Cuma, 18 Ekim 2019
Muratpaşa Belediyesi’nin destek verdiği kampanya çerçevesinde muhtarlar bilgilendirildi Güncel Muratpaşa Belediyesi’nin destek verdiği kampanya çerçevesinde muhtarlar bilgilendirildi

Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı ve Muratpaşa Belediyesi’nin destek verdiği “Güller Solmasın Analar Ağlamasın” başlığı altındaki “Kötü Alışkanlık ve Madde Bağımlılığı’na Hayır” kampanyası çerçevesinde Muratpaşa Belediyesi sınırları içerisindeki mahallelerin muhtarlarına bilgi verildi.


Sobalar alıcı bekliyor! Güncel Sobalar alıcı bekliyor!

Kış mevsiminin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde, özellikle dar gelirlilerin ısınmak için kullandığı sobalar raflara çıkmaya başladı.


Dikkat çukur var! Güncel Dikkat çukur var!

Akdeniz Yeni Sanayi Sitesi yolu üzerinde yapılan alt yapı çalışmaları sonucu yollarda oluşan çukurlar sürücülere zor anlar yaşatıyor.


Antalya´da ´´Kale 1´´ operasyonu... Güncel Antalya´da ´´Kale 1´´ operasyonu...

Antalya ve ilçelerinde 42 noktada aynı anda düzenlenen ´´Kale 1´´ operasyonunda uyuşturucu madde ve tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen 37 kişi yakalandı.


Güneydoğu Avrupa İçişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı Güncel Güneydoğu Avrupa İçişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı

Güneydoğu Avrupa İçişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı´nın ikincisi, Türkiye´nin ev sahipliğinde, 2-5 Kasım arasında Antalya´da yapılacak.


Tarım Kredi Kooperatifleri değerlendirme toplantısı yaptı Güncel Tarım Kredi Kooperatifleri değerlendirme toplantısı yaptı

Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Birliğince Alanya, Aksu, Korkuteli, Finike, Burdur, Isparta ve çevrelerindeki kooperatiflerin personelinin katılımıyla ´´Tahsilatın önemi ve 2005-2006 yılı satışların mukayesesi ve verilen hedeflerin değerlendirilmesi´´ konulu toplantı düzenlendi.


İmar plan tadilatları... Güncel İmar plan tadilatları...

Antalya Büyükşehir Belediyesince, belediye meclisinde kabul edilen imar plan tadilatları ile ilgili son günlerde yapılan spekülasyonların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.


Kaş´ta başıboş köpekler toplanarak, bakımevine yerleştirildi Güncel Kaş´ta başıboş köpekler toplanarak, bakımevine yerleştirildi

Kaymakamlık tarafından çıkarılan yazılı emirle ilçede bulunan başıboş köpekler, belediye ekiplerince toplandı. 40 köpek ve kedi, bakımevine yerleştirildi.


Antalya Ticaret Borsası Başkanı Kaplan: ´´İki yüzlülük ve çifte standart yaftası´´ Güncel Antalya Ticaret Borsası Başkanı Kaplan: ´´İki yüzlülük ve çifte standart yaftası´´

Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan, Fransa Meclisinin kabul ettiği ´´Ermeni soykırımı´´ yoktur söylemini suç sayan yasa teklifini ´´İki yüzlülük ve çifte standart yaftası´´ oılarak nitelendirdi.


İşkence mağduru Meryem Sak ile ilgili dava başladı Güncel İşkence mağduru Meryem Sak ile ilgili dava başladı

Antalya´da patronu tarafından yatağa kelepçelenerek ayaklarına ve kollarına çekiçle vurulduğu, tırnakları çekildiği, annesi ile erkek kardeşinin de olaylara göz yumduğu iddia edilen Meryem Sak ile ilgili dava başladı.


Lara Park projesi... Güncel Lara Park projesi...

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, UDE Yatırım´a tahsis edilen Antalya Lara Park´ta, Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararı alınmadan, hiçbir alt ölçekli plan, proje ve uygulamanın yapılamayacağını bildirdi.


Haşim İşcan Kültür Merkezi´nde tadilat Güncel Haşim İşcan Kültür Merkezi´nde tadilat

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Haşim İşcan Kültür Merkezi´nin alt katındaki konferans salonunun tiyatro salonuna dönüştürülmesi amacıyla tadilat yapılacağını bildirdi.


İşitme engelliler için dernek binası... Güncel İşitme engelliler için dernek binası...

Kepez İşitme Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği hizmet binası törenle açıldı.


Emlakçıdan haraç istendiği iddiası Güncel Emlakçıdan haraç istendiği iddiası

Alanya´da faaliyet gösteren bir emlakçının kendisinden 40 bin dolar haraç istendiği iddiasıyla polise başvurması sonucu dört zanlı gözaltına alındı.


Doktordan silahlı soygun iddiası Güncel Doktordan silahlı soygun iddiası

Başkent Üniversitesi Alanya Hastanesi´nde görevli Dr. Orhan Eren, otomobilinin silah zoruyla gasp edildiğini belirterek polise başvurdu.


´´Bir öğrenci de sen giydir´´ kampanyası Güncel ´´Bir öğrenci de sen giydir´´ kampanyası

Antalya´da ´´Bir öğrenci de sen giydir´´ adıyla başlatılan kampanya çerçevesinde okullarda fon oluşturulacak ve bu fonlardan elde edilecek parayla dar gelirli ailelerin çocuklarına yardım edilecek.


16 il profosyonel futbola hasret... Güncel 16 il profosyonel futbola hasret...

Türkiye´de 4 ayrı profesyonel ligde toplam 150 kulüp mücadele verirken, 16 ilin profesyonel liglerde takımı bulunmuyor.


Fransa Meclisi´nin kararının yankıları Güncel Fransa Meclisi´nin kararının yankıları

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı Abdullah Buksur, ´´Fransa´ya karşı öylesine bir tepki gösterilmelidir ki bir daha asla hiçbir ülke, Türk tarihine böylesine bir çirkinlikte dil uzatmaya cesaret edemesin´´ dedi.


Yanlız yaşlının yaşama mücadelesi Güncel Yanlız yaşlının yaşama mücadelesi

Antalya´da apartmanların arasında kalan boş bir alanda tek başına yaşam mücadelesi veren 60 yaşındaki Kenan Güneş, kendisine sahip çıkılmasını bekliyor.


Demre Esnaf, Sanatkarlar ve Şoförler Odası yeni yerine taşındı Güncel Demre Esnaf, Sanatkarlar ve Şoförler Odası yeni yerine taşındı

Demre Esnaf, Sanatkarlar ve Şoförler Odası yeni yönetim merkezine taşındı.


Yatçılardan öğrencilere giyecek yardımı Güncel Yatçılardan öğrencilere giyecek yardımı

Demre Yatçılar Derneği, ilköğretim okullarında öğrenim gören 100 öğrenciye giysi yardımı yaptı.


Baloğlu, Bakan Aksu´ya GATAB´ı sordu Güncel Baloğlu, Bakan Aksu´ya GATAB´ı sordu

CHP Antalya milletvekili Feridun Baloğlu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya, Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği´nin (GATAB) yatırımlarda adaletsiz davrandığına ilişkin iddiaların araştırılması için soruşturma açılıp açılmadığını sordu.


Yaylakaya İlköğretim Okulu onarım bekliyor Güncel Yaylakaya İlköğretim Okulu onarım bekliyor

Demre´de Yaylakaya Mahallesi´nde bulunan Yaylakaya İlköğretim Okulu onarım bekliyor.


ALTSO Başkanı Kerim Taç, gelişmelerden son derece üzgün Güncel ALTSO Başkanı Kerim Taç, gelişmelerden son derece üzgün

Soykırım yok diyene ceza verilmesini öngören yasa tasarısının Fransız meclisi tarafından kabul edilmesini değerlendiren ALTSO Başkanı Kerim TAÇ, gelişmelerden son derece üzüntü duyduğunu belirtti.


Akbank ´Ramazan Sohbetleri´ ile KOBİ´leri değişen iş dinamikleri konusunda bilgilendiriyor Güncel Akbank ´Ramazan Sohbetleri´ ile KOBİ´leri değişen iş dinamikleri konusunda bilgilendiriyor

Akbank, ekonominin itici gücü olan KOBİ´lere destek amacıyla ´Akbank ile Ramazan Sohbetleri´ adı altında Anadolu´da düzenleyeceği bir dizi seminer gerçekleştirecek.


KEGİD, Kemer esnafına iftar verdi Güncel KEGİD, Kemer esnafına iftar verdi

Kemer Genç İşadamları Derneği (KEGİD), esnafa iftar yemeği verdi.


GATAB´tan muhtarlara bilgisayar desteği Güncel GATAB´tan muhtarlara bilgisayar desteği

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), halka daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Kemer´de Çavuşköy´e (Adrasan) bağlı Deniz, Kaşıyaka ve Merkez mahallelerine bilgisayar verdi.


ATSO, Fransa´yı nefretle kınadı Güncel ATSO, Fransa´yı nefretle kınadı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Fransa Milli Meclisi tarafından sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa tasarısını kabul etmesini nefretle kınadı.


Turistlerden safari gezilerine büyük ilgi Güncel Turistlerden safari gezilerine büyük ilgi

Alanya´da düzenlenen safari gezilerine turistler büyük ilgi gösteriyor.


İşçi Parti´liler Fransız mallarının boykot edilmesini istedi Güncel İşçi Parti´liler Fransız mallarının boykot edilmesini istedi

İşçi Partisi (İP) Antalya il örgütü, Fransa Meclisi´nin sözde Ermeni soykırımını suç sayan yasa teklifinin kabul edilmesi üzerine bu ülkenin mallarına boykot uygulanması çağrısı yaptı.


ALTAV Başkanı Özkan: ´İskandinav pazarına yönelik tanıtım çalışmaları için 250 bin Eur Güncel ALTAV Başkanı Özkan: ´İskandinav pazarına yönelik tanıtım çalışmaları için 250 bin Eur

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Nüvit Özkan, İskandinav pazarına yönelik tanıtım çalışmaları için 250 bin Euro gerektiğini söyledi.


Beyaz Baston Görmeyenler Derneği´nden öğrencilere müzik ziyafeti Güncel Beyaz Baston Görmeyenler Derneği´nden öğrencilere müzik ziyafeti

Antalya Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Müzik Grubu, Düzce Atatürk İlköğretim Okulu´nda öğrencilere konser verdi.


Kepezli çocuklar AB´yi Karagöz´le öğrenecek... Güncel Kepezli çocuklar AB´yi Karagöz´le öğrenecek...

Kepez Belediyesi, Kepez Deniz Yıldızı Derneği ile birlikte geliştirdiği proje ile müzakere süreci devam eden Avrupa Birliği’ni, Kepezli çocuklara, Hacivat – Karagöz gölge oyunuyla anlatacak.


Kaş´ta karavanla seyahat yaygınlaşıyor Güncel Kaş´ta karavanla seyahat yaygınlaşıyor

Kaş, karavancıların akınına uğruyor. Genellikle Hollanda, Almanya, Fransa ve İtalya´dan gelen karavancılar, Kaş´ta bulunan kampinglerde veya yat limanı içerisinde konaklıyor.


Turizmcilerden ´Türk turizmine etkili tanıtım´ talebi Güncel Turizmcilerden ´Türk turizmine etkili tanıtım´ talebi

Turizmde bu yıl yaşanan düşüşün bir daha yaşanmaması için turizmciler çeşitli projeler öneriyor.


Kepez Belediyesi ve Kepez Deniz Yıldızı Derneği, Ramazan paketi dağıttı Güncel Kepez Belediyesi ve Kepez Deniz Yıldızı Derneği, Ramazan paketi dağıttı

Antalya Kepez Belediyesi ve Kepez Deniz Yıldızı Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, Ramazan ayında maddi durumu iyi olmayan ailelere Ramazan Paketi dağıttı.


Kumluca Emniyet Müdürlüğüne iki yeni araç alındı Güncel Kumluca Emniyet Müdürlüğüne iki yeni araç alındı

Kaymakam Abdullah Aslaner, araçların satın alınması dolayısıyla Kumluca Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törende, emniyet teşkilatına kazandırılan iki yeni aracın, Kumluca halkının can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılacak olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.


Türel´den Kiştin´e tazminat davası... Güncel Türel´den Kiştin´e tazminat davası...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel´in, DYP Antalya İl Başkanı Ahmet Kiştin´e 100 bin YTL´lik manevi tazminat davası açacağı bildirildi.


Fransa Parlamentosu´nun kararına tepkiler... Güncel Fransa Parlamentosu´nun kararına tepkiler...

Fransa Meclisinde kabul edilen, sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifinin kabul edilmesine yönelik tepkiler sürüyor.


Karşılıksız çek kullanan kişi yakalandı Güncel Karşılıksız çek kullanan kişi yakalandı

Alanya´da karşılıksız çek kullandığı gerekçesiyle aranan bir kişi yakalandı.


Seyyar esnaflardan alış-veriş yapanlara 500 YTL para cezasını bilen yok Güncel Seyyar esnaflardan alış-veriş yapanlara 500 YTL para cezasını bilen yok

Alanya´da seyyar satıcılardan alışveriş yapanlara 500 YTL para cezası verilmesine rağmen vatandaşlar seyyarlardan alışveriş yapmaya devam ediyor.


Turizmi olumsuz etkileme cezası Güncel Turizmi olumsuz etkileme cezası

Antalya Valiliği´nin turizmi olumsuz yönde etkileyen unsurlarla mücadelesi eylül ayında da devam etti.


Dev spor tesisleri atağı... Güncel Dev spor tesisleri atağı...

Muratpaşa Belediyesi Başkanı Süleyman Evcilmen yeni spor tesisleri müjdesi verdi.


Akseyi´ye çimento fabrikası yapmak doğaya, kültüre ve turizme indirilmiş bir darbedir´´ Güncel Akseyi´ye çimento fabrikası yapmak doğaya, kültüre ve turizme indirilmiş bir darbedir´´

Akseki´de kurulacak olan çimento fabrikasına Mimarlar Odası tepki gösterdi.


Kaleiçi koruma amaçlı imar planı semineri Güncel Kaleiçi koruma amaçlı imar planı semineri

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaleiçi´ne atılan adımlar için oy kaygısı taşımadığını belirterek, ´´Kaleiçi için seçim kaybetmeye razıyım´´ dedi.


Dünya Çiftçi Kadınlar Günü... Güncel Dünya Çiftçi Kadınlar Günü...

Kumluca´da bu yıl ilk kez dünya çiftçi kadınlar günü kutlanacağı bildirildi.


Mavikent Belediyesi´nce yaptırılan pazaryeri açıldı Güncel Mavikent Belediyesi´nce yaptırılan pazaryeri açıldı

Kumluca´ya Mavikent beldesinde belediye tarafından yaptırılan pazar yeri hizmete açıldı.


Antalya Limanı, yeni sahibine devredilmeyi bekliyor Güncel Antalya Limanı, yeni sahibine devredilmeyi bekliyor

Rekabet Kurumundan onay çıkması halinde Antalya Limanının bu ay sonuna kadar TMSF tarafından yeni sahibine teslim edileceği bildirildi.


Corendon Havayolları Şirketi 80 milyon dolar ciro hedefliyor Güncel Corendon Havayolları Şirketi 80 milyon dolar ciro hedefliyor

Merkezi Hollanda´da olan Türk sermayeli Corendon Havayolları Şirketinin yıl sonunda 80 milyon dolar ciro hedeflediği bildirildi.


Orman genetikçileri: Odun üretimi yasaklansın Güncel Orman genetikçileri: Odun üretimi yasaklansın

Dünya nüfusu hızla artarken petrol-kömür-doğalgaz gibi yakıt kaynakları azalıyor.


Alanya´da turizmin gelişmesi için belediyeler ortak tanıtım çalışması yapacak Güncel Alanya´da turizmin gelişmesi için belediyeler ortak tanıtım çalışması yapacak

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Nüvit Özkan´ın ´Turizm tanıtımı bireysel çabalarla yetersiz kalır.´ açıklamasına belediye başkanlarından destek geldi.


ANSİAD, yılın başarılı gazetecilerini seçiyor Güncel ANSİAD, yılın başarılı gazetecilerini seçiyor

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD), yazılı ve görsel basın mensupları arasından ´Yılın Başarılı Gazetecileri´ni seçecek.


Bu mağazadan yapılan alış-verişlere ücret ödenmiyor Güncel Bu mağazadan yapılan alış-verişlere ücret ödenmiyor

Kemer´de Genç İşadamları Derneği (KEGİD) tarafından hayırseverlerden toplanan yardımlarla giyim mağazası açıldı.


İkinci denetimde hijyende sınıfı geçtiler Güncel İkinci denetimde hijyende sınıfı geçtiler

Antalya Kepez Belediyesi’nin, yetki alanındaki yemek fabrikalarına yönelik yaptığı ilk hijyen denetiminde genel temizlik kurallarına uymadığı için uyarı verdiği yemek fabrikaları, ikinci denetimde hijyende sınıfı geçti.


Ramazan´da tellakların zor görevi... Güncel Ramazan´da tellakların zor görevi...

Alanya´da turistlere masaj yapan ve kese atan hamamcılar, ´En zor orucu biz tutuyoruz. Ancak niyetimizi de bozmuyoruz. Ekmek parası ne yapalım´ dedi.


Kayıt parası iddiası karakolluk etti Güncel Kayıt parası iddiası karakolluk etti

Alanya´da bir veli çocuğunu kayıt ettirmek için gittiği okulda kendisinden 2 Bin Avro para istendiği iddiasıyla şikayetçi oldu.


Tolunay’dan boykot çağrısı Güncel Tolunay’dan boykot çağrısı

Fransa Meclisi’nin, sözde Ermeni soykırımını inkarı suç sayan yasayı kabul etmesine tepkiler çığ gibi büyüyor.


Polisten kaçan otomobilden hayat kadını çıktı Güncel Polisten kaçan otomobilden hayat kadını çıktı

Alanya´da polisin ´´Dur´´ ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan otomobilde 2 şahısla birlikte Rus uyruklu 4 hayat kadını ele geçirildi.


Yaşlılara beslanme ve uzun yaşama semineri Güncel Yaşlılara beslanme ve uzun yaşama semineri

Alanya Devlet Hastanesi´nde yaşlı hastalara ´Beslenme ve Uzun Yaşama´ konulu bir seminer verildi.


6 hırsızlık zanlısından 4´ü tutuklandı Güncel 6 hırsızlık zanlısından 4´ü tutuklandı

Alanya´da çeşitli hırsızlık suçlarından yakalanan 6 zanlıdan 4´ü tutuklandı.


Alanya´da etkili olan sağanak yağış kazaları da beraberinde getirdi: 7 yaralı Güncel Alanya´da etkili olan sağanak yağış kazaları da beraberinde getirdi: 7 yaralı

Alanya´da ve Gazipaşa´da etkili olan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen kazalarda toplam 7 kişi yaralandı.


´Turizmin gelişmesi için çevre düzenlemesi şart´ Güncel ´Turizmin gelişmesi için çevre düzenlemesi şart´

Türkiye’nin ve dünyanın en gözde tatil merkezlerinden Belek Bölgesi 2006 yılı ilk dokuz ayında 677 bin 753 turisti ağırladı.


Antalya TSO: ´´MEDITOUR 2006´ya uluslararası ilgi artıyor´ Güncel Antalya TSO: ´´MEDITOUR 2006´ya uluslararası ilgi artıyor´

Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (ASCAME) tarafından Antalya´da 2-4 kasım tarihleri arasında düzenlenecek ´´Meditour 2006 Akdeniz Turizm Forumu ve İşbirliği Günleri´´ne, Balkan ülkelerinin de büyük ilgi gösterdiği bildirildi.


TRT Bölge Müdürlüğü´nde ihale kavgası... Güncel TRT Bölge Müdürlüğü´nde ihale kavgası...

TRT Antalya Bölge Müdürlüğünün temizlik işi için açtığı ihalede, ihaleye katılmak isteyenler arasında kavga çıktı, bir kişi yaralandı.


Başhekim´den unutkan hastalara çağrı... Güncel Başhekim´den unutkan hastalara çağrı...

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Başaran, kimlik ve sağlık karnelerini hastanede unutan vatandaşlardan, evraklarını almalarını istedi.


Tecavüz ve gasp zanlılarına 32´şer yıl hapis cezası... Güncel Tecavüz ve gasp zanlılarına 32´şer yıl hapis cezası...

Antalya´da geçen Ocak ayında eşinin arkadaşıyla birlikte olduğunu öne sürdükleri kadını kendilerini polis olarak tanıtarak kaçırdıkları, tecavüz ettikleri kadının künyesini ve parasını gasp ettikleri iddia edilen 3 sanık, 32´şer yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.


Lara Birlik´in ´Halk plajı´ tabelası çalındı Güncel Lara Birlik´in ´Halk plajı´ tabelası çalındı

´´Antalya Lara Birlik Halk Plajı´´ yazılı üç tabeladan birisi çalındı.


Festival Çarşısı 31 Aralık´ta taşınacak Güncel Festival Çarşısı 31 Aralık´ta taşınacak

Doğu Garajı Projesi kapsamında Festival Çarşısı esnafının yeni yerlerine taşınması için duyurulan 31 Aralık 2006 tarihinin değişmediği bildirildi.


Milli Eğitim Müdürü Gülay, ilköğretim okullarına süt dağıttı Güncel Milli Eğitim Müdürü Gülay, ilköğretim okullarına süt dağıttı

Basketbol kızlarda Türkiye üçüncüsü olan Antalya Koleji takımına, bir süt firması tarafından verilen süt Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bağlı ilköğretim okullarının ana sınıflarına dağıtılıyor.


Kepez Belediyesi ilaç toplama kampanyası başlattı Güncel Kepez Belediyesi ilaç toplama kampanyası başlattı

Kepez Belediyesi, tarihi geçmemiş kullanılmayan ilaçların ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması amacıyla ilaç toplama kampanyası başlattı.


CHP´den ´2/B Bildirisi´ Güncel CHP´den ´2/B Bildirisi´

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Örgütü, kamuoyunda 2/B olarak adlandırılan orman vasfını kaybetmiş arazilerin durumu ile ilgili kamuoyunu aydınlatmak amacıyla bastırdığı bildirinin dağıtımına başladı.


Muratpaşalı atletler 5 madalya aldılar Güncel Muratpaşalı atletler 5 madalya aldılar

Kros sezonu açılışı nedeniyle Duacı Köyü Kros Parkuru’nda düzenlenen Antalya İl Birinciliği’nde Muratpaşa Belediyesporlu atletlerin farkı ortaya çıktı.


Engellilerin dayanışması... Güncel Engellilerin dayanışması...

Letonya Engelliler Milli Takımı ile Antalya Engelliler takımı, 12-19 Ekim tarihleri arasında Kemer´de birlikte kamp yapacaklar.


Organlarıyla 4 kişiye hayat verecek Güncel Organlarıyla 4 kişiye hayat verecek

Antalya´da, işe başlayacağı gün öncesinde trafik kazası geçiren 21 yaşındaki gencin beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine, ailesi organlarını bağışladı.


Antalya´da kumar operasyonları... Güncel Antalya´da kumar operasyonları...

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri kumar oynatıldığı bildirilen kahvehanelerde yaptığı denetimlerde 35 kişiyi gözaltına aldı.


Bebek dostu sağlık ocaklarına sertifika Güncel Bebek dostu sağlık ocaklarına sertifika

Antalya´da ´´bebek dostu´´ olmaya hak kazanan 8 sağlık ocağına sertifika verildi.


Alanyalı kuyumculara ´Heart of Gold´ sertifikası Güncel Alanyalı kuyumculara ´Heart of Gold´ sertifikası

Antalya, Alanya ve Manavgat ticaret ve sanayi odalarının, Dünya Altın Konseyi (WGC) desteğiyle yürüttüğü ´´Altının Kalbi Antalya Projesi´´ne (Heart of Gold) Alanya´dan katılan firmalara törenle sertifika ve plaketleri verildi.


Röntgen teknisyeninin ihmali iddiası... Güncel Röntgen teknisyeninin ihmali iddiası...

Kumluca Devlet Hastanesine mide ağrısı şikayetiyle başvuran bir hasta, röntgen teknisyeninin elbisesini çıkartmadan röntgen filmi çektiğini, filmde midesinde çakmak, kalem, madeni para görüldüğünü iddia etti.


Tatil için 20 yıldır Kemer´e gelen Avusturyalı çifte plaket... Güncel Tatil için 20 yıldır Kemer´e gelen Avusturyalı çifte plaket...

Tatil için 20 yıldır Antalya´nın en gözde mekanlarından olan Kemer´e gelen Avusturyalı çifte plaket verildi.


Korkuteli´nde baz istasyonu tepkisi... Güncel Korkuteli´nde baz istasyonu tepkisi...

Korkuteli´nde bulunan Kiremitli Mahallesi´ne baz istasyonu direğinin kurulmasına esnaf ve mahalle sakinleri tepki gösterdi.


Korkuteli Belediyesi anayollar dışında kalan arayollarda betonlama çalışması yapıyor Güncel Korkuteli Belediyesi anayollar dışında kalan arayollarda betonlama çalışması yapıyor

Korkuteli´nde aylardır devam eden kanalizasyon çalışmasının ardından arayol ve sokaklarda betonla çalışması başlatıldı.


Fransa´da ´Ermeni Soykırımının İnkar Yasası Tasarısı´nın oylanmasına tepkiler Güncel Fransa´da ´Ermeni Soykırımının İnkar Yasası Tasarısı´nın oylanmasına tepkiler

Manavgat Sivil Toplum Platformu, 12 Ekim tarihinde sözde Ermeni soykırımını inkarı suç sayan yasa teklifinin Fransız Parlamentosu tarafından kabul edilmesi halinde, vatandaşları Fransız ürünlerini satın almayarak protesto etmeye çağırdı.


4 kişiyi tabancayla yaraladığı iddia edilen bayan tutuklandı Güncel 4 kişiyi tabancayla yaraladığı iddia edilen bayan tutuklandı

Antalya´da eşinin kendisini bir başka kadınla aldattığından şüphelenen ve eşinin bulunduğu evi basarak 4 kişiyi yaraladığı iddia edilen çılgın eş, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.


Alman ZDF kanalı, çocuk yarışması için Alanya´dan da başvuru bekliyor Güncel Alman ZDF kanalı, çocuk yarışması için Alanya´dan da başvuru bekliyor

Almanya´da, en çok izlenen ve dünyadaki en uzun süreli çocuk yarışma programı olma özelliğini elinde bulunduran Alman ZDF kanalı, 30 ayrı ülke çocuklarını yarıştıracak.


Tosmur Belediye Başkanı, Avrupa Dil Pasaportu aldı Güncel Tosmur Belediye Başkanı, Avrupa Dil Pasaportu aldı

Alanya ilçesi Tosmur beldesi Belediye Başkanı Musa Özdemir, Avrupa Dil Pasaportu (ADP) aldı.


İnşaat çukuruna düşen köpek itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı Güncel İnşaat çukuruna düşen köpek itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı

Alanya´da 20 metrelik inşaat çukuruna düşen köpek, itfaiye ekipleri tarafından gerçekleştirilen bir operasyonla kurtarıldı.


Bitki zenginliğinde Türkiye, Avrupa farkı... Güncel Bitki zenginliğinde Türkiye, Avrupa farkı...

Çeşitli coğrafi özellikleri nedeniyle dünyada benzerine az rastlanan bir bitki zenginliğine sahip olan Türkiye´de 9 bini aşkın bitki çeşidi bulunurken, yaklaşık 10 milyon kilometre karelik alana sahip Avrupa kıtasında ise sadece 12 bin bitki türü bulunuyor.


İmamların Milli Eğitim´e atanması... Güncel İmamların Milli Eğitim´e atanması...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik´e ´´Kasım 2002´den bu yana Diyanet İşleri Başkanlığından Bakanlığınıza geçiş yapan imam sayısı kaç?´´ diye sordu.


Gözcü Gazetesi´nin ödül töreni Güncel Gözcü Gazetesi´nin ödül töreni

Gözcü Gazetesi okurlarının oylarıyla belirlenen ´´En iyi belediye başkanları´´ törenle ödüllerini aldı.


Antalya´daki otellerin % 65´i kış sezonunda kapanacak Güncel Antalya´daki otellerin % 65´i kış sezonunda kapanacak

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Antalya´daki turistik tesislerin yüzde 65´inin kış sezonunda kapanacağını bildirdi.


LTU´dan İstanbul-Düsseldorf arası tarifeli sefer... Güncel LTU´dan İstanbul-Düsseldorf arası tarifeli sefer...

Almanya´nın en büyük cherter uçak şirketlerinden biri olan LTU Havayolları, 1 Kasımdan itibaren İstanbul-Düsseldorf arasında tarifeli seferlere başlayacak.


´Eskiden yol, su ve elektrik istenirdi´ Güncel ´Eskiden yol, su ve elektrik istenirdi´

Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatı yöneticilerinin köylere yaptıkları ziyaretlerde muhtarlar, internete bağlanmak için ADSL istediler.


PTT´den Dünya Ralli Şampiyonası için özel tarih damgası Güncel PTT´den Dünya Ralli Şampiyonası için özel tarih damgası

PTT Genel Müdürlüğü, Dünya Ralli Şampiyonası anısına özel tarih damgası kullandıracak.


Baş: ´İktidarımızda, doğum yapan her kadına 10 bin dolar vereceğiz´´ Güncel Baş: ´İktidarımızda, doğum yapan her kadına 10 bin dolar vereceğiz´´

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, BTP iktidarında, doğum yapan her kadına 10 bin dolar vereceklerini bildirdi.


Ramazan bayramında indirimli tatil imkanı Güncel Ramazan bayramında indirimli tatil imkanı

Alanya´daki Kleopatra Otelciler Derneği Başkanı Mustafa Kahya, Ramazan Bayramı´nda Alanya´daki turistik tesislerde yüzde 50´lere varan indirim olacağını bildirdi.


Demre çayına taşkın koruma seti Güncel Demre çayına taşkın koruma seti

Kaş´ta Devlet Su İşleri tarafından başlatılan çalışma ile Demre çayına taşkın koruma seti yapıldı.


Enerji hatları yeraltına alınsın isteği Güncel Enerji hatları yeraltına alınsın isteği

Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, enerji nakil hatlarının bir an önce yeraltına alınması gerektiğini kaydetti.


Zirai ilaç bayilerine seminer... Güncel Zirai ilaç bayilerine seminer...

Kumluca İlçe Tarım Müdürlüğü, yeni ekim sezonu öncesi zirai ilaç bayilerini bilgilendirdi.


Çiçekleri satıp, kız çocuklarına ayakkabı aldı Güncel Çiçekleri satıp, kız çocuklarına ayakkabı aldı

Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, göreve atandıktan sonra kutlama amacıyla gönderilen çiçekleri satarak, 175 kız ilköğretim öğrencisine ayakkabı aldı.


Antalya´da sualtı turizmi... Güncel Antalya´da sualtı turizmi...

Dalış merkezleri denilince ilk akla gelen kentlerin başında yer alan Antalya´da dalış okulu sahipleri ve dalgıç eğitmenleri, sualtı turizmine yeterince önem verilmemesinden yakınıyorlar.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...