Pazar, 20 Ekim 2019
Kumluca şehir şebeke suyu temiz çıktı Güncel Kumluca şehir şebeke suyu temiz çıktı

Kumluca ilçesinde şehir içme ve kullanma suyunun temiz çıktığı bildirildi.


Elmalı´da çiftçiler bilgilendiriliyor Güncel Elmalı´da çiftçiler bilgilendiriliyor

Antalya Tarım İl Müdürlüğü´nce Akçaeniş köyü çiftçileri, zirai ilaçlar, gübreleme ve doğru sulama teknikleri konusunda bilgilendirildiler.


Korkuteli´de 80 kınalı keklik doğaya salındı Güncel Korkuteli´de 80 kınalı keklik doğaya salındı

Milli Parklar ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü ve Korkuteli ilçesi Avcılar Derneği işbirliği ile 80 kınalı keklik doğaya bırakıldı.


Kadriye´de okuma bayramı... Güncel Kadriye´de okuma bayramı...

Serik İlçesi´ne bağlı Kadriye Beldesi´nde bulunan Burhanettin Kaya İlköğretim Okulu´nda ´Okuma Bayramı´ düzenlendi.


Kadriy´de ilaçlama ve haşereyle mücadele çalışmaları sürüyor Güncel Kadriy´de ilaçlama ve haşereyle mücadele çalışmaları sürüyor

Serik İlçesi´ne bağlı Kadriye Beldesi´nde, haşereyle mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi.


25 kişilik çete çökertildi Güncel 25 kişilik çete çökertildi

Alanya´da adam yaralama, zorla fuhuş yaptırma, hırsızlık ve çeşitli gasp olaylarına karışan 25 kişilik çete ´Süpürge Operasyonu´ ile çökertildi.


´Golfe ve iç turizme önem vermeliyiz´ Güncel ´Golfe ve iç turizme önem vermeliyiz´

Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek, çeşitli kuruluşlar tarafından başlatılan iç turizmi geliştirmeye yönelik faaliyetlere destek verdi.


Göz taramasına büyük ilgi... Güncel Göz taramasına büyük ilgi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Göz Hastanesi işbirliğiyle Yavuz Özcan Parkı´nda engelliler, gaziler ve öğrencilere yönelik ücretsiz göz taraması başlatıldı.


Antalya model oldu, Toplum Destekli Polislik Anlayışı tüm Türkiye´de uygulanacak Güncel Antalya model oldu, Toplum Destekli Polislik Anlayışı tüm Türkiye´de uygulanacak

Günümüz şartlarında suç ve suçlularla mücadelede güce ve yetkiye dayalı polislik anlayışının yerini toplumun desteğini arkasına alarak, delilden suçluya ulaşmayı hedefleyen, toplum için topluma hizmet eden polislik anlayışı almaya başladı.


Alanya´da otellerdeki doluluk Mayıs itibari ile geçen yıla oranla yüzde 20 düştü Güncel Alanya´da otellerdeki doluluk Mayıs itibari ile geçen yıla oranla yüzde 20 düştü

Alanya ilçesinde geçen yıl Mayıs ayında otellerdeki doluluk oranı yüzde 67 olarak gerçekleşirken, bu yıl oranın yüzde 48´e gerilediği öğrenildi. Alanya´da otellerdeki doluluk oranı Mayıs ayı itibari ile geçen yıla oranla yüzde 20 düştü.


İhracatta yeni arayışlar Güncel İhracatta yeni arayışlar

Yaş meyve sebze ihracatı, ana pazarı olan Avrupa´daki üstünlüğünü kaybediyor. Avrupa pazarındaki rekabetin ve mal arzının artması ihracatçıları yeni arayışlara sürüklüyor.


Manavgat Müftülüğü bilgi yarışması düzenledi Güncel Manavgat Müftülüğü bilgi yarışması düzenledi

Manavgat Müftülüğü, ilçe ve beldelerinde bulunan kız kuran kursları arasında bilgi yarışması düzenledi.


Prof. Dr. Alper Demirbaş´a yılın bilim adamı ödülü verildi Güncel Prof. Dr. Alper Demirbaş´a yılın bilim adamı ödülü verildi

Seçilmiş ve Atanmışları İzleme Derneği (İZDER) Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alper Demirbaş´ı yılın bilim adamı seçti.


´Benimle oynar mısın?´ Bowling Şenliği Güncel ´Benimle oynar mısın?´ Bowling Şenliği

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen ´´Benimle Oynar mısın Bowling Şenliği´´ Antalya´da yapıldı.


Üniversite öğrencilerinin kavgası kanlı bitti Güncel Üniversite öğrencilerinin kavgası kanlı bitti

Manavgat Meslek Yüksekokulu´nda iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.


Gazipaşa´da harman yerinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü Güncel Gazipaşa´da harman yerinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü

Gazipaşa ilçesi Macar köyünde harman yerinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü.


Atatürk Parkı´ndaki yapılaşmaya tepki... Güncel Atatürk Parkı´ndaki yapılaşmaya tepki...

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz, Atatürk Parkındaki falez ve bitki dokusu tahribatının hemen durdurulmasını istedi.


Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası başladı Güncel Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası başladı

Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası Antalya´da başladı. Atatürk Spor Salonu´nda başlayan şampiyonaya, 60 ilden bin civarında sporcu katılıyor. Şampiyonun ilk gününde kata müsabakaları yapılırken, yarın kumite müsabakaları başlayacak.


Melli: ´Cumhuriyet kuşatma altındadır´ Güncel Melli: ´Cumhuriyet kuşatma altındadır´

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm değerlerinin kuşatma altında olduğunu ileri sürdü.


Ruslana, konser için Türkiye´ye gelecek Güncel Ruslana, konser için Türkiye´ye gelecek

Ukraynalı şarkıcı Ruslana´nın, bu yaz Türkiye´de 4 konser vereceği bildirildi. Jenni Tour Genel Müdürü Gökhan Bak, Antalya´da düzenlediği basın toplantısında, İstanbul´da 2004´te düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması´nda birinci olan Ukraynalı ünlü şarkıcı Ruslana´nın Antalya, Marmaris ve Bodrum´da 4 konser vereceğini bildirdi.


Altın Portakal´ın Cannes başarısı... Güncel Altın Portakal´ın Cannes başarısı...

Altın Portakal, Cannes Film Festivali´nde Türkiye´yi temsil eden ilk festivali oldu.


Manavgat Koleji öğrencilerine Cambridge Esol sınavı yapıldı Güncel Manavgat Koleji öğrencilerine Cambridge Esol sınavı yapıldı

Manavgat ilçesindeki Özel Manavgat Koleji öğrencilerinin İngilizce bilgisi, Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) sınavıyla test edildi.


Antalya´da yaş meyve sebze ihracatı yüzde 3 arttı Güncel Antalya´da yaş meyve sebze ihracatı yüzde 3 arttı

Antalya´dan bu yılın beş aylık döneminde yapılan yaş meyve sebze ihracatının, yüzde 3, kesme çiçek ihracatının yüzde 10 oranında arttığı bildirildi.


Basketbol Ümit Milli Takımı Öner´i ziyaret etti Güncel Basketbol Ümit Milli Takımı Öner´i ziyaret etti

Basketbol Ümit Milli Takım Antrenörü Nihat İziç, menajer Ayhan Özgümüş oyuncularla Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner´i ziyaret ettiler.


Doğalgaz zamları TBMM´ye taşındı Güncel Doğalgaz zamları TBMM´ye taşındı

BOTAŞ tarafından geçtiğimiz hafta içinde doğalgaza konutlarda yüzde 5, sanayide ise yüzde 5.6 oranında yapılan zam Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne taşındı.


Demre Şehir Stadı yenileniyor Güncel Demre Şehir Stadı yenileniyor

Demre´deki şehir stadının Antalya İl Özel İdaresi ve Demre Belediyesi tarafından yenileneceği bildirildi.


Muratpaşa’dan ikinci Günbatımı Sergisi Güncel Muratpaşa’dan ikinci Günbatımı Sergisi

Muratpaşa Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde açılan Değirmenönü Kültür-Sanat Merkezi’nde eğitim alan Seramik, Ev Aksesuarları ve Heykel Kursiyerlerinin“Günbatımı Sergisi” Falez 2 Parkı’nda açıldı.


AK Parti Gençlik Kolları’ndan Başkan Hamza Taş’a destek... Güncel AK Parti Gençlik Kolları’ndan Başkan Hamza Taş’a destek...

AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları, ilçe ve belde teşkilatları yöneticileri ile bir araya geldi. Toplantı sonucunda Gençlik Kolları Antalya İl teşkilatı olarak, kongrede İl Başkanı Hamza Taş’a destek kararı alındığı açıklandı.


Bağımsız Belediye Başkanı Gürler, AK Parti´li olacak Güncel Bağımsız Belediye Başkanı Gürler, AK Parti´li olacak

Serik İlçesi´ne bağlı Karadayı Beldesi´nin Bağımsız Belediye Başkanı Ömer Gürler´in, 3 Haziran Cumartesi günü yapılacak AK Parti Antalya İl Kongresi´nde AK Parti saflarına katılacağı bildirildi.


Rusya´nın analiz zorunluluğu ihracatı etkilemedi Güncel Rusya´nın analiz zorunluluğu ihracatı etkilemedi

Rusya Federasyonu´nun 1 Mayıs 2006 tarihinde itibaren ilaç kalıntısı yüzünden Türkiye´den ithal edeceği tarım ürünlerine analiz zorunluluğu getirmesi, yaş meyve sebze ihracatını etkilemedi. Analiz şartından sonra Rusya´ya ihracatın düşeceği beklentisi gerçekleşmedi.


Alanya´da yatçılar birbirine girdi: 1 yaralı Güncel Alanya´da yatçılar birbirine girdi: 1 yaralı

Alanya ilçesinde yasal olmayan yollardan tur düzenleyen yatçılarla, kooperatif üyeleri arasında kavga çıktı. Kavgada bir kişi sağ omzundan bıçaklandı.


Demirtaş beldesinin huzuru için 3 ayrı noktaya güvenlik kamerası yerleştirildi Güncel Demirtaş beldesinin huzuru için 3 ayrı noktaya güvenlik kamerası yerleştirildi

Alanya´ya bağlı Demirtaş beldesinde 3 ayrı noktaya güvenlik kamerası yerleştirildi. Çevre beldelerde bulunmayan kamera sistemini uygulamaya koyan belde belediyesi, bir ilke imza attı.


´Aşırı betonlaşma turizme büyük darbe vuruyor´ Güncel ´Aşırı betonlaşma turizme büyük darbe vuruyor´

Alanya Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Alanya´da son yıllarda artan beton yapılaşmanın turizme büyük bir darbe vurduğunu söyledi.


Korkuteli´de vatandaşlara ´ishal´ uyarısı... Güncel Korkuteli´de vatandaşlara ´ishal´ uyarısı...

Korkuteli Sağlık Grup Başkanı Dr. Selkun Başaranlar, Türkiye´de 5 yaş altı çocuk ölüm nedenleri içerisinde ishalli hastalıkların önemli bir yer tuttuğunu belirterek, ´İshal doğrudan ölüm nedeni olmamakla birlikte, vücutta önemli miktarda su ve elektrolit kaybına yol açmaktadır´ dedi.


Korkuteli´de kaçak su kullanımı... Güncel Korkuteli´de kaçak su kullanımı...

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, kaçak su kullanımını önlemek amacıyla yapılan çalışmaların devam ettiğini bildirdi.


Alanya´da emlak harcırah ücretlerine yüzde 43 ile 1000 arasında zam yapıldı Güncel Alanya´da emlak harcırah ücretlerine yüzde 43 ile 1000 arasında zam yapıldı

Alanya ilçesinde arsa, arazi ve konut harcırah ücretlerine yüzde 43 ile 1000 arasında zam yapıldı. Emlak Komisyonu, mahalle ve belediye mücavir alanı kapsamında yer alan emlak harcırah ücretleri yeniden düzenledi.


Side´de Batı Nekropolü´nde kazı çalışmasına başlandı Güncel Side´de Batı Nekropolü´nde kazı çalışmasına başlandı

Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde, belediye sponsorluğunda Side Müze Müdürlüğü Batı Nekropolü´nde kazı çalışmalarına başlandı.


Sıcaktan bunalan yılan, aracın motor kaputuna girince sürücüye korkulu anlar yaşattı Güncel Sıcaktan bunalan yılan, aracın motor kaputuna girince sürücüye korkulu anlar yaşattı

Alanya´da bir aracın motor kaputunun içine giren yılan sürücüsüne korkulu anlar yaşattı. Ellerine sopalar alarak sürücüye yardım etmek isteyen esnaflar ise, yılanın işyerlerine girmemesi için dükkanlarının kapısını kapattı. Motorun içindeki yılan yaklaşık 45 dakikalık mücadelenin sonunda çıkarılarak etkisiz hale getirildi.


Alanya´da ´sahte dişçi´ gözaltında... Güncel Alanya´da ´sahte dişçi´ gözaltında...

Alanya İlçesi´nde, belgesi olmadan dişçilik yapan bir kişi gözaltına alındı. Antalya Diş Hekimleri Odası Sahte Dişçilerle Mücadele Komisyon Başkanı Hüseyin Yoldan ve komisyon üyesi Mehmet Akgün, izinsiz ve yetkisiz dişçilik yaptığı ihbarı üzerine Esat Ö´yü (44) takibe aldı.


Okçuluk Milli Takımının Gürcü gururu... Güncel Okçuluk Milli Takımının Gürcü gururu...

Okçuluk Milli Takımı´nın Gürcistan asıllı sporcusu Natalia Nasaridze, kazandığı başarılarla takımın gözbebeği oldu.


Yabancıya da yerliye de ucuz tatil imkanı sürüyor Güncel Yabancıya da yerliye de ucuz tatil imkanı sürüyor

Turistik konaklama tesisleri yerli turisti çekebilmek için cazip fırsatlar sunuyor. Özellikle Almanya pazarında bu yıl yaşanan sıkıntı nedeniyle yönünü yerli tatilciye çeviren konaklama tesisleri, ´´erken rezervasyon kampanyası´´nı cezbedici ilave tekliflerle sürdürüyor.


Epirden 2006 Türkiye Bayanlar Serisi 21 Haziran´da Finike´den başlayacak Güncel Epirden 2006 Türkiye Bayanlar Serisi 21 Haziran´da Finike´den başlayacak

Epirden 2006 Bayanlar Türkiye Serisi Plaj Voleybolu, 21 Haziranda Finike´de başlayacak.


Alanya´da polis internet kafeleri denetledi Güncel Alanya´da polis internet kafeleri denetledi

Alanya ilçesinde polis ekipleri, 9 internet kafede denetim yaptı. Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde internet kafelerde arama yapılırken, 12 yaşın altında çocuk bulunduran kafeler hakkında tutanak hazırlandı.


Burak Yılmaz, Beşiktaş´ta... Güncel Burak Yılmaz, Beşiktaş´ta...

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Burak Yılmaz´ın Beşiktaş´a transferiyle ilgili protokolün imzalandığını bildirdi.


Stajyer avukatlar eğitimlerini tamamladı Güncel Stajyer avukatlar eğitimlerini tamamladı

Antalya Barosu Başkanı Zeki Durmaz, ´Önümüzdeki dönem, Ortadoğu´daki enerji kaynaklarını ele geçirme projesine dayanan emperyalist bir çağı yaşayacağız´´ dedi.


Alanya´da güvenlik kamerası sistemi yaygınlaşıyor Güncel Alanya´da güvenlik kamerası sistemi yaygınlaşıyor

Alanya ilçesine bağlı Demirtaş beldesinde, sokaklara güvenlik kameraları yerleştirildi.


Finike´de doğaya 140 çift keklik bırakıldı Güncel Finike´de doğaya 140 çift keklik bırakıldı

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü´ne bağlı Finike Doğa Koruma ve Milli Park Mühendisliğince, bu yıl 140 çift kınalı kekliğin doğaya bırakıldığı bildirildi.


Alanya´da polisin çete operasyonu... Güncel Alanya´da polisin çete operasyonu...

Alanya´da, kadın, uyuşturucu ve silah ticareti yaptığı, adam yaralama, kurşunlama gibi çeşitli olaylara karıştığı ve çete mensubu olduğu iddia edilen 25 kişi gözaltına alındı.


Akseki Köylere Hizmet Götürme Birliği toplandı Güncel Akseki Köylere Hizmet Götürme Birliği toplandı

Akseki ilçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği toplandı. Kaymakam Suphi Özgödek başkanlığındaki Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısına, 41 köy muhtarı, İl Genel Meclisi Üyeleri Mine Kaya ve Veysel Demir ile AK Parti Akseki İlçe Başkanı Şükrü Öz katıldı.


Demre koylarında jet ski keyfi... Güncel Demre koylarında jet ski keyfi...

Demre´de turizmciler, Kekova´ya gelen turistlere altın koylarda değişik aktiviteler sunmak için çalışıyor.


Kekova´ya turist akını.. Güncel Kekova´ya turist akını..

Demre´ye bağlı Kekova tatil beldesindeki koylara turist akını başladı. Yatlarla Kekova´ya gelen turistler, Batık Kent, Simena Antik Kenti ve Hamidiye Koyu´nu gezdikten sonra Akdeniz´in mavi sularında serinlemeye çalışıyor.


Belek´te golf sahaları yapımı... Güncel Belek´te golf sahaları yapımı...

Belek turizm beldesinde yapımı süren golf alanları nedeniyle orman katliamı yaşandığını öne süren çevreci kuruluşların üyelerinden oluşan grup, Belek ormanlarında protesto gösterisi yaptı.


OPET Antalya´da 2 istasyon daha açtı Güncel OPET Antalya´da 2 istasyon daha açtı

OPET, Antalya´da 2 yeni istasyon açtı. OPET´ten yapılan yazılı açıklamada, Antalya´da bugün Efecan ve Dalgıçlar petrol istasyonlarının açıldığı belirtilerek, Türkiye genelindeki istasyon sayısının 600´e, Antalya´daki istasyon sayısının ise 49´a yükseldiği kaydedildi.


Gönülleri fethettiler Güncel Gönülleri fethettiler

Kemerspor´da yıllarca top koşturan emektar futbolcular, Kumluca´da düzenlenen festival kupasında da gönülleri fethettiler.


Gazipaşa METEF açıldı Güncel Gazipaşa METEF açıldı

Gazipaşa Mesleki Teknik Eğitim Fuarı, Belediye Kültür Merkezi´nde açıldı. İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alp Aslan, fuarın mesleki ve teknik eğitimin önemini vurgulamak, tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlendiğini söyledi.


Kocatepe İlköğretim Okulu´ndan Büyükşehir Belediyesi´ne ziyaret Güncel Kocatepe İlköğretim Okulu´ndan Büyükşehir Belediyesi´ne ziyaret

Kocatepe İlköğretim Okulu 4 B Sınıfı öğrencileri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Afşar´ı makamında ziyaret ettiler.


Muratpaşa Belediyespor´dan sporculara moral yemeği... Güncel Muratpaşa Belediyespor´dan sporculara moral yemeği...

Muratpaşa Belediyespor, futbol ve basketbol takımındaki oyuncularına moral yemeği verdi.


AÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinin başarısı... Güncel AÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinin başarısı...

Uluslararası Reklamcılar Derneği´nin (IAA) düzenlediği üniversiteler arası reklam yarışmasında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi´nden bir ekip, ikincilik ödülünü kazandı.


Akyar Köyü´ne 40 bin YTL ödenek ayrıldı Güncel Akyar Köyü´ne 40 bin YTL ödenek ayrıldı

Korkuteliye bağlı Akyar köyüne, İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından 40 bin YTL ödenek ayrıldığı bildirildi.


Antalya´da kapkaççı, polis ve gazeteciler birbirine girdi Güncel Antalya´da kapkaççı, polis ve gazeteciler birbirine girdi

Antalya´da bankadan para çeken bir vatandaş kapkaççıların saldırısına uğradı bu sırada olayı fark eden polis 2 kapkaççıyı da yakaladı. Ancak olay yerine gelen kapkaççılarla gazeteciler arasında arbede yaşandı.


Tarihi Antik Aspendos´ta mezuniyet töreni... Güncel Tarihi Antik Aspendos´ta mezuniyet töreni...

Serik´e bağlı Belkıs Beldesi´nde bulunan Aspendos Antik Tiyatrosu´nda, tarihte ilk defa bir üniversite tarafından mezuniyet töreni düzenlendi.


Lösemili çocuklar Antalya´da yunus ve balinalarla stres attı Güncel Lösemili çocuklar Antalya´da yunus ve balinalarla stres attı

Dünyada ilk kez Türkiye´de Lösemili Çocuklar Vakfı (LOSEV) tarafından düzenlenen ve 64 ülkede 74 kuruluş tarafından tanınan ve kutlanan 5. Lösemili Çocuklar Haftası, Antalya´da farklı bir etkinliğe sahne oldu. 16 ülkeden 50 kadar lösemili çocuk, Dolphinland Gösteri Merkezi´nde yunus ve balinaların gösterilerini izledi.


Çevreciler ağaçların kesilmesini protesto etti Güncel Çevreciler ağaçların kesilmesini protesto etti

Serik´e bağlı Belek Beldesi´nde çevreciler, golf sahaları için ağaç kesilmesini protesto etti. TEMA Vakfı Antalya İl Temsilciliği ve Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şubesi tarafından gerçekleştirilen protesto gösterisine, temsili Nasrettin Hoca´da katıldı.


Manavgat´ta 3 bin 933 öğrenci ÖSS´ye girecek Güncel Manavgat´ta 3 bin 933 öğrenci ÖSS´ye girecek

Manavgat ilçesinde bu yıl Öğrenci Seçme Sınavına 3 bin 933 öğrencinin katılacağı bildirildi.


Kumluca şehir şebeke suyu temiz çıktı Güncel Kumluca şehir şebeke suyu temiz çıktı

Kumluca ilçesinde şehir içme ve kullanma suyunun temiz çıktığı bildirildi. Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı tarafından, şehir merkezi ve değişik mahallelerden alınan içme ve kullanma suyu numunelerinin yapılan analiz sonuçları temiz çıktı.


Elmalı´da çiftçiler bilgilendiriliyor Güncel Elmalı´da çiftçiler bilgilendiriliyor

Antalya Tarım İl Müdürlüğü´nce Akçaeniş köyü çiftçileri, zirai ilaçlar, gübreleme ve doğru sulama teknikleri konusunda bilgilendirildiler.


Dünya Kupası Okçuluk Yarışmaları´nın Antalya Etabı Çarşamba günü başlıyor Güncel Dünya Kupası Okçuluk Yarışmaları´nın Antalya Etabı Çarşamba günü başlıyor

Dünya Kupası Okçuluk Yarışmaları´nın Antalya etabı, Çarşamba günü başlıyor. Antalya 100. yıl okçuluk tesislerinde yapılacak yarışmalara, 44 ülkeden 350 sporcunun katılması bekleniyor.


Prof. Dr. Alper Demirbaş´a yılın bilim adamı ödülü... Güncel Prof. Dr. Alper Demirbaş´a yılın bilim adamı ödülü...

Seçilmiş ve Atanmışları İzleme Derneği (İZDER) Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alper Demirbaş´ı yılın bilim adamı seçti.


Alanyalılar, rahat ve huzurlu bir yaz geçirecek Güncel Alanyalılar, rahat ve huzurlu bir yaz geçirecek

Alanya ilçesinde, polisin beş gün süren eş zamanlı operasyonlarıyla yakalanan ve kendilerine ´´Kuyularönü Çetesi´´ adını veren grubun mensubu olduğu belirtilen 25 kişi adliyeye sevk edildi.


Korkuteli´de 80 kınalı keklik doğaya salındı Güncel Korkuteli´de 80 kınalı keklik doğaya salındı

Milli Parklar ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü ve Korkuteli ilçesi Avcılar Derneği işbirliği ile 80 kınalı keklik doğaya bırakıldı.


Ücretsiz göz taraması başladı Güncel Ücretsiz göz taraması başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Göz Hastanesi işbirliği ile Yavuz Özcan Parkı´nda engelliler, gaziler ve okullardan seçilmiş öğrencilere ücretsiz göz taraması kampanyası başlatıldı.


Rögar davasında keşif çalışması Güncel Rögar davasında keşif çalışması

Antalya´da 15 Kasım 2004´de şiddetli yağış sırasında açık bırakılmış rögar çukuruna düşen ve sürüklendiği kanalda boğulan lise öğrencisi Süheyla Yöntem´in düşerek öldüğü alanda keşif çalışması yapıldı.


Alanya´da 60 kınalı keklik doğaya bırakıldı Güncel Alanya´da 60 kınalı keklik doğaya bırakıldı

Alanya´da, 60 kınalı keklik doğaya bırakıldı. Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Koruma Mühendisliği görevlileri, Antalya Düzlerçamı Keklik Üretme Çiftliğinde üretilen 60 kınalı kekliği, Asmaca köyü Ardıç Evliyası mevkiinde doğaya bıraktı.


Akseki´de METEF Fuarı açıldı Güncel Akseki´de METEF Fuarı açıldı

Akseki´de Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı açıldı. Akseki Şahinler Çok Programlı Lisesi tarafından hazırlanan fuara Akseki Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Belediye Başkanı Osman Salih Çelikel, Cumhuriyet Başsavcısı Necla Avcı Giritli ve vatandaşlar katıldı.


Demre şehir stadı yenileniyor Güncel Demre şehir stadı yenileniyor

Demre Şehir Stadı, Antalya İl Özel İdaresi ve Demre Belediyesi´nin desteğiyle yenileniyor.


Demre´de şiir dinletisi düzenlendi Güncel Demre´de şiir dinletisi düzenlendi

Demre ilçesinde Atatürk´ün 125. doğum yılı etkinlikleri kapsamında şiir dinletisi düzenlendi.


Şeker, Türkiye-İsviçre Dostluk Derneği´nin kurucu üyesi oldu Güncel Şeker, Türkiye-İsviçre Dostluk Derneği´nin kurucu üyesi oldu

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Türkiye-İsviçre Dostluk Derneği´nin kurucu üyesi oldu.


Çevreciden soyunma eylemi... Güncel Çevreciden soyunma eylemi...

Alanya Çevre Derneği (YAYÇED) Başkanı Emine Eker, ilçe merkezindeki Karayollarına ait 43 dönümlük arazinin satılarak, buraya turistik tesis yapılması durumunda soyunarak kendini zincire vuracağını söyledi.


Antalya Stadı büyütülüyor Güncel Antalya Stadı büyütülüyor

Antalya Atatürk Stadı´ndan sorumlu Antalyaspor Yöneticisi Cafer Hadimioğlu, Antalyaspor stadının UEFA şartlarına uygun hale getirileceğini söyledi.


Tüzün: ´150 minibüs şoförü işe alacağız´ Güncel Tüzün: ´150 minibüs şoförü işe alacağız´

Antalya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün, 150 minibüs şoförünün işe alınacağını bildirdi.


Elmalı´da METEF sergisi açıldı Güncel Elmalı´da METEF sergisi açıldı

Elmalı ilçesinde 1979 yılından bu yana eğitim-öğretim veren Yusuf Önertoy Teknik Lise ve Çok Programlı Lisesi öğrencilerinin 2005-2006 eğitim-öğretim yılı içerisinde ürettikleri ürünlerin sergilendiği METEF (Mesleki ve Teknik Eğitim) sergisi açıldı.


´50 yıllık yatırım Korkuteli´ni rahatlatacak´ Güncel ´50 yıllık yatırım Korkuteli´ni rahatlatacak´

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, yaklaşık 6 ay önce başlattıkları kanalizasyon çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek, ´50 yıllık yatırım Korkuteli´ni rahatlatacak´ dedi.


Korkuteli´de voleybol ve futbol turnuvası... Güncel Korkuteli´de voleybol ve futbol turnuvası...

Korkuteli´de, Atatürk´ün doğumunun 125. yıldönümü münasebetiyle öğretmenlerin katıldığı voleybol ve futbol turnuvası düzenlendi.


Korkuteli´de METEF Fuarı... Güncel Korkuteli´de METEF Fuarı...

Milli Eğitim Bakanlığı´nca yayınlanan genelgeyle her yıl düzenlenmesi istenen Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı (METEF), Korkuteli´de de açıldı.


Manavgat´ta el emeği sergisi... Güncel Manavgat´ta el emeği sergisi...

Manavgat İlçesi´nde, Halk Eğitim Merkezi´nin yıl sonu sergisi törenle açıldı


Serik´te düzenlenen METEF fuarına esnaf yoğun ilgi gösterdi Güncel Serik´te düzenlenen METEF fuarına esnaf yoğun ilgi gösterdi

Serik ilçesinde mesleki ve teknik eğitimdeki gelişmeler ile ulaştığı son noktayı gösteren öğretmen ve öğrenci ürünlerini sergilemeye yönelik fuar düzenlendi. METEF adı ile anılan fuarın en ilgi çeken yönü ise üniversite sınavlarında katsayı adaletsizliği ile karşı karşıya kalan Mesleki Eğitim Okulları (MEO)´nın sergilendiği projeler oldu.


Gazipaşa turizm imar planı onaylandı Güncel Gazipaşa turizm imar planı onaylandı

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1989´dan bu yana bekleyen turizm imar planının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandığını söyledi.


Toros, sanatta da önde Güncel Toros, sanatta da önde

Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu “Antalya’nın Sosyal Sorunları” konulu fotoğraf yarışmasında 2. olarak dereceye giren Toros Koleji 6/C sınıf öğrencisi Mustafa Ersoy ödülünü gazeteci Çoşkun Aral’ın elinden aldı.


Alanya´da muşmula hasadı sona erdi, Güncel Alanya´da muşmula hasadı sona erdi,

Alanya ilçesinde muşmula (Yeni Dünya) üretiminde geçen yıla oranla düşüş yaşandı. 20 Nisan´da başlayan muşmula hasadı sona erdi. Hasat dönemi içinde toplam 5 bin 575 ton ürün toplanırken, satılan muşmuladan 2 milyon 843 bin YTL gelir elde edildi.


Korkuteli´de Halk Eğitim Kursu sergileri sona erdi Güncel Korkuteli´de Halk Eğitim Kursu sergileri sona erdi

Korkuteli İlçesi´ne bağlı köy ve kasabalarda, Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kursların yıl sonu sergileri sona erdi.


Side´de kazılar başladı... Güncel Side´de kazılar başladı...

Side Müze Müdürlüğü, Side Belediyesinin destekleriyle batı nekropolünde (mezarlık) kurtarma kazılarına başladı.


Belediye Başkanının makam otomobiline saldırı... Güncel Belediye Başkanının makam otomobiline saldırı...

Finike ilçesine bağlı Hasyurt Belde Belediye Başkanı Mahmut Esen´in makam otomobilinin camları, demir sopa ile kırıldı. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.


Türkiye´de sigaraya her yıl 10-15 milyar dolar harcanıyor Güncel Türkiye´de sigaraya her yıl 10-15 milyar dolar harcanıyor

Türkiye´de sigaraya her yıl 10-15 milyar dolar, sigara kaynaklı hastalıkların tedavisine ise 2-3 milyar dolar harcandığı bildirildi.


Minicity yeniden açıldı Güncel Minicity yeniden açıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ANTEPE Genel Müdürlüğünün işletmeye başladığı Minicity, halkın ziyaretine açıldı.


CHP Milletvekili Nail Kamacı´nın soru önergeleri... Güncel CHP Milletvekili Nail Kamacı´nın soru önergeleri...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya, Antalya´nın deprem master planı bulunup bulunmadığını sordu.


Ziraat Mühendisleri Odası´na tepki... Güncel Ziraat Mühendisleri Odası´na tepki...

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Ziraat Mühendisleri Odası´nın yeni Tarım Kanunu´nda, tarım tekniker ve teknisyenlerinin ´´Tarım Danışmanlığı´´ yapmalarına karşı çıktığını bildirdi.


Gazipaşa Musiki Cemiyeti´nden konser... Güncel Gazipaşa Musiki Cemiyeti´nden konser...

Gazipaşa ilçesinde dört ay önce kurulan Gazipaşa Musiki Cemiyeti, ilk konserini verdi.


Vural: ´Türkiye´de kulüpler transfer paniği yaşıyor´ Güncel Vural: ´Türkiye´de kulüpler transfer paniği yaşıyor´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, Türkiye´de kulüplerin transfer paniği yaşadığını söyledi.


Kemer´in 2007 yılı tanıtım çalışmaları başlatıldı Güncel Kemer´in 2007 yılı tanıtım çalışmaları başlatıldı

Kemer´in 2007 yılı tanıtım çalışmalarına başlandı. Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, Kemer Tanıtım Vakfı (KETAV) ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) başkan ve yöneticileriyle toplantı düzenledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...