Salı, 20 Ağustos 2019
Alanya´da inşaat yasağına uymayan 4 inşaat sahibine 170 bin YTL ceza verildi Güncel Alanya´da inşaat yasağına uymayan 4 inşaat sahibine 170 bin YTL ceza verildi

Alanya ilçesine bağlı Konaklı beldesinde inşaat yasağına uymayan 4 inşaat sahibine 170 bin YTL ceza verildi.


Rehberlik uzmanından öğrencilere tavsiyeler... Güncel Rehberlik uzmanından öğrencilere tavsiyeler...

Serik İlçesi´nde bir dershanede görev yapan rehberlik uzmanı Serkan Keskin, Öğrenci Seçme Sınavı´na (ÖSS) hazırlanan öğrencilere ve ailelerine tavsiyelerde bulunarak, ´Geçmişinizi değiştiremezsiniz ancak gelecek henüz avucunuzun içinde´ dedi.


Başkan, halkla buluştu Güncel Başkan, halkla buluştu

Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek ,İnci Meltem Sitesinde akşam saatlerinde vatandaşlarla bir araya gelerek istek ve sorunlarını dinledi. Öncelikle Sahil projeleri ve Sitelerönü projeleri hakkında bilgiler verildiği toplantıda sorunlara çözümler üretilmeye çalışıldı.


´Size Özel Sağlık Merkezi´ Güncel ´Size Özel Sağlık Merkezi´

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, özel sağlık sigortası bulunanlara ve ücretli olarak sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyenlere sıra beklemeden daha konforlu bir hizmet sunabilmek için ´´Size Özel Sağlık Merkezi´´ açılacak.


Güven Koleji öğrencileri 2. kitaplarına ‘Güldeste’ ismini verdi Güncel Güven Koleji öğrencileri 2. kitaplarına ‘Güldeste’ ismini verdi

Kemer´de bulunan Güven Koleji´nin 3. sınıf öğrencileri ´Güldeste´ isimli ikinci kitabını piyasaya çıkardı.


Tarım danışmanları dernek kurudu Güncel Tarım danışmanları dernek kurudu

Tarım sektöründe etkinliği giderek artan tarım danışmanları, bir çatı altında toplandı. Tarım kesimine danışmanlık hizmeti veren 13 şirket bir araya gelerek Tarım Danışmanları Derneği´ni kurdu.


Kemer Belediyesi´nden Kemer 3 kavşağına itfaiye hizmet binası... Güncel Kemer Belediyesi´nden Kemer 3 kavşağına itfaiye hizmet binası...

Kemer Belediyesinin çalışmaları devam ediyor. Kemer 3 kavşağına İtfaiye Hizmet Binası kuran Belediye, oluşabilecek yangın yada kaza gibi acil durumlarda daha kısa sürede müdahale etme şansını bulacak.


Antalya´da çiftçilerin sorunları tesbit edildi, sıra çözümde Güncel Antalya´da çiftçilerin sorunları tesbit edildi, sıra çözümde

Finike ilçesinde, Akdeniz Ülkeleri Araştırma Merkezinden gelen bir grup araştırmacı çiftçilerin sorunlarını dinledi.


Büyükşehir Belediyesi Antalya’yı çiçeklerle süslüyor Güncel Büyükşehir Belediyesi Antalya’yı çiçeklerle süslüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent meydanlarını, park ve kavşakları çiçek bahçesine çevirdi. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, son 1 ay içinde kentin dört bir yanına 350 bin çiçek dikti.


ALİV 12. Yaşını Kutluyor Güncel ALİV 12. Yaşını Kutluyor

Antalya Lisesi mezunları tarafından 1995 yılında kurulan Antalya Lisesi ve Mezunları Vakfı (ALİV) 12. yaşına girdi.


Seyyar satıcılara sıkı takip... Güncel Seyyar satıcılara sıkı takip...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin seyyar satıcılarla mücadelesi sürüyor. Ekiplerin son dört ay içerisinde seyyar satıcılara yönelik yaptığı operasyonda, 7 bin 200 adet çeşitli malzeme ile 950 kilogram gıda ele geçildi.


Sporcu imam... Güncel Sporcu imam...

Finike ilçesine bağlı Sahilkent beldesinde görevli imam Ahmet Bilgiç, A gençler, minikler, yıldızlar ve A amatör olmak üzere 4 futbol takımının antrenörlüğünü yapıyor.


Akseki´de 4 köyde muhtarlık seçimi yapılacak Güncel Akseki´de 4 köyde muhtarlık seçimi yapılacak

Akseki ilçesinde, dört köyde muhtarlık seçimi yapılacağı bildirildi. Akseki İlçe Seçim Kurulu´ndan alınan bilgiye göre, Akşahap köyü muhtarı Fikret Çalışkan ve Cendeve köyü muhtarı Mehmet Çelik´in istifa etmeleri, Büyükalan köyü muhtarı Arif Çetindağ ile Sinanhoca köyü muhtarı Alaaddin Dönmez´in vefatları nedeniyle, bu köylerde yeniden muhtarlık seçimi yapılacak.


Salatalık üreticileri alıcı bulamıyor Güncel Salatalık üreticileri alıcı bulamıyor

Demre ilçesinde salatalığa alıcı bulamayan üreticiler, sezon bitmeden ürünlerini sökmeye başladılar.


Beymelek´e yat üretim ve çekek merkezi kurulacak Güncel Beymelek´e yat üretim ve çekek merkezi kurulacak

Demre ilçesine bağlı Beymelek beldesine, yat üretim ve çekek merkezi kurulacağı bildirildi.


Okul servis araçları denetimi... Güncel Okul servis araçları denetimi...

Antalya Valiliğince bu yılın 5 aylık döneminde 800 okul servis aracının denetlendiği, 24 araca bin 384 YTL ceza kesildiği bildirildi.


Gazipaşa´da doğa ve kiraz yürüyüşü yapılacak Güncel Gazipaşa´da doğa ve kiraz yürüyüşü yapılacak

Gazipaşa ilçesinde faaliyet yürüten Su ve Doğa Sporları Kulübü, 4 Haziran Pazar günü doğa ve kiraz yürüyüşü düzenledi.


Akseki´de 1975 sığır aşılandı Güncel Akseki´de 1975 sığır aşılandı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünün 2006 yılı Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Programı çerçevesinde Akseki ilçesinde 1975 sığıra şap aşısı yapıldı.


Caminin muslukları çalındı Güncel Caminin muslukları çalındı

Demre´deki Bayrakçı Camisi´nin bahçesinde bulunan şadırvanın muslukları çalındı. Caminin bahçesindeki şadırvanda bulunan musluklar, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce çalındı.


Nail Kamacı´dan soru önergeleri... Güncel Nail Kamacı´dan soru önergeleri...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Adrasan´daki balık çiftliklerinin çevreyi kirletmesi ve Alanya´daki balıkçı barınağı sorununu TBMM gündemine taşıdı.


Cahit Külebi´nin adı Antalya´da yaşatılacak Güncel Cahit Külebi´nin adı Antalya´da yaşatılacak

Ünlü şair Cahit Külebi´nin adı, 1942-1943 yıllarında edebiyat öğretmenliği yaptığı Antalya Lisesinin bulunduğu sokağa verildi.


Lara´da söz yeniden Büyükşehir´in Güncel Lara´da söz yeniden Büyükşehir´in

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Lara-Kundu Turizm Koruma ve Gelişme Alanı´nda yapılacak her tür plan kararında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu´nun uygun görüşünün olması zorunluluğunu getirdi.


ATSO Sosyal Tesisleri´nin usulsüz kiralandığı iddia edildi Güncel ATSO Sosyal Tesisleri´nin usulsüz kiralandığı iddia edildi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´na (ATSO) ait Günübirlik Tesisleri´nin usulsüz kiraya verildiği iddia edildi.


Alanya´ya sezon öncesi çevik kuvvet takviye edildi Güncel Alanya´ya sezon öncesi çevik kuvvet takviye edildi

Alanya Emniyet Müdürlüğü´ne sezon öncesi çevik kuvvet takviyesi yapıldı. Antalya´dan sezona özel olarak gönderilen 20 kişilik çevik kuvvet ekibi, Alanya´ya gelerek işbaşı yaptı. Ekip, sezon sonuna kadar Alanya´da görev yapacak.


Alanya´da hukukçular Danıştay´a yapılan hain saldırıyı kınadı Güncel Alanya´da hukukçular Danıştay´a yapılan hain saldırıyı kınadı

Geçtiğimiz hafta Danıştay´a yapılan silahlı saldırıyı protesto etmek için, Alanya´da bir grup hakim ve avukat ortak bildiri hazırlayarak saldırıyı yapanları kınadı.


Okumayı öğrenen öğrencilere kutlama... Güncel Okumayı öğrenen öğrencilere kutlama...

Serik İlçesi´nde bulunan Tekeli İlköğretim Okulu 1/B sınıfında eğitim gören öğrencilere okuma yazmayı öğrendikleri için aileleri tarafından parti düzenlendi.


Avukat, müşterisini vurdu Güncel Avukat, müşterisini vurdu

Antalya Barosu avukatlarından E.A. (39), tartıştığı müşterisini vurdu. Avukat E.A., Akdeniz Sanayi Sitesi içerisinde bulunan İş Bankası Şubesi önünde meydana gelen olayda, ilk olarak müşterisi R.G. (45) ile tartışmaya başladı.


Muratpaşa Belediye Meclisi Bağımsız üyesi Rıdvan Yıldız DSPye geçti Güncel Muratpaşa Belediye Meclisi Bağımsız üyesi Rıdvan Yıldız DSPye geçti

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Baştuğ Çalışır, günün DSP çatısı altında sorunlara çare arama, birleşme günü olduğunu söyledi.


Manavgat´ta anız yakma uyarısı.. Güncel Manavgat´ta anız yakma uyarısı..

Manavgat Tarım İlçe Müdürü Sadık Ay, 30 Kasıma dek anız yakmanın yasaklandığı bildirdi.


Otelciler Birliği, kum ve çakıl ocaklarının kapatılmasını istedi Güncel Otelciler Birliği, kum ve çakıl ocaklarının kapatılmasını istedi

Alanya´da Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Mustafa Kahya, Alanya ve çevresindeki kum-çakıl ocaklarının faaliyetlerini sürdürmesi halinde, plajların yok olacağını söyledi.


Kemer Cumhuriyet Meydanı açılıyor Güncel Kemer Cumhuriyet Meydanı açılıyor

Kemer´de bulunan eski otogarın yıkılarak yerine yapılan Kemer Cumhuriyet Meydanı, 28 Mayıs 2006 Pazar Günü saat 17.00´de açılacak. Açılışa Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ile birçok Anavatan Partisi milletvekili katılacak.


Alanya´da çetrefilli ´gemi batırma projesi´... Güncel Alanya´da çetrefilli ´gemi batırma projesi´...

Danimarka´dan sağlanan fonla ´Alanya açıklarında gemi batırarak´ dalış turizmi ve balık üreme bölgesi oluşturmak isteyen işletmecilere, Balıkçılar Kooperatifi üyeleri ile Antalya İl Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri yetkilileri karşı çıktı.


Gönüllü kültür kuruluşları sağduyuya davet etti Güncel Gönüllü kültür kuruluşları sağduyuya davet etti

Antalya Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu, Ankara´da yaşanan olaylar karşısında sağduyulu olmaya çağırdı. Antalya´da şubesi ve temsilcilikleri bulunan 74 sivil toplum kuruluşu adına düzenlenen basın toplantısı ile Danıştay mensuplarına yapılan saldırı kınandı.


Savaş gemileri, ´barış için´ batırılacak Güncel Savaş gemileri, ´barış için´ batırılacak

Dünya barışı için hazırlanan proje kapsamında, üç dinin temsilcileri olan Türkiye, Yunanistan ve İsrail´e ait savaş gemileri ´Tekirova Beldesi açıklarında bulunan Üçadalar´da´ batırılacak.


Korkuteli Halk Eğitim Merkezi´nden yıl sonu sergisi... Güncel Korkuteli Halk Eğitim Merkezi´nden yıl sonu sergisi...

Korkuteli İlçesi´nde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2005-2006 eğitim ve öğretim yılında çeşitli branşlarda açılan kursların yıl sonu sergisi düzenlendi.


Tekne faciasında, tekneyi sevk ve idare edenler kusurlu çıktı Güncel Tekne faciasında, tekneyi sevk ve idare edenler kusurlu çıktı

Alanya ilçesinde 4 kişinin ölümüne neden olan Paradies Garden isimli tekne için hazırlanan bilirkişi raporu Alanya ilçesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı´na ulaştı.


Aşırı hız yapan araç, 3 ağacı devirdikten sonra 3 araca çarparak durabildi Güncel Aşırı hız yapan araç, 3 ağacı devirdikten sonra 3 araca çarparak durabildi

Aşırı hız yapan Ferrari marka aracın sürücüsü, orta refüjdeki 3 kavak ağacını devirdikten sonra karşı yönden gelen 3 araca çarparak güçlükle durabildi.


SİDE TUDER´in on ili kapsayan yurt içi tanıtım kampanyası sona erdi Güncel SİDE TUDER´in on ili kapsayan yurt içi tanıtım kampanyası sona erdi

Antalya´da, 24 Nisan 2006 tarihinde başlayan, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Otelciler Federasyonu, Turizm Yatırımcıları Derneği ve Ekin Yazım işbirliği ile gerçekleştirilen Anadolu Tatil Günleri Road Show´u sona erdi.


´Dünyada her yıl 5 milyon kişi sigaradan ölüyor´ Güncel ´Dünyada her yıl 5 milyon kişi sigaradan ölüyor´

Sigara ile Savaşanlar Vakfı Başkanı Ubeyd Korbey, Korkuteli ilçesinde verdiği sigara konferansında dünyada her yıl 5 milyon kişinin sigaradan öldüğünü söyledi.


Soyak Team´in tenis dalındaki sporcusu Çağla Büyükakçay şampiyon oldu Güncel Soyak Team´in tenis dalındaki sporcusu Çağla Büyükakçay şampiyon oldu

Soyak´ın, bireysel sporlara destek olmak amacıyla oluşturduğu Soyak Team´in tenis dalındaki sporcusu Çağla Büyükakçay; ITF Profesyonel Bayanlar Tenis Turnuvası çiftler maçında şampiyon oldu.


AKDİM, tüm dünyanın anneler gününü kutladı Güncel AKDİM, tüm dünyanın anneler gününü kutladı

Antalya Kültürler Arası Diyalog Merkezi (AKDİM), Anneler Günü nedeniyle tüm dünya annelerini temsilen Antalya´da yaşayan anneleri bir araya getirdi.


Kırmızı ışık ihlali sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişinin ayağı koptu Güncel Kırmızı ışık ihlali sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişinin ayağı koptu

Antalya´da kırmızı ışık ihlali sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişinin ayağı koptu. Kaza sonucu ayağı kopan şahsa ilk müdahaleyi çevreden gelen vatandaşlar ve olay yerinin yakınında bulunan çocuk sağlığı merkezindeki hemşireler müdahale etti.


Yunanlı karikatürist Alanya´da sergi açacak Güncel Yunanlı karikatürist Alanya´da sergi açacak

Yunanlı karikatürist Nikos Boulgarelis, Türk meslektaşı Cihan Demirci ile Alanya´da sergi açacak.


Alanyalı bakkallara 12 uyarı... Güncel Alanyalı bakkallara 12 uyarı...

Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Cemal Kaçmaz, bakkal, bayi ve büfecilerden, turizm sezonuna yönelik hazırladıkları 12 maddelik uyarı metnine uygun hareket etmelerini istedi.


Matematikçilere altın yağmuru... Güncel Matematikçilere altın yağmuru...

Gazipaşa´da özel bir okul tarafından düzenlenen ´´3. Altın Çocuk Matematik Yarışması´´ sonuçlandı.


Portakal bahçeleri bozuluyor Güncel Portakal bahçeleri bozuluyor

Demre´de, portakal bahçelerinde ağaç kesimleri sürüyor. İlçede uzun yıllardır portakal üreticiliği yapan Özdemir Caner, 7 dekarlık portakal bahçesini bozarak, tarla olarak kiraya verdi.


TODOSK üyeleri Balbura antik kentini gezdi Güncel TODOSK üyeleri Balbura antik kentini gezdi

Toros Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) üyeleri, eski adı Dirmil olan Altınyayla´da günübirlik yürüyüşe çıktılar.


Beymelek´te resim sergisi... Güncel Beymelek´te resim sergisi...

Demre´nin Beymelek beldesinde devam eden 11´inci Karabibik Bahar Şenlikleri kapsamında resim sergisi açıldı.


Lara Temalı Kent Parkı tartışması... Güncel Lara Temalı Kent Parkı tartışması...

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Lara-Kundu Turizm Koruma ve Gelişme Alanı´nda yapılacak her tür plan kararında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun uygun görüşünün olması zorunluluğunu getirdi.


Antalya Tüp Bebek Merkezi, 5. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi´nde... Güncel Antalya Tüp Bebek Merkezi, 5. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi´nde...

Antalya Tüp Bebek Merkez Direktörü Op. Dr. Kemal Özgür, 16-21 Mayıs 2006 tarihleri arasında Antalya´da düzenlenen 5. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi´nde bir konuşma yaptı.


Belek´in 2006 hedefi: 1 milyondan fazla turist... Güncel Belek´in 2006 hedefi: 1 milyondan fazla turist...

Serik İlçesi´ne bağlı Belek Beldesi´nde bulunan konaklama tesisleri, 2005 yılında 1 milyona yakın turisti konuk etti. Bölgenin 2006 hedefi, geçen yılın rakamını aşmak.


Tıbbın gizemli hastalığı: MS Güncel Tıbbın gizemli hastalığı: MS

Türkiye´de 70 bin kişinin MS hastası olduğunun tahmin edildiğini bildiren İzmir MS Derneği Başkanı Doç. Dr. Muhteşem Gebizlioğlu, bilinen hasta sayısının 35 bin olduğunu açıkladı.


Kemer Belediyesi´nden Çalış Tepesi´ne dev Türk bayrağı... Güncel Kemer Belediyesi´nden Çalış Tepesi´ne dev Türk bayrağı...

Kemer Belediyesi tarafından yaptırılan ve 36 metrelik direk üzerinde Çalış Tepesi´ne dikilen 8x12 metre boyutlarındaki dev Türk bayrağı, görenlerin dikkatini çekiyor.


Giriş ücretsiz olunca, tarihi yerler ve müze ziyaretçilerin akınına uğradı Güncel Giriş ücretsiz olunca, tarihi yerler ve müze ziyaretçilerin akınına uğradı

´Müzeler Hatfası´ sebebiyle Antalya´nın Alanya ilçesindeki tarihi yerler ve müze yerli turistlerin akınına uğradı.


Muratpaşa Belediyesporlu cimnastikçiler tercrübe kazanıyorlar Güncel Muratpaşa Belediyesporlu cimnastikçiler tercrübe kazanıyorlar

Türkiye sınırlarını aşarak başarılarını tüm dünyaya duyuran Muratpaşa Belediyespor Cimnastik Takımı, çifte turnuvaya katılıyor. Belçika’nın Antwerp Kenti’nde 25- 28 Mayıs tarihleri arasında yapılac ak olan 6 No Lımıts Open Ritmik Jimnastik Turnuvası’na Antrenör Plamena Boeva nezaretinde Pınar Akılveren ve Sevinç Deveci katılacak.


Başkan Erdal Öner, AESOB’un konuğu Güncel Başkan Erdal Öner, AESOB’un konuğu

AESOB’un konuğu, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner oldu. AESOB Başkanı Orhan Tolunay ve oda başkanlarının katıldığı yemekte, Başkan Öner, projelerini anlattı.


Meslek lisesi diplomalı patronlar geliyor Güncel Meslek lisesi diplomalı patronlar geliyor

Teknik ve endüstri meslek lisesi mezunları, diplomalarını alır almaz kendi iş yerlerini açabilecek. Geçmiş yıllarda mezun olan öğrenciler, diplomalarını aldıktan sonra çıraklık eğitim merkezlerine devam etme zorunda kalıyordu.


Arslan: ´Asayiş olaylarının azalması için halkın desteğine ihtiyaç var´ Güncel Arslan: ´Asayiş olaylarının azalması için halkın desteğine ihtiyaç var´

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, asayiş olaylarının azalması için halkın desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi.


Dünya Kupasında Türkiye’yi temsil edecek 3 çocuktan biri Antalyalı Nihat Kıncı Güncel Dünya Kupasında Türkiye’yi temsil edecek 3 çocuktan biri Antalyalı Nihat Kıncı

Antalya Spor’un minikler takımında futboluyla herkesi büyüleyen futbol fanatiği Nihat, McDonald’s Türkiye ile Dünya Kupası’na gitme heyecanı yaşıyor.


Bıçakla tehdit ederek önce elbiselerini çıkarttı sonrada gasp etti Güncel Bıçakla tehdit ederek önce elbiselerini çıkarttı sonrada gasp etti

Antalya´da bir vatandaşı bıçakla çeşitli yerlerinden yaraladıktan sonra cebindeki parasını cep telefonunu ve evinin anahtarlarını gasp eden bir kişi yakalandı.


Serik´te motosiklet denetimi... Güncel Serik´te motosiklet denetimi...

Serik İlçesi´nde Emniyet Müdürlüğü tarafından motosikletlere yönelik denetim uygulaması yapılıyor. Atatürk Caddesi, Serik Belediyesi önünde uygulama yapan ekipler tescilsiz, plakasız, sürücü ehliyeti olmayan ve kasksız motosiklet sürücülerini tespit ediyor.


Serik Devlet Hastanesi ek binası tamamlanacak Güncel Serik Devlet Hastanesi ek binası tamamlanacak

Serik İlçesi´nde yapımı yılan hikayesine dönen Serik Devlet Hastanesi yeni bina inşaatı için 26 Haziran 2006 tarihinde ihale yapılacağı, inşaatın yıl sonuna kadar tamamlanarak, 2007 yıl başından önce hizmete girmesinin planlandığı bildirildi.


Antalya´da ücretsiz dolmuş iddiaları Meclis´e taşındı Güncel Antalya´da ücretsiz dolmuş iddiaları Meclis´e taşındı

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´a, Falez Köprülü Kavşağı´nı açmak amacıyla Antalya´da bulunduğu gün dolmuşların ücretsiz çalışması için herhangi bir merciye ödeme yapılıp yapılmadığını sordu.


Elmalı öğretmenevi hizmete açılacak Güncel Elmalı öğretmenevi hizmete açılacak

Elmalı ilçesinde onarılan Zirai Donatım Kurumuna ait bina, Öğretmenevi olarak hizmet verecek.


´Sağlık için, sağlıklı süt için´ projesi... Güncel ´Sağlık için, sağlıklı süt için´ projesi...

Antalya Sağlık İl Müdürlüğü tarafından ´´Sağlık İçin, Sağlıklı Süt İçin´´ projesi başlatıldı.


Yeşilköy´de imza tartışması... Güncel Yeşilköy´de imza tartışması...

Antalya´nın merkeze bağlı Yeşilköy mahallesinde bir grup, Muhtar Adil Aldemir´in kendilerinden kanal açmak için imza topladığını, ancak hazırladığı dilekçeyi ´´Vatandaş havaalanından rahatsız´´ şeklinde değiştirerek Ulaştırma Bakanlığı´na sunduğunu iddia etti.


Kum pompalama sonuç vermedi, turizmciler endişeli Güncel Kum pompalama sonuç vermedi, turizmciler endişeli

Alanya´da bulunan dünyaca ünlü Kleopatra Plajı´nda nisan ayında denemesi yapılan kum pompalama çalışması sonuç vermedi. Plajdaki kayalar kendini yeniden göstermeye başlarken, bu durum turizmcileri endişelendiriyor.


Akseki´nin Yarpuz beldesinde iki yeni mahalle oluşturuldu Güncel Akseki´nin Yarpuz beldesinde iki yeni mahalle oluşturuldu

Akseki ilçesi Yarpuz beldesinde iki yeni mahalle oluşturulduğu bildirildi.


Beyreli köyünün su sorunu Meclis$te... Güncel Beyreli köyünün su sorunu Meclis$te...

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu´nun Beyreli köyünün su sorunuyla ilgili önergesine verdiği yanıtta, ödenekler dahilinde sorunun çözülebileceğini ve bu amaçla çalışmaların devam ettiğini bildirdi.


Hamza Taş, il başkanlığı için adaylığını açıkladı Güncel Hamza Taş, il başkanlığı için adaylığını açıkladı

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, 2. Olağan Genel Kurul öncesi adaylığını açıkladı.


Antalya´dan aşılı karpuz fidesi ihracatı... Güncel Antalya´dan aşılı karpuz fidesi ihracatı...

Antalya´da bir firmanın, aşılı karpuz fidesi ihracatı yaptığı bildirildi. Toros Tarım A.Ş tarafından yapılan yazılı açıklamada, Antalya´da faaliyette bulunan Hishtil-Toros Fidecilik Sanayi ve Ticaret A.Ş´nin, ilk kez aşılı karpuz fidesi ihracatı gerçekleştirdiği belirtildi.


Toros´ta çifte başarı... Güncel Toros´ta çifte başarı...

Antalya’nın güzide okullarından Toros Koleji bu hafta içerisinde Matematik dalında 2 başarıya imza attı. 14-15-16 Mayısta düzenlenen 3.Antalya Ulusal Zeka Oyunları Etkinliğinde 8.Sınıf öğrencilerinden Mustafa Karadayı İlköğretim okulları arasında Türkiye 2.si olarak gümüş madalya almaya hak kazandı


Antalya Çiçek Festivali uluslararası olacak Güncel Antalya Çiçek Festivali uluslararası olacak

Çiçek tüketimini artırmak ve turizme yeni boyut kazandırmak amacıyla düzenlenen ´´2. Antalya Çiçek Festivali´´, 26 Mayıs Cuma günü yapılacak.


Antalya Sarısu´daki balık ölümleri... Güncel Antalya Sarısu´daki balık ölümleri...

Antalya Tarım İl Müdürlüğü, nisan ayı ortalarında Sarısu deresinde yaşanan balık ölümlerine ilişkin incelemenin tamamlandığını, derede zehirli atık kalıntısına rastlanmadığını, ölü balıkların başka bir bölgeden getirilerek dereye atılmış olabileceğini bildirdi.


Kırkpınar Yaylası´na yol isteği... Güncel Kırkpınar Yaylası´na yol isteği...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kumluca İlçe Başkanı Ramazan Savran, Kumluca´da Kırkpınar yerine Oluklu yaylasına yapılacağı açıklanan yolun devleti zarara uğratacağını ileri sürdü.


CHP Demre İlçe Örgütü´nden piknik... Güncel CHP Demre İlçe Örgütü´nden piknik...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Demre ilçe örgütü, Kumdağı mevkiinde piknik düzenledi.


Alanya Orman İşletme Müdürlüğü, yangın sezonu öncesi hazırlıklarını sürdürüyor Güncel Alanya Orman İşletme Müdürlüğü, yangın sezonu öncesi hazırlıklarını sürdürüyor

Alanya Orman İşletme Müdürlüğü, 1 Haziran´da başlayacak olan yangın sezonu öncesi eğitimlerini sürdürüyor.


Antalya Emniyet Müdürlüğü´ne atanan Arslan, görevine başladı Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü´ne atanan Arslan, görevine başladı

Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı´ndan Antalya Emniyet Müdürlüğü´ne atanan Arslan, görevine başladı.


Serik´te müzik şöleni... Güncel Serik´te müzik şöleni...

Serik İlçesi´nde, belediye tarafından 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde halk konseri düzenlendi.


Babalar ´DNA´ kuyruğunda.. Güncel Babalar ´DNA´ kuyruğunda..

Turizmin başkenti Antalya´da, Adli Tıp´a yapılan başvurular arasında ilk sırayı ´babalık testi´ alıyor. İstek üzerine anne, baba ve çocuktan alınan kan ve doku örnekleriyle yapılan DNA´dan babalık testini, 2. sırada adli vakalar izliyor.


Ayak sağlığı moda kıskacında... Güncel Ayak sağlığı moda kıskacında...

Kadınların vazgeçemediği sivri burunlu yüksek topuklu ayakkabılar, orta yaşlara gelindiğinde ayak sağlığını tehdit ediyor.


Tarım arazilerinin ortasına yapılan mermer fabrikasına üreticiler tepki gösterdi Güncel Tarım arazilerinin ortasına yapılan mermer fabrikasına üreticiler tepki gösterdi

Alanya ilçesine bağlı Kestel beldesinde meyve ve sebze bahçelerinin ortasına yapılan fabrikayı istemeyen vatandaşlar, inşaat alanında eylem yaptı.


Alanyalı toptancılar Galatasaray´ın şampiyonluğu pilav günü düzenleyerek kutladı Güncel Alanyalı toptancılar Galatasaray´ın şampiyonluğu pilav günü düzenleyerek kutladı

Alanya´da Toptancı Hali esnafı Galatasay´ın şampiyonluğunu pilav günü düzenleyerek kutladı. Galatasaray´ın 16. Şampiyonluğunu pilav günü düzenleyerek kutlayan esnafları bir araya gelerek gönüllerince eğlendi.


´Döviz ve faiz artışları emlak satışlarını etkilemeyecek´ Güncel ´Döviz ve faiz artışları emlak satışlarını etkilemeyecek´

Dünyanın en büyük emlak danışmanlık şirketlerinden Remax Türkiye direktörü Murat Goldstayn, faiz ve döviz kurlarındaki artışın emlak satışlarını olumsuz etkilemeyeceğini bildirdi.


Dünya Süt Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı Güncel Dünya Süt Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Dünya Süt Günü, Antalya´da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Uluslararası Sütçülük Federasyonu tarafından 1956 yılında ilan edilen ve Türkiye´de de 15 yıldır kutlanan ´´21 Mayıs Dünya Süt Günü´´, Antalya´da renkli görüntülere sahne oldu.


Askere gidecek gençlere eğlence Güncel Askere gidecek gençlere eğlence

Demre´ye bağlı Köşkerler köyünde askere gidecek 16 genç için eğlence düzenlendi.


Atıl eşyalar hünerli ellerde yeniden doğdu Güncel Atıl eşyalar hünerli ellerde yeniden doğdu

Korkuteli İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce, kursiyerlerin onarıp, çeşitli tekniklerle boyayarak yeniden yarattıkları ev eşyalarının yer aldığı sergi açıldı.


Kargın köyünde bahar şenliği... Güncel Kargın köyünde bahar şenliği...

Korkuteli ilçesine bağlı Kargın köyünde, 5. Bahar Şenliği yapıldı. Şenliğe, Korkuteli Kaymakamı Rıza Dalan, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.


Yörükler, yayla yolunda.. Güncel Yörükler, yayla yolunda..

Gazipaşa´da Yörüklerin yayla göçü başladı. Gazipaşa´da yaşayan göçer vatandaşlar, havaların ısınmasıyla birlikte sürüleriyle birlikte yaylalara doğru yola çıktılar.


Vurmalı çalgılarla beden dili eğitimi... Güncel Vurmalı çalgılarla beden dili eğitimi...

Antalya´da düzenlenecek ´´Drama ve Orf Öğretisi Semineri´´nde, vurmalı çalgılar yardımıyla beden dilini kullanmanın yolları öğretilecek.


Alanya Belediyesi Köpek Merkezi tanıtıldı Güncel Alanya Belediyesi Köpek Merkezi tanıtıldı

Alanya´nın Demirtaş beldesinde faaliyet gösteren Köpek Bakım Merkezi, yerli ve yabancı konuklara tanıtıldı.


Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi... Güncel Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi...

5. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi´nde kadın hastalıkları ve üreme alanındaki son gelişmeler masaya yatırıldı.


Varan Turizm´den yatırım atağı Güncel Varan Turizm´den yatırım atağı

Varan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal, yeni alınan Setra Top Sky tipi 20 otobüs için 8 milyon Avro yatırım yapıldığını bildirdi.


İşlek: ´Türk şirketlerinin zihniyet dönüşümüne ihtiyacı var´ Güncel İşlek: ´Türk şirketlerinin zihniyet dönüşümüne ihtiyacı var´

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi Başkanı İbrahim İşlek, ekonomideki son gelişmelerle ilgili olarak ´´Türk şirketlerinin zihniyet dönüşümüne ihtiyaç var´´ dedi.


Kemer´de ´Gün Batımı Konseri´ Güncel Kemer´de ´Gün Batımı Konseri´

Kemer´de, ´´Gün Batımı Konseri´ düzenlendi. Kemer Belediyesi Halkla İlişkiler Danışmanlığı tarafından organize edilen konserde Devlet Opera ve Balesi sanatçıları sahne aldı. Liman caddesinde verilen konserde müzikallerin yanı sıra Türk ve Rus halk şarkıları seslendirildi.


Elt Kitapevi Şiir ve Öykü Ödülü Güncel Elt Kitapevi Şiir ve Öykü Ödülü

ELT Kitapevi tarafından, gençlerin şiire ve öyküye olan ilgilerini artırmak ve onları teşvik etmek, Türkiye´nin kültürel yapısına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ´´Şiir ve Öykü Ödülü´´ yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.


7´den 77´ye bisiklet turuna katılan bisikletseverler bisiklet yolu istedi Güncel 7´den 77´ye bisiklet turuna katılan bisikletseverler bisiklet yolu istedi

Bisiklet Sevenler Derneği Antalya Şubesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Antalya Kent Konseyi tarafından organize edilen 7´den 77´ye bisiklet turuna katılan bisikletseverler, dokuma alanından Cumhuriyet Meydanına kadar pedal çevirdi. Tura katılan bisikletseverler bisiklet yolu istediklerini çeşitli sloganlar atarak dile getirdi.


Alanya´da inşaat yasağına uyulmuyor Güncel Alanya´da inşaat yasağına uyulmuyor

Alanya İlçesi´nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı´nca yayınlanan genelgeyle 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında inşaat yasağı getirilmesine rağmen otel inşaatları devam ediyor.


NASA´ya ait Rotse teleskopu 2 yıl daha Antalya´da... Güncel NASA´ya ait Rotse teleskopu 2 yıl daha Antalya´da...

Antalya Bakırlıtepe´de bulunan TÜBİTAK Ulusal Gözlem Evi´ne (TUG) konuşlandırılan NASA´ya ait ROTSE-3 Teleskopu´nun 2 yıl daha Türkiye´de kalması için NASA´ya başvuruda bulunuldu.


Meslek Lisesi öğrencileri sokak trafolarına resim çiziyor Güncel Meslek Lisesi öğrencileri sokak trafolarına resim çiziyor

Manavgat Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi grafik bölümü öğrencileri, Manavgat Belediyesi işbirliği ile boş alanları değerlendirmek ve güzelleştirmek amacıyla Hisar Caddesi´nde bulunan trafoya resim çizdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69237 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...