Perşembe, 20 Haziran 2019
Gönül Dostları Derneği´nden burs... Güncel Gönül Dostları Derneği´nden burs...

Demre´de iki yıldır faaliyette bulunan Demre Gönül Dostları Derneği´nce bu yıl 34 öğrenciye burs verilecek.


Alanya´da tavuk dönerin yerini balık döner aldı Güncel Alanya´da tavuk dönerin yerini balık döner aldı

Kuş gribinin Türkiye genelinde yayılmasıyla birlikte tavuk yemeklerine ilgi azaldı.


Hayvanat bahçesinden 4 papağan çalındı Güncel Hayvanat bahçesinden 4 papağan çalındı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı Hayvanat Bahçesi´nde hırsızlık olayı yaşandı. Güney Afrika´dan getirilen 4 adet papağan, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafındın kilit kırılmak suretiyle çalındı.


Alman turist çift de kurban kesti Güncel Alman turist çift de kurban kesti

Alanya´da yaşayan Alman çift Hans ve Jmge Jürgen çifti kurban kesti.


Alanya´da vatandaşlar kuşlarını akvaryumculara bedava teslim ediyor Güncel Alanya´da vatandaşlar kuşlarını akvaryumculara bedava teslim ediyor

Alanya´da, evcil kuşlar bir bir doğaya serbest bırakılıyor ya da akvaryumculara bedava teslim ediliyor.


2006, sağlık ve termal turizm yılı olacak Güncel 2006, sağlık ve termal turizm yılı olacak

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 2006 yılının sağlık ve termal turizm yılı olacağını belirterek, Güney Marmara, Güney Ege, Frigya ve Orta Anadolu Termal Turizm Bölgeleri´nde Termal Turizm Master Planları´nın hazırlanacağını açıkladı.


Doku kültürü ile kopyalanan bitkiler yurt dışına ihraç ediliyor Güncel Doku kültürü ile kopyalanan bitkiler yurt dışına ihraç ediliyor

Türkiye´de pek bilinmeyen doku kültürü ile bitki kopyalama, sebzeden meyveye her türlü bitkide kullanılıyor. Bitkinin menşei korunarak dokusundan yüzlerce kopya yapılabiliyor.


Dev boyutlardaki Çin porseleni şaşırtıyor Güncel Dev boyutlardaki Çin porseleni şaşırtıyor

Antalya´da bir otelin bahçesinde sergilenen Çin porseleni tabak, görenleri şaşırtıyor.


Gazipaşa´da erken çiçek açan badem ağaçları.. Güncel Gazipaşa´da erken çiçek açan badem ağaçları..

Gazipaşa´da havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle badem ağaçlarının erken çiçek açması üreticileri endişelendirdi.


Ak Parti Finike İlçe Başkanlığı´na Osman Sarıoğlu atandı Güncel Ak Parti Finike İlçe Başkanlığı´na Osman Sarıoğlu atandı

AK Parti Finike İlçe Başkanlığı´na Osman Sarıoğlu atandı. Bir süre önce görevden alınan Azem Gökyar´ın yerine AK Parti Finike İl Genel Meclisi üyesi Kaan Osman Sarıoğlu atandı.


Kumluca Belediyesi 2006 yılını trafik yılı ilan etti Güncel Kumluca Belediyesi 2006 yılını trafik yılı ilan etti

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sürekli büyüyen Kumluca´da trafik sorununun öne çıktığını, bu soruna bir an evvel çözüm bulunması için çalıştıklarını söyledi.


Öfkeli vatandaşlar, 3 ay önce açılan yolu yolu trafiğe kapattı Güncel Öfkeli vatandaşlar, 3 ay önce açılan yolu yolu trafiğe kapattı

Antalya´da 3 ay önce açılan yolda her gün trafik kazası olduğunu belirten vatandaşlar, yolu trafiğe kapattı. Yolu taş ile kapatan vatandaşlar daha sonra olay yerine gelen polisin, trafik lambası dikileceğini söylemesi sonucu ikna olarak açtı.


Rus acenteler: Türkiye tehlikeli değil Güncel Rus acenteler: Türkiye tehlikeli değil

Kuş gribinin meydana getirdiği olumsuz hava dağılıyor. Dünya sağlık ve turizm örgütlerinin peş peşe yaptığı olumlu açıklamalar, vakanın turizme darbe vuracağı beklentisini gittikçe azaltıyor. Rusya´daki tur acenteleri de turistlere Türkiye´nin güvenli bölge olduğunu anlatıyor.


Cumhuriyet Meydanı´na konulan hava ölçüm cihazı en çok turistlerin ilgisini çekiyor Güncel Cumhuriyet Meydanı´na konulan hava ölçüm cihazı en çok turistlerin ilgisini çekiyor

Antalya´da geldiği günden beri tartışmalara neden olan hava ölçüm istasyonu Cumhuriyet Meydanı´na konuşlandırıldı. İstasyonun en büyük meraklıları ise turlarla bölgeye getirilen turistler oldu. Ölçüm istasyonu turistleri meraklandırdı.


Greenpeace kampanyasına karşı limit değerleri yüksek ilaçlar tavsiye edilecek Güncel Greenpeace kampanyasına karşı limit değerleri yüksek ilaçlar tavsiye edilecek

Greenpeace´nin Türk meyve sebzesine karşı yürüttüğü kampanyanın önüne geçmek ve kalıntı sorununa çare aramak için üreticiye Avrupa´da limit değerleri yüksek olan zirai ilaçlar tavsiye edilecek.


Antalya Hayvanat Bahçesi´nde bayram öncesi doğum sevinci yaşandı. Güncel Antalya Hayvanat Bahçesi´nde bayram öncesi doğum sevinci yaşandı.

Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kalan ayı, kanguru ve koyunların yavruları oldu. Kurban Bayramı öncesi dünyaya gelen yavruların sağlık durumları çok iyi.


Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kuş gribi riskine karşı yeni önlemler alındı Güncel Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kuş gribi riskine karşı yeni önlemler alındı

Antalya Hayvanat Bahçesi´nde kuş gribi riskine karşı yeni tedbirler alınıyor. Kanatlı hayvanlar virüs bulaşma ihtimaline karşı, kapalı olan kışlık barınaklarına alınıyor. Bayram sonrası kafesler ikinci kez tel örgü ile kaplanarak ziyaretçilerin hayvanlarla temas etmesi engellenecek.


Yer sıkıntısı sebebiyle Diş Sağlığı Merkezi ihtiyaca cevap veremiyor Güncel Yer sıkıntısı sebebiyle Diş Sağlığı Merkezi ihtiyaca cevap veremiyor

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nde 2 aya kadar düşürülen randevu sistemi fiziki yetersizlik nedeni ile 4 aya çıktı.


İstanbul´da basılan sahte 100 YTL´ler Antalya´da ele geçirildi Güncel İstanbul´da basılan sahte 100 YTL´ler Antalya´da ele geçirildi

Antalya´da, bir kişinin üzerinde 67 adet sahte 100 YTL ele geçirildi. Kurban Bayramı´nı fırsat bilen kalpazanlar piyasaya sahte para sürmek isterken Antalya´da yakalandı. İstanbul´dan aldığı sahte paraları, bayram öncesi alışverişlerin çok olduğu yerlerde piyasaya sürmeye çalışan V.Ç.´nin üzerinde 67 adet sahte 100 YTL´lik banknot ele geçirildi.


Gönüllü olarak çalışmak isteyen 27 kişi, Alanya Belediyesi´ne başvurdu Güncel Gönüllü olarak çalışmak isteyen 27 kişi, Alanya Belediyesi´ne başvurdu

Alanya Belediyesi´ne gönüllü olarak çalışmak üzere 27 kişi başvurdu. İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu´nun imzasıyla bir süre önce yayımlanan genelgeyle birlikte belediyeler ve özel idarelerde gönüllü personel uygulaması başlatılmıştı.


Alanya´da birçok yol tek yön oldu, sürücüler çaresiz... Güncel Alanya´da birçok yol tek yön oldu, sürücüler çaresiz...

Alanya Belediyesi´nin Yıldız Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa hazırladığı tek yönlü yol uygulaması İlçe Trafik Komisyonu tarafından kabul edilerek uygulamaya konuldu.


Kepez´de tapu protestosu... Güncel Kepez´de tapu protestosu...

Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) Antalya milletvekilleri, Antalya´nın Kepez Bölgesi´nde tapuları Hazine tarafından iptal edilen vatandaşların protestosuna destek verdi.


Gazipaşa´da çilek üretimi.. Güncel Gazipaşa´da çilek üretimi..

Gazipaşa´da 6 bin dönüm alanda çilek üretimi yapıldığı bildirildi. Gazipaşa Tarım İlçe Müdür Vekili Cesur Yıldız, yaptığı açıklamada, çilekçiliğin ilçede önemli bir sektör haline geldiğini, 6 bin dönümü aşan alanda yapılan çilek üretiminden, dönüm başına yıllık 3 ton hasat yapıldığını bildirdi.


GATAB´dan tatil kitabı... Güncel GATAB´dan tatil kitabı...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) ile Kemer Bil Dershanesi işbirliği ile Kemer bölgesindeki ilköğretim okulu öğrencilerine tatil kitabı dağıtıldı.


609 yerleşim birimi ilçe olmayı bekliyor Güncel 609 yerleşim birimi ilçe olmayı bekliyor

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, ilçe kurma çalışmaları başladığında, ilçe olmak için müracaatı bulunan 609 idari birimin durumunun değerlendirileceğini bildirdi.


Alanyalı taksicilerin, Antalya Havaalanından yolcu almasına izin verilmiyor Güncel Alanyalı taksicilerin, Antalya Havaalanından yolcu almasına izin verilmiyor

Antalya Havaalanı´ndan yolcu almalarına izin verilmeyen Alanyalı taksicilerin yaşadığı sorunlar sürüyor.


Çiçekçiler de tanıtım gurubu kurdu Güncel Çiçekçiler de tanıtım gurubu kurdu

İç pazarı canlandırmak için Fındık Tanıtım Grubu, Deri Tanıtım Grubu´ndan sonra Çiçek Tanıtım Grubu oluşturuldu. Son 3 yılda iç pazarda yüzde 45 küçülen çiçekçiler, bu kaybın önüne tanıtım gurubu oluşturarak geçmeyi planlıyor.


Antalya planlı bir yaşam ile tanışmaya hazırlanıyor Güncel Antalya planlı bir yaşam ile tanışmaya hazırlanıyor

Antalya planlı bir yaşam ile tanışmaya hazırlanıyor. İl Genel Meclisi şehrin önceliklerini belirleyerek, planlar oluşturacak bir ekip kuruyor. Bundan sonra Antalya´nın öncelikleri Stratejik Planlama Ekibi tarafından belirlenecek.


İşini kurmak isteyene 7 bin YTL faizsiz kredi Güncel İşini kurmak isteyene 7 bin YTL faizsiz kredi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu, kırsal kesimde 4 bin YTL, kentlerde ise 7 bin YTL´ye kadar 3 yıl vadeli ve ilk yılı geri ödemesiz kredi veriyor.


´Tarımda örtüaltı üretim AB´ye hazır...´ Güncel ´Tarımda örtüaltı üretim AB´ye hazır...´

Türkiye´de örtüaltı üretimin AB mevzuatına hazır olduğu bildirildi. Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin düzenlediği basın toplantısında 2005 yılı faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi.


´Zincire Vurulmuş Prometheus´ 19 Ocak´ta seyirciyle buluşacak Güncel ´Zincire Vurulmuş Prometheus´ 19 Ocak´ta seyirciyle buluşacak

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu´nun (ABT) yeni oyunu ´´Zincire Vurulmuş Prometheus´´, 19 Ocak´ta seyirciyle buluşacak.


´Verimil araziler yabancıların eline geçecek´ Güncel ´Verimil araziler yabancıların eline geçecek´

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, yabancılara toprak satışı ile verimli arazilerin yabancıların eline geçeceği endişesi taşıdıklarını bildirdi.


Pegasus, KKTC seferlerine 25 Ocak´ta başlayacak Güncel Pegasus, KKTC seferlerine 25 Ocak´ta başlayacak

Pegasus Havayolları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´ne (KKTC) seferlerini, 25 Ocak´ta başlatacak.


Orman yakanları ihbar edenlere bir yıllık odun bedava Güncel Orman yakanları ihbar edenlere bir yıllık odun bedava

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınları ile mücadele etmek için ilginç bir yöntem geliştirdi. Bölge Müdürü Ahmet Gedikağaoğlu, şüpheli çıkan orman yangınlarının failini tespit etmek için doğru ihbarda bulunanların bir yıllık yakacak odun ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi.


Atletizmin yeni ´Süreyya Ayhan´ı yetişiyor Güncel Atletizmin yeni ´Süreyya Ayhan´ı yetişiyor

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü´nün Atletizmi Geliştirme Projesi kapsamında Antalya´da yapılan atletizm yarışmasında 1200 metrede çok iyi derece elde eden Mukaddes Şahin, Türkiye Şampiyonası´nda yarışmaya hak kazandı.


Kemer Belediyesi, Güney Antalya Altyapı Birliği´nden ayrılacak Güncel Kemer Belediyesi, Güney Antalya Altyapı Birliği´nden ayrılacak

Kemer Belediyesi, Güney Antalya Altyapı Birliği´nden (GATAB) ayrılma kararı aldı. Kemer Belediye Belediye Başkanı Hasan Şeker, Ocak ayı belediye meclis toplantısında yaptığı konuşmada, GATAB´ın siyasi bir konuma geldiğini, yönetimde dengesizlikler olduğunu ileri sürdü.


Avokado çayı umut oldu Güncel Avokado çayı umut oldu

Tropikal bir meyve türü olan avokado üretimi, iklimi tropikal üretime uygun olan Alanya’da hızla yaygınlaşıyor. Avokado meyvesinin sağlığa çok sayıda yararından söz edilirken, avokado yaprağının kaynatılmasından elde edilen avokado çayına ilgi de artıyor.


Site sakinlerinin baz istasyonu tepkisi... Güncel Site sakinlerinin baz istasyonu tepkisi...

Antalya´da Meltem Mahallesi´nde, apartmanların yakınındaki elektrik direğine kurulan baz istasyonu, bazı site sakinlerinin tepkisine neden oldu.


Kepez bayrama hazır Güncel Kepez bayrama hazır

Kepez Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı´nda vatandaşların huzurlu, güvenli, sağlıklı ve hijyenik ortamda kurban almaları ve kesim yapabilmeleri için çalışmalarını tamamladı.


Güvenli gıda satan esnaf beyaz bayraktan anlaşılacak Güncel Güvenli gıda satan esnaf beyaz bayraktan anlaşılacak

Sahillerdeki ´mavi bayrak´ın bir benzeri toplu gıda satışı yapılan yerler için uygulanacak. Antalya Tarım İl Müdürlüğü, ´beyaz bayrak´ uygulaması başlattı. Tarım İl Müdürlüğü´ne bağlı 4 kişilik ekip esnafı kontrol ederek puan verecek. 100 puanı aşan esnaf, beyaz bayrak almaya hak kazanacak. Esnafa bayrakla birlikte, beraat da verilecek.


AESOB´da görev dağılımı belli oldu Güncel AESOB´da görev dağılımı belli oldu

Antalya Esnaf ve Sanatkarları Odası (AESOB) yeni yönetimi ilk toplantısını yaptı. Geçtiğimiz ay yapılan seçimle göreve gelen AESOB yönetimi, Orhan Tolunay başkanlığında ilk kez toplandı.


Alanya 2005 yılında trafiğe 57 kurban verdi Güncel Alanya 2005 yılında trafiğe 57 kurban verdi

Alanya´da 2005 yılında meydana gelen trafik kazalarında, 57 kişi hayatını kaybederken, 188 kişi de yaralandı.


Alanya´da sokakta kurban kesene 500 YTL ceza verilecek Güncel Alanya´da sokakta kurban kesene 500 YTL ceza verilecek

Alanya Belediye Zabıta Müdürü Yenialp, kurban kesimini belirlenen yerler dışında yapan kişilere 500 YTL para cezası uygulayacaklarını söyledi. Vatandaşlara ´Cezalar ağır, siz de kurban olmayın´ diyen Yenialp, belirlenen yerler dışında kurban kesimi yapılmamasını istedi.


Kumluca yeni bir parka daha kavuştu Güncel Kumluca yeni bir parka daha kavuştu

Kumluca´da belediye tarafından şehir merkezinde atıl durumda bulunan park yeniden düzenlenerek vatandaşın kullanımına sunuldu.


Emlak Danışmanlığı kursiyerleri belgelerini aldı Güncel Emlak Danışmanlığı kursiyerleri belgelerini aldı

Kumluca´da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası ortaklaşa düzenlenen ´´Emlak Danışmanlığı´´ kursu sona erdi.


Muratpaşa´da asfalt çalışmaları... Güncel Muratpaşa´da asfalt çalışmaları...

Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, çeşitli bölgelerde asfaltlama çalışmasının sürdürüldüğü bildirildi.


Kepez Belediyesi´nde kurban bayramı hazırlığı... Güncel Kepez Belediyesi´nde kurban bayramı hazırlığı...

Kepez Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların huzurlu, güvenli, sağlıklı ve hijyenik ortamda kurban almaları ve kesimini yapabilmeleri için çalışmalarına hız kazandırdı.


Turistin gürültü isyanı... Güncel Turistin gürültü isyanı...

Alanya´da tatil yapan bir grup turist, gürültüden rahatsız oldukları gerekçesiyle, otel yönetimine, belediyeye ve acentelerine şikayet yazısı yazdı.


Kumluca´da Mezbahane Kurban Bayramı´na hazır.. Güncel Kumluca´da Mezbahane Kurban Bayramı´na hazır..

Kumluca´da mezbahanın vatandaşların kullanımına hazır olduğu bildirildi. Kumluca Belediyesi Veterineri Süleyman Falay yaptığı açıklamada, mezbahanenin, Kurban Bayramı süresince vatandaşların kullanımı için hazır olduğunu kaydetti.


Alanya Lions´tan çocuklara tasarruf semineri... Güncel Alanya Lions´tan çocuklara tasarruf semineri...

Alanya Lions Kulübü´nün çocuklar için düzenlediği ´´Tasarruf Bilincini Geliştirme´´ seminerleri yarın başlayacak.


Yoksullara giyecek dağıtılacak Güncel Yoksullara giyecek dağıtılacak

Alanya Ak Parti Teşkilatı´nın kurduğu Ak Eller Mağazası, bayramda yoksullara 3 bin parça giyecek dağıtacak.


Onur Air´den bayram tatilinde 24 ek sefer... Güncel Onur Air´den bayram tatilinde 24 ek sefer...

Onur Air, Kurban Bayramı dolayısıyla 6-16 Ocak tarihleri arasında bazı iç hat noktalarına 24 ek sefer düzenleyecek.


Antbirlik Genel Kurulu yapıldı Güncel Antbirlik Genel Kurulu yapıldı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği´nin (ANTBİRLİK), pamuk alımı avans primlerini yarından itibaren ödemeye başlayacağı bildirildi.


Akseki´de av turizmi... Güncel Akseki´de av turizmi...

Akseki´deki Gidengelmez Dağları´nda 1 Ağustos´ta başlayan av sezonunda, bugüne kadar 8 yaban keçisi avlandı.


Çavuşoğlu: ´Hiç kimseye günü gelmiş borcumuz yok´ Güncel Çavuşoğlu: ´Hiç kimseye günü gelmiş borcumuz yok´

Alanyaspor Futbol Şube Sorumlusu Hasan Çavuşoğlu, kulüp olarak hiç kimseye günü gelmiş borçlarının bulunmadığını söyledi.


Antalya Söbüce Yaylası´na köy kurulacak Güncel Antalya Söbüce Yaylası´na köy kurulacak

Antalya İl Genel Meclisi, Korkuteli İlçesi´ne bağlı Taşkesik Köyü ile merkeze bağlı Başköy arasında yıllardır arazi ve sınır anlaşmazlığı bulunan Söbüce Yaylası´na köy kurulmasını kararlaştırdı.


Kaymakamdan Belediye Meclis Üyelerine tavsiyeler... Güncel Kaymakamdan Belediye Meclis Üyelerine tavsiyeler...

Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, Mahmutlar Belediye Meclis Toplantısı´na katılarak, üyelere, öneri ve tavsiyelerde bulundu.


Akseki´de 2005 yılı tarım faaliyetleri... Güncel Akseki´de 2005 yılı tarım faaliyetleri...

Akseki Tarım İlçe Müdürlüğü, 2005 yılı içerisinde yapılan tarım faaliyetlerini açıkladı. Akseki Tarım İlçe Müdür Vekili Sait Uysal, yaptığı açıklamada, 2005 yılı içinde 108 işyerinde gıda denetimleri yaptıklarını, bunlardan dört işyerine 4 bin 206 YTL para cezası verildiğini bildirdi.


Gazipaşa´ya 100 yıl garantili kaldırım Güncel Gazipaşa´ya 100 yıl garantili kaldırım

Gazipaşa´da belediye tarafından yapılan kaldırım çalışmaları sürüyor. Gazipaşa Belediyesi tarafından ilçe merkezi girişi ile Hastane Yolu Caddesi´ni kapsayan yaklaşık bir kilometrelik kaldırım çalışması devam ediyor.


Turizmde Antalya´ya rakip geliyor Güncel Turizmde Antalya´ya rakip geliyor

İklim özellikleri nedeniyle Mart ayından itibaren turist ağırlamaya başlayan Doğu Akdeniz turizmcilerinin, Antalya´ya alternatif arayan turistlerin beklentilerine cevap verebilmek için hazırlıklarını yoğunlaştırdığı bildirildi.


Alanya Sulama Birliği, 630 üye hakkında haciz işlemi başlattı Güncel Alanya Sulama Birliği, 630 üye hakkında haciz işlemi başlattı

Alanya Sulama Birliği, borçlarını ödemeyen 630 üye hakkında haciz işlemi başlattı.


Çam kese böceğine karşı 40 bin dönüm çamlık alanı ilaçlandı Güncel Çam kese böceğine karşı 40 bin dönüm çamlık alanı ilaçlandı

Antalya´ya bağlı Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici, ormanlık alanlarda çam kese böceğine karşı ilaçlama çalışması yaptıklarını söyledi.


Damlataş Mağarası 2005 yılında cirosunu ikiye katladı Güncel Damlataş Mağarası 2005 yılında cirosunu ikiye katladı

Önceki yıl 299 bin YTL gelir eden eden tarihi Alanya Damlataş Mağarası, 2005´de rekor bir artışla 569 bin YTL ciro yaptı.


Okullar da güvenlik için kamera sisteminden yararlanmaya başladı Güncel Okullar da güvenlik için kamera sisteminden yararlanmaya başladı

Korkuteli METEM (Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi) okulun güvenliğini artırmak için okul içine ve dışına kamera sistemi kurdu.


Alanya Kaymakamı Sarıkaya: Kurbanlarınızı çocukların önünde kesmeyin Güncel Alanya Kaymakamı Sarıkaya: Kurbanlarınızı çocukların önünde kesmeyin

Antalya´ya bağlı Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, her Kurban Bayramı´nda olduğu gibi hoş olmayan görüntülerin yaşanmaması için uyarılarda bulundu.


THY´den Kurban Bayramı´nda 117 ek sefer... Güncel THY´den Kurban Bayramı´nda 117 ek sefer...

Türk Hava Yolları (THY), Kurban Bayramı´nda 117 ek sefer düzenleyecek. THY´den yapılan açıklamada, kurumun, Kurban Bayramı nedeniyle havayolu trafiğinde beklenen yolcu talebini karşılamak üzere ilave sefer düzenleme kararı alındığı bildirildi.


Demre Çayı kontrol altına alınıyor Güncel Demre Çayı kontrol altına alınıyor

Demre´de meydana gelebilecek sel ve taşkınları önlemek ve Demre Çayı´nın alanını belirlemek amacıyla taş döşeme çalışmaları başlatıldı.


Merkez Bankası önünde değiş-tokuş kuyruğu... Güncel Merkez Bankası önünde değiş-tokuş kuyruğu...

Yeni yıl ile birlikte tedavülden kalkan TL´ler için vatandaşlar sabah erken saatlerden itibaren Merkez Bankası önünde uzun kuyruklar oluşturdu.


Demre´de bahar havası.. Güncel Demre´de bahar havası..

Anadolu´nun birçok yerinde çetin bir kış şartları yaşanırken, Demre´deki bahçe ve kırlarda çiçekler açtı.


Jandarmadan hayvan hırsızlığıyla mücadele... Güncel Jandarmadan hayvan hırsızlığıyla mücadele...

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde hayvan hırsızlığını önlemek amacıyla, kurbanlıkları görünmez kalemle işaretleme uygulaması başlattı.


Alanya´da alkollü içki ve sigara satışı 2005 yılında arttı Güncel Alanya´da alkollü içki ve sigara satışı 2005 yılında arttı

Alanya´da 2005 yılında bir önceki yıla göre alkollü içki satışında yüzde 11, sigara satışında yüzde 6 oranlarında artış kaydedildi.


Alanya´da yangın sayısında artış... Güncel Alanya´da yangın sayısında artış...

Alanya´da geçen yıl çıkan yangın sayısının bir önceki yıla oranla yüzde 10 oranında arttığı bildirildi


Noel Baba Kilisesi rekor kırdı Güncel Noel Baba Kilisesi rekor kırdı

Demre´de bulunan Noel Baba Kilisesi´ni geçen yıl 321 bin 743 kişinin ziyaret ettiği bildirildi. MS 4. Yüzyıl´dan kalma dünyaca ünlü Noel Baba Kilisesi, 2005 yılında ziyaretçi ve gelir açısından en üst seviyeye ulaşarak rekor kırdı.


´Taşınmaz Kültür Varlığı´ ilan edilen Dokuma fabrikasının fotoğrafı kartpostal oldu Güncel ´Taşınmaz Kültür Varlığı´ ilan edilen Dokuma fabrikasının fotoğrafı kartpostal oldu

Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu´nca ´´Taşınmaz Kültür Varlığı´´ ilan edilen Pamuklu Dokuma Fabrikası´nın girişinin yer aldığı fotoğraf kartpostal haline getirildi.


Korkuteli´de asma fidanı dağıtıldı Güncel Korkuteli´de asma fidanı dağıtıldı

Korkuteli´de çiftçilikle uğraşan 8 aileye asma fidanı dağıtıldı. Korkuteli Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından, bağ üretimini geliştirmek ve kullanılmayan alanları değerlendirmek amacıyla başlatılan çalışmada, 3 belde ve 4 köyde yaşamını çiftçilik yaparak sürdüren 8 aile tespit edildi.


Siteler Önü Projesi yaz sezonuna hazırlanıyor Güncel Siteler Önü Projesi yaz sezonuna hazırlanıyor

Serik´e bağlı Belek Beldesi´nde uygulanan Siteler Önü Projesi düzenleme çalışmalarının, yaz sezonu öncesinde tamamlanması planlanıyor.


Öğrenciler, dersi başkanın makamında işledi Güncel Öğrenciler, dersi başkanın makamında işledi

Özel Kumluca Koleji 2-A sınıfı öğrencileri derslerini ilçe Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya´nın makamında işledi.


Sabıkalı hırsız, polis otosuna zarar verdi Güncel Sabıkalı hırsız, polis otosuna zarar verdi

Alanya’da, devriye gezen polisler tarafından şüphe üzerine durdurulan ve sorgusunda bir çok hırsızlık suçundan sabıkalı olduğu tespit edilen zanlı, gözaltına alınmak istenirken polise mukavemet ederek, polis aracının camını kırdı.


Yanan otele giren hırsız dumandan zehirlendi Güncel Yanan otele giren hırsız dumandan zehirlendi

Alanya´da bir otelin restoran kısmında çıkan yangın, maddi hasara yol açtı. Kargaşadan yararlanarak otele giren şaşkın hırsız ise dumandan zehirlenerek bayıldı.


Denizde denetim sıklaştırılacak Güncel Denizde denetim sıklaştırılacak

Alanya’da kurallara uymayan tekne ve kıyıda tesis sahibi olanlara toplam 16 bin YTL para cezası verildiği bildirildi. Alanya Liman Başkanı Seyfettin Ceylan, 2005 yılında 454 tekneye denize elverişlilik belgesi verildiğini, bunlardan 170 adedinin 12´den fazla yolcu taşıyan tekneler olduğunu söyledi.


Akseki’de yol çilesi Güncel Akseki’de yol çilesi

Akseki´ye bağlı Cevizli Beldesi´nde yıllardır sürdürülen yol yapım çalışmasının devam ettiği bildirildi.


Turunçova Belediyesi Türk Ticaret Bankası binasını satın aldı Güncel Turunçova Belediyesi Türk Ticaret Bankası binasını satın aldı

Finike´ye bağlı Turunçova Beldesi Türk Ticaret Bankası´nın binasını satın aldı. Turunçova Belediye Başkanı Mehmet Salur, 4 yıldır kullanılmayan Türk Ticaret Bankası´nın hizmet binasını 99 bin 350 YTL´ye satın aldıklarını kaydetti.


Gazipaşalı çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacak Güncel Gazipaşalı çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacak

Gazipaşa çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacağı bildirildi. Gazipaşa İlçe Tarım Müdür Vekili Cesur Yıldız, çiftçilere dağıtılmak üzere 33 bin adet Gemlik yağlık ve salamuralık çeşit zeytin fidanı geldiğini söyledi.


Tfranda seracılıkta sıkıntılar sürüyor Güncel Tfranda seracılıkta sıkıntılar sürüyor

Kumluca´daki AGRECO Atlas Tarım Ürünleri İhracat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Özer, turfanda seracılığın kriz yaşadığını bildirdi. Kumluca yöresinin ön önemli yaş meyve ve sebze ihracatçılarından Cahit Özer, son günlerde turfanda sebze fiyatlarının çok fazla düştüğünü belirterek, çiftçinin sıkıntısının giderek büyüdüğünü söyledi.


Türk turizmini 2006´da kıyasıya bir rekabet bekliyor Güncel Türk turizmini 2006´da kıyasıya bir rekabet bekliyor

Türkiye-Avrupa İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Türk turizmini 2006 yılında sıkıntılı günler beklediğini belirterek, ´´2006, Türk turizminin ilk defa Avrupa´daki diğer ülkelerle kıyasıya rekabet içerisinde olacağı bir yıl olacak´´ dedi.


Polis, sürücülere çiçek verek yeni yıla kazasız girmelerini diledi Güncel Polis, sürücülere çiçek verek yeni yıla kazasız girmelerini diledi

Antalya Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, sürücülere çiçek vererek yeni yıla kazasız bir şekilde girmelerini diledi. Antalya´nın giriş ve çıkışlarında yapılan uygulamada sürücülere çiçek veren polis, emniyet kemeri takmayan sürücüleri de uyardı.


ASBAŞ´tan firmalara ödül... Güncel ASBAŞ´tan firmalara ödül...

Antalya Serbest Bölge İşletmecileri A.Ş. (ASBAŞ), Antalya Serbest Bölgede faaliyet gösteren ve çeşitli kategorilerde başarılı olan bazı firmalara ödül verdi.


Alman Orkestra Şefi´nin Antalya sevgisi... Güncel Alman Orkestra Şefi´nin Antalya sevgisi...

Alman orkestra şefi Rene Giessen´in Antalya için bestelediği senfonik eser ´´Dream of Antalya´´, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, 15 yaşındaki Canan Günçer tarafından seslendirildi.


Antalya´da araç yangını... Güncel Antalya´da araç yangını...

Antalya´da bir taksi henüz belirlenemeyen bir nedenle kullanılamayacak derecede yandı.


AK Parti Konyaltı Belde Başkanlığı´na sevinç seçildi Güncel AK Parti Konyaltı Belde Başkanlığı´na sevinç seçildi

AK Parti Konyaaltı Belde Başkanlığına Murat Sevinç yeniden seçildi. AK Parti Konyaaltı Belde Teşkilatı kongresine İl Başkanı Hamza Taş, Kepez Belediye Başkanı Erdal öner, Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu ile partililer katıldı. Hamza Taş, kongrede, 2006 yılı Ocak ayının belde teşkilatları için eğitim ayı olacağını bildirdi.


Kumluca´da sahte şampanya operasyonu.. Güncel Kumluca´da sahte şampanya operasyonu..

Kumluca´da 2 bin 600 şişe sahte şampanya ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.


Muratpaşa´da TMO siloları için ret kararı çıktı Güncel Muratpaşa´da TMO siloları için ret kararı çıktı

Muratpaşa Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Meclisi´nde ticari alan olması kararı verilen TMO siloları için yapılacak plan değişikliği oy çokluğu ile reddetti


Arife günü resmi tatil... Güncel Arife günü resmi tatil...

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, kamu çalışanlarının arife günü olan 9 Ocak 2006 Pazartesi günü yarım gün idari izinli sayılacaklarını bildirdi.


Hazırlık meydan muharebesi.. Güncel Hazırlık meydan muharebesi..

Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan takımlar, Antalya´da kamp kurunca turizmin başkentinde futbol enflasyonu yaşanması da kaçınılmaz oluyor.


Kurban derileri için sıkı gözetim... Güncel Kurban derileri için sıkı gözetim...

Demre´de Kurban Bayramı´nda derilerin toplanması konusunda sıkı önlemler alındı.


Develer eğitim için güreşecek Güncel Develer eğitim için güreşecek

Demre´ne bağlı Köşkerler Köyü Muhtarlığı, yeni bir ilköğretim okulu yaptırmak amacıyla deve güreşleri düzenleyecek.


Son 5 yılda Alanya´da 150 turist Müslüman oldu Güncel Son 5 yılda Alanya´da 150 turist Müslüman oldu

Alanya Müftüsü Muhammet Gevher, son 5 yıl içinde 150 turistin Alanya´da Müslüman olduğunu söyledi. Gevher, İslam´ı tercih eden turist sayısının her geçen gün arttığını belirtti.


1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi Güncel 1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi

Devre arası kamp çalışmalarını Antalya´da sürdüren Turkcel Süper Ligi ve İkinci Lig A Kategorisi´nden 16 takımın katılacağı 1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi.


TSYD Semineri Antalya´da yapılacak Güncel TSYD Semineri Antalya´da yapılacak

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) tarafından her yıl düzenlenen eğitim semineri bu yıl 3-4 Ocak 2006 tarihlerinde Antalya´da yapılacak.


AÜ Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri verildi Güncel AÜ Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri verildi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) 2005 Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...