Perşembe, 21 Mart 2019
Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ Eğitim Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saffet Öztürk, ‘2017 TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülü’ne layık görüldü.


ANTALYA DOB’DAN EĞLENCELİ BİR ÇOCUK OYUNU “KELOĞLAN İLE UZAYLILAR” Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DAN EĞLENCELİ BİR ÇOCUK OYUNU “KELOĞLAN İLE UZAYLILAR”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal’ın yaptığı “Keloğlan ile Uzaylılar” çocuk oyununu 05 Aralık Salı ve 14 Aralık Perşembe saat: 14.00’te bu sezon ilk kez sahneleyecek.


Başkan Uysal, o kelimenin sırrını açıkladı Güncel Başkan Uysal, o kelimenin sırrını açıkladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bölge guvernörü ve Rotary Kulüp başkanları ziyaretinde, “Komşularım” hitabını niye tercih ettiğini açıkladı. Başkan Uysal, kelimenin alanda ortaya çıktığını belirterek, “Komşuluğa ait olan gönül bağını yakalayıp uyumu hissedince ‘Komşularım’ demeye başladım. Ötekisi olmayan bir kelime” dedi.


AIDS’in En Büyük Düşmanı: Farkındalık Sağlık/Kadın AIDS’in En Büyük Düşmanı: Farkındalık

Dünyada her yıl milyonlarca insan AIDS sebebiyle hayatını kaybediyor. AIDS konusunda bilinçli olmak hastalığın bulaşmasını engellediği gibi yayılımını da azaltıyor.


Eğitim Yuvası Kepez Eğitim Eğitim Yuvası Kepez

Kepez Belediyesi’nin kreşleri, etüt merkezleri, spor kursları ve yetişkinlere yönelik AKMEK kurslarında 188 öğretmenin katkıları ile 7 bin kurs öğrencisi çeşitli alanlarda eğitim görüyor.


Kırcami parselasyonu askıya çıktı Güncel Kırcami parselasyonu askıya çıktı

Muratpaşa Belediyesi, 10 mahalleyi kapsayan Kırcami imar planları parselasyon çalışmasını Değirmenönü Kültür Merkezi’nde askıya çıkardı.


TARSİM UYARDI: SERA SİGORTASI YAPTIRILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? Ekonomi/Turizm TARSİM UYARDI: SERA SİGORTASI YAPTIRILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, üreticilerin Devlet Destekli Sera Sigortası yaptırırken dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.


Edebiyatçı Uysal okurlarıyla buluştu Kültür/Sanat Edebiyatçı Uysal okurlarıyla buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Dante Yayınları’ndan çıkan ilk öykü kitabı Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’nı 8. Konyaaltı Kitap Fuarı’nda okurları için imzaladı.


Konyaaltı sahil yolunun güney şeridi trafiğe kapatıldı Güncel Konyaaltı sahil yolunun güney şeridi trafiğe kapatıldı

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pırlanta gerdanlığı Konyaaltı Sahili’ne uygulayacağı dünya çapındaki proje kapsamında Akdeniz Bulvarı’nın güney şeridini yayalaştırmak ve yeşil bir aksa dönüştürmek üzere trafiğe kapattı. Kuzey şeridi ise geliş gidiş olarak düzenlendi. Sahil yolundan geçen tır ve kamyon görüntüleri artık tarihe karışacak. Konyaaltı Sahili 2018 yazında çağdaş ve özgün düzenlemesiyle hizmet verecek.


Sağlıklı Yaşam Derneği Üyelerinden Hacıcaferoğlu’na Ziyaret Spor Sağlıklı Yaşam Derneği Üyelerinden Hacıcaferoğlu’na Ziyaret

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu Antalya’da Sağlıklı Yaşam Derneği (SAYAD) Başkanı Bahattin Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.BAŞKAN ŞAHİN’DEN METİN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ Aksu BAŞKAN ŞAHİN’DEN METİN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ

Aksu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevinden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü’ne ziraat mühendisi olarak atanan Cevdet Metin Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret etti.


KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN TURUNCU KAMPANYASI Güncel KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN TURUNCU KAMPANYASI

Vali Münir Karaloğlu Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele için Turuncu Kampanyası Lansmanı’nın açılışına katıldı. Karaloğlu “Hiçbir şekilde kadına şiddetin mazereti olamaz.” dedi.


Annelerin dilinden, ‘Engelli Yaşam’ Güncel Annelerin dilinden, ‘Engelli Yaşam’

Kepez Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün katkıları ile düzenlenecek olan ‘Özel Annelerin Dilinden’ konulu etkinlikte engelli çocuğu olan anneler, hayatın engellerini nasıl aşmaya çalıştıklarını anlatacaklar


CW ENERJİ ALMAN FİRMALARINA OEM PANEL ÜRETİYOR Ekonomi/Turizm CW ENERJİ ALMAN FİRMALARINA OEM PANEL ÜRETİYOR

CW Enerji, Tommatech Almanya’ya OEM panel üretiyor. CW Enerji, Tomatech Alman firması için 5 Wp’tan 165 Wp’a kadar çıkabilen küçük panel ve 260 Wp üstü büyük panel üretiyor.


Aralık ayında ses getirecek filmler Kültür/Sanat Aralık ayında ses getirecek filmler

Sinemalar.com, Aralık ayında vizyona girecek filmler arasından ses getirecek 5 filmi sıraladı. Hayranlarının bir yıllık bekleyişini sona erdiren Star Wars: Son Jedi de bu filmlerden biri.


10 yılda 97 bin fidan dikti Güncel 10 yılda 97 bin fidan dikti

Orman Yüksek Mühendisi ve aynı zamanda Antalya Müteaahhitler Derneği eski başkanlarından Nasuh Karataş Hatıra Ormanı Fidan Dikimi etkinliği Aksu Yeşil Karaman mevkiinde gerçekleştirildi.


ATAY USLU: Siyaset ATAY USLU: "KADINLARIMIZ SEVGİ, ŞEFKAT VE FEDAKARLIĞIN SİMGESİDİR"

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadını’na Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


 Nihat Hatipoğlu Antalyalılarla buluşacak Güncel Nihat Hatipoğlu Antalyalılarla buluşacak

Büyükşehir Belediyesi, Mevlid Kandili’ne özel hazırladığı programda ünlü ilahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu’nu Antalyalılarla buluşturacak.


ANTALYA SMMMO'DAN EĞİTİM SEMİNERİ Eğitim ANTALYA SMMMO'DAN EĞİTİM SEMİNERİ

DIŞ TİCARET MUHASEBESİ ve ÖZELLİK ARZEDEN VERGİ İŞLEMLERİ KONULU EĞİTİM SEMİNERİ ANTALYA SMMM ODASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Alanya’da yüzler gülüyor Alanya Alanya’da yüzler gülüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki sosyal hizmetleri vatandaşın takdirini topluyor. Büyükşehir, sosyal karttan, hasta yatağına, ev eşyasından, sıcak yemeğine kadar ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor.


ASAT’tan kanalizasyon seferberliği Elmalı ASAT’tan kanalizasyon seferberliği

Büyükşehir Belediyesi Antalya’nın merkez ve ilçelerinde altyapı yatırımlarına devam ediyor. Antalya Su ve Atıksu Genel Müdürlüğü (ASAT) Elmalı, Kaş, Demre ve Kemer’de kanalizasyon çalışmalarına başladı.


Bademli ve Güçlüköy’e kanalizasyon ağı Akseki Bademli ve Güçlüköy’e kanalizasyon ağı

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Akseki’nin Bademli ve Güçlüköy mahallelerinde başlattığı 30 kilometrelik kanalizasyon çalışmasında sona yaklaştı.


Alanya kışın da çiçek açacak Alanya Alanya kışın da çiçek açacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Park ve Bahçeler Birimi ilçe genelinde kış sezonunda toplam 250 bin mevsimlik çiçek dikecek. Alanya kışın da rengarenk çiçeklerle göz kamaştıracak.


AK PARTİ ANTALYA İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI Siyaset AK PARTİ ANTALYA İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI

AK Parti Genel Merkez tarafından yenilenme ve tazelenme parolasıyla başlayan 6. Olağan Kongreleri Antalya’nın 19 ilçesinde tamamlandı. Gerçekleşen kongrelerde 19 ilçenin 11’inde yeni ilçe başkanı ilk kez kongreler ile hizmet bayrağını devraldı.


Kepez’in yönetiminde çocukların da sözü var Güncel Kepez’in yönetiminde çocukların da sözü var

Kepez Belediye Meclisi’nin 2017 yılının son toplantısında söz çocuklarındı. Antalya’da ilk ve tek olan Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi’nin başkanı ve komisyon başkanları, 2017 dönemi çalışma raporlarını belediye meclisine sundular.


Kızıltoprak’ta çalışmalar devam ediyor Güncel Kızıltoprak’ta çalışmalar devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi, Kızıltoprak’ta başladığı asfalt çalışmalarına mahalleyi Ali Çekinkaya Caddesi ve Termesos Bulvarı’na bağlayan 917 Sokak’ta devam ediyor.


Uluslararası Antalya Piyano Festivali 18. yılının muhteşem finali Kültür/Sanat Uluslararası Antalya Piyano Festivali 18. yılının muhteşem finali

18. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ 468 SANATÇI, 10 MUHTEŞEM KONSER, 15.000 İZLEYİCİ İLE BÜYÜLEYİCİ BİR FİNALE İMZA ATTI


E-atıklar Çevreci Komşu Kart’ta Ekonomi/Turizm E-atıklar Çevreci Komşu Kart’ta

Muratpaşa Belediyesi, içerdiği zehirli maddeler dolayısıyla dünyada gittikçe büyüyen bir sorun olan elektronik atıkları, kısaca e-atıkları Çevreci Komşu Kart kapsamına aldı. Muratpaşa’da e-atıkların geri dönüşümü yeni yılla birlikte başlıyor.


Olta balıkçıları Antalya’da buluşuyor Güncel Olta balıkçıları Antalya’da buluşuyor

Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Mersin Surf Casting Olta Balıkçıları Spor Kulübü Derneği’nin düzenlendiği 3’üncü Uluslararası Surf Casting Turnuvası için 8 ülkeden 30’un üzerinde sporcu Lara sahilinde Akdeniz’e olta atacak.


Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesine 15 Adet Yeni Motosiklet Katıldı Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesine 15 Adet Yeni Motosiklet Katıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesine 15 Adet Yeni Motosiklet Katıldı


Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'dan Engelliler Günü Mesajı Güncel Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'dan Engelliler Günü Mesajı

Antalya Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


SERİK’TE ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERİLDİ Serik SERİK’TE ÖĞRETMENLERE EĞİTİM VERİLDİ

Geri dönüşüme kazandırılmadığı taktirde çevreye ve insanlara ciddi anlamda zararları olan atık pillerin toplanması amacıyla Serik Belediyesi, tarafından Serik’te okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik atık piller konusunda bilgilendirmede bulundu.


Huzur toplantıları devam ediyor Güncel Huzur toplantıları devam ediyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü İlçe Teşkilatlarınca Bu hafta İçerisinde Gerçekleştirilen Huzur Toplantıları...


Antalya’da Atık Pil Eğitimi yapılacak Güncel Antalya’da Atık Pil Eğitimi yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) 4-5-6 Aralık’ta Antalya’da eğiticileri eğitecek.


Kumluca FETÖ operasyonunda 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı Kumluca Kumluca FETÖ operasyonunda 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı

Kumluca İlçesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Yönelik Operasyonda (7) Şüpheli Şahıs Gözaltına alındı


Onbir ayrı bisiklet hırsızlığı olayının faili yakalandı Güncel Onbir ayrı bisiklet hırsızlığı olayının faili yakalandı

Muratpaşa İlçesinde Meydana Gelen Onbir Ayrı Bisiklet Hırsızlığı Olayının Faili Yakalandı


Cinayet ve kasten yaralama suçlarından aranan şahıs yakalandı Güncel Cinayet ve kasten yaralama suçlarından aranan şahıs yakalandı

İki Ayrı Cinayet ve bir Kasten Yaralama Olaylarının Faili ve Çeşitli Suçlardan Aranan bir Şahıs Yakalandı


Terör Örgütlerinin Proaktif Eylemlerine Karşı Uygulama Yapıldı Güncel Terör Örgütlerinin Proaktif Eylemlerine Karşı Uygulama Yapıldı

Kepez İlçesi Habibler Mahallesinde Terör Örgütlerinin Proaktif Eylemlerine Karşı Uygulama Yapıldı


Siber Tuzaklara Karşı Çocukların Korunmasında DİKKAT Edilecek Hususlar Güncel Siber Tuzaklara Karşı Çocukların Korunmasında DİKKAT Edilecek Hususlar

Antalya Emniyet Müdürlüğü Siber Tuzaklara Karşı Çocuklarımızın Korunmasında DİKKAT Edilecek Hususları açıklandı.


Cumhurbaşkanı'na hakaret ve çeşitli suçlardan 10 şahıs adliyeye sevk edildi Güncel Cumhurbaşkanı'na hakaret ve çeşitli suçlardan 10 şahıs adliyeye sevk edildi

Cumhurbaşkanı’na Hakaret- Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama- Suçu ve Suçluyu Övme- Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama ve Hakaret Suçlarından (10) Şahıs Adliyeye Sevk Edildi


ANTALYA'DA VAN VAKFI KADIN KOLLARI DOSTLUK KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDİYOR Güncel ANTALYA'DA VAN VAKFI KADIN KOLLARI DOSTLUK KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDİYOR

Antalya Van Vakfı Şube Başkanı Serpil Soydan DEDE önderliğindeki kadın kolları yeni bir etkinliğe daha imza attı.


Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan Bir Şüpheli Tutuklandı Güncel Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan Bir Şüpheli Tutuklandı

Muratpaşa ilçesi Doğuyaka mahallesinde evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan Bir Şüpheli Tutuklandı


Antalya'da yapılan operasyonda 18 şüpheli şahıs gözaltına alındı Güncel Antalya'da yapılan operasyonda 18 şüpheli şahıs gözaltına alındı

Antalya'da FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Yönelik Yapılan Operasyonda (18) Şüpheli Şahıs Gözaltına Alındı


Av bayileri denetlendi Güncel Av bayileri denetlendi

Antalya'da merkez ve ilçelerde bulunan av bayileri denetlendi.


Elmalı’da Esrar Maddesi Ele Geçirildi Elmalı Elmalı’da Esrar Maddesi Ele Geçirildi

Elmalı’da Gerçekleştirilen Yol Uygulamasında Esrar Maddesi Ele Geçirildi


CW ENERJİ Genel Müdürü Volkan YILMAZ mezun olduğu okulu unutmadı Ekonomi/Turizm CW ENERJİ Genel Müdürü Volkan YILMAZ mezun olduğu okulu unutmadı

CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, mezun olduğu Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksek Okulu’na öğrencilerin uygulamalı eğitim alabilmesi için CW Enerjinin üretimini gerçekleştirdiği güneş enerjisi seti armağan etti.


AYSAF’tan 1,5 milyar dolarlık ticaret hacmi Ekonomi/Turizm AYSAF’tan 1,5 milyar dolarlık ticaret hacmi

Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı’nda, yabancı ziyaretçi rekoruna imza atıldı


İŞ YERİNDE ZİHİNSEL ZİNDELİĞİ ARTIRMAK İÇİN 10 ÖNERİ Sağlık/Kadın İŞ YERİNDE ZİHİNSEL ZİNDELİĞİ ARTIRMAK İÇİN 10 ÖNERİ

Gün içinde binlerce veriyi işleyen zihnin zinde kalması, etkin karar verebilme, odaklanma, problem çözme ve stresle başa çıkabilmede önemli bir etken.


Başkan Uysal: “İnsanlarımızı kucaklıyoruz” Güncel Başkan Uysal: “İnsanlarımızı kucaklıyoruz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “İnsanlarımızın tamamını kucaklayan bir yaklaşım içinde olmamız gerekiyor. Buna en çok ihtiyacımız olan bir dönemde yaşıyoruz” dedi.


BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı Güncel BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Isparta Valiliği’nde toplandı.


SERİK MUHTARLAR ÇALIŞTAYI SONA ERDİ Serik SERİK MUHTARLAR ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

Serik Belediyesi tarafından bu yıl 4’ncüsü düzenlenen ‘Muhtarlar Çalıştayı’ Serik’e bağlı Belek turizm merkezinde yapıldı. İki gün süren çalıştayda, muhtarlar mahallelerindeki ihtiyaçları Serik Belediyesi yönetimine iletme imkânı buldu.


Kasten Öldürmeye Teşebbüs Suçundan Bir Şüpheli Tutuklandı Serik Kasten Öldürmeye Teşebbüs Suçundan Bir Şüpheli Tutuklandı

Serik'te Kasten Öldürmeye Teşebbüs Suçundan Bir Şüpheli Tutuklandı


FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında 2 Şüpheli Yakalandı Kumluca FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında 2 Şüpheli Yakalandı

FETÖ/PDY Soruşturmaları Kapsamında 2 Şüpheli Yakalandı


Evlerden ve İşyerlerinden Hırsızlık Yapan 5 Şahıs Yakalandı Güncel Evlerden ve İşyerlerinden Hırsızlık Yapan 5 Şahıs Yakalandı

Evlerden ve İşyerlerinden Hırsızlık Yapan 5 Şahıs Yakalandı


Aksu İlçesinde Hırsızlık Suçundan Bir Şüpheli Yakalandı Aksu Aksu İlçesinde Hırsızlık Suçundan Bir Şüpheli Yakalandı

Aksu İlçesinde Hırsızlık Suçundan Bir Şüpheli Yakalandı


Antalya Emniyet Müdürlüğüne Mübadele Yoluyla 19 Adet Araç Alındı Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğüne Mübadele Yoluyla 19 Adet Araç Alındı

Antalya Emniyet Müdürlüğüne Mübadele Yoluyla 19 Adet Araç Alındı


Kabloları yanan engelli aracını servise bıraktılar Güncel Kabloları yanan engelli aracını servise bıraktılar

Antalya’nın Yenigöl Mahallesi’nde yaşayan Yunus Uyar, bozulan engelli aracının servise götürmeyince çareyi Muratpaşa Belediyesi’nde buldu.


Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine Dekan Atandı Manavgat Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine Dekan Atandı

17 Ağustos 2017 tarihinde kurulan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesine, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Karkacıer dekan olarak atandı.


KEPÇE KULAKLI ÇOCUK İÇİNE KAPANIYOR Sağlık/Kadın KEPÇE KULAKLI ÇOCUK İÇİNE KAPANIYOR

Genellikle kulak arkasının kemikten fazla bir açıyla uzak olmasından kaynaklanan kepçe kulak, yüz simetrisini sağlamada burun ile birlikte büyük rol oynuyor. Çoğunlukla aileden gelen bir şekil bozukluğu olan kepçe kulak, günümüzde pek çok kişinin ve özellikle de okul çağındaki çocukların önemli sorunu haline gelebiliyor.


Yeşilbahçe’ye modern pazar yeri Güncel Yeşilbahçe’ye modern pazar yeri

Muratpaşa Belediyesi, 20 bine yaklaşan nüfusuyla Yeşilbahçe Mahallesi’nin yeni kapalı pazar yeri inşaatına başlıyor. 12 bin 290 metrekare inşaat alanına sahip pazar yerinde 313 tezgah, 11 dükkan yer alacak.


Ekolojik Kreş'in minikleri Döşemealtı Ekolojik Kreş'in minikleri "toprağa" dokundu

Döşemealtı Belediyesi projelendirilen, Türkiye'ye örnek Ekolojik Kreş'in minikleri toprağa dokundu ve uygulama tarlasına marul, soğan, tere, roka, maydanoz ve ıspanak ekti. Çocukların yetiştirdiği ürünler kreş mutfağında değerlendirilecek. Çocuklar bu sayede hem üretimin her aşamasını görecek hem de çocuklara doğa sevgisi aşılanmış olacak.


Hüzün ve gurur Güncel Hüzün ve gurur

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş’ın Büyük Babası Mehmet Gebizli tarafından yaptırılan Hacı Dudu-Mehmet Gebizli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen anma töreninde duygu yüklü anlar yaşandı.


HAYAT, “EN KÜÇÜK KAHRAMAN BEBEK” ÖDÜLÜ ALDI! Güncel HAYAT, “EN KÜÇÜK KAHRAMAN BEBEK” ÖDÜLÜ ALDI!

Onlar, 9 ay diye bir süreç tanımadılar. Biraz telaşla, biraz erken dünyaya geldiler. Doğar doğmaz tanıştıkları ilk yer; yenidoğan yoğun bakım ünitesi oldu.. Ama azimliydiler! Küçücük kalpleri ve küçücük elleriyle hayata tutunmaya çalıştılar. Tutundular da! Üstelik bu azimleri nedeniyle ödül alan bile oldu! İşte Hayat Bebek ödüllü kahramanlardan biri…


1.9 Litre Dizel Motora Sahip Yeni Isuzu D-Max Türkiye’de Satışa Sunuldu Otomotiv 1.9 Litre Dizel Motora Sahip Yeni Isuzu D-Max Türkiye’de Satışa Sunuldu

Isuzu’nun Pick-up segmentindeki temsilcisi D-Max, yenilenerek Türkiye’de satışa sunuldu. D-Max, yeni 1.9 lt’lik dizel motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercihleriyle selefiyle aynı gücü üretirken, daha düşük yakıt tüketimi, sessiz bir kabin ve konforlu bir sürüş sunuyor.


“AIDA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE SAHNEDE Kültür/Sanat “AIDA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE SAHNEDE

AIDA operası 25 Kasım’da gündüz gösterimi ile seyirci karşısında...


ATAY USLU: Kaş ATAY USLU: "AYNI DAKİKADA 4 İLÇEDE HORTUM OLAYI BİLİM ADAMLARINCA ARAŞTIRILMASI GEREKİR"

Antalya Milletvekilleri Atay Uslu ve Hüseyin Samani hortum ve dolu afetinin yaşandığı Kaş ilçesini ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dediler.


REKTÖR ÜNAL’DAN BORSA’YA ZİYARET Güncel REKTÖR ÜNAL’DAN BORSA’YA ZİYARET

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal beraberindeki Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Ahmet Ögke ile birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.


Dünya endişeli, Türkiye özgüvenli Ekonomi/Turizm Dünya endişeli, Türkiye özgüvenli

Dünyada inşaat sektörü yöneticilerinin yüzde 75’i projelerini zamanında yetiştirme konusunda endişeli, ancak Türkiye’de durum farklı...


Kepez’de ‘Öğretmeler Günü Resim Sergisi’ açıldı Eğitim Kepez’de ‘Öğretmeler Günü Resim Sergisi’ açıldı

Kepez Belediyesi ile Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmeler Günü Resim Sergisi’, sanatseverlere kapılarını araladı.


PLASTİK SANAYİNİN ACI KAYBI Güncel PLASTİK SANAYİNİN ACI KAYBI

Türkiye’yi plastik sektörü ile tanıştıran ve ömrünü sektörün gelişimine adayan duayen işadamı İbrahim Özaydın hayata veda etti.


18. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ’NDE MUHTEŞEM BİR MÜZİK ZİYAFETİ Kültür/Sanat 18. ULUSLARARASI ANTALYA PİYANO FESTİVALİ’NDE MUHTEŞEM BİR MÜZİK ZİYAFETİ

Bu yıl 18. kez düzenlenen ve ülkemizin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 22 Kasım Çarşamba akşamı benzersiz bir müzik ziyafetine sahne olacak.


Altınova’ya yeni yol Güncel Altınova’ya yeni yol

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki yolların onarım ve yenileme işlerini üstlenirken aynı zamanda ilçeye yeni yollar açarak ulaşım ağını kuvvetlendiriyor. Kepez Belediyesi, Altınova’ya da yeni yollar kazandırıyor.


GEÇMEYEN ÖKSÜRÜK HANGİ CİDDİ HASTALIKLARIN HABERCİSİ? Sağlık/Kadın GEÇMEYEN ÖKSÜRÜK HANGİ CİDDİ HASTALIKLARIN HABERCİSİ?

Özellikle havaların soğumaya başlamasıyla birlikte ofiste, okulda, yolda ve hatta evimizde farklı tonlarda ve şekillerde duyulan öksürük sesleri günlük hayatın parçası haline geliyor. Ancak yaşanan öksürük senfonilerini sadece kış hastalıklarına bağlamak çok da doğru bir yaklaşım değil.


Otizm ve serebral palsi tedavisi için kordon kanı umut ışığı oldu Sağlık/Kadın Otizm ve serebral palsi tedavisi için kordon kanı umut ışığı oldu

Başta otizm ve serebral palsi olmak üzere beyin ve sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde yeni bir sayfa açıldı. FDA, ABD’li Duke University’nin kordon kanı kök hücre tedavisi çalışmalarını onayladı. Böylece, halen 80 çeşit hastalığa tedavi şansı veren kordon kanı; otizm ve serebral palsi için de umut ışığı oldu


“Çocuklarda özgüven nasıl geliştirilir?” Eğitim “Çocuklarda özgüven nasıl geliştirilir?”

Eğitim Bilimci, Akademisyen ve Yazar Dr. Özgür Bolat, 26 Kasım 2017 Pazar günü Terracity’nin konuğu olacak.


AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA YETERLİ ÖNEM VERİLMİYOR Sağlık/Kadın AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINA YETERLİ ÖNEM VERİLMİYOR

Her 10 kişiden 9’unda diş problemi var; her 2 evden 1’inde diş fırçası yok …


HAVAYOLU TRAFİĞİNDE BÜYÜK ARTIŞ Ekonomi/Turizm HAVAYOLU TRAFİĞİNDE BÜYÜK ARTIŞ

Bu yılın ilk on ayında direkt transit dahil toplam havayolu yolcu trafiğinin, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,1 artarak 164 milyon 773 bin 277 olduğu belirlendi.


Kepezli çocuklara demokrasi laboratuvarı Güncel Kepezli çocuklara demokrasi laboratuvarı

Kepez Belediyesi Çocuk Meclisi 6. Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, bu meclisin çocuklarımız için bir demokrasi laboratuvarı olduğunu söyledi


Kış aylarının sağlık deposu: Ayva Sağlık/Kadın Kış aylarının sağlık deposu: Ayva

Soğuk havalarda hastalık ihtimalinin artması nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmek büyük önem kazanıyor.


KONYAALTINDA 2. SÜT SIĞIRI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU AÇILDI Ekonomi/Turizm KONYAALTINDA 2. SÜT SIĞIRI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU AÇILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan 2. Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu 20.11.2017 tarihinde 45 kursiyerin katılımıyla Konyaaltı Kaymakamlığı Toplantı Salonunda başladı.


Tespitten kaçınma mimarisine sahip truva atı Teknoloji/Bilim/İnternet Tespitten kaçınma mimarisine sahip truva atı

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, uygulama mağazası Google Play'in koruma mekanizmalarını atlamak için gelişmiş özelliklere sahip yeni bir zararlı yazılım keşfetti.


Tarımsal İhracatta Sürdürülebilir Büyümenin Sırrı, Teknolojide Yatıyor Ekonomi/Turizm Tarımsal İhracatta Sürdürülebilir Büyümenin Sırrı, Teknolojide Yatıyor

BAİB Başkanı Mustafa Satıcı: “Türkiye tarımda kendine yeni pazarlar bulmayı hep başaracak: İtalya, Belçika, Katar ve Dubai'ye bu yıl ilk defa domates ihraç ettik”…


ÖTV VE KDV GELİRİNİN DÖRTTE BİRİ AKARYAKITTAN SAĞLANDI Ekonomi/Turizm ÖTV VE KDV GELİRİNİN DÖRTTE BİRİ AKARYAKITTAN SAĞLANDI

Türkiye’de ÖTV ve KDV’den elde edilen gelirlerin yaklaşık dörtte birlik kısmı akaryakıttan sağlanıyor.Bir litre benzinin yüzde 60’lık dilimini vergiler oluştururken, yüzde 30'u ürün ve geriye kalan yüzde 8,6’sı dağıtıcı-bayi, yüzde 1,2’si de toptancının kar marjında oluşuyor.


Kamu yararı için dava açıldı Güncel Kamu yararı için dava açıldı

Muratpaşa Belediyesi, “Kamu mülkleri en az kişi menfaatleri kadar korunmaya değerdir” diyerek Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Fen İşleri Müdürlüğü arazisine ilişkin plan değişik talebini reddeden kararı hakkında dava açtı.


VALİ KARALOĞLU’NDAN TOROSLAR’IN ARKASINDA KEŞİF Akseki VALİ KARALOĞLU’NDAN TOROSLAR’IN ARKASINDA KEŞİF

Vali Münir Karaloğlu Antalya Yüksek İstişare Konseyi (AYİK) üyeleri ile Akseki’de incelemelerde bulundu. Akseki’nin tarihi Sarıhacılar Köyün’de başlayan program Konsey’in İbradı’nın Ormana Mahallesinde gerçekleştirdiği toplantı ile son buldu.


Kepez’e dev eserin temeli atıldı Güncel Kepez’e dev eserin temeli atıldı

Kepez Belediyesi’nin kültürel, sanatsal, sosyal, sportif ve ticari faaliyetlerin yanı sıra, peyzaj alanlarıyla da görkemli bir görünüme sahip olacak 166 bin metrekarelik 'Kepez Kent Meydanı Projesi'nin 54 bin metrekarelik ilk etabının temelleri düzenlenen törenle attı.


Başkan Genç, pazaryerinde esnaf sofrasında Döşemealtı Başkan Genç, pazaryerinde esnaf sofrasında

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ve Yönetimi ile birlikte İlçe’nin en büyük pazaryeri olan Bahçeyaka Mahallesi’nde ki kapalı pazaryerinde kahvaltı programına katıldı.


Döşemealtı’nda “Dünya Çocuk Hakları Günü” yürüyüşü düzenlendi Döşemealtı Döşemealtı’nda “Dünya Çocuk Hakları Günü” yürüyüşü düzenlendi

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanan 20 Kasım da Döşemealtı’nda yaklaşık 150 çocuk yürüyüş düzenledi.


Kepez’in Sultanları Set Vermeden Kazandı Spor Kepez’in Sultanları Set Vermeden Kazandı

Seyircisi önünde Şimşek Gençliği konuk eden Kepez Belediyespor sahadan 3-0 setle galip ayrıldı.


Kırcami planına Büyükşehir’den jet onay Güncel Kırcami planına Büyükşehir’den jet onay

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediyesi tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilen Kırcami imar uygulaması ve 18 uygulaması çalışmalarını önümüzdeki Perşembe günü encümende onaylayacaklarını müjdeledi.


ANTALYALI GAZİLERDEN KIBRIS ÇIKARMASI Güncel ANTALYALI GAZİLERDEN KIBRIS ÇIKARMASI

Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla 39 Kıbrıs Gazimiz, Kıbrıs Barış Harekatında kahramanlık mücadelesi verdikleri toprakları KKTC’nin 34. Kuruluş Yıldönümü’nde yeniden görme imkanı buldu.


E-ihracatta ödeme sorunu ortadan kalktı Ekonomi/Turizm E-ihracatta ödeme sorunu ortadan kalktı

Türkiye’de e-ihracat her yıl büyüyor. 2015’te Türkiye’nin 77 şehrinden 100 farklı ülkeye yapılan e-ihracat hacmi, 2016’da 400 milyon doları buldu.


CHP İl Kadın Kolları’ndan Başkan Gül’e ziyaret Kemer CHP İl Kadın Kolları’ndan Başkan Gül’e ziyaret

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü makamında ziyaret ederek 5 Aralık’ta, Ankara Arena’da, 25 bin kadının katılımı ile düzenlenecek Kadın Kurultayı hakkında bilgi verdi. Başkan Gül ise “Kadınlar bizim baş tacımızdır. Bütün etkinliklerinde destek oluruz” dedi.


ANTALYALI KADINLAR ŞEHİTLERİN HUZURUNDAYDI Güncel ANTALYALI KADINLAR ŞEHİTLERİN HUZURUNDAYDI

Antalya İl Müftülüğü tarafından organize edilen kadınlara yönelik 15 Temmuz ve Şehadet Ruhu isimli konferans 17 Kasım 2017 Cuma günü Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde icra edildi.


CK AKDENİZ ELEKTRİK VE HAYTAP İŞBİRLİĞİNDE İKİNCİ ADIM Ekonomi/Turizm CK AKDENİZ ELEKTRİK VE HAYTAP İŞBİRLİĞİNDE İKİNCİ ADIM

‘Enerjimiz Dostlarımız İçin’ diyerek, sahipsiz ve yardıma muhtaç sokak hayvanlarının tedavi masraflarını üstlenen CK Akdeniz Elektrik, bu kez çocuklarda hayvan hakları ile ilgili farkındalık yaratmayı amaçlayan HAYTAP Eğitim Tiyatrosu’nun sahnelenmesine destek verdi.


2018’de en iyi yetenekleri çekecek yeni trendler açıklandı Teknoloji/Bilim/İnternet 2018’de en iyi yetenekleri çekecek yeni trendler açıklandı

ManpowerGroup’un 2016 yılında yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’nin yetenek kıtlığında dünyada 5. sırada yer aldığını hatırlatan online kariyer platformu toptalent.co, bunun en önemli nedenlerinden birinin doğru yetenekle doğru şirketin, doğru platformda bir araya gelememesi olduğunu aktardı.


Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Bitki Çayları Sağlık/Kadın Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Bitki Çayları

Doğada çeşit çeşit bulunan bitkilerin faydaları da bir o kadar çeşitli. Ancak kış aylarının vazgeçilmezi olan bitki çaylarını fazla tüketmenin yarardan çok zararı oluyor. DoktorTakvimi.com doktorlarından Diyetisyen Bengü Burcu İpek, bitki çaylarının yararlarını ve tüketimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken noktaları açıklıyor.


Mitsubishi Electric, yenilenen CNC ürünlerini sektör temsilcilerine tanıttı Teknoloji/Bilim/İnternet Mitsubishi Electric, yenilenen CNC ürünlerini sektör temsilcilerine tanıttı

Sanayi 4.0’a uyumlu yeni nesil dokunmatik CNC kontrolü Yüksek teknolojiye sahip fabrika otomasyonu ve mekatronik CNC ürünleriyle öne çıkan Mitsubishi Electric, düzenlediği özel bir etkinlikle sektör temsilcileri ile bir araya geldi.


ATAY USLU'NUN BU KEZ TBMM ZİYARETÇİLERİ MURATPAŞA'NIN ÖĞRENCİLERİ Siyaset ATAY USLU'NUN BU KEZ TBMM ZİYARETÇİLERİ MURATPAŞA'NIN ÖĞRENCİLERİ

Antalya Muratpaşa'dan özel bir kolejin düzenlediği Ankara gezi programı kapsamında öğrenciler TBMM'yi ziyaret etti. Antalya Milletvekili Atay Uslu öğrencileri TBMM'de misafir etti.


Antalya’nın tek lideri Paşa’nın Melekleri Spor Antalya’nın tek lideri Paşa’nın Melekleri

Muratpaşa Belediyespor, kıran kırana mücadelelerin devam ettiği profesyonel liglerde Antalya’nın adını zirveye taşıyan tek takım oldu. Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde Paşa’nın Melekleri, 16 puanla ligin zirvesine Antalya’yı yazdırdı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...