Perşembe, 20 Haziran 2019
Bulgar heyetinden Beymelek´e ziyaret... Güncel Bulgar heyetinden Beymelek´e ziyaret...

Kumluca´ya bağlı Beymelek Beldesi´ni ziyaret eden Bulgar heyetinin gezi ve incelemeleri sürüyor.


Boğaçayı Projesi tanıtıldı Güncel Boğaçayı Projesi tanıtıldı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´i ziyaret ederek, Boğaçayı Projesi´ni tanıttı.


Korkutelili marifetli öğrenciler... Güncel Korkutelili marifetli öğrenciler...

Korkuteli´de Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Torna Bölümü´nde okuyan öğrenciler, aldıkları siparişleri zamanından önce teslim ederek okul yönetiminin yüzünü güldürdü.


Kemer´de yıkılan otogarın yerine yenisinin yapılmamasına tepki! Güncel Kemer´de yıkılan otogarın yerine yenisinin yapılmamasına tepki!

Kemer´de yıkılan otogarın yerine yenisinin yapılmaması vatandaşların tepkisine yol açtı. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker tarafından kent meydanı çalışmaları kapsamında 6 ay önce yıktırılan otogarın yenisi hala inşa edilemedi.


Evcilmen’den kursiyerlere müjde Güncel Evcilmen’den kursiyerlere müjde

Başkan Evcilmen, Topçular Kurs Merkezi’nin büyütülmesini isteyen kursiyerlere, önümüzdeki dönem kurs merkezinin büyütüleceği müjdesini verdi.


Karapınar Köyü Gençleri birarada... Güncel Karapınar Köyü Gençleri birarada...

Burdur´un Bucak ilçesine bağlı Karapınar Köyü Gençleri Antalya Atatürk Spor Tesisleri´nde biraraya geldi.


´Türkiye´yi nükleer çöplük yaptırmayacağız´ Güncel ´Türkiye´yi nükleer çöplük yaptırmayacağız´

26 Nisan 1986´da meydana gelen kazanın çevreye ve insanlara verdiği zararı ve bu kazadan sonra tüm dünyada nükleer enerji santrallerinin yeniden sorgulandığını belirten Nükleer Karşıtı Platform, düzenlediği ´Hayır´ propagandası çerçevesinde 2 bin imza topladıklarını açıkladı.


´Akıllarını başlarına toplasınlar´ Güncel ´Akıllarını başlarına toplasınlar´

DYP Antalya Başkanı Ahmet Kiştin, düzenlediği basın toplantısında iktidarı topa tuttu.


Alanya´day ilk İngiliz yolcu gemisi geldi Güncel Alanya´day ilk İngiliz yolcu gemisi geldi

Alanya´ya ilk kez İngiliz turistleri taşıyan bir yolcu gemisi geldi. İngiliz turistleri taşıyan Spirit of Adventure adlı Bahama bayraklı gemi, Alanya Limanı´na demir attı. İçinde 257 yolcunun bulunduğu gemi, AKİŞ Denizcilik Turizm A.Ş´nin organizasyonuyla Türkiye limanlarını gezecek.


29 ülkeden 350 Rotaryan Belek´te golf oynayacak Güncel 29 ülkeden 350 Rotaryan Belek´te golf oynayacak

Antalya Aspendos Rotary Kulübü´nce düzenlenen, ´´Dünya Rotary Golf Şampiyonası´´ 1 Mayıs´ta Antalya´nın golf otelleriyle ünlü turizm bölgesi Belek´te başlayacak.


Alanya Belediyesi´nden ´Alo Çevre Bilgi Hattı´... Güncel Alanya Belediyesi´nden ´Alo Çevre Bilgi Hattı´...

Alanya Belediyesi, ´´181 Alo Çevre Bilgi Hattı´´ kurdu. Vatandaşlardan gelen istek ve şikayetleri belirlemek amacıyla oluşturulduğu belirtilen ´´181 Alo Çevre Bilgi Hattı´´, belediye girişindeki Hizmet Masası´na kuruldu.


GATAB´a özel pul... Güncel GATAB´a özel pul...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından özel pul bastırıldı.


´Her 100 Türk´ten ancak 3´ü, 80 yaşını görebiliyor´ Güncel ´Her 100 Türk´ten ancak 3´ü, 80 yaşını görebiliyor´

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. İsmail Tufan, Türkiye´de 60 yaşına gelen her 100 insandan 10´unun kronik hasta, 25´inin de engelli olduğunu belirterek ´´Her 100 insandan sadece 3´ü 80 yaşına ulaşabiliyor´´ dedi.


Almanya´nın ünlü medikal şirketi Maquet, Antalya´da... Güncel Almanya´nın ünlü medikal şirketi Maquet, Antalya´da...

Kalp, karaciğer ve akciğer ameliyatlarında kullanılan sarf ürünleriyle, yapay akciğer üretiminde, dünyanın üçüncü büyük firmalarından olduğu belirtilen Alman sermayeli Maquet Cardiopulmonary Şirketi´nin, Antalya Serbest Bölge´deki 6 milyon avroluk tesisinin temeli atıldı.


Polisin örnek projesi başkanlara anlatıldı Güncel Polisin örnek projesi başkanlara anlatıldı

Emniyet Müdür Yardımcısı Müjdat Özcan ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Akif Aktuğ, AESOB’a bağlı oda başkanlarına, ‘Toplum Destekli Güvenlik Hizmetleri’ konusunda bilgi verdi.


Öğrenciler, tarihi ve turistik yerleri temizliyor Güncel Öğrenciler, tarihi ve turistik yerleri temizliyor

Korkuteli´de Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Yaşar-Sadi Tekin İlköğretim Okulu Gezi Tanıtım ve Turizm Kulübü üyeleri ve öğretmenler, tarihi ve turistik yerleri temizledi.


İmecik Köyü´ne yardım eli... Güncel İmecik Köyü´ne yardım eli...

Korkuteli Meslek Yüksek Okulu, İmecik Köyü´ne yardım kampanyası başlattı.


Elmalı´da yaz hazırlıkları hız kazandı Güncel Elmalı´da yaz hazırlıkları hız kazandı

Elmalı İlçesi´nde, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte şehir merkezinde çevre düzenlemeleri ve yol çalışmaları hızlandı.


Korkuteli´de ´Atatürk Evrenselliği´ konulu konferans... Güncel Korkuteli´de ´Atatürk Evrenselliği´ konulu konferans...

Korkuteli´de, Kaymakamlık ve Meslek Yüksek Okulu tarafından, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün 125. doğum yıldönümü nedeniyle ´Atatürk Evrenselliği´ konulu bir konferans düzenledi.


Kemer´de tiyatro rüzgarı... Güncel Kemer´de tiyatro rüzgarı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası nedeniyle Kemer Belediyesi Halkla İlişkiler Danışmanlığı tarafından düzenlenen bir organizasyon ile Kocaeli’den gelen Tiyatro Birikimi adlı grup Kemer’de bulunan öğrencilere Kemer Belediyesi Tiyatro Salonunda “ Cimri Bey’in Altınları “ oyununu ücretsiz olarak izlettirdi


Kemer, dünya doğa olimpiyatlarına talip... Güncel Kemer, dünya doğa olimpiyatlarına talip...

Uluslararası Halk Sporları Birliği (IVV) Dünya Başkanı Odd Ivar Ruud ile 6 yönetim kurulu üyesi, 2011 yılında Antalya´nın Kemer ilçesinde düzenlenmesi planlanan, ´´Dünya Doğa Olimpiyatları´´ öncesi görüşmeler yapmak üzere Antalya´ya gelecekler.


Kumluca Vergi Dairesi Müdürü İnce´den uyarı... Güncel Kumluca Vergi Dairesi Müdürü İnce´den uyarı...

Kumluca vergi dairesi müdürü Sefer İnce, vergi borcu bulunan mükelleflere, borçların taksitlendirme imkanından yararlanmalarını önerdi.


Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası... Güncel Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası...

Antalya´da 19-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ´Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası´nın Organizasyon Başkanı Marsilya Barosu avukatlarından Vincent Pinatel ile Yardımcısı Alexandre Schianto, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´i ziyaret etti. Pinatel, Başkan Türel´i organizasyona davet etti.


Antalya Ticaret Borsası´nda ´kriz riski´ toplantısı... Güncel Antalya Ticaret Borsası´nda ´kriz riski´ toplantısı...

Rusya Federasyonu´nun, bu ülkeye yapılacak yaş sebze ve meyve ihracatında, ´´Gıda Güvenliği/Sağlık Sertifikası´´ düzenlenmesi talebi üzerine, Antalya Ticaret Borsası´nda (ATB), sektör ve kamu kurumlarının tüm taraflarının bir araya geldiği, ´´kriz riski´´ toplantısı yapıldı.


Uluslararası Talasemi Yaz Okulu... Güncel Uluslararası Talasemi Yaz Okulu...

Talasemi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Duran Canatan, Türkiye´de 1 milyon 400 bin taşıyıcı, 4 bin 500 talasemi hastası olduğunu bildirdi.


´Troia Belgeseli´nin dünya prömiyeri, 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nde.. Güncel ´Troia Belgeseli´nin dünya prömiyeri, 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nde..

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAK Vakfı´nın işbirliği, Türkiye İş Bankası´nın desteğiyle çekilen ´´Troia Belgeseli´´nin dünya prömiyeri, 16-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali´nde gerçekleştirilecek.


Salatalık üreticisi sıkıntılı... Güncel Salatalık üreticisi sıkıntılı...

Alanya´da salatalık üreticisinin sıkıntıda olduğu bildirildi. Alanya Belediyesi Toptancı Hal Müdürü Halit Parlayüksel yaptığı açıklamada, 1 ay öncesine kadar kilosu 1 YTL´den satılan salatalığın Fiyatının 30 YKr´ye kadar düştüğünü söyledi.


Akseki´de tiyatroyla orman eğitimi... Güncel Akseki´de tiyatroyla orman eğitimi...

Ankara Sanatolya Tiyatrosu, Akseki´de ´´İnatçı Keçi´´ adlı çocuk oyununu sahneledi. Akseki Altmışıncı Yıl Dr. Abdurrahman Başoğlu İlköğretim Okulunda gösterilen oyunda, Bahadır Bıyıklı, Murat Çelik, Ezgi Ergenç ve Nermin Han rol aldı.


ATSO Başkanı Özgen: ´Şehrimizin gelişmesi, artık günlük kararlara bıkarılamaz´ Güncel ATSO Başkanı Özgen: ´Şehrimizin gelişmesi, artık günlük kararlara bıkarılamaz´

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Antalya´nın, çevre altyapısını 20-30 yıllık planlarla önceden kurmadığı takdirde ileride bu sorunların artacağını belirterek, ´´Şehrimizin gelişmesi, artık günlük kararlara bırakılamaz´´ dedi.


Evlilik ve düğün hazırlıkları fuarı açılacak Güncel Evlilik ve düğün hazırlıkları fuarı açılacak

Antalya Cam Piramit Sabancı Fuar ve Kongre Merkezi´nde ´´Evlilik ve Düğün Hazırlıkları Fuarı´´ açılacak.


Dev turist gemisi ´Swan Hellenic´ Kaş´ta... Güncel Dev turist gemisi ´Swan Hellenic´ Kaş´ta...

Kaş, ABD´li ve İngiliz yolcuları taşıyan Marşal Adaları bayraklı dev yolcu gemisi ´´Swan Hellenic´´i ağırlıyor.


Hasyurt´ta satranç turnuvası yapılacak Güncel Hasyurt´ta satranç turnuvası yapılacak

Finike´ye bağlı Hasyurt beldesinde Batı ilçelerini kapsayan Satranç turnuvası düzenlenecek. Finike İlçe Spor Müdürlüğü ve Lykia Gençlik Spor Kulübü tarafından düzenlenen satranç turnuvası 13 Mayıs´ta başlayacak.


ATSO´dan küçük ressamlara ödül... Güncel ATSO´dan küçük ressamlara ödül...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´nın (ATSO) 120. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Antalya´daki ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen ´Hayalimdeki Antalya´ konulu resim yarışması sonuçlandı.


Kaş´ta tekneler mavi yolculuğa hazırlanıyor Güncel Kaş´ta tekneler mavi yolculuğa hazırlanıyor

Kaş´ta tekneler mavi yolculuğa hazırlanıyor. Yaklaşık 200 tekne ve yatın bulunduğu Kaş Bucak Yat Limanı, turizm sezonunun gelmesiyle hareketlendi. Kış mevsimini karada geçiren tekne ve yatlarda son hazırlıklar tamamlanırken, makine ve teçhizatlardaki eksiklikler gideriliyor.


´Yaşayan Likya-Akdeniz Gerçeği´ Güncel ´Yaşayan Likya-Akdeniz Gerçeği´

Likya´ya ilişkin fotoğraf, resim ve saydam sergilerini buluşturan ´´Yaşayan Likya-Akdeniz Gerçeği Projesi´´, ilk olarak 2 Mayısta Antalya Müzesi´nde açılacak.


Turistlere konaklama bedava tatil imkanı... Güncel Turistlere konaklama bedava tatil imkanı...

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ALTSO) Kerim Taç, 4 apart otelini, konaklama ücretsiz olmak üzere 10 Mayısa kadar yabancı turistlerin hizmetine açtı. Kerim Taç, Alanya merkezinde bulunan 4 apart otelinde 10 Mayısa kadar, ´´bedava tatil kampanyası´´ başlattığını bildirdi.


Belediye Başkanı Çetinkaya, sorun dinliyor Güncel Belediye Başkanı Çetinkaya, sorun dinliyor

Mahalle toplantıları yapan Antalya´nın Kumluca ilçesi Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Sarıkavak Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.


Yatlar, denizle buluşmaya başladı Güncel Yatlar, denizle buluşmaya başladı

Yaz aylarında turistleri Kekova koylarında gezdiren, kış mevsiminde ise karaya çekilerek bakım yapılan yatlar, havaların ısınmasıyla birlikte denize indirilmeye başlandı.


Antalyalı Merve Ankara´dan şampiyon döndü Güncel Antalyalı Merve Ankara´dan şampiyon döndü

Antalyalı milli judocu Merve Şengün, Ankara´da düzenlenen 13. Uluslararası Nazım Canca Ümitler Judo Turnuvası´nda, 52 kiloda şampiyon oldu.


Antalya´da tiyatro şenliği... Güncel Antalya´da tiyatro şenliği...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle bu yıl 13´üncüsü düzenlenen Liselerarası Tiyatro Şenliği, 15 Mayıs - 16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.


Adrasan´a turizm yolu yapılacak Güncel Adrasan´a turizm yolu yapılacak

Kumluca ilçesine bağlı Adrasan (Çavuşköy) beldesine yeni turizm yolu yapılacak. Adrasan Belediye Başkanı Yalçın Akkulak, Karayolları Bölge Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile özel idarenin katkılarıyla yapılacak turizm yolu için proje hazırlandığını ve ilgili kurumlarla protokol imzalandığını bildirdi.


Antalya Büyükşehir Zabıtası´na eğitim... Güncel Antalya Büyükşehir Zabıtası´na eğitim...

Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta personeline, İngilizce ve halkla ilişkiler konusunda eğitim veriliyor.


Gazipaşa´da gübre bayileri denetleniyor Güncel Gazipaşa´da gübre bayileri denetleniyor

Gazipaşa Tarım İlçe Müdürü Hasan Aslan yaptığı açıklamada, Tarım İl Müdürlüğü Destekleme Şubesi gübre biriminden ziraat mühendisleri Hasan Talay, Vedat Açıkgöz ve Gazipaşa Tarım İlçe Müdürlüğü´nden ziraat mühendisi Kemalettin Ağralı´dan oluşan teknik ekibin, kimyevi gübre satan bayileri denetlemeye başladığını bildirdi.


Gazipaşa´da ipek böceği yetiştiriciliği... Güncel Gazipaşa´da ipek böceği yetiştiriciliği...

Gazipaşa ilçesinde 144 ailenin ipek böceği yetiştiriciliği yaptığı, bu yıl 6 ton birinci sınıf yaş ipek kozası üretiminin beklendiği bildirildi.


Almanlar Türk otellerine hayran Güncel Almanlar Türk otellerine hayran

Alman internet sitesi Holiday Check´in, müşterileri arasında yaptığı ankette 31 Türk oteli, ´´2005´in En İyi 99 Oteli´´ arasında yer aldı. İşte sıralamaya giren Türk otelleri...


Alanya´da arıcıların yıllık denetimleri başlıyor Güncel Alanya´da arıcıların yıllık denetimleri başlıyor

Alanya´da bulunan arı yetiştiricilerinin yıllık denetimleri başlıyor. Arı yetiştiricilerini, Tarım Bakanlığı, tarım il ve ilçe müdürlükleri tarafından görevlendirilen personeller denetleyecek. Tarım Bakanlığı´ndan izin almadan ana arı yetiştirenler tespit edilerek gereken işlem yapılacak


Alanya´da yapılan L Tipi Kapalı Cezaevi´nin yol sorunu çözülüyor Güncel Alanya´da yapılan L Tipi Kapalı Cezaevi´nin yol sorunu çözülüyor

Alanya ilçesi Mahmutlar beldesinde 14 Ağustos 2006 tarihinde hizmete açılması planlanan L Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi´nin yol sorunu çözülüyor.


Akseki´de 125. yıl hatıra ormanı... Güncel Akseki´de 125. yıl hatıra ormanı...

Akseki´de, Atatürk´ün doğumunun 125´inci yılı kutlamaları çerçevesinde hatıra ormanı oluşturuldu. Akseki Kaymakamlığı ve Akseki Orman İşletme Müdürlüğünün katkılarıyla Atatürk´ün 125´inci doğum yılı etkinlikleri kapsamında Veliağa mevkiinde oluşturulan hatıra ormanına törenle 1500 boz ardıç, 250 badem ve 250 ceviz ağacı fidanı dikildi.


6. Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması... Güncel 6. Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması...

Alanya Belediyesi, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Akdeniz Karikatür Yarışması´nın 6´ncıs 7-27 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.


Finike´de yeni yürüyüş yolları hizmete açıldı Güncel Finike´de yeni yürüyüş yolları hizmete açıldı

Finike ilçesinde 315 metre uzunluğundaki yeni yürüyüş yolu hizmete açıldı. Belediye tarafından yaptırılan, deniz kıyısından fenere uzanan 315 metre uzunluğunda yeni yürüyüş yolu, törenle hizmete açıldı.


´Belek´ markası gelişecek Güncel ´Belek´ markası gelişecek

Serik İlçesi´ne bağlı dünyaca ünlü turizm beldesi olan Belek´in Belediye Başkanı Yusuf Mecek, ülkemizde turizmin 12 ay boyunca gelir getirecek duruma gelmesi gerektiğini söyledi.


Bombus arılar domatesten sonra patlıcanda da kullanılıyor Güncel Bombus arılar domatesten sonra patlıcanda da kullanılıyor

Örtü altı üretiminde bombus arısı kullanımı hızla artıyor. Yaygın olarak domateste kullanılan arılar patlıcanda da tercih edilmeye başlandı.


Kumluca´da sağlık ocağı inşaatı devam ediyor Güncel Kumluca´da sağlık ocağı inşaatı devam ediyor

Kumluca´da kaba inşaatı biten ancak eksiklikler nedeniyle hizmete giremeyen 2 numaralı sağlık ocağının en kısa sürede açılacağı bildirildi.


Türkiye, Mayıs´ta kültür turizmi tanıtım kampanyasına başlıyor Güncel Türkiye, Mayıs´ta kültür turizmi tanıtım kampanyasına başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türkiye´nin Mayıs´tan itibaren kültür turizmine yönelik tanıtım kampanyası başlatacağını söyledi.


Evcilmen Sakatlar Derneği´ni ziyaret etti Güncel Evcilmen Sakatlar Derneği´ni ziyaret etti

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şubesi´ni ziyaret etti.


Belek turizm sezonuna hazırlanıyor Güncel Belek turizm sezonuna hazırlanıyor

Serik ilçesine bağlı Belek beldesi, turizm sezonuna hazırlanıyor. Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek, yaptığı yazılı açıklamada, turizm sezonu öncesi tüm sokakların kaldırımlarının yenilendiğini, sokak taşları ile birlikte yağmur drenajı çalışmalarının tamamlandığını kaydetti.


15. Müze Kurtarma Kazıları Sempozyumu... Güncel 15. Müze Kurtarma Kazıları Sempozyumu...

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Orhan Düzgün, Türkiye´de 665 ören yeri bulunduğunu, ancak bunlardan sadece 140´ının ziyarete açık olduğunu söyledi.


Alanya´da muşmula hasadı başladı Güncel Alanya´da muşmula hasadı başladı

Alanya´da Muşmula (Yeni dünya) üreticileri, geçen yıl düşük olan ürün fiyatının bu yıl da farklı olmayacağını düşünüyor.


Denetimler başladı, vergi ödemeyen pazarcılara göz açtırılmayacak Güncel Denetimler başladı, vergi ödemeyen pazarcılara göz açtırılmayacak

Serik´te Semt Pazarcıları Odası (SPO), Vergi Dairesi ile Zabıta eşliğinde seyyar satıcıları denetlemeye başladı. Vergi ve sicil kaydı bulunmayan seyyar satıcıların semt pazarlarında tezgah açmasına izin verilmiyor. Oda, ilk olarak Belek´te kurulan semt pazarına girerek denetim yaptı.


Alanyalı imamlar İngilizce öğrenecek Güncel Alanyalı imamlar İngilizce öğrenecek

Turizm kenti olan Antalya´nın Alanya ilçesinde bulunan cami imamları İngilizce öğrenecek. Müftülüğün önderliğinde ücretsiz olarak açılacak olan kursa isteyen imamlar katılacak.


Kiriş´te asfalt çalışmaları başladı Güncel Kiriş´te asfalt çalışmaları başladı

Kemer Belediyesi´nin Kiriş´te yürüttüğü yoğun çalışmalar devam ederken, bölgede asfalt çalışmaları da başladı.


Ormanların korunması için faydalı böcek üretimi... Güncel Ormanların korunması için faydalı böcek üretimi...

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Laboratuvarında üretilen böceklerin ormana bırakılarak, çamkese zararlısıyla mücadele edileceği bildirildi.


Alanya´da ´Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi´ kapsamında 51 süt ineği dağıtıldı Güncel Alanya´da ´Kırsal Alanda Sosyal Destek Projesi´ kapsamında 51 süt ineği dağıtıldı

´Kırsal Alanlara Sosyal Destek Projesi´ kapsamında Alanya´nın Demirtaş beldesine bağlı İspatlı köyünde 51 süt ineği dağıtıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü´nün dağıttığı süt inekleri, köyün Kalkındırma Kooperatifi´ne üye olan 51 aileye törenle teslim edildi. İspatlı Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan dağıtım törenine köylülerin yanısıra protokol de büyük ilgi gösterdi.


2006 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Alanya´da yapılacak Güncel 2006 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Alanya´da yapılacak

Avrupa Voleybol Konfederasyonu tarafından organize edilen Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası 17-21 Mayıs 2006 tarihleri arasında başlayacak.


Kumluca´da vergi rekortmenleri açıklandı Güncel Kumluca´da vergi rekortmenleri açıklandı

Kumluca´da 2005 yılı gelir vergisi vergi rekortmenleri açıklandı. Kumluca Vergi Dairesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2005 yılı vergi rekortmeni 86 bin 257 YTL vergi ödeyecek. İlçenin vergi rekortmeni isminin açıklanmasını istemedi.


Maliye vergi kaçakçılarına icra takibi başlatıyor Güncel Maliye vergi kaçakçılarına icra takibi başlatıyor

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı, vadesi geçtiği halde vergi borcunu ödemeyen mükelleflere yönelik icara takibi başlatıyor.


Başkan Öz, kendini savundu Güncel Başkan Öz, kendini savundu

Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, düzenlediği basın toplantısında son dönemde oda, yönetim ve şahsı hakkındaki iddialara açıklık getirdi.


DSP´nin başlattığı ´Cumhuriyet nöbeti´ne ilgi artıyor Güncel DSP´nin başlattığı ´Cumhuriyet nöbeti´ne ilgi artıyor

20 Nisan´da başlatılan ve önderliğini SHP´nin yaptığı ´Cumhuriyet nöbeti´ne ilgi her geçen saat daha da artmaya başladı.


AÜ Çevre Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu Güncel AÜ Çevre Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi´nce bu yıl 9´uncusu düzenlenen ´´Çevre Hizmet Ödülleri´´ törenle sahiplerine verildi.


ATSO´dan Elmalı´da seminer... Güncel ATSO´dan Elmalı´da seminer...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Elmalı´da ´´Satış ve Pazarlama Teknikleri´´ konulu seminer düzenlendi


Alanya´da 10 yıl aradan sonra ilk defa organ bağışı yapıldı Güncel Alanya´da 10 yıl aradan sonra ilk defa organ bağışı yapıldı

Hipertansiyon nedeniyle beyin kanaması geçiren Süleyman Şekerci´nin (52) uzun süre tedavisinin ardından beyin ölümünün gerçekleştiğini öğrenen ailesi organ bağışına karar verdi. Hasta yakınlarının verdiği karar üzerine ölen Süleyman Şekerci´nin karaciğer, kalp, kornea ve böbrekleri ameliyatla alındı.


TTKD Antalya Şubesi Başkanı Gündüz: ´Lara Antalyalı´nın vazgeçilmezidir´ Güncel TTKD Antalya Şubesi Başkanı Gündüz: ´Lara Antalyalı´nın vazgeçilmezidir´

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz, Lara´nın Antalyalılar´ın vazgeçilmez doğal zenginliklerinden olduğunu belirterek, bu doğal zenginliğin ranta kurban edilmemesini istedi.


Demre´de esnaf sağlık taramasından geçirildi Güncel Demre´de esnaf sağlık taramasından geçirildi

Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Antalya´daki özel bir hastanenin işbirliğiyle belediye binasında yapılan taramalarda, Dr. Mehmet Canpolat, Kardiyolog İbrahim İzgü, hemşireler, sağlık memurları ve laborantlar görev aldı. Sağlık taramasında şeker ve kolestrol ve tansiyon ölçümleriyle, kalp grafisi çekilerek, kalp muayeneleri de yapıldı.


Kaş´la ilgili turizm anketi yapıldı Güncel Kaş´la ilgili turizm anketi yapıldı

Kaş´ta yerli ve yabancı turistlerin katıldığı bir anket, Kaş´a tatil amacıyla gelenlerin yüzde 95´inin yeniden Kaş´a gelmek istediklerini ortaya çıkardı.


BASK Başkanı Çelik´in 23 Nisan Mesajı... Güncel BASK Başkanı Çelik´in 23 Nisan Mesajı...

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Antalya İl Temsilcisi Hüseyin Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Serik Belediyesi´nden sınav kitabı hediyesi... Güncel Serik Belediyesi´nden sınav kitabı hediyesi...

Serik Belediyesi tarafından ilköğretim sekizinci sınıf öğrencilerine iki ciltlik OKS (Ortaöğretim Kurumlar Sınavı) kitabı hediye edildi.


´Öğrenci gözüyle´ fotoğraf sergisi... Güncel ´Öğrenci gözüyle´ fotoğraf sergisi...

Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin fotoğraflarından oluşan ´´Öğrenci Gözüyle´´ adlı karma sergi, Altın Portakal Sanat Galerisi´nde açıldı.


Sorgun ormanlarına golf sahaları yapılması... Güncel Sorgun ormanlarına golf sahaları yapılması...

Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın, Manavgat´taki Sorgun ormanlarına 2 golf tesisi yapılmasına ilişkin, turizm yatırımcılarına ön izinle tahsis ettiği arazilerin, aslında Kültür ve Turizm Bakanlığı´nın tasarrufunda olmadığı ortaya çıktı. Bakanlık, bu nedenle yatırımcılara verilen ön izni ´´yok hükmünde´´ saydı.


´4. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu´... Güncel ´4. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu´...

Sağlık Bakanlığı ve Talasemi Federasyonunca düzenlenen ´´4. Uluslararası Talasemi Yaz Okulu´´, 23-27 Nisan tarihlerinde Belek´te gerçekleştirilecek.


Atatürk heykeli yeni yerine taşındı Güncel Atatürk heykeli yeni yerine taşındı

Finike ilçesinde fuar alanında bulunan Atatürk Heykeli, bakım yapılarak yeni yerine taşındı.


´Büyümek İçin Teknolojiye Evet´ Güncel ´Büyümek İçin Teknolojiye Evet´

Link Bilgisayar ve Merlin Bilgisayar´ın düzenlediği ´Büyümek İçin Teknolojiye Evet´ konulu seminerler dizisinin ikincisi Antalya´da gerçekleştirildi.


Garanti Anadolu Sohbetleri Turizm Zirvesi... Güncel Garanti Anadolu Sohbetleri Turizm Zirvesi...

Dünya Turizm Örgütü Destinasyon Yönetimi Koordinatörü Esencan Terzibaşoğlu, dünya turizm sektörünün; yaşanan terör olayları, kuş gribi, doğal afetler ve Irak savaşından olumsuz etkilendiğini bildirdi.


Herkes için Aikido kursu... Güncel Herkes için Aikido kursu...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Kültür Sanat Vakfı ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle ´´Herkes İçin Aikido Kursu´´ düzenleyecek.


Silah zoruyla kadınların iç çamaşırlarını alan kişi tutuklandı Güncel Silah zoruyla kadınların iç çamaşırlarını alan kişi tutuklandı

Alanya ilçesinde yalnız yaşadığını tespit ettiği kadınların evlerine silah zoruyla girip, kadınlara ait ziynet ve iç çamaşırlarını alarak kaçtığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, tutuklandı.


Sebzelerde zirai ilaç kalıntısının giderilmesi... Güncel Sebzelerde zirai ilaç kalıntısının giderilmesi...

Antalya İl Tarım Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürü Mehmet Şen, Finike ve çevresinde faaliyet gösteren zirai ilaç bayilerine, tarımsal alanda Antalya bölgesinin çok hassas olduğunu işaret ederek, ´´Mevzuat hükümleri dışında hareket etmeyin´´ dedi.


Finike´de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri... Güncel Finike´de Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri...

Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Aşık, ´´Batı sömürgeciliğinin önündeki en büyük engel Hz. Muhammet´tir´´ dedi.


Antalya´daki fuhuş operasyonu... 41 zanlı Adliye´ye sevk edildi Güncel Antalya´daki fuhuş operasyonu... 41 zanlı Adliye´ye sevk edildi

Antalya´da düzenlenen ´´fuhuş operasyonunda´´ gözaltına alınan ve aralarında 2´si komiser 7 polis ile 4 adliye personelinin bulunduğu 41 kişi, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.


Engelliler turizmle hayata uyum sağlayacak Güncel Engelliler turizmle hayata uyum sağlayacak

Alanya´da düzenlenen ´´Turizmde Özürlüler´´ adlı panelde engellilerin turizm faliyetlerinden yeteri kadar faydalanmasının amaçlanması gerektiği vurgulandı.


Bulgar çocuklar Demre´de... Güncel Bulgar çocuklar Demre´de...

TRT tarafından bu yıl 28´incisi düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği´ne katılmak üzere Antalya´ya gelen Bulgaristanlı çocuklar, Demre´de gösteri yaptılar.


Öger Tur Genel Müdürü Benli: Turizmi butik tarzı oteller rahatlatabilir Güncel Öger Tur Genel Müdürü Benli: Turizmi butik tarzı oteller rahatlatabilir

Öger Tur Genel Müdürü Gökhan Benli, son zamanlarda dünyanın ilgi odağı haline gelen butik tarzı küçük otellerin turizme farklı bir müşteri kitlesi çekebileceğini söyledi.


Plajların güvenliğinin artırılması için kamera yerleştirildi Güncel Plajların güvenliğinin artırılması için kamera yerleştirildi

Alanya´da 5 güvenlik kamerasıyla plajlardaki seyyarlar gözetleniyor. Alanya Belediyesi´nin kentin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla başlattığı güvenlik kameralı önlemlerin kapsamı genişletildi.


Alanya´da 10 gün önce denize uçan aracın sürücüsü denizde ölü olarak bulundu Güncel Alanya´da 10 gün önce denize uçan aracın sürücüsü denizde ölü olarak bulundu

Alanya ilçesine bağlı Demirtaş beldesinde 10 gün önce denize uçarak kaybolan otomobili bir balıkçı buldu. Otomobilin bulunması üzerine denizde arama yapan Jandarma, otomobil sürücüsünün cesedine ulaştı.


Terzibaşoğlu: ´Çinli turist Antalya´ya gelmez´ Güncel Terzibaşoğlu: ´Çinli turist Antalya´ya gelmez´

Dünya Turizm Örgütü Destinasyon Yönetimi Koordinatörü Esencan Terzibaşoğlu, Çin´in büyük bir gelişme göstermesine karşın, Çinlilerin tatil için Antalya´yı tercih etmesinin mümkün olmadığını söyledi.


Turizmciler bankalardan yerli turiste tatil kredisi vermesini istiyor Güncel Turizmciler bankalardan yerli turiste tatil kredisi vermesini istiyor

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, iç turizmi canlandırabilmek için bankaların tatil kredisi vermesini istedi.


Gazipaşa´da öğrenciler sahili temizledi Güncel Gazipaşa´da öğrenciler sahili temizledi

Gazipaşa ilçesinde öğrenciler, sahili temizledi. Turizm haftası etkinlikleri çerçevesinde, Avukat Kemal Akça Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, Selinus plajında temizlik yaptı.


Gazipaşa Gençliği, havacılıkla tanışacak Güncel Gazipaşa Gençliği, havacılıkla tanışacak

Türk Hava Kurumu (THK) Gazipaşa Şubesi ile Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilecek etkinliklerle gençler havacılıkla tanıştırılacak.


Antalya İl Özel idaresi kira gelirlerini artırıyor Güncel Antalya İl Özel idaresi kira gelirlerini artırıyor

Antalya İl Özel İdaresince kiraya verilen kaynak suları ile deniz yüzeylerinden elde edilen kira gelirinin 2006 yılında 942 bin 301 YTL´ye ulaştığı bildirildi.


Enerji Piyasası ve Doğal Gaz Dağıtım Sektörü toplantısı... Güncel Enerji Piyasası ve Doğal Gaz Dağıtım Sektörü toplantısı...

Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) ile Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) tarafından ortaklaşa düzenlenen ´´1. Enerji Piyasası ve Doğalgaz Dağıtım Sektörü Stratejik Değerlendirme Toplantısı´´, Kemer ilçesinde başladı.


Pazarcı esnafına yaka kartı zorunluluğu getirildi Güncel Pazarcı esnafına yaka kartı zorunluluğu getirildi

Kumluca´da pazar esnafına yaka kartı zorunluluğu getirildi. Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya yaptığı açıklamada, uzay çatı pazar yerinde esnafa yaka kartı dağıttıklarını belirtti. Yaka kartı olmayan esnafın pazar sergisini açamayacağını belirten Çetinkaya, açanlara ise cezai işlem uygulanacağını bildirdi.


´2. Yaşam Boyu Öğrenim Kongresi´... Güncel ´2. Yaşam Boyu Öğrenim Kongresi´...

Gazi Üniversitesinin ev sahipliğini üstlendiği ´´2. Yaşam Boyu Öğrenim Genel Toplantısı´´ 24-25 Nisan tarihlerinde Antalya´da yapılacak.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...