Cuma, 18 Ekim 2019
81 ilin yemek ve elişleri dünyaya tanıtılacak Güncel 81 ilin yemek ve elişleri dünyaya tanıtılacak

Antalya´da kurulacak ´´Şehr-i Aşiyan´´ adlı alışveriş merkezinde, Türkiye´nin 81 ilinin yöresel yemekleriyle el işleri tanıtılıp, satılacak.


Çiftçiye ´yonca ekin´ çağrısı... Güncel Çiftçiye ´yonca ekin´ çağrısı...

Gazipaşa Tarım İlçe Müdürlüğü, yöre çiftçisine ´´Yonca ekin´´ çağrısı yaptı. Gazipaşa Tarım İlçe Müdürü Hasan Aslan ve Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Hasan Çelik, Beyobası köyünde yonca eken çiftçilerin tarlalarında incelemede bulundular.


Alanya´da ekmeğe zam... Güncel Alanya´da ekmeğe zam...

Alanya´da 25 YKr´den satışa sunulan 200 gram ekmeğin fiyatı yüzde 20´lik zamla 30 YKr´ye yükseltildi.


Alanya´da susuz köy kalmayacak Güncel Alanya´da susuz köy kalmayacak

Alanya´ya bağlı 10 köyün su sorunu çözülüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın ´Susuz köy bırakmayacağız´ sözleri üzerine harekete geçen Adalet ve Kalkınma Partili İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Arslan, Alanya´ya bağlı köylerin tamamının su sorununu çözeceklerini aktardı.


Altyapısı eksik laboratuarlar ihracatı engelliyor Güncel Altyapısı eksik laboratuarlar ihracatı engelliyor

Rusya´ya yapılacak ihracata 1 Mayıs 2006 tarihi itibariyle analiz zorunluluğu getirilmesinden sonra ihracatçılar tahlil sorunu yaşıyor.


Manavgat´ta yardımseverlerin isimleri hastane odalarına verildi Güncel Manavgat´ta yardımseverlerin isimleri hastane odalarına verildi

Manavgat´ta bir yıl önce yapımına başlanan ve inşaatı tamamlanan Manavgat Devlet Hastanesi ek polikliniklerinin tamamlanması nedeniyle, maddi katkıda bulunan vatandaşların isimleri kura çekilerek poliklinik odalarına verildi. Kura çekimi sonrasında odalarına isimlerinin yazıldığı tabelaları asan hayırseverlerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.


Akdeniz: ´Mantar, tarımsal ürünler arasına girdi´ Güncel Akdeniz: ´Mantar, tarımsal ürünler arasına girdi´

Ak Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mustafa Akdeniz, mantarın ´´Tarımsal ürün´´ niteliği kazandığını bildirdi.


Ekmekçioğlu:  ´İşlerin yoğunluğundan bir kere bile denize giremedim´ Güncel Ekmekçioğlu: ´İşlerin yoğunluğundan bir kere bile denize giremedim´

Son Emniyet Müdürleri Kararnamesinin imzalanmasıyla merkeze alınan Antalya İl Emniyet Müdürü Naciye Ekmekçibaşı, Antalya´ya geldiği günden beri bir kere bile olsun denize giremediğini söyledi.


AK Parti Antalya´da kampa giriyor Güncel AK Parti Antalya´da kampa giriyor

AK Parti, Haziran ayında Antalya´da kampa girecek. Daha önce güvenlik endişesi nedeniyle Ankara dışında kamp yapmama kararı alan parti, milletvekillerinden gelen talep üzerine kamp yerini Antalya olarak belirledi.


Demre Şehir Stadı, hak ettiği görünüme kavuşacak Güncel Demre Şehir Stadı, hak ettiği görünüme kavuşacak

İl Özel İdare bütçesinden sağlanan kaynakla yapılacak olan çevre düzenlemesi, 19 Mayıs 2006 tarihine kadar tamamlanacak.


AGH´nin içki üretimi Aralık´ta başlayacak Güncel AGH´nin içki üretimi Aralık´ta başlayacak

Antalya Güçbirliği Holding (AGH) tarafından kurulan Antalya Alkollü İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş, içki üretimine aralık ayında başlayacak.


Turfanda kiraz hasadı başladı Güncel Turfanda kiraz hasadı başladı

Gazipaşa´da bu yılın ilk yerli kiraz hasadı başladı. Gazipaşa ilçesi Doğanca köyünde çiftçilik yapan Hayri Özcan, bahçesinde yetiştirdiği kirazı toplamaya başladı.


Mavikent Belediyespor altyapıya önem veriyor Güncel Mavikent Belediyespor altyapıya önem veriyor

Mavikent Belediyespor Kulübü yönetimi, iyi bir futbol takımı oluşturabilmek için altyapı çalışmalarına başladı.


Avsallar beldesi, sivrisinekle mücadele çalışmalarına başladı Güncel Avsallar beldesi, sivrisinekle mücadele çalışmalarına başladı

Alanya´ya bağlı Avsallar beldesi, sivrisinek ve haşere ile mücadele çalışmalarına başladı. Belediye, sivrisinek ve haşerenin yaşayabileceği yerleri her gün düzenli olarak ilaçlıyor.


Çorak araziler suya doyacak Güncel Çorak araziler suya doyacak

Daha fazla verim almak isteyen köylüler sulama birliği kurdu, çorak araziler suya doyacak. Serik´te 11 köy çorak arazilerden daha fazla verim alabilmek için sulama birliği kurdu.


ALTAV Başkanı Özkan: Türkiye ciddi bir imaj sorunu yaşıyor Güncel ALTAV Başkanı Özkan: Türkiye ciddi bir imaj sorunu yaşıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Nüvit Özkan, Türkiye´nin ciddi bir imaj sorunu yaşadığını söyledi.


Finike´de Kurumlar Vergisi rekortmenleri belirlendi Güncel Finike´de Kurumlar Vergisi rekortmenleri belirlendi

Finike ilçesinde Mehmet Bilaller ve Ortakları Motor Araç Ticaret ve Sanayi AŞ, kurumlar vergisi rekortmeni oldu.


Kepez´e altı yeni okul yapılacak Güncel Kepez´e altı yeni okul yapılacak

Kepez´e hayırseverlerin de desteğiyle 6 yeni okul yapılacak. Belediye Başkanı Erdal Öner, yaptığı yazılı açıklamada, eğitim ve öğretimi her zaman desteklediklerini ve katkı sağladıklarını belirterek, Milli Eğitim Müdürlüğü ve hayırseverlerle işbirliği sonucu Kepez´e 6 yeni okul kazandırılacağını belirtti.


Kemer´e yeni pizza salonu... Güncel Kemer´e yeni pizza salonu...

Kemer´e yeni Pizza salonu açıldı. Yalı Caddesi Numara 4´te hizmete giren ´Pizza Pizza´nın açılışında renkli anlar yaşandı.


Antalya’da Art Of Cart fırtınası Güncel Antalya’da Art Of Cart fırtınası

Avusturya ve ABD’de yıllardır esen Art Of Cart fırtınası, 24-25 Mayıs’ta Antalya’ya geliyor. Şirketler, yarışlarda ekip kurup, hem marka tanıtımı yapabiliyor hem de yarışçı olma heyecanını yaşıyor


Antalya Büyükşehir Tiyatrosu oyunlarını 24 bin seyirci izledi Güncel Antalya Büyükşehir Tiyatrosu oyunlarını 24 bin seyirci izledi

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), 2005-2006 sezonunda 24 bin izleyicisiyle buluştu. Buzlar Çözülmeden, Definename, Zincire Vurulmuş Prometheus, Benim Güzel Pabuçlarım ve 18 Yaşım adlı oyunları 98 kez sahneleyen oyuncular, başarılı bir sezon geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.


Sebze fiyatları düştü Güncel Sebze fiyatları düştü

Demre´de sebze fiyatları büyük oranda düştü. Demre Komisyoncular Derneği Başkanı Orhan Avcı yaptığı açıklamada, özellikle Rusya ile yaşanan sebze ihracatındaki sıkıntıların fiyatları büyük oranda etkilediğini bildirdi.


Hasta memnuniyeti anketi... Güncel Hasta memnuniyeti anketi...

Antalya Devlet Hastanesinin düzenlediği ankette, hastaların büyük bölümünün verilen hizmetten memnun olduğu ortaya çıktı.


Kümesten tarihi eser çıktı Güncel Kümesten tarihi eser çıktı

Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen iki ayrı operasyonda toplam 286 parça tarihi eser ele geçirildi. Tarihi eserlerden bazıları, bir tavuk kümesinde bulundu.


Korkuteli´de belediye tesisinin kapı ve camları kırıldı Güncel Korkuteli´de belediye tesisinin kapı ve camları kırıldı

Korkuteli İlçesi´nde belediyeye ait dinlenme tesisinin kapı ve camları, kimliği belirsiz kişiler tarafından kırıldı.


Hukuk savaşını sağlık çalışanları kazandı Güncel Hukuk savaşını sağlık çalışanları kazandı

Antalya Devlet Hastanesi´nin 2003 yılında personele dağıttığı yaklaşık 1´er maaş tutarındaki Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan 1. dönem döner sermaye payları ´zaman aşımına uğradığı´ gerekçesiyle çalışanlarının maaşlardan kesilerek geri alındı.


Çiçek Tanıtım Grubu´ndan örnek kampanya... Güncel Çiçek Tanıtım Grubu´ndan örnek kampanya...

Çiçek Tanıtım Grubu´nun girişimleriyle maçlarda stat terörünün önlenmesi amacıyla ´´koltuk atma, çiçek at´´ kampanyası başlatılacak. Fenerbahçe ile Beşiktaş´ın oynayacağı Fortis Türkiye Kupası final maçında taraftarlara 70 bin dal çiçek dağıtılacağı bildirildi.


Antalya TSO 120 yaşında... Güncel Antalya TSO 120 yaşında...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO), 120´inci kuruluş yıldönümü kutlanıyor. Antalya TSO´nun 120´inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Lara bölgesindeki bir otelde kutlama programı düzenlendi.


Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu´nun durumu... Güncel Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu´nun durumu...

Gazimustafakemal İlköğretim Okulunun, Antalya Valilik binasının taşınacağı gerekçesiyle boşaltılması, okulun eski mezunlarını harekete geçirdi.


Aspendos´ta güreş düzenlenecek Güncel Aspendos´ta güreş düzenlenecek

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Serik İlçesi´ne bağlı Belkıs Beldesi´nde bulunan tarihi Aspendos Antik Tiyatrosu´nda yağlı güreş düzenlenmesi için yeşil ışık yaktı.


Selinus Plajı uçurtmalarla şenlendi Güncel Selinus Plajı uçurtmalarla şenlendi

Gazipaşa´da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uçurtma Şenliği, Selinus Plajı´nda yapıldı. Gazipaşa´da bir özel okul tarafından düzenlenen şenliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler.


Oymapınar´da arsa fiyatları katladı Güncel Oymapınar´da arsa fiyatları katladı

Manavgat´a bağlı Oymapınar beldesinin turizm alanı ilan edilmesiyle birlikte bölgedeki arsa fiyatlarının arttığı bildirildi.


Yılın belediye başkanları ödüllerini aldı Güncel Yılın belediye başkanları ödüllerini aldı

Gözcü Gazetesi´nin düzenlediği ´Akdeniz Bölgesi´nin En Başarılı İlçe Belediye Başkanları´ anketinde yılın belediye başkanı seçilen başkanlar, törenle ödüllerini aldı.


Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi Güncel Kaş Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi

Kaş İlçesi´nde 2002-2003 eğitim-öğretim yılında 26 öğrenciyle eğitime başlayan Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ilk mezunlarını verdi.


Mavi bayraklı plajlara ödül verilecek Güncel Mavi bayraklı plajlara ödül verilecek

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TURÇEV) Başkanı Erol Güngör, 2006 yılı Mavi Bayrak ödül töreninin 24 Haziran tarihinde Kemer´de gerçekleştirileceğini söyledi.


Otobüs şirketlerinin sorunları... Güncel Otobüs şirketlerinin sorunları...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, kentlerarası otobüs taşımacılığında yaşanan krizin nedenlerinin araştırılması amacıyla Meclis araştırma önergesi verdi.


Türkiye´ye gelen turistlerin profili... Güncel Türkiye´ye gelen turistlerin profili...

Türkiye´ye gelen turistlerin yüzde 71,8´i orta gelir, yüzde 12,8´i yüksek gelir, yüzde 15,4´ü de düşük gelir grubundan oluşuyor.


Gazipaşa´da arpa ve buğday hasadı başladı Güncel Gazipaşa´da arpa ve buğday hasadı başladı

Gazipaşa havaların ısınmasıyla birlikte, çifçiler olgunlaşan arpa ve buğdayı hasat etmeye başladı.


Halk Bankası KUTSO üyelerine düşük faizli kredi verecek Güncel Halk Bankası KUTSO üyelerine düşük faizli kredi verecek

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ile Halk Bankası arasında imzalanan protokolle, KUTSO üyelerine düşük faizli kredi verileceği bildirildi.


Antalya Limanı satışa çıkarıldı Güncel Antalya Limanı satışa çıkarıldı

Hayyam Garipoğlu´na ait Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri AŞ´nin hisseleri, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarıldı.


İngiliz Yazardan Belek’e övgü Güncel İngiliz Yazardan Belek’e övgü

Times gazetesi Türkiye´ye övgüler yağdırdı. Times gazetesi yazarı Anjana Ahuja, yazısında Akdeniz sahillerine ve güneş tutulma organizasyonuna tam not verdi.


´Antalya´nın yararına olan yatırımlara sırf siyaset olsun diye körü körüne karşı çıkm Güncel ´Antalya´nın yararına olan yatırımlara sırf siyaset olsun diye körü körüne karşı çıkm

Anavatan Partisi Antalya İl Başkanı İsa Akdemir, ´´Antalya´nın yararına olan yatırımlara sırf siyaset olsun diye körü körüne karşı çıkmayacağız´´ dedi.


Antalya´ya 30 bin kişilik stat için geri sayım başladı Güncel Antalya´ya 30 bin kişilik stat için geri sayım başladı

Antalya´da tartışmalara neden olan 30 bin kişilik stat, 10 bin kişilik kapalı spor salonu ve su sporları merkezi yapılması planlanan Yüzüncü Yıl Spor Tesisleri´nin bulunduğu arazinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne yer teslimi bugün tamamlandı.


Üniversite öğrencilerinden kardeş okula yardım... Güncel Üniversite öğrencilerinden kardeş okula yardım...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Korkuteli Meslek Yüksekokulu öğrencileri, kardeş okul seçtikleri Korkuteli İlçesi´ndeki İmecik İlköğretim Okulu´na malzeme yardımında bulundu.


Alanya´da denize uçan araçtaki baba-oğul boğularak hayatını kaybetti Güncel Alanya´da denize uçan araçtaki baba-oğul boğularak hayatını kaybetti

Alanya´da 75 metre yükseklikten denize uçan otomobildeki baba ve oğlu, boğularak hayatını kaybetti.


Halk Bankası´ndan Kumluca esnafına indirimli kredi Güncel Halk Bankası´ndan Kumluca esnafına indirimli kredi

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası ile Halk Bankası arasında kredi protokolü imzalandı. Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen protokol imza törenine, Halk Bankası Antalya Bölge Koordinatörleri Safure Tolsalı, Metin Öztürkcan, Halk Bankası Kumluca Şube Müdürü Remzi Turgay ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Alaattin Aytekin katıldı.


Gazipaşa Havaalanı´na, Net Holding, Çelebi ve TAV talip oldu Güncel Gazipaşa Havaalanı´na, Net Holding, Çelebi ve TAV talip oldu

Antalya Gazipaşa Havalanı, 15 yıl süreyle ihaleyle kiraya verilecek. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından 250 bin dolar muhammen bedelle işletme hakkı 15 yıl süreyle kiraya verilecek Gazipaşa Havaalanı´nın ihalesi, 15 Mayıs 2006 tarihinde gerçekleştirilecek.


Sebzede zirai ilaç kalıntısı iddiaları... Güncel Sebzede zirai ilaç kalıntısı iddiaları...

AK Parti Antalya Milletvekili Fikret Badazlı, Rusya´ya yaş sebze ve meyve ihracatında kriz olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.


Yaban keçisi avlandırılması ihaleye çıktı Güncel Yaban keçisi avlandırılması ihaleye çıktı

Çevre ve Orman Bakanlığına bağlı Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Antalya´da 5 sahada bulunan yaban keçilerinden 34´ünün avlanması için ihale açtı.


Times yazarından Belek´e övgü Güncel Times yazarından Belek´e övgü

Times gazetesi yazarı Anjana Ahuja, gazetedeki yazısında Akdeniz sahillerini ve güneş tutulması organizasyonunu çok beğendiğini belirtti.


Toros adını İzmir´de de duyurdu Güncel Toros adını İzmir´de de duyurdu

BATIDER’in düzenlediği “Şirin Dilim Türkçe” adlı olimpiyat yarışmasında Özel Toros İlköğretim okulu öğrencileri ödülleri topladılar.


Yaş Meyve Sebze ihracatında Rusya krizi... Güncel Yaş Meyve Sebze ihracatında Rusya krizi...

Rusya´ya yapılan yaş meyve sebze ihracatında, ürünlerde zirai ilaç kalıntısı bulunduğu iddiaları üzerine, zirai ilaç bayileri eğitilmeye başlandı.


Antalya İl Gıda Güvenliği Eylem Kurulu toplandı Güncel Antalya İl Gıda Güvenliği Eylem Kurulu toplandı

Güvenli ve sağlıklı gıda üretimi ve tüketilmesinde, üretici, satıcı ve tüketicilerin birlikte hareket etmesi gerektiği bildirildi.


İşitme engelli çocuklar için oyuncak kampanyası... Güncel İşitme engelli çocuklar için oyuncak kampanyası...

Antalya Merkez İşitme Engelliler İlköğretim Okulunda yatılı eğitim gören 110 çocuk için oyuncak kampanyası başlatıldı.


9. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği başlıyor Güncel 9. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği başlıyor

Akdeniz Üniversitesi´nin (A.Ü.) düzenlediği 9. Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği, 2-6 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.


Gurbetçilere Kemer´de tatil kampanyası... Güncel Gurbetçilere Kemer´de tatil kampanyası...

Kemer Belediyesi, ulusal bir gazete ve televizyon kanalının Almanya´daki temsilciliği aracılığıyla düzenleyeceği kampanyayla Almanya´da yaşayan 101 Türk aileyi, ilçede misafir edecek.


İl Mavi Bayrak Komisyonu incelemeleri sürüyor Güncel İl Mavi Bayrak Komisyonu incelemeleri sürüyor

Antalya İl Mavi Bayrak Komisyonu Kemer´deki 4 otelde incelemelerde bulundu. Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy, mavi bayrak başvurusunda bulunan Rose Ixiza Beaach, Orange Qounty, Kiriş Limra ve Kiriş World otellerini ziyaret ettiklerini belirtti.


Muratpaşa Belediyespor Ritmik Cimnastik’te Türkiye’yi temsil edecek Güncel Muratpaşa Belediyespor Ritmik Cimnastik’te Türkiye’yi temsil edecek

Muratpaşa Belediyespor Ritmik Cimnastik Takımı İngiltere’de yapılacak turnuvada Türkiye’yi temsil edecek. Aldıkları başarılı sonuçlarla Türkiye’nin ve Antalya’nın gururu olan cimnastikçiler İngiltere’ye gitti.


ASÇED´den yoksul çocuklara yardım eli... Güncel ASÇED´den yoksul çocuklara yardım eli...

Belekte 7 yıldızlı Rixos Premium’da “Defile ve Kermes” 450 seçkin davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Kısa adı ASÇED olan Akdeniz Sevgi Çevre Diyalog derneğinin yoksul çocuklar yararına Belekte bulunan 7 yıldızlı Rixos Premium Oteli balo salonunda gerçekleşen kermese başta Antalya olmak üzere Burdur, Isparta, Kütahya’dan yoğun bir misafir akını gerçekleşti.


Aspendos Antik Tiyatro´da diploma töreni... Güncel Aspendos Antik Tiyatro´da diploma töreni...

Akdeniz Üniversitesi 2005-2006 yılı mezuniyet ve diploma töreni, Aspendos Antik Tiyatrosu´nda yapılacak.


Alo 181´e şikayet yağıyor Güncel Alo 181´e şikayet yağıyor

Alanya Belediyesi´nin kısa bir süre önce kurduğu ´´Alo 181 Çevre Bilgi Hattı´´nın vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğü bildirildi.


Öğrencilerin gelir kaynağı: Kuzu göbeği mantarı Güncel Öğrencilerin gelir kaynağı: Kuzu göbeği mantarı

Baharın gelmesiyle kızılçam ormanlarında görülen ve vatandaşlar arasında ´´göbek mantarı´´ olarak bilinen kuzu göbeği öğrencilere gelir kaynağı oldu.


Merhum İşadamı Ömer Duruk´a anlamıl ödül Güncel Merhum İşadamı Ömer Duruk´a anlamıl ödül

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), geçen yıl vefat eden Antalyalı hayırsever işadamı Ömer Duruk´u, ´´TBMM Üstün Hizmet Ödülü´´ne değer buldu.


Kepezli gençler 16 takım arasına girdi Güncel Kepezli gençler 16 takım arasına girdi

Kepez Belediyespor A Gençler Futbol Takımı, Muğla´da yapılan grup maçlarına oynadığı üç maçın üçünü de kazanarak 16 takım arasına girdi.


´Sigarasız Üniversite Kampanyası´... Güncel ´Sigarasız Üniversite Kampanyası´...

Akdeniz Üniversitesi´nde (A.Ü) sigara bağımlılığından kurtulmak, toplum sağlığını korumak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla ´´Sigarasız Üniversite´´ kampanyası başlattı.


MHP´den ihracatta denetim uygulamasına tepki... Güncel MHP´den ihracatta denetim uygulamasına tepki...

Serik İlçesi´nde, MHP İlçe Teşkilat Başkanı Ergüven Yılmaz, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı´nın Rusya Federasyonu´na yapılan yaş sebze ve meyve ihracatında ´gıda güvenliği sertifikası´ istemesinin Türk tarımının baltalanması olduğunu söyledi.


Bulgar heyetinden Beymelek´e ziyaret... Güncel Bulgar heyetinden Beymelek´e ziyaret...

Kumluca´ya bağlı Beymelek Beldesi´ni ziyaret eden Bulgar heyetinin gezi ve incelemeleri sürüyor.


Boğaçayı Projesi tanıtıldı Güncel Boğaçayı Projesi tanıtıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´i ziyaret ederek, Boğaçayı Projesi´ni tanıttı.


Korkutelili marifetli öğrenciler... Güncel Korkutelili marifetli öğrenciler...

Korkuteli´de Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Torna Bölümü´nde okuyan öğrenciler, aldıkları siparişleri zamanından önce teslim ederek okul yönetiminin yüzünü güldürdü.


Kemer´de yıkılan otogarın yerine yenisinin yapılmamasına tepki! Güncel Kemer´de yıkılan otogarın yerine yenisinin yapılmamasına tepki!

Kemer´de yıkılan otogarın yerine yenisinin yapılmaması vatandaşların tepkisine yol açtı. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker tarafından kent meydanı çalışmaları kapsamında 6 ay önce yıktırılan otogarın yenisi hala inşa edilemedi.


Evcilmen’den kursiyerlere müjde Güncel Evcilmen’den kursiyerlere müjde

Başkan Evcilmen, Topçular Kurs Merkezi’nin büyütülmesini isteyen kursiyerlere, önümüzdeki dönem kurs merkezinin büyütüleceği müjdesini verdi.


Karapınar Köyü Gençleri birarada... Güncel Karapınar Köyü Gençleri birarada...

Burdur´un Bucak ilçesine bağlı Karapınar Köyü Gençleri Antalya Atatürk Spor Tesisleri´nde biraraya geldi.


´Türkiye´yi nükleer çöplük yaptırmayacağız´ Güncel ´Türkiye´yi nükleer çöplük yaptırmayacağız´

26 Nisan 1986´da meydana gelen kazanın çevreye ve insanlara verdiği zararı ve bu kazadan sonra tüm dünyada nükleer enerji santrallerinin yeniden sorgulandığını belirten Nükleer Karşıtı Platform, düzenlediği ´Hayır´ propagandası çerçevesinde 2 bin imza topladıklarını açıkladı.


´Akıllarını başlarına toplasınlar´ Güncel ´Akıllarını başlarına toplasınlar´

DYP Antalya Başkanı Ahmet Kiştin, düzenlediği basın toplantısında iktidarı topa tuttu.


Alanya´day ilk İngiliz yolcu gemisi geldi Güncel Alanya´day ilk İngiliz yolcu gemisi geldi

Alanya´ya ilk kez İngiliz turistleri taşıyan bir yolcu gemisi geldi. İngiliz turistleri taşıyan Spirit of Adventure adlı Bahama bayraklı gemi, Alanya Limanı´na demir attı. İçinde 257 yolcunun bulunduğu gemi, AKİŞ Denizcilik Turizm A.Ş´nin organizasyonuyla Türkiye limanlarını gezecek.


29 ülkeden 350 Rotaryan Belek´te golf oynayacak Güncel 29 ülkeden 350 Rotaryan Belek´te golf oynayacak

Antalya Aspendos Rotary Kulübü´nce düzenlenen, ´´Dünya Rotary Golf Şampiyonası´´ 1 Mayıs´ta Antalya´nın golf otelleriyle ünlü turizm bölgesi Belek´te başlayacak.


Alanya Belediyesi´nden ´Alo Çevre Bilgi Hattı´... Güncel Alanya Belediyesi´nden ´Alo Çevre Bilgi Hattı´...

Alanya Belediyesi, ´´181 Alo Çevre Bilgi Hattı´´ kurdu. Vatandaşlardan gelen istek ve şikayetleri belirlemek amacıyla oluşturulduğu belirtilen ´´181 Alo Çevre Bilgi Hattı´´, belediye girişindeki Hizmet Masası´na kuruldu.


GATAB´a özel pul... Güncel GATAB´a özel pul...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından özel pul bastırıldı.


´Her 100 Türk´ten ancak 3´ü, 80 yaşını görebiliyor´ Güncel ´Her 100 Türk´ten ancak 3´ü, 80 yaşını görebiliyor´

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. İsmail Tufan, Türkiye´de 60 yaşına gelen her 100 insandan 10´unun kronik hasta, 25´inin de engelli olduğunu belirterek ´´Her 100 insandan sadece 3´ü 80 yaşına ulaşabiliyor´´ dedi.


Almanya´nın ünlü medikal şirketi Maquet, Antalya´da... Güncel Almanya´nın ünlü medikal şirketi Maquet, Antalya´da...

Kalp, karaciğer ve akciğer ameliyatlarında kullanılan sarf ürünleriyle, yapay akciğer üretiminde, dünyanın üçüncü büyük firmalarından olduğu belirtilen Alman sermayeli Maquet Cardiopulmonary Şirketi´nin, Antalya Serbest Bölge´deki 6 milyon avroluk tesisinin temeli atıldı.


Polisin örnek projesi başkanlara anlatıldı Güncel Polisin örnek projesi başkanlara anlatıldı

Emniyet Müdür Yardımcısı Müjdat Özcan ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Akif Aktuğ, AESOB’a bağlı oda başkanlarına, ‘Toplum Destekli Güvenlik Hizmetleri’ konusunda bilgi verdi.


Öğrenciler, tarihi ve turistik yerleri temizliyor Güncel Öğrenciler, tarihi ve turistik yerleri temizliyor

Korkuteli´de Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Yaşar-Sadi Tekin İlköğretim Okulu Gezi Tanıtım ve Turizm Kulübü üyeleri ve öğretmenler, tarihi ve turistik yerleri temizledi.


İmecik Köyü´ne yardım eli... Güncel İmecik Köyü´ne yardım eli...

Korkuteli Meslek Yüksek Okulu, İmecik Köyü´ne yardım kampanyası başlattı.


Elmalı´da yaz hazırlıkları hız kazandı Güncel Elmalı´da yaz hazırlıkları hız kazandı

Elmalı İlçesi´nde, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte şehir merkezinde çevre düzenlemeleri ve yol çalışmaları hızlandı.


Korkuteli´de ´Atatürk Evrenselliği´ konulu konferans... Güncel Korkuteli´de ´Atatürk Evrenselliği´ konulu konferans...

Korkuteli´de, Kaymakamlık ve Meslek Yüksek Okulu tarafından, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün 125. doğum yıldönümü nedeniyle ´Atatürk Evrenselliği´ konulu bir konferans düzenledi.


Kemer´de tiyatro rüzgarı... Güncel Kemer´de tiyatro rüzgarı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası nedeniyle Kemer Belediyesi Halkla İlişkiler Danışmanlığı tarafından düzenlenen bir organizasyon ile Kocaeli’den gelen Tiyatro Birikimi adlı grup Kemer’de bulunan öğrencilere Kemer Belediyesi Tiyatro Salonunda “ Cimri Bey’in Altınları “ oyununu ücretsiz olarak izlettirdi


Kemer, dünya doğa olimpiyatlarına talip... Güncel Kemer, dünya doğa olimpiyatlarına talip...

Uluslararası Halk Sporları Birliği (IVV) Dünya Başkanı Odd Ivar Ruud ile 6 yönetim kurulu üyesi, 2011 yılında Antalya´nın Kemer ilçesinde düzenlenmesi planlanan, ´´Dünya Doğa Olimpiyatları´´ öncesi görüşmeler yapmak üzere Antalya´ya gelecekler.


Kumluca Vergi Dairesi Müdürü İnce´den uyarı... Güncel Kumluca Vergi Dairesi Müdürü İnce´den uyarı...

Kumluca vergi dairesi müdürü Sefer İnce, vergi borcu bulunan mükelleflere, borçların taksitlendirme imkanından yararlanmalarını önerdi.


Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası... Güncel Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası...

Antalya´da 19-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ´Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası´nın Organizasyon Başkanı Marsilya Barosu avukatlarından Vincent Pinatel ile Yardımcısı Alexandre Schianto, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´i ziyaret etti. Pinatel, Başkan Türel´i organizasyona davet etti.


Antalya Ticaret Borsası´nda ´kriz riski´ toplantısı... Güncel Antalya Ticaret Borsası´nda ´kriz riski´ toplantısı...

Rusya Federasyonu´nun, bu ülkeye yapılacak yaş sebze ve meyve ihracatında, ´´Gıda Güvenliği/Sağlık Sertifikası´´ düzenlenmesi talebi üzerine, Antalya Ticaret Borsası´nda (ATB), sektör ve kamu kurumlarının tüm taraflarının bir araya geldiği, ´´kriz riski´´ toplantısı yapıldı.


Uluslararası Talasemi Yaz Okulu... Güncel Uluslararası Talasemi Yaz Okulu...

Talasemi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan, Türkiye´de 1 milyon 400 bin taşıyıcı, 4 bin 500 talasemi hastası olduğunu bildirdi.


´Troia Belgeseli´nin dünya prömiyeri, 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nde.. Güncel ´Troia Belgeseli´nin dünya prömiyeri, 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nde..

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı´nın işbirliği, Türkiye İş Bankası´nın desteğiyle çekilen ´´Troia Belgeseli´´nin dünya prömiyeri, 16-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nde gerçekleştirilecek.


Salatalık üreticisi sıkıntılı... Güncel Salatalık üreticisi sıkıntılı...

Alanya´da salatalık üreticisinin sıkıntıda olduğu bildirildi. Alanya Belediyesi Toptancı Hal Müdürü Halit Parlayüksel yaptığı açıklamada, 1 ay öncesine kadar kilosu 1 YTL´den satılan salatalığın Fiyatının 30 YKr´ye kadar düştüğünü söyledi.


Akseki´de tiyatroyla orman eğitimi... Güncel Akseki´de tiyatroyla orman eğitimi...

Ankara Sanatolya Tiyatrosu, Akseki´de ´´İnatçı Keçi´´ adlı çocuk oyununu sahneledi. Akseki Altmışıncı Yıl Dr. Abdurrahman Başoğlu İlköğretim Okulunda gösterilen oyunda, Bahadır Bıyıklı, Murat Çelik, Ezgi Ergenç ve Nermin Han rol aldı.


ATSO Başkanı Özgen: ´Şehrimizin gelişmesi, artık günlük kararlara bıkarılamaz´ Güncel ATSO Başkanı Özgen: ´Şehrimizin gelişmesi, artık günlük kararlara bıkarılamaz´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Antalya´nın, çevre altyapısını 20-30 yıllık planlarla önceden kurmadığı takdirde ileride bu sorunların artacağını belirterek, ´´Şehrimizin gelişmesi, artık günlük kararlara bırakılamaz´´ dedi.


Evlilik ve düğün hazırlıkları fuarı açılacak Güncel Evlilik ve düğün hazırlıkları fuarı açılacak

Antalya Cam Piramit Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi´nde ´´Evlilik ve Düğün Hazırlıkları Fuarı´´ açılacak.


Dev turist gemisi ´Swan Hellenic´ Kaş´ta... Güncel Dev turist gemisi ´Swan Hellenic´ Kaş´ta...

Kaş, ABD´li ve İngiliz yolcuları taşıyan Marşal Adaları bayraklı dev yolcu gemisi ´´Swan Hellenic´´i ağırlıyor.


Hasyurt´ta satranç turnuvası yapılacak Güncel Hasyurt´ta satranç turnuvası yapılacak

Finike´ye bağlı Hasyurt beldesinde Batı ilçelerini kapsayan Satranç turnuvası düzenlenecek. Finike İlçe Spor Müdürlüğü ve Lykia Gençlik Spor Kulübü tarafından düzenlenen satranç turnuvası 13 Mayıs´ta başlayacak.


ATSO´dan küçük ressamlara ödül... Güncel ATSO´dan küçük ressamlara ödül...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nın (ATSO) 120. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Antalya´daki ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen ´Hayalimdeki Antalya´ konulu resim yarışması sonuçlandı.


Kaş´ta tekneler mavi yolculuğa hazırlanıyor Güncel Kaş´ta tekneler mavi yolculuğa hazırlanıyor

Kaş´ta tekneler mavi yolculuğa hazırlanıyor. Yaklaşık 200 tekne ve yatın bulunduğu Kaş Bucak Yat Limanı, turizm sezonunun gelmesiyle hareketlendi. Kış mevsimini karada geçiren tekne ve yatlarda son hazırlıklar tamamlanırken, makine ve teçhizatlardaki eksiklikler gideriliyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...