Cumartesi, 19 Ekim 2019
7. Türkiye SHÇEK Judo Şampiyonası... Güncel 7. Türkiye SHÇEK Judo Şampiyonası...

7. Türkiye Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Judo Şampiyonası, Alanya´da başladı.


Alanya´da ´hijyen´ semineri... Güncel Alanya´da ´hijyen´ semineri...

Alanya´da, gıda sektörü çalışanları ve işletmecilerine yönelik hijyen semineri düzenlendi.


Hayata aile bireyleri sayesinde tutundular Güncel Hayata aile bireyleri sayesinde tutundular

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi´nde bir baba oğluna, Azerbaycanlı kadın ise kocasına böbreğini verdi.


Halk dansları öğreniyorlar Güncel Halk dansları öğreniyorlar

Demre´de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nce yetişkinlere yönelik halk dansları kursu açıldı.


Apollon Tapınağı´nda güneş tutulması konseri... Güncel Apollon Tapınağı´nda güneş tutulması konseri...

Manavgat´a bağlı Side beldesinde Yaylı Çalgılar Beşlisi, 29 Marttaki güneş tutulması sırasında müzik dinletisi sunacak.


2006 Minikler Ligi sezon açılış töreni yapıldı Güncel 2006 Minikler Ligi sezon açılış töreni yapıldı

2006 Minikler Ligi sezon açılışı düzenlenen törenle yapılırken, açılış törenine katılan Antalya Merkez İlçesi Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, spora ve sporun alt yapısına katkı sağlamak için spor tesisleri yapmaya devam edeceklerini söyledi.


Mimarların kavgası büyüyor Güncel Mimarların kavgası büyüyor

Uzun zamandan beri Mimarlar odası ile Peyzaj mimarları arasındaki çekişme mahkeme salonlarına taşındı.


Cumartesi şanslıları... Güncel Cumartesi şanslıları...

Cumartesi günü Antalya´da yaşayanlar arasında birkaç kişinin en şanslı günlerinden biriydi.


Güvenlik kamerasından tam güneş tutulması internet aracılığıyla dünyaya izlettirilecek Güncel Güvenlik kamerasından tam güneş tutulması internet aracılığıyla dünyaya izlettirilecek

Alanya Belediyesi, 29 Mart´daki tam güneş tutulmasını, ilçedeki güvenlik kamera sisteminden internet aracılığıyla dünyaya izlettirecek.


Trafik kazası kavgaya yol açtı Güncel Trafik kazası kavgaya yol açtı

Antalya´da, motosikletli arkadaşlarına otomobille çarpan sürücüyü kurusıkı tabanca kabzasıyla yaraladıkları ve arkadaşlarını hastaneye götürmek amacıyla, otomobili zorla aldıkları ileri sürülen 3 zanlıdan 2´si yakalandı.


Antalya´da Rus spikerden Rusça haber... Güncel Antalya´da Rus spikerden Rusça haber...

Antalya´da yaşayan Tatyana Liskina, spikerlik yaptığı yerel bir televizyonda Rusça haber sunarak, Antalya´daki Rus hemşehrilerine Türkiye ve Rusya´daki günün gelişen olaylarını aktarıyor.


Büyükköy Belediye Başkanı, kasabada güneş enerjisi ile elektrik üretecek Güncel Büyükköy Belediye Başkanı, kasabada güneş enerjisi ile elektrik üretecek

Korkuteli´ne bağlı Büyükköy Belediye Başkanı Mustafa Dinçay, güneş enerjisinin tarımsal sulamada kullanımının yolları araştırılıyor.


Bayan ressamlar Fransa´da, Alanya turizmini ve kültürünü resimlerle tanıtacak Güncel Bayan ressamlar Fransa´da, Alanya turizmini ve kültürünü resimlerle tanıtacak

Alanya´daki bayan ressamlar Fransa´da açılacak olan sergide ´Anadolu´dan ve ´Alanya Görüntüleri´ konulu tablolarını sergileyecek. 6-16 Nisan´da açılacak olan sergiye Alanya´dan 7 bayan ressam katılacak.


Serik´te kırsal köyleri kalkındırmak için strateji belirleniyor Güncel Serik´te kırsal köyleri kalkındırmak için strateji belirleniyor

Serik´e bağlı kırsal köyleri sosyoekonomik yönden kalkındırmak için strateji belirleniyor.


Side Apollon Tapınağı´nda klasik müzik eşliğinde güneş tutulması izlenecek Güncel Side Apollon Tapınağı´nda klasik müzik eşliğinde güneş tutulması izlenecek

Side Antik Kenti´nde tam güneş tutulması esnasında Mozart ve Brahms dinletilecek. Side Belediyesi´ni organize edeceği dinletiyi Side Yaylı Çalgılar 5´lisi gerçekleştirecek.


Antalya´nın martıları... Güncel Antalya´nın martıları...

Konyaaltı sahilinde bir süredir yaşayan martılar, Antalyalılara hiç alışık olmadıkları bir görüntü sergiliyorlar.


MHP Kumluca İlçe Başkanı Aydın, mal varlığını açıkladı Güncel MHP Kumluca İlçe Başkanı Aydın, mal varlığını açıkladı

MHP Kumluca İlçe Başkanı Adnan Aydın, mal varlığını açıkladı. Aydın, düzenlenen parti toplantısında 5 Mart´ta yapılan kongrede ilçe başkanlığına seçtiğini hatırlatarak, siyasilerin mal varlığı tartışmalarının Türkiye´nin gündeminde her zaman yer aldığını söyledi.


Antalya Valisi Yüksel´in Dünya Tiyatrolar Günü mesajı... Güncel Antalya Valisi Yüksel´in Dünya Tiyatrolar Günü mesajı...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü Oktay Gözpınar, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Müdürü Seyfi Albayrak´a birer kutlama mesajı gönderdi.


Oğlundan 15 yıldır haber alamıyor Güncel Oğlundan 15 yıldır haber alamıyor

Şanlıurfa´nın Hilvan ilçesinde oturan İbrahim Çoban, 15 yıldır Antalya´ya gittiğini söyleyen kayıp oğlunu arıyor.


Alman seyahat acenteleri Antalya´da toplanacak Güncel Alman seyahat acenteleri Antalya´da toplanacak

Almanya´daki seyahat acenteleri zinciri olan Schmetterling firmasının Almanya genelinde sahip olduğu 2 bin 700 seyahat acentesinin yetkilileri ile bünyelerinde 7 bin seyahat acentesi barındıran 6 zincirin genel müdürleri Antalya´da toplanacak.


Asansörlü ve yürüyen merdivenli üst geçitler hizmete açıldı Güncel Asansörlü ve yürüyen merdivenli üst geçitler hizmete açıldı

Antalya´da, asansörlü, yürüyen merdivenli ve büfesi bulunan üst geçitler hizmete girdi.


´Gazipaşa havaalanının işletme ihalesi 29 Mart´ta Ankara´da yapılacak´ Güncel ´Gazipaşa havaalanının işletme ihalesi 29 Mart´ta Ankara´da yapılacak´

AK Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Fazıl Yüksel, Gazipaşa Havaalanı işletmesi ihalesinin 29 Martta Ankara´da yapılacağını bildirdi.


Antalya´da trafik kazası: 1 ölü Güncel Antalya´da trafik kazası: 1 ölü

Akseki´de alkol ve aşırı hız nedeniyle meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.


Maskeli gaspçı yakalandı Güncel Maskeli gaspçı yakalandı

Manavgat´ta 5 ayrı petrol istasyonunda soygun yaptığı iddia edilen kar maskeli gaspçı, polisin yaptığı operasyon sonucu yakalandı.


Prim açıklaması Antbirlik ile Ziraat Odası´nı karşı karşıya getirdi Güncel Prim açıklaması Antbirlik ile Ziraat Odası´nı karşı karşıya getirdi

Serik´te Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Rıza İleri´nin, ´Girişimlerimiz neticesinde pamuk primi ödemesinde baz alınan dönüm rakamı 500 kg´dan 600 kg´a çıkardık´ sözlerine Ziraat Odası Başkanı Ziya Kuş´tan sert tepki geldi.


Alanya´da mevsimlik Çağla´nın kilosu 7 ile 10 YTL arasında satılıyor Güncel Alanya´da mevsimlik Çağla´nın kilosu 7 ile 10 YTL arasında satılıyor

Alanya´da mevsimlik sebze ve meyveler pazarlarda görülmeye başladı. Pazarın en pahalı ürünü 7 ile 10 YTL arasında satılan ´çağla´ oldu.


Alanya´da hazineye ait arsalar ihale yoluyla satılıyor Güncel Alanya´da hazineye ait arsalar ihale yoluyla satılıyor

Alanya´ya bağlı belde ve köylerde bulunan 9 taşınmaz ihale yoluyla satıldı. Hazineye ait 97 bin 985 metrekare taşınmaz arsa 1 milyon 828 bin 150 YTL´ye satıldığı öğrenildi.


Kamu kurumları şehrin dört bir yanına dağılacak Güncel Kamu kurumları şehrin dört bir yanına dağılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Kent Meydanı Projesi kapsamında yıkılacak olan Antalya Valiliği´nde hizmet veren kamu kurumlarının yer arayışı devam ediyor.


´4 bin Japon turistin Antalya´ya gelmesini bekliyoruz´ Güncel ´4 bin Japon turistin Antalya´ya gelmesini bekliyoruz´

Türk-Japon Dostluk Derneği Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. Şahin Yazar, 29 Martta gerçekleşecek güneş tutulmasını izlemek üzere Antalya´ya 4 binin üzerinde Japon turistin gelmesinin beklendiğini söyledi.


60 yıllık ayakkabı tamircisi... Güncel 60 yıllık ayakkabı tamircisi...

Akseki´de 1947 yılında ayakkabı tamirciliğine başlayan 73 yaşındaki Nebi Doğanay, mesleğini sürdürüyor.


Türkiye´nin ilk ve tek beyin bankası... Güncel Türkiye´nin ilk ve tek beyin bankası...

TÜBİTAK DNA/Doku Bankası ve Gen Araştırma Laboratuvarı bünyesinde kurulan Beyin Bankası´nda 90 beyin dokusu arşivleniyor.


Gökyüzünde de yeryüzünde de şenlik var Güncel Gökyüzünde de yeryüzünde de şenlik var

Tam güneş tutulmasının en iyi gözleneceği yerlerden birisi olan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Manavgat Meslek Yüksekokulu bahçesi, şenlik alanına dönüştürülecek.


Yunanlı’ların alışveriş keyfi Güncel Yunanlı’ların alışveriş keyfi

Özellikle Cuma günler Kaş sakinleri için özel bir gün sayılıyor. İlçede kurulan Pazar, sadece Kaş halkına değil Hemen yanıbaşımızdaki Meis adasında yaşayan Yunanlı’ların da uğrak yeri.


´Kaş´ımızı yoluyoruz Güncel ´Kaş´ımızı yoluyoruz

Dünya ülekeleri yerküre üzerinde aldıkları yere gör avantaj ve dezavantaşlara sahip. Kimi yer altındaki madenlerinin zenginliği ile övünürken, bir başkası petrolün getirdiği zenginlik ve o zenginliğin şımarıklığı ile tanınır.


Tüpçüde çalışan genç ile çobanın resim sevgisi... Güncel Tüpçüde çalışan genç ile çobanın resim sevgisi...

Korkuteli´de yaşayan çoban ile tüp satarak yaşamını kazanan iki ressam, yaptıkları resimlerle görenleri şaşırtıyor. Çoban ressam, resimlerinde ´´çobanizm´´ akımını yaratmak istediğini belirtirken, tüpçüde çalışan genç ressam ise aynı zamanda Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı´ndaki yazarlar arasındaki polemikleri de incelediğini kaydetti.


Antalya´da gergin yıkım... Güncel Antalya´da gergin yıkım...

Antalya´da bir restoranın kaçak yapılan eklentilerinin yıkımı sırasında gerginlik yaşandı. Restoran çalışanları belediye ekiplerini ağaçlara zarar verdiği gerekçesiyle protesto ettiler.


İlköğretim okullarıarası futbol şampiyonası... Güncel İlköğretim okullarıarası futbol şampiyonası...

Demre Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen İlköğretim Okulları Arası Futbol Şampiyonası´nda Yunus Emre İlköğretim Okulu şampiyon oldu.


Demre ve Kumlucalı üreticiler Fas´a gidecek Güncel Demre ve Kumlucalı üreticiler Fas´a gidecek

Demre ve Kumlucalı üreticiler Fas´a gidecek. Antalya Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği eski Başkanı, ihracatçı Ercan Boztepe ve Kumlucalı ihracatçı Cahit Özer öncülüğünde 26 kişilik heyet, 28 Martta Fas´a gidecek.


Gazipaşa´nın köylerine hizmet atağı... Güncel Gazipaşa´nın köylerine hizmet atağı...

Gazipaşa Köylere Hizmet Götürme Birliğince köylere hizmet amacıyla bu yıl 3 milyon 750 bin YTL ödenek ayrıldığı bildirildi.


Beykonak Sağlık Ocağı Nisan ayında bitirilecek Güncel Beykonak Sağlık Ocağı Nisan ayında bitirilecek

Kumluca ilçesine bağlı Beykonak beldesinde yapımı süren sağlık ocağının nisan ayında bitirileceği bildirildi.


Futbolculardan Evcilmen´e şampiyonluk kupası... Güncel Futbolculardan Evcilmen´e şampiyonluk kupası...

Antalya Amatör A Gençler Ligi´nde şampiyon olan Muratpaşa Belediyespor, takım halinde Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´i ziyaret ederek, şampiyonluk kupasını teslim etti.


Kemersporlu oyuncuların başarısı... Güncel Kemersporlu oyuncuların başarısı...

Kırıkkale´de düzenlenen Bocce Türkiye Şampiyonası´na katılan Kemerspor´dan Gökhan Yılmaz, sıralamada dördüncü oldu ve milli takım aday kadrosuna girmeye hak kazandı.


Belek´in Aslanları Güncel Belek´in Aslanları

Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek Belekli güreşçilere, kıspet ve eşofman armağan verdi.


Serik köylerine stratejik planlama... Güncel Serik köylerine stratejik planlama...

Serik ´te, kırsal kesimin ekonomik açıdan güçlendirmek amacıyla strateji toplantısı yapıldı.


Cami imamından cemaate ilginç ceza... Güncel Cami imamından cemaate ilginç ceza...

Alanya´da bir imam, uyarılarına rağmen camide cep telefonlarını kapattıramayınca ilginç bir ceza uygulamaya başladı. İmam, namaz sırasında cep telefonu çalınca namazı şaşırdıklarını söyleyerek, ´Bunun bir daha olmaması ve cemaati rencide etmeden cep telefonu çalanlara lokum ve bisküvi alma cezası uyguluyoruz´ dedi.


Öğrencilerden üreticilere ziyaret Güncel Öğrencilerden üreticilere ziyaret

Korkuteli´de bulunan Meslek Yüksekokulu Tarımsal Pazarlama 2. sınıf öğrencileri, ´İnternet´te Pazarlama´ dersi kapsamında, ilçeye 6 ay önce kurulan Kültür Mantarı Üreticileri Birliği´ni ziyaret etti.


Antalya´da minibüsçülere yeni tesis... Güncel Antalya´da minibüsçülere yeni tesis...

Minibüsçüler Odası üyeleri tarafından kurulan Antalya Minibüsçüler A.Ş.´nin hayata geçirdiği benzin istasyonunun yağlama-yıkama servisi, düzenlenen törenle açıldı.


Hayırsever vatandaştan köprü... Güncel Hayırsever vatandaştan köprü...

Korkuteli esnaflarından Recep Solmaz, Uzunoluk Deresi üzerine başlattığı köprü çalışmalarına kurban keserek ve dualar okutarak başladı.


Oda başkanlarına Boğaçayı tanıtıldı Güncel Oda başkanlarına Boğaçayı tanıtıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bir yarışma ile ortaya çıkacak Boğaçayı Rekreasyon Projesi ile ilgili AESOB´a bağlı meslek odası başkanlarının görüşlerini aldı.


´Yılgın Türkler´ Alanyalıların gözdesi oldu Güncel ´Yılgın Türkler´ Alanyalıların gözdesi oldu

Alanya ilçesinde en çok satılan ´Şu Çılgın Türkler´ isimli kitabın yerini şimdi Bülent Akyürek´in yazdığı ´Yılgın Türkler´ aldı.


Çifte standart iddiası, belediye ile orman işletme müdürlüğünü karşı karşıya getirdi Güncel Çifte standart iddiası, belediye ile orman işletme müdürlüğünü karşı karşıya getirdi

Serik ilçesi Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek, Serik Orman İşletme Müdürlüğü´nün uygulamalarında çifte standart olduğunu iddia etti.


Muz ve örtü altı birlikleri üreticinin eğitim sorununu çözecek Güncel Muz ve örtü altı birlikleri üreticinin eğitim sorununu çözecek

Antalya´nın bütün ilçelerinde kurulması düşünülen muz ve örtü altı birlikleri için Alanya´da çalışmalar başlatıldı. Ancak üreticiler yılda 1 defa belirli bir ücret ödeyecekleri için birlik kurulmasına sıcak bakmıyor. Birliklerin kurulabilmesi için en az 16 çiftçinin biraraya gelerek 2 bin 500 dekar alan oluşturması gerekiyor.


Korkuteli girişinde alternatif yolun üzerindeki birinci köprünün temeli atıldı Güncel Korkuteli girişinde alternatif yolun üzerindeki birinci köprünün temeli atıldı

Korkuteli ilçe belediyesinin, ilçe girişini rahatlatmak için açtığı alternatif yol üzerinde hayırsever vatandaş Recep Solmaz tarafından yaptırılacak köprünün temeli düzenlenen törenle atıldı.


Kumluca´da esnaf odası seçimleri yenilenecek Güncel Kumluca´da esnaf odası seçimleri yenilenecek

Kumluca ilçesinde 19 Kasım 2005´te yapılan Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlık seçimleri yenilenecek.


Managat´a kütüphane ve bilgisayar laboratuvarı... Güncel Managat´a kütüphane ve bilgisayar laboratuvarı...

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu kütüphanesi ve bilgisayar laboratuarı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.


Su kanalına düşerek çamura saplanan atı itfaiye ekipleri kurtardı Güncel Su kanalına düşerek çamura saplanan atı itfaiye ekipleri kurtardı

Antalya´da su kanalına düşen at itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Zeytinköy Mevkii´nde kanala düşen atı kurtarmak için kanala giren iki itfaiye eri çamura saplanan atı çıkarmak için uzun süre çaba harcadı.


Uzaktan kumanda hasta ediyor Güncel Uzaktan kumanda hasta ediyor

Uzaktan kumanda, yürüyen merdiven, asansör gibi, günlük hayatı kolaylaştıran alet ve mekanizmaların, çeşitli hastalıkları artırdığı bildirildi.


Kemer, su altı zengini... Güncel Kemer, su altı zengini...

Kemer´in, su altı zenginlikleri ile de turizmde önemli bir yer oluşturduğu bildirildi.


Başkan Evcilmen, engelli sporcuların sevincini paylaştı Güncel Başkan Evcilmen, engelli sporcuların sevincini paylaştı

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfında eğitim gören sporcuları ziyaret etti.


Japon yazı sanatı ve kaligrafi dersi... Güncel Japon yazı sanatı ve kaligrafi dersi...

Japonya´nın ünlü hat sanatçısı ve Japon Yazı Sanatı Grubu Başkanı Seido Taoka, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine uygulamalı Japon yazı sanatı ve kaligrafisi dersi verdi.


Büyükşehir Tekerlekli Basketbol Takımı rakip tanımıyor Güncel Büyükşehir Tekerlekli Basketbol Takımı rakip tanımıyor

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 2´nci Ligi C Grubu´nda mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, grubunda namağlup liderliğini sürdürüyor.


Yerli turiste erken rezervasyon Nisan´da başlıyor Güncel Yerli turiste erken rezervasyon Nisan´da başlıyor

Yabancı turist sayısının geçen yıllara oranla düşmesi yerli turiste olan ilgiyi artırırken, seyahat acenteleri yerli turistin ucuza tatil yapabilmesi için Nisan ayında erken rezervasyon uygulamasını başlatıyor.


Otellere ´bal tüketimi´ yakınması... Güncel Otellere ´bal tüketimi´ yakınması...

Türkiye Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, turistik otellerde yeterince bal tüketimi yapılmadığını, bunun da sektöre zarar verdiğini söyledi.


´Gay-Bar´ tartışması... Güncel ´Gay-Bar´ tartışması...

Alanya´da yerel bir gazetede, Hollandalı iki kişinin, Alanya´da gay bar açacağı şeklindeki haber üzerine ilçede tartışma başladı.


Turizm ve istihdam fuarı... Güncel Turizm ve istihdam fuarı...

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu tarafından İstihdam ve Turizm Fuarı düzenlendi.


Aşık Veysel ölümünün 33. yıldönümünde Kumluca´da anıldı Güncel Aşık Veysel ölümünün 33. yıldönümünde Kumluca´da anıldı

Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 33. yıldönümünde Kumluca´da anıldı.


Orman İşletme Müdürleri Akseki´de buluştu Güncel Orman İşletme Müdürleri Akseki´de buluştu

Antalya´nın doğu ilçeleri orman işletme müdürleri Akseki ilçesinde buluştular.


Manavgat´taki çöp bidonları yenilendi Güncel Manavgat´taki çöp bidonları yenilendi

Manavgat Belediyesi, turizm sezonu öncesi, cadde ve sokaklardaki çöp bidonlarını yeniledi.


Öğrencilere yeni sınav sistemi anlatıldı Güncel Öğrencilere yeni sınav sistemi anlatıldı

Finike ilçe milli eğitim müdürlüğünce düzenlenen toplantıda, öğrencilere ÖSS yeni sınav sistemiyle ilgili bilgi verildi.


NASA´nın sitesinde Side tanıtımı... Güncel NASA´nın sitesinde Side tanıtımı...

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), resmi internet sitesinde 29 Mart tam güneş tutulmasına ilişkin hazırladığı sayfada Side´ye geniş yer verdi. Sitede, tutulma görüntülerini Side´den naklen yayınlayacak Exploratorium Müzesi ekibinin beldeyi ´´mükemmel altyapısı´´ sayesinde seçtiği vurgulandı.


Kundu Turizm Yolu´nun çevresi ağaçlandırılıyor Güncel Kundu Turizm Yolu´nun çevresi ağaçlandırılıyor

Antalya Lara-Kundu Turizm Yolunun kuzeyindeki arazi ağaçlandırılıyor. Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ile Özel Toros Eğitim Kurumları, Çevre ve Orman Bakanlığına ait 20 bin metrekare alana 600 fidan dikti. Araziye, Özel Toros Eğitim Kurumlarına ait çeşitli okullardan gelen 200 öğrenci 600 adet fıstıkçamı ve keçiboynuzu fidanı diktiler.


ABT, Dünya Tiyatrolar Günü´nde oyunlarını ücretsiz sahneleyecek Güncel ABT, Dünya Tiyatrolar Günü´nde oyunlarını ücretsiz sahneleyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (ABT), 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü´nde ´Buzlar Çözülmeden´ adlı yeni oyununu ve ´Benim Güzel Pabuçlarım´ adlı çocuk oyununu ücretsiz sahneleyecek.


Kemerli bayanlar huzurevini ziyaret etti Güncel Kemerli bayanlar huzurevini ziyaret etti

Kemer İlçesi´nde bayanlar, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Fethi Bayçın Huzurevi´ni ziyaret ederek, yaşlıların gönlünü aldı.


Kemer´de turistler sahile akın etti Güncel Kemer´de turistler sahile akın etti

Kemer´de turistler, hava sıcaklığının artmasıyla sahile akın etti. Hava sıcaklığının 20 derecenin üzerine çıktığı Kemer´de turistler, sahillerde bol bol güneşlenerek, denizin tadını çıkardı.


Alanya´da ´gay-bar´ tepkisi... Güncel Alanya´da ´gay-bar´ tepkisi...

Alanya İlçesi´nde 2 Hollandalı turistin ´Gay Bar´ açmaya kalkışması, ilçeyi karıştırdı. Bazı siyasi partilerin ilçe yöneticileri Alanya Belediyesi´ni topa tutarken, birçok turizmci ve esnaf da ´Gay Bar´ açılmasına karşı olduklarını dile getirdi.


Suyu ve yolu olmayan köyün isyanı... Güncel Suyu ve yolu olmayan köyün isyanı...

Alanya İlçesi´ne bağlı Süleymanlar Köyü sakinleri, seçim döneminde kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesini isteyerek, su ve yollarının yapılmamasına tepki gösterdi.


ANSAN´dan şiirli türkülü etkinlik... Güncel ANSAN´dan şiirli türkülü etkinlik...

Antalya Sanatçılar Derneği´nin (ANSAN) düzenlediği etkinlikle ´Dünya Şiir Günü´ kutlanırken, Aşık Veysel´de ölüm yıldönümünde türkülerle anıldı.


Korkuteli´de takı ve tasarım kursu açıldı Güncel Korkuteli´de takı ve tasarım kursu açıldı

Korkuteli İlçesi´nde, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından bayanlara yönelik takı ve tasarım kursu açıldı.


Köylülerden yardımlaşma örneği... Güncel Köylülerden yardımlaşma örneği...

Korkuteli İlçesi´ne bağlı İmecik Köyü sakinlerinin kurduğu Sosyal Kültürel, Dayanışma, Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği, Beydağları Yaylası´na cami ve tuvalet yapımı için çalışma başlattı.


Renklerin dünyasıyla yaşamın labirenti... Güncel Renklerin dünyasıyla yaşamın labirenti...

Ressam Nermin Araz, ikinci kişisel sergi heyecanını Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) sergi salonunda Antalyalı sanatseverlerle paylaştı.


Özgen: Dış pazarda rekabet gücümüz ancak markalaşmış ürünlerle artar Güncel Özgen: Dış pazarda rekabet gücümüz ancak markalaşmış ürünlerle artar

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Türk ihracatçısının dış pazarda rekabet gücünün artmasının ancak markalaşmış ürünlerin desteklenmesiyle olabileceğini söyledi.


Antalya´da 18 yaşından küçüklere kuru sıkı tabanca satışı yasaklandı Güncel Antalya´da 18 yaşından küçüklere kuru sıkı tabanca satışı yasaklandı

Antalya Valiliği il hudutları içerisinde 18 yaşından küçüklere kuru sıkı ses ve gaz tabancasının satışını yasakladı.


Almanlar hedef kitle değil, dünya kupasından etkilenmeyiz Güncel Almanlar hedef kitle değil, dünya kupasından etkilenmeyiz

Antalya´nın turizm bölgelerinden Belek, Kadriye ve Boğazkent´teki otellerin dünya kupasından etkilenmeyeceği belirtildi. 50 bin yatak kapasitesine sahip olan 50 civarındaki otelin müşteri hedef kitlesinin Almanlar olmadığı ifade ediliyor.


İşe yeni girdim deyip, otelleri soyuyor Güncel İşe yeni girdim deyip, otelleri soyuyor

Alanya´da akıllara durgunluk veren bir dolandırıcılık yöntemi tespit edildi. 40 yaşlarındaki kimliği belirsiz şahıs, iş yapacağı oteli önceden tespit ederek personel gibi gittiği otelleri dolandırıyor.


Adana Duatlonu´na katılan Alanyalı atletler kupalarla döndü Güncel Adana Duatlonu´na katılan Alanyalı atletler kupalarla döndü

Triatlon Federasyonu tarafından düzenlenen Adana Duatlonu´na katılan Alanyalı atletler kupalarla döndü.


Toros Koleji masa tenisinde Antalya birincisi... Güncel Toros Koleji masa tenisinde Antalya birincisi...

11-12 Mart 2006 tarihinde yapılan Antalya Milli Eğitim İl Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu “Masa Tenisi Turnuvası”nda Toros Koleji küçük erkeklerde Antalya birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Aynı yarışmada H.Avni Çöllü İ.Ö.O. ikinci, Ünsal İ.Ö.O. üçüncü oldu.


Amca-yeğen harç makinesinde öldü Güncel Amca-yeğen harç makinesinde öldü

Kaş´ta, elektriklerin kesik olduğu sırada girdikleri harç makinesini temizleyen 2 işçi, elektriklerin gelmesiyle çalışmaya başlayan makinede hayatlarını kaybetti.


Altın Portakal Şiir Ödülü´nün bu yılki sahibi Keskin, ödülünü törenle aldı Güncel Altın Portakal Şiir Ödülü´nün bu yılki sahibi Keskin, ödülünü törenle aldı

Antalya Kültür Sanat Vakfı´nca (AKSAV) düzenlenen 10. Altın Portakal Şiir Ödülü´nün bu yılki sahibi Birhan Keskin´e ödülü törenle verildi.


Meyve ihracatçılarının hedefi Japonya pazarı... Güncel Meyve ihracatçılarının hedefi Japonya pazarı...

Gıda güvenliği konusunda çok sıkı kuralları bulunan Japonya pazarına girmek isteyen Türk yaş meyve sebze ihracatçıları, Japonları ikna etmek çalışma başlattı.


Antalya´nın suç haritası çıkarılacak Güncel Antalya´nın suç haritası çıkarılacak

Antalya Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Akif Aktuğ, Antalya´nın suç haritası ve suç istatistiğinin çıkarılacağını söyledi.


Sonuçlanan belediye ihaleleri... Güncel Sonuçlanan belediye ihaleleri...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı´nın açık ihale usulü ile 3 Şubat 2006 tarihinde yaptığı toplam 147 adet mezarlığın bakım, yeşil alan düzenleme, mezar kazımı ve genel temizliği ile çöp toplama işi ihalesini, 1 milyon 950 bin YTL bedelle ´´Emin Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi´´ kazandı.


Mağarada mantar yetiştiriciliği... Güncel Mağarada mantar yetiştiriciliği...

Burdur´un Halıcılar Köyü´nde, evlerin altındaki mağaralar, kültür mantarı üretimi amacıyla kullanılıyor.


TODOSK üyelerine ilk yardım eğitimi Güncel TODOSK üyelerine ilk yardım eğitimi

Toros Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) ilkyardım eğitimi aldılar. TODOSK üyesi 24 sporcu, bir özel ilkyardım eğitimi merkezinde, doğada karşılaşılabilecek yaralanmalar ve kazalara bilinçli müdahale edebilmek için kurs gördüler. Kursu tamamlayan sporculara, sertifika verildi.


´Carmen´ yeniden sahnede... Güncel ´Carmen´ yeniden sahnede...

Antalya Devlet Opera ve Balesi (ADOB), 25 Mart Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi´nde Carmen operasını sahneleyecek.


İmamlar seminer için Korkuteli´ye geldi Güncel İmamlar seminer için Korkuteli´ye geldi

Antalya´nın ilçelerinde görev yapan aday imamlar hizmet içi eğitim semineri için Korkuteli Müftülüğü´ne bağlı Merkez Kursu´nu tercih etti. Diyanet İşleri Başkanlığı´nın Türkiye genelinde Aday İmamları Yetiştirme Kursları devam ediyor.


AGİD, TUSKON denetleme kurulunda... Güncel AGİD, TUSKON denetleme kurulunda...

AGİD Üyesi Kadıoğulları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Ünal, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Denetleme Kurulu Üyeliği´ne seçildi. Türkiye´nin en yaygın işadamı konfederasyonu olan TUSKON, 9 bin girişimciye yol gösterecek.


Alanya girişindeki tüneller nisan ayının sonunda trafiğe açılacak Güncel Alanya girişindeki tüneller nisan ayının sonunda trafiğe açılacak

Alanya Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz, Alanya girişinde yapımı devam eden tünellerin nisan ayının son haftası trafiğe açılacağını söyledi.


Minibüs sürücülerine seminer... Güncel Minibüs sürücülerine seminer...

Antalya´da şehir içi toplu taşımacılığın büyük yükünü çeken minibüs sürücülerine, muhasebe ve halkla ilişkiler konularında eğitim verildi.


Bankadan bilgisayar hırsızlığı... Güncel Bankadan bilgisayar hırsızlığı...

Antalya´da bir bankanın camını kırarak içeri giren hırsızlar, güvenlik kamerasına yakalanmadan dizüstü bilgisayarı alarak kaçtı.


ANSAN´da şiirli türkülü etkinlik... Güncel ANSAN´da şiirli türkülü etkinlik...

Antalya Sanatçılar Derneği´nin (ANSAN) düzenlediği etkinlikle ´Dünya Şiir Günü´ kutlanırken, Aşık Veysel´de ölüm yıldönümünde türkülerle anıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...