Cuma, 18 Ekim 2019
Serik´te korsan kitap operasyonu... Güncel Serik´te korsan kitap operasyonu...

Serik ilçesinde düzenlenen operasyonda polis 70 adet korsan kitap ele geçirdi. Serik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 12 yaşındaki A.G´nin Halk Pazarı´nda korsan kitap sattığını belirledi.


Kivide deneme üretimi... Güncel Kivide deneme üretimi...

Demre´de yaşayan Ziraat Mühendisi Yunus Nalcı, kivi üretimini yaygınlaştırmak için deneme üretimi yapıyor.


Üniversiteliler Heykel Hastanesi´nde ders yapıyor Güncel Üniversiteliler Heykel Hastanesi´nde ders yapıyor

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksek Okulu Restorasyon Bölümü öğrencileri, Side Müze Müdürlüğü Heykel Onarım ve Restorasyon Laboratuvarında haftada bir gün ders yapmaya başladı.


Antalyalı minik yüzücüler havuz bulamıyor Güncel Antalyalı minik yüzücüler havuz bulamıyor

Yüzme Milli Takımı´na sporcu veren Antalyalı minik ve genç yüzücülerin, havuz bulunmaması nedeniyle antrenmanlarını ücret karşılığı otellerin havuzlarında yaptığı bildirildi.


Özel Yılmaz Lisesi öğrencisi, kompozisyon yarışmasında birinci oldu Güncel Özel Yılmaz Lisesi öğrencisi, kompozisyon yarışmasında birinci oldu

Başbakanlık Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkındırma İdaresi Başkanlığı´nın düzenlediği ´GAP´ konulu kompozisyon yarışmasının Antalya seçmeleri yapıldı.


Dünyanın en pahalı çiçeklerinden olan orkide, Antalya´da üretilecek Güncel Dünyanın en pahalı çiçeklerinden olan orkide, Antalya´da üretilecek

Dünyanın en pahalı çiçek türlerinden biri olan orkide, kesme çiçekçiler için yeni bir ihracat kapısı açıyor. Türkiye´de ilk defa TÜBİTAK´ın da desteği ile Antalya´da deneme amaçlı üretilen orkideden başarılı sonuçlar alındı. Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Adnan Özçelik, bu çiçeğin yetişmesi için Antalya ikliminin uygun olduğunu söyledi.


Toros Koleji´nden anlamlı hediye... Güncel Toros Koleji´nden anlamlı hediye...

Toros Koleji Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı kardeş okul kampanyasında Töngüçlü İlköğretim Okuluna yaptığı yardımlara bir yenisini ekleyerek Atatürk büstü yaptırdı.


ALTSO ile TEB arasında kredi sözleşmesi imzalandı Güncel ALTSO ile TEB arasında kredi sözleşmesi imzalandı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası arasında yapılan protokolle, üyelere 36 aya varan vadelerle 100 bin YTL´ye kadar kredi verilebileceği bildirdi.


Serik Belediye Başkanı Habalı hakkında iddialar... Güncel Serik Belediye Başkanı Habalı hakkında iddialar...

Serik ilçesinde, AK Parti Teşkilatı Başkanı Hasan Yıldırım, MHP´li Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı´nın partili bir belde belediye başkanına küfür ederek, ölüm tehdidinde bulunduğu iddia etti.


Muratpaşa´nın her yeri ´içkili bölge´ ilan edildi Güncel Muratpaşa´nın her yeri ´içkili bölge´ ilan edildi

Antalya Muratpaşa Belediye Meclisi, ibadethaneler, okullar ve resmi kurumlar gibi yerlerin yanı dışında, Muratpaşa Belediyesi sınırları içinde kalan tüm yerlerin ´´içkili bölge´´ olmasını onayladı.


Serik´te polis tarafından toplanan motorlar MKE´ye gitti Güncel Serik´te polis tarafından toplanan motorlar MKE´ye gitti

Serik´te Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik uygulamaları sırasında plakasız ve tescilsiz oldukları için el konulan motosikletler, zamanında sahipleri tarafından alınmayınca Makine Kimya Enstitüsü´ne (MKE) gönderildi.


Akseki´de ´Evde ve okulda başarılı eğitimin sırları´ konferansı... Güncel Akseki´de ´Evde ve okulda başarılı eğitimin sırları´ konferansı...

Akseki´de ´´evde ve okulda başarılı eğitimin sırları´´ konulu konferans ilgiyle izlendi.


Beyreli köyünün su sorunu... Güncel Beyreli köyünün su sorunu...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Alanya´ya bağlı Beyreli köyünün su sorunun ´kasten çözümlenmediği´ yolundaki iddiaları, TBMM gündemine taşıdı.


Domates ihracatında kıpırdanma... Güncel Domates ihracatında kıpırdanma...

Yaş meyve ve sebze ihracatında düşüş yaşanmasına rağmen, domates ihracatı Mart ayında hem ihracatçı hem de üreticilerin yüzünü güldürdü.


Tarihi eserlere dozer darbesi iddiası... Güncel Tarihi eserlere dozer darbesi iddiası...

Demre belediyesince Karabucak Mahallesi Sura mevkiinde imara açılmak istenen arazide yapılan temizleme çalışmaları sırasında lahit mezarların tahrip edildiği iddiasıyla ilgili olarak, arazide inceleme yapıldı.


Kıyı Yasası Taslağı´na tepki... Güncel Kıyı Yasası Taslağı´na tepki...

Kemer Turizmci İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, yasal değişiklik yapılarak kıyıların yapılaşmaya açılmasının ´´deniz kıyılarında çevre felaketine neden olacağını´´ iddia etti.


Turizmde 2006´da ekmek aslanın midesinde olacak Güncel Turizmde 2006´da ekmek aslanın midesinde olacak

Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül, krizlerden en çok etkilenen sektörlerin başında turizmin geldiğini belirterek, ´Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha durağan bir sezon geçireceğiz. 2006´da ekmek aslanın midesinde olacak´ dedi.


Demre´de imara açma çalışmalarına inceleme... Güncel Demre´de imara açma çalışmalarına inceleme...

Kaş´a bağlı Demre Beldesi´nde imar çalışmaları sırasında Likya dönemine ait lahit mezarlar kırılıyor iddiası üzerine Antalya Müze Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı.


Ziraat Bankası´ndan biçerdövercilere kredi imkanı Güncel Ziraat Bankası´ndan biçerdövercilere kredi imkanı

Korkuteli´de biçerdöver sahipleri, hasat öncesinde yeni araç ve bakımı için kredi imkanlarını görüşmek üzere Ziraat Bankası yetkilileriyle bir araya geldi.


Alanya´da 1 yılda 15 pitbul köpeği itlaf edildi Güncel Alanya´da 1 yılda 15 pitbul köpeği itlaf edildi

Alanya´´da belediyeye ait Köpek Toplama Merkezi´nde, bir yılda 15 pitbul cinsi köpek uyutularak itlaf edildi.


Kumluca´da sivrisinekle mücadele... Güncel Kumluca´da sivrisinekle mücadele...

Kumluca Belediyesi çevre sağlığı ekipleri, sivrisinekle mücadele çalışmalarına başladı.


Başkan Çetinkaya´dan güreşçilere malzeme sözü... Güncel Başkan Çetinkaya´dan güreşçilere malzeme sözü...

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Antalya´da il birincisi olan Gül-Çetin Kaur Lisesi güreşçilerine eşofman sözü verdi.


Cimnastikçiler ABD´den madalyayla döndü Güncel Cimnastikçiler ABD´den madalyayla döndü

Muratpaşa Belediyespor Ritmik Cimnastik Takımı, ABD´de düzenlenen Uluslararası 2. Coaches Kupası Ritmik Cimnastik Şampiyonası´ndan 13 madalyayla döndü.


Kumluca´da sembol ve figürler canlılık kazanıyor Güncel Kumluca´da sembol ve figürler canlılık kazanıyor

Kumluca´da sembol, figür ve trafolar ressam Mehmet Akın tarafından boyanıyor. Çalışmalar, bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Kumluca Tarım ve Seracılık Şenlikleri öncesi Kumluca Belediyesi tarafından Ressam Mehmet Akın´a yaptırılıyor.


Phaselis´e hayran kaldılar... Güncel Phaselis´e hayran kaldılar...

Kemer-Tekirova arasında bulunan ve her gün yüzlerce kişinin ilgi ile gezdiği Pahselis tarihi dokusu ile göz kamaştırıyor. İlk defa Türkiye2ye geldiklerini ve Kültür gezisi yaptıklarını ifade eden turistler ile Phaselis’te karşılaştık.


Genç eller geleceklerini tasarlıyor Güncel Genç eller geleceklerini tasarlıyor

Antalya´daki İsmet İnönü Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi Kuyumculuk Teknolojisi Bölümü öğrencileri, takı tasarlayıp üretirken, hem mesleklerini öğreniyorlar, hem de para kazanıyorlar.


Side´de restoran ve barlara ücretsiz bulaşık makinesi... Güncel Side´de restoran ve barlara ücretsiz bulaşık makinesi...

Side´de, Side Restaurantçılar ve Barcılar Derneği´nin bir firmayla yaptığı anlaşmanın ardından bölgedeki lokanta ve barlara ücretsiz bulaşık makinesi dağıtımına başlandı.


Korkuteli Anadolu Lisesi´nin yer sorunu çözülüyor Güncel Korkuteli Anadolu Lisesi´nin yer sorunu çözülüyor

Korkuteli´de hayırsever Cevat Kavukcu tarafından huzur evi olarak yapımına başlanan ancak daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne devredilen binanın Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmesine onay çıktı.


Teknik Eğitim Merkezi, geleceğin modacılarını yetiştiriyor Güncel Teknik Eğitim Merkezi, geleceğin modacılarını yetiştiriyor

Korkuteli´de eğitim ve öğretim veren Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi´nde kız öğrenciler hem okuyor, hem de okulun tekstil ve konfeksiyon atölyesinde çalışarak para kazanıyor.


Akseki´de kütüphaneye ilgi... Güncel Akseki´de kütüphaneye ilgi...

Akseki İlçesi´ndeki Yeğen Mehmet Paşa Halk Kütüphanesi´nden geçen ay 2 bin 164 kişinin faydalandığı bildirildi.


CHP´nin balıkçılık raporu... Güncel CHP´nin balıkçılık raporu...

CHP´li 4 milletvekili, parti tarafından hazırlanacak Balıkçılık Raporu´yla ilgili Demre´de incelemelerde bulundu.


TEB, şube sayısını artıracak Güncel TEB, şube sayısını artıracak

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, Güneydoğu´da meydana gelen olayların bu bölgede bankacılık sektörünü olumsuz etkilemeyeceğini belirtti.


Kapalı yüzme havuzları sorunu TBMM gündeminde... Güncel Kapalı yüzme havuzları sorunu TBMM gündeminde...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Süleyman Erol Yüzme Havuzu´nun kapalı durması, Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi içindeki kapalı havuzun da 15 yıldır tamamlanamamasını ve Antalya yüzme yarışlarının Isparta´da yapılmasının gündeme gelmesini, iki ayrı önerge ile TBMM´ye taşıdı.


Alanya´da ilk yabancı tapusunu 8 ay sonra aldı Güncel Alanya´da ilk yabancı tapusunu 8 ay sonra aldı

Türkiye´de yabancılara yönelik mülk satışıyla ilgili sorunun giderilmesinin ardından, Alanya´da tapusuna kavuşan ilk yabancı Danimarkalı Helge Hansen oldu.


Alanya´da 343 başı boş kedi ve köpekler kısırlaştırıldı Güncel Alanya´da 343 başı boş kedi ve köpekler kısırlaştırıldı

Alanya Belediyesi Veteriner Hekimliği tarafından Demirtaş Hayvan Toplama Merkezi´nde sürdürülen, başıboş kedi ve köpeklerin kısırlaştırma işlemleri sona erdi. Çalışmalar sonucu 178 köpek ve 165 kedi kısırlaştırıldı.


Orient Queen Yolcu Gemisi Antalya´ya gelecek Güncel Orient Queen Yolcu Gemisi Antalya´ya gelecek

Dünyanın en gözde yolcu gemilerinden olan Orient Queen yolcu gemisi, Antalya´dan Akdeniz turlarına başlayacak.


İnternet kafelere denetim... Güncel İnternet kafelere denetim...

Alanya´da küçük yaştaki çocukların porno içerikli sitelere girişine izin verildiği iddiasıyla 6 internet kafe kapatıldı.


Kumluca´da ´Köy Bazlı Kırsal Kalkınma Projesi´ anlatıldı Güncel Kumluca´da ´Köy Bazlı Kırsal Kalkınma Projesi´ anlatıldı

Kumluca´da Tarım İl Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerince çiftçi ve müteşebbislere ´´Köy Bazlı Kırsal Kalkınma Projesi´´ hakkında bilgi verildi.


Kaçak yapılaşma, uydudan gözetlenecek Güncel Kaçak yapılaşma, uydudan gözetlenecek

Antalya İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi sorumluluk alanında kalan köy ve yaylalarda kaçak yapılaşma ile kaçak kum, çakıl ve taş ocaklarını uydudan gözetleyecek.


´Türk de Kürt de bizleriz Biz hepimiz Türk milletiyiz´ Güncel ´Türk de Kürt de bizleriz Biz hepimiz Türk milletiyiz´

İşçi Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı Bayram Atasoy, ´´Türk de, Kürt de bizleriz. Biz hepimiz Türk milletiyiz´´ dedi. Partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Bayram Atasoy, Şemdinli ve Diyarbakır´daki sorunun çözümünün yine buralarda olduğunu söyledi.


Akseki´de vergi rekortmenleri belli oldu Güncel Akseki´de vergi rekortmenleri belli oldu

Akseki´de 2005 yılına ait gelirlerine göre en çok vergi ödeyecek mükellefler açıklandı. Akseki Vergi Dairesinden yapılan açıklamada, beyan ettikleri vergi matrahına göre, ilçe merkezinde eczacılık yapan Cafer İbiş, Akseki´nin vergi rekortmeni oldu.


Başkan Evcilmen´e çevre plaketi... Güncel Başkan Evcilmen´e çevre plaketi...

Antalya Koleji tarafından çevreye verdiği önem ve duyarlılık nedeniyle Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´e bir teşekkür plaketi verildi.


Alanya´da sivrisinekle mücadele başladı Güncel Alanya´da sivrisinekle mücadele başladı

Alanya Belediyesi Çevre Sağlık Müdürlüğü, 40 kişilik bir ekiple sivrisinekle mücadele çalışmalarını başlattı. İki bölge halinde ilaçlama çalışmaları yapan ekip, bina lağımlarında taban ilaçlaması yapıyor.


AESOB’dan hatıra ormanı Güncel AESOB’dan hatıra ormanı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilen yaklaşık 10 dönümlük alanda hatıra ormanı oluşturuldu.


Avrupa 3 Band Bilardo Şampiyonası Antalya´da yapılacak Güncel Avrupa 3 Band Bilardo Şampiyonası Antalya´da yapılacak

Bilardo Federasyonu tarafından organize edilen ve Avrupa´nın en ünlü 32 bilardocusunun katılacağı şampiyona, 9 Mayıs 2006 tarihinde Topkapı Palace Otel´de başlayacak.


Sporcu ailenin başarılı kızı... Güncel Sporcu ailenin başarılı kızı...

Sporcu bir aileden gelen başarılı okçu Begül Löklüoğlu, gençlerde amacının dünya şampiyonu olmak olduğunu söyledi.


Bayındırlık olur verdi, Anadolu lisesi binasına kavuşacak Güncel Bayındırlık olur verdi, Anadolu lisesi binasına kavuşacak

Korkuteli´de 11 yıldır başka binalarda eğitim veren Anadolu Lisesi, kendi binasına kavuşuyor. Okula tahsis edilen eski huzurevi binasına Bayındırlık nihayet ´olur´ verdi.


Finike´nin merkez ve belde belediye başkanları yeni birliklerin kurulması için bir araya geldi Güncel Finike´nin merkez ve belde belediye başkanları yeni birliklerin kurulması için bir araya geldi

Finike´de kısa bir süre önce hayata geçirilen İtfaiye Birliği´nden sonra merkez ve belde belediye başkanları yeni birliklerin kurulması için tekrar bir araya geldi.


Karakitapoğlu, Patara´da yapılan kazılardan endişe duyuyor Güncel Karakitapoğlu, Patara´da yapılan kazılardan endişe duyuyor

Kalkan ve Ata Mülkünü Koruma Derneği Başkanı Emine Karakitapoğlu, Patara´da yapılan kazılardan endişe duyduğunu söyledi.


Saadettin Saran´ın futbol kulübü merakı bitmiyor Güncel Saadettin Saran´ın futbol kulübü merakı bitmiyor

Almanya´nın Borussia Dortmun Kulübü´ndeki hisselerini sattıktan sonra aralarında Antalyaspor´un da bulunduğu bazı kulüpler ile yakından ilgilenen Saadettin Saran, bu konudaki girişimlerinin sürdüğünü söyledi. Israrlı sorular karşında kulüp ismi vermekten kaçınan Saran, Antalyaspor´a olan ilgisinden ise vazgeçmediğini duyurdu.


Serik Devlet Hastanesi´nde cildiye polikliniği... Güncel Serik Devlet Hastanesi´nde cildiye polikliniği...

Serik ilçesi Devlet Hastanesi´nde cildiye polikliniği açıldı. Hastanenin cildiye bölümü ilk iki günde duyuru yapılmamasına rağmen vatandaşların akınına uğradı.


TÜRSAB, okul gezileri konusunda uyardı Güncel TÜRSAB, okul gezileri konusunda uyardı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Antalya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı, okul gezilerinin TÜRSAB üyesi seyahat acenteleri aracılığıyla düzenlenmesi gerektiğini, kaçak tur düzenleyenler hakkında yasal işlem yapıldığını duyurdu.


Akseki´de alternatif turizm olanakları... Güncel Akseki´de alternatif turizm olanakları...

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Akseki´deki mera alanının turizm alanına dönüştürülerek, alternatif turizmin hizmetine sunulacağını bildirdi.


Alanyalı işadamları Rusya´ya gidecek Güncel Alanyalı işadamları Rusya´ya gidecek

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Genel Sekreteri Servet Ünlü, Alanyalı işadamlarının, bölgesel işbirliğini güçlendirmek amacıyla 26-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Rusya gezisine katılmaya çağırdı.


´Antalya Çevre Düzeni Planı´ tartışmaları... Güncel ´Antalya Çevre Düzeni Planı´ tartışmaları...

Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Osman Aydın, ´´Doğru, dürüst, bilimsel ve bağımsız bir çevre düzeni planı yapılmadan, rantlaşmayı önlemeden Antalya´yı koruyamayız´´ dedi.


ALTSO üyelerine vergi uyarısı... Güncel ALTSO üyelerine vergi uyarısı...

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç, vergi borcu bulunan üyelere uyarılarda bulundu.


Serik´te bal üreticileri birliği kuruldu Güncel Serik´te bal üreticileri birliği kuruldu

Serik´te Bal Üreticileri Birliği kuruldu. Serik İlçesi´nde yaşayan 18 üreticinin bir araya gelerek oluşturduğu Serik Bal Üreticileri Birliği, Serik´teki üreticilere bilgi ve ar-ge desteği vermeyi, üretilen balın pazarlanması için çeşitli çalışmalar yapmayı ve balın kalitesini yükseltmeyi hedefliyor.


Manavgat´ta kitap okuyanların sayısı artıyor Güncel Manavgat´ta kitap okuyanların sayısı artıyor

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi´nde 2004´te 78 bin 50 olan kütüphaneden yararlanan kişi sayısı 2005´te 102 bin 900´e çıktı.


Alanya´da postacılar motorlarla dağıtım yapacak Güncel Alanya´da postacılar motorlarla dağıtım yapacak

Türkiye genelinde posta dağıtım hizmetlerinin daha hızlı faaliyet göstermesi için Posta İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından alınan bin 907 adet Scooter marka motorların şubelere dağıtımı yapıldı.


Mahmutlar mezarlığı yeni bir görünüme kavuşuyor Güncel Mahmutlar mezarlığı yeni bir görünüme kavuşuyor

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde yerleşik yabancılara ayrılmış bir bölümün de bulunduğu mezarlıkta çevre düzenlemesi yapılacak. İhaleyi alan Alba Şirketi, 75 gün içerisinde mezarlığın çevresini yeni bir görünüme kavuşturacak.


Belek´te ilaçlamaya start verildi Güncel Belek´te ilaçlamaya start verildi

Belek Belediyesi yaklaşan yaz sezonu için hazırlıklarına devam ediyor. Belek Belediyesi ilaçlama ekibi tarafından mart ayının ikinci haftası başlayan çalışmalar son hızla sürüyor


Tarihi eserlere dozer darbesi iddiası... Güncel Tarihi eserlere dozer darbesi iddiası...

Demre ilçesinde belediye tarafından imara açılmak istenen arazide yapılan temizleme çalışmaları sırasında, müteahhit firmaya ait dozer ve iş makinelerinin tarihi eserleri tahrip ettiği iddia edildi.


İşadamı Saran´dan eğitime 30 bin YTL bağış Güncel İşadamı Saran´dan eğitime 30 bin YTL bağış

Fenerbahçe´nin eski yöneticilerinden Sadettin Saran, ´´Ulusal Eğitime Destek Kampanyası´´ için Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü´ne 30 bin YTL bağışladı.


Döşeyen: ´Yolsuzluk yapanlar hala görevde´ Güncel Döşeyen: ´Yolsuzluk yapanlar hala görevde´

SHP Antalya İl Başkanı Kubilay Döşeyen, Akdeniz Sağlık Vakfı Hastanesinde yolsuzluk yapanların müfettiş raporları ile belgelenmesine rağmen yolsuzluk yapan kişilerin hala görevde olduğunu iddia etti.


Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Alman, Alanya´daki evinde yakalandı Güncel Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Alman, Alanya´daki evinde yakalandı

İnterpol tarafından ´´uyuşturucu madde ticareti´´ suçlamasıyla 2005 yılından bu yana kırmızı bültenle arandığı bildirilen Alman Horst Wild (35), Alanya´da yakalandı.


Kestel Belediyesi köprü yaptı Güncel Kestel Belediyesi köprü yaptı

Kestel Belediyesi, Merines ve Karapınar Caddelerini birbirine bağlayan Karapınar Deresi üzerine köprü yaptı.


Halk oyunları ekiplerinin başarısı... Güncel Halk oyunları ekiplerinin başarısı...

Antalya´daki eğitim kurumları, Konya´da düzenlenen, Halk Oyunları Grup Birinciliği yarışmalarından başarıyla döndüler.


´Vestel Beyaz´ halka arzı Antalya´dan başlattı Güncel ´Vestel Beyaz´ halka arzı Antalya´dan başlattı

Türkiye´nin hızlı büyüyen şirketleri arasında gösterilen Vestel Beyaz Eşya Ticaret Sanayi A.Ş, Nisan ayı içinde halka arz edilecek.


Baloğlu, Yivli Minare konusunu TBMM gündemine taşıdı Güncel Baloğlu, Yivli Minare konusunu TBMM gündemine taşıdı

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Antalya´nın simgesi Yivli Minare´nin bakım ve onarım çalışmalarıyla ilgili olarak, iki ayrı soru önergesi hazırladı.


Demre´nin vergi rekortmenleri belli oldu Güncel Demre´nin vergi rekortmenleri belli oldu

Demre´de 2005 yılına ait gelirlerine göre en çok vergi ödeyecek mükellefler açıklandı.


Patara kazıları´nda suç duyurusu... Güncel Patara kazıları´nda suç duyurusu...

Kalkan ve Ata Mülkünü Koruma Derneği, Patara Kazıları´nda çıkarılan eserlerin yeterince korunmadığı ve tahrip edildiği gerekçesiyle Patara Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Fahri Işık hakkında suç duyurusunda bulundu.


Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne kardeş ziyareti... Güncel Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne kardeş ziyareti...

İncelemelerde bulunmak, ortak projeler oluşturup hayat geçirmek üzere Antalya´ya gelen kardeş şehir Nürnberg´in temsilcisi Werner Trini ile Nürnberg Sanat Evi Müdürü Joachim Bleistein, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Köleoğlu´nu makamında ziyaret etti.


Antalyalılar´ın son gözdesi Tai-chi sporu oldu Güncel Antalyalılar´ın son gözdesi Tai-chi sporu oldu

Her geçen gün artan şehirleşmenin ve teknolojik kirlenmenin bir sonucu olarak, gürültücü şehir hayatı içerisinde aşırı stresle boğuşan insanların, rahatlama yöntemleri konusunda çeşitli alternatifleri bulunuyor. Antalyalılar bu alternatifler arasında her telden çalıyor.


Halk Pazarı´na makyaj... Güncel Halk Pazarı´na makyaj...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, Doğu Garajı mevkiinde bulunan halk pazarı içerisinde ve çevresinde temizlik ve bakım çalışmaları yaptı.


Kar adam Alanya´da bir günde 3 mevsim yaşadı Güncel Kar adam Alanya´da bir günde 3 mevsim yaşadı

´Kar Adam´ lakaplı Hüseyin Başadır, Alanya´da bir günde 3 mevsim yaşadı. Kar adam önce Toroslar´ın eteklerinde kardan yapılmış mezara girdi, sonra eriyen kar sularıyla beslenen ve buz gibi olan Dim çayına, daha sonra ise ılık Akdeniz sularına girerek yüzdü.


Engelli vatandaşın örnek azmi... Güncel Engelli vatandaşın örnek azmi...

Serik´te yaşayan İsmail Üstün (37), 16 sene önce geçirdiği bir rahatsızlık sonucu yürüme yeteneğini kaybetti. Kendisine kaymakamlık tarafından verilen motorlu özürlü arabasına sahip olunca çok mutlu olduğunu ifade eden Üstün, şimdi aracıyla promosyon ve seyyar emlakçılık işleri yaparak hayata sarılıyor.


Korkuteli Hastanesi´ne diyaliz desteği... Güncel Korkuteli Hastanesi´ne diyaliz desteği...

Korkuteli´de hayırsever bir vatandaş, Korkuteli Devlet Hastanesi´nin diyaliz servisine 1 adet diyaliz makinesi bağışladı.


Su saatine kum tanesi girdi, faturası vatandaşa bindi Güncel Su saatine kum tanesi girdi, faturası vatandaşa bindi

Su saatine kum tanesi giren tüketici, normalinin tam 12 katı fazla para ödemek zorunda kaldı. Hiç kullanmadığı suyun parası istenen abonenin bütün girişimleri ise sonuç vermedi.


Bütün kapalı alanlarda sigara içilemeyecek Güncel Bütün kapalı alanlarda sigara içilemeyecek

Türkiye´de 10 yıl önce çıkarılan 4207 sayılı Tütün ve Tütün ürünleriyle Mücadele Kanunu yeniden düzenleniyor. Yasa, bütün kapalı alanlarda sigara içilmesini yasaklıyor.


Bisiklet Federasyonu 12 Nisan´da Alanya´da ´Aday Hakemlik kursu´ düzenleyecek Güncel Bisiklet Federasyonu 12 Nisan´da Alanya´da ´Aday Hakemlik kursu´ düzenleyecek

Türkiye Bisiklet Federasyonu Alanya´da ´Aday Hakemlik Kursu´ düzenleyecek. 12 Nisan´da başlayacak olan kurs, 16 Nisan´da sona erecek.


Alanyaspor gol yollarında sıkıntı yaşıyor Güncel Alanyaspor gol yollarında sıkıntı yaşıyor

Türkiye İkinci Futbol Ligi B Kategorisi Yükselme Grubu´nda mücadele eden Alanyaspor, gol yollarında sıkıntı yaşıyor. Futbolcular, şu ana kadar yükselme grubunda oynanan maçlarda istenilen performansı sergileyemedi.


TAYAD üyelerinin işkence iddiası... Güncel TAYAD üyelerinin işkence iddiası...

Tutuklu Aileleri ve Yakınları Derneği (TAYAD) üyesi bir grup, afiş asarken gözaltına alınan TAYAD üyesi 7 kişinin polisin işkence ve tacizine maruz kaldığını iddia ettiler.


Kumluca Sosyal Yardımlaşma Vakfı´ndan yardım... Güncel Kumluca Sosyal Yardımlaşma Vakfı´ndan yardım...

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Mart ayında yardıma muhtaç ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara, 37 bin 10 YTL´lik yardım yapıldığı bildirildi.


Antalya´da ´Işık yak, söndür´ eylemi... Güncel Antalya´da ´Işık yak, söndür´ eylemi...

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu, Dokuma Fabrikası´nın yabancı sermayeli bir şirkete 49 yıllığına kiralanması, Lara Kent Parkı´nın plansız tahsise çıkarılması ve Yüzüncü Yıl Spor Tesisleri alanına stat yapılması planını protesto etmek için, 6-12 Nisan arasında ´´Işık Yak Söndür´´ eylemi düzenleyecek.


´Türkiye, yeni alternatifler ve değişik rekreasyon alanları yaratmak zorunda´ Güncel ´Türkiye, yeni alternatifler ve değişik rekreasyon alanları yaratmak zorunda´

Antalya´daki Kale Kapısı Esnafı Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) Genel Sekreteri Hasan Kilit, Türkiye´nin turizmde yeni alternatifler sunmak zorunda olduğunu söyledi.


´Cumhuriyet Meydanı´ndaki dükkanların ihalesi herkese açık´ Güncel ´Cumhuriyet Meydanı´ndaki dükkanların ihalesi herkese açık´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Cumhuriyet Meydanı projesinde yer alan dükkanların ihalesinin herkese açık olarak yapılacağını bildirdi.


Kumluca Belediyesi´nden ihaleler Güncel Kumluca Belediyesi´nden ihaleler

Kumluca Belediyesi tarafından, billboard reklamları ve otobüs duraklarıyla ilgili çalışmalar için ihale açıldı.


Çöp kamyonunun freni patladı: 1 yaralı Güncel Çöp kamyonunun freni patladı: 1 yaralı

Alanya´da bir çöp kamyonunun duvara çarpması sonucu, araç sürücüsünün ayağı kırıldı. Edinilen bilgiye göre, toplanan çöpü boşaltıp, şehir merkezine seyreden Uğur Özdemir´in (35) kullandığı Alanya Belediyesi´ne ait 07 NH 581 plakalı çöp kamyonunun freni Bektaş Mahallesi´nde patladı.


Finike´de okullararası turnuva... Güncel Finike´de okullararası turnuva...

Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından merkez ve belde ilköğretim okulları arasında, değişik branşlarda spor müsabakaları düzenlendi.


Sakat olan Taner takımla ilk çalışmasını yaptı Güncel Sakat olan Taner takımla ilk çalışmasını yaptı

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, Elazığspor´a yenilmelerine rağmen Süper Lig hedeflerinden vazgeçmediklerini söyledi.


Antalyaspor´un Macar konukları... Güncel Antalyaspor´un Macar konukları...

Macaristan´ın 11 birinci lig ve bir ikinci lig takımının yönetici ve teknik adamları, Antalyaspor antrenmanını izledi ve genel direktör Yılmaz Vural´dan Türk sporu ve tesisler hakkında bilgi aldı.


´Ampulü söndüreceğiz´ Güncel ´Ampulü söndüreceğiz´

DYP Antalya İl Başkanı Ahmet Kiştin iddialı konuştu. DYP Antalya İl Başkanı Ahmet Kiştin gazetemize yaptığı açıklamalarda önemli noktalara temas ederek, ´Ampulü söndüreceğiz´ dedi.


Kahyalar´da muhtarlık seçimi Güncel Kahyalar´da muhtarlık seçimi

Gazipaşa Kahyalar beldesinde muhtarlık seçimi yapıldı. Kahyalar beldesinde, bir süre önce oluşturulan Sarıağaç ve Burhan mahallelerinde muhtarlık seçimi yapıldı. 2 bin 400 seçmenin sandık başına gittiği seçim demokratik bir ortamda gerçekleşti.


Antalya´da her yıl 2 bin 100 yeni vaka tesbit ediliyor Güncel Antalya´da her yıl 2 bin 100 yeni vaka tesbit ediliyor

Antalya´da her yıl 2 bin 100 yeni kanser vakası tespit edildiği bildirildi. İl Sağlık Müdürü İbrahim Gök, kanser haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye´de her yıl 68 bin yeni kanser olgusunun ortaya çıktığını ve 36 bin kişinin hastalık nedeniyle öldüğünü vurguladı.


Vali Yüksel uyardı: ´Mesai saatlerinde toto, loto, at yarışı oynamayın, bulmaca da çözmeyin Güncel Vali Yüksel uyardı: ´Mesai saatlerinde toto, loto, at yarışı oynamayın, bulmaca da çözmeyin

Antalya Valisi Aladdin Yüksel, kamu kurumlarında görev yapan personeli mesai saatlerine uymaları ve resmi araçları mevzuata uygun kullanmaları konusunda uyardı.


Manavgat Koleji, olimpiyatla matematik sevgisini aşılıyor Güncel Manavgat Koleji, olimpiyatla matematik sevgisini aşılıyor

Özel Manavgat Koleji, Antalya genelinde bulunan ilköğretim okullarlarındaki 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine matematiği sevdirmek ve bilgilerini ölçme amacıyla ´matematik olimpiyatı´ düzenliyor.


Orman personeli ve öğrenciler, fidan dikmek için birbiri ile yarıştı Güncel Orman personeli ve öğrenciler, fidan dikmek için birbiri ile yarıştı

Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü personeli ve Yaşar Sadi Tekin İlköğretim Okulu´ndan 100 öğrenci, müdürlüğün tahsis ettiği alana 300 ağaç fidanı dikti.


Korkuteli ve çevresindeki su ve yol sorunu 2007´de tamamlanacak Güncel Korkuteli ve çevresindeki su ve yol sorunu 2007´de tamamlanacak

AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mustafa Akdeniz, muhtarlar toplantısında 2007 yılında Korkuteli çevresinde su ve yol sorunu kalmayacağını söyledi.


Alanya yapılan ´Toplum Merkezi´nin açılışını Devlet Bakanı Nimet Çubukçu yapacak Güncel Alanya yapılan ´Toplum Merkezi´nin açılışını Devlet Bakanı Nimet Çubukçu yapacak

Alanya´da yapılan Toplum Merkezi´nin açılışını Devlet Bakanı Nimet Çubukçu yapacak. SHÇEK ve Sosyal Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği işbirliğiyle yapılan Toplum Merkezi, 9 Nisan´da hizmete açılacak.


Alanya Belediyesi alt yapı çalışmalarını hızlandırdı Güncel Alanya Belediyesi alt yapı çalışmalarını hızlandırdı

Alanya belediyesi, yaklaşan turizm sezonu öncesi çalışmalarını hızlandırdı. Belediye, 40 farklı yerde 40 şantiye ile çalışıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...