Pazar, 18 Ağustos 2019
Aşırı duygusallık hastalık belirtisi olabilir Güncel Aşırı duygusallık hastalık belirtisi olabilir

Pek çok insanın ´Benim yapım bu´ diye tanımladığı aşırı heyecanlılık ve duygusallık, çoğu zaman hiç de akla gelmeyen bir hastalığın habercisi olabiliyor.


Burçlar ve insan sağlığı... Güncel Burçlar ve insan sağlığı...

Astrolojinin sadece kişilerin temel karakteristik özelliklerini yansıtmadığını, burçlar, gezegenler ve evlerin belli organları da temsil ettiğini belirten astrologlar, astroloji ile sağlık arasında yakın ilişki olduğunu savunuyor.


İletişimin düşmanı cümleler... Güncel İletişimin düşmanı cümleler...

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olarak kabul edilen iletişimsizliğin, dinleme sanatını bilmemekten kaynaklandığı bildirildi.


´Beyaz atlı prens´ ütopyası... Güncel ´Beyaz atlı prens´ ütopyası...

Aileleri tarafından ´Beyaz atlı prens´ gibi bir erkekle evliliğe yönlendirilen genç kızların, evliliklerinde büyük hayal kırıklıkları yaşayabileceğine dikkat çeken uzmanlar bu konuda aileleri uyarıyor.


´Gaz tabancası´ tehlikesi... Güncel ´Gaz tabancası´ tehlikesi...

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Karagöz, Antalya´da bir kişinin gaz tabancasıyla intihar etmesinin ardından, gaz tabancalarının ´silah tanımı içinde yer almaması´ konusunun yeniden tartışmaya açılması gerektiğini söyledi.


Likya kültürünün doğudaki son kenti uyanıyor Güncel Likya kültürünün doğudaki son kenti uyanıyor

Kumluca sınırları içinde bulunan Rhodiapolis Antik Kenti´ndeki tarihi kalıntılar, 1 Temmuz 2006 tarihinde başlayacak kazılarla gün ışığına çıkartılacak.


İyotlu tuz, zeka seviyesini yükseltiyor Güncel İyotlu tuz, zeka seviyesini yükseltiyor

İyot eksikliğinin, önlenebilir zeka geriliğinin en önde gelen nedenlerinden olduğu ve kişiyi anne karnından başlayarak tüm yaşamı boyunca olumsuz etkileyen bir hastalık bütünü olduğu belirtildi.


Morfinden daha kuvvetli ağrı kesici... Güncel Morfinden daha kuvvetli ağrı kesici...

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Demir, ´mutluluk hormonu´ olarak bilinen endorfin hormonunun morfinden daha kuvvetli ağrı kesici özelliğe sahip olduğunu belirterek, bu konuda araştırmalar yapıldığını söyledi.


Sınır tanımayan şiddet... Güncel Sınır tanımayan şiddet...

Antalya Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi´ne yapılan başvurular, kadınların aile içinde uğradığı şiddetin sınır tanımadığını ortaya koydu.


Korkuteli´de minik öğrencilerin okuma sevinci Güncel Korkuteli´de minik öğrencilerin okuma sevinci

Korkuteli´de, Yaşar Sadi Tekin İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencilerinin hazırladığı yıl sonu okuma bayramında veliler neşeli dakikalar geçirdi.


ALTSO Alanya Turizm ve Sanat Şenliğine renk katmaya hazırlanıyor. Güncel ALTSO Alanya Turizm ve Sanat Şenliğine renk katmaya hazırlanıyor.

26-27-28 Mayıs 2006 tarihlerinde bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan Alanya Turizm ve Sanat Şenliği organizasyonu çerçevesinde “Şenlik İndirim Günleri” adı altında bir kampanya düzenlenmesi konusunda karar alındı.


Alanya Devlet Hastanesi Diş Protez Laboratuvarı hizmete girdi Güncel Alanya Devlet Hastanesi Diş Protez Laboratuvarı hizmete girdi

Alanya Devlet Hastanesi Diş Protez Laboratuvarı hizmete girdi. Alanya Devlet Hastanesi´ndeki gelişim, diş sağlığı hizmetlerine de yansıdı. Bugüne kadar sadece diş çekimi ve dolgu konusunda hizmet verebilen hastane, hareketli protezlerin yapılabildiği laboratuvarı da hizmete soktu.


Üreticilere zirai ilaç kalıntısı uyarısı Güncel Üreticilere zirai ilaç kalıntısı uyarısı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Büyükşehir Belediyesi, İhracatçı Birlikleri ve Ziraat Odası, hazırlanan afişlerle üreticileri, zirai ilaç kalıntısı konusunda uyarmaya başladı.


Belek´te yaz okulu Güncel Belek´te yaz okulu

Serik´e bağlı Belek Beldesi´nde bulunan Belek İlköğretim Okulu´nda kültürel ve sportif faaliyetler için yaz okulu açılacak.


Trafik polisleri, bu kez karanfil vermek için araçları durdurdu Güncel Trafik polisleri, bu kez karanfil vermek için araçları durdurdu

Finike´de trafik polisleri, ´Polis Haftası´ dolayısıyla sürücüleri durdurarak karanfil ve trafik kurallarını anlatan broşürler verdi.


´Karikatür Sokağı´ ismi değiştiriliyor Güncel ´Karikatür Sokağı´ ismi değiştiriliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karikatür Sokağı´nda bakım ve onarım çalışmaları başlattı. Altın Eller Sokağı olarak yeniden düzenlenecek olan sokaktan Antalyalı tüm sanatçılar faydalanabilecek.


Kepez´e sağlık ocağı hamlesi... Güncel Kepez´e sağlık ocağı hamlesi...

Kepez Belediyesi, Barış Mahallesi ve Emek Mahallesi´nde sağlık tesisleri olarak ayrılan parsellere sağlık ocağı yapıyor.


Antalya Ticaret Borsası analiz laboratuarı kuruyor Güncel Antalya Ticaret Borsası analiz laboratuarı kuruyor

Son yıllarda yaş meyve sebze ihracatında yaşanan ilaç kalıntısı sorunu ticaret borsalarını harekete geçirdi. Antalya Ticaret Borsası, Alaşehir Ticaret Borsası ile işbirliği yaparak ihracata yönelik analiz laboratuarı kurma kararı aldı.


Meclis üyeleri artık didik didik aranarak toplantı salonuna alınıyor Güncel Meclis üyeleri artık didik didik aranarak toplantı salonuna alınıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Meclis´te sık sık yaşanan tartışmaların ve protesto gösterilerinin ardından Meclis´e silah ve bıçakla girilmesini önlemek amacıyla ´x-ray´lı önlem aldı.


Gazipaşa´nın fair play gururu Güncel Gazipaşa´nın fair play gururu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından 14-60 yaş arası okuma yazma oranını yüzde 100´e çıkardığı için kariyer dalında 2005 yılı Fair Play Ödülü ile taçlandırılan Gazipaşa kaymakamlığı, yaylalarda bile kurs düzenledi.


5. Karain Model Uçak Yarışları Güncel 5. Karain Model Uçak Yarışları

Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şubesi´nin düzenleyeceği ´´5. Karain Model Uçak Yarışları´´, 27-28 Mayıs tarihlerinde Karain Havaalanında yapılacak.


Rusya´ya ihracatta teknik sorun aşıldı Güncel Rusya´ya ihracatta teknik sorun aşıldı

Antalya Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği (AYSMİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Rusya´ya ihracatta analiz konusunda yaşanan sorunların Tarım ve Köyişleri Bakanlığı´nın aldığı önlemlerle çözüldüğünü, bundan sonra fiyat ve kalite yönünden bir sorun yaşanmazsa, Rusya´ya ihracatın artacağını söyledi.


Kumluca trafiğini rahatlatıcı önlem... Güncel Kumluca trafiğini rahatlatıcı önlem...

Kumluca ilçesinde, yolcu otobüslerinin şehir içinde duraklama ve yolcu indirme, bindirme yapması yasaklandı.


Köy çocuklarının sıcak çorba sevinci... Güncel Köy çocuklarının sıcak çorba sevinci...

Taşımalı eğitim kapsamında Gazipaşa ilçesindeki Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okuluna gelen köy çocuklarına, sabahları çorba verilmeye başlandı.


İnfaz koruma memurluğu için yoğun başvuru Güncel İnfaz koruma memurluğu için yoğun başvuru

Antalya il merkezi ve ilçelerdeki cezaevlerinde görevlendirilmek üzere alınacak 100 kişilik infaz koruma memurluğu sınavına, 1005 kişi başvurdu.


25 YTL´ye tatil Güncel 25 YTL´ye tatil

Manavgat ilçesinde faaliyet gösteren dört yıldızlı bir turistik tesis, bu ay süresince fiyatını kişi başı her şey dahil günlük 25 YTL´ye düşürdü.


Korkuteli´de ´tetanos´ uyarısı Güncel Korkuteli´de ´tetanos´ uyarısı

Korkuteli Sağlık Grup Başkanlığı, ´Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre her yıl dünyada 450 bin bebek, yaşamlarının ilk ayı içinde yeni doğan tetanosuna ve 40 bin anne de anne tetanosuna bağlı olarak ölüyor´ dedi.


Denizciliğin sorunları masaya yatırıldı Güncel Denizciliğin sorunları masaya yatırıldı

Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Metin Kalkavan, ticari turizm teknelerinin, ikinci sicile kayıt yaptırmaları gerektiğini belirterek, ´´Kayıt yaptırmayanlar, kayıt dışıdır. İhbar ediyorum´´ dedi.


Sarıkaya, yayınladığı talimata tur teknelerinde mutlaka uyulması gerektiğini belirtti Güncel Sarıkaya, yayınladığı talimata tur teknelerinde mutlaka uyulması gerektiğini belirtti

Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, turizm sezonu öncesinde yayınladığı talimata tur teknelerinde mutlaka uyulması gerektiğini bildirdi.


Okullarda şiddete psikolojik yaklaşım... Güncel Okullarda şiddete psikolojik yaklaşım...

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikiyatrik Hizmetler Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Metin Pişkin, ´´Bir toplumda kabadayılık yapmak, şiddeti bir sorun çözme yöntemi olarak kullanmak itibar görüyorsa, çocuklar bunu izleyecektir´´ dedi.


Yatçılara müjdeli haber... Güncel Yatçılara müjdeli haber...

Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Metin Kalkavan, Maliye Bakanlığı´nın Motorlu Taşıtlar Vergisi´nde (MTV) yeni düzenlemeler yapacağını belirterek, ´´MTV´deki yeni düzenlemelerle iç piyasada küçük yat üretimi patlaması yaşanacak´´ dedi.


İl Genel Meclisi Komisyonu, Aksu Çayı´nda inceleme yaptı Güncel İl Genel Meclisi Komisyonu, Aksu Çayı´nda inceleme yaptı

İl Genel Meclisi Taş ve Kum Ocakları Araştırma Komisyonu, il merkezine bağlı Aksu beldesindeki kum ocaklarında inceleme yaptı.


Lara Kent Parkı için eylem... Güncel Lara Kent Parkı için eylem...

Antalya´da bazı sivil toplum örgütleri ve meslek odaları tarafından oluşturulan ´´Lara´yı Kurtarma Komitesi´´, Lara Kent Parkı tahsisinin iptali için bir dizi eylem kararı aldı.


Sorgun ormanında ´Sorgun başlangıç olsun´ pikniği... Güncel Sorgun ormanında ´Sorgun başlangıç olsun´ pikniği...

Side Doğa Gönüllüleri Platformunca, Sorgun Ormanı´nda, ´´Sorgun başlangıç olsun´ adıyla bir piknik düzenlendi.


Denizciliğin sorunları masaya yatırıldı Güncel Denizciliğin sorunları masaya yatırıldı

AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, toplumun denizi kulanma anlayışının yeterince gelişmediğini belirterek, ´´Daha denizci bir toplum olamadık ama yılmıyoruz, çalışmalara devam ediyoruz´´ dedi.


Alanya´da çok programlı lise açıldı Güncel Alanya´da çok programlı lise açıldı

Alanya´da, Demirtaş Mehmet Müftüoğlu Çok Programlı Lisesi hizmete açıldı. Demirtaş beldesinde kullanılmayan bir ilköğretim okulunun binasındaki tadilatla yaptırılan lisenin açılış törenine, Kaymakam Günhan Sarıkaya, Demirtaş Belediye Başkanı Mustafa Karagöz, diğer yetkililer, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.


Alanya´da muz depolama tesisi hizmete açıldı Güncel Alanya´da muz depolama tesisi hizmete açıldı

Alanya´ya bağlı Demirtaş beldesinde Köylere Hizmet Götürme Birliğince yaptırılan Muz Depolama ve Ambalajlama Tesisi törenle hizmete açıldı.


ALTSO’dan İnşaat Yasağı Açıklaması Güncel ALTSO’dan İnşaat Yasağı Açıklaması

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ‘nın İnaşaat Firmalarının temsil edildiği 5’inci Meslek Komitesi Başkanı Ali Kamburoğlu, yaklaşan İnşaat Yasağına ilişkin açıklamalarda bulundu.


Dikmetaş Yaylası´nda yıllardır yaşanan içme suyu sorunu çözüldü Güncel Dikmetaş Yaylası´nda yıllardır yaşanan içme suyu sorunu çözüldü

Alanya´daki Dikmetaş Yaylası´nda yıllardır yaşanan içme suyu sorunu çözüldü. Alanya´nın Demirtaş beldesine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Dikmetaş Yaylası´nda yaşanan su sıkıntısı sona eriyor.


Lara´yı Kurtarma Komitesi, Ankara´ya yürüyecek Güncel Lara´yı Kurtarma Komitesi, Ankara´ya yürüyecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın, Lara´yı Limak şirketine tahsis etmesine tepkiler sürüyor. Antalya´da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ve meslek odaları Lara Kent Parkı için Ankara´ya yürüme kararı aldı.


Alanya Belgesel Film Günleri´ne turistler büyük ilgi gösteriyor Güncel Alanya Belgesel Film Günleri´ne turistler büyük ilgi gösteriyor

Alanya´da bu yıl 5.´si düzenlenen ´Belgesel Film Günleri´ne turistler büyük ilgi gösteriyor. Yönetmenliğini Jochen-Gülseren Suzan Menzel çiftinin yaptığı ve yerleşik yabancıların anlatıldığı Yeni Vatan Alanya isimli belgesel filmi, ilçede bulunan yabancılardan büyük ilgi gördü.


Antalyalı kursiyerler yıl sonu sergisine hazırlanıyor Güncel Antalyalı kursiyerler yıl sonu sergisine hazırlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, vatandaşları meslek sahibi yapmak ve istihdama katkıda bulunmak hedefi doğrultusunda açılan ücretsiz mesleki eğitim kursları sürüyor.


Gazipaşa´da fair play heyecanı... Güncel Gazipaşa´da fair play heyecanı...

Gazipaşa girişine ´´Fair Play Anıtı´´ dikilecek. Gazipaşa kaymakamlığının, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi´nce, ´´Ulusal Eğitime Destek Kampanyası´´ ile ilçede 16-60 yaş arasındaki okuma yazma oranının yüzde 100´e yükseltilmesi dolayısıyla, ´´Fair Play Büyük Ödülü´´ne layık görülmesi üzerine, ´´Fair Play Anıtı´´ dikilmesine karar verildi.


İsrail asıllı işadamının yatı denize indi Güncel İsrail asıllı işadamının yatı denize indi

İsrail asıllı iş adamı Sammy Shamoon tarafından, eşi için yaptırılan ve 8 milyon Avro´ya mal olan ultra lüks yat, Antalya´da denize indirildi.


LPG sektörü çalışanları eğitilecek Güncel LPG sektörü çalışanları eğitilecek

Likit Petrol Gazı (LPG) sektöründe hizmet veren 400 bin çalışan, Makine Mühendisleri Odası (MMO) tarafından eğitilecek.


Elmalı´nın vergi rekortmenleri belli oldu Güncel Elmalı´nın vergi rekortmenleri belli oldu

Elmalı Vergi Dairesine kayıtlı mükellefler arasında, 2005 yılı kurumlar vergisi vergi rekortmeni Sarıoğlu Otomotiv Ltd. oldu.


Akseki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´ndan yardım... Güncel Akseki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´ndan yardım...

Akseki´de, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca nisan ayında, yardıma muhtaç olduğu belirlenen vatandaşlara toplam 21 bin 890 YTL yardım yapıldı.


Muratpaşa’nın 5. Kapalı Pazarı Çağlayan Mahallesi’nde açıldı Güncel Muratpaşa’nın 5. Kapalı Pazarı Çağlayan Mahallesi’nde açıldı

Muratpaşa Belediyesi tarafından sokak pazarcılığının ortadan kaldırılması, vatandaşların hijyenik ve rahat ortamlarda alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında 5’incisi Çağlayan Mahallesi’nde yapılan Kapalı Pazar Yeri ve Spor Alanları, düzenlenen törenle açıldı.


Başarılı sporcular ödüllendirildi Güncel Başarılı sporcular ödüllendirildi

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Serik İlçesi´nde düzenlenen Serbest Güreş Şampiyonası´nda dereceye giren öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hoplar ve Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu´yu makamında ziyaret etti.


Alanya´da dolmuş şoförlerine şort yasağı Güncel Alanya´da dolmuş şoförlerine şort yasağı

Alanya İlçesi´nde kooperatif başkanlarıyla bir araya gelen Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, şortlu, atletli ve terlikli şoför istemediğini söyledi.


Demre´de dev yatlar denizle buluşmaya başladı Güncel Demre´de dev yatlar denizle buluşmaya başladı

Demre´de, her yıl binlerce turisti Kekova´ya taşıyan dev yatlar denizle buluşmaya başladı.


Kadriyeli minik izciler yemin etti Güncel Kadriyeli minik izciler yemin etti

Serik İlçesi´ne bağlı Kadriye Beldesi´nde, Burhanettin Kaya İlköğretim Okulu izcileri düzenlenen gecede yemin etti.


Öğrenciler çiftçilerle buluştu Güncel Öğrenciler çiftçilerle buluştu

Korkuteli´deki Meslek Yüksekokulu´nun Bitkisel Üretim Programı öğrencileri, mantar üreticilerine ´Hastalık ve Zararları´ konulu bir sunuş yaptı.


Kadın çiftçiler bölge şampiyonu Antalya´dan... Güncel Kadın çiftçiler bölge şampiyonu Antalya´dan...

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü´nce 3 yıldan beri düzenlenen, ´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´ yarışmasının 2. ayağını oluşturan bölge yarışması 11 ilin birincilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Yaş meyve sebzenin sorunları masaya yatırılıyor Güncel Yaş meyve sebzenin sorunları masaya yatırılıyor

TBMM Yaş Meyve, Sebze ve Kesme Çiçek ile Narenciye Üretim ve İhracatındaki Sorunları Araştırma Komisyonu Başkanı Ali Er, Türk tarımının yeniden yapılandırılması ve dünyada rekabet edebilmesi için her türlü çalışmayı yapacaklarının söyledi.


Topraksız tarım semineri... Güncel Topraksız tarım semineri...

Kumluca ilçesindeki Akdeniz Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu öğrencilerine, topraksız tarımın avantajları ve dezavantajları konulu seminer verildi.


Akseki´de iki yıl önce oluşturulan çiftlikteki lama sayısı 14´ten 26´ya yükseldi Güncel Akseki´de iki yıl önce oluşturulan çiftlikteki lama sayısı 14´ten 26´ya yükseldi

Akseki´de iki yıl önce oluşturulan çiftlikteki lama sayısı 14´ten 26´ya yükseldi. Emiraşıklar köyünde iki yıl önce lama çiftliği kuran Turizmci Mustafa Kaya´nın Amerika´dan getirttiği lama ve alpakalar, bölgeye uyum sağladı.


Kemer´den Antalya´ya yeni bir başlangıç... Güncel Kemer´den Antalya´ya yeni bir başlangıç...

Kemer´e gelen bir grup yerli ve yabancı turist, bir yandan tatil yaparken, diğer yandan yaşadıkları iç ve dış mekanlarda hayatlarını olumsuzluklardan korumak için eğitim alıyor.


Gazipaşa Belediyesi´nden kültürel hizmet... Güncel Gazipaşa Belediyesi´nden kültürel hizmet...

Gazipaşa Belediyesi kültürel hizmetleri çerçevesinde, İstanbul Nokta Tiyatrosu´nun ´´Ekmek Arası Hayat´´ adlı oyununu Gazipaşalılar ücretsiz izledi.


Köy çocuklarından ´akıllı kalem´ projesi... Güncel Köy çocuklarından ´akıllı kalem´ projesi...

İlköğretim okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen ´´Bu Benim Projem´´ yarışmasının finaline, Antalya´nın Gazipaşa ilçesine bağlı Galadran (Yakacık) köyünden 2 öğrenci ´´Akıllı Kalem´´ projesi ile katılacak.


ALSİAD, patronları eğitmeye talip... Güncel ALSİAD, patronları eğitmeye talip...

Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) Başkanı Ali Toprak, Alanya´da, iş dünyasının kalitesini yükseltmek amacıyla patronlara yönelik eğitim faaliyetleri başlatacaklarını açıkladı.


Turizm cennetinde moloz kirliliği Güncel Turizm cennetinde moloz kirliliği

Kemer´e bağlı Çamyuva beldesinde denize 100 metre uzaklıktaki alana atılan moloz ve çöpler, görenleri hayrete düşürüyor. Bir şahıs ile hazineye bağlı araziden kum alınmasıyla oluşan çukurlara dökülen çöpler, çevre sağlığını tehdit ediyor.


Likya uygarlığı belgeseli hazırlanıyor Güncel Likya uygarlığı belgeseli hazırlanıyor

Avusturya Devlet Televizyonundan (ORF) bir ekip, ´´Batmayan Güneş: Likya Uygarlığı´´ belgeselinin çekimleri için Demre´ye geldi.


AESOB´dan alışveriş merkezi tepkisi... Güncel AESOB´dan alışveriş merkezi tepkisi...

AESOB Başkanı Orhan Tolunay, şehir merkezine yapılan büyük alışveriş merkezlerine karşı olduklarını belirtti.


Tabip Odası´nda görev dağılımı... Güncel Tabip Odası´nda görev dağılımı...

Antalya Tabip Odası başkanlığına Gültekin Süleymanlar seçildi. Tabip Odasından yapılan yazılı açıklamaya göre, 29-30 Nisan tarihlerinde yapılan Antalya Tabip Odası Genel Kurul toplantısında seçilen yönetim kurulu görev dağılımı yaptı.


Akseki´de çekirgeyle mücadele başladı Güncel Akseki´de çekirgeyle mücadele başladı

Akseki ve 14 köyünde çekirgeyle ilaçlı mücadele çalışması başlatıldı. İlçe Tarım Müdürü Mehmet Sait Uysal, mücadele çalışmalarının, 4 işçi ve 3 teknik elemanla yürütüldüğünü bildirdi. İlaçlamada toplam 60 litre ilaç kullanılacağını vurgulayan Uysal, mücadelenin atomizörler kullanılarak yapıldığını belirtti.


Suluin Mağarası´nda belgesel çekimi... Güncel Suluin Mağarası´nda belgesel çekimi...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu ve AÜ Sualtı Kulübü dalış ekibi, Asya kıtasının en derin su altı mağarası olarak bilinen Suluin Mağarası´na dalış gerçekleştirdi ve belgesel film çekti.


Korkuteli sanayi esnafı 3 bin kişiye yemek verdi Güncel Korkuteli sanayi esnafı 3 bin kişiye yemek verdi

Korkuteli´de sanayi esnafı, Birlik Beraberlik ve Dayanışma adı altında 3 bin kişiye yemek verdi. Dayanışma ve yardımlaşma yemeğinde, 7 kazan pilav, 1 ton tavuk, 4 kazan çorba, 5 kazan cacık, 5 kazan zerde tatlısı misafirlere ikram edildi.


Alman öğrenciler Kaş´ta... Güncel Alman öğrenciler Kaş´ta...

Almanya´nın Kassel kentinden 23 öğrenci, Kaş´a geldi. Kassel´deki Offenen Shule Waldau okulunun öğrencileri, öğretmenleriyle kardeş Kaş Merkez İlköğretim Okulunun davetlisi olarak geldikleri ilçede, öğrenci ve öğretmenler tarafından karşılandı.


Kargıcak Belediyesi´nden katı atık tesisine ret... Güncel Kargıcak Belediyesi´nden katı atık tesisine ret...

Alanya´nın Kargıcak Belediye Meclisi, beldeye yapılması düşünülen katı atık tesisi için ´´ret´´ kararı verdi.


Herkes keserken, o portakal fidanı dikti Güncel Herkes keserken, o portakal fidanı dikti

Portakal fiyatlarının çiftçiyi memnun etmemesi nedeniyle, ağaçlar bir bir kesilirken, Demreli çiftçi Sait Ülker, yeni portakal bahçeleri oluşturuyor.


Muhtarlar Derneği Başkanı Demir´den kurumlara teşekkür... Güncel Muhtarlar Derneği Başkanı Demir´den kurumlara teşekkür...

Serik´teki Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kürüş Köyü Muhtarı Halil Demir, yapılan çalışmalarda muhtarlara yardımlarını esirgemeyen kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.


Korkuteli´de ´mantar´ masaya yatırılacak Güncel Korkuteli´de ´mantar´ masaya yatırılacak

Korkuteli İlçesi´nde toplanacak TBMM Yaş Sebze ve Meyve Araştırma Komisyonu, mantar üretimiyle ilgili sorunları masaya yatıracak.


Uğurlu: ´Engel olmasalar kanalizasyonu daha çabuk tamamlarız´ Güncel Uğurlu: ´Engel olmasalar kanalizasyonu daha çabuk tamamlarız´

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, ilçenin en büyük problemi olan arıtma ve kanalizasyon çalışmalarını bazı siyasi parti temsilcileri ile su patlaklarının yavaşlattığını söyledi.


Çocuklarını sokakta zorla çalıştıran 4 aileye 250´şer YTL ceza verildi Güncel Çocuklarını sokakta zorla çalıştıran 4 aileye 250´şer YTL ceza verildi

Alanya´da çocuklarını sokakta zorla çalıştırdığı tespit edilen 4 aileye para cezası verildi. Her aileye 250´şer YTL ceza kesen Alanya Belediyesi, cezaları ödemeyen aileler hakkında yasal işlem başlatacak.


Alanya Orman İşletme Müdürlüğü yeni yangın sezonuna hazır Güncel Alanya Orman İşletme Müdürlüğü yeni yangın sezonuna hazır

Alanya Orman İşletme Müdürlüğü 1 Haziran´da başlayacak yangın sezonu öncesi hazırlıklarını tamamladı. İlçede bulunan 106 bin hektar ormanı korumakla görevli olan İşletme Müdürlüğü, dürbünlerle 5 izleme kulesinden ormanı 24 saat gözetim altında tutacak.


Dünya avukatları futbol için Antalya´ya gelecek Güncel Dünya avukatları futbol için Antalya´ya gelecek

13. Dünya Avukatları Futbol Turnuvası, 19-29 Mayıs tarihleri arasında Antalya´da gerçekleştirilecek. Antalya, şampiyona için 30 ülkeden gelecek, bin 500 avukatı ağırlayacak.


Antalyalı çiçekçiler Anneler Günü´ne hazır... Güncel Antalyalı çiçekçiler Anneler Günü´ne hazır...

Antalyalı çiçekçiler, anneler günü hazırlıklarını tamamladı. Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı Mehmet Soydal, düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs´ta kutlanacak Anneler Günü için Antalyalı çiçekçilerin tüm hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.


Aşırı korumacılık, ergenin güvenini sarsabiliyor Güncel Aşırı korumacılık, ergenin güvenini sarsabiliyor

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nebi Sümer, ergenlik çağında anne ve babanın aşırı korumacı tavırlarının, ergenin kendine olan güvenini sarsabileceğini bildirdi.


Anneler Günü´nde Sibel Can konseri... Güncel Anneler Günü´nde Sibel Can konseri...

Kemer´e bağlı Tekirova beldesinde düzenlenecek anneler günü kutlamasında Sibel Can konser verecek. Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, yaptığı yazılı açıklamada, belediye tarafından 14 Mayıs anneler gününde kutlama gerçekleştireceklerini belirterek, bunun geleneksel hale getirileceğini bildirdi.


Kazakistan´da Kemer tanıtımı Güncel Kazakistan´da Kemer tanıtımı

Kazakistan´da düzenlenen turizm fuarında, Kemer tanıtıldı. Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras yaptığı yazılı açıklamada, Kazakistan´da 27-29 Nisan tarihlerinde düzenlenen turizm fuarına katıldıklarını bildirdi.


Zafer Anaokulu kalite ödülüne aday oldu Güncel Zafer Anaokulu kalite ödülüne aday oldu

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Zafer Anaokulunda yaptıkları denetleme sonucu, okulu ´´Kaliteli ekip´´ ve ´´Kaliteli kurum´´ kategorilerinde ödüle aday gösterdi.


Antalya´ya yeni tekne yapım ve çekek yeri müjdesi... Güncel Antalya´ya yeni tekne yapım ve çekek yeri müjdesi...

Denizcilik Müsteşarlığı Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürü Sami Kabaş, Antalya´da Manavgat Irmağı doğusunda 440 dönümlük alanın, tekne yapım ve çekek yeri olarak belirlendiğini bildirdi.


Cumhuriyet Meydanı´nda yer alan 11 adet dükkanın ihalesi yapıldı Güncel Cumhuriyet Meydanı´nda yer alan 11 adet dükkanın ihalesi yapıldı

Halen yapım çalışmaları devam eden ve ay sonunda tamamlanacak olan Cumhuriyet Meydanında yer alan 11 adet dükkanın ihalesi Kemer Belediyesi Meclis salonunda Hasan Şeker ‘in başkanlığında encümen huzurunda gerçekleştirildi.


Atatürk stadyumu koltuklarına kavuştu Güncel Atatürk stadyumu koltuklarına kavuştu

Korkuteli´de 1973 yılında inşa edilen ve bu tarihten sonra onarımı yapılmayan 100. Yıl Atatürk Stadyumu´na Antalya Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından koltuklar gönderilerek monte edildi.


Korkuteli İlçe Başkanı Akdeniz: ´Baykal, AK Parti´ye hakaret ediyor´ Güncel Korkuteli İlçe Başkanı Akdeniz: ´Baykal, AK Parti´ye hakaret ediyor´

AK Parti Antalya Korkuteli İlçe Başkanı Mustafa Akdeniz, ´Yeni TMK ile terörist başı affedilecek´ diyenlerin AK Parti´ye hakaret ettiğini söyledi.


CHP´den parti içi eğitim seferberliği... Güncel CHP´den parti içi eğitim seferberliği...

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Örgütü, parti içi eğitim seferberliği düzenledi. CHP Antalya İl Başkanlığı´ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, bir süredir ön hazırlık çalışmaları yürütülen Parti İçi Eğitim Seferberliği Projesi´nin hazırlıkları tamamlandı.


Kemer-1 bölgesinde çalışmalar sürüyor Güncel Kemer-1 bölgesinde çalışmalar sürüyor

Kemer´de Kemer-1 bölgesinde asfalt çalışmaları sürüyor. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, asfaltlama çalışmaları devam eden Kemer-1 bölgesinde incelemelerde bulundu.


Antalya´da yaz etkinlikleri başlıyor Güncel Antalya´da yaz etkinlikleri başlıyor

Antalya Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu yaz etkinlikleri, 13 Mayıs´ta başlayacak. Hedef Sanat Production´dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu´nda yaz etkinlikleri 13 Mayıs Cumartesi günü Teoman konseri ile başlayacak.


Antalya Havalimanı birinci pisti yenileniyor Güncel Antalya Havalimanı birinci pisti yenileniyor

Antalya Uluslararası Havalimanı´nın 32 yıl önce inşa edilen 1. pisti, onarıma alındı. Antalya Uluslararası Havalimanı Mülki Amiri Vali Yardımcısı Hayreddin Balcıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, 1974 yılından beri kullanılan birinci pistin yıprandığını söyledi


Halk otobüslerinde rant iddiası Güncel Halk otobüslerinde rant iddiası

AK Parti Antalya İl Başkanı Hazma Taş, Antalya´da 30 halk otobüsünün korsan çalıştığını iddia etti.


Yeni kampüs binasının yapımı tüm hızıyla sürüyor Güncel Yeni kampüs binasının yapımı tüm hızıyla sürüyor

Korkuteli Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından 7 Aralık 2004 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın ile yapılan protokol sonrası yapımına başlanan yeni kampus binasında, çalışmalar son hızıyla devam ediyor.


Korkuteli Meslek Yüksekokulu öğrencileri mantar üretim tesislerini gezdi Güncel Korkuteli Meslek Yüksekokulu öğrencileri mantar üretim tesislerini gezdi

Korkuteli Meslek Yüksek Okulu Bitkisel Üretim Bölümü öğrencileri, ´Mantar yetiştiriciliği tekniği´ konulu derslerini araştırmak ve öğrenmek amacıyla mantar üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.


Korkuteli´de ekilen sertifikalı buğday tohumu filizlendi Güncel Korkuteli´de ekilen sertifikalı buğday tohumu filizlendi

Korkuteli´de geçen yıl tarım ilçe müdürlüğü tarafından verilen ve çiftçiler tarafından ilk kez ekilen sertifikalı buğdayın zamanında filizlenmesi çiftçileri sevindirdi.


Kumluca Koleji öğrencisi, güreşte bölge birincisi oldu Güncel Kumluca Koleji öğrencisi, güreşte bölge birincisi oldu

Özel okullar arası Ege ve Akdeniz Bölgesi Güreş turnuvasında Özel Kumluca Koleji 35 kiloda altın madalyanın sahibi oldu.


Paskalya Bayramı yaş meyve sebze ihracatını hareketlendirdi Güncel Paskalya Bayramı yaş meyve sebze ihracatını hareketlendirdi

Hristiyan dünyasının en büyük dini bayramı olarak bilinen Paskalya Bayramı, Nisan ayında sebze meyve ihracatını hareketlendirdi. Son üç aydır Avrupa´da baş gösteren sorunlardan dolayı sıkıntılı günler yaşayan ihracat Paskalya ile ivme kazandı.


Alanya polisinden plajda ´maganda´ operasyonu... Güncel Alanya polisinden plajda ´maganda´ operasyonu...

Alanya plajlarında turistleri rahatsız eden magandaların sayısının artması üzerine polis, plaja bir operasyon düzenledi. ´Kleopatra 1´ adlı operasyonda çevrelerini rahatsız edenler plajdan uzaklaştırıldı.


81 ilin yemek ve elişleri dünyaya tanıtılacak Güncel 81 ilin yemek ve elişleri dünyaya tanıtılacak

Antalya´da kurulacak ´´Şehr-i Aşiyan´´ adlı alışveriş merkezinde, Türkiye´nin 81 ilinin yöresel yemekleriyle el işleri tanıtılıp, satılacak.


Çiftçiye ´yonca ekin´ çağrısı... Güncel Çiftçiye ´yonca ekin´ çağrısı...

Gazipaşa Tarım İlçe Müdürlüğü, yöre çiftçisine ´´Yonca ekin´´ çağrısı yaptı. Gazipaşa Tarım İlçe Müdürü Hasan Aslan ve Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Hasan Çelik, Beyobası köyünde yonca eken çiftçilerin tarlalarında incelemede bulundular.


Alanya´da ekmeğe zam... Güncel Alanya´da ekmeğe zam...

Alanya´da 25 YKr´den satışa sunulan 200 gram ekmeğin fiyatı yüzde 20´lik zamla 30 YKr´ye yükseltildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69169 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...