Salı, 20 Ağustos 2019
Dostluğu artırmak isteyen köylüler futbol turnuvası düzenledi Güncel Dostluğu artırmak isteyen köylüler futbol turnuvası düzenledi

Kaş´a bağlı Kasaba Köyü Muhtarlığı´nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği geleneksel Kasaba Bahar Futbol Turnuvası yapıldı. Turnuvaya 13 köy takımı katıldı.


Alanya´ya 50 kez gelen Alman turiste, fahri hemşehrilik belgesi verildi Güncel Alanya´ya 50 kez gelen Alman turiste, fahri hemşehrilik belgesi verildi

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Alman turist Monica Schultze´ye Alanya´ya 50. kez gelişinin anısına fahri hemşehrilik belgesi verdi.


Anavatan Serik yönetimi tanıtıldı Güncel Anavatan Serik yönetimi tanıtıldı

Serik´te Anavatan Partisi İlçe Teşkilatı´nın yeni yönetimi düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.


Festival indirim günleri kampanyası start verdi Güncel Festival indirim günleri kampanyası start verdi

27-30 Mayıs 2006 tarihlerinde bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan ve halkın yoğun ilgi gösterdiği “Alanya Turizm ve Sanat Şenliği” süresince şehirde ticaret hayatını canlandırmak, organizasyona renk katarak çeşitlendirmek amacıyla Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Festival İndirim Günleri” kampanyası düzenlenecek.


Öğrencilere soru bankası videosu... Güncel Öğrencilere soru bankası videosu...

Antalya´da bulunan Turgut Reis Dershaneleri Geometri Bölüm Başkanı Mustafa Ekol, ÖSS´ye hazırlanan öğrencilere yönelik geometri soru ve cevaplarını içeren bir video hazırladı.


Taymaz: ´Nüfusun büyük bir kısmı deprem riski altında yaşıyor´ Güncel Taymaz: ´Nüfusun büyük bir kısmı deprem riski altında yaşıyor´

Afet İşleri Genel Müdürü Mustafa Taymaz, Türkiye´nin yüzde 66, nüfusun ise yüzde 70´nin birinci ve ikinci dereceden deprem risti altında yaşadığını söyledi.


Serik´te Kuran Kursları arasında yapılan bilgi yarışmasının galibi Hacıveli oldu Güncel Serik´te Kuran Kursları arasında yapılan bilgi yarışmasının galibi Hacıveli oldu

Serik ilçesinde Müftülük 10 Kuran Kursu arasında bilgi yarışması düzenledi. Merkez Cami´nde düzenlenen yarışmaya vatandaşlar da ilgi gösterdi. Bu yarışma aynı zamanda 8 aylık eğitimin neticelerini görmeye de yaradı. Her kurstan 3 öğrencinin katıldığı bilgi yarışması 3 kategoride yapıldı.


ANTKALDER ödül Töreni Güncel ANTKALDER ödül Töreni

Antalya Kalite Derneği’nin Antalya ili merkez ve ilçelerindeki İlköğretim 1. ve 2. kademe ile lise ve dengi okullar arasında bu yıl altıncısını düzenlediği “KALİTE” konulu Resim, Şiir, Kompozisyon yarışması yoğun bir katılımla Akdeniz Üniversitesi İ.İ.B.F. Konferans Salonu’nda yapılan törenle, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi


İngiliz öğretmen, ameliyat için Türkiye´yi tercih etti Güncel İngiliz öğretmen, ameliyat için Türkiye´yi tercih etti

İngiltere´de total kalça protezi ameliyatı için devlete bağlı hastanelerde 10 ay sonra gün verilmesine sinirlenen beden eğitimi öğretmeni Karen Baonber, ameliyat için Antalya´da bir özel hastaneyi tercih etti.


Prim borcu bulunan Bağ-Kur ve SSK´lılar için tanınan süre 31 Mayıs´ta sona eriyor Güncel Prim borcu bulunan Bağ-Kur ve SSK´lılar için tanınan süre 31 Mayıs´ta sona eriyor

Prim borcu bulunan Bağ-Kur ve SSK´lılar için tanınan süre 31 Mayıs´ta sona eriyor. Bağ-Kur ve SSK´lılar, bu tarihe kadar borçlarını taksitlendirerek ödeyebilecek.


Alanya Tapu Kadastro Müdürü, 2 ayda 400 bin evrak imzalayacak Güncel Alanya Tapu Kadastro Müdürü, 2 ayda 400 bin evrak imzalayacak

Alanya ilçesi Kadastro Müdürü İsmail Kasap, Türkiye genelinde başlatılan hızlandırılmış kadastro çalışmaları nedeniyle 2 ayda 400 bin evrak imzalayacak.


Başkan Gürler, CHP´den istifa etti Güncel Başkan Gürler, CHP´den istifa etti

Serik´e bağlı Karadayı Belde Belediye Başkanı Ömer Gürler, AK Parti´ye katılmak üzere partisi CHP´den istifa etti.


Alanya´da 13 okul yaptırılacak Güncel Alanya´da 13 okul yaptırılacak

Alanya´da hayırsever kişi ve kuruluşlar tarafından 184 derslikli 10 ilköğretim okulu ile 3 lise yaptırılacak.


Akseki´de kan bağışı... Güncel Akseki´de kan bağışı...

Akseki ilçesinde vatandaşlar Kızılay´a kan bağışında bulundu. Antalya Kızılay Kan Merkezi ile Akseki Merkez Sağlık Ocağı işbirliğinde düzenlenen kampanyada, 30 kişi kan bağışında bulundu.


Elmalı Cezaevi´nin bir bölümü açık cezaevine dönüştürüldü Güncel Elmalı Cezaevi´nin bir bölümü açık cezaevine dönüştürüldü

Elmalı´daki kapalı cezaevinin bir bölümünün açık cezaevi haline dönüştürüldüğü bildirildi. Elmalı Başsavcısı Feridun Süzer yaptığı açıklamada, kapalı cezaevi konumundaki Elmalı Cezaevinin bir bölümünün açık cezaevine dönüştürüldüğünü söyledi.


Kur´an kursu yararına kermes düzenlendi Güncel Kur´an kursu yararına kermes düzenlendi

Manavgat Müftülüğü tarafından Merkez Kız Kur´an Kursu yararına kermes düzenlendi. Müftülük önünde gerçekleştirilen kermesin açılışını dualar eşliğinde Müftü Halil Taş ve İlçe Vaizi Fedan Taş gerçekleştirdi.


Alanya İşletme Fakültesi öğrencileri eğitim için Amerika´ya gidiyor Güncel Alanya İşletme Fakültesi öğrencileri eğitim için Amerika´ya gidiyor

Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi´nde eğitim gören 39 öğrenci arasından seçilen 18 öğrenci, Amerika´nın çeşitli eyaletlerinde eğitim görecek.


Üniversite-Sanayi işbirliği... Güncel Üniversite-Sanayi işbirliği...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türk bilim adamlarının, üniversite etiğinden taviz vermeden bilginin ticarileşmesini sağlaması gerektiğini bildirdi.


Kumluca´da ´Sarı Zeybek Gecesi´ düzenlendi Güncel Kumluca´da ´Sarı Zeybek Gecesi´ düzenlendi

Kumluca ilçesinde Atatürk´ün doğumunun 125. yılı etkinlikleri çerçevesinde ´´Sarı Zeybek Gecesi´´ düzenlendi.


Alman öğrenci ve anaokulu öğretmen adayları Korkuteli´ne geldi Güncel Alman öğrenci ve anaokulu öğretmen adayları Korkuteli´ne geldi

Almanya´nın Dortmund ve Unna kentinden 21 kişilik anaokulu öğretmen adayı ve 16 kişilik öğrenci grubu, Korkuteli Belediyesi, merkez ve bazı köy okullarını ziyaret için geldi.


AKEDAŞ hatlarına zarar veren otellerin elektrikleri kesilecek Güncel AKEDAŞ hatlarına zarar veren otellerin elektrikleri kesilecek

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AKEDAŞ) Genel Müdürlüğü, kök binası olmadığı için hatlara zarar veren otellerin elektriğini kesecek.


ADD Kumluca Şube Başkanı´ndan kınama... Güncel ADD Kumluca Şube Başkanı´ndan kınama...

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kumluca Şube Başkanı Seda Karakaya, Danıştay´daki silahlı saldırıyı kınayarak, ´´Bağnazlığın kol gezdiği ya da gezdirilmek istendiği ülkemizde boş hayaller peşinde koşanlar hüsrana uğrayacaklardır´´ dedi.


Muratpaşa Belediyespor kulüp başkanlığına Birol Kaya yeniden seçildi Güncel Muratpaşa Belediyespor kulüp başkanlığına Birol Kaya yeniden seçildi

Muratpaşa Belediyespor Kulübü başkanlığına Birol Kaya yeniden seçildi. Geçen hafta yapılan Olağan Genel Kurulu´nda seçilen yönetim kurulu toplanarak, görev dağılımı yaptı.


Turistlerin tatil tercihleri... Güncel Turistlerin tatil tercihleri...

Turistlerin tatil alışkanlıklarını belirlemek üzere düzenlenen anket, Almanların doğal güzelliklere, Rusların fiyatlara, Türklerin ise temizliğe dikkat ettiğini ortaya çıkardı.


Rekor denemesine plaket... Güncel Rekor denemesine plaket...

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meclisi, dünyanın en uzun pastasını yaparak Alanya´yı Guinnes Rekorlar Kitabı´na girmeye aday yapan Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB) Başkanı Bayram Ergün´e teşekkür plaketi verdi.


Lara Kent Parkı´ndaki tesisler koruma kurulunun olumlu görüşü alınarak gerçekleştirilecek Güncel Lara Kent Parkı´ndaki tesisler koruma kurulunun olumlu görüşü alınarak gerçekleştirilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tahsisi yapılan Lara Kent Parkı´ndaki tesislerin koruma kurulunun olumlu görüşü alınarak gerçekleştirileceğini bildirdi.


26 Mayıs´ta ´Anadolu Güneşi-06´ adlı tatbikat gerçekleştirilecek Güncel 26 Mayıs´ta ´Anadolu Güneşi-06´ adlı tatbikat gerçekleştirilecek

Kitle imha silahlarının (KİS) ulusal ve uluslararası boyutta önlenmesine ilişkin olarak, 26 Mayısta Antalya´da ´´Anadolu Güneşi-06´´ adlı tatbikat gerçekleştirilecek.


Savaş gemileri barış için batacak Güncel Savaş gemileri barış için batacak

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından Kemer´deki Üçadalar´ı tanıtmak üzere hazırlanan projede, Türkiye, Yunanistan ve İsrail´den üç savaş gemisinin barış için Üçadalar mevkiinde batırılması hedefleniyor.


Alanya´ya son 1.5 ay içinde 10 bin turist geldi Güncel Alanya´ya son 1.5 ay içinde 10 bin turist geldi

Alanya ilçesine son 45 gün içerisinde 10 bin turist geldi. İsrail, İngiliz ve Almanlar´dan oluşan turistler, Alanya´yı dev gemilerle günübirlik gelerek aynı gün dönüyor.


Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, bölge turnesine çıktı Güncel Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, bölge turnesine çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nden yapılan yazılı açıklamada, 2005-2006 tiyatro sezonunda ´´Definename´´, ´´Zincire Vurulmuş Prometheus´´, ´´Benim Güzel Pabuçlarım´´, ´´18 Yaşım´´ ve ´´Buzlar Çözülmeden´´ adlı oyunları 98 kez sahneleyerek, 25 bin seyirciye ulaşan ABT´nin bu ayın ilk haftasında sezonu kapattığı bildirildi.


Antalya Doğal Gaz Çevrim Santralı bu ay üretime başlayacak Güncel Antalya Doğal Gaz Çevrim Santralı bu ay üretime başlayacak

Antalya Güçbirliği Holding´e (AGH) ait Antalya Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılan doğal gaz çevrim santralının, bu ay üretime başlayacağı bildirildi.


Aspendos Festivali 10 Haziran´da başlıyor Güncel Aspendos Festivali 10 Haziran´da başlıyor

13. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali, 10 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Toplam 11 yerli ve yabancı topluluğu ağırlayacak festivalde, Türkiye´ye ilk kez gelecek olan dünyaca ünlü Londra Kraliyet Balesi ile Berlin Operası da sahne alacak.


Sunexpress´ten Antalya çıkışlı yeni iç hat uçuşları... Güncel Sunexpress´ten Antalya çıkışlı yeni iç hat uçuşları...

İzmir´den İstanbul ve Ankara dışındaki illere tarifeli ve aktarmasız uçan SunExpress, yeni iç hat seferlerine başlıyor.


CHP´li Yıldıray Sapan yargılanıyor Güncel CHP´li Yıldıray Sapan yargılanıyor

CHP Antalya Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´in ´´basın yoluyla kişilik haklarına tecavüzde bulunduğu ve toplum önünde mesleki onurunu zan altında bıraktığı´´ suçlamasıyla hakkında açtığı 100 bin YTL´lik tazminat davasında hakim karşısına çıktı.


Antalyaspor transfer çalışmalarına başladı Güncel Antalyaspor transfer çalışmalarına başladı

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, Süper Lig için güçlü bir kadro kurabilmek amacıyla transfer çalışmalarına teknik heyetle birlikte başladıklarını bildirdi.


Kadriye Belediyesi personeli piknikte... Güncel Kadriye Belediyesi personeli piknikte...

Serik İlçesi´ne bağlı şirin tatil beldelerinden olan Kadriye´de belediye personeli piknikte buluştu.


ANSAN´da seramik sergisi... Güncel ANSAN´da seramik sergisi...

Seramik sanatçısı Can Baykara´nın, ´7´ isimli kişisel seramik sergisi, Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) sergi salonunda Antalyalı sanatseverlerle buluştu.


Alanya kiraz ihraç edecek Güncel Alanya kiraz ihraç edecek

Alanya İlçe Tarım Müdürü Umut Olgun, ilçenin yakın bir zamanda kiraz ihraç edebileceğini bildirdi.


Alanya Kaymakamından imamlara turist uyarısı... Güncel Alanya Kaymakamından imamlara turist uyarısı...

Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, imamlara, ´´Camilerimizi ziyaret eden turistlere katı davranmayın, onlara İslam dininin gereklerini anlatın, kılık-kıyafet konusunda zorlayıcı olmayın´´ dedi.


Antalya´ya yeni baraj... Güncel Antalya´ya yeni baraj...

Demre ilçesinde kurulacak baraj ile Demre ve Kaş ilçelerinde 8 bin hektar alanın sulanması planlanıyor.


Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Antalya Müessesesi, kurumlar vergisi rekortmeni... Güncel Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Antalya Müessesesi, kurumlar vergisi rekortmeni...

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş, Antalya Müessesesi, Antalya´nın kurumlar vergisi rekortmeni oldu.


Dolar ve Avro´da yaşanan yükseliş turizmcinin yüzünü güldürdü Güncel Dolar ve Avro´da yaşanan yükseliş turizmcinin yüzünü güldürdü

Son bir haftada dövizde yaşanan artışla turizmci moral bulurken, yıllık anlaşmalarını döviz üzerinden yapan otelciler, artışın sürmesini umut ediyor.


Alanya Belediyesi´nden çağdaş iletişim hizmeti... Güncel Alanya Belediyesi´nden çağdaş iletişim hizmeti...

Alanya Belediyesi´nin, bir süre önce hizmete soktuğu 888 Belediye SMS hattı ve YayınCELL Kentsel İletişim Projesi basına tanıtıldı.


Muratpaşa´da kaldırım çalışmaları sürüyor Güncel Muratpaşa´da kaldırım çalışmaları sürüyor

Muratpaşa Belediyesi, kente çağdaş bir görünüm kazandırmak için başlattığı kaldırım düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.


Sakatlar Derneği´nden Başkan Şeker´e ziyaret Güncel Sakatlar Derneği´nden Başkan Şeker´e ziyaret

Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural, Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker´i ziyaret etti.


AK Parti Kepez Belde Teşkilatı´na yeni katılımlar... Güncel AK Parti Kepez Belde Teşkilatı´na yeni katılımlar...

AK Parti Kepez Gençlik Kolları´na 50 yeni üye katıldı. Kepez Belde Teşkilatı´nda düzenlenen toplantıya, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Hakan Tütüncü, İl Başkanı Hamza Taş, Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet Onaran ve yönetim kurulu üyeleri ve mahalle temsilcileri katıldı.


Buğday hasadına 5 Haziran´da başlanacak Güncel Buğday hasadına 5 Haziran´da başlanacak

Antalya´da buğday hasadına 5 Haziran´da başlanmasına ve buğdaydaki rutubet değerinin 13´ten yüksek olması halinde, her rutubet değeri için 0,5 YKr daha düşük fiyat verilmesine karar verildi.


Serasında hint keneviri bulundu Güncel Serasında hint keneviri bulundu

Antalya´da bir çiftçi serasında 6 bin kök Hint keneviri yetiştirdiği ve bunların bir kısmını işleyerek, kubar esrar olarak piyasaya sürdüğü gerekçesiyle yakalandı.


Halil Ürün´e bir kınamada Antalyalı kadınlardan geldi Güncel Halil Ürün´e bir kınamada Antalyalı kadınlardan geldi

Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi´nin Kadın ve Siyaset Grubu Üyesi Lütfiye Taşkın, AK Parti Konya Milletvekili Halil Ürün´ü kınadıklarını dile getirdi.


´Kemer´in daha çok tanıtıma ihtiyacı var´ Güncel ´Kemer´in daha çok tanıtıma ihtiyacı var´

Kemer İlçesi´nde bulunan Gül Otelleri sahibi turizmci Emin Gül, Kemer´in daha çok tanıtıma ihtiyacı olduğunu ifade ederek, kendisi adına düşen tanıtım görevini layıkıyla yerine getirdiğini belirtti.


Antalya´da ´aşk tatili´ başladı Güncel Antalya´da ´aşk tatili´ başladı

Almanya´daki doğum oranlarının düşüklüğünden endişe duyduğu için okuyucuları arasından seçtiği 200 çifti Türkiye´ye ´Aşk Tatili´ne göndermek için kampanya başlatan Bild Gazetesi, ilk 100 çiftten oluşan kafileyi Türkiye´nin tatil cenneti Antalya´ya gönderdi.


Avrupalı eğitimciler: ´Türkiye´ye bakışımız değişiyor´ Güncel Avrupalı eğitimciler: ´Türkiye´ye bakışımız değişiyor´

Türkiye, yıllardır Avrupa Birliği (AB) kapısında beklerken özel okullar, Avrupalı eğitimciler nezdinde Türkiye´nin lobisini yapıyor. Antalya Özel Yağmur Lisesi ile Almanya Realshule Enger ve Belçika Middenschool Leopoldsburg okulları arasındaki işbirliği, Türkiye´nin AB ile ilişkilerine katkı sağlıyor.


AKDİM üyelerinden fakir ailelere anlamlı ziyaret Güncel AKDİM üyelerinden fakir ailelere anlamlı ziyaret

Antalya Kültürler Arası Diyalog Merkezi (AKDİM) üyeleri, Anneler Günü dolayısıyla fakir aileleri gezerek gıda yardımında bulundu.


Yatılı okula satranç odası kazandırmak için yemek düzenlediler Güncel Yatılı okula satranç odası kazandırmak için yemek düzenlediler

Finike Yardım Sevenler Derneği, ilçede bulunan yatılı okula satranç odası kazandırmak için yemek düzenledi.


Finike Koleji, bilim sergisi ve fakir öğrenciler yararına kermes düzenledi Güncel Finike Koleji, bilim sergisi ve fakir öğrenciler yararına kermes düzenledi

Özel Finike İlköğretim Okulu öğrencileri, bilim sergisi ve yardıma muhtaç öğrenciler yararına kermes düzenledi.


Kumluca Ziya Gökalp Okulu, Batı Antalya bilgi yarışması birincisi oldu Güncel Kumluca Ziya Gökalp Okulu, Batı Antalya bilgi yarışması birincisi oldu

Atatürk´ün doğumunun 125. yılı nedeniyle düzenlenen okullar arası bilgi yarışmasında Antalya´nın batısındaki ilçelerde birinci Kumluca Ziya Gökalp Pansiyonlu İlköğretim Okulu oldu.


Ayterminal-2´ye kalite belgesi... Güncel Ayterminal-2´ye kalite belgesi...

Antalya Havalimanı Uluslararası Dış Hatlar Terminali, AYterminal2´ye TSE tarafından iki ayrı kalite belgesi verildi.


Havalar ısındı, sebze meyve fiyatları düştü Güncel Havalar ısındı, sebze meyve fiyatları düştü

Havaların ısınması nedeniyle Antalya Toptancı Hali´ne giren üründeki artış fiyatlara da yansıdı ve sebze meyve fiyatları düşmeye başladı.


HSBC Antalya Güllük Şubesi açıldı Güncel HSBC Antalya Güllük Şubesi açıldı

Beş yıllık büyüme planı çerçevesinde mevcut şube sayısını 350’ye çıkarmayı hedefleyen HSBC Bank A.Ş., Türkiye’nin dört bir yanında açtığı yeni şubelerle hedefine doğru hızla ilerliyor.


Türkiye´nin sebze ambarı Antalya Güncel Türkiye´nin sebze ambarı Antalya

Antalya´da 16 yıl önce 64 bin 639 dekar olan sera alanları, 2004-2005 yılında 168. 385 dekara ulaştı. Antalya´da örtü altı sebze yetiştiriciliğinde ilk sırada domates, ikinci sırada salatalık, üçüncü sırada ise biber yer alıyor.


Patara´da heyecan verici buluşma Güncel Patara´da heyecan verici buluşma

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ilk bale eseri olan ´Patara´yı, ilham aldığı Patara Antik Kenti´ndeki tiyatronun restorasyon çalışmaları tamamlandığında, 2007 yılında sanatseverlerle buluşturacak.


´Antalya´da derslik sayısı artacak´ Güncel ´Antalya´da derslik sayısı artacak´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya´da okullardaki derslik sayısını artıracaklarını, sınıflardaki öğrenci mevcudunu 25´in altına düşüreceklerini söyledi.


Antalya´da Alkol ve Madde Bağımlılığı Merkezi açıldı Güncel Antalya´da Alkol ve Madde Bağımlılığı Merkezi açıldı

Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde Çocuk ve Ergen Alkol, Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi açıldı.


Kafkaslardan Anneler Günü pikniği Güncel Kafkaslardan Anneler Günü pikniği

Antalya Kafkas Derneği üyeleri, düzenledikleri Anneler Günü pikniğinde bir araya geldi.


Beşiktaş, Antalyaspor´dan Burak´ı istiyor Güncel Beşiktaş, Antalyaspor´dan Burak´ı istiyor

Antalyaspor Başkanı Sedat Peker, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören´in Antalyaspor´dan Burak´ı resmen istediğini bildirdi.


Alman turist kalbine yenildi Güncel Alman turist kalbine yenildi

Alman turist Jörg Watterodt, tatil için geldiği Antalya´nın Demre ilçesinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.


Belediyecilere eğitim semineri Güncel Belediyecilere eğitim semineri

Belediye başkanları, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve belediye bürokratları, yeni çıkartılan yasa, yönetmelik ve uygulamalar konusunda bilgilendiriliyor.


Kemer´in mavi bayrak gururu Güncel Kemer´in mavi bayrak gururu

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, 2006-2007 sezonunda, ilçede 42 plaj ve 1 marinada mavi bayrağın dalgalanacağını belirtti.


Bal Üreticileri Birliği kurulması için çalışmalar başladı Güncel Bal Üreticileri Birliği kurulması için çalışmalar başladı

Kumluca ilçesinde arıcılık yapan çiftçiler, Bal Üreticileri Birliği kurulması için çalışma başlatma kararı aldı


Verpoorten, Badminton antrenörlerine seminer verdi Güncel Verpoorten, Badminton antrenörlerine seminer verdi

Avrupa Badminton Birliği (EBU) Antrenörü Belçikalı Gregory Verpoorten, milli takım ve Antalya´daki badminton antrenörlerine seminer verdi.


Kumluca´da bisiklet yarışı düzenlendi Güncel Kumluca´da bisiklet yarışı düzenlendi

Kumluca ilçesinde, gençlik haftası etkinlikleri çerçevesinde bisiklet yarışı yapıldı.


Belediyeciler Kemer´de buluştu Güncel Belediyeciler Kemer´de buluştu

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolorleri Derneği´nin düzenlemiş olduğu ve yurdun dört bir yanından gelen belediye başkanı, yardımcıları, meclis üyeleri ile belediye çalışanlarının katıldığı seminer, Kemer Martı Myra Otel´de devam ediyor.


Dünya Avukatlar Futbol Turnuvası... Güncel Dünya Avukatlar Futbol Turnuvası...

Antalya´da 20-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Avukatlar Futbol Turnuvası´nın bazı maçlarını, ünlü Fransız hakem Alain Sars yönetecek.


Yüksel: ´Toplumun en güçlü yapısı ailedir´ Güncel Yüksel: ´Toplumun en güçlü yapısı ailedir´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, toplumun en güçlü yapısının aile olduğunu söyledi. Aile Haftası dolayısıyla Antalya Kültür Merkezi´nde (AKM) düzenlenen törende konuşan Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Aileler birer müessesedir. Dünya üzerinde devletler yokken aileler vardı. Toplumun en güçlü yapısı ailedir´´ dedi.


Pınarlı´da ´Başkanına sahip çık´ imza kampanyası Güncel Pınarlı´da ´Başkanına sahip çık´ imza kampanyası

Antalya´nın merkeze bağlı Pınarlı beldesinde, AK Parti Belde Teşkilatınca ´´Başkanına sahip çık´´ adıyla imza kampanyası başlattı.


Alanya PTT şubesinden hırsızlık... Güncel Alanya PTT şubesinden hırsızlık...

Alanya´ya bağlı Kestel beldesindeki PTT şubesinden 9 bin YTL çalındı. Alınan bilgiye göre, müşteri gibi davranın bir kişi, Kestel PTT Şubesinde görevli memur Mehmet Akça´yı dışarı çağırarak, kapı önündeki siyah bir poşetin şüpheli olduğunu söyledi


AK Partili Belediye Başkanı Aputkan´a yapılan saldırı ilçede tansiyonu yükseltti Güncel AK Partili Belediye Başkanı Aputkan´a yapılan saldırı ilçede tansiyonu yükseltti

Serik ilçesinde tansiyon bir türlü düşmek bilmiyor. Geçen ay Çandır Belediye Başkanı Cahit Öztürk´ün MHP´li Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle gerilen ortam şimdi de, AK Partili Yukarı Kocayatak Belediye Başkanı Enver Aputkan´a yönelik bir grup tarafından gerçekleştirilen saldırı ile doruğa çıktı.


´7´den 77´ye Bisiklet Turu´ Güncel ´7´den 77´ye Bisiklet Turu´

Antalya Yerel Gündem 21 Kent Konseyi tarafından, 24. Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında ´´7´den 77´ye Bisiklet Turu´´ düzenlenecek.


Gültekin Çeki´ye onur plaketi verildi Güncel Gültekin Çeki´ye onur plaketi verildi

Antalyalı bestekar Gültekin Çeki, Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği´nin (KASAİD) organize ettiği bahar konserlerinde, Türk Sanat Müziği´ne katkılarından dolayı plaketle ödüllendirildi.


Tadilat yapılan Halk Bankası Finike şubesi açıldı Güncel Tadilat yapılan Halk Bankası Finike şubesi açıldı

Tadilat yapılan Halk Bankası Finike Şubesi yeniden açıldı. Bir süredir tadilattan geçirilen Halk Bankası Finike Şubesi açılışına, Halk Bankası Bölge Müdürü Metin Öztürkcan, Finike Kaymakamı Ahmet Önal, Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Hasyurt Belediye Başkanı Mahmut Esen, Kumluca Halk Bankası Remzi Turgay ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Finike´de bilim sergisi açıldı Güncel Finike´de bilim sergisi açıldı

Finike Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan Eğitim Bilim Sergisi, Kaymakam Ahmet Önal tarafından Yunuslu Park´ta açıldı.


Köylerin içme suyu ve yollarının yapımı... Güncel Köylerin içme suyu ve yollarının yapımı...

Köyleri Destekleme (KÖY-DES) Projesi kapsamında, köylerin içme suyu ve yollarının yapımı amacıyla gönderilecek 21 milyon YTL´lik ödeneğin serbest bırakılacağı bildirildi.


Birlik toplandı Güncel Birlik toplandı

Antalya Merkez İlçe Örtü Altı Sebze Üreticileri Tarım İl Müdürlüğü yemek hanesinde toplandı. Yaklaşık üç yüz çiftçinin katıldığı toplantıya, Tarım İl Müdürü Bedrullah Ercin , Zıraat odası başkanı Halil ordu, Borsa Başkanı İlhami Kaplan, Ak parti İl Başkanı Hazma Taş, Kepez Belediyesi Meclis üyesi Hüseyin samani, İsmail Erten ve 300 e yakın üretici katıldı.


Kepez´den el emeği sergisi... Güncel Kepez´den el emeği sergisi...

Kepez Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen el emeği kurslarının yıl sonu sergisi Kepez Belediyesi Hizmet Binası´nda açıldı.


Çerler köyü bahar şenlikleri yapıldı Güncel Çerler köyü bahar şenlikleri yapıldı

Kaş İlçesi´ne bağlı Çerler Köyü´nde ikincisi düzenlenen Çerler Köyü Bahar Şenlikleri yapıldı. Şenlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından Kur´an-ı Kerim okunmasıyla başladı.


Antalya´da kapkaç girişimi... Güncel Antalya´da kapkaç girişimi...

Antalya´da ev satın almak üzere yanındaki 40 bin YTL ile bankaya gelen kadının çantasını kapkaç yöntemiyle çalmak isteyen kişi, vatandaşların müdahalesiyle yakalandı.


Belediyelerde greve doğru... Güncel Belediyelerde greve doğru...

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Muratpaşa ve Konyaaltı belediyelerinde toplam 1725 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uyuşmazlığa gidildi.


Güreş ağası iki kız kardeş... Güncel Güreş ağası iki kız kardeş...

Kaş İlçesi´nde düzenlenen Üzümlü Köyü Geleneksel Yağlı Güreşleri´nde Nurgül ve Birgül Bektaş kardeşler üst üste üçüncü kez güreş ağası oldular.


Caretta-Caretta´lar uydu takibinde... Güncel Caretta-Caretta´lar uydu takibinde...

Akdeniz Bölgesi´nin caretta-caretta üreme alanı olan Serik´e bağlı Belek Beldesi´nde, deniz kaplumbağalarına uydu izleme cihazı takılacak. Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan caretta-caretta´ların; beslenme, göç yolu, deniz ulaşma çabaları ve davranışları uydu ile takip edilecek.


Kumluca Ziya Gökalp Okulu, Batı Antalya bilgi yarışması birincisi oldu Güncel Kumluca Ziya Gökalp Okulu, Batı Antalya bilgi yarışması birincisi oldu

Atatürk´ün doğumunun 125. yılı nedeniyle düzenlenen okullar arası bilgi yarışmasında Antalya´nın batısındaki ilçelerde birinci Kumluca Ziya Gökalp Pansiyonlu İlköğretim Okulu oldu.


Alanya´da itfaiye ekipleri balkondan halı kurtarma operasyonu gerçekleştirdi Güncel Alanya´da itfaiye ekipleri balkondan halı kurtarma operasyonu gerçekleştirdi

Alanya ilçesinde itfaiye ekipleri halı kurtarma operasyonu yaptı. Her zaman yangın söndürme çalışmalarında görmeye alıştığımız itfaiye ekipleri, bu kez alışılmışın dışında bir operasyon gerçekleştirdi.


Mahmutlar Belediyesi sezon öncesi sahil temizliği yaptı Güncel Mahmutlar Belediyesi sezon öncesi sahil temizliği yaptı

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesi Belediyesi, turizm sezonu öncesinde sahili temizledi. Temizlik çalışmasına başlayan 50 kişilik belediye ekibi 4.5 kilometrelik sahil boyunca temizlik yaptı.


Avrupa bilardo şampiyonasını Frederic Caudran kazandı Güncel Avrupa bilardo şampiyonasını Frederic Caudran kazandı

Antalya Topkapı Place´de yapılan üç top bilardo şampiyonası´nı Belçika´dan Frederic Caudran kazandı.


Gazipaşa Havaalanı ihalesinde teklif veren çıkmadı Güncel Gazipaşa Havaalanı ihalesinde teklif veren çıkmadı

Antalya-Gazipaşa Havaalanı İhalesi, teklif veren olmadığı için iptal edildi.


Hasdere´de dostluk ve dayanışma şenliği yapıldı Güncel Hasdere´de dostluk ve dayanışma şenliği yapıldı

Gazipaşa ilçesine bağlı Hasdere köyünde 5. Dostluk ve Dayanışma Şenliği yapıldı.


´800 çocuğu denizle buluşturduk´ Güncel ´800 çocuğu denizle buluşturduk´

Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Başkanı Nurettin Erhuy, 1999 yılında kurdukları kulübün 800 çocuğu denizle buluşturduğunu bildirdi.


Satranç odası için yemek... Güncel Satranç odası için yemek...

Finike ilçesinde, anneler günü dolayısıyla düzenlenen yemekte, yatılı okula satranç odası düzenlenmesi için çekiliş yapıldı.


İmece usulü beslenme... Güncel İmece usulü beslenme...

Gazipaşa´daki Muzkent İlköğretim Okulunda öğrencilerin öğle yemeği ihtiyacını karşılamak üzere her gün bir veli okula yemek götürüyor.


Antalya´ya gelen turist sayısı... Güncel Antalya´ya gelen turist sayısı...

Antalya´ya yılbaşından bu yana havayoluyla gelen turist sayısının, 1 milyon 226 bin 797´ye ulaştığı bildirildi.


Yat üretim ve çekek yeri... Güncel Yat üretim ve çekek yeri...

Demre İlçesi´ne bağlı Beymelek beldesinin, yat üretim ve çekek yeri olarak belirlendiği bildirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...