Cuma, 18 Ekim 2019
Otelcinin derdi bitmiyor Güncel Otelcinin derdi bitmiyor

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Turistik Otelciler Birliği (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Müfit Kaptanoğlu, Alanya´daki otelcilerin, acentelerden 120 milyon avro alacağı bulunduğunu, ancak acentelerin bu paraları ödemeye yanaşmadığını söyledi.


Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü 2006 yılı içinde çiftçilere 7 bin 600 adet fidan dağıttı Güncel Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü 2006 yılı içinde çiftçilere 7 bin 600 adet fidan dağıttı

Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından çiftçilere 7 bin 600 fidan dağıtıldı. İlçe Tarım Müdürü Umut Olgun, hedeflerinin Alanya´daki meyve çeşitlerini arttırmak olduğunu kaydetti.


Alanya´da aynı cadde üzerinde bulunan 15 dükkan kepenk kapattı Güncel Alanya´da aynı cadde üzerinde bulunan 15 dükkan kepenk kapattı

Alanya ilçesinde aynı cadde üzerinde bulunan 15 dükkan kepenk kapattı. Hayate Hanım Caddesi´nde bulunan 15 iş yerinin yüksek kiralar ve sezonun kötü geçmesinden dolayı boşalttıkları öğrenildi.


Bayramda Antalya´da 150 bin yatak dolacak Güncel Bayramda Antalya´da 150 bin yatak dolacak

Akdeniz Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, yaklaşan yıl başı ve kurban bayramında, Antalya´daki otellerde 150 bin yatağın dolacağını söyledi.


Kumluca´da köprü yaptırma yararına deve güreşi düzenlendi Güncel Kumluca´da köprü yaptırma yararına deve güreşi düzenlendi

Kumluca İlçesi´nde, Demre Çayı üzerine köprü yapımına katkı sağlamak amacıyla deve güreşleri düzenlendi. Güreşler sırasında 2 devenin seyircilere doğru yönelmesi kısa süreli paniğe neden oldu.


Tarihi camide restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı Güncel Tarihi camide restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı

Korkuteli ilçesinde, tarihi cami ve külliyesinde başlatılan restorasyon çalışmasında sona gelindiği bildirildi.


Korkuteli Kaymakamlığı´ndan yardımlar devam ediyor Güncel Korkuteli Kaymakamlığı´ndan yardımlar devam ediyor

Korkuteli Kaymakamlığı kış sezonunda yardıma muhtaç ailelere yakacak yardımı dağıtmaya devam ediyor.


Korkuteli´ne animasyonlu sinyalizasyon sistemi Güncel Korkuteli´ne animasyonlu sinyalizasyon sistemi

Korkuteli Belediyesi tarafından, Havuzlu Kavşağına sinyalizasyon sistemi kuruldu.


Kaymakam Gültekin, kum ocaklarında incelemelerde bulundu Güncel Kaymakam Gültekin, kum ocaklarında incelemelerde bulundu

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Antalya İl Genel Meclisi´nden bir heyet ile ilçede bulunan kum ve çakıl ocaklarında incelemelerde bulundu.


Alanya Gazeteciler Cemiyeti 9´uncu Olağan Genel Kurulu Güncel Alanya Gazeteciler Cemiyeti 9´uncu Olağan Genel Kurulu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti´nin (AGC) 9´uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı, gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen seçim sonunda Yeni Alanya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Mehmet Ali Dim, görevi Başkan Necati Masatlı´dan devraldı.


Antalya´da ´çınar´ operasyonu Güncel Antalya´da ´çınar´ operasyonu

Antalya´da birçok ev ve işyerinden çaldıkları malları sattığı öne sürülen 8 kişi, düzenlenen operasyonla yakalandı.


Bem-Bir-Sen üyeleri Antalya´da biraraya geldi Güncel Bem-Bir-Sen üyeleri Antalya´da biraraya geldi

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’nın (Bem-Bir-Sen) 2006-2007 Bölge Teşkilat Çalışmaları ve Eğitim Semineri Antalya’da başladı.


Manavgat´ta ücretsiz Almanca kursuna büyük ilgi Güncel Manavgat´ta ücretsiz Almanca kursuna büyük ilgi

Manavgat İlçesi´ne bağlı Kızılot Beldesi´nde açılan ücretsiz Almanca kursu büyük ilgi gördü.


Turkcell Süper Lig takımlarının kamp tercihi Antalya Güncel Turkcell Süper Lig takımlarının kamp tercihi Antalya

Turkcell Süper Ligi ekipleri´nden Bursaspor dışındaki 17 takım, devre arası kampını Antalya´da yapacak.


Kumluca’da şehirleşme Tam Gaz Güncel Kumluca’da şehirleşme Tam Gaz

Kumluca İlçe merkezinde yapılan çalışmalarla, mahallelerde yürütülen kaldırım yapımı ve parke yol onarım faaliyetleri, İlçenin şehirleşmede aldığı yolun göstergesi oldu. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Tarımda sanayileşme şart Güncel Tarımda sanayileşme şart

Kumluca Belediyesi Toplantı Salonunda Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Proğramı çerçevesinde düzenlenen toplantıda Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin; “ Tarımda sanayileşme şart” dedi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Mehmet Akif Ersoy anıldı Güncel Mehmet Akif Ersoy anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Köleoğlu, Türk milletinin milli ruhunun uyanmasında, Mehmet Akif Ersoy´un, vatan ve bayrak aşkıyla kaleme aldığı şiirlerinin büyük etkisi olduğunu belirtti.


Turizmde Kurban Bayramı ve Yılbaşı beklentisi... Güncel Turizmde Kurban Bayramı ve Yılbaşı beklentisi...

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Kurban Bayramı ve yılbaşı nedeniyle Antalya´da açık olan tesislerin büyük bir bölümünün dolmasını beklediklerini söyledi.


Orman yangını uyarısı... Güncel Orman yangını uyarısı...

Gazipaşa ilçesi Orman İşletme Müdürü Mustafa Songür, ilçeye iki aydır yağmur yağmadığını, bu nedenle ilçede orman yangını riski bulunduğunu bildirdi.


´İlk Haçlı Seferi ve Dinler Çatışması´ Güncel ´İlk Haçlı Seferi ve Dinler Çatışması´

Fransız Ulusal Meclisinin sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan kararının ardından Türk vatandaşlığına geçme başvurusu yapan ve ´´Atakan Türk´´ adını almak isteyen Fransız tarihçi Jean Michel Thibaux, ´´Yaptığım araştırmalarda şu ana kadar Ermeni soykırımı olduğunu gösteren hiçbir belge bulamadım. Ne Rus arşivlerinde ne Türk arşivlerinde ne Ermeni ne de Fransa´daki Ermenilerin arşivinde böyle bir olayın olduğunu gösteren belge bulunmuyor´´ dedi.


150´nci yıla 150 mektup... Güncel 150´nci yıla 150 mektup...

Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde Ali İhsan Barut İlköğretim Okulundaki 150 öğrenci, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün 2031 yılındaki 150´nci doğum yılı kutlamaları sırasında kendilerine ulaştırılmak üzere 150 mektup yazdı.


Terminalde sıkı denetim Güncel Terminalde sıkı denetim

ALANYA şehirler arası otobüs terminalinde otobüs firmalarının ikramları olan gıda maddeleri ve sular denetimden geçirildi.


Usta, mermerin altında kaldı Güncel Usta, mermerin altında kaldı

KONAKLI´DA inşaatta çalışan mermer ustası vinçten düşen bir mermer blokunun altında kalarak yaşamını yitirdi.


Gazipaşa yatırımları yerinde incelendi Güncel Gazipaşa yatırımları yerinde incelendi

Antalya İl Genel Meclisi üyeleri, Gazipaşa ilçesindeki KÖYDES ve il özel idaresi destekli yatırımları incelediler.


Sanatçı, otel ve tatil köyleri takipte... Güncel Sanatçı, otel ve tatil köyleri takipte...

Maliye Bakanlığı, Kurban Bayramı ve yılbaşı gecesi Antalya´da sahneye çıkacak sanatçılar ile ligin ikinci yarısına hazırlanan futbol takımlarının konakladığı otel, tatil köyleri ve diğer tesisleri takibe aldı.


Ev kadınlarına çini merkezi açıldı Güncel Ev kadınlarına çini merkezi açıldı

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde belediye, beldedeki işsiz kadınların iş sahibi olması ve aile bütçesine katkı sağlaması amacıyla çini merkezi açtı.


Alanya Adliyesi´ndeki bütün hizmetler internet ortamına taşındı Güncel Alanya Adliyesi´ndeki bütün hizmetler internet ortamına taşındı

Alanya ilçesi adliyesindeki bütün hizmetler internet ortamına taşındı. Alanya Adliyesi´nde yürütülen hizmetleri kolaylaştırmak, bilgiye ulaşımı hızlandırmak amacıyla tasarlanan ´www.alanya.adalet.gov.tr´ sitesi hizmete girdi.


´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´ adlı yarışmaya, Alanya´dan 2 kadın çiftçi katılacak Güncel ´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´ adlı yarışmaya, Alanya´dan 2 kadın çiftçi katılacak

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından her yıl ülke genelinde düzenlenen ´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´ adlı yarışmaya, Antalya´nın Alanya ilçesinden 2 kadın çiftçi katılacak. Yarışma 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde Antalya´da düzenlenecek. Yarışmaya katılacak olan Alanyalı kadın çiftçiler elemeler sonunda belli olacak.


´AB, Türkiye´yi üye yapmamak için bahaneler üretiyor´ Güncel ´AB, Türkiye´yi üye yapmamak için bahaneler üretiyor´

Ermeni soykırımı tasarısının Fransa Parlamentosu´ndan geçmesini protesto ederek Türk vatandaşı olmak isteyen Jean Michel Thibaux, AB´nin Türkiye tavrını da eleştirdi.


SSK´lı hastalara kapıları kapatan rektörü, devletin zirvesine şikayet etti Güncel SSK´lı hastalara kapıları kapatan rektörü, devletin zirvesine şikayet etti

Antalya Büyükşehir ve Kepez meclis üyesi İsmail Erten, Akdeniz Üniversitesi´nin alacaklarını gerekçe göstererek SSK sevkli hastalara hizmet vermeyi durdurmasını Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´a şikayet etti.


Tarımsal alanlara yönelik bilimsel araştırma Güncel Tarımsal alanlara yönelik bilimsel araştırma

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi arasında tarım alanlarının belirlenmesi, sınıflandırılması ve tarımsal planlama önerilerini kapsayan ekolojik araştırma protokolü imzalandı. Protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Akaydın arasında gerçekleşti.


Anavatan Gündoğmuş İlçe Başkanlığı´na İbrahim Yüksel yeniden seçildi Güncel Anavatan Gündoğmuş İlçe Başkanlığı´na İbrahim Yüksel yeniden seçildi

Anavatan Partisi Gündoğmuş ilçe başkanlığına İbrahim Yüksel yeniden seçildi.


Tapu memuru rüşvet alırken yakalandı Güncel Tapu memuru rüşvet alırken yakalandı

Manavgat ilçesindeki tapu sicil müdürlüğünde görevli bir memur rüşvet alırken yakalandı.


Çiftçiye tarım sigortası anlatıldı Güncel Çiftçiye tarım sigortası anlatıldı

Korkuteli Tarım İlçe Müdürlüğü, tarım sigortalarının tanıtımı, elma içi kurdu ve kırsal kalkınmaya destek konularını anlatmak için bir toplantı düzenledi. Toplantıda devlet destekli tarım sigortası tanıtılırken, çiftçiden ürününü mutlaka sigortalattırması istendi.


Korkuteli´de polis vatandaş işbirliği Güncel Korkuteli´de polis vatandaş işbirliği

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından Korkuteli´nde başlatılan ´Polis vatandaş el ele Korkuteli´nde daha huzurlu günlere projesi´ ilçeye bağlı Kargalık Köyünde anlatıldı.


Side-Tuder 12 fuara katılacak Güncel Side-Tuder 12 fuara katılacak

Side Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (SİDE- TUDER), bölgenin yurt dışında tanıtımı için Ocak ayı ile Nisan ayı arasında 12 uluslar arası fuara katılacak.


Lions Kulübü´nden okula bilgisayar... Güncel Lions Kulübü´nden okula bilgisayar...

Manavgat İlçesi Lions Kulübü 2006-2007 eğitim-öğretim yılında açılan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) İlköğretim Okulu´na bilgisayar laboratuarı kurdu.


Üreticiler bilgilendirildi Güncel Üreticiler bilgilendirildi

Finike´de üreticilere Tarım Sigortaları ve Kırsal Kalkınma Yatırım Projeleri hakkında bilgi verildi.


Akdenizli narenciye üreticilerine Türk başkan... Güncel Akdenizli narenciye üreticilerine Türk başkan...

Akdeniz Narenciye İrtibat Komitesi (CLAM) Dönem Başkanlığına, Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz getirildi.


Antalya´da kalitesiz kömür tartışmaları Güncel Antalya´da kalitesiz kömür tartışmaları

Antalya´da, muhtarlıklar aracılığıyla fakir vatandaşlara kömür dağıtımlarında usulsüzlük yapıldığı şeklindeki iddialar üzerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bir açıklama yapıldı.


Antalya Limanı´nda yatırımlar Güncel Antalya Limanı´nda yatırımlar

Antalya Limanına gelecek yıl 10 milyon dolarlık yatırım yapılacağı bildirildi.


Kestel´e yağmur suyu drenaj hattı Güncel Kestel´e yağmur suyu drenaj hattı

Alanya´nın Kestel beldesinde, Yağmur Suyu Drenaj Hattı ve Kanalizasyon Projesi´nin ihalesi gerçekleştirildi.


´Hazır kıyma satışı durdurulsun, insan sağlığıyla oynanmasın´ Güncel ´Hazır kıyma satışı durdurulsun, insan sağlığıyla oynanmasın´

Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, hazır kıyma satışının bir an önce durdurulmasını istedi.


Hayvan pazarlarının ihtiyaçları karşılanıyor Güncel Hayvan pazarlarının ihtiyaçları karşılanıyor

Kepez Belediyesi, olumsuz bir durum yaşanmaması için 5 noktada belirlediği kurbanlık hayvanların satış yerlerinin ilaçlanmasını yapıyor, günlük ihtiyaçlarını karşılıyor.


Kimsesiz çocuklara AB yemeği Güncel Kimsesiz çocuklara AB yemeği

Kepez Belediyesi ile Kepez Deniz Yıldızı Derneği’nin ortak çalışması olan “Karagöz Avrupa” projesi kapsamında, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan çocuklara AB’yi tanıtmak amacıyla yemek verildi.


PTS Worldwide Express ve PTT, Antalya’yı dünyaya taşıyor Güncel PTS Worldwide Express ve PTT, Antalya’yı dünyaya taşıyor

PTT ve PTS Worldwide Express Türkiye’de ilk kez paket taşımacılığı alanında, örnek bir kamu-özel sektör işbirliği gerçekleştiriyor.


Başkan Şeker´e anlamlı ödül Güncel Başkan Şeker´e anlamlı ödül

2006 UIM Uluslararası Petrol Ofisi Offshore Şampiyonasında, Kemer ayağında sponsorluk yapan Kemer Belediyesine, İstanbul Kanlıca Körfez Restaurantta sezon sonu nedeniyle düzenlenen bir yemekte plaket verildi.


Balkan Şampiyonu’nu Cumhurbaşkanı kutladı Güncel Balkan Şampiyonu’nu Cumhurbaşkanı kutladı

Muratpaşa Belediyespor’un Milli Cimnastikçisi Pınar Akılveren’in Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından organize edilen Balkan Gençler Artistik ve Ritmik Cimnastik Şampiyonası’nda Balkan şampiyonu olmasının yankıları sürüyor.


Toplum destekli polislik hizmetleri... Güncel Toplum destekli polislik hizmetleri...

Antalya Emniyet Müdürlüğü´nce uygulanan Toplum Destekli Polislik Hizmetleri, düzenlenen panelle Konyaaltı bölgesindeki vatandaşlara tanıtıldı.


Özerspor gerçeği Güncel Özerspor gerçeği

Geçtiğimiz sezon kurulan ve ilk yılında Minikler Ligi’nde mücadele eden Özerspor, profesyonel bir kulüp olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.


Öğrenci velilerine ergenlik dersi Güncel Öğrenci velilerine ergenlik dersi

Finike Canan Yavuz Gürkan Kız Meslek ve Anadolu Meslek lisesi öğrenci velilerine Rehber öğretmen Melek Özbay tarafından öğrencilerin davranışları, yaklaşımları, çalışma programları ve okulda nasıl davranılması gerektiği konuları ergenlik dersi verildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Muratpaşa’dan görüntü kirliliği ile mücadele Güncel Muratpaşa’dan görüntü kirliliği ile mücadele

Muratpaşa Belediyesi, görüntü ve çevre kirliliğine yol açılmasına izin vermiyor. Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine, Çağlayan Mahallesi Yalı Caddesi ile 2014 Sokağı’nın kesişiminde bulunan hurda ve kağıt dolu naylon evler, Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından boşaltılarak temizlendi.


Kumluca’da sinyalizasyon çalışması Güncel Kumluca’da sinyalizasyon çalışması

Kumluca’da hal trafiğinin yoğun olduğu ve Devlet hastanesiyle kesişen Kasapçayırı Mahallesi’nde yokluğu büyük ölçüde hissedilen sinyalizasyon çalışması tamamlandı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


2007 yılına minibüsçüler iddialı giriyor; “Antalya’ya değil, Türkiye’ye örnek olacağ Güncel 2007 yılına minibüsçüler iddialı giriyor; “Antalya’ya değil, Türkiye’ye örnek olacağ

Antalya Minibüsçüler Odası tarafından düzenlenen iki günlük eğitim seminerine katılan İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, minibüsçü esnafından 2007 yılında kurallara uyacaklarını ve hizmetin kalitesini arttıracaklarına dair söz aldı.


Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural: ´Öncelikle bir yabancı santrfor alacağız´ Güncel Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural: ´Öncelikle bir yabancı santrfor alacağız´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, öncelikle yabancı bir santrfor alacaklarını söyledi. Yılmaz Vural yaptığı açıklamada, yardımcılarının aylardır Türkiye ve Avrupa´daki bir çok karşılaşmayı izlediğini ve beğendiği oyuncuları belirlediklerini kaydederek, beğendikleri futbolcularla görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.


Alanya Şoförler Odası´ndan eğitim yardımı... Güncel Alanya Şoförler Odası´ndan eğitim yardımı...

Alanya Şoförler Odası, üyelerinin üniversite eğitimi alan çocuklarına 120 bin YTL yardım yapacak.


Antalya´da gıda denetimleri Güncel Antalya´da gıda denetimleri

Antalya´da vatandaşların ve turistlerin daha sağlıklı ve hijyen koşullarında gıda tüketimini sağlamak amacıyla, bu yıl kasım ayına kadar gıda üretimi, satış ve toplu tüketim yapılan 8 bin 384 iş yerinin denetlendiği bildirildi.


Hayvanat bahçesinin yeni konukları Güncel Hayvanat bahçesinin yeni konukları

Antalya Hayvanat Bahçesine iki puma getirildiği bildirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, hayvanat bahçesinin her geçen gün daha da büyüdüğü ve hayvan türlerinin arttığı belirtildi.


Çocuk istismarına valilik el koydu Güncel Çocuk istismarına valilik el koydu

Antalya´nın Kemer ilçesinde küçük çocukların katıldığı güzellik yarışmasında çocuklara dansöz kıyafeti giydirilmesi kamuoyunun tepkisine neden olurken, Antalya Valiliği olaya el koydu.


Hava kirliliğine sıkı önlem geliyor Güncel Hava kirliliğine sıkı önlem geliyor

Antalya´da yaşanan hava kirliliği ile mücadele için etkin tedbirler alınacak.


Balıkçı barınağından 65 ton kum çıkarıldı Güncel Balıkçı barınağından 65 ton kum çıkarıldı

Alanya ilçesindeki balıkçı barınağını 2 yıllığına devralan belediye, altyapı çalışmalarını sürdürüyor.


Parlakyüksel: ´Narenciye üreticisinin sıkıntısı Alanya´ya kurulacak ´Meyve Suyu Fabrikası Güncel Parlakyüksel: ´Narenciye üreticisinin sıkıntısı Alanya´ya kurulacak ´Meyve Suyu Fabrikası

Alanya ilçesi Toptancı Hali Müdürü Halit Parlayüksel, masrafını bile karşılayamayan narenciye üreticisinin sıkıntısının ilçeye açılacak olan meyve suyu fabrikası ile son bulabileceğini söyledi.


Yasal izni olmayan güvenlikçileri çalıştıran okullara ceza gelecek Güncel Yasal izni olmayan güvenlikçileri çalıştıran okullara ceza gelecek

Son zamanlarda okullarda güvenlik zafiyetinden kaynaklanan terör, uyuşturucu, yaralanma ve ölümler ile ilgili meydana gelen olayların artması, öğrenci veli ve öğretmenleri tedirgin etmeye başladı.


Kepez´deki eskiyen parklar yenilenerek halkın kullanımına açılıyor Güncel Kepez´deki eskiyen parklar yenilenerek halkın kullanımına açılıyor

Kepez Belediyesi, yeni parklarla beldedeki yeşil alan miktarını artırırken, kullanımda olan ve eskiyen parkları da, yenileyerek halkın kullanımına açıyor.


Alanya´da sıradışı eğitim Güncel Alanya´da sıradışı eğitim

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde öğretmenlik yapan Muharrem Demiröz, öğrencilerinin bilgiye dayalı eğitim alması amacıyla sıra dışı bir eğitim veriyor.


Antalya Futbol Hoşgörü Paylaşma ve İletişim Derneği´nden Öner´e teşekkür plaketi Güncel Antalya Futbol Hoşgörü Paylaşma ve İletişim Derneği´nden Öner´e teşekkür plaketi

Antalya Futbol Hoşgörü Paylaşma ve İletişim Derneği, Türk sporuna yaptığı katkılardan dolayı Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner’e, teşekkür plaketi sundu.


Karaman: ´Hava kirliliğinin sorumluları, kente kalitesiz kömür getirenlerdir´ Güncel Karaman: ´Hava kirliliğinin sorumluları, kente kalitesiz kömür getirenlerdir´

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Mustafa Karaman, kentte hava kirliliğinin artmasının sorumlularının kalitesiz kömür getirenler olduğunu belirterek, kirliliğe karşı yetkililerin üzerine düşeni yapmadığını iddia etti.


Antalyaspor, Antalya Cup´un yüzde 50 kar ortağı oldu Güncel Antalyaspor, Antalya Cup´un yüzde 50 kar ortağı oldu

Antalya´da 9-12 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Antalya Cup 2007´ye Fenerbahçe, Dinamo Mins, ADO Den Haag ve FC Energie Cottbus olmak üzere 4 takımın katılacağı açıklandı.


Gazipaşa polisi ceza yağdırdı Güncel Gazipaşa polisi ceza yağdırdı

Gazipaşa Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı trafik ekipleri, trafikte meydana gelebilecek olası aksaklıkların önüne geçebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.


Antalyaspor ara transfer döneminde 2 oyuncu alacak Güncel Antalyaspor ara transfer döneminde 2 oyuncu alacak

Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Antalyaspor´un devre arası yapacağı transfer sayısının 2 oyuncuyla sınırlı kalacağını söyledi.


Kaleiçi´nde tek kişilik zincirli protesto Güncel Kaleiçi´nde tek kişilik zincirli protesto

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin turizm bölgesi Kaleiçi´ne araç girişlerini ücretli yapmasına tepki gösteren bir esnaf, kendisini turnikenin yanındaki fiyat tabelasına zincirlemeye çalışarak uygulamayı protesto etti.


MHP’li Sağır’dan Türel ve AKP’yeyaylım ateş Güncel MHP’li Sağır’dan Türel ve AKP’yeyaylım ateş

MHP İl Başkanı Sağır, AKP’nin oy uğruna yandaşlarına kömür dağıttığını belirterek bu kömürlerin hava kirliliğine neden olduğunu söyledi.


Finike´de kurban kesim elemanı yetişiyor Güncel Finike´de kurban kesim elemanı yetişiyor

Finike Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan Kurban kesim elemanı yetiştirme kursu uygulamalı olarak Yeni Mahalle öğrenci yurdunda başladı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


d’Est’den bayanlara özel Güncel d’Est’den bayanlara özel

Yüzyıllar içerisinde uygarlığın gelişmesi ile birlikte estetik sanatında da ilerlemeler olmuş, bu gelişim son 25 yıl içinde çok daha hızlanmıştır. Basın yayın organlarının topluma ulaşım hızı sayesinde yeni keşif ve gelişmeler bireylere anında ulaşmaktadır. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Muratpaşalı kursiyerlerden Başkan Evcilmen’e teşekkür Güncel Muratpaşalı kursiyerlerden Başkan Evcilmen’e teşekkür

Değirmenönü Kurs Merkezi’nde düzenlenen el nakışı kurslarına katılan bayanlar, kendilerine böyle bir olanak sağlandığı için Başkan Evcilmen’e teşekkür etti.


Öğrencilerden PİO’ya ziyaret Güncel Öğrencilerden PİO’ya ziyaret

Mimar Sinan İlköğretim okulu 8 C sınıfı öğrencileri, Ziya Gökalp İlköğretim okulu PİO’yu ziyaret ettiler. Öğrenci velileri ile birlikte yaptıkları ziyarette pansiyonda kalan öğrenciler ve nöbetçi öğretmenler tarafından karşılandı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


CHP kadın kollarından toplantı Güncel CHP kadın kollarından toplantı

CHP Kumluca ilçe teşkilatı kadın kolları parti binasında Türkiye genelinde eş zamanlı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Melli; “Stad, ranta bahane oldu” Güncel Melli; “Stad, ranta bahane oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ömer Melli, sözde 30 bin kişilik stad adı altında 100.Yıl Spor Kompleksi’nin ranta kurban edildiğini söyledi.


Başkan Tolunay’dan ziyaretler Güncel Başkan Tolunay’dan ziyaretler

AESOB Başkanı Orhan Tolunay, göreve yeni atanan Vali Yardımcıları, TEKEL Başmüdürü ve Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, “Hayırlı olsun” temennisinde bulundu.


Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Yılmaz: ´Futbolculara toplam 750 bin YTL ödeme yapıldı´ Güncel Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Yılmaz: ´Futbolculara toplam 750 bin YTL ödeme yapıldı´

Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Abdurrahman Yılmaz, futbolculara bugün toplam 750 bin YTL ödeme yapıldığını söyledi.


Türkiye´de acil çağrılar tek çatı altında toplanıyor Güncel Türkiye´de acil çağrılar tek çatı altında toplanıyor

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya Valiliği bünyesindeki 112 Çağrı Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.


Kumluca’da İnsan Hakları Haftası Güncel Kumluca’da İnsan Hakları Haftası

Kumluca’da, İnsan Hakları Haftası nedeniyle Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Anadolu Lisesi’nde düzenlenen bir toplantıya katıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Taş: ´Yaptıklarımız millet nezdinde takdir toplamaktadır´ Güncel Taş: ´Yaptıklarımız millet nezdinde takdir toplamaktadır´

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, yaptıkları çalışmaların millet nezdinde takdir topladığını belirterek, ´´Milletimiz için hizmet sevdamızdan ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz´´ dedi.


Okul kantinlerinde hazır döner ve köfte satışına izin verilmedi Güncel Okul kantinlerinde hazır döner ve köfte satışına izin verilmedi

Antalya Gıda Güvenliği Eylem Kurulu, okul kantinlerinde, markalı hazır döner ve benzeri et ürünlerinin satışına izin vermedi.


Mantar yetiştiricilerinin sorunları masaya yatırıldı Güncel Mantar yetiştiricilerinin sorunları masaya yatırıldı

Mantar üreticileri, sektörde yaşanan problemleri dile getirmek ve çözüm bulmak amacıyla Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İlhami kaplan ve Akdeniz Kültür Mantar Yetiştiricileri Dernek Başkanı Mehmet Tuncer başkanlığında toplandı.


Antalya limanındaki hizmetler... Güncel Antalya limanındaki hizmetler...

Antalya Limanının yeni ortaklarından Antmarin, rekabet dengelerini bozmamak ve etik değerleri korumak amacıyla, limandaki gemi acenteciliği hizmetlerini durdurdu.


Bayram tatili ve yılbaşı, otelleri doldurdu Güncel Bayram tatili ve yılbaşı, otelleri doldurdu

Bayram tatili ve yılbaşında, Antalya´daki otellerde birçok ünlü sanatçı sahne alacak.


Ormanlara fonksiyonel planlama... Güncel Ormanlara fonksiyonel planlama...

Antalya Orman Bölge Müdürü Ahmet Gedikağaoğlu, bölge müdürlüğüne bağlı ormanların planlamasının 10 yıl içinde tamamlanacağını bildirdi.


Kışın gecikince trikocular sezon girmeden indirim kampanyaları başlattı Güncel Kışın gecikince trikocular sezon girmeden indirim kampanyaları başlattı

Küresel ısınmaya bağlı olarak havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi trikocuları endişelendiriyor. Havaların sıcak gitmesiyle kışlık alışverişin ertelenmesi triko sektöründe durgunluğa neden oluyor.


MÜSİAD´a göre, mevcut inşaat anlayışı Antalya´ya zarar veriyor Güncel MÜSİAD´a göre, mevcut inşaat anlayışı Antalya´ya zarar veriyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı İbrahim İşlek, Antalya´nın konut inşaatlarında sıkıntı yaşandığını söyledi.


Ali Burgul görevinden ayrıldı Güncel Ali Burgul görevinden ayrıldı

Antalya Büşükşehir Belediyesi Menajeri Cengiz Üçyürek ligin ikinci yarısına kadar yeni bir antrenör ile anlaşacaklarını söyledi.


Alanya´da kurulan şirket sayısı önceki yıla göre yüzde 77 arttı Güncel Alanya´da kurulan şirket sayısı önceki yıla göre yüzde 77 arttı

Alanya ilçesinde kurulan şirket sayısı önceki yıla göre yüzde 77 artış gösterdi. 2005 yılında bin 501 şirketin kurulduğu Alanya´da, bu rakam 2006 yılında bin 848´e yükseldi. 2006 yılında kapanan şirket sayısı da 280 olarak açıklandı.


Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği yabancı yemekler kursu açacak Güncel Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği yabancı yemekler kursu açacak

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB) yabancı yemekler kursu açacak. 8 Ocak´ta başlayacak kurs, 3 Şubat´ta sona erecek.


Korsan taşımacılığın önüne geçilemiyor Güncel Korsan taşımacılığın önüne geçilemiyor

Korkuteli İlçesi´nde Minibüsçüler Kooperatifi yetkilileri, korsan taşımacılığın hala önüne geçilemediğine tepki gösterdiler.


İçme suyu kaçaklarının önlenmesinde SCADA sistemi... Güncel İçme suyu kaçaklarının önlenmesinde SCADA sistemi...

Antalya´da içme suyu şebekesi üzerinde kurulan ve su kaçaklarını, dijital ortamda denetleyerek büyük ölçüde önleyen SCADA sistemi kullanılmaya başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sistemle Antalya´daki içme suyu kaçak oranının 2.5 ayda yüzde 65´ten yüzde 52´ye gerilediğini söyledi.


Başarılı cimnastikçilere altın hediye edildi Güncel Başarılı cimnastikçilere altın hediye edildi

Balkan Gençler Artistik ve Ritmik Cimnastik Şampiyonası´nda lobut ve çember dalında birinci, ip dalında ikinci olan Pınar Akılveren, ip dalında beşinci, genel klasmanda sekizinci olan Nevin Sevinç Deveci ile antrenörleri Zlatka Staykova´ya, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen altın hediye etti.


Elektrikten kaynaklanan yangınlar... Güncel Elektrikten kaynaklanan yangınlar...

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cem Şengöz, can ve mal güvenliğinin sağlanması ve yangınların önlenmesi amacıyla elektrik tesisatlarının yasal olarak 10 yılda bir denetlenmesi gerektiği bildirildi.


Çocuklar hayallerindeki AB´yi çizdiler Güncel Çocuklar hayallerindeki AB´yi çizdiler

Kepez Belediyesi ile Kepez Deniz Yıldızı Derneği´nin ortak çalışması olan ´Karagöz Avrupa´da´ projesi kapsamında, okullar arası ´ Hayalinde Avrupa Birliği´ni nasıl görüyorsun´ konulu resim yarışması düzenlendi.


Antalya´da eli sopalı hanımlar spora merak sardı Güncel Antalya´da eli sopalı hanımlar spora merak sardı

Antalya´da, Kepez Belediyesi tarafından mahalle aralarına kurulan açık hava fitnes merkezleri ev hanımlarının akınına uğruyor.


Gazipaşa Devlet Hastanesi´ne ek bina yapımı için hazırlıklar tamamlandı Güncel Gazipaşa Devlet Hastanesi´ne ek bina yapımı için hazırlıklar tamamlandı

Antalya’nın Gazipaşa İlçesi Devlet Hastanesi´ne yapılması planlanan 100 yatak kapasiteli ek bina için proje çalışmalarında sona gelindi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...