Perşembe, 20 Haziran 2019
´Golf sahasıyla ekosistem yok oluyor´ Güncel ´Golf sahasıyla ekosistem yok oluyor´

Bir yandan turizmin çeşitlendirilmesi gerekliliği, diğer yandan golf oynamak için gelen turistin bol para bıraktığı ve bu nedenle golf sahalarının sayısının artırılması gündeme gelirken, bir yandan da çevreciler yaptıkları eylemler ve açtıkları davalarla yeni golf sahaları yapımına karşı çıkıyor.


İşçilere arazöz eğitimi verildi Güncel İşçilere arazöz eğitimi verildi

Finike ve Kumluca Orman İşletme Müdürlükleri bünyesinde çalışan mevsimlik yangın işçilerinin katılımıyla arazöz eğitimi verildi.


Maliye Bakanlığı´ndan Kemer´de arsa satışı... Güncel Maliye Bakanlığı´ndan Kemer´de arsa satışı...

Maliye Bakanlığı, Kemer´de Hazineye ait toplam 3 bin 227 metrekarelik, içinde sera bulunan üç arsayı açık artırma usulüyle satışa çıkardı.


Maliye, Uzan´ları gazete ilanıyla arıyor Güncel Maliye, Uzan´ları gazete ilanıyla arıyor

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Antalya Kurumlar Vergi Dairesi Müdürlüğü, Kepez Elektrik AŞ´den vergi borcunu tahsil edebilmek için, Uzan´ları gazete ilanıyla aramaya başladı.


Kemer, karnavalla coşacak... Güncel Kemer, karnavalla coşacak...

Geleneksel olarak her yıl düzenlenmekte olan Kemer Karnavalının bu yıl 6. sı, 15-18 Haziran 2006 tarihleri arasında düzenlenecek.


Gümrük kaçağı eşyalar ele geçirildi Güncel Gümrük kaçağı eşyalar ele geçirildi

Antalya´da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, ülkeye kaçak girdiği belirlenen yabancı menşeli faturasız 58 parfüm, 1186 güneş gözlüğü ve 437 kol saatine el konuldu.


Prof. Akaydın: ´Hastanelere uygulanan ekonomik kısıtlamalar nedeniyle, 25-30 milyon YTL kaybım Güncel Prof. Akaydın: ´Hastanelere uygulanan ekonomik kısıtlamalar nedeniyle, 25-30 milyon YTL kaybım

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, ´´Hastanelere uygulanan ekonomik kısıtlamalar nedeniyle 25-30 milyon YTL kaybımız var´´ dedi.


Yunuslar şifa dağıtıyor Güncel Yunuslar şifa dağıtıyor

Antalya´da, yunus balıklarıyla havuzda uygulanan terapilere dünyanın birçok ülkesinden hastalar yoğun ilgi gösteriyor.


Alanya´da 06.06.2006 tarihinin uğursuzluğuna inat evlilik... Güncel Alanya´da 06.06.2006 tarihinin uğursuzluğuna inat evlilik...

Hıristiyanlar korku içinde 6 Haziran´ı yaşarken, Alanya´ya tatile gelen 2 bayan Alman turist, bugün Türk sevgilileri ile evlendi. Çiftler, uzun süredir evlenmek için bu tarihi beklediklerini ve bu tarihin kendilerine uğur getireceğine inandıklarını söyledi.


Çuval yöntemi, Kleopatra Plajı´nda kumun çekilmesini önledi Güncel Çuval yöntemi, Kleopatra Plajı´nda kumun çekilmesini önledi

Alanya Kleoparta Plajı´nda kum çekilmesini önlemek için yapılan teknolojik çalışmaların sonuçsuz kalması nedeni ile denenen çuval yöntemi sonuç verdi. Plaj yeniden kum tuttu.


Alanya´da ortaöğretim yurdu temeli atıldı Güncel Alanya´da ortaöğretim yurdu temeli atıldı

Alanya´da Işık Eğitim Hizmetleri A.Ş. tarafından yaptırılan ortaöğretim erkek öğrenci yurdunun temeli görkemli bir törenle atıldı. 120 öğrenciye sıcak bir yuva imkanı sağlayacak olan yurt, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek.


Mahmutlar´da 70 dönümlük arazi üzerine bölgenin en modern sanayi sitesi yapılacak Güncel Mahmutlar´da 70 dönümlük arazi üzerine bölgenin en modern sanayi sitesi yapılacak

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde 70 dönümlük arazi üzerine yapılacak olan sanayi sitesinin projesi tanıtıldı. İçerisinde oto tamircisi, marangoz, mobilya ve mermer atölyeleri, kaportacı gibi 130 işyerinin yer alacağı sanayi sitesi, en geç 2007 yılı Mart ayına kadar tamamlanacak.


Altın Portakal’ın afiş tasarımlarında Hollywood’un ünlü grafik sanatçısı Emrah Yücel Güncel Altın Portakal’ın afiş tasarımlarında Hollywood’un ünlü grafik sanatçısı Emrah Yücel

Hollywood’un ünlü filmleri için tasarladığı afişlerle film yapımcılarının gözdesi olan, sinema reklamcılığının Oscar’ı sayılan Key Art ödülünü iki kez üst üste kazanan Emrah Yücel, Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Avrasya Film Festivali ve Avrasya Film Market’in afişlerinin tasarımını yapıyor.


Kepez Belediyesi asfalt sezonunu açtı Güncel Kepez Belediyesi asfalt sezonunu açtı

Kepez Belediyesi, Sathi Kaplama Asfalt Sezonu´nu Göksu Mahallesi´ndeki Suphi Türel Caddesi´nden başlattı. Kepez Belediyesi yol açma, asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ederken, iki yıldır sürdürdüğü sathi kaplama asfalt sezonu açılışını bu yıl da gerçekleştirdi.


Alanya´da mimarlardan imza kampanyası... Güncel Alanya´da mimarlardan imza kampanyası...

Mimarlar Odası Alanya Temsilciliği, Karayolları 133´üncü Şube Şefliğine ait 43 dönümlük yeşil alanın kamu yararına kullanılması için imza kampanyası başlattı.


Oba beldesinde festival hazırlığı... Güncel Oba beldesinde festival hazırlığı...

Alanya ilçesi Oba beldesinde, 16-17 Haziran tarihlerinde Turizm Kültür Sanat ve Portakal Festivali düzenlenecek.


AÜ´lü 50 öğrenci Avrupa´da staj yapacak Güncel AÜ´lü 50 öğrenci Avrupa´da staj yapacak

Akdeniz Üniversitesi´nden (AÜ) 50 öğrencinin, AB Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Programı kapsamında Avrupa´da staj yapacağı bildirildi.


ATSO´nun proje başarısı... Güncel ATSO´nun proje başarısı...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Antalya TSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Bürosunun, Leonardo da Vinci, ´´Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik´´ başlığı kapsamında Ulusal Ajansa sunduğu ´´Oda Hizmetlerinde Yeni Ufuklar´´ başlıklı proje, Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye değer bulundu.


Alanyaspor, teknik direktör sorununu çözdü Güncel Alanyaspor, teknik direktör sorununu çözdü

İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi´nde mücadele eden Alanyaspor´un, teknik direktör Aldoğan Argon ile anlaştığı bildirildi.


ANFOD´un yeni başkanı Serap Özer... Güncel ANFOD´un yeni başkanı Serap Özer...

Antalya Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği´nin (ANFOD) Yönetim Kurulu Başkanlığına Serap Özer seçildi.


Orman yangınlarıyla mücadele... Güncel Orman yangınlarıyla mücadele...

Orman Bölge Müdürlükleri, Antalya, Burdur ve Isparta´da, orman yangınlarıyla mücadele için hazırlıklarını tamamladı. Ormanlar, 1 Haziran-31 Ekim tarihleri arasında Antalya´da 51, Isparta ve Burdur´da 28 gözetleme kulesinden 24 saat gözlenecek.


Alanya´da Türklere hakaret eden Alman ile ilgili ilginç iddia... Güncel Alanya´da Türklere hakaret eden Alman ile ilgili ilginç iddia...

Alanya Bote isimli gazetede Alman Dostluk ve Dayanışma Derneği eski Başkanı Ute Brix hakkında yazdığı yazı nedeniyle mahkemelik olan gazetenin yazarı Peter Hockenholz, Brix´in, davayı geri çekmek için 20 bin YTL istediğini iddia etti. Ute Brix, 1 yıl önce Alman gazetelerine Türkler hakkında hakaret dolu açıklamalar yapmış ve tepkilere neden olmuştu.


Alanya´da artan turist sayısı esnafın yüzünü güldürmeye başladı Güncel Alanya´da artan turist sayısı esnafın yüzünü güldürmeye başladı

Sıcakların artması ile birlikte Antalya´nın Alanya ilçesinde hızla artan turist sayısı esnafın yüzünü güldürmeye başladı. Otellerin doluluk oranı artmaya devam ediyor.


Geçen yıl 25 mavi bayrak verilen Alanya´ya, bu yıl 28 mavi bayrak verildi Güncel Geçen yıl 25 mavi bayrak verilen Alanya´ya, bu yıl 28 mavi bayrak verildi

Geçen yıl 25 mavi bayrak alan Antalya´nın Alanya ilçesi bu yıl 28 bayrak verildi. Alanya´da Mavi Bayrak almaya hak kazanan plajların bayrakları Filika Restoran´da düzenlenen törenle teslim edildi.


Aygaz´dan eğitime bilgisayarlı destek... Güncel Aygaz´dan eğitime bilgisayarlı destek...

Aygaz Anonim Şirketi Antalya Bölge Müdürlüğü, 34 yıllık bayisi Arif Cebeci tarafından yaptırılan okula 19 bilgisayar hediye etti.


GATAB´da personele ISO eğitimi verildi Güncel GATAB´da personele ISO eğitimi verildi

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) personeline ´Yönetim Sistemlerinde Dokümantasyon Eğitimi´ verildi.


Uzmanlardan ´sünnet´ uyarısı... Güncel Uzmanlardan ´sünnet´ uyarısı...

Korkuteli İlçesi Özel ER-FA Polikliniği Doktoru Ertuğrul Bucaklıoğlu, hijyenik olmayan ortamlarda yapılan sünnetlerin çocukların cinsel organlarında kanser hastalığına dahi neden olabileceğini söyledi.


Arif Cebeci İlköğretim Okulu´na Atatürk köşesi... Güncel Arif Cebeci İlköğretim Okulu´na Atatürk köşesi...

Korkuteli İlçesi Arif Cebeci İlköğretim Okulu, hayırsever işadamının destekleri sayesinde Atatürk köşesine kavuştu.


ATSO´nun ´Yeni Ufuklar´ projesine Ulusal Ajans´tan destek geldi Güncel ATSO´nun ´Yeni Ufuklar´ projesine Ulusal Ajans´tan destek geldi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) AB Bilgi Bürosu´nun Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Programı ´Hareketlilik´ başlığı altında Ulusal Ajans´a (UA) sunduğu ´Oda Hizmetlerinde Yeni Ufuklar´ projesi desteklenmeye değer bulundu.


CHP Antalya Milletvekili Emek´ten esnafa ziyaret.. Güncel CHP Antalya Milletvekili Emek´ten esnafa ziyaret..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Atila Emek, AK Parti iktidarının izlemiş olduğu yanlış tarım politikaları yüzünden çiftçinin büyük sıkıntılar yaşadığını iddia etti.


Akseki Emniyet Amirliğine yeni araç alındı Güncel Akseki Emniyet Amirliğine yeni araç alındı

Akseki Emniyet Amirliğine yeni ekip otomobili alındı. Akseki Emniyet Amiri Mehmet Öner yaptığı açıklamada, Akseki Güvenlik Güçlerine Yardım Derneğinin de katkılarıyla ilçeye yeni ekip otosu alındığını bildirdi.


Gazipaşa´da alternatif turizm... Güncel Gazipaşa´da alternatif turizm...

Gazipaşa ilçesine bağlı Esenpınar köyü, günübirlik turlarla turizme açıldı. Torosların eteğinde kurulu Esenpınar köyü, yoğun iş temposundan ve kent stresinden uzaklaşmak için doğa yürüyüşünü tercih edenlere, çam ağaçları arasındaki pınarları ve meyve bahçeleriyle yeni bir alternatif sunuyor.


Antalya´da 1001 çocuk sünnet ettirilecek Güncel Antalya´da 1001 çocuk sünnet ettirilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Feslikan Yaylası Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında, 4 Ağustosta ikincisi gerçekleştirilecek sünnet şölenine kayıtlar başladı.


Antalya´da 1001 çocuk sünnet ettirilecek Güncel Antalya´da 1001 çocuk sünnet ettirilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Feslikan Yaylası Şenlikleri ve Yağlı Pehlivan Güreşleri kapsamında, 4 Ağustosta ikincisi gerçekleştirilecek sünnet şölenine kayıtlar başladı.


Akseki´de bağcılık canlandı Güncel Akseki´de bağcılık canlandı

Akseki ilçesinde bağcılığın yeniden canlandığı bildirildi. Tarım İlçe Müdürü Sait Uysal, yaptığı açıklamada, Akseki´de 114 bin dekar tarım alanının 4 bin 60 dekarında bağcılık yapıldığını, bu rakamın her geçen yıl arttığını ifade etti.


Tekirova´da 5 tesise mavi bayrak... Güncel Tekirova´da 5 tesise mavi bayrak...

Kemer ilçesine bağlı Tekirova beldesinde mavi bayrak kriterlerini yerine getiren 5 tesis, bayraklarını Dünya Çevre Günü´nde aldı.


Karaöz´de balık çiftliği TBMM gündeminde... Güncel Karaöz´de balık çiftliği TBMM gündeminde...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker´e, Antalya´nın Mavikent beldesine ait Karaöz sahilindeki balık çiftliğini sordu.


Tarihi Demirci Süleyman Camii restore ediliyor Güncel Tarihi Demirci Süleyman Camii restore ediliyor

Korkuteli İlçesi´nde, tarihi cami ve külliyelerin restorasyonuna başlandı. Vakıflar Bölge Müdürlüğü, tarihi yapıların restorasyonuyla ilgili açtığı ihalelerin tamamlanmasının ardından çalışmalara başladı


Alanya Devlet Hastanesi´nde 30 yeni hasta odası hizmete açıldı Güncel Alanya Devlet Hastanesi´nde 30 yeni hasta odası hizmete açıldı

Alanya ilçesi Devlet Hastanesi´nde yapımı tamamlanan 30 yeni hasta odasını hizmete açtı. Yeni açılan 30 odada toplam 90 hasta tedavi görecek. Özel hastanelerdeki konforu aratmayan odalarda banyo, tuvalet, klima, buzdolabı ve televizyon bulunuyor.


Kumluca´da 6 dalda kurs açılacak Güncel Kumluca´da 6 dalda kurs açılacak

Kumluca ilçesinde, altı dalda kurs açılacak. Kumluca İlçe Spor Müdürü Rasim Korkmaz yaptığı açıklamada, ilçede bu ay içinde atletizm, aerobik, güreş, tekvando, hentbol ve voleybol dallarında kurslar açacaklarını bildirdi.


İlter: ´Gelecekteki Türk gençliğinin, okuyan, sorgulayan ve sürükleyen bir gençlik olması i Güncel İlter: ´Gelecekteki Türk gençliğinin, okuyan, sorgulayan ve sürükleyen bir gençlik olması i

DYP Kumluca İlçe Başkanı Zekai İlter, ´´Gelecekteki Türk gençliğinin, okuyan, sorgulayan ve sürükleyen bir gençlik olması için çalışıyoruz´´ dedi.


Kemer´de katı ayrıştırma çalışmaları... Güncel Kemer´de katı ayrıştırma çalışmaları...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, atıkların ayrıştırılmasında en büyük desteği öğrencilerden alacaklarını söyledi.


Yeni sezona okul bulunamazsa öğrenciler dersi bahçede işleyecek Güncel Yeni sezona okul bulunamazsa öğrenciler dersi bahçede işleyecek

Bayındırlık İl Müdürlüğü´nün ´eğitim-öğretim sakıncalıdır´ raporu verdiği Korkuteli ilçesine bağlı Küçük beldesi İlköğretim Okulu´nun 450 öğrencisi bina bulunamazsa okulun bahçesinde ders görecek.


Köylülerden, Orman Müdürlüğü ve Köy Muhtarlığı hakkında dava Güncel Köylülerden, Orman Müdürlüğü ve Köy Muhtarlığı hakkında dava

Alanya ilçesine bağlı Sapadere Yaylası´nda 20 yıllık manarlarının ormana dahil edilmesine tepki gösteren köylüler, Orman Müdürlüğü ve Köy Muhtarlığı hakkında dava açtı.


Toros Koleji´ne 2. kardeş okul Güncel Toros Koleji´ne 2. kardeş okul

Toros Koleji Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünün başlattığı kardeş okul kampanyasına Serik Töngüçlü İlköğretim Okulundan sonra Elmalı’nın Özdemir İlköğretim okuluna da yardım elini uzatarak kardeş okul sayısını ikiye çıkarmış oldu.


Kleopatra ve Keykubat Plajlarına seyyar kütüphane kuracak Güncel Kleopatra ve Keykubat Plajlarına seyyar kütüphane kuracak

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Keykubat ve Kleopatra plajlarına seyyar kütüphane açacaklarını ve yerli yabancı turistlerin buralardan kitap alabileceklerini söyledi.


ABD Anayasası´nın 220. yıldömünün Patara´da yapılmak istenmesine tepkiler... Güncel ABD Anayasası´nın 220. yıldömünün Patara´da yapılmak istenmesine tepkiler...

Likya Birliği´nin ABD Anayasası´na örnek olduğu belirtilerek, ABD Anayasası´nın 220. yıldönümünün 2007 yılında Patara Antik Kenti´nde yapılmak istenmesine tepkiler sürüyor.


Kasksız sürücü, bağajdan ruhsat çıkarmak isterken sahte votkaları yakalattı Güncel Kasksız sürücü, bağajdan ruhsat çıkarmak isterken sahte votkaları yakalattı

Alanya´da bir motorsikletin bagajında 9 adet sahte votka ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre olay Atatürk Caddesi Mola Kavşağı´nda meydana geldi. Mola kavşağında görev yapan trafik polisi 07 NDD 56 plakalı motorun sürücüsünün kasksız olduğunu fark edince durdurdu.


Kuyularönü Çetesi´nin 32 üyesi tutuklanarak cezavine konuldu Güncel Kuyularönü Çetesi´nin 32 üyesi tutuklanarak cezavine konuldu

Alanya ilçesinde ´Kuyularönü Çetesi´ olarak bilinen 25 kişi, nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yine aynı çetenin mensubu olarak bilinen ve halen cezaevinde bulunan 7 kişi de aynı suçtan dolayı tutuklandı.


Alanya´da vatandaşlar TEDAŞ´ın kredi kartı sistemine geçmesini istiyor Güncel Alanya´da vatandaşlar TEDAŞ´ın kredi kartı sistemine geçmesini istiyor

Alanya Esnaf ve Sanarkarlar Odası Başkanı Ahmet Sert, TEDAŞ´ın modern çağa ayak uydurarak kredi kartı ile tahsilata başlaması gerektiğini söyledi.


´Golf sahası´ reklamı, RTÜK´e şikayet konusu oldu Güncel ´Golf sahası´ reklamı, RTÜK´e şikayet konusu oldu

Turizm potansiyeli ve geliri artırma gerekçesiyle golf alanları açma girişimlerinin doğal yaşam alanları ve orman varlıklarını yok edeceği endişesi taşıyan çevreciler, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu hakkında, ´´doğa dostu spor´´ yönünde tanıtım yapılan ´´100 Golf Sahası Projesi´´ reklamı ile halkı yanılttığı gerekçesiyle Radyo ve Televizyon Üst Kurulu´na (RTÜK) şikayetçi oldular.


Akseki´de alternatif turizm... Güncel Akseki´de alternatif turizm...

Akseki´de alternatif turizm başlatan Mustafa Kaya´nın Emiraşık köyündeki tesisleri turistlerin ilgisini çekiyor.


Aile konut kavramı... Güncel Aile konut kavramı...

Antalya 3. İcra Mahkemesinin, eşlerden birinin, diğerinin rızası olmadan kiracı olunan aile konutu ile ilgili akdi feshedemeyeceğine ilişkin kararını Yargıtay 6. Dairesi bozdu.


Eskişehirli işadamları ATSO´yu ziyaret etti Güncel Eskişehirli işadamları ATSO´yu ziyaret etti

Eskişehir Ticaret Odası meclis üyeleri Antalya Ticaret Odası´na (ATSO) ziyarette bulundu.


Köy çocuklarının büyük başarısı... Güncel Köy çocuklarının büyük başarısı...

Gazipaşa ilçesine bağlı Galadran (Yakacık) köyü ilköğretim okulundan iki öğrencinin hazırladığı ´´Akıllı Kalem Projesi´´, TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi tarafından açılan yarışmada ödüle değer görüldü.


Kamacı, esnafın sorunlarını dinledi Güncel Kamacı, esnafın sorunlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Kumluca´da sanayi esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.


Sahilkent Kültür Merkezi´ne kavuştu Güncel Sahilkent Kültür Merkezi´ne kavuştu

Finike ilçesine bağlı Sahilkent beldesinde yaptırılan İncirağacı Kültür Merkezi, hizmete açıldı.


Ak Parti Antalya Teşkilatı hakkında suç duyurusu... Güncel Ak Parti Antalya Teşkilatı hakkında suç duyurusu...

CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, kongre nedeniyle cadde ve sokaklara asılan bayrakların Seçim Kanununa aykırı olduğu iddiasıyla AK Parti Antalya teşkilatı hakkında suç duyurusunda bulundu.


Side kazılarında Ana Tanrıça Kibele´nin heykeli bulundu Güncel Side kazılarında Ana Tanrıça Kibele´nin heykeli bulundu

Manavgat ilçesi Side beldesi batı nekropolünde yapılan kurtarma kazılarında, ana tanrıça Kibele´nin heykeli bulundu.


Manavgat Müftülüğü bilgi yarışması düzenledi Güncel Manavgat Müftülüğü bilgi yarışması düzenledi

Manavgat Müftülüğü, ilçe ve beldelerinde bulunan kız kuran kursları arasında bilgi yarışması düzenledi.


Serik Belediyesi önümüzdeki yıl yeni binasında hizmet verecek Güncel Serik Belediyesi önümüzdeki yıl yeni binasında hizmet verecek

Serik İlçesi Belediyesi önümüzdeki yıl yeni binasında hizmet verecek. Geçici bir süreyle Atatürk İş Merkezi´nin üçüncü katında hizmet veren Belediye, kendine ait yeni bir bina için harekete geçti.


Ziraat Mühendisleri Odası´ndan Yetkin´e cevap: ´Suçlamalar onur kırıcı´ Güncel Ziraat Mühendisleri Odası´ndan Yetkin´e cevap: ´Suçlamalar onur kırıcı´

Çiftçiye kim hizmet verecek tartışması alevleniyor. Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin´in Ziraat Mühendisleri Odası´na (ZMO) yönelik ´Tarım sektörüne hizmet veren teknik personel arasında ayrımcılık yaparak ´mesleki şovenizm´ yapıyorlar´ suçlamalarına ZMO Antalya Şubesi Başkanı Vahap Tuncer´den cevap geldi.


Otyam: ´Atatürk Parkı´nda ağaç katliamı yapılıyor´ Güncel Otyam: ´Atatürk Parkı´nda ağaç katliamı yapılıyor´

Gazeteci-Ressam Fikret Otyam, Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı´nda ağaç katliamı yapıldığı görüşünü tekrarladı.


Kumluca´da sera atıkları bir merkezde toplanacak Güncel Kumluca´da sera atıkları bir merkezde toplanacak

Atıkların tek merkezde toplanması amacıyla kaymakamlık, belediye, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından kampanya başlatıldı.


Türk turistin tercihi Paris... Güncel Türk turistin tercihi Paris...

Türkiye her yıl milyonlarca yabancı turisti ağırlarken, Türk turistlerin tercihleri arasında yurtdışı turları yükseliş gösteriyor. Türk turiste, uygun fiyatlar ve taksitli ödemelerle Bali´den Hırvatistan´a, Prag´dan Beyrut´a, Fas´tan Malezya´ya, Malta´dan Tunus´a kadar uzanan sınırsız tatil seçenekleri sunuluyor.


Türk gençleri kolay yolculukları seviyor... Güncel Türk gençleri kolay yolculukları seviyor...

Albaylıktan emekli olduktan sonra sırt çantasıyla yalnız olarak 15 ay boyunca Hindistan, Nepal, Burma, Laos, Kamboçya, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Güney Afrika, Mozambik, Zimbabwe, Tanzanya, Kenya, Etiyopya, Sudan, Mısır, Ürdün ve Suriye´yi karış karış gezen Faruk Budak, ´Yalnız yapılan gezilerin en büyük kazancı kişisel gelişimdir´ dedi.


Rus turist memnun, Avrupalı turist şikayetçi... Güncel Rus turist memnun, Avrupalı turist şikayetçi...

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü´ne şikayet başvurusunda bulunan turistler arasında Avrupalılar ilk sırada yer alıyor. Rus turistlerden şikayet gelmediğini bildiren yetkililer, Ruslar´ın Antalya´dan çok memnun olduğunu söylüyor.


Alanyalılar, Galatasaraylı futbolcuların katıldığı baloda gönüllerince eğlendi Güncel Alanyalılar, Galatasaraylı futbolcuların katıldığı baloda gönüllerince eğlendi

Alanya ilçesinde Galatasaraylılar Derneği´nin düzenlediği ´20.45 Şampiyonluk Kutlama´, balosunda taraftarlar gönüllerince eğlendi. Galatasaraylı futbolcuların yanısıra ünlü sanatçı Funda Arar´ın da sahne aldığı balo, gecenin geç saatlerine kadar devam etti.


Aslan: ´Kamera, güvenlik sistemindeki her kamera 5 polis demektir´ Güncel Aslan: ´Kamera, güvenlik sistemindeki her kamera 5 polis demektir´

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Aslan, teşkilat bünyesindeki polis sayısını artırmanın yerine, mevcut polisin hizmet kalitesini artırmanın daha akılcı bir iş olacağını söyledi.


Pınarlı Kütüphanesine kavuştu Güncel Pınarlı Kütüphanesine kavuştu

Pınarlı belediye başkanlığı öncülüğünde başlatılan “Aydın Bir gençlik yetiştirmek için kütüphanemize bir kitapta siz bağışlayın” kampanyası ile toplanan bin beş yüz kitaplık kütüphane düzenlenen törenle hizmete açıldı.


Akavi: ´Türk ihracatçısına hızlı ve kaliteli hizmet veriyoruz´ Güncel Akavi: ´Türk ihracatçısına hızlı ve kaliteli hizmet veriyoruz´

DHL Expres Türkiye´nin, dünya ülkeleri arasında en hızlı gelişen şirket olduğu bildirildi.


Lösemili çocuklar Demre´de... Güncel Lösemili çocuklar Demre´de...

Lösemili Çocuklar Vakfı´nın (LÖSEV) davetlisi olarak Türkiye´ye gelen çocuklar, Demre´de tarihi ve turistik yerleri gezdiler.


Manavgat´ta 3 bin 393 öğrenci ÖSS´ye girecek Güncel Manavgat´ta 3 bin 393 öğrenci ÖSS´ye girecek

Manavgat ilçesinde bu yıl Öğrenci Seçme Sınavına 3 bin 933 öğrencinin katılacağı bildirildi.


Kumluca şehir şebeke suyu temiz çıktı Güncel Kumluca şehir şebeke suyu temiz çıktı

Kumluca ilçesinde şehir içme ve kullanma suyunun temiz çıktığı bildirildi.


Elmalı´da çiftçiler bilgilendiriliyor Güncel Elmalı´da çiftçiler bilgilendiriliyor

Antalya Tarım İl Müdürlüğü´nce Akçaeniş köyü çiftçileri, zirai ilaçlar, gübreleme ve doğru sulama teknikleri konusunda bilgilendirildiler.


Korkuteli´de 80 kınalı keklik doğaya salındı Güncel Korkuteli´de 80 kınalı keklik doğaya salındı

Milli Parklar ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü ve Korkuteli ilçesi Avcılar Derneği işbirliği ile 80 kınalı keklik doğaya bırakıldı.


Kadriye´de okuma bayramı... Güncel Kadriye´de okuma bayramı...

Serik İlçesi´ne bağlı Kadriye Beldesi´nde bulunan Burhanettin Kaya İlköğretim Okulu´nda ´Okuma Bayramı´ düzenlendi.


Kadriy´de ilaçlama ve haşereyle mücadele çalışmaları sürüyor Güncel Kadriy´de ilaçlama ve haşereyle mücadele çalışmaları sürüyor

Serik İlçesi´ne bağlı Kadriye Beldesi´nde, haşereyle mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi.


25 kişilik çete çökertildi Güncel 25 kişilik çete çökertildi

Alanya´da adam yaralama, zorla fuhuş yaptırma, hırsızlık ve çeşitli gasp olaylarına karışan 25 kişilik çete ´Süpürge Operasyonu´ ile çökertildi.


´Golfe ve iç turizme önem vermeliyiz´ Güncel ´Golfe ve iç turizme önem vermeliyiz´

Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek, çeşitli kuruluşlar tarafından başlatılan iç turizmi geliştirmeye yönelik faaliyetlere destek verdi.


Göz taramasına büyük ilgi... Güncel Göz taramasına büyük ilgi...

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Dünya Göz Hastanesi işbirliğiyle Yavuz Özcan Parkı´nda engelliler, gaziler ve öğrencilere yönelik ücretsiz göz taraması başlatıldı.


Antalya model oldu, Toplum Destekli Polislik Anlayışı tüm Türkiye´de uygulanacak Güncel Antalya model oldu, Toplum Destekli Polislik Anlayışı tüm Türkiye´de uygulanacak

Günümüz şartlarında suç ve suçlularla mücadelede güce ve yetkiye dayalı polislik anlayışının yerini toplumun desteğini arkasına alarak, delilden suçluya ulaşmayı hedefleyen, toplum için topluma hizmet eden polislik anlayışı almaya başladı.


Alanya´da otellerdeki doluluk Mayıs itibari ile geçen yıla oranla yüzde 20 düştü Güncel Alanya´da otellerdeki doluluk Mayıs itibari ile geçen yıla oranla yüzde 20 düştü

Alanya ilçesinde geçen yıl Mayıs ayında otellerdeki doluluk oranı yüzde 67 olarak gerçekleşirken, bu yıl oranın yüzde 48´e gerilediği öğrenildi. Alanya´da otellerdeki doluluk oranı Mayıs ayı itibari ile geçen yıla oranla yüzde 20 düştü.


İhracatta yeni arayışlar Güncel İhracatta yeni arayışlar

Yaş meyve sebze ihracatı, ana pazarı olan Avrupa´daki üstünlüğünü kaybediyor. Avrupa pazarındaki rekabetin ve mal arzının artması ihracatçıları yeni arayışlara sürüklüyor.


Manavgat Müftülüğü bilgi yarışması düzenledi Güncel Manavgat Müftülüğü bilgi yarışması düzenledi

Manavgat Müftülüğü, ilçe ve beldelerinde bulunan kız kuran kursları arasında bilgi yarışması düzenledi.


Prof. Dr. Alper Demirbaş´a yılın bilim adamı ödülü verildi Güncel Prof. Dr. Alper Demirbaş´a yılın bilim adamı ödülü verildi

Seçilmiş ve Atanmışları İzleme Derneği (İZDER) Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alper Demirbaş´ı yılın bilim adamı seçti.


´Benimle oynar mısın?´ Bowling Şenliği Güncel ´Benimle oynar mısın?´ Bowling Şenliği

Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen ´´Benimle Oynar mısın Bowling Şenliği´´ Antalya´da yapıldı.


Üniversite öğrencilerinin kavgası kanlı bitti Güncel Üniversite öğrencilerinin kavgası kanlı bitti

Manavgat Meslek Yüksekokulu´nda iki öğrenci grubu arasında çıkan kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.


Gazipaşa´da harman yerinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü Güncel Gazipaşa´da harman yerinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü

Gazipaşa ilçesi Macar köyünde harman yerinde çıkan yangın büyümeden söndürüldü.


Atatürk Parkı´ndaki yapılaşmaya tepki... Güncel Atatürk Parkı´ndaki yapılaşmaya tepki...

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz, Atatürk Parkındaki falez ve bitki dokusu tahribatının hemen durdurulmasını istedi.


Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası başladı Güncel Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası başladı

Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası Antalya´da başladı. Atatürk Spor Salonu´nda başlayan şampiyonaya, 60 ilden bin civarında sporcu katılıyor. Şampiyonun ilk gününde kata müsabakaları yapılırken, yarın kumite müsabakaları başlayacak.


Melli: ´Cumhuriyet kuşatma altındadır´ Güncel Melli: ´Cumhuriyet kuşatma altındadır´

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm değerlerinin kuşatma altında olduğunu ileri sürdü.


Ruslana, konser için Türkiye´ye gelecek Güncel Ruslana, konser için Türkiye´ye gelecek

Ukraynalı şarkıcı Ruslana´nın, bu yaz Türkiye´de 4 konser vereceği bildirildi. Jenni Tour Genel Müdürü Gökhan Bak, Antalya´da düzenlediği basın toplantısında, İstanbul´da 2004´te düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması´nda birinci olan Ukraynalı ünlü şarkıcı Ruslana´nın Antalya, Marmaris ve Bodrum´da 4 konser vereceğini bildirdi.


Altın Portakal´ın Cannes başarısı... Güncel Altın Portakal´ın Cannes başarısı...

Altın Portakal, Cannes Film Festivali´nde Türkiye´yi temsil eden ilk festivali oldu.


Manavgat Koleji öğrencilerine Cambridge Esol sınavı yapıldı Güncel Manavgat Koleji öğrencilerine Cambridge Esol sınavı yapıldı

Manavgat ilçesindeki Özel Manavgat Koleji öğrencilerinin İngilizce bilgisi, Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) sınavıyla test edildi.


Antalya´da yaş meyve sebze ihracatı yüzde 3 arttı Güncel Antalya´da yaş meyve sebze ihracatı yüzde 3 arttı

Antalya´dan bu yılın beş aylık döneminde yapılan yaş meyve sebze ihracatının, yüzde 3, kesme çiçek ihracatının yüzde 10 oranında arttığı bildirildi.


Basketbol Ümit Milli Takımı Öner´i ziyaret etti Güncel Basketbol Ümit Milli Takımı Öner´i ziyaret etti

Basketbol Ümit Milli Takım Antrenörü Nihat İziç, menajer Ayhan Özgümüş oyuncularla Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner´i ziyaret ettiler.


Doğalgaz zamları TBMM´ye taşındı Güncel Doğalgaz zamları TBMM´ye taşındı

BOTAŞ tarafından geçtiğimiz hafta içinde doğalgaza konutlarda yüzde 5, sanayide ise yüzde 5.6 oranında yapılan zam Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne taşındı.


Demre Şehir Stadı yenileniyor Güncel Demre Şehir Stadı yenileniyor

Demre´deki şehir stadının Antalya İl Özel İdaresi ve Demre Belediyesi tarafından yenileneceği bildirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...