Cumartesi, 19 Ekim 2019
Demre´de yol çalışmaları devam ediyor Güncel Demre´de yol çalışmaları devam ediyor

Demre´de yol çalışmaları çerçevesinde, ilçe girişinde refüjler yenileniyor. Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü´nce Demre Toptancı Hali´nin girişi trafiğe kapatılarak, Demre- Finike karayolunun Demre şehiriçi girişinde refüjler yeniden düzenlenmeye başlandı.


Turistler, döner, çoban kavurma, etli yemekler ile zeytinyağlılara bayılıyor Güncel Turistler, döner, çoban kavurma, etli yemekler ile zeytinyağlılara bayılıyor

Dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen turistler, ülkemizin doğası ve tarihine hayran kalırken Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini de unutamıyor.


Denetimler sıklaştı, emniyet kemeri takmayanın canı yanacak Güncel Denetimler sıklaştı, emniyet kemeri takmayanın canı yanacak

Araç sürücüleri şehir içinde emniyet kemeri takmıyor. Yapılan kontroller sırasında şehir içinde araç kullanan sürücülerin kimisi sık sık araçtan indiğini bahane ederken, kimisi de polisi gördüğü zaman takıp, uzaklaşınca çıkarmayı tercih ediyor.


Erkeklerin ve bayanların yeni gözdesi… Güncel Erkeklerin ve bayanların yeni gözdesi…

Güzellik ve bakım alanında ülkemizde gözle görülür bir gelişme yaşanıyor. Artık bayanların yanı sıra erkekler de güzellik anlayışında yeni sayfalar açıyor.


Her yaşa göre cilt bakımı… Güncel Her yaşa göre cilt bakımı…

Özellikle bayanların vazgeçilmezlerinden biridir cilt bakımı…Cildi yıpratan ve hırpalayan bir çok etken var. Uykusuzluk, hava kirliliği ve stres cildin baş düşmanları arasında geliyor..


Alanya´dan daire alan İrlandalılar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı Güncel Alanya´dan daire alan İrlandalılar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı

Alanya´ya bağlı Oba beldesinden daire alan 16 İrlandalı düzenlenen törenle evlerinin anahtarlarını teslim aldı.


´Sistem, başarılı öğrenciyi korurken, başarısızı cezalandırıyor´ Güncel ´Sistem, başarılı öğrenciyi korurken, başarısızı cezalandırıyor´

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadık Çakmakçı, bu dönem uygulanmaya başlanan Önlisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği´nin, derse devamlılığı artırdığını bildirdi.


PTT, Galatasaray´ın 100.yılı anısına kitapçık bastırdı Güncel PTT, Galatasaray´ın 100.yılı anısına kitapçık bastırdı

Alanya PTT Şubesi, Galatasaray´ın 100. yılı nedeniyle kitapçık bastırdı. PTT şubelerinde satılan kitapçıklar 25 YTL´den satılıyor.


Serik Belediyesi´nin web sitesi hizmete girdi Güncel Serik Belediyesi´nin web sitesi hizmete girdi

Serik ´te belediye tarafından hazırlanan web sitesi hizmete girdi. www.serik.bel.tr adresinden ulaşılan sitede, Serik´in tarihçesi, gezilebilecek yerleri, coğrafi konumu ve Serik´in tarihi ile ilgili bilgilerin yanısıra Serik Belediyesi´nin faaliyetleri yayınlanıyor.


Rhodiapolis antik kentinde kazı için izin çıktı Güncel Rhodiapolis antik kentinde kazı için izin çıktı

Kumluca´da bulunan Rhodiapolis antik kentinde kazı yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı´ndan izin çıktığı bildirildi.


Akçay´a tekstil fabrikası açılacak Güncel Akçay´a tekstil fabrikası açılacak

Elmalı Kaymakamlığı, Akçay Belediye Başkanlığı, Elmalı Halk Eğitimi Merkezi ve Elmalı Çıraklık Eğitimi Merkezi destekleriyle Elmalı´nın Akçay beldesinde tekstil fabrikası açılacak.


Elmalı kültür evinin restorasyonu tamamlandı Güncel Elmalı kültür evinin restorasyonu tamamlandı

Elmalı Kaymakamı Veysel Yurdakul, Kandilzade Hasan Sıtkı Bey´e ait konağın restorasyonunun yaklaşık 100 bin YTL harcanarak tamamlandığını söyledi.


İhracatçılara Romanya uyarısı... Güncel İhracatçılara Romanya uyarısı...

Romanya´nın, AB´ye üye olmayan ülkelere uyguladığı gümrük vergi oranlarını artırması nedeniyle, Türk ihracatçıların önlem alması istendi.


Turfanda çağla hasadı başladı Güncel Turfanda çağla hasadı başladı

Susuz ve kıraç alanlarda fazla bakım istemeyen badem ağaçları, ´´Baharın habercisi ve çiftçi dostu´´ diye tanımlanıyor.


´Önlemler alınmazsa bu yıl turizm zarar görür´ Güncel ´Önlemler alınmazsa bu yıl turizm zarar görür´

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, turizmcinin bu yıl sıkıntılı olduğunu tedbir alınması gerektiğini söyledi.


Stadyum ve Ticaret Merkezi Projesi... Güncel Stadyum ve Ticaret Merkezi Projesi...

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi´nce, Yüzüncü Yıl Spor Tesisleri´nin stadyum ve ticaret merkezine dönüştürülmesinin, geri dönülmeyecek çevre sorunlarını beraberinde getireceği savunuldu.


´Kuş gribi sadece Türkiye´nin değil bir çok ülkenin sorunudur´ Güncel ´Kuş gribi sadece Türkiye´nin değil bir çok ülkenin sorunudur´

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, kuş gribinin, sadece Türkiye´nin değil, birçok ülkenin sorunu olduğunu söyledi.


Antalyalı Milletvekillerin yabancılara mülk satışının iptalini istemesi, Alanyalı emlakçıl Güncel Antalyalı Milletvekillerin yabancılara mülk satışının iptalini istemesi, Alanyalı emlakçıl

Alanya´da yabancılara mülk satışı yasasının çıkmasıyla derin bir nefes alan emlakçılar, CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol´un yabancılara mülk satışının durdurulması için Anayasa Mahkemesi´ne başvurmasıyla şok oldu.


Side ve Manavgat, Konya´da tanıtıldı Güncel Side ve Manavgat, Konya´da tanıtıldı

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği´nden (SİDE TUDER) yapılan yazılı açıklamada, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) işbirliğiyle 2-5 Mart tarihleri arasında Konya TÜYAP Fuar Merkezi´nde düzenlenen ´´Anadolu Moda Show 2006 (Yaz) Konya Hazır Giyim Fuarı´´ ile ´´Konya 17. Ayakkabı, Yan Sanayi ve Moda Fuarı (Yaz)´´ fuarlarında Side- Manavgat standı açıldığı bildirildi.


ALTSO´dan eğitim semineri... Güncel ALTSO´dan eğitim semineri...

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından ´´Gıda İşletmelerinde Hijyen´´ konulu seminer düzenlenecek.


Kadınlar sabah sporunda... Güncel Kadınlar sabah sporunda...

Kepez Belediyesi´nce oluşturulan üç park, fitness aletleriyle donatıldı. Kepez Belediyesi, ´´Kentsel Dönüşüm Projesi´´ çalışmaları kapsamında Antalya´da ´´Fitness Park´´ uygulaması başlattı.


Özgürlük Bulvarı yeşilleniyor Güncel Özgürlük Bulvarı yeşilleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki bulvar ve caddelerin orta refüjlerinde peyzaj düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.


Katlı otoparkın zemin katı 16 Mart´ta ihale edilecek Güncel Katlı otoparkın zemin katı 16 Mart´ta ihale edilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından ticari alana dönüştürülen Güllük Caddesi´ndeki Katlı Otopark´ın giriş katı, 16 Mart 2006 Perşembe günü Büyükşehir Encümen Toplantı Salonu´nda ihaleye çıkarılacak.


Engellilere ´alternatif kamp´... Güncel Engellilere ´alternatif kamp´...

Alternatif Yaşam Derneği (AYDER), Mayıs ayından itibaren Van, Sinop ve İzmir´de, bedensel ve zihinsel engellilere yönelik kamplar düzenleyecek.


´Hırsızlığı önlemenin yolu komşuyu kollamak´... Güncel ´Hırsızlığı önlemenin yolu komşuyu kollamak´...

Antalya´da, bir mahallenin sakinleri ile bazı resmi kurum yetkilileri toplanarak, bölgenin sorunlarını tartıştı.


´Kadınların sorunlarının çözümü, erkeklere bırakılamayacak kadar önemli´ Güncel ´Kadınların sorunlarının çözümü, erkeklere bırakılamayacak kadar önemli´

Antalya Baro Başkanı Zeki Durmaz, ´´Kadınların sorunlarının çözümü, erkeklere bırakılamayacak kadar önemlidir´´ dedi.


Alman turizmciler Antalya´da buluşacak Güncel Alman turizmciler Antalya´da buluşacak

Almanya´nın önemli tur operatörlerinin üst düzey yöneticileri GTI Almanya ve Kayı Tur´un ev sahipliğinde Antalya´da toplanacak.


´Basın İlan Kurumu yerel basına güç verecektir´ Güncel ´Basın İlan Kurumu yerel basına güç verecektir´

Antalya Valisi Aladdin Yüksel, Basın İlan Kurumu´nun yerel basına güç veren bir kurum olduğunu söyledi.


´Hastane açısından fakir bir iliz´ Güncel ´Hastane açısından fakir bir iliz´

Antalya İl Sağlık Müdürü İbrahim Gök, Antalya´nın sağlık alanındaki ciddi atılımlara rağmen, hastane açısından fakir bir il olduğunu söyledi.


Avrasya Sirki gösterileriyle Seriklileri büyüledi Güncel Avrasya Sirki gösterileriyle Seriklileri büyüledi

Serik Belediyesi Kültür Etkinlikleri çerçevesinde Türkiye´nin ilk uluslararası sirki olan Avrasya Sirki´nin Serik´teki gösterileri beğeniyle izlendi.


Kuyumculara ´Altın Şehir Antalya´ logosu... Güncel Kuyumculara ´Altın Şehir Antalya´ logosu...

Dünya Altın Konseyi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Kuyumculuk Meslek Grubu´nun ortak projesinde, Antalya´daki kuyumculara güvenli alışveriş yapılabileceğini belirtir ´´Altın Şehir Antalya´´ logosu asılacak.


´Komşu Kollama Projesi´ne sanatçı desteği Güncel ´Komşu Kollama Projesi´ne sanatçı desteği

Antalya Emniyet Müdürlüğü´nce uygulanan Komşu Kollama Sistemi´nin tanıtımı için çekilen filmde, sinema Sümer Tilmaç ile tiyatro sanatçısı Abdullah Şahin rol aldı.


Obez ailenin şaşırtan yaşamı... Güncel Obez ailenin şaşırtan yaşamı...

Alanya´da yaşayan 204 kilogram ağırlığındaki balıkçı ile 125 kilo eşinin yaşamı, görenleri şaşırtıyor. Geçimini balıkçılık yaparak sağlayan Kadir Oktay, eşi Zerrin Oktay ve 15 kilogram ağırlığındaki 2 yaşındaki çocukları ile 1970 model bir motosikletle ulaşımlarını sağlıyor.


KMYO öğrencileri kan bağışında bulundular Güncel KMYO öğrencileri kan bağışında bulundular

Kumluca Meslek Yüksek Okulu (KMYO) öğrencileri Türk Kızılay´ına kan bağışında bulundular.


Akdeniz Üniversite´sinde ´çan eğrisi´ne karşı kampanya başlatıldı Güncel Akdeniz Üniversite´sinde ´çan eğrisi´ne karşı kampanya başlatıldı

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Süleyman Ulutürk, bu yıl uygulamaya konulan sınav yönetmeliği yönergesine karşı öğretim üyeleri arasında imza kampanyası başlattıklarını bildirdi.


turizme tanıtım dopingi... Güncel turizme tanıtım dopingi...

Kültür ve Turizm Bakanlığı, rezervasyonlarda yaşanan durgunluğun atlatılması için, yabancı tur operatörleriyle ortak tanıtım yapacak.


Ahmet İllez yeniden Antalya´da... Güncel Ahmet İllez yeniden Antalya´da...

Türkiye´de turizmin ilk başladığı yıllarda turizme adım atan ve Antalya´nın en eski otellerinden Club Hotel Sera´da 11 yıl genel müdürlük yapan Ahmet İllez, 5.5 yıl Çeşme´de yaşandıktan sonra yeniden Antalya´ya döndü.


Kumluca Cezaevi´ndeki mahkumlardan elişi sergisi... Güncel Kumluca Cezaevi´ndeki mahkumlardan elişi sergisi...

Kumluca Cezaevi´nde kalan tutuklu ve hükümlüler, Hükümet Konağı girişinde elişi sergisi açtılar.


İşyerleri AB kriterlerine hazır... Güncel İşyerleri AB kriterlerine hazır...

Demre´de,İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri gıda satan işyerlerini denetlemeye devam ediyor.


Elmalı´da yeşil kart başvurularında işlemler hızlanacak Güncel Elmalı´da yeşil kart başvurularında işlemler hızlanacak

Elmalı´da eşil kart başvurularında işlemlerin hızlandırılması kararlaştırıldı. Kaymakam Veysel Yurdakul başkanlığında düzenlenen toplantıda, yeşil kart başvuruları işlemlerini hızlandırmak için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.


İskandinav pazarında yüzde 30´luk düşüş Alanyalı turizmcileri düşündürüyor Güncel İskandinav pazarında yüzde 30´luk düşüş Alanyalı turizmcileri düşündürüyor

Alanya için 1980´li yıllardan itibaren çok önemli bir yere sahip olan İskandinav pazarı, yeni turizm sezonu öncesinde yaşanan sıkıntılardan en çok etkilenen bölgelerden oldu.


Hayırsever vatandaş mahallesine köprü yaptıracak Güncel Hayırsever vatandaş mahallesine köprü yaptıracak

Korkuteli´de hayırsever bir esnaf, mahallesinden geçecek olan yol üzerindeki köprüyü kendisi yaptıracak.


Toros Koleji´nden yine başarı klasiği... Güncel Toros Koleji´nden yine başarı klasiği...

Monami Pastel Boyalarının Türkiye Temsilciliği tarafından organize edilen “Çevre ve Çocuk” konulu “Geleneksel Resim Yarışması”na katılan Toros Koleji öğrencileri ödüle doydular.


Okul müdürlerine güneş tutulması dersi... Güncel Okul müdürlerine güneş tutulması dersi...

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Zeynel Tunca, Antalya´daki ilk ve orta dereceli okulların müdürlerini güneş tutulması hakkında bilgilendirdi.


Akçay Belediyesi´ne araç takviyesi... Güncel Akçay Belediyesi´ne araç takviyesi...

Elmalı ilçesi Akçay belediyesine araç takviyesi yapıldı. Akçay Belediye Başkanı Mehmet Tufan belediye hizmetlerine hız vermek amacıyla araç takviyesi yaptıklarını ve bir kepçe, bir damperli kamyon, bir minibüs ve bir makam aracı satın aldıklarını kaydetti.


Kullanılabilir ikinci el eşyalar toplanıyor Güncel Kullanılabilir ikinci el eşyalar toplanıyor

Muratpaşa Belediyesi tarafından toplanan ikinci el giysi ve ev eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.


Ilıca´nın çehresi değişecek Güncel Ilıca´nın çehresi değişecek

Manavgat´a bağlı Ilıca Belediyesi, bölgenin çevresine değiştirecek yeni bir projenin hazırlığını yapıyor.


´Böcek yiyen böcekler´ devrede... Güncel ´Böcek yiyen böcekler´ devrede...

İhracat ve iç piyasada daha sağlıklı ve kaliteli sebze üretimi için seralarda zararlılarla mücadelede, hormon ve kimyasal ilaç kullanımı yerine ´´biyolojik mücadelenin´´ yaygınlaşmaya başladığı bildirildi.


Alanya Belediyesi yol, köprü ve alt yapı çalışmalarını sürdürüyor Güncel Alanya Belediyesi yol, köprü ve alt yapı çalışmalarını sürdürüyor

Alanya Belediyesi, Kuzey Alanya´da bir süre önce başlattığı, yol, köprü ve alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Alanyalı tiyatrocular, Dünya Tiyatrolar Günü´nde ´Salak Oğlum´u oynayacak Güncel Alanyalı tiyatrocular, Dünya Tiyatrolar Günü´nde ´Salak Oğlum´u oynayacak

Alanya´da bulunan Sinema Fotoğraf ve Oyuncular Derneği (ASDOD) bünyesinde oyuncu eğitimi ve tiyatro çalışmaları başlatıldı. Derneğe üye olan oyuncu adayları hem eğitilecek hem de hazırlanacak tiyatrolarda rol alacak.


Dağcılardan Atatürk anısına bayrak... Güncel Dağcılardan Atatürk anısına bayrak...

Toroslar Doğa Sporları Kulübü´ne (TODOSK) üye dağcılar, Atatürk´ün doğumunun 125. yıldönümü dolayısıyla Geyiksivrisi zirvesine üzerinde Ulu Önder Atatürk´ün resmi bulunan bayrak diktiler.


Sıkıntılı günler geçiren turizmciler, hükümetten tanıtım atağı bekliyor Güncel Sıkıntılı günler geçiren turizmciler, hükümetten tanıtım atağı bekliyor

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Türkiye´nin hızlı bir şekilde tanıtımlarla imaj yenilemeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Gündeme gelen olumsuz olayların etkisiyle turizmde ciddi bir düşüş yaşandığını anlatan Ayık, son 7-8 aylık dönemin turizmciler açısından çok sıkıntılı geçtiğine dikkat çekti.


Diş hekimlerinin sorunları... Güncel Diş hekimlerinin sorunları...

Antalya Diş hekimleri Odası Başkanı Rukselen Selek, Türkiye´de diş hekimlerinin işe, halkın da ağız ve diş sağlığı için diş hekimine ihtiyacı olduğunu bildirdi.


Antalya´dan ihracat azaldı Güncel Antalya´dan ihracat azaldı

Antalya´dan yapılan ihracatta yılın ilk iki aylık bölümünde yüzde 12 oranında düşüş olduğu bildirildi.


Başkan Üras, Cumayeri Mahalle sakinleriyle bir araya geldi Güncel Başkan Üras, Cumayeri Mahalle sakinleriyle bir araya geldi

Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, Cumayeri mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.


Yerli turiste ucuz tatil imkanı... Güncel Yerli turiste ucuz tatil imkanı...

Salt Turizm Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Sorumlusu Sefa Altınay, yabancıya sunulan ucuz tatil olanaklarının artık yerli turiste de sunulacağını söyledi.


Adrenalin ´engel´ tanımıyor Güncel Adrenalin ´engel´ tanımıyor

´´Hayata + Engelsiz Yaşam İçin Elele Projesi´´ çerçevesinde Antalya´da düzenlenen kampa katılan 10 görme engelli genç, 15 metrelik duvara halatlarla tırmandı, ata ve kanoya bindi, tüple daldı.


Uluslararası Hasyurt Tarım Fuarı´na doğru... Güncel Uluslararası Hasyurt Tarım Fuarı´na doğru...

Finike´nin Hasyurt Beldesi´nde 10 Mayıs´ta yapılacak 15. Uluslararası Hasyurt Tarım Fuarı için hazırlıklar sürüyor.


Piknik masalarına zarar veriliyor Güncel Piknik masalarına zarar veriliyor

Finike´nin Sahilkent Beldesi´nde belediye tarafından yaptırılan piknik masalarının bir kısmının kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kırıldığı bildirildi.


Dereye dökülen portakallar çevre kirliliğine yol açıyor Güncel Dereye dökülen portakallar çevre kirliliğine yol açıyor

Finike´nin Sahilkent beldesinde dereye dökülen portakallar, çevre kirliliği meydana getirdi.


Turistlere yılda 400 milyon dolarlık altın ve gümüş mücevher ile takı satılıyor Güncel Turistlere yılda 400 milyon dolarlık altın ve gümüş mücevher ile takı satılıyor

Antalya´ya gelen turistlere, yılda 400 milyon dolarlık altın ve gümüş mücevher ile takı satışı yapıldığı bildirildi.


Alanya´da suç olayları arttı, nöbetçi savcı sayısı 2´ye çıkarıldı Güncel Alanya´da suç olayları arttı, nöbetçi savcı sayısı 2´ye çıkarıldı

Alanya´da nüfus artışına bağlı olarak suç olaylarının da tırmanması sebebiyle Adliye Sarayı´ndaki nöbetçi cumhuriyet savcı sayısı 2´ye çıkarıldı.


Verem taraması başladı ama ilgi gösteren yok Güncel Verem taraması başladı ama ilgi gösteren yok

Serik´te Verem Savaşı Derneği (AVSD) esnafa yönelik 3 günlük verem taraması başlattı. İlk olarak 1 No´lu Sağlık Ocağı´nda Serik merkez esnafının akciğer filmi çekecek olan AVSD, perşembe ve cuma günleri ise Kadriye ve Belek beldesindeki esnaflara verem taraması yapacak.


Serik´e devlet hastanesi yapımı için 7,5 milyon YTL ödenek ayrıldı Güncel Serik´e devlet hastanesi yapımı için 7,5 milyon YTL ödenek ayrıldı

Serik´te yıllardır yılan hikayesine dönen devlet hastanesi yeni binası inşaatının yapımı için 7,5 milyon YTL´lik ödenek ayrıldı. İnşaatın yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Yeni hastane 100 yatak kapasiteli olacak. 25 yataklı eski bina ise diyaliz hastaları için kullanılacak.


Huzuru Türkiye´de bulan Almanlar, Mahmutlar´a gömülmek istiyor Güncel Huzuru Türkiye´de bulan Almanlar, Mahmutlar´a gömülmek istiyor

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinde yerleşik yaşayan 15 Alman, öldükleri zaman Mahmutlar´a gömülmek istediklerini söyleyerek, belediyeye vasiyette bulundu.


Manavgat için OSB talep edildi Güncel Manavgat için OSB talep edildi

Manavgat´ta organize sanayi bölgesi oluşturulması için çalışma başlatıldı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı´na gönderilen yazı ile talep dile getirildi. İlçeye 7 kilometre uzaklıkta, ulaşım ve enerji sorunu olmayan bir alana kurulması düşünülen OSB´nin turizmi olumsuz etkilemeyeceği belirtildi.


´Aldı Tour´ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde konser düzenleyecek Güncel ´Aldı Tour´ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde konser düzenleyecek

8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde ´Aldı Tour´ tarafından İncekum Pegasos Otel´de bir konser düzenlenecek.


Turistler, Alanya´yı dev bir huzurevine benzetti Güncel Turistler, Alanya´yı dev bir huzurevine benzetti

Hollandalı emekliler, Alanya´yı güzellikler içindeki dev bir huzurevine benzetti. Alanya emekli turistlerin gözde mekanı oldu.


GATAB´dan ´yeşil bina´ uygulaması... Güncel GATAB´dan ´yeşil bina´ uygulaması...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, ´´yeşil bina´´ uygulaması başlattıklarını bildirdi.


Demre´de voleybol turnuvasında Atatürk İlköğretim Okulu şampiyon oldu Güncel Demre´de voleybol turnuvasında Atatürk İlköğretim Okulu şampiyon oldu

Demre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce düzenlenen, İlköğretim Okulları Arası Voleybol Turnuvası sona erdi. Üç hafta süren turnuvada, Atatürk İlköğretim Okulu namağlup şampiyon oldu.


Korkuteli yeşilleniyor Güncel Korkuteli yeşilleniyor

Korkuteli Belediyesi´ne bağlı ekipler, ilçenin muhtelif yerlerinde bulunan orta refüj ve döner kavşaklarda başlattığı yeşillendirme çalışmalarını sürdürürken, ilçe merkezinde bulunan tüm parklar yeniden elden geçiriliyor.


Maganda kurşununun polis kurşunu çıkması... Güncel Maganda kurşununun polis kurşunu çıkması...

Antalya´da geçtiğimiz yıl bir restoranda maç izlediği sırada işadamı Mehmet Aslandağ´ın başına isabet ederek ölümüne neden olan kurşunun, Uşak Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Oktay Ateş´in silahından çıktığı tespit edildi. Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen Ateş, 5 bin YTL kefaletle serbest bırakıldı.


´Matematiği çözemeyen, önemli hiçbir şeyi çözemez´ Güncel ´Matematiği çözemeyen, önemli hiçbir şeyi çözemez´

Envar Koleji tarafından anne-baba ve öğretmenlere yönelik düzenlenen ´çocuklarda öğrenme´ konulu konferans, Prof. Dr. Ümran Korkmazlar´ın katılımıyla Antalya Dedeman Otel´de yapıldı.


Zarar gösteren mükellefe takip... Güncel Zarar gösteren mükellefe takip...

Sürekli zarar gösteren vergi mükellefleri takip altına alınacak. Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü 4-5 yıldır sürekli zarar beyan eden ve bunu alışkanlık haline getiren vergi mükelleflerini belirlediklerini ve listelerinin çıkarılmaya başlandığını kaydetti.


Tekirovalı izcilerden temizlik kampanyası Güncel Tekirovalı izcilerden temizlik kampanyası

Kemer Tekirova beldesi Halit Narin İlköğretim Okulu izci grubu, temizlik kampanyası gerçekleştirdi.


Gazipaşa tanıtım kitaplarının dağıtımına başlandı Güncel Gazipaşa tanıtım kitaplarının dağıtımına başlandı

Gazipaşa kaymakamlık öncülüğünde hazırlanan Gazipaşa tanıtım kitabının dağıtımına başlandı.


Sideli turizmciler, Türk tatilcileri bekliyor Güncel Sideli turizmciler, Türk tatilcileri bekliyor

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (Side TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, iç pazara da, yurt dışına verdikleri kadar önem verdiklerini belirterek, Türk tatilcileri Side´ye beklediklerini bildirdi.


Demre Çok Programlı Lisesi eski Müdürü yargılanacak Güncel Demre Çok Programlı Lisesi eski Müdürü yargılanacak

Milli Eğitim Bakanlığı´nca geçen yıl görevinden alınan ve Finike´ye öğretmen olarak atanan Demre Çok Programlı Lisesi eski Müdürü Bülent Günay hakkında okul bahçesindeki ağaçları kestirdiği iddiasıyla dava açıldı.


Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor Güncel Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor

Antalya´ya, 29 Martta gerçekleşecek güneş tutulmasının izlenmesi için 500 bin özel yapım gözlük getirildi.


Avrupalı kadınların çiçeği Antalya´dan... Güncel Avrupalı kadınların çiçeği Antalya´dan...

Antalya´dan 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla Avrupa ülkelerine, 40 milyon dal çiçek ihracatı yapıldığı bildirildi.


ATSO, ilçelerdeki sertifika programlarını bu yıl da devam ettirecek Güncel ATSO, ilçelerdeki sertifika programlarını bu yıl da devam ettirecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, odanın temsilciliklerinin bulunduğu ilçelerde geçen yıl başlatılan eğitim sertifika programlarının bu sene de süreceğini bildirdi.


Alanya Clup Paradiso Otel personelleri Kızılay´a kan bağışladı Güncel Alanya Clup Paradiso Otel personelleri Kızılay´a kan bağışladı

Alanya ilçesine bağlı Kestel beldesinde hizmet veren Clup Paradiso Otel personelleri, Türkiye Kızılay Derneği Antalya Kan Toplama Merkezi´ne birer ünite kan bağışladı.


Alanyalı 7 bayan ressam resimlerini Fransa´da sergileyecek Güncel Alanyalı 7 bayan ressam resimlerini Fransa´da sergileyecek

Alanya ilçesinde bulunan bayan ressamlar, Fransa´da açılacak olan sergide ´Anadolu´dan ve Alanya Görüntüleri´ konulu çalışmalarını sergileyecek. 6-16 Nisan´da açılacak olan sergiye Alanyalı 7 bayan ressam katılacak.


Kaçmaz: Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz Güncel Kaçmaz: Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz

Alanya AK Parti İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz, ´Alanya için çalışmalarımıza kaldığımız yerden büyük bir heyecanla devam edeceğiz. Asla rehavete kapılmayacağız.´ dedi.


Türel´den Canlı Hayvan Borsası´na destek... Güncel Türel´den Canlı Hayvan Borsası´na destek...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kurulacak olan Canlı Hayvan Borsası´na her türlü desteği vereceklerini bildirdi.


Finike´de İtfaiye Birliği kuruldu Güncel Finike´de İtfaiye Birliği kuruldu

Finike´de 5 belediyenin işbirliğiyle ´İtfaiye Birliği´ kuruldu. Finike Kaymakamı Ahmet Önal ve İl Genel Meclisi üyelerinin girişimleriyle, Finike İlçe Belediyesi, Hasyurt, Sahilkent, Turunçova ve Yeşilyurt belde belediyelerinin katılımıyla ´´İtfaiye Birliği´´ kuruldu.


Doğanın çalışkan işçileri işbaşında... Güncel Doğanın çalışkan işçileri işbaşında...

Anadolu´da bahar bir başka güzeldir. Bahar Anadolu´da önce Güney sahillerindeki Antalya ve çevresine gelir. İnanışa göre, Şubat ayında önce havaya sonra suya, ardından da toprağa cemre düşer.


Mimarlar Odası Manavgat Şubesi yeni binasına taşındı Güncel Mimarlar Odası Manavgat Şubesi yeni binasına taşındı

Mimarlar Odası Genel Başkanı Oktay Ekinci açılışta yaptığı konuşmada, mimarlık kültürünün toplumun kültürü olduğunu belirterek, toplumun yarattığı kültür neticesinde mimarların politika ürettiğini söyledi.


Gazipaşa Musiki Cemiyeti kuruldu Güncel Gazipaşa Musiki Cemiyeti kuruldu

Çeşitli mesleklere mensup müzikseverlerin üye olduğu Cemiyet, pazartesi ve perşembe günleri akşam, cumartesi günleri de gündüz müzik öğretmeni Numan Kocabaş´tan ders alıyorlar.


Mahmutlar´ın çok kapsamlı sosyal ve kültürel yapısı ev ev tespit edildi Güncel Mahmutlar´ın çok kapsamlı sosyal ve kültürel yapısı ev ev tespit edildi

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesi Belediye Başkanı Alaattin Çakır, beldenin çok kapsamlı sosyal ve kültürel yapısını ev ev tespit ettirdi.


Sivil toplum kuruluşları nükleer enerjiyi tartışacak Güncel Sivil toplum kuruluşları nükleer enerjiyi tartışacak

Antalya´da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, yarın yapacakları toplantıyla nükleer enerji konusunda stratejilerini belirleyecekler.


Kent Meydanı ihaleye çıkıyor Güncel Kent Meydanı ihaleye çıkıyor

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ihale şartnamesi hazırlanan Konyaaltı Belediyesi Kent Meydanı’nın 8 Mart 2006 tarihinde ihaleye çıkartılacağını söyledi.


Antalya´nın ilk kadın doğum hastanesi... Güncel Antalya´nın ilk kadın doğum hastanesi...

Akdeniz Bölgesinin ilk ve tek tüp bebek merkezi olarak yola çıkan Antalya Tüp bebek Merkezi yine bir ilke imza atıyor.


Develer güreşten kaçtı Güncel Develer güreşten kaçtı

Kaş´a bağlı Çerler Köyü´ne, içme suyu getirmek amacıyla düzenlenen deve güreşlerinde, güreşmek istemeyen develer zor anlar yaşattı.


Demre Noel Baba Kuş Cenneti´nde 159 kuş türü yaşıyor Güncel Demre Noel Baba Kuş Cenneti´nde 159 kuş türü yaşıyor

Demre Noel Baba Kuş Cenneti´nde 159 kuş türünün yaşadığı bildirildi. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Kuş Gözlemcileri Kulübü, Demre Noel Baba Kuş Cenneti´nde kuş çeşitliliğini inceledi.


Kemer Belediye Tiyatrosu bölgenin gururu oldu Güncel Kemer Belediye Tiyatrosu bölgenin gururu oldu

Kemer Belediye Tiyatrosu 2005 -2006 sezonuna ´ Benim Matrak Ailem ´ adlı oyunla, dolu dizgin devam ediyor. Kemer ve çevre beldelerden seyirci yağan oyuna en fazla ilgiyi gösterenler de Kemer’den sonra Göynük seyircisi.


Alanya´da tur tekneleri kıyıya çekilerek tamirattan geçiriliyor Güncel Alanya´da tur tekneleri kıyıya çekilerek tamirattan geçiriliyor

Alanya ilçesinde yaz döneminde turistleri mavi yolculuğa çıkaran tur tekneleri sezon hazırlıklarına başladı.


Güven Koleji, basketbolda Kemer şampiyonu... Güncel Güven Koleji, basketbolda Kemer şampiyonu...

Kemer´de ilköğretim okulları arasında düzenlenen ´Küçük Erkekler Basketbol Turnuvası´nda Özel Güven Koleji şampiyon oldu.


Gazipaşa´da Ziraat Odası ´Alo Çiftçi Hattı´ kurdu Güncel Gazipaşa´da Ziraat Odası ´Alo Çiftçi Hattı´ kurdu

Gazipaşa Ziraat Odası ´Alo Çiftçi Hattı´ kurdu. Günün 24 saati hizmet veren Alo Çifçi Hattı, üreticilerin sorunlarını dinleyerek çözüm üretiyor.


´Sürdürülebilir tarımın yapılması için çiftçilerimiz eğitilmeli´ Güncel ´Sürdürülebilir tarımın yapılması için çiftçilerimiz eğitilmeli´

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Muhasip Üyesi Necat Avcı, sürdürülebilir tarımın yapılması için çiftçinin eğitilmesi gerektiğini söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...