Çarşamba, 19 Haziran 2019
2005´in Kristal Ödülleri sahiplerini buldu Güncel 2005´in Kristal Ödülleri sahiplerini buldu

Akdeniz bölgesinin kristal ödüllü zincir otel, işletme ve acentası belli oldu. Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği tarafından organize edilen ´2005 Yılı Turizmde En İyiler Geleneksel Kristal Ödül Töreni´ yapıldı.


Ukraynalı yetim ve öksüzlere Türk şefkati.. Güncel Ukraynalı yetim ve öksüzlere Türk şefkati..

Ukrayna´nın başkenti Kiev´de faaliyet gösteren Türk şirketi Trade Türk Paccha, Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuschenko´nun eşi Katerina Yuschenko´nun himayesinde bulunan 40 yetim ve öksüz çocuğu Türkiye´ye getirdi.


Tombul: ´Türkiye´de 22 milyon çalışandan yüzde 52´si kayıt dışı´ Güncel Tombul: ´Türkiye´de 22 milyon çalışandan yüzde 52´si kayıt dışı´

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Dr. İsmail Hakkı Tombul, Avrupa´da, kamuda en az çalışanı olan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.


Orman İşletme Müdürlüğü, Serik´in vergi şampiyonu.. Güncel Orman İşletme Müdürlüğü, Serik´in vergi şampiyonu..

Katma değer vergisi ödemesinde 731 bin 617 YTL ile ilçe birincisi ve il yedincisi olan Serik Orman İşletme Müdürlüğü´ne teşekkür belgesi verildi.


Bademağacı köyünde tapu sevinci.. Güncel Bademağacı köyünde tapu sevinci..

Alanya´nın Bademağacı Köyü´nde, 479 aileye tapu dağıtıldı. Alanya´nın köylerinde tapu dağıtımına devam edilirken, Bademağacı Köyü´nde, Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, Alanya Kadastro Müdürü İsmail Kasap, AK Parti İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz ve köylülerin katıldığı bir tören düzenlendi.


ALKOD´dan çağrı... Güncel ALKOD´dan çağrı...

Alanya Çevre Koruma Kültür ve Dayanışma Derneği (ALKOD) Başkanı Kerim Taş, ilçeye gelecek doğalgazın, Alanya halkı tarafından kurulacak bir şirket tarafından işletilmesi önerisinde bulundu.


İsviçreli gazeteciler Antalya´ya davet edildi Güncel İsviçreli gazeteciler Antalya´ya davet edildi

Noel Baba Vakfı ve Noel Baba Barış Konseyi tarafından Antalya´da 1-7 Aralık 2005 tarihlerinde arasında gerçekleştirilecek, ´´23. Noel Baba ile Dünya Barışına Çağrı Etkinlikleri´´ne İsviçreli bazı gazeteciler de davet edildi.


Alanya´ya 2 milyon YTL´lik elektrik yatırımı Güncel Alanya´ya 2 milyon YTL´lik elektrik yatırımı

Alanya´da yılbaşına kadar 2 milyon YTL´lik elektrik yatırımı yapılacağı bildirildi.


Finike´de camilere bakım yapılıyor Güncel Finike´de camilere bakım yapılıyor

Finike´nin Yeşilyurt Beldesi´ndeki camiler Belediye öncülüğünde vatandaşlar tarafından onarılıyor.


ÇGD´nin Gazetecievi´ne veda Güncel ÇGD´nin Gazetecievi´ne veda

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesine 3,5 yıl önce dernek merkezi ve lokali olarak kazandırılan Gazetecievi, Atatürk Parkı´nda uygulanacak yeni proje nedeniyle tahliye edilecek.


Mahmutlar´ın enerji sorunu çözüldü Güncel Mahmutlar´ın enerji sorunu çözüldü

Alanya´nın Mahmutlar Beldesi´nde, enerji sorunu kalmadığı açıklandı. Mahmutlar Belediye Başkanı Aladdin Çakır yaptığı açıklamada, beldenin enerji sorununu kısa sürede çözdüklerini söyledi.


Muzcuların korkulu rüyası: HIRSIZLAR Güncel Muzcuların korkulu rüyası: HIRSIZLAR

Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, hırsızların bahçelere girip muz ve benzeri ürünleri çaldığını öne sürdü.


Alanya´da bir ayda 86 şirket kuruldu Güncel Alanya´da bir ayda 86 şirket kuruldu

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası´ndan (ALTSO) alınan bilgiye göre, geçen ekim ayında, 86 şirket kuruldu, 14 şirket kapandı.


Okul müdürlerine sivil savunma semineri verildi Güncel Okul müdürlerine sivil savunma semineri verildi

Finike´de okul müdürlerine sivil savunma semineri verildi. Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi toplantı salonunda düzenlenen, İl Milli Eğitim Sivil Savunma Uzmanı Nuh Derya Kaplan ve Servet Saraç tarafından verilen seminerde, sivil savunma, yangın ve yangından korunma yöntemleri anlatıldı.


Türk hackerlerden FİFA´nın web sitesine saldırı.. Güncel Türk hackerlerden FİFA´nın web sitesine saldırı..

Türkiye ile İsviçre arasında yapılan Dünya Kupası baraj maçının ardından yaşanan gelişmelerden sonra Türk hackerler FIFA´nın resmi internet sitesine saldırıda bulundu.


Başkan´dan tekerlekli sandalye... Güncel Başkan´dan tekerlekli sandalye...

Manavgat Belediye Başkanı Zeynel Şenol, Ramazan Bayramı´nda Mustafa Öztürk adlı özürlü vatandaşa verdiği tekerlekli sandalye sözünü yerine getirdi


Demre´den biber ihracatına başlandı Güncel Demre´den biber ihracatına başlandı

Akdeniz Dış Ticaret Şirketi´nin Demre´de kurduğu tesislerde paketlediği yaş sebze ve meyveleri başta Almanya olmak üzere, Avusturya, Rusya, Macaristan, Polonya´ya gönderiyor.


Kumluca´da yağmur suyu drenaj çalışmaları başladı Güncel Kumluca´da yağmur suyu drenaj çalışmaları başladı

Kumluca´da yağmur suyu drenaj çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca´da kış aylarında büyük sorun olan yağmur sularının zarara yol açmaması için çalıştıklarını bildirdi.


Dinler Bahçesi, ziyaretçi akınına uğruyor Güncel Dinler Bahçesi, ziyaretçi akınına uğruyor

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan 3 semavi dinin ibadethanelerinin bulunduğu Dinler Bahçesi yoğun ilgi görüyor.


Magandanın sıkıştırdığı otomobil kaldırıma çıktı Güncel Magandanın sıkıştırdığı otomobil kaldırıma çıktı

Güllük Caddesi´nde plakası belirlenemeyen bir aracın sıkıştırdığı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çıktı.


TMSF, turistik tesis arsası satacak Güncel TMSF, turistik tesis arsası satacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), toplam muhammen bedeli 35 milyon 849 bin 950 YTL olan Marmaris´teki turistik tesis imarlı arsayı satışa çıkardı.


´AB´nin parlayan yıldızı: ANTALYA´ Güncel ´AB´nin parlayan yıldızı: ANTALYA´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, Antalya´nın ve Antalya TSO´nun, AB ülkeleri arasında hem turizm hem de tarım sektörü açısından büyük önem taşımaya başladığını belirterek, ´´AB ülkelerinde Antalya, yükselen ve parlayan bir yıldız haline geldi´´ dedi.


Motosiklet sürücülerine denetim... Güncel Motosiklet sürücülerine denetim...

Finike´ye bağlı Hasyurt Beldesi´nde, jandarma ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde, motosiklet sürücüleri kask ve ehliyet kontrolünden geçirildi.


ATSO´dan fuar atağı... Güncel ATSO´dan fuar atağı...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Almanya´nın Köln kentinde düzenlenecek fuarda, Antalya´nın gayrimenkul pazarını tanıtacak.


Kumluca´da pazar yerine uzay çatı yapımına başlandı Güncel Kumluca´da pazar yerine uzay çatı yapımına başlandı

Kumluca´da eylül ayında ihalesi yapılan pazar yeri uzay çatı yapımına başlandı.


Ukraynalı kimsesiz çocuklar Alanya´da tatil yapacak Güncel Ukraynalı kimsesiz çocuklar Alanya´da tatil yapacak

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko´nun eşi Katerina Yuşçenko´nun başkanlığını yaptığı Forum 3000 Vakfı, koruma altına aldığı 40 kimsesiz çocuğa Alanya´da tatil yaptıracak.


Gazipaşa köylerinde ekolojik tarım.. Güncel Gazipaşa köylerinde ekolojik tarım..

Gazipaşa´ya bağlı Çörüş Köyü´nde ekolojik tarım yapan çiftçiler, ürünlerini pazarlayamamaktan yakınıyor.


Kumluca TÜKODER Başkan Yardımcısı´na tehdit.. Güncel Kumluca TÜKODER Başkan Yardımcısı´na tehdit..

Kumluca İlçesi Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKODER) Şube Başkan Yardımcısı Abdulhadi Karagöz, bazı kişiler tarafından tehdit edildiğini belirterek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Elektrik kesintilerine köklü çözüm Güncel Elektrik kesintilerine köklü çözüm

Mahmutlar beldesinde elektrik hatları yer altına alınarak kesintilere köklü çözüm bulundu. TEDAŞ ile birlikte yapılan tespitler sonucunda yapılan çalışmalar sonucunda beldede bulunan Barbaros, Menderes ve Vatan Caddeleri ile Erciyes Kültür Parkı civarı Salı Pazarı´nda elektrik telleri yer altına alındı.


Zeybek oyunları kurslarla yaşatılacak Güncel Zeybek oyunları kurslarla yaşatılacak

Alanya´da 3 yıldan bu yana devam eden zeybek oyunları kursu başlıyor.


TOBB´a göre kamu idareleri de rekabet kapsamına alınmalı Güncel TOBB´a göre kamu idareleri de rekabet kapsamına alınmalı

Rekabet Kurumu´nun hem altyapı hem de yetki alanı anlamında güçlendirilmesi gerektiğini söyleyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, rekabet kavramının sadece özel sektörü değil, kamu idaresini de kapsaması gerektiğini bildirdi.


ATSO, üyelerine toplantı ve zaman yönetimini öğretti Güncel ATSO, üyelerine toplantı ve zaman yönetimini öğretti

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından ´Toplantı ve Zaman Yönetimi´ konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.


Kumluca´da sera ve evsel atıkların bertarafı Güncel Kumluca´da sera ve evsel atıkların bertarafı

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Kumluca´da yılda 300-350 bin ton sera ve evsel atığın, belediye tarafından kontrolsüz bir şekilde yakıldığını, oluşan koku ile dumanın da çevre ve insan sağlığını olumsuz etkilediğini bildirdi.


Karayolları arsasına yine alıcı çıkmadı Güncel Karayolları arsasına yine alıcı çıkmadı

Karayolları Genel Müdürlüğü´ne ait, Antalya Büyükşehir Belediyesi´nce yapılan plan tadilatında sağlık kuruluşu alanı olarak belirlenen 26 bin 544 metrekarelik araziye üçüncü ihalede de alıcı çıkmadı.


AÜ Hastanesi´de usulsüzlük iddiası Güncel AÜ Hastanesi´de usulsüzlük iddiası

Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği (HAYAD) Antalya Şube Başkanı Nuri Özkul, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi´nde, hastalara hastane dışından bazı kişilerin fatura kestiğini ve hastaları istismar eden bir şebeke bulunduğunu iddia etti.


Aşır Aksu´ya otobüs seferi ihtiyacı... Güncel Aşır Aksu´ya otobüs seferi ihtiyacı...

Antalya Devlet Hastanesine bağlı Aşır Aksu Hastanesine, Antalya Büyükşehir Belediyesince otobüs seferi düzenlenmesi planlanıyor.


Antalyaspor, İstanbul Büyükşehir´e ikinci yarıda boyun eğdi: 1–2 Güncel Antalyaspor, İstanbul Büyükşehir´e ikinci yarıda boyun eğdi: 1–2

Antalyaspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor´a 2-1 yenildi. Kırmızı Beyazlı ekip bu mağlubiyetle 13. haftada 28 puanda kalırken, lider Bursaspor´la arasındaki puan farkı 7´ye çıktı.


Antalyaspor Genel Direktörü Vural: ´18 yılda 18 takım çalıştırdım´ Güncel Antalyaspor Genel Direktörü Vural: ´18 yılda 18 takım çalıştırdım´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, 18 yılda 18 takım çalıştırdığını söyledi. Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, özel bir dersanede öğrencilerle bir araya gelerek, spor hayatını ve yaşadıklarını anlattı.


Tarladan alınan domatesler el değmeden yıkanıp, istenilen ebatlarda paketleniyor Güncel Tarladan alınan domatesler el değmeden yıkanıp, istenilen ebatlarda paketleniyor

Paketleme sisteminin gerektiği gibi yapılamaması, Türkiye´nin yurt dışındaki rakipleri karşısında elini kolunu bağlıyor. Bu nedenle ürettiği domatesin sadece yüzde 5´ini satabilen Antalya, Türkiye için yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.


Antalya Tarım teşkilatı kanoladan habersiz Güncel Antalya Tarım teşkilatı kanoladan habersiz

Antalya bölgesinde alternatif ürün olarak görülmeye başlanan kanola bitkisi, Antalya Ticaret Borsası´nda düzenlenen toplantıda tanıtıldı.


ATSO’dan “Toplantı ve Zaman Yönetimi” Eğitimi Güncel ATSO’dan “Toplantı ve Zaman Yönetimi” Eğitimi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Toplantı ve Zaman Yönetimi” konulu eğitim semineri yapıldı. ATSO Meclis Salonu’nda Eğitmen Ufuk Timer’in verdiği seminere 100 kişi katıldı.


Akseki Halk Eğitim Merkezi´nden yeni kurslar... Güncel Akseki Halk Eğitim Merkezi´nden yeni kurslar...

Akseki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü´nce, 2005-2006 eğitim öğretim döneminde yedi dalda yeni kurs açıldı.


Erten: ´Rapora göre, Lara´daki otellerin çoğu kaçak´ Güncel Erten: ´Rapora göre, Lara´daki otellerin çoğu kaçak´

Antalya Büyükşehir ve Kepez Belediyesi bağımsız meclis üyesi İsmail Erten, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´in ´Lara´da bir santimetre dahi kaçak yapı yok.´ iddialarına mülkiye başmüfettişleri tarafından hazırlanan raporu açıklayarak cevap verdi.


Serik, 2 konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor Güncel Serik, 2 konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

Serik, önümüzdeki hafta 2 konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Tanınmış Tarihçi - Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel, ilk olarak 22 Kasım´da 19.30´da Bankoğlu Düğün Salonu´nda Seriklilerin karşısına çıkacak.


Minik öğrenciler okuldaki arkadaşlarına sivil savunma dersi verdi Güncel Minik öğrenciler okuldaki arkadaşlarına sivil savunma dersi verdi

Antalya Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Sivil Savunma Kulübü ´Afet Eğitimi Hazırlıkları Haftası´ etkinlikleri çerçevesinde okulda öğrencilere doğal afet bilgilendirmesi yaptı.


Özel İdare, Tünek Tepe´deki Döner Gazino hakkında inceleme başlattı Güncel Özel İdare, Tünek Tepe´deki Döner Gazino hakkında inceleme başlattı

Antalya İl Genel Meclisi, iki yıl sonra kira sözleşmesi dolacak olan Tünek Tepe´deki Döner Gazino ile ilgili tahsis alanı dışında kullanım iddiasıyla hukuki inceleme başlattı.


Alanya´nın alt yapısı kışa hazır Güncel Alanya´nın alt yapısı kışa hazır

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Dere, belediye olarak kış sezonuna hazır olduklarını söyledi.


MÜSİAD: ´Gelecek 50 yılın vazgeçilmezi tarım olacak´ Güncel MÜSİAD: ´Gelecek 50 yılın vazgeçilmezi tarım olacak´

Gelecek 50 yılda lider sektörün tarım olduğunu belirten MÜSİAD Antalya Şube Başkanı İbrahim İşlek, Antalya´nın turizm kadar tarıma da önem vermesini istedi.


CHP milletvekili Baloğlu: ´Antalya´nın dinamit sesleri ile sarsılıyor´ Güncel CHP milletvekili Baloğlu: ´Antalya´nın dinamit sesleri ile sarsılıyor´

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Antalya´da son dönemde yaygınlaşan ve doğayı tahrip eden taş ocaklarını iki ayrı soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. Baloğlu, Meclis´e verdiği önergesinde turizm şehri Antalya´nın dinamit sesleri ile sarsıldığını hatırlattı.


Avrupa Açık Briç Şampiyonası Antalya´da yapılacak Güncel Avrupa Açık Briç Şampiyonası Antalya´da yapılacak

Avrupa Açık Briç Şampiyonası, 16 Haziran-1 Temmuz 2007 tarihleri arasında Antalya´da düzenlenecek.


Alanya´ya 10 ayda 115 yabancı gelin... Güncel Alanya´ya 10 ayda 115 yabancı gelin...

Alanya´da, yılın 10 aylık döneminde 115 kişi, yabancı uyruklu kadınlarla evlendi.


Antalya´da balıkçı barınağı yapılması... Güncel Antalya´da balıkçı barınağı yapılması...

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Antalya´da balıkçı barınağı yapılması işinin 2007 yılı yatırım programına alınmasının planlandığını bildirdi.


UMOP Yarışması sonuçlandı Güncel UMOP Yarışması sonuçlandı

Mimarlar Odası Antalya Şubesince düzenlenen ´´Uluslararası Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ve Ödülleri (UMOP)´´ yarışması sonuçlandı.


Demirel´in siyasi yaşamı doktora dersi oldu Güncel Demirel´in siyasi yaşamı doktora dersi oldu

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel´in siyasi yaşamı, adını taşıyan üniversitede doktora dersi olarak verilmeye başlandı.


Avrupalı turistlerin bakış açısıyla Türk polisi... Güncel Avrupalı turistlerin bakış açısıyla Türk polisi...

Antalya´da Avrupalı turistler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, turistlerin yüzde 75.9´u etraflarındaki polis varlığından güven ve huzur duyuyor.


Kumluca´da çalıntı kamyonet yakalandı Güncel Kumluca´da çalıntı kamyonet yakalandı

Kumluca´da polisin şüphe üzerine durdurduğu kamyonetin çalıntı olduğu anlaşıldı.


Tekirova Belediyesi Çevre Düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor Güncel Tekirova Belediyesi Çevre Düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor

Tekirova Belediyesi kış mevsimi öncesi çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı.


Kumluca´da gönüllü gıda müfettişi aranıyor Güncel Kumluca´da gönüllü gıda müfettişi aranıyor

Kumluca İlçe Tarım Müdürü Mehmet Öten, İl Gıda Güvenliği Eylem Kurulu toplantısında kabul edilen gönüllü gıda müfettişliği için başvuruların başladığını söyledi.


Tekirova Belediyesi´nin yeni memurları göreve başladı Güncel Tekirova Belediyesi´nin yeni memurları göreve başladı

Sayman Ömer Perktaş, doktor Gaye Aruğaslan Tuğral, fen memuru İlker Salt, zabıta memurları Mehmet Hanege ile Tolga Kaya görevlerine başladılar.


Demre´de zirai ilaç denetimi... Güncel Demre´de zirai ilaç denetimi...

Demre İlçesi Tarım Müdürlüğü´nce, zirai ilaç satan dükkanlar denetlendi.


Nar ihracatı başladı Güncel Nar ihracatı başladı

Demre´den, Avrupa´nın farklı ülkelerine nar ihracatı başladı. Demre´nin Beymelek Beledesi´nde nar ihracatı yapan Ercan Boztepe yaptığı açıklamada, başta Almanya ve Rusya olmak üzere farklı Avrupa ülkelerine nar ihracatına başladıklarını söyledi.


Korkuteli Devlet Hastanesi´nde başhekim değişimi... Güncel Korkuteli Devlet Hastanesi´nde başhekim değişimi...

Sağlık Bakanlığı´nın, 4 Ekim´den itibaren il sağlık müdürleri ile başhekimlere, muayenehanelerini kapatma mecburiyeti getirmesi üzerine, Korkuteli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Yalçınkaya görevinden istifa etti.


Antalya´da hırsızlık girişimi... Güncel Antalya´da hırsızlık girişimi...

Antalya´da hırsızlık girişiminde bulunan 1 kişi polisin müdahalesi sonucu yakalandı.


Manavgat Uygulama Oteli TBMM gündeminde... Güncel Manavgat Uygulama Oteli TBMM gündeminde...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Hüseyin Ekmekçioğlu, Manavgat İlçesi´nde bulunan Anadolu Otelcilik ve Turizm Lisesi ve inşaatına başlanmasının üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen bir türlü tamamlanamaması konusunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin gündemine sundu.


300 Avro´ya bir ay tatil Güncel 300 Avro´ya bir ay tatil

Alanya´da, günlüğü 8-10 Avro´ya üç yıldızlı otellerde yarım pansiyon konaklama imkanı bulan turistler, bir ay ile üç ay arasında rezervasyonlar yaptırıyor.


Gurbetçi de artık turist olarak geliyor Güncel Gurbetçi de artık turist olarak geliyor

Antalya´ya tatil amacıyla gelen gurbetçi turist sayısı her geçen yıl artıyor. Bu yılın 10 aylık bölümünde 359 bin 539 gurbetçi, tatil amacıyla Antalya´ya geldi.


Antalya Limanı´na yapılan yatırımlar... Güncel Antalya Limanı´na yapılan yatırımlar...

Yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu´nda bulunan Hayyam Gariboğlu´na ait Antalya Limanı´na TMSF tarafından 5 milyon avroyu aşan yatırım yapıldığı bildirildi.


´Yetişecek çırak bulamazsak vatandaşın söküğünü dikecek terzi kalmayacak´ Güncel ´Yetişecek çırak bulamazsak vatandaşın söküğünü dikecek terzi kalmayacak´

Antalya Umum Terziler Yorgancılar ve Kuru Temizlemeciler Odası Başkanı Ömer Duman, terzi esnafının çırak sıkıntısı çektiğini belirterek, ´´Yetiştirecek çırak bulamazsak vatandaşın söküğünü dikecek terzi kalmayacak´´ dedi.


Garnizon Komutanı´ndan Belediye Başkanlarına plaket Güncel Garnizon Komutanı´ndan Belediye Başkanlarına plaket

Finike Garnizon Komutanı Yüzbaşı Şener İzci, merkez ve belde belediye başkanlarına plaket verdi.


Güzelbağ´a yeni yol Güncel Güzelbağ´a yeni yol

Alanya´nın Güzelbağ Beldesi Belediye Başkanı Mahmut Kaplan, beldeyi Alanya´ya bağlayan yolu Avrupa standartlarına getireceklerini bildirdi.


Antalya´da rüşvet iddiası.. Güncel Antalya´da rüşvet iddiası..

TEDAŞ Akdeniz Müessese Müdürlüğü´nde görevli bir teknisyen, rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.


Çocuk Akademisinde veliler de eğitimden geçiyor Güncel Çocuk Akademisinde veliler de eğitimden geçiyor

Türkiye´nin en modern çocuk yuvalarından biri olan Alanya Özel Ufuk Çocuk Akademisi´nde öğrencilerle birlikte veliler de eğitime tabi tutuluyor.


Bu köyde veliler çocuklarının ders notlarını internetten takip ediyor Güncel Bu köyde veliler çocuklarının ders notlarını internetten takip ediyor

Türkiye´de ilk kez bir köy okulu ebeveynlere yönelik internet ortamından hizmet başlattı. Kürüşlü köylüler, çocuklarının ders notlarını internetten takip ediyor.


Yaş meyve sebzeciler, Singapur pazarına yöneldi Güncel Yaş meyve sebzeciler, Singapur pazarına yöneldi

Dış Ticaret Müsteşarlığı´nın koordinatörlüğünde Türkiye´ye gelen Singapur Yaş Meyve Sebze Alım Heyeti, Mersin´den sonra Antalya´da da incelemelerde bulundu.


Maaşlarını alamayan işçiler fabrikanın mallarına haciz koydurdu Güncel Maaşlarını alamayan işçiler fabrikanın mallarına haciz koydurdu

Serik´e bağlı Yukarı Kocayatak beldesinde 280 tekstil işçisi alacakları için mahkemeye başvurdu.


Kepez´in köy yolları onarılıyor Güncel Kepez´in köy yolları onarılıyor

Kepez İlçe Belediyesi, bağlı köylerin yollarını kış mevsimi öncesi bakıma aldı.


Isparta´daki ´Kral Yolu´na tescil Güncel Isparta´daki ´Kral Yolu´na tescil

Isparta´daki ´´Kral Yolu´´nun belirgin olan 3 kilometrelik bölümü, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu´nca tescillendi.


Türkler´e PTT şubesi.. Güncel Türkler´e PTT şubesi..

Alanya´ya bağlı Türkler Beldesi´nde PTT şubesi açıldı. Türkler Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğluyaptığı açıklamada, beldelerindeki vatandaşların uzun yıllardır PTT şubesinin eksikliğini hissettiklerini belirterek, ´´Gerekli girişimleri yaptık ve beldemize bir PTT şubesi kazandırdık´´ dedi.


Tosmur Belediye Başkanı´ndan pazarcıya yer sözü Güncel Tosmur Belediye Başkanı´ndan pazarcıya yer sözü

Alanya İlçesi´ne bağlı Tosmur Beldesi Belediye Başkanı Musa Özdemir, beldede kapalı pazar yapılması için yer tahsis edeceklerini açıkladı.


Kumluca´da geçen ay 1156 kişiye yardım yapıldı Güncel Kumluca´da geçen ay 1156 kişiye yardım yapıldı

Kumluca´da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından geçen ay, 1156 kişiye toplam 100 bin 958 YTL yardımda bulunulduğu bildirildi.


Kemer, Köln Seyahat Fuarı´nda tanıtılacak Güncel Kemer, Köln Seyahat Fuarı´nda tanıtılacak

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, 25-27 Kasım´da düzenlenecek Köln Seyahat Fuarı´na katılmak üzere 24 Kasım´da Almanya´ya gidecek.


Kumluca´da hırsızlık şebekesi yakalandı Güncel Kumluca´da hırsızlık şebekesi yakalandı

Kumluca İlçesi´nde, çeşitli hırsızlık olaylarına karıştıkları ileri sürülen beş kişi polis tarafından yakalandı.


Büyükşehir Belediyesi, izinsiz şehre sokulan 78 ton kömüre el koydu Güncel Büyükşehir Belediyesi, izinsiz şehre sokulan 78 ton kömüre el koydu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, izinsiz şehre sokulan 78 ton kömüre el koydu.


İnşaattaki proje sayısı her yıl yüzde 20 artıyor Güncel İnşaattaki proje sayısı her yıl yüzde 20 artıyor

İnşaat sektöründeki olağanüstü büyüme projelere de yansıyor. Antalya İnşaat Mühendisleri Odası´na gelen proje sayısı her yıl ortalama yüzde 20 artıyor.


Veresiye uygulaması köfte satışlarını arttırdı Güncel Veresiye uygulaması köfte satışlarını arttırdı

Mahalle bakkallarıyla özdeşleşen veresiye defteri, köftecilerin de kaderi oldu.


´Turizmi riske etmemek için makul fiyat ve kaliteli ürün sunmak zorundayız´ Güncel ´Turizmi riske etmemek için makul fiyat ve kaliteli ürün sunmak zorundayız´

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ´´Turizmi riske etmemek için makul fiyat ve kaliteli ürün sunmak zorundayız´´ dedi.


Antbirlik arsa ve binaları, ihaleyle kiraya verilecek Güncel Antbirlik arsa ve binaları, ihaleyle kiraya verilecek

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürlük binasının bulunduğu arsa ile bazı araziler, ihaleyle kiraya verilecek.


Demreli öğrenciler Almanya yolcusu.. Güncel Demreli öğrenciler Almanya yolcusu..

Demre Anadolu Lisesi öğrencileri, Ocak ayında kardeş şehir Elzach´a gidecek.


Kredi kartı ile fatura vergi ödeme dönemi.. Güncel Kredi kartı ile fatura vergi ödeme dönemi..

Demre´de belediye, kredi kartıyla ödeme dönemi başlattı. Demre Belediyesince başlatılan uygulama çerçevesinde vatandaşlar, su faturalarını, emlak ve çöp vergilerini kredi kartı ile ödeyebilecekler.


Demre Mezarlığı´nda temizlik yapıldı Güncel Demre Mezarlığı´nda temizlik yapıldı

Antalya Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği eski başkanı ve işadamı Ercan Boztepe, babasının mezarının bulunduğu, Demre ilçesi Beymelek Beldesi´ndeki mezarlığı temizletti.


Biber fiyatları düşerken, domates aynı kaldı.. Güncel Biber fiyatları düşerken, domates aynı kaldı..

Antalya´da geçen haftaya göre biber fiyatları düşerken, domates fiyatları değerini korudu.


At kurtarma operasyonu.. Güncel At kurtarma operasyonu..

Antalya´da kaldırım üzerinde ağzı açık olarak bırakılan 40 santim genişliğindeki postane bacağından içeri düşen at, itfaiye ekipleri tarafından delik genişletilerek güçlükle kurtarıldı.


Alanyalı aşçılar ödüllerini aldı Güncel Alanyalı aşçılar ödüllerini aldı

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKBAP), Antalya´nın Alanya İlçesi´nde turizm sektörünün 2005 yılının en iyi aşçılarını belirledi. Aşçılar ödüllerini alırken, turizmde en büyük sorunun kalifiye eleman olduğuna dikkat çekildi.


Alanya´da heykeller tamamlandı Güncel Alanya´da heykeller tamamlandı

Alanya´da gerçekleştirilen II. Taş Heykel Sempozyumu´nda, 8 heykeltıraşın yaptığı 8 eser, Alanya´nın değişik noktalarına yerleştirilecek.


Korkuteli Nakliyeciler ve Şoförler Odası seçimi.. Güncel Korkuteli Nakliyeciler ve Şoförler Odası seçimi..

Korkuteli Şoförler ve Nakliyeciler Odası´nın yapılan seçimlerinde, mevcut Başkan Kemal Istık, güven tazeledi.


Telefon sapıkları 110´u da bıktırdı Güncel Telefon sapıkları 110´u da bıktırdı

Korkuteli´de 110 Alo İtfaiye hattını arayan bazı vatandaşlar, küfürleriyle itfaiye ekiplerini bıktırdı.


İlköğretim öğrencilerine satranç kursu.. Güncel İlköğretim öğrencilerine satranç kursu..

Serik´te bulunan Kazım Karabekir İlköğretim Okulu´nda satranç kursu düzenlendi. 20 öğrencinin devam ettiği satranç kursu hakkında bilgiler veren okul müdürü Emin Okudan, satrancın, insanların kişisel gelişimindeki önemini bildikleri için öğrencilere bu imkanı verdiklerini söyledi.


´Grip kapıyı çalmadan aşı yaptırın´ Güncel ´Grip kapıyı çalmadan aşı yaptırın´

Korkuteli Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Gürkan Dalgıç, kış aylarında en çok 0-10 yaş grubundaki çocukların hastalandığını belirterek, çocuklara bu mevsimde daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.


Yaşlılara, İsveç modeline göre bakım yapılacak Güncel Yaşlılara, İsveç modeline göre bakım yapılacak

Yaşlılara İsveç modeline göre bakım yapılacak. Gittiği İsveç´te yaşlılara bakım bölümünü çok beğenen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Sezai İrtem, döner dönmez meslek liseleri bünyesinde yeni bir bölüm açma kararı aldı.


Tarihi binaların onarımı... Güncel Tarihi binaların onarımı...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´a, Antalya´daki tarihi eserlerin onarımının neden yardım kapsamı dışında tutulduğunu sordu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68401 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...