Pazar, 25 Ağustos 2019
Akseki´de 125. yıl hatıra ormanı... Güncel Akseki´de 125. yıl hatıra ormanı...

Akseki´de, Atatürk´ün doğumunun 125´inci yılı kutlamaları çerçevesinde hatıra ormanı oluşturuldu. Akseki Kaymakamlığı ve Akseki Orman İşletme Müdürlüğünün katkılarıyla Atatürk´ün 125´inci doğum yılı etkinlikleri kapsamında Veliağa mevkiinde oluşturulan hatıra ormanına törenle 1500 boz ardıç, 250 badem ve 250 ceviz ağacı fidanı dikildi.


6. Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması... Güncel 6. Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması...

Alanya Belediyesi, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması´nın 6´ncıs 7-27 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.


Finike´de yeni yürüyüş yolları hizmete açıldı Güncel Finike´de yeni yürüyüş yolları hizmete açıldı

Finike ilçesinde 315 metre uzunluğundaki yeni yürüyüş yolu hizmete açıldı. Belediye tarafından yaptırılan, deniz kıyısından fenere uzanan 315 metre uzunluğunda yeni yürüyüş yolu, törenle hizmete açıldı.


´Belek´ markası gelişecek Güncel ´Belek´ markası gelişecek

Serik İlçesi´ne bağlı dünyaca ünlü turizm beldesi olan Belek´in Belediye Başkanı Yusuf Mecek, ülkemizde turizmin 12 ay boyunca gelir getirecek duruma gelmesi gerektiğini söyledi.


Bombus arılar domatesten sonra patlıcanda da kullanılıyor Güncel Bombus arılar domatesten sonra patlıcanda da kullanılıyor

Örtü altı üretiminde bombus arısı kullanımı hızla artıyor. Yaygın olarak domateste kullanılan arılar patlıcanda da tercih edilmeye başlandı.


Kumluca´da sağlık ocağı inşaatı devam ediyor Güncel Kumluca´da sağlık ocağı inşaatı devam ediyor

Kumluca´da kaba inşaatı biten ancak eksiklikler nedeniyle hizmete giremeyen 2 numaralı sağlık ocağının en kısa sürede açılacağı bildirildi.


Türkiye, Mayıs´ta kültür turizmi tanıtım kampanyasına başlıyor Güncel Türkiye, Mayıs´ta kültür turizmi tanıtım kampanyasına başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türkiye´nin Mayıs´tan itibaren kültür turizmine yönelik tanıtım kampanyası başlatacağını söyledi.


Evcilmen Sakatlar Derneği´ni ziyaret etti Güncel Evcilmen Sakatlar Derneği´ni ziyaret etti

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi´ni ziyaret etti.


Belek turizm sezonuna hazırlanıyor Güncel Belek turizm sezonuna hazırlanıyor

Serik ilçesine bağlı Belek beldesi, turizm sezonuna hazırlanıyor. Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek, yaptığı yazılı açıklamada, turizm sezonu öncesi tüm sokakların kaldırımlarının yenilendiğini, sokak taşları ile birlikte yağmur drenajı çalışmalarının tamamlandığını kaydetti.


15. Müze Kurtarma Kazıları Sempozyumu... Güncel 15. Müze Kurtarma Kazıları Sempozyumu...

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Orhan Düzgün, Türkiye´de 665 ören yeri bulunduğunu, ancak bunlardan sadece 140´ının ziyarete açık olduğunu söyledi.


Alanya´da muşmula hasadı başladı Güncel Alanya´da muşmula hasadı başladı

Alanya´da Muşmula (Yeni dünya) üreticileri, geçen yıl düşük olan ürün fiyatının bu yıl da farklı olmayacağını düşünüyor.


Denetimler başladı, vergi ödemeyen pazarcılara göz açtırılmayacak Güncel Denetimler başladı, vergi ödemeyen pazarcılara göz açtırılmayacak

Serik´te Semt Pazarcıları Odası (SPO), Vergi Dairesi ile Zabıta eşliğinde seyyar satıcıları denetlemeye başladı. Vergi ve sicil kaydı bulunmayan seyyar satıcıların semt pazarlarında tezgah açmasına izin verilmiyor. Oda, ilk olarak Belek´te kurulan semt pazarına girerek denetim yaptı.


Alanyalı imamlar İngilizce öğrenecek Güncel Alanyalı imamlar İngilizce öğrenecek

Turizm kenti olan Antalya´nın Alanya ilçesinde bulunan cami imamları İngilizce öğrenecek. Müftülüğün önderliğinde ücretsiz olarak açılacak olan kursa isteyen imamlar katılacak.


Kiriş´te asfalt çalışmaları başladı Güncel Kiriş´te asfalt çalışmaları başladı

Kemer Belediyesi´nin Kiriş´te yürüttüğü yoğun çalışmalar devam ederken, bölgede asfalt çalışmaları da başladı.


Ormanların korunması için faydalı böcek üretimi... Güncel Ormanların korunması için faydalı böcek üretimi...

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Laboratuvarında üretilen böceklerin ormana bırakılarak, çamkese zararlısıyla mücadele edileceği bildirildi.


Alanya´da ´Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi´ kapsamında 51 süt ineği dağıtıldı Güncel Alanya´da ´Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi´ kapsamında 51 süt ineği dağıtıldı

´Kırsal Alanlara Sosyal Destek Projesi´ kapsamında Alanya´nın Demirtaş beldesine bağlı İspatlı köyünde 51 süt ineği dağıtıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü´nün dağıttığı süt inekleri, köyün Kalkındırma Kooperatifi´ne üye olan 51 aileye törenle teslim edildi. İspatlı Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan dağıtım törenine köylülerin yanısıra protokol de büyük ilgi gösterdi.


2006 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Alanya´da yapılacak Güncel 2006 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Alanya´da yapılacak

Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından organize edilen Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası 17-21 Mayıs 2006 tarihleri arasında başlayacak.


Kumluca´da vergi rekortmenleri açıklandı Güncel Kumluca´da vergi rekortmenleri açıklandı

Kumluca´da 2005 yılı gelir vergisi vergi rekortmenleri açıklandı. Kumluca Vergi Dairesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2005 yılı vergi rekortmeni 86 bin 257 YTL vergi ödeyecek. İlçenin vergi rekortmeni isminin açıklanmasını istemedi.


Maliye vergi kaçakçılarına icra takibi başlatıyor Güncel Maliye vergi kaçakçılarına icra takibi başlatıyor

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı, vadesi geçtiği halde vergi borcunu ödemeyen mükelleflere yönelik icara takibi başlatıyor.


Başkan Öz, kendini savundu Güncel Başkan Öz, kendini savundu

Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, düzenlediği basın toplantısında son dönemde oda, yönetim ve şahsı hakkındaki iddialara açıklık getirdi.


DSP´nin başlattığı ´Cumhuriyet nöbeti´ne ilgi artıyor Güncel DSP´nin başlattığı ´Cumhuriyet nöbeti´ne ilgi artıyor

20 Nisan´da başlatılan ve önderliğini SHP´nin yaptığı ´Cumhuriyet nöbeti´ne ilgi her geçen saat daha da artmaya başladı.


AÜ Çevre Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu Güncel AÜ Çevre Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi´nce bu yıl 9´uncusu düzenlenen ´´Çevre Hizmet Ödülleri´´ törenle sahiplerine verildi.


ATSO´dan Elmalı´da seminer... Güncel ATSO´dan Elmalı´da seminer...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Elmalı´da ´´Satış ve Pazarlama Teknikleri´´ konulu seminer düzenlendi


Alanya´da 10 yıl aradan sonra ilk defa organ bağışı yapıldı Güncel Alanya´da 10 yıl aradan sonra ilk defa organ bağışı yapıldı

Hipertansiyon nedeniyle beyin kanaması geçiren Süleyman Şekerci´nin (52) uzun süre tedavisinin ardından beyin ölümünün gerçekleştiğini öğrenen ailesi organ bağışına karar verdi. Hasta yakınlarının verdiği karar üzerine ölen Süleyman Şekerci´nin karaciğer, kalp, kornea ve böbrekleri ameliyatla alındı.


TTKD Antalya Şubesi Başkanı Gündüz: ´Lara Antalyalı´nın vazgeçilmezidir´ Güncel TTKD Antalya Şubesi Başkanı Gündüz: ´Lara Antalyalı´nın vazgeçilmezidir´

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz, Lara´nın Antalyalılar´ın vazgeçilmez doğal zenginliklerinden olduğunu belirterek, bu doğal zenginliğin ranta kurban edilmemesini istedi.


Demre´de esnaf sağlık taramasından geçirildi Güncel Demre´de esnaf sağlık taramasından geçirildi

Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Antalya´daki özel bir hastanenin işbirliğiyle belediye binasında yapılan taramalarda, Dr. Mehmet Canpolat, Kardiyolog İbrahim İzgü, hemşireler, sağlık memurları ve laborantlar görev aldı. Sağlık taramasında şeker ve kolestrol ve tansiyon ölçümleriyle, kalp grafisi çekilerek, kalp muayeneleri de yapıldı.


Kaş´la ilgili turizm anketi yapıldı Güncel Kaş´la ilgili turizm anketi yapıldı

Kaş´ta yerli ve yabancı turistlerin katıldığı bir anket, Kaş´a tatil amacıyla gelenlerin yüzde 95´inin yeniden Kaş´a gelmek istediklerini ortaya çıkardı.


BASK Başkanı Çelik´in 23 Nisan Mesajı... Güncel BASK Başkanı Çelik´in 23 Nisan Mesajı...

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Antalya İl Temsilcisi Hüseyin Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Serik Belediyesi´nden sınav kitabı hediyesi... Güncel Serik Belediyesi´nden sınav kitabı hediyesi...

Serik Belediyesi tarafından ilköğretim sekizinci sınıf öğrencilerine iki ciltlik OKS (Ortaöğretim Kurumlar Sınavı) kitabı hediye edildi.


´Öğrenci gözüyle´ fotoğraf sergisi... Güncel ´Öğrenci gözüyle´ fotoğraf sergisi...

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin fotoğraflarından oluşan ´´Öğrenci Gözüyle´´ adlı karma sergi, Altın Portakal Sanat Galerisi´nde açıldı.


Sorgun ormanlarına golf sahaları yapılması... Güncel Sorgun ormanlarına golf sahaları yapılması...

Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın, Manavgat´taki Sorgun ormanlarına 2 golf tesisi yapılmasına ilişkin, turizm yatırımcılarına ön izinle tahsis ettiği arazilerin, aslında Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın tasarrufunda olmadığı ortaya çıktı. Bakanlık, bu nedenle yatırımcılara verilen ön izni ´´yok hükmünde´´ saydı.


´4. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu´... Güncel ´4. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu´...

Sağlık Bakanlığı ve Talasemi Federasyonunca düzenlenen ´´4. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu´´, 23-27 Nisan tarihlerinde Belek´te gerçekleştirilecek.


Atatürk heykeli yeni yerine taşındı Güncel Atatürk heykeli yeni yerine taşındı

Finike ilçesinde fuar alanında bulunan Atatürk Heykeli, bakım yapılarak yeni yerine taşındı.


´Büyümek İçin Teknolojiye Evet´ Güncel ´Büyümek İçin Teknolojiye Evet´

Link Bilgisayar ve Merlin Bilgisayar´ın düzenlediği ´Büyümek İçin Teknolojiye Evet´ konulu seminerler dizisinin ikincisi Antalya´da gerçekleştirildi.


Garanti Anadolu Sohbetleri Turizm Zirvesi... Güncel Garanti Anadolu Sohbetleri Turizm Zirvesi...

Dünya Turizm Örgütü Destinasyon Yönetimi Koordinatörü Esencan Terzibaşoğlu, dünya turizm sektörünün; yaşanan terör olayları, kuş gribi, doğal afetler ve Irak savaşından olumsuz etkilendiğini bildirdi.


Herkes için Aikido kursu... Güncel Herkes için Aikido kursu...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Kültür Sanat Vakfı ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle ´´Herkes İçin Aikido Kursu´´ düzenleyecek.


Silah zoruyla kadınların iç çamaşırlarını alan kişi tutuklandı Güncel Silah zoruyla kadınların iç çamaşırlarını alan kişi tutuklandı

Alanya ilçesinde yalnız yaşadığını tespit ettiği kadınların evlerine silah zoruyla girip, kadınlara ait ziynet ve iç çamaşırlarını alarak kaçtığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, tutuklandı.


Sebzelerde zirai ilaç kalıntısının giderilmesi... Güncel Sebzelerde zirai ilaç kalıntısının giderilmesi...

Antalya İl Tarım Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürü Mehmet Şen, Finike ve çevresinde faaliyet gösteren zirai ilaç bayilerine, tarımsal alanda Antalya bölgesinin çok hassas olduğunu işaret ederek, ´´Mevzuat hükümleri dışında hareket etmeyin´´ dedi.


Finike´de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri... Güncel Finike´de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri...

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Aşık, ´´Batı sömürgeciliğinin önündeki en büyük engel Hz. Muhammet´tir´´ dedi.


Antalya´daki fuhuş operasyonu... 41 zanlı Adliye´ye sevk edildi Güncel Antalya´daki fuhuş operasyonu... 41 zanlı Adliye´ye sevk edildi

Antalya´da düzenlenen ´´fuhuş operasyonunda´´ gözaltına alınan ve aralarında 2´si komiser 7 polis ile 4 adliye personelinin bulunduğu 41 kişi, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.


Engelliler turizmle hayata uyum sağlayacak Güncel Engelliler turizmle hayata uyum sağlayacak

Alanya´da düzenlenen ´´Turizmde Özürlüler´´ adlı panelde engellilerin turizm faliyetlerinden yeteri kadar faydalanmasının amaçlanması gerektiği vurgulandı.


Bulgar çocuklar Demre´de... Güncel Bulgar çocuklar Demre´de...

TRT tarafından bu yıl 28´incisi düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği´ne katılmak üzere Antalya´ya gelen Bulgaristanlı çocuklar, Demre´de gösteri yaptılar.


Öger Tur Genel Müdürü Benli: Turizmi butik tarzı oteller rahatlatabilir Güncel Öger Tur Genel Müdürü Benli: Turizmi butik tarzı oteller rahatlatabilir

Öger Tur Genel Müdürü Gökhan Benli, son zamanlarda dünyanın ilgi odağı haline gelen butik tarzı küçük otellerin turizme farklı bir müşteri kitlesi çekebileceğini söyledi.


Plajların güvenliğinin artırılması için kamera yerleştirildi Güncel Plajların güvenliğinin artırılması için kamera yerleştirildi

Alanya´da 5 güvenlik kamerasıyla plajlardaki seyyarlar gözetleniyor. Alanya Belediyesi´nin kentin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla başlattığı güvenlik kameralı önlemlerin kapsamı genişletildi.


Alanya´da 10 gün önce denize uçan aracın sürücüsü denizde ölü olarak bulundu Güncel Alanya´da 10 gün önce denize uçan aracın sürücüsü denizde ölü olarak bulundu

Alanya ilçesine bağlı Demirtaş beldesinde 10 gün önce denize uçarak kaybolan otomobili bir balıkçı buldu. Otomobilin bulunması üzerine denizde arama yapan Jandarma, otomobil sürücüsünün cesedine ulaştı.


Terzibaşoğlu: ´Çinli turist Antalya´ya gelmez´ Güncel Terzibaşoğlu: ´Çinli turist Antalya´ya gelmez´

Dünya Turizm Örgütü Destinasyon Yönetimi Koordinatörü Esencan Terzibaşoğlu, Çin´in büyük bir gelişme göstermesine karşın, Çinlilerin tatil için Antalya´yı tercih etmesinin mümkün olmadığını söyledi.


Turizmciler bankalardan yerli turiste tatil kredisi vermesini istiyor Güncel Turizmciler bankalardan yerli turiste tatil kredisi vermesini istiyor

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, iç turizmi canlandırabilmek için bankaların tatil kredisi vermesini istedi.


Gazipaşa´da öğrenciler sahili temizledi Güncel Gazipaşa´da öğrenciler sahili temizledi

Gazipaşa ilçesinde öğrenciler, sahili temizledi. Turizm haftası etkinlikleri çerçevesinde, Avukat Kemal Akça Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, Selinus plajında temizlik yaptı.


Gazipaşa Gençliği, havacılıkla tanışacak Güncel Gazipaşa Gençliği, havacılıkla tanışacak

Türk Hava Kurumu (THK) Gazipaşa Şubesi ile Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilecek etkinliklerle gençler havacılıkla tanıştırılacak.


Antalya İl Özel idaresi kira gelirlerini artırıyor Güncel Antalya İl Özel idaresi kira gelirlerini artırıyor

Antalya İl Özel İdaresince kiraya verilen kaynak suları ile deniz yüzeylerinden elde edilen kira gelirinin 2006 yılında 942 bin 301 YTL´ye ulaştığı bildirildi.


Enerji Piyasası ve Doğal Gaz Dağıtım Sektörü toplantısı... Güncel Enerji Piyasası ve Doğal Gaz Dağıtım Sektörü toplantısı...

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) ile Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından ortaklaşa düzenlenen ´´1. Enerji Piyasası ve Doğalgaz Dağıtım Sektörü Stratejik Değerlendirme Toplantısı´´, Kemer ilçesinde başladı.


Pazarcı esnafına yaka kartı zorunluluğu getirildi Güncel Pazarcı esnafına yaka kartı zorunluluğu getirildi

Kumluca´da pazar esnafına yaka kartı zorunluluğu getirildi. Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya yaptığı açıklamada, uzay çatı pazar yerinde esnafa yaka kartı dağıttıklarını belirtti. Yaka kartı olmayan esnafın pazar sergisini açamayacağını belirten Çetinkaya, açanlara ise cezai işlem uygulanacağını bildirdi.


´2. Yaşam Boyu Öğrenim Kongresi´... Güncel ´2. Yaşam Boyu Öğrenim Kongresi´...

Gazi Üniversitesinin ev sahipliğini üstlendiği ´´2. Yaşam Boyu Öğrenim Genel Toplantısı´´ 24-25 Nisan tarihlerinde Antalya´da yapılacak.


ANTGİAD Başkanı Görgün: ´ANTGİAD projeleriyle damgasını vurmaya hazır´ Güncel ANTGİAD Başkanı Görgün: ´ANTGİAD projeleriyle damgasını vurmaya hazır´

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Eray Ethem Görgün, yeni ve dinamik bir ekiple Antalya ve Türkiye için önemli çalışma ve projelere imza atacaklarını bildirdi.


Kaş´ın MHP´li Belediye Meclis Üyesi partisinden istifa etti Güncel Kaş´ın MHP´li Belediye Meclis Üyesi partisinden istifa etti

Kaş ilçesinde MHP´li belediye meclis üyesi Ali Çerçi, partisinden istifa etti. Yerel seçimlerde Kaş Belediyesinin bağımsız meclis üyeliğine seçilen ve geçen yıl MHP´ye üye olan Ali Çerçi, ´´kan uyuşmazlığı´´ nedeniyle partisinden istifa ettiğini bildirdi.


Esnafa gece mesaisi çağrısı Güncel Esnafa gece mesaisi çağrısı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay, şehir merkezinde bulunan esnaf ve sanatkarların turizm sezonunda işyerlerini akşam saat 22.00’ye kadar açmaları gerektiğini belirtti.


Üçağız´da iskele sorunu çözülüyor Güncel Üçağız´da iskele sorunu çözülüyor

Demre´ye bağlı Üçağız Köyü´nde yatçıların en büyük sıkıntısı haline gelen iskele sorununun çözülmesi için çalışma başlatıldı.


Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun, Antalya´da... Güncel Sanayi ve Ticaret Bakanı Coşkun, Antalya´da...

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, borç oranının yüzde 92´lerden 54.7´ye indiğini belirterek, ´Avrupa´nın aradığı master kriter seviyesinin altına indik. Bugün düne nazaran aydınlıktır, inşallah yarınlarımız daha aydınlık olacak´´ dedi.


Antalya Kent Müzesi´ni kuruyor Güncel Antalya Kent Müzesi´ni kuruyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin öncülüğü ve desteğiyle Tarih Vakfı ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından sürdürülen Antalya Kent Müzesi Projesi´nin ilk adımı olan ´Kent Müzeleri Uluslararası Sempozyumu´ başladı.


7. Uluslararası Çocuk Festivali Korteji´ne büyük ilgi Güncel 7. Uluslararası Çocuk Festivali Korteji´ne büyük ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Folklor Müzik Gençlik Derneği (FOMGED) işbirliğiyle düzenlenen 7. Uluslararası Çocuk Festivali´nde kortej yürüyüşü coşkuyla gerçekleştirildi.


Side Antik Tiyatrosu çocuklarla şenlendi Güncel Side Antik Tiyatrosu çocuklarla şenlendi

7. Uluslararası Antalya Çocuk Festivali´ne katılan yabancı ülke çocukları, Side Antik Tiyatrosu´nda ülkelerinin halk oyunlarından örnekler sergiledi.


Korkuteli´de traktör şovu... Güncel Korkuteli´de traktör şovu...

Korkuteli İlçesi´nde, Türkiye´nin ilk yerli tasarım traktörü olan Enkunt tarım makineleri düzenlenen şovla tanıtıldı.


Kumluca´da eski devlet hastanesi yıkıldı Güncel Kumluca´da eski devlet hastanesi yıkıldı

Kumluca İlçesi´nde atıl hale gelen Kumluca Devlet Hastanesi, yerine yeni tesisler yapılmak üzere belediye tarafından yıkıldı.


Özel Sema İlköğretim Okulu ´uçurtma şenliği´ düzenliyor Güncel Özel Sema İlköğretim Okulu ´uçurtma şenliği´ düzenliyor

Antalya´da, Özel Sema İlköğretim Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ´Uçurtma Şenliği´ düzenleyecek.


Jandarmadan ücretsiz diş taraması... Güncel Jandarmadan ücretsiz diş taraması...

Jandarma Genel Komutanlığı´nca, Korkuteli İlçesi´ne bağlı İmecik ve Ulucak köylerinde halka ve öğrencilere ücretsiz diş taraması yapıldı.


Turizmin devleri Kemer´deki zirvede buluşacak Güncel Turizmin devleri Kemer´deki zirvede buluşacak

Türkiye-Avrupa Turizm Zirvesi, turizmin birbirinden önemli isimlerini bir araya getirecek. Zirve, Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi, ATSO VE AKTOB´un girişimleriyle 24 Nisan´da Kemer´de gerçekleştirilecek.


Side´de market işleten emekli polis memuru, bıçaklanarak öldürüldü Güncel Side´de market işleten emekli polis memuru, bıçaklanarak öldürüldü

Side İlçesi´nde market işleten emekli polis memuru, kimliği belirsiz kişilerce bıçaklanarak hayatını kaybetti.


Çarşı içini basan onbinlerce bal arısı, elektrik süpürgesi ile toplandı Güncel Çarşı içini basan onbinlerce bal arısı, elektrik süpürgesi ile toplandı

Alanya´da çarşı içini bal arıları bastı. Kraliçe arı önderliğinde yuva arayan arılar, turistlerin yoğun olduğu çarşı içine girerek burada bulunan bir restorantın bahçesindeki çam ağacına kondu. Çam ağacı bir anda arı istilasına uğrarken, arılar elektrik süpürgesi ile çekilerek çuvala dolduruldu.


Traktör firmaları tanıtım için çiftçinin ayağına gidiyor Güncel Traktör firmaları tanıtım için çiftçinin ayağına gidiyor

Traktör bayileri doğrudan satış ve yakından ürün tanıtımı için tüketicinin ayağına kadar gitmeye başladı. Traktör, yerli olması ve yüzde 45´lere varan yakıt tasarrufu sağlaması sebebiyle çiftçiler tarafından tercih sebebi oldu.


Akdeniz Üniversitesi, Petrol Ofisi´ne Çevre Hizmet Ödülü verdi Güncel Akdeniz Üniversitesi, Petrol Ofisi´ne Çevre Hizmet Ödülü verdi

Akaryakıt ve madeni yağ sektörünün lideri Petrol Ofisi’nin, 21 Ağustos 2003’te açılışını yaptığı Antalya Dolum Tesisleri; çevrenin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalarından dolayı, Akdeniz Üniversitesi tarafından “2005 Çevre Hizmet Ödülü”ne değer bulundu.


Toros Koleji, matematikte de zirvede... Güncel Toros Koleji, matematikte de zirvede...

Kazandığı başarılarla Antalya’da bir marka olan Toros Koleji’nin öğrencileri yeni bir başarıya daha imza attı.


TORAKS 9. Yıllık Kongresi Antalya´da başladı Güncel TORAKS 9. Yıllık Kongresi Antalya´da başladı

Türk Toraks Derneği´nin 9. Yıllık Kongresi, Kemer İlçesi´nde başladı. Türk Toraks Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Haluk Türktaş, kongreyle ilgili düzenlenen basın toplantısında, kongreye yurtiçi ve yurtdışından 1800´e yakın uzmanın katıldığını bildirdi.


Antalya´da kültür-sanat... Güncel Antalya´da kültür-sanat...

Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), 22 Nisan Cumartesi günü, Victor Hugo´nun ünlü eseri ´´Notre Dame´ın Kamburu´´nu sahneleyecek.


Can Yunuslar Derneği kermes düzenledi Güncel Can Yunuslar Derneği kermes düzenledi

Gazipaşa ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Can Yunuslar Derneği, kermes düzenledi.


Gazipaşa Birinci Kitap ve Kültür Şenliği sona erdi Güncel Gazipaşa Birinci Kitap ve Kültür Şenliği sona erdi

Gazipaşa Belediyesi´nin bu yıl birincisini düzenlediği Kitap ve Kültür Şenliği sona erdi. Şenlik Komite Başkanı Yazar Hikmet Özkaya, bu yıl ilki düzenlenen şenliğe, 2 bin 500 kitapseverin katıldığını belirtti.


Yaşam Boyu Öğrenim ve ´EULLearN Projesi´ Güncel Yaşam Boyu Öğrenim ve ´EULLearN Projesi´

Avrupa Birliği Eğitim programlarından Socrates-Erasmus programında yer alan ve yaşam boyu öğrenim alanına gerçeklik kazandırmak amacıyla kurulmuş disiplinlerarası bir proje olan EULLearN (European University Lifelong Learning Network) Projesi´nin 2. Genel Toplantısı Gazi Üniversitesi´nin ev sahipliğinde 24-25 Nisan´da Antalya´da yapılacak.


Çöp kamyonu davul zurna ile karşılandı Güncel Çöp kamyonu davul zurna ile karşılandı

Özel İdare bütçesinden alınan çöp kamyonu, Finike ilçesinin Yuvalı köyünde davul zurna ile karşılandı.


Kızılca Köyü Kültür Turizm Derneği´nin ilk genel kurulu yapıldı Güncel Kızılca Köyü Kültür Turizm Derneği´nin ilk genel kurulu yapıldı

Elmalı ilçesine bağlı, Kızılca köyünü, tarihi coğrafi ve kültürel değerleriyle turizme açmak amacıyla Finike´de kurulan ´´Kızılca Köyü Kültür ve Turizm Derneği´´nin ilk genel kurulunda, başkanlığa kurucu başkan İhsan Kızılca seçildi.


7. Tarım ve Seracılık Şenlikleri´nin programı belli oldu Güncel 7. Tarım ve Seracılık Şenlikleri´nin programı belli oldu

Kumluca´da bu yıl 7´ncisi düzenlenen Tarım ve Seracılık şenliklerinin programı belli oldu.


Radyo Martı´dan ´Sen de bayrak as´ kampanyası... Güncel Radyo Martı´dan ´Sen de bayrak as´ kampanyası...

Antalya´da 14 yıldır yayın yapan Radyo Martı, ´´Sen de Bayrak As´´ kampanyası düzenledi.


Tekirova Belediyesi´nden oyun grubu... Güncel Tekirova Belediyesi´nden oyun grubu...

Kemer ilçesine bağlı Tekirova Belediyesince, Halit Narin İlköğretim Okulu bahçesine oyun grubu yapıldı.


Antalya Tabip Odası seçimlerine doğru... Güncel Antalya Tabip Odası seçimlerine doğru...

Antalya Tabip Odasının 29-30 Nisan tarihlerinde yapılacak genel kurul toplantısı öncesi, ´´Demokratik Katılım Grubu´´ adayları açıklandı.


Kumluca´da motosikletler kasksız kullanılmayacak Güncel Kumluca´da motosikletler kasksız kullanılmayacak

Kumluca Emniyet Müdürlüğü, kazaların artması sebebiyle motosiklet satan bayilerle çözüm toplantısı yaptı. Kumluca´da kasksız motosiklet sürücülerinin trafiğe çıkmasına izin verilmeyecek.


Minicity halka açılıyor Güncel Minicity halka açılıyor

Minicity 7,5 milyon YTL´ye yeniden Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Minicty´nin işletme hakkının geri alınarak, Antalya halkına kazandırıldığını açıkladı.


Roma Sirki Antalyalıları büyülüyor Güncel Roma Sirki Antalyalıları büyülüyor

Konyaaltı Belediyesi ve Kadir Dursun Production tarafından düzenlenen dünyaca ünlü Roma Sirki Antalya´da gösterime girdi. Her yıl izleyicisiyle buluşan Roma Sirki, bu yıl da çeşitli gösterilerin yer aldığı bölümle Antalyalılar´a 21-30 Nisan tarihleri arasında gösteriler sunacak.


ASAT´ın kazdığı cadde ve sokaklar asfaltlanıyor Güncel ASAT´ın kazdığı cadde ve sokaklar asfaltlanıyor

Antalya Su ve Atıksu Genel Müdürlüğü´nün (ASAT) kanalizasyon ve yağmur suyu çalışması yaptığı cadde ve sokaklar en kaliteli asfaltla kaplanıyor.


Alanya Titan Garden Otel, 1 yıl arayla yine yandı Güncel Alanya Titan Garden Otel, 1 yıl arayla yine yandı

26 Nisan 2005 tarihinde çatısı yanan Titan Garden Otel, 1 yıl aradan sonra yine yandı. Otel yanında bulunan gaz dolu tank, bakım sırasında alev aldı. 430 turist, muhtemel patlamaya karşı boşaltıldı ve turistler başka otellere nakledildi.


Büyükşehir´e özel güvenlik Güncel Büyükşehir´e özel güvenlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin Koruma ve Güvenlik hizmetlerini yürütecek 118 özel güvenlik personeli göreve başladı.


7. Uluslararası Çocuk Festivali´ne büyük ilgi Güncel 7. Uluslararası Çocuk Festivali´ne büyük ilgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve FOMGED işbirliğiyle düzenlenen 7. Uluslar arası Çocuk Festivali, grupların gösterileriyle başladı. Çocuk Festivali kapsamında Kepez Stadyumu ve Yavuz Özcan Parkı´nda yerli ve yabancı öğrenciler gösteriler sundu. Gösterilere vatandaşların ilgisi yoğun oldu.


Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nden konser Güncel Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nden konser

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kemer İlçesi´nde bir konser verildi.


Oto Tamircileri Odası´na 50 yeni tamirci katıldı Güncel Oto Tamircileri Odası´na 50 yeni tamirci katıldı

AESOB ve AB tarafından hayata geçirilen MEGEP Projesi ilk mezunlarını verdi. İlk olarak, Oto Tamircileri Odası´na üye 50 tamircinin katıldığı ve 5 ay süren kurslar sona erdi.


Rusya ile ikinci meyve sebze krizi kapıda Güncel Rusya ile ikinci meyve sebze krizi kapıda

Geçen yıl Mayıs ayında Rusya ile Türkiye arasında baş gösteren meyve sebze krizinin tekrar yaşanabileceği ileri sürülüyor. Rusya´nın Türkiye´den ithal edilen meyve sebzede ilaç kalıntısını gerekçe göstererek ithalatı tekrar yasaklayabileceği öne sürülüyor.


Tekirova Belediyesi temizlik kampanyası başlattı Güncel Tekirova Belediyesi temizlik kampanyası başlattı

Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesinde belediye, oteller ile birlikte temizlik kampanyası başlattı.


Kemer´de Dağ Bisikleti Yarışı düzenlenecek Güncel Kemer´de Dağ Bisikleti Yarışı düzenlenecek

Kemer´de, Kemer Belediyesi´nin sponsorluğunda 23 Nisan Pazar günü Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları gerçekleştirilecek.


1 Mayıs´a Ankara merkezli kutlama Güncel 1 Mayıs´a Ankara merkezli kutlama

Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, Emek Platformu olarak 1 Mayıs kutlamalarının Ankara merkezli yapılmasına karar verdiklerini söyledi.


CHP İl Başkanı Melli Basın toplantısında kükredi: ´Emekli olmadan öl´ Güncel CHP İl Başkanı Melli Basın toplantısında kükredi: ´Emekli olmadan öl´

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli düzenlediği basın toplantısında önceki akşan Mecliste kabul edilen Sosyal Güvenlik Yasası´nı eleştirdi.


Açık parfümde rekabet kızışıyor Güncel Açık parfümde rekabet kızışıyor

Antalya´da son 6 yıldır tanınan ve oldukça rağbet gören açık parfüm sektörü her geçen gün sayısını artırıyor.


Kemer´de yüksek ses önlemi... Güncel Kemer´de yüksek ses önlemi...

Kemer´deki eğlence merkezlerine yerleştirilecek cihaz ile belirlenen ses şiddetini aşan merkezin ses düzeni otomatik kapanacak.


Kaş´ta yöresel yemek yarışması yapıldı Güncel Kaş´ta yöresel yemek yarışması yapıldı

Turizm haftası etkinlikleri çerçevesinde, Kaş ilçesinde yöresel yemek yarışması yapıldı.


Kaş´ı temizlediler Güncel Kaş´ı temizlediler

Kaş merkez ve Çerçiler İlköğretim Okulu öğrencileri, Kaş´ta temizlik yaptılar.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...