Cuma, 22 Mart 2019
Çavuşoğlu: ´Hiç kimseye günü gelmiş borcumuz yok´ Güncel Çavuşoğlu: ´Hiç kimseye günü gelmiş borcumuz yok´

Alanyaspor Futbol Şube Sorumlusu Hasan Çavuşoğlu, kulüp olarak hiç kimseye günü gelmiş borçlarının bulunmadığını söyledi.


Antalya Söbüce Yaylası´na köy kurulacak Güncel Antalya Söbüce Yaylası´na köy kurulacak

Antalya İl Genel Meclisi, Korkuteli İlçesi´ne bağlı Taşkesik Köyü ile merkeze bağlı Başköy arasında yıllardır arazi ve sınır anlaşmazlığı bulunan Söbüce Yaylası´na köy kurulmasını kararlaştırdı.


Kaymakamdan Belediye Meclis Üyelerine tavsiyeler... Güncel Kaymakamdan Belediye Meclis Üyelerine tavsiyeler...

Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, Mahmutlar Belediye Meclis Toplantısı´na katılarak, üyelere, öneri ve tavsiyelerde bulundu.


Akseki´de 2005 yılı tarım faaliyetleri... Güncel Akseki´de 2005 yılı tarım faaliyetleri...

Akseki Tarım İlçe Müdürlüğü, 2005 yılı içerisinde yapılan tarım faaliyetlerini açıkladı. Akseki Tarım İlçe Müdür Vekili Sait Uysal, yaptığı açıklamada, 2005 yılı içinde 108 işyerinde gıda denetimleri yaptıklarını, bunlardan dört işyerine 4 bin 206 YTL para cezası verildiğini bildirdi.


Gazipaşa´ya 100 yıl garantili kaldırım Güncel Gazipaşa´ya 100 yıl garantili kaldırım

Gazipaşa´da belediye tarafından yapılan kaldırım çalışmaları sürüyor. Gazipaşa Belediyesi tarafından ilçe merkezi girişi ile Hastane Yolu Caddesi´ni kapsayan yaklaşık bir kilometrelik kaldırım çalışması devam ediyor.


Turizmde Antalya´ya rakip geliyor Güncel Turizmde Antalya´ya rakip geliyor

İklim özellikleri nedeniyle Mart ayından itibaren turist ağırlamaya başlayan Doğu Akdeniz turizmcilerinin, Antalya´ya alternatif arayan turistlerin beklentilerine cevap verebilmek için hazırlıklarını yoğunlaştırdığı bildirildi.


Alanya Sulama Birliği, 630 üye hakkında haciz işlemi başlattı Güncel Alanya Sulama Birliği, 630 üye hakkında haciz işlemi başlattı

Alanya Sulama Birliği, borçlarını ödemeyen 630 üye hakkında haciz işlemi başlattı.


Çam kese böceğine karşı 40 bin dönüm çamlık alanı ilaçlandı Güncel Çam kese böceğine karşı 40 bin dönüm çamlık alanı ilaçlandı

Antalya´ya bağlı Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici, ormanlık alanlarda çam kese böceğine karşı ilaçlama çalışması yaptıklarını söyledi.


Damlataş Mağarası 2005 yılında cirosunu ikiye katladı Güncel Damlataş Mağarası 2005 yılında cirosunu ikiye katladı

Önceki yıl 299 bin YTL gelir eden eden tarihi Alanya Damlataş Mağarası, 2005´de rekor bir artışla 569 bin YTL ciro yaptı.


Okullar da güvenlik için kamera sisteminden yararlanmaya başladı Güncel Okullar da güvenlik için kamera sisteminden yararlanmaya başladı

Korkuteli METEM (Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi) okulun güvenliğini artırmak için okul içine ve dışına kamera sistemi kurdu.


Alanya Kaymakamı Sarıkaya: Kurbanlarınızı çocukların önünde kesmeyin Güncel Alanya Kaymakamı Sarıkaya: Kurbanlarınızı çocukların önünde kesmeyin

Antalya´ya bağlı Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, her Kurban Bayramı´nda olduğu gibi hoş olmayan görüntülerin yaşanmaması için uyarılarda bulundu.


THY´den Kurban Bayramı´nda 117 ek sefer... Güncel THY´den Kurban Bayramı´nda 117 ek sefer...

Türk Hava Yolları (THY), Kurban Bayramı´nda 117 ek sefer düzenleyecek. THY´den yapılan açıklamada, kurumun, Kurban Bayramı nedeniyle havayolu trafiğinde beklenen yolcu talebini karşılamak üzere ilave sefer düzenleme kararı alındığı bildirildi.


Demre Çayı kontrol altına alınıyor Güncel Demre Çayı kontrol altına alınıyor

Demre´de meydana gelebilecek sel ve taşkınları önlemek ve Demre Çayı´nın alanını belirlemek amacıyla taş döşeme çalışmaları başlatıldı.


Merkez Bankası önünde değiş-tokuş kuyruğu... Güncel Merkez Bankası önünde değiş-tokuş kuyruğu...

Yeni yıl ile birlikte tedavülden kalkan TL´ler için vatandaşlar sabah erken saatlerden itibaren Merkez Bankası önünde uzun kuyruklar oluşturdu.


Demre´de bahar havası.. Güncel Demre´de bahar havası..

Anadolu´nun birçok yerinde çetin bir kış şartları yaşanırken, Demre´deki bahçe ve kırlarda çiçekler açtı.


Jandarmadan hayvan hırsızlığıyla mücadele... Güncel Jandarmadan hayvan hırsızlığıyla mücadele...

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde hayvan hırsızlığını önlemek amacıyla, kurbanlıkları görünmez kalemle işaretleme uygulaması başlattı.


Alanya´da alkollü içki ve sigara satışı 2005 yılında arttı Güncel Alanya´da alkollü içki ve sigara satışı 2005 yılında arttı

Alanya´da 2005 yılında bir önceki yıla göre alkollü içki satışında yüzde 11, sigara satışında yüzde 6 oranlarında artış kaydedildi.


Alanya´da yangın sayısında artış... Güncel Alanya´da yangın sayısında artış...

Alanya´da geçen yıl çıkan yangın sayısının bir önceki yıla oranla yüzde 10 oranında arttığı bildirildi


Noel Baba Kilisesi rekor kırdı Güncel Noel Baba Kilisesi rekor kırdı

Demre´de bulunan Noel Baba Kilisesi´ni geçen yıl 321 bin 743 kişinin ziyaret ettiği bildirildi. MS 4. Yüzyıl´dan kalma dünyaca ünlü Noel Baba Kilisesi, 2005 yılında ziyaretçi ve gelir açısından en üst seviyeye ulaşarak rekor kırdı.


´Taşınmaz Kültür Varlığı´ ilan edilen Dokuma fabrikasının fotoğrafı kartpostal oldu Güncel ´Taşınmaz Kültür Varlığı´ ilan edilen Dokuma fabrikasının fotoğrafı kartpostal oldu

Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu´nca ´´Taşınmaz Kültür Varlığı´´ ilan edilen Pamuklu Dokuma Fabrikası´nın girişinin yer aldığı fotoğraf kartpostal haline getirildi.


Korkuteli´de asma fidanı dağıtıldı Güncel Korkuteli´de asma fidanı dağıtıldı

Korkuteli´de çiftçilikle uğraşan 8 aileye asma fidanı dağıtıldı. Korkuteli Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından, bağ üretimini geliştirmek ve kullanılmayan alanları değerlendirmek amacıyla başlatılan çalışmada, 3 belde ve 4 köyde yaşamını çiftçilik yaparak sürdüren 8 aile tespit edildi.


Siteler Önü Projesi yaz sezonuna hazırlanıyor Güncel Siteler Önü Projesi yaz sezonuna hazırlanıyor

Serik´e bağlı Belek Beldesi´nde uygulanan Siteler Önü Projesi düzenleme çalışmalarının, yaz sezonu öncesinde tamamlanması planlanıyor.


Öğrenciler, dersi başkanın makamında işledi Güncel Öğrenciler, dersi başkanın makamında işledi

Özel Kumluca Koleji 2-A sınıfı öğrencileri derslerini ilçe Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya´nın makamında işledi.


Sabıkalı hırsız, polis otosuna zarar verdi Güncel Sabıkalı hırsız, polis otosuna zarar verdi

Alanya’da, devriye gezen polisler tarafından şüphe üzerine durdurulan ve sorgusunda bir çok hırsızlık suçundan sabıkalı olduğu tespit edilen zanlı, gözaltına alınmak istenirken polise mukavemet ederek, polis aracının camını kırdı.


Yanan otele giren hırsız dumandan zehirlendi Güncel Yanan otele giren hırsız dumandan zehirlendi

Alanya´da bir otelin restoran kısmında çıkan yangın, maddi hasara yol açtı. Kargaşadan yararlanarak otele giren şaşkın hırsız ise dumandan zehirlenerek bayıldı.


Denizde denetim sıklaştırılacak Güncel Denizde denetim sıklaştırılacak

Alanya’da kurallara uymayan tekne ve kıyıda tesis sahibi olanlara toplam 16 bin YTL para cezası verildiği bildirildi. Alanya Liman Başkanı Seyfettin Ceylan, 2005 yılında 454 tekneye denize elverişlilik belgesi verildiğini, bunlardan 170 adedinin 12´den fazla yolcu taşıyan tekneler olduğunu söyledi.


Akseki’de yol çilesi Güncel Akseki’de yol çilesi

Akseki´ye bağlı Cevizli Beldesi´nde yıllardır sürdürülen yol yapım çalışmasının devam ettiği bildirildi.


Turunçova Belediyesi Türk Ticaret Bankası binasını satın aldı Güncel Turunçova Belediyesi Türk Ticaret Bankası binasını satın aldı

Finike´ye bağlı Turunçova Beldesi Türk Ticaret Bankası´nın binasını satın aldı. Turunçova Belediye Başkanı Mehmet Salur, 4 yıldır kullanılmayan Türk Ticaret Bankası´nın hizmet binasını 99 bin 350 YTL´ye satın aldıklarını kaydetti.


Gazipaşalı çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacak Güncel Gazipaşalı çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacak

Gazipaşa çiftçilere 33 bin zeytin fidanı dağıtılacağı bildirildi. Gazipaşa İlçe Tarım Müdür Vekili Cesur Yıldız, çiftçilere dağıtılmak üzere 33 bin adet Gemlik yağlık ve salamuralık çeşit zeytin fidanı geldiğini söyledi.


Tfranda seracılıkta sıkıntılar sürüyor Güncel Tfranda seracılıkta sıkıntılar sürüyor

Kumluca´daki AGRECO Atlas Tarım Ürünleri İhracat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Özer, turfanda seracılığın kriz yaşadığını bildirdi. Kumluca yöresinin ön önemli yaş meyve ve sebze ihracatçılarından Cahit Özer, son günlerde turfanda sebze fiyatlarının çok fazla düştüğünü belirterek, çiftçinin sıkıntısının giderek büyüdüğünü söyledi.


Türk turizmini 2006´da kıyasıya bir rekabet bekliyor Güncel Türk turizmini 2006´da kıyasıya bir rekabet bekliyor

Türkiye-Avrupa İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Türk turizmini 2006 yılında sıkıntılı günler beklediğini belirterek, ´´2006, Türk turizminin ilk defa Avrupa´daki diğer ülkelerle kıyasıya rekabet içerisinde olacağı bir yıl olacak´´ dedi.


Polis, sürücülere çiçek verek yeni yıla kazasız girmelerini diledi Güncel Polis, sürücülere çiçek verek yeni yıla kazasız girmelerini diledi

Antalya Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, sürücülere çiçek vererek yeni yıla kazasız bir şekilde girmelerini diledi. Antalya´nın giriş ve çıkışlarında yapılan uygulamada sürücülere çiçek veren polis, emniyet kemeri takmayan sürücüleri de uyardı.


ASBAŞ´tan firmalara ödül... Güncel ASBAŞ´tan firmalara ödül...

Antalya Serbest Bölge İşletmecileri A.Ş. (ASBAŞ), Antalya Serbest Bölgede faaliyet gösteren ve çeşitli kategorilerde başarılı olan bazı firmalara ödül verdi.


Alman Orkestra Şefi´nin Antalya sevgisi... Güncel Alman Orkestra Şefi´nin Antalya sevgisi...

Alman orkestra şefi Rene Giessen´in Antalya için bestelediği senfonik eser ´´Dream of Antalya´´, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, 15 yaşındaki Canan Günçer tarafından seslendirildi.


Antalya´da araç yangını... Güncel Antalya´da araç yangını...

Antalya´da bir taksi henüz belirlenemeyen bir nedenle kullanılamayacak derecede yandı.


AK Parti Konyaltı Belde Başkanlığı´na sevinç seçildi Güncel AK Parti Konyaltı Belde Başkanlığı´na sevinç seçildi

AK Parti Konyaaltı Belde Başkanlığına Murat Sevinç yeniden seçildi. AK Parti Konyaaltı Belde Teşkilatı kongresine İl Başkanı Hamza Taş, Kepez Belediye Başkanı Erdal öner, Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu ile partililer katıldı. Hamza Taş, kongrede, 2006 yılı Ocak ayının belde teşkilatları için eğitim ayı olacağını bildirdi.


Kumluca´da sahte şampanya operasyonu.. Güncel Kumluca´da sahte şampanya operasyonu..

Kumluca´da 2 bin 600 şişe sahte şampanya ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.


Muratpaşa´da TMO siloları için ret kararı çıktı Güncel Muratpaşa´da TMO siloları için ret kararı çıktı

Muratpaşa Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Meclisi´nde ticari alan olması kararı verilen TMO siloları için yapılacak plan değişikliği oy çokluğu ile reddetti


Arife günü resmi tatil... Güncel Arife günü resmi tatil...

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, kamu çalışanlarının arife günü olan 9 Ocak 2006 Pazartesi günü yarım gün idari izinli sayılacaklarını bildirdi.


Hazırlık meydan muharebesi.. Güncel Hazırlık meydan muharebesi..

Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışan takımlar, Antalya´da kamp kurunca turizmin başkentinde futbol enflasyonu yaşanması da kaçınılmaz oluyor.


Kurban derileri için sıkı gözetim... Güncel Kurban derileri için sıkı gözetim...

Demre´de Kurban Bayramı´nda derilerin toplanması konusunda sıkı önlemler alındı.


Develer eğitim için güreşecek Güncel Develer eğitim için güreşecek

Demre´ne bağlı Köşkerler Köyü Muhtarlığı, yeni bir ilköğretim okulu yaptırmak amacıyla deve güreşleri düzenleyecek.


Son 5 yılda Alanya´da 150 turist Müslüman oldu Güncel Son 5 yılda Alanya´da 150 turist Müslüman oldu

Alanya Müftüsü Muhammet Gevher, son 5 yıl içinde 150 turistin Alanya´da Müslüman olduğunu söyledi. Gevher, İslam´ı tercih eden turist sayısının her geçen gün arttığını belirtti.


1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi Güncel 1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi

Devre arası kamp çalışmalarını Antalya´da sürdüren Turkcel Süper Ligi ve İkinci Lig A Kategorisi´nden 16 takımın katılacağı 1. Akdeniz Futbol Turnuvası´nın kuraları çekildi.


TSYD Semineri Antalya´da yapılacak Güncel TSYD Semineri Antalya´da yapılacak

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) tarafından her yıl düzenlenen eğitim semineri bu yıl 3-4 Ocak 2006 tarihlerinde Antalya´da yapılacak.


AÜ Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri verildi Güncel AÜ Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri verildi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) 2005 Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.


Antalya´da dolandırıcılık girişimi... Güncel Antalya´da dolandırıcılık girişimi...

Antalya´da, sahte kredi kartı kullanarak bir işyerini dolandırmak isteyen ve yabancı uyruklu oldukları bildirilen 4 kişi, kartların hata vermesi üzerine paniğe kapılarak kaçtı.


Vergi Dairesi Başkanı, AESOB Başkanı´nı ziyaret etti Güncel Vergi Dairesi Başkanı, AESOB Başkanı´nı ziyaret etti

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay´ı ziyaret etti.


Yeni yılda bahar sevinci... Güncel Yeni yılda bahar sevinci...

Avrupa ülkeleri ve Türkiye´nin kuzey ve doğu bölgeleri yeni yılı ağır kış koşullarıyla karşılarken, Antalya´nın Gazipaşa İlçesi´nde yüzünü gösteren güneş ve çiçek açan portakal ağaçları, yörede adeta bahar havası yaşanmasını sağladı.


Manavgat´ta 33 bin zeytin fidanı dağıtıldı Güncel Manavgat´ta 33 bin zeytin fidanı dağıtıldı

Manavgat İlçesi Tarım Müdürlüğü´nce, 330 çiftçiye, 33 bin zeytin fidanı dağıtıldı.


Yaşayan Likya / Akdeniz Gerçeği Projesi... Güncel Yaşayan Likya / Akdeniz Gerçeği Projesi...

Fotoğraf sanatçısı ve ressam Aydın Çukurova, yedi yıldır Kaş, Elmalı, Fethiye üçgeninde çektiği fotoğraflar ve resimlerle, ´´Dünyanın sitelerden oluşan ilk cumhuriyeti´´ olan Likya´yı dünyaya tanıtacak.


´Antalya ekonomisi 2005´te iyi bir yıl geçirdi´ Güncel ´Antalya ekonomisi 2005´te iyi bir yıl geçirdi´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, Türkiye ekonomisinin 2005 yılında 4 yıllık büyüme trendini devam ettirdiğini ve büyüme hızı, enflasyon ve kamu maliyesi alanlarında son derece olumlu sonuçlar elde edildiğini bildirdi.


Otomobile çarpan yaya, yaralandı Güncel Otomobile çarpan yaya, yaralandı

Antalya´da Abdullah Güneş isimli şahıs, yolun karşısına koşarak geçmek isterken, yoldan geçen ticari bir taksiye yandan çarparak yaralandı.


Çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı Güncel Çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı

Serik´te İlçe Tarım Müdürlüğü´nün meyve üretimini geliştirme projesi kapsamında 16 bin 500 zeytin fidanı çiftçilere dağıtıldı.


Alanya´da uyuşturucu operasyonu... Güncel Alanya´da uyuşturucu operasyonu...

Alanya´da yapılan uyuşturucu operasyonunda 1.5 kilo esrar maddesine ele geçirildi. Uyuşturucu ticareti yaptıkları ileri sürülen 7 kişi de gözaltına alındı.


Manavgat Lisesi´ne kamera... Güncel Manavgat Lisesi´ne kamera...

Manavgat Lisesine, okul civarı ve okulda olabilecek olaylara anında müdahale etmek ve çevreyi kontrol altına almak amacıyla kameralar yerleştirildi.


Melli: ´Genel Başkanımıza hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur´ Güncel Melli: ´Genel Başkanımıza hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur´

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal´a karşı saldırgan tavırların arttığını belirterek, ´´Genel başkanımıza kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur´´ dedi.


Baloğlu´nun soru önergeleri... Güncel Baloğlu´nun soru önergeleri...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, kentin çeşitli sorunlarına ilişkin olarak TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergelerine, ilgili bakanlıklardan gelen yanıtları açıkladı.


Bilgisayar firmasına girmek isteyen zanlı, uzun süre işyerinin camlarını kırmaya uğraştı Güncel Bilgisayar firmasına girmek isteyen zanlı, uzun süre işyerinin camlarını kırmaya uğraştı

Antalya´da bir bilgisayar firmasına hırsızlık amacıyla girmek isteyen zanlı, uzun süre işyerinin camlarını kırmaya uğraştı. Kırılmaz malzemeden yapıldığı bildirilen camları kıramayan zanlının uğraşı, güvenlik kamerasıyla tespit edildi.


Akseki´de ´kaçak odun´ denetimleri... Güncel Akseki´de ´kaçak odun´ denetimleri...

Akseki Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, kaçak ağaç kesimini önlemek amacıyla kontrollerini sıklaştırdı.


Serik´te fakirlere yardım... Güncel Serik´te fakirlere yardım...

Serik´te Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 2005 yılı içinde fakirlere toplam 1 milyon 187 bin 641 YTL´lik yardım yapıldığı bildirildi.


Kemer Belediye Başkanı, 2005´i değerlendirdi Güncel Kemer Belediye Başkanı, 2005´i değerlendirdi

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, 2005 yılının çalışmalar ve projelerin devamı açısından önemli bir yıl olduğunu bildirdi.


´Her aileye bir fidan´ kampanyası... Güncel ´Her aileye bir fidan´ kampanyası...

Çevre ve Orman Bakanlığı´nca Türkiye genelinde başlatılan ´´Her aileye bir fidan´´ kampanyası çerçevesinde Gazipaşa İlçesi´nde 10 bin aileye çam fidanı dağıtılacak.


Elmalı´da asma fidanı dağıtıldı Güncel Elmalı´da asma fidanı dağıtıldı

Elmalı Tarım İlçe Müdürlüğü´nce 140 çiftçiye 12 bin 635 asma fidanı dağıtıldı.


Alanya’da kanlı hesaplaşma: 1 yaralı Güncel Alanya’da kanlı hesaplaşma: 1 yaralı

Alanya’da Diyarbakırlı oldukları belirtilen 2 kişi arasında alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan olayda 1 kişi tabancayla ağır yaralandı.


Çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı Güncel Çiftçilere zeytin fidanı dağıtıldı

Serik’te İlçe Tarım Müdürlüğü´nün meyve üretimini geliştirme projesi kapsamında 16 bin 500 zeytin fidanı çiftçilere dağıtıldı.


Yeni yılda bahar sevinci Güncel Yeni yılda bahar sevinci

Avrupa ülkeleri ve Türkiye´nin kuzey ve doğu bölgeleri yeni yılı ağır kış koşullarıyla karşılarken, Gazipaşa’da yüzünü gösteren güneş ve çiçek açan portakal ağaçları, yörede adeta bahar havası yaşanmasını sağladı.


Manavgat’ta toplu konut kayıtları başladı Güncel Manavgat’ta toplu konut kayıtları başladı

Manavgat’ta yaptırılacak toplu konutlar için kayıtlar başladı. Manavgat Belediyesinin başlattığı toplu konut projesi çerçevesinde başlayan kayıtlara yoğun ilgi gösterildi.


Japonya’ya orkinos ihracı… Güncel Japonya’ya orkinos ihracı…

Gazipaşa’da faaliyet gösteren orkinos çiftliklerinden, bu yıl Japonya´ya bin 450 ton orkinos ihraç edildiği bildirildi. Bu yıl Gazipaşa´da bulunan orkinos çiftliklerinde yetiştirilen orkinoslardan bin 450 tonu, Japonya´ya ihraç edildi.


Vural: ´İkinci yarı çok zor olacak´ Güncel Vural: ´İkinci yarı çok zor olacak´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, ikinci yarının çok zor geçeceğini, bu nedenle işi sıkı tuttuklarını söyledi.


İlköğretim Okulu ve Liseye Atatürk köşesi açıldı Güncel İlköğretim Okulu ve Liseye Atatürk köşesi açıldı

Kaş´a bağlı Yeşilköy Beldesi´ndeki Emin Kasaboğlu Çok Programlı Lisesi ve Hilmi Toksoy İlköğretim Okulu´nda Atatürk köşesi açıldı.


´2006´da, tarımın beklentileri karşılanmalı´ Güncel ´2006´da, tarımın beklentileri karşılanmalı´

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı İlhami Kaplan, gelecek yıl tarımın beklentilerinin karşılanması gerektiğini bildirdi.


2007´de doğalgazla buluşuyoruz Güncel 2007´de doğalgazla buluşuyoruz

Doğalgazın Antalya´da 2007 yılının bahar aylarında evlerde kullanılabileceği bildirildi.


Antalya Valisi´nden sağlık genelgesi... Güncel Antalya Valisi´nden sağlık genelgesi...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kentteki tüm hastanelerin, vatandaşların sağlık hizmetine ihtiyaç duydukları andan itibaren, kesin tedavi sürecine kadar, işlemlerinin hiçbir kesintiye uğramaksızın yapılacağını ve acil başvuran tüm hastaların hastanelere kabul edileceğini bildirdi.


Tarım sektöründe yaşanan sorunlar masaya yatırılacak Güncel Tarım sektöründe yaşanan sorunlar masaya yatırılacak

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve Alanya Ziraat Odası, Antalya Bölgesi tarım sektörü temsilcilerini biraraya getirerek yaşanan sorunlara çözüm arayacak. ALTSO ile Alanya Ziraat Odası işbirliğiyle yarın yapılacak olan toplantıda tarımda yaşanan sorunlar tartışılarak çözüm önerileri değerlendirilecek.


Avsallar Belediyesi yabancılar için danışma bürosu kuruyor Güncel Avsallar Belediyesi yabancılar için danışma bürosu kuruyor

Alanya´ya bağlı Avsallar Belediyesi, beldede bulunan yabancılara daha iyi hizmet verebilmek için danışma bürosu kuruyor. Avsallar Belediye Başkanı Yusuf Akdemir, beldelerindeki yerleşik yabancı turistler için danışma bürosu kuracaklarını söyledi.


Mahmutlar beldesinin arıtma tesisi projesi onaylandı Güncel Mahmutlar beldesinin arıtma tesisi projesi onaylandı

Alanya´nın Mahmutlar beldesinin Arıtma Tesisi, Kanalizyon ve Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesi, Turizm Bakanlığı Yatırımlar Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı.


Finike´de Muhtarlar Derneği seçimi... Güncel Finike´de Muhtarlar Derneği seçimi...

Finike´de Muhtarlar Derneği Başkanlığı´na Boldağ Muhtarı Adnan Gökbelen seçildi.


Antalya´da kültür - sanat... Güncel Antalya´da kültür - sanat...

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), ´´Buzlar Çözülmeden´´ adlı oyunu sahneleyecek.


Antalya´da sera denetimleri... Güncel Antalya´da sera denetimleri...

Antalya´da seralarda yapılan denetimlerde sebzede zirai ilaç kalıntısı sorunu olmadığı bildirildi.


Domates ihracatına teşvik umudu... Güncel Domates ihracatına teşvik umudu...

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, domates ihracatına ton başına 50 dolar teşvik verilmesi konusunda çalışma başlatıldığı bildirildi.


´Polisiye olaylarda azalma var´ Güncel ´Polisiye olaylarda azalma var´

Antalya Emniyet Müdürü Naciye Ekmekçibaşı, Antalya´daki polisiye olaylarda bu yılın 11 aylık döneminde, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 13 düşüş görüldüğünü bildirdi.


Kumluca sebze pazarına uzay çatı... Güncel Kumluca sebze pazarına uzay çatı...

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sebze pazarı esnafına, uzay çatı ile ilgili bilgi verdi.


Kumlucalı emlakçıdan suç duyurusu... Güncel Kumlucalı emlakçıdan suç duyurusu...

Kumluca İlçesi´nde emlakçılık yapan Mevlüt Sav, kendisini başka bir emlakçının kimliğini kullanarak dolandırmaya kalkıştığı iddiasıyla bir kadın hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Avrupa´nın lahmacunu Antalya´dan... Güncel Avrupa´nın lahmacunu Antalya´dan...

Türk mutfağının başında gelen döner,pide ,lahmacun,kebab Türk halkının yanı sıra Avrupalı´lar tarafından da beğenilmekte.


Turizm Master Planı´nı ATSO koordine edecek Güncel Turizm Master Planı´nı ATSO koordine edecek

Antalya Turizm Master Planı´nı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nın (ATSO) koordine edeceği bildirildi.


Katil zanlısı teslim oldu Güncel Katil zanlısı teslim oldu

Antalya´da, alacak verecek davası yüzünden meydana gelen olayda cinayet zanlısı olarak aranan Sedat Azılı, polise teslim oldu. Klima işleri ile uğraştığını belirten Azılı, Aydın Abaklı´ya 30 bin YTL borcu olduğunu ve bundan dolayı tehdit edildiğini ileri sürdü. Azılı ´Canımı alacaktı canını aldım.´ dedi.


Antalya´da talasemi semineri... Güncel Antalya´da talasemi semineri...

Türkiye Talasemi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan, TED Antalya Koleji öğrencileriyle, ´Talasemi Çiçekleri Solmasın´ projesi kapsamında düzenlenen seminerde biraraya geldi.


Pedagojik formasyon eğitimi kursu tamamlandı Güncel Pedagojik formasyon eğitimi kursu tamamlandı

Serik Mesleki Eğitim Merkezi´nde ustalık belgesi olanlara yönelik düzenlenen, pedagojik formasyon eğitimi kursu tamamlandı. Kurs sonunda başarılı olanlar usta öğreticilik belgesi almaya hak kazandı.


Korkuteli Kaymakamı Dalan´dan hayvan sahiplerine uyarı... Güncel Korkuteli Kaymakamı Dalan´dan hayvan sahiplerine uyarı...

Korkuteli Kaymakamı Rıza Dalan, yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle, hayvan sahiplerini hırsızlıklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyararak, ´Hayvan hırsızlığına karşı önleyici hizmetlere ağırlık verdik´ dedi.


Antalya´nın yeni yıl hedefi ÖSS birinciliği Güncel Antalya´nın yeni yıl hedefi ÖSS birinciliği

Antalya´nın bu yıl ki hedefi ÖSS´de Türkiye birincisi olmak. Bunun dışında hiçbir alternatifi kabul etmediklerini belirten Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Sezai İrtem, bunun için başarı değerlendirme sınavı düzenlediklerini ifade ederek ´Antalya eğitimde marka haline geldi.´ dedi.


´Lara-Kundu yolunu kim yaptı´ tartışması... Güncel ´Lara-Kundu yolunu kim yaptı´ tartışması...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın bütçe görüşmeleri sırasında Antalya´daki Lara-Kundu yolunun hükümet tarafından yaptırıldığını iddia etmesine rağmen, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´un, bir soru önergesini yanıtlarken, yolun bölgedeki yatırımcılardan toplanan 9 milyon 340 bin dolar ile tamamlandığını kabul ettiğini iddia etti.


Söz yazarı-bestekar Pektaş, vefat etti Güncel Söz yazarı-bestekar Pektaş, vefat etti

Söz yazarı ve bestekar İlham Behlül Pektaş, geçirdiği kalp krizi sonucu Antalya´da vefat etti.


Antalya Serbest Bölge´de ödül töreni... Güncel Antalya Serbest Bölge´de ödül töreni...

Antalya Serbest Bölge İşleticisi AŞ (ASBAŞ) tarafından, serbest bölgede faaliyet gösteren firmalar arasında 6 kategoride birinci olanlara ödül verilecek.


´Antalya, Alanya ve Fethiye bölgesi çok şeyler kazanacak´ Güncel ´Antalya, Alanya ve Fethiye bölgesi çok şeyler kazanacak´

TBMM Genel Kurulu´nda, yabancıların mülk edinmelerini düzenleyen kanun tasarısının kabul edilmesiyle Antalya, Alanya ve Fethiye bölgesinin çok şey kazanacağı bildirildi.


İşverenler yasal zorunluluk olmasına rağmen yeterli sayıda engelli çalıştırmıyor Güncel İşverenler yasal zorunluluk olmasına rağmen yeterli sayıda engelli çalıştırmıyor

Beyaz Baston Görmeyenler Derneği´nin, engelli vatandaşlar için bünyesinde oluşturduğu ´bilgi bahçesi´ özel eğitim merkezinin açılışı Antalya Valisi Alaaddin Yüksel tarafından yapıldı. Açılışta konuşan Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Başkanı Şükran Kırıcı, engeli vatandaşların mili gelirden yeterli bir pay alamadıklarından dert yandı.


Finike´de sahte içki operasyonu... Güncel Finike´de sahte içki operasyonu...

Finike´de düzenlenen operasyonda, 460 şişe sahte içki ele geçirildi.


32 yıllık tekerlekli sandalye özlemi sona erdi Güncel 32 yıllık tekerlekli sandalye özlemi sona erdi

Varsak Beldesi´nde 32 yıldır felçli olarak yaşamını sürdüren İbrahim Alkan´a, AK Parti tarafından tekerlekli sandalye armağan edildi.


Kumluca Belediye Başkanı´ndan Büyükşehir Başkan Vekili´ne ziyaret... Güncel Kumluca Belediye Başkanı´ndan Büyükşehir Başkan Vekili´ne ziyaret...

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Antalya Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.


Yazır Köyü´nde 20 çiftçiye 400 koyun verilecek Güncel Yazır Köyü´nde 20 çiftçiye 400 koyun verilecek

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Finike´nin Yazır Köyü´nde 20 aileye toplam 400 koyun verecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...