Perşembe, 12 Aralık 2019
Özel Ufuk İlköğretim Okulu´ndan 21 öğrenci ilk 100´de Güncel Özel Ufuk İlköğretim Okulu´ndan 21 öğrenci ilk 100´de

Milli Eğitim Bakanlığı´nın (MEB) Antalya genelinde 8. sınıflar arasında düzenlediği Başarı Değerlendirme Sınavı´nda Alanya Özel Ufuk İlköğretim Okulu büyük başarı elde etti.


Alanya´da 150 emlakçı kepenk kapattı Güncel Alanya´da 150 emlakçı kepenk kapattı

Alanya ilçesinde 150 emlakçının kepenk kapattığı öğrenildi. Alanya´da kötü geçen sezon, turizmcilerin yanı sıra emlakçıları da olumsuz etkiledi. Alanya merkez ve beldelerinde bulunan 900 emlakçıdan yüzde 17´sinin kepenk kapattığı kaydedildi.


Rehber öğretmenler, uğradıkları haksızlığın sona erdirilmesini istiyor Güncel Rehber öğretmenler, uğradıkları haksızlığın sona erdirilmesini istiyor

Rehberlik araştırma merkezlerinde (RAM) görev yapan psikolojik danışmanlar, yarıyıl ve yaz tatillerinde mağdur edildiklerini savunarak yapılan haksızlığın giderilmesini istiyor.


Kumluca Ticaret Borsası´nda seçimler 13 Şubat´ta... Güncel Kumluca Ticaret Borsası´nda seçimler 13 Şubat´ta...

Seçme ve seçilme yeterliliği olmadığı gerekçesiyle Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yapılan soruşturma sonucu yöneticileri görevden alınan ve kayyumla yönetilen Kumluca Ticaret Borsasında, seçimlerin 13 Şubatta yapılacağı bildirildi.


Kemer Nürnberg Turizm Fuarı´na hazırlanıyor Güncel Kemer Nürnberg Turizm Fuarı´na hazırlanıyor

Kemer Belediyesi, Nürnberg Turizm Fuarına hazırlanıyor. Kemer Belediye Meclisi´nin son toplantısında alınan karar uyarınca 24 Şubat-4 Mart tarihleri arasında Almanya´da düzenlenecek Nürnberg Turizm Fuarı´na Kemer´in katılması nedeniyle oluşturulan turizm komisyonu çalışmalarını sürdürüyor.


Kepez´e yeni tekvandocular... Güncel Kepez´e yeni tekvandocular...

Kepez Belediyespor´un altyapısında yetişen ve kuşak terfi sınavında başarılı olan 60 sporcu, takıma katıldı.


Finike´de başıboş hayvan sorununa çözüm arayışı... Güncel Finike´de başıboş hayvan sorununa çözüm arayışı...

Finike´de hayvansever bir grup, ilçedeki başıboş hayvanları koruma çalışması başlattı.


Tarihi cami koruma altında Güncel Tarihi cami koruma altında

Finike´nin Hasyurt beldesindeki Kesik Cami koruma altına alındı.


Türk turizmcileri Antalya´da toplanacak Güncel Türk turizmcileri Antalya´da toplanacak

Türkiye Skal Milli Komitesi Toplantısı, 10 Şubatta Antalya´da yapılacak. Skal International Antalya Basın Sözcüsü ve Crystal Otelleri CEO´su Umman Çetinbaş yaptığı açıklamada, Türkiye Skal Milli Komitesi´nin 10 Şubatta Antalya´da gerçekleştirileceğini bildirdi.


Antalya 6. Özel Olimpiyat Oyunları... Güncel Antalya 6. Özel Olimpiyat Oyunları...

Antalya 6. Özel Olimpiyat Oyunları´nın uluslararası katılımla yapılacağı bildirildi. Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i ziyaret eden Akdeniz Üniversitesi Zihin ve Hareket Engelli Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı Doç. Dr. Dilara Özer, Özel Olimpiyat Oyunları´nın zihinsel engelli çocuklar ve ailelerinin spora katılımı sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi.


Antalya Emniyet Müdürlüğü´nden kaynaşma yemeği Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü´nden kaynaşma yemeği

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen tanışma ve kaynaşma yemeğinde emekli ve çalışmakta olan polis memurları biraraya geldi.


Vali Yüksel’den AGC’ye ziyaret Güncel Vali Yüksel’den AGC’ye ziyaret

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek başarılar diledi. Vali Yüksel, basın sektöründe yaşanan sıkıntıların giderilmesi konusunda, desteğe hazır olduğunu kaydetti


Türel’den yanıt bekleniyor Güncel Türel’den yanıt bekleniyor

Antalya’nın ulaşım sorunları ve alt yapısı için geçmişte çalışmaları olan ve mastır planlarının altlığını düzenleyen ve Antalya için cadde tramvayı değil metro lazım diyen Prof. Dr. Semih Tezcan için, uygun olmayan sözler söyleyen Türel’e yanıt vererek özür dilemesini isteyen Tezcan hoca, hala yanıt beklemekte.


Spora yeni bir tesis daha Güncel Spora yeni bir tesis daha

Muratpaşa Belediyesi’nin yaptırdığı Mustafa Çetin Kaya Stadı’nda ilk maç gerçekleştirildi


Side TUDER bir ilke daha imza atıyor Güncel Side TUDER bir ilke daha imza atıyor

Side-Manavgat Bölgesinin, bölge otellerinin ve ülkemizin yurtdışında daha etkili bir tanıtımı için 2007 yılına hızlı bir başlangıç yapan Side Tuder, Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleştireceği reklam kampanyalarıyla yeni bir atağa kalkıyor.


Sanata dev kadro Güncel Sanata dev kadro

Muratpaşa Belediyesi sanata yeni dev kadro hazırlanıyor. Kültür Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan kurslarda çalışmalar aralıksız devam ediyor.


Esnaf Odası´nın mesaj çelişkisi Güncel Esnaf Odası´nın mesaj çelişkisi

Kumluca Esnaf Odası, geçtiğimiz aylarda getirilen aidat faizi affını, esnaflara duyurmayarak çifte standart uygulamasına bir imza attı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Diş hekimlerinden ziyaret Güncel Diş hekimlerinden ziyaret

Antalya Diş Hekimleri Odası Başkanı Rukselan Selek, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi


AGC’ye ABD’li ziyaretçi Güncel AGC’ye ABD’li ziyaretçi

ABD’nin Ankara Basın Ateşe Yardımcısı Stephanie Morimura, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret etti. Morimura, ABD’li ve Antalyalı gazetecilerin çeşitli konularda işbirliği yapabileceğine dikkat çekti


Antalya Emniyet Müdürlüğü´nden teşekkür Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü´nden teşekkür

Antalya Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı ve kurban bayramı tatillerinde alınan ek önlemlere yardımcı olan kurum ve kişilere teşekkür mesajı yayınladı.


Elmalı sedir ormanlarında bitki türleri tehlike altında... Güncel Elmalı sedir ormanlarında bitki türleri tehlike altında...

Elmalı ilçesinde sedir ormanları araştırma sahasındaki iki bitki türünün dünya, altısının Türkiye ölçekli tehdit altında bulunduğu bildirildi.


AKEDAŞ, Alanya´ya 2006 yılında 6 milyon YTL değerinde yatırım yaptı Güncel AKEDAŞ, Alanya´ya 2006 yılında 6 milyon YTL değerinde yatırım yaptı

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ´nin (AKEDAŞ), Alanya´ya geçen yıl 6 milyon YTL değerinde yatırım yaptığı bildirildi.


Mahmutlar´a spor parkı yapıldı Güncel Mahmutlar´a spor parkı yapıldı

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde spor parkı yapıldı. Mahmutlar Belediyesi´nden yapılan açıklamaya göre, belediye hizmet binası yanında bulunan park ve Yeni Salı Pazarı´nda bulunan park, halkın ücretsiz kullanabileceği aletli spor parkına dönüştürüldü.


Akseki Galatasaraylılar Derneği başkanlığına Köse seçildi Güncel Akseki Galatasaraylılar Derneği başkanlığına Köse seçildi

Akseki Galatasaraylılar Derneği Başkanlığına İhsan Köse getirildi. Akseki Galatasaraylılar Derneği olağan genel kurulu yapıldı. Akseki Belediye Sinema Salonunda yapılan genel kurulda 62 üyeden 50´si oy kullandı.


Demre´de deve güreşleri... Güncel Demre´de deve güreşleri...

Demre ilçesi Köşkerler köyüne yağmur suyu tahliye sistemi yapılması amacıyla deve güreşleri düzenledi.


AKMED´den araştırma bursu... Güncel AKMED´den araştırma bursu...

İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü (AKMED), doktora ve yüksek lisans bursu verecek.


Hayırsever iş adamı köy konağı yaptırdı Güncel Hayırsever iş adamı köy konağı yaptırdı

Akseki´de hayırsever bir iş adamı, köyüne içerisinde muhtarlık ve misafirhanenin de bulunduğu konak yaptırdı.


Kumluca Devlet Hastanesi´nde 2006 yılında 180 bin 910 hastaya bakıldı Güncel Kumluca Devlet Hastanesi´nde 2006 yılında 180 bin 910 hastaya bakıldı

Kumluca Devlet Hastanesinde 2006 yılında 180 bin 910 hastanın tedavi edildiği bildirildi.


Saklıkent´te kayak zamanı... Güncel Saklıkent´te kayak zamanı...

Antalya´ya 37 kilometre uzaklıktaki kayak merkezi Saklıkent´te Antalyalılar karla tanışıyor.


Demre´de turizm yatırımları... Güncel Demre´de turizm yatırımları...

Demre ilçesinde turizm sezonu için hazırlıklar başlarken, Sülüklü plajında yer tahsisi yapılan firmalar da kira bedellerini yatırmaya başladılar.


Domates üretiminde çeşitlilik artıyor Güncel Domates üretiminde çeşitlilik artıyor

Demre ilçesinde, üç yıl önce deneme üretimine başlayan kokteyl domatesler üretimi yaygınlaşıyor.


İhracat yüz güldürüyor Güncel İhracat yüz güldürüyor

Antalya´dan bu yılın 22 günlük döneminde, 22 milyon 225 bin 242 dolarlık ihracat yapıldığı bildirildi.


Alanya´da belde belediye başkanları turizm bölgelerine özel statü istiyor Güncel Alanya´da belde belediye başkanları turizm bölgelerine özel statü istiyor

Alanya´nın Mahmutlar Belediye Başkanı Alattin Çakır´ın, ´Turizm beldelerine özel statü uygulanmalı´ sözüne Avsallar, Kestel ve Konaklı belediye başkanları destek verdi.


Önce yurt gerekli... Güncel Önce yurt gerekli...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Manavgat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ali Erdoğan, ilçede öğrenci yurdu olmamasının en büyük sorunları olduğunu söyledi.


Karşıyaka´ya sıcak asfalt... Güncel Karşıyaka´ya sıcak asfalt...

Kepez Belediyesi ekipleri, beldenin en eski yerleşim yerlerinden olan Karşıyaka mahallesindeki 10 kilometrelik yolu asfaltladı.


Kamyonculara SRC uyarısı Güncel Kamyonculara SRC uyarısı

Antalya Gazipaşa Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Mustafa Şahin, Ulaştırma Bakanlığı´nca Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği´nde yapılan değişiklikle, kara yolu taşımacılığında zorunlu olan Sürücü Belgesi´nin (SRC), sınav ve eğitim şartı aranmaksızın verilmesi için hak sahiplerine tanınan sürenin, 30 Nisan 2007 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.


Zevk için trafik levhalarını kurşunluyorlar Güncel Zevk için trafik levhalarını kurşunluyorlar

Kemer’de eski adı ile Gedik yolu olan ve yeni adı ile Mustafa Ertuğrul Caddesi üzerinde bulunan trafik levhalarının bazı kişiler tarafından zevk amacı ile kurşunlanması ve bu levhaların kullanılmaz hale gelmesi devlet bütçesine zarar verdiği kadar bu yolu kullanan sürücüleri de özellikle gece saatlerinde tehlikeye itiyor.


Tezgahlar paslanıyor Güncel Tezgahlar paslanıyor

Meslek liselerine karşı takınılan anlaşılmaz tavır nedeniyle “tezgahların pas tutuğunu, gençlerin kahve köşelerine itildiğini” söyleyen Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Antalya Şube Başkanı Ahmet Kaçkın, yaptığı yazılı açıklamada: “Sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerine nitelikli eleman yetiştirmesi gereken meslek okullarına gerekli imkan verilmediği için Türkiye’nin bugün ihtiyacı olan ara elaman bulmakta zorluk çekmekteyiz” dedi.


Muratpaşa’da  müdürlere kişisel gelişim sertifikası Güncel Muratpaşa’da müdürlere kişisel gelişim sertifikası

Muratpaşa Belediyesi’nde birim müdürlerine yönelik düzenlenen kişisel gelişim eğitim programı, lider yöneticilik dersi ve sertifika töreni ile sona erdi.


MHP Alanya ilçe divan toplantısı iktidar provası gibi Güncel MHP Alanya ilçe divan toplantısı iktidar provası gibi

MHP il başkanlığının yapmış olduğu ilçe divan toplantılarının bu haftaki durağı Alanya idi. Toplantıya Alanya ilçe teşkilatı, kadın kolları ve beldeler katıldı.On altı belde teşkilatının tamamının katılımı gerçekleşen toplantı yaklaşık sekiz yüz kişi ile yapıldı.


GATAB´dan öğrencilere eğitici-öğretici hediyeler... Güncel GATAB´dan öğrencilere eğitici-öğretici hediyeler...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), Kemer Bölgesi’ndeki öğrencilere verilen eğitimlerde hediye edilen çeşitli ürünlerle, öğrencilerde kişisel temizlik ve çevre bilincinin geliştirilmesine destek oluyor.


Kemer ışıl ışıl oluyor Güncel Kemer ışıl ışıl oluyor

Kemer Belediyesi kentin daha aydınlık bir duruma gelmesi için çalışmalarını hızlandırdı. Kemer’de 3 aşamalı ihale ile gerçekleştirilecek olan aydınlatma işi için ilk bölüm çalışmaları tamamlandı.


Kiştin: ´AKP herkesi bıktırmış´ Güncel Kiştin: ´AKP herkesi bıktırmış´

Gazete Bir’e özel açıklamada bulunan DYP İl Başkanı Ahmet Kiştin, bazı sorularımıza açıklık getirirken, partisinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Mavikent Pazarı, bölge pazarı olacak Güncel Mavikent Pazarı, bölge pazarı olacak

Geçen yılın ikinci döneminde inşaa edilerek hizmete giren, Mavikent Kapalı Halk Pazarı’nın etrafında çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca Halk Eğim Merkezi tarafından 2. Kademe Okuma Yazma Kursu veriliyor Güncel Kumluca Halk Eğim Merkezi tarafından 2. Kademe Okuma Yazma Kursu veriliyor

Kurslara 18 öğrenci katılıyor. Bu kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler ilköğretim 5. sınıf denkliğinde diploma sahibi olacak. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca Devlet Hastanesi’ne Fizik Tedavi Ünitesi Güncel Kumluca Devlet Hastanesi’ne Fizik Tedavi Ünitesi

Hizmete açıldığı tarihten buyana halkın büyük beklentisi ile karşı karşıya kalan 100 yataklı Kumluca Devlet Hastanesinde, değişik branşlarda doktorlar görev yapmaya başladı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Biber ihracatı patladı Güncel Biber ihracatı patladı

Demre yöresinin en önemli ihraç ürünü olan, turfanda biber ihracatı patladı.İhracatçı ürün bulma sıkıntısı yaşıyor.Daha önce siparişlerini, çeşitli gerekçelerle iptal eden Alman mağazaları bile Türkiye’den biber almaya başladı. İhracatın artmasına paralel olarak biber fiyatları da arttı. Üreticinin yüzü gülmeye başladı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


MMO’dan iş sağlığı ve iş güvenliği semineri Güncel MMO’dan iş sağlığı ve iş güvenliği semineri

Makine Mühendisleri Odası Meslek içi Eğitimleri çerçevesinde “İş Sağlığı ve İş Güvenliği” konulu seminer düzenledi.


Çerler Köyü deve güreşlerine hazırlanıyor Güncel Çerler Köyü deve güreşlerine hazırlanıyor

Kaş ilçesine bağlı Çerler köyü 10 Şubat´ta yapılacak deve güreşlerine hazırlanıyor.


Antalya´nın rakısı Eylül´de piyasaya sunulacak Güncel Antalya´nın rakısı Eylül´de piyasaya sunulacak

Antalya Güçbirliği Holding (AGH) tarafından Antalya´da kurulacak tesislerde üretilecek başta rakı olmak üzere alkollü içkilerin eylül ayında piyasaya sunulacağı bildirildi.


Göynük´e derin deniz deşarj hattı Güncel Göynük´e derin deniz deşarj hattı

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, Göynük derin deniz deşarj hattının yapım sözleşmesinin mart ayı sonunda imzalanacağını bildirdi.


Manavgatspor´dan il desteği... Güncel Manavgatspor´dan il desteği...

Türkiye Voleybol Erkekler 1. Liginde mücadele eden Manavgatsporlu oyuncular cumartesi günü İstanbul´da oynanacak ve naklen yayınlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasına ellerinde ´Manavgat İl Olmalıdır´ yazan pankart ile çıkacak.


Kepez´de her öğrenciye bir kitap kampanyası... Güncel Kepez´de her öğrenciye bir kitap kampanyası...

Kepez Belediyesi, Türk ve dünya klasiklerinin yer aldığı 40 temel eserden oluşan 25 bin kitabı, beldedeki ilköğretim okullarına dağıtacak.


ANSİAD ödül töreni... Güncel ANSİAD ödül töreni...

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği´nin (ANSİAD) kuruluşunun 17. yıl dönümü balosu ve geleneksel ödül töreni yapıldı


Antalya´da ´Çiçek Gecesi´ Güncel Antalya´da ´Çiçek Gecesi´

Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliğinin düzenlediği ´´Çiçek Gecesi´´nde Muharrem Aksoy adlı birlik üyesi açık artırmayla ´´Çiçek Ağası´´ seçildi.


Alanya´da kahveye giden erkeklere takı yapma önerisi... Güncel Alanya´da kahveye giden erkeklere takı yapma önerisi...

Alanya´da takı yapıp satarak geçimini sağlayan Zafer Dicle Yazıbakan, kahveye giden erkeklere seslenerek, ´Kahvede vakit öldüreceğinize takı yapın. Hem stres atarsınız hemde aile bütçesine katkıda bulunursunuz´ dedi.


Alanya´da yoksula yardım rekoru kırıldı Güncel Alanya´da yoksula yardım rekoru kırıldı

Alanya Sosyal Yardımlaşma Derneği Vakfı Müdürü Çetin Geyik, ihtiyaç sahiplerine 2006´da 1 milyon 772 bin YTL yardım yapıldığını açıkladı.


Korkuteli´de yardıma muhtaç ailelere kömür yardımı... Güncel Korkuteli´de yardıma muhtaç ailelere kömür yardımı...

Korkuteli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, merkez ve köylerdeki dar gelirli aileye toplam 1050 adet gıda yardımının yanında ek olarak bin 750 ton kömür yardımı daha yapılacak.


Belediyeciler Korkuteli´de buluştu Güncel Belediyeciler Korkuteli´de buluştu

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Korkuteli Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ´Yerel Yönetimler Eğitim Semineri´ Antalya´nın Korkuteli ilçesinde gerçekleştirildi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Premier Business Coachin Yaşam Dostu Rezzan Özdemir, katılımcılara ´etkili iletişim ve beden dili´ eğitimi verdi.


Gönüllü çevreciler çöp sorununu çözecek Güncel Gönüllü çevreciler çöp sorununu çözecek

Manavgat Belediyesi, Ekim ayı meclis toplantısında aldığı Çevre ve temizlik gönüllüleri yönetmenliğini hayata geçiriyor. Belediye, çevre ve temizlik konularında gönüllü çalışacak vatandaşlara bilgilendirme toplantısı düzenledi.


Manavgat´ta şehir planlama bürosu açıldı Güncel Manavgat´ta şehir planlama bürosu açıldı

Manavgat şehir planlama bürosu Şehir Plancısı Pınar Yılmaz tarafından açıldı.


Alanya´da köylülerden taş ocağı eylemi... Güncel Alanya´da köylülerden taş ocağı eylemi...

Alanya İlçesi Elikesik Köyü´ne yapılacak ikinci taş ocağı, köy halkının tepkisine neden oldu. Eylem yapan köylüler, taş ocağı yapılırsa içme suyunun kirleneceğini ileri sürdü.


Minderde Kepez Belediyespor fırtınası... Güncel Minderde Kepez Belediyespor fırtınası...

Antalya Kepez Belediyespor Güreş Takımı, 15-16 yaş gurubu İl Birinciliği müsabakalarında minderde fırtına gibi esti. Grekoromende üç birincilik, iki ikincilik, bir de üçüncülük kazanan Kepez Belediyespor, serbest stilde de, bir altın, iki gümüş, iki de bronz madalya aldı.


2007 Antalya Bilardo Ferdi İl Şampiyonası sona erdi Güncel 2007 Antalya Bilardo Ferdi İl Şampiyonası sona erdi

Türkiye Bilardo Federasyonu´nun organizasyonuyla gerçekleştirilen 2007 Antalya Bilardo Ferdi İl Şampiyonası üç bant final maçlarının ardından gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi.


Sertifikalı bahçeye para desteği verilecek Güncel Sertifikalı bahçeye para desteği verilecek

Gazipaşa İlçe Tarım Müdürlüğü, bahçe kuracak çiftçilere dönüm başı 250 YTL destek verecek.


Gazipaşa´ya ekolojik park Güncel Gazipaşa´ya ekolojik park

Gazipaşa ilçesinde projesi tamamlanan ekolojik parkın yapımına başlandı. Parkın kıyı kenarına doğal taştan istinat duvarı yapılıyor. Üstgeçit projesi ise tamamlandı ve yapımı için hayırseverler aranıyor.


İl Genel MEclisi Kemal Sarıyıldırım, icraatlarını anlattı Güncel İl Genel MEclisi Kemal Sarıyıldırım, icraatlarını anlattı

Gazipaşa ilçesine bağlı köylerde hizmetler her geçen gün artıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Genel Meclis Üyesi Kemal Sarıyıldırım, ilçeye verilen hizmetlerle ilgili bilgi verdi.


Kırsal kalkınma destekleri toplantı ilgi görmedi Güncel Kırsal kalkınma destekleri toplantı ilgi görmedi

Gazipaşa ilçesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme programı kapsamında düzenlenen toplantı ilgi görmedi. Belediye Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen toplantıya sadece 15 kişi katıldı.


Ali Rıza Akıncı, ANSİAD´ın yeni başkanı oldu Güncel Ali Rıza Akıncı, ANSİAD´ın yeni başkanı oldu

Antalya Sanayici ve İş adamları Derneği (ANSİAD) yeni yönetim kurulunu oluşturdu. İstanbul Tarım´ın sahibi Ali Rıza Akıncı, ANSİAD´ın yeni başkanı seçildi.


Alanya´da 2 bin yabancı tapu için izin bekliyor Güncel Alanya´da 2 bin yabancı tapu için izin bekliyor

Alanya Emlak Komisyoncuları Derneği (ALEKOD) Başkanı Kerim Balıktay, emlak satışlarının önceki yıla göre yüzde 80 azaldığını kaydetti. Balıktay, şu anda 2 bin yabancının tapu almak için izin beklediğini açıkladı.


Doğan: “Kırsal kesimde turizmi geliştirmek için ´Turizm Köyü´ oluşturacağız” Güncel Doğan: “Kırsal kesimde turizmi geliştirmek için ´Turizm Köyü´ oluşturacağız”

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, ilçe merkezine yakın köyleri turizme açmak için düğmeye bastıklarını söyledi.


Dünyadaki su parklarına Türk damgası Güncel Dünyadaki su parklarına Türk damgası

Dünyadaki su parkları bir Türk firmasının imzasını taşıyor. Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri, başta Almanya, Rusya, Yunanistan, İtalya ve İspanya olmak üzere 50´ye yakın ülkeye su parkı ihraç ediyor. Dört kıtada şirketin imzasını taşıyan proje sayısı 700´den fazla.


Türkü gecesinde türkülerimizle hem hüzünlendik, hem de coştuk! Güncel Türkü gecesinde türkülerimizle hem hüzünlendik, hem de coştuk!

Büyükşehir Belediyesi Kültürel Hizmetler Daire Başkanlığı İsmail Baha Sürelsan Konservatuarının AKM Aspendos salonunda tertiplediği, sunuculuğunu Ayşe Devrim Dağ’ın yaptığı ve koro şefi Mustafa Akıl yönetiminde Türk Halk Müziği konseri tek kelimeyle harikaydı. İsmail BÖREKÇİ´nin haberi


Cimnastikçiler Akseki’de kamp ve gösteri yapacak Güncel Cimnastikçiler Akseki’de kamp ve gösteri yapacak

Muratpaşa Belediyespor’un şampiyon cimnastikçilerine Vali Alaaddin Yüksel, Gençlik ve Spor İl Müdürü, Akseki Kaymakamı, Akseki Belediye Başkanı Osman Sadık Çelikel, ve Akseki İçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz ile Eğitim Hayratı Derneği öncülük etti


Beykonak, kurulduğu alanı hayata geçiriyor Güncel Beykonak, kurulduğu alanı hayata geçiriyor

Kumluca İlçesi’ne bağlı, Beykonak Belediyesi, beldenin ilk kuruluş alanı olan Gaaz Mahallesi’ni yeniden hayata geçirmeye çalışıyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Bahçeşehir, eğitime yenilikler ekliyor Güncel Bahçeşehir, eğitime yenilikler ekliyor

Geçtiğimiz yıl eğitime açılan Bahçeşehir Eğitim Kurumları, eğitimde farklı yeniliklerin peşinde. Bu yıl öğrencilerine kayak kursuda veren Bahçeşehir Koleji, Saklıkenttek dokuz yıllığına 34 yatak kapasiteli Saklıhan oteli kiralayarak öğrencilerine yeni aktiviteler katmaya devam ediyor.


AYÇOV’da tiyatro günleri Güncel AYÇOV’da tiyatro günleri

Antalya Yetim ve Muhtaç Çocuklara Yardım Vakfı bünyesinde gösterime sunulan “Yavru Kimin” adlı çocuk oyunu, büyük ilgi görüyor. Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Kulübü oyuncularının sergilediği oyunda, ailesi tarafından terk edilen ‘karga’nın hikayesi anlatılıyor


Atıklar “Bebek” oldu Güncel Atıklar “Bebek” oldu

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i “Geri Dönüşüm Projesi” dersi verdiği TED Koleji öğrencileri sürpriz yaptı


Uyuşturucudan uzak durun Güncel Uyuşturucudan uzak durun

Muratpaşa Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü “Güller Solmasın Analar Ağlamasın” projesi kapsamında ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik uyuşturucu semineri düzenlendi


Eczacılar doktor istiyor Güncel Eczacılar doktor istiyor

Antalya Eczacılar Odası Demre Temsilcisi Durukan Avcı, Demre Devlet Hastanesi´nde doktor sıkıntısı yaşandığını kaydetti.


Zorunlu din derslerini şikayet ettiler Güncel Zorunlu din derslerini şikayet ettiler

Antalya´da bir aile, zorunlu din derslerinin okullardan kaldırılması isteğiyle Antalya Valiliği´ne başvurdu.


Kemer Kındılçeşme Plajı´nda eski tekne sorun oldu Güncel Kemer Kındılçeşme Plajı´nda eski tekne sorun oldu

Bakım ve onarım amacıyla Kemer Kındılçeşme plajında bekletilen teknenin yürüyüşü engellediği ve görüntü kirliliği yarattığını belirten vatandaşlar, teknenin buradan kaldırılmasını istediler.


ALTSO eğitim programını açıkladı Güncel ALTSO eğitim programını açıkladı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından ocak, şubat ve mart aylarında düzenlenecek kişisel gelişim eğitimlerinin programı açıklandı.


Gazipaşa çiftçisi konferansa ilgi göstermedi Güncel Gazipaşa çiftçisi konferansa ilgi göstermedi

Gazipaşa ilçesinde Kapsam Danışmanlık firması tarafından çiftçilere yönelik konferansa, Gazipaşalı çiftçiler ilgi göstermedi.


Sorgun ormanındaki golf alanı tahsisi... Güncel Sorgun ormanındaki golf alanı tahsisi...

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Antalya Manavgat Titreyengöl mevkiindeki alanda (Sorgun Ormanı) iki golf alanı kullanım kararına ilişkin Çevre Düzeni Planı Değişikliğinin yürütmesinin durdurulmasına yapılan itirazı reddetti.


ANFAD Başkanlığı´na Canan Özal seçildi Güncel ANFAD Başkanlığı´na Canan Özal seçildi

Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (ANFAD) Başkanlığı´na Canan Özal seçildi.


Demre çayı kurudu Güncel Demre çayı kurudu

Demre ilçesinde kışın akan ve seralarda sulama amaçlı kullanılan çay kurudu.


Zabıtadan seyyar  satıcı ve dilenci denetimi Güncel Zabıtadan seyyar satıcı ve dilenci denetimi

Kumluca ilçesinde pazar yerinde denetim yapan zabıta ekipleri ile seyyar satıcılar arasında arbede çıktı. Arbede sonrası 3 seyyar satıcı gözaltına alınırken, belediyenin 2 görevlisi darp edildiklerini gerekçesiyle şikayetçi oldu.


Manavgat Lisesi´nde internet salonu açıldı Güncel Manavgat Lisesi´nde internet salonu açıldı

Manavgat Lisesi Müdürü Mehmet Salar yaptığı açıklamada, öğrencilerin okul dışında, internet salonlarında zararlı sitelere girmelerini önlemek ve okuldaki bilgisayarların daha etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla okulda internet salonu açtıklarını bildirdi.


Kepez Belediyesi´nde 3 bin kişi verem taramasından geçirildi Güncel Kepez Belediyesi´nde 3 bin kişi verem taramasından geçirildi

Antalya Kepez Belediyesi´nin, Antalya Verem Savaş Derneği´nin desteği ile gerçekleştirdiği verem taramasına 3 bin kişi katıldı. Katılanların röntgen filmlerinde yapılan incelemede 24 kişide verem şüphesi belirlendi.


Kent merkezinde trafik yeniden düzenlendi Güncel Kent merkezinde trafik yeniden düzenlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya başlanacak olan ´Cumhuriyet Meydanı Yayalaştırma Projesi´ kapsamında ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan yağmur suyu drenaj çalışması nedeniyle kent merkezinde trafik akışı yeniden düzenlendi.


Tramvaya eleştiri sürüyor Güncel Tramvaya eleştiri sürüyor

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Karaman, ulaşım master planı ve hafif raylı sistem hakkındaki bilgilendirmelerine devam ediyor.


Bayilik sözüyle dolandırıcılık iddiası... Güncel Bayilik sözüyle dolandırıcılık iddiası...

Antalya´da sahte kimlik kullandığı ve çalıştığı cep telefonu şirketinin bayiliğini vereceklerini söyleyerek 45 bin YTL aldığı 5 kişiyi dolandırdığı iddia edilen zanlı, yakalandı.


AÜ İletişim Fakültesi´nin başarısı... Güncel AÜ İletişim Fakültesi´nin başarısı...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi öğrencileri, Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması´nda dört ödül kazandı.


Sahte asistan yaşlı hastayı dolandırdı Güncel Sahte asistan yaşlı hastayı dolandırdı

Antalya Devlet Hastanesinde tedavi sırası bekleyen 75 yaşındaki hastaya kendisini doktor asistanı olarak tanıtıp, tahlillerin bedeli olduğunu söyleyerek yaşlı kadının 150 YTL´sini dolandırdığı bildirilen zanlı, yakalandı.


Görgülü: ´Türk turizmi en kötü durumda bile 2006´dan daha kötü olamaz´ Güncel Görgülü: ´Türk turizmi en kötü durumda bile 2006´dan daha kötü olamaz´

Kayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, bu turizm sezonunun iyi geçeceğini belirterek, ´´Türk turizmi en kötü durumda bile 2006´dan daha kötü olamaz´´ dedi.


Akseki´deki Ahmet Hamdi İlköğretim Okulu´nun kütüphanesi açıldı. Güncel Akseki´deki Ahmet Hamdi İlköğretim Okulu´nun kütüphanesi açıldı.

Açılış törenine, Akseki Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Akseki Belediye Başkanı Osman Salih Çelikel, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yılmaz ile öğrenciler katıldı.


Yeni Burdur Gençlikspor´da motivasyon yemeği... Güncel Yeni Burdur Gençlikspor´da motivasyon yemeği...

Üçüncü Futbol Ligi 3. Grup takımlarından Yeni Burdur Gençlikspor´un oyuncuları ve yönetimi, Antalya´da düzenlenen kuzu çevirme partisinde biraraya geldi.


Avrupa Briç Şampiyonası Antalya´da yapılacak Güncel Avrupa Briç Şampiyonası Antalya´da yapılacak

Avrupa Briç Şampiyonası, 15-30 Haziran tarihleri arasında Antalya´da yapılacak. Briç Federasyonu´ndan yapılan yazılı açıklamada, dünyanın en prestijli organizasyonlardan olan Avrupa Açık Briç Şampiyonaları´nın üçüncüsünün 15-30 Haziran tarihleri arasında Türkiye´de yapılacağı bildirildi.


İl Özel İdaresi´nden engellilere spor malzemesi desteği Güncel İl Özel İdaresi´nden engellilere spor malzemesi desteği

Antalya İl Özel İdaresince, Akdeniz Zihinsel ve Hareket Engelli Bireyleri Destekleme Derneği tarafından kurulan ´Engelliler Köyü´nde gençlere spor malzemesi desteğinde bulunuldu.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 - 708 - 709 - 710 - 711 - 712 - 713 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 71289 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...