Cuma, 22 Kasım 2019
´Erken uyarı ağı ülke geneline yayılacak´ Güncel ´Erken uyarı ağı ülke geneline yayılacak´

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürü Mehmet Arandı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün 220 civarındaki erken uyarı sistemine ilave olarak bu yıl 200 otomatik istasyonla Erken Uyarı Ağı´nın tüm Türkiye´ye yayılacağını bildirdi.


´MEDITOUR 2006´ turizm forumu hazırlıkları sürüyor Güncel ´MEDITOUR 2006´ turizm forumu hazırlıkları sürüyor

Akdeniz´e kıyısı bulunan ülkelerin ticaret ve sanayi odalarının üyesi olduğu Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği´nin (ASCAME), kasım ayında Antalya´da yapılacak ´´MEDITOUR 2006 Turizm Forumu ve Fuarı´´ için oluşturulan çalışma grubu Tunus´ta toplandı.


Dumansız Hayatlar Projesi... Güncel Dumansız Hayatlar Projesi...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, mezun olduğu Akev Kolejinde öğrencilere seslenerek, sigara illetinden uzak durmalarını ve yanlarındakilere de sigara içirtmemelerini istedi.


Manavgat´ta nüfus artışı... Güncel Manavgat´ta nüfus artışı...

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Şükrü Vural, ilçenin nüfus artış hızının yüzde 6 olduğunu bildirdi.


Kaş´ta yanlış verildiği sanılan SOS sinyali heyecan yarattı Güncel Kaş´ta yanlış verildiği sanılan SOS sinyali heyecan yarattı

Kaş açıklarında, hangi ülkeye ait olduğu belirlenemeyen bir gemiden geldiği sanılan S.O.S. sinyali heyecan yarattı.


´Akçaabat Sebatspor zorlu bir rakip...´ Güncel ´Akçaabat Sebatspor zorlu bir rakip...´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, bu hafta sahalarında konuk edecekleri Akçaabat Sebatspor´un zorlu bir rakip olduğunu söyledi.


Alanya´da Hatasız Turizm Sezonu Toplantısı Güncel Alanya´da Hatasız Turizm Sezonu Toplantısı

Antalya´nın Alanya ilçesinde faaliyet gösteren otellerin yöneticileri ve turistik beldelerin belediye başkanları bir araya gelerek, hatasız turizm sezonu için bir dizi karar aldı.


Liselilere uyuşturucu konferansı... Güncel Liselilere uyuşturucu konferansı...

Manavgat Ticaret Lisesi öğrencilerine uyuşturucu ve bağımlılığı hakkında konferans verildi.


AIESEC Antalya Kariyer Günleri başlıyor Güncel AIESEC Antalya Kariyer Günleri başlıyor

AIESEC Antalya, Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin, iş yaşamlarında doyumlu, etkin ve başarılı birer çalışan olmalarını ve bilinçli kariyer planlaması yapabilmelerini sağlamak amacı ile Kariyer Günleri’ni, öğrencilerin ve iş dünyasının hizmetine sunma kararı aldı.


Azeri anne çocuğuna kavuştu Güncel Azeri anne çocuğuna kavuştu

Türk vatandaşı Müzeddin Gülü ile beş yıl önce evlilik dışı ilişkisinden bir erkek çocuğu olan ve çocuğu uzun süre kendisine gösterilmeyen Azeri uyruklu anne, velayetini kazandığı oğluna kavuştu.


´Marka Güçtür: Antalya´ kitabı yayınlandı Güncel ´Marka Güçtür: Antalya´ kitabı yayınlandı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´in, 2005 yılı gelişmelerini ve 2006 yılı hedeflerini anlattığı ´´Marka Güçtür: Antalya´´ kitabı yayınlandı.


Taş: ´Yaşlı vatandaşlara karşı görevin sadece saygı boyutuyla kalmaması gerekir´ Güncel Taş: ´Yaşlı vatandaşlara karşı görevin sadece saygı boyutuyla kalmaması gerekir´

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, yaşlı vatandaşlara karşı görevin sadece saygı boyutuyla kalmaması gerektiğini bildirdi.


Kaş´ta turizm haftası etkinlikleri 14 Nisan´da başlayacak Güncel Kaş´ta turizm haftası etkinlikleri 14 Nisan´da başlayacak

Kaş´ta turizm haftası etkinlikleri 14 Nisan´da başlayacak. Kaş Kaymakamı Hikmet Aydın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, turizm haftasında ve turizm sezonunda yapılacak etkinlikler ile çalışmalar görüşüldü.


Finike Çok Programlı Lisesi´nde Nevruz kutlaması... Güncel Finike Çok Programlı Lisesi´nde Nevruz kutlaması...

Finike çok Programlı Lisesi´nde nevruz, törenle kutlandı. Milli Eğitim Bakanlığı´nın genelgeSİ doğrultusunda gerçekleştirilen etkinlikte, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.


Finike´ye yürüyüş ve dinlenme yolu... Güncel Finike´ye yürüyüş ve dinlenme yolu...

Finike´de, liman içinde Atatürk Parkı´nın devamı olan 315 metre uzunluğundaki yürüyüş yolunun ve çevre düzenlemesinin, yapım çalışmalarına başlandı.


Finike Yeni Mahalle´de elektrik kabloları yer altına alındı Güncel Finike Yeni Mahalle´de elektrik kabloları yer altına alındı

Finike ilçesi Yeni Mahalle´de, elektrik kablolarının yer altına alınması çalışması tamamlandı. Akdeniz Elektrik Dağıtım Şirketi (AKEDAŞ) tarafından Yeni Mahalle´de başlatılan çalışmalar tamamlandı.


Belek sahili göz kamaştıracak Güncel Belek sahili göz kamaştıracak

Belek Belediyesi, Belek´e yakışacak modern sahil projesine imza atıyor. Belek sahilinde tüm halka, yerli ve yabancı turiste hizmet verecek günübirlik tesis projesi için Belediye hazırlık çalışmalarına start verdi.


Turizmcinin Rus turist atağı... Güncel Turizmcinin Rus turist atağı...

Almanya ve Rusya´da faaliyet gösteren South Tur´un Genel Müdürü Remzi Avcı, Antalya bölgesine bu yıl getirecekleri Rus turist sayısında artış olacağını söyledi.


Liseli güreşçiler Kaymakam Aslaner´i ziyaret ettiler Güncel Liseli güreşçiler Kaymakam Aslaner´i ziyaret ettiler

Kumluca Gül-Çetin Kaur Lisesi güreş takımı güreşçileri Kaymakam Abdullah Aslaner´i ziyaret etti.


Çeçenistanlı savaş gazisi, resim yaparak savaş günlerini unutmaya çalışıyor Güncel Çeçenistanlı savaş gazisi, resim yaparak savaş günlerini unutmaya çalışıyor

Çeçenistanlı savaş gazisi Medinet Koydemir (43), Alanya´da resim yaparak savaş günlerini unutmaya çalışıyor.


Amatör Spor Kulüpleri Kumluca´da toplandı Güncel Amatör Spor Kulüpleri Kumluca´da toplandı

Kumluca Belediyesi salonunda gerçekleştirilen toplantıya Antalya´nın batı ilçelerindeki 12 amatör futbol takımı yönetici ve antrenörleriyle, Türkiye Antrenörler Derneği yönetim kurulu üyesi ve Türkiye Antrenörler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Tanyolaç, Antalya Futbol İl Temsilcisi İbrahim Güllüpınar katıldılar.


Antalya köylerine 22 milyon YTL harcandı Güncel Antalya köylerine 22 milyon YTL harcandı

Antalya Köylere Yönelik Hizmetler Müdürlüğü´nce geçen yıl köylere yaklaşık 22 milyon YTL harcandığı, 870 dekar alanın sulamaya açıldığı bildirildi.


Anaokulu öğrencileri Nevruz´da plaj temizledi Güncel Anaokulu öğrencileri Nevruz´da plaj temizledi

Gazipaşa Cumhuriyet İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri, Nevruz´un ilk günü Selinus Plajı´nda temizlik yaptı.


Belediyeden ´evde bakım projesi´... Güncel Belediyeden ´evde bakım projesi´...

Kepez Belediyesi tarafından oluşturulan özel ekip, yalnız yaşayan yaşlı ve bakıma muhtaç hastaların evlerinde bakımını yapacak.


Denizde uydu ile iletişim, arama-kurtarma... Güncel Denizde uydu ile iletişim, arama-kurtarma...

Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Özkan Poyraz, Türkiye´nin uluslararası uydu destekli arama-kurtarma sistemine, geçen yılın haziran ayından itibaren, yer kesimi servis sağlayıcı olarak katıldığını, 17 Ocak´tan itibaren hizmet sahasında nihai hareket yeteneğine ulaşan Türkiye´nin, yakın zamanda Irak, İran ve Afganistan´a da destek sağlayacağını bildirdi.


Temizlik hizmetleri ihalesi Güney İlaçlama´nın... Güncel Temizlik hizmetleri ihalesi Güney İlaçlama´nın...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığının bulvarlar ve orta refüjler, caddeler ve kaldırımların genel temizlik hizmetleri işini kazanan firma da belli oldu.


Demre polisinin 10 Nisan hazırlığı... Güncel Demre polisinin 10 Nisan hazırlığı...

Demre Emniyet Amirliği, Polis Teşkilatının 161. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla yoğun bir kutlama programı hazırladı.


Haşim İşçan Kültür Merkezi tamamlanıyor Güncel Haşim İşçan Kültür Merkezi tamamlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından eski toptancı hal alanında yaptırılan Haşim İşcan Kültür Merkezi inşaatının yüzde 85´inin tamamlandığı bildirildi.


Belek´e günübirlik tesis projesi... Güncel Belek´e günübirlik tesis projesi...

Serik İlçesi´ne bağlı Belek Belediyesi, Belek´e modern sahil projesine imza atıyor.


´Serik bölgesindeki oteller için turizmde korkulacak bir gelişme yok´ Güncel ´Serik bölgesindeki oteller için turizmde korkulacak bir gelişme yok´

Antalya´nın Serik Kaymakamı Selami Altınok, geçtiğimiz hafta katıldığı Almanya´nın Berlin şehrinde düzenlenen ITB Fuarı hakkında değerlendirmelerde bulundu.


Tarihi Hadrianus Kapısı bakıma alındı Güncel Tarihi Hadrianus Kapısı bakıma alındı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nden yapılan yazılı açıklamada, bir süre önce çevre temizliği yapılan tarihi Hadrianus Kapısı´nda boya ve ahşap kaplama çalışmalarının başlatıldığı bildirildi.


´Kulübümüzün amacı, Türk futboluna yetenekli oyuncular kazandırmak´ Güncel ´Kulübümüzün amacı, Türk futboluna yetenekli oyuncular kazandırmak´

Işıklar Gençlikspor Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Kadri Elitaş, aktif spor faaliyetlerine başladıklarını söyledi. Elitaş, Antalya´da bir çok yeteneğin yetişmesinde söz sahibi olduklarını, ancak yaşanan sıkıntılar nedeniyle eski popülerliklerini kaybettiklerini belirtti.


Büyükşehir Belediyesi voleybol takımı finale kaldı Güncel Büyükşehir Belediyesi voleybol takımı finale kaldı

Erkekler Voleybol 3. Ligi´nde oynadığı bütün maçlarda rakiplerine set bile vermeyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takımı Eskişehir´deki yarı final karşılaşmalarında grup ikincisi olarak finale kaldı.


Kemer Rotary Kulübü kuruldu Güncel Kemer Rotary Kulübü kuruldu

Antalya´da faaliyet gösteren 5 rotary kulübüne ek olarak Kemer Rotary Kulübü kuruldu. Antalya Rotary Kulübü Başkanı Ege Altay, yaptığı yazılı açıklamada, Antalya´da 29 yıl önce kurulan ilk rotary kulübü olan Antalya Rotary Kulübü hamiliğinde kurulan Kemer Rotary Kulübü başkanlığına Durmuş Şahin´in getirildiğini bildirdi.


Pehlivanlar içme suyu için güreşecek Güncel Pehlivanlar içme suyu için güreşecek

Demre´ye bağlı Belören köyüne içme suyu getirilmesi için güreş turnuvası düzenlendi. Belören Köyü Muhtarı Hüseyin Alataş, yaptığı açıklamada, Toros dağlarında yer alan köylerinin, ilçenin tek içme suyu bulunmayan köyü olduğunu bildirdi.


´Hasyurt tarım fuarı dışa açılan yüzümüz...´ Güncel ´Hasyurt tarım fuarı dışa açılan yüzümüz...´

AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi ve Finike İlçe Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, ´´Hasyurt Tarım Fuarı, dışa açılan yüzümüz´´ dedi.


Lara Temalı Kent Parkı tartışması sürüyor... Güncel Lara Temalı Kent Parkı tartışması sürüyor...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin, Lara Temalı Kent Parkı konusundaki onay hakkı ve itirazının kabul edilmemesi halinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı´nı dava edeceği bildirildi.


10. Couped Opale Uluslararası Cimnastik Turnuvası´nda Pınar Akılveren dördüncü oldu Güncel 10. Couped Opale Uluslararası Cimnastik Turnuvası´nda Pınar Akılveren dördüncü oldu

Muratpaşa Belediyesporlu, ´´Ritmik cimnastikçi Pınar Akılveren, Fransa´nın Clais şehrinde yapılan turnuvada dördüncü oldu.


Antalyalı eskrimci dünya yedincisi oldu Güncel Antalyalı eskrimci dünya yedincisi oldu

Türk Milli Takımı´nda yer alan Muratpaşa Belediyesporlu eskrimci Gökçe Günaç, İsrail´de düzenlenen Dünya Kupası´nda 7´nci oldu.


Belek´te orman sorunu... Güncel Belek´te orman sorunu...

Serik´in Belek Beldesi´nde, Orman İşletme Müdürlüğü´nün kamu ve özel sektöre çifte standartlı davrandığı bildirildi.


Öğrencilere güneş tutulması dersi... Güncel Öğrencilere güneş tutulması dersi...

Antalya´da, Akdeniz Koleji öğrencileri, yaklaşan güneş tutulmasını heyecanla bekliyor. 29 Mart tarihinde gerçekleşecek olan güneş tutulmasıyla ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında Akdeniz Koleji´nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seminer düzenlendi.


Kepez sergisine öğrenci akını... Güncel Kepez sergisine öğrenci akını...

Kepez Belediyesi tarafından açılan 17.03.2006 tarihinde açılan ve 24.03.2006 tarihine kadar açık kalacak olan ´Çanakkale Şehitleri ve Atatürk Sergisi´, öğrencilerin akınına uğruyor.


Demre´de buğdaylar başak açtı Güncel Demre´de buğdaylar başak açtı

Demre´de vatandaşların seralardan boş kalan arazilere ektikleri buğdaylar başak açtı.


MÜSİAD: Siyasi ve ekonomik istikrar tamam, yatırım ve üretim şartlarında sorun var Güncel MÜSİAD: Siyasi ve ekonomik istikrar tamam, yatırım ve üretim şartlarında sorun var

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, (MÜSİAD) 28 ilde reel sektörün nabzını tuttu.


Vali Yüksel: Hedeflerimizin önüne engelleri kendimiz koyuyoruz Güncel Vali Yüksel: Hedeflerimizin önüne engelleri kendimiz koyuyoruz

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Türkiye´nin 2006 turizm sezonunda da başarılara imza atacağına inandığını söyledi.


Alanya Amerikan Kültür Derneği yabancı dil kursu veriyor Güncel Alanya Amerikan Kültür Derneği yabancı dil kursu veriyor

Alanya Amerikan Kültür Derneği yabancı dil kursu vermeye başladı. Yerliye İngilizce, yabancıya ise Türkçe dil kursu veren dernek, nisan ayından itibaren de ilçedeki ilköğretim öğrencilerine interaktif yabancı dil kursu açacak. Dernek başarılı olanlara Avrupa Dil Pasaportu verecek.


Muratpaşa´ya katlı pazar... Güncel Muratpaşa´ya katlı pazar...

Muratpaşa Belediyesi tarafından sokak pazarcılığının ortadan kaldırılması, vatandaşların hijyenik ve rahat ortamlarda alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla başlattığı çalışmaya bir yenisine daha ekledi. Belediye katlı pazarın temelini attı.


Tarım planı haritaya bağlanacak Güncel Tarım planı haritaya bağlanacak

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya´nın tarım alanlarına yönelik, ´´içkili yer bölgeleri´´ benzeri bir uygulama başlatılacağını belirterek, ´´Antalya´nın tarım planını haritaya bağlayacağız. Nerede ne yapılacağını tüm Antalyalı bilecek´´ dedi.


Noel Baba Barış Konseyi´nden temsilcilik... Güncel Noel Baba Barış Konseyi´nden temsilcilik...

Merkezi Antalya´da bulunan Noel Baba Barış Konseyi, Avrupa, Asya ve Afrika temsilcilerini belirlediği bildirildi.


Suriye bayraklı yük gemisi arızalandı Güncel Suriye bayraklı yük gemisi arızalandı

KKTC´den Rusya´ya limon götüren Suriye bayraklı yük gemisi, Antalya Körfezi açıklarında arızalandı.


Kumluca´da 2006 yılının ilk lisansları dağıtıldı Güncel Kumluca´da 2006 yılının ilk lisansları dağıtıldı

Kumluca´da bu yılın ilk lisansları dağıtıldı. Ahmet Avcıoğlu İlköğretim Okulu´nda lisans dağıtımının başladığını bildiren Kumluca Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Rasim Korkmaz, geçen yıl ilçede ilköğretim ve liselerde eğitim gören öğrencilere 3 bin 200 lisans dağıtıldığını hatırlattı.


ABD´de Türkiye´yi temsil edecekler Güncel ABD´de Türkiye´yi temsil edecekler

Muratpaşa Belediyespor ritmik cimnastik takımı, ABD´de yapılacak turnuvada, Türkiye´yi temsil edecek. Muratpaşa Belediyespor ritmik cimnastik takımı, 28 Mart-4 Nisan tarihleri arasında ABD´de de gerçekleştirilecek Uluslararası 2. Coaches Kupası Ritmik Cimnastik Şampiyonası´na katılacak.


Konyaaltı Belediyesi´nin çalışmaları... Güncel Konyaaltı Belediyesi´nin çalışmaları...

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ´´Yaptığımız çalışmaların planlanması, programlanması ve projelendirilmesi aşamasında kısıtlı olan kaynaklarımızı yerinde kullandık´´ dedi.


Belek´te ´Alo 153´ hizmeti... Güncel Belek´te ´Alo 153´ hizmeti...

Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde belediye tarafından ´´Alo 153´´ hattı kuruldu.


14 yaşındaki gaspçı... Güncel 14 yaşındaki gaspçı...

Antalya´da bir ilköğretim okulundaki öğrencileri bıçakla tehdit ederek, sürekli parlarını gasp ettiği iddia edilen 14 yaşındaki çocuğu, polis yakaladı.


Uluslararası Dağ Bisikleti Maratonu 2 Nisan´da... Güncel Uluslararası Dağ Bisikleti Maratonu 2 Nisan´da...

Manavgat´ta, 2 Nisanda uluslararası dağ bisikleti maratonu düzenleneceği bildirildi.


Demre´deki turizm alanları... Güncel Demre´deki turizm alanları...

Turizm alanı ilan edilen Demre´nin Sülüklü ve Taşdibi bölgesinde, günübirlik tesislerden birinin belediyeye tahsis edildiği bildirildi.


Kemer karnavalı Moskova fuarında... Güncel Kemer karnavalı Moskova fuarında...

Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı´nda (MITT 2006), Kemer tanıtılacak. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, yaptığı yazılı açıklamada, 22- 25 Mart tarihleri arasında düzenlenecek fuara katılmak üzere Moskova´ya gideceğini bildirdi.


´Bir toplumun çağdaşlığı, o toplumun yaşlılara bakışıyla ölçülür´ Güncel ´Bir toplumun çağdaşlığı, o toplumun yaşlılara bakışıyla ölçülür´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Bir toplumun çağdaşlığı, o toplumun yaşlılara bakışıyla ölçülür´´ dedi. Vali Alaaddin Yüksel, yaşlılar haftası dolayısıyla, eşi Emine Yüksel ile birlikte Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Fethi Bayçın Huzurevi´ni ziyaret etti.


Tekirovalı genç mucitler... Güncel Tekirovalı genç mucitler...

Tekirova Halit Narin İlköğretim Okulu Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü tarafından proje yarışması düzenlendi.


Kargıcak belediyesi araç filosuyla bütün belde ve yaylalara hizmet veriyor Güncel Kargıcak belediyesi araç filosuyla bütün belde ve yaylalara hizmet veriyor

Alanya ilçesine bağlı Kargıcak Belediyesi´nin tam donanımlı araç filosu bütün belde ve yaylalara hizmet veriyor.


Antalya Büyükşehir Belediyesi araç parkına takviye... Güncel Antalya Büyükşehir Belediyesi araç parkına takviye...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne alınan 17 araç hizmete girdi. Mezarlıklar, Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Trafik İşleri Şube Müdürlükleri´nin ihtiyaçlarına yönelik alınan 17 araç, Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Köken tarafından tanıtıldı.


Alanya Öğretmenevi rekor üstüne rekor kırıyor Güncel Alanya Öğretmenevi rekor üstüne rekor kırıyor

Diğer otellere nazaran yatak ve yemek fiyatları daha ucuz olan Alanya Öğretmenevi´nin, 2005 yılı içerisinde devlet kurumlarına toplam 184 bin YTL vergi ödediği bildirildi.


Türkiye´nin ´ilk´i Antalya´da Güncel Türkiye´nin ´ilk´i Antalya´da

Güler Otomotiv Türkiye´nin en büyük servis istasyonunu geçtiğimiz günlerde hizmete soktu.


Elmalı Ali Mumcu İlköğretim Okulu Güreş takımı il ikincisi oldu Güncel Elmalı Ali Mumcu İlköğretim Okulu Güreş takımı il ikincisi oldu

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen 13-14 Yaşa Arası Serbest Güreş karşılaşmalarında Elmalı Ali Mumcu ilköğretim Okulu, takım halinde ikinci oldu.


Türk turizmciye altın kılıç... Güncel Türk turizmciye altın kılıç...

Kabartay-Balkar Cumhuriyeti Turizm Başkanı Vladimir Kalov, Antalyalı turizmci Rauf Cankar´a ´´altın kılıç´´ hediye etti.


Antalya´da Gerontoloji Sempozyumu düzenlenecek Güncel Antalya´da Gerontoloji Sempozyumu düzenlenecek

´´2. Türkiye Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu´´, 26-28 Nisan tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) bünyesinde Antalya´da düzenlenecek.


Yaşlıya dayak... Güncel Yaşlıya dayak...

Her 10 yaşlıdan 9´unun psikolojik, 3´ünün de fizyolojik şiddetten şikayetçi olduğu belirlendi.


Avdan köyünde ağaç bayramı... Güncel Avdan köyünde ağaç bayramı...

Korkuteli´ne 23 kilometre uzaklıkta bulunan Avdan köyünde düzenlenen ağaç bayramında 1100 fidan dikildi.


´Turizmde herhangi bir sıkıntı beklemiyoruz´ Güncel ´Turizmde herhangi bir sıkıntı beklemiyoruz´

Öger Tur Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, yeni turizm sezonunda sıkıntı beklemediklerini söyledi.


´Turizmde master planı oluşturulmalıdır´ Güncel ´Turizmde master planı oluşturulmalıdır´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, turizmde master plan oluşturulması gerektiğini bildirdi.


Alanya´da deprem tatbikatı yapıldı Güncel Alanya´da deprem tatbikatı yapıldı

Türkiye Arama Kurtarma Ekipleri Federasyonu´na bağlı Alanya Doğal Afetler Dayanışma Derneği (DAD), olası doğal afetlere anında müdahale etmek ve yeni elemanlarına tecrübe kazandırmak amacıyla tatbikat düzenledi.


Miniklerin zorlu tenis eğitimi... Güncel Miniklerin zorlu tenis eğitimi...

Tenis öğrenmek isteyen 5,5 ve 6 yaşlarındaki çocuklar, zorlu bir eğitimden geçiyorlar.


Meme kanseri teşhisinde digital mamografi... Güncel Meme kanseri teşhisinde digital mamografi...

Meme kanseri teşhisinde dijital mamografinin, klasik yöntemlerin aksine, kanserin bazı erken belirtilerini de gösterebildiği bildirildi.


´Kaş´ımızı yoluyoruz Güncel ´Kaş´ımızı yoluyoruz

Dünya ülekeleri yer yküre üzerinde aldıkları yere gör avantaj ve dezavantaşlara sahip. Kimi yer altındaki madenlerinin zenginliği ile övünürken, bir başkası petrolün getirdiği zenginlik ve o zenginliğin şımarıklığı ile tanınır.


Serik´te esnaflara kurs müjdesi... Güncel Serik´te esnaflara kurs müjdesi...

Serik İlçesi´nde vergi dairesinde kaydı olan ancak halen ustalık belgesi almamış olan esnaflar için telafi kursları açılacağı bildirildi.


Öğrencilerden kitap toplama kampanyası... Güncel Öğrencilerden kitap toplama kampanyası...

Korkuteli´deki Arif Cebeci İlköğretim Okulu Kütüphane Kulübü öğrencileri, kütüphanelerindeki boş rafları doldurmak için kitap toplama kampanyası başlattı.


Eski ev eşyaları yeniden şekilleniyor Güncel Eski ev eşyaları yeniden şekilleniyor

Korkuteli´de ahşap ve seramik boyama kurslarına katılan bayanlar, kullanılmayan ev eşyalarına hayat veriyor.


Alanya´da sokak köpekleri dağ keçilerinin neslini tüketiyor Güncel Alanya´da sokak köpekleri dağ keçilerinin neslini tüketiyor

Alanya´nın Mahmutlar Beldesi Cebelireis Dağı´nda koruma altına alınan dağ keçisi ve geyiklerin, vahşileşen sokak köpekleri tarafından parçalanarak katledildiği bildirildi.


´İp´ler otelcinin eline geçiyor Güncel ´İp´ler otelcinin eline geçiyor

Otel rezervasyonlarını internet ortamına taşıyan sistemin Türkiye´de az sayıda otel tarafından kullanıldığı, sistemin otelcilerin fiyatlarını kendilerinin belirlemesine olanak tanıdığı bildirildi.


Kepez Belediyespor güreşçileri madalyaya doymuyor Güncel Kepez Belediyespor güreşçileri madalyaya doymuyor

Kepez Belediyespor Kulübü güreş takımı, 14-15 Martta Serik´te düzenlenen 13-14 yaş okullar arası güreş karşılaşmalarında başarılı bir performans sergiledi.


Demre´de artan yoğunluk turizmcileri umutlandırdı Güncel Demre´de artan yoğunluk turizmcileri umutlandırdı

Demre ilçesinde son günlerde artan yoğunluk turizmcileri umutlandırdı. Antalya yöresindeki günübirlik turizmin, en önemli merkezlerinden biri olan Demre´de, son günlerde turizmde hareketlilik başladı.


ASAT, kazdığı cadde ve sokakları yeniden asfaltlıyor Güncel ASAT, kazdığı cadde ve sokakları yeniden asfaltlıyor

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), kanalizasyon ve yağmur suyu çalışması yaptığı cadde ve sokakları yeniden asfaltlamaya başladı.


Demre´de ´Nijerli Çocuklar Ölmesin´ kampanyası... Güncel Demre´de ´Nijerli Çocuklar Ölmesin´ kampanyası...

Demre´deki Kum İlköğretim Okulu öğrencileri ´´Nijerli Çocuklar Ölmesin´´ kampanyası başlattı.


Finike´de 14 öğrencinin okula devamı sağlandı Güncel Finike´de 14 öğrencinin okula devamı sağlandı

Finike´de, 14 öğrencinin okula devamı sağlandı. Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce, ilçeye bağlı Yuvalılar köyünde, 28 öğrencinin okula devam etmediğinin belirlenmesi üzerine çalışma başlatıldı.


Açık havada aletli spor imkanı... Güncel Açık havada aletli spor imkanı...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce Atatürk Parkı ve Cam Piramit alanında iki ayrı bölgeye, halkın ücretsiz kullanımı için dış mekan jimnastik ve spor aletleri yerleştirilmeye başlandı.


´Asıl büyük projelerimiz, 28 Mart´tan sonra başlayacak´ Güncel ´Asıl büyük projelerimiz, 28 Mart´tan sonra başlayacak´

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, son yapılan ankete göre vatandaşların yüzde 76´sının belediyenin çalışmalarından memnun olduğunun ortaya çıktığını belirterek, asıl büyük projelerin 28 Mart´tan sonra başlayacağını bildirdi.


Manavgat´ta sıtma konferansı... Güncel Manavgat´ta sıtma konferansı...

Antalya Sıtma Savaş Dispanseri Başhekimi Bünyamin Semerci, sıtmanın küresel bir hastalık olduğunu belirterek, dünyada her yıl iki milyon insanın bu hastalıktan hayatını kaybettiğini söyledi.


KEMİAD´ın ´Pegasus´ romanı büyük ilgi gördü Güncel KEMİAD´ın ´Pegasus´ romanı büyük ilgi gördü

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) tarafından yayınlanan ´´Pegasus´´ adlı romanının büyük ilgi gördüğü bildirildi.


İsrail gemileri geliyor Güncel İsrail gemileri geliyor

Alanya´ya bu yıl İsrail´den denizyoluyla 80 bin turist geleceği bildirildi. Alanya Liman İşletmeleri ve Denizcilik Anonim Şirketi (ALİDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Müfit Kaptanoğlu, İsrail´den yolcu gemilerinin, nisan ayının ilk haftasından itibaren Alanya Limanı´na gelmeye başlayacağını söyledi.


Bahar Satranç Turnuvası... Güncel Bahar Satranç Turnuvası...

Özel Manavgat Koleji ve Manavgat Satranç İlçe Temsilciliği tarafından ´´1.Bahar Satranç Turnuvası´´ düzenleneceği bildirildi.


Tutuklu ve hükümlüler sertifika aldı Güncel Tutuklu ve hükümlüler sertifika aldı

Elmalı Kapalı Cezaevinde açılan sebze ve meyve yetiştiriciliği kursunu tamamlayan tutuklu ve hükümlülere sertifikaları verildi.


Yunanlı’ların alışveriş keyfi Güncel Yunanlı’ların alışveriş keyfi

Özellikle Cuma günler Kaş sakinleri için özel bir gün sayılıyor. İlçede kurulan Pazar, sadece Kaş halkına değil Hemen yanıbaşımızdaki Meis adasında yaşayan Yunanlı’ların da uğrak yeri...


Kaş sezona hazırlanıyor Güncel Kaş sezona hazırlanıyor

Yaz sezonunun yaklaştığı şu günlerde Kaş kendini yenileme çalışmalarına hız verdi. İlçe içindeki yolların parke taşlarını onaran Belediye, alt yapı çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Kanalizasyon ve içme suyu için ilçenin pek çok yeri kazılalar yenileme çalışmaları sürdürülüyor.


Sağlık Sektörüne Taze Kan Güncel Sağlık Sektörüne Taze Kan

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (AKÜNSEM) işbirliği ile gerçekleştiren “Sağlık Sektörüne Yardımcı Eleman Yetiştirme” konulu sertifika programını bitiren kursiyerler sertifikaları törenle verildi. Toplam 25 saat süren eğitime 37 kursiyer katıldı.


Akseki Cezaevi´nde masa tenisi turnuvası... Güncel Akseki Cezaevi´nde masa tenisi turnuvası...

Akseki´de bulunan kapalı cezaevinde çeşitli suçlardan yatan mahkumlar arasında masa tenisi turnuvası düzenlendi.


Danimarkalılar Türkiye´den mülk satın alabilecek Güncel Danimarkalılar Türkiye´den mülk satın alabilecek

Danimarka vatandaşları, bugün itibariyle Türkiye´den mülk satın alabilecek. Türkiye´den mülk almak isteyen Danimarka vatandaşlarının yaşadığı tapu çilesi sona erdi. Yeni yasaya göre, Danimarka vatandaşları Türkiye´de 6 ay ikamet etmek şartıyla 1, beş yıl ikamet etmek kaydıyla ise 2 daire satın alabilecek


Mahmutlar Beldesinin, ´Atık Su Arıtma Tesisi´ni Sartes firması yapacak Güncel Mahmutlar Beldesinin, ´Atık Su Arıtma Tesisi´ni Sartes firması yapacak

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesi Belediyesi, atık su sorununu 50 yıl süreyle çözecek olan ´Atık Su Arıtma Tesisi´nin ihalesini Sartes firmasıyla imzaladığı protokolle resmileştirdi.


Diyaliz hastalarında kemik kırıklığı... Güncel Diyaliz hastalarında kemik kırıklığı...

Türk, Yunan ve Kanadalı doktorların ortaklaşa yaptığı araştırma sonucunda, şişman ve uzun boylu diyaliz hastalarının kemiklerinin daha sağlam, zayıf ve kısa boylu hastaların kemiklerinin ise daha zayıf olduğu ortaya çıktı.


Kumluca´da gençlik haftası... Güncel Kumluca´da gençlik haftası...

Kumluca´da mayıs ayında gerçekleştirilecek gençlik haftası etkinlikleri, 14 Mayıs´ta halk yürüyüşü ile başlayacak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71263 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...