Perşembe, 22 Ağustos 2019
Turizm eğitimcileri ile işletme sahipleri Alanya´da buluşuyor Güncel Turizm eğitimcileri ile işletme sahipleri Alanya´da buluşuyor

Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi, 30 ayrı üniversitenin turizm eğitimcileri ile turistik işletme sahiplerini buluşturuyor.


´My Fair Lady´ adlı oyunun iptali... Güncel ´My Fair Lady´ adlı oyunun iptali...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´a, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü´nün ´´My Fair Lady´´ müzikalinin gösteriminin neden iptal edildiğini sordu.


Adliyeye personel alımı tamamlandı Güncel Adliyeye personel alımı tamamlandı

Antalya merkez ve ilçe adliyeleri için boş kalan 30 kişilik zabıt katipliği kadrosuna alım tamamlandı.


´Finike Aykırı Çay korunmalı´ Güncel ´Finike Aykırı Çay korunmalı´

Finike´deki Aykırı Çayı´nın korunması istendi. Finike Muhtarlar Derneği Başkanı ve Arif Köyü Muhtarı Mustafa Demirel, köyde tarihi ve turistik önem taşıyan birinci derecede sit alanı olan Aykırı Çayı´nın, yeni yol yapımı nedeniyle yok olmaya başladığını ileri sürerek, güzergahın yeniden belirlenmesini istedi.


´İçki yasağı uygulanan bir ülkede sağlıklı bir turizm yürütülemez´ Güncel ´İçki yasağı uygulanan bir ülkede sağlıklı bir turizm yürütülemez´

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, içki yasağı uygulanan bir ülkede sağlıklı turizmin yürütülemeyeceğini savundu.


21.Ulusal Kardiyoloji Kongresi Güncel 21.Ulusal Kardiyoloji Kongresi

Antalya´da sona eren 21. Ulusal Kardiyoloji Kongresi´nde, kök hücre uygulamalarıyla ilgili ortak politika arayışına gidildi. Türk Kardiyoloji Derneği ve TÜBİTAK´ın kök hücre uygulamalarıyla ilgili düzenlediği oturumda hazırlanan taslak uzlaşı bildirisi, gerekli kurullarda onaylandıktan sonra kamuoyuna deklare edilecek.


Antalya ve İzmir Hava Meydanlarının işletilmesi... Güncel Antalya ve İzmir Hava Meydanlarının işletilmesi...

CHP Ankara Milletvekili İsmail Değerli, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım´a Antalya ve İzmir Adnan Menderes Hava Meydanları dış hatlar terminallerinin yapım ve işletme hakkı ihaleleriyle ilgili iddiaları sordu.


Reklam Yönetmeliği´ne aykırı levhalar sökülüyor Güncel Reklam Yönetmeliği´ne aykırı levhalar sökülüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, görüntü kirliliğine yol açan, iş yerlerine ait reklam tabelalarının Reklam Yönetmeliği´ne uygun hale getirilmesi çalışmalarına devam ediyor.


Antalya´da HİV ile enfekte 42 kişi bulunuyor Güncel Antalya´da HİV ile enfekte 42 kişi bulunuyor

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1 Aralık Dünya AIDS Günü dolayısıyla yapılan açıklamada, AIDS´in, kesin tedavisi ve aşısı olmayan ancak korunulabilir bir hastalık olduğuna işaret edildi.


CHP Antalya Milletvekili Baloğlu´na göre, ilköğretimde okullaşma oranları düştü Güncel CHP Antalya Milletvekili Baloğlu´na göre, ilköğretimde okullaşma oranları düştü

CHP Antalya Milletvekili ve parti Basın Sözcüsü Feridun Baloğlu, okullaşma oranlarını ve atamaları TBMM gündemine taşıdı. Son 3 yılda ilköğretimde okullaşma oranlarının düştüğünü iddia eden Baloğlu, bunun sorumluları hakkında yasal işlem başlatılıp başlatılmayacağını sordu.


Büyükşehir Belediyesi şehirlerarası ve kırsal terminal ihalesini İdil-İdil İnşaat kazandı Güncel Büyükşehir Belediyesi şehirlerarası ve kırsal terminal ihalesini İdil-İdil İnşaat kazandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne ait şehirlerarası ve kırsal terminal ile bunlara ait otopark ve ekleri temizlik, güvenlik ve peyzaj işi ihalesini İdil-İdil İnşaat kazandı.


İlkyardım Eğitim Sertifika Programı... Güncel İlkyardım Eğitim Sertifika Programı...

Antalya´da Serbest Bölge´de çalışanlara yönelik temel ilkyardım eğitimi sertifika programı başlatıldı.


Alanya Devlet Hastanesi´ne KDM cihazı alındı Güncel Alanya Devlet Hastanesi´ne KDM cihazı alındı

Alanya Devlet Hastanesi´nde kemik yoğunluğu ölçen KDM cihazı, kiralama yöntemiyle alındı.


Turistlerin pazar merakı... Güncel Turistlerin pazar merakı...

Kemer’de tatillerini geçirmekte olan turistler her pazartesi günü kurulan Sebze pazarını da geziyorlar.


Antalya´da kilise yangını... Güncel Antalya´da kilise yangını...

Antalya´da bir kilisede çıkan yangın, maddi hasara neden oldu. Kılıçarslan Mahallesi, Yenikapı Sokak´ta bulunan Antalya İncil Kilisesi Aziz Paul Kültür Merkezi´nde yangın çıktı.


Kemer Belediyesi´nden pazar denetimleri... Güncel Kemer Belediyesi´nden pazar denetimleri...

Kemer´de, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Şahin ve Zabıta Komiseri Ümit Selçuk Çelik, sebze pazarında denetim yaptılar.


Emanete alınan motosikletler... Güncel Emanete alınan motosikletler...

Kumluca´da 1998- 2005 yılları arasında İlçe Emniyet Müdürlüğü´nce emanete alınan motosikletlerin, sahiplerinin çıkmaması halinde Milli Emlak Müdürlüğü´ne teslim edileceği bildirildi.


Kemer´de parkların aydınlatma sistemleri yenileniyor Güncel Kemer´de parkların aydınlatma sistemleri yenileniyor

Kemer´de parkların aydınlatma sistemleri yenileniyor. Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Şahin, yaptığı açıklamada, ilçedeki park ve yeşil alanlardaki aydınlatma sistemlerinin, daha çağdaş görünümlü aydınlatma sistemleriyle değiştirildiğini bildirdi.


Konyaaltı Bölgesi’nde parklar ışıl ışıl Güncel Konyaaltı Bölgesi’nde parklar ışıl ışıl

Konyaaltı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bölgede bulunan parkları projektörlerle aydınlatıyor.


Türkiye´nin en derin mağarasına dalış yapıldı Güncel Türkiye´nin en derin mağarasına dalış yapıldı

Akut Ekip Başkanı Mahsun Mahruki ve dalgıç hocası Erol Öztunalı, Türkiye´nin en derin deniz mağarasına dalış yaptı. İkili, daha önce 63 metreye kadar inilebilen mağaraya, bu sefer elverişsiz hava koşulları sebebiyle sadece 52 metre inilebildi.


Kumluca´da develere havut giydirme töreni... Güncel Kumluca´da develere havut giydirme töreni...

Kumluca İlçesi´nde güreşlere hazırlanan develere havut (semer) giyme töreni düzenlendi.


Alanya´ya kardeş desteği... Güncel Alanya´ya kardeş desteği...

Polonya 1. Lig takımlarından Odra Wodislaw´ın, devre arası kampı için Alanya´ya geleceği bildirildi.


Öldürülen Alman Kız Lisa Eder davası... Güncel Öldürülen Alman Kız Lisa Eder davası...

Alanya İlçesi´nde, 11 yaşındaki Alman turist Lisa Eder´in öldürülmesiyle ilgili yargılanan sanığa, tecavüz suçundan da yargılanması için ek iddianame hazırlanacak.


Eğitimde atamalar ve okullaşma oranı... Güncel Eğitimde atamalar ve okullaşma oranı...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´a, öğretmen atamaları ve okullaşma oranları ile ilgili verileri nasıl değerlendirdiğini sordu.


ASAT´ın 2006 yılı tahmini bütçesi 145 bin YTL Güncel ASAT´ın 2006 yılı tahmini bütçesi 145 bin YTL

Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) 2006 yılı tahmini bütçesi 145 bin YTL olarak belirlendi. ASAT Genel Kurulu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında toplandı.


Çalacak bir şey bulamayınca buzdolabını boşalttılar Güncel Çalacak bir şey bulamayınca buzdolabını boşalttılar

Antalya´da yerel bir gazetenin matbaa ve yayın odasına, hırsızlık amacıyla giren kişiler, çalacak bir şey bulamayınca buzdolabındaki yiyecekleri yediler.


Antalya´da köye yönelik hizmetler... Güncel Antalya´da köye yönelik hizmetler...

Antalya Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü tarafından, bu yılın 10 aylık döneminde, toplam 872 hektar arazinin sulu tarıma kavuşturulduğu ve 510 hane çiftçiye hizmet verildiği bildirildi.


Kumluca´da bozulan parkeler yenileniyor Güncel Kumluca´da bozulan parkeler yenileniyor

Kumluca´da bozulan parkeler, belediye tarafından yenileniyor. Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sungur, belediye tarafından ilçe merkezinde, çalışmalar nedeniyle bozulan ve kaldırılan parkelerin yenilendiğini bildirdi.


Alanya Turizm Hizmet Birliği Genel Kurulu... Güncel Alanya Turizm Hizmet Birliği Genel Kurulu...

Alanya Turizm Hizmet Birliği Başkanlığı´na, Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir seçildi.


Kaş esnafının yeni başkanı Gürol Gülşen oldu Güncel Kaş esnafının yeni başkanı Gürol Gülşen oldu

Antalya Kaş Belediyesi Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerini, kayıtlı bin 259 esnaf seçmenden 344 oy alan Gürol Gülşen kazandı.


Polikliniğin bilgisayar sistemi arızalanınca vatandaşlar işlem yaptırmak için uzun süre bekl Güncel Polikliniğin bilgisayar sistemi arızalanınca vatandaşlar işlem yaptırmak için uzun süre bekl

Antalya´da, Sema Yazar Semt Polikliniği´nde bilgisayar sisteminden kaynaklanan arıza nedeni ile tedavi için gelen vatandaşlar işlemlerini yaptıramayınca poliklinik önünde uzun kuyruklar oluştu.


Kemer´de su fiyatlarında yüzde 10 indirim yapıldı Güncel Kemer´de su fiyatlarında yüzde 10 indirim yapıldı

Kemer İlçesi ve beldelerinde su fiyatlarında yüzde 10 oranında indirim yapıldı.


Alanya Parkomat İhalesi yapıldı Güncel Alanya Parkomat İhalesi yapıldı

Alanya Belediye Encümen Toplantısı´nda parkomat uygulaması ihale edildi. İhaleye katılan 3 firmadan, 13 bin 100 YTL veren İltam Tur Limited Şirketi, Alanya´daki parkomat uygulamasının işletmeciliğini yapma hakkını kazandı.


Alanya´ya yeni hastane yapılması çalışmaları... Güncel Alanya´ya yeni hastane yapılması çalışmaları...

Alanya İlçesi´ne, 600 yatak kapasiteli ve kapsamlı bir sağlık tesisi yapılması için çalışma başlatıldığı bildirildi.


300´den fazla otel ve tatil köyü kış sezonu sonuna kadar kapandı Güncel 300´den fazla otel ve tatil köyü kış sezonu sonuna kadar kapandı

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Antalya´da 300´den fazla otel ve tatil köyünün kış sezonu nedeniyle kapandığını bildirdi.


´Bücür´ün dev marifetleri... Güncel ´Bücür´ün dev marifetleri...

Latince anlamı ´´küçük, bücür´´ olan ´´nano´´ teknoloji, ilaç sektöründen boya ve tekstil sektörüne kadar çeşitli alanlarda yerini almaya başladı. Bu teknolojiyle kirli su temizlenebiliyor, mutfaklardaki koku önlenebiliyor, kirlenmeyen tekstil üretilebiliyor.


Aile içi şiddet... Güncel Aile içi şiddet...

Psikiyatrist Dr. Bahar Günal Berberoğlu, aile içinde yaşanan şiddetin ´aile hayatı mahremdir´ prensibiyle gizli kaldığını ve yasal hatta olağan kabul edildiğini söyledi.


Serik Emniyeti, olay yeri inceleme aracına kavuştu Güncel Serik Emniyeti, olay yeri inceleme aracına kavuştu

Serik Emniyet Müdürlüğü, tam donanımlı olay yeri inceleme aracı ile ekip otosu aldı.


Profesyonel Turist Rehberliği kartı olmayan rehberlik yapamayacak Güncel Profesyonel Turist Rehberliği kartı olmayan rehberlik yapamayacak

Profesyonel turist rehberlerinin seçimi, eğitimi, çalışma esasları ve denetlenmesi ile üniversiteler, meslek kuruluşları, ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılacak işbirliği esaslarını ve mali hükümleri düzenleyen yeni yönetmelik, Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.


100 yıllık palamut ağaçlarını gizlice kestiler Güncel 100 yıllık palamut ağaçlarını gizlice kestiler

Demre´nin Gürses Köyü yakınlarındaki piknik alanında bulunan asırlık 3 palamut ağacı, gece kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce gizlice kesildi.


TRT-INT Televizyonu, Kumluca´da çekim yaptı Güncel TRT-INT Televizyonu, Kumluca´da çekim yaptı

TRT-İnt televizyonu tarafından, ´´Merhaba Dünya´´ adlı programda yayınlanmak üzere Antalya´nın Kumluca İlçesi´nde çekimler yapıldı.


Kadına yönelik şiddet... Güncel Kadına yönelik şiddet...

´´Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü´´ dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.


Antalya´daki hastalar en çok ´ilgisizlikten´ şikayetçi Güncel Antalya´daki hastalar en çok ´ilgisizlikten´ şikayetçi

Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği (HAYAD) Antalya Şube Başkanı Nuri Özkul, Antalya´daki hastaların en çok hastanelerde ilgisizlikten yakındığını söyledi.


Jandarmanın Çevre Timi´nden okullarda çevre dersleri Güncel Jandarmanın Çevre Timi´nden okullarda çevre dersleri

Antalya Jandarma Doğal Hayatı Koruma Takım Komutanlığı´na bağlı Çevre Timleri ilköğretim okulları ve liselerde ´´Çevre Bilincini Geliştirme´´ dersleri veriyor.


Alanya´da okul çevresinde güvenlik önlemleri artırılacak Güncel Alanya´da okul çevresinde güvenlik önlemleri artırılacak

Alanya´da, okulların çevresindeki güvenlik önlemlerinin artırılacağı bildirildi.


Kimsesiz çocuklara ´sevgi zinciri´ kampanyası başlatıldı Güncel Kimsesiz çocuklara ´sevgi zinciri´ kampanyası başlatıldı

Alanya Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Derneği, toplumun dikkatini kimsesiz çocuklara çekmek amacıyla ´´Sevgi Zinciri´´ adlı kampanya başlattı.


10 trilyonluk elektrik yatırımı yerel bürokrasiye takıldı Güncel 10 trilyonluk elektrik yatırımı yerel bürokrasiye takıldı

Alanya´ya bağlı doğu beldelerinde yaşanan elektrik kesintilerine çözüm bulmak amacıyla kurulması planlanan indirici trafo merkezi için yer tahsisi yapılamadı.


Görme engellilere yönelik masörlük kursları tamamlandı Güncel Görme engellilere yönelik masörlük kursları tamamlandı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Özürlüleriyle buluşan ve bütünleşen Türkiye Cumhuriyeti, daha mutlu ve huzurlu olacak´´ dedi.


Emekli bürokratın yaptırdığı sağlık ocağı açıldı Güncel Emekli bürokratın yaptırdığı sağlık ocağı açıldı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya´ya olan büyük göçün eğitim ve sağlıkta duraklamaya neden olduğunu söyledi.


´Bakkal Amca´lar azalıyor Güncel ´Bakkal Amca´lar azalıyor

Büyük alışveriş merkezlerinin artmasının, mahallenin ´´bakkal amcası´´ olan küçük bakkal ve marketlerin yok olmasına neden olduğu bildirildi.


Demre´ye yeni sayısal halihazır haritası... Güncel Demre´ye yeni sayısal halihazır haritası...

Demre´nin ´´Sayısal Halihazır Haritası´´nın İller Bankası tarafından yenileneceği bildirildi.


´Göllerimiz hayat bulsun´ Güncel ´Göllerimiz hayat bulsun´

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şubesi, Göller Bölgesi´ndeki 65 gölden, kurutulan 35´inin çevresinde yaşanan ekolojik ve tarımsal sorunları ele almak amacıyla, ´´Göllerimiz Hayat Bulsun´´ sloganıyla ´´Panel-Çalıştay´´ düzenleyecek.


Dolmuşta yankesicilik... Güncel Dolmuşta yankesicilik...

Antalya´da bir bankanın otomatik para çekme makinesinden 650 YTL çeken yolcunun parası, bindiği dolmuşta yankesicilik yöntemiyle çalındı.


Belek´te orman tahribatı iddiası... Güncel Belek´te orman tahribatı iddiası...

Antalya´daki bazı sivil toplum örgütlerinin üyeleri ile çevre gönüllüleri, Belek´te ağaç kesimi ve orman tahribatının sürdürüldüğü gerekçesiyle Çevre ve Orman Bakanlığı´na dilekçe gönderdi.


Yeşilbahçe Muhtarlığı$na Atatürk büstü Güncel Yeşilbahçe Muhtarlığı$na Atatürk büstü

Yeşilbahçe Mahallesi Muhtarlığı önüne yaptırılan Atatürk büstü, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve öğrenciler tarafından açıldı.


Serik Kaymakamı Altınok, köy ziyaretlerine başladı Güncel Serik Kaymakamı Altınok, köy ziyaretlerine başladı

Serik Kaymakamı Selami Altınok, bölgenin sorunlarını daha yakından öğrenmek ve çözüm üretmek için köy ziyaretlerine başladı. İl Genel Meclis üyeleri ve daire amirlerini de yanına alan Altınok, dağ köylerine çıktı.


´Mukaddes Belde Mekke´ konulu konferansa yoğun ilgi Güncel ´Mukaddes Belde Mekke´ konulu konferansa yoğun ilgi

Tarihçi - Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel, Antalya´nın Serik ilçesinde ´Mukaddes Belde Mekke´ konulu bir konferans verdi. Katılımcıları sanal ortamda bin 400 yıl öncesine götüren Uğurluel, Hz. Adem´den günümüze Kabe´nin kuruluşu ve çeşitli dönemlerde yeniden tamir edilişini figür ve gravürlerle anlattı.


Yabancı şirketler Growtech fuarına akın ediyor Güncel Yabancı şirketler Growtech fuarına akın ediyor

Aralık ayının başında açılacak Türkiye´nin en büyük tarım fuarı Growtech Eurasia 2005´e yabancı şirketler yoğun ilgi gösteriyor. Geçen yıl 8 olan yabancı firma sayısı bu yıl 45´e çıktı.


Otelde para ve cüzdan taşıma derdi bitiyor Güncel Otelde para ve cüzdan taşıma derdi bitiyor

Antalya´da bir güvenlik firması tarafından geliştirilen çipli bileklikler sayesinde otellerde kalan müşterilerin cüzdan veya kimlik taşıma zorunlulukları ortadan kalkıyor.


Hazırladığı yöresel reçellerle dünyayı tatlandırıyor Güncel Hazırladığı yöresel reçellerle dünyayı tatlandırıyor

Antalya´da, küçük bir imalathanede 1914 yılında üretime başlayan Yeni Gün reçelleri, bugün Amerika´dan Avustralya´ya dünyanın 15 ülkesinde insanların ağzını tatlandırıyor.


Antalya Ticaret Borsası, ilçelerde temsilcilik açacak Güncel Antalya Ticaret Borsası, ilçelerde temsilcilik açacak

Antalya Ticaret Borsası (ATB), 85 yıllık tarihinde ilk kez tescil işlemlerini esnafın ayağına giderek yapacak.


Mesleki eğitim kursları yaygınlaştırılıyor Güncel Mesleki eğitim kursları yaygınlaştırılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle Semtevi ve burada verilecek mesleki eğitim kursu açıldı.


Beyrebucak Köyü´ne tarım gönüllüsü geldi Güncel Beyrebucak Köyü´ne tarım gönüllüsü geldi

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı´nın geçen yıl başlattığı ´´Bin Köye Bin Tarım Gönüllüsü´´ projesi çerçevesinde, Gazipaşa İlçesi Beyrebucak Köyü´ne de tarım gönüllüsü geldi.


Kumluca Esnaf Odası Başkanı Orhan Turgut mazbatasını aldı Güncel Kumluca Esnaf Odası Başkanı Orhan Turgut mazbatasını aldı

Kumluca İlçesi´nde geçen hafta sonu yapılan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı seçimlerini kazanan Orhan Turgut, mazbatasını aldı.


Side_Tuder ekibi Londra´dan döndü Güncel Side_Tuder ekibi Londra´dan döndü

Londra´da düzenlenen World Travel Market Seyahat ve Turizm Fuarı´na katılan Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (SİDE-TUDER) ekibi, döndü.


TODOSK Başkanlığı´na Ahmet Şimşek getirildi Güncel TODOSK Başkanlığı´na Ahmet Şimşek getirildi

Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) Yönetim Kurulu Başkanlığı´na Ahmet Şimşek getirildi.


Alanya´da futbol turizmi atağı Güncel Alanya´da futbol turizmi atağı

Alanya İlçesi´ne bağlı Mahmutlar Beldesi´ne, turizm amaçlı 6 futbol sahası yapılacağı bildirildi.


ANSİAD´dan OGG´ye destek... Güncel ANSİAD´dan OGG´ye destek...

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD), Antalya Limanı´nın bölgedeki işadamları ve sermayedarları tarafından satın alınması için oluşturulacak Ortak Girişim Grubu´na (OGG) destek verdi.


Akseki´de seracılık faaliyetleri başarılı oldu Güncel Akseki´de seracılık faaliyetleri başarılı oldu

Akseki İlçesi´ne bağlı Sinanhoca Köyünde 4 yıl önce başlatılan seracılık projesi başarıyla devam ediyor.


Biberler renklendi Güncel Biberler renklendi

Demre İlçesi´nde kırmızının ardından sarı renkte de kapia türü biber üretilmeye başlandı.


Caminin minaresi yarım asır sonra yapıldı Güncel Caminin minaresi yarım asır sonra yapıldı

Manavgat´ın Hocalar Köyü´nde 50 yıl önce minaresiz olarak yapılan camiye minare yapılıyor.


Yabancılara gayrimenkul satışı... Güncel Yabancılara gayrimenkul satışı...

Yabancıların, Türkiye´de ikinci konut satın almalarının ekonomi için önemli bir fırsat olduğu bildirildi.


ATSO´dan vergi rekortmenlerine ödül... Güncel ATSO´dan vergi rekortmenlerine ödül...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 2004 yılı kazançlarından dolayı, en yüksek vergi ödeyen, en fazla ihracat yapan şirketler ile turizmde en fazla döviz kazandıran üyelerini ödüllendirecek.


Kumluca´da 20 kilometre yol asfaltlandı Güncel Kumluca´da 20 kilometre yol asfaltlandı

Kumluca Belediyesi bu yıl 20 kilometre yol asfaltladı. Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya yaptığı açıklamada ilçe merkezinde yılbaşından bu yana 20 kilometre yol asfaltladıklarını bildirdi.


Jandarma okul servislerini denetledi Güncel Jandarma okul servislerini denetledi

Kumluca İlçe Jandarma Komutanlığı 10. Jandarma Trafik Timi, Finike İlçesi´nde okul servislerini denetledi.


Süt sığırcılığı projesi... Güncel Süt sığırcılığı projesi...

Süt Sığırcılığı Projesi çerçevesinde, Alanya´nın İspatlı Köyü´nde 51 çiftçiye, taksitle ve beş yıl ödemeli süt ineği verilecek.


Güz dönemi kurslar... Güncel Güz dönemi kurslar...

Alanya Belediyesi Kültür ve Sanat Vakfı (ALSAV) Genel Müdürü Faruk Nafiz Koçak, güz dönemi kurslarının Aralık ayında başlayacağını bildirdi.


Turizmciden cihaz bağışı... Güncel Turizmciden cihaz bağışı...

Turizmci Talip Kahraman, Serik Devlet Hastanesine tomografi cihazı bağışladı.


Antalya´daki işsizlerin büyük bölümü tahsilli kişilerden oluşuyor Güncel Antalya´daki işsizlerin büyük bölümü tahsilli kişilerden oluşuyor

İş-Kur Antalya İl Müdürlüğü´ne başvuran işsizlerin büyük bir bölümünü lise ve üniversite mezunları oluşturuyor. Kurumda kayıtlı 19 bin 50 kişinin 9 binden fazlasını lise ve üniversite dengi okuldan mezun olmuş insanlar oluşturuyor.


Alanya, yedi spor dalını Türkiye´ye tanıttı Güncel Alanya, yedi spor dalını Türkiye´ye tanıttı

Alanya´nın, yedi spor dalının Türkiye´ye tanıtımında öncülük ettiği bildirildi.


Türkiye´nin tescilli dünya markası: Sümer Halı Güncel Türkiye´nin tescilli dünya markası: Sümer Halı

Türk el halıcılığının otantik özellikleri ve kalitesini muhafaza ederek, bu özellikleri çağdaş tasarımlarla zenginleştirmeyi amaçlayan Sümer Halı, 1775 halı dokuma tezgahında 3560 dokuyucusuyla ´´Hereke´´ markasının patenti ile 21 Türk el halısı ve 3 kilimin coğrafi işaret tescil belgesini elinde bulunduruyor.


Manavgat´a her gün bir semt pazarı kurulacak Güncel Manavgat´a her gün bir semt pazarı kurulacak

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Adem Şen, ilçede her gün bir semt pazarı kurulması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.


Hüseyinli´de şampiyonluk sevinci.. Güncel Hüseyinli´de şampiyonluk sevinci..

Gazipaşa İlçesi´ndeki Hüseyinli İlköğretim Okulu öğrencileri, Antalya´da düzenlenen Okullararası Kros Yarışları´nda başarı kazandı.


Manavgat´ta çiftçi bilgilendirme toplantıları yapılıyor.. Güncel Manavgat´ta çiftçi bilgilendirme toplantıları yapılıyor..

Manavgat İlçesi´nde Tarım Müdürlüğü uzmanları Manavgat´ın 78 köyünde çiftçileri bilinçlendirecek.


KEMİAD Başkanlığı´na Kılıç yeniden seçildi Güncel KEMİAD Başkanlığı´na Kılıç yeniden seçildi

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanlığı´na Ali Nail Kılıç yeniden seçildi.


Başkan Evcilmen : “Projelerimizi öz kaynaklarımızla yaşama geçiriyoruz” Güncel Başkan Evcilmen : “Projelerimizi öz kaynaklarımızla yaşama geçiriyoruz”

Kaleiçi Rotary Kulübü’nün konuğu olan Başkan Evcilmen, belediye hizmetleri ve hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.


Çiftçi mısırdan yana dertli.. Güncel Çiftçi mısırdan yana dertli..

Satış fiyatının düşük olması nedeniyle üreticilerin mısır ekimi yapmak istemediği bildirildi.


Kemer´de itfaiye binasının yapımı sürüyor Güncel Kemer´de itfaiye binasının yapımı sürüyor

Kemer´de yeni itfaiye binası, atölye ve depolarının yapım çalışmaları sürüyor.


En çok turist getiren acentalara plaket.. Güncel En çok turist getiren acentalara plaket..

Belek Beldesi´ndeki Xanadu Resort Otel, en çok turist getiren acentalere plaket ve çeşitli ödüller verdi.


Doğu Avrupa ve Ortadoğu´nun en büyük golf sahası açıldı Güncel Doğu Avrupa ve Ortadoğu´nun en büyük golf sahası açıldı

Doğu Avrupa ve Ortadoğu´nun en büyük golf sahası, Özaltın Şirketler Grubu tarafından açıldı.


Olympos Antik Kenti büyülüyor Güncel Olympos Antik Kenti büyülüyor

Kemer’de bulunan ve Antik Likya medeniyetinin en önemli şehirlerinden birisi olarak günümüze kadar gelen Olympos Antik kenti ziyaretçi akınına uğruyor.


Kemer Belediye Başkanı Şeker, dizide rol aldı Güncel Kemer Belediye Başkanı Şeker, dizide rol aldı

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Ukrayna´daki Mamadu Film Production Company tarafından çekimleri Kemer´de yapılan dizide rol aldı.


Antalya´ya gelen turist sayısı... Güncel Antalya´ya gelen turist sayısı...

Antalya´ya havayoluyla gelen turist sayısının 7 milyon 89 bin 324´e ulaştığı bildirildi.


Gelidonya Feneri yürüyüşü gerçekleştirildi Güncel Gelidonya Feneri yürüyüşü gerçekleştirildi

Kumluca´ya bağlı Mavikent Beldesi´ndeki Gelidonya Feneri´nin tanıtılması amacıyla yürüyüş gerçekleştirildi. Türkiye´nin en yükseğe konumlandırılmış feneri olarak bilinen Gelidonya Feneri´nin tanıtımı dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe, 25 kişi katıldı.


Kurucu başkana vefa... Güncel Kurucu başkana vefa...

Evinde düşerek geçirdiği beyin kanaması sonucu yoğun bakımda 74 gün verdiği yaşam savaşını kazanan, ancak henüz yatağından kalkamayan Yusuf Akcan, yeniden Manavgat Servisçiler Odası Başkanlığı´na seçildi.


İşadamları, Antalya Limanı´nı almak için ortak girişim başlattı Güncel İşadamları, Antalya Limanı´nı almak için ortak girişim başlattı

Antalyalı işadamları, gelecek yılın Mart ayında özelleştirilmeye çıkılacağı söylenen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu´na (TMSF) bağlı Antalya Limanı´nı almak için harekete geçti. Limanın satın alınması için işadamları dernekleri ağırlıklı olmak üzere sivil toplum örgütlerinden oluşan ortak girişim grubu oluşturuldu.


2005´in Kristal Ödülleri sahiplerini buldu Güncel 2005´in Kristal Ödülleri sahiplerini buldu

Akdeniz bölgesinin kristal ödüllü zincir otel, işletme ve acentası belli oldu. Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği tarafından organize edilen ´2005 Yılı Turizmde En İyiler Geleneksel Kristal Ödül Töreni´ yapıldı.


Ukraynalı yetim ve öksüzlere Türk şefkati.. Güncel Ukraynalı yetim ve öksüzlere Türk şefkati..

Ukrayna´nın başkenti Kiev´de faaliyet gösteren Türk şirketi Trade Türk Paccha, Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuschenko´nun eşi Katerina Yuschenko´nun himayesinde bulunan 40 yetim ve öksüz çocuğu Türkiye´ye getirdi.


Tombul: ´Türkiye´de 22 milyon çalışandan yüzde 52´si kayıt dışı´ Güncel Tombul: ´Türkiye´de 22 milyon çalışandan yüzde 52´si kayıt dışı´

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Dr. İsmail Hakkı Tombul, Avrupa´da, kamuda en az çalışanı olan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.


Orman İşletme Müdürlüğü, Serik´in vergi şampiyonu.. Güncel Orman İşletme Müdürlüğü, Serik´in vergi şampiyonu..

Katma değer vergisi ödemesinde 731 bin 617 YTL ile ilçe birincisi ve il yedincisi olan Serik Orman İşletme Müdürlüğü´ne teşekkür belgesi verildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69297 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...