Pazar, 16 Haziran 2019
Manavgat´ta sahte dolar operasyonu Güncel Manavgat´ta sahte dolar operasyonu

Manavgat´ta piyasaya sahte 100 dolarlık sürdüğü iddia edilen Gürcistan uyruklu kişi yakalandı.


Süt üreticilerinin genel kurulu yapıldı Güncel Süt üreticilerinin genel kurulu yapıldı

Manavgat Süt ve Süt Üreticileri Birliği´nin genel kurulu Manavgat Ziraat Odası Toplantı Salonu´nda yapıldı. Süt ve Süt Üreticileri Birliği başkanlığı Bilal Ay oldu.


Manavgatspor, Arkas´a hazırlanıyor Güncel Manavgatspor, Arkas´a hazırlanıyor

Erkekler Voleybol Birinci Ligi´nde mücadele eden Manavgatspor, Arkasspor maçından galibiyet bekliyor.


Lara tesisleri kiraya verilecek Güncel Lara tesisleri kiraya verilecek

PTT Genel Müdürlüğü Antalya PTT Başmüdürlüğü, ´´Lara PTT Eğitim ve Dinlenme Tesisleri´´ni, toplam 10 yıl süreyle kiraya vermek üzere ihale açtı.


İhale iptalleri... Güncel İhale iptalleri...

Kumluca Devlet Hastanesi, Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) İstanbul Bölge Müdürlüğü, Bursa Valiliği Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Seyhan İlçe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü İhale Şubesi, Karabük Belediyesi S.O.F. İşletme Müdürlüğü ile Kadıköy Belediye Başkanlığı, daha önce duyurusunu yaptığı bazı ihaleleri muhtelif nedenlerle iptal etti.


Kalbin kanseri: Kalp Yetmezliği Güncel Kalbin kanseri: Kalp Yetmezliği

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Akın Serdar, yaşam süresinin uzamasıyla toplumlarda daha sık rastlanan kalp yetmezliğinin, kardiyolojinin bir nevi kanseri olduğunu söyledi.


Doktorlara elektronik gözaltı Güncel Doktorlara elektronik gözaltı

Türk Kardiyoloji Derneği´nin (TKD) en büyük eğitim organizasyonu olan 21. Ulusal Kardiyoloji Kongresi´ne katılan 3 bin doktorun zamanını nerede geçirdiği ve hangi oturumlara katıldığı yaka kartlarına takılan mikroçiplerle izlendi.


Noel Baba Barış Ödülü Rahibe Gramick´e verilecek Güncel Noel Baba Barış Ödülü Rahibe Gramick´e verilecek

Gay ve lezbiyen hakları için mücadele eden ABD´li Rahibe Jeannine Gramick´e, Noel Baba Vakfı´nın geleneksel Noel Baba Barış Ödülü, 6 Aralık´ta Antalya´da düzenlenecek törenle verilecek.


AIDS davasında üçüncü sayfa... Güncel AIDS davasında üçüncü sayfa...

AIDS hastası olduğunu bilmesine rağmen evlendiği eşine hastalığı bulaştırdığı gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan Ümit Ulukaya hakkındaki karar, yeni TCK kapsamında ele alınması gerekliliğiyle Yargıtay´dan döndü.


Köln´de Kemer rüzgarı Güncel Köln´de Kemer rüzgarı

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Almanya’nın Köln şehrinde 25 - 27 Kasım 2005 tarihleri arasında düzenlenen “Köln Turizm ve Seyahat Fuarı”ndan döndü.


Minicity sorununu Büyükşehir çözecek Güncel Minicity sorununu Büyükşehir çözecek

Açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan ve bir yıldır zarar ettiği gerekçesiyle kapısına kilit vurulan Antalya´daki Minicity için Kültür ve Turizm Bakanlığı devreye girdi.


3 çocuğun hırsızlık ve yankesicilikten 114 ayrı suçu bulunuyor Güncel 3 çocuğun hırsızlık ve yankesicilikten 114 ayrı suçu bulunuyor

İzmir´den kaçarak Antalya´da bir kapalı kasa kamyoneti çaldıktan sonra yakalan 3 çocuğun sabıkaları oldukça kabarık. Birinin 55, diğerinin 45, en küçük olanında 14 hırsızlık ve yan kesicilik suçlarından sabıkası bulunuyor.


Anne ve çocuk ölümlerinde Antalya, Türkiye rakamlarının altında bulunuyor Güncel Anne ve çocuk ölümlerinde Antalya, Türkiye rakamlarının altında bulunuyor

Antalya İl Sağlık Müdürü İbrahim Gök, Türkiye´deki bebek ölüm hızının binde 29 olduğunu belirterek, Antalya´nın binde 13.2´lik oranla ülke genelinin altında olduğunu açıkladı.


Bentour´dan Antalya´ya turizmci çıkarması yapacak Güncel Bentour´dan Antalya´ya turizmci çıkarması yapacak

Türkiye´yi uluslararası platformda temsil eden tur operatörü Bentour, ´Bentour Reise Olympiade 2005´ programı kapsamında Almanya ve İsviçre pazarında birlikte çalıştığı seyahat acentelerinin çalışanlarını Antalya´da ağırlıyor.


Alanya´da 14 kız öğrenci hafız oldu Güncel Alanya´da 14 kız öğrenci hafız oldu

Alanya´da hafızlık kursunu başarı ile tamamlayan 14 kız öğrenciye hafızlık tacı takıldı.


İş adamından öğrencilere ders... Güncel İş adamından öğrencilere ders...

Korkuteli Meslek Yüksek Okulu´nda, ´Yaşam Kültürü´ dersine Postsan Mermer Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cadıl katıldı. İş adamı Cadıl, öğrencilere iş hayatındaki başarının yolunu, çalışma, tutum, disiplin gibi konularda bilgiler verdi.


Kemer´de iki çay bahçesi ihale ile satldı Güncel Kemer´de iki çay bahçesi ihale ile satldı

Kemer´de, belediyeye ait iki çay bahçesi, ihale ile satıldı. Kemer Belediyesi meclis odasında encümen huzurunda gerçekleştirilen ihalede, belediyeye ait Yeni Mahalle Atatürk Parkı Kır Kahvesi unvanlı çay bahçesi ile altındaki umumi tuvalet yıllık 10 bin YTL muhammen bedelle ihaleye çıkartıldı.


Akseki´de okullara su dağıtıldı Güncel Akseki´de okullara su dağıtıldı

Akseki´de, Esnaf ve Sanatkarlar Derneği tarafından okullara damacana ile su yardımı yapıldı.


Alanya´da uyuşturucu ve fuhuş operasyonu... Güncel Alanya´da uyuşturucu ve fuhuş operasyonu...

Alanya´da jandarmanın düzenlediği eşzamanlı operasyonlarda, fuhuş, tarihi eser ve uyuşturucu ticareti ile zorla senet imzalatma suçlarından 20 kişi gözaltına alındı.


2006 bütçesi, 256,5 milyon YTL olarak belirlendi Güncel 2006 bütçesi, 256,5 milyon YTL olarak belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin 2006 bütçesi 256,5 milyon YTL olarak belirlendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, başkanlığında toplanan Belediye Meclisi´nde, 2006 bütçesi görüşüldü.


Kemer´de turistler, yazdan kalma günlerin tadını çıkarıyor Güncel Kemer´de turistler, yazdan kalma günlerin tadını çıkarıyor

Yurdun birçok bölgesinde soğuk ve yağışlı hava etkili olurken, Antalya ve çevresinde yazdan kalma günler sürüyor.


Mahallelilerin baz istasyonu mücadelesi.. Güncel Mahallelilerin baz istasyonu mücadelesi..

Düzlerçamı Beldesi´ne bağlı Nebiler Mahallesi´nde cami alanına kurulmak istenen baz istasyonu çalışmalarına, mahalle sakinleri engel oldu.


´2006 yılında yaklaşık 90 trilyon liralık yatırım yapacağız´ Güncel ´2006 yılında yaklaşık 90 trilyon liralık yatırım yapacağız´

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2006´da yaklaşık 90 trilyon liralık yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.


Kemer´e en çok Alman turist geliyor Güncel Kemer´e en çok Alman turist geliyor

Kemer´de bu yılın ekim ayına kadar 1 milyon 131 bin turistin geldiği, gelen turistlerin yüzde 32´sini ise Almanların oluşturduğu bildirildi.


Vali Yüksel: ´Gençlerimizi AİDS illetinden mutlaka uzak tutmalıyız´ Güncel Vali Yüksel: ´Gençlerimizi AİDS illetinden mutlaka uzak tutmalıyız´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Türk insanını AIDS hastalığından koruyacak yöntemlerin bulunması ve gençlerin bu hastalıktan uzak tutulması gerektiğini bildirdi.


ANSİAD´dan AB Yolunda Türk KOBİ´leri Semineri.. Güncel ANSİAD´dan AB Yolunda Türk KOBİ´leri Semineri..

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen, ´´AB Yolunda Türk Kobi´leri: Finansal Olanaklar-Rekabet Koşulları´´ konulu seminer, 2 Aralık´ta Antalya´da yapılacak.


Kepezli gençlere AB destekli turizm kursu.. Güncel Kepezli gençlere AB destekli turizm kursu..

Kepez Belediyesinin, istihdama yönelik AB hibelerinden yararlanarak, iş garantili turizm ara eleman yetiştirme kurslarına ev sahipliği yapacağı bildirildi.


Onur Air´den yeni ücret tarifesi... Güncel Onur Air´den yeni ücret tarifesi...

Onur Air, yılbaşı ve bayram tatili hariç 25 Mart 2006 tarihine kadar en düşük iç hat ücretini, vergi dahil 49 YTL´ye düşürdüğünü bildirdi.


´MEDİTOUR 2006´ Antalya´da yapılacak Güncel ´MEDİTOUR 2006´ Antalya´da yapılacak

Akdeniz Turizm Fuarı ve Forumu MEDİTOUR 2006´nın 2-4 Kasım 2006 tarihinde Antalya´da yapılacağı bildirildi.


Mağarada yaşıyor ama ünlülere şiirler diziyor Güncel Mağarada yaşıyor ama ünlülere şiirler diziyor

Şehirden kaçarak dağlardaki mağaralarda yaşamaya başlayan çoban, ünlüleri anlatan şiirler yazdı.


Açıklamalı Çağdaş Müzik Konseri... Güncel Açıklamalı Çağdaş Müzik Konseri...

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), 2 Aralık´ta vereceği konserde bir ilke imza atarak, çağdaş müziği, Türkçe ve İngilizce olarak izleyenlere açıklayacak.


TODOSK üyeleri Sığla Ormanı´na yürüdü Güncel TODOSK üyeleri Sığla Ormanı´na yürüdü

TODOSK´un günübirlik yürüyüş etkinleiği, hafta sonunda 123 kişinin katılımıyla Karacaören Barajları kıyısında Sığla Ormanı Tabiatı Koruma Alanı ve Kzılçam ormanları arasında gerçekleştirildi.


En iyi 100 otel listesine Türkiye´den 7 tesis girdi Güncel En iyi 100 otel listesine Türkiye´den 7 tesis girdi

Avrupa´nın en büyük tur operatörü şirketlerinden biri olan Neckermann´ın, ´´En İyi 100 Otel Promo 2005´´ listesine Türkiye´den 7 tesis girdi.


Kumluca´da yeni köpek barınağı yapılacak Güncel Kumluca´da yeni köpek barınağı yapılacak

Kumluca Belediyesi, 100 köpek kapasiteli barınak yaptıracak. Belediye Veterineri Süleyman Falay yaptığı açıklamada, 20 köpek kapasiteli köpek barınağının yetersiz ve uygun olmadığını belirterek, yeni barınak için yer tespiti yapıldığını, barınağın kısa sürede yapılacağını söyledi.


Kumluca´da okullararası voleybol... Güncel Kumluca´da okullararası voleybol...

Kumluca´da ilçe lig heyetince düzenlenen okullar arası spor karşılaşmaları, voleybol ile başladı.


Gazipaşa´da sosyal riski azaltma projesi... Güncel Gazipaşa´da sosyal riski azaltma projesi...

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Sosyal Riski Azaltma Projesi´nde, kredi desteğinin, hiç bir sosyal güvencesi olmayan ve proje desteğiyle geçimini sağlayabilecek kişilere verildiğini bildirdi.


Hırsızlığa karşı 24 saat manyetik gözetleme... Güncel Hırsızlığa karşı 24 saat manyetik gözetleme...

Son yıllarda hırsızlık olaylarında yaşanan artış, alarm sistemlerine yönelimi artırırken, bu sektörde hizmet veren firmalar, kendilerinden alarm sistemi alan kişileri aylık ücret karşılığında 24 saat uzaktan izliyor.


Kurtlar keçi sürüsüne saldırdı Güncel Kurtlar keçi sürüsüne saldırdı

Gazipaşa ilçesine bağlı Kızılgüney Köyü yakınlarındaki Karabucak ormanlarındaki kurtların keçi sürüsüne saldırdığı bildirildi.


Sahipsiz hayvanlara Vali desteği... Güncel Sahipsiz hayvanlara Vali desteği...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, sahipsiz hayvanların da sahipli hayvanlar gibi yaşamalarının desteklenmesi, korunması, gözetilmesi ve kötü muamelelerden uzak tutulması için önlem alınmasını istedi.


ANSİAD´ın Girişimcilik Haftası Slogan Yarışması... Güncel ANSİAD´ın Girişimcilik Haftası Slogan Yarışması...

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen girişimcilik haftası slogan yarışmasında, liseli Sıla Sungur, ´´Gelişimin Temeli Girişimdir´´ sloganı ile 750 YTL ödül kazandı.


Giritli turizmciler Antalya´da... Güncel Giritli turizmciler Antalya´da...

Girit Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Christodoulos Nikos, ´´Turizmde, Türkiye muhteşem bir atak gerçekleştirdi´´ dedi.


2006 Alanya için yatırım yılı olacak Güncel 2006 Alanya için yatırım yılı olacak

İl Genel Meclisi toplantısında onaylanan Antalya özel bütçesinde yatırımlar için Alanya´ya önemli bir pay ayrıldı. 2006 yılı toplam bütçesi 55 bin 700 YTL.


Turizm eğitimcileri ile işletme sahipleri Alanya´da buluşuyor Güncel Turizm eğitimcileri ile işletme sahipleri Alanya´da buluşuyor

Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi, 30 ayrı üniversitenin turizm eğitimcileri ile turistik işletme sahiplerini buluşturuyor.


´My Fair Lady´ adlı oyunun iptali... Güncel ´My Fair Lady´ adlı oyunun iptali...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´a, Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü´nün ´´My Fair Lady´´ müzikalinin gösteriminin neden iptal edildiğini sordu.


Adliyeye personel alımı tamamlandı Güncel Adliyeye personel alımı tamamlandı

Antalya merkez ve ilçe adliyeleri için boş kalan 30 kişilik zabıt katipliği kadrosuna alım tamamlandı.


´Finike Aykırı Çay korunmalı´ Güncel ´Finike Aykırı Çay korunmalı´

Finike´deki Aykırı Çayı´nın korunması istendi. Finike Muhtarlar Derneği Başkanı ve Arif Köyü Muhtarı Mustafa Demirel, köyde tarihi ve turistik önem taşıyan birinci derecede sit alanı olan Aykırı Çayı´nın, yeni yol yapımı nedeniyle yok olmaya başladığını ileri sürerek, güzergahın yeniden belirlenmesini istedi.


´İçki yasağı uygulanan bir ülkede sağlıklı bir turizm yürütülemez´ Güncel ´İçki yasağı uygulanan bir ülkede sağlıklı bir turizm yürütülemez´

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, içki yasağı uygulanan bir ülkede sağlıklı turizmin yürütülemeyeceğini savundu.


21.Ulusal Kardiyoloji Kongresi Güncel 21.Ulusal Kardiyoloji Kongresi

Antalya´da sona eren 21. Ulusal Kardiyoloji Kongresi´nde, kök hücre uygulamalarıyla ilgili ortak politika arayışına gidildi. Türk Kardiyoloji Derneği ve TÜBİTAK´ın kök hücre uygulamalarıyla ilgili düzenlediği oturumda hazırlanan taslak uzlaşı bildirisi, gerekli kurullarda onaylandıktan sonra kamuoyuna deklare edilecek.


Antalya ve İzmir Hava Meydanlarının işletilmesi... Güncel Antalya ve İzmir Hava Meydanlarının işletilmesi...

CHP Ankara Milletvekili İsmail Değerli, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım´a Antalya ve İzmir Adnan Menderes Hava Meydanları dış hatlar terminallerinin yapım ve işletme hakkı ihaleleriyle ilgili iddiaları sordu.


Reklam Yönetmeliği´ne aykırı levhalar sökülüyor Güncel Reklam Yönetmeliği´ne aykırı levhalar sökülüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, görüntü kirliliğine yol açan, iş yerlerine ait reklam tabelalarının Reklam Yönetmeliği´ne uygun hale getirilmesi çalışmalarına devam ediyor.


Antalya´da HİV ile enfekte 42 kişi bulunuyor Güncel Antalya´da HİV ile enfekte 42 kişi bulunuyor

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1 Aralık Dünya AIDS Günü dolayısıyla yapılan açıklamada, AIDS´in, kesin tedavisi ve aşısı olmayan ancak korunulabilir bir hastalık olduğuna işaret edildi.


CHP Antalya Milletvekili Baloğlu´na göre, ilköğretimde okullaşma oranları düştü Güncel CHP Antalya Milletvekili Baloğlu´na göre, ilköğretimde okullaşma oranları düştü

CHP Antalya Milletvekili ve parti Basın Sözcüsü Feridun Baloğlu, okullaşma oranlarını ve atamaları TBMM gündemine taşıdı. Son 3 yılda ilköğretimde okullaşma oranlarının düştüğünü iddia eden Baloğlu, bunun sorumluları hakkında yasal işlem başlatılıp başlatılmayacağını sordu.


Büyükşehir Belediyesi şehirlerarası ve kırsal terminal ihalesini İdil-İdil İnşaat kazandı Güncel Büyükşehir Belediyesi şehirlerarası ve kırsal terminal ihalesini İdil-İdil İnşaat kazandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne ait şehirlerarası ve kırsal terminal ile bunlara ait otopark ve ekleri temizlik, güvenlik ve peyzaj işi ihalesini İdil-İdil İnşaat kazandı.


İlkyardım Eğitim Sertifika Programı... Güncel İlkyardım Eğitim Sertifika Programı...

Antalya´da Serbest Bölge´de çalışanlara yönelik temel ilkyardım eğitimi sertifika programı başlatıldı.


Alanya Devlet Hastanesi´ne KDM cihazı alındı Güncel Alanya Devlet Hastanesi´ne KDM cihazı alındı

Alanya Devlet Hastanesi´nde kemik yoğunluğu ölçen KDM cihazı, kiralama yöntemiyle alındı.


Turistlerin pazar merakı... Güncel Turistlerin pazar merakı...

Kemer’de tatillerini geçirmekte olan turistler her pazartesi günü kurulan Sebze pazarını da geziyorlar.


Antalya´da kilise yangını... Güncel Antalya´da kilise yangını...

Antalya´da bir kilisede çıkan yangın, maddi hasara neden oldu. Kılıçarslan Mahallesi, Yenikapı Sokak´ta bulunan Antalya İncil Kilisesi Aziz Paul Kültür Merkezi´nde yangın çıktı.


Kemer Belediyesi´nden pazar denetimleri... Güncel Kemer Belediyesi´nden pazar denetimleri...

Kemer´de, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Şahin ve Zabıta Komiseri Ümit Selçuk Çelik, sebze pazarında denetim yaptılar.


Emanete alınan motosikletler... Güncel Emanete alınan motosikletler...

Kumluca´da 1998- 2005 yılları arasında İlçe Emniyet Müdürlüğü´nce emanete alınan motosikletlerin, sahiplerinin çıkmaması halinde Milli Emlak Müdürlüğü´ne teslim edileceği bildirildi.


Kemer´de parkların aydınlatma sistemleri yenileniyor Güncel Kemer´de parkların aydınlatma sistemleri yenileniyor

Kemer´de parkların aydınlatma sistemleri yenileniyor. Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Şahin, yaptığı açıklamada, ilçedeki park ve yeşil alanlardaki aydınlatma sistemlerinin, daha çağdaş görünümlü aydınlatma sistemleriyle değiştirildiğini bildirdi.


Konyaaltı Bölgesi’nde parklar ışıl ışıl Güncel Konyaaltı Bölgesi’nde parklar ışıl ışıl

Konyaaltı Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bölgede bulunan parkları projektörlerle aydınlatıyor.


Türkiye´nin en derin mağarasına dalış yapıldı Güncel Türkiye´nin en derin mağarasına dalış yapıldı

Akut Ekip Başkanı Mahsun Mahruki ve dalgıç hocası Erol Öztunalı, Türkiye´nin en derin deniz mağarasına dalış yaptı. İkili, daha önce 63 metreye kadar inilebilen mağaraya, bu sefer elverişsiz hava koşulları sebebiyle sadece 52 metre inilebildi.


Kumluca´da develere havut giydirme töreni... Güncel Kumluca´da develere havut giydirme töreni...

Kumluca İlçesi´nde güreşlere hazırlanan develere havut (semer) giyme töreni düzenlendi.


Alanya´ya kardeş desteği... Güncel Alanya´ya kardeş desteği...

Polonya 1. Lig takımlarından Odra Wodislaw´ın, devre arası kampı için Alanya´ya geleceği bildirildi.


Öldürülen Alman Kız Lisa Eder davası... Güncel Öldürülen Alman Kız Lisa Eder davası...

Alanya İlçesi´nde, 11 yaşındaki Alman turist Lisa Eder´in öldürülmesiyle ilgili yargılanan sanığa, tecavüz suçundan da yargılanması için ek iddianame hazırlanacak.


Eğitimde atamalar ve okullaşma oranı... Güncel Eğitimde atamalar ve okullaşma oranı...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´a, öğretmen atamaları ve okullaşma oranları ile ilgili verileri nasıl değerlendirdiğini sordu.


ASAT´ın 2006 yılı tahmini bütçesi 145 bin YTL Güncel ASAT´ın 2006 yılı tahmini bütçesi 145 bin YTL

Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) 2006 yılı tahmini bütçesi 145 bin YTL olarak belirlendi. ASAT Genel Kurulu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başkanlığında toplandı.


Çalacak bir şey bulamayınca buzdolabını boşalttılar Güncel Çalacak bir şey bulamayınca buzdolabını boşalttılar

Antalya´da yerel bir gazetenin matbaa ve yayın odasına, hırsızlık amacıyla giren kişiler, çalacak bir şey bulamayınca buzdolabındaki yiyecekleri yediler.


Antalya´da köye yönelik hizmetler... Güncel Antalya´da köye yönelik hizmetler...

Antalya Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü tarafından, bu yılın 10 aylık döneminde, toplam 872 hektar arazinin sulu tarıma kavuşturulduğu ve 510 hane çiftçiye hizmet verildiği bildirildi.


Kumluca´da bozulan parkeler yenileniyor Güncel Kumluca´da bozulan parkeler yenileniyor

Kumluca´da bozulan parkeler, belediye tarafından yenileniyor. Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sungur, belediye tarafından ilçe merkezinde, çalışmalar nedeniyle bozulan ve kaldırılan parkelerin yenilendiğini bildirdi.


Alanya Turizm Hizmet Birliği Genel Kurulu... Güncel Alanya Turizm Hizmet Birliği Genel Kurulu...

Alanya Turizm Hizmet Birliği Başkanlığı´na, Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir seçildi.


Kaş esnafının yeni başkanı Gürol Gülşen oldu Güncel Kaş esnafının yeni başkanı Gürol Gülşen oldu

Antalya Kaş Belediyesi Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerini, kayıtlı bin 259 esnaf seçmenden 344 oy alan Gürol Gülşen kazandı.


Polikliniğin bilgisayar sistemi arızalanınca vatandaşlar işlem yaptırmak için uzun süre bekl Güncel Polikliniğin bilgisayar sistemi arızalanınca vatandaşlar işlem yaptırmak için uzun süre bekl

Antalya´da, Sema Yazar Semt Polikliniği´nde bilgisayar sisteminden kaynaklanan arıza nedeni ile tedavi için gelen vatandaşlar işlemlerini yaptıramayınca poliklinik önünde uzun kuyruklar oluştu.


Kemer´de su fiyatlarında yüzde 10 indirim yapıldı Güncel Kemer´de su fiyatlarında yüzde 10 indirim yapıldı

Kemer İlçesi ve beldelerinde su fiyatlarında yüzde 10 oranında indirim yapıldı.


Alanya Parkomat İhalesi yapıldı Güncel Alanya Parkomat İhalesi yapıldı

Alanya Belediye Encümen Toplantısı´nda parkomat uygulaması ihale edildi. İhaleye katılan 3 firmadan, 13 bin 100 YTL veren İltam Tur Limited Şirketi, Alanya´daki parkomat uygulamasının işletmeciliğini yapma hakkını kazandı.


Alanya´ya yeni hastane yapılması çalışmaları... Güncel Alanya´ya yeni hastane yapılması çalışmaları...

Alanya İlçesi´ne, 600 yatak kapasiteli ve kapsamlı bir sağlık tesisi yapılması için çalışma başlatıldığı bildirildi.


300´den fazla otel ve tatil köyü kış sezonu sonuna kadar kapandı Güncel 300´den fazla otel ve tatil köyü kış sezonu sonuna kadar kapandı

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Antalya´da 300´den fazla otel ve tatil köyünün kış sezonu nedeniyle kapandığını bildirdi.


´Bücür´ün dev marifetleri... Güncel ´Bücür´ün dev marifetleri...

Latince anlamı ´´küçük, bücür´´ olan ´´nano´´ teknoloji, ilaç sektöründen boya ve tekstil sektörüne kadar çeşitli alanlarda yerini almaya başladı. Bu teknolojiyle kirli su temizlenebiliyor, mutfaklardaki koku önlenebiliyor, kirlenmeyen tekstil üretilebiliyor.


Aile içi şiddet... Güncel Aile içi şiddet...

Psikiyatrist Dr. Bahar Günal Berberoğlu, aile içinde yaşanan şiddetin ´aile hayatı mahremdir´ prensibiyle gizli kaldığını ve yasal hatta olağan kabul edildiğini söyledi.


Serik Emniyeti, olay yeri inceleme aracına kavuştu Güncel Serik Emniyeti, olay yeri inceleme aracına kavuştu

Serik Emniyet Müdürlüğü, tam donanımlı olay yeri inceleme aracı ile ekip otosu aldı.


Profesyonel Turist Rehberliği kartı olmayan rehberlik yapamayacak Güncel Profesyonel Turist Rehberliği kartı olmayan rehberlik yapamayacak

Profesyonel turist rehberlerinin seçimi, eğitimi, çalışma esasları ve denetlenmesi ile üniversiteler, meslek kuruluşları, ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılacak işbirliği esaslarını ve mali hükümleri düzenleyen yeni yönetmelik, Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.


100 yıllık palamut ağaçlarını gizlice kestiler Güncel 100 yıllık palamut ağaçlarını gizlice kestiler

Demre´nin Gürses Köyü yakınlarındaki piknik alanında bulunan asırlık 3 palamut ağacı, gece kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce gizlice kesildi.


TRT-INT Televizyonu, Kumluca´da çekim yaptı Güncel TRT-INT Televizyonu, Kumluca´da çekim yaptı

TRT-İnt televizyonu tarafından, ´´Merhaba Dünya´´ adlı programda yayınlanmak üzere Antalya´nın Kumluca İlçesi´nde çekimler yapıldı.


Kadına yönelik şiddet... Güncel Kadına yönelik şiddet...

´´Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü´´ dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.


Antalya´daki hastalar en çok ´ilgisizlikten´ şikayetçi Güncel Antalya´daki hastalar en çok ´ilgisizlikten´ şikayetçi

Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği (HAYAD) Antalya Şube Başkanı Nuri Özkul, Antalya´daki hastaların en çok hastanelerde ilgisizlikten yakındığını söyledi.


Jandarmanın Çevre Timi´nden okullarda çevre dersleri Güncel Jandarmanın Çevre Timi´nden okullarda çevre dersleri

Antalya Jandarma Doğal Hayatı Koruma Takım Komutanlığı´na bağlı Çevre Timleri ilköğretim okulları ve liselerde ´´Çevre Bilincini Geliştirme´´ dersleri veriyor.


Alanya´da okul çevresinde güvenlik önlemleri artırılacak Güncel Alanya´da okul çevresinde güvenlik önlemleri artırılacak

Alanya´da, okulların çevresindeki güvenlik önlemlerinin artırılacağı bildirildi.


Kimsesiz çocuklara ´sevgi zinciri´ kampanyası başlatıldı Güncel Kimsesiz çocuklara ´sevgi zinciri´ kampanyası başlatıldı

Alanya Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Derneği, toplumun dikkatini kimsesiz çocuklara çekmek amacıyla ´´Sevgi Zinciri´´ adlı kampanya başlattı.


10 trilyonluk elektrik yatırımı yerel bürokrasiye takıldı Güncel 10 trilyonluk elektrik yatırımı yerel bürokrasiye takıldı

Alanya´ya bağlı doğu beldelerinde yaşanan elektrik kesintilerine çözüm bulmak amacıyla kurulması planlanan indirici trafo merkezi için yer tahsisi yapılamadı.


Görme engellilere yönelik masörlük kursları tamamlandı Güncel Görme engellilere yönelik masörlük kursları tamamlandı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Özürlüleriyle buluşan ve bütünleşen Türkiye Cumhuriyeti, daha mutlu ve huzurlu olacak´´ dedi.


Emekli bürokratın yaptırdığı sağlık ocağı açıldı Güncel Emekli bürokratın yaptırdığı sağlık ocağı açıldı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya´ya olan büyük göçün eğitim ve sağlıkta duraklamaya neden olduğunu söyledi.


´Bakkal Amca´lar azalıyor Güncel ´Bakkal Amca´lar azalıyor

Büyük alışveriş merkezlerinin artmasının, mahallenin ´´bakkal amcası´´ olan küçük bakkal ve marketlerin yok olmasına neden olduğu bildirildi.


Demre´ye yeni sayısal halihazır haritası... Güncel Demre´ye yeni sayısal halihazır haritası...

Demre´nin ´´Sayısal Halihazır Haritası´´nın İller Bankası tarafından yenileneceği bildirildi.


´Göllerimiz hayat bulsun´ Güncel ´Göllerimiz hayat bulsun´

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şubesi, Göller Bölgesi´ndeki 65 gölden, kurutulan 35´inin çevresinde yaşanan ekolojik ve tarımsal sorunları ele almak amacıyla, ´´Göllerimiz Hayat Bulsun´´ sloganıyla ´´Panel-Çalıştay´´ düzenleyecek.


Dolmuşta yankesicilik... Güncel Dolmuşta yankesicilik...

Antalya´da bir bankanın otomatik para çekme makinesinden 650 YTL çeken yolcunun parası, bindiği dolmuşta yankesicilik yöntemiyle çalındı.


Belek´te orman tahribatı iddiası... Güncel Belek´te orman tahribatı iddiası...

Antalya´daki bazı sivil toplum örgütlerinin üyeleri ile çevre gönüllüleri, Belek´te ağaç kesimi ve orman tahribatının sürdürüldüğü gerekçesiyle Çevre ve Orman Bakanlığı´na dilekçe gönderdi.


Yeşilbahçe Muhtarlığı$na Atatürk büstü Güncel Yeşilbahçe Muhtarlığı$na Atatürk büstü

Yeşilbahçe Mahallesi Muhtarlığı önüne yaptırılan Atatürk büstü, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve öğrenciler tarafından açıldı.


Serik Kaymakamı Altınok, köy ziyaretlerine başladı Güncel Serik Kaymakamı Altınok, köy ziyaretlerine başladı

Serik Kaymakamı Selami Altınok, bölgenin sorunlarını daha yakından öğrenmek ve çözüm üretmek için köy ziyaretlerine başladı. İl Genel Meclis üyeleri ve daire amirlerini de yanına alan Altınok, dağ köylerine çıktı.


´Mukaddes Belde Mekke´ konulu konferansa yoğun ilgi Güncel ´Mukaddes Belde Mekke´ konulu konferansa yoğun ilgi

Tarihçi - Araştırmacı Yazar Talha Uğurluel, Antalya´nın Serik ilçesinde ´Mukaddes Belde Mekke´ konulu bir konferans verdi. Katılımcıları sanal ortamda bin 400 yıl öncesine götüren Uğurluel, Hz. Adem´den günümüze Kabe´nin kuruluşu ve çeşitli dönemlerde yeniden tamir edilişini figür ve gravürlerle anlattı.


Yabancı şirketler Growtech fuarına akın ediyor Güncel Yabancı şirketler Growtech fuarına akın ediyor

Aralık ayının başında açılacak Türkiye´nin en büyük tarım fuarı Growtech Eurasia 2005´e yabancı şirketler yoğun ilgi gösteriyor. Geçen yıl 8 olan yabancı firma sayısı bu yıl 45´e çıktı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...