Salı, 22 Ekim 2019
Serik´te esnaflara kurs müjdesi... Güncel Serik´te esnaflara kurs müjdesi...

Serik İlçesi´nde vergi dairesinde kaydı olan ancak halen ustalık belgesi almamış olan esnaflar için telafi kursları açılacağı bildirildi.


Öğrencilerden kitap toplama kampanyası... Güncel Öğrencilerden kitap toplama kampanyası...

Korkuteli´deki Arif Cebeci İlköğretim Okulu Kütüphane Kulübü öğrencileri, kütüphanelerindeki boş rafları doldurmak için kitap toplama kampanyası başlattı.


Eski ev eşyaları yeniden şekilleniyor Güncel Eski ev eşyaları yeniden şekilleniyor

Korkuteli´de ahşap ve seramik boyama kurslarına katılan bayanlar, kullanılmayan ev eşyalarına hayat veriyor.


Alanya´da sokak köpekleri dağ keçilerinin neslini tüketiyor Güncel Alanya´da sokak köpekleri dağ keçilerinin neslini tüketiyor

Alanya´nın Mahmutlar Beldesi Cebelireis Dağı´nda koruma altına alınan dağ keçisi ve geyiklerin, vahşileşen sokak köpekleri tarafından parçalanarak katledildiği bildirildi.


´İp´ler otelcinin eline geçiyor Güncel ´İp´ler otelcinin eline geçiyor

Otel rezervasyonlarını internet ortamına taşıyan sistemin Türkiye´de az sayıda otel tarafından kullanıldığı, sistemin otelcilerin fiyatlarını kendilerinin belirlemesine olanak tanıdığı bildirildi.


Kepez Belediyespor güreşçileri madalyaya doymuyor Güncel Kepez Belediyespor güreşçileri madalyaya doymuyor

Kepez Belediyespor Kulübü güreş takımı, 14-15 Martta Serik´te düzenlenen 13-14 yaş okullar arası güreş karşılaşmalarında başarılı bir performans sergiledi.


Demre´de artan yoğunluk turizmcileri umutlandırdı Güncel Demre´de artan yoğunluk turizmcileri umutlandırdı

Demre ilçesinde son günlerde artan yoğunluk turizmcileri umutlandırdı. Antalya yöresindeki günübirlik turizmin, en önemli merkezlerinden biri olan Demre´de, son günlerde turizmde hareketlilik başladı.


ASAT, kazdığı cadde ve sokakları yeniden asfaltlıyor Güncel ASAT, kazdığı cadde ve sokakları yeniden asfaltlıyor

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), kanalizasyon ve yağmur suyu çalışması yaptığı cadde ve sokakları yeniden asfaltlamaya başladı.


Demre´de ´Nijerli Çocuklar Ölmesin´ kampanyası... Güncel Demre´de ´Nijerli Çocuklar Ölmesin´ kampanyası...

Demre´deki Kum İlköğretim Okulu öğrencileri ´´Nijerli Çocuklar Ölmesin´´ kampanyası başlattı.


Finike´de 14 öğrencinin okula devamı sağlandı Güncel Finike´de 14 öğrencinin okula devamı sağlandı

Finike´de, 14 öğrencinin okula devamı sağlandı. Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce, ilçeye bağlı Yuvalılar köyünde, 28 öğrencinin okula devam etmediğinin belirlenmesi üzerine çalışma başlatıldı.


Açık havada aletli spor imkanı... Güncel Açık havada aletli spor imkanı...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce Atatürk Parkı ve Cam Piramit alanında iki ayrı bölgeye, halkın ücretsiz kullanımı için dış mekan jimnastik ve spor aletleri yerleştirilmeye başlandı.


´Asıl büyük projelerimiz, 28 Mart´tan sonra başlayacak´ Güncel ´Asıl büyük projelerimiz, 28 Mart´tan sonra başlayacak´

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, son yapılan ankete göre vatandaşların yüzde 76´sının belediyenin çalışmalarından memnun olduğunun ortaya çıktığını belirterek, asıl büyük projelerin 28 Mart´tan sonra başlayacağını bildirdi.


Manavgat´ta sıtma konferansı... Güncel Manavgat´ta sıtma konferansı...

Antalya Sıtma Savaş Dispanseri Başhekimi Bünyamin Semerci, sıtmanın küresel bir hastalık olduğunu belirterek, dünyada her yıl iki milyon insanın bu hastalıktan hayatını kaybettiğini söyledi.


KEMİAD´ın ´Pegasus´ romanı büyük ilgi gördü Güncel KEMİAD´ın ´Pegasus´ romanı büyük ilgi gördü

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) tarafından yayınlanan ´´Pegasus´´ adlı romanının büyük ilgi gördüğü bildirildi.


İsrail gemileri geliyor Güncel İsrail gemileri geliyor

Alanya´ya bu yıl İsrail´den denizyoluyla 80 bin turist geleceği bildirildi. Alanya Liman İşletmeleri ve Denizcilik Anonim Şirketi (ALİDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Müfit Kaptanoğlu, İsrail´den yolcu gemilerinin, nisan ayının ilk haftasından itibaren Alanya Limanı´na gelmeye başlayacağını söyledi.


Bahar Satranç Turnuvası... Güncel Bahar Satranç Turnuvası...

Özel Manavgat Koleji ve Manavgat Satranç İlçe Temsilciliği tarafından ´´1.Bahar Satranç Turnuvası´´ düzenleneceği bildirildi.


Tutuklu ve hükümlüler sertifika aldı Güncel Tutuklu ve hükümlüler sertifika aldı

Elmalı Kapalı Cezaevinde açılan sebze ve meyve yetiştiriciliği kursunu tamamlayan tutuklu ve hükümlülere sertifikaları verildi.


Yunanlı’ların alışveriş keyfi Güncel Yunanlı’ların alışveriş keyfi

Özellikle Cuma günler Kaş sakinleri için özel bir gün sayılıyor. İlçede kurulan Pazar, sadece Kaş halkına değil Hemen yanıbaşımızdaki Meis adasında yaşayan Yunanlı’ların da uğrak yeri...


Kaş sezona hazırlanıyor Güncel Kaş sezona hazırlanıyor

Yaz sezonunun yaklaştığı şu günlerde Kaş kendini yenileme çalışmalarına hız verdi. İlçe içindeki yolların parke taşlarını onaran Belediye, alt yapı çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Kanalizasyon ve içme suyu için ilçenin pek çok yeri kazılalar yenileme çalışmaları sürdürülüyor.


Sağlık Sektörüne Taze Kan Güncel Sağlık Sektörüne Taze Kan

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ile Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (AKÜNSEM) işbirliği ile gerçekleştiren “Sağlık Sektörüne Yardımcı Eleman Yetiştirme” konulu sertifika programını bitiren kursiyerler sertifikaları törenle verildi. Toplam 25 saat süren eğitime 37 kursiyer katıldı.


Akseki Cezaevi´nde masa tenisi turnuvası... Güncel Akseki Cezaevi´nde masa tenisi turnuvası...

Akseki´de bulunan kapalı cezaevinde çeşitli suçlardan yatan mahkumlar arasında masa tenisi turnuvası düzenlendi.


Danimarkalılar Türkiye´den mülk satın alabilecek Güncel Danimarkalılar Türkiye´den mülk satın alabilecek

Danimarka vatandaşları, bugün itibariyle Türkiye´den mülk satın alabilecek. Türkiye´den mülk almak isteyen Danimarka vatandaşlarının yaşadığı tapu çilesi sona erdi. Yeni yasaya göre, Danimarka vatandaşları Türkiye´de 6 ay ikamet etmek şartıyla 1, beş yıl ikamet etmek kaydıyla ise 2 daire satın alabilecek


Mahmutlar Beldesinin, ´Atık Su Arıtma Tesisi´ni Sartes firması yapacak Güncel Mahmutlar Beldesinin, ´Atık Su Arıtma Tesisi´ni Sartes firması yapacak

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesi Belediyesi, atık su sorununu 50 yıl süreyle çözecek olan ´Atık Su Arıtma Tesisi´nin ihalesini Sartes firmasıyla imzaladığı protokolle resmileştirdi.


Diyaliz hastalarında kemik kırıklığı... Güncel Diyaliz hastalarında kemik kırıklığı...

Türk, Yunan ve Kanadalı doktorların ortaklaşa yaptığı araştırma sonucunda, şişman ve uzun boylu diyaliz hastalarının kemiklerinin daha sağlam, zayıf ve kısa boylu hastaların kemiklerinin ise daha zayıf olduğu ortaya çıktı.


Kumluca´da gençlik haftası... Güncel Kumluca´da gençlik haftası...

Kumluca´da mayıs ayında gerçekleştirilecek gençlik haftası etkinlikleri, 14 Mayıs´ta halk yürüyüşü ile başlayacak.


Halı Saha Futbol Turnuvası... Güncel Halı Saha Futbol Turnuvası...

Kumluca ilçesinde belediye tarafından düzenlenen halı saha futbol turnuvasına, ´´Büyük savaş´´ lakaplı futbolcu Savaş Demiral da katılıyor.


Antalya´da kültür-sanat... Güncel Antalya´da kültür-sanat...

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), bugün ve 22 Mart Çarşamba günü, Victor Hugo´nun ünlü eseri ´´Notre Dame´ın Kamburu´´nu sahneleyecek.


Tolunay’ın ziyaret turu devam ediyor Güncel Tolunay’ın ziyaret turu devam ediyor

Başkan Tolunay, Rektör Akaydın, Dekan Melikoğlu, Başhekim Eray ve İl Genel Sekreteri Dağlı’yı ziyaret etti. Dağlı’dan yeni yapılanma hakkında bilgi aldı.


AÜ yemekhanesine ödül Güncel AÜ yemekhanesine ödül

Akdeniz Üniversitesinin (AÜ) yemekhaneleri TürkStudent.Net tarafından her yıl düzenlenen ´´Yılın Üniversite Yemekhanesi´´ yarışmasında 3 ödül birden aldı.


Mevlana-Migros 4 dakika Güncel Mevlana-Migros 4 dakika

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Falez Tünel Geçişli Köprülü Kavşağı inşaatının, büyük bölümü tamamlandı.


Serik ´kupa´sına kavuştu Güncel Serik ´kupa´sına kavuştu

Süper Amatör Lig´de ilk üçe kalarak 3. lig terfi maçlarını oynamaya hak kazanan Serik Belediyespor, üçüncülük kupasını aldı.


Birhan Keskin´e Altın Portakal Şiir Ödülü... Güncel Birhan Keskin´e Altın Portakal Şiir Ödülü...

Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl onuncusu verilen Altın Portakal Şiir Ödülü´nün yeni sahibi Birhan Keskin´e ödülün Dünya Şiir Günü´nde sunulacağı bildirildi.


Demre´de film çekimi... Güncel Demre´de film çekimi...

Türk ve yabancı oyunculardan oluşan film ekibi, Demre´de çekim yaptı. ´´Kutsal Kılıç Efsanesi´´ adlı filmin çekimleri için Antalya´ya gelen 35 kişilik Türk, Amerikan oyuncu ve yapımcılardan oluşan ekip, Saklıkent, Perge, Kurşunlu Şelalesi ve Demre´de bulunan Noel Baba Kilisesi ile Myra antik kentinde çalışmalarını sürdürdü.


Finike Öğretmen Evi onarılıyor Güncel Finike Öğretmen Evi onarılıyor

Finike´deki öğretmen evinde, tadilat ve onarım çalışmalarına başlandı. Finike Öğretmen Evi Müdürü Halil Yılmaz, liman içinde öğretmen evi olarak kullanılan binanın kullanıma yetersiz kaldığını belirterek, tadilat ve onarıma alındığını kaydetti.


Finike Ova yolunda kaldırım ve onarım çalışmaları Güncel Finike Ova yolunda kaldırım ve onarım çalışmaları

Finike´de, Yenimahalle de, Fatih Bulvarı´nın devamı olan ova yolunda kanal, kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarına başlandı.


´Nafile Dünyası´ adlı oyun ilgi gördü Güncel ´Nafile Dünyası´ adlı oyun ilgi gördü

Finike Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Atilla Öztürk´ün organizasyonunda gerçekleştirilen, Hasan Şahintürk´ün yönettiği, Oktay Arayıcı´nın yazdığı, Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen iki perdelik oyun ´´Nafile Dünyası´´ adlı oyun, Sahilkent Belediye Düğün Salonu´nda sahnelendi.


KEMİAD bünyesinde yabancılar komitesi kuruldu Güncel KEMİAD bünyesinde yabancılar komitesi kuruldu

Kemer Turizm ve İşadamları Derneği (KEMİAD) bünyesinde, ilçede yaşayan yabancıların Türkiye´deki yeni yaşamlarına yardımcı olmak amacıyla ´´Yabancılar Komitesi´´ kuruldu.


Bilgisayar hırsızları güvenlik kamerasına yakalandı Güncel Bilgisayar hırsızları güvenlik kamerasına yakalandı

Antalya´da bir bilgisayar firmasından diz üstü bilgisayar çalan kişiler, güvenlik kamerasına yakalandılar.


Akdeniz Üniversitesi öğrencisi intihar etti Güncel Akdeniz Üniversitesi öğrencisi intihar etti

Akdeniz Üniversitesi´ne yüksek lisans başvurusu yapan genç, evinde intihar etti. Etiler Mahallesi´nde, E.Ö´yü (25) yemeğe çağırmak için evine giden komşuları, gencin asılı cesediyle karşılaştı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, yaptıkları ilk araştırmada, E.Ö´nün kablo ile kendini astığını belirledi.


Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor Güncel Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor

Güneş tutulmasının en iyi gözleneceği illerden bir olan Antalya, 29 Mart´a hazırlanıyor. Türk-Japon Dostluk Derneği tarafından Manavgat´ın Sağirin Köyü´nde köy kurma çalışmaları başlatılırken, çeşitli etkinlikler düzenleniyor.


Galatasaraylılar Derneği´nde yeni yönetim belirlendi Güncel Galatasaraylılar Derneği´nde yeni yönetim belirlendi

Antalya Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına Gökmen Güzel yeniden getirildi.


Kahramanmaraşspor:0 Alanyaspor:2 Güncel Kahramanmaraşspor:0 Alanyaspor:2

İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi Yükselme Grubu´nda Alanyaspor, Kahramanmaraşspor´u 2-0 yendi.


Çanakkale´de sanal gezinti konferansı... Güncel Çanakkale´de sanal gezinti konferansı...

Kaş´ta, ´´Çanakkale´de sanal gezinti´´ konulu konferans düzenlendi. Kaş Genç İşadamları Derneği´nce organize edilen Çanakkale´de Sanal Gezinti konferansını, Tarihçi-Yazar Talha Uğurluel verdi.


Türk Polis Teşkilatı´nın 161. kuruluş yıldönümü... Güncel Türk Polis Teşkilatı´nın 161. kuruluş yıldönümü...

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından kuruluş yıldönümü etkinleri kapsamında futbol turnuvası düzenlenecek.


Mahkeme Başkanı´nın nasihatları davadan vazgeçirdi Güncel Mahkeme Başkanı´nın nasihatları davadan vazgeçirdi

Antalya´da, bir öğretmen hakkında ´´dayak´´ iddiasıyla açılan dava, mahkeme başkanının aileye verdiği nasihatlarla düştü.


Manavgat´ta sahte kredi kartı operasyonu... Güncel Manavgat´ta sahte kredi kartı operasyonu...

Manavgat´ta, yabancılara ait kredi kartlarının bilgilerini kopyalayarak, bu kartlardan para çektikleri belirlenen 4 kişi yakalandı.


´Paramız az, yapacak işimiz çok´ Güncel ´Paramız az, yapacak işimiz çok´

Bütçesi 55,7 milyon YTL olarak belirlenen Antalya İl Özel İdaresi´ne gelen talep miktarının 400 milyon YTL olduğu bildirildi.


Antalya Emniyeti´nde e-maille suç duyurusu dönemi... Güncel Antalya Emniyeti´nde e-maille suç duyurusu dönemi...

Antalya Emniyet Müdürlüğü´ne, e-mail yoluyla da suç duyurusu yapılabileceği bildirildi.


´Medya çok büyük bir güçtür´ Güncel ´Medya çok büyük bir güçtür´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, medyanın çok büyük bir güç olduğunu, bu gücün de sorumluluğunun bulunması gerektiğini söyledi.


ASAT hız kesmiyor Güncel ASAT hız kesmiyor

Antalya sokak ve caddeleri son günlerde ASAT´ın başlattığı çalışmalarla tam bir şantiye görünümüne girdi.


Müzelerde ´halk günü´ uygulaması... Güncel Müzelerde ´halk günü´ uygulaması...

Müzelere yerli vatandaşların ziyaretini artırmak amacıyla her ayın ilk pazartesi günü ´´halk günü´´ olarak uygulanacak ve vatandaşlar müzeleri ücretsiz ziyaret edebilecekler.


Kredi kartlarına sürpriz kontör bedeli... Güncel Kredi kartlarına sürpriz kontör bedeli...

Antalya´da, güvenlik numarası elde edilen kredi kartlarıyla internet üzerinden işlem yaparak, yeni açılan 20 kontörlü hatta 2 biner kontör yükleyerek, bu hatları 50 YTL´ye sattığı iddia edilen 2 kişi, jandarma ekiplerince yakalandı.


´Hakemlerimiz İngilizce´yi çok iyi bilmeli´ Güncel ´Hakemlerimiz İngilizce´yi çok iyi bilmeli´

Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Mustafa Çulcu, Türk hakemlerinin, Avrupa ve dünya futbol arenasında boy gösterebilmesi için iyi derecede İngilizce bilmesi gerektiğini bildirdi.


Alanya Kaymakamı öğrencilere yurt sözü verdi Güncel Alanya Kaymakamı öğrencilere yurt sözü verdi

Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencilere, yurt sözü verdi.


´Türkiye olarak yeni enformasyon çağında dünyadaki yerimizi almamız lazım´ Güncel ´Türkiye olarak yeni enformasyon çağında dünyadaki yerimizi almamız lazım´

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, önümüzdeki 5 yıllık dönemde yepyeni bir çağın içerisine girileceğine inandığını belirterek, ´´Türkiye olarak enformasyon çağında dünyadaki yerimizi almamız lazım´´ dedi.


Japon yönetmen, Noel Baba belgeseli çekecek Güncel Japon yönetmen, Noel Baba belgeseli çekecek

Kanada´ki Gorica Productions´ın yapımcı ve yönetmeni Japon Kyoko Yokoma´nın, Noel Baba ile ilgili belgesel yapmak üzere Antalya´ya geleceği bildirildi.


Manavgat Devlet Hastanesi´nde 6 tayin... Güncel Manavgat Devlet Hastanesi´nde 6 tayin...

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Rasim Kanar´ın da arasında bulunduğu 6 doktor, Antalya´nın çeşitli ilçelerine atandı.


TODOSK sporcularına yönelik kış gelişim eğitimi tamamlandı Güncel TODOSK sporcularına yönelik kış gelişim eğitimi tamamlandı

Türkiye Dağcılık Federasyonu´nun Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) sporcuları için düzenlediği bölgesel kış gelişim eğitimi tamamlandı.


Cezaevinde mahkumlara moral günü Güncel Cezaevinde mahkumlara moral günü

Kumluca kapalı cezaevinde mahkumlar için moral günü düzenlendi. Kumluca Cumhuriyet Başsavcısı Musa Ünel tarafından organize edilen moral gününe Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Kutsal Mintaş, Kumluca´da görev yapan savcı ve hakimler, cezaevi yönetimi ve mahkumlar katıldı.


Okul servislerine yönelik denetimler... Güncel Okul servislerine yönelik denetimler...

Antalya´da ikinci öğretim yılında okul servislerine yönelik denetimlerde, 29 sürücüye 2 bin 48 YTL ceza verildi.


Antalya´da ´Çanakkale´ sergisi açıldı Güncel Antalya´da ´Çanakkale´ sergisi açıldı

Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası dolayısıyla Antalya Kültür Merkezi fuayesinde ´´Çanakkale Fotoğrafları ve Malzemeleri Sergisi´´ açıldı.


Medi-Tıp Fuarı Haziran´da Antalya´da açılacak Güncel Medi-Tıp Fuarı Haziran´da Antalya´da açılacak

Antalya 3. Medi-Tıp Fuarı, 2 Haziran´da Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi´nde başlayacak.


Kestel Gölü´nün kurutulması... Güncel Kestel Gölü´nün kurutulması...

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz, Burdur´un Bucak ilçesindeki Kestel Gölü´nün kurutulmasının yeraltı su seviyelerini düşürdüğünü, bölgedeki nem seviyesindeki düşüşün ise tarımsal üretimi olumsuz etkilediğini savundu.


MÜSİAD Antalya Şube Başkanı İşlek: ´Kalkınmanın dinamosu eğitimdir´ Güncel MÜSİAD Antalya Şube Başkanı İşlek: ´Kalkınmanın dinamosu eğitimdir´

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı İbrahim İşlek, kalkınmanın dinamosunun eğitim olduğunu söyledi.


Dış Ticaret uzmanlarından Kepez´e ziyaret... Güncel Dış Ticaret uzmanlarından Kepez´e ziyaret...

Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı´nda yeni göreve başlayan dış ticaret uzman yardımcıları Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner´i ziyaret ettiler.


MATSO üyelerine seminer Güncel MATSO üyelerine seminer

Türk Standartları Enstitüsünce (TSE) Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) üyelerine yönelik seminer verilecek.


Dış Ticaret Müsteşarlığı görevlilerinden Evcilmen´e ziyaret... Güncel Dış Ticaret Müsteşarlığı görevlilerinden Evcilmen´e ziyaret...

Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı´nda yeni göreve başlayan Uzman Yardımcıları, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´i ziyaret etti.


Yağmur, çiftçinin yüzünü güldürdü Güncel Yağmur, çiftçinin yüzünü güldürdü

Korkuteli İlçesi Ziraat Odası Başkanı Murat Eren, son 4 günde yağan yağmurun çiftçiyi sevindirdiğini belirtti.


Pınarlı Belediyesi´nden haşereyle mücadele... Güncel Pınarlı Belediyesi´nden haşereyle mücadele...

Serik´e bağlı Pınarlı Belde Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte haşere ve larva mücadelesine başladı.


Öğrencilerin yörük kültürü merakı... Güncel Öğrencilerin yörük kültürü merakı...

Serik´te bulunan Serik Anadolu Lisesi Folklor Kulübü tarafından yörük kültürü ve göçerlik konusunda bilgi edinmek için gezi düzenlendi.


Alanya´da narenciye üreticisinin baz istasyonu isyanı... Güncel Alanya´da narenciye üreticisinin baz istasyonu isyanı...

Narenciye fiyatlarının düşüklüğünden yakınan çiftçinin başı şimdi de meyvelerin çürümesiyle dertte. İddiaya göre, Dim Bıçakçı Köyü´ne kurulan 2 adet baz istasyonu, 500 metre çevresinde bulunan tüm portakal ağaçlarındaki meyvelerinin çürümesine neden oldu.


2. Futbol Ligi A Kategorisi´nde 26, 27 ve Ertelenen 19. hafta maç programı... Güncel 2. Futbol Ligi A Kategorisi´nde 26, 27 ve Ertelenen 19. hafta maç programı...

Türkiye 2. Futbol Ligi A Kategorisi´nde 26, 27 ve ertelenen 19. hafta maçlarının programı belli oldu.


Gençler, Kumluca yönetiminde... Güncel Gençler, Kumluca yönetiminde...

Kumluca İlçesi´nde yönetimde söz sahibi olacak genç beyinler, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında toplandı.


Mahkumlara moral günü düzenlendi Güncel Mahkumlara moral günü düzenlendi

Kumluca Kapalı Ceza ve Tutuklu Evi´nde mahkumlar için moral günü düzenlendi.


Serik´te el sanatları sergisi... Güncel Serik´te el sanatları sergisi...

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksekokulu El Sanatları Programı tarafından gerçekleştirilen sergi, yüksekokulun sergi salonunda açıldı.


Korkuteli Belediyesi tekvando takımı ilçeye 8 madalya kazandırdı Güncel Korkuteli Belediyesi tekvando takımı ilçeye 8 madalya kazandırdı

Korkuteli Belediyesi Tekvando Takımı, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yıldız ve Minikler Teşvik Turnuvası´nda 4 madalya kazandı.


Serik Meslek Yüksekokulu´nda el sanatları sergisi... Güncel Serik Meslek Yüksekokulu´nda el sanatları sergisi...

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksekokulu (SMYO) El Sanatları Programı tarafından gerçekleştirilen sergi, yüksekokulun sergi salonunda açıldı. Atatürk´ün Antalya´nın Serik ilçesine gelmesi onuruna düzenlenen bir dizi etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilen serginin açılışını, Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı gerçekleştirdi.


Alanya´nın kardeş şehri Gladbeck´te bir hastaneye mescid yaptırıldı Güncel Alanya´nın kardeş şehri Gladbeck´te bir hastaneye mescid yaptırıldı

Alanya´nın Almanya´daki kardeş şehri Gladbeck´te bir hastaneye Müslümanlar için mescid yaptırıldı. Almanya´da ´Huzur Odası´ olarak tabir edilen ibadethanenin girişine ´Mescid´ tabelası asıldı.


Alanya turizmciler, ITB Berlin fuarından eli boş döndü Güncel Alanya turizmciler, ITB Berlin fuarından eli boş döndü

Alanya´daki turizmciler, ´Uluslararası Turizm Borsası Berlin Fuarı´ndan(ITB) eli boş döndü.


20 yaşındaki ressam, 300´ün üzerinde yağlıboya tablosu yaptı Güncel 20 yaşındaki ressam, 300´ün üzerinde yağlıboya tablosu yaptı

Alanya´da 20 yaşındaki ressam ve seramik sanatçısı Murtuza Günay, 300´ün üzerinde yağlıboya tablo yaparak büyük bir başarıya imza attı.


Tolunay’dan ziyaret Güncel Tolunay’dan ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay ve yönetim, denetim, disiplin kurulu üyeleri, Bağ-Kur İl Müdürü Nuri Dayan, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sezai İrtem ve İl Genel Meclis Başkanı Bilal Özgür’ü ziyaret etti.


Okullar unutmadı... Güncel Okullar unutmadı...

Gerek resmi ve gerekse de özel kuruluş ve firmalar tarafından her sene olduğu gibi bu yıl da unutulan ya da gerekli ilgiyi görmeyen Dünya Tüketiciler Günü’nü Hacı Yusuf Mescit Mahallesi Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu unutmadı


Takside ev konforu... Güncel Takside ev konforu...

Antalyalı bir taksi şoförü, aracında, müşterilerine internet imkanı sağlıyor, çay, kahve, kahvaltı sunuyor, günlük gazete servisi yapıyor.


´Arapça imza´ iddiası.. Güncel ´Arapça imza´ iddiası..

CHP Antalya Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Şahin´in belediye dışı yazışmalarda Türkçe, belediye içi yazışmalarda ise Arapça karakterler kullanarak imza attığını iddia etti.


Gazipaşa´da bahar dönemi bezelye hasadı başladı Güncel Gazipaşa´da bahar dönemi bezelye hasadı başladı

Gazipaşa İlçesi´nde, bezelye hasadına başlandı. Çiftçiler, sonbaharda ekilen ve kış boyunca bakım istemeyen bezelye bahçelerinde hasada ve ürünlerini Gazipaşa ile Alanya hallerinde pazarlamaya başladılar.


Demre´de levhalar değişmeye başladı Güncel Demre´de levhalar değişmeye başladı

Demre´de, üzerinde ´´Kale´´ yazan yol levhaları, ´´Demre´´ olarak değiştirilmeye başlandı.


Üreticilere ´Bal birliği kurun´ çağrısı... Güncel Üreticilere ´Bal birliği kurun´ çağrısı...

Gazipaşa Tarım İlçe Müdürü Hasan Aslan, üreticilere sahte bal ve balcılarla mücadele etmek için birlik kurmaları çağrısında bulundu.


MEB müfredatına Rusça da giriyor Güncel MEB müfredatına Rusça da giriyor

Türkiye´ye en fazla turist gönderen ikinci ülke olan Rusya ile çalışan bir turizm acentesi, Rusça eğitim verilen bir okul yaptırmak için protokol imzaladı.


Maliyeciler vergi kaçırıldığı ihbarı gelince geneleve baskın düzenledi Güncel Maliyeciler vergi kaçırıldığı ihbarı gelince geneleve baskın düzenledi

Antalya Genelevi´nden vergi kaçırıldığı yönünde ihbar gelince, maliyeciler baskın düzenledi.


Belediyenin mazotunu çalarken yakalandılar Güncel Belediyenin mazotunu çalarken yakalandılar

Kepez Belediyesi´ne ait mazot tanklarından mazot hırsızlığı yapmaya çalışan iki kişi suçüstü yakalandı.


MYO, Serik´te sergi açtı Güncel MYO, Serik´te sergi açtı

Serik Meslek Yüksek Okulu (MYO), el sanatları sergisi açtı. Atatürk´ün Serik´e gelişinin 76. yıldönümü anısına yapılan serginin açılışına Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Fatih Yılmaz ve öğretim görevlisi Sedef Altun katıldı.


Avsallar beldesi imar planı projesini tamamladı Güncel Avsallar beldesi imar planı projesini tamamladı

Alanya´ya bağlı Avsallar beldesinin imar planı yürürlüğe girdi. Avsallar Belediye Başkanı Yusuf Akdemir, beldelerinin turizm sezonuna eksiksiz olarak gireceğini söyledi.


Serbest Güreş Şampiyonası Türkiye 5.´si Korkuteli´den... Güncel Serbest Güreş Şampiyonası Türkiye 5.´si Korkuteli´den...

Korkuteli´de Bayram Ali İslamoğlu, Serbest Güreş Şampiyonası´nda Türkiye beşincisi oldu.


Süper Lig hakemleri testten geçti Güncel Süper Lig hakemleri testten geçti

Turkcell Süper Lig hakemleri eğitim semineri Antalya´da başladı. Seminer öncesinde hakemler 2 bin 800 metrelik cooper testinden geçerken, tüm hakemler testi 12 dakikanın altında bitirdi.


Lara için kuma gömüldüler Güncel Lara için kuma gömüldüler

Antalya´da Lara kumullarının ekolojik yapısının bozulmasını engellemek amacıyla bir grup çevreci ´´Kuma Gömülme´´ eylemi yaparak, Lara Kent Parkı Projesi´ni protesto etti.


Antalya´da bankamatik soygunu... Güncel Antalya´da bankamatik soygunu...

Antalya´nın en işlek caddelerinden biri olan Güllük Caddesi üzerindeki Vakıfbank´a ait bankamatik, oksijen kaynağıyla kesilerek soyuldu.


Başkan Kaya´nın ´zorla görevinden istifa ettirildiği´ iddiası... Güncel Başkan Kaya´nın ´zorla görevinden istifa ettirildiği´ iddiası...

Doğruyol Partisi (DYP) Korkuteli İlçe Başkanı Ahmet Kaya, Antalya İl Yönetimi´nin baskısıyla ´zorla görevinden istifa ettirildiğini´ öne sürdü.


Belek´te okuma yazma kursu... Güncel Belek´te okuma yazma kursu...

Belek beldesinde okuma yazma kursu başlatıldı. Belek Belediyesi öncülüğünde, Serik Halk Eğitim Merkezince düzenlenen okuma yazma kursu birinci kademe dersleri başladı. Belek İlköğretim Okulundaki kurslar 18 Mayısa kadar devam edecek.


Dış Ticaret Müsteşarlığı Uzman yardımcılarından ziyaret... Güncel Dış Ticaret Müsteşarlığı Uzman yardımcılarından ziyaret...

Dış Ticaret Müsteşarlığı´nda yeni göreve başlayan dış ticaret uzman yardımcıları, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Esat Göyük´ü ziyaret etti


Tekirova Belediyesi´ne ISO standardı... Güncel Tekirova Belediyesi´ne ISO standardı...

Tekirova Belediyesi, kalite ve yönetim sistemlerinden olan ISO 9000, 14001 ve OHAS 18001 standartları için çalışmalara başladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70688 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...