Perşembe, 20 Haziran 2019
Telefon sapıkları 110´u da bıktırdı Güncel Telefon sapıkları 110´u da bıktırdı

Korkuteli´de 110 Alo İtfaiye hattını arayan bazı vatandaşlar, küfürleriyle itfaiye ekiplerini bıktırdı.


İlköğretim öğrencilerine satranç kursu.. Güncel İlköğretim öğrencilerine satranç kursu..

Serik´te bulunan Kazım Karabekir İlköğretim Okulu´nda satranç kursu düzenlendi. 20 öğrencinin devam ettiği satranç kursu hakkında bilgiler veren okul müdürü Emin Okudan, satrancın, insanların kişisel gelişimindeki önemini bildikleri için öğrencilere bu imkanı verdiklerini söyledi.


´Grip kapıyı çalmadan aşı yaptırın´ Güncel ´Grip kapıyı çalmadan aşı yaptırın´

Korkuteli Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Gürkan Dalgıç, kış aylarında en çok 0-10 yaş grubundaki çocukların hastalandığını belirterek, çocuklara bu mevsimde daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.


Yaşlılara, İsveç modeline göre bakım yapılacak Güncel Yaşlılara, İsveç modeline göre bakım yapılacak

Yaşlılara İsveç modeline göre bakım yapılacak. Gittiği İsveç´te yaşlılara bakım bölümünü çok beğenen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Sezai İrtem, döner dönmez meslek liseleri bünyesinde yeni bir bölüm açma kararı aldı.


Tarihi binaların onarımı... Güncel Tarihi binaların onarımı...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´a, Antalya´daki tarihi eserlerin onarımının neden yardım kapsamı dışında tutulduğunu sordu.


CHP´li kadınlardan eğitime destek.. Güncel CHP´li kadınlardan eğitime destek..

CHP Gazipaşa Kadın Kolları üyeleri, Küçüklü İlköğretim Okulu´ndaki 32 öğrenciye giyecek yardımında bulundular.


Alanya´daki stat inşaatı ve Beyreli´deki su sorunu... Güncel Alanya´daki stat inşaatı ve Beyreli´deki su sorunu...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin´e Alanya Stadı´nın ne aşamada olduğunu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya ise Beyreli Köyü´ndeki su sıkıntısını sordu.


AÜ´ye vergi teşekkürü Güncel AÜ´ye vergi teşekkürü

Üçkapılar Vergi Dairesi Müdürü Cemal Akpınar, istihdama dayalı gelir vergisi stopajında il genelinde beşinci sırada yer alan Akdeniz Üniversitesi´ne (AÜ), teşekkür belgesi verdi.


AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı´na Prof. Dr. Uz atandı Güncel AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı´na Prof. Dr. Uz atandı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı´na, Prof. Dr. Abdullah Uz atandı.


Biodizelin ÖTV´den muaf tutulması istendi Güncel Biodizelin ÖTV´den muaf tutulması istendi

Yerli biodizel üretiminin, Özel Tüketim Vergisi´nden (ÖTV) muaf tutulması istendi.


Gelidonya Feneri´ne tanıtım yürüyüşü yapılacak Güncel Gelidonya Feneri´ne tanıtım yürüyüşü yapılacak

Kumluca´ya bağlı Mavikent Beldesi´nde bulunan ve Türkiye kıyılarının en yükseğe konumlanmış feneri olan Gelidonya Feneri´nin tanıtımı amacıyla 20 Kasım Pazar günü yürüyüş düzenlenecek.


Çocuklarını okutabilmek için iş istedi Güncel Çocuklarını okutabilmek için iş istedi

Antalya Valiliği´nce düzenlenen halk gününe katılan Eyüp Deniz, iki çocuğu bulunduğunu, lisede okuyan çocuğunu ekonomik nedenlerden dolayı okuldan almak zorunda kaldığını, liseye başlayacak diğer çocuğunu da okula gönderemediğini söyledi.


Termessos bulvarı ağaçlandırıldı Güncel Termessos bulvarı ağaçlandırıldı

Aspendos Bulvarı ile Aşık Veysel Caddesi´ni birbirine bağlayan Termossos Bulvarı ağaçlandırıldı.


Barut: ´Turistik bölgelerde getirilen kısıtlama yabancı yatırımı artırma çabalarıyla çel Güncel Barut: ´Turistik bölgelerde getirilen kısıtlama yabancı yatırımı artırma çabalarıyla çel

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, stratejik konuma sahip bölgelerde yabancılara konut veya belli büyüklüğün üzerinde arazi satışının kısıtlandırılmasının doğru olacağını, ancak yabancılara konut satma konusunda tam bir yasaklamaya gidilmemesi gerektiğini bildirdi.


Taraftarlardan örnek davranış... Güncel Taraftarlardan örnek davranış...

Antalyaspor Derneği´nden (ASDER) bir grup, Antalyaspor´un amigoluğunu gerçekleştiren Coşkun ve Miloş´a yapılan kötü tezahürat nedeniyle özür dilediler.


Kumluca şehir merkezi renkleniyor Güncel Kumluca şehir merkezi renkleniyor

Kumluca´da bulunan değişik resim ve ilçeyi temsil eden sanat eserleri, yeniden boyanıyor.


´Antalyaspor, Süper Lig´de olmalı´ Güncel ´Antalyaspor, Süper Lig´de olmalı´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, Antalyaspor´un Trabzonspor örneğinde olduğu gibi Anadolu takımlarının temsilcisi haline gelmesi gerektiğini söyledi.


Çocuk Akademisinde veliler de eğitimden geçiyor Güncel Çocuk Akademisinde veliler de eğitimden geçiyor

Türkiye´nin en modern çocuk yuvalarından biri olan Alanya Özel Ufuk Çocuk Akademisi´nde öğrencilerle birlikte veliler de eğitime tabi tutuluyor.


Erten, sert çıktı: ´Meclise ´çüş´ kelimesini sokan Süleyman Evcilmen´dir´ Güncel Erten, sert çıktı: ´Meclise ´çüş´ kelimesini sokan Süleyman Evcilmen´dir´

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´in Büyükşehir Belediye Meclisindeki sözlerine cevap veren bağımsız üye İsmail Erten, meclise kahve kültürünü Evcilmen´in soktuğunu ileri sürdü.


CHP ve AK Parti merkez ilçeleri Ulaşım Master Planı için karşı karşıya geldi Güncel CHP ve AK Parti merkez ilçeleri Ulaşım Master Planı için karşı karşıya geldi

CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan planı, Isparta için hazırlanmış ithal plan olrak yorumlarken, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Celalettin Polat, Sapan´ın kendi dönemlerinde yapılan planı eleştirdiğini söyledi.


Kıbrıs Gazisi´nden köy okullarına yardım Güncel Kıbrıs Gazisi´nden köy okullarına yardım

Manavgat´ta yaşayan Kıbrıs Gazisi Mevlüt Yılmaz, köy okullarında öğrenim gören öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtıyor.


Pazarcılar Odası Başkanı Adem Şen oldu Güncel Pazarcılar Odası Başkanı Adem Şen oldu

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanlığı´na Adem Şen getirildi. Odanın gerçekleşen genel kurul toplantısında, mevcut başkan Sami Dursun Doğan ile girdiği başkanlık yarışından Adem Şen galip çıktı.


Gazipaşa´dan salatalık ihracatı başladı Güncel Gazipaşa´dan salatalık ihracatı başladı

Gazipaşa Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç yaptığı açıklamada, ilçede yeni ihracat sezonunda, salatalık ihracatına başladıklarını bildirdi.


Antalya ören yerlerinden pay istiyor Güncel Antalya ören yerlerinden pay istiyor

Antalya İl Genel Meclisi, kentte bulunan ören yerleri gelirlerinin Antalya´ya bırakılması için bakanlık düzeyinde çalışma başlatıyor.


ATSO Başkanı Kemal Özgen; Türkiye’de ‘Tarım Kanunu’na ihtiyaç var Güncel ATSO Başkanı Kemal Özgen; Türkiye’de ‘Tarım Kanunu’na ihtiyaç var

Özgen, “Tarım politikası bir devlet politikası olmak zorundadır. Her hükümet değişikliğiyle beraber, tarım politikalarının da değiştirilmesi, sonuç almada zaafiyet yaratmaktadır” dedi.


Sapan: ´Isparta için hazırlanmış rapor, Antalya´ya uyarlanmıştır´ Güncel Sapan: ´Isparta için hazırlanmış rapor, Antalya´ya uyarlanmıştır´

CHP Antalya Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Master Raporu´nun Isparta için hazırlanan rapordan uyarlandığını ileri sürdü.


´Ayakkabı alırken, şeker hastası olup olmadığınız ortaya çıkabilir´ Güncel ´Ayakkabı alırken, şeker hastası olup olmadığınız ortaya çıkabilir´

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı´ndan Yrd. Doç. Dr. Hasan Altunbaş, şeker hastalığının hayatın her aşamasında insanların karşısına çıkabileceğini belirterek, ´´Ayakkabı alırken şeker hastası olup olmadığınız ortaya çıkabilir´´ dedi.


Karaciğer hastası, hastane bahçesinde öldü Güncel Karaciğer hastası, hastane bahçesinde öldü

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde rahatsızlanan kişi, yaşamını yitirdi.


Borcu nedeniyle elektirkleri kesilen okul... Güncel Borcu nedeniyle elektirkleri kesilen okul...

Antalya´da 8 bin 500 YTL borcu bulunduğu bildirilen Karatay Lisesi´nin, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) tarafından elektrikleri kesildi. Okul yönetiminin, borcun ödenmesi konusunda TEDAŞ´a teminat vermesi üzerine okula yeniden elektrik verildi.


İhale duyuruları.. Güncel İhale duyuruları..

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik´e, Antalya´nın Varsak Beldesi´nde yeni öğretim kurulu açılması için hazırlık olup olmadığını sordu.


Varsak´ta okul ihtiyacı... Güncel Varsak´ta okul ihtiyacı...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik´e, Antalya´nın Varsak Beldesi´nde yeni öğretim kurulu açılması için hazırlık olup olmadığını sordu.


Gemiler, Alanya Limanı´na 75 bin yolcu getirdi Güncel Gemiler, Alanya Limanı´na 75 bin yolcu getirdi

Alanya Limanı´na, bu yıl içinde gemiyle 75 bin turist geldiği bildirildi. Alanya Liman İşletmeleri ve Denizcilik AŞ (ALİDAŞ) Başkan Yardımcısı Müfit Kaptanoğlu yaptığı açıklamada, bu yıl Mart ayından bu yana Alanya Limanı´na İsrail´den 120 gemi seferi gerçekleştirildiğini ve bu gemilerle 75 bin turistin geldiğini belirtti.


Antalyalı vekiller, Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı´nın ilçe olması için harekete geçti Güncel Antalyalı vekiller, Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı´nın ilçe olması için harekete geçti

Antalyalı milletvekilleri Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı´nın ilçe olması için harekete geçti. İktidar ve muhalefet milletvekilleri konuyla ilgili olarak Meclis´e teklif ve önerge sundu.


´Burdur Gölü´nün üçte biri kurtarılamaz durumda..´ Güncel ´Burdur Gölü´nün üçte biri kurtarılamaz durumda..´

Burdur Gölü´nün, önemli oranda kirlendiği ve gölün üçte birlik bölümünün kurtarılamaz hale geldiği bildirildi.


Akdeniz Çevrecileri Burdur´da toplandı Güncel Akdeniz Çevrecileri Burdur´da toplandı

Batı Akdeniz Çevre Platformu (BAÇEP) ve Doğu Akdeniz Çevre Platformu´nun (DAÇEP) oluşturduğu Akdeniz Çevre Platformu (AKÇEP) üyeleri, Akdeniz Bölgesi´nin çevre sorunlarını ve çözüm önerilerini görüşmek üzere, Burdur´da toplandı.


Diyabet Cemiyeti Antalya Şubesi´nin yer sorunu.. Güncel Diyabet Cemiyeti Antalya Şubesi´nin yer sorunu..

Türk Diyabet Cemiyeti Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Uykaç, kira borcunu ödeyemedikleri için dernek binasından çıkarılmak istendiklerini belirterek, maddi katkı isteğinde bulundu.


Sırt Köyü´ne çevrecilerden destek.. Güncel Sırt Köyü´ne çevrecilerden destek..

Manavgat´ın Sırt Köyü´nde yapılması gündemde olan taş ocağına tepki gösteren köylülere, çevreci derneklerden de destek geldi.


ATSO´dan inşaatçılara sertifika Güncel ATSO´dan inşaatçılara sertifika

Antalya Valiliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, İnşaat Müteahhitleri Derneği, İnşaat Taşeron ve Ustalar Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen ´´Betonarme Kalıpçılığı ve Betonarme Demirciliği Eğitimi´´ni bitirenlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.


Alanya katı atık depolama merkezinin ihalesi yapıldı Güncel Alanya katı atık depolama merkezinin ihalesi yapıldı

Alanya Belediyesi´nin Mahmutseydi´de yaptıracağı Katı Atık Merkezi´nin ihalesi sonuçlandı.


´Türkiye´de havacılık sektöründe çalışan 25 bin kişiden 11 bini sendikalı´ Güncel ´Türkiye´de havacılık sektöründe çalışan 25 bin kişiden 11 bini sendikalı´

Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, Türkiye´de havacılık sektöründe çalışan 25 bin kişiden 11 binin sendikalı olduğunu söyledi.


Demre Levhası nihayet takıldı Güncel Demre Levhası nihayet takıldı

Demre İlçesi´ni gösteren karayolları levhaları nihayet takılmaya başlandı. 1987 yılında ilçe olurken adı Kale olarak değiştirilen Demre İlçesi´nin adı, 24 Mart 2005´te TBMM tarafından çıkarılan yasayla yeniden Demre olarak değiştirildi.


Alanya´nın bu yılki son deniz yolcuları Dream Prenciss ile geldi Güncel Alanya´nın bu yılki son deniz yolcuları Dream Prenciss ile geldi

Alanya´nın son deniz yolcuları, Dream Princess adlı İsrail bandıralı yolcu gemisiyle geldi.


Emişbeleni Belediye Başkanı Ali Balcı: ´Eğitim, sağlık ve ulaşımda örnek bir belde olaca Güncel Emişbeleni Belediye Başkanı Ali Balcı: ´Eğitim, sağlık ve ulaşımda örnek bir belde olaca

Alanya´ya bağlı Emişbeleni Beldesi Belediye Başkanı Ali Balcı, eğitim, sağlık ve ulaşımda örnek bir belde olacaklarını söyledi.


Organ nakli koordinatörleri Antalya´da toplandı Güncel Organ nakli koordinatörleri Antalya´da toplandı

Organ Nakli Koordinatörleri Sertifikasyon kursunun ikincisi Antalya´da başladı.


´Mahmutlar´da yaşayanlara ait tüm bilgiler bilgisayara yükleniyor´ Güncel ´Mahmutlar´da yaşayanlara ait tüm bilgiler bilgisayara yükleniyor´

Mahmutlar Belediye Başkanı Alaaddin Çakır, Mahmutlar´da yaşayanlara ait tüm bilgilerin bilgisayara yüklendiğini söyledi.


3. Türkiye Gastronomi Yarışması Antalya´da yapılacak Güncel 3. Türkiye Gastronomi Yarışması Antalya´da yapılacak

30 Profesyonel Mutfak Yöneticileri Derneği tarafından bu yıl düzenlenen ´´3. Türkiye Gastronomi Yarışması´´ Antalya´da yapılacak.


Zirai ilaç bayileri denetleniyor Güncel Zirai ilaç bayileri denetleniyor

Kumluca´daki zirai ilaç, kimyevi gübre, tohum ve yem bayileri İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyor.


Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü´nden okullara spor malzemesi yardımı Güncel Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü´nden okullara spor malzemesi yardımı

Kumluca Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü okullara spor malzemesi yardımında bulundu. Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Rasim Korkmaz, yaptığı açılmada, Kumluca merkez ve Beykonak ve Mavikent beldelerinde bulunan bazı okullara ihtiyaca göre değişik spor malzemesi yardımında bulunduklarını söyledi.


PTT Müdürü Adil Özdemir, Muş´a atandı Güncel PTT Müdürü Adil Özdemir, Muş´a atandı

Kemer´de 1993 yılından bu yana PTT Müdürü olarak çalışan ve Muş PTT Başmüdürlüğü görevine atanan Adil Özdemir ilçeden ayrıldı.


Danimarka´dan gelen koro, Alanya´da konser verdi Güncel Danimarka´dan gelen koro, Alanya´da konser verdi

Danimarka´dan gelen 55 kişilik koro, bugün rıhtımda bir konser verdi. Alanya´ya Danimarka´dan bir haftalık tatile gelen 38 ile 82 yaş arasındaki 55 kişilik koro, konser verdi.


Alanya´da kız öğrenciler, ´erkek meselesi´ yüzünden kavga etti Güncel Alanya´da kız öğrenciler, ´erkek meselesi´ yüzünden kavga etti

Alanya Lisesi önünde okul çıkışında iki kız öğrenci, erkek arkadaşları için kavga etti.


Alanya´da turistlere, rehberler aracılığı ile Türkçe öğretiliyor Güncel Alanya´da turistlere, rehberler aracılığı ile Türkçe öğretiliyor

DETUR tarafından Alanya´ya tatile getirilen İsveçli turistlere, rehberler Türkçe öğretiyor. Turistlerin ilk öğrendiği kelime ise, ´Atatürk´.


Diyabet Cemiyeti 15 milyarlık borcu için mahkemeye verildi Güncel Diyabet Cemiyeti 15 milyarlık borcu için mahkemeye verildi

Türkiye Diyabet Cemiyeti Antalya Şubesi, Dünya Diyabet Günü öncesinde icra şoku ile sarsıldı. Antalya Şubesi´nin kullandığı binanın sahibi 15 bin YTL´lik kira borcu ödenmediği için mahkemeye başvurdu. 25 Ekim´de tebliği edilen borç bir ay içerisinde ödenmezse 250 şeker hastası sokağa atılacak.


İnşaat ustaları, sertifika aldı Güncel İnşaat ustaları, sertifika aldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından düzenlenen ´Betonarme Kalıpçılığı ve Demirciliği Eğitimi´ne katılan inşaat ustalarına sertifikaları törenle verildi.


Çalık´tan genç işadamlarına tavsiye: “Yatırımlarınızı dikkatli yapın ölçüyü kaçı Güncel Çalık´tan genç işadamlarına tavsiye: “Yatırımlarınızı dikkatli yapın ölçüyü kaçı

Anteks Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çalık, işadamlarına ekonomik sıkıntıya düşmemek için yatırımlarını dikkatli yaparak ölçüyü kaçırmamalarını önerdi.


Antalya´da yargı sistemi mekan yetersizliğinden dolayı tıkanmış durumda Güncel Antalya´da yargı sistemi mekan yetersizliğinden dolayı tıkanmış durumda

Türkiye´nin en hızlı nüfus artış hızına sahip Antalya´da kentin ihtiyaçları da o oranda artıyor. Eğitim, sağlık ve adli sistemde sürekli hizmet ihtiyacının artması, bir dizi sıkıntıyı da beraberinde getiriyor.


Gazipaşa´da ´eğitim´ sözleşmesi imzalandı Güncel Gazipaşa´da ´eğitim´ sözleşmesi imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan uygulama çerçevesinde, Gazipaşa´daki Avukat Kemal Akça Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde okul yönetimi, öğrenciler ve veliler arasında sözleşme imzalandı.


Ressam Tüzün´den ´Duruşlar ve Anlar´ Sergisi... Güncel Ressam Tüzün´den ´Duruşlar ve Anlar´ Sergisi...

İmren Çalışkan Tüzün´ün ´´Duruşlar ve Anlar´´ adlı kişisel resim sergisi, Antalya Sanatçılar Derneği´nin (ANSAN) galerisinde açılacak.


Ayışığı Plajı´nda temizlik... Güncel Ayışığı Plajı´nda temizlik...

Sualtı Suüstü Aktiviteleri Çevre Koruma ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, Kemer´deki Ayışığı Plajı´nda temizlik yaptı.


Antalya, Avrupalı acentelerin umudu oldu Güncel Antalya, Avrupalı acentelerin umudu oldu

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Avrupa ülkelerinin Antalya´daki turizm potansiyelinin farkında olduğunu, ´´Avrupa´da, Antalya´yı pazarlamadan ayakta kalabilecek tek bir seyahat acentesi bulunmadığını´´ bildirdi.


Öğrencilere burs için kermes düzenlendi Güncel Öğrencilere burs için kermes düzenlendi

Alanya Yardıma Muhtaç Öğrenciler Derneği(AYMÖD), üniversite öğrencilerine burs sağlamak için kermes düzenledi.


Oba Belediyesi´nin sinyalizasyon isyanı Güncel Oba Belediyesi´nin sinyalizasyon isyanı

Alanya´nın Oba Beldesi Belediye Başkanı Şefik Türktaş, Metro Kavşağı´ndaki sinyalizasyon arızasının giderilmemesinin trafik kazalarına neden olduğunu bildirdi.


MESO´nun Başkanı yeniden Atilla Yıldız oldu Güncel MESO´nun Başkanı yeniden Atilla Yıldız oldu

Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası´nın (MESO) seçimlerini yeniden Atilla Yıldız kazandı.


Tüp bebek konusunda bilgilendirme toplantısı.. Güncel Tüp bebek konusunda bilgilendirme toplantısı..

Özel Antalya Tüp Bebek Merkezi ile Çocuk İstiyorum Derneği´nin (ÇİDER) ortaklaşa düzenledikleri toplantı, Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi´nde gerçekleştirildi.


Yunusların gösterisini 120 bin turist izledi Güncel Yunusların gösterisini 120 bin turist izledi

Antalya´da, fok, beyaz balina ve yunusların gösterilerini bu sezon 120 bin turistin izlediği bildirildi.


Okul servislerinin denetimleri sürüyor Güncel Okul servislerinin denetimleri sürüyor

Antalya´da okul servis araçlarına yönelik denetimlerin sürdürüldüğü bildirildi.


Öğrencilerden YÖK protestosu.. Güncel Öğrencilerden YÖK protestosu..

Akdeniz Üniversitesi´nde (AÜ) bir grup öğrenci, Yüksek Öğretim Kurulu´nu (YÖK) protesto için yürüyüş düzenledi.


Burdur´da köpek dövüşü... Güncel Burdur´da köpek dövüşü...

Burdur´a bağlı Askeriye Köyü´nde köpek dövüştürerek, bahis oynattıkları iddia edilen iki kişi hakkında jandarma tarafından işlem başlatıldı.


Atatürk Parık Revizyon Projesi ihalesi yapıldı Güncel Atatürk Parık Revizyon Projesi ihalesi yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne ait ANTEPE Şirketi Genel Müdürlüğü´nce yapılan Atatürk Parkı Revizyonu Projesi ihalesini Ply-Acar-Kamül ortak girişimi kazandı.


Kürüş Köyü İlköğretim Okulu´na teknoloji sınıfı kuruldu Güncel Kürüş Köyü İlköğretim Okulu´na teknoloji sınıfı kuruldu

Serik ilçesine bağlı Kürüş Köyü İlköğretim Okuluna teknoloji sınıfı kurulmasına öncülük eden hayırsever Aslı Konuk´a plaket verildi.


Aşçılar, hünerlerini yarışmada sergileyecek Güncel Aşçılar, hünerlerini yarışmada sergileyecek

Türkiye, III. Gastronomi Yarışması, 19-20 Kasım 2005 tarihlerinde Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi´nde yapılacak.


Mahmutlar beldesi elektronik ortama geçiyor Güncel Mahmutlar beldesi elektronik ortama geçiyor

Alanya´nın gözde turizm beldelerinden olan Mahmutlar´da yaşayan vatandaşlarla ilgili genel bilgiler bilgisayar ortamına aktarılıyor.


´Antalya Batı Çevre Yolu´nun proje çalışmaları devam ediyor´ Güncel ´Antalya Batı Çevre Yolu´nun proje çalışmaları devam ediyor´

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Antalya Batı Çevre Yolu´nun proje çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.


Alanya´da ağaç kesimine ceza... Güncel Alanya´da ağaç kesimine ceza...

Alanya Belediyesi, ağaç kesen bir site yönetimine bin 500, bilinçsizce budayan bir kişiye ise 250 YTL para cezası verdi.


Önce eğitim,s onra yatırım... Güncel Önce eğitim,s onra yatırım...

Gazipaşa İlçesi´nde, maddi durumu yetersiz 147 aileye önce kömür sobası yakma kursu verileceği, daha sonra kömür yardımı yapılacağı bildirildi.


Limanın talipleri artıyor Güncel Limanın talipleri artıyor

Yönetimi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu´nda (TMSF) olan ve Hayyam Garipoğlu´na ait şirket tarafından işletilen Antalya Limanı´nın, gelecek yılın başında yeniden özelleştirilmesi öngörülüyor.


Koalisyon güçlerinin suyu Antalya´dan... Güncel Koalisyon güçlerinin suyu Antalya´dan...

Irak´taki koalisyon güçlerinin su ihtiyacının Antalya´dan karşılandığı bildirildi.


Kiralık muz deposu... Güncel Kiralık muz deposu...

Alanya Kaymakamlığı, Yeşilöz Beldesi´ndeki muz depolama tesisini kiraya verecek.


Kekova Koyu´ndaki Aşırlı Adası´nın Hazine´ye devri... Güncel Kekova Koyu´ndaki Aşırlı Adası´nın Hazine´ye devri...

Demre´ye bağlı Kapaklı Köyü Kekova Koyu´ndaki Aşırlı Adası´nın Hazine adına tescil edilmesine ilişkin mahkeme kararı, Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi´nin mahkeme kararını onaması, davalının karar düzeltme talebinin de reddedilmesiyle kesinleşti.


Hayırsever köylü, köy okuluna ´teknoloji sınıfı´ kurdu Güncel Hayırsever köylü, köy okuluna ´teknoloji sınıfı´ kurdu

Serik´e bağlı Kürüş köyünde bir vatandaş köydeki öğrencilerin çağın teknolojisinden daha iyi faydalanabilmeleri için okula ´teknoloji sınıfı´ kurdu.


Korkuteli Müftülüğü´nden hacı adaylarına seminer Güncel Korkuteli Müftülüğü´nden hacı adaylarına seminer

Korkuteli Müftülüğü, Merkez Demirci Süleyman Camii´nde hacı adayları için eğitim semineri başlattı.


Türkiye´nin ilk Ar-Ge hastanesi bürokrasiye takıldı Güncel Türkiye´nin ilk Ar-Ge hastanesi bürokrasiye takıldı

Tıp fakültesi olan üniversitelerin sağlık yatırımlarının durdurulmasına ilişkin karar, Akdeniz Üniversitesi´nde (AÜ) kurulacak olan Türkiye´nin ilk Ar-Ge hastanesini de vurdu.


ANFAŞ, Dünya Ticaret Merkezi´ne dönüştürülecek Güncel ANFAŞ, Dünya Ticaret Merkezi´ne dönüştürülecek

Antalya´da bir süre önce başlatılan Dünya Ticaret Merkezi kurma çalışmaları hızla devam ediyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, ANFAŞ ve ATSO´nun ortaklaşa yürüttüğü DTM kurma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.


Müzelere insan çekmek için içlerine alışveriş merkezleri kurulacak Güncel Müzelere insan çekmek için içlerine alışveriş merkezleri kurulacak

Son zamanlarda müzelere giden ziyaretçi sayısında her ne kadara artış olsa da, Turizm ve Kültür Bakanlığı, insanları müzeye çekmek için farklı yöntemler arıyor.


Kapri biber ve salkım domates ihracatın yeni gözdesi Güncel Kapri biber ve salkım domates ihracatın yeni gözdesi

Yaş meyve sebze ihracatında ürün çeşidi artıyor. Avrupa´da popüler hale gelen kapri biber ve salkım domatesin üretimi yüzde 50 oranında arttı. Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, fiyatı yüksek olan ürünlerde önemli üretim artışı olduğunu, bunun da ihracata ivme kazandırdığını söyledi.


Narenciye ihracatı Rusya krizine rağmen yüzde 58 arttı Güncel Narenciye ihracatı Rusya krizine rağmen yüzde 58 arttı

Mayıs ayında Rusya ile Türkiye arasında Akdeniz sineği nedeniyle patlak veren krize rağmen, narenciye ihracatı bir önceki yıla oranla yüzde 58 artış gösterdi.


SİDE-TUDER tanıtım atağına Londra´dan başlıyor Güncel SİDE-TUDER tanıtım atağına Londra´dan başlıyor

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği´nin (SİDE-TUDER), gelecek yıl ki turizm sezonu için tanıtım atağını, Londra´dan başlatacağı bildirildi.


Tekirova Belediyesi´nin amblemi değişti Güncel Tekirova Belediyesi´nin amblemi değişti

Belediyenin ´´önce insan´´ prensibini konu alan ayrıca tarihi güzellik ile kurumsal yapıyı anlatan yeni amblemi, alınan meclis kararıyla kullanılmaya başlandı.


Beydağı Milli Parkı´nın sınırlarının değiştirilmesi... Güncel Beydağı Milli Parkı´nın sınırlarının değiştirilmesi...

Antalya Barosu ve bazı çevreci kuruluşlar, Beydağları (Olimpos) Milli Parkı´ndan 822 hektar alanın, milli park sınırları dışına çıkarılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle Danıştay´a dava açtı.


Turizm bölgeleri oluşturulmalı.. Güncel Turizm bölgeleri oluşturulmalı..

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Basın sözcüsü Yusuf Hacısüleyman, gelişigüzel arazi tahsislerinin çarpık yapılaşmayı körüklediğini belirterek, arazi tahsisleri yerine turizm bölgeleri oluşturulması gerektiğini söyledi.


ATSO´dan 2-B önerisi.. Güncel ATSO´dan 2-B önerisi..

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Kemal Özgen, ´´orman vasfını yitirmiş arazilerin´´ oluşturduğu 2-B alanlarının, organize tarım alanlarına dönüştürülerek tarım sektörüne tahsis edilmesini önerdi.


THK´dan köy okullarına yardımlar... Güncel THK´dan köy okullarına yardımlar...

Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şube Saymanı Emine Keyaoğlu, 69 köy okuluna bayrak ve kırtasiye malzemesi dağıttıklarını bildirdi.


Alanya´da ormanı sevdirme kampanyası.. Güncel Alanya´da ormanı sevdirme kampanyası..

Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici, ormanı sevdirmek için ağaçlandırma çalışmasına vatandaşları da dahil edeceklerini söyledi.


Kumluca Müftülük binasının temeli törenle atıldı Güncel Kumluca Müftülük binasının temeli törenle atıldı

Temel atma törenine Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan, İl Genel Meclisi üyesi Cemil Soytürk, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldılar.


Kumluca´da depremzedelere yardım kampanyası sona erdi Güncel Kumluca´da depremzedelere yardım kampanyası sona erdi

Kumluca´da, Kaymakamlık, ilçe ve belde belediyeleri, sivil toplum örgütleri ve gönüllü vatandaşlar tarafından 24 Ekim´de başlatılan yardım toplama kampanyası sona erdi.


Romanya, Türk işadamlarına online vize verecek Güncel Romanya, Türk işadamlarına online vize verecek

Romanya İzmir Başkonsolosu Mircea Neata, Romanya ile ticaret yapacak Türk işadamlarına kolaylık sağlamak için İnternet üzerinden 1 saatte vize vereceklerini bildirdi.


Kaymakam Altınok: ´Ayrılıkları ittifaka çevireceğiz´ Güncel Kaymakam Altınok: ´Ayrılıkları ittifaka çevireceğiz´

Serik Kaymakamı Selami Altınok, sivil toplum örgütleri, siyasi parti teşkilatları ve kamu kurum ve kuruluşlarını ilçenin yararına el ele vermeye çağırdı.


Hastalar yakınlarını bilmiyor Güncel Hastalar yakınlarını bilmiyor

Antalya Hasta Hakları Derneği Başkanı Nuri Özkul, hasta hakları konusunda vatandaşların bilinç düzeyinin düşük olduğunu söyledi.


Alanya Devlet Hastanesi´nde yatak sayısı artırılıyor Güncel Alanya Devlet Hastanesi´nde yatak sayısı artırılıyor

Alanya Devlet Hastanesi’nde yatak sayısının 300´e çıkarılacağı bildirildi. Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran, yaptığı açıklamada, halen 200 yatak bulunan hastanede, yatak kapasitesinin arttırılması için çalışmalara başladıklarını belirtti.


168 yabancı, Türk vatandaşlığına geçti Güncel 168 yabancı, Türk vatandaşlığına geçti

Antalya´da bu yıl içinde 168 yabancı uyruklunun Türk vatandaşlığına geçtiği, 7 Türk vatandaşının ise vatandaşlıktan ayrıldığı bildirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...