Pazar, 18 Ağustos 2019
ATSO´dan inşaatçılara sertifika Güncel ATSO´dan inşaatçılara sertifika

Antalya Valiliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, İnşaat Müteahhitleri Derneği, İnşaat Taşeron ve Ustalar Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen ´´Betonarme Kalıpçılığı ve Betonarme Demirciliği Eğitimi´´ni bitirenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.


Alanya katı atık depolama merkezinin ihalesi yapıldı Güncel Alanya katı atık depolama merkezinin ihalesi yapıldı

Alanya Belediyesi´nin Mahmutseydi´de yaptıracağı Katı Atık Merkezi´nin ihalesi sonuçlandı.


´Türkiye´de havacılık sektöründe çalışan 25 bin kişiden 11 bini sendikalı´ Güncel ´Türkiye´de havacılık sektöründe çalışan 25 bin kişiden 11 bini sendikalı´

Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, Türkiye´de havacılık sektöründe çalışan 25 bin kişiden 11 binin sendikalı olduğunu söyledi.


Demre Levhası nihayet takıldı Güncel Demre Levhası nihayet takıldı

Demre İlçesi´ni gösteren karayolları levhaları nihayet takılmaya başlandı. 1987 yılında ilçe olurken adı Kale olarak değiştirilen Demre İlçesi´nin adı, 24 Mart 2005´te TBMM tarafından çıkarılan yasayla yeniden Demre olarak değiştirildi.


Alanya´nın bu yılki son deniz yolcuları Dream Prenciss ile geldi Güncel Alanya´nın bu yılki son deniz yolcuları Dream Prenciss ile geldi

Alanya´nın son deniz yolcuları, Dream Princess adlı İsrail bandıralı yolcu gemisiyle geldi.


Emişbeleni Belediye Başkanı Ali Balcı: ´Eğitim, sağlık ve ulaşımda örnek bir belde olaca Güncel Emişbeleni Belediye Başkanı Ali Balcı: ´Eğitim, sağlık ve ulaşımda örnek bir belde olaca

Alanya´ya bağlı Emişbeleni Beldesi Belediye Başkanı Ali Balcı, eğitim, sağlık ve ulaşımda örnek bir belde olacaklarını söyledi.


Organ nakli koordinatörleri Antalya´da toplandı Güncel Organ nakli koordinatörleri Antalya´da toplandı

Organ Nakli Koordinatörleri Sertifikasyon kursunun ikincisi Antalya´da başladı.


´Mahmutlar´da yaşayanlara ait tüm bilgiler bilgisayara yükleniyor´ Güncel ´Mahmutlar´da yaşayanlara ait tüm bilgiler bilgisayara yükleniyor´

Mahmutlar Belediye Başkanı Alaaddin Çakır, Mahmutlar´da yaşayanlara ait tüm bilgilerin bilgisayara yüklendiğini söyledi.


3. Türkiye Gastronomi Yarışması Antalya´da yapılacak Güncel 3. Türkiye Gastronomi Yarışması Antalya´da yapılacak

30 Profesyonel Mutfak Yöneticileri Derneği tarafından bu yıl düzenlenen ´´3. Türkiye Gastronomi Yarışması´´ Antalya´da yapılacak.


Zirai ilaç bayileri denetleniyor Güncel Zirai ilaç bayileri denetleniyor

Kumluca´daki zirai ilaç, kimyevi gübre, tohum ve yem bayileri İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor.


Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü´nden okullara spor malzemesi yardımı Güncel Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü´nden okullara spor malzemesi yardımı

Kumluca Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü okullara spor malzemesi yardımında bulundu. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Rasim Korkmaz, yaptığı açılmada, Kumluca merkez ve Beykonak ve Mavikent beldelerinde bulunan bazı okullara ihtiyaca göre değişik spor malzemesi yardımında bulunduklarını söyledi.


PTT Müdürü Adil Özdemir, Muş´a atandı Güncel PTT Müdürü Adil Özdemir, Muş´a atandı

Kemer´de 1993 yılından bu yana PTT Müdürü olarak çalışan ve Muş PTT Başmüdürlüğü görevine atanan Adil Özdemir ilçeden ayrıldı.


Danimarka´dan gelen koro, Alanya´da konser verdi Güncel Danimarka´dan gelen koro, Alanya´da konser verdi

Danimarka´dan gelen 55 kişilik koro, bugün rıhtımda bir konser verdi. Alanya´ya Danimarka´dan bir haftalık tatile gelen 38 ile 82 yaş arasındaki 55 kişilik koro, konser verdi.


Alanya´da kız öğrenciler, ´erkek meselesi´ yüzünden kavga etti Güncel Alanya´da kız öğrenciler, ´erkek meselesi´ yüzünden kavga etti

Alanya Lisesi önünde okul çıkışında iki kız öğrenci, erkek arkadaşları için kavga etti.


Alanya´da turistlere, rehberler aracılığı ile Türkçe öğretiliyor Güncel Alanya´da turistlere, rehberler aracılığı ile Türkçe öğretiliyor

DETUR tarafından Alanya´ya tatile getirilen İsveçli turistlere, rehberler Türkçe öğretiyor. Turistlerin ilk öğrendiği kelime ise, ´Atatürk´.


Diyabet Cemiyeti 15 milyarlık borcu için mahkemeye verildi Güncel Diyabet Cemiyeti 15 milyarlık borcu için mahkemeye verildi

Türkiye Diyabet Cemiyeti Antalya Şubesi, Dünya Diyabet Günü öncesinde icra şoku ile sarsıldı. Antalya Şubesi´nin kullandığı binanın sahibi 15 bin YTL´lik kira borcu ödenmediği için mahkemeye başvurdu. 25 Ekim´de tebliği edilen borç bir ay içerisinde ödenmezse 250 şeker hastası sokağa atılacak.


İnşaat ustaları, sertifika aldı Güncel İnşaat ustaları, sertifika aldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından düzenlenen ´Betonarme Kalıpçılığı ve Demirciliği Eğitimi´ne katılan inşaat ustalarına sertifikaları törenle verildi.


Çalık´tan genç işadamlarına tavsiye: “Yatırımlarınızı dikkatli yapın ölçüyü kaçı Güncel Çalık´tan genç işadamlarına tavsiye: “Yatırımlarınızı dikkatli yapın ölçüyü kaçı

Anteks Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çalık, işadamlarına ekonomik sıkıntıya düşmemek için yatırımlarını dikkatli yaparak ölçüyü kaçırmamalarını önerdi.


Antalya´da yargı sistemi mekan yetersizliğinden dolayı tıkanmış durumda Güncel Antalya´da yargı sistemi mekan yetersizliğinden dolayı tıkanmış durumda

Türkiye´nin en hızlı nüfus artış hızına sahip Antalya´da kentin ihtiyaçları da o oranda artıyor. Eğitim, sağlık ve adli sistemde sürekli hizmet ihtiyacının artması, bir dizi sıkıntıyı da beraberinde getiriyor.


Gazipaşa´da ´eğitim´ sözleşmesi imzalandı Güncel Gazipaşa´da ´eğitim´ sözleşmesi imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan uygulama çerçevesinde, Gazipaşa´daki Avukat Kemal Akça Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde okul yönetimi, öğrenciler ve veliler arasında sözleşme imzalandı.


Ressam Tüzün´den ´Duruşlar ve Anlar´ Sergisi... Güncel Ressam Tüzün´den ´Duruşlar ve Anlar´ Sergisi...

İmren Çalışkan Tüzün´ün ´´Duruşlar ve Anlar´´ adlı kişisel resim sergisi, Antalya Sanatçılar Derneği´nin (ANSAN) galerisinde açılacak.


Ayışığı Plajı´nda temizlik... Güncel Ayışığı Plajı´nda temizlik...

Sualtı Suüstü Aktiviteleri Çevre Koruma ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, Kemer´deki Ayışığı Plajı´nda temizlik yaptı.


Antalya, Avrupalı acentelerin umudu oldu Güncel Antalya, Avrupalı acentelerin umudu oldu

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Avrupa ülkelerinin Antalya´daki turizm potansiyelinin farkında olduğunu, ´´Avrupa´da, Antalya´yı pazarlamadan ayakta kalabilecek tek bir seyahat acentesi bulunmadığını´´ bildirdi.


Öğrencilere burs için kermes düzenlendi Güncel Öğrencilere burs için kermes düzenlendi

Alanya Yardıma Muhtaç Öğrenciler Derneği(AYMÖD), üniversite öğrencilerine burs sağlamak için kermes düzenledi.


Oba Belediyesi´nin sinyalizasyon isyanı Güncel Oba Belediyesi´nin sinyalizasyon isyanı

Alanya´nın Oba Beldesi Belediye Başkanı Şefik Türktaş, Metro Kavşağı´ndaki sinyalizasyon arızasının giderilmemesinin trafik kazalarına neden olduğunu bildirdi.


MESO´nun Başkanı yeniden Atilla Yıldız oldu Güncel MESO´nun Başkanı yeniden Atilla Yıldız oldu

Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası´nın (MESO) seçimlerini yeniden Atilla Yıldız kazandı.


Tüp bebek konusunda bilgilendirme toplantısı.. Güncel Tüp bebek konusunda bilgilendirme toplantısı..

Özel Antalya Tüp Bebek Merkezi ile Çocuk İstiyorum Derneği´nin (ÇİDER) ortaklaşa düzenledikleri toplantı, Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi´nde gerçekleştirildi.


Yunusların gösterisini 120 bin turist izledi Güncel Yunusların gösterisini 120 bin turist izledi

Antalya´da, fok, beyaz balina ve yunusların gösterilerini bu sezon 120 bin turistin izlediği bildirildi.


Okul servislerinin denetimleri sürüyor Güncel Okul servislerinin denetimleri sürüyor

Antalya´da okul servis araçlarına yönelik denetimlerin sürdürüldüğü bildirildi.


Öğrencilerden YÖK protestosu.. Güncel Öğrencilerden YÖK protestosu..

Akdeniz Üniversitesi´nde (AÜ) bir grup öğrenci, Yüksek Öğretim Kurulu´nu (YÖK) protesto için yürüyüş düzenledi.


Burdur´da köpek dövüşü... Güncel Burdur´da köpek dövüşü...

Burdur´a bağlı Askeriye Köyü´nde köpek dövüştürerek, bahis oynattıkları iddia edilen iki kişi hakkında jandarma tarafından işlem başlatıldı.


Atatürk Parık Revizyon Projesi ihalesi yapıldı Güncel Atatürk Parık Revizyon Projesi ihalesi yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne ait ANTEPE Şirketi Genel Müdürlüğü´nce yapılan Atatürk Parkı Revizyonu Projesi ihalesini Ply-Acar-Kamül ortak girişimi kazandı.


Kürüş Köyü İlköğretim Okulu´na teknoloji sınıfı kuruldu Güncel Kürüş Köyü İlköğretim Okulu´na teknoloji sınıfı kuruldu

Serik ilçesine bağlı Kürüş Köyü İlköğretim Okuluna teknoloji sınıfı kurulmasına öncülük eden hayırsever Aslı Konuk´a plaket verildi.


Aşçılar, hünerlerini yarışmada sergileyecek Güncel Aşçılar, hünerlerini yarışmada sergileyecek

Türkiye, III. Gastronomi Yarışması, 19-20 Kasım 2005 tarihlerinde Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi´nde yapılacak.


Mahmutlar beldesi elektronik ortama geçiyor Güncel Mahmutlar beldesi elektronik ortama geçiyor

Alanya´nın gözde turizm beldelerinden olan Mahmutlar´da yaşayan vatandaşlarla ilgili genel bilgiler bilgisayar ortamına aktarılıyor.


´Antalya Batı Çevre Yolu´nun proje çalışmaları devam ediyor´ Güncel ´Antalya Batı Çevre Yolu´nun proje çalışmaları devam ediyor´

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Antalya Batı Çevre Yolu´nun proje çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.


Alanya´da ağaç kesimine ceza... Güncel Alanya´da ağaç kesimine ceza...

Alanya Belediyesi, ağaç kesen bir site yönetimine bin 500, bilinçsizce budayan bir kişiye ise 250 YTL para cezası verdi.


Önce eğitim,s onra yatırım... Güncel Önce eğitim,s onra yatırım...

Gazipaşa İlçesi´nde, maddi durumu yetersiz 147 aileye önce kömür sobası yakma kursu verileceği, daha sonra kömür yardımı yapılacağı bildirildi.


Limanın talipleri artıyor Güncel Limanın talipleri artıyor

Yönetimi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu´nda (TMSF) olan ve Hayyam Garipoğlu´na ait şirket tarafından işletilen Antalya Limanı´nın, gelecek yılın başında yeniden özelleştirilmesi öngörülüyor.


Koalisyon güçlerinin suyu Antalya´dan... Güncel Koalisyon güçlerinin suyu Antalya´dan...

Irak´taki koalisyon güçlerinin su ihtiyacının Antalya´dan karşılandığı bildirildi.


Kiralık muz deposu... Güncel Kiralık muz deposu...

Alanya Kaymakamlığı, Yeşilöz Beldesi´ndeki muz depolama tesisini kiraya verecek.


Kekova Koyu´ndaki Aşırlı Adası´nın Hazine´ye devri... Güncel Kekova Koyu´ndaki Aşırlı Adası´nın Hazine´ye devri...

Demre´ye bağlı Kapaklı Köyü Kekova Koyu´ndaki Aşırlı Adası´nın Hazine adına tescil edilmesine ilişkin mahkeme kararı, Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi´nin mahkeme kararını onaması, davalının karar düzeltme talebinin de reddedilmesiyle kesinleşti.


Hayırsever köylü, köy okuluna ´teknoloji sınıfı´ kurdu Güncel Hayırsever köylü, köy okuluna ´teknoloji sınıfı´ kurdu

Serik´e bağlı Kürüş köyünde bir vatandaş köydeki öğrencilerin çağın teknolojisinden daha iyi faydalanabilmeleri için okula ´teknoloji sınıfı´ kurdu.


Korkuteli Müftülüğü´nden hacı adaylarına seminer Güncel Korkuteli Müftülüğü´nden hacı adaylarına seminer

Korkuteli Müftülüğü, Merkez Demirci Süleyman Camii´nde hacı adayları için eğitim semineri başlattı.


Türkiye´nin ilk Ar-Ge hastanesi bürokrasiye takıldı Güncel Türkiye´nin ilk Ar-Ge hastanesi bürokrasiye takıldı

Tıp fakültesi olan üniversitelerin sağlık yatırımlarının durdurulmasına ilişkin karar, Akdeniz Üniversitesi´nde (AÜ) kurulacak olan Türkiye´nin ilk Ar-Ge hastanesini de vurdu.


ANFAŞ, Dünya Ticaret Merkezi´ne dönüştürülecek Güncel ANFAŞ, Dünya Ticaret Merkezi´ne dönüştürülecek

Antalya´da bir süre önce başlatılan Dünya Ticaret Merkezi kurma çalışmaları hızla devam ediyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, ANFAŞ ve ATSO´nun ortaklaşa yürüttüğü DTM kurma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.


Müzelere insan çekmek için içlerine alışveriş merkezleri kurulacak Güncel Müzelere insan çekmek için içlerine alışveriş merkezleri kurulacak

Son zamanlarda müzelere giden ziyaretçi sayısında her ne kadara artış olsa da, Turizm ve Kültür Bakanlığı, insanları müzeye çekmek için farklı yöntemler arıyor.


Kapri biber ve salkım domates ihracatın yeni gözdesi Güncel Kapri biber ve salkım domates ihracatın yeni gözdesi

Yaş meyve sebze ihracatında ürün çeşidi artıyor. Avrupa´da popüler hale gelen kapri biber ve salkım domatesin üretimi yüzde 50 oranında arttı. Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, fiyatı yüksek olan ürünlerde önemli üretim artışı olduğunu, bunun da ihracata ivme kazandırdığını söyledi.


Narenciye ihracatı Rusya krizine rağmen yüzde 58 arttı Güncel Narenciye ihracatı Rusya krizine rağmen yüzde 58 arttı

Mayıs ayında Rusya ile Türkiye arasında Akdeniz sineği nedeniyle patlak veren krize rağmen, narenciye ihracatı bir önceki yıla oranla yüzde 58 artış gösterdi.


SİDE-TUDER tanıtım atağına Londra´dan başlıyor Güncel SİDE-TUDER tanıtım atağına Londra´dan başlıyor

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği´nin (SİDE-TUDER), gelecek yıl ki turizm sezonu için tanıtım atağını, Londra´dan başlatacağı bildirildi.


Tekirova Belediyesi´nin amblemi değişti Güncel Tekirova Belediyesi´nin amblemi değişti

Belediyenin ´´önce insan´´ prensibini konu alan ayrıca tarihi güzellik ile kurumsal yapıyı anlatan yeni amblemi, alınan meclis kararıyla kullanılmaya başlandı.


Beydağı Milli Parkı´nın sınırlarının değiştirilmesi... Güncel Beydağı Milli Parkı´nın sınırlarının değiştirilmesi...

Antalya Barosu ve bazı çevreci kuruluşlar, Beydağları (Olimpos) Milli Parkı´ndan 822 hektar alanın, milli park sınırları dışına çıkarılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle Danıştay´a dava açtı.


Turizm bölgeleri oluşturulmalı.. Güncel Turizm bölgeleri oluşturulmalı..

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Basın sözcüsü Yusuf Hacısüleyman, gelişigüzel arazi tahsislerinin çarpık yapılaşmayı körüklediğini belirterek, arazi tahsisleri yerine turizm bölgeleri oluşturulması gerektiğini söyledi.


ATSO´dan 2-B önerisi.. Güncel ATSO´dan 2-B önerisi..

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Kemal Özgen, ´´orman vasfını yitirmiş arazilerin´´ oluşturduğu 2-B alanlarının, organize tarım alanlarına dönüştürülerek tarım sektörüne tahsis edilmesini önerdi.


THK´dan köy okullarına yardımlar... Güncel THK´dan köy okullarına yardımlar...

Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şube Saymanı Emine Keyaoğlu, 69 köy okuluna bayrak ve kırtasiye malzemesi dağıttıklarını bildirdi.


Alanya´da ormanı sevdirme kampanyası.. Güncel Alanya´da ormanı sevdirme kampanyası..

Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici, ormanı sevdirmek için ağaçlandırma çalışmasına vatandaşları da dahil edeceklerini söyledi.


Kumluca Müftülük binasının temeli törenle atıldı Güncel Kumluca Müftülük binasının temeli törenle atıldı

Temel atma törenine Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan, İl Genel Meclisi üyesi Cemil Soytürk, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldılar.


Kumluca´da depremzedelere yardım kampanyası sona erdi Güncel Kumluca´da depremzedelere yardım kampanyası sona erdi

Kumluca´da, Kaymakamlık, ilçe ve belde belediyeleri, sivil toplum örgütleri ve gönüllü vatandaşlar tarafından 24 Ekim´de başlatılan yardım toplama kampanyası sona erdi.


Romanya, Türk işadamlarına online vize verecek Güncel Romanya, Türk işadamlarına online vize verecek

Romanya İzmir Başkonsolosu Mircea Neata, Romanya ile ticaret yapacak Türk işadamlarına kolaylık sağlamak için İnternet üzerinden 1 saatte vize vereceklerini bildirdi.


Kaymakam Altınok: ´Ayrılıkları ittifaka çevireceğiz´ Güncel Kaymakam Altınok: ´Ayrılıkları ittifaka çevireceğiz´

Serik Kaymakamı Selami Altınok, sivil toplum örgütleri, siyasi parti teşkilatları ve kamu kurum ve kuruluşlarını ilçenin yararına el ele vermeye çağırdı.


Hastalar yakınlarını bilmiyor Güncel Hastalar yakınlarını bilmiyor

Antalya Hasta Hakları Derneği Başkanı Nuri Özkul, hasta hakları konusunda vatandaşların bilinç düzeyinin düşük olduğunu söyledi.


Alanya Devlet Hastanesi´nde yatak sayısı artırılıyor Güncel Alanya Devlet Hastanesi´nde yatak sayısı artırılıyor

Alanya Devlet Hastanesi’nde yatak sayısının 300´e çıkarılacağı bildirildi. Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran, yaptığı açıklamada, halen 200 yatak bulunan hastanede, yatak kapasitesinin arttırılması için çalışmalara başladıklarını belirtti.


168 yabancı, Türk vatandaşlığına geçti Güncel 168 yabancı, Türk vatandaşlığına geçti

Antalya´da bu yıl içinde 168 yabancı uyruklunun Türk vatandaşlığına geçtiği, 7 Türk vatandaşının ise vatandaşlıktan ayrıldığı bildirildi.


´Yunuslarla Terapi´de Kemer tanıtılacak Güncel ´Yunuslarla Terapi´de Kemer tanıtılacak

Önümüzdeki günlerde Almanya´da yaklaşık 25 bin adet basılarak dağıtılacak olan ´Yunuslarla Terapi´ adındaki kitap için Kids And Dolfins Şirketi Basın Danışmanı Jürgen Kalwey, Kemer Belediye Basın Danışmanı Halil Öncü ile birlikte bölgedeki tarihi mekanları ve Kemer´i gezerek çekimler yaptı.


Böbrek naklinde Avrupa Birinciliği´ne doğru... Güncel Böbrek naklinde Avrupa Birinciliği´ne doğru...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Organ Nakli Merkezi, bu yılın 10 ayında 210 böbrek nakli yaparak, geçen yıl 199 böbrek nakliyle Avrupa´daki merkezler arasında birinci olan Çek Cumhuriyeti´nin başkenti Prag´daki Organ Nakli Merkezi´ni geçti.


´Köln Uluslararası Turizm Fuarı´ Güncel ´Köln Uluslararası Turizm Fuarı´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Almanya´nın Köln kentinde 25-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ´´Köln Uluslararası Turizm Pazarı Fuarı´´nda, yörenin turizm değerleri ve ekonomik potansiyelinin yanı sıra gayrimenkul pazarını tanıtacak.


5. Uluslararası Growtech Fuarı Antalya´da yapılacak Güncel 5. Uluslararası Growtech Fuarı Antalya´da yapılacak

Türkiye´nin en gelişmiş ve en büyük tarım teknolojileri fuarı olarak gösterilen, Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları, Çiçekçilik ve Organik Tarım Fuarı ´´Growtech Eurasia 2005 Fuarı´´, 1-4 Aralık tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


ABİ´ten ´Kaliteli Domates´ Yarışması Güncel ABİ´ten ´Kaliteli Domates´ Yarışması

Antalya İhracatçı Birlikleri (AİB), sağlıklı ve kaliteli domates üretilmesi ve ihraç edilmesi amacıyla ´´İhracata Yönelik Kaliteli Domates Yarışması´´ düzenledi.


Kiraya verilen otomobil sahte evrakla satıldı Güncel Kiraya verilen otomobil sahte evrakla satıldı

Alanya´da, araç kiralama servisine kiralık olarak verilen otomobil, sahte evrakla başkasına satıldı.


Gazipaşa Belediyesi´nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri... Güncel Gazipaşa Belediyesi´nde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri...

Gazipaşa Belediyesi ile DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuca varılamadı.


İş Bankası Demre şubesi taşındı Güncel İş Bankası Demre şubesi taşındı

Türkiye İş Bankası Demre Şubesi, genişletme çalışmaları nedeniyle geçici olarak başka bir binaya taşındı.


Turistik Danışma ve Yardım Ofisi.. Güncel Turistik Danışma ve Yardım Ofisi..

Alanya Turistik Danışma ve Yardım Ofisi´ne geçen ay 971 turistin başvuru yaptığı bildirildi.


Çiftçiler fidan alımı konusunda uyarıldı Güncel Çiftçiler fidan alımı konusunda uyarıldı

Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, fidan satış döneminin başladığını belirterek, çiftçileri fidan alımı konusunda uyardı.


Kumluca Toptancı Hali asfaltlandı Güncel Kumluca Toptancı Hali asfaltlandı

Kumluca Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali´nin içerisi asfaltlandı. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, hal içerisinin asfaltlanma işinin tamamlandığını belirterek, halin yeni sezona yepyeni bir görünüm ve güzellikle başlayacağını söyledi.


Organ bağışı bekleyen hastalar umutlarını trene bağladı Güncel Organ bağışı bekleyen hastalar umutlarını trene bağladı

Antalya´da, bir grup diyaliz hastası Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisinde ´Umut Treni´ adını verdikleri araçla seslerini duyurmaya çalıştı.


Sürücü kursları konfederasyon olacak Güncel Sürücü kursları konfederasyon olacak

Özel Sürücü Kursları Derneği Genel Başkanı Dursun Önal, derneği konfederasyon haline getirmeyi planladıklarını, gerçekleştiği takdirde şu anda Milli Eğitim Bakanlığı´nın (MEB) yaptığı sürücü sınavlarını yapmaya talip olacaklarını belirtti.


Ergenlik çağındakilerin yaklaşık % 40´ı filmlerden özenerek sigaraya başlıyor Güncel Ergenlik çağındakilerin yaklaşık % 40´ı filmlerden özenerek sigaraya başlıyor

ABD´de yapılan bir araştırmada, ergenlik çağındakilerin yaklaşık yüzde 40´ının sigaraya, filmlerde gördükleri sahnelerden özenerek başladıkları ortaya çıktı.


Aspirin´in deri kanserini önleyebileceği bildirildi Güncel Aspirin´in deri kanserini önleyebileceği bildirildi

Avustralyalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırma, kalp hastalıkları riskini azaltmakta etkili olan aspirinin, deri kanseri riskini de azaltabileceğini ortaya koydu.


Bilim adamlarına göre, östrojen kadınların daha güvenli otomobil kullanmalarını sağlıyor Güncel Bilim adamlarına göre, östrojen kadınların daha güvenli otomobil kullanmalarını sağlıyor

İngiltere´nin Bradford Üniversitesi bilim adamlarının araştırmaları, östrojen hormonunun kadınların daha güvenli otomobil kullanmalarını sağladığını ortaya koydu.


Konyaaltı Belediyesi´nde kalite belgesi çalışmaları... Güncel Konyaaltı Belediyesi´nde kalite belgesi çalışmaları...

Konyaaltı Belediyesi, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi Belgesi´ni almak için çalışmaları hızlandırdı.


Emlakçılara el feneri ve fotoğraf makinesi zorunluluğu.. Güncel Emlakçılara el feneri ve fotoğraf makinesi zorunluluğu..

İşyerinde metre, el feneri ve fotoğraf makinası bulunmayan emlakçılara ceza verileceği bildirildi.


Kapri biber ve salkım domates ihracatın yeni gözdesi... Güncel Kapri biber ve salkım domates ihracatın yeni gözdesi...

Yaş meyve sebze ihracatında ürün çeşidi artıyor. Avrupa´da popüler hale gelen kapri biber ve salkım domatesin üretimi yüzde 50 oranında arttı.


Dünyanın en büyük pitonları Antalya´ya geldi Güncel Dünyanın en büyük pitonları Antalya´ya geldi

Dünyada ender türler arasında bulunan 127 kilogramlık 7.5 metrelik dev pitonlar Antalya´da bulunan ekoparka yerleştirildi. 182 kilogram ağırlığına ulaşabilen 3 dev piton, uzun bir yolculuğun ardından Amerika´daki evlerinden alınarak Kemer´de bulunan ekoparka getirildi.


Kahvaltıda yumurta, vücut yağını yakıyor Güncel Kahvaltıda yumurta, vücut yağını yakıyor

Yapılan bir araştırma, kahvaltıda yumurta tüketmenin, vücut yağlarının yakılmasında önemli rol oynadığını ortaya koydu.


Dişler neden çürür? Güncel Dişler neden çürür?

Diş çürümelerinde, bakteri plağı, karbonhidratlı gıdalar ve bünyesel faktörlerin etkili olduğu bildirildi.


Obez sayısı artıyor Güncel Obez sayısı artıyor

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Betül Uğur Altun, obezite (şişmanlık) hastalığının son 15 yılda görülme sıklığının yüzde 15 arttığını belirterek, ´´Böyle giderse 2030 yılında ABD´nin tamamı obez olacak´´ dedi.


Güvenlik kameraları yaygınlaşıyor Güncel Güvenlik kameraları yaygınlaşıyor

Hırsızlık olaylarının yanı sıra terörist eylemlerin faillerinin açığa çıkarılmasında da önemli ip uçları sağlaması nedeniyle büyük talep gösterilen güvenlik kameraları, yaklaşık bin 300-2 bin dolara kuruluyor.


Kişiliğin de rengi var Güncel Kişiliğin de rengi var

´´İnsan Tanıma Kılavuzu´´ isimli kitaba göre kişiliğin ´´kırmızı´´, ´´beyaz´´, ´´pembe´´ ve ´´mor´ olmak üzere 4 rengi bulunuyor.


Metro Group, Antalya´da kontrollü tarıma başladı Güncel Metro Group, Antalya´da kontrollü tarıma başladı

Metro Gruop Türkiye Satınalma Genel Müdürü Zeki Anlağan yaptığı açıklamada, tüm dünyada gıda güvenliğinin çok nem kazandığını vurguladı.


Kriminal Laboratuvarı Isparta ve Burdur´a da hizmet veriyor Güncel Kriminal Laboratuvarı Isparta ve Burdur´a da hizmet veriyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarları Daire Başkanlığı´na bağlı olarak Antalya´da 4 yıl önce kurulan kriminal laboratuvar, yüzlerce faili meçhul olayın aydınlatılmasında, elde edilen delillerin analiziyle etkin rol oynuyor.


Antalya huzurevi yenilendi Güncel Antalya huzurevi yenilendi

Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Özen, Antalya Fethi Bayçın Huzurevi´nin konforlu bir otel görünümüne kavuştuğunu söyledi.


Türkiye´nin en iri nar çeşidini BATEM geliştirdi Güncel Türkiye´nin en iri nar çeşidini BATEM geliştirdi

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü´nün (BATEM) geliştirdiği nar çeşidi, Türkiye´nin en iri ve en kaliteli narları olarak kabul ediliyor.


Okulları hademeler koruyacak Güncel Okulları hademeler koruyacak

Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı resmi okullarda çalışan müstahdemler bundan böyle görev yaptıkları okullarda güvenlikçi olacak. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü bu yönde bir çalışma başlattı.


ÖSS kayıtları artık liselerde de yaptırılacak Güncel ÖSS kayıtları artık liselerde de yaptırılacak

Öğrenci Seçme Sınavı´nda (ÖSS) başvuru sisteminin değişmesiyle birlikte Antalya´daki bütün liselerde ÖSS başvuru büroları açıldı.


THBB, Antalya’da “Beton Semineri” düzenliyor Güncel THBB, Antalya’da “Beton Semineri” düzenliyor

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), Antalya’da halkı, hazır beton ve inşaat sektörüyle ilgili tüm kesimleri kalite belgeli ve yüksek dayanım sınıflarındaki hazır betonun depreme karşı dayanıklı yapılaşmada önemi konusunda bilgilendirmek ve yanlış uygulamalar konusunda uyarmak amacıyla “Beton Semineri” düzenliyor.


Turizm bölgesinde keklikler de ötecek Güncel Turizm bölgesinde keklikler de ötecek

Alanya ilçesine bağlı Mahmutseydi köyünde açılan çiftlikte binlerce keklik yetişiyor. Bundan sonra turizm sektörü dışında keklikler de ötecek.


Vekil, Antalya turizmini bakandan sordu Güncel Vekil, Antalya turizmini bakandan sordu

Antalya´nın Turizm Master Planı TBMM´ye taşındı. CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, konu hakkında soru önergesi verdi.


Akseki Aromaspor, Teknik Direktör Ati Aksu ile anlaştı Güncel Akseki Aromaspor, Teknik Direktör Ati Aksu ile anlaştı

Üçüncü Futbol Ligi 3. Grup takımlarından Akseki Aromaspor, teknik direktör Ati Göksu ile anlaştı.


Antalya´da sahte kredi kartı operasyonu.. Güncel Antalya´da sahte kredi kartı operasyonu..

Antalya ve Manavgat İlçesi´nde kredi kartlarını kopyaladıkları turistleri 500 bin YTL dolandırdıkları iddia edilen 3 kişi, yakalandı.


Korkuteli Belediye Başkanı Uğurlu, Ak Parti´ye katıldı Güncel Korkuteli Belediye Başkanı Uğurlu, Ak Parti´ye katıldı

Antalya´nın Korkuteli İlçesi Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, AK Parti´ye katıldı. Uğurlu´nun AK Parti´ye katılması dolayısıyla AK Parti Antalya İl Başkanlığı´nda tören düzenlendi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69169 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...