Cumartesi, 19 Ekim 2019
Manavgat Devlet Hastanesi´ne ´bebek dostu teşekkür belgesi´... Güncel Manavgat Devlet Hastanesi´ne ´bebek dostu teşekkür belgesi´...

2000 yılında ´Bebek Dostu Hastane´ ünvanı alan Antalya´nın Manavgat İlçe Devlet Hastanesi, gerçekleştirdiği üstün başarı ve çalışmalarından dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından ´Bebek Dostu Hastane Teşekkür Belgesi´ ile ödüllendirildi.


POYD Yönetim Kurulu görev dağılımı yapıldı Güncel POYD Yönetim Kurulu görev dağılımı yapıldı

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) yönetim kurulu görev dağılımı yapıldı.


Kaş, bitkisel çay ve baharatları ile dünya markası olma yolunda.. Güncel Kaş, bitkisel çay ve baharatları ile dünya markası olma yolunda..

Kaş ilçesi, bitkisel çayları ve baharatları ile dünya markası olma yolunda çalışmalara başladı.


DYP Genel Başkan Yardımcısı Bedük: ´Köylüyü toprağa küstürmeyin´ Güncel DYP Genel Başkan Yardımcısı Bedük: ´Köylüyü toprağa küstürmeyin´

DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, hükümetin başta tarım olmak üzere tüm sektörlerde ülkeyi dışa bağımlı hale getirdiğini öne sürerek, ´´Köylüyü toprağa küstürmeyin´´ dedi.


Şampiyon işitme engelli futbolculara prim... Güncel Şampiyon işitme engelli futbolculara prim...

Türkiye İşitme Engelliler Futbol Süper Ligi 2005-2006 sezonunda namağlup şampiyon olan Antalya Büyükşehir Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı oyuncularına, prim verildi.


AK Parti Antalya Milletvekili Kılıç: ´2007 yılında Serik´te derslik sorunu kalmayacak´ Güncel AK Parti Antalya Milletvekili Kılıç: ´2007 yılında Serik´te derslik sorunu kalmayacak´

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Antalya Milletvekili Burhan Kılıç, ´´2007 yılında Serik´te derslik sorunu kalmayacak´´ dedi.


Alanya, açık hava heykel müzesine döndü Güncel Alanya, açık hava heykel müzesine döndü

Alanya İlçesi´nde, belediye ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü işbirliğiyle gerçekleştirilen ´1. Uluslararası Alanya Uygulamalı Taş Heykel Sempozyumu´ düzenlenen kokteylle sona erdi.


PTT´den 80 bin YTL´lik soygun... Güncel PTT´den 80 bin YTL´lik soygun...

Antalya´da bir PTT şubesine giren hırsızlar, kasada bulunan yaklaşık 80 bin YTL´yi alarak kayıplara karıştı.


Akseki´de kadife ve kasımpatı güzelliği... Güncel Akseki´de kadife ve kasımpatı güzelliği...

Akseki ilçesinde havaların mevsim normallerinin üzerinde ısınması ile kadife ve kasım patı çiçekleri açtı.


Sabit telefonda kısa mesaj devri Güncel Sabit telefonda kısa mesaj devri

Türk Telekom´un, bugünden itibaren başlattığı uygulama ile sabit telefondan sabit telefona, sabit telefondan cep telefonlarına kısa mesaj gönderilebilecek


Kan kampanyası... Güncel Kan kampanyası...

Kızılay Kan Merkezi Antalya Şubesi tarafından Kepez Belediyesi´nde kan kampanyası düzenlendi.


CHP Narenciye Komisyonu Akdeniz’e açıldı Güncel CHP Narenciye Komisyonu Akdeniz’e açıldı

TBMM CHP Grubu tarafından Muğla Milletvekili Prof.Dr. Gürol Ergin başkanlığında oluşturulan CHP Narenciye Komisyonu, 2-7 Aralık tarihleri arasında yürüteceği narenciye bölgesi gezisine başladı.


Kaş´ta yoksullara 612 bin YTL yardım yapıldı Güncel Kaş´ta yoksullara 612 bin YTL yardım yapıldı

Kaş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bu yıl yoksullara 612 bin YTL tutarında yardım yaptı.


İlk ödül Alanya´nın... Güncel İlk ödül Alanya´nın...

Türkiye´de ilk olarak İSO-9001-2000 belgesi almaya hak kazanan Alanya Devlet Hastanesi dün gerçekleştirmiş olduğu kokteyle belgesini aldı.


Bacağını kesti Güncel Bacağını kesti

Oba Beldesi´nde yaşanan iş kazasında elindeki spiral makinasını tutamayan bir işçi bacağını kesti.


Manavgat Endüstri Meslek Lisesi´ne ek bina yapılıyor Güncel Manavgat Endüstri Meslek Lisesi´ne ek bina yapılıyor

Binası yetersiz kalan Manavgat Anadolu Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesine ek bina inşaatına başlandı.


Arslan: ´Polisin yetkileri azaldı´ Güncel Arslan: ´Polisin yetkileri azaldı´

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, AB´ye giriş sürecinde polisin yetkilerinin azaldığını belirterek, ´´Polisin yetkileri azaldı, polisin yetkileri standart ama toplum polisten çok şey bekliyor´´ dedi.


Kepez Belediyespor´da Kuzuoğlu dönemi... Güncel Kepez Belediyespor´da Kuzuoğlu dönemi...

Kepez Belediyespor, spor şefliğine Hüseyin Kuzuoğlu getirildi.


´Antalya Hava Limanını işleten firmaya şirin görünmek için Gazipaşa havaalanını açmak is Güncel ´Antalya Hava Limanını işleten firmaya şirin görünmek için Gazipaşa havaalanını açmak is

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel İdare Kurulu Üyesi Aykut Kuranel, Gazipaşa Hava Alanı´nın Antalya Hava Limanını işleten firmaya para kazandırmak için hizmete girmediğini iddia etti.


Kanser hastası genç, kanalda boğuldu Güncel Kanser hastası genç, kanalda boğuldu

Antalya´da kanser hastalığı nedeniyle uzun süredir tedavi gören bir genç, kanalda boğularak yaşamını yitirdi.


Devrilen basketbol potasının altında ölen çocuk.. Güncel Devrilen basketbol potasının altında ölen çocuk..

Antalya´da 9 Aralık 2002 tarihinde basketbol oynadığı sırada asıldığı potanın devrilmesi sonucu, potanın altında kalarak yaşamını yitiren Palmiyespor Kulübü oyuncusu 12 yaşındaki Atilla Güngör´ün ölümüyle ilgili, Konyaaltı Belediyesinin 2 görevlisi ve spor komplesinin içinde bulunduğu parkın işletmecisinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.


Akseki´de kış hazırlğı sürüyor Güncel Akseki´de kış hazırlğı sürüyor

Akseki ilçesinde kış hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar odun satın almaya başladı.


Akseki Köylere Hizmet Götürme Birliği toplandı Güncel Akseki Köylere Hizmet Götürme Birliği toplandı

Akseki Köylere Hizmet Götürme Birliği, Birlik Başkanı Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek Başkanlığında toplandı.


Antalya´da Şehit Diplomatlar Parkı... Güncel Antalya´da Şehit Diplomatlar Parkı...

Antalya´da, Muratpaşa Belediyesince Şehit Diplomatlar Parkı oluşturuldu. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, yaptığı yazılı açıklamada, Çallı semtinde, 7 dönümlük alanın Şehit Diplomatlar Parkı´na dönüştürüldüğünü bildirdi.


Galatasaraylılar Derneği Serik Temsilciliği açıldı Güncel Galatasaraylılar Derneği Serik Temsilciliği açıldı

Antalya Galatasaraylılar Derneği Serik temsilciliği törenle açıldı.


Saklıkent Kayak Merkezi´ne henüz kar yağmadı Güncel Saklıkent Kayak Merkezi´ne henüz kar yağmadı

Antalya yakınlarındaki Saklıkent kayak merkezine henüz kar yağmadı.


Antalyaspor´dan lise ziyareti... Güncel Antalyaspor´dan lise ziyareti...

Antalyaspor Kulübü Başkanı Sedat Peker, genel direktör Yılmaz Vural, kaleci Oscar Cordoba, futbolcular Ali Bilgin, Mustafa ve Erman, Muratpaşa Lisesi´nin konuğu oldu.


Türkiye´nin ilk Denizcilik ve Deniz Turizm Meslek Lisesi´nin temeli atıldı Güncel Türkiye´nin ilk Denizcilik ve Deniz Turizm Meslek Lisesi´nin temeli atıldı

Antalya´da, Türkiye´nin ilk Denizcilik ve Deniz Turizmi Meslek Lisesinin temeli atıldı. Boğaçayı mevkisinde yapılacak Denizcilik ve Deniz Turizmi Meslek Lisesinin temelinin atılması dolayısıyla gazetecilere bir tanıtım gezisi düzenlendi.


Serik ve Kumluca Devlet Hastanesi ´Bebek Dostu´ ödülü aldı Güncel Serik ve Kumluca Devlet Hastanesi ´Bebek Dostu´ ödülü aldı

Serik ve Kumluca devlet hastanelerine ´Bebek Dostu´ ödülü verdi. Sağlık Bakanlığı´nın ülke genelinde yaptığı denetimler neticesinde bu sene Antalya bölgesinden 2 devlet hastanesi ödüle layık görüldü.


Büyüklerini sigaraya karşı uyardı, yarışmada birinci oldu Güncel Büyüklerini sigaraya karşı uyardı, yarışmada birinci oldu

Özel Toros Akdeniz Koleji Lise 1. sınıf öğrencisi Süleyman Yılmaz, sigaraya karşı mücadeleyi konu alan kompozisyonuyla, Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu tarafından 20 Kasım 2006 ´Sigarayla Mücadele Günü´ dolayısıyla düzenlenen yarışmada birinci oldu.


Milletvekillerinden ilginç istekler... Güncel Milletvekillerinden ilginç istekler...

TBMM Genel Kurulu´nda, Genel Sekreterlik ile ilgili yasa değişikliği görüşmelerinde milletvekillerinden bazıları danışmanlarına kadro ve mesai parası isterken, bazı milletvekilleri odaların yetersizliğinden ve polis çevirmelerinden şikayet etti.


Türk kadını fedakarlıkta sınır tanımıyor Güncel Türk kadını fedakarlıkta sınır tanımıyor

Türk kadını fedakarlıkta sınır tanımıyor. Türk kadını böbrekleri çalışmayan kocasına böbreğini gözünü kırpmadan verirken, Türk erkeği ise karısına böbreklerinden birini vermekte daha fazla zorlanıyor.


Obezite hastası tedavi edilecek Güncel Obezite hastası tedavi edilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ´Obez Toplum Olmak İstemiyoruz´ konulu seminere katılarak aşırı kiloları nedeniyle yaşadığı zorlukları anlatan 28 yaşındaki Zafer Altuntaş´ın tedavi masraflarını Antalya´da bulunan Özel Anadolu Hastanesi üstlendi.


DYP Genel Başkan Yardımcısı Bedük´ün Antalya ziyareti... Güncel DYP Genel Başkan Yardımcısı Bedük´ün Antalya ziyareti...

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük, bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Antalya´nın Korkuteli İlçesi´ne geldi.


Korkuteli´de ADD´den çocuklara tiyatro gösterisi... Güncel Korkuteli´de ADD´den çocuklara tiyatro gösterisi...

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Korkuteli Şube Başkanlığı, ilçede her yıl geleneksek olarak düzenlediği ´Eğitime Destek Kampanyası´ çerçevesinde ilköğretim öğrencilerine yönelik tiyatro gösterisi yaptı.


Alanya Kaymakamı´ndan taksi ve dolmuşlarda arabesk yasağı Güncel Alanya Kaymakamı´ndan taksi ve dolmuşlarda arabesk yasağı

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan´ın talimatıyla tüm dolmuşlarda Müslüm Gürses, İbrahim Tatlıses ve Ferdi Tayfur gibi arabesk sanatçıların şarkıları yerine, Türkçe ve yabancı dilde Alanya´yı tanıtan kasetler çalınacak.


Kepez Belediyesi zatüre hakkında bölge halkını bilgilendirdi Güncel Kepez Belediyesi zatüre hakkında bölge halkını bilgilendirdi

Kepez Belediyesi, zatüre hakkında bölge halkını bilgilendirdi. Kepez belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Kepez hizmet binasında düzenlenen konferansa 150´ye yakın aile katıldı.


Kepez’den bedensel engellilere park Güncel Kepez’den bedensel engellilere park

Kepez Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi, Gündoğdu Mahallesi’nde yapımına başladığı engelliler parkını büyük oranda tamamladı. Başkan Öner, bedensel engellilerin parkta sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerini yapabileceklerini söyledi.


Müzik öğretmenlerine davet: “Müzik dersini Bela Bartok sergisinde yapın” Güncel Müzik öğretmenlerine davet: “Müzik dersini Bela Bartok sergisinde yapın”

Antalya Koleji öğrencileri, 7. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Antalya Kültür Merkezi’nde açılan Bela Bartok sergisini gezdiler.


Yapı Kredi’nin Meslek Odaları ile işbirliği sürüyor Güncel Yapı Kredi’nin Meslek Odaları ile işbirliği sürüyor

Yapı Kredi, meslek odalarıyla yaptığı protokollere bir yenisini daha ekledi.


Çöplük yangını korkuttu Güncel Çöplük yangını korkuttu

ALANYA´YA bağlı Cikcilli beldesinde yol kenarına atılan ev ve sanayi atıkları alev aldı.


Cezaevindeki Rus sınırdışı edildi Güncel Cezaevindeki Rus sınırdışı edildi

Klima hırsızlığından tutuklanan Rus turist, 5 gündür tutulduğu Alanya Kapalı Cezaevi´nden çıkarılarak sınırdışı edildi


´Önce personel sonra yatırım´ Güncel ´Önce personel sonra yatırım´

ANTALYA İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor İbrahim Gök, bazı incelemelerde bulunmak üzere Alanya´ya geldi.


Yol kontrolünde 2 zanlı yakalandı Güncel Yol kontrolünde 2 zanlı yakalandı

ALANYA Jandarma Komutanlığı´na bağlı Demirtaş Jandarma Karakolu ekiplerinin yaptığı yol kontrolünde çeşitli suçlardan aranan 2 zanlı yakalandı.


Tarım ilacı dehşeti: 1 ölü Güncel Tarım ilacı dehşeti: 1 ölü

Salatalık serası için tarım ilacı hazırlayan Şükrü Metin kokudan zehirlenerek ölürken, Metin´e yardım eden kızı ve kız kardeşi hastanelik oldu. Acil servisteki müdahale sırasında doktorlar ve hemşireler de ilaç kokusundan fenalaştı


Kumluca´da kaldırım çalışmaları Güncel Kumluca´da kaldırım çalışmaları

Kumluca Belediyesi, yıllardır öksüz bırakılan Yeni Mahalle´de atağa kalktı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


´Antalya Ticaret Merkezi, 25 ilde bulunan 4 bin KOBİ´ye hizmet verecek´ Güncel ´Antalya Ticaret Merkezi, 25 ilde bulunan 4 bin KOBİ´ye hizmet verecek´

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin, Antalya Dünya Ticaret Merkezi´nin, bölgesinde yer alan 25 ilde bulunan 4 bin KOBİ´ye hizmet vereceğini belirtti.


ATSO´nun AB Projesi başarısı... Güncel ATSO´nun AB Projesi başarısı...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ´´Avrupa Birliği (AB) Turizm Bilgi Ağı´´ projesi, desteklenmeye değer bulundu.


Kızıltoprak mahallesine spor salonu yapılıyor Güncel Kızıltoprak mahallesine spor salonu yapılıyor

Muratpaşa Belediyesi tarafından Kızıltoprak Mahallesi´nde 17 bin metrekarelik alana spor salonu ve sergi sarayı yaptırılıyor.


Minikler tiyatro izledi Güncel Minikler tiyatro izledi

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, Antalya´daki bazı ana okullarının öğrencileri için ´´Mavi Pullu Balık´´ adlı oyunu sahneledi.


Taştimur: ´Hedefimiz 1. lige çıkmak´ Güncel Taştimur: ´Hedefimiz 1. lige çıkmak´

Kepez Belediyesi Basketbol Takımı Antrenörü Gökhan Taştimur, hedeflerinin 1. Lige çıkmak olduğunu söyledi.


AÜ Devlet Konservatuarı Müdürünün istifası... Güncel AÜ Devlet Konservatuarı Müdürünün istifası...

Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Engin Sansa´nın, görev süresinin dolması nedeniyle yerine vekaleten atama yapılması, Sansa´nın da Devlet Konservatuvarı´ndaki tüm görevlerinden istifa etmesi, üzüntü yarattı.


Alanya´da yeni bir gazete yayın hayatına başladı Güncel Alanya´da yeni bir gazete yayın hayatına başladı

Alanya ilçesinde yeni bir gazete yayın hayatına başladı. Tabloid boyda ilk sayısı bugün yayınlanan Alaiye gazetesi ile ilçedeki günlük gazete sayısı beşe yükseldi.


Kumluca polisinden motosiklet denetimi... Güncel Kumluca polisinden motosiklet denetimi...

Kumluca Emniyet Müdürü Mehmet Dönmez yaptığı açıklamada, ilçede asayiş ve trafik denetimlerinin aralıksız sürdüğünü, ancak son günlerde motosiklet sürücüleri üzerinde denetimleri daha da artırdıklarını kaydetti.


Akseki Orman İşletme Müdürlüğü 85 ton sedir kozalağ toplattı Güncel Akseki Orman İşletme Müdürlüğü 85 ton sedir kozalağ toplattı

Akseki Orman İşletme Müdürlüğü, 85 ton sedir kozalağı toplattı. Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri, orman köylülerinden kozalak toplamak isteyen vatandaşlarla sözleşme imzaladıklarını, köylülerin ormandan topladıkları kozalakları çuvallarla toplama merkezine getirdiklerini belirttiler.


Akseki köylüsüne 4 bin bağ fidanı dağıtılıyor Güncel Akseki köylüsüne 4 bin bağ fidanı dağıtılıyor

Akseki´de köylülere, 4 bin bağ fidanı dağıtılıyor. Tarım İlçe Müdürü M. Sait Uysal, İl Özel İdaresi 2006 yılı bütçesinden ilçede dağıtılmak üzere 4 bin bağ fidanı alındığını bildirdi.


ATSO ödülleri açıklandı Güncel ATSO ödülleri açıklandı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ödülleri açıklandı. Antalya TSO´nun 2005 yılı gelir vergisi ticari kazanç, kurumlar vergisi, döviz kazandırıcı hizmetlerde ihracat döviz gelir bölümünde, en fazla yaş meyve sebze ve kesme çiçek ihracatı yaparak döviz geliri sağlayan, hizmet üretimi döviz gelirinde konaklama tesisleri ile seyahat acentelerinde en yüksek gelir getiren firmalar ile ilçelerdeki en yüksek vergi ödeyen üye isim ve şirketleri belirlendi.


´Kaplumbağalar yaşam alanımızı daralttı´ Güncel ´Kaplumbağalar yaşam alanımızı daralttı´

Demre ilçesine bağlı Beymelek beldesi belediye başkanı Osman Güngör, caretta caretta kaplumbağalarının yöre halkının yaşam alanını daralttığı için ilgili çevreci kuruluşları mahkemeye vereceğini bildirdi.


Düden Çayı´na düşen gencin cesedi bulundu Güncel Düden Çayı´na düşen gencin cesedi bulundu

Antalya´da, Düden Çayı kenarında babasıyla alkol aldıktan sonra çaya düşerek kaybolan gencin cesedi bulundu.


Küçükköy Belediye Başkanı´ndan, ilköğretim okulu 1. sınıflarına ziyaret Güncel Küçükköy Belediye Başkanı´ndan, ilköğretim okulu 1. sınıflarına ziyaret

Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Küçükköy Belediye Başkanı Bekir Özokutan, taşımalı ilköğretim okulu olan ancak 1.sınıfların taşımalı eğitime dahil edilmemesiyle belediye binası altında eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.


DYP Genel Başkan Yardımcıs Gürgan Manavgat ilçe teşkilatını ziyaret etti Güncel DYP Genel Başkan Yardımcıs Gürgan Manavgat ilçe teşkilatını ziyaret etti

Doğruyol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Timur Gürgan, partisinin Manavgat ilçe teşkilatını ziyaret etti.


GATAB çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi... Güncel GATAB çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) çalışanlarına iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri verildi.


CHP Antalya Milletvekili Baloğlu: ´Biz CHP olarak Mart´ta seçim istiyoruz´ Güncel CHP Antalya Milletvekili Baloğlu: ´Biz CHP olarak Mart´ta seçim istiyoruz´

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, mart ayının seçime engel bir ay olmadığını belirterek, ´´Biz CHP olarak Mart´ta seçim istiyoruz´´ dedi.


Genç Parti Antalya İl Yönetimi belirlendi... Güncel Genç Parti Antalya İl Yönetimi belirlendi...

Genç Parti Antalya İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu, yeni yönetimi basına tanıttı.


Antalya, sağlıklı et tüketme imkanına kavuşuyor Güncel Antalya, sağlıklı et tüketme imkanına kavuşuyor

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Büyükşehir Belediyesi´nin girişimleriyle başlatılan hayvan borsasına onay çıktı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı´nın izniyle kurulacak Hayvan Borsası sayesinde Antalya halkı sağlıklı et tüketme imkanına kavuşuyor.


Vatandaş yurtdışına çıkış yasaklı olup olmadığını artık havaalanında öğrenmeyecek Güncel Vatandaş yurtdışına çıkış yasaklı olup olmadığını artık havaalanında öğrenmeyecek

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan yeni bir çalışma ile vatandaşlar haklarında yurtdışına çıkma yasağı bulunup bulunmadığını artık pasaport ve vize işlemlerinden önce öğrenebilecek.


Kendi hırsızını kendi yakaladı Güncel Kendi hırsızını kendi yakaladı

ALANYA´da marketine giren hırsızı yakalayan dükkan sahibi önce hırsızı kepenklere bağladı ardından darp ettiği hırsızın üzerine bu hırsız yazılı bir karton parçası astı.


Uslanmıyorlar Güncel Uslanmıyorlar

ALANYA´DA trafik denetimi yapan polis ekipleri şüphelendikleri bir motosikletin torpido gözünde zulalanmış 100 gram uyuşturucu madde ele geçirdi.


Kumluca’lı üreticilerin yeni gözdesi pepino seralarda üretilmeye başladı Güncel Kumluca’lı üreticilerin yeni gözdesi pepino seralarda üretilmeye başladı

Örtü altı yetiştiriciliğin yoğun olarak yapıldığı Kumluca da üreticiler domates biber patlıcan salatalık gibi vazgeçilmez bitkilere alternatif olarak pepino bitkisi yetiştirmeye başladı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Mavi bayrak kriterleri anlatıldı Güncel Mavi bayrak kriterleri anlatıldı

Kumluca’ya bağlı Mavikent Beldesinde Belediye tarafından Düğün Salonunda düzenlenen toplantıda Mavi Bayrak Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy tarafından Mavi Bayrak kriterleri anlatıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Evcilmen’den müthiş teklif Güncel Evcilmen’den müthiş teklif

Muratpaşa Belediyesi’nin spor salonunda yapım son aşamaya geldi, sırada yüzme havuzu var


Fotoğrafçı milletvekili aday adayı broşür dağıttı Güncel Fotoğrafçı milletvekili aday adayı broşür dağıttı

Antalya´da fotoğrafçılık yapan ve 2007 seçimlerinde milletvekili aday adayı olacağını açıklayan İbrahim Taştan, sokaklarda vatandaşlara icraatlarını anlattığı ´Kendini Sevenlere Mektup´ başlıklı broşürler dağıtıyor.


10. Geleneksel Yaz Sezonu Aşçılar Gecesi ve 4. Kristal Ödül Töreni... Güncel 10. Geleneksel Yaz Sezonu Aşçılar Gecesi ve 4. Kristal Ödül Töreni...

Manavgat İlçesi´nde gerçekleştirilen 10. Geleneksel Yaz Sezonu Aşçılar Gecesi ve 4. Kristal Ödül Töreni´nde, Manavgat Silence Beach ve Silence Park, turizm tesislerinde ve ekipman dalında Kristal, Beyaz Bayrak ve Beraat ödüllerini aldı. Gecede ayrıca Arena programı yapımcısı ve sunucu Uğur Dündar, Kristal Özel Ödülü´ne layık görüldü.


As Çimento´dan 110 milyon dolarlık yatırım Güncel As Çimento´dan 110 milyon dolarlık yatırım

As Çimento, 110 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye ve Avrupa´nın ikinci en büyük fabrikasını kuracak.


´Obez toplum olmak istemiyoruz´ konferansı... Güncel ´Obez toplum olmak istemiyoruz´ konferansı...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Balcı, her yıl 300 bin insanın obezite (aşırı şişmanlık) nedeniyle öldüğünü bildirdi.


Minicity´nin satışı iddiaları... Güncel Minicity´nin satışı iddiaları...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Minicity´nin herhangi bir Amerikan şirketine satılması veya verilmesinin söz konusu olmadığını açıkladı.


Antalya´daki eczaneler yeşil kartlıya ilaç vermeyi durdurdu Güncel Antalya´daki eczaneler yeşil kartlıya ilaç vermeyi durdurdu

Antalya´daki eczaneler sekiz aydır Maliye Bakanlığı´ndan ilaç bedellerini tahsil edemedikleri gerekçesi ile yeşil kartlı hastalara hizmet vermeyi durdurdu.


Antalya´da tapu sorunu... Güncel Antalya´da tapu sorunu...

Antalya´da 1958 yılında açılan ve bir süre önce davacılar lehine sonuçlanan tapu davasının, kentte çeşitli yatırımların durmasına yol açacağı iddia edildi.


Yatırımlara Caretta-Caretta engeli.... Güncel Yatırımlara Caretta-Caretta engeli....

Demre ilçesine bağlı Beymelek Belde Belediye Başkanı Osman Güngör, caretta-carettaların (Deniz kaplumbağası) üreme bölgesini gerekçe göstererek yatırımlara karşı çıkan çevreci vakıf ve dernek yöneticileri hakkında dava açacağını bildirdi.


Uyuşturucuyla tiyatrolu mücadele... Güncel Uyuşturucuyla tiyatrolu mücadele...

Antalya´da uyuşturucunun zararlarının gençlere anlatılması amacıyla sahnelenen ´´18 Yaşım´´ adlı tiyatro oyununu, öğrencilerle birlikte Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan da izledi.


Hedef madalya Güncel Hedef madalya

1-3 Aralık tarihleri arasında Belçika’da yapılacak uluslararası turnuvada Türkiye’yi temsil edecek olan Muratpaşa Belediyespor’lu cimnastikçi Nevin Sevinç Deveci tempo artırdı


Antalya´da 200 otel çalışanı işsiz kalıyor Güncel Antalya´da 200 otel çalışanı işsiz kalıyor

Kemer Turizmci İşadamları Derneği (KEMİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nail Kılıç, bölgenin en önemli otel gruplarının ilk kez bu kış kapatma kararı aldığını belirterek, ´200 bin kişi işsiz kalıyor ve üstelik herkesin 12 ay turizm hedefini dilinden düşürmediği bir dönemde hala pervasızca otel yapılması, bakabileceğinin çok üstünde çocuk sahibi bir ailenin durumuna benzemektedir´ dedi.


Akseki´de kumaş boyama kursu açıldı Güncel Akseki´de kumaş boyama kursu açıldı

Akseki Halk Eğitim Merkezi´nde kadınlara yönelik kumaş boyama kursu açıldı.


Akseki´yi 25 bin turist ziyaret etti Güncel Akseki´yi 25 bin turist ziyaret etti

Akseki´de kurduğu lama çiftliğiyle, turistlere alternatif tatil imkanı sunan Mustafa Kaya, bu yıl Akseki´deki tesislerine 25 bin turist geldiğini bildirdi.


Trafik Parkı’na yoğun ilgi Güncel Trafik Parkı’na yoğun ilgi

Muratpaşa Belediyesi’nin 4 dönümlük alana yaptırdığı parkta, akülü mini otomobiller ile motorsikletlerde olacak. Emniyet Müdürlüğü’de eğitim desteği verecek


Muratpaşalı Jimnastikçi tempo artırdı Güncel Muratpaşalı Jimnastikçi tempo artırdı

Muratpaşa Belediyesporlu jimnastikçi Nevin Sevinç Deveci, 1-3 Aralık tarihleri arasında Belçika´da yapılacak uluslararası turnuvaya hazırlanıyor.


Antalya İl İstihdam Yürütme Kurulu oluşturuldu Güncel Antalya İl İstihdam Yürütme Kurulu oluşturuldu

Antalya´da istihdam projeleri geliştirmek, iş ve işçi bulunmasını ve il istihdam politikalarını belirlemek, koordinasyonu sağlamak amacıyla İl İstihdam Yürütme Kurulu oluşturuldu.


Adliye Kavşağı çalışmaları... Güncel Adliye Kavşağı çalışmaları...

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Adliye kavşağında çalışmaların alt geçit köprüsü kenar ayak yapımı ile diğer tarafta prefabrike kiriş imalatı kiriş döküm sahasında devam ettiğini bildirdi.


İki hayırseverden iki okul... Güncel İki hayırseverden iki okul...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, son üç yılda Antalya´da 2 bin 500 derslik yapıldığını bildirdi.


Kemer Belediye Başkanı Şeker: ´Kemer varken, Kanarya Adaları´nda tatil yapmak istemem´ Güncel Kemer Belediye Başkanı Şeker: ´Kemer varken, Kanarya Adaları´nda tatil yapmak istemem´

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Kemer varken, Kanarya adalarında tatil yapmak istemeyeceğini söyledi.


Alanya´da karakaçan turu... Güncel Alanya´da karakaçan turu...

Alanya´da 70 yaşındaki Hasan Göker, eşeği Karakaçan ile turlar düzenliyor.


Evcilmen’e teşekkür plaketi Güncel Evcilmen’e teşekkür plaketi

Fener Mahallesi Muhtarı Mehmet Çakır, mahallesine yapılan hizmetler nedeniyle Muratpaşa Belediye Başkan Evcilmen’e teşekkür plaketi verdi.


Traktörün altında kaldı Güncel Traktörün altında kaldı

GAZİPAŞA´DA traktörüyle tarlada çalışan bir kişi traktörün devrilmesi sonucu altında kalarak yaralandı.


Yaşam savaşını kazandılar Güncel Yaşam savaşını kazandılar

ALANYA´DA 7 Kasım 2006 tarihinde sinyalizasyon lambalarının arızalı olması nedeniyle yaşanan kazada ağır yaralan Mesut Çelik ve Kadir Demirel taburcu edildiler.


Alanya askerlerini uğurluyor Güncel Alanya askerlerini uğurluyor

Alanya Askerlik Şubesi´nden alınan bilgiye göre Alanya nüfusuna kayıtlı 86/4 tertip 1. gurup Kasım ayı itibariyle birliklerine teslim olurken. 2. gurup ise 8 Ocak tarihinden itibaren birliklerine teslim olacaklar.


Etil alkol öldürdü Güncel Etil alkol öldürdü

ALANYA´DA akşam saat 21.00 sıralarında meydana gelen olayda bir kişi etil alkol içerek yaşamını yitirdi.


Zorla fuhuş zanlıları serbest bırakıldılar Güncel Zorla fuhuş zanlıları serbest bırakıldılar

ALANYA Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin önceki akşam yaptıkları operasyonla yakalanan yabancı uyruklu 5 kadın ile kadın satıcısı oldukları iddia edilen 4 erkek çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldılar.


Jandarma iş başında Güncel Jandarma iş başında

DEMİRTAŞ jandarma ekiplerinin yaptığı yol denetiminde çeşitli suçlardan aranan 3 kişi yakalandı.


Minik trafikçilere belge... Güncel Minik trafikçilere belge...

Manavgat ilçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Müdürlüğünce, teorik ve pratik trafik eğitimini tamamlayan öğrencilere ´´Okul Geçidi Görevlisi´´ kartları verildi.


Demre Belediyespor ilk yarıyı ikinci sırada bitirdi Güncel Demre Belediyespor ilk yarıyı ikinci sırada bitirdi

Antalya Süper Amatör Küme´de mücadele eden Demre Belediyespor, ligin ilk yarısını Manavgat Belediyespor´un ardından ikinci sırada bitirdi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...