Çarşamba, 16 Ocak 2019
Dünya Antalya´yı izledi Güncel Dünya Antalya´yı izledi

Özel Antalya Tüp Bebek Merkezi doktorları Hindistan’da düzenlenen uluslararası infertilite kongresine katıldılar.


Side´de dilenci operasyonu.. Güncel Side´de dilenci operasyonu..

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nde belediye ekiplerince dilencilere operasyonlar düzenleniyor.


Side Belediyesi, geri kazanım projesini öğrencilere tanıtıyor Güncel Side Belediyesi, geri kazanım projesini öğrencilere tanıtıyor

Manavgat İlçesi´ne bağlı Side Beldesi´nde belediyece başlatılan, çöplerin düzenli şekilde uzaklaştırılması ve organik inorganik atıkların ayrıştırılmasıyla ilgili Geri Kazanım Projesi, öğrencilere tanıtılıyor.


Akaryakıt ve madeni yağ alınacak Güncel Akaryakıt ve madeni yağ alınacak

Gündoğdu Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ ile muhtelif miktarda akaryakıt ürünleri ve madeni yağ satın alınacak.


Liseli güreşçiler madalya ile döndüler Spor Liseli güreşçiler madalya ile döndüler

Eskişehir´de 2-5 Aralık tarihlerinde yapılan Liseler Arası Gruplar Greko-romen ve serbest güreş şampiyonasına katılan Kumluca Gül-Çetin Kaur Lisesi öğrencileri, müsabakalardan iki madalya ile döndüler.


Manavgat Belediyespor kick-boxta şampiyon.. Spor Manavgat Belediyespor kick-boxta şampiyon..

Manavgat İlçesi Belediyespor kick box takımı, Antalya şampiyonu oldu.


Kumluca, Finike deplasmanına hazırlanıyor Spor Kumluca, Finike deplasmanına hazırlanıyor

Amatör süper ligin lideri Kumluca Belediyespor, ligin 13. haftasında deplasmanda oynayacağı Finike Belediyespor maçının hazırlıklarına başladı.


Antalya-Alanya bölünmüş karayolu açılışı.. Güncel Antalya-Alanya bölünmüş karayolu açılışı..

Ergezen, 15 bin kilometre bölünmüş yol konusunda hükümete karşı çıkanların olduğunu belirterek, ´´Mevcut sathi kaplamalı yolu yeniden düzenleyip yanına bir tanesini daha koyunca kızıyorsun, bağırıyorsun, tepki gösteriyorsun. Bunu hükümetin başarısını kıskanmaktan başka türlü izah edemezsiniz´´ dedi.


Konuk bakanlar sedir tohumu atıp, fidan dikti Güncel Konuk bakanlar sedir tohumu atıp, fidan dikti

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Üye Ülkeleri 2. Tarım Bakanları Toplantısı´na katılan İran Tarım Bakanı ile Kırgızistan Tarım Bakan Yardımcısı, Antalya´da toprağa sedir tohumu atarak, fidan diktiler.


By-pass ameliyatlı hastanın ölümünde ihmal iddiası.. Güncel By-pass ameliyatlı hastanın ölümünde ihmal iddiası..

Antalya´da by-pass ameliyatı olduktan kısa süre sonra ölen bir hastanın ailesi, ölümün doktor ihmali sonucu meydana geldiğini iddia ederek, şikayetçi oldu.


Vergi iadesinde sahtecilik Güncel Vergi iadesinde sahtecilik

Antalya´da düzenlenen operasyonda, kapatılan bir şirket adına 300 milyar liralık yazar kasa fişi kesildiği ve bunların komisyon karşılığı satılmasının planlandığı belirlendi.


Antalya´nın bazı bölgelerine 3 gün boyunca su verilemeyecek Güncel Antalya´nın bazı bölgelerine 3 gün boyunca su verilemeyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Tünel Geçişi ve Köprülü Kavşak çalışmaları nedeniyle Antalya´nın bazı bölgelerine 3 gün boyunca su verilemeyecek.


Başbakan Erdoğan: Türkiye, bölgesinde barış ve kardeşliğin teminatıdır Güncel Başbakan Erdoğan: Türkiye, bölgesinde barış ve kardeşliğin teminatıdır

Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde Belek Turizm Yatımcıları Birliği tarafından yaptırılan ve içinde cami, kilise ile sinagogun bulunduğu ´Dinler Bahçesi´nin açılışı, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından yapıldı.


Turizm ve sağlık sektörü temsilcileri ´Sağlık Zirvesi´nde buluşuyor Güncel Turizm ve sağlık sektörü temsilcileri ´Sağlık Zirvesi´nde buluşuyor

Sağlık ve turizm sektörünün yöneticileri 10-11 Aralık 2004 tarihinde Antalya´da düzenlenecek ´Sağlık Zirvesi´nde bir araya geliyor. Geçen yıl birincisi gerçekleştirilen zirve bu yıl uluslararası boyuta taşınıyor.


Kemer Belediyesi balıkçılara verdiği sözü tutuyor Güncel Kemer Belediyesi balıkçılara verdiği sözü tutuyor

Kemer Belediyesi, söz verdiği barınak düzenlemesine başladı. Belediye ekipleri, geçen hafta sonu yağış ve fırtına nedeniyle giriş kısmı kum ve çakılla dolan balıkçı barınağının liman ile deniz arasındaki tıkanan su yolunu açma çalışması yapıyor.


Başbakan Erdoğan:Bu maç 1963’te başladı, maç ortasında kural değiştirilemez Güncel Başbakan Erdoğan:Bu maç 1963’te başladı, maç ortasında kural değiştirilemez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kopenhag siyasi kriterlerinde olmayan şartların Türkiye´nin önüne sürülmesinin devlet ciddiyeti ile bağdaştırılamayacağını söyledi.


Uzmanlar Antalyalı üreticilere doğal gazın seralarda kullanımını anlatacak Güncel Uzmanlar Antalyalı üreticilere doğal gazın seralarda kullanımını anlatacak

Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Tarım Müşavirliği ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nın (ATSO) birlikte düzenlediği ´Doğal Gazın Modern Seracılıkta Kullanımı´ konulu seminer Cuma günü Antalya Talya Oteli´nde gerçekleştirilecek.


Pratisyen Hekimler: “İşsizlik tehlikesini daha yakın hissediyoruz” Güncel Pratisyen Hekimler: “İşsizlik tehlikesini daha yakın hissediyoruz”

Antalya´da düzenlenen kongrede bir araya gelen pratisyen hekimler, yazılı bir açıklama yaparak ´ Mesleki geleceğimizden ve özlük haklarımızın kaybedilmesi açısından kaygılar duymaktayız. İşsizlik tehlikesini daha yakından hissetmekteyiz´ görüşlerini dile getirdi.


Antalya´da domates fiyatları artıyor Güncel Antalya´da domates fiyatları artıyor

Antalya Büyükşehir halinde domatesin fiyatı geçen haftaya göre önemli oranda arttı. Geçen hafta 200 bin ile 1 milyon arası satılan domates, bu hafta 600 bin ile 1 milyon 800 bin arasında işlem görüyor.


Başbakan Erdoğan Antalya´da Güncel Başbakan Erdoğan Antalya´da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi açılışa katılmak üzere saat 11:20´de Ata uçağı ile Antalya Hava Limanı´na indi.


Manavgat´ta seracılık kayıt altına alınıyor Güncel Manavgat´ta seracılık kayıt altına alınıyor

Manavgat´ta örtüaltı üretimde kayıt altına alma çalışmaları devam ediyor.


TODOSK sporcuları, uygulamalı dağcılık dersi aldı Güncel TODOSK sporcuları, uygulamalı dağcılık dersi aldı

Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) sporcularına yönelik Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından verilen temel eğitim programı tamamlandı.


Side Belediyesi, öğrencileri çevre konusunda eğitiyor Güncel Side Belediyesi, öğrencileri çevre konusunda eğitiyor

Manavgat´a bağlı Side Belediyesi, doğayı kirleten çöpleri bir plan dahilinde geri kazanmak ve olumsuz etkilerini en aza indirgemek amacıyla çalışmalara devam ediyor.


Antalya´daki mağaralar turizme kazandırılacak Güncel Antalya´daki mağaralar turizme kazandırılacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu´nun, Manavgat ve Finike´deki mağaralarla ilgili olarak sunduğu önergeye cevap veren Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, turizm potansiyeli arz eden mağaraların kültür turizmi kapsamında değerlendirileceğini açıkladı.


Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu: ´Alanya´yı sağlam bir altyapıya kavuşturduk´ Güncel Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu: ´Alanya´yı sağlam bir altyapıya kavuşturduk´

Alanya ilçesi Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ´Olumsuz hava koşullarında ilçemiz fazla etkilenmiyorsa, bu yaptığımız sağlam altyapı çalışmalarının sonucudur.´ dedi.


Uyuşturucu madde kullanımının zararları tiyatro ile anlatılıyor Güncel Uyuşturucu madde kullanımının zararları tiyatro ile anlatılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlarla düzenlenen ´Öykü ve Tiyatro ile Madde Kullanımını Engelleme Projesi´ Belediye Kültür Salonunda düzenlenen etkinliklerle başladı.


Türkiye, tarımla ilgili bilgi ve tecrübelerini Afganistan ve Tacikistan ile paylaşacak Güncel Türkiye, tarımla ilgili bilgi ve tecrübelerini Afganistan ve Tacikistan ile paylaşacak

Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, Afganistan ile hayvan ıslahı ve Tacikistan ile de tohumculuk konusunda işbirliği yapacaklarını bildirdi.


Meşaleli yürüyüşe polis engeli Güncel Meşaleli yürüyüşe polis engeli

Eğitim-Sen´in kapatılma davasını meşaleli yürüyüşle protesto etmek isteyen Eğtim-Sen Antalya Şubesi´ne bağlı bir grup, polis engeline takıldı.


22. Noel Baba Dünya Barışı´na çağrı etkinlikleri... Güncel 22. Noel Baba Dünya Barışı´na çağrı etkinlikleri...

22. Noel Baba Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri kapsamında, Kemer İlçesi´nde düzenlenen Barış Yolunda Turizm adlı gala gecesinde Skal İnternational Dernek Başkanı Matanyah Hecht´e 10. Noel Baba Barış ödülü verildi.


Ayrılmaz ikili... Güncel Ayrılmaz ikili...

Ukraynalı dansçı çift, 6 yaşından bu yana birlikte dans ediyor. Birçok başarının altına imza atan çift, şimdi de Antalya´da dans eğitimi veriyor.


2. Antalya Sağlık Zirvesi... Güncel 2. Antalya Sağlık Zirvesi...

Türk Turizmi ve sağlık konusunun ele alınacağı ´´2. Antalya Sağlık Zirvesi´´, 10-11 Aralık tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


Antalya Valiliği´nin halk günü.. Güncel Antalya Valiliği´nin halk günü..

Antalya Valiliği´nin düzenlediği halk gününe katılan bir kadın, 5 yıl önce öldürülen oğlunun katilinin yakalanmasını istedi.


Alanya´da peynir, sucuk ve sosis çalan 2 kişi tutuklandı Güncel Alanya´da peynir, sucuk ve sosis çalan 2 kişi tutuklandı

Alanya İlçesi´nde bir marketten sosis, sucuk ve peynir çaldıkları belirlenen 2 kişi tutuklandı.


Turist ofisine Alman ilgisi... Güncel Turist ofisine Alman ilgisi...

Alanya İlçesi´nde açılan turist danışma ofisine en çok Alman turistlerin başvurduğu bildirildi.


´Hayvan türlerinden gereği gibi yararlanılamıyor´ Güncel ´Hayvan türlerinden gereği gibi yararlanılamıyor´

Çevre ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Mustafa Kemal Yalınkılıç, Türkiye´de hayvan türlerinden yeterince yararlanılamadığını söyledi.


Gazipaşa´da park sorunu... Güncel Gazipaşa´da park sorunu...

Gazipaşa İlçesi´nde araç sayısının artması nedeniyle otopark sorunu yaşanmaya başladı. Gazipaşa´nın 15 bin nüfusu olmasına rağmen ilçede 15 bin araç bulunduğunu belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç, otopark sıkıntısı yaşandığını söyledi.


Elmalı´da hacı adaylarına eğitim... Güncel Elmalı´da hacı adaylarına eğitim...

Elmalı İlçesi´nde hacı adaylarına eğitim veriliyor. Elmalı Müftüsü Mehmet Demirhan, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı´nın organize ettiği 2005 yılı hac organizasyonunda Elmalı´dan hacca gidecek 56 kadın, 50 erkek adaylara eğitim verdiklerini bildirdi.


Gazipaşa´ya diyaliz ünitesi.. Güncel Gazipaşa´ya diyaliz ünitesi..

Gazipaşa İlçesi´nde Devlet Hastanesi´nde diyaliz ünitesi açılacak. Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Devlet Hastanesi´nin üst katında, devlet millet işbirliğiyle yapılan diyaliz ünitesinin yakında hizmete gireceğini bildirdi.


Basın mensuplarına çam fidanı.. Güncel Basın mensuplarına çam fidanı..

Antalya Çevre ve İl Müdürlüğü´nün başlattığı fidan dikme kampanyası sürüyor.


Damga pulunun da sahtesini yaptılar Güncel Damga pulunun da sahtesini yaptılar

Manavgat´ta piyasaya sahte damga pulu sürmek isteyen iki kişi yakalandı.


Uyuşturucu sattığı belirlenen 7 kişi yakalandı Güncel Uyuşturucu sattığı belirlenen 7 kişi yakalandı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şübe Müdürlüğü, Narkotik Büro Amirliği görevlileri, Serik İlçesi´nde cep telefonunu vererek eroin maddesi alan ve daha sonra kullandığı eroin maddesi yüzünden ölen Levent Emre´nin ardından operasyonlar düzenledi.


Antalya´da kaçırıldığı iddia edilen kız... Güncel Antalya´da kaçırıldığı iddia edilen kız...

Antalya´da yaklaşık 2,5 ay önce nişanlı olan 17 yaşındaki genç kızı kaçırdığı ve alıkoyduğu iddiasıyla aranan Harun A., genç kızla birlikte jandarma karakoluna teslim oldu.


Doktor çiftten eğitime 500 milyar liralık katkı Güncel Doktor çiftten eğitime 500 milyar liralık katkı

Doktorluk yapan Bülent Fahri Akınsal ve Günseri Akınsal çifti, Antalya´nın Konyaaltı´nda devlet imkanlarıyla yapımına başlanılan Zihinsel Engelliler Meslek Edindirme ve İlköğretim Okulu´na 500 milyar liralık katkı sağladılar.


Genel temizlik yaptırılacak Güncel Genel temizlik yaptırılacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ ile toptancı hal kompleksinin genel temizlik, peyzaj bakım ve ilaçlama işleri yaptırılacak.


Antalya´da 4 gaspçı yakalandı Güncel Antalya´da 4 gaspçı yakalandı

Antalya´da, bir kişiyi bıçakla yaralayarak gasp ettikleri belirlenen 4 kişi yakalandı.


Malzemeli temizlik yaptırılacak Güncel Malzemeli temizlik yaptırılacak

Kemer Belediye Başkanlığı´nca, ´´açık ihale usulü´´ ile toplam 27 kişi ile malzemeli temizlik işleri ihale edilecek.


Antalya´da esrar operasyonu.. Güncel Antalya´da esrar operasyonu..

Antalya´da jandarma tarafından düzenlenen operasyonda yaklaşık 2,5 kilogram kubar esrar ve esrar tohumu ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.


Antalya´da fırtına uyarısı.. Güncel Antalya´da fırtına uyarısı..

Antalya´da, bu geceden başlayarak yarın öğle saatlerine kadar etkili olacak fırtına beklendiği bildirildi.


Kaymakam, şoförünü 112´de görevlendirdi Güncel Kaymakam, şoförünü 112´de görevlendirdi

Kumluca İlçesi Kaymakamı Abdullah Aslaner, makam şoförünü, geçici görevle 112 Hızır Acil Servis´in ambulans şoförlüğüne getirdi.


Öykü ve tiyatro ile madde kullanımını engelleme projesi... Güncel Öykü ve tiyatro ile madde kullanımını engelleme projesi...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü Madde Kullanımı Büro Amiri Başkomiser Zafer Ercan, madde bağımlılığının en önemli nedeninin arkadaş olduğunu söyledi.


´Bir milleti güçlü kılan en büyük etkenlerden biri ekonomik potansiyeldir´ Güncel ´Bir milleti güçlü kılan en büyük etkenlerden biri ekonomik potansiyeldir´

Akdeniz Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof Dr. İsrafil Kurtcephe, milleti güçlü kılan en büyük etkenlerden birinin ekonomik potansiyel olduğunu söyledi.


Akseki Aromaspor´da af... Spor Akseki Aromaspor´da af...

3. Lig 4. Grup´ta mücadele eden Akseki Aromaspor´da alınan yenilgiler nedeniyle futbolculara verilen 1 Milyar 350 milyon liralık para cezaları, Eskispor galibiyeti sonrası affedildi.


Elmalı Devlet Hastanesi´nde tam donanımlı ambulans hizmete başladı Güncel Elmalı Devlet Hastanesi´nde tam donanımlı ambulans hizmete başladı

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tahsis edilen tam donanımlı ambulans, hizmete başladı.


Ölen işçinin adı parka verildi Güncel Ölen işçinin adı parka verildi

Kepez Belediyesi´nde çalışan ve iş kazasında ölen bir işçinin adı, yaptırılan parka verildi. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü´nde görevliyken geçen yıl Haziran ayında iş kazası sonucu yaşamını yitiren elektrikçi Ali Çomak´ın adının, Toptancı Hal-Altınova arasındaki 2 bin 500 metrekare alanda yaptırılan parka verilmesi kararlaştırıldı.


Afrodit, klibini Tanrıların Dağı´nda çekiyor Güncel Afrodit, klibini Tanrıların Dağı´nda çekiyor

Afrodit lakaplı sanatçı Banu Alkan, son klibini Kemer sınırları içinde bulunan Olympos Dağı eteklerinde çekmeye hazırlanıyor.


Muhtarlara Antalya tanıtılacak Güncel Muhtarlara Antalya tanıtılacak

Antalya Rehberler Odası Başkanı Osman Özbuldu, muhtarlara şehrin tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak için geziler düzenleyeceklerini bildirdi.


Kepez Belediyesi Özürlüler Meclisi kuracak Güncel Kepez Belediyesi Özürlüler Meclisi kuracak

Kepez BelediyeBaşkanı Erdal Öner, Özürlüler Meclisi kuracaklarını bildirdi. Kepez Belediye Başkanı Öner, Antalya Bedensel Engelliler Temsilcisi Soner Yaşak ve beraberindeki heyeti kabul etti.


Çobanlar köyü 28 yıl sonra suya kavuştu. Güncel Çobanlar köyü 28 yıl sonra suya kavuştu.

Gazipaşa İlçesi´nin Çobanlar Köyü, 28 yıl sonra suya kavuştu. İlçenin en eski köylerinden olan Çobanlar Köyü´ne içmesuyu getirilmesi amacıyla 1976 yılında bir proje başlatıldı. Bir miktar boru döşendi, derin bir su kuyusu açıldı ancak kuyu çalıştırılamayınca köyün içmesuyu ihtiyacı karşılanamadı.


Türkiye´de üretilen sebze ve meyvenin ihracı... Güncel Türkiye´de üretilen sebze ve meyvenin ihracı...

Antalya Yaş Meyve ve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, Türkiye´de üretilen ürünlerin sadece yüzde 5´inin ihraç edilebildiğini bildirdi.


Sucuk alıp kaçarken vatandaşlar yakaladı Güncel Sucuk alıp kaçarken vatandaşlar yakaladı

Antalya´da bir marketten sucuk çalarak kaçan genç, vatandaşlar tarafından yakalanarak, dövüldü.


Finike Milli Eğitim Müdürlüğü´ne optik okuyucu alınacak Güncel Finike Milli Eğitim Müdürlüğü´ne optik okuyucu alınacak

Finike İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü´ne optik okuyucu alınacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne optik okuyucu alınmasıyla ilgili araştırma yapılıyor.


Kalitesiz ve kullanılmış ürünleri yüksek fiyata sattıkları iddiasıyla 3 kişi yakalandı Güncel Kalitesiz ve kullanılmış ürünleri yüksek fiyata sattıkları iddiasıyla 3 kişi yakalandı

Antalya´da kalitesiz ve kullanılmış ürünleri yüksek fiyatla sattıkları iddiasıyla 3 kişi yakalandı.


Kumluca´da ağaç kesimine halk tepkisi.. Güncel Kumluca´da ağaç kesimine halk tepkisi..

Kumluca´da, mesire yeri olarak kullanılan ve Sarnıç Tepesi adı verilen ormanlık alanda maden arama çalışması başlatılması ve bu nedenle ağaçların kesilmesi, ilçe halkının tepkisine neden oldu.


Antalya´da kaçırılan 17 yaşındaki nişanlı kızdan halen haber alınamadı Güncel Antalya´da kaçırılan 17 yaşındaki nişanlı kızdan halen haber alınamadı

Antalya´da 69 gün önce kaçırılan nişanlı ve 17 yaşındaki genç kızın ailesi, kızlarının bir an önce geri dönmesini bekliyor.


Serik Müftülüğü´nden hacı adaylarına seminer Güncel Serik Müftülüğü´nden hacı adaylarına seminer

Serik Müftülüğü, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını bilgilendirmek amacıyla seminer düzenliyor.


Engelliler, Muratpaşa olimpiyatlarında ter döktü Güncel Engelliler, Muratpaşa olimpiyatlarında ter döktü

Muratpaşa Belediyesi´nce ´Sevgi Engel Tanımaz´ sloganıyla gerçekleştirilen spor etkinliklerinde, özürlü sporcular gösterileriyle izleyicileri büyüledi. Etkinlik kapsamında 150 sporcu oluşturdukları takımlarla futbol, basketbol ve voleybol maçı yaptı.


Kepez Belediyesi, 2005 yılında engelliler için festival düzenleyecek Güncel Kepez Belediyesi, 2005 yılında engelliler için festival düzenleyecek

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, önümüzdeki yıl Engelliler için festival düzenleneceğini açıkladı.


Başbakan Erdoğan Antalya´ya geliyor Güncel Başbakan Erdoğan Antalya´ya geliyor

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 8 Aralık 2004 Çarşamba günü bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Antalya´ya gelecek.


ARO Başkanı Özbuldu, Antalyalıların Antalya´yı tanımadığını söyledi Güncel ARO Başkanı Özbuldu, Antalyalıların Antalya´yı tanımadığını söyledi

Antalya Rehber Odası (ARO) Başkanı Osman Özbuldu, Antalyalıların kenti tanımadığını belirterek, ´Antalya´da oturup Kepez´i Konyaaltı´nı görmemiş insanlar var.´ dedi.


Yeni kanunla bankalar, karşılıksız çıkan her çek yaprağı için en az 300 milyon lira ödeye Güncel Yeni kanunla bankalar, karşılıksız çıkan her çek yaprağı için en az 300 milyon lira ödeye

Yürürlüğe giren yeni kanunla birlikte sorumlulukları artırılan ve basiretli birer tüccar gibi davranmak zorunda olan bankaların, karşılıksız çıkan her çek yaprağı için en az 300 milyon lira ödemek durumunda olduğu belirtildi.


Türkiye ile İran tarımsal ekonomik işbirliği oluşturuyor Güncel Türkiye ile İran tarımsal ekonomik işbirliği oluşturuyor

Türkiye ve İran, tarımsal ekonomik işbirliği için ortak çalışma grubu oluşturulmasına karar verdi. İran Tarım Bakanı Mahmoud Hoccati, iki ülke arasındaki tarımsal ekonomik işbirliğini geliştirmek için su ürünleri ve hayvancılık alanında Türkiye ile ortak çalışacaklarını bildirdi.


Pakistan tarım ürünlerini Türkiye´den almak istiyor Güncel Pakistan tarım ürünlerini Türkiye´den almak istiyor

Pakistan Tarım Bakanı Sikandar Hayat Khan Bosan, bazı tarım ürünlerini başka ülkeler yerine Türkiye´den alabileceklerini söyledi.


Yüksekokulun yurdu Çeltikçi köyünden... Güncel Yüksekokulun yurdu Çeltikçi köyünden...

Manavgat İlçesi´ne bağlı Çeltikçi Köyü Muhtarı İbrahim Şen, öğrenci yurdu yapılması için köye ait araziden arsa bağışlayabileceklerini söyledi.


Halk Eğitim Merkezi´nde takı üretimi.. Güncel Halk Eğitim Merkezi´nde takı üretimi..

Manavgat İlçesi´nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nce açılan takı kursuna ilgi büyük oldu.


Kaymakam Gültekin´den sigara uyarısı.. Güncel Kaymakam Gültekin´den sigara uyarısı..

Gazipaşa İlçesi Kaymakamı İsmail Gültekin, 18 yaşından küçüklere sigara satışı yapan kişiler hakkında adli soruşturma açılacağını söyledi.


Gazipaşa Tarım Laboratuvarı için çalışmalar başladı Güncel Gazipaşa Tarım Laboratuvarı için çalışmalar başladı

Gazipaşa İlçesi´nde tarımsal araştırma laboratuvarı kurulması için çalışmalara başlandı.


Gazipaşa´da kurban bayramı hazırlıkları.. Güncel Gazipaşa´da kurban bayramı hazırlıkları..

Gazipaşa İlçesi´nde yaklaşan Kurban Bayramı için hazırlıklar başladı.


Antalya´da kaçak kömür denetimi.. Güncel Antalya´da kaçak kömür denetimi..

Büyükşehir Belediyesi son 3 ayda 185 ton kalitesiz kömürü şehir dışına çıkarttı


Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin kararı örnek oldu Güncel Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin kararı örnek oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi´nin, TEDAŞ´ın enerji nakil hatları ve enerji direkleri için işgaliye bedeli ödemesini öngörün kararı, Alanya Belediyesi´ne de örnek oldu.


Tekstil sektöründe hedefler ve kaygılar.. Güncel Tekstil sektöründe hedefler ve kaygılar..

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Umut Oran, Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün 2010 yılında toplam 34 milyar 800 milyon dolar ihracat yapmasının hedeflendiğini bildirdi.


Madde bağımlılığıyla mücadele.. Güncel Madde bağımlılığıyla mücadele..

Antalya Büyükşehir Belediyesi, madde kullanımı konusunda gençleri eğitmek için ´´Öykü ve Tiyatro ile Madde Kullanımını Engelleme Projesi´´ başlatacak.


Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Tanınması... Güncel Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Tanınması...

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 70. yıldönümü dolayısıyla Antalya´da da tören düzenlendi.


Antalya´da silahlı kavga:3 ölü Güncel Antalya´da silahlı kavga:3 ölü

Antalya´da akraba iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı.


Çevreyi kirleten inşaat sahibine ceza.. Güncel Çevreyi kirleten inşaat sahibine ceza..

Alanya İlçesi´nde, çevreyi kirleten inşaatın sahibine ceza uygulanacak.


Alanya´da okullar bilgi teknolojisi ile donatılacak Güncel Alanya´da okullar bilgi teknolojisi ile donatılacak

Milli Eğitim Bakanlığı´nın Dünya ve Avrupa Yatırım Bankası ile birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında Alanya ilçesinde bazı okullar bilgi teknolojileri donatılacak.


Kotaların kalkmasıyla birlikte Çin, dünya hazır giyim piyasasının yarısını ele geçirecek Güncel Kotaların kalkmasıyla birlikte Çin, dünya hazır giyim piyasasının yarısını ele geçirecek

Çin´in Dünya Ticaret Örgütü´ne (DTÖ) katılımıyla 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren bu ülkeye yönelik kotaların kaldırılması dünya ticaretine yeni bir boyut kazandıracak.


Sahte dolarla alışveriş yapınca yakalandı Güncel Sahte dolarla alışveriş yapınca yakalandı

Korkuteli İlçesi´nde hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan bir kişi, sahte dolarla alışveriş yapınca, yakalandı.


Gazipaşa Devlet Hastanesi 27 yıl sonra yangın merdivenine kavuştu Güncel Gazipaşa Devlet Hastanesi 27 yıl sonra yangın merdivenine kavuştu

Gazipaşa İlçesi´nde 1977 yılında hizmete giren devlet hastanesi, 27 yıl sonra yangın merdivenine kavuştu.


Yeni bebek bezi piyasada... Güncel Yeni bebek bezi piyasada...

Antalya´da Levent Kimya A.Ş. tarafından kurulan ´´Nixi´´ markalı bebek bezi fabrikası törenle hizmete girdi. Antalya Valisi Alaadin Yüksel, ülkeye yatırım yaptığı için sanayici Güngör Pekşen´i alnından öperek kutladı.


´Antalya´nın Jeolojisi ve Doğal Afet Konferansları´ Güncel ´Antalya´nın Jeolojisi ve Doğal Afet Konferansları´

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Bilimsel ve Teknik Kurul Sekreteri Dr. Eşref Atabey, Antalya´da falezlerde jeolojik erime sürecinin devam ettiğini, buralarda dikine kırıklar ve çatlakların olmasına rağmen, falezler üzerindeki yapılaşmanın sürdüğünü, çok katlı yapıların tehlike oluşturduğunu söyledi.


Devlet Tiyatrosu´nda Türk-Yunan işbirliği.. Güncel Devlet Tiyatrosu´nda Türk-Yunan işbirliği..

Antalya Devlet Tiyatrosu´nun 22 Aralık´ta prömiyerini gerçekleştireceği ´´Nemrut´´ adlı eserin koreografisini, Devlet Tiyatroları tarihinde ilk kez bir Yunan sanatçı üstlenecek.


Yılkı atlarının sayısı hızla çoğalıyor Güncel Yılkı atlarının sayısı hızla çoğalıyor

Torosların kuzey eteklerindeki Eynif Ovası´nda, 100 yıldan beri özgürce dolaşan yılkı atlarının sayısı hızla çoğalıyor. 100 yıl kadar önce sahiplerince terk edilen ve vahşileşen atların sayısı 250´yi aştı.


Kaş açıklarında batan tekne.. Güncel Kaş açıklarında batan tekne..

Kaş İlçesi açıklarında battığı bildirilen Barbaros K isimli teknenin mürettebatının aranmasına devam ediliyor.


Kemer´de tabela kirliliğine önlem.. Güncel Kemer´de tabela kirliliğine önlem..

Kemer İlçesi´nde 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak Reklam Tabelaları Standart Uygulamaları çerçevesinde esnafa tebligat yapılmaya başlandı.


Kemer balıkçı barınağı temizleniyor Güncel Kemer balıkçı barınağı temizleniyor

Kemer İlçesi´ndeki balıkçı barınağı belediye ekiplerince temizleniyor. Kemer Belediyesi´nce, geçtiğiz günlerde meydana gelen yağış ve fırtına nedeniyle giriş kısmı kum ve çakıllarla dolan Balıkçı Barınağı´nda temizleme çalışmalarına başlandı.


Yaş sebze ve meyve ihracatında rekor... Güncel Yaş sebze ve meyve ihracatında rekor...

Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) İhracat Genel Müdürü Ali Boğa, Türkiye´den yapılan toplam ihracatın bu yıl cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdığını bildirdi,


Ambalajlı ürüne farklı fiyat.. Güncel Ambalajlı ürüne farklı fiyat..

Kumluca İlçesi´ndeki, Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği, Toptancı Hali´ne uygun ambalajda getirilmeyen ürünlere daha düşük fiyat uygulanmasını kararlaştırdı.


Pamuk tarlada kaldı. Güncel Pamuk tarlada kaldı.

Serik İlçesi´nde, tarla işçilerinin çoğunluğunun turistik tesislerde bahçıvan ya da mutfak işçisi olarak çalışmaya başlamaları yüzünden pamuk toplanmasında sıkıntı yaşanıyor.


Hizmet Takip Timi... Güncel Hizmet Takip Timi...

Antalya Genç İşadamları Deneği´nce (ANTGİAD) belediye başkanlarının çalışmalarını takip amacıyla oluşturulan ´´Hizmet Takip Timi´´, Antalyalı belediye başkanlarının sekiz aylık çalışmasına ´´geçer not´´ verdi.


Kanser hastası çocuklar yararına kermes.. Güncel Kanser hastası çocuklar yararına kermes..

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Antalya Şubesi´nce, kanser hastası çocuklar yararına kermes düzenlenecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 65733 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...