Pazar, 25 Ağustos 2019
Özel hastanelerden genel sağlık sigortası kanununa eleştiri... Güncel Özel hastanelerden genel sağlık sigortası kanununa eleştiri...

Akdeniz Özel Sağlık İşletmeleri Derneği (AKSİD) Genel Sekreteri Aycan Aktaş, Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile özel hastanelerin, kamu hastanesine dönüştürülmek istendiğini iddia etti.


Kepez´de sivrisinekle mücadele... Güncel Kepez´de sivrisinekle mücadele...

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, sivrisinekle mücadele konusunda etkin bir çalışma başlattıklarını bildirdi.


Kaymakam Dalan´dan ´arazi satışı´ uyarısı... Güncel Kaymakam Dalan´dan ´arazi satışı´ uyarısı...

Korkuteli Kaymakamı Rıza Dalan, ilçede Hazine´ye ait tarım arazilerinin satışı konusunda hak sahiplerini uyardı.


Galatasaraylılar Derneği´nden yaz okulu... Güncel Galatasaraylılar Derneği´nden yaz okulu...

Antalya Amatör Küme takımlarından Galataspor ile Galatasaraylılar Derneği´nin ortaklaşa düzenlediği yaz futbol okulu, 1 Temmuz´da açılacak.


Kumluca Belediyesi´ne ödül... Güncel Kumluca Belediyesi´ne ödül...

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ´´Sera Atıklarından Kompost ve Biyogaz Elde Etme Projesi´´nin Konya Belediyeler Birliğinin proje yarışmasında çevre ödülüne layık görüldüğünü bildirdi.


Side antik kentine adanan yaşam... Güncel Side antik kentine adanan yaşam...

Alman heykeltıraş Dietmar Friese, Side Antik Kenti´nden çıkarılan kültür varlıklarını koruyabilmek için 45 yıldır gönüllü hizmet veriyor.


Kendi elektriğini üreten köy... Güncel Kendi elektriğini üreten köy...

Akseki ilçesi Sinanhoca köylüleri, 26 yıldır elektriklerini kendileri üretiyorlar. Akseki´ye 26 kilometre uzaklıktaki 70 haneli Sinanhoca´da köye yaklaşık bir kilometre mesafedeki su kaynağından borularla getirilen su, köye elektrik sağlayan jeneratörü çalıştırıyor.


Caretta Carettalar yumurta bıraktı Güncel Caretta Carettalar yumurta bıraktı

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Finike Şubesi Üyesi Mustafa Sezer, caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının, Finike, Sahilkent ve Hasyurt beldesi sahillerine yumurta bıraktıklarını bildirdi.


Böbrek naklinde kan uyumu da aranmayacak Güncel Böbrek naklinde kan uyumu da aranmayacak

Türkiye´de doku uyumsuz böbrek naklinin öncüsü Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezinin, Eylül ayında kan uyumu da aramadan böbrek nakillerine başlayacağı bildirildi.


Gazipaşa´da özel okuldan ödül yağmuru Güncel Gazipaşa´da özel okuldan ödül yağmuru

Gazipaşa ilçesindeki Özel Bilge İlköğretim Okulunun mezuniyet töreninde, en çok kitap okuyan öğrenciler, ilçenin tanıtımı ve eğitimine katkı sağlayan gazeteciler ile çevresini ve sınıfını temiz tutan mavi bayraklı sınıfa ödülleri verildi.


Ziraat Bankası’ndan Bağ-Kur’luya kredi Güncel Ziraat Bankası’ndan Bağ-Kur’luya kredi

Ziraat Bankası Bölge Baş Müdürü İbrahim Turgutalp, Bağ-Kur ve SSK’ya geçmişe dönük borcu olan mükellefler için çıkarılan 5458 sayılı kanundan yararlanmak isteyen kişilere, kredi imkanı sunduklarını söyledi.


Korkuteli´de damla sulama projesi... Güncel Korkuteli´de damla sulama projesi...

Korkuteli İlçesi´nde, ´Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi´ kapsamında 9 köyde Damla Sulama Projesi´nin hayata geçirileceği bildirildi.


Korkuteli Ziraat Odası´na yeni analiz makinesi... Güncel Korkuteli Ziraat Odası´na yeni analiz makinesi...

Korkuteli İlçesi´nde, Ziraat Odası tarafından çiftçilere daha kaliteli hizmet vermek amacıyla analiz makinesi alınacağı bildirildi.


Yaz döneminde yanlış beslenme... Güncel Yaz döneminde yanlış beslenme...

Diyetisyen Gül Saldıran, yaz aylarında yanlış beslenme ve yanlış sporların kalp krizi riskini artırdığını söyledi.


Türk erkeği dış görünüşüne önem veriyor Güncel Türk erkeği dış görünüşüne önem veriyor

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Koray Coşkunfırat, Türk erkeklerinin son yıllarda estetik cerrahiyi keşfettiğini söyledi.


AK Parti İlçe Başkanı Akdeniz: ´Korkuteli´nin sorunlarını asgariye indirdik´ Güncel AK Parti İlçe Başkanı Akdeniz: ´Korkuteli´nin sorunlarını asgariye indirdik´

AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mustafa Akdeniz, teşkilat olarak Korkuteli´nin sorunlarının yüzde 90´ınını çözdüklerini söyledi.


Alanya Emniyet Müdürü Çalışkan, mahalle muhtarlarıyla ´huzur toplantısı´ gerçekleştirdi Güncel Alanya Emniyet Müdürü Çalışkan, mahalle muhtarlarıyla ´huzur toplantısı´ gerçekleştirdi

Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, mahalle muhtarları ile huzur toplantısı gerçekleştirdi.


Hazine´ye ait tarım arazileri için son başvuru tarihi 19 Temmuz Güncel Hazine´ye ait tarım arazileri için son başvuru tarihi 19 Temmuz

Korkuteli Kaymakamı Rıza Dalan, kentte Hazine´ye ait tarım arazilerinin satışı ile ilgili hak sahiplerini uyardı.


Altın Portakal Film Market projesiyle Asya film pazarını hedef seçti Güncel Altın Portakal Film Market projesiyle Asya film pazarını hedef seçti

43. Altın Portakal Film Festivali, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Avrupa Film Marketi ile yapımcıları bir araya getirecek.


Alanya Narkotik köpeği Avcı, ´hatırlatma kursu´nda Türkiye ikincisi oldu Güncel Alanya Narkotik köpeği Avcı, ´hatırlatma kursu´nda Türkiye ikincisi oldu

Alanya Emniyet Müdürlüğü´nde görevli narkotik köpeği ´Avcı´ 32 ilden kursa katılan eğitimli köpekler arasında Türkiye ikincisi oldu.


İl Özel İdare personeli dijital parmak izi ile mesaiye başlıyor Güncel İl Özel İdare personeli dijital parmak izi ile mesaiye başlıyor

İl Özel İdaresi, personelin giriş ve çıkış saatlerini dijital sistemle kontrol ediyor. Antalya İl Özel İdaresinin hizmet verdiği Kaleiçi merkez hizmet binası, Bayındır Mahallesi hizmet binası, Otogar karşısı Makine İkmal hizmet binası, Boğaçayı Asfalt Şantiyesi olmak üzere dört birimin personel giriş ve çıkış kontrolü eski usul imza yerine, parmak izi okuyan 5 dijital cihazla yapılıyor.


SDÜ´den melezleme yoluyla çilek üretimi... Güncel SDÜ´den melezleme yoluyla çilek üretimi...

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kahraman Kepenek, melezleme yoluyla yayla koşullarına uygun çilek çeşitleri yetiştirtirdiklerini söyledi.


´Kozmik Işın Bombardımanı´ uyarısı... Güncel ´Kozmik Işın Bombardımanı´ uyarısı...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Astrofizik Araştırma Merkezi üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özel, kozmik ışınların DNA´ya çarpması halinde, ciddi hasarların meydana geldiğini söyledi.


Üniversite gençliği AB konusunda kararsız... Güncel Üniversite gençliği AB konusunda kararsız...

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan bir çalışma grubu tarafından gerçekleştirilen ´Üniversite Gençliğinin Sosyo-Ekonomik Profili Araştırması´nda ilginç sonuçlar ortaya çıktı.


Alanya plajlarına seyyar kütüphane... Güncel Alanya plajlarına seyyar kütüphane...

Alanya ilçesinde belediye, Kleopatra ve Keykubat plajlarına seyyar kütüphane kurulması için çalışma başlattı.


Antalya´nın önemli su kaynaklarından olan Kırkgöz Gölü paylaşılamıyor Güncel Antalya´nın önemli su kaynaklarından olan Kırkgöz Gölü paylaşılamıyor

Antalya´nın önemli su kaynaklarından olan Kırkgöz Gölü paylaşılamıyor. Gölün kenarındaki işletmeyi kiralayan şahıs temizleme bahanesi ile göldeki balık yemlerinin barındığı tuğlalarını kırıyor. 30 yıldan beri burada balık yemi yakalayarak geçimini sağlayan yemciler ise işletmecinin sadece toprağı kiraladığını suyun içine müdahale etme hakkının olmadığını belirtiyor.


Baş dönmesine 2 günde teşhis Güncel Baş dönmesine 2 günde teşhis

Halk arasında baş dönmesi olarak bilinen ´vertigo´dan muzdarip hastalara, iki gün içerisinde teşhis konulabilecek.


Finike´de festival hazırlıkları sürüyor Güncel Finike´de festival hazırlıkları sürüyor

Finike´de bu yıl 18´incisi düzenlenecek Finike Festivali kültür sanat etkinlikleri, 23 Haziran´da başlayacak.


Kasksız motosiklet sürücüsü sulama kanalına düşerek ağır yaralandı Güncel Kasksız motosiklet sürücüsü sulama kanalına düşerek ağır yaralandı

Alanya ilçesinde meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü dengesini kaybederek yol kenarındaki su kanalına düştü. Ağır yaralanan kasksız sürücüye ilk müdahaleyi polis ekipleri yaptı


Alanya´da kuraklık kapıya dayandı Güncel Alanya´da kuraklık kapıya dayandı

Alanya´da önceki yıl yaşanan kuraklık, yeniden kapıya dayandı. Alanya´nın içme suyu şebekesini besleyen bir çok kuyunun ve su kaynaklarının kuruma tehlikesi ile karşı karşıya olduğu belirtildi.


Tan Sağtürk´ün ağabeyinin ömür boyu hapsi istendi Güncel Tan Sağtürk´ün ağabeyinin ömür boyu hapsi istendi

Antalya´da, kaçırıldıktan sonra bir villada telle boğulan ve foseptik çukuruna atılarak üzeri beton ve kumla kapatılan iş adamının katil zanlıları için ömür boyu hapis istendi.


Muratpaşa’da Tutar, görevinden alındı Güncel Muratpaşa’da Tutar, görevinden alındı

Kulübün ve kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi yönetimi olağanüstü toplantı yapmaya zorladı. Toplantıdan kamuoyundan özür ve görevden alma kararı çıktı


Genç ressamlardan muhteşem sergi Güncel Genç ressamlardan muhteşem sergi

ATSO Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi son sınıf öğrencilerinin resim sergisi, sanatseverlerden tam not aldı.


13. Muskar Yörük Şenliği... Güncel 13. Muskar Yörük Şenliği...

Demre İlçesi´ne bağlı Muskar Köyü, bu yıl 13.´sü düzenlenen Yörük Şenliği´ne ev sahipliği yaptı.


Müdürleri buluşturan “mezuniyet töreni” Güncel Müdürleri buluşturan “mezuniyet töreni”

Antalya Anadolu Lisesi 20. Dönem mezuniyet töreni coşku ve duygu seli içerisinde gerçekleşirken halef ve selef üç milli eğitim müdürünü de buluşturdu.


Alanya´ya tatile gelen Alman gurbetçi bindiği taksici tarafından bıçaklandı Güncel Alanya´ya tatile gelen Alman gurbetçi bindiği taksici tarafından bıçaklandı

Alanya ilçesine tatile gelen Alman gurbetçi taksici tarafından bıçaklandı. Her zaman taksicilerin gasp edildiğine ve bıçaklandığına tanık olurken bu kez taksici müşterisini bıçakladı.


Antalya´da ´halka´ operasyonu... Güncel Antalya´da ´halka´ operasyonu...

Antalya´da, yurt dışında yaşayan gurbetçilerin hesaplarından para çektikleri belirlenen bir şebeke yakalandı.


Roma dönemine ait çıplak erkek heykelini satmak isteyen iki kişi yakalandı Güncel Roma dönemine ait çıplak erkek heykelini satmak isteyen iki kişi yakalandı

Antalya´da, Roma dönemine ait çıplak erkek heykelini satmak isteyen iki kişi yakalandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, iki kişinin, ellerinde bulundurdukları tarihi eserleri satmak için müşteri aradıkları ihbarı üzerine harekete geçtiler.


Antalya´da ´duman´ operasyonu... Güncel Antalya´da ´duman´ operasyonu...

Antalya´da uyuşturucu madde ticareti yaptıkları belirlenen 14 kişi gözaltına alındı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Aksu´da havalimanı köprüsü altında, durumundan şüphelendikleri 07 VS 533 plakalı otomobili durdurdular.


Rus Gaziler Antalya´ya tatile geldi Güncel Rus Gaziler Antalya´ya tatile geldi

İkinci Dünya Savaşı gazileri ve eşlerinden oluşan 32 kişilik Rus kafile, tatil yapmak üzere Antalya´ya geldi.


Kum heykeller, sergiye hazır Güncel Kum heykeller, sergiye hazır

Antalya´da bugün açılacak ´´Anadolu Efsaneleri´´ ana temalı ´´Uluslararası Kum Heykel Sergisi´´ için 28 sanatçı, Antalya´nın kızgın güneşi altındaki hazırlıklarını tamamladı.


Tekerlekli Sandalye Süper Ligi´ne yükselme maçları sona erdi Güncel Tekerlekli Sandalye Süper Ligi´ne yükselme maçları sona erdi

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi´ne yükselme maçları, Antalya´da sona erdi.


Akseki´de DGD başvuruları başladı Güncel Akseki´de DGD başvuruları başladı

Akseki´de Doğrudan Gelir Desteği (DGD) başvuruları başladı. Akseki İlçe Tarım Müdürü Mehmet Sait Uysal yaptığı açıklamada, 47 köy ve yedi beldede çiftçilerin kayıtlarına başlandığını kaydederek, bunun 3 Kasım´a kadar süreceğini bildirdi.


Çağlar Su Dolum Tesisleri´ndeki yangının kaza sonucu çıktığı bildirildi Güncel Çağlar Su Dolum Tesisleri´ndeki yangının kaza sonucu çıktığı bildirildi

Finike İlçesi Arifiye köyündeki Çağlar su dolum tesislerinde 4 Haziranda meydana gelen yangının kaza sonucu çıktığı bildirildi.


Antalya´ya gelen turist sayısı artıyor Güncel Antalya´ya gelen turist sayısı artıyor

Antalya´ya gelen turist sayısı, Haziran ayının ilk 11 gününde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 oranında artış gösterdi.


Kemer, karnavala hazırlanıyor Güncel Kemer, karnavala hazırlanıyor

Kemer Belediyesince düzenlenen ´´6. Uluslararası Kemer Karnavalı, Turizm, Kültür, Hediyelik Eşya, Tekstil, El Sanatları ve Alışveriş Şenlikleri´´, 14-25 Haziranda yapılacak.


Serinyakalılar´ın pilav günü... Güncel Serinyakalılar´ın pilav günü...

Gündoğmuş´a bağlı Serinyaka Köyü İlkokulu mezunları, pilav gününde buluştu.


Belenobası Köyü 6. Geleneksel Karpuz Festivali... Güncel Belenobası Köyü 6. Geleneksel Karpuz Festivali...

6. Geleneksel Belenobası Köyü Karpuz Festivali çeşitli etkinliklerle yapıldı. Manavgat ilçesi Belenobası Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen etkinlikler kapsamındaki karpuz yarışmasında 23 çifçi yarıştı.


Dünya Kupası keyfi Belek´te yaşanır Güncel Dünya Kupası keyfi Belek´te yaşanır

Belek Belediyesi, turistlerin ve esnafın rahatlıkla Dünya kupası maçlarını seyredebilmesi amacıyla şehir merkezine 4*4 metrelik dev ekranın kurulumunu yaptı.


Kemer´in kardeş şehri Schwabach´tan heyet geldi Güncel Kemer´in kardeş şehri Schwabach´tan heyet geldi

Her yıl geleneksel olarak düzenlenmekte olan Kemer Karnavalı için kardeş şehir Schwabach’tan gelen heyet Kemer’de. Yaklaşık bir hafta boyunca Kemer’de kalacak olan heyette 90 kişi bulunuyor.


Antalya´da cinayet: 2 ölü, 1 yaralı Güncel Antalya´da cinayet: 2 ölü, 1 yaralı

Manavgat İlçesi Aşağı Hisar Mahallesi Güllük Caddesi´nde saat 21.00 sıralarında iki grup arasında bilinmeyen nedenden dolayı çıkan silahlı çatışmada 2 kişi ölürken, 1 kişi de yaralandı.


Korkuteli´de sulama sezonu açıldı Güncel Korkuteli´de sulama sezonu açıldı

Korkuteli´de sulama sezonu açıldı. Korkuteli Sulama Birliği Başkanı Kemal Öztepe, bu yıl bölgede yağışların beklenenden az olması nedeniyle barajdaki su seviyesinin istenilen düzeyde olmadığını belirtti.


Kadriye´de çevre düzenlemeleri yapılıyor Güncel Kadriye´de çevre düzenlemeleri yapılıyor

Serik İlçesi´ne bağlı Kadriye Beldesi´nde, çevre düzenleme ve restorasyon çalışmaları sürdürülüyor.


Kadriye´de Türk gecesi... Güncel Kadriye´de Türk gecesi...

Serik İlçesi´ne bağlı şirin tatil Beldesi olan Kadriye´de Türk Gecesi düzenlendi. Kadriye Belediyesi tarafından bugüne kadar yapılan etkinlerin dışında bölgede bir ilk olma özelliğini taşıyan Türk Gecesi, vatandaşlar ve turistler tarafından beğeniyle izlendi.


Seyyar satıcılara gece operasyonu Güncel Seyyar satıcılara gece operasyonu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Büyükşehir sorumluluğundaki şehrin ana arterlerinde kaçak olarak faaliyet gösteren seyyar köfteci, kokoreççi, ve seyyar satıcılara yönelik gece operasyonu düzenledi. Antalya Emniyet Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda, 20 seyyar satıcının tezgahına el konuldu.


Avdan köylüleri, şenlikte buluştu Güncel Avdan köylüleri, şenlikte buluştu

Korkuteli İlçesi´ne bağlı Avdan Köyü´nde bu yıl ilki düzenlenen yayla şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.


Korkuteli Pansiyonlu İlköğretim Okulu´nun yıl sonu gecesi... Güncel Korkuteli Pansiyonlu İlköğretim Okulu´nun yıl sonu gecesi...

Korkuteli Pansiyonlu İlköğretim Okulu yıl sonu veda gecesi, okulun yatılı binasında düzenlendi. Geceye; Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Nadir Korkut, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Aygün, Okul Aile Birliği Başkanı işadamı İrfan Ünal, öğrenciler ve aileleri katıldı.


GATAB Başkanı Üras: ´Ben kimseyi tehdit etmedim´ Güncel GATAB Başkanı Üras: ´Ben kimseyi tehdit etmedim´

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, Kemer İlçesi ve Göynük Beldesi´nin GATAB´dan ayrılmalarıyla ilgili Bölge İdare Mahkemesi´nin aldığı yürütmeyi durdurma kararı konusunda itirazda bulunacaklarını açıkladı.


Kemer´de çiğ köfteli Türk gecesi... Güncel Kemer´de çiğ köfteli Türk gecesi...

Antalya ve Kemer gecelerinin gözde mekanlarından Culb İnferno´da partiler durmak bilmiyor. Köpük partisi, Mısır gecesi partisi derken şimdi de Club İnferno´da Türk gecesi düzenlendi.


Türkiye Off - shore Şampiyonası´nın 3. etabı Kemer´de yapılacak Güncel Türkiye Off - shore Şampiyonası´nın 3. etabı Kemer´de yapılacak

Türkiye Off - shore Şampiyonası´nın 3. etabı Antalya Kemer sahilinde yapılacak. Kemer Karnavalı çerçevesinde 17 Haziran´da sıralama turları, bir gün sonra da yarış gerçekleştirilecek.


Alanya sahillerinde yosun şoku... Güncel Alanya sahillerinde yosun şoku...

Alanya sahillerini yosun bastı. Denizin dalgalı olması nedeniyle sahile vuran yosunlar, kumları kapatırken, turistler başka bölgelerde denize giriyor.


Belek, iyi geçmeyen turizm sezonunu golf ve iç turizmle aşmayı amaçlıyor Güncel Belek, iyi geçmeyen turizm sezonunu golf ve iç turizmle aşmayı amaçlıyor

Turizm beldesi Belek, bu yıl turizmde yaşanan durgunluğu golf ve iç turizm ile aşmayı amaçlıyor. Çeşitli kuruluşlar tarafından başlatılan iç turizmi geliştirmeye yönelik faliyetlere Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek´ten de destek geldi.


Kepez´de kaçak yapıya taviz yok Güncel Kepez´de kaçak yapıya taviz yok

Kepez Bölgesi´nde bulunan Avni Tolunay Mahallesi, Hürriyet Caddesi´nde kaçak olarak yapılan 2 dükkan, Kepez Belediyesi ekiplerince yıkıldı.


Muratpaşa Belediyesi´nden yaz spor merkezi... Güncel Muratpaşa Belediyesi´nden yaz spor merkezi...

Muratpaşa Belediyesi tarafından, Yaz Spor Merkezi açılacağı bildirildi. 3 Temmuz- 1 Eylül tarihleri arasında açık kalacak olan kurslarda; futbol, cimnastik, basketbol, tenis, bale, tekvando ve eskrim branşlarında eğitim verilecek.


Başkan Şeker, İsviçre yolcusu... Güncel Başkan Şeker, İsviçre yolcusu...

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker , Türkiye-İsviçre Dostluk Derneği’nin kurucu üyesi olarak, İsviçre’de 13-14 Haziran 2006’da bir araya gelecek olan Türkiye-İsviçre Dostluk Derneği ilk toplantısına katılmak üzere yarın İsviçre’ye gidiyor.


Başkan Evcilmen’den belediyecilik dersi Güncel Başkan Evcilmen’den belediyecilik dersi

Başöğretmen Atatürk İlköğretim Okulu’nda yerel yönetim dersi veren Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, öğrencilerden Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmalarını istedi.


Muratpaşa´da resim ve heykel sergisi... Güncel Muratpaşa´da resim ve heykel sergisi...

Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen resim ve heykel kurslarına katılan kursiyerlerin eserleri bir sergide halkın ilgisine sunuldu.


Muratpaşalı atlet rekorla döndü Güncel Muratpaşalı atlet rekorla döndü

Muratpaşa Belediyespor´dan Atletizm Yıldız Milli Takımına seçilen Nimet Karakuş, 11. Yılmaz Sazak Uluslararası Yaş Grupları Atletizm Yarışları 100 metre 12-13 yaş kızlar eleme yarışında oyunlar rekoru kırdı.


Pehlivanlara baklava ikramı... Güncel Pehlivanlara baklava ikramı...

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, 645. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri´ne hazırlanan güreşçilere baklava ikram etti.


Tosmur Belediyesi´nin çöp sorunu... Güncel Tosmur Belediyesi´nin çöp sorunu...

Tosmur Belediye Başkanı ve Alanya Turizm Hizmet Birliği Başkanı Musa Özdemir de Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu´nun, kendilerine getirdiği çöp dökme yasağının altında farklı nedenlerin bulunduğunu ileri sürdü.


Korkuteli Meslek Yüksekokulu´ndan öğrencilere çağrı... Güncel Korkuteli Meslek Yüksekokulu´ndan öğrencilere çağrı...

Korkuteli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş, ilçede yaşayan öğrencilerin yüksekokula ilgi göstermediklerini söyledi.


Korkuteli´de spor kulübü kuruldu Güncel Korkuteli´de spor kulübü kuruldu

Korkuteli´de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´nün öncülüğünde ilk spor kulübü kuruldu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan çalışmalar kapsamında Korkuteli İlçesi´nde Gençlik Spor Kulübü kuruldu.


Korkuteli Belediyesi´nden haşereyle mücadele... Güncel Korkuteli Belediyesi´nden haşereyle mücadele...

Korkuteli Belediyesi haşereyle mücadele çalışması başlatıldı. Yaz ayları boyunca devam edecek olan haşere mücadelesinde püskürtme ve dumanlama yöntemiyle 3 ayrı değişik ilaç karışımı kullanılırken, bu ilaçların insanlar için hiçbir yan etkisi olmadığı belirtildi.


Demre´de Bağ-Kur üyeleri bilgilendirildi Güncel Demre´de Bağ-Kur üyeleri bilgilendirildi

Demre´de, Bağ-Kur üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Belediye çay bahçesinde vatandaşlarla toplantı yapan Antalya Bağ-Kur İl Müdürü Nuri Doğan, 5458 sayılı Bağ-Kur borçlarının yapılandırılmasına ilişkin kanun ve son gelişmeler hakkında bilgiler verdi.


Çocuklarda demir eksikliği... Güncel Çocuklarda demir eksikliği...

Korkuteli Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gürkan Dalgıç, Türkiye´de 4 yaş altı nüfusun yüzde 48´inde demir eksikliği görüldüğünü söyledi.


Batı Bölgesi Minikler Ligi Şampiyonu Finikespor oldu Güncel Batı Bölgesi Minikler Ligi Şampiyonu Finikespor oldu

Batı Bölgesi Minikler Ligini yenilgisiz tamamlayan Finikespor şampiyon oldu. Finikespor, Demrespor, Sahilkentspor, Mavikentspor, Beykonakspor, Kumlucaspor, Toptaşspor ve Beymelekspor´un katıldığı minikler liginde Finikespor 16 maçta 15 galibiyet ve 1 beraberlik alarak şampiyonluğu elde etti.


Alanya´da Roma dönemine ait 1600 yıllık taş koltuk bulundu Güncel Alanya´da Roma dönemine ait 1600 yıllık taş koltuk bulundu

Alanya ilçesinde, Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen 1600 yıllık taş koltuk bulundu. Alanya Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekiplerin dün Beldibi köyünde yangınlara karşı yaptığı havuz yapımı çalışmasında, toprağın kazıldığı sırada taş koltuğa rastlandı.


Elmalı Belediyesi cenaze yıkama ve nakil aracı yaptırdı Güncel Elmalı Belediyesi cenaze yıkama ve nakil aracı yaptırdı

Elmalı Belediyesi yeni yaptırdığı cenaze yıkama ve nakil aracını hizmete soktu.


Yuva beldesinde parke çalışmaları sürüyor Güncel Yuva beldesinde parke çalışmaları sürüyor

Elmalı´ya bağlı Yuva beldesindeki cadde ve sokaklarda parke çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.


Kemer Belediye Başkanı Şeker: ´Reklam değil, hizmet peşindeyiz´ Güncel Kemer Belediye Başkanı Şeker: ´Reklam değil, hizmet peşindeyiz´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, reklam değil, hizmet peşinde olduklarını söyledi. Şeker, düzenlediği basın toplantısında, gerçekleştirdikleri projeler ve son dönem hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.


Gazipaşa Anadolu Lisesi beşinci mezunlarını verdi Güncel Gazipaşa Anadolu Lisesi beşinci mezunlarını verdi

Gazipaşa Anadolu Lisesi beşinci mezunlarını verdi. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet gecesinde, mezun olan 62 öğrenci gönüllerince eğlendiler.


Antalya´nın önemli su kaynaklarından olan Kırkgöz Gölü paylaşılamıyor Güncel Antalya´nın önemli su kaynaklarından olan Kırkgöz Gölü paylaşılamıyor

Antalya´nın önemli su kaynaklarından olan Kırkgöz Gölü paylaşılamıyor. Gölün kenarındaki işletmeyi kiralayan şahıs temizleme bahanesi ile göldeki balık yemlerinin barındığı tuğlalarını kırıyor.


Cezmi Ersöz imza günü ahk INTERIORS’ta Güncel Cezmi Ersöz imza günü ahk INTERIORS’ta

Yazar ve şair Cezmi Ersöz edebiyat yaşamının 25.senesinde yayınlanan yeni kitabı “Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı”yı Antalya’da, ahk INTERIORS’ta imzalıyor. Yazar, 17 Haziran Cumartesi günü saat 18:00-20:00 arasında gerçekleşecek imza gününde okurlarıyla söyleşi de yapacak.


Azeriler, Türk Birliği için Manavgat´ta buluştu Güncel Azeriler, Türk Birliği için Manavgat´ta buluştu

Azerbaycan´ın öncülüğünde, dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan Türkleri bir araya getirmek ve ortak sorunlar karşısında birlikte hareket etmek amacıyla 31 ülkeden 37 Türk ve Azeri derneğinin temsilcisi, Manavgat´ta düzenlenen toplantıda bir araya geldi.


Finike festivale hazırlanıyor Güncel Finike festivale hazırlanıyor

Finike ilçesinde bu yıl 18´incisi düzenlenecek Finike Festivali, kültür sanat etkinlikleri, konserler ve yarışmalarla göz dolduracak.


Antalya Limanı ihalesi ertelendi Güncel Antalya Limanı ihalesi ertelendi

Antalya Limanı hisse satışı ihalesi, TMSF tarafından, yatırımcıların ihale hazırlıklarını tamamlayabilmesi ve yabancı yatırımcıların da ihaleye katılımını sağlamak amacıyla 27 Temmuz´a ertelendi.


Gazipaşa´da yangın tatbikatı... Güncel Gazipaşa´da yangın tatbikatı...

Gazipaşa ilçesi Orman İşletme Müdürlüğünde yangın tatbikatı yapıldı. Havaların ısınmasıyla çalışmalarını sıklaştıran Orman İşletme Müdürlüğü Demirli Çeşme orman deposunda tatbikat gerçekleştirdi ve personele yangına müdahale, arazöz kullanımı konusunda eğitim verildi.


Korkuteli´de başarılı öğretmenler ödüllendirildi Güncel Korkuteli´de başarılı öğretmenler ödüllendirildi

Korkuteli Kaymakamı Rıza Dalan, başarılı çalışmalarından dolayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Aygün, Korkuteli Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Ali Eren ve Mesleki Teknik Eğitim Merkezi´nde görevli öğretmen Bilal Güllübunar´ı ödül verdi.


Korkuteli´de öğrencilerin okul korkusu... Güncel Korkuteli´de öğrencilerin okul korkusu...

Korkuteli´ye bağlı Küçükköy Beldesi´nde öğrenciler, yıkılmaya yüz tutan bir okulda eğitim ve öğretim görüyor.


Demreli Minikler Türkiye elemelerine katılıyor Güncel Demreli Minikler Türkiye elemelerine katılıyor

Demre Belediyespor minik takımı, Antalya´da yapılan bölge finallerinde grup birincisi olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.


İran´daki ilk turizm fuarı Türkler´den... Güncel İran´daki ilk turizm fuarı Türkler´den...

İran´ın başkenti Tahran´da, 17-20 Haziran tarihleri arasında 1. Türkiye-İran Turizm Organizasyonu gerçekleştirilecek.


Türkiye´deki yat turizmi şaşırttı... Güncel Türkiye´deki yat turizmi şaşırttı...

Antalya´da mega yat üretim tesislerinde incelemelerde bulunan İngiliz yat üretici ve satıcı firma temsilcileri, Türkiye´deki mega yat üretimini şaşırtıcı düzeyde iyi buldular.


Rose Hotel´e Mavi Bayrak ödülü... Güncel Rose Hotel´e Mavi Bayrak ödülü...

Kemer İlçesi´nde bulunan Rose Beach Residence ve Rose Xiza Beach Resort´a ´Mavi Bayrak´ verildi.


Türkiz Otel´e anlamlı sertifika... Güncel Türkiz Otel´e anlamlı sertifika...

Antalya´nın turizm beldesi Kemer´de bulunan Türkiz Otel, Türkiye´de ilk defa TS ISO EN 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi Sertifikası alan otel oldu.


Çiftçilere ilaçlama uyarısı... Güncel Çiftçilere ilaçlama uyarısı...

Korkuteli İlçe Tarım Müdürü İbrahim Akalın, ilaçlama mevsiminin başlaması nedeniyle çiftçilere uyarılarda bulunarak, ´Fazla ilaçlama, ürüne ve çevreye zarar verir´ dedi.


DYP Korkuteli İlçe Başkanı Kaya: ´Partimizi iktidara getirmek için çalışıyoruz´ Güncel DYP Korkuteli İlçe Başkanı Kaya: ´Partimizi iktidara getirmek için çalışıyoruz´

Doğru Yol Partisi (DYP) Korkuteli İlçe Başkanı Ahmet Kaya, partiyi iktidara taşımak için çalıştıklarını söyledi.


Korkuteli Barajı´nda sulama sezonu açılıyor Güncel Korkuteli Barajı´nda sulama sezonu açılıyor

Korkuteli´de, Korkuteli Barajı´ndan 12 Haziran tarihinden itibaren ekili alanlara su verilmeye başlanacağı bildirildi.


Okulda mantar üretimi... Güncel Okulda mantar üretimi...

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu´nda öğrenciler mantar üretimine başladı.


Alanya İl Genel Meclisi yatırımlar için 910 bin YTL ödenek ayırdı Güncel Alanya İl Genel Meclisi yatırımlar için 910 bin YTL ödenek ayırdı

Alanya´daki yatırımlar için İl Genel Meclisi 910 bin YTL ödenek ayırdı. Alanya´da yapılan yatırılmlara İl Genel Meclisi destek vermeye devam ediyor. Daha önce ayrılan 1 milyon 496 bin YTL´lik ödeneğin ardından, İl Genel Meclisi yapmış olduğu son toplantıda da yatırımlar için 910 bin YTL´lik ödenek ayırdığını açıkladı.


Alanya´da başlayan ´Temel Eğitim Kursları´yla vasıfsız personel kalmayacak Güncel Alanya´da başlayan ´Temel Eğitim Kursları´yla vasıfsız personel kalmayacak

Alanya´da turizm sektöründe çalışanların vasıflandırılmasını amaçlayan İşbaşı Temel Eğitim Kursları başladı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69359 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...