Çarşamba, 11 Aralık 2019
Chat programlarını kullanarak 12 kişiyi dolandıran şebeke çökertildi Güncel Chat programlarını kullanarak 12 kişiyi dolandıran şebeke çökertildi

İnternet üzerinden, şifrelerini kırdıkları vatandaşların chat programlarını kullanarak, dolandırıcılık yapan 2 kişi polisin takibi sonucu yakalandı. Yakalanan şahısların Antalya başta olmak üzere İzmir, Kocaeli, İstanbul ve Çankırı gibi iller olmak üzere toplam 12 vatandaşı dolandırdığı belirlendi.


Mantar zehirlenmeleri 20 yılın en yüksek rakamlarına ulaştı Güncel Mantar zehirlenmeleri 20 yılın en yüksek rakamlarına ulaştı

Sağlık Bakanlığı´na bağlı Ulusal Zehir Merkezi (UZEM) son 3 ayda merkeze bildirilen mantar zehirlenmelerinin, 20 yılda alınan en yüksek rakamlara ulaştığını açıkladı.


Yabancılar, Tarım Fuarı´na akın edecek Güncel Yabancılar, Tarım Fuarı´na akın edecek

Türkiye´nin en verimli, en geniş kapsamlı uluslararası nitelikteki tek tarım fuarı Growtech Eurasia 2006, yüzlerce ulusal ve uluslararası katılımcıyla 30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında açılıyor.


AGC Başkanı kura ile belirlendi Güncel AGC Başkanı kura ile belirlendi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 13. Genel Kurulu yapıldı. 2 adayın yarıştığı seçim mevcut başkan Erdoğan Kahya ile Mevlüt Yeni´nin eşit oy almasıyla tamamlandı. Kuraya kalan genel kurulda Mevlüt Yeni başkan oldu.


Antalya´da minibüscü gerginliği Güncel Antalya´da minibüscü gerginliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı içinde kalan 11 çevre belediyenin toplu taşıma hizmetini bugünden itibaren Büyükşehir Belediyesi denetiminde çalışan minibüslere verilmesi, bu beldelerde faaliyet gösteren kooperatiflere ait minibüsçüleri kızdırdı. 2 minibüsçü grup arasında yaşanan gerginlikte bir minibüs ateşe verildi.


Okulda deprem ve yangın tatbikatı Güncel Okulda deprem ve yangın tatbikatı

Korkuteli İlçesi´nde bulunan Arif Cebeci İlköğretim Okulu´nda gerçekleştirilen deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.


Öğretmenlere ´Akıllı Adımlar Projesi´ anlatıldı Güncel Öğretmenlere ´Akıllı Adımlar Projesi´ anlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından Korkuteli İlçesi´ndeki ilköğretim öğretmenlerine ´Akıllı Adımlar Projesi´ anlatıldı.


DSP Manavgat İlçe Örgütü Ecevit için helva dağıttı Güncel DSP Manavgat İlçe Örgütü Ecevit için helva dağıttı

Eski Başbakan ve Demokratik Sol Parti (DSP) Onursal Başkanı Bülent Ecevit için DSP Manavgat İlçe Örgütü helva dağıttı.


Gazipaşa´ya ilk üstgeçit... Güncel Gazipaşa´ya ilk üstgeçit...

Gazipaşa Belediyesi, D-400 Karayolu üzerine üstgeçit yapmak için çalışma başlattı.


Genç ressamdan büyük başarı Güncel Genç ressamdan büyük başarı

Gazipaşa İlçesi´nde 3 yıl önce başladığı ressamlık sanatında adım adım ilerleyen Asuman Şenol´un son olarak 4 eseri, Artısanat Sanat Evi´nin sergisinde beğeniye sunuldu.


Yörükler erken döndü Güncel Yörükler erken döndü

Gazipaşa ilçesinde geçimini genellikle hayvancılıkla sağlayan yörükler, hava şartları dolayısıyla bu yıl yaylalardan erken dönüş yaptılar.


Korkuteli Sulama Birligi Toplantısı... Güncel Korkuteli Sulama Birligi Toplantısı...

Korkuteli ilçesi sulama birliği Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapıldı. Sulama birliği binasında gerçekleşen Genel Kurul´a sulama birliği delegeleri, köy muhtarları ile Korkuteli Belediye başkanı Adnan Uğurlu ile Küçükköy Belediye Başkanı Bekir Özokutan ve meclis üyeleri katıldı.


Korkuteli Spor Salonu inşaatına yeniden başlandı Güncel Korkuteli Spor Salonu inşaatına yeniden başlandı

Korkuteli ilçesinde 2000 yılında temeli atılan ve 6 yıldır inşaat halinde bekleyen spor salonunun yapımına devam edileceği bildirildi.


Kılıç, yeniden KEMİED Başkanı oldu Güncel Kılıç, yeniden KEMİED Başkanı oldu

Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneğinin (KEMİAD) 10. Olağan Genel Kurulu´nda Ali Nail Kılıç yeniden KEMİAD başkanlığına seçildi.


Milli Takım antrenörünün cep telefonunu gasp eden 2 kişi yakalandı Güncel Milli Takım antrenörünün cep telefonunu gasp eden 2 kişi yakalandı

Antalya´da Ritmik Jimnastik Milli Takım antrenörlerinden Zlatka Staykova´yı bıçakla tehdit ederek cep telefonunu gasp ettikleri iddia edilen 2 kişi yakalandı.


Atlı Spor Kulübüne Kalite Yönetim Belgesi verildi Güncel Atlı Spor Kulübüne Kalite Yönetim Belgesi verildi

Antalya´nın merkeze bağlı Yeşibayır beldesinde faaliyet gösteren Orfe Atlı Spor Kulübü, ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemleri ve ISO 22000-2005 Gıda Güvenirliliği Yönetim Sistemleri belgesi almaya hak kazandı.


Kumluca THK Şubesi fitre ve zekat topladı Güncel Kumluca THK Şubesi fitre ve zekat topladı

Türk Hava Kurumu (THK) Kumluca şubesi tarafından ramazan ayında 15 bin 260 YTL fitre ve zekat toplandığı bildirildi.


´Kulak Küspesi Projesi´... Güncel ´Kulak Küspesi Projesi´...

Antalya Büyükşehir Belediyesince yürütülen ´´Kulak Küpesi Projesi´´ kapsamında, 11 yılda 13 bin başıboş hayvan kısırlaştırıldı.


Pamuk üreticilerinin sorunları... Güncel Pamuk üreticilerinin sorunları...

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Genel Müdürü Osman Öz ve yönetim kurulu üyelerinin, Antalya´da geçen ay meydana gelen şiddetli yağıştan zarar gören pamuk üreticilerinin sorunlarını içeren bir dosyayı, Başbakanlık ve TBMM Tarım Komisyonu ile ilgili bakanlıklara sundukları bildirildi.


ALTSO´da personel eğitimleri başlıyor Güncel ALTSO´da personel eğitimleri başlıyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından turizm sektöründe çalışan personele yönelik düzenlenen eğitim çalışmasının, 23 Kasım-2 Aralık arasında yapılacağı bildirildi.


Muratpaşa’da asfalt çalışmaları son hız Güncel Muratpaşa’da asfalt çalışmaları son hız

Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çeşitli sokaklar ile vatandaşların şikayetlerine neden olan mahalle aralarında asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.


Kablo hırsızları jandarmaya yakalandı Güncel Kablo hırsızları jandarmaya yakalandı

KONAKLI´DA TEDAŞ´A ait bakır elektrik kablolarını çalmaya çalışan iki kişi jandarma tarafından suçüstü yakalandı.


Antalya´nın ABD´li kardeşleri... Güncel Antalya´nın ABD´li kardeşleri...

Antalya merkez Kepez Belediyesi´nin kardeş şehri Muskegon´dan gelen Amerikalı heyet, Kepez ve Antalya´ya hayran kaldı.


Antalya, yemek festivaline hazırlanıyor Güncel Antalya, yemek festivaline hazırlanıyor

Antalya´da, Profesyonel Mutfak Yöneticileri Derneği ve ZBT Tanıtım işbirliğiyle 4. Uluslararası Türkiye Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlenecek.


Altyapı sıkıntıları ve kötü tanıtımın Türk turizmine etkisi... Güncel Altyapı sıkıntıları ve kötü tanıtımın Türk turizmine etkisi...

Akdeniz Turizm Otelciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Antalya´da yaşanan altyapı sıkıntılarının uluslararası medyada da gündeme geldiğini belirterek, Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği´nin (GATAB) süratle kritik noktalardaki altyapı sorunlarına müdahale etmesi gerektiğini söyledi.


Muhtarın acı sonu Güncel Muhtarın acı sonu

ALANYA´NIN Demirtaş Beldesi´ne bağlı Yeni Mahalle Muhtarı Mustafa Özkan (42), talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybetti.


Karayolları iş başında... Güncel Karayolları iş başında...

ALANYA´DA bulunan kavşak ve yaya geçitleri yenileniyor. Kavşaklarda son günlerde aşırı hız nedeniyle meydana gelen trafik kazalarının önüne geçmek için kolları sıvayan Karayolları Bölge Müdürlüğü kavşaşlara 50 metre kala hız kesen şeritler yapmaya başladı.


TSBMB uyardı: ´Türkiye kuraklıkla karşı karşıya´ Güncel TSBMB uyardı: ´Türkiye kuraklıkla karşı karşıya´

Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği (TSKMB) Genel Başkanı A. Halis Uysal, Türkiye´nin su zengini ülke gibi göründüğünü, ancak giderek su fakiri haline gelduğini belirtti.


20 dilencinin üzerinden 129 YTL para çıktı Güncel 20 dilencinin üzerinden 129 YTL para çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda yakalanan 20 dilencinin üzerinden 129 YTL çıktı.


Buchingham Sarayı mutfağına Türk Soğutma Cihazları... Güncel Buchingham Sarayı mutfağına Türk Soğutma Cihazları...

Antalyalı bir firma, İngiliz ortaklı şirket aracılığıyla, İngiliz Kraliyet ailesinin yaşadığı Buchingham Sarayının mutfaklarına, 20 soğuk oda cihazı satışı yaptı.


Antalya Körfez Yat Yarışları 25 Kasım´da başlıyor Güncel Antalya Körfez Yat Yarışları 25 Kasım´da başlıyor

Antalya Körfez Kupası Yat Yarışları, 25 Kasım Cumartesi günü Kemer´de başlayacak.


Öğrencilerin harçlıkları selzedelere... Güncel Öğrencilerin harçlıkları selzedelere...

Gazipaşa ilçesindeki Özel Bilge İlköğretim Okulu öğrencileri, bir günlük harçlıklarını Güneydoğu Anadolu Bölgesinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören vatandaşlar için bağışladılar.


Sunexpres´in iç hat bilet fiyatları 29 YTL´den başlayacak Güncel Sunexpres´in iç hat bilet fiyatları 29 YTL´den başlayacak

SunExpress havayolu şirketinin, iç hat bilet fiyatlarının 29 YTL´den başlayacağı bildirildi.


Çalıntı motosikletle gezi karakolda bitti Güncel Çalıntı motosikletle gezi karakolda bitti

ALANYA´DA yol denetimi yapan polis ekipleri çalıntı olduğu tespit edilen bir motosikletle gezen bir kişiyi yakaladı. Akın BAYCAN´ın haberi...


Zanlı, çekirge misali yakalandı Güncel Zanlı, çekirge misali yakalandı

ALANYA´DA meydana gelen hırsızlık olayında bir daireden çaldığı cep telefonuyla kaçmaya çalışan zanlı polis tarafından yakalandı.


Aparman sakinlerinin hışmına uğradılar Güncel Aparman sakinlerinin hışmına uğradılar

ALANYA´DA girdikleri evdan hırsızlık yapan iki kafadar apartman sakinleri tarafından yakalandı.


Öğrencilere Dağlı desteği Güncel Öğrencilere Dağlı desteği

Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri İl Genel Sekreteri Zülkif Dağlı’yı ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.


Toros´ta başarı devam ediyor Güncel Toros´ta başarı devam ediyor

Türkiye Zeka Vakfının (TZV) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Zeka Oyunları Yarışmasının (Oyun 2006) bu yıl 11. si düzenlendi. Toros koleji matematik olimpiyat takımı eleme sorularının tamamını yanıtlayarak tam puan aldı.


Eğirdir ve Kovada gölündeki çevre sorunları... Güncel Eğirdir ve Kovada gölündeki çevre sorunları...

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Eğirdir ve Kovada göllerinde, sulama ve içme suyu amaçlı kullanım nedeniyle su seviyesinde önemli sayılabilecek düşüşler meydana geldiğini, bunun da göllerin çevresindeki ekosistemi olumsuz etkilediğini bildirdi.


Turistik tesislere Maliye denetimi... Güncel Turistik tesislere Maliye denetimi...

Maliye Bakanlığı, yaz döneminde denetlediği Antalya´daki otel, tatil köyleri, eğlence yerleri ile restoran ve diğer turistik tesislerin gider belgelerini incelemeye başladı.


Toros Gübre, Antbirlik´e 900 bin YTL tazminat ödeyecek Güncel Toros Gübre, Antbirlik´e 900 bin YTL tazminat ödeyecek

Antalya Ticaret Mahkemesinin, Tekfen Holding´e bağlı Toros Gübre İşletmesinin sözleşme hükümlerine uymadığı gerekçesiyle Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliğine (ANTBİRLİK) 900 bin YTL tazminat ödemesine karar verdiği bildirildi.


Epilepsi hastalığında intihar sıklığı... Güncel Epilepsi hastalığında intihar sıklığı...

Almanya Berlin Free Üniversitesi Onursal Nöroloji Profesörü Dieter Schmidt, epilepsi hastalarının yarısına yakınında anksiyete bozukluğu ve depresyon görüldüğünü, bu etkenlerin de hastalarda intihar vakalarını artırdığını bildirdi.


Öğrenciler yazarlarla buluştu Güncel Öğrenciler yazarlarla buluştu

Eğitim-Sen Demre Temsilciliği´nce düzenlenen etkinlikte, Demreli öğrenciler yazarlarla buluştu.


ALTSO ile Oyakbank arasında protokol imzalandı Güncel ALTSO ile Oyakbank arasında protokol imzalandı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Oyakbank arasında kredi protokolü imzaladı.


Antalya ulaşımında düzenleme... Güncel Antalya ulaşımında düzenleme...

Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı içinde kalan 11 çevre belediye ve bağlı köylerin toplu taşıma hizmetinin 18 Kasım Cumartesi gününden itibaren, Büyükşehir Belediyesi denetiminde çalışan minibüslerle yapılacağı bildirildi.


Akseki´de nüfus kayıt sistemi anlatıldı Güncel Akseki´de nüfus kayıt sistemi anlatıldı

Akseki´de düzenlenen seminerde nüfus kayıt sistemi anlatıldı. Akseki Meslek Yüksekokulu´nda düzenlenen seminerde, Türkiye İstatistik Kurumu Antalya Bölge Müdürlüğü Fiyat İstatistikler Takım Sorumlusu Faruk Beyarslan, numaralama çalışması ve adrese dayalı nüfus kayıt sisteminin başlaması konusunda bilgi verdi.


Okumanın yaşı yok... Güncel Okumanın yaşı yok...

Kumluca ilçesinde Halk Eğitim Merkezince açılan okuma yazma kursuna katılan 71 yaşındaki Sevim Özkan, ´´okumanın yaşı olmadığını´´ herkese gösteriyor.


Demre köy yolları asfaltlandı Güncel Demre köy yolları asfaltlandı

Demre ilçesinde bazı köy yolları asfaltlandı. AK Parti Demre ilçe Başkanı Veli Sertbaş yaptığı açıklamada, Köşkerler, Belören ve Çağman köy yollarının asfaltlandığını bildirdi.


Moskova´daki Alanya tanıtım ofisi kapatıldı Güncel Moskova´daki Alanya tanıtım ofisi kapatıldı

Rusya´nın başkenti Moskova´da bulunan Alanya Tanıtım Ofisi´nin kapatıldığı bildirildi.


Kanlısının izini SSK kayıtlarıyla buldu Güncel Kanlısının izini SSK kayıtlarıyla buldu

Alanya ilçesinde öldürülen gencin kan davası nedeniyle Mardin´den kaçarak Alanya´ya yerleştiği, ancak kanlısının izini Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) kayıtlarından bulduğu belirlendi. Olaydan sonra gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


´Atatürk´ü Anma Konseri´ ve ´Tuval´ adlı 4 baleye Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgisi. Güncel ´Atatürk´ü Anma Konseri´ ve ´Tuval´ adlı 4 baleye Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgisi.

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin Antalya Rotary ve Kaleiçi Rotary Kulüplerinin katkısıyla düzenlediği “Atatürk’ü Anma Konseri” ve “Tuval” balesi Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılandı.


Cinayet zanlısı tutuklandı Güncel Cinayet zanlısı tutuklandı

ALANYA´DA kan davası nedeniyle sokak ortasında kurşun yağmuruna tutularak öldürülen Abdülkadir Çiçek´in katil zanlısı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.


1.5 metre´de intihar şov Güncel 1.5 metre´de intihar şov

ALANYA´DA alkollü bir kişi 1.5 metre yüksekliğindeki bahçe duvarından ölmek istediğini söyleyerek atlayınca kalçasından yaralandı.


Türk şirketine ´Uluslararası Teknoloji ve Kalite Yarışması´ ödülü Güncel Türk şirketine ´Uluslararası Teknoloji ve Kalite Yarışması´ ödülü

Merkezi İspanya´da bulunan ve 120 ülkeden 14 bini aşkın firmanın üye olduğu Trade Leaders Club´ün (Ticaret Liderleri Kulübü) düzenlediği Uluslararası Teknoloji ve Kalite Yarışması Ödülü´nü, Antalya´dan Elsan Proje Mühendislik Elektrik Limited Şirketinin kazandığı bildirildi.


Milletvekili Özcan, Bakan Güler´e doğal gaz ihalesini sordu Güncel Milletvekili Özcan, Bakan Güler´e doğal gaz ihalesini sordu

CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler´e, Antalya´nın turfanda sebze üretilen ilçeleri için doğal gaz ihalesi yapılıp yapılmayacağını sordu.


Demre´de biber üretimi ve ihracat... Güncel Demre´de biber üretimi ve ihracat...

Demre ilçesinden, bu yıl 15-20 bin ton biber ihracatı beklendiği bildirildi.


Alanya ve Çevresi Turizmi Geliştirme ve Hizmet Birliği Güncel Alanya ve Çevresi Turizmi Geliştirme ve Hizmet Birliği

Alanya ve Çevresi Turizmi Geliştirme ve Hizmet Birliği´ne üye olan il özel idaresi, belediye ve köylerin birliğe katılmalarının zorunlu hale getirilmesi hakkındaki karar Resmi Gazete´de yayımlandı.


´2007 yılı iyi olacak´ Güncel ´2007 yılı iyi olacak´

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Yusuf Hacısüleyman, turizmde 2007 yılının bu yıldan çok daha iyi olacağını söyledi.


Büyükşehir Belediyesi´nden Batman´a yardım kamyonu... Güncel Büyükşehir Belediyesi´nden Batman´a yardım kamyonu...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Batman Valiliğinden gelen talep üzere, sel felaketinde zarar gören vatandaşlar için yardım malzemesi gönderdi.


Noel Baba Kilisesi´nde iki yeni duvar resmi... Güncel Noel Baba Kilisesi´nde iki yeni duvar resmi...

Vehbi Koç Vakfının desteğiyle Noel Baba Kilisesinde yürütülen çalışmalar kapsamında iki yeni resim ortaya çıkarıldı.


Organ bağışında ´beyin ölümü´ tanısının önemi... Güncel Organ bağışında ´beyin ölümü´ tanısının önemi...

Organ Nakil Koordinatörleri Derneği Kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi Nilgün Keçecioğlu, hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde ´beyin ölümü´ tanısının konmamasının, organ bağışı yetersizliğinin nedenlerinden biri olduğunu söyledi.


Cadde ve bulvarlarda peyzaj çalışmalarına devam ediliyor Güncel Cadde ve bulvarlarda peyzaj çalışmalarına devam ediliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde bulunan cadde ve bulvarlarda peyzaj çalışmalarına devam ediyor.


Her 10 kişiden 1´i depresyonda... Güncel Her 10 kişiden 1´i depresyonda...

Çağımızın hastalığı olarak sürekli gündeme gelen ´depresyon´ etkilediği kişi sayısını giderek artırıyor.


Belediye Başkanından Savcılığa ´Beni sık sık şikayet ediyor´ başvurusu... Güncel Belediye Başkanından Savcılığa ´Beni sık sık şikayet ediyor´ başvurusu...

Alanya İlçesi´ne bağlı Mahmutlar Belde Belediye Başkanı Alaattin Çakır, sık sık kendisi aleyhine yolsuzluk yaptığı iddialarıyla şikayet dilekçesi veren eski belediye başkan yardımcısı Ali Çelik hakkında savcılığa şikayette bulundu.


Kumluca´da üreticinin yeni gözdesi Pepino Güncel Kumluca´da üreticinin yeni gözdesi Pepino

Kumluca İlçesi´nde üreticiler, domates, biber, patlıcan ve salatalık gibi vazgeçilmez bitkilere alternatif olarak pepino yetiştirmeye başladı.


Sabun hırsızları ile baş edemeyen cami imamının ilginç uyarısı... Güncel Sabun hırsızları ile baş edemeyen cami imamının ilginç uyarısı...

Alanya ilçesindeki bir camide sabun hırsızlarına karşı ilginç bir yöntem uygulandı. Sıvı sabun hırsızları ile baş edemeyen cami imamı duvara, ´Çaldığın bu sabun senin kirini gidermez, bilakis günah kirini çoğaltmaktadır.´ yazısı yazarak hırsızı uyarmaya başladı.


Alanya´da 47 bin zeytin fidanının dağıtımına başlandı Güncel Alanya´da 47 bin zeytin fidanının dağıtımına başlandı

Alanya´da çiftçilere 47 bin zeytin fidanının dağıtımına başlandı. 40 bin Gemlik, 7 bin Ayvalık çeşidinden oluşan zeytin fidanlarının 1 YTL´ye satıldığı öğrenildi.


İlköğretimarası Güncel Bilgi Yarışması Güncel İlköğretimarası Güncel Bilgi Yarışması

Kanal VTV ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün birlikte düzenlediği İlk Öğretim Okullar arası güncel bilgi yarışması başladı.


Polis, internet suçlarına karşı eğitiliyor Güncel Polis, internet suçlarına karşı eğitiliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde Antalya´da düzenlenen İnternette Çocuk İstismarı ile Mücadelede, Eğitici Yetiştirme Eğitimi semineri başladı.


Alanya Meyve Üretim İstasyonu´nun kira sözleşmesi fesh edildi Güncel Alanya Meyve Üretim İstasyonu´nun kira sözleşmesi fesh edildi

Alanya´da 1938 yılında kurulan Meyvecilik Üretme İstasyonu boşaltılıyor.


Ufuk Koleji Voleybol Takımı, 2006-2007 Yıldızlar Ligi´nde Antalya Şampiyonu oldu Güncel Ufuk Koleji Voleybol Takımı, 2006-2007 Yıldızlar Ligi´nde Antalya Şampiyonu oldu

Alanya´daki Ufuk Koleji Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takımı, 2006-2007 Yıldızlar Ligi´nde Antalya Şampiyonu oldu.


Tarım birlikleri arasında dayanışma Güncel Tarım birlikleri arasında dayanışma

Tarım birlikleri, dayanışma kararını hayata geçirmeye başladı.


Kumluca DGD başvuru süresi uzatıldı Güncel Kumluca DGD başvuru süresi uzatıldı

Kumluca´da 5 Haziran´da başlayan Doğrudan Gelir Desteği (DGD) başvurularının 3 Aralık´a kadar uzatıldığı bildirildi.


Alanya´daki yabancıların kilise sevinci... Güncel Alanya´daki yabancıların kilise sevinci...

Alanya´da yaşayan yabancılar, kilise sevinci yaşıyor.


Keçi boynuzu ve andız pekmezi üretimi... Güncel Keçi boynuzu ve andız pekmezi üretimi...

Akseki´nin Sinanhoca köyünde üretilen keçiboynuzu pekmezi kilogramı 7 ile 8, andız pekmezi ise 8 ile 19 YTL arasında satılıyor.


CD Dershanesi’nden AESOB üyesine indirim Güncel CD Dershanesi’nden AESOB üyesine indirim

Antalya’da faaliyetini sürdüren CD (Cenap Düzgün) Dershanesi ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) arasında imzalanan protokolle, esnaf ve sanatkarların, oda ve birlik çalışanlarının birinci derece yakınları daha uygun koşullarda eğitim alacak.


Elmalı´da ´´Geleneksel Buzağı Teşvik Yarışması´´ Güncel Elmalı´da ´´Geleneksel Buzağı Teşvik Yarışması´´

Elmalı´da ´´3´üncü Geleneksel Buzağı Teşvik Yarışması´´ düzenlendi.


Öğrenciye ´´geri dönüşüm´´ dersi... Güncel Öğrenciye ´´geri dönüşüm´´ dersi...

Alanya´da, okullarda ´´geri dönüşüm´´ dersi verilecek.


Tarım İlçe Müdürlüğü´nden avokado desteği Güncel Tarım İlçe Müdürlüğü´nden avokado desteği

Manavgat Tarım İlçe Müdürlüğü, alternatif meyve bahçelerini yaygınlaştırma projesi kapsamında, avokado fidanı dağıtmaya başladı.


Antalya´da yerel yönetimler... Güncel Antalya´da yerel yönetimler...

Muratpaşa Belediyesi ´Trafik Parkı´ yaptırıyor.


MHP´den ´Türk yemekleri, Türkçe yazılsın´ kampanyasına destek Güncel MHP´den ´Türk yemekleri, Türkçe yazılsın´ kampanyasına destek

Milliyetçi Hareket Partili (MHP) kadınlar, ´Türk yemekleri, Türkçe yazılsın´ kampanyasına destek vermek amacıyla Alanya Profesyonel Aşçılar Birliği Başkanı Bayram Ergün´ü ziyaret etti.


Alanya Kaymakamı Doğan´dan turizmcilere uyarı Güncel Alanya Kaymakamı Doğan´dan turizmcilere uyarı

Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda belediye başkanları ve turizmcileri uyaran Kaymakam Hulusi Doğan, ´Unutmayalım, aynı gemideyiz. Batarsak beraber batarız. Önümüzde 3 ayımız var. Elimizi çabuk tutup Alanya´nın tanıtımı ve turizm cenneti olması yolunda gereken ne varsa yapmalıyız´ dedi.


Manavgat´ta üç tesise Beyaz Bayrak ve Beraat ödülü... Güncel Manavgat´ta üç tesise Beyaz Bayrak ve Beraat ödülü...

Manavgat İlçe Tarım Müdürü Sadık Ay, Antalya Valiliği Gıda Güvenliği Eylem Kurulu tarafından valilik onayı ile çıkartılan ´´Beyaz Bayrak ve Beraat Projesi´´ çerçevesinde Antalya genelinde ödüle layık görülen 11 işletmeden üçünün Manavgat´ta olduğunu bildirdi.


Kemer Rotary Kulübü hizmet ödülü... Güncel Kemer Rotary Kulübü hizmet ödülü...

Kemer Rotary Kulübü hizmet ödülleri, tiyarto sanatçısı Melek Baykal ile Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe´ye verildi.


İkinci kez yapıldı yine hasar meydana geldi Güncel İkinci kez yapıldı yine hasar meydana geldi

Finike´de, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılarak yeniden yapılan Cengiz Topel İlköğretim Okulunda, binanın hizmete girmesinin üzerinden geçen bir yıl içinde hasar meydana geldiği iddia edildi.


Alanya´da kan davası cinayeti Güncel Alanya´da kan davası cinayeti

Alanya´da bir kişi, sokakta tabancayla vurularak öldürüldü.


Elektrik hatları yeraltına alınırken sökülen kaldırımlar... Güncel Elektrik hatları yeraltına alınırken sökülen kaldırımlar...

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, elektrik hatlarının yeraltına alınması gibi önceliği olan bir çalışma yapılırken meydana gelen olumsuzlukların önlenmesi için sadece TEDAŞ´ın gösterdiği hassasiyetin yeterli olmadığını, ilgili yatırımcı kuruluşlar ve belediyelerin de gerek duyulan işbirliğini sergilemeleri gerektiğini ifade etti.


Tüketici Derneği´nden yarışma programı uyarısı... Güncel Tüketici Derneği´nden yarışma programı uyarısı...

Tüketiciyi Koruma Derneği Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Özçulcu, bazı televizyon kanallarında geceleri yayına giren basit bilgi yarışma programlarına katılmak amacıyla telefon edenlerin, programa bağlanamasalar bile 1500 YTL´yi bulan faturalarla karşılaştıkları uyarısında bulundu.


Karatede Kepez fırtınası Güncel Karatede Kepez fırtınası

Kepez Belediyespor Karate Takımı, Manavgat’ta düzenlenen İl Şampiyonası’nda bir büyük başarıya daha imza attı.


Öner’den mahalle toplantısı Güncel Öner’den mahalle toplantısı

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, bürokratları, meclis üyeleri ile birlikte mahalle toplantılarıyla halkın sorunlarını dinliyor.


Akbank, 10 bin küçük işletmeye 320 milyon YTL tutarında turizme destek kredisi verdi Güncel Akbank, 10 bin küçük işletmeye 320 milyon YTL tutarında turizme destek kredisi verdi

Akbank, bu yıl turizm sektöründeki 10 bin küçük işletmeye 320 milyon YTL tutarında destek kredisi verdiği bildirildi.


Çocuk pornosuyla mücadele... Güncel Çocuk pornosuyla mücadele...

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´´İnternette Çocuk İstismarı ile Mücadele Eğitici Yetiştirme Eğitimi´´ Antalya´da başladı.


Kan kanunu taslağı... Güncel Kan kanunu taslağı...

Türk Hematoloji Derneği Genel Sekreteri ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Önder Arslan, kan kanunu taslağının yasalaşması durumunda yurtdışından ithal edilen kan ürünlerinde yaşanan sıkıntının giderilebileceğini söyledi.


Akseki´ye yeni Cumhuriyet Savcısı atandı Güncel Akseki´ye yeni Cumhuriyet Savcısı atandı

Alınan bilgiye göre, Necla Avcı Giritli´nin İskenderun´a atanmasıyla boşalan Cumhuriyet Savcılığına Kamil Yaşar getirildi.


Antalya Futbol Hoşgörü İletişim ve Paylaşım Derneği Güncel Antalya Futbol Hoşgörü İletişim ve Paylaşım Derneği

Antalya Futbol Hoşgörü İletişim ve Paylaşım Derneği kuruldu.


Muratpaşa Belediyesi´den emlak vergisi uyarısı... Güncel Muratpaşa Belediyesi´den emlak vergisi uyarısı...

Muratpaşa Belediyesi, emlak vergisinin ikinci taksitini ödemeleri için vatandaşları uyardı.


´Başarıya ulaşmak için önce hedef belirlenmeli´ Güncel ´Başarıya ulaşmak için önce hedef belirlenmeli´

Özel Toros Eğitim Kurumları´nda öğrencilere ´başarı ve motivasyon´ semineri veren Eğitimci-Yazar NLP Uzmanı Ziya Baran, başarıya ulaşmak için öncelikle hedefin belirlenmesi gerektiğini söyledi.


Gazipaşalı öğrencilerden selzedeler için yardım kampanyası Güncel Gazipaşalı öğrencilerden selzedeler için yardım kampanyası

Gazipaşa´da faaliyette bulunan Özel Bilge İlköğretim Okulu Güneydoğu´daki selzedeler için yardım kampanyası başlattı.


Antbirlik, fındık ve meyve suyu da satacak Güncel Antbirlik, fındık ve meyve suyu da satacak

İştigal sahasını genişleten Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) fındık ve meyve suyu da satacak.


Mahmutlar arıtma tesisi 6 ay sonra hizmete giriyor Güncel Mahmutlar arıtma tesisi 6 ay sonra hizmete giriyor

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinde yapılan arıtma tesisi bu yılın sonunda tamamlanıyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...