Pazar, 25 Ağustos 2019
Kaçmaz: ´Eğitime Cumhuriyet tarihinin en yüksek bütçesi ayrıldı´ Güncel Kaçmaz: ´Eğitime Cumhuriyet tarihinin en yüksek bütçesi ayrıldı´

Üniversitelere ayrılan bütçenin kısıtlandığını eleştiren Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Pekmezci´ye AK Parti Alanya İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz cevap verdi. Bu konuda yapılan eleştirilere katılmadığını ifade eden Kaçmaz, ´Hükümetimiz milli savunmadan sonra en yüksek bütçeyi eğitime ayırmıştır.´ dedi.


Belediyeden Ramazan yardımı.. Güncel Belediyeden Ramazan yardımı..

Demre Belediyesi, ekonomik durumu iyi olmayan ailelere 200 paket gıda yardımı dağıttı.


Tüketiciyi koruma sistemi... Güncel Tüketiciyi koruma sistemi...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), kent içi ticareti canlandırmak ve işletmelerin Avrupa standartlarında hizmet vermesini sağlamak amacıyla Tüketiciyi Koruma Sistemi geliştirdi.


Otomobil hırsızlığı yapan şebeke yakalandı Güncel Otomobil hırsızlığı yapan şebeke yakalandı

Antalya´da şüphelendikleri bir otomobili durduran polis ekipleri, otomobil hırsızlığı yaptıkları belirlenen bir şebekeyi yakaladı.


Akseki´nin yeni kaymakamı Özgödek görevine başladı Güncel Akseki´nin yeni kaymakamı Özgödek görevine başladı

Akseki Kaymakamlığı´na atanan Hamdullah Suphi Özgödek görevine başladı.


Kemer Belediyesi 1. Ramazan Şenliği.. Güncel Kemer Belediyesi 1. Ramazan Şenliği..

Kemer Belediyesi´nce düzenlenecek, 1. Ramazan Şenliği, 31 Ekim´de yapılacak. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, yazılı açıklamasında, geleneksel hale getirmeyi planladıkları Ramazan Şenliği´nin ilkinin 31 Ekim´de yapılacağını kaydetti.


Geleneksel Türk el sanatları sergisi açıldı Güncel Geleneksel Türk el sanatları sergisi açıldı

Taner Alakuş, Berrin Çakin ve Dilek Yerlikaya´nın eserlerinin yer aldığı ´´Geleneksel Türk El Sanatları´´ sergisi, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen tarafından açıldı.


Kumluca´da Pakistan´a yardım için işbirliği... Güncel Kumluca´da Pakistan´a yardım için işbirliği...

Kumluca İlçesi´nde belediye yetkilileri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri, Pakistan´daki depremzedelere yardım için ortak hareket ediyor.


Kumluca Cumhuriyet Savcısı Ünel, başsavcılığa terfi etti Güncel Kumluca Cumhuriyet Savcısı Ünel, başsavcılığa terfi etti

Kumluca İlçesi Cumhuriyet savcılarından Musa Ünel, başsavcılığa terfi etti.


Şeftali üretimi azaldı, fiyatı arttı Güncel Şeftali üretimi azaldı, fiyatı arttı

Korkuteli İlçesi´nde şeftali üretiminin azaldığı, fiyatının arttığı bildirildi. Korkuteli Ziraat Odası Başkanı Murat Eren, ilçede şeftali üretiminde geçen yıllara oranla büyük artış yaşandığını ancak fiyatların düşük olması nedeniyle üreticinin sezona, buruk başladığını söyledi.


Baloğlu, Bakan Güler´e Antalya´daki elektrik kesintilerini sordu Güncel Baloğlu, Bakan Güler´e Antalya´daki elektrik kesintilerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Feridun Fikret Baloğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Hilmi Güler´e, Antalya´daki elektrik kesintilerinin nedenini sordu.


PTT´nin 165. kuruluş yıldönümü kutlandı Güncel PTT´nin 165. kuruluş yıldönümü kutlandı

PTT´nin 165. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kemer´de tören düzenlendi. Atatürk Anıtı´na çelenk konulmasının ardından PTT çalışanları Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker´i makamında ziyaret etti.


Böcek, emekli olan personele plaket verdi Güncel Böcek, emekli olan personele plaket verdi

Konyaaltı Belediye Personeline iftar yemeği veren Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 1999-2005 yılları arasında emekli olan personele de plaket verdi.


Türkiye´nin ilk dörtlü kalp ameliyatı, Antalya´da yapıldı Güncel Türkiye´nin ilk dörtlü kalp ameliyatı, Antalya´da yapıldı

Türkiye´nin ilk dörtlü kalp ameliyatı, Antalya´da özel bir kalp merkezinde yapıldı. Ameliyatla, 2 çocuk annesi 37 yaşındaki Sevgi Eyilikeder, yeniden hayata döndürüldü.


Sigara içmeyen su abonesine, yüzde 20 indirim.. Güncel Sigara içmeyen su abonesine, yüzde 20 indirim..

Alanya´nın Çıplaklı Beldesi´nde başlatılan ´sigara içmeyen su abonesine yüzde 20 indirim´ uygulamasından, bugüne kadar 54 abonenin yararlandığı bildirildi.


Korkuteli´de uyuşturucu operasyonu.. Güncel Korkuteli´de uyuşturucu operasyonu..

Korkuteli İlçesi´nde düzenlenen operasyonda 2 kişi, 60 kilogram kubar esrarla yakalandı.


Kepez Belediyesi Çamlıbel mahallesine köprü yaptı Güncel Kepez Belediyesi Çamlıbel mahallesine köprü yaptı

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Çamlıbel Mahallesi´ne yapılan köprü sayesinde trafiğin rahatladığını ve mahallenin üst kısımlarından inen sel sularının artık kanal altındaki mahallelere sıkıntı vermeyeceğini söyledi.


Gazipaşa Kaymakamı´ndan uyarı.. Güncel Gazipaşa Kaymakamı´ndan uyarı..

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, ´´Vatandaşlar, kendini kamu görevlisi olarak tanıtarak kapıdan satış yapanlara kimlik sorsun´´ dedi.


AB destekli MEGEP projesine kayıtlar başladı Güncel AB destekli MEGEP projesine kayıtlar başladı

Avrupa Birliği (AB) tarafından sağlanan 105 bin Euro ile oto tamircilerine yeni teknolojiyle üretilen araçların tamir ve bakımı öğretilecek.


Antalya Müzesi için Dokuma´ya müze teklifi geldi Güncel Antalya Müzesi için Dokuma´ya müze teklifi geldi

Antalya Müze Müdürlüğü´ne bir dilekçe ile başvuran Dokuma Çalışma Grubu (DÇG), Dokuma Fabrikası´ndaki üretim binasının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ´Etnografya Müzesi´ olarak projelendirilmesini teklif etti.


Antalya´da oto hırsızlığı yapan şebeke yakalandı Güncel Antalya´da oto hırsızlığı yapan şebeke yakalandı

Antalya´da düzenlenen operasyon sonucu oto hırsızlığı yapan 3 kişilik bir şebeke yakalandı. Yakalan şahısların Antalya ve İstanbul´dan çok sayıda araç çaldıkları tespit edildi.


Neo İonia kardeşliği Türkiye ile Yunanistan arasında dostluk köprüsü olacak Güncel Neo İonia kardeşliği Türkiye ile Yunanistan arasında dostluk köprüsü olacak

Alanya ile Yunanistan´ın Neo İonia kentleri arasında yapılan kardeşlik anlaşması iki ülke ilişkilerine de büyük katkı sağlayacak. Alanya´nın 5. kardeş şehri komşu Yunanistan´dan oldu.


Köy Bazlı Yatırım Projesi´ne Tarım Kredi Antalya Bölge Birliği 3 proje ile katılıyor Güncel Köy Bazlı Yatırım Projesi´ne Tarım Kredi Antalya Bölge Birliği 3 proje ile katılıyor

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Kırsal Kalkınma Programları çerçevesinde Köy Bazlı Yatırım Projesi´ne Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Birliği 3 proje ile katılıyor.


Keçiboynuzundan ürettikleri pekmezi yurt dışına satıyorlar Güncel Keçiboynuzundan ürettikleri pekmezi yurt dışına satıyorlar

Antalya´da, dededen toruna üç nesildir faaliyet gösteren ÖZ TAÇ firması, ürettiği Harnup (keçiboynuzu) Pekmezi ile yurt dışı piyasalarının da dikkatini çekmeye başladı.


Kaleiçi muhatabını arıyor Güncel Kaleiçi muhatabını arıyor

Antalya Kaleiçi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdoğan, ´´Kaleiçi, Bakanlar Kurulu kararıyla kültür ve turizm, gelişme alanı ilan edildi ancak bunun altı doldurulmadı´´ dedi.


Orta gelirli Türk ailesi de yat almaya başladı Güncel Orta gelirli Türk ailesi de yat almaya başladı

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Yat ve Marina Çalışma Komisyonu Başkanı Hasan Kaçmaz, ekonomin iyileşmesiyle birlikte otomobile yönelen orta gelir düzeyindeki Türk ailesinin yat veya tekne almaya başladığı belirterek, ´´Türk halkı için artık yat ve tekne almak hayal olmaktan çıktı´´ dedi.


Eğitim Sen´in kapatılması davası... Güncel Eğitim Sen´in kapatılması davası...

Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Zeybek, sendikanın kapatılmasıyla ilgili 27 Ekim´de görülecek davada yerel mahkemenin vereceği kararın, sendikanın üzerinde durduğu çağdaş, medeni toplumlar düzeyine ulaşmadaki ısrarlı noktayı güçlendirmesi gerektiğini savundu.


Noel Baba Kilisesi´nde çalışmalar... Güncel Noel Baba Kilisesi´nde çalışmalar...

Demre´de bulunan Noel Baba Kilisesi´nde yeni duvar resimleri ortaya çıkarıldı.


Belde belediyeleri ortak arıtma tesisi konusunda anlaştı Güncel Belde belediyeleri ortak arıtma tesisi konusunda anlaştı

Alanya´ya bağlı Oba, Tosmur, Çikcilli ve Çıplaklı belediyelerini kapsayan arıtma tesisi protokolü imzalandı. Uzun zamandan bu yana Oba ve Tosmur belediyeleri arasında krize neden olan arıtma konusunda Antalya Valisi Alattin Yüksel´in devreye girmesiyle anlaşma sağlandı.


Garanti´den Antalya´da KOBİ´lere kredi desteği.. Güncel Garanti´den Antalya´da KOBİ´lere kredi desteği..

Garanti Bankası, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile kredi anlaşması imzaladı.


Serik´in yeni kaymakamı Altınok göreve başladı Güncel Serik´in yeni kaymakamı Altınok göreve başladı

Serik Kaymakamlığına atanan Selami Altınok görevine başladı. Samsun Terme Kaymakamlığından Serik Kaymakamlığına atanan Selami Altınok, kısa sürede ilçe merkezi ve belde ile köylerde incelemelerde bulunacağını kaydetti.


Avlan Gölü´ndeki doğal düdenlerde ıslah çalışmalarına başlandı Güncel Avlan Gölü´ndeki doğal düdenlerde ıslah çalışmalarına başlandı

Elmalı sınırları içinde bulunan Avlan Gölü´nün yaz aylarında sularının çekilerek kuruması ve balıkların ölümüne neden olan etkenlerden biri olan göl kenarındaki doğal düdenlerde Devlet Su İşleri ekiplerince, ıslah çalışması başlatıldı.


SDÜ´debaşarılı ameliyat.. Güncel SDÜ´debaşarılı ameliyat..

Dünyada 210 bin kişide bir görüldüğü bildirilen Ebstein anomalisi bulunan kadın hasta, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Şevket Demirel Kalp Merkezi´nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.


Pakistan´a yardım için toplandılar Güncel Pakistan´a yardım için toplandılar

Kumluca İlçesi´nde, kaymakamlık ve belediye önderliğinde, Pakistan depreminde zarar görenler için neler yapılabileceğini belirlemek üzere toplantı yapıldı.


Öğrencilerden Pakistan´a yardım kampanyası.. Güncel Öğrencilerden Pakistan´a yardım kampanyası..

Kumluca ilçesinde okullarda Pakistan´a yardım amacıyla açılan kampanyada 27 bin 547 YTL toplandı.


Doktorlara adli rapor semineri verildi Güncel Doktorlara adli rapor semineri verildi

Finike, Demre, Kaş ilçeleri ile beldelerindeki sağlık ocaklarında görev yapan doktorlara, adli rapor düzenlemeleri konusunda seminer verildi.


Alanya ile NEo Yonia kardeş şehir oldu Güncel Alanya ile NEo Yonia kardeş şehir oldu

Alanya ile Atina´nın Nea Yonia İlçesi, kardeş şehir protokolü imzaladılar. Protokole, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ile Nea Yonia Belediye Başkanı Yoannis Haralanbus imza attılar.


Danimarkalı turistten başarılı okula bilgisayar desteği.. Güncel Danimarkalı turistten başarılı okula bilgisayar desteği..

Gazipaşa İlçesi Kahyalar Beldesi´nde 70 öğrencisinden 45´inin Liselere Giriş Sınavı´nı kazandığı Burhan ilköğretim Okulu´na, Danimarkalı turist tarafından bilgisayar hediye edildi.


Antalyaspor otobüsüne kavuştu Güncel Antalyaspor otobüsüne kavuştu

Antalyaspor´a, bir işadamı tarafından eskiyen otobüsün yerine yeni bir otobüs hediye edildi.


Mahmutlar Beldesi´nin içme suyu sorunu.. Güncel Mahmutlar Beldesi´nin içme suyu sorunu..

Alanya´ya bağlı Mahmutlar Beldesi Belediye Başkanı Alaaddin Çakır, Alanya Kaymakamlığı´na yazı yazarak, beldenin içme suyu sorununun çözümü için yardım istedi.


Alanya´da çok katlı mezar uygulaması.. Güncel Alanya´da çok katlı mezar uygulaması..

Alanya´ya bağlı Çıplaklı Beldesi´nde, çok katlı mezar uygulaması başlatılacak.


Onlar yoksul öğrencilerin ´Umut ablaları´ Güncel Onlar yoksul öğrencilerin ´Umut ablaları´

Alanya´da, 11 yıl önce 7 kadının, yoksul öğrencilere yardım etmek amacıyla kurduğu dernek, muhtaç öğrencilerin umudu haline geldi.


Otelcinin derdi giden eşyalar.. Güncel Otelcinin derdi giden eşyalar..

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, her yıl, otellerdeki havlu, çatal bıçak gibi bazı eşyaların yüzde 10´unun, otelde konaklayanlar tarafından götürüldüğünü bildirdi.


Pakistan´a yardımda duygulu anlar.. Güncel Pakistan´a yardımda duygulu anlar..

Gazipaşa İlçesi´nde düzenlenen kampanyada da okullardan 18 bin 430 YTL toplandı. Bu arada bir öğrenci, dağıtılan yardım zarfına, dedesinin sünnet hediyesi altın nazarlığını koydu.


Japon bahçe kültürünü Antalya´ya taşıyor Güncel Japon bahçe kültürünü Antalya´ya taşıyor

Japon peyzaj mimarı ve şehir planlayıcısı Unebi Kaneko, Japonya´nın bahçe kültürünü Antalya´da yaşatacak.


Kesme çiçek üretimi ve ihracatının tüm yıla yayılması.. Güncel Kesme çiçek üretimi ve ihracatının tüm yıla yayılması..

Kesme çiçek üretimi ve ihracatının tüm yıla yayılması amacıyla yaylalarda başlatılan çiçek üretimi arttı.


İtfaiye Her Zaman Yanımızda.. Güncel İtfaiye Her Zaman Yanımızda..

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı 2005 ilk 6 ayda başarılı işlere imza attı. Ev yangınından ot yangınına orman yangınından insan kurtarmaya kadar çok çeşitli alanlarda itfaiyecilik mesleğinin zor şartlar altında da olsa başarıyla yaptıklarını ifade ettiler.


Kemer Belediyesi´ne yeni başkan yardımcısı.. Güncel Kemer Belediyesi´ne yeni başkan yardımcısı..

Kemer Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine son olarak İstanbul Fatih Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğü görevinde bulunan Adnan Şahin getirildi.


Büyükşehir belediyesi toplu taşım güzergahlarını değiştirecek Güncel Büyükşehir belediyesi toplu taşım güzergahlarını değiştirecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehirde yaşanan trafik sorununu en aza indirmek için çalışmalarına hız verdi. Ramazan ayı sonunda 5. kavşağın temelini atacak olan belediye, toplu taşıma güzergahlarında yapacağı değişiklikle, trafiğe yeni bir neşter vuracak.


Dünyada örneği bulunmayan engelliler tatil beldesi Isparta´da yapılacak Güncel Dünyada örneği bulunmayan engelliler tatil beldesi Isparta´da yapılacak

Isparta Sosyal Hizmet Derneği´nin ´Dünya Engelli Çocuklar Tatil Beldesi´ projesi 10 yıl içerisinde hayata geçirilerek tamamlanacak. Projenin dünyada başka bir örneği yok. Bu eksikliği gidermek için çalışmalara başlayan dernek, işe Sosyal Riski Azaltma Programı (SRAP) kapsamındaki 3 projenin kabulünden sonra başlayacak.


Su eğlence parkları sezonu kapatıyor Güncel Su eğlence parkları sezonu kapatıyor

Bünyesinde Aqualand, Beach Park ve Dolfinland´ı barındıran Alke Turizm´in Genel Koordinatörü Murat Süğlün, işletmesini yaptıkları su eğlence parkı Aqualand´de geçen yıla oranla yüzde 15 turist artışı olduğunu bildirdi.


Kemer sualtı zenginliği ile göz kamaştırıyor Güncel Kemer sualtı zenginliği ile göz kamaştırıyor

Türkiye’nin en çok dalış okullarının bulunduğu dünyaca ünlü turistik belde Kemer, bünyesinde çeşitli dalış alternatifleri bulundururken her yıl binlerce yabancı dalışçıyı da kendisine çekiyor.


Gemilerden atık alınması yönetmeliği.. Güncel Gemilerden atık alınması yönetmeliği..

Çevre ve Orman Bakanlığı´nca hazırlanan ve geçen yıl yürürlüğe giren ´´Gemilerden Atık Alınması ve Atıkların Kontrolü Yönetmeliği´´ çerçevesinde liman yöneticilerine tanınan sürenin 26 Aralık´ta biteceği ve bu tarihten itibaren gemilerden atık almayan ve atık kabul tesisi kurmayan limanların faaliyetlerine izin verilmeyeceği bildirildi.


Tekirova´ya kardeş ziyareti.. Güncel Tekirova´ya kardeş ziyareti..

Kemer ´in Tekirova Beldesi´ne, kardeş şehir Almanya Ottenhoefen´den 18 kişilik heyet geldi.


Kuş gribi öldürmedi; ama grip öldürüyor Güncel Kuş gribi öldürmedi; ama grip öldürüyor

Türkiye´de gündemi kuş gribi belirlerken, gerçek risk gözden kaçırılıyor. Türkiye´de bu yıl hastanelerin Sağlık Bakanlığı´na bildirmesi zorunlu hastalıklar listesine aldığı grip, binlerce insanın hayatını tehdit ediyor.


Yabancıya mülk satışı.. Güncel Yabancıya mülk satışı..

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meclisi, yabancıya mülk satışıyla ilgili yasanın önemini anlatmak için Ankara´ya heyet gönderme kararı aldı.


Turizmde genel müdür değişimi.. Güncel Turizmde genel müdür değişimi..

Futbolda çok sık yaşanan ´´Teknik direktör kıyımını´´, konaklama tesislerinin ´´teknik direktörü´´ konumundaki genel müdürler de yaşıyor. Antalya yöresindeki bazı konaklama tesislerinde sezon başında bir otele transfer olan genel müdür, sezonun ortasında yerini bir başka genel müdüre bırakıyor.


Kemer´de bisiklet safari.. Güncel Kemer´de bisiklet safari..

Antalya ve çevresinde havaların serinlemesiyle birlikte cip safarilerin yerine bisiklet safariler düzenlenmeye başlandı.


Gazipaşa´da badem hasadı başladı Güncel Gazipaşa´da badem hasadı başladı

Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Hasan Çelik, ilçede badem hasadının sona erdiğini belirterek, bu yıl badem üreten çiftçilerin hem rekolteden, hem de fiyattan memnun olduğunu söyledi.


´Manavgat Barış Suyu projesi hayata geçirilmeli´ Güncel ´Manavgat Barış Suyu projesi hayata geçirilmeli´

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şube Başkanı Hüsnü Çöllü, yapımı yıllar önce tamamlanan başta İsrail ve Ortadoğu ülkeleriyle Ege kıyılarındaki belediyelerin su ihtiyaçlarını karşılayacak olan ´´Manavgat Barış Suyu Projesi´´´nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.


Alanya “Eski dostlarını” arıyor Güncel Alanya “Eski dostlarını” arıyor

Alanya Belediyesi ´mektuplu davetiye´ çalışmasıyla geçmişte ilçede tatillerini geçiren turistleri tekrar getirmeyi hedefliyor.


Tuncer: 1000 Köye 1000 Tarım Danışmanı projesinde sorun yaşanıyor Güncel Tuncer: 1000 Köye 1000 Tarım Danışmanı projesinde sorun yaşanıyor

Köy Merkezli Tarımsal Üretime Destek Projesi kapsamında geçen yıl başından bu tarafa yürütülen 1000 Köye 1000 Tarım Danışmanı projesinde ciddi sorunlar yaşandığı ileri sürüldü.


Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu: ´Alanya´yı kimlikli şehir haline getireceğiz´ Güncel Alanya Belediye Başkanı Sipahioğlu: ´Alanya´yı kimlikli şehir haline getireceğiz´

Alanya ilçesinde başlayan Açık Hava Heykel Sempozyumu´nun açılışını yapan Belediye Başkanı Hasan Sihahioğlu, sanat çalışmaların ilçeye yeni bir kimlik kazandıracağını söyledi.


Karaöz Belediyesi işçileri Genel-İş´e üye oldu Güncel Karaöz Belediyesi işçileri Genel-İş´e üye oldu

Antalya merkez ilçeye bağlı Karaöz Belediyesi´nde çalışan işçiler, DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası´na üye oldular.


Kireç ocaklarında yakıt denetimi.. Güncel Kireç ocaklarında yakıt denetimi..

Burdur´un Altınyayla İlçesi´nde, kanserojen etkili yakıt kullandıkları iddiasıyla, 7 kireç ocağı sahibi hakkında idari ve adli işlem başlatıldı.


Side´de ramazan şenliği.. Güncel Side´de ramazan şenliği..

Side Belediyesince ´´Ramazan Direkler Arası Şenliği´´ düzenlendi.


Çayağzı Yat Limanı onarılıyor Güncel Çayağzı Yat Limanı onarılıyor

Dünyaca ünlü turizm cenneti Kekova´ya açılan pencere olarak nitelendirilen Çayağzı Yat Limanı onarılıyor.


´Turizmde arıtma sorunu, kuş gribinin önüne geçti´ Güncel ´Turizmde arıtma sorunu, kuş gribinin önüne geçti´

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, turizmde arıtma sorununun, Avrupa´da kuş gribi konusunun önüne geçtiğini savundu.


3 Türk oteli, en iyi 10 otel arasında.. Güncel 3 Türk oteli, en iyi 10 otel arasında..

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Alman TUI´nın, müşterilerinden gelen değerlendirmeleri sonucunda, çalıştığı pazarlardaki en iyi 100 otel sıralamasına Türkiye´den 16 otel girerken, bunlardan 3´ü en iyi 10 otel arasında gösterildi.


Kumluca´da limon hasadı başladı Güncel Kumluca´da limon hasadı başladı

Kumluca Ticaret Borsası (KUTBO) Başkanı Nihat Öncel, ´´Limon fiyatları bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla beklentilerimizin üzerinde´´ dedi.


Antmarin, Antalya Limanı´na talip.. Güncel Antmarin, Antalya Limanı´na talip..

Antmarin Denizcilik, Turizm ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akıncıoğlu, TMSF´nin yönetimindeki Antalya Limanı´nın özelleştirilmesi durumunda, bu limana talip olacaklarını bildirdi.


Kadınlarda kilo artışı.. Güncel Kadınlarda kilo artışı..

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi´nde yapılan araştırmada, kilo artışının kadınlarda kalp ve damar hastalığı riskini arttırdığı, erkeklerde ise aynı etkiyi yaratmadığı belirlendi.


´Turizm alanları gibi organize tarım alanları oluşturularak tahsis edilmeli´ Güncel ´Turizm alanları gibi organize tarım alanları oluşturularak tahsis edilmeli´

Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan, turizm alanları gibi organize tarım alanları da oluşturularak tarım sektörüne tahsis edilmesini istedi.


AÜ´de Yapı Denetmi Teknikerliği bölümü açıldı Güncel AÜ´de Yapı Denetmi Teknikerliği bölümü açıldı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Yapı Denetimi Teknikerliği Bölümü açıldı.


Yaşama İsrailli bir bebeğin kordon kanıyla tutundu Güncel Yaşama İsrailli bir bebeğin kordon kanıyla tutundu

Lösemi tipli lenfoma teşhisiyle Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi´nde tedavi gören 4,5 yaşındaki Aybars Palacıoğlu, İsrail´den getirilen ve bir kız bebeğe ait olduğu belirtilen kordon kanıyla yaşama tutundu. Aybars´ın, kordon kanı yurtdışından gelerek işlemi başarılı olan Türkiye´nin ilk hastası olduğu bildirildi.


Side Belediyesi 20 bin fidan dağıtacak Güncel Side Belediyesi 20 bin fidan dağıtacak

Manavgat´a bağlı Side Beldesi Belediye Başkanı Osman Delikulak, Side´de 20 bin fidan dağıtacaklarını söyledi.


Kemer Belediyesi´nden Kesme Boğazı´nda temizlik.. Güncel Kemer Belediyesi´nden Kesme Boğazı´nda temizlik..

Muratpaşa Belediyesi, Narenciye Caddesi devamında ve Sanayi Mahallesi´nde trafik akışını düzenlemek, özellikle yaya geçişlerini rahatlatmak amacıyla başlattığı refüj düzenleme çalışmalarını tamamladı.


Muratpaşa Belediyesi yaya trafiği için çalışma başlattı Güncel Muratpaşa Belediyesi yaya trafiği için çalışma başlattı

Muratpaşa Belediyesi, Narenciye Caddesi devamında ve Sanayi Mahallesi´nde trafik akışını düzenlemek, özellikle yaya geçişlerini rahatlatmak amacıyla başlattığı refüj düzenleme çalışmalarını tamamladı.


Turizm işletmelerine enerji teşviği ödemeleri.. Güncel Turizm işletmelerine enerji teşviği ödemeleri..

Antalya´da 100´den fazla firma, enerji teşviği ödemelerinden yararlanmak amacıyla başvurdu.


Fuhuş operasyonunda polis ekipleri saldırıya uğradı Güncel Fuhuş operasyonunda polis ekipleri saldırıya uğradı

Antalya´da fuhuş yapıldığı ileri sürülen pansiyonu kontrol etmek isteyen polis ekipleri, saldırıya uğradı. Olayda bir komiser ve 2 polis memuru hafif yaralandı, 6 kişi gözaltına alındı.


Kındılçeşme´nin Milli Park alanından çıkarılması.. Güncel Kındılçeşme´nin Milli Park alanından çıkarılması..

CHP Antalya İl Merkezi´ni ziyaret eden bir grup çevreci, milli park alanı kapsamından çıkarılarak Kültür ve Turizm Bakanlığı´na devredilen Antalya´nın Kemer İlçesi´ndeki Kındılçeşme orman alanı ile ilgili kararın iptali için, dava açılmasını istedi.


CHP Antalya Kadın ve Gençlik Kolları´ndan imza kampanyası Güncel CHP Antalya Kadın ve Gençlik Kolları´ndan imza kampanyası

CHP Antalya Kadın ve Gençlik Kolları, Antalya Dokuma Fabrikası alanının, Hollandalı bir firmaya tahsis edildiği iddiasıyla imza kampanyası başlattı.


Anadolu Denizcilik Lisesi yapılacak Güncel Anadolu Denizcilik Lisesi yapılacak

Deniz Ticaret Odası´nın (DTO) girişimleri sonucu işadamı Fettah Tamince tarafından yaptırılacak Antalya Anadolu Denizcilik ve Deniz Turizmi Meslek Lisesi´nin temelinin, 29 Ekim´de atılacağı bildirildi.


Dokuma konusunda 5´li ittifak kuruldu Güncel Dokuma konusunda 5´li ittifak kuruldu

Antalya´da 5 siyasi parti il başkanı, Antalya Dokuma Fabrikası alanı tahsisinin iptali için dava açacaklarını bildirdi.


Antalya´ya TEİAŞ Bölge Müdürlüğü kurulacak Güncel Antalya´ya TEİAŞ Bölge Müdürlüğü kurulacak

Antalya´da, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) tarafından Bölge Müdürlüğü kurulacağı bildirildi.


´Antalyaspor, yönetimiyle, taraftarıyla ve basınıyla çok uyumlu bir dönem geçiriyor´ Güncel ´Antalyaspor, yönetimiyle, taraftarıyla ve basınıyla çok uyumlu bir dönem geçiriyor´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, ´´Antalyaspor, yönetimiyle, taraftarıyla ve basınıyla çok uyumlu bir dönem geçiriyor´´ dedi.


Serik ´te balık fiyatları yüzde 20 arttı Güncel Serik ´te balık fiyatları yüzde 20 arttı

Kuş gribi vakasının çıkmasıyla büyük tedirginlik yaşayan beyaz et tüketicileri yönünü balığa çevirince fiyatlarda arttı. Serik´te son bir haftada balık fiyatlarında yüzde 20 artış yaşandı.


AGİD´in yeni üyeleri rozet taktı Güncel AGİD´in yeni üyeleri rozet taktı

Akdeniz Genç İşadamları Derneği´ne (AGİD) 6 yeni girişimci daha katıldı. Yeni katılanlarla birlikte derneğin üye sayısı 146´ya ulaştı.


´Lisa duruşması´ 28 Kasım tarihine ertelendi Güncel ´Lisa duruşması´ 28 Kasım tarihine ertelendi

Alanya´da 10 Ekim 2004 tarihinde öldürülen 11 yaşındaki Alman kız Lisa Eder´in duruşması 28 Kasım 2005 tarihine ertelendi.


Resmi mesai saatleri değişiyor Güncel Resmi mesai saatleri değişiyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının mesai saatleri değişiyor. 31 Ekim Pazartesi gününden geçerli olmak üzere mesai saati sabah 8:00´de başlayıp, akşam 17:00´de sona erecek.


CHP´li Ercenk, milli parkın sınırlarının değiştirilmesinin gerekçesini sordu Güncel CHP´li Ercenk, milli parkın sınırlarının değiştirilmesinin gerekçesini sordu

CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, Beydağları Sahil Milli Parkı´nın sınırlarının değiştirilmesini, Meclis gündemine taşıdı.


Antalya Devlet Senfoni Orkestrası´ndan konser... Güncel Antalya Devlet Senfoni Orkestrası´ndan konser...

Antalya Kültür Merkezi´ndeki konserde, Mozart´ın ´´Keman Konçertosu´´ ile Shostakovich´in ´´Senfoni No: 5´´ eserlerini seslendirecek.


Hem müdürlük, hem de işçilik yapıyor Güncel Hem müdürlük, hem de işçilik yapıyor

Finike Gençlik ve Spor Müdürü Ümmü Kılınç, müdürlük görevini yaparken, stadyumun temizliği için çalışan tek personele de yardım ediyor.


Alanya 2. Açık Hava Taş Heykel Sempozyumu Güncel Alanya 2. Açık Hava Taş Heykel Sempozyumu

Alanya Belediyesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen ´´Alanya 2. Açık Hava Heykel Sempozyumu´´ başladı.


Organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderildi Güncel Organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderildi

Kepez Belediyesi, Gazipaşa Çobanlar Köyü´nden Murat Bişkin´i organik tarım eğitimi için Çek Cumhuriyeti´ne gönderdi.


Kepez Tiyatro Topluluğu amatör oyuncu arıyor Güncel Kepez Tiyatro Topluluğu amatör oyuncu arıyor

Antalya Kepez Belediye Tiyatro Topluluğu, 16 yaş üstü amatör tiyatro oyuncusu arıyor.


Muratpaşa Belediyesi´nden refüj düzenleme çalışmaları Güncel Muratpaşa Belediyesi´nden refüj düzenleme çalışmaları

Muratpaşa Belediyesi ekipleri, Narenciye Caddesi devamında ve Sanayi Mahallesi´nde trafik akışını düzenlemek, yaya geçişlerini rahatlatmak amacıyla başlattığı refüj düzenleme çalışmalarını tamamladı.


Kurslara yoğun ilgi... Güncel Kurslara yoğun ilgi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim kursları 17 Ekim´de başladı.


Antalya´da uyuşturucu operasyonu.. Güncel Antalya´da uyuşturucu operasyonu..

Antalya´da 4 kilogram esrar maddesi, 57 gram kokain, 208 uyuşturucu hap ve 34 kök hintkeneviri ele geçirildi. Olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.


Konyaaltı Belediyesi denetimleri artırdı Güncel Konyaaltı Belediyesi denetimleri artırdı

Konyaaltı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ramazan Ayı nedeniyle denetimlerini artırdı


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...