Cuma, 18 Ekim 2019
Korkuteli´de başarılı öğretmenler ödüllendirildi Güncel Korkuteli´de başarılı öğretmenler ödüllendirildi

Korkuteli Kaymakamı Rıza Dalan, başarılı çalışmalarından dolayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Aygün, Korkuteli Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Ali Eren ve Mesleki Teknik Eğitim Merkezi´nde görevli öğretmen Bilal Güllübunar´ı ödül verdi.


Korkuteli´de öğrencilerin okul korkusu... Güncel Korkuteli´de öğrencilerin okul korkusu...

Korkuteli´ye bağlı Küçükköy Beldesi´nde öğrenciler, yıkılmaya yüz tutan bir okulda eğitim ve öğretim görüyor.


Demreli Minikler Türkiye elemelerine katılıyor Güncel Demreli Minikler Türkiye elemelerine katılıyor

Demre Belediyespor minik takımı, Antalya´da yapılan bölge finallerinde grup birincisi olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.


İran´daki ilk turizm fuarı Türkler´den... Güncel İran´daki ilk turizm fuarı Türkler´den...

İran´ın başkenti Tahran´da, 17-20 Haziran tarihleri arasında 1. Türkiye-İran Turizm Organizasyonu gerçekleştirilecek.


Türkiye´deki yat turizmi şaşırttı... Güncel Türkiye´deki yat turizmi şaşırttı...

Antalya´da mega yat üretim tesislerinde incelemelerde bulunan İngiliz yat üretici ve satıcı firma temsilcileri, Türkiye´deki mega yat üretimini şaşırtıcı düzeyde iyi buldular.


Rose Hotel´e Mavi Bayrak ödülü... Güncel Rose Hotel´e Mavi Bayrak ödülü...

Kemer İlçesi´nde bulunan Rose Beach Residence ve Rose Xiza Beach Resort´a ´Mavi Bayrak´ verildi.


Türkiz Otel´e anlamlı sertifika... Güncel Türkiz Otel´e anlamlı sertifika...

Antalya´nın turizm beldesi Kemer´de bulunan Türkiz Otel, Türkiye´de ilk defa TS ISO EN 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi Sertifikası alan otel oldu.


Çiftçilere ilaçlama uyarısı... Güncel Çiftçilere ilaçlama uyarısı...

Korkuteli İlçe Tarım Müdürü İbrahim Akalın, ilaçlama mevsiminin başlaması nedeniyle çiftçilere uyarılarda bulunarak, ´Fazla ilaçlama, ürüne ve çevreye zarar verir´ dedi.


DYP Korkuteli İlçe Başkanı Kaya: ´Partimizi iktidara getirmek için çalışıyoruz´ Güncel DYP Korkuteli İlçe Başkanı Kaya: ´Partimizi iktidara getirmek için çalışıyoruz´

Doğru Yol Partisi (DYP) Korkuteli İlçe Başkanı Ahmet Kaya, partiyi iktidara taşımak için çalıştıklarını söyledi.


Korkuteli Barajı´nda sulama sezonu açılıyor Güncel Korkuteli Barajı´nda sulama sezonu açılıyor

Korkuteli´de, Korkuteli Barajı´ndan 12 Haziran tarihinden itibaren ekili alanlara su verilmeye başlanacağı bildirildi.


Okulda mantar üretimi... Güncel Okulda mantar üretimi...

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu´nda öğrenciler mantar üretimine başladı.


Alanya İl Genel Meclisi yatırımlar için 910 bin YTL ödenek ayırdı Güncel Alanya İl Genel Meclisi yatırımlar için 910 bin YTL ödenek ayırdı

Alanya´daki yatırımlar için İl Genel Meclisi 910 bin YTL ödenek ayırdı. Alanya´da yapılan yatırılmlara İl Genel Meclisi destek vermeye devam ediyor. Daha önce ayrılan 1 milyon 496 bin YTL´lik ödeneğin ardından, İl Genel Meclisi yapmış olduğu son toplantıda da yatırımlar için 910 bin YTL´lik ödenek ayırdığını açıkladı.


Alanya´da başlayan ´Temel Eğitim Kursları´yla vasıfsız personel kalmayacak Güncel Alanya´da başlayan ´Temel Eğitim Kursları´yla vasıfsız personel kalmayacak

Alanya´da turizm sektöründe çalışanların vasıflandırılmasını amaçlayan İşbaşı Temel Eğitim Kursları başladı.


GATAB’ı eleştirenlere vatandaştan yanıt geldi; “GATAB, Kemer için çalışıyor.” Güncel GATAB’ı eleştirenlere vatandaştan yanıt geldi; “GATAB, Kemer için çalışıyor.”

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras’ı ziyaret eden Avusturyalı Eleonore Spring ve Nihat Aygün, GATAB ve Başkan Üras hakkında yapılan olumsuz eleştirilerden dolayı rahatsız olduklarını dile getirdi.


Kemer ADD yeni hizmet binasında... Güncel Kemer ADD yeni hizmet binasında...

Kemer Atatürkçü Düşünce Derneği´nin yeni binası hizmete girdi. Hizmet binasının açılışı dolayısıyla düzenlenen törene CHP Antalya Milletvekili Osman Kaplan, Kemer Kaymakamı Adem Yılmaz, Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve vatandaşlar katıldı.


Antalya Emniyet Müdürü Arslan: ´Polisler iyi insanlardır´ Güncel Antalya Emniyet Müdürü Arslan: ´Polisler iyi insanlardır´

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, Emniyet Teşkilatında görev yapan tüm polislerin iyi insanlar arasından seçildiğini söyledi.


Korkuteli´de elektrik telleri yeraltına alınıyor Güncel Korkuteli´de elektrik telleri yeraltına alınıyor

Korkuteli ilçesinde elektrik tellerinin yeraltına alınma çalışmasının ikinci aşaması başladı. Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AKEDAŞ) İşletme Mühendisliği Korkuteli İşletme Şefi Veli Toklu yaptığı açıklamada, geçen yıl şehir merkezinde 6 kilometrelik bölümde elektrik tellerinin yer altına alındığını belirterek, 8 kilometrelik bölümün de tamamlanması için ödenek geldiğini ve ikinci aşama çalışmaların başladığını duyurdu.


Kaş Emniyet Müdürlüğü´ne yeni araç alındı Güncel Kaş Emniyet Müdürlüğü´ne yeni araç alındı

Kaş Güvenlik Hizmetlerini Destekleme Derneğince İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni araç satın alındı. Kaş Güvenlik Hizmetlerini Destekleme Derneğinin 25 bin YTL´ye satın aldığı araç, Emniyet Müdürlüğüne törenle teslim edildi.


Antalyaspor Teknik Direktörü Vural: ´Güçlü bir Antalyaspor oluşturmak için çalışıyoruz´ Güncel Antalyaspor Teknik Direktörü Vural: ´Güçlü bir Antalyaspor oluşturmak için çalışıyoruz´

Vural yaptığı açıklamada, Antalyaspor´a dış transferde bugüne kadar Cordoba ve iki Polonyalı oyuncuyu kazandırdıklarını belirterek, ´´3 yabancı oyuncu aldık, en az 2 oyuncu daha alacağız. Yardımcı antrenörlerimiz son üç ayda Avrupa´nın çeşitli ülkelerinde oyuncu baktı. Beğendikleri oyuncuları bizlere rapor ettiler. Şimdi bu oyuncularla görüşmeler yapıyoruz´´ dedi.


ANFAD üyesi fotoğraf sanatçısının başarısı... Güncel ANFAD üyesi fotoğraf sanatçısının başarısı...

Uluslararası katılımlı Trierenberg ´´Austrian´´ Super Circuit Fotoğraf Yarışması´nda altın madalya kazanan Özgür Donmaz, ´´İyi bir fotoğraf sanatçısı olmayı hedefliyorum´´ dedi.


CHP´den Taş´a tepki... Güncel CHP´den Taş´a tepki...

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ömer Melli, AKP İl Başkanı Hamza Taş’ın CHP’yi Antalya’daki devlet kurumları ile idarecileriyle bir kavgaya sürüklemek istediğini belirterek, “Kurumlarla kavgalılık AKP’ye mahsus bir şeydir. Amacına ulaşamayacak” dedi.


Belek´te okuma bayramı... Güncel Belek´te okuma bayramı...

Belek Beldesinde bulunan Belek İlköğretim Okulu 1-A sınıfı öğrencilerinin hazırladığı Okuma Bayramı´nda izleyicileri büyüledi. 1-A sınıfı tarafından hazırlanan Okuma Bayramı, Belek İlköğretim Okulu ´nda düzenlendi. Okuma Bayramı gösterisine öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.


Kardelen soğanlarının toplanması tamamlandı Güncel Kardelen soğanlarının toplanması tamamlandı

Akseki yaylalarında yetişen kardelenlerin soğanlarının toplanması tamamlandı. Akseki´de iki yıldır toplanması yasaklanan kardelen soğanlarının, bu yıl Tarım ve Köyişleri Bakanlığının izniyle tekrar sökümüne başlandı ve Çimi, Çanakpınar ve Geyran yaylalarından yaklaşık 12 ton kardelen soğanı toplandı.


Kemer´de İtfaiye Birliği kurulması... Güncel Kemer´de İtfaiye Birliği kurulması...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, Kemer bölgesinde itfaiye birliği kurulması için belediye başkanlarına çağrıda bulundu.


Okuma yazma sevinci... Güncel Okuma yazma sevinci...

Türkiye Yardımsevenler Derneği Antalya Şubesi ile Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi´nin ortaklaşa düzenlediği yetişkinlere yönelik okuma yazma kursunu başarıyla tamamlayan 26 kursiyere, belgeleri törenle verildi.


Uluslararası Opera ve Bale Festivali 22 Temmuz´da başlıyor Güncel Uluslararası Opera ve Bale Festivali 22 Temmuz´da başlıyor

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü´nce düzenlenen Uluslararası Opera ve Bale Festivali´nin 22 Temmuz´da Antalya´da başlayacağı bildirildi.


Aşçılardan Vali Yüksel´e ziyaret Güncel Aşçılardan Vali Yüksel´e ziyaret

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği Başkanı Bayram Ergün ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i makamında ziyaret etti.


Melih Arat, Özel Yılmaz Lisesi´nde öğrencilerle buluştu Güncel Melih Arat, Özel Yılmaz Lisesi´nde öğrencilerle buluştu

Araştırmacı - Yazar Melih Arat, Antalya´da Özel Yılmaz Lisesi öğrencilerine ´hayatta başarılı olmanın yolları´ hakkında söyleşi yaptı.


Manavgat Koleji, Teknoloji Merkezi ve kabinet sınıflarına kavuştu Güncel Manavgat Koleji, Teknoloji Merkezi ve kabinet sınıflarına kavuştu

Manavgat ilçesinde faaliyet gösteren Manavgat Koleji, Bilim ve Teknoloji Merkezi ile kabinet sınıfları ve proje sergisinin açılışı yapıldı. Serginin açılışı Manavgat Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu tarafından gerçekleştirildi.


Kemer Belediye Başkanı Şeker: ´GATAB´tan ayrıldık, kendi sistemimizi kuracağız´ Güncel Kemer Belediye Başkanı Şeker: ´GATAB´tan ayrıldık, kendi sistemimizi kuracağız´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, hakkındaki iddialara basın toplantısıyla cevap verdi. Ayrıca GATAB´tan da dün itibariyle resmen ayrıldıklarını aktaran Şeker, kendi sistemlerini kuracaklarını aktardı.


´Türkiye, bulaşıcı hastalıklar konusunda her zaman risk altında´ Güncel ´Türkiye, bulaşıcı hastalıklar konusunda her zaman risk altında´

Antalya İl Sağlık Müdürü İbrahim Gök, Türkiye´nin sınır bir bölgede bulunmasından dolayı bulaşıcı hastalık konusunda her zaman risk altnda olduğunu bildirdi.


Sivrisinekle mücadelede ilaç temini Büyükşehir Belediyesi´nce sağlanacak Güncel Sivrisinekle mücadelede ilaç temini Büyükşehir Belediyesi´nce sağlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sivrisinekle mücadelede ilaç teminini büyükşehir belediyesinin sağlayacağını bildirdi.


Antalya´daki yat üretimine İngiliz ilgisi... Güncel Antalya´daki yat üretimine İngiliz ilgisi...

İngiliz Deniz Federasyonu´na üye üretici ve satıcı firmaların temsilcileri, Antalya Serbest Bölgedeki mega yat üretim tesislerinde incelemelerde bulundular.


Antalya İl Müftüsü Mahmut Yeleser: ´Günümüz kadınları camiilerden dışlanmıştır, yenid Güncel Antalya İl Müftüsü Mahmut Yeleser: ´Günümüz kadınları camiilerden dışlanmıştır, yenid

Antalya İl Müftüsü Mahmut Yeleser, sadece Türkiye´de değil, tüm İslam aleminde kadınların camilerden dışlandığını, bunun ise ayrımcılık olduğunu söyledi.


Serik´te 2006 sonuna kadar 124 kilometre sıcak asfalt dökülecek Güncel Serik´te 2006 sonuna kadar 124 kilometre sıcak asfalt dökülecek

Serik ilçesine bağlı Çatırlı köyünde sezonun ilk sıcak asfalt dökümü gerçekleşti. Dört kilometre uzunluğunda köy içerisindeki tüm yollar asfaltlandı. Yıl sonu itibarı ile ilçede 124 kilometre uzunluğunda sıcak asfalt dökümü gerçekleştirilmesi planlanıyor.


Tarihi eserleri satmaya çalışırken suçüstü yakalandı Güncel Tarihi eserleri satmaya çalışırken suçüstü yakalandı

Eski sabıkalı şahıslar arkeolojik kazı alanından çaldıkları tarihi eserleri jandarmaya satmak isteyince suçüstü yakalandı. Yakalanan şahısların zenginden alarak fakirlere veren Robin Hood kahramanına özenerek, Kumluca ilçesindeki esnaf ve seracıları tehdit yolu ile para topladıkları, daha önceden de çeşitli suçlardan dolayı sabıkalı olduğu belirtildi.


Belediye Başkanı Şeker: ´Kemer´e yakışan bir meydan yaptık´ Güncel Belediye Başkanı Şeker: ´Kemer´e yakışan bir meydan yaptık´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Cumhuriyet Meydanı ile ilgili eleştirilere cevap vererek, ´Kemer´e yakışan bir meydan yaptık.´ dedi.


Beykonak´ta ´Temiz Sahil, Temiz Deniz´ kampanyası... Güncel Beykonak´ta ´Temiz Sahil, Temiz Deniz´ kampanyası...

Kumluca İlçesi´ne bağlı Beykonak Beldesi´nde ´Temiz Sahil Temiz Deniz´ kampanyası başlatıldı.


Şifalı bitkiler her derde deva... Güncel Şifalı bitkiler her derde deva...

Korkuteli´de 3 ay önce baharatçı dükkanı açan Ayfer Aksoy, şifalı bitkilerin her derde deva olduğunu belirterek, ´Doğal bitkilerin hem el yapımı ilaçlar gibi yan etkileri yok hem de ekonomik´ dedi.


Vali Yüksel´den biçerdöverle hasat talimatı... Güncel Vali Yüksel´den biçerdöverle hasat talimatı...

Vali Alaaddin Yüksel, biçerdöverle hasat yapılırken, ürün kaybının önüne geçilebilmesi amacıyla, bir genelge yayınladı.


Antalyaspor Başkanı Peker: ´İki süper yabancı futbolcu alacağız´ Güncel Antalyaspor Başkanı Peker: ´İki süper yabancı futbolcu alacağız´

Antalyaspor Başkanı Sedat Peker, iki süper yabancı futbolcu alacaklarını söyledi. Antalyaspor Başkanı Sedat Peker yaptığı açıklamada, güçlü bir Antalyaspor yaratmak amacında olduklarını bildirdi. Dış transferde iki Polonyalı oyuncunun ardından Oscar Cordoba ile anlaşma sağladıklarına işaret eden Peker, şimdi sıranın peşinde oldukları futbolcularla anlaşma yapmak olduğunu kaydetti.


Türkiye Yıldız Bayanlar Voleybol Müsabakaları  Antalya´da yapılacak. Güncel Türkiye Yıldız Bayanlar Voleybol Müsabakaları Antalya´da yapılacak.

Türkiye Yıldız Bayanlar Voleybol Müsabakaları 22-24 Haziran tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


Antalya´da yaz spor okulları... Güncel Antalya´da yaz spor okulları...

Antalya´da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, belediyeler ve spor kulüplerince 35 dalda yaz spor okulu açılacağı bu okullardan 10 bin kişinin yararlanmasının beklendiği bildirildi.


Antalya´da iki ayrı satranç turnuvası düzenlenecek Güncel Antalya´da iki ayrı satranç turnuvası düzenlenecek

Satranç Federasyonu Antalya İl Temsilciliği, Antalya´nın Kurtuluş Yıldönümü ve Antalya Yaz Birinciliği adıyla iki ayrı satranç turnuvası düzenledi.


Yolcu bulamayan Atlas Jet Isparta´dan çekilme sinyalleri veriyor Güncel Yolcu bulamayan Atlas Jet Isparta´dan çekilme sinyalleri veriyor

Süleyman Demirel Havalimanı´nda üçüncü dönem tarifeli uçuşlara başlayan Atlas Jet, haftanın 6 gün yapılan seferleri yolcu azlığı nedeniyle ikiye indirdi. Atlas Jet, doluluk oranı artmazsa uçuşların kısa bir süre sonra iptal edilebileceğini açıkladı.


´Evlilik Turizmi´ adı altında Alanya´ya 100´e yakın İrlandalı turist geldi Güncel ´Evlilik Turizmi´ adı altında Alanya´ya 100´e yakın İrlandalı turist geldi

Alanya´da turizmciler sezona hareketlilik getirebilmek için adeta sinekten yağ çıkartıyor. 2006´ya damgasını vuran kuş gribi ve karikatür krizi nedeniyle sezon öncesi belirledikleri hedeflerden uzaklaşan turizmciler, zararı en aza indirmek için her fırsatı değerlendiriyor.


Antalya Burdurlular Derneği yeni başkanını tanıttı Güncel Antalya Burdurlular Derneği yeni başkanını tanıttı

25 Şubat 1988 yılında Mehmet Tekin tarafından kurulan Antalya Burdurlular Derneği yeni yönetim kuruluna kavuştu. 30 Nisan 2006 günü yapılan Genel Kurul´da Muhammet Öğden´den boşalan göreve getirilen Rüştü Peker yaptığı basın toplantısıyla yeni yönetim kurulunun hedeflerini anlattı


Kızılcaağaç´ta yıl sonu sergisi... Güncel Kızılcaağaç´ta yıl sonu sergisi...

Manavgat ilçesindeki Kızılağaç Ünal Akpınar İlköğretim Okulunda, yıl sonu resim iş sergisi ve kermes düzenlendi.


Azeriler, Türk Birliği için Manavgat´ta buluşt Güncel Azeriler, Türk Birliği için Manavgat´ta buluşt

Azerbaycan´ın öncülüğünde, dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan Türkleri bir araya getirmek ve ortak sorunlar karşısında birlikte hareket etmek amacıyla 31 ülkeden 37 Türk ve Azeri derneğinin temsilcisi, Manavgat´ta düzenlenen toplantıda bir araya geldi.


Finike, festivale hazırlanıyor Güncel Finike, festivale hazırlanıyor

Finike´de bu yıl 18´incisi düzenlenecek Finike Festivali, kültür sanat etkinlikleri, konserler ve yarışmalarla göz dolduracak. Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, düzenlediği basın toplantısında, 23 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 18. Finike Festivali´nin programını açıkladı.


Antalya Limanı ihalesi ertelendi Güncel Antalya Limanı ihalesi ertelendi

Antalya Limanı hisse satışı ihalesi, TMSF tarafından, yatırımcıların ihale hazırlıklarını tamamlayabilmesi ve yabancı yatırımcıların da ihaleye katılımını sağlamak amacıyla 27 Temmuz´a ertelendi.


Gazipaşa´da yangın tatbikatı... Güncel Gazipaşa´da yangın tatbikatı...

Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğünde yangın tatbikatı yapıldı. Havaların ısınmasıyla çalışmalarını sıklaştıran Orman İşletme Müdürlüğü Demirli Çeşme orman deposunda tatbikat gerçekleştirdi ve personele yangına müdahale, arazöz kullanımı konusunda eğitim verildi.


Alanya Belediyesi´nden 3 beldeye çöp yasağı Güncel Alanya Belediyesi´nden 3 beldeye çöp yasağı

Alanya Belediyesi tarafından Kargıcak, Tosmur ve Kestel belde belediyelerinin çöplerinin Yumru Tepesi´ndeki çöplük alanına dökülmesi yasaklandı.


Döviz kurlarındaki artış turizmcinin yüzünü güldürdü Güncel Döviz kurlarındaki artış turizmcinin yüzünü güldürdü

Alanya İlçesi´nde, turizmcilerin yüzü döviz kurundaki artışla güldü. Turizm sezonu öncesinde döviz kurunun aşağılara çekilmesinin kendilerini olumsuz etkilediğini söyleyen turizmciler, kurun artmasıyla birlikte rahat nefes aldı.


Atatürk Kültür Parkı´nın adı... Güncel Atatürk Kültür Parkı´nın adı...

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Bakanlığın dağıttığı Antalya kent haritasında, ´´Antalya Belediyesi Fuar Alanı´´ olarak tanıtılan parkın adının, Bakanlıkça yeniden hazırlanacak kent haritalarında, ´´Atatürk Kültür Parkı´´ olarak yer alacağını bildirdi.


Başkan Evcilmen: Kursiyerlerimizle gurur duyuyorum Güncel Başkan Evcilmen: Kursiyerlerimizle gurur duyuyorum

Muratpaşa Belediyesi ev aksesuarları, seramik ve takı tasarımı kursiyerlerinin dönem sonu sergisi kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile açıldı.


Hasyurt´ta elektrik trafoları resimlerle süslendi Güncel Hasyurt´ta elektrik trafoları resimlerle süslendi

Finike ilçesi Hasyurt beldesinde bulunan eletrik trafoları eski gelenek ve görenekleri andıran resimlerle süslendi.


Kalaycı ustaları, meslekten vazgeçmiyor Güncel Kalaycı ustaları, meslekten vazgeçmiyor

Korkuteli ´de kalaycı ustaları, mesleklerini zor şartlara rağmen sürdürüyor. Baba mesleği olan kalaycılığı yıllardır yapan Abdullah Atik, çok para kazanamadıklarını ancak kalaycılığın zevkli bir meslek olduğunu söyledi.


Köylüler, Patara Plajı´nı temizledi Güncel Köylüler, Patara Plajı´nı temizledi

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle geçtiğimiz yıl dünyanın en güzel plajı seçilen Patara Sahilleri, Patara köylüleri tarafından temizlendi.


Korkuteli´de kiralık ve satılık konut bulmak zorlaştı Güncel Korkuteli´de kiralık ve satılık konut bulmak zorlaştı

Korkuteli´de, inşaat sektöründe yaşanan durgunluk nedeniyle kiralık ve satılık konut bulmak zorlaştı.


´Tarım Televizyonumu İstiyorum´ Güncel ´Tarım Televizyonumu İstiyorum´

Antalya Ticaret Borsası´nda (ATB) bir araya gelen tarım sektörünün temsilcileri, ´´Tarım televizyonumu istiyorum´´ kampanyası başlattı.


GATAB, AB´ye odaklandı Güncel GATAB, AB´ye odaklandı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği´nin (GATAB), Avrupa Birliği (AB) fonlarından yararlanmak için proje geliştirdiği bildirildi.


´Yaşlı kreşi-gündüz bakımevi´ uygulaması... Güncel ´Yaşlı kreşi-gündüz bakımevi´ uygulaması...

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü İsmail Barış, yaşlı bireylerin gündüz saatlerinde çeşitli faaliyetlere katılabilmeleri amacıyla kurulan ´´yaşlı kreşi-gündüz bakımevinin´´, Türkiye geneline yaygınlaştırılacağını bildirdi.


Gümrük kaçağı köpek, narkotikçi oldu Güncel Gümrük kaçağı köpek, narkotikçi oldu

Bir aylıkken kaçak yoldan Türkiye´ye sokulmak istenirken yakalanan setter cinsi köpek, eğitildikten sonra gönderildiği Antalya Uluslararası Havalimanında ´´Narkotik Köpeği´ olarak görev yapmaya başladı.


´Fiyat kırmayan otel kazanıyor´ Güncel ´Fiyat kırmayan otel kazanıyor´

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, fiyatını indirmeyen istikrarlı otellerin doluluk oranlarının daha yüksek olduğunu ve bu otellerin daha çok kazandığını söyledi.


Finike´de festivale hazırlık... Güncel Finike´de festivale hazırlık...

Finike Belediyesi ekipleri, ´´18. Finike Festivali´´ öncesinde kaldırım ve refüjlerde boyama çalışmalarına başladı.


´Golf sahasıyla ekosistem yok oluyor´ Güncel ´Golf sahasıyla ekosistem yok oluyor´

Bir yandan turizmin çeşitlendirilmesi gerekliliği, diğer yandan golf oynamak için gelen turistin bol para bıraktığı ve bu nedenle golf sahalarının sayısının artırılması gündeme gelirken, bir yandan da çevreciler yaptıkları eylemler ve açtıkları davalarla yeni golf sahaları yapımına karşı çıkıyor.


İşçilere arazöz eğitimi verildi Güncel İşçilere arazöz eğitimi verildi

Finike ve Kumluca Orman İşletme Müdürlükleri bünyesinde çalışan mevsimlik yangın işçilerinin katılımıyla arazöz eğitimi verildi.


Maliye Bakanlığı´ndan Kemer´de arsa satışı... Güncel Maliye Bakanlığı´ndan Kemer´de arsa satışı...

Maliye Bakanlığı, Kemer´de Hazineye ait toplam 3 bin 227 metrekarelik, içinde sera bulunan üç arsayı açık artırma usulüyle satışa çıkardı.


Maliye, Uzan´ları gazete ilanıyla arıyor Güncel Maliye, Uzan´ları gazete ilanıyla arıyor

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Antalya Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü, Kepez Elektrik AŞ´den vergi borcunu tahsil edebilmek için, Uzan´ları gazete ilanıyla aramaya başladı.


Kemer, karnavalla coşacak... Güncel Kemer, karnavalla coşacak...

Geleneksel olarak her yıl düzenlenmekte olan Kemer Karnavalının bu yıl 6. sı, 15-18 Haziran 2006 tarihleri arasında düzenlenecek.


Gümrük kaçağı eşyalar ele geçirildi Güncel Gümrük kaçağı eşyalar ele geçirildi

Antalya´da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, ülkeye kaçak girdiği belirlenen yabancı menşeli faturasız 58 parfüm, 1186 güneş gözlüğü ve 437 kol saatine el konuldu.


Prof. Akaydın: ´Hastanelere uygulanan ekonomik kısıtlamalar nedeniyle, 25-30 milyon YTL kaybım Güncel Prof. Akaydın: ´Hastanelere uygulanan ekonomik kısıtlamalar nedeniyle, 25-30 milyon YTL kaybım

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, ´´Hastanelere uygulanan ekonomik kısıtlamalar nedeniyle 25-30 milyon YTL kaybımız var´´ dedi.


Yunuslar şifa dağıtıyor Güncel Yunuslar şifa dağıtıyor

Antalya´da, yunus balıklarıyla havuzda uygulanan terapilere dünyanın birçok ülkesinden hastalar yoğun ilgi gösteriyor.


Alanya´da 06.06.2006 tarihinin uğursuzluğuna inat evlilik... Güncel Alanya´da 06.06.2006 tarihinin uğursuzluğuna inat evlilik...

Hıristiyanlar korku içinde 6 Haziran´ı yaşarken, Alanya´ya tatile gelen 2 bayan Alman turist, bugün Türk sevgilileri ile evlendi. Çiftler, uzun süredir evlenmek için bu tarihi beklediklerini ve bu tarihin kendilerine uğur getireceğine inandıklarını söyledi.


Çuval yöntemi, Kleopatra Plajı´nda kumun çekilmesini önledi Güncel Çuval yöntemi, Kleopatra Plajı´nda kumun çekilmesini önledi

Alanya Kleoparta Plajı´nda kum çekilmesini önlemek için yapılan teknolojik çalışmaların sonuçsuz kalması nedeni ile denenen çuval yöntemi sonuç verdi. Plaj yeniden kum tuttu.


Alanya´da ortaöğretim yurdu temeli atıldı Güncel Alanya´da ortaöğretim yurdu temeli atıldı

Alanya´da Işık Eğitim Hizmetleri A.Ş. tarafından yaptırılan ortaöğretim erkek öğrenci yurdunun temeli görkemli bir törenle atıldı. 120 öğrenciye sıcak bir yuva imkanı sağlayacak olan yurt, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek.


Mahmutlar´da 70 dönümlük arazi üzerine bölgenin en modern sanayi sitesi yapılacak Güncel Mahmutlar´da 70 dönümlük arazi üzerine bölgenin en modern sanayi sitesi yapılacak

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde 70 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan sanayi sitesinin projesi tanıtıldı. İçerisinde oto tamircisi, marangoz, mobilya ve mermer atölyeleri, kaportacı gibi 130 işyerinin yer alacağı sanayi sitesi, en geç 2007 yılı Mart ayına kadar tamamlanacak.


Altın Portakal’ın afiş tasarımlarında Hollywood’un ünlü grafik sanatçısı Emrah Yücel Güncel Altın Portakal’ın afiş tasarımlarında Hollywood’un ünlü grafik sanatçısı Emrah Yücel

Hollywood’un ünlü filmleri için tasarladığı afişlerle film yapımcılarının gözdesi olan, sinema reklamcılığının Oscar’ı sayılan Key Art ödülünü iki kez üst üste kazanan Emrah Yücel, Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Avrasya Film Festivali ve Avrasya Film Market’in afişlerinin tasarımını yapıyor.


Kepez Belediyesi asfalt sezonunu açtı Güncel Kepez Belediyesi asfalt sezonunu açtı

Kepez Belediyesi, Sathi Kaplama Asfalt Sezonu´nu Göksu Mahallesi´ndeki Suphi Türel Caddesi´nden başlattı. Kepez Belediyesi yol açma, asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ederken, iki yıldır sürdürdüğü sathi kaplama asfalt sezonu açılışını bu yıl da gerçekleştirdi.


Alanya´da mimarlardan imza kampanyası... Güncel Alanya´da mimarlardan imza kampanyası...

Mimarlar Odası Alanya Temsilciliği, Karayolları 133´üncü Şube Şefliğine ait 43 dönümlük yeşil alanın kamu yararına kullanılması için imza kampanyası başlattı.


Oba beldesinde festival hazırlığı... Güncel Oba beldesinde festival hazırlığı...

Alanya ilçesi Oba beldesinde, 16-17 Haziran tarihlerinde Turizm Kültür Sanat ve Portakal Festivali düzenlenecek.


AÜ´lü 50 öğrenci Avrupa´da staj yapacak Güncel AÜ´lü 50 öğrenci Avrupa´da staj yapacak

Akdeniz Üniversitesi´nden (AÜ) 50 öğrencinin, AB Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Programı kapsamında Avrupa´da staj yapacağı bildirildi.


ATSO´nun proje başarısı... Güncel ATSO´nun proje başarısı...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Antalya TSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Bürosunun, Leonardo da Vinci, ´´Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik´´ başlığı kapsamında Ulusal Ajansa sunduğu ´´Oda Hizmetlerinde Yeni Ufuklar´´ başlıklı proje, Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye değer bulundu.


Alanyaspor, teknik direktör sorununu çözdü Güncel Alanyaspor, teknik direktör sorununu çözdü

İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi´nde mücadele eden Alanyaspor´un, teknik direktör Aldoğan Argon ile anlaştığı bildirildi.


ANFOD´un yeni başkanı Serap Özer... Güncel ANFOD´un yeni başkanı Serap Özer...

Antalya Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği´nin (ANFOD) Yönetim Kurulu Başkanlığına Serap Özer seçildi.


Orman yangınlarıyla mücadele... Güncel Orman yangınlarıyla mücadele...

Orman Bölge Müdürlükleri, Antalya, Burdur ve Isparta´da, orman yangınlarıyla mücadele için hazırlıklarını tamamladı. Ormanlar, 1 Haziran-31 Ekim tarihleri arasında Antalya´da 51, Isparta ve Burdur´da 28 gözetleme kulesinden 24 saat gözlenecek.


Alanya´da Türklere hakaret eden Alman ile ilgili ilginç iddia... Güncel Alanya´da Türklere hakaret eden Alman ile ilgili ilginç iddia...

Alanya Bote isimli gazetede Alman Dostluk ve Dayanışma Derneği eski Başkanı Ute Brix hakkında yazdığı yazı nedeniyle mahkemelik olan gazetenin yazarı Peter Hockenholz, Brix´in, davayı geri çekmek için 20 bin YTL istediğini iddia etti. Ute Brix, 1 yıl önce Alman gazetelerine Türkler hakkında hakaret dolu açıklamalar yapmış ve tepkilere neden olmuştu.


Alanya´da artan turist sayısı esnafın yüzünü güldürmeye başladı Güncel Alanya´da artan turist sayısı esnafın yüzünü güldürmeye başladı

Sıcakların artması ile birlikte Antalya´nın Alanya ilçesinde hızla artan turist sayısı esnafın yüzünü güldürmeye başladı. Otellerin doluluk oranı artmaya devam ediyor.


Geçen yıl 25 mavi bayrak verilen Alanya´ya, bu yıl 28 mavi bayrak verildi Güncel Geçen yıl 25 mavi bayrak verilen Alanya´ya, bu yıl 28 mavi bayrak verildi

Geçen yıl 25 mavi bayrak alan Antalya´nın Alanya ilçesi bu yıl 28 bayrak verildi. Alanya´da Mavi Bayrak almaya hak kazanan plajların bayrakları Filika Restoran´da düzenlenen törenle teslim edildi.


Aygaz´dan eğitime bilgisayarlı destek... Güncel Aygaz´dan eğitime bilgisayarlı destek...

Aygaz Anonim Şirketi Antalya Bölge Müdürlüğü, 34 yıllık bayisi Arif Cebeci tarafından yaptırılan okula 19 bilgisayar hediye etti.


GATAB´da personele ISO eğitimi verildi Güncel GATAB´da personele ISO eğitimi verildi

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) personeline ´Yönetim Sistemlerinde Dokümantasyon Eğitimi´ verildi.


Uzmanlardan ´sünnet´ uyarısı... Güncel Uzmanlardan ´sünnet´ uyarısı...

Korkuteli İlçesi Özel ER-FA Polikliniği Doktoru Ertuğrul Bucaklıoğlu, hijyenik olmayan ortamlarda yapılan sünnetlerin çocukların cinsel organlarında kanser hastalığına dahi neden olabileceğini söyledi.


Arif Cebeci İlköğretim Okulu´na Atatürk köşesi... Güncel Arif Cebeci İlköğretim Okulu´na Atatürk köşesi...

Korkuteli İlçesi Arif Cebeci İlköğretim Okulu, hayırsever işadamının destekleri sayesinde Atatürk köşesine kavuştu.


ATSO´nun ´Yeni Ufuklar´ projesine Ulusal Ajans´tan destek geldi Güncel ATSO´nun ´Yeni Ufuklar´ projesine Ulusal Ajans´tan destek geldi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) AB Bilgi Bürosu´nun Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Programı ´Hareketlilik´ başlığı altında Ulusal Ajans´a (UA) sunduğu ´Oda Hizmetlerinde Yeni Ufuklar´ projesi desteklenmeye değer bulundu.


CHP Antalya Milletvekili Emek´ten esnafa ziyaret.. Güncel CHP Antalya Milletvekili Emek´ten esnafa ziyaret..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Atila Emek, AK Parti iktidarının izlemiş olduğu yanlış tarım politikaları yüzünden çiftçinin büyük sıkıntılar yaşadığını iddia etti.


Akseki Emniyet Amirliğine yeni araç alındı Güncel Akseki Emniyet Amirliğine yeni araç alındı

Akseki Emniyet Amirliğine yeni ekip otomobili alındı. Akseki Emniyet Amiri Mehmet Öner yaptığı açıklamada, Akseki Güvenlik Güçlerine Yardım Derneğinin de katkılarıyla ilçeye yeni ekip otosu alındığını bildirdi.


Gazipaşa´da alternatif turizm... Güncel Gazipaşa´da alternatif turizm...

Gazipaşa ilçesine bağlı Esenpınar köyü, günübirlik turlarla turizme açıldı. Torosların eteğinde kurulu Esenpınar köyü, yoğun iş temposundan ve kent stresinden uzaklaşmak için doğa yürüyüşünü tercih edenlere, çam ağaçları arasındaki pınarları ve meyve bahçeleriyle yeni bir alternatif sunuyor.


Antalya´da 1001 çocuk sünnet ettirilecek Güncel Antalya´da 1001 çocuk sünnet ettirilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Feslikan Yaylası Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında, 4 Ağustosta ikincisi gerçekleştirilecek sünnet şölenine kayıtlar başladı.


Antalya´da 1001 çocuk sünnet ettirilecek Güncel Antalya´da 1001 çocuk sünnet ettirilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Feslikan Yaylası Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında, 4 Ağustosta ikincisi gerçekleştirilecek sünnet şölenine kayıtlar başladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...