Perşembe, 20 Haziran 2019
Gazipaşa´da havaalanının ihale sevinci... Güncel Gazipaşa´da havaalanının ihale sevinci...

Gazipaşa´da atıl vaziyette bulunan havaalanının ihale ilanı, Gazipaşalılar´ı sevindirdi. Gazipaşa Havaalanı´nın ihale ilanının, resmi ve ulusal gazetelerde yayınlanmasının ardından, bazı muhtar ve vatandaşlar, Gazipaşa AK Parti İlçe binasında toplandı.


Alanya´da hırsızlık zanlısına linç girişimi... Güncel Alanya´da hırsızlık zanlısına linç girişimi...

Alanya´da polis tarafından girdiği dairede yakalanan hırsızlık zanlısı, hırsız olmadığını ve evde yaşayan kadınla aşk yaşadığını söyleyince apartman sakinlerinin saldırısına uğradı.


Antalya´da ´mıknatıs´ operasyonu... Güncel Antalya´da ´mıknatıs´ operasyonu...

Manavgat İlçesi´nde turistlere ait kredi kartlarının şifrelerini kopyalayarak, bu yöntemle 5 milyon Euro kazanç sağlayan şebeke, polis tarafından çökertildi.


Avdan Köyü´nde küçükbaş hayvan dağıtım töreni... Güncel Avdan Köyü´nde küçükbaş hayvan dağıtım töreni...

Korkuteli İlçesi´ne bağlı Avdan Köyü´nde, Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi çerçevesinde 50 aileye 50´şer baş damızlık koyun ve 2´şer koç olmak üzere toplam 2 bin 600 küçükbaş hayvan dağıtıldı.


Eğitim-Sen´den okullarda şiddete kınama... Güncel Eğitim-Sen´den okullarda şiddete kınama...

Eğitim-Sen Manavgat Temsilcisi Talip Tekin, ´Okullarda yaşanan şiddet ve çeteleşme eğitim sistemini tehdit ediyor´ dedi.


Pazarcılar Federasyon Başkanı Manavgat´ı ziyaret etti Güncel Pazarcılar Federasyon Başkanı Manavgat´ı ziyaret etti

Türkiye Sebzeciler, Meyveciler, Seyyar Pazarcılar, Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çakman ve yönetim kurulu üyeleri, Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası´nı ziyaret etti.


Alanya Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde kameralı sistem Güncel Alanya Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde kameralı sistem

Alanya Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde yatan hastalar, yakınları tarafından kameralar aracılığıyla izlenebilecek.


Kursiyerlerden Evcilmen´e teşekkür... Güncel Kursiyerlerden Evcilmen´e teşekkür...

Muratpaşa Belediyesi´nce Ermenek ve Dutlubahçe mahallelerinde düzenlenen seramik ve giyim kurslarına katılan bayanlar, kendilerine böyle bir olanak sağlandığı için Başkan Süleyman Evcilmen´e teşekkür etti.


Serik´te genel sağlık sigortası protestosu... Güncel Serik´te genel sağlık sigortası protestosu...

Serik´teKamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Serik Temsilciliği tarafından hükümetin yasalaştırmak istediği Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı´na karşı referandum başlatıldı.


Serik´te ´Çanakkale´ sergisi... Güncel Serik´te ´Çanakkale´ sergisi...

Serik İlçesi´ndeki Cumhuriyet İlköğretim kulu´nda, ´Çanakkale resimleri´ sergisi açıldı.


´Görevine son verilmeli´ görüşü... Güncel ´Görevine son verilmeli´ görüşü...

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı´nın, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Alaaddin Aytekin´in ´´oda organlarındaki görevine son verilmesi gerektiği´´ yönündeki görüşünü, ilgili yazıyla ´´karar için´´ KUTSO başkanlığı ile oda meclisine gönderdiği bildirildi.


Belek´te kadınlara yönelik kurslar... Güncel Belek´te kadınlara yönelik kurslar...

Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde kadınlara yönelik boyama, dikiş-nakış kursları açıldı.


Köy ilköğretim okullarına yardım kampanyası Güncel Köy ilköğretim okullarına yardım kampanyası

Korkuteli Meslek Yüksekokulu ve Antalya Üniversite Sosyal Dayanışma Derneği´nce gerçekleştirilen Korkuteli Köy İlköğretim Okullarına Yardım Kampanyası´nın sürdüğü bildirildi.


Antalya´da bir kadın, kendini yakmak istedi Güncel Antalya´da bir kadın, kendini yakmak istedi

Antalya´da bir kadın, kendini yakmak istedi. Alınan bilgiye göre, Sinan Mahallesi´nde tekstil işletmesi bulunan Ayşe Y. (35), ´´yemeğe çıkıyorum´´ diyerek işyerinin üst katına çıktı. Burada üzerine benzin döken genç kadın, bir anda alev alarak yanmaya başladı.


Kaldığı otelin balkonundan düşen Polonyalı turist öldü Güncel Kaldığı otelin balkonundan düşen Polonyalı turist öldü

Alanya´da, alkollüyken kaldığı otelin 5. katından düştüğü iddia edilen Polonyalı turist hayatını kaybetti.


Aşçıların acı kaybı... Güncel Aşçıların acı kaybı...

Mengen Anadolu Aşçılık ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Fatih Kılıç (49) Antalya´da geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.


Gazipaşa Havaalanı´nı özel sektör işletecek Güncel Gazipaşa Havaalanı´nı özel sektör işletecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Antalya-Gazipaşa Hava Alanı´nın işletme hakkını ihaleye çıkardı.


Alman turizmciler Antalya´da toplandı Güncel Alman turizmciler Antalya´da toplandı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Türk turizm sektörünün önemli hedefleri bulunduğunu belirterek, ´´Turizmde rekabetin öncel koşulu, destinasyon kalitesinin yükseltilmesidir´´ dedi.


Öğrenciler çevre kulübü kurdular Güncel Öğrenciler çevre kulübü kurdular

Manavgat Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri, çevre kulübü kurdular. İngilizce Öğretmeni Rengin Albayrak, yaptığı açıklamada, 30´a yakın öğrencinin üye olduğu Çevre Kulübü kurduklarını kaydetti.


Gazipaşa turizm imar planı... Güncel Gazipaşa turizm imar planı...

Gazipaşa ilçesi turizm imar planı, Koruma Kurulu Toplantısı´nda kabul edildi. Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, yaptığı açıklamada, Alanya Müzesi´nde yapılan Koruma Kurulu Toplantısı´nda, 17 yıl onaylanmayı bekleyen Gazipaşa turizm imar planının onaylandığını bildirdi.


Engelli sporculardan Yıldız´a teşekkür... Güncel Engelli sporculardan Yıldız´a teşekkür...

Manavgat´ta, İşitme Engelliler Spor Kulübü yöneticileri ve üyeleri, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atila Yıldız´ı makamında ziyaret etti.


´Sağlık çalışanları kimin için tehdittir?´ Güncel ´Sağlık çalışanları kimin için tehdittir?´

Bundan birkaç gün önce, yeni çıkarılacak sağlık yasası ile ilgili olarak gösterilen tepkilere ortak olan bazı sağlıkçıların referandum sandığı koyma isteği beraberinde bazı olayların da gelişmesine neden olmuştu.


´Yargıya gölge düşürüyorlar´ Güncel ´Yargıya gölge düşürüyorlar´

Dokuma konusu yeniden alevlenirken DYP İl Başkanı Ahmet Kiştin sert çıktı. Dokuma ile ilgili olarak düzenlenen basın toplantısının ardından siyasiler bir kez daha ayağa kalktı.


Dokumaya yine dokundular Güncel Dokumaya yine dokundular

Antalya´da kamuoyunu uzunca bir süre meşgul eden Dokuma projesi yavaş yavaş gazete sütunlarındaki yerini kaybetmeye başlamıştı. Kapanan ve kabuk tutmak üzere olan bu yara, dün düzenlenen bir basın toplantısıyla yeniden ´kaşındı´ ve kabuk kaldırıldı.


Sertikifikalı inşaat usta sayısı artıyor Güncel Sertikifikalı inşaat usta sayısı artıyor

Antalya Valiliği ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), İmar ve İskan İl Müdürlüğü, Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, İnşaat Müteahhitleri Derneği, İnşaat Taşeron ve Ustalar Derneği katkılarıyla düzenlenen 11´inci Betonarme-Kalıpçı-Demirci ile Duvarcı Ustaları Eğitimi´ni tamamlayan ustalara sertifikaları, törenle verildi.


Noel Baba Kilisesi elektriğe kavuştu Güncel Noel Baba Kilisesi elektriğe kavuştu

Elektrik abonesi olmadığı ve yüklü miktarda borcu bulunduğu gerekçesiyle 28 Şubat´ta elektrikleri kesilen Noel Baba Kilisesi aydınlandı.


Kaçak kum, çakıl ve taş ocaklarına baskın... Güncel Kaçak kum, çakıl ve taş ocaklarına baskın...

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Bilal Özgür, kaçak ve ruhsatsız çalışan kum, çakıl ve taş ocaklarına taviz vermeyeceklerini bildirdi.


Yatırım Finansman´ın Antalya toplantısı... Güncel Yatırım Finansman´ın Antalya toplantısı...

Yatırım Finansman Menkul Değerler Şirketi, ´´30. Yıl Yatırımcı Buluşmaları´´ toplantılarının ilkini Antalya´da gerçekleştirdi. Türkiye´nin ilk sermaye piyasası aracı kuruluşu olduğu bildirilen Yatırım Finansman Menkul Değerler Şirketi, Antalyalı yatırımcılarla bir araya geldi.


En uzun pasta rekoru denemesi için sponsor aranıyor Güncel En uzun pasta rekoru denemesi için sponsor aranıyor

Alanya´da faaliyet gösteren Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği, en uzun pasta rekoru denemesi için sponsor arıyor.


Türkiye´de golf turizmi... Güncel Türkiye´de golf turizmi...

Çam ormanlarının zümrüt yeşili ile Akdeniz mavisinin buluştuğu Antalya Belek´te hizmet veren Kempinski The Dome´un Genel Müdürü Volkan Şimşek, Türkiye´de golf turizminin daha çok yeni başlayan ve en doğru turizm alternatifi olduğunu belirterek, yüksek gelirli turistlerin Türkiye´ye gelmesinin golf turizmiyle mümkün olacağını söyledi.


Mizah yazarı Gani Müjde: ´Televizyon kanallarında şiddet içerikli dizi ve filmler kaldırılma Güncel Mizah yazarı Gani Müjde: ´Televizyon kanallarında şiddet içerikli dizi ve filmler kaldırılma

Mizah yazarı Gani Müjde, son günlerde yurt genelinde öğrenci kavgalarının oluşmasında televizyon kanallarında yayınlanan şiddet içerikli film ve dizilerin de etkisi olduğunu söyledi.


Hastalar, yakınları tarafından kamerayla izlenecek Güncel Hastalar, yakınları tarafından kamerayla izlenecek

Alanya Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde yatan hastalar, yakınları tarafından kameralar aracılığıyla izlenebilecek. Alanya Devlet Hastanesi´nde yenilikler devam ediyor.


Denize açılacak teknelere sigorta şartı getirildi Güncel Denize açılacak teknelere sigorta şartı getirildi

Alanya´da denize açılacak teknelere sigorta şartı getirildi. Sigortası bulunmayan tekneler bundan böyle denize açılamayacak.


Korkuteli´nin en başarılı okulu 11 yıldır binasını arıyor Güncel Korkuteli´nin en başarılı okulu 11 yıldır binasını arıyor

Korkuteli´nin en başarılı okulu olan Anadolu Lisesi kendi binası olmadığı için 11 yıldır başka okulların bünyesinde eğitim veriyor.


Kızılay´dan Kumluca´ya yardım Güncel Kızılay´dan Kumluca´ya yardım

Kızılay´ın Antalya´nın Kumluca ilçesinde yardıma muhtaç kişilere dağıtılmak üzere 335 koli giyim ve gıda maddesi gönderdiği bildirildi.


Öğrenciler sindirim sisteminde dolaşıyor Güncel Öğrenciler sindirim sisteminde dolaşıyor

Demre Atatürk İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Sabahat Emir, öğrencilere sindirim sistemini anlatmak amacıyla ilginç bir çalışma hazırladı.


Öğretmenler hizmet içi eğitimde... Güncel Öğretmenler hizmet içi eğitimde...

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğretmenlere, bilgisayar ve internet eğitimi verildi. 2006 yılı mahalli hizmet içi eğitim kapsamında 80 öğretmen, bilgisayar ve internet konusunda eğitim aldı.


Alanya, bayan futbol takımlarının da gözdesi... Güncel Alanya, bayan futbol takımlarının da gözdesi...

Rusya’nın St.Petersburg kentinin 16 senelik bayan futbol klubü olan ´Avrora´ altyapı takımı tatil ve antrenman için Alanya’yı kamp yeri olarak tercih etti


Ser-Gün’e Tüketici Oscar’ı... Güncel Ser-Gün’e Tüketici Oscar’ı...

Tüketici Dergisi tarafından her yıl düzenlenen “Kalitesine En Çok Güvenilen Marka” ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu. İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ödül töreninde, Isı Grubunda 2006 büyük ödülü Ser-Gün Mühendislik’e verildi.


´Türkiye´de tatil´ kampanyası... Güncel ´Türkiye´de tatil´ kampanyası...

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), iç turizm pazarını canlandırmak amacıyla ´´Türkiye´de Tatil´´ sloganıyla kampanya düzenleyecek.


´´Türk insanı kendi değeriyle, kültürüyle kendini ortaya koyduğu zaman dünyada itibar gör Güncel ´´Türk insanı kendi değeriyle, kültürüyle kendini ortaya koyduğu zaman dünyada itibar gör

Dünyanın en genç yaşta profesörü olan ve Nobel Ödülü´ne aday gösterilen Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, ´´Türk insanı kendi değeriyle, kültürüyle kendini ortaya koyduğu zaman dünyada itibar görecektir´´ dedi.


Gül-Çetin Kaur Lisesi Güreş takımı il birincisi oldu Güncel Gül-Çetin Kaur Lisesi Güreş takımı il birincisi oldu

Kumluca Gül-Çetin Kaur Lisesi Güreş Takımı, Serik´te yapılan şampiyonada 5 birincilik, bir ikincilik alarak takım halinde il birincisi oldu.


Kumluca´da 125. Yıl Atatürk Ormanı oluşturuldu Güncel Kumluca´da 125. Yıl Atatürk Ormanı oluşturuldu

Kumluca´da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün doğumunun 125. Yıldönümü dolayısıyla ´´Atatürk Ormanı´´ oluşturuldu.


İş Bankası Demre Şubesi yenilendi Güncel İş Bankası Demre Şubesi yenilendi

Türkiye İş Bankası Demre Şubesi yenilendi. Beş aydan bu yana başka bir binada hizmet veren Türkiye İş Bankası Demre Şubesi, yeniden düzenlenen eski binasına taşındı.


Gazipaşa´da ağaç bayramı kutlaması... Güncel Gazipaşa´da ağaç bayramı kutlaması...

Gazipaşa Güney köyünde davullu zurnalı ağaç bayramı yapıldı. Güney köyünde yapılan ağaç bayramına, Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Belediye Başkan Vekili Ergün Sönmez, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


Kemer Yabancılar Dayanışma Komitesi Şeker´i ziyaret etti Güncel Kemer Yabancılar Dayanışma Komitesi Şeker´i ziyaret etti

Kemer Turizmci İşadamları Derneği (KEMİAD) çatısı altında oluşturulan Kemer Yabancılar Dayanışma Komitesi üyeleri, Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker´i ziyaret ettiler.


GATAB, turistik sezona hazırlık toplantısı yaptı Güncel GATAB, turistik sezona hazırlık toplantısı yaptı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) turistik sezona hazırlık toplantısı yaptı.


Turgut Özakman´ın konferasına büyük ilgi Güncel Turgut Özakman´ın konferasına büyük ilgi

´´Şu Çılgın Türkler´´ kitabının yazarı Turgut Özakman´ın konferansı büyük ilgi gördü.


Konut edindirme yardımı... Güncel Konut edindirme yardımı...

CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan, hükümetin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının ödeneceğine dair sözü olmasına karşın, TBMM´ye neden bir kanun tasarısı getirilmediğini sordu.


Sağlık çalışanlarının eylemi... Güncel Sağlık çalışanlarının eylemi...

Antalya Tabip Odası ile Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi üyelerince, Antalya Devlet Hastanesi bahçesinde yapılmak istenen basın açıklamasına izin vermeyen polis, sağlıkçıları zorla dışarı çıkardı.


Antalya´da dolandırıcılık operasyonu... Güncel Antalya´da dolandırıcılık operasyonu...

Antalya´da, turistlerin kredi kartları bilgilerini, alışveriş yaptıkları mağazalardan elde edip, başka kartlara kopyalayarak hesaplarından para çektikleri iddia edilen 10 kişi yakalandı.


Belediyelere tabii afet tebliği... Güncel Belediyelere tabii afet tebliği...

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, tabii afet nedeniyle gelir kaybı ve alt yapı hasarına uğrayan belediyelerin yapmaları gereken işlemleri belirledi.


Kartalspor:0 Alanyaspor:1 Güncel Kartalspor:0 Alanyaspor:1

İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi Yükselme Grubu maçında Alanyaspor, deplasmanda Kartalspor´u 1-0 yendi.


Dünya Antalya´ya kilitlendi Güncel Dünya Antalya´ya kilitlendi

Tüm dünya, yüzyılın gök olayına Antalya´dan şahitlik etti. Tam güneş tutulmasının en iyi izlendiği yer olan Side onbinlerce turistin yanı sıra, amatör gözlemcilere ve medya mensuplarına ev sahipliği yaptı.


´Şiddet olaylarında medya ve internetin etkisi çok büyük´ Güncel ´Şiddet olaylarında medya ve internetin etkisi çok büyük´

Radyo Televizyon Üst Kurulu ile Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ´İzleme Birimleri Semineri´ Antalya´da başladı.


İsa Akdemir´den Başkan Şeker´e ziyaret Güncel İsa Akdemir´den Başkan Şeker´e ziyaret

Anavatan Partisi İl Başkanı İsa Akdemir ile eski İl Başkanı Niyazi Öcal, Kemer´e gelerek Kemer İlçe Teşkilatı ve belediyeyi ziyaret etti.


Esnafa güçbirliği çağrısı... Güncel Esnafa güçbirliği çağrısı...

Serik AK Parti Teşkilat Başkanı Hasan Yıldırım, Serikli esnafların biraraya gelerek güç birliği yapmalarını önerdi.


ÖSS stresine karşı çiğ köfte partisi... Güncel ÖSS stresine karşı çiğ köfte partisi...

Serik´te bulunan Turgut Reis Dershanesi, OKS ve ÖSS öğrencilerini sosyal etkinliklerle sınavlara motive ediyor. Dershane, her hafta farklı bir aktiviteyle öğrencilerin stresini yok etmeyi hedefliyor.


Korkuteli´de kırsal kalkınma güç projesi... Güncel Korkuteli´de kırsal kalkınma güç projesi...

Korkuteli´ye bağlı Avdan Köyü´nde ´Kırsal Kalkınma Güç Projesi´ kapmasında Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´in de katılacağı bir tören ile 50 aileye 50 koyun ve 2 koç dağıtılacak.


Lise öğrencisinden resim sergisi... Güncel Lise öğrencisinden resim sergisi...

Serik´te bulunan Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksekokulu Altın Portakal Sanat Galerisi´nde lise öğrencisi tarafından resim sergisi açıldı.


Tam güneş tutulması sırasındaki esinti... Güncel Tam güneş tutulması sırasındaki esinti...

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) Danışmanı Doç. Dr. Selim Selam, tam güneş tutulması sırasında meydana gelen esintinin, ısının düşmesiyle oluşan türbülanstan kaynaklandığını bildirdi.


´My Fair Lady´ müzikali sahneleniyor Güncel ´My Fair Lady´ müzikali sahneleniyor

Antalya Devlet Opera Balesi, 29 Mart Çarşamba ve 1 Nisan Cumartesi günü, saat 20.00’da, AKM Aspendos Salonu’nda dünyanın en ünlü müzikallerinden, F. Loewe’nin “My Fair Lady”sini sahneliyor.


Altın Portakal 43. yaşında Real´le buluştu Güncel Altın Portakal 43. yaşında Real´le buluştu

REAL Hipermarketler Zinciri, Türkiye’de bir ilke imza atarak Türkiye’nin kültür ve sanat alanındaki en büyük festivali olan Altın Portakal’a “ana sponsor” oldu. Ve Türkiye’de tamamı yabancı sermaye ile kurulmuş olan uluslararası bir firma, böylece ilk kez, ulusal bir kültür etkinliğine, felsefesini de sahiplenerek, “ana sponsorluk” desteği verdi.


Antalya Devlet Opera ve Balesi ´Carmina Burana´yı sahneliyor Güncel Antalya Devlet Opera ve Balesi ´Carmina Burana´yı sahneliyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi, modern dansın ustalarından koreograf Robert North imzasıyla, 05 Nisan Çarşamba günü, saat 20.00’da, AKM’de, “Carmina Burana” balesini sahneliyor.


Gömbe Akdağ (3024) çıkışı yapıldı Güncel Gömbe Akdağ (3024) çıkışı yapıldı

Kulübün proğramlı dağ çıkışlarından olan Gömbe AKDAÐ çıkışı 13 sporcu ile yapıldı. 7 sporcunun zirve yaptığı etkinlikte Subaşı yaylasında kamp alanında kış dağcılık eğitimi de verildi.


Antalya Devlet Opera ve Balesi Nisan Programı Güncel Antalya Devlet Opera ve Balesi Nisan Programı

1 Nisan 2006 Cumartesi – April 1st, Saturday “My Fair Lady” Müzikal / 2 Perde – Musical / 2 Acts AKM Aspendos Salonu /Aspendos Hall Saat- Hour: 20.00


Sunexpress´in iç hat uçuşlarına başlaması... Güncel Sunexpress´in iç hat uçuşlarına başlaması...

Türk Hava Yolları (THY) ve SunExpress Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, ´´Amacımız, Anadolumuzun güzel noktalarından, insanımıza eziyetsiz, çilesiz ve uygun şartlarda İzmir´e erişim imkanı sağlamaktır´´ dedi.


Finike Devlet Hastanesi Başhekimi görevine başladı Güncel Finike Devlet Hastanesi Başhekimi görevine başladı

Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Resul Öztürk, görevine başladı. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi´nde görev yapan ve 27 Ocakta Finike Devlet Hastanesine başhekim olarak atanan Öztürk, görevine başladı.


Gazipaşa´ya havaalanı müjdesi... Güncel Gazipaşa´ya havaalanı müjdesi...

Gazipaşa´de atıl haldeki havaalanının işletilmesiyle ilgili ihale yapılacağı bildirildi. Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin yaptığı açıklamada, Ulaştırma Bakanlığı´nın Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) aracılığıyla havaalanı ihalesini ilan edeceğini kaydetti.


Eski Devlet Hastanesi binası harabeye döndü Güncel Eski Devlet Hastanesi binası harabeye döndü

Kumluca´da 27 yıl boyunca hizmet veren ve geçen yıl yeni binanın hizmete girmesiyle boş kalan eski devlet hastanesi binası, adeta harabeye döndü.


Antalya Valiliği´nde toplu sözleşmede uyuşmazlığa gidiliyor Güncel Antalya Valiliği´nde toplu sözleşmede uyuşmazlığa gidiliyor

Antalya il ve ilçe özel idare müdürlüklerinde 50 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uyuşmazlığa gidiliyor.


Kepez Belediyespor güreşçileri madalyaya doymuyor Güncel Kepez Belediyespor güreşçileri madalyaya doymuyor

Kepez Belediyespor Kulübü güreş takımı, Serik´te düzenlenen liselerarası güreş müsabakalarından madalyalar ile döndü.


ADSO´dan ´Akdeniz Dalgaları´ konseri... Güncel ADSO´dan ´Akdeniz Dalgaları´ konseri...

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, M. Bafoev´in, ´´Akdeniz Dalgaları´´ adlı eserini seslendirecek.


SSK prim borçlarının yapılandırılması... Güncel SSK prim borçlarının yapılandırılması...

Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Alacaklarının Yeniden Yapılandırılması Yasası´nın 3 Nisan´dan itibaren yürürlüğe gireceği bildirildi.


Antalyalı güreşçi, kıspetin ücretini istiyor Güncel Antalyalı güreşçi, kıspetin ücretini istiyor

Elmalı İlçesi´ndeki Bahçeli Camii´nde müezzinlik yapan 15 yıllık güreşçi Osman Yapıcı, Türkiye Diyanet Vakıf-Sen tarafından yaptırılan fakat faturası ödenmeyince kendi cebinden vermek zorunda kaldığını iddia ettiği 350 YTL´lik kıspetin parasının kendisine verilmesini istedi.


Antalya Havalimanı´nda tekvando şov... Güncel Antalya Havalimanı´nda tekvando şov...

Antalya, daha önce futbol turizmi ile adını duyururken, şimdi de tekvandocuların kamp için uğrak yeri oldu. Almanya ve Avusturya´dan´ yaklaşık 100 kişilik tekvando grubu beraberinde en kıdemli hocaları ile birlikte Antalya´ya kampa geldi.


Dünyanın döndüğünün Türkiye´de ilk bilimsel deneyi Antalya´da yapıldı Güncel Dünyanın döndüğünün Türkiye´de ilk bilimsel deneyi Antalya´da yapıldı

Dünyanın döndüğünün deneysel ispatı Türkiye´de ilk defa Antalya Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu´nda öğrencilerle birlikte yapıldı.


Antalya Kültür Merkezi Nisan 2006 Programı... Güncel Antalya Kültür Merkezi Nisan 2006 Programı...

Antalya Kültür Merkezi Nisan 2006 Programı...


10 bin kitap okuyucu bekliyor Güncel 10 bin kitap okuyucu bekliyor

Kaş Halk Kütüphanesi´nde 10 bin kitabın okuyucu beklediği bildirildi. Kaş Kütüphanesi yetkilileri, eski Kaş Lisesi binasındaki kütüphanede, değişik dallarda 10 bin kitap bulunduğunu ancak yeterince ilgi görmediğini kaydettiler.


Evreni bir sahneye sığdırdı Güncel Evreni bir sahneye sığdırdı

Güneşten esinlenen Alman bilim adamının danışmanlığında oluşturulan ´´Güneş Fırtınası´´ adlı modern bale gösterisi, evreni sahneye sığdıracak.


DSP´den huzurevi ziyareti Güncel DSP´den huzurevi ziyareti

Demokratik Sol Parti (DSP)Kadın Komisyonu Başkanı Melike Eşiyok ve 10 kişiden oluşan bayan üyeler 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Antalya Huzurevi´nde bulunan yaşlıları ziyaret etti.


Isparta sütü, Türkiye pazarına hazırlanıyor Güncel Isparta sütü, Türkiye pazarına hazırlanıyor

Isparta sütü, kurulacak Süt Soğutma Merkezi ile Türkiye pazarında yerini almaya hazırlanıyor.


Antalyalı eskrimcilerin başarısı... Güncel Antalyalı eskrimcilerin başarısı...

Antalya Muratpaşa Belediyespor eskrim takımı, hafta sonu Ankara´da düzenlenen Büyükler Federasyon Kupası´nda bayanlarda Türkiye birinciliği, erkeklerde Türkiye ikinciliğini kazandı.


´Kardeş Kentler Caddesi´nde asfaltlama... Güncel ´Kardeş Kentler Caddesi´nde asfaltlama...

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Kardeş Kentler Caddesi´nde asfaltlama çalışmalarına başlandı.


Kemer´de yağmur suyu drenaj kanalı... Güncel Kemer´de yağmur suyu drenaj kanalı...

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Kiriş´te gerçekleştirilen yağmur suyu drenaj kanallarının yapımının büyük oranda tamamlandığını, kaldırım çalışmalarına başlandığını bildirdi.


Antalya Devlet Hastanesi´nde arbede... Güncel Antalya Devlet Hastanesi´nde arbede...

Genel Sağlık Sistemi´ne ilişkin Antalya Devlet Hastanesi´ne referandum sandığı koymak isteyen Antalya Tabip Odası ve Sağlık Emekçileri Sendikası üyeleri ile hastanenin güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı.


Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlık seçimi 1 Nisan´da... Güncel Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlık seçimi 1 Nisan´da...

Kumluca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanlık seçimi 1 Nisan cumartesi günü yapılacak.


Sigara Odası, kütüphane oldu Güncel Sigara Odası, kütüphane oldu

Finike´deki Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi´nde sigara odası olarak kullanılan bölüm, 3 bin 100 kitap kapasiteli kütüphane haline getirildi.


´Emeklilik ve sağlık hakkı için referandum´ Güncel ´Emeklilik ve sağlık hakkı için referandum´

Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2. Başkanı Metin Bakkalcı, Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası´na ilişkin Antalya Devlet Hastanesi´ne ´´referandum´´ sandığı koymak isteyen arkadaşlarıyla hastanenin güvenlik elemanları arasında arbede çıkmasına tepki göstererek, ´´Bu tür saldırılar Türkiye´nin hiçbir yerinde çalışmalarımızı yapmamıza engel olamayacaktır´´ dedi.


Antalya´da belediyelerde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri... Güncel Antalya´da belediyelerde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri...

Antalya Büyükşehir ve alt kademe Muratpaşa ile Konyaaltı belediyelerinde toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sürüyor.


Alanya´lı rahvan atçılar, Kuşadası yarışlarına hazırlanıyor Güncel Alanya´lı rahvan atçılar, Kuşadası yarışlarına hazırlanıyor

Alanya´daki Rahvan atçılar Aydın´da düzenlenecek olan ´Kuşadası Rahvan At Yarışları´na hazırlanıyor. 2005 yılında elde ettikleri çok başarılı derecelerle Alanya´yı en iyi şekilde temsil eden rahvan atçılar, bu yarışta da iddialı görünüyor.


Seslerini sporla duyuracaklar Güncel Seslerini sporla duyuracaklar

Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği binası törenle açıldı. Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği, eski milletvekili Adil Aydın ile Manavgat Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Atila Yıldız´ın kurdelayı kesmesiyle hizmete girdi.


Korkuteli´de meyve ağaçları erken çiçek açtı Güncel Korkuteli´de meyve ağaçları erken çiçek açtı

Korkuteli´de, yarı kurak geçen kış mevsiminin ardından erik, kayısı, badem ve şeftali ağaçları çiçek açtı.


Köye içme suyu getirilmesi için güreş düzenlendi Güncel Köye içme suyu getirilmesi için güreş düzenlendi

Demre Belören köyüne içme suyu getirilmesi amacıyla yağlı pehlivan güreşleri düzenledi.


Vural: ´İçeride, dışarıda tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz´ Güncel Vural: ´İçeride, dışarıda tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, ´´İçerde, dışarıda tüm maçlarımızı kazanmak istiyoruz´´ dedi.


Muhittin Böcek, huzurevini ziyaret etti Güncel Muhittin Böcek, huzurevini ziyaret etti

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Asmalı Konak Huzurevi´ni ziyaret etti. Yaşlılar Haftası dolayısıyla, Liman Mahallesi Halk Eğitim Merkezi´nde eğitim gören kursiyerlerle birlikte Asmalı Konak Huzurevi´ni ziyaret eden Böcek, huzurevi sakinleriyle sohbet ederek, çeşitli hediyeler verdi.


Sporun temsilcileri Kepez´de... Güncel Sporun temsilcileri Kepez´de...

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Metin Bulut, Futbol İl Temsilcisi İbrahim Güllüpınar, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Antalya Şube Başkanı Abdullah Tanyolaç, Kepez Belediye Başkan Vekili Adlıhan Dere´yi makamında ziyaret ettiler.


TSYD Konya Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısı... Güncel TSYD Konya Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısı...

Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Kulübü (TSYD) Konya Şubesi´nin olağan genel kurul toplantısında, Anadolu Ajansı Antalya Bölge Müdürlüğü´nden Emin Demir yönetim kurulu üyeliğine, Ekspres Gazetesi yazarlarından İbrahim Okumamış TSYD Antalya Temsilciliği´ne getirildi.


Side´ye güneş tutulması bereketi... Güncel Side´ye güneş tutulması bereketi...

Tam güneş tutulmasının en iyi izleneceği yerlerden biri olan Manavgat´a bağlı Side beldesi, turist akınına uğradı. 29 Martta gerçekleşecek tam güneş tutulmasının en net izleneceği yerlerden biri olan Side´ye, kalabalık gruplar halinde turistler gelmeye başladı.


Film ile suçla mücadele... Güncel Film ile suçla mücadele...

Antalya Emniyet Müdürlüğü, hazırladığı kısa filmle, suçla mücadele projesi başlattı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...