Salı, 20 Ağustos 2019
Pota altındaki ölüme rekor tazminat... Güncel Pota altındaki ölüme rekor tazminat...

Antalya´da basketbol oynadığı sırada asıldığı potanın üzerine devrilmesi sonucu oğullarını kaybeden Güngör ailesi, alacakları tazminatla, okul, sağlık ocağı ya da çocukların yararlanacağı spor tesisi oluşturmak istediklerini söylediler.


Kepez´de yıkımlar... Güncel Kepez´de yıkımlar...

Kepez Belediyesi´nce Mehmet Akif Ersoy Mahallesi´nde yapılacak park alanı içinde bulunan 15 evin, sorunsuz şekilde sahipleri tarafından boşaltıldığı ve yıkımın gerçekleştirildiği bildirildi.


Kepez´e özel hastane... Güncel Kepez´e özel hastane...

Kepez bölgesine özel hastane yapılmasına ilişkin kararın Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi´nden geçtiği bildirildi.


Antalya´da sıvı yakıt denetimleri... Güncel Antalya´da sıvı yakıt denetimleri...

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yapılan denetimlerde, menşei belirsiz ve sıvı yakıt kullanım kriterlerine uygun olmayan motorin, gazyağı ve fuel oil yüklü 5 tankerin yakalandığı bildirildi.


Toros performansıyla göz doldurdu Güncel Toros performansıyla göz doldurdu

Antalya’ nın 2. Eğitim Bölgesinde yer alan 19 ilköğretim okulu kıran kırana yarıştılar.


Gazipaşa´da ´yeşil kampanyası´... Güncel Gazipaşa´da ´yeşil kampanyası´...

Gazipaşa Belediyesi, ilçenin yeşil ve çağdaş bir görünüm kazanması için ´´Yeşil Kampanyası´´ başlattı.


Atatürk İlköğretim Okulu´nda çeşme ve tuvaletler yenileniyor Güncel Atatürk İlköğretim Okulu´nda çeşme ve tuvaletler yenileniyor

Demre Alakent Mahallesi´nde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu´nun tuvalet ve çeşmeleri yenileniyor.


´Deniz satan´ Antalya´da olimpik havuz yok Güncel ´Deniz satan´ Antalya´da olimpik havuz yok

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullararası yüzme yarışmaları, havuz engeline takıldı.


Serik Meslek Yüksek Okulu´nda ebru, mum ve sabun yapımı öğretildi Güncel Serik Meslek Yüksek Okulu´nda ebru, mum ve sabun yapımı öğretildi

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksek Okulu´nda, öğrenci ve vatandaşlara, ebru, mum ve sabun yapımına ilişkin bir atölye açıldı.


Demre´de Hıdırellez heyecanı... Güncel Demre´de Hıdırellez heyecanı...

Demre Hızırellez Şenlikleri´nin ikincisi, 4-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu yaptığı açıklamada, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri Hıdırellez şenliklerini geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını bildirdi.


Belediyeler Antalya´da buluşacak Güncel Belediyeler Antalya´da buluşacak

Antalya´da ikincisi düzenlenecek ´´Kent´s Fuarları 2006´´, 27 Nisan´da, Antalya Expo Center´da açılacak.


Antalya Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi´ne IAAF belgesi... Güncel Antalya Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi´ne IAAF belgesi...

Antalya´daki Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi´ne, Uluslararası Atletizm Federasyonu Birliği (IAAF) tarafından, uluslararası organizasyonlar için uygun olduğu yönünde belge verildi.


Atatürk İlköğretim Okulu´nda onarım çalışmaları... Güncel Atatürk İlköğretim Okulu´nda onarım çalışmaları...

Demre´de, Atatürk İlköğretim Okulu´nda tuvalet ve çeşmeler yenileniyor. Alakent Mahallesi´ndeki Atatürk İlköğretim Okulu´nda tuvalet ve çeşmelerin yenilenmesi için çalışma başlatıldı.


Alanya´da plajlara kum pompalanmaya başlandı Güncel Alanya´da plajlara kum pompalanmaya başlandı

Alanya´da dünyaca ünlü Kleopatra Plajı´nda kumların çekilmesi nedeniyle meydana gelen taşlaşma üzerine belediye, denizin 40 metre açığından kum çekerek plaja kum yığmaya başladı.


Kemer Belediyesi sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezi inşaatı hızla sürüyor Güncel Kemer Belediyesi sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezi inşaatı hızla sürüyor

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, sokak hayvanları sorununa çözüm getirmek amacıyla yapımına başlanan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi´nde incelemelerde bulundu.


Motosiklet severler ´Bahara Merhaba Brunchı´nda buluştu Güncel Motosiklet severler ´Bahara Merhaba Brunchı´nda buluştu

Kosifler Oto Antalya, BMW Motosiklet Kulübü üyeleri için ´Bahara Merhaba Brunchı´ verdi.


´Sualtı Mağarası´nda izlenen yaşam´ Güncel ´Sualtı Mağarası´nda izlenen yaşam´

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Sualtı Sporları Kulüp Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu Serik Meslek Yüksekokulu konferans salonunda ´Sualtı Mağarasında Gizlenen Yaşam´ konulu bir slayt gösterimi gerçekleştirdi.


Finike´de sedir ağaçlarında rehabilitasyon çalışmaları... Güncel Finike´de sedir ağaçlarında rehabilitasyon çalışmaları...

Finike Orman İşlet Müdürlüğü tarafından sedir ağaçlarında rehabilitasyon çalışmaları ile ilgili toplantı düzenlendi.


Solda yeni lider tarifi... Güncel Solda yeni lider tarifi...

10 Aralık Platformu Koordinasyon Sorumlusu Rıdvan Budak, yeni bir lider arayışında olduklarını belirterek, ´´Ekonomi bilen, toz yutmuş, dayak yemiş, demokrasiye inanan, bunu öncelikle kendi partisine uygulayacak, dünyaya soldan bakan, 40 yaşlarında bir insan arıyoruz´´ dedi.


Pınarlı´da 13 kaçak yapı yıkıldı Güncel Pınarlı´da 13 kaçak yapı yıkıldı

Antalya´nın Pınarlı beldesinde 13 kaçak yapının yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım çalışması, beldenin Yeni Mahalle ve Menderes mahallelerinde bugün belediye zabıtası ve jandarma ekiplerinin kontrolünde gerçekleştirildi.


2006 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası 17-21 Mayıs´ta... Güncel 2006 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası 17-21 Mayıs´ta...

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen 2006 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası, 17-21 Mayıs´taki Alanya Turnuvası ile başlayacak.


Öner: ´Sorunlara masa başında değil, yerinde inceleyerek ve görerek çözümler üretiyoruz´ Güncel Öner: ´Sorunlara masa başında değil, yerinde inceleyerek ve görerek çözümler üretiyoruz´

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, ´´Kepez Belediyesi olarak sorunlara masa başında değil, yerinde inceleyerek ve görerek çözümler üretiyoruz´´ dedi.


Reklamcılar iletişim öğrencileriyle... Güncel Reklamcılar iletişim öğrencileriyle...

Akdeniz Reklamcılar Derneği Başkanı Alaattin Özuzun, Başkan Yardımcısı Serdar Karaduman ve Genel Sekreter Cihan İşbaşı, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.


Gazipaşa´ya ödül... Güncel Gazipaşa´ya ödül...

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi´nin (TMOK), ulusal eğitime katkıları dolayısıyla Gazipaşa ilçesini fair play kariyer dalında büyük ödüle layık gördüğünü açıkladı.


Kepez’de ilaçlama çalışmaları hız kazandı… Güncel Kepez’de ilaçlama çalışmaları hız kazandı…

Kepez Belediyesi Çevre Sağlığı ekipleri tarafından sürdürülen ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Serik´te vergide 64 milyon YTL´lik tahsilat Güncel Serik´te vergide 64 milyon YTL´lik tahsilat

Serik´te, 2005 yılında Gelir Vergisi mükelleflerinden 64 milyon 269 bin 855 YTL tahsilat yapıldığı açıklandı.


Antalya´da yeşil kart uyarısı... Güncel Antalya´da yeşil kart uyarısı...

Antalya İl Sağlık Müdürü İbrahim Gök, bazı şahıs veya şahısların müdürlüğün adını kullanarak yeşil kart sahiplerinden para tahsil etmeye çalıştıklarını belirterek, vatandaşları bu kişilere karşı uyardı.


Afrika´ya yardım köprüsü... Güncel Afrika´ya yardım köprüsü...

Manavgat´ta ihtiyaç sahibi aileler için yaptığı çalışmalarla tanınan Manavgat Kültür Derneği (Makder), Mayıs ayının ilk günü yapacağı kermesten elde edilen geliri Afrika´da yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahiplerine gönderme kararı aldı.


Alanya Lisesi´nde inşaat çalışması nedeniyle sarsıntı meydana geldi Güncel Alanya Lisesi´nde inşaat çalışması nedeniyle sarsıntı meydana geldi

Alanya Lisesi´nin bahçesinde dozerle yapılan kazı çalışması sırasında sarsılan binada, öğretmenler ve öğrenciler korku dolu anlar yaşadı. Panik halinde sınıfları boşaltmaya başlayan öğrenciler, okul yönetimi tarafından bahçeye çıkarıldı.


Başarı Koleji zoru başardı Güncel Başarı Koleji zoru başardı

Microsoft ve Sabancı Üniversitesi tarafından organize edilen Bilişim Teknolojileri Organizasyonu yarışmasının I. Aşama sonuçları açıklandı. Buna göre Başarı Koleji´nden 12 proje ve 16 öğrenci finallere katılmaya hak kazandı.


Finke portakalına ´coğrafi işaret´... Güncel Finke portakalına ´coğrafi işaret´...

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu´nu ziyaret eden Antalya Kaleiçi Rotary Kulübü Başkanı Kıldır, ´Biz Kaleiçi Rotary olarak Finike Portakalı´nın kimliğine yasal yolla sahip çıkma kararı aldık´ dedi.


Vergi, sicil kaydı olmayan 20 Nisan´dan sonra tezgah açamayacak Güncel Vergi, sicil kaydı olmayan 20 Nisan´dan sonra tezgah açamayacak

Serik ilçesinde Semt Pazarcıları Odası (SPO) 20 Nisan´dan sonra denetimlere başlıyor. Vergi, sicil ve Oda´da kaydı bulunmayan seyyar satıcılar semt pazarlarında tezgah açamayacak. Bu tür olayların yaşanmaması için harekete geçen SPO, pazarcılara yönelik seminerler başlattı.


Manavgat´ın gelir vergisi rekortmenleri açıklandı Güncel Manavgat´ın gelir vergisi rekortmenleri açıklandı

Manavgat ilçesinde gelir vergisi rekortmeni kum ocağı işletmecisi Necmi Çakıcı oldu. Manavgat´ta 2005 yılı gelirleri üzerinden en çok vergi ödeyen mükellefler açıklandı.


Turizm bölgelerinde ´inşaat yasağı´ Güncel Turizm bölgelerinde ´inşaat yasağı´

Turistik yörelerde inşaat faaliyetleri nedeniyle oluşan ses, görüntü ve çevre kirliliğine karşı ´´inşaat yasağı´´ uygulanacak.


Yerli turist gözde oldu Güncel Yerli turist gözde oldu

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, turistik tesislere daha fazla yerli turist çekmek için çalışmalar yaptıklarını bildirdi.


Antalya´da ekmek rekabeti... Güncel Antalya´da ekmek rekabeti...

Antalya´da fırıncıların rekabeti nedeniyle 30 YKr´den satılan 200 gram ekmeğin fiyatı, 20 YKr´ye kadar düştü. Antalya Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurucu,, fırıncılar arasındaki rekabet nedeniyle 200 gram ekmeğin 20-25 Kr´den satıldığını söyledi.


Antalya´da vergi tahakkuk oranları... Güncel Antalya´da vergi tahakkuk oranları...

Antalya´da vergi beyannamesi sayısı ile tahakkuk eden vergi oranlarının arttığı bildirildi.


Alanya ve Manavgatlı teknecilerin anlaşması... Güncel Alanya ve Manavgatlı teknecilerin anlaşması...

Alanya ve Manavgatlı tekneciler arasında bir süredir devam eden gerginlik, yapılan anlaşmayla sona erdi.


Serik Belediyesi´ne yeni logo çalışması... Güncel Serik Belediyesi´ne yeni logo çalışması...

Serik Belediye Meclisi, belediyenin logosunun değiştirilmesi için logo çalışmasını hızlandırdı.


Ölümden döndü, ama Türkleri yine sevdiğini söyledi Güncel Ölümden döndü, ama Türkleri yine sevdiğini söyledi

Kemer’de tatil yaparken kapkaçcı kurbanı olan Alman Hannelore Bröcker (56) kendisini sağlığına kavuşturan Beyin Cerrahı Op. Dr. Cengiz Kara sayesinde Türklere olan kırgınlıktan vazgeçti.


SKY Havayolları´na 7. uçak... Güncel SKY Havayolları´na 7. uçak...

Sky Havayolları, 170 kişilik Boing 737-400 tipi uçağı filosuna ekledi. Sky Havayolları´nın ´´Gold´´ adı verilen 7. uçağı, Antalya Havalimanı´na ilk inişini gerçekleştirdi.


Dersimiz: Güzellik... Güncel Dersimiz: Güzellik...

Antalya´daki İsmet İnönü Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi´nde cilt bakımı ve kuaförlük eğitimi alan öğrenciler, hem güzellik ve bakımın inceliklerini, hem de para kazanmayı okul sıralarında öğrenmeye başlıyor.


Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı´na Ahmet Özden yeniden seçildi Güncel Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı´na Ahmet Özden yeniden seçildi

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı´na Ahmet Özden yeniden seçildi.


Jandarmadan sağlık hizmeti... Güncel Jandarmadan sağlık hizmeti...

Konya Jandarma Bölge Komutanlığı´nca, Antalya´nın Demre, Finike, Kaş, Korkuteli ve Elmalı ilçelerine bağlı köylerde ağız ve diş sağlığı taramasına başlandı.


Öğrenciler, alkol ve uyuşturucuya karşı yürüdü Güncel Öğrenciler, alkol ve uyuşturucuya karşı yürüdü

Serik´e bağlı Kadriye beldesinde öğrenciler, alkol, uyuşturucu ve sigaraya karşı başlatılan kampanya çerçevesinde yürüyüş yaptı.


Antalya´nın vergi rekortmenleri açıklandı Güncel Antalya´nın vergi rekortmenleri açıklandı

Rixos otelleri sahibi, turizmci, işadamı Fettah Tamince, üçüncü kez Antalya gelir vergisi rekortmeni oldu.


Antalya, 120 milyon dolarlık raylı sisteme 2008´de kavuşuyor Güncel Antalya, 120 milyon dolarlık raylı sisteme 2008´de kavuşuyor

Antalya 1. Aşama Raylı Sistem Projesi, 2006 yılı yatırım programına alındı. Yüksek Planlama Kurulu´nca alınan ve altında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´la birlikte 5 bakan ve DPT Müsteşarı´nın da imzası bulunan kararda, ´Antalya Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Projesi´nin, ödeneği Hazine garantili dış krediden karşılanmak üzere 2006 yılı yatırım programına alınmasına karar verilmiştir´ denildi.


Uzanlar, Antalya´ya 450 tilyonluk vergi borcu taktı Güncel Uzanlar, Antalya´ya 450 tilyonluk vergi borcu taktı

Uzan Grubu´nun Antalya´ya verdiği vergi zararı 450 milyon YTL. Batık İmar Bankası nedeni ile mevduatlardan elde edilmesi gereken vergi tahsil edilemedi.


Olimpiyatlarda Türk heykeli... Güncel Olimpiyatlarda Türk heykeli...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayhan Kayapınar´ın iki eserinin, Çin´in başkenti Pekin´de yapılan 29. Olimpiyat Oyunları Heykel Tasarım Yarışması´nda finale kaldığı bildirildi.


Otelciler yerli turist peşinde... Güncel Otelciler yerli turist peşinde...

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği´nin (TYD), Anadolu´daki 10 ilde yerli turisti tatile davet etmek amacıyla hazırladığı ´´Anadolu Tatil Günleri´´ çalışmaları, 25 Nisanda Adana´da başlayacak.


Zamanda yolculuk Antik Side´de gerçek olacak Güncel Zamanda yolculuk Antik Side´de gerçek olacak

Mısır kraliçesi Kleopatra´nın Romalı komutan Antonius ile havuzda yıkanarak seyrettiği gün batımı, geç Roma döneminde yapılan gladyatör gösterileriyle Roma döneminin en büyük köle pazarı Antik Side, tarihi dokusuyla yenilecek.


AKBAV Başkanlığı´na Hüseyin Demir seçildi Güncel AKBAV Başkanlığı´na Hüseyin Demir seçildi

Akdeniz Basın Vakfı (AKBAV) Başkanlığı´na Hüseyin Demir seçildi. AKBAV 3. olağan genel kurul toplantısı, vakıf merkezinde yapıldı. Toplantıda konuşan vakıf eski başkanı Mevlüt Yeni, dört yaşındaki vakfın hızla büyüdüğünü, bölgenin sosyal ve ekonomik gelişmesine önemli katkılar koyduğunu bildirdi.


Antalyalı cimnastikçilerin başarısı... Güncel Antalyalı cimnastikçilerin başarısı...

Muratpaşa Belediyesporlu cimnastikçiler, Bulgaristan´dan madalya ile dönüyor. Muratpaşa Belediyespor´dan yapılan yazılı açıklamada, Bulgaristan´ın Varna kentinde düzenlenen uluslararası cimnastik turnuvasına, 20 ülkeden 32 sporcunun katıldığı bildirildi.


Antalya Doğalgaz Elektrik Çevrim Santrali... Güncel Antalya Doğalgaz Elektrik Çevrim Santrali...

Antalya Enerji Üretim A.Ş. tarafından kurulan doğalgaz elektrik çevrim santralında, deneme üretimine mayıs ayı sonunda başlanacak.


Alanya´da Kent Konseyi isteği... Güncel Alanya´da Kent Konseyi isteği...

Mimarlar Odası Alanya Temsilcisi Burhan Taneri, ilçede Yerel Gündem 21 Kent Konseyi kurulmasını istedi.


3 bin 215 belediyede, sadece 112 atıksu arıtma tesisi bulunuyor Güncel 3 bin 215 belediyede, sadece 112 atıksu arıtma tesisi bulunuyor

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy, 3 bin 215 belediyede, sadece 112 atıksu arıtma tesisi bulunduğunu bildirdi.


Pınarlı Belediye Başkanı 2005 yılını değerlendirdi Güncel Pınarlı Belediye Başkanı 2005 yılını değerlendirdi

Pınarlı belediye başkanı İsa Yıldırım, 2005 yılını değerlendirdi. Yıldırım, düzenlediği toplantıda, vatandaşlara geçen yıl gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı.


Gazipaşa´nın içme suyu ele alındı Güncel Gazipaşa´nın içme suyu ele alındı

Gazipaşa´da Belediye Meclisi içme suyuna yönelik şikayetler tartışıldı. Gazipaşa Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Cemburak Özgenç başkanlığında toplandı. Toplantıda, bazı vatandaşların içme suyuna yönelik şikayetleri ele alındı.


Kleopatra Plajı´nda yaşanan taşlaşma sorununa karşı çalışma başlatıldı Güncel Kleopatra Plajı´nda yaşanan taşlaşma sorununa karşı çalışma başlatıldı

Alanya´nın dünyaca ünlü Klepotra Plajı´nda kum çekilmesi sonucu taşlaşma meydana gelince belediye ve Alanya Turistik İşletmeler Derneği (ALTİD), çözüm öretmek için kolları sıvadı.


Alanya´da fakülteyi ziyaret eden Danimarkalı kız öğrencilere tesbih çekmeyi öğrettiler Güncel Alanya´da fakülteyi ziyaret eden Danimarkalı kız öğrencilere tesbih çekmeyi öğrettiler

Danimarkalı 17 üniversite öğrencisi, Alanya İşletme Fakültesi´ni ziyaret etti. Ekonomi dersine giren Danimarkalı öğrencilere, Türk öğrenciler ders sırasında tesbih çekmeyi öğretti.


İlkbahar hastalıklarına dikkat... Güncel İlkbahar hastalıklarına dikkat...

Korkuteli Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Gülcan Dalgıç, ilkbaharın gelmesiyle birlikte alerjik hastalıkların çoğaldığını ve vatandaşların bu hastalıklara karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi.


Patlıcanda bombus arısı dönemi... Güncel Patlıcanda bombus arısı dönemi...

Kumluca´daki seracılar, domates ve biber üretiminde başlayan bombus arılarını şimdi de patlıcan üretiminde de kullanmaya başladı.


DTO´dan deniz kirlliği raporu... Güncel DTO´dan deniz kirlliği raporu...

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi, Antalya Körfezi´nde deniz kirliliğinin önlenmesi amacıyla rapor hazırladı.


Öğrencilere ´Çılgın Türkler´ kitabı armağan edildi Güncel Öğrencilere ´Çılgın Türkler´ kitabı armağan edildi

Demre Anadolu Lisesinde sınıflar arasında düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere Turgut Özakman´ın ´´Şu Çılgın Türkler´´ kitabı armağan edildi.


BİMER Antalya bürosu çalışıyor Güncel BİMER Antalya bürosu çalışıyor

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) Antalya Bürosu, faaliyete geçtiği günden bu yana 400 şikayeti değerlendirdi.


Serik´te korsan kitap operasyonu... Güncel Serik´te korsan kitap operasyonu...

Serik ilçesinde düzenlenen operasyonda polis 70 adet korsan kitap ele geçirdi. Serik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 12 yaşındaki A.G´nin Halk Pazarı´nda korsan kitap sattığını belirledi.


Kivide deneme üretimi... Güncel Kivide deneme üretimi...

Demre´de yaşayan Ziraat Mühendisi Yunus Nalcı, kivi üretimini yaygınlaştırmak için deneme üretimi yapıyor.


Üniversiteliler Heykel Hastanesi´nde ders yapıyor Güncel Üniversiteliler Heykel Hastanesi´nde ders yapıyor

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksek Okulu Restorasyon Bölümü öğrencileri, Side Müze Müdürlüğü Heykel Onarım ve Restorasyon Laboratuvarında haftada bir gün ders yapmaya başladı.


Antalyalı minik yüzücüler havuz bulamıyor Güncel Antalyalı minik yüzücüler havuz bulamıyor

Yüzme Milli Takımı´na sporcu veren Antalyalı minik ve genç yüzücülerin, havuz bulunmaması nedeniyle antrenmanlarını ücret karşılığı otellerin havuzlarında yaptığı bildirildi.


Özel Yılmaz Lisesi öğrencisi, kompozisyon yarışmasında birinci oldu Güncel Özel Yılmaz Lisesi öğrencisi, kompozisyon yarışmasında birinci oldu

Başbakanlık Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkındırma İdaresi Başkanlığı´nın düzenlediği ´GAP´ konulu kompozisyon yarışmasının Antalya seçmeleri yapıldı.


Dünyanın en pahalı çiçeklerinden olan orkide, Antalya´da üretilecek Güncel Dünyanın en pahalı çiçeklerinden olan orkide, Antalya´da üretilecek

Dünyanın en pahalı çiçek türlerinden biri olan orkide, kesme çiçekçiler için yeni bir ihracat kapısı açıyor. Türkiye´de ilk defa TÜBİTAK´ın da desteği ile Antalya´da deneme amaçlı üretilen orkideden başarılı sonuçlar alındı. Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Adnan Özçelik, bu çiçeğin yetişmesi için Antalya ikliminin uygun olduğunu söyledi.


Toros Koleji´nden anlamlı hediye... Güncel Toros Koleji´nden anlamlı hediye...

Toros Koleji Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı kardeş okul kampanyasında Töngüçlü İlköğretim Okuluna yaptığı yardımlara bir yenisini ekleyerek Atatürk büstü yaptırdı.


ALTSO ile TEB arasında kredi sözleşmesi imzalandı Güncel ALTSO ile TEB arasında kredi sözleşmesi imzalandı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası arasında yapılan protokolle, üyelere 36 aya varan vadelerle 100 bin YTL´ye kadar kredi verilebileceği bildirdi.


Serik Belediye Başkanı Habalı hakkında iddialar... Güncel Serik Belediye Başkanı Habalı hakkında iddialar...

Serik ilçesinde, AK Parti Teşkilatı Başkanı Hasan Yıldırım, MHP´li Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı´nın partili bir belde belediye başkanına küfür ederek, ölüm tehdidinde bulunduğu iddia etti.


Muratpaşa´nın her yeri ´içkili bölge´ ilan edildi Güncel Muratpaşa´nın her yeri ´içkili bölge´ ilan edildi

Antalya Muratpaşa Belediye Meclisi, ibadethaneler, okullar ve resmi kurumlar gibi yerlerin yanı dışında, Muratpaşa Belediyesi sınırları içinde kalan tüm yerlerin ´´içkili bölge´´ olmasını onayladı.


Serik´te polis tarafından toplanan motorlar MKE´ye gitti Güncel Serik´te polis tarafından toplanan motorlar MKE´ye gitti

Serik´te Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik uygulamaları sırasında plakasız ve tescilsiz oldukları için el konulan motosikletler, zamanında sahipleri tarafından alınmayınca Makine Kimya Enstitüsü´ne (MKE) gönderildi.


Akseki´de ´Evde ve okulda başarılı eğitimin sırları´ konferansı... Güncel Akseki´de ´Evde ve okulda başarılı eğitimin sırları´ konferansı...

Akseki´de ´´evde ve okulda başarılı eğitimin sırları´´ konulu konferans ilgiyle izlendi.


Beyreli köyünün su sorunu... Güncel Beyreli köyünün su sorunu...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Alanya´ya bağlı Beyreli köyünün su sorunun ´kasten çözümlenmediği´ yolundaki iddiaları, TBMM gündemine taşıdı.


Domates ihracatında kıpırdanma... Güncel Domates ihracatında kıpırdanma...

Yaş meyve ve sebze ihracatında düşüş yaşanmasına rağmen, domates ihracatı Mart ayında hem ihracatçı hem de üreticilerin yüzünü güldürdü.


Tarihi eserlere dozer darbesi iddiası... Güncel Tarihi eserlere dozer darbesi iddiası...

Demre belediyesince Karabucak Mahallesi Sura mevkiinde imara açılmak istenen arazide yapılan temizleme çalışmaları sırasında lahit mezarların tahrip edildiği iddiasıyla ilgili olarak, arazide inceleme yapıldı.


Kıyı Yasası Taslağı´na tepki... Güncel Kıyı Yasası Taslağı´na tepki...

Kemer Turizmci İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, yasal değişiklik yapılarak kıyıların yapılaşmaya açılmasının ´´deniz kıyılarında çevre felaketine neden olacağını´´ iddia etti.


Turizmde 2006´da ekmek aslanın midesinde olacak Güncel Turizmde 2006´da ekmek aslanın midesinde olacak

Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül, krizlerden en çok etkilenen sektörlerin başında turizmin geldiğini belirterek, ´Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha durağan bir sezon geçireceğiz. 2006´da ekmek aslanın midesinde olacak´ dedi.


Demre´de imara açma çalışmalarına inceleme... Güncel Demre´de imara açma çalışmalarına inceleme...

Kaş´a bağlı Demre Beldesi´nde imar çalışmaları sırasında Likya dönemine ait lahit mezarlar kırılıyor iddiası üzerine Antalya Müze Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldı.


Ziraat Bankası´ndan biçerdövercilere kredi imkanı Güncel Ziraat Bankası´ndan biçerdövercilere kredi imkanı

Korkuteli´de biçerdöver sahipleri, hasat öncesinde yeni araç ve bakımı için kredi imkanlarını görüşmek üzere Ziraat Bankası yetkilileriyle bir araya geldi.


Alanya´da 1 yılda 15 pitbul köpeği itlaf edildi Güncel Alanya´da 1 yılda 15 pitbul köpeği itlaf edildi

Alanya´´da belediyeye ait Köpek Toplama Merkezi´nde, bir yılda 15 pitbul cinsi köpek uyutularak itlaf edildi.


Kumluca´da sivrisinekle mücadele... Güncel Kumluca´da sivrisinekle mücadele...

Kumluca Belediyesi çevre sağlığı ekipleri, sivrisinekle mücadele çalışmalarına başladı.


Başkan Çetinkaya´dan güreşçilere malzeme sözü... Güncel Başkan Çetinkaya´dan güreşçilere malzeme sözü...

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Antalya´da il birincisi olan Gül-Çetin Kaur Lisesi güreşçilerine eşofman sözü verdi.


Cimnastikçiler ABD´den madalyayla döndü Güncel Cimnastikçiler ABD´den madalyayla döndü

Muratpaşa Belediyespor Ritmik Cimnastik Takımı, ABD´de düzenlenen Uluslararası 2. Coaches Kupası Ritmik Cimnastik Şampiyonası´ndan 13 madalyayla döndü.


Kumluca´da sembol ve figürler canlılık kazanıyor Güncel Kumluca´da sembol ve figürler canlılık kazanıyor

Kumluca´da sembol, figür ve trafolar ressam Mehmet Akın tarafından boyanıyor. Çalışmalar, bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Kumluca Tarım ve Seracılık Şenlikleri öncesi Kumluca Belediyesi tarafından Ressam Mehmet Akın´a yaptırılıyor.


Phaselis´e hayran kaldılar... Güncel Phaselis´e hayran kaldılar...

Kemer-Tekirova arasında bulunan ve her gün yüzlerce kişinin ilgi ile gezdiği Pahselis tarihi dokusu ile göz kamaştırıyor. İlk defa Türkiye2ye geldiklerini ve Kültür gezisi yaptıklarını ifade eden turistler ile Phaselis’te karşılaştık.


Genç eller geleceklerini tasarlıyor Güncel Genç eller geleceklerini tasarlıyor

Antalya´daki İsmet İnönü Meslek ve Anadolu Meslek Lisesi Kuyumculuk Teknolojisi Bölümü öğrencileri, takı tasarlayıp üretirken, hem mesleklerini öğreniyorlar, hem de para kazanıyorlar.


Side´de restoran ve barlara ücretsiz bulaşık makinesi... Güncel Side´de restoran ve barlara ücretsiz bulaşık makinesi...

Side´de, Side Restaurantçılar ve Barcılar Derneği´nin bir firmayla yaptığı anlaşmanın ardından bölgedeki lokanta ve barlara ücretsiz bulaşık makinesi dağıtımına başlandı.


Korkuteli Anadolu Lisesi´nin yer sorunu çözülüyor Güncel Korkuteli Anadolu Lisesi´nin yer sorunu çözülüyor

Korkuteli´de hayırsever Cevat Kavukcu tarafından huzur evi olarak yapımına başlanan ancak daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne devredilen binanın Anadolu Lisesi´ne dönüştürülmesine onay çıktı.


Teknik Eğitim Merkezi, geleceğin modacılarını yetiştiriyor Güncel Teknik Eğitim Merkezi, geleceğin modacılarını yetiştiriyor

Korkuteli´de eğitim ve öğretim veren Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi´nde kız öğrenciler hem okuyor, hem de okulun tekstil ve konfeksiyon atölyesinde çalışarak para kazanıyor.


Akseki´de kütüphaneye ilgi... Güncel Akseki´de kütüphaneye ilgi...

Akseki İlçesi´ndeki Yeğen Mehmet Paşa Halk Kütüphanesi´nden geçen ay 2 bin 164 kişinin faydalandığı bildirildi.


CHP´nin balıkçılık raporu... Güncel CHP´nin balıkçılık raporu...

CHP´li 4 milletvekili, parti tarafından hazırlanacak Balıkçılık Raporu´yla ilgili Demre´de incelemelerde bulundu.


TEB, şube sayısını artıracak Güncel TEB, şube sayısını artıracak

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, Güneydoğu´da meydana gelen olayların bu bölgede bankacılık sektörünü olumsuz etkilemeyeceğini belirtti.


Kapalı yüzme havuzları sorunu TBMM gündeminde... Güncel Kapalı yüzme havuzları sorunu TBMM gündeminde...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Süleyman Erol Yüzme Havuzu´nun kapalı durması, Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi içindeki kapalı havuzun da 15 yıldır tamamlanamamasını ve Antalya yüzme yarışlarının Isparta´da yapılmasının gündeme gelmesini, iki ayrı önerge ile TBMM´ye taşıdı.


Alanya´da ilk yabancı tapusunu 8 ay sonra aldı Güncel Alanya´da ilk yabancı tapusunu 8 ay sonra aldı

Türkiye´de yabancılara yönelik mülk satışıyla ilgili sorunun giderilmesinin ardından, Alanya´da tapusuna kavuşan ilk yabancı Danimarkalı Helge Hansen oldu.


Alanya´da 343 başı boş kedi ve köpekler kısırlaştırıldı Güncel Alanya´da 343 başı boş kedi ve köpekler kısırlaştırıldı

Alanya Belediyesi Veteriner Hekimliği tarafından Demirtaş Hayvan Toplama Merkezi´nde sürdürülen, başıboş kedi ve köpeklerin kısırlaştırma işlemleri sona erdi. Çalışmalar sonucu 178 köpek ve 165 kedi kısırlaştırıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...