Cuma, 18 Ekim 2019
Olimpos’ta yangın Güncel Olimpos’ta yangın

Kumluca İlçesi’ne bağlı Adrasan beldesi’nde bulunan Olimpos Milli Parkı’nda bulunan Kadir’s Tesisleri’nde çıkan yangın söndürüldü. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca´da ezan rahatsızlığı... Güncel Kumluca´da ezan rahatsızlığı...

Kumluca’da son zamanlarda merkezi sistemle okunan ezan, kulakları tırmalıyor. İlçenin bütün köylerini kapsayan merkezi sistem , 28 km uzaklıkta, 900 metre rakımda bulunan ve ilçenin yaylası kabul edilen Altınyaka Köyü’nü de kapsamakta. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Antalya Ekdağ Halk Ekmek fabrikasının kiralanması... Güncel Antalya Ekdağ Halk Ekmek fabrikasının kiralanması...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan EKDAÐ A.Ş. ile ilgili kira sözleşmesi olarak dağıtılan imzasız sözleşmenin belediye ve yüklenici firma ile yapılan sözleşmeden tamamen farklı olduğunu açıkladı.


Manavgat´ta MHP´li kadınlar aşure dağıttı Güncel Manavgat´ta MHP´li kadınlar aşure dağıttı

Manavgat MHP Kadın Kolları Manavgat Belediyesi Kültür Evi önünde kurulan stantta halka aşure dağıttı.


CMK avukatlığından istifa... Güncel CMK avukatlığından istifa...

Antalya´da bir grup avukat, devlet tarafından görevlendirildikleri davalardaki alacaklarını 18 aydır düzenli alamadıkları gerekçesiyle Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) avukatlığından istifa ettiler.


Çevik kuvvete teşekkür belgesi Güncel Çevik kuvvete teşekkür belgesi

Emniyet Genel Müdürlüğü, Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünü çalışmaları dolayısıyla teşekkür belgesiyle ödüllendirdi.


Gazetecilerin yasaya aykırı çalıştırıldığı iddiası... Güncel Gazetecilerin yasaya aykırı çalıştırıldığı iddiası...

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Antalya Şube Başkanı Sefa Seyitoğlu, Çalışma Bölge Müdürü´ne, Antalya´daki üç basın kuruluşunda gazetecilerin 5953 sayılı Basın İş Yasası´na aykırı çalıştırıldığı yönünde şikayet dilekçesi verdi.


Prof. Dr. Aksoy, öldürülüşünün 17. yılındna İbradı´da anıldı Güncel Prof. Dr. Aksoy, öldürülüşünün 17. yılındna İbradı´da anıldı

Prof. Dr. Muammer Aksoy, öldürülüşünün 17. yılında, doğumyeri olan Antalya´nın İbradı ilçesinde düzenlenen törenle anıldı.


´Ekmeğimizi çöpe atmayalım´ kampanyası... Güncel ´Ekmeğimizi çöpe atmayalım´ kampanyası...

Alanya Şiir ve Sanat Derneği, ´´Ekmeğimizi çöpe atmayalım´´ kampanyası başlattı. Dernek Başkanı Osman Kılıçarslan ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Bilgin, kampanyaya destek amacıyla Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan ve Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu´nu ziyaret ettiler.


Altın Portakal Film Festivali´ne doğru... Güncel Altın Portakal Film Festivali´ne doğru...

Altın Portakal Film Festivali, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali´nce ´2007 Kitle İletişim Ödülü´ne layık bulundu.


Sağır, “Türel esnafın ekmeğiyle oynuyor” Güncel Sağır, “Türel esnafın ekmeğiyle oynuyor”

MHP İl Başkanı Nizamettin Sağır, dün yapmış olduğu basın toplantısında Ekdağ A.Ş’nin yaptığı sözleşmeyi ortaya çıkarttıklarını, AKP ve Türel’in esnafın ekmeğiyle nasıl oynandığını ve ekmek üzerinde büyük yalanlar söylendiğini iddia etti.


Taş’a kınama durmuyor Güncel Taş’a kınama durmuyor

Gazetecilere ve kadınlara yönelik yaptığı gaftan dolayı siyasi parti ve sivil toplum örgütleri tarafından eleştirilen AKP İl Başkanı Hamza Taş’a bir kınamada MHP Kadın Kolları Başkanı Zerrin Ekebil’den geldi.


GATAB’dan bir ilk bir yenilik daha Güncel GATAB’dan bir ilk bir yenilik daha

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği’nin (GATAB) Göynük (Kızıltepe) Atık Su Arıtma Tesisi’nde bölgede ilk defa uygulanacak otomasyonlu kontrol sistemine geçildi. Tüm çalışma düzeni artık bilgisayar ortamında denetlenmeye başlandı.


GENPA, Belek´te... Güncel GENPA, Belek´te...

1990 Yılından beri Batı Akdeniz Bölgesinde perakende mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren GENPA mağazalar zinciri, 19 Ocak 2007 Cuma günü 42’inci mağazasını Antalya ili Serik İlçesi, Kadriye (Belek) Beldesinde görkemli bir açılışla hizmete sundu.


Alman televizyonculardan Belek Beach’e “su sporları” önerisi Güncel Alman televizyonculardan Belek Beach’e “su sporları” önerisi

Alman Kano Şampiyonu Thomas Loose, Vox ve RTL kanalları için Belek’te kano turizmi ile ilgili program hazırladı. Alman ekip, Beach Park sahilinde su sporları merkezi kurularak daha işlevsel hale gelebileceğini söylediler.


Antalya´da parkta tecavüz girişimi... Güncel Antalya´da parkta tecavüz girişimi...

Antalya´da, bir kadına parkta tecavüz etmeye çalışan kişinin, polis ekiplerini görünce olay yerinden kaçtığı bildirildi.


Dünyada gemi zabitan açığı büyüyor Güncel Dünyada gemi zabitan açığı büyüyor

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Meclis Başkanı Hüseyin Seymen, dünyada 2010 yılında gemi zabitan açığının 50 bini bulacağını, Türkiye´nin denizcilik sektöründen pay alabilmesi için, denizci yetiştiren okulların sayısı ve kalitesinin artırılması gerektiğini bildirdi.


Tur operatörleri fiyat düşürecek iddiası... Güncel Tur operatörleri fiyat düşürecek iddiası...

TUI Holding Türkiye Danışmanı ve Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, müşteri ve satışların bu yaz için iyi sinyaller verdiğini belirterek, ´´Fiyatların yüzde 10 düşürüleceği tamamen spekülatiftir´´ dedi.


Blasband´ın ´Nathalie´si Antalya´da... Güncel Blasband´ın ´Nathalie´si Antalya´da...

Philippe Blasband´ın 16 yaşından küçükler için ´´izlemesi sakıncalı´´ uyarılı eseri ´´Nathalie´´, 23 Şubat´ta Antalya´da sanat sevenlerin beğenisine sunulacak.


Antalya´da Son Tango operasyonu... Güncel Antalya´da Son Tango operasyonu...

Antalya, İstanbul ve değişik illerde, yabancı uyruklu kadınları zorla alıkoyarak fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla insan ticareti suçu kapsamında eş zamanlı düzenlenen ´´Son Tango´´ operasyonunda yakalanan 31 kişiden 23´ü tutuklandı.


Alkollü içeceklerde kaçak üretim ve kayıt dışılık... Güncel Alkollü içeceklerde kaçak üretim ve kayıt dışılık...

Alkollü İçecekler İthalatçılar ve Dağıtıcılar Derneği Başkanı Osman Ünlü, alkollü içeceklerde Özel Tüketim Vergisinin (ÖTV) AB ülkeleri düzeyine çekilmesi halinde, 3-4 kat daha fazla ÖTV toplanacağını savundu.


Judocular Adana´dan şampiyonlukla döndüler Güncel Judocular Adana´dan şampiyonlukla döndüler

Adana´da 27-28 Ocak tarihlerinde yapılan Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası´na katılan Antalyalı judocular iki Türkiye şampiyonluğu ile üç Türkiye üçüncülüğü elde ettiler.


´Ocak´ emniyet mensupları için oynadı Güncel ´Ocak´ emniyet mensupları için oynadı

Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Kulübü OCAK adlı oyununu Emniyet Mensuplarına oynadı.


İbradı´da kuaförlük kursu açıldı Güncel İbradı´da kuaförlük kursu açıldı

İbradı ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından kuaförlük kursu açıldı.


AB, yerel yöneticilere anlatıldı Güncel AB, yerel yöneticilere anlatıldı

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi´nin organize ettiği seminerde yerel yöneticilere ´AB Bütünleşmesi ve Yerel Yönetimler´ konusunda bilgi verildi.


Antalya Gıda Eylem Kurulu toplandı Güncel Antalya Gıda Eylem Kurulu toplandı

Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, geçen Antalya´da 401 otelin gıda güvenliği bakımından denetimden geçtiğini bildirdi.


Citibank 54. şubesini Antalya´da açtı Güncel Citibank 54. şubesini Antalya´da açtı

Citibank Türkiye Büyümeden Sorumlu Direktörü İmre Tüylü, 2006 yılının Citibank için çok özel bir yıl olduğunu bildirdi.


Bakanlık ve bürokratlara çiçek... Güncel Bakanlık ve bürokratlara çiçek...

Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği (AKÇİB) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, kendilerine destek veren bakanlıklar ve bürokratlara belirli dönemlerde çiçek gönderileceğini bildirdi.


Korkuteli´de elma altın yılını yaşıyor Güncel Korkuteli´de elma altın yılını yaşıyor

Korkuteli ilçesinde, elma fiyatlarının geçen yıla göre 2-3 kat artması üretici ve tüccarın yüzünü güldürdü.


Akseki´de kaçak avlanma... Güncel Akseki´de kaçak avlanma...

Akseki ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerini gören avcı, kaçak yollardan avladığı iki yaban keçisi ile tüfeğini bırakıp kaçtı.


Çin´de tedavi için uyarı... Güncel Çin´de tedavi için uyarı...

İsveç Karolinska Enstitüsü Hücre ve Gen Tedavileri Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Sirac Dilber, ´´Kanserde Çin Mucizesi´´ olarak tanıtılan ilaçla tedavi için Türkiye ve Avrupa´dan çok sayıda hastanın Çin´e gittiğini belirterek, hastaları uyardı.


Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü 2. Lig´de... Güncel Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü 2. Lig´de...

Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü, Ereğli İşitme Engelliler Spor Kulübünü 5-1 yenerek 2. Lige yükseldi.


DSP Hasyurt haline ziyarette bulundu Güncel DSP Hasyurt haline ziyarette bulundu

DSP İl Başkanı Baştuğ Çalışır ve partililer Hasyurt sebze ve meyve hali ziyaretinde yaşanan sorunlar ve üreticilerin isyanları ile karşılaştılar.


ÇGD hak arıyor Güncel ÇGD hak arıyor

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Antalya Şubesi, kentte bulunan üç basın kuruluşunda, gazetecilerin 5953 sayılı yasaya aykırı biçimde çalıştırıldığını ihbar etti


Gazipaşa Halk Eğitim´den ikinci kademe kursu... Güncel Gazipaşa Halk Eğitim´den ikinci kademe kursu...

Ulusal eğitime destek kampanyası çerçevesinde yürütülen çalışmalar sonucu okuma yazma bilmeyenin kalmadığı Gazipaşa´da ikinci kademe eğitim kursu açıldı.


Antalya Turizm ve Tanıtma Konseyi toplandı Güncel Antalya Turizm ve Tanıtma Konseyi toplandı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Antalya 2007´de de Türk turizmini taşımaya ve Avrupa ile rekabet etmeye devam edecek´´ dedi.


Mahmutlar´a uluslararası standartlarda futbol tesisi yapılıyor Güncel Mahmutlar´a uluslararası standartlarda futbol tesisi yapılıyor

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde ´futbol turizmi´ni hayata geçirmek için çalışmalar başlatıldı. Büyük bir futbol tesisi inşaatı için düğmeye basan Mahmutlar Belediyesi, uluslararası standartlarda hazırladığı projeyi Şubat´ta ihale edecek.


ASFOD tiyatro grubu Alanya´da 2 yeni oyunla perdelerini aralayacak Güncel ASFOD tiyatro grubu Alanya´da 2 yeni oyunla perdelerini aralayacak

Alanya Sinema, Fotoğraf ve Oyuncular Derneği (ASFOD) tiyatro grubu, ´Töre´ ve ´Keloğlan´ isimli iki oyunla perdelerini aralayacak. ASFOD´un hazırladığı oyunu başarılı oyuncu Zeki Demir yönetiyor. Oyunlar Alanya´da gösterime girdikten sonra çevre il ve ilçelerde turnelere çıkılacak.


Alanya Adliyesi, geçen yıl bin 786 hırsızlık vakasına evrak hazırladı Güncel Alanya Adliyesi, geçen yıl bin 786 hırsızlık vakasına evrak hazırladı

Alanya ilçesinde, geçen yıl bin 786 hırsızlık olayı için evrak hazırlandığı bildirildi.


Antalya Hali´nde sebze meyve fiyatları Güncel Antalya Hali´nde sebze meyve fiyatları

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle sebzede fiyatlarda artış beklentisi yanılttı. Antalya Toptancı Halinde domatesin fiyatı geçen haftaya göre 50 YKr düştü, ıspanak, kabak, karnabahar ve pırasa fiyatları da geriledi.


Antalya´daki oteller, karne tatilinden yararlanamadı Güncel Antalya´daki oteller, karne tatilinden yararlanamadı

Antalya´daki otellerin karne tatilinden yararlanamadığı bildirildi. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık yaptığı açıklamada, sömestir tatiline girilmesinin ardından ailelerin bir bölümünün tatile çıktığını hatırlattı.


Kumluca´da araçlarda reflektör uyarısı... Güncel Kumluca´da araçlarda reflektör uyarısı...

Kumluca Emniyet Müdürlüğü ve Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (KUMSEKDER), sürücüleri, araçlarına reflektör takmaları konusunda uyardı.


Akseki ekmek fabrikası modernleşti Güncel Akseki ekmek fabrikası modernleşti

Akseki ilçesinde 14 yıldır hizmet veren Akseki Ekmek Fabrikası, yaptığı yeni düzenlemeyle daha modern ve hijyenik hizmet vermeye başladı.


105 kilogram kaçak et ele geçirildi Güncel 105 kilogram kaçak et ele geçirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta ve Veteriner Müdürlüğü ekiplerinin hafta sonu yaptığı operasyonlarda 105 kilogram kaçak et ele geçirildi.


Sunexpress, Antalya´dan Londra´ya uçmaya başlıyor Güncel Sunexpress, Antalya´dan Londra´ya uçmaya başlıyor

Türk Hava Yolları ve Lufthansa´nın ortaklığında kurulan SunExpress, Antalya´dan Londra´ya uçmaya başlıyor.


Demirci Süleyman Camii restorasyon çalışması tamamlandı Güncel Demirci Süleyman Camii restorasyon çalışması tamamlandı

Korkuteli ilçesinde bulunan tarihi Demirci Süleyman Camii ve külliyesinde başlatılan restorasyon çalışması sona erdi. Camiinin restore çalışmasına katkıda bulunan hayırseverler adına yemek verildi.


Mahmutlar´a liman projesi Güncel Mahmutlar´a liman projesi

Alanya´nın Mahmutlar Beldesi Belediye Başkanı Aladdin Çakır, beldeye liman yapılması için çalışma başlattı. Ulaştırma Bölge Müdürü ve teknik heyet beldede inceleme yaptı.


Aspendos, Türk turizminin yeni imajı oluyor Güncel Aspendos, Türk turizminin yeni imajı oluyor

Geçtiğimiz yıl turizmden beklediği verimi alamayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni sezona yeni imajla giriyor. Türkiye, tanıtımda deniz-kum-güneş üçlüsünden sıyrılarak kültürel değerleri kullanmaya başlıyor.


İsa Yıldırım CHP’de Güncel İsa Yıldırım CHP’de

Pınarlı Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı İsa Yıldırım, AKP’li 2 meclis üyesi ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçti.


´Nükleer santral inadından vazgeçin´ Güncel ´Nükleer santral inadından vazgeçin´

Nükleer Santral Karşıtları Platformu (NKP) sekreter yası adına EMO Başkanı Ayhan Dolanay, doğal gaz alımı nedeniyle İran’la yaşanan sıkıntı nedeniyle Nükleer Santrallerinin kurulmasının tekrar TBMM’de gündeme geldiğini ve iktidarın bu sevdadan hızla vazgeçmesini istedi.


Muratpaşalı atletler kampta Güncel Muratpaşalı atletler kampta

Gazipaşa Belediyesi’nin misafiri olacaklar ve kamp 8 Şubat’a kadar devam edecek


Bu belediye araç parkı zengini Güncel Bu belediye araç parkı zengini

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen araç parkına yeni kazandırdığı makinaları tanıtımını yaparken, iki yılda 5.5 trilyonluk yatırım yaptığını ve Türkiye’deki belediyeler arasında, araç parkı zenginliğinde ilk sıralarda olduğunu söyledi.


Kemer Belediyesi ceplere 888 yüklemesi yapıyor Güncel Kemer Belediyesi ceplere 888 yüklemesi yapıyor

Kemer Belediyesi, kendi bölgesindeki çalışmaları ve faaliyetleri duyurmak amacıyla kurduğu 888 YayınCell belediye bilgi kanalını Kemer’deki telefonlara kurmak için çalışmalarını hızlandırdı.


Kask kullanmak hayat kurtarıyor Güncel Kask kullanmak hayat kurtarıyor

Antalya Motorsiklet Bisiklet, Lastik Tamircileri ve Oto Yıkamacılar Odası’na üye motosiklet, bisiklet tamircileri, oto yıkamacılar ve otoparkçılar düzenlenen yemekte bir araya geldi.


ALTSO Başkanı Taç: Ayakta kalabilmek için eğitim şart Güncel ALTSO Başkanı Taç: Ayakta kalabilmek için eğitim şart

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç, turizm başta olmak üzere diğer sektörlerin de ayakta kalması için eğitimin şart olduğunu söyledi.


TEMA´ya göre, deniz kirliliği balık türlerini bitiriyor Güncel TEMA´ya göre, deniz kirliliği balık türlerini bitiriyor

TEMA Alanya Sorumlusu Engin Özdemir, Alanya denizindeki kirliliğin balık türlerini tehlikeye soktuğunu söyledi. Özdemir´in açıklamasına tepki gösteren Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve turizmciler ise, ´Denizimiz gayet temiz. Denizdeki canlıların yok olmasının sebebi bilinçsiz avlanmadır.´ diye açıklama yaptı.


DSP Gazipaşa İlçe Kongresi yapıldı Güncel DSP Gazipaşa İlçe Kongresi yapıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Gazipaşa İlçe Başkanlığı Genel Kurul toplantısı yapıldı. DSP İlçe Başkanlığı binasında yapılan genel kurulda mevcut başkan Murat Altay, tek listeyle girdiği seçimde yeniden başkanlığa getirildi.


´Herşey dahil sistemine standart getirilmeli´ Güncel ´Herşey dahil sistemine standart getirilmeli´

Alanya TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Remzi Avcı, çoğu zaman eleştirilen ´Herşey Dahil´ (HD) uygulaması ile ilgili olarak, ´HD uygulamak isteyen oteller altyapısını hazırlamalı ve bu sistemin şartları belirlenmeli. Yapılacak yeni düzenlemelerle HD´nin turizme katkısı arttırılabilir´ dedi.


Alanya´da stres seminerine yoğun ilgi Güncel Alanya´da stres seminerine yoğun ilgi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası´nda düzenlenen ve ana temasını ´stresin´ oluşturduğu seminere katılım oldukça yüksek oldu.


Alanya Cezaevi´nde göz retinası, parmak izi kontrolü yapılabilecek Güncel Alanya Cezaevi´nde göz retinası, parmak izi kontrolü yapılabilecek

Alanya´nın Mahmutlar Beldesi´nde yapımına 2003 yılında başlanan Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi´ndeki çalışmalarda sona gelindi. Cezaevinde göz retinası, parmak izi kontrolü yapılabileceği, cezaevinde 170 kameranın bulunacağı bildirildi.


AKTOB Başkanı Ayık: ´2007 turizm sezonundan umutluyuz´ Güncel AKTOB Başkanı Ayık: ´2007 turizm sezonundan umutluyuz´

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, 2007 turizm sezonundan umutlu olduklarını söyledi.


Batı Akdeniz´in sorunları, Başbakan´a iletilecek Güncel Batı Akdeniz´in sorunları, Başbakan´a iletilecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurul Başkanı Kemal Özgen, Antalya başta olmak üzere Batı Akdeniz bölgesinin sorunlarını, Başbakan Erdoğan´a ileteceklerini bildirdi.


PTT Manavgat Şubesi tadilata alındı Güncel PTT Manavgat Şubesi tadilata alındı

PTT´nin Manavgat şubesi tadilata alındı. PTT Manavgat Şube Müdürü Osman Tabur, yaptığı açıklamada, daha iyi hizmet verebilmek ve teknolojiden yararlanmak için PTT´nin yeniden yapılandığını bildirdi.


Elmalı´da yol çalışmaları Güncel Elmalı´da yol çalışmaları

Elmalı ilçesinde Ayvasıl köyü kavşağı ile Sanayi yolu arasındaki 3 kilometrelik mesafede yürütülen yol genişletme çalışmaları tamamlandı.


Minibüsçülerden ziyaret Güncel Minibüsçülerden ziyaret

Antalya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi


MHP´nin Manavgat çıkartması Güncel MHP´nin Manavgat çıkartması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Teşkilatı, İlçe İstişare toplantısına devam ediyor. Manavgat Boğaz Oteli’nde yapılan toplantıda Manavgat İlçe Teşkilatı’nın seçimlere yönelik yapmış olduğu çalışmalar anlatıldı.


Melli’den Taş’a : Bir “Teşekkür”, bir “Teessüf” Güncel Melli’den Taş’a : Bir “Teşekkür”, bir “Teessüf”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ömer Melli, “Dokuma’da ticari alana ben de karşıyım” diyen AKP İl Başkanı Hamza Taş’a; “Aklın yolu bir. Geç de olsa doğruyu kavramış olmasından dolayı ve Dokuma’ya ile ilgili yaptığı son açıklamadan ötürü kendisini tebrik ediyorum” dedi.


Kepez’in iş garantili kursu başladı Güncel Kepez’in iş garantili kursu başladı

Kepez Belediyesi’nin, ALTİNSİAD’ın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışması olan ve otomotiv sektörünün ara elaman ihtiyacını karşılamayı amaçlayan iş garantili mesleki eğitim kursu, 21 öğrencinin katılımıyla başladı.


Pazarda kan bağışı Güncel Pazarda kan bağışı

Kemer’de Kemer Belediyesi ve Antalya Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile Kemer sebze pazarında kurulan çadırda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker de kampanyaya destek olmak amacıyla kan veren vatandaşların yanında yer aldı.


DSP’nin kongreleri Gazipaşa ve Alanya da yapıldı Güncel DSP’nin kongreleri Gazipaşa ve Alanya da yapıldı

Tek listeyle girilen başkanlık seçimlerine Gazipaşa de Murat Altay ve Alanya da Cumali Şentekin tekrar başkanlığı seçildi.


Doyranlılar mücadeleyi sürdürüyor Güncel Doyranlılar mücadeleyi sürdürüyor

ANTDOYDER başta olmak üzere, bazı çevreci örgütlerle birlikte Valilik makamına çıkan Doyranlılar, orman katliamının durdurulmasını istediler. Orman katliamını durdurabilmek için her yere müracaat eden Doyranlılar, yakında mahkemeye başvurmaya hazırlık yapıyor.


Kemer Belediyesi sebze pazarında aşure dağıtımı Güncel Kemer Belediyesi sebze pazarında aşure dağıtımı

Kemer Belediyesi tarafından her hafta pazartesi günleri kurulan Sebze Pazarında Gökkuşağı Eğitim Vakfı tarafından hazırlatılan aşure dağıtıldı.


Kumluca´da kaza... Güncel Kumluca´da kaza...

Kumluca’nın Sarıcasu Köyü’nde, tarlada traktörle teraslama çalışması yaparken, traktörün devrilmesi sonucu altında kalan Ali Zahmakıran (43) hayatını kaybetti. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Side Belediye Başkanı Osman Delikkulak, 3 yılını değerlendirdi Güncel Side Belediye Başkanı Osman Delikkulak, 3 yılını değerlendirdi

Manavgat´ın Side Beldesi Belediye Başkanı Osman Delikkulak, 3 yıllık çalışmalarını değerlendirdi.


Çaykur Rizespor: 1 - Antalyaspor:0 Güncel Çaykur Rizespor: 1 - Antalyaspor:0

Turkcell Süper Lig´de Çaykur Rizespor sahasında, Antalyaspor´u 1-0 yendi.


Adana Demirspor:1 Alanyaspor:1 Güncel Adana Demirspor:1 Alanyaspor:1

Lig B Yükselme Grubu´nda Adana Demirspor ile Alanyaspor 1-1 berabere kaldı.


Gazipaşa´da bahar erken geldi Güncel Gazipaşa´da bahar erken geldi

Gazipaşa ilçesinde badem ve elma ağaçları meyve verdi, ekinler başağa dönüştü.


Aile Hekimliği masaya yatırıldı Güncel Aile Hekimliği masaya yatırıldı

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar, küreselleşmeden en çok sağlık sektörünün etkilendiğini söyledi.


Dünya Satranç Birliği Başkanlığı toplantısı Antalya´da yapıldı Güncel Dünya Satranç Birliği Başkanlığı toplantısı Antalya´da yapıldı

Dünya Satranç Birliği (FIDE) Başkanlığı Toplantısı, Antalya´da yapıldı. Kemer´e bağlı Kiriş beldesindeki Limra Otel´de gerçekleştirilen toplantıya, Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) Başkanı Kirsan Nikolayevich Ilyumzhinov başkanlığında, Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika´daki federasyonlara bağlı başkanlar ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.


´Kadın Bakış Açısıyla Turizm Forumu´ Güncel ´Kadın Bakış Açısıyla Turizm Forumu´

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) ile Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi´nce düzenlenen, 1. Uluslararası Platformda Kadın Bakış Açısıyla Turizm Forumu, Antalya Kundu´da yapıldı.


Tarihi Kentler Birliği Semineri Kaş´ta yapıldı Güncel Tarihi Kentler Birliği Semineri Kaş´ta yapıldı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kent kültüründe, halka kentini fark ettirmek gerektiğini belirterek, ´´Herkes kentini yüreğinde hissetmeli, kentinin değişim ve dönüşümüne katkı yapmalıdır´´ dedi.


Obezite halk sağlığı sorunu... Güncel Obezite halk sağlığı sorunu...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Hakan Erengin, çağın hastalığı olarak nitelendirilen obozitenin hem dünyada hem de ülkemizde bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirtti.


Antalya´da Milli Marş coşkusu... Güncel Antalya´da Milli Marş coşkusu...

Antalya il merkezindeki okullarda görevli müzik öğretmenleri ile öğrenciler, İstiklal Marşı´nın daha doğru ve coşkulu söylenmesi için eğitimden geçirildi. Eğitim yılının ikinci yarısı kentteki tüm okullarda, İstiklal Marşı vurmalı çalgılar eşliğinde söylenecek.


AK Parti´den Ahatlı ziyareti... Güncel AK Parti´den Ahatlı ziyareti...

AK Parti Kepez Belde Teşkilatı tarafından düzenlenen mahalle toplantısı, Ahatlı´da yapıldı.


Minikler Futbol Ligi başladı Güncel Minikler Futbol Ligi başladı

Antalya Minikler Futbol Ligi, 84 takımın katılımıyla başladı. Minikler Futbol Ligi´nin açılışı dolayısıyla Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi´nde tören düzenlendi. Törene katılan Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, sportif karşılaşmalarda Antalya´nın tesis konusunda üstün bir seviyede olmadığını, ancak ilerleyen zamanda bu sorunun çözüleceğini söyledi.


Kepez´den gıda denetimi Güncel Kepez´den gıda denetimi

Kepez Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, gıda üretilen ve satılan yerleri denetleyerek, son kullanma tarihi geçmiş gıda maddelerine el koydu.


Antalya´da Senfonik Sema Gösterisi Güncel Antalya´da Senfonik Sema Gösterisi

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Konya Tasavvuf Müziği Semazen Topluluğu tarafından gerçekleştirilen ´´Senfonik Sema Gösterisi´´ büyük ilgi gördü.


Antik Side dünya vitrininde... Güncel Antik Side dünya vitrininde...

Anadolu´nun en eski yerleşim birimlerinden biri olan Side, plajları, tapınakları, antik tiyatrosu ve çarşısına yerleştirilecek kameralarla dünyanın her yerinden internet kanalıyla 24 saat izlenebilecek.


Çiftçilere kaliteli üretim ve ambalajlama semineri... Güncel Çiftçilere kaliteli üretim ve ambalajlama semineri...

Batı Akdeniz Tarımsal Kalkınma Enstitüsü Müdürlüğü ve Demre Tarım İlçe Müdürlüğü’nce kaliteli üretim ve ambalajlama tekniği konulu seminer düzenlendi


Türk Telekom ´Geleceği´ iş ortaklarıyla paylaştı Güncel Türk Telekom ´Geleceği´ iş ortaklarıyla paylaştı

Türk Telekom yöneticileri; 81 ilden 2.500 bayi, 900 çözüm ortağı ve 500´ün üstünde Türk Telekom çalışanıyla Antalya´da bir araya geldi. Toplantılarda telekomünikasyon dünyasında yaşanan güncel gelişmeler değerlendirilirken Türk Telekom´un gelecekteki planlarıyla vizyon ve misyonu paylaşıldı.


Antalya´da aşure keyfi... Güncel Antalya´da aşure keyfi...

Akdeniz Kültür ve İletişim Kulübü (AKİK) tarafından organize edilen programla Antalya merkezde dört ayrı noktada vatandaşlara aşure dağıtıldı.


Turizmcilerden ´Sevgililer Günü´ne özel tur programları... Güncel Turizmcilerden ´Sevgililer Günü´ne özel tur programları...

Antalya´da turizmciler, yaklaşan Sevgililer Günü nedeniyle özel tur programları hazırladı.


Mantar Tanıtım Grubu ilk toplantısını yaptı Güncel Mantar Tanıtım Grubu ilk toplantısını yaptı

Korkuteli İlçesi´nde, kültür mantarının tanıtılması ve tüketiminin arttırılması amacıyla kurulan Mantar Tanıtım Grubu ilk toplantısını yaptı.


Antalya´da sokak sütü satışı yasaklandı Güncel Antalya´da sokak sütü satışı yasaklandı

Antalya´da kayıt dışı, denetimsiz ve hijyenik olmayan süt satışları yasaklandı.


KÖYDES kapsamında Ballık-Naldöken yolu birleşiyor Güncel KÖYDES kapsamında Ballık-Naldöken yolu birleşiyor

Hükümet tarafından başlatılan Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES), meyvelerini vermeye devam ediyor. Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılıyla yürütülen KÖYDES projesi kapsamında Korkuteli ilçesinde Naldöken yolu-Ballık yolu arasındaki 11 kilometrelik yolun yapımına başlandı.


Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü´nde hedef 2. lig... Güncel Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü´nde hedef 2. lig...

Geçtiğimiz yıl kurulan ve Manavgat´ta faaliyetlerini amatör olarak sürdüren Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü, Konya´da yapılacak terfi maçlarından sonra 2. lige yükselebilmenin planlarını yapıyor.


Türpex’ ten çiftçiye tanıtım toplantısı Güncel Türpex’ ten çiftçiye tanıtım toplantısı

Kumluca Meslek Yüksek Okulu Toplantı Salonunda yaklaşık 50 çiftçinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya, konuşmacı olarak Kumluca Meslek Yüksek Okulu Seracılık Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Şule Orman katıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Yön levhaları tek çatı altında toplanıyor Güncel Yön levhaları tek çatı altında toplanıyor

Kumluca Belediyesi, görüntü kirliliğini önlemek amacıyla yön levhalarını, tek çatı altında toplamaya karar verdi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Sorunu Kaş hattı çözecek Güncel Sorunu Kaş hattı çözecek

Finike Antalya Hattında yolcu taşıyan Çiçek Tur ve Kaş Antalya Hattında yolcu taşıyan Batı Antalya Otobüscüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi arasında yaşanan rekabete son noktayı, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya koydu. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Jandarmadan hırsızlığa darbe... Güncel Jandarmadan hırsızlığa darbe...

Finike İlçesi’nde hırsızlık yaptıkları tespit edilen 2 kişi, Jandarma ekipleri tarafından yapılan suçüstü operasyonla ele geçirildi. Son bir ayda hırsızlık yaptıkları tespit edilen toplam 9 kişi yakalanarak adalete teslim edildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...