Perşembe, 14 Kasım 2019
Gazipaşa´ya modern duraklar geliyor Güncel Gazipaşa´ya modern duraklar geliyor

Gazipaşa ilçesi Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Gazipaşa halkını yazın güneşten, kışın yağmurdan koruyacak ve ilçeye modern bir görünüm kazandıracak, 10 adet otobüs durağını 10 yıllığına ihale ettiklerini açıkladı.


Gazipaşa´da suya zam... Güncel Gazipaşa´da suya zam...

Gazipaşa Belediyesi Belediye Meclisi, Aralık ayı 2. oturumunda, belediyeye ait gelir tarifelerini görüştü. Belediye Meclisi, yapılan su tarifelerine zam yaparak, suyun tonunu 60 YKr´den 70 YKr´ye çıkardı.


Akseki Meslek Yüksekokulu´nda üç program açılması hazırlığı devam ediyor Güncel Akseki Meslek Yüksekokulu´nda üç program açılması hazırlığı devam ediyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Akseki Meslek Yüksekokulu bünyesinde üç yeni program açılması için çalışmalar yapıldığı bildirildi.


Sera ürünleriyle ilgili iddialar... Güncel Sera ürünleriyle ilgili iddialar...

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, seralarda yetiştirilen tüm ürünlerde hormon kullanıldığı savının doğru olmadığını söyledi.


´Kayık´la taşımalı eğitim... Güncel ´Kayık´la taşımalı eğitim...

Demre ilçesine bağlı Üçağız köyünde, sit alanında olduğu için yolu yapılamayan Kaleköy Mahallesi´nde (Simena) yaşayan öğrenciler, taşımalı eğitim kapsamında okul servislerine binebilmek için önce 8 metrelik kayıkla 30 dakikalık deniz yolculuğu yapıyor.


Antalya´daki taş ocakları sorunu... Güncel Antalya´daki taş ocakları sorunu...

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz, taş ocaklarının, son birkaç yıl içerisinde Antalya´nın başına bela olduğunu savunarak, taş ocağı izni verilmesinin yeniden Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) Yönetmeliği kapsamına alınmasını istedi.


Gazipaşa Kızılin Ekoloji Parkı için ilk adım atıldı Güncel Gazipaşa Kızılin Ekoloji Parkı için ilk adım atıldı

Gazipaşa ilçesinde Selinus plajına yapılacak Akdeniz bitki örtüsü ve tropikal meyvelerden oluşacak 60 bin metre karelik Kızılin Ekoloji Parkı´nın inşaatına başlandı.


DSP İl Başkanı Çalışır: ´Doyran büyük bir rant kapma mücadelesinin Antalya´daki bir kolu Güncel DSP İl Başkanı Çalışır: ´Doyran büyük bir rant kapma mücadelesinin Antalya´daki bir kolu

Demokratik Sol Parti (DSP) İl Başkanı Baştuğ Çalışır, Doyran´daki taş ocaklarına ruhsat verilmesinin, ´´Rant kapma mücadelesi´´ olduğunu öne sürdü.


GATAB, personelini her alanda eğitmeye devam ediyor. Güncel GATAB, personelini her alanda eğitmeye devam ediyor.

İş makinesi kullanma eğitiminden geçen Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) çalışanlarına, sertifikaları bir törenle verildi.


Akseki´de kaçak orman emvali ele geçirildi Güncel Akseki´de kaçak orman emvali ele geçirildi

Akseki ilçesinde 6 bin YTL değerinde kaçak orman emvali ele geçirildi.


İhale iptalleri... Güncel İhale iptalleri...

Jandarma İkmal Merkezi Komutanlığı (İzmir), Adana İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Asfalt Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü, Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Baştabipliği ile İzmir Selçuk Belediye Başkanlığı, daha önce duyurusunu yaptığı bazı ihaleleri muhtelif nedenlerle iptal etti.


Dünyada çocuk istismarının boyutları... Güncel Dünyada çocuk istismarının boyutları...

BM Çocuk Fonu UNICEF´in ´Çocuk İstismarına Son´ kampanyası çerçevesinde açıklanan verilere göre, dünya çapında 246 milyon çocuk ´çocuk emeği sömürüsü´ne maruz kalıyor, yüzbinlerce çocuksa savaşlarda kullanılıyor.


En mutsuz çalışanlar Türkiye´de... Güncel En mutsuz çalışanlar Türkiye´de...

İş yerlerinde çalışan mutluluğu üzerine yapılan uluslararası bir araştırma, Türkiye´de çalışanların yarısından azının işlerinde mutlu olduğunu ve çalışanların patronlarının performansını beğenmediğini ortaya koydu.


Muzda yeni ürün yaratma çabaları... Güncel Muzda yeni ürün yaratma çabaları...

Alanya ilçesinde, yeni muz çeşitleri yetiştirmek için çalışma başlatıldı. Akdeniz Muzcular Derneğinin (MUZ-DER) davetlisi olarak Alanya´ya gelen Fransız Muz Islahı ve Genetiği Uzmanı Frederik Bakry, düzenlenen basın toplantısında, Alanya´da 4 yeni muz çeşidinin üretilmesi için deneme çalışması başlattıklarını ve fidanları diktiklerini söyledi.


ABD´li rekortmen Antalya´da rekor denedi Güncel ABD´li rekortmen Antalya´da rekor denedi

Guinness Rekorlar Kitabı´nda halen kayıtlı 53 rekoru bulunan ABD´li Ashrita Furman, Antalya´daki tarihi Aspendos Tiyatrosu´nda 16.6 metre uzunluğundaki fiberglas çubuğu çenesinde 13.7 saniye taşıyarak, yeni bir rekor denemesinde bulundu.


Finike´de insan hakları etkinliği... Güncel Finike´de insan hakları etkinliği...

Finike ilçesinde, Dünya İnsan Hakları Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.


Antalya futbol takımlarının yine gözdesi... Güncel Antalya futbol takımlarının yine gözdesi...

Devre arası kamp çalışmaları için yurt içi ve yurt dışından 1200 takımın Antalya´ya geleceği bildirildi.


Antalya´da kurban bayramı hazırlıkları... Güncel Antalya´da kurban bayramı hazırlıkları...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, yaklaşan kurban bayramı öncesinde hayvan hırsızlıklarının önlenmesi amacıyla, güvenlik birimlerini uyaran bir genelge yayınladı.


Adı gibi ´Umut´ oldu Güncel Adı gibi ´Umut´ oldu

Burdur´da bir kamyonun çarpması sonucu 14 gün yoğun bakımda kalan ve beyin ölümü gerçekleşen gencin iki böbreğiyle karaciğeri organ bekleyen hastalara nakledildi.


Alanyalı köy muhtarları Vali Yüksel´i ziyaret etti Güncel Alanyalı köy muhtarları Vali Yüksel´i ziyaret etti

Alanya Köy Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Kurt ve üyeleri, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i makamında ziyaret etti.


Büyükşehir Belediyesi beldelere çocuk parkı yapıyor Güncel Büyükşehir Belediyesi beldelere çocuk parkı yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, Çığlık, Pınarlı ve Doyran beldelerine çocuk parkı ve piknik alanı yapıyor.


AK Parti İl Başkanı Taş: ´Hakkımızda belgesi olan ortaya koysun´ Güncel AK Parti İl Başkanı Taş: ´Hakkımızda belgesi olan ortaya koysun´

Ak Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, haklarında belge olanları açıklamaya davet etti.


Muratpaşa´da asfalt çalışmalarına devam ediliyor Güncel Muratpaşa´da asfalt çalışmalarına devam ediliyor

Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çeşitli bölgelerde asfalt çalışmalarını sürdürüyor.


Başarılı iş kadınları öğrencilerle... Güncel Başarılı iş kadınları öğrencilerle...

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği´nce düzenlenen ´´4´üncü Girişimcilik Haftası´´ dolayısıyla iş dünyasının başarılı kadınları Ayşen Zamanpur, Aslı Ulukapı ve Güler Manisalı Darman, Akdeniz Üniversitesi´nde başarı öykülerini anlattılar.


EFEM´den Evcilmen´e ziyaret Güncel EFEM´den Evcilmen´e ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, EFEM Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübünü makamında kabul etti.


Antalya Valisi Yüksel: ´SSK-Üniversite krizi 1-2 gün içinde çözülecek´ Güncel Antalya Valisi Yüksel: ´SSK-Üniversite krizi 1-2 gün içinde çözülecek´

SSK ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi arasında yaşanan sevk krizine Vali Alaaddin Yüksel el koydu.


Kepez Belediyesi üst üste beşinci maçını kazandı Güncel Kepez Belediyesi üst üste beşinci maçını kazandı

Türkiye Basketbol 2. Ligi A Grubu´nda averajla ikinci sırada bulunan Kepez Belediyesi geçtiğimiz hafta sonunda Çanakkale Belediyesi ile deplasmanda oynadığı maçı kazanarak üst üste beşinci maçından da galibiyetle ayrıldı.


Park halindeki araç alev aldı, site sakinleri paniğe kapıldı Güncel Park halindeki araç alev aldı, site sakinleri paniğe kapıldı

Finike ilçesine bağlı Sahilkent beldesinde bir apartmanın altına park edilen özel araçta çıkan yangın paniğe yol açtı. Kısa devre yaptığı sanılan yangın site sakinlerini korkuttu.


SES Antalya Şubesi Başkanı Mustafa Kılınç: ´Emeklilik rüyalarda kalacak´ Güncel SES Antalya Şubesi Başkanı Mustafa Kılınç: ´Emeklilik rüyalarda kalacak´

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi Başkanı Mustafa Kılınç, yıl başında yürürlüğe girecek Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası´yla ´´emekliliğin rüyalarda kalacağını ve emekli maaşlarının yüzde 23-33 oranında azalacağını´´ savundu.


Sağlık Bakanlığı Personel Dağılım Cetveli Uygulaması... Güncel Sağlık Bakanlığı Personel Dağılım Cetveli Uygulaması...

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar, kamu çalışanı hekimlerin atama ve nakillerinin eşitlikçi, adaletli, kamunun ve çalışanların ortak çıkarlarını gözetir tarzda olması gerektiğini söyledi.


Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural ´İkinci yarı için 5 futbolcu transfer etmeyi düşü Güncel Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural ´İkinci yarı için 5 futbolcu transfer etmeyi düşü

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, ikinci yarı için 5 futbolcu transfer etmeyi düşündüklerini söyledi.


Kepez´de spor salonu inşaatı başladı Güncel Kepez´de spor salonu inşaatı başladı

Kepez´de 3 bin 500 kişilik spor salonu ve minder sporları antrenman salonunun yapımına başlandı.


Gazipaşa´ya modern duraklar geliyor Güncel Gazipaşa´ya modern duraklar geliyor

Gazipaşa ilçesi Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Gazipaşa halkını yazın güneşten, kışın yağmurdan koruyacak ve ilçeye modern bir görünüm kazandıracak, 10 adet otobüs durağını 10 yıllığına ihale ettiklerini açıkladı.


Antalya´ya Talasemi ve Kan Hastalıkları Merkezi kuruluyor Güncel Antalya´ya Talasemi ve Kan Hastalıkları Merkezi kuruluyor

Antalyalı iş adamı Adem Tolunay´ın Antalya Devlet Hastanesi bahçesine yaptıracağı ´´Talasemi ve Kan Hastalıkları Merkezi´´nin yapımı için protokol imzaladı.


Kumluca´da ev yangını... Güncel Kumluca´da ev yangını...

Kumluca ilçesinde bir evde çıkan yangında, büyük hasar gören evdeki eşyaların tümü yandı.


´Sahipleri, ev hayvanlarını belediyelere kayıt ettirmek zorundalar´ Güncel ´Sahipleri, ev hayvanlarını belediyelere kayıt ettirmek zorundalar´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, sahiplerinin, tüm ev hayvanlarını belediyelere kayıt ettirmek zorunda olduklarını hatırlattı.


Ekonomide büyüme rakamları... Güncel Ekonomide büyüme rakamları...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Mayıs-Haziran aylarında yaşanan kur ve faiz artışının, en çok ticaret ve ulaştırma sektörlerini etkilediğinin görüldüğünü bildirdi.


Demre DSİ çalışmalarında bulunan mezarlar 24 saat korunuyor Güncel Demre DSİ çalışmalarında bulunan mezarlar 24 saat korunuyor

Demre ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) çalışmaları sırasında bulunan Likya ve Roma dönemlerine ait 6 lahit, güvenlik ekiplerince 24 saat korunuyor.


Uluslararası Tarım Fuarı ´Growtech Eurasia´yı 29 bin kişi ziyaret etti Güncel Uluslararası Tarım Fuarı ´Growtech Eurasia´yı 29 bin kişi ziyaret etti

Antalya´da gerçekleştirilen Uluslararası Tarım Fuarını (Growtech Eurasia) 29 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.


Alman ve Rusların Antalya sevgisi... Güncel Alman ve Rusların Antalya sevgisi...

Antalya´ya bu yılın 11 aylık döneminde gurbetçilerle birlikte toplam 6 milyon 282 bin 396 turist geldi. Bu turistler arasında ilk sırayı 2 milyon 17 bin 994 kişi ile Almanlar, ikinci sırayı 1 milyon 287 bin 408 kişi ile Rus turistler oluşturdu.


Sebze-meyve fiyatında artış beklentisi... Güncel Sebze-meyve fiyatında artış beklentisi...

İhracatın artması, Kurban Bayramı ve yılbaşı tatilinin yaklaşması nedeniyle, üretim yerinde sebze ve meyve fiyatlarının artabileceği bildirildi.


Antalya trafiğinde hataya af yok Güncel Antalya trafiğinde hataya af yok

Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafikte artan kural ihlalleri ve kazalar nedeniyle denetimlerini sıklaştırdı. Dün gece 5 farklı noktada yapılan genel trafik uygulamasında, sürücülere 38 bin 240 YTL ceza uygulandı.


Antalyalı Rotary Kulübü´nden Antalya Tüp Bebek Merkezi´ne onur belgesi verildi Güncel Antalyalı Rotary Kulübü´nden Antalya Tüp Bebek Merkezi´ne onur belgesi verildi

Geçtiğimiz günlerde Antalya´da bir araya gelen Rotary Kulübü üyelerine ´Tüp Bebek Tedavisinde ki Son Gelişmeler´ ´ konusunda bilgi veren Antalya Tüp Bebek Merkezi Doktorlarından Op. Dr.Murat Berkkanoğlu´na Onur belgesi verildi.


Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürü İrfan Akkurt, ´Çalışmalarımızı hızlandırdık´ Güncel Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürü İrfan Akkurt, ´Çalışmalarımızı hızlandırdık´

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürü İrfan Akkurt yaptığı açıklamasında, hedeflerinin günümüz çağdaş kent koşullarını Kemer’de oluşturmak olduğunu ifade etti


Bu ihaleler kaçmaz Güncel Bu ihaleler kaçmaz

Muratpaşa Belediyesi değişik bölgelerdeki arsa, konut ve dükkanları satışa çıkarttı


´Sosyal Güvenlik Yasası üzerinde yeniden ve acilen çalışma yapılıp iyileştirmeler gerekmek Güncel ´Sosyal Güvenlik Yasası üzerinde yeniden ve acilen çalışma yapılıp iyileştirmeler gerekmek

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Antalya İl Temsilcisi Hüseyin Çelik, Sosyal Güvenlik Yasası´nda iyileştirmeler yapılması gerektiğini bildirdi.


Muratpaşa Belediyesi Falez 2 Parkı´nın bir bölümünü ´Sanatçı Parkı´ olarak düzenliyor Güncel Muratpaşa Belediyesi Falez 2 Parkı´nın bir bölümünü ´Sanatçı Parkı´ olarak düzenliyor

Muratpaşa Belediyesi eski Mezbaha Kavşağı Falez 2 Parkı´nın başlangıcındaki alanı ´´Sanatçı Parkı´´ şeklinde düzenleyecek.


Antalya Kent Müzesi Girişimcileri Derneği... Güncel Antalya Kent Müzesi Girişimcileri Derneği...

Antalya Kent Müzesi Girişimcileri Derneği başkanlığına Tuncay Neyişçi getirildi.


Siyasette eşitlik için imza kampanyası Güncel Siyasette eşitlik için imza kampanyası

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Konyaaltı Şubesi, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonunca yayınlanan ´´Siyasette Eşitlik Bildirisi´´ çerçevesinde kadınların siyasette erkeklerle eşit oranda yer alabilmeleri için imza kampanyası başlatacak.


Muza ıslak veya nemli halde verilen suni gübre verim düşürüyor Güncel Muza ıslak veya nemli halde verilen suni gübre verim düşürüyor

Tarım alanında yapmış olduğu araştırmalarla tanınan Erciyes Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Sipahioğlu, muza ıslak halde verilen suni gübrenin verimi düşüreceğini söyledi.


LPG istasyonları belgesiz personel çalıştıramayacak Güncel LPG istasyonları belgesiz personel çalıştıramayacak

Antalya´da merkezde lisanslı LPG istasyonu sayısı 61´e, il genelinde 210´a yükseldi. Antalya Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Karaman, artık belgesiz hiç kimsenin kaçak olarak çalışamayacağnı ifade etti.


Antalya´da kurbanlık satışları başladı Güncel Antalya´da kurbanlık satışları başladı

Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri getirdikleri kurbanlıkların satılması için bayram sonuna kadar Antalya´da kalacak. Antalya´da kurbanlık büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışları başladı. Kurbanlık satıcıları fiyatların geçen yıl ile aynı olacağını tahmin ediyor.


Alanya´da ders saatinde öğrenciye internet kafe yasağı getirildi Güncel Alanya´da ders saatinde öğrenciye internet kafe yasağı getirildi

Alanya İlçesi´nde, öğrencilerin okuldan kaçarak zamanlarını internet kafelerde geçirmelerinin önüne geçebilmek amacıyla ders saatlerinde internet kafelere öğrenci girişi yasaklandı.


Belek Zabıtası’ndan kış denetimi Güncel Belek Zabıtası’ndan kış denetimi

Turizm Beldesi Belek’te belediye zabıtasının, özellikle gıda sektöründe hizmet veren işyerlerine yönelik denetimleri aralıksız olarak devam ediyor.


Öner, işçi emeklilerini ziyaret etti Güncel Öner, işçi emeklilerini ziyaret etti

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Antalya Şube Başkanlığını ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, emeklilerin aylıklarını rahat bir şekilde alabilmesi ve faturalarını kolayca ödeyebilmesi için beldeye banka ve PTT şubesi açılmasını sağladıklarını söyledi.


Şehir kovboyu azılı çıktı Güncel Şehir kovboyu azılı çıktı

ALANYA´DA yoldan geçenleri silahla tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Ö.K.(42) adlı kişi azılı suçlu çıktı.


Kamyonetler çarpıştı: 1 yaralı Güncel Kamyonetler çarpıştı: 1 yaralı

AVSALLAR´DA iki kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.


Alanya´da 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan tekne faciasında 4 kişi tahliye oldu Güncel Alanya´da 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan tekne faciasında 4 kişi tahliye oldu

Alanya ilçesinde geçen yıl yaşanan ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan tekne faciasında tutuklu bulunan gemi kaptanı Hüseyin A. ile haklarında arama emri olan 3 kişinin tahliye edilmesine karar verildi.


Jandarmaya rüşvet iddiası tutuklattı Güncel Jandarmaya rüşvet iddiası tutuklattı

MAHMUTLAR´DA rutin yol kontrolü yapan jandarma, durdurduğu bir otomobilde arama yaptı.


Kepez´in tenis seçmelerine ilgi büyük... Güncel Kepez´in tenis seçmelerine ilgi büyük...

Kepez Belediyespor Tenis Takımı seçmeleri yapıldı. Kepez Belediyespor Tenis Baş Antrenörü Nurgül Köktürk Çalışır gözetimindeki seçimlere katılan 350 küçük sporcu, takıma girebilmek için ter döktü.


Kepez´de 41. parkın yapımı devam ediyor Güncel Kepez´de 41. parkın yapımı devam ediyor

Kepez Belediyesi tarafından Habipler Mahallesi´nde 41.´si olan parkın yapımı devam ediyor.


AGİD´te isim değişikliği... Güncel AGİD´te isim değişikliği...

Akdeniz Genç İş Adamları Derneği´nin adı, Antalya Girişimci İş Adamları Derneği olarak değiştirildi.


Antalya´ya gelen turist sayısı 6 milyon 300 bini geçti Güncel Antalya´ya gelen turist sayısı 6 milyon 300 bini geçti

Antalya´ya hava yoluyla gelen turist sayısının 6 milyon 300 bini geçtiği bildirildi.


ANTDOB ´Carmen´ operasını sahneleyecek Güncel ANTDOB ´Carmen´ operasını sahneleyecek

Antalya Devlet ve Opera Balesi (ANTDOB) 13 Aralıkta Bizet´in ´´Carmen´´ operasını sahneleyecek.


Kaza ucuz atlatıldı Güncel Kaza ucuz atlatıldı

ALANYA´DA aşırı sürat sonucu meydana gelen trafik kazasında şanseseri yaralanan olmadı. Edinilen bilgiye göre kaza, dün saat 14.00 sıralarında Çevre yolu üzeri Finans Bank önünde meydana geldi.


Uygulamaya takıldı Güncel Uygulamaya takıldı

ALANYA´DA rutin yol uygulaması yapan polis Antalya emniyeti tarafından aranan bir kişiyi yakaladı.


Uyuşturucu tacirleri tek tek yakalanıyor Güncel Uyuşturucu tacirleri tek tek yakalanıyor

ALANYA´DA uyuşturucu madde kullanmak, bulundurmak ve satmak suçlarından aranan bir kişi yakalandı.


Cadde ortasında silahlı şov Güncel Cadde ortasında silahlı şov

ALANYA´DA cadde üzerinde elindeki silahla çevredeki vatandaşları tehdit eden alkollü bir kişi polis tarafından yakalandı.


Jandarma´dan kaçış yok Güncel Jandarma´dan kaçış yok

DEMİRTAŞ Beldesi jandarama komutanlığına bağlı ekiplerin yaptığı yol uygulaması sırasında asker firarisi ve yağme suçundan dolayı aranan iki kişi yakalandı.


Adliye´de Demokrasi dersi Güncel Adliye´de Demokrasi dersi

ALANYA´DA bulunan Ayşe Melehat Erkin Anadolu Lisesi´nin 10. sınıf öğrencileri Alanya Adliye Sarayını ziyaret ederek Ağır Ceza Reisi Mustafa İsmet Yörük´ten Demokrasi ve İnsan Hakları dersi ile ilgili bilgiler aldılar.


GATAB’daki eğitimler ilk yardımla devam ediyor. Güncel GATAB’daki eğitimler ilk yardımla devam ediyor.

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) çalışanları ilk yardım konusunda eğitildi.


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ile SSK anlaşmazlığı... Güncel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ile SSK anlaşmazlığı...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi, 19 Aralıktan itibaren acil olgular haricinde SSK sevkli hastaları kabul etmeyecek.


Kemer´de DGD başvuruları... Güncel Kemer´de DGD başvuruları...

Antalya´nın Kemer ilçesinde Doğrudan Gelir Desteği ödemelerine 223 çiftçinin başvurduğu bildirildi.


Doyran ve Gebiz´deki taş ocağı çalışmaları... Güncel Doyran ve Gebiz´deki taş ocağı çalışmaları...

Anavatan Partisi Antalya Merkez İlçe Başkanı Hasan Ali Kartal, taş ocağı çalışmaları nedeniyle çok sayıda ağacın kesildiği Doyran ve Gebiz´de ´´Antalya´nın Acarkentleri´nin yükseleceğini´´ savundu.


Velilere,öğrenci ve okul ilişkileri konferansı... Güncel Velilere,öğrenci ve okul ilişkileri konferansı...

Demre Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından öğrenci velilerine yönelik ´´Aile, Öğrenci ve Okul İlişkileri´´ konulu konferans düzenlendi.


Avcılar Derneği Başkanlığı´na Tığrak seçildi Güncel Avcılar Derneği Başkanlığı´na Tığrak seçildi

Korkuteli Avcılar Derneği Başkanlığına Ayhan Tığrak seçildi. Korkuteli Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan Avcılar Derneği 29´uncu Genel Kurulunda başkanlık için Selçuk Tuna ile Ayhan Tığrak mücadele etti.


Noel Baba Kilisesi duvar resimleri... Güncel Noel Baba Kilisesi duvar resimleri...

Antalya´nın Demre ilçesindeki Noel Baba Kilisesi´nde duvar resimlerinin bulunduğu bölümün çatısı, çelik konstrüksiyon ile örtüldü.


Antalya´da asfalt çalışmaları Güncel Antalya´da asfalt çalışmaları

Antalya Büyükşehir Belediye ekipleri, Kundu köyündeki ara yollar ile Pınarlı sokaklarını asfaltladı.


Gazipaşa´da yalancı bahar... Güncel Gazipaşa´da yalancı bahar...

Antalya´nın Gazipaşa ilçesinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle bazı çiçekler erken açtı.


Sürücülere alkol uyarısı... Güncel Sürücülere alkol uyarısı...

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, alkollü sürücülerin neden olduğu ölümlü kazaların arttığını belirterek, sürücüleri uyardı.


´AR-GE´ye AB ülkelerinde kişi başına 400, Türkiye´de ise 30 Avro harcanıyor´ Güncel ´AR-GE´ye AB ülkelerinde kişi başına 400, Türkiye´de ise 30 Avro harcanıyor´

Antalya Teknokent AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Kerim Başkurt, AR-GE´ye, AB ülkelerinde kişi başına 400, Türkiye´de ise 30 avro harcandığını bildirdi.


Kumluca Devlet Hastanesi´ne ´bebek dostu´ ünvanı... Güncel Kumluca Devlet Hastanesi´ne ´bebek dostu´ ünvanı...

Kumluca Devlet Hastanesine Sağlık Bakanlığı tarafından ´´Bebek Dostu Hastane´´ unvanı verildi.


AGİD 8. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı Güncel AGİD 8. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı

8. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı´nı yapan Akdeniz Genç İş Adamları Derneği´nin (AGİD) ismi, alınan kararla ´Antalya Girişimci İşadamları Derneği´ olarak değiştirildi.


GATAB çalışanlarına ilk yardım eğitimi... Güncel GATAB çalışanlarına ilk yardım eğitimi...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) çalışanları ilk yardım konusunda eğitim gördü.


Antalya Devlet Opera ve Balesi, Anna Chubuchenko´yu ağırlıyor Güncel Antalya Devlet Opera ve Balesi, Anna Chubuchenko´yu ağırlıyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi´nin sahnelediği ´Carmen´ adlı eserde, konut sanatçı olarak dünyaca ünlü mezzosoprano Anna Chubuchenko ve Türkiye´yi dünya sahnelerinde temsil eden Bülent Külekçi yer alacak.


Türkiye´nin birçok yerinde soğuk hava etkili olurken, Alanya´da turistler denize giriyor Güncel Türkiye´nin birçok yerinde soğuk hava etkili olurken, Alanya´da turistler denize giriyor

Türkiye´nin birçok yerinde soğuk ve yağışlı hava etkisini gösterirken, Antalya´nın Alanya ilçesinde yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 25 dereceyi bulduğu Alanya´da plajlar yeniden turistlerin akınına uğradı.


Alanyalılar, Gazipaşa Havaalanı´nın açılmasında ısrarcı... Güncel Alanyalılar, Gazipaşa Havaalanı´nın açılmasında ısrarcı...

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım´ın ´Buradan havalanın değil, yürüyüş parkı olur´ dediği Gazipaşa Havaalanı´nın yapılması için ısrar ediliyor.


Havaların iyi gitmesi, sakız cinsi koyunun 3 ay erken doğum yapmasına neden oldu Güncel Havaların iyi gitmesi, sakız cinsi koyunun 3 ay erken doğum yapmasına neden oldu

Antalya´nın Gazipaşa ilçesine bağlı Kırahmetler köyünde sakız cinsi kayun normal zamanından 3 ay önce doğum yaptı.


Girişimciler finans kaynaklarına ulaşamıyor Güncel Girişimciler finans kaynaklarına ulaşamıyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Genel Sekreteri İsmail Çetin, son zamanlarda ekonomi alanında yaşanan olumlu gelişmelere rağmen etkili bir girişimcilik politikası uygulanmadığını söyledi.


Göçün habercisi ‘azgan’ 3 ay erken açtı Güncel Göçün habercisi ‘azgan’ 3 ay erken açtı

Hava sıcaklıklarının normalin üzerinde seyrettiği şu günlerde yörükler için göç başlangıcını belirten azgan çiçekleri, Antalya´nın Gazipaşa ilçesinde 3 ay erken açtı.


Kepez Çanakkale’yi geçti Güncel Kepez Çanakkale’yi geçti

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde liderliği kovalayan Kepez Belediyespor, Çanakkale Belediyesi deplasmanından da galibiyetle ayrıldı. Kepez Belediyespor, takım halinde iyi oynadığı maçta Çanakkale Belediyesi’ni 62-52 yendi.


Öğrenciden,Öğretmenine vefa ziyareti.. Güncel Öğrenciden,Öğretmenine vefa ziyareti..

Antalya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zülkif Dağlı öğretmeni Ahmet Sütçü’yü makamında ziyaret etti.


Başaran motorlu araçlar, araç satışlarında sınır tanımıyor Güncel Başaran motorlu araçlar, araç satışlarında sınır tanımıyor

Başaran Motorlu Araçlar Ltd. Şti., 500 m2 kapalı alan servisi, 500 m2 satış, araç kabul ve yedek parça birimleri ile Antalya’ daki müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlayarak faaliyetlerine 15.09.2005 tarihinde DAF-Tırsan Yetkili Satıcısı ve Servisi olarak başladı.


Sümerbank´ın Serik mağazası soyuldu Güncel Sümerbank´ın Serik mağazası soyuldu

Serik ilçesindeki Sümerbank mağazası soyuldu. Sümerbank mağazasının bitişiğindeki elektrikçi dükkanını arayan zanlıların, Sümerbank yetkililerini telefona çağırdığı, mağaza çalışanlarından birinin telefon görüşmesi için elektrikçiye gitmesi üzerine mağazaya giren 3 zanlının, tek kalan reyon sorumlusunu oyalayarak kasadaki 7 bin YTL´yi aldıkları öne sürüldü.


2 Dolara akaryakıt tasarrufu iddiası... Güncel 2 Dolara akaryakıt tasarrufu iddiası...

ABD´de bir şirket tarafından bulunan ve bir depo akaryakıtta yüzde 7 ile 18 arası tasarruf sağladığı iddia edilen kimyevi tabletlerin satışına Türkiye´de de başlandı.


Otellerin yiyecek içecek müdürlerine gıda güvenliği semineri verildi Güncel Otellerin yiyecek içecek müdürlerine gıda güvenliği semineri verildi

Manavgat ve çevresindeki konaklama tesislerinin yiyecek içecek müdürlerine, gıda güvenliği ve hijyen semineri verildi.


SDP Antalya Şubesi üyelerinin ceza evi eylemi Güncel SDP Antalya Şubesi üyelerinin ceza evi eylemi

Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Antalya Şubesi üyeleri, ceza evlerinde, tutuklu ve hükümlülere tecrit uygulandığını öne sürerek, protesto eylemi gerçekleştirdiler.


Akseki´de düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi Güncel Akseki´de düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Akdeniz Üniversitesi Akseki Meslek Yüksek Okulu´nda Atatürk´ün doğumunun 125´nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.


Kumluca´da Yılın Son Meclis Toplantısı Güncel Kumluca´da Yılın Son Meclis Toplantısı

Kumluca Belediyesi 2006 yılı Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı´nı yaptı. Yılın son Meclis Toplantısı özelliğini taşıyan toplantıda, son günlerde yapılan yurt dışı gezisinin, icraatların olumlu yönde gelişmesine paralel olarak dikkat çekici gelişmeler yaşandığı ifade edildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Manavgat İl Olma Komitesi 5. Toplantısı´nı yaptı Güncel Manavgat İl Olma Komitesi 5. Toplantısı´nı yaptı

Manavgat İl Olma Komitesi, Hüseyin Avşaroğlu, başkanlığında Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) konferans salonunda toplanarak çalışmalarını sürdürdü.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71134 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...