Cuma, 22 Mart 2019
Konaklı´da arıtma sorunu çözülüyor Güncel Konaklı´da arıtma sorunu çözülüyor

Alanya´nın Konaklı Beldesi´nde, arıtma tesisi, ihale aşamasına geldi. Konaklı Belediye Başkanı Abdullah Sönmez yaptığı açıklamada, 150 bin nüfusa hitap edecek arıtma tesisinin ihalesinin, 29 Mart´ta yapılacağını söyledi.


Satıcı: ´Domateste bizleri ciddi sıkıntılar beklemektedir´ Güncel Satıcı: ´Domateste bizleri ciddi sıkıntılar beklemektedir´

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, Romanya AB´ye girdikten sonra domateste Türk ihracatçılarını ciddi sıkıntıların beklediğini belirtti.


Akdeniz Üniversitesi´nin yayın atağı... Güncel Akdeniz Üniversitesi´nin yayın atağı...

Akdeniz Üniversitesi´nce (AÜ) geçen yıl uluslararası atıf indekslerine kayıtlı bilimsel dergilerde 383 makale yayınlandığı bildirildi.


Sebze kasasında tehlikeli yolculuk... Güncel Sebze kasasında tehlikeli yolculuk...

Antalya´da bisikletin arkasına bağlanan sebze kasasının içerisinde küçük bir çocuk olduğunu görenler, oldukça heyecanlandı.


Alanya´nın ilk gay barı açılıyor Güncel Alanya´nın ilk gay barı açılıyor

Alanya´ya çok sayıda gay turistin gelmesi üzerine, 4 yıldır beraber yaşayan Hollandalı gay sevgililer bar açmaya karar verdi. Bara, Hollanda Prens ve Prensesi´nin kızları olan ´Amalia´ adı verildi.


Köprü yapan köylü, 3 kilometreyi 50 metreye düşürdü Güncel Köprü yapan köylü, 3 kilometreyi 50 metreye düşürdü

Korkuteli´ye bağlı merkez Kargalık köyü sakinleri, 3 kilometrelik yolu, köyü ikiye ayıran derenin üzerine köprü yaparak 50 metreye kadar düşürdü.


YAYÇED, güneş tutulması için filtreli folyolu gözlük dağıtacak Güncel YAYÇED, güneş tutulması için filtreli folyolu gözlük dağıtacak

Alanya Çevre Derneği (YAYÇED), 29 Mart´ta Alanya´dan da izlenebilecek olan güneş tutulması için filtreli folyolu gözlük dağıtacak.


Kumluca´da kablo hırsızlığı... Güncel Kumluca´da kablo hırsızlığı...

Kumluca´ya bağlı Mavikent beldesinde, Türk Telekom´a ait yer altı telefon kablolarını çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi, tutuklandı.


Keyhüsrev heykeli bronz malzemeyle doldurulacak Güncel Keyhüsrev heykeli bronz malzemeyle doldurulacak

Antalya´daki Gıyasettin Keyhüsrev heykelinin, olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için bronz malzemeyle doldurulacağı bildirildi.


AESOB´dan meslek eğitimleri... Güncel AESOB´dan meslek eğitimleri...

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB), mobilya iskeletçiliği, dizel motorları yakıt pompası ve enjeksiyon ayarcılığı, motorlu araçlar LPG sistemleri bakım ve onarımcılığı ile kantin işletmeciliği meslek dallarında ustalık ve kalfalık eğitimlerine başladı.


Otomobilde kilitli bırakıldı Güncel Otomobilde kilitli bırakıldı

Kumluca´da otomobilde kilitli bırakılan çocuğun ağladığını görünce durumu polise bildiren vatandaşlar, belediye hoparlöründen anons yapılması üzerine gelen babaya tepki gösterdiler.


Taş, Demirciler Çarşısı´nı ziyaret etti Güncel Taş, Demirciler Çarşısı´nı ziyaret etti

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, Demirciler Çarşısı´nı ziyaret etti. Taş, demirciler çarşısı ziyaretinde esnafın sorunlarını dinledi.


Ekopark müze kuruyor Güncel Ekopark müze kuruyor

12 yıl gibi sürede 22 Milyon dolara kurulan Dünyanın ilk doğal Doku alanı “ Ekopark” yine bir ilk imza atıyor.


Emniyet kemerinden taviz yok Güncel Emniyet kemerinden taviz yok

Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, geçen yıl başarı sağladığı motosiklette kask uygulamasının ardından, bu yıl da şehir içinde emniyet kemeri takılması uygulamasını başlattı.


Köylü kadınlardan oluşan tiyatro Alanya´da... Güncel Köylü kadınlardan oluşan tiyatro Alanya´da...

Mersin Arslanköy Çadır Tiyatrosu Kadınlar Topluluğu, ´´Kadının Feryadı´ adlı oyunu sahnelemek üzere Alanya´ya geldi.


Antalya´da yaşayan Almanlar... Güncel Antalya´da yaşayan Almanlar...

Antalya´da yaşayan Almanların büyük bölümünün Türklerin misafirperver ve dostluk yanlısı olmaları dolayısıyla bu şehri seçtiği belirlendi.


Muz üreticisi sezona endişeli giriyor Güncel Muz üreticisi sezona endişeli giriyor

Türkiye´deki muz üretiminin yaklaşık yüzde 60´lık bölümünü karşılayan Antalya´nın Gazipaşa ilçesindeki muz üreticilerinin, sezon öncesi yapacakları masraf ve verecekleri emeğin karşılığını alıp alamayacaklarından endişeli oldukları belirtildi.


Alanya´da ağaç şenliği düzenlendi Güncel Alanya´da ağaç şenliği düzenlendi

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Alanya temsilciliği tarafından düzenlenen 7. Ağaç Şenliği, Orman İşletme Müdürlüğü´nün bahçesinde minik öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.


Alanya sahilleri, yosun tehdidi altında Güncel Alanya sahilleri, yosun tehdidi altında

Alanya plajları yosunların tehdidi altında. Plajların büyük bir bölümü yosunlarla kaplanınca istenmeyen görüntüler meydana geldi.


Çiftçiye yönelik eğitim semineri gerçekleştirildi Güncel Çiftçiye yönelik eğitim semineri gerçekleştirildi

Demre´de sera üreticilerine yönelik eğitim semineri düzenlendi. Semineri yöneten Antalya İl Tarım Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürü Mehmet Şen, bilimsel olarak yapılmayan üretimin pazarlama ve ihracat şansı kalmadığını belirtti


Alanya´da yaban keçisi sayısı artıyor Güncel Alanya´da yaban keçisi sayısı artıyor

Alanya´da, yaban keçisi sayısının hızla artış gösterdiği bildirildi. Çevre ve Orman İlçe Müdürlüğü Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürü Mevlüt Kodal yaptığı açıklamada, uygulanan koruma projesi sayesinde Alanya Dimçayı havzasındaki yaban keçisi sayısının 5 yılda 8 kat arttığını söyledi.


Yerli turiste hem ucuz, hem de eğlenceli tatil imkanı... Güncel Yerli turiste hem ucuz, hem de eğlenceli tatil imkanı...

Bazı turizm şirketleri, yerli turistin hem ucuz, hem de eğlenceli tatil yapmalarını sağlamak amacıyla ´´Huzur´´ ve ´´Heyecan´´ paketleri hazırladı.


Hem fotoğraf çekiyorlar, hem de noter gibi onaylıyorlar Güncel Hem fotoğraf çekiyorlar, hem de noter gibi onaylıyorlar

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) için adayların kayıtlarının yapıldığı liselerde, adayların fotoğraflarını çeken öğretmenler, diplomalarını da onaylıyorlar.


Taşımalı okuma yazma kursu... Güncel Taşımalı okuma yazma kursu...

Manavgat´ta açılan okuma yazma kursuna kursiyerler, kiralanan araçla taşınmaya başlandı.


Kumluca Şenlikleri´ne katkıda bulunanlara teşekkür belgesi Güncel Kumluca Şenlikleri´ne katkıda bulunanlara teşekkür belgesi

Kumluca´da geçen yıl düzenlenen Tarım ve Seracılık Şenlikleri´ne destek veren 160 katılımcıya teşekkür belgesi verildi.


Kumluca´da arıcılık kursu açıldı Güncel Kumluca´da arıcılık kursu açıldı

Kumluca Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından Karacaören Köyü´nde arıcılık kursu açıldı.


Elmalı Osman Nuri Çınar İlköğretim Okulu yarım kaldı Güncel Elmalı Osman Nuri Çınar İlköğretim Okulu yarım kaldı

Elmalı ilçesinde hayırsever Osman Nuri Çınar İlköğretim Okulu tamamlanamadı.


Batı Akdeniz Teknokenti... Güncel Batı Akdeniz Teknokenti...

Batı Akdeniz Teknokenti (BATEK) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Başkurt, Türkiye´nin hemen hemen hiç teknoloji üretmediğini savundu.


Antalya Lara Kent Parkı Projesi´ne eleştiri... Güncel Antalya Lara Kent Parkı Projesi´ne eleştiri...

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu´nca yapılan açıklamada, ´´Kentimizde bütün alanların, çok büyük projeler de olsa, sadece turizm amaçlı kullanımına yönelik değerlendirilmesinin doğru olmadığını düşünüyoruz´´ denildi.


Gazipaşa Musiki Derneği´nden tanıtım kokteyli... Güncel Gazipaşa Musiki Derneği´nden tanıtım kokteyli...

Gazipaşa´da şubat ayında kurulan musiki derneği, tanıtım kokteyli düzenledi.


Gazipaşa Belediyesi, 3 bin 172 metrekarelik araziye konut yaptıracak Güncel Gazipaşa Belediyesi, 3 bin 172 metrekarelik araziye konut yaptıracak

Gazipaşa ilçesinde belediyeye ait olan 3 bin 172 metrekarelik araziye konut yaptırılacak.


Toplumsal proje üreten gençler Antalya´da toplandı Güncel Toplumsal proje üreten gençler Antalya´da toplandı

İçinde yaşadıkları toplumun, ihtiyaç gruplarına yönelik projeler hazırlayarak bunu hayata geçiren öğrenciler Antalya´da buluştu. 20 üniversiteden 60 öğrenci bir yıldır yürüttükleri çalışmaları birbirleri ile paylaşarak fikir alışverişinde bulunacak.


Güneş tutulması turizm sezonunu bir ay erkene çekti Güncel Güneş tutulması turizm sezonunu bir ay erkene çekti

Türkiye´den bir daha 2061 yılında izlenebilecek olan 29 marttaki tam güneş tutulması, sadece bilim dünyasını değil, turizmcileri de heyecanlandırıyor.


Tanıtıma katkıda bulunanlara plaket verildi Güncel Tanıtıma katkıda bulunanlara plaket verildi

Kumluca ilçesinin dünyaya tanıtılması için düzenlenen Tarım ve Seracılık Şenlikleri´ne katkıda bulunan sponsorlara Kumluca Belediyesi tarafından teşekkür plaketi verildi.


Belediye, kentin sorunlarını internette halka soruyor Güncel Belediye, kentin sorunlarını internette halka soruyor

Serik Belediyesi ilçenin öncelikli sorunlarını internet üzerinden anketle halka sorarak belirliyor. Belediye, internette açtığı www.serik.bel.tr web sitesi sayesinde halka, ´Serik´in öncelikli sorunu nedir?´ sorusunu yöneltiyor.


Esnaf vergi denetimlerinde esneklik istiyor Güncel Esnaf vergi denetimlerinde esneklik istiyor

Antalya Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Tosun, küçük esnafa yapılan vergi denetimlerinde biraz daha esneklik beklediklerini söyledi.


Alman Lisa davası ertelendi Güncel Alman Lisa davası ertelendi

Alanya´da öldürülen 11 yaşındaki Alman Lisa Eder davasına sanık hava muhalefeti nedeniyle katılamayınca, duruşma 1 hafta sonraya ertelendi.


Türk kadınının asıl sorunu ´bölünmüşlük´ Güncel Türk kadınının asıl sorunu ´bölünmüşlük´

Türkiye Rotary 2430 Bölge Guvarnör Yardımcısı Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Bölge Sekreteri Devrim Erol, ´Küçük olsun, benim olsun´ mantığından dolayı kadınların bir araya gelemediğini belirterek, Türk kadınının asıl sorununun bölünmüşlük olduğunu söyledi.


Nizamettin Özmen´in ´Or´da mı Yüreğin´ piyasaya çıktı Güncel Nizamettin Özmen´in ´Or´da mı Yüreğin´ piyasaya çıktı

Kepez Belediyesi Basın Müdürlüğü´nde görevli olan ve Akşam Gazetesi´nin Akdeniz ekinde yazan Nizamettin Özmen´in geçen yıl yayımlanan ´Döküntülerim´ adlı şiir kitabından sonra ´Or´da mı Yüreğin´ adlı kitabı da piyasaya çıktı.


Ak Parti´den çocuk yuvasına ziyaret... Güncel Ak Parti´den çocuk yuvasına ziyaret...

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş ve bir grup partili, Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası´nı ziyaret etti.


Tarım ve Seracılık Şenliği´ne katkı sağlayanlara plaket... Güncel Tarım ve Seracılık Şenliği´ne katkı sağlayanlara plaket...

Kumluca´da geçtiğimiz yıl 7.´si düzenlenen Tarım ve Seracılık Şenlikleri´ne katkıda bulunanlara plaket verildi.


Finike´de ´Benim Ailem ve Çocuk Eğitimi´ Güncel Finike´de ´Benim Ailem ve Çocuk Eğitimi´

Finike Halk Eğitim Müdürlüğü´nce, ´´Benim Ailem ve Çocuk Eğitimi´´ çalışması başlattı.


Hastane personeline ilkyardım kursu... Güncel Hastane personeline ilkyardım kursu...

Alanya´da özel bir hastane personeline ilkyardım kursu verildi. Hollandalı ilkyardım uzmanı Doktor Ronald Balkot tarafından verilen üç günlük kursu başarıyla tamamlayan 70 personele sertifikaları, düzenlenen törenle verildi. Kursa, bazı jandarma, polis ve itfaiye erleri de katıldı.


Okullarda ´duman avcıları´ kulüpleri oluşturulacak Güncel Okullarda ´duman avcıları´ kulüpleri oluşturulacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ´´Antalya´da Dumansız Hayatlar´´ projesi kapsamında 187 ilköğretim okulundan 120 bin öğrenciye, sigaranın zararları anlatılacak.


Korkuteli´de haşere ve larvayla mücadele... Güncel Korkuteli´de haşere ve larvayla mücadele...

Korkuteli Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte haşere ve larva mücadelesine başladı.


Serik Belediyesi logo değişikliğine gidiyor Güncel Serik Belediyesi logo değişikliğine gidiyor

Serik Belediye Meclisi, belediyenin logosunun değiştirilmesi için logo çalışma kararı aldı. Sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere Serik Meslek Yüksek Okulu ve ilköğretim okullarından destek istendi. Kısa zaman içerisinde toplanan logoları belediye tarafından belirlenen halk jürisi değerlendirmeye aldı.


Porsche, Antalya´da... Güncel Porsche, Antalya´da...

Doğuş Otomotiv Porsche´nin İstanbul dışındaki ilk satış ve servis noktası Antalya´da açıldı.


Oyak Renault´un yatırım atağı... Güncel Oyak Renault´un yatırım atağı...

Oyak Renault Mühendislik Proje Müdürü Derya Biçgel, Oyak Renault Otomobil Fabrikası´nın 216 milyon Avro yatırım yaptığını ve fabrikanın teknolojisinin geliştirildiğini söyledi.


Anaokulu öğrencileri köylü çocuklara yardım etti Güncel Anaokulu öğrencileri köylü çocuklara yardım etti

Alanya Özel Ufuk Anaokulu öğrencileri kendi aralarında topladıkları eşyaları, Gümüşkavak köyünde eğitim gören arkadaşlarına dağıttı.


Muratpaşa Belediyesi´nden kan bağışı kampanyası... Güncel Muratpaşa Belediyesi´nden kan bağışı kampanyası...

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve belediye personeli kan bağışında bulundu.


Taş, Dönerciler Çarşısı esnafını ziyaret etti Güncel Taş, Dönerciler Çarşısı esnafını ziyaret etti

Ak Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, dönerciler çarşısı esnafını ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.


Emeklilerden oturma eylemi... Güncel Emeklilerden oturma eylemi...

DİSK´e bağlı Tüm Emekliler Sendikası üyeleri, hükümetin uygulamalarını protesto için Antalya Çalışma Bölge Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı.


Türkiye´nin doğal değerlerinin ortaya çıkarılması... Güncel Türkiye´nin doğal değerlerinin ortaya çıkarılması...

Antalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, Türkiye´nin doğal değerlerinin ortaya çıkarılarak turizmin hizmetine sunulması gerektiğini bildirdi.


Narenciyede geleceğe hazırlık semineri... Güncel Narenciyede geleceğe hazırlık semineri...

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, başka bölgelerde üretilen ve başka ülkelerden ithal edilen portakalın ´´Finike portakalı´´ diye satıldığını, bunu önlemek amacıyla da Finike portakalına patent alacaklarını bildirdi.


Muratpaşa´dan Kadın Toplum Merkezi... Güncel Muratpaşa´dan Kadın Toplum Merkezi...

Muratpaşa Belediyesi´nce, kadınlara yönelik hizmet verecek Kadın Toplum Merkezi´nin temeli törenle atıldı.


1. Öger Maratonu 19 Mart´ta... Güncel 1. Öger Maratonu 19 Mart´ta...

Öger Tur´un organize ettiği, 19 Mart Pazar günü yapılacak 1. Uluslararası Öger Antalya Maratonu´na 700´ü aşkın sporcunun başvurduğu bildirildi.


İsrail´e yaş meyve ihracında tehlike... Güncel İsrail´e yaş meyve ihracında tehlike...

Ayvada zararlı tespit edilmesi nedeniyle Türkiye´den, İsrail´e yapılan yaş meyve ihracatının tehlikeye girebileceği bildirildi.


Karatepe halka açılıyor Güncel Karatepe halka açılıyor

100 yataklı yeni Kumluca Devlet Hastanesi´nin hizmete girmesiyle, atıl halde kalan eski devlet hastanesinin bulunduğu Karatepe mevkiine çok amaçlı kültürel tesisler kurulacak.


Demre Belediyesi, Hal kavşağını iptal etti Güncel Demre Belediyesi, Hal kavşağını iptal etti

Demre Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yeni düzenlemeyle, hal kavşağı iptal edildi.


Krizleri iyi yönetemeyen Türkiye, turizmde gerileme dönemine girdi Güncel Krizleri iyi yönetemeyen Türkiye, turizmde gerileme dönemine girdi

Türkiye, kriz anlarında sesini dünya ve Avrupa kamuoyuna duyuramadığı için sıkıntı yaşıyor. Yurtdışında çıkan olumsuz haberlere reaksiyon gösterecek bir mekanizmanın bulunmaması, ülkenin imajına ciddi anlamda zarar veriyor.


Kaçmaz: ´D-400 Karayolu mayıs ayında tamamlanacak´ Güncel Kaçmaz: ´D-400 Karayolu mayıs ayında tamamlanacak´

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Kemal Kaçmaz, son günlerde büyük eleştirilere maruz kalan D-400 karayolunun mayıs ayı içerisinde tamamlanacağını söyledi.


Camide çalan telefonun cezası; iki kilo lokum, bir kilo bisküvi Güncel Camide çalan telefonun cezası; iki kilo lokum, bir kilo bisküvi

Alanya´da sanayi sitesinde bulunan camide ilginç bir uygulama başlatıldı. Cami içerisinde cep telefonu çalan cemaat 2 kilo lokum ve 1 kilo biskivü alarak camiye gelenlere ikram ediyor.


Kumluca Cezaevi´nde kitap okuma yarışı Güncel Kumluca Cezaevi´nde kitap okuma yarışı

Kumluca Cezaevi´nde tutuklu ve hükümlüler arasında kitap okuma yarışı düzenlendi.


Antalya´yı en çok Almanlar tercih etti Güncel Antalya´yı en çok Almanlar tercih etti

Yılın ilk iki ayında Antalya´ya gelen turistler arasında yüzde 53 oranla Alman turistler ilk sırada yer aldı.


´Üniversite Hastanesi, ülkenin gözbebeği´ Güncel ´Üniversite Hastanesi, ülkenin gözbebeği´

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, üniversite hastanesinin bütçesel anlamda sıkıntı yaşamasına rağmen ülkenin gözbebeği olduğunu söyledi.


Alanyalı sporcular, Kick Boks Türkiye Şampiyonası hazırlıklarına başladı Güncel Alanyalı sporcular, Kick Boks Türkiye Şampiyonası hazırlıklarına başladı

Nisan ayında Malatya´da düzenlenecek olan Kick Boks Türkiye Şampiyonası´na Alanya´dan katılacak olan sporcular hazırlıklarına başladı.


ABD´den ithal edilen bademler Alanya´da üretilecek Güncel ABD´den ithal edilen bademler Alanya´da üretilecek

ABD´den ithal edilen bademler Alanya´ya getirildi. Nonpareil ve Teksas cinsi bademler daha çok köylerde yaygınlaştırılacak.


Ekili alanlarda toprak piresi tehdidi... Güncel Ekili alanlarda toprak piresi tehdidi...

Korkuteli Tarım İlçe Müdürü İbrahim Akalın, çiftçileri toprak piresi ile mücadeleye çağırdı.


Yaşlılar muhtaç olmaktansa ölmeyi tercih ediyor Güncel Yaşlılar muhtaç olmaktansa ölmeyi tercih ediyor

İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Trabzon, Adana ve Diyarbakır´da 65 yaş üzeri 3 bin 500 kişinin katıldığı ´´Türkiye Birinci Gerontoloji Atlası Araştırması´´, Türkiye´de her 100 yaşlıdan 56´sının muhtaç olmaktansa bir an önce ölmeyi istediğini ortaya çıkardı.


´İhracatçıların dayanacak hali kalmadı´ Güncel ´İhracatçıların dayanacak hali kalmadı´

Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, Türk Lirası´nın aşırı değerli olması nedeniyle sıkıntılar başladığını belirterek, ´´Şu anda gelinen noktada ihracatçıların dayanacak hali kalmadı´´ dedi.


Belek Belediyesi´nde sağlık organizasyonu Güncel Belek Belediyesi´nde sağlık organizasyonu

Verem Savaş Derneği´nin her yıl düzenlediği sağlık taramalarından biri de Belek´te gerçekleştirildi. Antalya Verem Savaş Derneği Gezici Röntgen Kliniği tarafından Belek Beldesi´ndeki tüm çalışanlara uygulanan tüberküloz taraması, Belek Belediye binasında yapıldı.


Başkan Kocaer´den kimsesiz vatandaşa yardım Güncel Başkan Kocaer´den kimsesiz vatandaşa yardım

Kaş´a bağlı Doğantaş Köyü´nde gözleri görmeyen kimsesiz bir kadına talebi üzerine Kaş Belediyesi´nden tuğla yardımı yapıldı.


Alanya´da serada dut üretimi... Güncel Alanya´da serada dut üretimi...

Alanya´ya bağlı Avsallar Beldesi´nde bir çiftçi, serada dut üretti. Organik tarıma önem verdiğini söyleyen çiftçi Mehmet Balki, 6 yıldır önce seraya dut fideleri ektiğini ve son 3 yıldır ürün aldığını söyledi.


Güney Afrikalı firma, avakado bahçesi kurmak için Antalya´da arazi arıyor Güncel Güney Afrikalı firma, avakado bahçesi kurmak için Antalya´da arazi arıyor

Türkiye, büyük tarım şirketlerinin ilgisini çekiyor. Bazı çok uluslu zirai firmalar, Avrupa´daki yatırımını Türkiye´ye kaydırma planları yaparken Afrikalı büyük üreticiler de Türkiye´ye ilgi duymaya başladı.


´Andız ağacının kozalığından elde edilen pekmez, doğal şifa kaynağı´ Güncel ´Andız ağacının kozalığından elde edilen pekmez, doğal şifa kaynağı´

Toros Dağları´nda yetişen andızın kozalakları, yüzyıllardır doğal şifa kaynağı olarak kullanılıyor. Romatizmadan şeker hastalığına, idrar yolları iltihabından astıma bir çok hastalıkta tedavi edici özelliği olan andız kozalağı, son zamanlarda endüstriyel ürüne dönüştü.


Kadın mimarın İslami proje başarısı... Güncel Kadın mimarın İslami proje başarısı...

Alanya´da yapılan ve halen yapımı süren 10 caminin projesini çizen kadın mimar Şükran Ural, İslami projelere ilgisi ve bu alandaki başarısıyla dikkati çekiyor.


Kumluca´ya yeni park... Güncel Kumluca´ya yeni park...

Kumluca´da eski devlet hastanesinin bulunduğu Karatepe mevkii, park olarak düzenlenecek.


´Ak Parti´nin sağlık politikalarından ne vatandaşlar memnun ne de sağlık çalışanları´ Güncel ´Ak Parti´nin sağlık politikalarından ne vatandaşlar memnun ne de sağlık çalışanları´

CHP Antalya Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, AK Parti´nin sağlık politikalarından ne vatandaşların ne de sağlık çalışanlarının memnun olduğu görüşünü savundu.


Gazipaşa turfanda meyve ambarı olacak Güncel Gazipaşa turfanda meyve ambarı olacak

Gazipaşa´da 60 bin yeni meyve fidanı dikildi. Tarım İlçe Müdürü Hasan Aslan yaptığı açıklamada, Türkiye´nin turfanda sebze ambarı olan ilçede meyveciliğin de hızla geliştiğini belirtti.


Çek turistler Türkiye´nin en iyi otelini seçti Güncel Çek turistler Türkiye´nin en iyi otelini seçti

Çek Cumhuriyeti´nin en önemli turizm acentelerinden biri olan Firo Tour´un müşterileri arasında yapılan ankette Alanya´daki Meryan Otel, hizmet kalitesi açısından Türkiye´deki en iyi tesis seçildi.


Demre´de yol çalışmaları devam ediyor Güncel Demre´de yol çalışmaları devam ediyor

Demre´de yol çalışmaları çerçevesinde, ilçe girişinde refüjler yenileniyor. Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü´nce Demre Toptancı Hali´nin girişi trafiğe kapatılarak, Demre- Finike karayolunun Demre şehiriçi girişinde refüjler yeniden düzenlenmeye başlandı.


Turistler, döner, çoban kavurma, etli yemekler ile zeytinyağlılara bayılıyor Güncel Turistler, döner, çoban kavurma, etli yemekler ile zeytinyağlılara bayılıyor

Dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen turistler, ülkemizin doğası ve tarihine hayran kalırken Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini de unutamıyor.


Denetimler sıklaştı, emniyet kemeri takmayanın canı yanacak Güncel Denetimler sıklaştı, emniyet kemeri takmayanın canı yanacak

Araç sürücüleri şehir içinde emniyet kemeri takmıyor. Yapılan kontroller sırasında şehir içinde araç kullanan sürücülerin kimisi sık sık araçtan indiğini bahane ederken, kimisi de polisi gördüğü zaman takıp, uzaklaşınca çıkarmayı tercih ediyor.


Erkeklerin ve bayanların yeni gözdesi… Güncel Erkeklerin ve bayanların yeni gözdesi…

Güzellik ve bakım alanında ülkemizde gözle görülür bir gelişme yaşanıyor. Artık bayanların yanı sıra erkekler de güzellik anlayışında yeni sayfalar açıyor.


Her yaşa göre cilt bakımı… Güncel Her yaşa göre cilt bakımı…

Özellikle bayanların vazgeçilmezlerinden biridir cilt bakımı…Cildi yıpratan ve hırpalayan bir çok etken var. Uykusuzluk, hava kirliliği ve stres cildin baş düşmanları arasında geliyor..


Alanya´dan daire alan İrlandalılar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı Güncel Alanya´dan daire alan İrlandalılar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı

Alanya´ya bağlı Oba beldesinden daire alan 16 İrlandalı düzenlenen törenle evlerinin anahtarlarını teslim aldı.


´Sistem, başarılı öğrenciyi korurken, başarısızı cezalandırıyor´ Güncel ´Sistem, başarılı öğrenciyi korurken, başarısızı cezalandırıyor´

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadık Çakmakçı, bu dönem uygulanmaya başlanan Önlisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği´nin, derse devamlılığı artırdığını bildirdi.


PTT, Galatasaray´ın 100.yılı anısına kitapçık bastırdı Güncel PTT, Galatasaray´ın 100.yılı anısına kitapçık bastırdı

Alanya PTT Şubesi, Galatasaray´ın 100. yılı nedeniyle kitapçık bastırdı. PTT şubelerinde satılan kitapçıklar 25 YTL´den satılıyor.


Serik Belediyesi´nin web sitesi hizmete girdi Güncel Serik Belediyesi´nin web sitesi hizmete girdi

Serik ´te belediye tarafından hazırlanan web sitesi hizmete girdi. www.serik.bel.tr adresinden ulaşılan sitede, Serik´in tarihçesi, gezilebilecek yerleri, coğrafi konumu ve Serik´in tarihi ile ilgili bilgilerin yanısıra Serik Belediyesi´nin faaliyetleri yayınlanıyor.


Rhodiapolis antik kentinde kazı için izin çıktı Güncel Rhodiapolis antik kentinde kazı için izin çıktı

Kumluca´da bulunan Rhodiapolis antik kentinde kazı yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı´ndan izin çıktığı bildirildi.


Akçay´a tekstil fabrikası açılacak Güncel Akçay´a tekstil fabrikası açılacak

Elmalı Kaymakamlığı, Akçay Belediye Başkanlığı, Elmalı Halk Eğitimi Merkezi ve Elmalı Çıraklık Eğitimi Merkezi destekleriyle Elmalı´nın Akçay beldesinde tekstil fabrikası açılacak.


Elmalı kültür evinin restorasyonu tamamlandı Güncel Elmalı kültür evinin restorasyonu tamamlandı

Elmalı Kaymakamı Veysel Yurdakul, Kandilzade Hasan Sıtkı Bey´e ait konağın restorasyonunun yaklaşık 100 bin YTL harcanarak tamamlandığını söyledi.


İhracatçılara Romanya uyarısı... Güncel İhracatçılara Romanya uyarısı...

Romanya´nın, AB´ye üye olmayan ülkelere uyguladığı gümrük vergi oranlarını artırması nedeniyle, Türk ihracatçıların önlem alması istendi.


Turfanda çağla hasadı başladı Güncel Turfanda çağla hasadı başladı

Susuz ve kıraç alanlarda fazla bakım istemeyen badem ağaçları, ´´Baharın habercisi ve çiftçi dostu´´ diye tanımlanıyor.


´Önlemler alınmazsa bu yıl turizm zarar görür´ Güncel ´Önlemler alınmazsa bu yıl turizm zarar görür´

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Tayfun Zeytinbaş, turizmcinin bu yıl sıkıntılı olduğunu tedbir alınması gerektiğini söyledi.


Stadyum ve Ticaret Merkezi Projesi... Güncel Stadyum ve Ticaret Merkezi Projesi...

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi´nce, Yüzüncü Yıl Spor Tesisleri´nin stadyum ve ticaret merkezine dönüştürülmesinin, geri dönülmeyecek çevre sorunlarını beraberinde getireceği savunuldu.


´Kuş gribi sadece Türkiye´nin değil bir çok ülkenin sorunudur´ Güncel ´Kuş gribi sadece Türkiye´nin değil bir çok ülkenin sorunudur´

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, kuş gribinin, sadece Türkiye´nin değil, birçok ülkenin sorunu olduğunu söyledi.


Antalyalı Milletvekillerin yabancılara mülk satışının iptalini istemesi, Alanyalı emlakçıl Güncel Antalyalı Milletvekillerin yabancılara mülk satışının iptalini istemesi, Alanyalı emlakçıl

Alanya´da yabancılara mülk satışı yasasının çıkmasıyla derin bir nefes alan emlakçılar, CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol´un yabancılara mülk satışının durdurulması için Anayasa Mahkemesi´ne başvurmasıyla şok oldu.


Side ve Manavgat, Konya´da tanıtıldı Güncel Side ve Manavgat, Konya´da tanıtıldı

Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği´nden (SİDE TUDER) yapılan yazılı açıklamada, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) işbirliğiyle 2-5 Mart tarihleri arasında Konya TÜYAP Fuar Merkezi´nde düzenlenen ´´Anadolu Moda Show 2006 (Yaz) Konya Hazır Giyim Fuarı´´ ile ´´Konya 17. Ayakkabı, Yan Sanayi ve Moda Fuarı (Yaz)´´ fuarlarında Side- Manavgat standı açıldığı bildirildi.


ALTSO´dan eğitim semineri... Güncel ALTSO´dan eğitim semineri...

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından ´´Gıda İşletmelerinde Hijyen´´ konulu seminer düzenlenecek.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...