Cuma, 18 Ekim 2019
Kızılay´dan Kumluca´ya yardım Güncel Kızılay´dan Kumluca´ya yardım

Kızılay´ın Antalya´nın Kumluca ilçesinde yardıma muhtaç kişilere dağıtılmak üzere 335 koli giyim ve gıda maddesi gönderdiği bildirildi.


Öğrenciler sindirim sisteminde dolaşıyor Güncel Öğrenciler sindirim sisteminde dolaşıyor

Demre Atatürk İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Sabahat Emir, öğrencilere sindirim sistemini anlatmak amacıyla ilginç bir çalışma hazırladı.


Öğretmenler hizmet içi eğitimde... Güncel Öğretmenler hizmet içi eğitimde...

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğretmenlere, bilgisayar ve internet eğitimi verildi. 2006 yılı mahalli hizmet içi eğitim kapsamında 80 öğretmen, bilgisayar ve internet konusunda eğitim aldı.


Alanya, bayan futbol takımlarının da gözdesi... Güncel Alanya, bayan futbol takımlarının da gözdesi...

Rusya’nın St.Petersburg kentinin 16 senelik bayan futbol klubü olan ´Avrora´ altyapı takımı tatil ve antrenman için Alanya’yı kamp yeri olarak tercih etti


Ser-Gün’e Tüketici Oscar’ı... Güncel Ser-Gün’e Tüketici Oscar’ı...

Tüketici Dergisi tarafından her yıl düzenlenen “Kalitesine En Çok Güvenilen Marka” ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu. İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ödül töreninde, Isı Grubunda 2006 büyük ödülü Ser-Gün Mühendislik’e verildi.


´Türkiye´de tatil´ kampanyası... Güncel ´Türkiye´de tatil´ kampanyası...

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), iç turizm pazarını canlandırmak amacıyla ´´Türkiye´de Tatil´´ sloganıyla kampanya düzenleyecek.


´´Türk insanı kendi değeriyle, kültürüyle kendini ortaya koyduğu zaman dünyada itibar gör Güncel ´´Türk insanı kendi değeriyle, kültürüyle kendini ortaya koyduğu zaman dünyada itibar gör

Dünyanın en genç yaşta profesörü olan ve Nobel Ödülü´ne aday gösterilen Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, ´´Türk insanı kendi değeriyle, kültürüyle kendini ortaya koyduğu zaman dünyada itibar görecektir´´ dedi.


Gül-Çetin Kaur Lisesi Güreş takımı il birincisi oldu Güncel Gül-Çetin Kaur Lisesi Güreş takımı il birincisi oldu

Kumluca Gül-Çetin Kaur Lisesi Güreş Takımı, Serik´te yapılan şampiyonada 5 birincilik, bir ikincilik alarak takım halinde il birincisi oldu.


Kumluca´da 125. Yıl Atatürk Ormanı oluşturuldu Güncel Kumluca´da 125. Yıl Atatürk Ormanı oluşturuldu

Kumluca´da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün doğumunun 125. Yıldönümü dolayısıyla ´´Atatürk Ormanı´´ oluşturuldu.


İş Bankası Demre Şubesi yenilendi Güncel İş Bankası Demre Şubesi yenilendi

Türkiye İş Bankası Demre Şubesi yenilendi. Beş aydan bu yana başka bir binada hizmet veren Türkiye İş Bankası Demre Şubesi, yeniden düzenlenen eski binasına taşındı.


Gazipaşa´da ağaç bayramı kutlaması... Güncel Gazipaşa´da ağaç bayramı kutlaması...

Gazipaşa Güney köyünde davullu zurnalı ağaç bayramı yapıldı. Güney köyünde yapılan ağaç bayramına, Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Belediye Başkan Vekili Ergün Sönmez, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


Kemer Yabancılar Dayanışma Komitesi Şeker´i ziyaret etti Güncel Kemer Yabancılar Dayanışma Komitesi Şeker´i ziyaret etti

Kemer Turizmci İşadamları Derneği (KEMİAD) çatısı altında oluşturulan Kemer Yabancılar Dayanışma Komitesi üyeleri, Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker´i ziyaret ettiler.


GATAB, turistik sezona hazırlık toplantısı yaptı Güncel GATAB, turistik sezona hazırlık toplantısı yaptı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) turistik sezona hazırlık toplantısı yaptı.


Turgut Özakman´ın konferasına büyük ilgi Güncel Turgut Özakman´ın konferasına büyük ilgi

´´Şu Çılgın Türkler´´ kitabının yazarı Turgut Özakman´ın konferansı büyük ilgi gördü.


Konut edindirme yardımı... Güncel Konut edindirme yardımı...

CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan, hükümetin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının ödeneceğine dair sözü olmasına karşın, TBMM´ye neden bir kanun tasarısı getirilmediğini sordu.


Sağlık çalışanlarının eylemi... Güncel Sağlık çalışanlarının eylemi...

Antalya Tabip Odası ile Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi üyelerince, Antalya Devlet Hastanesi bahçesinde yapılmak istenen basın açıklamasına izin vermeyen polis, sağlıkçıları zorla dışarı çıkardı.


Antalya´da dolandırıcılık operasyonu... Güncel Antalya´da dolandırıcılık operasyonu...

Antalya´da, turistlerin kredi kartları bilgilerini, alışveriş yaptıkları mağazalardan elde edip, başka kartlara kopyalayarak hesaplarından para çektikleri iddia edilen 10 kişi yakalandı.


Belediyelere tabii afet tebliği... Güncel Belediyelere tabii afet tebliği...

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, tabii afet nedeniyle gelir kaybı ve alt yapı hasarına uğrayan belediyelerin yapmaları gereken işlemleri belirledi.


Kartalspor:0 Alanyaspor:1 Güncel Kartalspor:0 Alanyaspor:1

İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi Yükselme Grubu maçında Alanyaspor, deplasmanda Kartalspor´u 1-0 yendi.


Dünya Antalya´ya kilitlendi Güncel Dünya Antalya´ya kilitlendi

Tüm dünya, yüzyılın gök olayına Antalya´dan şahitlik etti. Tam güneş tutulmasının en iyi izlendiği yer olan Side onbinlerce turistin yanı sıra, amatör gözlemcilere ve medya mensuplarına ev sahipliği yaptı.


´Şiddet olaylarında medya ve internetin etkisi çok büyük´ Güncel ´Şiddet olaylarında medya ve internetin etkisi çok büyük´

Radyo Televizyon Üst Kurulu ile Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ´İzleme Birimleri Semineri´ Antalya´da başladı.


İsa Akdemir´den Başkan Şeker´e ziyaret Güncel İsa Akdemir´den Başkan Şeker´e ziyaret

Anavatan Partisi İl Başkanı İsa Akdemir ile eski İl Başkanı Niyazi Öcal, Kemer´e gelerek Kemer İlçe Teşkilatı ve belediyeyi ziyaret etti.


Esnafa güçbirliği çağrısı... Güncel Esnafa güçbirliği çağrısı...

Serik AK Parti Teşkilat Başkanı Hasan Yıldırım, Serikli esnafların biraraya gelerek güç birliği yapmalarını önerdi.


ÖSS stresine karşı çiğ köfte partisi... Güncel ÖSS stresine karşı çiğ köfte partisi...

Serik´te bulunan Turgut Reis Dershanesi, OKS ve ÖSS öğrencilerini sosyal etkinliklerle sınavlara motive ediyor. Dershane, her hafta farklı bir aktiviteyle öğrencilerin stresini yok etmeyi hedefliyor.


Korkuteli´de kırsal kalkınma güç projesi... Güncel Korkuteli´de kırsal kalkınma güç projesi...

Korkuteli´ye bağlı Avdan Köyü´nde ´Kırsal Kalkınma Güç Projesi´ kapmasında Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´in de katılacağı bir tören ile 50 aileye 50 koyun ve 2 koç dağıtılacak.


Lise öğrencisinden resim sergisi... Güncel Lise öğrencisinden resim sergisi...

Serik´te bulunan Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksekokulu Altın Portakal Sanat Galerisi´nde lise öğrencisi tarafından resim sergisi açıldı.


Tam güneş tutulması sırasındaki esinti... Güncel Tam güneş tutulması sırasındaki esinti...

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) Danışmanı Doç. Dr. Selim Selam, tam güneş tutulması sırasında meydana gelen esintinin, ısının düşmesiyle oluşan türbülanstan kaynaklandığını bildirdi.


´My Fair Lady´ müzikali sahneleniyor Güncel ´My Fair Lady´ müzikali sahneleniyor

Antalya Devlet Opera Balesi, 29 Mart Çarşamba ve 1 Nisan Cumartesi günü, saat 20.00’da, AKM Aspendos Salonu’nda dünyanın en ünlü müzikallerinden, F. Loewe’nin “My Fair Lady”sini sahneliyor.


Altın Portakal 43. yaşında Real´le buluştu Güncel Altın Portakal 43. yaşında Real´le buluştu

REAL Hipermarketler Zinciri, Türkiye’de bir ilke imza atarak Türkiye’nin kültür ve sanat alanındaki en büyük festivali olan Altın Portakal’a “ana sponsor” oldu. Ve Türkiye’de tamamı yabancı sermaye ile kurulmuş olan uluslararası bir firma, böylece ilk kez, ulusal bir kültür etkinliğine, felsefesini de sahiplenerek, “ana sponsorluk” desteği verdi.


Antalya Devlet Opera ve Balesi ´Carmina Burana´yı sahneliyor Güncel Antalya Devlet Opera ve Balesi ´Carmina Burana´yı sahneliyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi, modern dansın ustalarından koreograf Robert North imzasıyla, 05 Nisan Çarşamba günü, saat 20.00’da, AKM’de, “Carmina Burana” balesini sahneliyor.


Gömbe Akdağ (3024) çıkışı yapıldı Güncel Gömbe Akdağ (3024) çıkışı yapıldı

Kulübün proğramlı dağ çıkışlarından olan Gömbe AKDAÐ çıkışı 13 sporcu ile yapıldı. 7 sporcunun zirve yaptığı etkinlikte Subaşı yaylasında kamp alanında kış dağcılık eğitimi de verildi.


Antalya Devlet Opera ve Balesi Nisan Programı Güncel Antalya Devlet Opera ve Balesi Nisan Programı

1 Nisan 2006 Cumartesi – April 1st, Saturday “My Fair Lady” Müzikal / 2 Perde – Musical / 2 Acts AKM Aspendos Salonu /Aspendos Hall Saat- Hour: 20.00


Sunexpress´in iç hat uçuşlarına başlaması... Güncel Sunexpress´in iç hat uçuşlarına başlaması...

Türk Hava Yolları (THY) ve SunExpress Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, ´´Amacımız, Anadolumuzun güzel noktalarından, insanımıza eziyetsiz, çilesiz ve uygun şartlarda İzmir´e erişim imkanı sağlamaktır´´ dedi.


Finike Devlet Hastanesi Başhekimi görevine başladı Güncel Finike Devlet Hastanesi Başhekimi görevine başladı

Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Resul Öztürk, görevine başladı. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde görev yapan ve 27 Ocakta Finike Devlet Hastanesine başhekim olarak atanan Öztürk, görevine başladı.


Gazipaşa´ya havaalanı müjdesi... Güncel Gazipaşa´ya havaalanı müjdesi...

Gazipaşa´de atıl haldeki havaalanının işletilmesiyle ilgili ihale yapılacağı bildirildi. Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin yaptığı açıklamada, Ulaştırma Bakanlığı´nın Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) aracılığıyla havaalanı ihalesini ilan edeceğini kaydetti.


Eski Devlet Hastanesi binası harabeye döndü Güncel Eski Devlet Hastanesi binası harabeye döndü

Kumluca´da 27 yıl boyunca hizmet veren ve geçen yıl yeni binanın hizmete girmesiyle boş kalan eski devlet hastanesi binası, adeta harabeye döndü.


Antalya Valiliği´nde toplu sözleşmede uyuşmazlığa gidiliyor Güncel Antalya Valiliği´nde toplu sözleşmede uyuşmazlığa gidiliyor

Antalya il ve ilçe özel idare müdürlüklerinde 50 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uyuşmazlığa gidiliyor.


Kepez Belediyespor güreşçileri madalyaya doymuyor Güncel Kepez Belediyespor güreşçileri madalyaya doymuyor

Kepez Belediyespor Kulübü güreş takımı, Serik´te düzenlenen liselerarası güreş müsabakalarından madalyalar ile döndü.


ADSO´dan ´Akdeniz Dalgaları´ konseri... Güncel ADSO´dan ´Akdeniz Dalgaları´ konseri...

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, M. Bafoev´in, ´´Akdeniz Dalgaları´´ adlı eserini seslendirecek.


SSK prim borçlarının yapılandırılması... Güncel SSK prim borçlarının yapılandırılması...

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Alacaklarının Yeniden Yapılandırılması Yasası´nın 3 Nisan´dan itibaren yürürlüğe gireceği bildirildi.


Antalyalı güreşçi, kıspetin ücretini istiyor Güncel Antalyalı güreşçi, kıspetin ücretini istiyor

Elmalı İlçesi´ndeki Bahçeli Camii´nde müezzinlik yapan 15 yıllık güreşçi Osman Yapıcı, Türkiye Diyanet Vakıf-Sen tarafından yaptırılan fakat faturası ödenmeyince kendi cebinden vermek zorunda kaldığını iddia ettiği 350 YTL´lik kıspetin parasının kendisine verilmesini istedi.


Antalya Havalimanı´nda tekvando şov... Güncel Antalya Havalimanı´nda tekvando şov...

Antalya, daha önce futbol turizmi ile adını duyururken, şimdi de tekvandocuların kamp için uğrak yeri oldu. Almanya ve Avusturya´dan´ yaklaşık 100 kişilik tekvando grubu beraberinde en kıdemli hocaları ile birlikte Antalya´ya kampa geldi.


Dünyanın döndüğünün Türkiye´de ilk bilimsel deneyi Antalya´da yapıldı Güncel Dünyanın döndüğünün Türkiye´de ilk bilimsel deneyi Antalya´da yapıldı

Dünyanın döndüğünün deneysel ispatı Türkiye´de ilk defa Antalya Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu´nda öğrencilerle birlikte yapıldı.


Antalya Kültür Merkezi Nisan 2006 Programı... Güncel Antalya Kültür Merkezi Nisan 2006 Programı...

Antalya Kültür Merkezi Nisan 2006 Programı...


10 bin kitap okuyucu bekliyor Güncel 10 bin kitap okuyucu bekliyor

Kaş Halk Kütüphanesi´nde 10 bin kitabın okuyucu beklediği bildirildi. Kaş Kütüphanesi yetkilileri, eski Kaş Lisesi binasındaki kütüphanede, değişik dallarda 10 bin kitap bulunduğunu ancak yeterince ilgi görmediğini kaydettiler.


Evreni bir sahneye sığdırdı Güncel Evreni bir sahneye sığdırdı

Güneşten esinlenen Alman bilim adamının danışmanlığında oluşturulan ´´Güneş Fırtınası´´ adlı modern bale gösterisi, evreni sahneye sığdıracak.


DSP´den huzurevi ziyareti Güncel DSP´den huzurevi ziyareti

Demokratik Sol Parti (DSP)Kadın Komisyonu Başkanı Melike Eşiyok ve 10 kişiden oluşan bayan üyeler 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Antalya Huzurevi´nde bulunan yaşlıları ziyaret etti.


Isparta sütü, Türkiye pazarına hazırlanıyor Güncel Isparta sütü, Türkiye pazarına hazırlanıyor

Isparta sütü, kurulacak Süt Soğutma Merkezi ile Türkiye pazarında yerini almaya hazırlanıyor.


Antalyalı eskrimcilerin başarısı... Güncel Antalyalı eskrimcilerin başarısı...

Antalya Muratpaşa Belediyespor eskrim takımı, hafta sonu Ankara´da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası´nda bayanlarda Türkiye birinciliği, erkeklerde Türkiye ikinciliğini kazandı.


´Kardeş Kentler Caddesi´nde asfaltlama... Güncel ´Kardeş Kentler Caddesi´nde asfaltlama...

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Kardeş Kentler Caddesi´nde asfaltlama çalışmalarına başlandı.


Kemer´de yağmur suyu drenaj kanalı... Güncel Kemer´de yağmur suyu drenaj kanalı...

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Kiriş´te gerçekleştirilen yağmur suyu drenaj kanallarının yapımının büyük oranda tamamlandığını, kaldırım çalışmalarına başlandığını bildirdi.


Antalya Devlet Hastanesi´nde arbede... Güncel Antalya Devlet Hastanesi´nde arbede...

Genel Sağlık Sistemi´ne ilişkin Antalya Devlet Hastanesi´ne referandum sandığı koymak isteyen Antalya Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri ile hastanenin güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı.


Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlık seçimi 1 Nisan´da... Güncel Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlık seçimi 1 Nisan´da...

Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanlık seçimi 1 Nisan cumartesi günü yapılacak.


Sigara Odası, kütüphane oldu Güncel Sigara Odası, kütüphane oldu

Finike´deki Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi´nde sigara odası olarak kullanılan bölüm, 3 bin 100 kitap kapasiteli kütüphane haline getirildi.


´Emeklilik ve sağlık hakkı için referandum´ Güncel ´Emeklilik ve sağlık hakkı için referandum´

Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2. Başkanı Metin Bakkalcı, Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası´na ilişkin Antalya Devlet Hastanesi´ne ´´referandum´´ sandığı koymak isteyen arkadaşlarıyla hastanenin güvenlik elemanları arasında arbede çıkmasına tepki göstererek, ´´Bu tür saldırılar Türkiye´nin hiçbir yerinde çalışmalarımızı yapmamıza engel olamayacaktır´´ dedi.


Antalya´da belediyelerde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri... Güncel Antalya´da belediyelerde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri...

Antalya Büyükşehir ve alt kademe Muratpaşa ile Konyaaltı belediyelerinde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sürüyor.


Alanya´lı rahvan atçılar, Kuşadası yarışlarına hazırlanıyor Güncel Alanya´lı rahvan atçılar, Kuşadası yarışlarına hazırlanıyor

Alanya´daki Rahvan atçılar Aydın´da düzenlenecek olan ´Kuşadası Rahvan At Yarışları´na hazırlanıyor. 2005 yılında elde ettikleri çok başarılı derecelerle Alanya´yı en iyi şekilde temsil eden rahvan atçılar, bu yarışta da iddialı görünüyor.


Seslerini sporla duyuracaklar Güncel Seslerini sporla duyuracaklar

Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği binası törenle açıldı. Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği, eski milletvekili Adil Aydın ile Manavgat Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Atila Yıldız´ın kurdelayı kesmesiyle hizmete girdi.


Korkuteli´de meyve ağaçları erken çiçek açtı Güncel Korkuteli´de meyve ağaçları erken çiçek açtı

Korkuteli´de, yarı kurak geçen kış mevsiminin ardından erik, kayısı, badem ve şeftali ağaçları çiçek açtı.


Köye içme suyu getirilmesi için güreş düzenlendi Güncel Köye içme suyu getirilmesi için güreş düzenlendi

Demre Belören köyüne içme suyu getirilmesi amacıyla yağlı pehlivan güreşleri düzenledi.


Vural: ´İçeride, dışarıda tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz´ Güncel Vural: ´İçeride, dışarıda tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, ´´İçerde, dışarıda tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz´´ dedi.


Muhittin Böcek, huzurevini ziyaret etti Güncel Muhittin Böcek, huzurevini ziyaret etti

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Asmalı Konak Huzurevi´ni ziyaret etti. Yaşlılar Haftası dolayısıyla, Liman Mahallesi Halk Eğitim Merkezi´nde eğitim gören kursiyerlerle birlikte Asmalı Konak Huzurevi´ni ziyaret eden Böcek, huzurevi sakinleriyle sohbet ederek, çeşitli hediyeler verdi.


Sporun temsilcileri Kepez´de... Güncel Sporun temsilcileri Kepez´de...

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Metin Bulut, Futbol İl Temsilcisi İbrahim Güllüpınar, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Antalya Şube Başkanı Abdullah Tanyolaç, Kepez Belediye Başkan Vekili Adlıhan Dere´yi makamında ziyaret ettiler.


TSYD Konya Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısı... Güncel TSYD Konya Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısı...

Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Kulübü (TSYD) Konya Şubesi´nin olağan genel kurul toplantısında, Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürlüğü´nden Emin Demir yönetim kurulu üyeliğine, Ekspres Gazetesi yazarlarından İbrahim Okumamış TSYD Antalya Temsilciliği´ne getirildi.


Side´ye güneş tutulması bereketi... Güncel Side´ye güneş tutulması bereketi...

Tam güneş tutulmasının en iyi izleneceği yerlerden biri olan Manavgat´a bağlı Side beldesi, turist akınına uğradı. 29 Martta gerçekleşecek tam güneş tutulmasının en net izleneceği yerlerden biri olan Side´ye, kalabalık gruplar halinde turistler gelmeye başladı.


Film ile suçla mücadele... Güncel Film ile suçla mücadele...

Antalya Emniyet Müdürlüğü, hazırladığı kısa filmle, suçla mücadele projesi başlattı.


´Güneş tutulmasının depremle ya da burçlarla en küçük ilgisi yoktur´ Güncel ´Güneş tutulmasının depremle ya da burçlarla en küçük ilgisi yoktur´

İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı, Astrofizik Uzmanı Prof. Dr. Dursun Koçer, güneş tutulmasının depremle ya da burçlarla ilgisi bulunmadığını söyledi.


ADOB´tan ´My Fair Lady´ müzikali... Güncel ADOB´tan ´My Fair Lady´ müzikali...

Antalya Devlet Opera Balesi (ADOB), 29 Mart Çarşamba günü F. Loewe´nin ´´My Fair Lady´´ müzikalini sahneleyecek.


Çanakkale gezisi büyük ilgi gördü... Güncel Çanakkale gezisi büyük ilgi gördü...

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin Çanakkale´ye düzenlediği gezi büyük ilgi gördü. Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce, Çanakkale şehitlerini anma haftası etkinlikleri kapsamında bin kişi Çanakkale´ye götürüldü.


Kumlu: ´Enerji özelleştirmelerine karşı daha etkin eylemler gelebilir´ Güncel Kumlu: ´Enerji özelleştirmelerine karşı daha etkin eylemler gelebilir´

Türk-İş Genel Sekreteri ve TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu, enerji sektöründeki özelleştirmelere karşı daha etkin eylemlerin gelebileceğini bildirdi.


Kumluca Belediyespor Kulüp Başkanlığı´na Şevket Yanar seçildi Güncel Kumluca Belediyespor Kulüp Başkanlığı´na Şevket Yanar seçildi

Kumluca Belediyespor Kulübü başkanlığına Şevket Yanar seçildi. Kumluca Belediyespor olağan kongresi, belediyespor lokalinde gerçekleştirildi.


CHP´li milletvekillerinin esnaf ziyareti... Güncel CHP´li milletvekillerinin esnaf ziyareti...

CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan ve Burdur Milletvekili Kerim Özkan, Kumluca´da vatandaşların sorunlarını dinlediler.


Turizmin sorunları için araştırma önergesi... Güncel Turizmin sorunları için araştırma önergesi...

CHP, turizmde büyük krizler yaşanmadan gerekli önlemlerin alınması ve turizmin sorunlarını tespit etmek amacıyla Meclis araştırması açılması için önerge verdi.


Komadan kurtuldu ama hayata tutunamadı Güncel Komadan kurtuldu ama hayata tutunamadı

Antalya´da geçirdiği trafik kazası sonucu komaya giren ve bir süre önce iyileşen genç, intihar etti.


Turizm araştırmalarında Türkiye... Güncel Turizm araştırmalarında Türkiye...

Avrupa´da yapılan turizm araştırmalarına göre Türkiye, servis kalitesi ve çocuklara hizmette birinci sırada bulunuyor. Ancak aynı araştırmaya göre, Türkiye, turistin yerli halk tarafından rahatsız edildiği ülkelerin de başında yer alıyor.


Uzaktan öğretimde ikinci taksit için süre istemi... Güncel Uzaktan öğretimde ikinci taksit için süre istemi...

Eskişehir Anadolu Üniversitesi´nin uzaktan öğretim sistemi uygulayan fakültelerinde katkı payının ikinci taksidini zamanında ödemedikleri için sınıfta kalan bir grup öğrenci, yeniden süre istediler.


Atık su bağlantı ücretinin yasal olmadığına karar verildi Güncel Atık su bağlantı ücretinin yasal olmadığına karar verildi

Yerel Gündem 21 Antalya Kent Konseyi Tüketici Hakları Grubu Başkanı ve Kiracılar Derneği Genel Başkanı Ali Ulvi Büyükhonutçu, Tüketici Mahkemesi´nin, Antalya Su Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü´nün (ASAT) tüketicilerden aldığı evsel atık su bağlantı ücretinin yasal olmadığına karar verdiğini bildirdi.


´Antalya turizm ahlakının güzel bir hatırası olmalıdır´ Güncel ´Antalya turizm ahlakının güzel bir hatırası olmalıdır´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, 29 Martın, Antalya´nın eşsiz tabiat zenginliğinin, Türk misafirperverliğinin ve özellikle de Antalya turizm ahlakının güzel bir hatırası olması gerektiğini belirtti.


´Çılgın Türkler, Cumhuriyet olan görevlerini layıkıyla yerine getirdiler´ Güncel ´Çılgın Türkler, Cumhuriyet olan görevlerini layıkıyla yerine getirdiler´

Kütüphane Haftası, yurdun çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.


Türkiye´nin tanıtım ödülünü alamaması Meclis´te... Güncel Türkiye´nin tanıtım ödülünü alamaması Meclis´te...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Moskova´da yapılan Inteour Market Fuarı´na, Türk yetkililerin neden katılmadığını sordu.


Tarımda ilaç kalıntısı sorunu... Güncel Tarımda ilaç kalıntısı sorunu...

Antalya İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Antalya Dış Ticaret Şirketi sahibi Ercan Boztepe, tarım ürünlerindeki ilaç kalıntısı sorunu nedeniyle Avrupa pazarının kaybedilebileceğini ileri sürdü.


Alman Gökbilimciler Antalya´da... Güncel Alman Gökbilimciler Antalya´da...

Almanya´nın Nürnberg kentinden bir heyet, 29 Marttaki tam güneş tutulmasını izlemek üzere Antalya´ya geldi.


´Tanıtımda sınıfta kaldık´ Güncel ´Tanıtımda sınıfta kaldık´

Gül Hotels Sahibi Turizmci Emin Gül Turizm Bakanlığının tanıtımda sınıfta kaldığını belirirken , ülke turizminin katalog satışlarını kaçırdığını ve son dakika satışlarına odaklandığını söyledi.


Ilıca Belediyesi hizmet için arsa satacak Güncel Ilıca Belediyesi hizmet için arsa satacak

Manavgat´a bağlı Ilıca Belediyesi´nin, beldenin ekonomik yönden gelişimini artırmaya katkı sağlamak amacıyla arsa satışı yapacağı bildirildi.


Antalyaspor:3 Akçaabat Sebatspor:0 Güncel Antalyaspor:3 Akçaabat Sebatspor:0

Türkiye 2. Futbol Ligi A Kategorisi´nde Antalyaspor, kendi sahasında Akçaabat Sebatspor´u 3-0 mağlup etti.


Kadriye´de çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor Güncel Kadriye´de çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor

Kadriye Belediye Başkanı Hüseyin Kantoz, turizm sezonu öncesi çevre düzenleme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, Kadriye´nin Türk turizminde yeni bir destinasyon oluşturacağını söyledi.


Turizmde kriz aşılıyor Güncel Turizmde kriz aşılıyor

Turizmde kriz aşılmaya başlandı. Sıkıntının son dönemlerinin yaşandığına işaret eden turizmciler, Türkiye´nin bir ay sonra farklı şeyler konuşmaya başlayacağını belirtiyor.


Aranan taze kan bulundu Güncel Aranan taze kan bulundu

Konyaaltı´nda dün özel günlerden biri daha yaşandı. Köyden kente gçişin 12. yıl dönümü Belediye tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasıyla kutlandı.


´Lara üzerindeki örtü kaldırılmalı´ Güncel ´Lara üzerindeki örtü kaldırılmalı´

Üç gündür Antalya´da bulunan SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Gazete Bir´in sorularını cevapladı.


´Ayağımızı pisliğe sokmayacağız´ Güncel ´Ayağımızı pisliğe sokmayacağız´

Bozuk kentleşme, Lara ve Dokuma konuları ile ilgili olarak bir açıklama yapan SHP Antalya İl Başkanı Kubilay Döşeyen gazetemize yaptığı özel açıklamada, ´Antalya´yı bu hale getiren 5´lerle birlikte olamayız´ dedi.


TODOSK 163 kişiyle Musa Dağı´nı aştı Güncel TODOSK 163 kişiyle Musa Dağı´nı aştı

Kulübün proğramlı günübirlik yürüyüş etkinliği olan Adrasan, Musadağı, Olimpos yürüyüşüne 163 kişi katıldı.


´Maç oynamadan puan vermiyorlar´ Güncel ´Maç oynamadan puan vermiyorlar´

Antalyaspor Süper Lig yolundaki iddiasını sürdürebilmek umuduyla çıktığı sahada konuğu Akçaabat Sebatspor´u 3-0´lık net bir skorla geçerken, takipçisi Altay´a da göz dağı verdi.


Önce resim çektirdi sonra haberin başlığını söyledi: ´Sol birleşti´ Güncel Önce resim çektirdi sonra haberin başlığını söyledi: ´Sol birleşti´

Birkaç gündür Antalya´daki temaslarını sürdüren SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Mülkiyeliler Birliği´nde kahvaltılı sohbet toplantısı düzenledi.


Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatı toplantısı... Güncel Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatı toplantısı...

Saadet Partisi Antalya İl Teşkilatı´nın aylık olağan il divan toplantısı yapıldı. Toplantıya Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Şeref Malkoç, İl Başkanı Galip Akın ve partililer katıldı.


AK Parti Merkez İlçede Polat yeniden başkan... Güncel AK Parti Merkez İlçede Polat yeniden başkan...

Adalet ve Kalkınma Partisi Antalya Merkez İlçe Başkanlığı´na Celalettin Polat yeniden seçildi.


Sorgun ormanı için eylem... Güncel Sorgun ormanı için eylem...

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi ve Akdeniz Üniversitesi Ekoloji Külübü üyeleri, Manavgat´taki Sorgun Ormanı´na golf sahası yapılması için verilen tahsislerin tamamının iptal edilmesi için eylem düzenledi.


Alanyaspor:0 Kartalspor:0 Güncel Alanyaspor:0 Kartalspor:0

İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi Yükselme Grubu´nda Alanyaspor, Kartalspor ile golsüz berabere kaldı.


Oba´da sahil temizliği... Güncel Oba´da sahil temizliği...

Alanya´nın Oba beldesinde belediye ekipleri, turizm sezonu öncesi sahil temizliğine başladı.


Kumluca Emniyet Müdürlüğü bahçesi hurdalık gibi... Güncel Kumluca Emniyet Müdürlüğü bahçesi hurdalık gibi...

Kumluca´da 1998 yılından bu yana emanete alınan ve Milli Emlak Müdürlüğü´ne teslim edilmesi beklenen motosikletler, İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesini hurdalığa çevirdi.


Alanya Muz Üreticileri Birliği kuruldu Güncel Alanya Muz Üreticileri Birliği kuruldu

Alanya´da muz üreticileri birlik kurdu. Alanya Ziraat Odası Çiftçi Eğitim Merkezi´nde gerçekleştirilen toplantıda, Alanya Muz Üreticileri Birliği kuruldu. Toplantıda, birliğin başkan ve yönetim kurulu üyeleri de seçildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...