili Eşgüdüm Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Tepeli, ´´Turistler hiç olmazsa Türkiye´de kaldıkları süre içinde temel bazı kelimeleri öğrensinler´´ dedi.


Bayram öncesi yükselen turfanda sebze fiyatları düştü Güncel Bayram öncesi yükselen turfanda sebze fiyatları düştü

Kurban Bayramı öncesi yükselen turfanda sebze fiyatları düştü. Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali´nden alınan bilgiye göre, Rusya ve Avrupa ülkelerinde soğuk havanın etkili olması nedeniyle Türkiye´den bu ülkelere ihracatçıların gönderdiği araçların yollarda kaldığı ve sebzelerin bozulduğu bildirildi.


Orkinos havuzları bakıma alındı Güncel Orkinos havuzları bakıma alındı

Gazipaşa´da faaliyet gösteren orkinos balık çiftlikleri, bakıma alındı.


ATSO´dan Sertifika Eğitim Programı... Güncel ATSO´dan Sertifika Eğitim Programı...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Antalya Çağdaş Kültür ve Eğitim Vakfı (ANTÇEV) işbirliğinde, ´´Kurumsal ve Temel Bilgisayar Bilgisi Sertifika Programı´´ düzenlendi.


Antalya´da aile mezar yeri fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı Güncel Antalya´da aile mezar yeri fiyatlarına yüzde 100 zam yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, 4 kişilik aile mezar yeri fiyatını yüzde 100 artırdı.


Serik´te yeni devlet hastanesi bu yıl sonuna kadar hizmete açılacak Güncel Serik´te yeni devlet hastanesi bu yıl sonuna kadar hizmete açılacak

Serik´te yılan hikayesine dönen Serik Devlet Hastanesi´nin yeni binası bir türlü açılamıyor. 10 yıldan buyana gündemde olan yeni binanın bürokrasiye takıldığı belirtiliyor. Hastanenin yeni binasının bu yıl içinde açılması bekleniyor.


Kuş gribi erken rezervasyonları vurdu, turizmci tanıtım desteği istiyor Güncel Kuş gribi erken rezervasyonları vurdu, turizmci tanıtım desteği istiyor

Turizmde erken rezervasyon oranı geçtiğimiz yıllara göre ortalama yüzde 30 geriledi. Türkiye´de son dönemde yaşanan olumsuz gelişmeler rezervasyon sayılarında düşüşe neden olan en önemli etkenler olarak gösteriliyor.


Milletvekili Kılınç: ´Serik Belediye Başkanı Habalı şov yapıyor´ Güncel Milletvekili Kılınç: ´Serik Belediye Başkanı Habalı şov yapıyor´

AK Parti Antalya Milletvekili Burhan Kılınç, Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı´nın Antalya Vakıflar Genel Müdürlüğü´nün cami tadilatına ´red´ cevabı vermekle şov yaptığını söyledi.


Üretici birlikleri çiftçiyi zarar etmekten kurtaracak Güncel Üretici birlikleri çiftçiyi zarar etmekten kurtaracak

Antalya İl Genel Meclis Başkanı Bilal Özgür, üretici birliklerinin çiftçinin en büyük sorunu olan pazarlama sıkıntısını ortadan kaldırarak, her yıl yaşanan büyük maddi kayıpların önüne geçeceğini söyledi.


Başkan Evcilmen, muhtarlarla biraraya geldi Güncel Başkan Evcilmen, muhtarlarla biraraya geldi

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, 56 mahalle muhtarıyla biraraya geldi.


Lara Birlik arazisine işgal iddiası.. Güncel Lara Birlik arazisine işgal iddiası..

Antalya Valiliği denetleme ekibi, bir otel tarafından işgal edildiği iddia edilen Lara Birlik´e ait alanda inceleme yaparak, tutanak tuttu.


Arka sayfa güzeli... Güncel Arka sayfa güzeli...

Antalya’daki sokak kedileri, güneşli günlerin tadını çıkarıyor. Hayvanseverlerin bıraktığı yemlerle beslenen kedi, daha sonra güneşe uzanarak kendini temizliyor.


Evde bir anlık dalgınlığa gelmeyin. Güncel Evde bir anlık dalgınlığa gelmeyin.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ´´Ev Kazaları Raporu´´nda, ev ortamının bebek ve çocukların yaralanma ve ölümlerine yol açan riskleri barındırdığı vurgulandı.


13 belediyenin altyapı sorunu çözülüyor Güncel 13 belediyenin altyapı sorunu çözülüyor

Dünya Bankası, 13 belediyenin su, atıksu ve kanalizasyon sorunlarının çözümü için 275 milyon dolar kredi verecek. İller Bankası ile bu ayın sonunda imzalanacak anlaşma çerçevesinde, belediyelere 5 yıl ödemesiz 17 yıl vadeli kredi sağlanacak.


Antalyaspor taraftarları Saran´ı istiyor Güncel Antalyaspor taraftarları Saran´ı istiyor

Antalyaspor Taraftarları Derneği (ASTAD) Başkanı Süleyman Turhan, işadamı Saadettin Saran´ın Antalyaspor´un hisselerini alma isteğini heyecan verici bulduklarını bildirdi.


Korkuteli´de mantar fiyatı düştü Güncel Korkuteli´de mantar fiyatı düştü

Türkiye´nin mantar ihtiyacının önemli bölümünün karşılandığı Korkuteli İlçesi´nde, kültür mantarının fiyatı düştü.


Yaş meyve sebze ihracatında artış... Güncel Yaş meyve sebze ihracatında artış...

Türkiye yaş meyve sebze ihracatının, miktarda yüzde 11, döviz değerinde ise yüzde 21 oranında arttığı bildirildi.


Ford Otosan, 1 milyon 360 bin aracın servislere gelmesini bekliyor Güncel Ford Otosan, 1 milyon 360 bin aracın servislere gelmesini bekliyor

Ağırlıklı olarak büyükşehirlerde birçok otomobil markasına, hızlı ve düşük maliyetle küçük tamir ve kısa süreli bakım hizmeti verecek ´ACL Servis´ noktaları için franchise vermeye başlayan Ford Otosan, 2006 sonuna kadar 16, önümüzdeki 4 yıl içinde 60 noktaya çıkmayı hedefliyor.


Kadın vaize Fındık: Bayanları camilerle barıştıracağız Güncel Kadın vaize Fındık: Bayanları camilerle barıştıracağız

Diyanet İşleri Başkanlığı´nın kadınların da din eğitimi konusunda eğitilmesi için son zamanlarda yaptığı çalışmalar çerçevesinde istihdam ettiği kadın vaizelerden Sacide Özay Fındık, ´İlk işimiz kadınlarla camilerimizi barıştırmak olacak.´ dedi.


Hayvanat Bahçesi´ndeki iki maymun çalındı Güncel Hayvanat Bahçesi´ndeki iki maymun çalındı

Antalya Hayvanat Bahçesi´ndeki iki maymun çalındı. Polis, maymunlardan birini evcil hayvanların satıldığı dükkanda buldu.


Turizm İstihdam Raporu... Güncel Turizm İstihdam Raporu...

Türkiye Otelciler Federasyonu´nca (TÜROFED) hazırlanan ´´Turizm İstihdam Raporu´´nda, kış döneminde tesislerin zarar etmesinin önlenmesi ve turizmin 12 aya yayılmasının sağlanması için SSK primlerinde ve gelir vergisinde yüzde 30-40 puanlık indirim istendi.


Ortak Veri Tabanı Projesi´yle suçluların takibi yapılacak Güncel Ortak Veri Tabanı Projesi´yle suçluların takibi yapılacak

Antalya Emniyet Müdürlüğü´nce başlatılacak ´´Ortak Veri Tabanı Projesi´´ ile suçluların takibi yapılacak.


Hayvanat Bahçesi dezenfekte edildi Güncel Hayvanat Bahçesi dezenfekte edildi

Yurt genelinde kuş gribine karşı önlemler alınıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi´nde, kuş gribine karşı önlemler artırıldı.


Sanatçıların bayram ücretleri açıklandı... Güncel Sanatçıların bayram ücretleri açıklandı...

Kurban Bayramı´nda Antalya´daki çeşitli otel ve tatil köyleri ile eğlence merkezlerinde sahne alan sanatçılar arasında en yüksek ücreti 96 bin 300 YTL ile Emma Shapplin aldı.


Krizlere rağmen domates 2005´in ihracat şampiyonu Güncel Krizlere rağmen domates 2005´in ihracat şampiyonu

Birçok kriz yaşamasına rağmen yaş meyve sebze sektörünün en fazla ihraç edilen ürünü domates oldu. Rusya krizi, Greenpeace ve Avrupa´daki sıcak hava şartları domates ihracatının önünü kesemedi. Türkiye´den 2005 yılında 145,5 milyon dolar değerinde domates ihraç edildi. Domateste, 2004 yılına oranla yüzde 15 ihracat artışı sağlandı.


Hırsızlık için girdikleri okulun kantininden çikolata çaldılar Güncel Hırsızlık için girdikleri okulun kantininden çikolata çaldılar

Antalya Altınova Esen İlköğretim Okulu´nun demir parmaklıklarını kıran hırsızlar okula ait bilgilerin bulunduğu bilgisayar ile kantindeki çikolataları çaldı.


Alanya´ya tatile gelen İsveçli turistin tecavüz iddiası... Güncel Alanya´ya tatile gelen İsveçli turistin tecavüz iddiası...

Alanya´ya tatile gelen 15 yaşındaki İsveç uyruklu E.H., kendisinden ayrılmak isteyen Türk sevgilisi hakkında tecavüz iddiasında bulundu.


Evi yanan ailenin dramı... Güncel Evi yanan ailenin dramı...

Serik İlçesi´nde evi yanan bir vatandaş, ailesiyle birlikte fabrikada yaşam mücadelesi veriyor.


İsim benzerliği ortalığı karıştırdı... Güncel İsim benzerliği ortalığı karıştırdı...

İstanbul ve Antalya´da ismi, soyadı, baba adı ve doğum tarihleri aynı olan kişilerin banka hesap numaraları karıştı.


Alanya´da THK 10 bin 209 kurban derisi topladı Güncel Alanya´da THK 10 bin 209 kurban derisi topladı

Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şubesi´nce, 8 bin 479´u keçi, bin 579´u koyun ve 154´ü sığır olmak üzere 10 bin 209 kurban derisi topladığı bildirildi.


Yöneticisi bulunmayan apartmanlara ceza geliyor Güncel Yöneticisi bulunmayan apartmanlara ceza geliyor

Alanya´da, Belediye Çevre ve Sağlık Müdürlüğüne yönetici beyanında bulunmayan apartmanlara 124´er YTL ceza verilecek.


Gazipaşa´da THK 9 bin kurban derisi topladı Güncel Gazipaşa´da THK 9 bin kurban derisi topladı

Gazipaşa´da bu yıl Türk Hava Kurumu (THK), 9 bin 98 kurban derisi topladı.


Dülger: ´Hükümetimiz 5 yıllık görev süresini dolduracak´ Güncel Dülger: ´Hükümetimiz 5 yıllık görev süresini dolduracak´

AK Parti Antalya Milletvekili Mehmet Dülger, Türkiye´nin son 30 yıllık süreçte ilk kez kendi iktidarları döneminde istikrarı yakalandığını belirterek, 5 yıllık görev sürelerini doldurmadan seçime gitmeyeceklerini söyledi.


Karanfile bağlı kalmak çiçekçiliği öldürüyor Güncel Karanfile bağlı kalmak çiçekçiliği öldürüyor

Kesme çiçek sektörü, Türkiye´de yeni çeşitler üretilmemesinin bedelini ağır ödüyor. Karanfil ve gerbera ile sınırlı kalan çiçek üretimi, yeni çeşitler geliştirememesinden dolayı her yıl kan kaybediyor.


Oteller bayram tatilini fırsat bilerek işgal alanını genişletmeye başladı Güncel Oteller bayram tatilini fırsat bilerek işgal alanını genişletmeye başladı

Turizme teşvik kapsamında çok cüzi bir miktar ile, kelepir denebilecek fiyatlar karşılığında devletten kiralanan araziler üzerine yapılan lüks oteller, sözleşme bitiminde kira bedelleri yükseltilince, yeni sözleşmeyi kabul etmedi.


İşadamından öğrencilere spor malzemesi yardımı Güncel İşadamından öğrencilere spor malzemesi yardımı

Korkuteli´de yaşayan eğitim gönüllüsü Ahmet Daloğlu, yeni açılan Arif Cebeci İlköğretim Okulu´na spor malzemesi yardımında bulundu.


SP´li gençlere ´Üstün Başarı´ plaketi... Güncel SP´li gençlere ´Üstün Başarı´ plaketi...

Saadet Partisi (SP) Korkuteli İlçe Teşkilatı Başkanı Ziya Çimen, ilçedeki çalışmalarından dolayı partilerinde görevli 4 gence ´üstün başarı´ plaketi verdi.


Fotoğraf makineli trafik ekipleri görevde... Güncel Fotoğraf makineli trafik ekipleri görevde...

Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü´nce, trafik kazalarında yaşanan tartışmaları önlemek amacıyla fotoğraf makineli trafik polisleri görevlendirildi.


Hayvanat Bahçesi´ndeki timsah barınağı elektrikli sobayla ısıtılıyor Güncel Hayvanat Bahçesi´ndeki timsah barınağı elektrikli sobayla ısıtılıyor

Antalya Hayvanat Bahçesi´nde yaşayan 2 Nil timsahının barınağı, havaların soğuması üzerine elektrikli sobayla ısıtılıyor.


Mimarlar Odası Genel Kurulu 21-22 Ocak´ta yapılacak Güncel Mimarlar Odası Genel Kurulu 21-22 Ocak´ta yapılacak

Mimarlar Odası Antalya Şubesi 11. Dönem Olağan Genel Kurulu, 21-22 Ocak tarihlerinde yapılacak.


Antalya´da intihar... Güncel Antalya´da intihar...

Antalya´da bir genç, tabancayla intihar etti. Edinilen bilgiye göre, Yeşiltepe Mahallesi´nde yaşayan Uğur E (18), ailesinin evde olmadığı sırada, babası Ahmet E´ye ait ruhsatlı tabancayla başına ateş etti. Uğur E, komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı.


Cep´te kitap devri... Güncel Cep´te kitap devri...

Japonya´dan sonra Türkiye´de de hizmete sunulan ve cep telefonundan kitap okuma imkanı sağlayan mobil kitap uygulaması, yaygınlaşıyor.


Diyalog Merkezi, Kurban Bayramı´nda farklı kültürleri buluşturdu Güncel Diyalog Merkezi, Kurban Bayramı´nda farklı kültürleri buluşturdu

Antalya Kültürler Arası Diyalog Merkezi (AKDİM), Kurban Bayramı´nda düzenlediği etkinlikle farklı kültürden insanları bir araya getirdi.


Antalya, güneş tutulmasını bekliyor Güncel Antalya, güneş tutulmasını bekliyor

Türkiye´de 29 Mart 2006 tarihinde gözlemlenecek ´tam güneş tutulması´ hattı içinde yer alan Antalya´da, kente gelebilecek yerli ve yabancı ziyaretçiler için başlatılan turizm amaçlı hazırlık çalışmaları devam ediyor.


´Sigara ve Kibrit´ yakıyor... Güncel ´Sigara ve Kibrit´ yakıyor...

Türkiye´de 2000-2004 yılları arasında yaşanan 255 bin 192 yangından 72 bin 66´sının sigara ve kibritten çıktığı belirlendi.


Japon aşçının okey merakı Güncel Japon aşçının okey merakı

Tatil için Antalya’ya gelen Japon aşçı Katsuyuki Shishido (soldaki), bir süre önce öğrendiği okeyin kendisinde alışkanlık yaptığını söyledi.


Dostlar korkutuyor... Güncel Dostlar korkutuyor...

İnsanoğlu, son yüzyılda, ilk olarak maymundan geçtiği bildirilen AIDS ile mücadelesini sürdürürken, hayvanlardan geçen deli dana, ebola ve SARS´tan sonra şimdi de kuş gribi tehdidi altında bulunuyor.


Alman ve Rusların Kuran-ı Kerim´e ilgisi... Güncel Alman ve Rusların Kuran-ı Kerim´e ilgisi...

Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Yayınevi Müdürü Ayhan Baran, yabancı turistlerin İslami eserlere büyük ilgi gösterdiğini, geçen yıl 500 adet Rusça, 300 adet Almanca Kuran-ı Kerim satıldığını bildirdi.


1. Uluslararası Öger Antalya Maratonu 19 Mart´ta yapılacak Güncel 1. Uluslararası Öger Antalya Maratonu 19 Mart´ta yapılacak

Öger Tur´un Antalya Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlediği 1. Uluslararası Öger Antalya Maratonu, Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) standartlarına göre gerçekleştirilecek.


´Antalya geçen yıl eğitimde sınıfta kaldı´ Güncel ´Antalya geçen yıl eğitimde sınıfta kaldı´

Antalya´nın geçen yıl eğitimde sınıfta kaldığı ileri sürüldü. Eğitim Sen Antalya Şubesi Yönetim Kurulu´ndan yapılan yazılı açıklamada, AK Parti il başkanlığı ile AK Parti milletvekillerinin, milli eğitimi kendi düşünceleri ve bireysel çıkarlarına feda ettikleri iddia edildi.


Kuş gribinin turizme etkisi... Güncel Kuş gribinin turizme etkisi...

Türkiye genelinde kuş gribi vakalarındaki artış, turizmcileri tedirgin etti.


´Kuş gribi seneye de gelecek, hastalık, göç devam ettikçe olacak´ Güncel ´Kuş gribi seneye de gelecek, hastalık, göç devam ettikçe olacak´

Antalya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Muammer Saygılı, ´´Kuş gribi seneye de gelecek, hastalık, göç devam ettikçe olacak´´ dedi.


Hayvanat bahçesinin yeni konukları... Güncel Hayvanat bahçesinin yeni konukları...

Antalya Hayvanat Bahçesi´ndeki 2 ayı, 1 kanguru ve 2 yeleli koyunun yavruları oldu. Antalya Hayvanat Bahçesi´ne iki ay önce getirilen 2 boz ayının 4 yavrusu dünyaya geldi. Barınak önünde kazılan tünelde korunan yavrular, anneleri tarafından kimseye gösterilmiyor.


Hayvanat Bahçesi´nde kuş gribi önlemleri... Güncel Hayvanat Bahçesi´nde kuş gribi önlemleri...

Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kafesler, kuşların virüs getirme riskine karşı ince tellerle kaplanacak.


Demre´de karnelerde Atatürk´ün resminin olmadığı tartışması... Güncel Demre´de karnelerde Atatürk´ün resminin olmadığı tartışması...

Demre´deki iki lisede dağıtılan karnelerde Atatürk siluetinin bulunmadığı belirlendi.


Güreşin kalbi Antalya´da atacak Güncel Güreşin kalbi Antalya´da atacak

Dünya güreşinin kalbi 26 Ekim 2006 tarihinden itibaren, 9 gün süreyle Antalya´da atacak.


Gönül Dostları Derneği´nden burs... Güncel Gönül Dostları Derneği´nden burs...

Demre´de iki yıldır faaliyette bulunan Demre Gönül Dostları Derneği´nce bu yıl 34 öğrenciye burs verilecek.


Alanya´da tavuk dönerin yerini balık döner aldı Güncel Alanya´da tavuk dönerin yerini balık döner aldı

Kuş gribinin Türkiye genelinde yayılmasıyla birlikte tavuk yemeklerine ilgi azaldı.


Hayvanat bahçesinden 4 papağan çalındı Güncel Hayvanat bahçesinden 4 papağan çalındı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı Hayvanat Bahçesi´nde hırsızlık olayı yaşandı. Güney Afrika´dan getirilen 4 adet papağan, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafındın kilit kırılmak suretiyle çalındı.


Alman turist çift de kurban kesti Güncel Alman turist çift de kurban kesti

Alanya´da yaşayan Alman çift Hans ve Jmge Jürgen çifti kurban kesti.


Alanya´da vatandaşlar kuşlarını akvaryumculara bedava teslim ediyor Güncel Alanya´da vatandaşlar kuşlarını akvaryumculara bedava teslim ediyor

Alanya´da, evcil kuşlar bir bir doğaya serbest bırakılıyor ya da akvaryumculara bedava teslim ediliyor.


2006, sağlık ve termal turizm yılı olacak Güncel 2006, sağlık ve termal turizm yılı olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 2006 yılının sağlık ve termal turizm yılı olacağını belirterek, Güney Marmara, Güney Ege, Frigya ve Orta Anadolu Termal Turizm Bölgeleri´nde Termal Turizm Master Planları´nın hazırlanacağını açıkladı.


Doku kültürü ile kopyalanan bitkiler yurt dışına ihraç ediliyor Güncel Doku kültürü ile kopyalanan bitkiler yurt dışına ihraç ediliyor

Türkiye´de pek bilinmeyen doku kültürü ile bitki kopyalama, sebzeden meyveye her türlü bitkide kullanılıyor. Bitkinin menşei korunarak dokusundan yüzlerce kopya yapılabiliyor.


Dev boyutlardaki Çin porseleni şaşırtıyor Güncel Dev boyutlardaki Çin porseleni şaşırtıyor

Antalya´da bir otelin bahçesinde sergilenen Çin porseleni tabak, görenleri şaşırtıyor.


Gazipaşa´da erken çiçek açan badem ağaçları.. Güncel Gazipaşa´da erken çiçek açan badem ağaçları..

Gazipaşa´da havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle badem ağaçlarının erken çiçek açması üreticileri endişelendirdi.


Ak Parti Finike İlçe Başkanlığı´na Osman Sarıoğlu atandı Güncel Ak Parti Finike İlçe Başkanlığı´na Osman Sarıoğlu atandı

AK Parti Finike İlçe Başkanlığı´na Osman Sarıoğlu atandı. Bir süre önce görevden alınan Azem Gökyar´ın yerine AK Parti Finike İl Genel Meclisi üyesi Kaan Osman Sarıoğlu atandı.


Kumluca Belediyesi 2006 yılını trafik yılı ilan etti Güncel Kumluca Belediyesi 2006 yılını trafik yılı ilan etti

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sürekli büyüyen Kumluca´da trafik sorununun öne çıktığını, bu soruna bir an evvel çözüm bulunması için çalıştıklarını söyledi.


Öfkeli vatandaşlar, 3 ay önce açılan yolu yolu trafiğe kapattı Güncel Öfkeli vatandaşlar, 3 ay önce açılan yolu yolu trafiğe kapattı

Antalya´da 3 ay önce açılan yolda her gün trafik kazası olduğunu belirten vatandaşlar, yolu trafiğe kapattı. Yolu taş ile kapatan vatandaşlar daha sonra olay yerine gelen polisin, trafik lambası dikileceğini söylemesi sonucu ikna olarak açtı.


Rus acenteler: Türkiye tehlikeli değil Güncel Rus acenteler: Türkiye tehlikeli değil

Kuş gribinin meydana getirdiği olumsuz hava dağılıyor. Dünya sağlık ve turizm örgütlerinin peş peşe yaptığı olumlu açıklamalar, vakanın turizme darbe vuracağı beklentisini gittikçe azaltıyor. Rusya´daki tur acenteleri de turistlere Türkiye´nin güvenli bölge olduğunu anlatıyor.


Cumhuriyet Meydanı´na konulan hava ölçüm cihazı en çok turistlerin ilgisini çekiyor Güncel Cumhuriyet Meydanı´na konulan hava ölçüm cihazı en çok turistlerin ilgisini çekiyor

Antalya´da geldiği günden beri tartışmalara neden olan hava ölçüm istasyonu Cumhuriyet Meydanı´na konuşlandırıldı. İstasyonun en büyük meraklıları ise turlarla bölgeye getirilen turistler oldu. Ölçüm istasyonu turistleri meraklandırdı.


Greenpeace kampanyasına karşı limit değerleri yüksek ilaçlar tavsiye edilecek Güncel Greenpeace kampanyasına karşı limit değerleri yüksek ilaçlar tavsiye edilecek

Greenpeace´nin Türk meyve sebzesine karşı yürüttüğü kampanyanın önüne geçmek ve kalıntı sorununa çare aramak için üreticiye Avrupa´da limit değerleri yüksek olan zirai ilaçlar tavsiye edilecek.


Antalya Hayvanat Bahçesi´nde bayram öncesi doğum sevinci yaşandı. Güncel Antalya Hayvanat Bahçesi´nde bayram öncesi doğum sevinci yaşandı.

Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kalan ayı, kanguru ve koyunların yavruları oldu. Kurban Bayramı öncesi dünyaya gelen yavruların sağlık durumları çok iyi.


Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kuş gribi riskine karşı yeni önlemler alındı Güncel Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kuş gribi riskine karşı yeni önlemler alındı

Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kuş gribi riskine karşı yeni tedbirler alınıyor. Kanatlı hayvanlar virüs bulaşma ihtimaline karşı, kapalı olan kışlık barınaklarına alınıyor. Bayram sonrası kafesler ikinci kez tel örgü ile kaplanarak ziyaretçilerin hayvanlarla temas etmesi engellenecek.


Yer sıkıntısı sebebiyle Diş Sağlığı Merkezi ihtiyaca cevap veremiyor Güncel Yer sıkıntısı sebebiyle Diş Sağlığı Merkezi ihtiyaca cevap veremiyor

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde 2 aya kadar düşürülen randevu sistemi fiziki yetersizlik nedeni ile 4 aya çıktı.


İstanbul´da basılan sahte 100 YTL´ler Antalya´da ele geçirildi Güncel İstanbul´da basılan sahte 100 YTL´ler Antalya´da ele geçirildi

Antalya´da, bir kişinin üzerinde 67 adet sahte 100 YTL ele geçirildi. Kurban Bayramı´nı fırsat bilen kalpazanlar piyasaya sahte para sürmek isterken Antalya´da yakalandı. İstanbul´dan aldığı sahte paraları, bayram öncesi alışverişlerin çok olduğu yerlerde piyasaya sürmeye çalışan V.Ç.´nin üzerinde 67 adet sahte 100 YTL´lik banknot ele geçirildi.


Gönüllü olarak çalışmak isteyen 27 kişi, Alanya Belediyesi´ne başvurdu Güncel Gönüllü olarak çalışmak isteyen 27 kişi, Alanya Belediyesi´ne başvurdu

Alanya Belediyesi´ne gönüllü olarak çalışmak üzere 27 kişi başvurdu. İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu´nun imzasıyla bir süre önce yayımlanan genelgeyle birlikte belediyeler ve özel idarelerde gönüllü personel uygulaması başlatılmıştı.


Alanya´da birçok yol tek yön oldu, sürücüler çaresiz... Güncel Alanya´da birçok yol tek yön oldu, sürücüler çaresiz...

Alanya Belediyesi´nin Yıldız Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa hazırladığı tek yönlü yol uygulaması İlçe Trafik Komisyonu tarafından kabul edilerek uygulamaya konuldu.


Kepez´de tapu protestosu... Güncel Kepez´de tapu protestosu...

Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) Antalya milletvekilleri, Antalya´nın Kepez Bölgesi´nde tapuları Hazine tarafından iptal edilen vatandaşların protestosuna destek verdi.


Gazipaşa´da çilek üretimi.. Güncel Gazipaşa´da çilek üretimi..

Gazipaşa´da 6 bin dönüm alanda çilek üretimi yapıldığı bildirildi. Gazipaşa Tarım İlçe Müdür Vekili Cesur Yıldız, yaptığı açıklamada, çilekçiliğin ilçede önemli bir sektör haline geldiğini, 6 bin dönümü aşan alanda yapılan çilek üretiminden, dönüm başına yıllık 3 ton hasat yapıldığını bildirdi.


GATAB´dan tatil kitabı... Güncel GATAB´dan tatil kitabı...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) ile Kemer Bil Dershanesi işbirliği ile Kemer bölgesindeki ilköğretim okulu öğrencilerine tatil kitabı dağıtıldı.


609 yerleşim birimi ilçe olmayı bekliyor Güncel 609 yerleşim birimi ilçe olmayı bekliyor

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, ilçe kurma çalışmaları başladığında, ilçe olmak için müracaatı bulunan 609 idari birimin durumunun değerlendirileceğini bildirdi.


Alanyalı taksicilerin, Antalya Havaalanından yolcu almasına izin verilmiyor Güncel Alanyalı taksicilerin, Antalya Havaalanından yolcu almasına izin verilmiyor

Antalya Havaalanı´ndan yolcu almalarına izin verilmeyen Alanyalı taksicilerin yaşadığı sorunlar sürüyor.


Çiçekçiler de tanıtım gurubu kurdu Güncel Çiçekçiler de tanıtım gurubu kurdu

İç pazarı canlandırmak için Fındık Tanıtım Grubu, Deri Tanıtım Grubu´ndan sonra Çiçek Tanıtım Grubu oluşturuldu. Son 3 yılda iç pazarda yüzde 45 küçülen çiçekçiler, bu kaybın önüne tanıtım gurubu oluşturarak geçmeyi planlıyor.


Antalya planlı bir yaşam ile tanışmaya hazırlanıyor Güncel Antalya planlı bir yaşam ile tanışmaya hazırlanıyor

Antalya planlı bir yaşam ile tanışmaya hazırlanıyor. İl Genel Meclisi şehrin önceliklerini belirleyerek, planlar oluşturacak bir ekip kuruyor. Bundan sonra Antalya´nın öncelikleri Stratejik Planlama Ekibi tarafından belirlenecek.


İşini kurmak isteyene 7 bin YTL faizsiz kredi Güncel İşini kurmak isteyene 7 bin YTL faizsiz kredi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu, kırsal kesimde 4 bin YTL, kentlerde ise 7 bin YTL´ye kadar 3 yıl vadeli ve ilk yılı geri ödemesiz kredi veriyor.


´Tarımda örtüaltı üretim AB´ye hazır...´ Güncel ´Tarımda örtüaltı üretim AB´ye hazır...´

Türkiye´de örtüaltı üretimin AB mevzuatına hazır olduğu bildirildi. Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin düzenlediği basın toplantısında 2005 yılı faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi.


´Zincire Vurulmuş Prometheus´ 19 Ocak´ta seyirciyle buluşacak Güncel ´Zincire Vurulmuş Prometheus´ 19 Ocak´ta seyirciyle buluşacak

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu´nun (ABT) yeni oyunu ´´Zincire Vurulmuş Prometheus´´, 19 Ocak´ta seyirciyle buluşacak.


´Verimil araziler yabancıların eline geçecek´ Güncel ´Verimil araziler yabancıların eline geçecek´

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, yabancılara toprak satışı ile verimli arazilerin yabancıların eline geçeceği endişesi taşıdıklarını bildirdi.


Pegasus, KKTC seferlerine 25 Ocak´ta başlayacak Güncel Pegasus, KKTC seferlerine 25 Ocak´ta başlayacak

Pegasus Havayolları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´ne (KKTC) seferlerini, 25 Ocak´ta başlatacak.


Orman yakanları ihbar edenlere bir yıllık odun bedava Güncel Orman yakanları ihbar edenlere bir yıllık odun bedava

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınları ile mücadele etmek için ilginç bir yöntem geliştirdi. Bölge Müdürü Ahmet Gedikağaoğlu, şüpheli çıkan orman yangınlarının failini tespit etmek için doğru ihbarda bulunanların bir yıllık yakacak odun ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...