Çarşamba, 19 Haziran 2019
Emniyete 77 psikolog alınacak Güncel Emniyete 77 psikolog alınacak

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu´nun soru önergesini cevaplandıran İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, ´polis psikolojik destek sisteminin geliştirilmesi´ konusunda TÜBİTAK ile çalışma yapılacağını söyledi.


Efsane güreşçi Taşçı, Kırkpınar´a hazırlanıyor Güncel Efsane güreşçi Taşçı, Kırkpınar´a hazırlanıyor

Tarihi Edirne Kırkpınar Güreşleri´nde 9 defa başpehlivan olan, Edirne Belediyesi tarafından geçen yıl Kırkpınar Sarayiçi girişine heykeli dikilen, iki altın kemerin ebedi sahibi Karamürselli Ahmet Taşçı, Kırkpınar şampiyonu olmadan aktif pehlivanlığı bırakmak istemediğini söyledi.


Akseki Devlet Hastanesi´nde tadilat... Güncel Akseki Devlet Hastanesi´nde tadilat...

Akseki Devlet Hastanesinde tadilat çalışmaları başlatıldı. Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre, 1991 yılında hizmete giren 50 yatak kapasiteli hastanenin eskiyen su ve elektrik tesisatı, lavoba, tuvalet ve banyolarında tadilat yapılacak.


5. Karain Model Uçak Yarışları sona erdi Güncel 5. Karain Model Uçak Yarışları sona erdi

Antalya´da düzenlenen ´´5. Karain Model Uçak Yarışları´´ tamamlandı.


Antalya´da ´çiçek dizayn yarışması´ düzenlendi Güncel Antalya´da ´çiçek dizayn yarışması´ düzenlendi

Antalya´da düzenlenen, ´´Çiçek Dizayn Yarışması´´nda birbirinden ilginç modeller dereceye girmek için yarıştı.


‘Yaşamaksa’  Altın Portakalda yarışacak Güncel ‘Yaşamaksa’ Altın Portakalda yarışacak

Başak Tıp Sponsorluğunda İnciay Yapım’ın çekimlerine başladığı ‘Yaşamaksa’ adlı kısa metrajlı filmin Senaryosunu Rüştü Aydın yazdı. Filmin Yönetmeni Yasin Korkmaz ve başrol oyuncusu Cem Ata.


Ortopedi´nin uç noktası boy uzatma... Güncel Ortopedi´nin uç noktası boy uzatma...

Boy uzatma işlemi pek çok kısa boylu için umut olurken, doktorlar konuya temkinli yaklaşıyor.


Ezan Okuma Yarışması´nda Alanya İmam Hatip Lisesi öğrencisi Türkiye 2.´si oldu Güncel Ezan Okuma Yarışması´nda Alanya İmam Hatip Lisesi öğrencisi Türkiye 2.´si oldu

´Liselerarası Ezan Okuma Yarışması´nda Antalya´nın Alanya ilçesi İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hasan Dinç Türkiye ikincisi oldu.


MAGİD´in yeni başkanı Salih Güner oldu Güncel MAGİD´in yeni başkanı Salih Güner oldu

Manavgat Genç İşadamları Derneği (MAGİD) Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Salih Güner MAGİD´in yeni başkanı oldu.


Öğretmen adaylarının Gazipaşa gezisi... Güncel Öğretmen adaylarının Gazipaşa gezisi...

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi´nden bir grup öğrenci ve öğretim görevlisi, Antalya´nın Gazipaşa İlçesine geldi.


Yabancı Dil Kursu düzenleyen derneklere tepki... Güncel Yabancı Dil Kursu düzenleyen derneklere tepki...

Antalya´daki yabancı dil kursu düzenleyen şirket hüviyetindeki kuruluşlar, ´´bağış´´ adı altında tahsil ettikleri para karşılığı yabancı dil kursu düzenleyen dernekleri Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü´ne şikayet ettiler.


AÜ Hastanesi telefon santral numarası değişti Güncel AÜ Hastanesi telefon santral numarası değişti

AÜ Hastanesi Başhekimi ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Oktay Eray yaptığı yazılı açıklamada, hastanenin telefon santral numarasının 249 60 00, merkezi randevu sekreterliği numarasının ise 249 60 60 olarak değiştiğini bildirdi.


Akseki´de arıcılık kursu açıldı Güncel Akseki´de arıcılık kursu açıldı

Akseki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından arıcılık kursu açıldı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Meliha İçal yaptığı açıklamada, Tarım İlçe Müdürlüğü ile koordineli gerçekleştirilen kurslara 80 kişinin katıldığını bildirdi.


Seramik ustalarına belge verilecek Güncel Seramik ustalarına belge verilecek

Seramik eğitim kursunu başarıyla tamamlayan ustalara törenle sertifikaları verilecek.


Tekerlekli Sandalye Basketbol terfi maçları Antalya´da yapılacak Güncel Tekerlekli Sandalye Basketbol terfi maçları Antalya´da yapılacak

Tekerlekli Sandalye Basketbol İkinci Ligi´nden Süper Lig´e terfi maçları 7-11 Haziran tarihleri arasında Antalya´da yapılacak.


Antalyalı binicilerin başarısı... Güncel Antalyalı binicilerin başarısı...

Antalya Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü, İzmir´de yapılan Altın Bölge İller Binicilik Engel Atlama Şampiyonasında birinci oldu.


Antalya´da ÖSS ve OKS hazırlıkları... Güncel Antalya´da ÖSS ve OKS hazırlıkları...

Antalya Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sezai İrtem, 11 Haziranda yapılacak Ortaöğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) ile 18 Haziranda yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) öncesinde her türlü tedbirin alındığını kaydetti.


Evcilmen’in öğrenci konukları Güncel Evcilmen’in öğrenci konukları

Muratpaşa Belediyesi’ni ziyaret eden Antalya Koleji öğrencileri, yerel yönetimler konusunda Başkan Evcilmen’den bilgi aldı.


Teşviğe bağlanan yatırım yüzde 43 arttı, 9 bin kişi iş sahibi olacak Güncel Teşviğe bağlanan yatırım yüzde 43 arttı, 9 bin kişi iş sahibi olacak

Yılın ilk dört ayında teşviğe bağlanan yatırım tutarı bir önceki seneye göre yüzde 42,7 oranında arttı. Girişimciler, yatırımlarını teşviğe bağlayarak KDV ve yatırım indirimi istisnası, arsa tahsisi, enerji indirimi uygulaması gibi daha pek çok teşvikten faydalanabiliyor.


Plajdaki kayalaşmaya teknoloji cevap vermeyince, ilkel yöntemler denenmeye başladı Güncel Plajdaki kayalaşmaya teknoloji cevap vermeyince, ilkel yöntemler denenmeye başladı

Alanya ilçesindeki Kleopatra Plajı´ndaki kayalaşmayı teknolojik çalışmalar cevap vermeyince işletmeciler kayalaşmayı önlemek için akıntının önüne kum torbaları koydu.


Antalya Acil Afet Haberleşme İstasyonu, yeni binasına taşındı Güncel Antalya Acil Afet Haberleşme İstasyonu, yeni binasına taşındı

Antalya´da doğal afet, olağanüstü hal ve savaş durumunda Sivil Savunma´nın haberleşme kanadını oluşturan ´Acil Afet Haberleşme İstasyonu´, Tarım İl Müdürlüğü bahçesindeki yeni binasında hizmete başladı.


Alev alan tüpü sokağa attı Güncel Alev alan tüpü sokağa attı

Antalya´da bir evde alev alan ve sokağa atılan piknik tüpünün patlaması sonucu, 2 kişi yaralandı. Patlamada, 3 otomobilde de hasar meydana geldi.


Okçuluk Milli Takımı Antalya´da kampa girdi Güncel Okçuluk Milli Takımı Antalya´da kampa girdi

Okçuluk Milli Takımı, 6-10 Haziran tarihleri arasında Antalya´da yapılacak ´´Meteksan World Cup Avrupa Gran Prix´´ öncesi Antalya´da kampa girdi.


Antalya´da kaçak et denetimleri sürüyor Güncel Antalya´da kaçak et denetimleri sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesince yapılan denetimlerde, bu yılın dört aylık bölümünde 175 kilogram sağlıksız et ele geçirildiği bildirildi.


Akseki´de refüj yenileme çalışmaları sürüyor Güncel Akseki´de refüj yenileme çalışmaları sürüyor

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan refüj yenileme çalışmaları çerçevesinde, Akseki Manavgat karayolu kavşağından, trafo merkezine kadar toplam 3 kilometrelik alanda yenileme yapılıyor.


NATUREM ürünleri, perakendecilerle tanıştı Güncel NATUREM ürünleri, perakendecilerle tanıştı

Türkiye’nin en büyük yağ üreticilerinden, catering devi Naturem Şirketler Grubu, 40’a yakın Naturem markalı ürününü, Antalya’da perakendecilere tanıttı.


Engellilerin piknik sevinci Güncel Engellilerin piknik sevinci

Antalya´da zihinsel engellilere eğitim veren Yeni Ufuklar Özel Eğitim Okulu Kurşunlu şelalesindelerdi.


Yaz dostları plajlarda Güncel Yaz dostları plajlarda

Epsilon Yayınevi geliştirdiği kültür projesi ile, tüm plajlarda ve halkın yoğun olduğu bölgelerde kitap çadırları kuruyor. Proje’nin ilk ayağı Antalya!dan başlıyor. Epsilon Yayınevi Akdeniz Bölge sorumlusu Özcan Alpay, ‘’Amacımız yaz ayları boyunca yerli ve yabancı turistlere kültür hizmeti vermektir’’ dedi.


Kalp hastalığı tedavisinde Türkiye klasiği... Güncel Kalp hastalığı tedavisinde Türkiye klasiği...

Türkiye´de BAÐ-KUR, SSK ve Emekli Sandığı´nın karşıladığı kalp damarı içine uygulanan stentlerin ciddi anlamda yeniden daralma riski taşıdığı belirtildi.


Alanya´ya 7. kardeş şehir... Güncel Alanya´ya 7. kardeş şehir...

Alanya ilçesi ile Macaristan´ın Kesztheley şehri arasında ´´İyi Niyet Bildirisi´´ imzalandı.


Semerciliğe adanan yaşamlar... Güncel Semerciliğe adanan yaşamlar...

Akseki´de 86 yaşındaki Kamil İçal ile 80 yaşındaki Dursun Duran, çırak olarak başladıkları semercilik mesleğini yaşatmaya çalışıyorlar.


Kızılağaç´a pazar yeri kuruldu Güncel Kızılağaç´a pazar yeri kuruldu

Manavgat ilçesine bağlı Kızılağaç beldesinde yaptırılan pazar yeri hizmete girdi.


Kızılağaç plajlarına Mavi Bayrak Ödülü... Güncel Kızılağaç plajlarına Mavi Bayrak Ödülü...

Manavgat´ın Kızılağaç bölgesinde, 3´ü yeni olmak 6 tesise mavi bayrak verildi.


Gazipaşa´da sivrisinek mücadelesi sürüyor Güncel Gazipaşa´da sivrisinek mücadelesi sürüyor

Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Taşlı, sivrisinekle mücadelede halktan destek beklediklerini söyledi.


Korkuteli´de asayiş sorunu yok Güncel Korkuteli´de asayiş sorunu yok

Korkuteli, Türkiye´de ilk defa ilçeye kurulan kamera sistemi sayesinde 3 yıldır 24 saat polis kameraları ile denetleniyor.


Plajda mangal partisi... Güncel Plajda mangal partisi...

Dünya Kupası boyunca Almanya´daki Türkler´e mangal yapmak yasaklanırken, tatil için Alanya´ya gelen Alman Susanne Balluff, 26. yaş gününü plajda mangalda et kızartarak sevdikleriyle birlikte kutladı. Susanne, mangalı çok sevdiğini ve kendi ülkesinde alınan mangal yasağı kararına şaşırdığıın ifade etti.


Kaş´lı öğrencilerden Çanakkale gezisi Güncel Kaş´lı öğrencilerden Çanakkale gezisi

Kaş İlçesi´nde bulunan Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri Çanakkale gezisi düzenledi. Gezi kolu öğretmenleri tarafından organize edilen dört günlük geziye 55 öğrenci katıldı.


MÜSİAD Antalya Şubesi´nden piyasa değerlendirmesi... Güncel MÜSİAD Antalya Şubesi´nden piyasa değerlendirmesi...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı İbrahim İşlek, Türkiye´nin ana göstergelerinin iyi durumda olduğunu bildirerek, ´´Tabii ki dalgalanmalar rahatsız edici, ama bu durum kesinlikle bir panik, endişe kaynağı haline dönüşmemeli. Kesinlikle piyasa dengeye gelecek´´ dedi.


Cansız manken Erkan Baycan, Vahi Kılıçarslan´a meydan okudu Güncel Cansız manken Erkan Baycan, Vahi Kılıçarslan´a meydan okudu

Cansız Manken Erkan Baycan, Vahi Kılıçarslan´a meydan okuyarak ´Cansız mankenlik işini Türkiye´de ilk başlatan benim, bu konuda Vahi ile her şekilde kapışmaya hazırım.´ dedi.


Kemer´li esnaflar kısbet giyip pehlivanların karşısına çıktı Güncel Kemer´li esnaflar kısbet giyip pehlivanların karşısına çıktı

Kemer ilçesinde çarşı esnafı Kırkpınar pehlivanları ile güreşmek için çayıra koştu.


Karayollarına ait yeşil alan satılırsa kendini çıplak olarak zincirleyecek Güncel Karayollarına ait yeşil alan satılırsa kendini çıplak olarak zincirleyecek

Alanya ilçesi Alanyayla Çevre Derneği (YAYÇED) Başkanı Emine Eker, karayollarına ait 43 dönümlük yeşil alanın satılması durumunda kendini kurum önüne çıplak olarak zincirleyeceğini söyledi.


TEMA Vakfı Gönüllüleri, Dim Çayı´nda temizlik yaptı Güncel TEMA Vakfı Gönüllüleri, Dim Çayı´nda temizlik yaptı

TEMA Vakfı gönüllüleri Alanya´daki Dim Çayı´nda kıyı temizliği yaptı.


Alanya Belediyesi 60 bin Avro değerinde makam aracı aldı Güncel Alanya Belediyesi 60 bin Avro değerinde makam aracı aldı

Alanya Belediyesi 60 bin avro değerinde Audi A-8 marka makam aracı aldı. Alanya Belediyesi, belediye meclisinin onay vermesiyle makam aracını yeniledi.


Mahkum koğuşundaki Atatürk resimleri sergilendi Güncel Mahkum koğuşundaki Atatürk resimleri sergilendi

Manavgat Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerin koğuşlarının duvarına astıkları Atatürk resimleri sergilendi.


142 hayvan kısırlaştırıldı Güncel 142 hayvan kısırlaştırıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü´ne bağlı hayvan barındırma merkezinde bu yılın dört aylık bölümünde 142 hayvanın kısırlaştırıldığı bildirildi.


Metro Grup, Demre´de kontrollu üretim başlattı Güncel Metro Grup, Demre´de kontrollu üretim başlattı

Metro Grup, mağazalarında satılan yaş sebze ihtiyacını karşılamak amacıyla Antalya´nın Demre ilçesinde kontrollü üretim başlattı.


Antalya´da bir dersane interaktif eğitim başlattı Güncel Antalya´da bir dersane interaktif eğitim başlattı

Antalya´da bir dershane, öğrencileri sınavlara interaktif eğitimle hazırlıyor. Dershane kurucusu İsmet Kiraz, öğrencilerin multimedya konu anlatımlı ve soru çözümlü ders akışı ile sınavlara daha etkili hazırlandığını kaydetti.


Korkuteli´ye özel hastane açılacak Güncel Korkuteli´ye özel hastane açılacak

Korkuteli´de bulunan Özel Yaşam Polikliniği´nin 6 doktoru, ilçeye özel bir hastane açmak için kolları sıvadı.


Alanya´da piyasaya sürülmek istenen 40 bin şişe sahte rakı ele geçirildi Güncel Alanya´da piyasaya sürülmek istenen 40 bin şişe sahte rakı ele geçirildi

Alanya ilçesinde çeşitli yabancı markalardan oluşan 40 bin şişe sahte rakı ile bu içkilerin yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen sahte boş içki şişelerinin arasında Burgaz, Yeni Rakı şişeleri de bulunuyor.


Antalya sporda da adını duyuruyor Güncel Antalya sporda da adını duyuruyor

Antalya, bu ayın sonu ile haziran ayında çok sayıda ulusal ve uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yapacak.


İsmail Baha Sürelsan Konservatuarına sanatçı alınacak Güncel İsmail Baha Sürelsan Konservatuarına sanatçı alınacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı İcra Heyeti´ne sanatçı alınacağı bildirildi.


Yavru balık satışı başladı Güncel Yavru balık satışı başladı

Kepez bölgesi ve Demre ilçesinde balık üretimi yapan Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretim ve Eğitim Enstitüsü´nde yavru balık satışına başlandı.


Anadolu Efsanaleri Lara plajına taşındı Güncel Anadolu Efsanaleri Lara plajına taşındı

Antalya´da bu yıl ilk kez düzenlenecek ´Lara Kum Şehri Uluslararası Kum Heykel Festivali çerçevesinde sanatçılar çalışmalarını sürdürüyor. 8 bin metrekare alan 50 heykeltraş Anadolu Efsaneleri´ni 14 haziran´da tüm Türkiye´ye tanıtacak.


Alanya Adliyesi´ne sınavla 17 katip alınacak Güncel Alanya Adliyesi´ne sınavla 17 katip alınacak

Alanya adliyesine 17 katip alınacağı öğrenildi. 24 Mayıs´ta başlayan başvurular, 6 Haziran´da sona erecek.


Tolunay’dan yeni müdürlere ziyaret Güncel Tolunay’dan yeni müdürlere ziyaret

AESOB Başkanı Orhan Tolunay, şehrimize yeni tayin olan il müdürlerini ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarı dileğinde bulundu.


Kemer Belediyesi yolları tazyikli su ile yıkıyor Güncel Kemer Belediyesi yolları tazyikli su ile yıkıyor

Kemer Belediyesi yolların daha temiz görünmesi, daha önce otel inşaatları ve alt yapı çalışmaları nedeniyle oluşan yollardaki kirli görüntüyü yok etmek amacıyla tazikli suyla temizlik yapıyor.


Sorgun çamlığında temizlik... Güncel Sorgun çamlığında temizlik...

Manavgat ilçesi Titreyengöl mevkiinde bulunan bir otel tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde Sorgun Çamlığı temizlendi.


Antalya plajlarında ´don´ yasağı... Güncel Antalya plajlarında ´don´ yasağı...

Antalya´da turizm sezonu başlarken, Büyükşehir Belediyesi´nin aldığı kararla denize iç çamaşırıyla girilmesi yasaklandı.


Kemer Belediyesi Kemer 2´de refüj düzenlemelerine başladı Güncel Kemer Belediyesi Kemer 2´de refüj düzenlemelerine başladı

Duble yol çalışmaları nedeniyle Kemer 2 de yapılan kavşaktaki refüjlerde, Belediyenin yoğun çalışmaları devam ediyor.


´En büyük mutluluklarımdan biri, çocuklarımıza parklar kazandırmak´ Güncel ´En büyük mutluluklarımdan biri, çocuklarımıza parklar kazandırmak´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker yaptığı açıklamasında , Belediye Başkanı olarak en büyük mutluluklarının başında çocuklar için yaptıkları parklar ve yeşil alanlar olduğunu söyledi.


Antalya İl Kontrol Laboratuarı için 2 milyon YTL kaynağa ihtiyaç var Güncel Antalya İl Kontrol Laboratuarı için 2 milyon YTL kaynağa ihtiyaç var

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) vaat ettiği desteği vermeyince Antalya İl Kontrol Laboratuarı´nın inşaatının tamamlanması sıkıntıya girdi. İnşaatına geçen yılın Eylül ayında başlanan Antalya İl Kontrol Laboratuarı´nın tamamlanabilmesi için 2 milyon YTL kaynağa ihtiyaç duyulduğu açıklandı.


Ufuk İlköğretim, ´Duyulan Klavye´ projesiyle Türkiye birincisi oldu Güncel Ufuk İlköğretim, ´Duyulan Klavye´ projesiyle Türkiye birincisi oldu

Alanya ilçesinde bulunan Ufuk İlköğretim Okulu, Bilgisayar Teknolojileri Yarışması´nda ´Duyulan Klavye´ projesiyle Türkiye birincisi oldu.


Türkiye´de hekim olmanın zorluğu... Güncel Türkiye´de hekim olmanın zorluğu...

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Belek, ´Türkiye´nin hekimi´ olmanın zor iş olduğunu söyledi.


Setur Antalya Marina yabancıların gözdesi... Güncel Setur Antalya Marina yabancıların gözdesi...

Setur Antalya Marina, 2005 yılında değişik sürelerde Türk ve yabancı bayraklı bin 454 yata ev sahipliği yaptı. Halen doluluk oranı yüzde 75 olan marinada, başta Türk, Alman, İngiliz ve Amerikan bayraklı olmak üzere 227 yat konaklıyor.


Alanya´da inşaat yasağına uymayan 4 inşaat sahibine 170 bin YTL ceza verildi Güncel Alanya´da inşaat yasağına uymayan 4 inşaat sahibine 170 bin YTL ceza verildi

Alanya ilçesine bağlı Konaklı beldesinde inşaat yasağına uymayan 4 inşaat sahibine 170 bin YTL ceza verildi.


Rehberlik uzmanından öğrencilere tavsiyeler... Güncel Rehberlik uzmanından öğrencilere tavsiyeler...

Serik İlçesi´nde bir dershanede görev yapan rehberlik uzmanı Serkan Keskin, Öğrenci Seçme Sınavı´na (ÖSS) hazırlanan öğrencilere ve ailelerine tavsiyelerde bulunarak, ´Geçmişinizi değiştiremezsiniz ancak gelecek henüz avucunuzun içinde´ dedi.


Başkan, halkla buluştu Güncel Başkan, halkla buluştu

Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek ,İnci Meltem Sitesinde akşam saatlerinde vatandaşlarla bir araya gelerek istek ve sorunlarını dinledi. Öncelikle Sahil projeleri ve Sitelerönü projeleri hakkında bilgiler verildiği toplantıda sorunlara çözümler üretilmeye çalışıldı.


´Size Özel Sağlık Merkezi´ Güncel ´Size Özel Sağlık Merkezi´

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, özel sağlık sigortası bulunanlara ve ücretli olarak sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyenlere sıra beklemeden daha konforlu bir hizmet sunabilmek için ´´Size Özel Sağlık Merkezi´´ açılacak.


Güven Koleji öğrencileri 2. kitaplarına ‘Güldeste’ ismini verdi Güncel Güven Koleji öğrencileri 2. kitaplarına ‘Güldeste’ ismini verdi

Kemer´de bulunan Güven Koleji´nin 3. sınıf öğrencileri ´Güldeste´ isimli ikinci kitabını piyasaya çıkardı.


Tarım danışmanları dernek kurudu Güncel Tarım danışmanları dernek kurudu

Tarım sektöründe etkinliği giderek artan tarım danışmanları, bir çatı altında toplandı. Tarım kesimine danışmanlık hizmeti veren 13 şirket bir araya gelerek Tarım Danışmanları Derneği´ni kurdu.


Kemer Belediyesi´nden Kemer 3 kavşağına itfaiye hizmet binası... Güncel Kemer Belediyesi´nden Kemer 3 kavşağına itfaiye hizmet binası...

Kemer Belediyesinin çalışmaları devam ediyor. Kemer 3 kavşağına İtfaiye Hizmet Binası kuran Belediye, oluşabilecek yangın yada kaza gibi acil durumlarda daha kısa sürede müdahale etme şansını bulacak.


Antalya´da çiftçilerin sorunları tesbit edildi, sıra çözümde Güncel Antalya´da çiftçilerin sorunları tesbit edildi, sıra çözümde

Finike ilçesinde, Akdeniz Ülkeleri Araştırma Merkezinden gelen bir grup araştırmacı çiftçilerin sorunlarını dinledi.


Büyükşehir Belediyesi Antalya’yı çiçeklerle süslüyor Güncel Büyükşehir Belediyesi Antalya’yı çiçeklerle süslüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent meydanlarını, park ve kavşakları çiçek bahçesine çevirdi. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, son 1 ay içinde kentin dört bir yanına 350 bin çiçek dikti.


ALİV 12. Yaşını Kutluyor Güncel ALİV 12. Yaşını Kutluyor

Antalya Lisesi mezunları tarafından 1995 yılında kurulan Antalya Lisesi ve Mezunları Vakfı (ALİV) 12. yaşına girdi.


Seyyar satıcılara sıkı takip... Güncel Seyyar satıcılara sıkı takip...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin seyyar satıcılarla mücadelesi sürüyor. Ekiplerin son dört ay içerisinde seyyar satıcılara yönelik yaptığı operasyonda, 7 bin 200 adet çeşitli malzeme ile 950 kilogram gıda ele geçildi.


Sporcu imam... Güncel Sporcu imam...

Finike ilçesine bağlı Sahilkent beldesinde görevli imam Ahmet Bilgiç, A gençler, minikler, yıldızlar ve A amatör olmak üzere 4 futbol takımının antrenörlüğünü yapıyor.


Akseki´de 4 köyde muhtarlık seçimi yapılacak Güncel Akseki´de 4 köyde muhtarlık seçimi yapılacak

Akseki ilçesinde, dört köyde muhtarlık seçimi yapılacağı bildirildi. Akseki İlçe Seçim Kurulu´ndan alınan bilgiye göre, Akşahap köyü muhtarı Fikret Çalışkan ve Cendeve köyü muhtarı Mehmet Çelik´in istifa etmeleri, Büyükalan köyü muhtarı Arif Çetindağ ile Sinanhoca köyü muhtarı Alaaddin Dönmez´in vefatları nedeniyle, bu köylerde yeniden muhtarlık seçimi yapılacak.


Salatalık üreticileri alıcı bulamıyor Güncel Salatalık üreticileri alıcı bulamıyor

Demre ilçesinde salatalığa alıcı bulamayan üreticiler, sezon bitmeden ürünlerini sökmeye başladılar.


Beymelek´e yat üretim ve çekek merkezi kurulacak Güncel Beymelek´e yat üretim ve çekek merkezi kurulacak

Demre ilçesine bağlı Beymelek beldesine, yat üretim ve çekek merkezi kurulacağı bildirildi.


Okul servis araçları denetimi... Güncel Okul servis araçları denetimi...

Antalya Valiliğince bu yılın 5 aylık döneminde 800 okul servis aracının denetlendiği, 24 araca bin 384 YTL ceza kesildiği bildirildi.


Gazipaşa´da doğa ve kiraz yürüyüşü yapılacak Güncel Gazipaşa´da doğa ve kiraz yürüyüşü yapılacak

Gazipaşa ilçesinde faaliyet yürüten Su ve Doğa Sporları Kulübü, 4 Haziran Pazar günü doğa ve kiraz yürüyüşü düzenledi.


Akseki´de 1975 sığır aşılandı Güncel Akseki´de 1975 sığır aşılandı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünün 2006 yılı Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Programı çerçevesinde Akseki ilçesinde 1975 sığıra şap aşısı yapıldı.


Caminin muslukları çalındı Güncel Caminin muslukları çalındı

Demre´deki Bayrakçı Camisi´nin bahçesinde bulunan şadırvanın muslukları çalındı. Caminin bahçesindeki şadırvanda bulunan musluklar, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce çalındı.


Nail Kamacı´dan soru önergeleri... Güncel Nail Kamacı´dan soru önergeleri...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Adrasan´daki balık çiftliklerinin çevreyi kirletmesi ve Alanya´daki balıkçı barınağı sorununu TBMM gündemine taşıdı.


Cahit Külebi´nin adı Antalya´da yaşatılacak Güncel Cahit Külebi´nin adı Antalya´da yaşatılacak

Ünlü şair Cahit Külebi´nin adı, 1942-1943 yıllarında edebiyat öğretmenliği yaptığı Antalya Lisesinin bulunduğu sokağa verildi.


Lara´da söz yeniden Büyükşehir´in Güncel Lara´da söz yeniden Büyükşehir´in

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Lara-Kundu Turizm Koruma ve Gelişme Alanı´nda yapılacak her tür plan kararında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu´nun uygun görüşünün olması zorunluluğunu getirdi.


ATSO Sosyal Tesisleri´nin usulsüz kiralandığı iddia edildi Güncel ATSO Sosyal Tesisleri´nin usulsüz kiralandığı iddia edildi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası´na (ATSO) ait Günübirlik Tesisleri´nin usulsüz kiraya verildiği iddia edildi.


Alanya´ya sezon öncesi çevik kuvvet takviye edildi Güncel Alanya´ya sezon öncesi çevik kuvvet takviye edildi

Alanya Emniyet Müdürlüğü´ne sezon öncesi çevik kuvvet takviyesi yapıldı. Antalya´dan sezona özel olarak gönderilen 20 kişilik çevik kuvvet ekibi, Alanya´ya gelerek işbaşı yaptı. Ekip, sezon sonuna kadar Alanya´da görev yapacak.


Alanya´da hukukçular Danıştay´a yapılan hain saldırıyı kınadı Güncel Alanya´da hukukçular Danıştay´a yapılan hain saldırıyı kınadı

Geçtiğimiz hafta Danıştay´a yapılan silahlı saldırıyı protesto etmek için, Alanya´da bir grup hakim ve avukat ortak bildiri hazırlayarak saldırıyı yapanları kınadı.


Okumayı öğrenen öğrencilere kutlama... Güncel Okumayı öğrenen öğrencilere kutlama...

Serik İlçesi´nde bulunan Tekeli İlköğretim Okulu 1/B sınıfında eğitim gören öğrencilere okuma yazmayı öğrendikleri için aileleri tarafından parti düzenlendi.


Avukat, müşterisini vurdu Güncel Avukat, müşterisini vurdu

Antalya Barosu avukatlarından E.A. (39), tartıştığı müşterisini vurdu. Avukat E.A., Akdeniz Sanayi Sitesi içerisinde bulunan İş Bankası Şubesi önünde meydana gelen olayda, ilk olarak müşterisi R.G. (45) ile tartışmaya başladı.


Muratpaşa Belediye Meclisi Bağımsız üyesi Rıdvan Yıldız DSPye geçti Güncel Muratpaşa Belediye Meclisi Bağımsız üyesi Rıdvan Yıldız DSPye geçti

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Baştuğ Çalışır, günün DSP çatısı altında sorunlara çare arama, birleşme günü olduğunu söyledi.


Manavgat´ta anız yakma uyarısı.. Güncel Manavgat´ta anız yakma uyarısı..

Manavgat Tarım İlçe Müdürü Sadık Ay, 30 Kasıma dek anız yakmanın yasaklandığı bildirdi.


Otelciler Birliği, kum ve çakıl ocaklarının kapatılmasını istedi Güncel Otelciler Birliği, kum ve çakıl ocaklarının kapatılmasını istedi

Alanya´da Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Mustafa Kahya, Alanya ve çevresindeki kum-çakıl ocaklarının faaliyetlerini sürdürmesi halinde, plajların yok olacağını söyledi.


Kemer Cumhuriyet Meydanı açılıyor Güncel Kemer Cumhuriyet Meydanı açılıyor

Kemer´de bulunan eski otogarın yıkılarak yerine yapılan Kemer Cumhuriyet Meydanı, 28 Mayıs 2006 Pazar Günü saat 17.00´de açılacak. Açılışa Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ile birçok Anavatan Partisi milletvekili katılacak.


Alanya´da çetrefilli ´gemi batırma projesi´... Güncel Alanya´da çetrefilli ´gemi batırma projesi´...

Danimarka´dan sağlanan fonla ´Alanya açıklarında gemi batırarak´ dalış turizmi ve balık üreme bölgesi oluşturmak isteyen işletmecilere, Balıkçılar Kooperatifi üyeleri ile Antalya İl Tarım Müdürlüğü Su Ürünleri yetkilileri karşı çıktı.


Gönüllü kültür kuruluşları sağduyuya davet etti Güncel Gönüllü kültür kuruluşları sağduyuya davet etti

Antalya Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu, Ankara´da yaşanan olaylar karşısında sağduyulu olmaya çağırdı. Antalya´da şubesi ve temsilcilikleri bulunan 74 sivil toplum kuruluşu adına düzenlenen basın toplantısı ile Danıştay mensuplarına yapılan saldırı kınandı.


Savaş gemileri, ´barış için´ batırılacak Güncel Savaş gemileri, ´barış için´ batırılacak

Dünya barışı için hazırlanan proje kapsamında, üç dinin temsilcileri olan Türkiye, Yunanistan ve İsrail´e ait savaş gemileri ´Tekirova Beldesi açıklarında bulunan Üçadalar´da´ batırılacak.


Korkuteli Halk Eğitim Merkezi´nden yıl sonu sergisi... Güncel Korkuteli Halk Eğitim Merkezi´nden yıl sonu sergisi...

Korkuteli İlçesi´nde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2005-2006 eğitim ve öğretim yılında çeşitli branşlarda açılan kursların yıl sonu sergisi düzenlendi.


Tekne faciasında, tekneyi sevk ve idare edenler kusurlu çıktı Güncel Tekne faciasında, tekneyi sevk ve idare edenler kusurlu çıktı

Alanya ilçesinde 4 kişinin ölümüne neden olan Paradies Garden isimli tekne için hazırlanan bilirkişi raporu Alanya ilçesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı´na ulaştı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68401 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...