Cuma, 18 Ekim 2019
Mahmutlar beldesinde son bir yıl içerisinde yabancılara bin 500 konut satıldı Güncel Mahmutlar beldesinde son bir yıl içerisinde yabancılara bin 500 konut satıldı

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinde son bir yıl içerisinde yabancılara bin 500 konut satıldı.


Korkuteli´de ekmek 20 yeni kuruş... Güncel Korkuteli´de ekmek 20 yeni kuruş...

Korkuteli´de, fırıncılar ve marketler arasındaki rekabet sebebiyle 200 gram ekmeğin fiyatının, 25 YKr´dan 20 YKr´a düşmesi dar gelirlileri sevindirdi.


Bilgisayar kursları büyük ilgi görüyor Güncel Bilgisayar kursları büyük ilgi görüyor

Finike Halk Eğitim Müdürlüğü´nce gerçekleştirilen bilgisayar kursları büyük ilgi görüyor.


Finike´de av turizmi... Güncel Finike´de av turizmi...

Av turizmine açılan Finike Sarıkaya bölgesinde, 600 civarında dağ keçisi bulunduğu bildirildi. Yalnız Köyü Muhtarı Ramazan Türkyön köylerinin sınırları içinde yer alan ve deniz seviyesinden 2150 metre yükseklikteki Sarıkaya bölgesinin, 2004 yılından bu yana yaban keçisi av turizmine açıldığını anımsattı.


Muratpaşa´da asfalt çalışmaları devam ediyor Güncel Muratpaşa´da asfalt çalışmaları devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, asfalt, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.


ÇYDD´nin kız yurdu çabası... Güncel ÇYDD´nin kız yurdu çabası...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Alanya Şubesi, yapımına iki yıl önce başladığı Kır Çiçekleri Kız Öğrenci Yurdu´nun tamamlanması için çeşitli etkinlikler düzenliyor.


Antalya´da mikro ölçekli hava tahmini yapılacak Güncel Antalya´da mikro ölçekli hava tahmini yapılacak

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve 5 ilin mikro ölçekli hava tahminlerinin yapılacağı Antalya Bölgesel Hava Tahmin Merkezi, açıldı.


KALEDER´den turizmcilere uyarı... Güncel KALEDER´den turizmcilere uyarı...

Türk turizminde konaklama, deniz kum ve güneş fikri dışında, yeni alternatif turizm alanlarının yaratılmamasının büyük sıkıntılara yol açabileceği bildirildi.


GATAB´dan kent bilgi sistemi... Güncel GATAB´dan kent bilgi sistemi...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde Kent Bilgi Sistemi´nin hayata geçirileceğini bildirdi.


Noel Baba ikon merkezi açıldı Güncel Noel Baba ikon merkezi açıldı

Demre´de, noel baba ikon merkezinin dördüncüsü açıldı. Turistlere satış yapan üç ikon mağazasının ardından ilçedeki dördüncü mağaza, Hasan Kaçar ve Rıza Perçin tarafından açıldı.


Uzay çatı 20 Mart´ta tamamlanacak Güncel Uzay çatı 20 Mart´ta tamamlanacak

Kumluca´da pazar yeri üzerine yaptırılan uzay çatının, 20 Mart´ta tamamlanacağı bildirildi. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, pazar yerinde sürdürülen uzay çatı çalışmalarını yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.


Türk Telekom Antalya Başmüdürlüğü´nde istifa dilekçeleri... Güncel Türk Telekom Antalya Başmüdürlüğü´nde istifa dilekçeleri...

Hisselerinin yüzde 55´i Öger Telekom´a devredilen Türk Telekom´un Antalya Başmüdürlüğü´nde, 221 memurun istifa dilekçesi vererek, başka kurumlara geçmek üzere havuza aktarıldığı bildirildi.


Rus turistlerin güvenliği için vakıf kuruldu Güncel Rus turistlerin güvenliği için vakıf kuruldu

Rus turistlerin tatillerini güvenli bir şekilde geçirmelerini garanti altına almak amacıyla kurulan Rusya Turistik Müdafaa Vakfı, dünya genelinde ilk şubesini 1 Nisan´da Antalya´da açacak. Böylece sayıları 2 milyonu bulan Rus turistlerin güvenliği garanti altına alınacak.


Antalya Gümrük ve Muhafaza Baş Müdürlüğü´ne atanan Fevzi Gülcan görevin ebaşladı Güncel Antalya Gümrük ve Muhafaza Baş Müdürlüğü´ne atanan Fevzi Gülcan görevin ebaşladı

Antalya Gümrükler ve Muhafaza Başmüdür Vekili Mehmet Ergün´ün Gümrükler ve Muhafaza Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı görevine atanması nedeniyle boşalan bu göreve, vekaleten İzmit Gümrükler ve Muhafaza Başmüdür Yardımcısı Fevzi Gülcan getirildi.


Antalya Limanı mendireği onarılıyor Güncel Antalya Limanı mendireği onarılıyor

Zaman içinde deformasyona uğrayan ve bu yüzden bazı sorunların yaşandığı Antalya Limanı´nın mendireğinde bakım ve onarım çalışmalarına başlandı.


Saklıkent´teki kooperatif evleri satılacak Güncel Saklıkent´teki kooperatif evleri satılacak

Antalya´ya 50 kilometre uzaklıktaki Saklıkent Kayak Merkezi´ndeki Beydağları Saklıkent Kooperatifi´ne ait villalardan bazıları satılacak.


Duman avcıları işbaşında Güncel Duman avcıları işbaşında

Sigaraya savaş açan ilköğretim öğrencileri, kamu binalarındaki uygulama hakkında bilgi almak için Antalya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Hanlıoğlu´nu ziyaret etti.


Alanya Sofrası´na davullu zurnalı tanıtım Güncel Alanya Sofrası´na davullu zurnalı tanıtım

Alanya´da bu yıl 14.´sü düzenlenecek olan Alanya Sofrası´nın tanıtımı davul ve zurna eşliğinde Atatürk Anıtı önünde yapıldı.


Belek kameralı sistemle kontrol altında tutulacak Güncel Belek kameralı sistemle kontrol altında tutulacak

Serik´e bağlı turistik Belek ve Kadriye beldelerinin girişlerine plaka tanıma sistemi kuruldu. Bölgede yaşanabilecek güvenlik olaylarına dikkat çeken Belek Jandarma Karakol Komutanı Üstteğmen Bayram Kaya, ´Bu amaçla Belek ve Kadriye girişlerine plaka tanıma sistemi yerleştirdik.´ dedi.


Hayvansever öğrenci yaralı köpeği 3 kilometre taşıyarak veterinere götürdü Güncel Hayvansever öğrenci yaralı köpeği 3 kilometre taşıyarak veterinere götürdü

Alanya´da bir kamyonetin çarptığı köpeğin yardımına, hayvansever öğrenci yetişti. Alanya´ya bağlı Oba beldesinde bulunan Hacı Kadiroğlu ilköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Ahmet Çevik Topalhan (12), yaralı köpeği 3 kilometre yürüyerek veterinere götürdü.


Kaş´ta temizlik işleri özelleştirildi Güncel Kaş´ta temizlik işleri özelleştirildi

Kaş´ta daha önce belediye tarafından sürdürülen çöp toplama nakli ve temizlik işleri yapılan ihaleyle özelleştirildi.


Üleşik Deresi sorun olmaktan çıkıyor. Güncel Üleşik Deresi sorun olmaktan çıkıyor.

Kumluca’da sel taşkınlarıyla sıkça adı gündeme gelen Üleşik Deresinde ıslah çalışmaları devam ediyor.


Serik´te alternatif ürün projeleri... Güncel Serik´te alternatif ürün projeleri...

Serik´te Köylere Hizmet Birliği tarafından orman köylerinin ekonomik durumunu iyileştirmek amacıyla çalışma başlatıldı.


Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner: ´Asfaltsız hiçbir yol kalmayacak´ Güncel Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner: ´Asfaltsız hiçbir yol kalmayacak´

Kepez Belediyesi tarafından Altınova-Sinan ve Altınova-Menderes yollarını birbirine bağlayan Yunus Emre Caddesi asfaltlama çalışmalarına hız kazandırıldı.


Manavgat´ta atık su arıtma çalışmaları... Güncel Manavgat´ta atık su arıtma çalışmaları...

Manavgat Turizm Altyapı Birliği (MATAB) ve Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun, MATAB olarak Manavgat genelinde bölge turizminin kara lekesini ortadan kaldırmak amacıyla atık su arıtma atağı başlatıldığını söyledi.


Toplum destekli polislik en iyi Antalya´da uygulanıyor Güncel Toplum destekli polislik en iyi Antalya´da uygulanıyor

Çeşitli aşamalarla 81 ilde uygulanan toplum destekli polis hizmetinin en iyi Antalya´da uygulandığı belirtildi. Antalya´nın, bu konuda İngiltere ve İspanya´dan bile ilerisinde olduğu ifade edildi.


Kumluca´da geçen yıl 207 trafik kazası meydana geldi Güncel Kumluca´da geçen yıl 207 trafik kazası meydana geldi

Kumluca´da geçen yıl meydana gelen 207 trafik kazasında 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.


Demre´de ağaçlara bahar bakımı Güncel Demre´de ağaçlara bahar bakımı

Demre´de parklar ve yol kenarlarındaki ağaçlar, budandı ve çevresi temizlendi.


Beymelek´teki Su Ürünleri Enstitüsü´nde yavru balık üretimine başlandı Güncel Beymelek´teki Su Ürünleri Enstitüsü´nde yavru balık üretimine başlandı

Demre´nin Beymelek beldesindeki Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretim ve Geliştirme Merkezinde yavru balık üretimine başlandı.


Demre´den Avrupa´ya biber ihracatı... Güncel Demre´den Avrupa´ya biber ihracatı...

Demre ilçe merkezi ve Beymelek beldesinde faaliyet gösteren iki firma tarafından, Avrupa ülkelerine yaş sebze ihracatı yapılıyor.


Kemer Belediyesi yaz sezonuna hazırlanıyor Güncel Kemer Belediyesi yaz sezonuna hazırlanıyor

Kemer Belediyesi yaz sezonu hazırlıklarını, çevre düzenlemesi, park yapımı ve bakım çalışmalarıyla sürdürüyor.


Antalya Boatshow Fuarı 8-12 Mart tarihlerinde açılacak Güncel Antalya Boatshow Fuarı 8-12 Mart tarihlerinde açılacak

Denizcilik sektöründe İstanbul´dan sonra en büyük fuar olan Antalya Boatshow Fuarı, 8-12 Mart tarihlerinde açılacak.


Alanya´da vergilerde ilginç rekor... Güncel Alanya´da vergilerde ilginç rekor...

Alanya, vergide ilginç bir rekor kırdı. 2005´te 253 milyon YTL vergi toplayan Alanya, Antalya bölgesinde en az kaçak tespit edilen ilçe unvanını da aldı.


Kaş´ta elektrik telleri yer altına alındı Güncel Kaş´ta elektrik telleri yer altına alındı

Kaş´ta Çerçiler Mahallesi´nden başlayarak Akçagerme Plajına kadar olan yerlerdeki elektrik telleri yer altına alındı.


Serik´te kiraz meyveciliği programı hayata geçiriliyor Güncel Serik´te kiraz meyveciliği programı hayata geçiriliyor

Serik dağ köylerinde sosyo-ekonomik durumu iyileştirme, istihdamı arttırma ve iş imkanları sağlamak amacıyla ´kiraz meyveciliği´ programı hayata geçiriliyor.


Alanya Devlet Hastanesi´ne sözleşmeli 21 sağlık personeli atandı Güncel Alanya Devlet Hastanesi´ne sözleşmeli 21 sağlık personeli atandı

Alanya Devlet Hastanesi´ne sözleşmeli 10 hemşire, 9 sağlık memuru ve 2 fizyoterapist atandı.


Antalya Emniyeti, kapısı açık apartman girişlerine ayak izi bıraktı Güncel Antalya Emniyeti, kapısı açık apartman girişlerine ayak izi bıraktı

Toplum Destekli Güvenlik Projesi kapsamında farklı uygulamalar başlatan Antalya polisi, bu sefer de apartman ve sitelere giren hırsızlara karşı vatandaşları uyarmak için, kapısı açık kalan apartmanların kapı girişlerine ayak izi bıraktı.


Türktaş: ´Doktor ithal edeceklerine kendi doktorlarına imkan sağlasınlar´ Güncel Türktaş: ´Doktor ithal edeceklerine kendi doktorlarına imkan sağlasınlar´

Anavatan Partisi (ANAP) Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın dışardan doktor ithal edeceğini söylemesinin toplum tarafından yadırganarak esefle kınandığını söyledi.


Kaymakam, turizmi iç bölgelere çekebilmek için yörük çadırları kurduracak Güncel Kaymakam, turizmi iç bölgelere çekebilmek için yörük çadırları kurduracak

Serik´te Kadriye, Belek ve Boğazkent´in dışında bulunan bölgelerin de turizmden faydalanabilmesi için kültür turizmi başlatılacak.


Finike´de son 1 yılda çıkan 10 yangında ağaç kaybı olmadı Güncel Finike´de son 1 yılda çıkan 10 yangında ağaç kaybı olmadı

Finike Orman İşletmesi Müdürü Hasan Ali Bulut, son 1 yılda çıkan 10 yangında ağaç kaybının olmadığını bildirdi.


AESOB üyelerine daha ucuz tedavi Güncel AESOB üyelerine daha ucuz tedavi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ile Özel Yaşam Hastanesi arasında protokol imzalandı.


Magic Life, 1700 kişiyi işe alacak Güncel Magic Life, 1700 kişiyi işe alacak

Magic Life, Bodrum, Antalya ve Marmaris´te 7 ay çalışmak üzere 1.700 kişiyi işe alacak.


Korkuteli´de yol genişletme ve ağaçlandırma çalışmaları.. Güncel Korkuteli´de yol genişletme ve ağaçlandırma çalışmaları..

Korkuteli Belediyesi, daha önceden belirlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile Yaşar-Sadi Tekin İlköğretim Okulu arasında başlattığı yol genişletme çalışmalarına hız vererek, yol kenarlarına ağaç dikimi gerçekleştirdi.


Belek´te belediye hizmetleri... Güncel Belek´te belediye hizmetleri...

Belek Belediyesi tarafından yapımı devam ettirilen hizmetleri yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yusuf Mecek, çalışmaların önümüzdeki sezon tamamlanacağını söyledi.


Tolunay, KONDER’in onursal üyesi oldu Güncel Tolunay, KONDER’in onursal üyesi oldu

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefelet Kooperatifi’nin 2005 yılı mali kongresi Tarım-İş Sendikası Toplantı Salonu’nda yapıldı.


Beyanname süresi uzatıldı Güncel Beyanname süresi uzatıldı

Maliye Bakanlığı, basit usulde vergiye tabi esnaf ve sanatkarın 2005 yılı kazanç beyannamelerini verme süresini 24 Şubat’a kadar uzattı.


Antalya´ya yeni stat projesine tepki... Güncel Antalya´ya yeni stat projesine tepki...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin, şehir merkezinde yapmayı düşündüğü 30 bin seyirci kapasiteli stat projesine, meslek odaları tepki gösterdi.


Öğretmenevi restore edilecek Güncel Öğretmenevi restore edilecek

Finike öğretmenevi restore edilecek. Finike Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, öğretmenevindeki restorasyon çalışmalarının bir hafta içinde başlayacağını kaydetti.


Kaymakam´dan eğitime destek... Güncel Kaymakam´dan eğitime destek...

Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, ilçede görev yaptığı 3 yılda 27 okulun temelinin atılmasını, bunlardan 14´ünün tamamlanmasını sağladı, iki de öğrenci yurdu yaptırdı.


Simit tezgahları yenileniyor Güncel Simit tezgahları yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sınırları içerisinde satılan simitlerin daha hijyenik ve uygun koşullarda satılması için çalışma başlattı.


Finike´de her 10 kişiden bir icralık... Güncel Finike´de her 10 kişiden bir icralık...

42 bin 87 nüfuslu Finike´de, 4 bin 536 icra takip dosyasının bulunduğu bildirildi. Finike İlçesi İcra Müdürlüğü´nden alınan bilgiye göre, Finike´de İcra Müdürlüğü´nde son bir yılda 3 bin 182 esas bin 354 talimat dosyası olmak üzere toplam 4 bin 536 icra takip dosyası işlem gördü. var.


Kumluca Belediyesi ahşap görünümlü park gereçleri üretiyor Güncel Kumluca Belediyesi ahşap görünümlü park gereçleri üretiyor

Kumluca Belediyesi park ve bahçelerde kullanılmak üzere kendi atölyesinde ahşap görünümlü park gereçleri üretiyor.


Alanya´da orman yangınlarına erken müdahale için 27 köye su vanası yapılıyor Güncel Alanya´da orman yangınlarına erken müdahale için 27 köye su vanası yapılıyor

Alanya Orman İşletme Müdürlüğü orman yangınlarına karşı köylere su vanaları yapıyor. Köy muhtarları aracılığıyla yer tespiti yapan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, toplam 27 köye birer tane su vanası monte edecek. Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya´nın da destek verdiği projenin en önemli amacı yangına anında müdahale edebilmek.


Korkuteli Belediye Başkanı Uğurlu, kanalizasyon çalışmaları için halktan özür diledi Güncel Korkuteli Belediye Başkanı Uğurlu, kanalizasyon çalışmaları için halktan özür diledi

Korkuteli´de kanalizasyon çalışmaları nedeni ile cadde ve sokakların kapanması vatandaşların yoğun şikayetine yol açtı. Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, yazılı bir açıklama ile vatandaşlardan özür diledi.


Veliler, yarım servis ücreti ödeyecek Güncel Veliler, yarım servis ücreti ödeyecek

Antalya´da Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), sömestr tatilinde servislerden yararlanmayan öğrencilerin Ocak ayı için yarım servis ücreti ödemesine karar verdi.


Çiçekçiler ´Türkiye Çiçek Tanıtım Grubu´ kurdu Güncel Çiçekçiler ´Türkiye Çiçek Tanıtım Grubu´ kurdu

Çiçek sektörü de fındıkçılar gibi tanıtım grubu kurdu. Antalya Kesme Çiçek İhracatçı Birliği Başkan Vekili Osman Bağdatlıoğlu, fındık üretici ve ihracatçılarının kurduğu ve başarılı olduğu Fındık Tanıtım Grubu gibi çiçek sektörünün de çiçek üretim, tüketim ve ihracatını artırmak amacıyla ´´Türkiye Çiçek Tanıtım Grubu´´ oluşturduklarını söyledi.


Alanyalı narenciye üreticisi artık hale girmeden ürününü satabilecek Güncel Alanyalı narenciye üreticisi artık hale girmeden ürününü satabilecek

Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, bundan sonra narenciye üreticisinin ürününü hale girmeden satabileceğini söyledi.


Alanya müze ve ören yerlerini gezen yerli ziyaretçi sayısı ilk kez yabancıları geçti Güncel Alanya müze ve ören yerlerini gezen yerli ziyaretçi sayısı ilk kez yabancıları geçti

Alanya´da ocak ayında müze ve ören yerlerini gezen yerli ziyaretçi sayısı ilk kez yabancıları geçti. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yer ise Alanya Kalesi oldu.


Akıllı arılara devlet desteği... Güncel Akıllı arılara devlet desteği...

Seralarda bitkilerin döllemesi için kullanılan ´´Bambus arılarına´´ devlet destek veriyor.


Antalya´da korsanla mücadele... Güncel Antalya´da korsanla mücadele...

Antalya´da düzenlenen operasyonlarda, geçen yıl 74 bin 493 korsan CD ve kaset ele geçirildi.


AESOB´tan beyanname verme süresinin uzatılması talebi... Güncel AESOB´tan beyanname verme süresinin uzatılması talebi...

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Antalya ESOB), basit usulde vergiye tabi esnaf ve sanatkarın 2005 yılında elde ettikleri kazançlarının beyannamelerini verme süresinin uzatılmasını istedi.


Manavgat´ta bakkal ve bayi esnafına kimlik verilecek Güncel Manavgat´ta bakkal ve bayi esnafına kimlik verilecek

Manavgat´ta bakkal, bayi ve büfeci esnafına, mesleklerini gösterir kimlik tanıtım kartı verileceği bildirildi.


Alanyalı üreticilerin su sıkıntısı ´Gölet´lerle son bulacak Güncel Alanyalı üreticilerin su sıkıntısı ´Gölet´lerle son bulacak

Alanya´daki üreticiler ´Gölet´ projesi ile artık yaz aylarında su sıkıntısı yaşamayacak. Alanya, belde ve köylerinde yaz aylarında yaşanan kuraklık sorunu için çalışma başlatıldı.


Payallar Belediyesi, dükkanları ihalesiz sattığı gerekçesiyle incelemeye alındı Güncel Payallar Belediyesi, dükkanları ihalesiz sattığı gerekçesiyle incelemeye alındı

Alanya´ya bağlı Payallar Belde Belediyesi, dükkanları ihalesiz sattığı gerekçesiyle incelemeye alındı.


Tahrip olan yollar asfaltlanıyor Güncel Tahrip olan yollar asfaltlanıyor

Muratpaşa Belediyesi´nce, tahrip olan yollarda asfaltlama çalışması yapılıyor.


TÜROFED´den yabancıya izin desteği... Güncel TÜROFED´den yabancıya izin desteği...

Türkiye´de çalışmak isteyen yabancıların, çalışma izni alma süresinin 4 aydan 15 güne düşürüldüğü bildirildi.


Yaş meyve sebze ihracatçıları sıkıntılı... Güncel Yaş meyve sebze ihracatçıları sıkıntılı...

Yaş meyve sebze ihracatında Avrupa´da yaşanan sorunlar nedeniyle ihracatçıların ´´havlu atmak´´ üzere olduğu bildirildi.


Antalya´nın Safranbolusu: Ormana Güncel Antalya´nın Safranbolusu: Ormana

İbradı´ya bağlı Ormana Beldesi, tarihi evleri ve karla bütünleşen doğal güzellikleriyle Safranbolu´yu aratmıyor.


CHP´li Emek, Bakan Çiçek´ten Manavgat´ta mahkeme istedi Güncel CHP´li Emek, Bakan Çiçek´ten Manavgat´ta mahkeme istedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Atila Emek, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Şoförler Odası´nın ´Manavgat´a yeni mahkemelerin kurulması ve personel ataması´ konusundaki taleplerini içeren dilekçeleri Adalet Bakanı Cemil Çiçek´e teslim etti.


´Her şey dahil skandalı´ haberine suç duyurusu... Güncel ´Her şey dahil skandalı´ haberine suç duyurusu...

Gül Oteller zincirinin sahibi Emin Gül, bir dergide yayınlanan ´Her şey dahil skandalı´ başlıklı haber nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı´na suç duyurusunda bulundu.


Mahmutlar beldesinin isminin değiştirilmesi imza için kampanya başlatılıyor Güncel Mahmutlar beldesinin isminin değiştirilmesi imza için kampanya başlatılıyor

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinin isminin değiştirilmesi için imza kampanyası başlatılıyor.


Alanya Müftüsü Gevher: ´Sağlığını ve beden gücünüzü yitirmeden gençken hacca gidin´ Güncel Alanya Müftüsü Gevher: ´Sağlığını ve beden gücünüzü yitirmeden gençken hacca gidin´

Alanya Müftüsü Muhammed Gevher, yaşlı hacı adaylarının seyahat esnasında zor anlar yaşadığına dikkat çekerek, hacı adaylarına ´Hac görevinizi gençken yerine getirin.´ tavsiyesinde bulundu.


Akdeniz Oda Korosu, yeni sesler arıyor Güncel Akdeniz Oda Korosu, yeni sesler arıyor

Devlet Tiyatroları Opera ve Bale Çalışanları Vakfı (TOBAV) Antalya Şubesi bünyesinde kurulan Akdeniz Oda Korosu´na erkek koristler alınacak.


Eski Sanayi esnafı yeni yer istiyor Güncel Eski Sanayi esnafı yeni yer istiyor

Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, şehir merkezindeki eski sanayi sitesinin artık ihtiyaca cevap vermediğini, yeni yer bulunması için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile görüşeceklerini bildirdi.


Korkuteli´de mantar fiyatlarının yükselmesi üreticiyi sevindirdi Güncel Korkuteli´de mantar fiyatlarının yükselmesi üreticiyi sevindirdi

Türkiye´de kültür mantarı ihtiyacının yarıdan fazlasını karşılayan Korkuteli ilçesinde mantar fiyatlarının 1.25 YTL´den 1.90 YTL´ye yükselmesi üreticiyi sevindirdi.


Hal çevresini düzenleme projesine esnaf desteği... Güncel Hal çevresini düzenleme projesine esnaf desteği...

Toptancı Hal girişi çevresinde bulunan işyeri sahipleri, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner´i ziyaret ederek, Hal Çevresini Düzenleme Projesi´ne destek verdi.


Kepez´e Saat Kulesi... Güncel Kepez´e Saat Kulesi...

Kepez Belediyesi tarafından Santral, Kepezaltı ve Ünsal mahallelerinin birleştiği noktaya saat kulesi yapıldı.


´Korkuteli´de hiçbir yolcumuzun mağdur olmasını istemiyoruz´ Güncel ´Korkuteli´de hiçbir yolcumuzun mağdur olmasını istemiyoruz´

Korkuteli 225 No´lu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Celal Yörük, ilçedeki 35 yıllık hizmette yolcularımıza güler yüz ve tatlı dilin dışında farklı yaklaşım göstermediklerini, ulaşım konusunda da herhangi bir sıkıntının olmadığını söyledi.


Şişmanlık, kadınlık hormonu seviyesini değiştiriyor Güncel Şişmanlık, kadınlık hormonu seviyesini değiştiriyor

Özel Antalya Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Berkkanoğlu, ´Şişmanlık kadınlık hormonların seviyesini değiştirebilir. Buna ilaveten adet düzensizliği ve kıllanma gibi şikayeti olan bayanlarda şişmanlık yumurtlamayı bile bazen durdurabilir´ dedi.


ANTDOB´tan ´Sevgililer Günü´ konseri... Güncel ANTDOB´tan ´Sevgililer Günü´ konseri...

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), 14 Şubat Salı günü, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu´nda, ´´Sevgililer Günü´´ özel konseri verecek.


CHP´de seçim hazırlıkları başladı Güncel CHP´de seçim hazırlıkları başladı

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, partisi tarafından erken seçim startı verildiğini bildirdi.


En çok lisanslı sporcu Manavgat´ta... Güncel En çok lisanslı sporcu Manavgat´ta...

Antalya´nın ilçeleri arasında en çok lisanslı sporcunun Manavgat´ta olduğu bildirildi.


Emekli-Sen çalışma grupları oluşturdu Güncel Emekli-Sen çalışma grupları oluşturdu

DİSK´e bağlı Tüm Emekliler Sendikası (EMEKLİ-SEN) Antalya Şubesi çalışma gruplarıyla baştemsilci ve temsilci seçimlerini tamamladı.


Manavgat TSO´ya kalite belgesi... Güncel Manavgat TSO´ya kalite belgesi...

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası´na (TSO), Türk Standartları Enstitüsü Kurumu (TSEK) tarafından TS-EN-ISO 9001:200 kalite belgesi verildi.


İç hatlarda uçmayı düşünmeyen SKY, yurt dışındaki işçi pazarına yöneliyor Güncel İç hatlarda uçmayı düşünmeyen SKY, yurt dışındaki işçi pazarına yöneliyor

Sky Havayolları Genel Müdürü Gürol Yüksek, Almanya´da toplam 24 şehre uçuş gerçekleştiren ve sadece geçen yıl Türkiye´ye 450 bin turist taşıyan Sky Havayolları´nın, yeni sezonda yolcu profilinde değişikliğe gideceğini açıkladı.


Isınmak için araçta katalitik yakınca, oksijensizlikten öldü Güncel Isınmak için araçta katalitik yakınca, oksijensizlikten öldü

Korkuteli´de aracı içinde katalitik yakan Ömer Kostak, oksijensiz kalarak hayatını kaybetti.


Antalya trafiğine geçen yıl 65 bin 109 yeni aracın giriş yaptığı bildirildi Güncel Antalya trafiğine geçen yıl 65 bin 109 yeni aracın giriş yaptığı bildirildi

Antalya trafiğine geçen yıl 65 bin 109 yeni aracın giriş yaptığı bildirildi.


Antalya Büyükşehir Belediyesi´nden ihale iptali... Güncel Antalya Büyükşehir Belediyesi´nden ihale iptali...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, daha önce duyurusunu yaptığı, vektör kontrol ilaçları satın alınması işi ihalesini 3 Şubat 2006 tarihinde iptal etti.


Güneş tutulmasının en iyi izlenebileceği yer olarak gösterilen Antalya... Güncel Güneş tutulmasının en iyi izlenebileceği yer olarak gösterilen Antalya...

CHP Antalya milletvekili Feridun Baloğlu, 29 Mart´ta gerçekleşecek güneş tutulması dolayısıyla, tutulmanın en iyi izlenebileceği yer olarak gösterilen Antalya´nın tanıtımına ilişkin ne gibi çalışmalar yapıldığını sordu.


Aşçılara yönelik ekmek kursu başladı Güncel Aşçılara yönelik ekmek kursu başladı

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB) tarafından Alanya´daki aşçılara yönelik üç günlük ekmek kursu başladı.


Ayak parmağı ele dikildi Güncel Ayak parmağı ele dikildi

Antalya´da doğuştan ellerinde başparmağı bulunmayan küçük kıza, ayağından alınan parmak takıldı.


Oteller ve çiçekçiler ´Sevgililer Günü´ne hazır... Güncel Oteller ve çiçekçiler ´Sevgililer Günü´ne hazır...

Antalya´daki beş yıldızlı oteller ile çiçek üreticileri, 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlıklarını tamamladılar.


Valilik, minik Melek´e yardım eli uzattı Güncel Valilik, minik Melek´e yardım eli uzattı

Antalya´da 7 çocuklu bir ailenin çocuğu olan ve çölyak hastalığı nedeniyle özel beslenmesi gereken iki yaşındaki Melek Timurtaş´a, Antalya Valiliği yardım elini uzattı.


Yabancılar mülk kuyruğunda... Güncel Yabancılar mülk kuyruğunda...

Alanya´da satın aldıkları mülklerin tapularını almak için 2 bin 500 yabancının beklediği, son üç haftada ise 300´den fazla yabancının mülk satın almak amacıyla Tapu Sicil Müdürlüğü´ne başvurduğu bildirildi.


CHP milletvekili Baloğlu, Başbakan´a güneş tutulmasını sordu Güncel CHP milletvekili Baloğlu, Başbakan´a güneş tutulmasını sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, 29 Mart´ta en iyi Manavgat´ta izlenebilecek olan güneş tutulması ile ilgili tanıtımın yeterince yapılıp yapılmadığını sordu.


TÜROFED: Türkiye´ye seyahat etmeyin uyarısı yok Güncel TÜROFED: Türkiye´ye seyahat etmeyin uyarısı yok

Karikatür krizinden dolayı Avusturya ve Danimarka´nın Türkiye´yi riskli ülke ilan ettiği yönündeki haberlerin yanlış yorumlandığı bildirildi.


Hava kirliliği ile mücadele etmek için kılavuz yayınlandı Güncel Hava kirliliği ile mücadele etmek için kılavuz yayınlandı

Hava kirliliği ile etkin mücadele edebilmenin bir yolunun da bilinçli kullanıcıdan geçtiğini belirten Antalya Makine Mühendisleri Odası, doğru soba ve kalorifer kullanımının anlatıldığı iki kitapçık bastırdı.


AK Parti İl Başkanı Hamza Taş Siyaset Okulu´nda ders verdi Güncel AK Parti İl Başkanı Hamza Taş Siyaset Okulu´nda ders verdi

AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, Gençlik Kolları tarafından Cam Piramit Düdan Salonu´nda düzenlenen ´´Siyaset Okulu´´nda ders verdi.


Dokuma makinelerinin ucuza ihale edildiği iddiası... Güncel Dokuma makinelerinin ucuza ihale edildiği iddiası...

Eski Dokuma Fabrikası´na ait demirbaş olarak ihalesi yapılan makinelerin ucuza satıldığı iddia edildi.


DYP İl Başkanı Kiştin: ´Yapıcı muhalefet yapmaya çalışıyoruz´ Güncel DYP İl Başkanı Kiştin: ´Yapıcı muhalefet yapmaya çalışıyoruz´

Doğru Yol Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Kiştin, icranın her yaptığına muhalefet etme anlayışından çok, toplumun aleyhine yapılan hatalı uygulamalara muhalefet etme anlayışını benimsediklerini ifade etti. Kiştin ´Her zaman halkın yanında olduk. Kent yararına olan şeylerin arkasında durduk.´ dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...