Pazar, 16 Haziran 2019
KMYO öğrencileri kan bağışında bulundular Güncel KMYO öğrencileri kan bağışında bulundular

Kumluca Meslek Yüksek Okulu (KMYO) öğrencileri Türk Kızılay´ına kan bağışında bulundular.


Akdeniz Üniversite´sinde ´çan eğrisi´ne karşı kampanya başlatıldı Güncel Akdeniz Üniversite´sinde ´çan eğrisi´ne karşı kampanya başlatıldı

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Süleyman Ulutürk, bu yıl uygulamaya konulan sınav yönetmeliği yönergesine karşı öğretim üyeleri arasında imza kampanyası başlattıklarını bildirdi.


turizme tanıtım dopingi... Güncel turizme tanıtım dopingi...

Kültür ve Turizm Bakanlığı, rezervasyonlarda yaşanan durgunluğun atlatılması için, yabancı tur operatörleriyle ortak tanıtım yapacak.


Ahmet İllez yeniden Antalya´da... Güncel Ahmet İllez yeniden Antalya´da...

Türkiye´de turizmin ilk başladığı yıllarda turizme adım atan ve Antalya´nın en eski otellerinden Club Hotel Sera´da 11 yıl genel müdürlük yapan Ahmet İllez, 5.5 yıl Çeşme´de yaşandıktan sonra yeniden Antalya´ya döndü.


Kumluca Cezaevi´ndeki mahkumlardan elişi sergisi... Güncel Kumluca Cezaevi´ndeki mahkumlardan elişi sergisi...

Kumluca Cezaevi´nde kalan tutuklu ve hükümlüler, Hükümet Konağı girişinde elişi sergisi açtılar.


İşyerleri AB kriterlerine hazır... Güncel İşyerleri AB kriterlerine hazır...

Demre´de,İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri gıda satan işyerlerini denetlemeye devam ediyor.


Elmalı´da yeşil kart başvurularında işlemler hızlanacak Güncel Elmalı´da yeşil kart başvurularında işlemler hızlanacak

Elmalı´da eşil kart başvurularında işlemlerin hızlandırılması kararlaştırıldı. Kaymakam Veysel Yurdakul başkanlığında düzenlenen toplantıda, yeşil kart başvuruları işlemlerini hızlandırmak için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.


İskandinav pazarında yüzde 30´luk düşüş Alanyalı turizmcileri düşündürüyor Güncel İskandinav pazarında yüzde 30´luk düşüş Alanyalı turizmcileri düşündürüyor

Alanya için 1980´li yıllardan itibaren çok önemli bir yere sahip olan İskandinav pazarı, yeni turizm sezonu öncesinde yaşanan sıkıntılardan en çok etkilenen bölgelerden oldu.


Hayırsever vatandaş mahallesine köprü yaptıracak Güncel Hayırsever vatandaş mahallesine köprü yaptıracak

Korkuteli´de hayırsever bir esnaf, mahallesinden geçecek olan yol üzerindeki köprüyü kendisi yaptıracak.


Toros Koleji´nden yine başarı klasiği... Güncel Toros Koleji´nden yine başarı klasiği...

Monami Pastel Boyalarının Türkiye Temsilciliği tarafından organize edilen “Çevre ve Çocuk” konulu “Geleneksel Resim Yarışması”na katılan Toros Koleji öğrencileri ödüle doydular.


Okul müdürlerine güneş tutulması dersi... Güncel Okul müdürlerine güneş tutulması dersi...

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Zeynel Tunca, Antalya´daki ilk ve orta dereceli okulların müdürlerini güneş tutulması hakkında bilgilendirdi.


Akçay Belediyesi´ne araç takviyesi... Güncel Akçay Belediyesi´ne araç takviyesi...

Elmalı ilçesi Akçay belediyesine araç takviyesi yapıldı. Akçay Belediye Başkanı Mehmet Tufan belediye hizmetlerine hız vermek amacıyla araç takviyesi yaptıklarını ve bir kepçe, bir damperli kamyon, bir minibüs ve bir makam aracı satın aldıklarını kaydetti.


Kullanılabilir ikinci el eşyalar toplanıyor Güncel Kullanılabilir ikinci el eşyalar toplanıyor

Muratpaşa Belediyesi tarafından toplanan ikinci el giysi ve ev eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.


Ilıca´nın çehresi değişecek Güncel Ilıca´nın çehresi değişecek

Manavgat´a bağlı Ilıca Belediyesi, bölgenin çevresine değiştirecek yeni bir projenin hazırlığını yapıyor.


´Böcek yiyen böcekler´ devrede... Güncel ´Böcek yiyen böcekler´ devrede...

İhracat ve iç piyasada daha sağlıklı ve kaliteli sebze üretimi için seralarda zararlılarla mücadelede, hormon ve kimyasal ilaç kullanımı yerine ´´biyolojik mücadelenin´´ yaygınlaşmaya başladığı bildirildi.


Alanya Belediyesi yol, köprü ve alt yapı çalışmalarını sürdürüyor Güncel Alanya Belediyesi yol, köprü ve alt yapı çalışmalarını sürdürüyor

Alanya Belediyesi, Kuzey Alanya´da bir süre önce başlattığı, yol, köprü ve alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Alanyalı tiyatrocular, Dünya Tiyatrolar Günü´nde ´Salak Oğlum´u oynayacak Güncel Alanyalı tiyatrocular, Dünya Tiyatrolar Günü´nde ´Salak Oğlum´u oynayacak

Alanya´da bulunan Sinema Fotoğraf ve Oyuncular Derneği (ASDOD) bünyesinde oyuncu eğitimi ve tiyatro çalışmaları başlatıldı. Derneğe üye olan oyuncu adayları hem eğitilecek hem de hazırlanacak tiyatrolarda rol alacak.


Dağcılardan Atatürk anısına bayrak... Güncel Dağcılardan Atatürk anısına bayrak...

Toroslar Doğa Sporları Kulübü´ne (TODOSK) üye dağcılar, Atatürk´ün doğumunun 125. yıldönümü dolayısıyla Geyiksivrisi zirvesine üzerinde Ulu Önder Atatürk´ün resmi bulunan bayrak diktiler.


Sıkıntılı günler geçiren turizmciler, hükümetten tanıtım atağı bekliyor Güncel Sıkıntılı günler geçiren turizmciler, hükümetten tanıtım atağı bekliyor

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Türkiye´nin hızlı bir şekilde tanıtımlarla imaj yenilemeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Gündeme gelen olumsuz olayların etkisiyle turizmde ciddi bir düşüş yaşandığını anlatan Ayık, son 7-8 aylık dönemin turizmciler açısından çok sıkıntılı geçtiğine dikkat çekti.


Diş hekimlerinin sorunları... Güncel Diş hekimlerinin sorunları...

Antalya Diş hekimleri Odası Başkanı Rukselen Selek, Türkiye´de diş hekimlerinin işe, halkın da ağız ve diş sağlığı için diş hekimine ihtiyacı olduğunu bildirdi.


Antalya´dan ihracat azaldı Güncel Antalya´dan ihracat azaldı

Antalya´dan yapılan ihracatta yılın ilk iki aylık bölümünde yüzde 12 oranında düşüş olduğu bildirildi.


Başkan Üras, Cumayeri Mahalle sakinleriyle bir araya geldi Güncel Başkan Üras, Cumayeri Mahalle sakinleriyle bir araya geldi

Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, Cumayeri mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.


Yerli turiste ucuz tatil imkanı... Güncel Yerli turiste ucuz tatil imkanı...

Salt Turizm Yönetim Kurulu Üyesi ve Operasyon Sorumlusu Sefa Altınay, yabancıya sunulan ucuz tatil olanaklarının artık yerli turiste de sunulacağını söyledi.


Adrenalin ´engel´ tanımıyor Güncel Adrenalin ´engel´ tanımıyor

´´Hayata + Engelsiz Yaşam İçin Elele Projesi´´ çerçevesinde Antalya´da düzenlenen kampa katılan 10 görme engelli genç, 15 metrelik duvara halatlarla tırmandı, ata ve kanoya bindi, tüple daldı.


Uluslararası Hasyurt Tarım Fuarı´na doğru... Güncel Uluslararası Hasyurt Tarım Fuarı´na doğru...

Finike´nin Hasyurt Beldesi´nde 10 Mayıs´ta yapılacak 15. Uluslararası Hasyurt Tarım Fuarı için hazırlıklar sürüyor.


Piknik masalarına zarar veriliyor Güncel Piknik masalarına zarar veriliyor

Finike´nin Sahilkent Beldesi´nde belediye tarafından yaptırılan piknik masalarının bir kısmının kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kırıldığı bildirildi.


Dereye dökülen portakallar çevre kirliliğine yol açıyor Güncel Dereye dökülen portakallar çevre kirliliğine yol açıyor

Finike´nin Sahilkent beldesinde dereye dökülen portakallar, çevre kirliliği meydana getirdi.


Turistlere yılda 400 milyon dolarlık altın ve gümüş mücevher ile takı satılıyor Güncel Turistlere yılda 400 milyon dolarlık altın ve gümüş mücevher ile takı satılıyor

Antalya´ya gelen turistlere, yılda 400 milyon dolarlık altın ve gümüş mücevher ile takı satışı yapıldığı bildirildi.


Alanya´da suç olayları arttı, nöbetçi savcı sayısı 2´ye çıkarıldı Güncel Alanya´da suç olayları arttı, nöbetçi savcı sayısı 2´ye çıkarıldı

Alanya´da nüfus artışına bağlı olarak suç olaylarının da tırmanması sebebiyle Adliye Sarayı´ndaki nöbetçi cumhuriyet savcı sayısı 2´ye çıkarıldı.


Verem taraması başladı ama ilgi gösteren yok Güncel Verem taraması başladı ama ilgi gösteren yok

Serik´te Verem Savaşı Derneği (AVSD) esnafa yönelik 3 günlük verem taraması başlattı. İlk olarak 1 No´lu Sağlık Ocağı´nda Serik merkez esnafının akciğer filmi çekecek olan AVSD, perşembe ve cuma günleri ise Kadriye ve Belek beldesindeki esnaflara verem taraması yapacak.


Serik´e devlet hastanesi yapımı için 7,5 milyon YTL ödenek ayrıldı Güncel Serik´e devlet hastanesi yapımı için 7,5 milyon YTL ödenek ayrıldı

Serik´te yıllardır yılan hikayesine dönen devlet hastanesi yeni binası inşaatının yapımı için 7,5 milyon YTL´lik ödenek ayrıldı. İnşaatın yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Yeni hastane 100 yatak kapasiteli olacak. 25 yataklı eski bina ise diyaliz hastaları için kullanılacak.


Huzuru Türkiye´de bulan Almanlar, Mahmutlar´a gömülmek istiyor Güncel Huzuru Türkiye´de bulan Almanlar, Mahmutlar´a gömülmek istiyor

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinde yerleşik yaşayan 15 Alman, öldükleri zaman Mahmutlar´a gömülmek istediklerini söyleyerek, belediyeye vasiyette bulundu.


Manavgat için OSB talep edildi Güncel Manavgat için OSB talep edildi

Manavgat´ta organize sanayi bölgesi oluşturulması için çalışma başlatıldı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı´na gönderilen yazı ile talep dile getirildi. İlçeye 7 kilometre uzaklıkta, ulaşım ve enerji sorunu olmayan bir alana kurulması düşünülen OSB´nin turizmi olumsuz etkilemeyeceği belirtildi.


´Aldı Tour´ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde konser düzenleyecek Güncel ´Aldı Tour´ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde konser düzenleyecek

8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde ´Aldı Tour´ tarafından İncekum Pegasos Otel´de bir konser düzenlenecek.


Turistler, Alanya´yı dev bir huzurevine benzetti Güncel Turistler, Alanya´yı dev bir huzurevine benzetti

Hollandalı emekliler, Alanya´yı güzellikler içindeki dev bir huzurevine benzetti. Alanya emekli turistlerin gözde mekanı oldu.


GATAB´dan ´yeşil bina´ uygulaması... Güncel GATAB´dan ´yeşil bina´ uygulaması...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, ´´yeşil bina´´ uygulaması başlattıklarını bildirdi.


Demre´de voleybol turnuvasında Atatürk İlköğretim Okulu şampiyon oldu Güncel Demre´de voleybol turnuvasında Atatürk İlköğretim Okulu şampiyon oldu

Demre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce düzenlenen, İlköğretim Okulları Arası Voleybol Turnuvası sona erdi. Üç hafta süren turnuvada, Atatürk İlköğretim Okulu namağlup şampiyon oldu.


Korkuteli yeşilleniyor Güncel Korkuteli yeşilleniyor

Korkuteli Belediyesi´ne bağlı ekipler, ilçenin muhtelif yerlerinde bulunan orta refüj ve döner kavşaklarda başlattığı yeşillendirme çalışmalarını sürdürürken, ilçe merkezinde bulunan tüm parklar yeniden elden geçiriliyor.


Maganda kurşununun polis kurşunu çıkması... Güncel Maganda kurşununun polis kurşunu çıkması...

Antalya´da geçtiğimiz yıl bir restoranda maç izlediği sırada işadamı Mehmet Aslandağ´ın başına isabet ederek ölümüne neden olan kurşunun, Uşak Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Oktay Ateş´in silahından çıktığı tespit edildi. Tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen Ateş, 5 bin YTL kefaletle serbest bırakıldı.


´Matematiği çözemeyen, önemli hiçbir şeyi çözemez´ Güncel ´Matematiği çözemeyen, önemli hiçbir şeyi çözemez´

Envar Koleji tarafından anne-baba ve öğretmenlere yönelik düzenlenen ´çocuklarda öğrenme´ konulu konferans, Prof. Dr. Ümran Korkmazlar´ın katılımıyla Antalya Dedeman Otel´de yapıldı.


Zarar gösteren mükellefe takip... Güncel Zarar gösteren mükellefe takip...

Sürekli zarar gösteren vergi mükellefleri takip altına alınacak. Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü 4-5 yıldır sürekli zarar beyan eden ve bunu alışkanlık haline getiren vergi mükelleflerini belirlediklerini ve listelerinin çıkarılmaya başlandığını kaydetti.


Tekirovalı izcilerden temizlik kampanyası Güncel Tekirovalı izcilerden temizlik kampanyası

Kemer Tekirova beldesi Halit Narin İlköğretim Okulu izci grubu, temizlik kampanyası gerçekleştirdi.


Gazipaşa tanıtım kitaplarının dağıtımına başlandı Güncel Gazipaşa tanıtım kitaplarının dağıtımına başlandı

Gazipaşa kaymakamlık öncülüğünde hazırlanan Gazipaşa tanıtım kitabının dağıtımına başlandı.


Sideli turizmciler, Türk tatilcileri bekliyor Güncel Sideli turizmciler, Türk tatilcileri bekliyor

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (Side TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, iç pazara da, yurt dışına verdikleri kadar önem verdiklerini belirterek, Türk tatilcileri Side´ye beklediklerini bildirdi.


Demre Çok Programlı Lisesi eski Müdürü yargılanacak Güncel Demre Çok Programlı Lisesi eski Müdürü yargılanacak

Milli Eğitim Bakanlığı´nca geçen yıl görevinden alınan ve Finike´ye öğretmen olarak atanan Demre Çok Programlı Lisesi eski Müdürü Bülent Günay hakkında okul bahçesindeki ağaçları kestirdiği iddiasıyla dava açıldı.


Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor Güncel Antalya güneş tutulmasına hazırlanıyor

Antalya´ya, 29 Martta gerçekleşecek güneş tutulmasının izlenmesi için 500 bin özel yapım gözlük getirildi.


Avrupalı kadınların çiçeği Antalya´dan... Güncel Avrupalı kadınların çiçeği Antalya´dan...

Antalya´dan 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla Avrupa ülkelerine, 40 milyon dal çiçek ihracatı yapıldığı bildirildi.


ATSO, ilçelerdeki sertifika programlarını bu yıl da devam ettirecek Güncel ATSO, ilçelerdeki sertifika programlarını bu yıl da devam ettirecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, odanın temsilciliklerinin bulunduğu ilçelerde geçen yıl başlatılan eğitim sertifika programlarının bu sene de süreceğini bildirdi.


Alanya Clup Paradiso Otel personelleri Kızılay´a kan bağışladı Güncel Alanya Clup Paradiso Otel personelleri Kızılay´a kan bağışladı

Alanya ilçesine bağlı Kestel beldesinde hizmet veren Clup Paradiso Otel personelleri, Türkiye Kızılay Derneği Antalya Kan Toplama Merkezi´ne birer ünite kan bağışladı.


Alanyalı 7 bayan ressam resimlerini Fransa´da sergileyecek Güncel Alanyalı 7 bayan ressam resimlerini Fransa´da sergileyecek

Alanya ilçesinde bulunan bayan ressamlar, Fransa´da açılacak olan sergide ´Anadolu´dan ve Alanya Görüntüleri´ konulu çalışmalarını sergileyecek. 6-16 Nisan´da açılacak olan sergiye Alanyalı 7 bayan ressam katılacak.


Kaçmaz: Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz Güncel Kaçmaz: Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz

Alanya AK Parti İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz, ´Alanya için çalışmalarımıza kaldığımız yerden büyük bir heyecanla devam edeceğiz. Asla rehavete kapılmayacağız.´ dedi.


Türel´den Canlı Hayvan Borsası´na destek... Güncel Türel´den Canlı Hayvan Borsası´na destek...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kurulacak olan Canlı Hayvan Borsası´na her türlü desteği vereceklerini bildirdi.


Finike´de İtfaiye Birliği kuruldu Güncel Finike´de İtfaiye Birliği kuruldu

Finike´de 5 belediyenin işbirliğiyle ´İtfaiye Birliği´ kuruldu. Finike Kaymakamı Ahmet Önal ve İl Genel Meclisi üyelerinin girişimleriyle, Finike İlçe Belediyesi, Hasyurt, Sahilkent, Turunçova ve Yeşilyurt belde belediyelerinin katılımıyla ´´İtfaiye Birliği´´ kuruldu.


Doğanın çalışkan işçileri işbaşında... Güncel Doğanın çalışkan işçileri işbaşında...

Anadolu´da bahar bir başka güzeldir. Bahar Anadolu´da önce Güney sahillerindeki Antalya ve çevresine gelir. İnanışa göre, Şubat ayında önce havaya sonra suya, ardından da toprağa cemre düşer.


Mimarlar Odası Manavgat Şubesi yeni binasına taşındı Güncel Mimarlar Odası Manavgat Şubesi yeni binasına taşındı

Mimarlar Odası Genel Başkanı Oktay Ekinci açılışta yaptığı konuşmada, mimarlık kültürünün toplumun kültürü olduğunu belirterek, toplumun yarattığı kültür neticesinde mimarların politika ürettiğini söyledi.


Gazipaşa Musiki Cemiyeti kuruldu Güncel Gazipaşa Musiki Cemiyeti kuruldu

Çeşitli mesleklere mensup müzikseverlerin üye olduğu Cemiyet, pazartesi ve perşembe günleri akşam, cumartesi günleri de gündüz müzik öğretmeni Numan Kocabaş´tan ders alıyorlar.


Mahmutlar´ın çok kapsamlı sosyal ve kültürel yapısı ev ev tespit edildi Güncel Mahmutlar´ın çok kapsamlı sosyal ve kültürel yapısı ev ev tespit edildi

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesi Belediye Başkanı Alaattin Çakır, beldenin çok kapsamlı sosyal ve kültürel yapısını ev ev tespit ettirdi.


Sivil toplum kuruluşları nükleer enerjiyi tartışacak Güncel Sivil toplum kuruluşları nükleer enerjiyi tartışacak

Antalya´da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, yarın yapacakları toplantıyla nükleer enerji konusunda stratejilerini belirleyecekler.


Kent Meydanı ihaleye çıkıyor Güncel Kent Meydanı ihaleye çıkıyor

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ihale şartnamesi hazırlanan Konyaaltı Belediyesi Kent Meydanı’nın 8 Mart 2006 tarihinde ihaleye çıkartılacağını söyledi.


Antalya´nın ilk kadın doğum hastanesi... Güncel Antalya´nın ilk kadın doğum hastanesi...

Akdeniz Bölgesinin ilk ve tek tüp bebek merkezi olarak yola çıkan Antalya Tüp bebek Merkezi yine bir ilke imza atıyor.


Develer güreşten kaçtı Güncel Develer güreşten kaçtı

Kaş´a bağlı Çerler Köyü´ne, içme suyu getirmek amacıyla düzenlenen deve güreşlerinde, güreşmek istemeyen develer zor anlar yaşattı.


Demre Noel Baba Kuş Cenneti´nde 159 kuş türü yaşıyor Güncel Demre Noel Baba Kuş Cenneti´nde 159 kuş türü yaşıyor

Demre Noel Baba Kuş Cenneti´nde 159 kuş türünün yaşadığı bildirildi. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Kuş Gözlemcileri Kulübü, Demre Noel Baba Kuş Cenneti´nde kuş çeşitliliğini inceledi.


Kemer Belediye Tiyatrosu bölgenin gururu oldu Güncel Kemer Belediye Tiyatrosu bölgenin gururu oldu

Kemer Belediye Tiyatrosu 2005 -2006 sezonuna ´ Benim Matrak Ailem ´ adlı oyunla, dolu dizgin devam ediyor. Kemer ve çevre beldelerden seyirci yağan oyuna en fazla ilgiyi gösterenler de Kemer’den sonra Göynük seyircisi.


Alanya´da tur tekneleri kıyıya çekilerek tamirattan geçiriliyor Güncel Alanya´da tur tekneleri kıyıya çekilerek tamirattan geçiriliyor

Alanya ilçesinde yaz döneminde turistleri mavi yolculuğa çıkaran tur tekneleri sezon hazırlıklarına başladı.


Güven Koleji, basketbolda Kemer şampiyonu... Güncel Güven Koleji, basketbolda Kemer şampiyonu...

Kemer´de ilköğretim okulları arasında düzenlenen ´Küçük Erkekler Basketbol Turnuvası´nda Özel Güven Koleji şampiyon oldu.


Gazipaşa´da Ziraat Odası ´Alo Çiftçi Hattı´ kurdu Güncel Gazipaşa´da Ziraat Odası ´Alo Çiftçi Hattı´ kurdu

Gazipaşa Ziraat Odası ´Alo Çiftçi Hattı´ kurdu. Günün 24 saati hizmet veren Alo Çifçi Hattı, üreticilerin sorunlarını dinleyerek çözüm üretiyor.


´Sürdürülebilir tarımın yapılması için çiftçilerimiz eğitilmeli´ Güncel ´Sürdürülebilir tarımın yapılması için çiftçilerimiz eğitilmeli´

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Muhasip Üyesi Necat Avcı, sürdürülebilir tarımın yapılması için çiftçinin eğitilmesi gerektiğini söyledi.


Mahmutlar beldesinde son bir yıl içerisinde yabancılara bin 500 konut satıldı Güncel Mahmutlar beldesinde son bir yıl içerisinde yabancılara bin 500 konut satıldı

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinde son bir yıl içerisinde yabancılara bin 500 konut satıldı.


Korkuteli´de ekmek 20 yeni kuruş... Güncel Korkuteli´de ekmek 20 yeni kuruş...

Korkuteli´de, fırıncılar ve marketler arasındaki rekabet sebebiyle 200 gram ekmeğin fiyatının, 25 YKr´dan 20 YKr´a düşmesi dar gelirlileri sevindirdi.


Bilgisayar kursları büyük ilgi görüyor Güncel Bilgisayar kursları büyük ilgi görüyor

Finike Halk Eğitim Müdürlüğü´nce gerçekleştirilen bilgisayar kursları büyük ilgi görüyor.


Finike´de av turizmi... Güncel Finike´de av turizmi...

Av turizmine açılan Finike Sarıkaya bölgesinde, 600 civarında dağ keçisi bulunduğu bildirildi. Yalnız Köyü Muhtarı Ramazan Türkyön köylerinin sınırları içinde yer alan ve deniz seviyesinden 2150 metre yükseklikteki Sarıkaya bölgesinin, 2004 yılından bu yana yaban keçisi av turizmine açıldığını anımsattı.


Muratpaşa´da asfalt çalışmaları devam ediyor Güncel Muratpaşa´da asfalt çalışmaları devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, asfalt, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.


ÇYDD´nin kız yurdu çabası... Güncel ÇYDD´nin kız yurdu çabası...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Alanya Şubesi, yapımına iki yıl önce başladığı Kır Çiçekleri Kız Öğrenci Yurdu´nun tamamlanması için çeşitli etkinlikler düzenliyor.


Antalya´da mikro ölçekli hava tahmini yapılacak Güncel Antalya´da mikro ölçekli hava tahmini yapılacak

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve 5 ilin mikro ölçekli hava tahminlerinin yapılacağı Antalya Bölgesel Hava Tahmin Merkezi, açıldı.


KALEDER´den turizmcilere uyarı... Güncel KALEDER´den turizmcilere uyarı...

Türk turizminde konaklama, deniz kum ve güneş fikri dışında, yeni alternatif turizm alanlarının yaratılmamasının büyük sıkıntılara yol açabileceği bildirildi.


GATAB´dan kent bilgi sistemi... Güncel GATAB´dan kent bilgi sistemi...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde Kent Bilgi Sistemi´nin hayata geçirileceğini bildirdi.


Noel Baba ikon merkezi açıldı Güncel Noel Baba ikon merkezi açıldı

Demre´de, noel baba ikon merkezinin dördüncüsü açıldı. Turistlere satış yapan üç ikon mağazasının ardından ilçedeki dördüncü mağaza, Hasan Kaçar ve Rıza Perçin tarafından açıldı.


Uzay çatı 20 Mart´ta tamamlanacak Güncel Uzay çatı 20 Mart´ta tamamlanacak

Kumluca´da pazar yeri üzerine yaptırılan uzay çatının, 20 Mart´ta tamamlanacağı bildirildi. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, pazar yerinde sürdürülen uzay çatı çalışmalarını yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.


Türk Telekom Antalya Başmüdürlüğü´nde istifa dilekçeleri... Güncel Türk Telekom Antalya Başmüdürlüğü´nde istifa dilekçeleri...

Hisselerinin yüzde 55´i Öger Telekom´a devredilen Türk Telekom´un Antalya Başmüdürlüğü´nde, 221 memurun istifa dilekçesi vererek, başka kurumlara geçmek üzere havuza aktarıldığı bildirildi.


Rus turistlerin güvenliği için vakıf kuruldu Güncel Rus turistlerin güvenliği için vakıf kuruldu

Rus turistlerin tatillerini güvenli bir şekilde geçirmelerini garanti altına almak amacıyla kurulan Rusya Turistik Müdafaa Vakfı, dünya genelinde ilk şubesini 1 Nisan´da Antalya´da açacak. Böylece sayıları 2 milyonu bulan Rus turistlerin güvenliği garanti altına alınacak.


Antalya Gümrük ve Muhafaza Baş Müdürlüğü´ne atanan Fevzi Gülcan görevin ebaşladı Güncel Antalya Gümrük ve Muhafaza Baş Müdürlüğü´ne atanan Fevzi Gülcan görevin ebaşladı

Antalya Gümrükler ve Muhafaza Başmüdür Vekili Mehmet Ergün´ün Gümrükler ve Muhafaza Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı görevine atanması nedeniyle boşalan bu göreve, vekaleten İzmit Gümrükler ve Muhafaza Başmüdür Yardımcısı Fevzi Gülcan getirildi.


Antalya Limanı mendireği onarılıyor Güncel Antalya Limanı mendireği onarılıyor

Zaman içinde deformasyona uğrayan ve bu yüzden bazı sorunların yaşandığı Antalya Limanı´nın mendireğinde bakım ve onarım çalışmalarına başlandı.


Saklıkent´teki kooperatif evleri satılacak Güncel Saklıkent´teki kooperatif evleri satılacak

Antalya´ya 50 kilometre uzaklıktaki Saklıkent Kayak Merkezi´ndeki Beydağları Saklıkent Kooperatifi´ne ait villalardan bazıları satılacak.


Duman avcıları işbaşında Güncel Duman avcıları işbaşında

Sigaraya savaş açan ilköğretim öğrencileri, kamu binalarındaki uygulama hakkında bilgi almak için Antalya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Hanlıoğlu´nu ziyaret etti.


Alanya Sofrası´na davullu zurnalı tanıtım Güncel Alanya Sofrası´na davullu zurnalı tanıtım

Alanya´da bu yıl 14.´sü düzenlenecek olan Alanya Sofrası´nın tanıtımı davul ve zurna eşliğinde Atatürk Anıtı önünde yapıldı.


Belek kameralı sistemle kontrol altında tutulacak Güncel Belek kameralı sistemle kontrol altında tutulacak

Serik´e bağlı turistik Belek ve Kadriye beldelerinin girişlerine plaka tanıma sistemi kuruldu. Bölgede yaşanabilecek güvenlik olaylarına dikkat çeken Belek Jandarma Karakol Komutanı Üstteğmen Bayram Kaya, ´Bu amaçla Belek ve Kadriye girişlerine plaka tanıma sistemi yerleştirdik.´ dedi.


Hayvansever öğrenci yaralı köpeği 3 kilometre taşıyarak veterinere götürdü Güncel Hayvansever öğrenci yaralı köpeği 3 kilometre taşıyarak veterinere götürdü

Alanya´da bir kamyonetin çarptığı köpeğin yardımına, hayvansever öğrenci yetişti. Alanya´ya bağlı Oba beldesinde bulunan Hacı Kadiroğlu ilköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Ahmet Çevik Topalhan (12), yaralı köpeği 3 kilometre yürüyerek veterinere götürdü.


Kaş´ta temizlik işleri özelleştirildi Güncel Kaş´ta temizlik işleri özelleştirildi

Kaş´ta daha önce belediye tarafından sürdürülen çöp toplama nakli ve temizlik işleri yapılan ihaleyle özelleştirildi.


Üleşik Deresi sorun olmaktan çıkıyor. Güncel Üleşik Deresi sorun olmaktan çıkıyor.

Kumluca’da sel taşkınlarıyla sıkça adı gündeme gelen Üleşik Deresinde ıslah çalışmaları devam ediyor.


Serik´te alternatif ürün projeleri... Güncel Serik´te alternatif ürün projeleri...

Serik´te Köylere Hizmet Birliği tarafından orman köylerinin ekonomik durumunu iyileştirmek amacıyla çalışma başlatıldı.


Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner: ´Asfaltsız hiçbir yol kalmayacak´ Güncel Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner: ´Asfaltsız hiçbir yol kalmayacak´

Kepez Belediyesi tarafından Altınova-Sinan ve Altınova-Menderes yollarını birbirine bağlayan Yunus Emre Caddesi asfaltlama çalışmalarına hız kazandırıldı.


Manavgat´ta atık su arıtma çalışmaları... Güncel Manavgat´ta atık su arıtma çalışmaları...

Manavgat Turizm Altyapı Birliği (MATAB) ve Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun, MATAB olarak Manavgat genelinde bölge turizminin kara lekesini ortadan kaldırmak amacıyla atık su arıtma atağı başlatıldığını söyledi.


Toplum destekli polislik en iyi Antalya´da uygulanıyor Güncel Toplum destekli polislik en iyi Antalya´da uygulanıyor

Çeşitli aşamalarla 81 ilde uygulanan toplum destekli polis hizmetinin en iyi Antalya´da uygulandığı belirtildi. Antalya´nın, bu konuda İngiltere ve İspanya´dan bile ilerisinde olduğu ifade edildi.


Kumluca´da geçen yıl 207 trafik kazası meydana geldi Güncel Kumluca´da geçen yıl 207 trafik kazası meydana geldi

Kumluca´da geçen yıl meydana gelen 207 trafik kazasında 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.


Demre´de ağaçlara bahar bakımı Güncel Demre´de ağaçlara bahar bakımı

Demre´de parklar ve yol kenarlarındaki ağaçlar, budandı ve çevresi temizlendi.


Beymelek´teki Su Ürünleri Enstitüsü´nde yavru balık üretimine başlandı Güncel Beymelek´teki Su Ürünleri Enstitüsü´nde yavru balık üretimine başlandı

Demre´nin Beymelek beldesindeki Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretim ve Geliştirme Merkezinde yavru balık üretimine başlandı.


Demre´den Avrupa´ya biber ihracatı... Güncel Demre´den Avrupa´ya biber ihracatı...

Demre ilçe merkezi ve Beymelek beldesinde faaliyet gösteren iki firma tarafından, Avrupa ülkelerine yaş sebze ihracatı yapılıyor.


Kemer Belediyesi yaz sezonuna hazırlanıyor Güncel Kemer Belediyesi yaz sezonuna hazırlanıyor

Kemer Belediyesi yaz sezonu hazırlıklarını, çevre düzenlemesi, park yapımı ve bakım çalışmalarıyla sürdürüyor.


Antalya Boatshow Fuarı 8-12 Mart tarihlerinde açılacak Güncel Antalya Boatshow Fuarı 8-12 Mart tarihlerinde açılacak

Denizcilik sektöründe İstanbul´dan sonra en büyük fuar olan Antalya Boatshow Fuarı, 8-12 Mart tarihlerinde açılacak.


Alanya´da vergilerde ilginç rekor... Güncel Alanya´da vergilerde ilginç rekor...

Alanya, vergide ilginç bir rekor kırdı. 2005´te 253 milyon YTL vergi toplayan Alanya, Antalya bölgesinde en az kaçak tespit edilen ilçe unvanını da aldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...