Cumartesi, 7 Aralık 2019
Kepez Belediyesi´nden yeni bir park Güncel Kepez Belediyesi´nden yeni bir park

Kepez Belediyesi, Gülveren ve Yeşilyurt mahallelerinin yararlanacağı parkı açmaya hazırlanıyor.


´En büyük hedeflerimizden biri, Alanya muzunu marka haline getirmek´ Güncel ´En büyük hedeflerimizden biri, Alanya muzunu marka haline getirmek´

Alanya Muz Üreticileri Derneği (MUZ-DER) Başkanı Hüseyin Güney, dernek olarak en büyük hedeflerinin Alanya´da yetiştirilen muzu marka haline getirmek olduğunu bildirdi.


Vali eşinden şiir kitabı... Güncel Vali eşinden şiir kitabı...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´in eşi Emine Yüksel, ´´O Gülen Gözler´´ adlı şiir kitabı çıkardı.


Türkiye´nin tek çatılı en uzun serasında domates yetiştirilecek Güncel Türkiye´nin tek çatılı en uzun serasında domates yetiştirilecek

Gazipaşa´da Sami Uysal isimli vatandaş tarafında yaptırılan sera, 330 metre uzunluğunda, 35 metre genişliğinde ve 15 metre yüksekliğinde. 10 dönüm arazi üzerine kurulan sera için 250 ton demir ve 12 ton naylon kullanıldı.


Kepez’in altın karatecileri Güncel Kepez’in altın karatecileri

Kepez Belediyespor karate takımı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (ASFK)Serik’te düzenlediği Antalya Karate Şampiyonası’nda altın madalyaları topladı.


Korkuteli´nde şeftali üretimi... Güncel Korkuteli´nde şeftali üretimi...

Korkuteli´nde, bu yıl şeftali rekoltesinin 5 bin tona ulaşmasının beklendiği bildirildi.


Avrupa standartında kort Güncel Avrupa standartında kort

Muratpaşa Belediyespor tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın ardından Muratpaşa Belediyesi tarafından 1’nci Geleneksel Sonbahar Tenis Turnuvası sona erdi.


Elmalı´da örtü altı tarım gelişiyor Güncel Elmalı´da örtü altı tarım gelişiyor

Elmalı´da örtü altı tarım faaliyetlerinin yaygınlaştığı bildirildi.


Antalya´da trafiğinde 10 kara nokta belirlendi Güncel Antalya´da trafiğinde 10 kara nokta belirlendi

Turizmin başkenti Antalya´da trafik kazalarının en çok olduğu 10 nokta tespit edildi.


Göynük´te belediye, öğretmenlerin lojman sorunu ile ilgilenecek Güncel Göynük´te belediye, öğretmenlerin lojman sorunu ile ilgilenecek

Kemer´e bağlı Göynük beldesinde Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, kendisinin de emekli olduğu Göynük İlköğretim Okulu´nda öğretmenlerle bir araya geldi.


´Antalya bir turizm kenti olarak ulaşımda sınıfta kalmıştır´ Güncel ´Antalya bir turizm kenti olarak ulaşımda sınıfta kalmıştır´

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Mustafa Karaman, turizm kenti olan Antalya´nın ulaşım konusunda sınıfta kaldığını söyledi.


Mahmutlar´da atıksu arıtma tesisi çalışmaları Güncel Mahmutlar´da atıksu arıtma tesisi çalışmaları

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesindeki atıksu arıtma tesisi inşaatının sürdüğü bildirildi.


Korkuteli Spor Salonu için 150 bin YTL ek ödenek... Güncel Korkuteli Spor Salonu için 150 bin YTL ek ödenek...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin´in, Korkuteli İlçesi ziyaretinde, bitirilmesi talimatı verdiği Korkuteli Spor Salonu inşaatı için, ek olarak 150 bin YTL para gönderildiği bildirildi.


Alanya´da yaşanan tekne faciasına rapor ertelemesi Güncel Alanya´da yaşanan tekne faciasına rapor ertelemesi

Alanya´da geçtiğimiz yıl yaşanan tekne faciasıyla ilgili duruşma, İstanbul Teknik Üniversitesi´nin bilirkişi raporunu beklemek üzere ertelendi.


Şeker´in ´2009 seçimlerinde yokum´ sözlerine tepki Güncel Şeker´in ´2009 seçimlerinde yokum´ sözlerine tepki

Antalya´ya bağlı Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker´in söylediği iddia edilen ´2009 seçimlerinde yokum.´ sözlerinin yerel bir gazetede yer almasına tepki gösteren ANAVATAN İlçe Başkanı Levent Nizam, ´O odada sadece 6 kişi vardı. Başka kimse yoktu. Nasıl oluyor da başkanın sohbet esnasında söylediği sözler aynı şekilde basına yansıyor.´ dedi.


Kepez Belediyesi yolları asfaltlıyor Güncel Kepez Belediyesi yolları asfaltlıyor

Kepez Belediyesi, geçen yıl 200 gecekondu yıkılarak açılan 2 kilometrelik çift şeritli yolun asfaltlama çalışmasına başladı.


Ulusa: ´Elektrik dağıtım şirketleri vatandaşlara ek faturalar çıkarıyor´ Güncel Ulusa: ´Elektrik dağıtım şirketleri vatandaşlara ek faturalar çıkarıyor´

Antalya Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Kemal Ulusa, enerji özelleştirmelerinin ardından elektrik dağıtım şirketlerinin vatandaşlara her geçen gün ek faturalar çıkardığını söyledi.


Altında güvenli alışveriş dönemi başladı Güncel Altında güvenli alışveriş dönemi başladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın da katılımıyla 18 Mayıs 2006 tarihinde açılışı yapılan ´Altın Kalp Antalya´ kampanyası, 60 kuyumcuya plaket ve sertifikalarının dağıtılmasıyla fiilen başladı.


Antalya´da ´Silaha Hayır´ kampanyası... Güncel Antalya´da ´Silaha Hayır´ kampanyası...

Korkuteli Kaymakamlığı tarafından, ilçe merkezi ve köylerde, son günlerde düğün, asker uğurlaması, maç sonrası yapılan kutlamalarda havaya ateş açılması sonucu istenmeyen olayların meydana gelmesinin ardından, ´Silaha Hayır´ kampanyası başlatıldı.


Deniz deşarjları bakımdan geçti Güncel Deniz deşarjları bakımdan geçti

Kemer ve Çamyuva arıtma tesislerinin derin deniz deşarjlarında tamirat ve bakım çalışmaları tamamlandı.


CHP, Yıldız’ın jübilesine çıkarma yaptı Güncel CHP, Yıldız’ın jübilesine çıkarma yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Kepez Belde Başkanı Servet Yıldız, Kırkpınar Başpehlivanlığı ile de taçlandırdığı güneş yaşamını, kendi köyünde düzenlediği jübileyle noktaladı.


Caretta yavruları denizle buluştu Güncel Caretta yavruları denizle buluştu

Türkiye´nin en büyük yuvalama alanlarından Belek´te Caretta Caretta kaplumbağalarının yavruları yuvalarından çıkarak, denizle buluştular.


Kilisenin sevimli maskotu Güncel Kilisenin sevimli maskotu

Demre´de bulunan Noel Baba Kilisesi´nin bahçesinde yaşayan ´Nicollaus´ adlı kedi, turistlerin büyük ilgisini çekiyor.


Karı-koca kaşıkçılık yapıyor... Güncel Karı-koca kaşıkçılık yapıyor...

Akseki´de yaşayan 34 yıllık evli çift, geçimlerini ağaçlardan yaptıkları kaşıkla sağlıyor.


Korkuteli´ndeki okullarda tadilat çalışması Güncel Korkuteli´ndeki okullarda tadilat çalışması

Korkuteli merkezinde eğitim öğretim veren Pansiyonlu İlköğretim Okulu, 2006-2007 eğitim öğretim yılının ilk 3 ayını, Yaşar Sadi Tekin İlköğretim Okulu´nda geçirecek.


´Nüfus sayımında evlere kapanmayacağız´ Güncel ´Nüfus sayımında evlere kapanmayacağız´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Numaralama Çalışması ve Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi´nin hayata geçirilmesiyle birlikte nüfus sayımlarında vatandaşların evlerine kapanmak zorunda kalmayacağını bildirdi.


Öğretmenlerden okula boya badana... Güncel Öğretmenlerden okula boya badana...

Gazipaşa´nın Aydıncık köyünde 63 öğrencisi bulunan ilköğretim okulunun öğretmenleri, yıl sonu etkinliklerinde toplanan yardım parasıyla aldıkları malzemelerle okulu yeniliyor.


Manavgatlı aşçılar dernek kurdu Güncel Manavgatlı aşçılar dernek kurdu

Manavgat´ta otel ve turistik tesislerde çalışan aşçılar bir araya gelerek Manavgat Aşçılar Derneğini kurdu.


Planlar onay bekliyor Güncel Planlar onay bekliyor

AESOB Başkanı Orhan Tolunay ve oda başkanları, yeni kurulacak sanayi sitesi ile ilgili görüş alış verişinde bulunmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.


Antalya Emniyet Müdürlüğünce, suçu önleme çalışmaları Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğünce, suçu önleme çalışmaları

Antalya Emniyet Müdürlüğünce, suçu önlemek amacıyla 2 yılda 21 ayrı projenin hayata geçirildiği bildirildi.


Altyapısı tartışılan Antalya İl Kontrol Laboratuarı akredite oldu Güncel Altyapısı tartışılan Antalya İl Kontrol Laboratuarı akredite oldu

Antalya İl Kontrol Laboratuarı´nın 18 Ağustos 2006 tarihinden itibaren akreditasyon belgesi alarak uluslararası bir laboratuar kimliği kazandığı bildirildi.


GATAB, tanıtım kitapçığı ile tanıtılıyor Güncel GATAB, tanıtım kitapçığı ile tanıtılıyor

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) hazırlanan kitapçıkla bölge halkına tanıtılıyor. GATAB tanıtım kitapçığı, Kemer bölgesindeki abonelere dağıtılmaya başlandı.


Türkiye´nin ilk sokak timi Antalya´da kuruldu Güncel Türkiye´nin ilk sokak timi Antalya´da kuruldu

Antalya polisi tarafından asayiş olaylarına anında müdahale etmesi için özel sokak timi kuruldu.


Kemer Belediyesi´nden üniversiteliye burs Güncel Kemer Belediyesi´nden üniversiteliye burs

Kemer Belediyesi, ekonomik durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerine burs verecek.


Mahmutlar´da ´En Kaliteli Site Ödülü´ Cebeci İnşaat´a verildi Güncel Mahmutlar´da ´En Kaliteli Site Ödülü´ Cebeci İnşaat´a verildi

Alanya´ya bağlı Mahmutlar Belediyesi tarafından oluşturulan komisyonun belirlediği 2006 yılının en iyi sitesi ödülünü, Cebeci İnşaat tarafından yaptırılan Cebeci 8 Sitesi kazandı.


ALTSO, ´´Türkiye Turizm Stratejisi´ raporunu değerlendirdi Güncel ALTSO, ´´Türkiye Turizm Stratejisi´ raporunu değerlendirdi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan ´´Türkiye Turizm Stratejisi-2023 Taslak Raporu´´nun gerçekleşmesini inandırıcı bulmadıklarını bildirdi.


Kamacı´dan ´Türbanlı vakıf üyesi´ sorusu Güncel Kamacı´dan ´Türbanlı vakıf üyesi´ sorusu

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, AK Parti´li olduklarını savunduğu iki kadının Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine seçildiğini kaydederek, bu kişilerin seçilmesinin vakfın tarafsızlığına gölge düşürdüğünü öne sürdü.


Mahkeme, işkence mağduru Meryem için gizlilik kararı ve yayın yasağı koydu Güncel Mahkeme, işkence mağduru Meryem için gizlilik kararı ve yayın yasağı koydu

Antalya 2. Sulh Ceza Mahkemesi, çalıştığı işyerinin sahibi tarafından kendi evinde bir ay süreyle kolları ve bacaklarına çekiçle vurularak, tırnakları çekilerek ve darp edilerek işkenceye maruz kaldığı iddia edilen Meryem S. için açılan soruşturma kapsamında dosya evrakıyla ilgili gizlilik kararı aldı ve yayın yasağı kararı getirdi.


GATAB okullara destek veriyor Güncel GATAB okullara destek veriyor

Hakkı Saygan-Hacı Hafize Saygan 3 İlköğretim Okulu’nda, bahçe düzenlemesi çalışmalarına başlayan GATAB ekibi, okul bahçesini yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlıyor.


Sporcu polisler yakın takipte... Güncel Sporcu polisler yakın takipte...

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde, sivil sokak timleri kuruldu.


Vergi rekortmenlerinden ceza sitemi Güncel Vergi rekortmenlerinden ceza sitemi

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, plaket vermek üzere gittiği Antalya Havalimanı Uluslararası Terminal İşletmeciliği A.Ş. işyerinde, Maliye Bakanlığı tarafından kesilen 2 milyon YTL´lik ceza sitemiyle karşılaştı.


Akdeniz, Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı açıldı Güncel Akdeniz, Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı açıldı

TÜYAP tarafından düzenlenen Akdeniz, Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı ´´Ancera´´ açıldı.


CHP´li Baloğlu´ndan ´Kaymakam´ sorusu Güncel CHP´li Baloğlu´ndan ´Kaymakam´ sorusu

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya, Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya´nın CHP Antalya milletvekili Atila Emek´e yönelik sözleri için uyarılıp uyarılmayacağını sordu.


Alanya uluslar arası Turizm Konferansı’na hazırlanıyor Güncel Alanya uluslar arası Turizm Konferansı’na hazırlanıyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya İşletme Fakültesi tarafından 20-26 Kasım tarihleri arasında Alanya Kültür Merkezi’nde ‘Dünya Turizminde Yeni Değerler ve Bakış Açıları, Gelecekte Turizm Yönetimi’ konulu Uluslar arası Turizm Konferansı düzenlenecek. Turizmdeki son gelişmelerin ele alınacağı konferansa 38 ülkeden 350 bilim adamının katılacağı bildirildi.


Turizmcinin umudu orta yaş grubu turistler Güncel Turizmcinin umudu orta yaş grubu turistler

Geçen yıla oranla otellerinde yüzde 15’lik düşüş yaşayan Alanya´lı turizmciler, Eylül ayında orta yaş grubu turistleri bekliyor.


CHP Antalya Milletvekili Baloğlu: ´Lübnan´a asker gönderilmesin´ Güncel CHP Antalya Milletvekili Baloğlu: ´Lübnan´a asker gönderilmesin´

CHP Antalya milletvekili Feridun Baloğlu, Lübnan´a asker gönderilmesi konusundaki Başbakanlık tezkeresinin, vatandaşlara bilgi verilmeden Meclis´ten geçirildiğini öne sürdü.


Kumluca´da Ağustos ayında 32 kişiye 11 bin 500 YTL yardım yapıldı Güncel Kumluca´da Ağustos ayında 32 kişiye 11 bin 500 YTL yardım yapıldı

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Ağustos ayı içerisinde 32 kişiye 11 bin 500 YTL yardımda bulunulduğu bildirildi.


Almanların yurtdışında en fazla ziyaret ettikleri 3. şehir Antalya Güncel Almanların yurtdışında en fazla ziyaret ettikleri 3. şehir Antalya

Almanların yurtdışında en fazla ziyaret ettikleri 3. şehrin Antalya olduğu bildirildi.


Kepez lige damgasını vuracak Güncel Kepez lige damgasını vuracak

Süper Amatör Küme’de sezonun ilk maçında Demresporla 3-3 berabere kalan Kepez Belediyespor’un Antrenörü Şakir Filiz, hedeflerinin üst sıramlar olduğunu söyledi.


Muratpaşa Belediyesi 1’nci Geleneksel Sonbahar Tenis Turnuvası başladı Güncel Muratpaşa Belediyesi 1’nci Geleneksel Sonbahar Tenis Turnuvası başladı

Muratpaşa Belediyespor tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın ardından Muratpaşa Belediyesi tarafından 1’nci Geleneksel Sonbahar Tenis Turnuvası düzenlendi.


Belek Beach Park´tan Serik ve Antalya´ya otobüs seferi Güncel Belek Beach Park´tan Serik ve Antalya´ya otobüs seferi

Belek Beach Park´tan gece 00.30´da Serik ve Antalya´ya otobüs seferi konulduğu bildirildi.


43. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nin ulaşım sponsoru Kayı Grup oldu Güncel 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nin ulaşım sponsoru Kayı Grup oldu

Altın Portakal Film Festivali´nin ulaşım sponsorluğu anlaşması festivalin Onursal Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Kayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü arasında Antalya Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen törenle imzalandı.


Turizmciler 2007 yılından umutlu Güncel Turizmciler 2007 yılından umutlu

Başta Almanya olmak üzere çeşitli ülkelerden Türkiye´ye turist getiren tur operatörü Öger Tur´un, gelecek yılki turizm sezonundan umutlu olduğu bildirildi.


´Kurtuluş Vapuru´ belgesel oldu Güncel ´Kurtuluş Vapuru´ belgesel oldu

´´Tarihte belki de hiçbir vapur, onun kadar umutla beklenmemiş, onun kadar sevinçle karşılanmamıştı... Hiçbir vapur, tek bir yolcu taşımadığı halde binlercesini ölümden kurtarmamıştı... Tarihte belki de hiçbir vapur, onun kadar çok sevilmemişti... Ve yine hiçbir vapur, derinliklerde onun kadar kolay unutulmamıştı...´´


Turizmde 2007 fuar takvimi belirlendi Güncel Turizmde 2007 fuar takvimi belirlendi

Türkiye, turizmde bu yıl yaşadığı kaybı 2007 yılında telafi etmek amacıyla, en önemli pazarlar olan Almanya, Rusya, Hollanda ve İngiltere başta olmak üzere 52 ülkede 128 fuara katılarak, tanıtım ve pazarlamaya ağırlık verecek.


Baraner: ´´Türkiye imajı Almanya´da kan kaybediyor´ Güncel Baraner: ´´Türkiye imajı Almanya´da kan kaybediyor´

Avrupa-Türkiye Turizm iş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Türkiye imajının Almanya´da kan kaybettiğini belirterek, ´´Türk turizm sektörü, Almanya pazarını yeniden ayağa kaldırabilmek için tüm dinamikleri harekete geçirmeli´´ dedi.


Taksilerin yeni modası folya kaplama Güncel Taksilerin yeni modası folya kaplama

Serik´te folyo kaplama yaptıran araçlarda artış yaşanıyor.


Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya, sera atığı tesislerini gezdi Güncel Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya, sera atığı tesislerini gezdi

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve meclis üyeleri sera atıklarının depolandığı tesislerde incelemede bulundu.


Toros Akdeniz Koleji´nin projesi AB gündeminde Güncel Toros Akdeniz Koleji´nin projesi AB gündeminde

Antalya Özel Toros Akdeniz Lisesi öğrencisi Bilgehan Turan Certel´in TÜBİTAK ödüllü ´Gıda Sanayi Artıklarından Organik Tarımda Kullanılmak Üzere Aminoasit Üretimi´ isimli projesi; AB destekli proje kapsamında ´Avrupa Bilim-Eğlence Gecesi´ etkinliğine davet edildi.


GATAB okulların bahçesini düzenliyor Güncel GATAB okulların bahçesini düzenliyor

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği´nin (GATAB) okullara verdiği destek hizmetlerine devam ediyor.


Sun Express, yüzde 85 doluluk oranına ulaştı Güncel Sun Express, yüzde 85 doluluk oranına ulaştı

Sun Express Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, iç hatlara bu yıl girmelerine rağmen yüzde 85 doluluk oranına ulaştıklarını açıkladı.


Orman yangınlarından zarar gören arıcılar da sigorta istedi Güncel Orman yangınlarından zarar gören arıcılar da sigorta istedi

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Kadak, son günlerde meydana gelen orman yangınlarında zarar gören arıcıların da tarım sigortası kapsamına alınmak istediğini bildirdi.


20 ili dünyayla buluşturacak DTM Antalya Şubesi açıldı Güncel 20 ili dünyayla buluşturacak DTM Antalya Şubesi açıldı

Antalya ve çevresinde yer alan 20 ile hitap edecek İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Antalya Şubesi düzenlenen bir törenle Türk firmalarının hizmetine açıldı.


CHP´li Osman Özcan´ın soru önergesi... Güncel CHP´li Osman Özcan´ın soru önergesi...

CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan´a Serik Vergi Dairesi´ndeki atamaları sordu.


Muratpaşa´da hurdacı operasyonu Güncel Muratpaşa´da hurdacı operasyonu

Muratpaşa Belediyesi ekipleri, 7 mahalledeki 50 hurdalığı boşalttı.


9. Avrupa-Asya Kimya Bilimleri Konferansı... Güncel 9. Avrupa-Asya Kimya Bilimleri Konferansı...

9. Avrupa-Asya Kimya Bilimleri Konferansı, 9-13 Eylül tarihlerinde Antalya´da düzenlenecek.


´´Uzak Denizlerin Kokusu´´ sergisi... Güncel ´´Uzak Denizlerin Kokusu´´ sergisi...

Sualtı fotoğrafçısı Levent Konuk, çoğunluğunu yurt dışında çekilen fotoğrafların oluşturduğu ´´Uzak Denizlerin Kokusu´´ adlı sergisini açmaya hazırlanıyor.


Alman televizyoncular Kumluca´da Güncel Alman televizyoncular Kumluca´da

Alman televizyonlarında yayınlanacak çevre programı için Antalya´nın Kumluca ilçesine gelen televizyon ekibi, ilçedeki sera alanlarında çekim yaptı.


Baloğlu´ndan sağlık ocağı sorusu Güncel Baloğlu´ndan sağlık ocağı sorusu

CHP Antalya milletvekili Feridun Baloğlu, Sağlık Bakanı Recep Aktağ´a Üçağız köyündeki sağlık ocağının kapatılırken hangi önceliklere göre karar verildiğini sordu.


Belek Beach’e ulaşım kolaylığı Güncel Belek Beach’e ulaşım kolaylığı

Mecek: “Belek Beach’ten akşam da yararlanmak isteyenler için geceyarısı 00.30’da bir otobüsümüz Serik, bir otobüsümüz de Antalya’ya hareket edecek. Ulaşım sorunu da çözüldükten sonra herkesi Belek’e bekliyoruz.”


´Ulaşım Master Planı, kentin gerçek sorunlarını tam olarak belirlemiyor´ Güncel ´Ulaşım Master Planı, kentin gerçek sorunlarını tam olarak belirlemiyor´

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi Başkanı Mustafa Karaman, Antalya Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı Ulaşım Master Planının, kentin gerçek sorunlarını tam olarak belirlemediğini savundu.


Vergi rekortmenlerine ´ziyaretli´ plaket... Güncel Vergi rekortmenlerine ´ziyaretli´ plaket...

Antalya´da 2005 yılı kazançlarından Kurumlar, gelir, stopaj ve katma değer vergisinde en yüksek vergiyi ödeyen mükelleflerin ´´işyerleri´´ ziyaret edilerek, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından plaket verildi.


TESOB üyelerinden AESOB Başkanı Tolunay´a ziyaret Güncel TESOB üyelerinden AESOB Başkanı Tolunay´a ziyaret

Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´ne (TESOB) bağlı oda başkanları, Antalya Esnafa ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay´ı ziyaret etti.


Polise, organ bağışı semineri... Güncel Polise, organ bağışı semineri...

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Araştırma ve Uygulama Merkezince, kamu kurumu çalışanlarını organ bağışı ve nakli konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenlenen seminerler devam ediyor.


Atlarla gelen güzellik... Güncel Atlarla gelen güzellik...

Ata binerek saatte 600 kalori harcayabilirsiniz. Antalya´da Orfe at çiftliği, yerli ve yabancı turistlere yönelik hazırladıkları zayıflama paketleriyle, turistleri, hem zayıflatıyor hem de güzel bir tatil geçirme fırsatı sunuyor.


Korkuteli Halk Eğitim Merkezi´nde restorasyon çalışmaları Güncel Korkuteli Halk Eğitim Merkezi´nde restorasyon çalışmaları

Korkuteli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında restorasyon çalışması başlatıldı.


Sanat Sokağı´nda resim sergisi... Güncel Sanat Sokağı´nda resim sergisi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı´na bağlı Atatürk Kültür Sanat Merkezi´nde, 2000 yılından bu yana resim eğitimi gören Eşref Çelik, 7. kişisel sergisini, Büyükşehir Belediyesi Sanat Sokağı´nda açtı.


4. Alanya Caz Günleri başlıyor… Güncel 4. Alanya Caz Günleri başlıyor…

Güney sahillerimizin en gözde tatil beldelerinden biri olan Alanya´da bu sene 4.sü düzenlenecek olan Caz Günleri, 14 Eylül - 17 Eylül tarihleri arasında cazseverleri Kızılkule Meydanı´nda buluşturacak.


Antalya´da yeni bir Fahri Konsolosluk Güncel Antalya´da yeni bir Fahri Konsolosluk

Macaristan´ın Antalya Fahri Konsolosluğuna atanan Bekir Bülend Özsoy, görevine başladı.


Polisin sloganı halıya işlendi Güncel Polisin sloganı halıya işlendi

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan´ın toplumsal destekli polislik hizmetleri kapsamında dile getirdiği ´Polis -vatandaş elele, Antalya´da daha huzurlu günlere´ sloganı, halıya işlendi.


Orta refüje düştü Güncel Orta refüje düştü

Antalya´da turizm, inşaat ve taşıma şirketine ait tır, havaalanı yolu üzerinde trafik direğine çarptıktan sonra sürücüsünün hakimiyeti kaybetmesi sonucu iki şeritli yolun ortasındaki refüje düştü.


Fazıl Say’ın eserleri Almanya’da yayımlanıyor Güncel Fazıl Say’ın eserleri Almanya’da yayımlanıyor

Besteci ve piyanistimiz Fazıl Say’ın bestelediği bütün eserler, Almanya’da Schott yayıncılık tarafından yayımlanıyor.


Tekirdağ Birlik yönetimi AESOB’u ziyaret etti Güncel Tekirdağ Birlik yönetimi AESOB’u ziyaret etti

Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’ne bağlı oda başkanları, Kemer’de eğitim semineri yapıyor.


Belek Belediyesi parkına kavuşuyor Güncel Belek Belediyesi parkına kavuşuyor

Belek Belediyesi, son olarak beldenin en büyük eksikliklerinden biri olan park ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarına hız verdi.


Aksekili öğrenciler İstanbul gezisine gitti Güncel Aksekili öğrenciler İstanbul gezisine gitti

Akseki´den 46 öğrenci, Beyoğlu Belediye Başkanlığının daveti üzerine İstanbul´a gitti.


Antalya´ya ayak bastı parası teklifi Güncel Antalya´ya ayak bastı parası teklifi

Antalya İl Özel İdaresi Kum-Taş Ocakları İnceleme Komisyonu raporunda, kentte kontrolsüz ve kaçak malzeme alımının yüksek boyutlarda olduğu, başta Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü olmak üzere belediyeler ve İl Özel İdaresinin de ihale yoluyla kaçak malzeme satın aldığını öne sürdü.


Kum Pansiyonlu İlköğretim Okulu, Bölge Yatılı Okulu oldu Güncel Kum Pansiyonlu İlköğretim Okulu, Bölge Yatılı Okulu oldu

Finike´de 10 köyden ilköğretim ikinci kademe öğrencilerin devam ettiği Kum Pansiyonlu İlköğretim Okulu´nun adı, Kum Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak değiştirildi.


Vali Yüksel´den kayıt parası genelgesi... Güncel Vali Yüksel´den kayıt parası genelgesi...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kayıtlar esnasında, okul aile birlikleri tarafından makbuz karşılığında alınacak gönüllü katkıların, mutlaka öğrencilere yönelik ihtiyaçlar için kullanılmasını istedi.


Myra antik kentine ziyaret... Güncel Myra antik kentine ziyaret...

Demre´deki Myra antik kentini, Ağustos ayında 64 bini aşkın yerli ve yabancı turist ziyaret etti.


Nar dalında satıldı Güncel Nar dalında satıldı

Finike´nin Yalnız, Arif, Gökçeyaka ve Gökbük köylerinde yetiştirilen narın hasadına bir ay zaman kalmasına rağmen kilogramı 1-1.30 YTL´den dalında satıldığı ifade edildi.


´´Auto Show 2006 Fuarı´´ 15 Eylül´de açılacak Güncel ´´Auto Show 2006 Fuarı´´ 15 Eylül´de açılacak

Antalya´da bu yıl 4´ncüsü düzenlenecek ´´Auto Show 2006 Fuarı´´nın, 15 Eylül´de açılacağı bildirildi.


Taşağıl Belediyesi fakir çocukları sünnet ettirecek Güncel Taşağıl Belediyesi fakir çocukları sünnet ettirecek

Manavgat´a bağlı Taşağıl beldesinde belediye, dargelirli ailelerin çocuklarını sünnet ettirecek.


Minik güreşçiye Belediye Başkanı Kocaer kucak açtı Güncel Minik güreşçiye Belediye Başkanı Kocaer kucak açtı

Elmalı´da tarihi geleneksel 654. yağlı pehlivan güreşlerinde 22 minik pehlivanın katıldığı minik küçük kategorisinde Kaş Belediyesi´nin pehlivanı Alper Haser (8) birinci oldu.


Nostaljik festival fotoğrafları sergisi açıldı Güncel Nostaljik festival fotoğrafları sergisi açıldı

Dokuzuncu Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde geçmişten bugüne nostaljik festival fotoğrafları sergisi açıldı.


Antalya´da ´kanca´ operasyonu... Güncel Antalya´da ´kanca´ operasyonu...

Manavgat´a bağlı Side ve Kumköy beldelerinde, suç örgütü kurduğu ileri sürülen 21 kişi, jandarmanın yaptığı operasyonla yakalandı.


Antalya´da 2006-2007 av sezonu başladı... Güncel Antalya´da 2006-2007 av sezonu başladı...

Antalya´da 2006-2007 av sezonunun başlamasının ardından, Korkuteli ilçesi´nde Avcılar Derneği Başkanı Osman Toklu, avcıları, uymaları gereken kurallar konusunda uyardı.


Korkuteli Belediyesi kanalizasyon için konut sahiplerinden konut başına 500 YTL para alacak Güncel Korkuteli Belediyesi kanalizasyon için konut sahiplerinden konut başına 500 YTL para alacak

Korkuteli´nde devam eden kanalizasyon çalışması için belediye, konut sahiplerinden 500 YTL para tahsisi yapacak.


6. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali... Güncel 6. Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali...

Manavgat´a bağlı Side Beldesi´nde, 1-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen ve bu yıl 6´ıncısı düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.


Alanya Belediye Meclisi toplantısında yabancı işyeri ismi gerginliği... Güncel Alanya Belediye Meclisi toplantısında yabancı işyeri ismi gerginliği...

Alanya Belediye Meclisi toplantısında CHP´li meclis üyeleri grup kararı alarak yabancı isimli işyerleri ve otellerin Türkçe isimlerle değiştirilmesini gündeme getirdi.


Kumluca´da ölen dalgıç... Güncel Kumluca´da ölen dalgıç...

Kumluca´da 70 metre derine tüplü dalış yaparken vurgun yiyerek hayatını kaybeden dalgıcın babası, ´´Her dalışında kilolarca balık yakalardı bu kez çıkmayı başaramadı´´ dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...