Pazar, 20 Ekim 2019
Manavgat´ta veterinerler süt sağımını uygulamalı olarak gösterecek Güncel Manavgat´ta veterinerler süt sağımını uygulamalı olarak gösterecek

Manavgat Tarım İlçe Müdürlüğü, süt sağımı ve sütte bakteri oluşumu konusunda köylüleri bilgilendirecek. Müdürlük çalışmalara ilk önce köy muhtarlarından başlayacak.


Güneş enerjisi seralarda da kullanılacak Güncel Güneş enerjisi seralarda da kullanılacak

Bütün dünyayı etkisi altına almaya başlayan küresel ısınmanın en fazla zarar vereceği sektörlerin başında tarım geliyor. İklim değişiklikleri, ekolojiye zarar vermeyen doğal enerji kaynaklarından yararlanma zorunluluğu da her geçen gün artıyor.


İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, Korkuteli´de incelemelerde bulundu Güncel İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, Korkuteli´de incelemelerde bulundu

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İl Teftiş Kurulu Başkanı Emin Uyanık ile birlikte Korkuteli´nde incelemelerde bulundu. Gülay, Mehmet Cadıl ve Küçükköy İlköğretim okullarının 2007 yılı içinde tamamlanacağını söyledi.


Korkuteli esnafı 2007´den umutlu Güncel Korkuteli esnafı 2007´den umutlu

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Emirdağlı, 2006 yılının esnaflar için kayıp yıl olduğunu ifade ederken, 2007 yılından umutlu olduklarını belirtti.


´Yeniden Saadet’li günlere´ Güncel ´Yeniden Saadet’li günlere´

Milleti temsil eden tek partinin Saadet Partisi olduğunu söyleyen Antalya İl Başkanı Galip Akın, “AKP iktidarı beşinci ve son yılına girdi. Bundan dört buçuk sene evvel ANASOL-M hükümeti iktidarda idi. Onların yaptığı tahrifatın daha fazlası geçtiğimiz dört yılda AKP tarafından yapıldı. Bu onların AKP’den daha hayırlı olduğu anlamına gelmiyor tabii.´ dedi.


‘Antalya Lezzet Ustaları’ unutulmadı Güncel ‘Antalya Lezzet Ustaları’ unutulmadı

Antalya kent kültürüne önemli katkıları bulunan Lezzet Ustaları için Muratpaşa Belediyesi özel bir program hazırladı. Programda, lezzet ustalarının geçmişten günümüze uzanan hikayelerinin anlatıldığı bir belgesel de sunulacak.


Khz Spor Bisiklet takımı Adana yolcusu Güncel Khz Spor Bisiklet takımı Adana yolcusu

Köy Hizmetleri Spor bisiklet takımı Adana’da yapılacak olan puanlı yol yarışlarına, Antrenör Ömer Ali Erikçi eşliğinde düzenli bir şekilde devam ediyor.


Makinacılar haklı çıktı Güncel Makinacılar haklı çıktı

Eş güdüm kurulu üyeleri daha önce Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Karaman’ın ulaşım sistemleri konusunda yaptığı ısrarlı iddiaları sonucunda eşgüdüm kuruluda doğru buldu ve ulaşımda cadde tramvayından vazgeçilmesi gerektiği belirtildi.


Büyükşehir’de köpekli eylem Güncel Büyükşehir’de köpekli eylem

Sokakta bulduğu köpekleri vicdanı sızladığı için arabasına alıp hayvan barınağına götüren Mevlüt Kara, güvenlik görevlileri tarafından darp edilince büyük şaşkınlık yaşadı. Kara, hayvan barınağının köpekleri almaması üzerine Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı


Antalya´da uyuşturucu operasyonu Güncel Antalya´da uyuşturucu operasyonu

Antalya´da uyuşturucu madde sattıkları iddia edilen 7 kişi yakalandı. Gaziantep´ten temin edilen eroinin Antalya´daki uyuşturucu bağımlısı kişilere satıldığının tespit edilmesi üzerine, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince geniş çaplı soruşturma başlatıldı.


Hamza Taş, muhtarlarla buluştu Güncel Hamza Taş, muhtarlarla buluştu

AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, Konyaaltı Belde Başkanlığı´nda düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi.


Seralarda güneş enerjisi kullanımı Güncel Seralarda güneş enerjisi kullanımı

Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan, güneş enerjisinin Antalya´daki seralarda kullanılması için proje geliştirilmesini istedi.


Garsona fatura şoku Güncel Garsona fatura şoku

Alanya ilçesinde yaşayan bir garsonun evine 2 bin 643 YTL elektrik faturası geldi. Alanya´nın Mahmutlar beldesindeki Erciyes Sitesi´nde oturan Kamil Dağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu ay gelen ve 2 bin 643 YTL borçlu olduğunu gösteren elektrik faturası karşısında adeta şok olduğunu söyledi.


Serik´te yangın söndürme topu tanıtıldı Güncel Serik´te yangın söndürme topu tanıtıldı

Serik ilçesinde bir firma, düzenlenen tatbikatta otomatik yangın söndürme topunun tanıtımını yaptı.


Orman arazilerinin turizm amaçlı tahsisi... Güncel Orman arazilerinin turizm amaçlı tahsisi...

Antalya Barosu Çevre ve İmar Kurulu Başkanı avukat Tuncay Koç, ´´Turizm yatırımlarına kimse karşı değildir. Fakat bugün uygulandığı şekilde plansız ve amaçsız tahsisler ülkemize yarar değil zarar getirmektedir´´ dedi.


´Otel yöneticiliği kriterleri, Avrupa Birliği´ne göre uyarlanmalı´ Güncel ´Otel yöneticiliği kriterleri, Avrupa Birliği´ne göre uyarlanmalı´

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, otel yöneticiliği kriterlerinin Avrupa Birliği´ne göre uyarlanması gerektiğini söyledi.


Kadın çiftçiler yarıştı Güncel Kadın çiftçiler yarıştı

Antalya Tarım İl Müdürlüğü, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü ve TRT Antalya Bölge Radyosu işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen, kadın çiftçiler yarışıyor adlı bilgi yarışması Kumluca’da yapıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Öğretmen atamaları için Finike´den 27 başvuru Güncel Öğretmen atamaları için Finike´den 27 başvuru

Finike ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cavit Sevim, 1-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen öğretmen atamaları için Antalya ‘da ki 3 başvuru merkezinden biri olan ilçede 27 başvuru olduğunu kaydetti.


DSP Varsak Belde binası açıldı Güncel DSP Varsak Belde binası açıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Varsak Belde binası, düzenlenen törenle hizmete girdi.


Çanakkale zaferinin misarı Alanya´da sergilenecek Güncel Çanakkale zaferinin misarı Alanya´da sergilenecek

Birinci Dünya Savaşı´nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Savaşı sırasında kullanılan savaş malzemeleri, 19-27 Şubat tarihleri arasında Alanya´da sergilenecek.


Alanya´da içme suyu sıkıntısı... Güncel Alanya´da içme suyu sıkıntısı...

Alanya ilçesinde, olası bir içme suyu sıkıntısına karşılık 8 belediye, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü´ne (DSİ) başvurarak, yörenin içme suyu ihtiyacının yapılmakta olan Dim Barajı´ndan karşılanmasını istedi.


Kemer Karnavalı bu yıl yapılmayacak Güncel Kemer Karnavalı bu yıl yapılmayacak

Kemer Belediye Meclisi, tanıtıma katkısı olmadığı gerekçesiyle bu yıl altıncısı yapılması planlanan Kemer Karnavalı´nı iptal etti.


Mahmutlar´da hastaneye arazi tahsisi... Güncel Mahmutlar´da hastaneye arazi tahsisi...

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde, hastane yapımı için arazi tahsisi gerçekleştirildi.


Avrupalı sevgililerin tercihi, kaliteli Türk çiçeği... Güncel Avrupalı sevgililerin tercihi, kaliteli Türk çiçeği...

Kalite ve çeşitliliğin artmasıyla birlikte Avrupalı sevgililer ile kadınların tercihi Türk çiçeği olurken, 14 Şubat Sevgililer Günü´nde 40 milyon dal çiçek ihraç edileceği bildirildi.


Gazipaşa logosu için başvurular sürüyor Güncel Gazipaşa logosu için başvurular sürüyor

Gazipaşa Belediyesinin ilçeyi tanıtacak logoyu belirlemek üzere açtığı yarışmaya katılımların başladığı bildirildi.


Halı saha futbol turnuvası kayıtları başladı Güncel Halı saha futbol turnuvası kayıtları başladı

Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenecek 8. Tarım ve Seracılık Şenlikleri kapsamında yapılacak Halı Saha Futbol Turnuvasına kayıtlar başladı.


Antalya´da yıkım... Güncel Antalya´da yıkım...

Antalya´da 44 trafik takip bürosunun bulunduğu binalar, Muratpaşa Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.


Çiftçi, iklim koşullarının düzelmesini bekliyor Güncel Çiftçi, iklim koşullarının düzelmesini bekliyor

Antalya Ziraat Odası Başkanı Halil Ordu, soğuk havalardan etkilenen çiftçilerin iklim koşullarının düzelmesini beklediğini belirtti.


Alanya Belediye Meclisi´nden nargilecilere yasak yağmuru.. Güncel Alanya Belediye Meclisi´nden nargilecilere yasak yağmuru..

Alanya Belediye Meclisi, nargile kafelere 18 yaşından küçüklerin girmesini, içki satılmasını ve canlı müzik çalınmasını yasakladı. Başkan Hasan Sipahioğlu, ´Belediye binası içinde sigara içen vatandaş ve personele de ceza uygulayacağız´ dedi


Gazipaşa´da adrese dayalı sayım başladı Güncel Gazipaşa´da adrese dayalı sayım başladı

Gazipaşa Nüfus Müdürü Gülay Erkün, 18 görevlinin adrese dayalı nüfus sayım işlemine başladığını duyurdu.


Gazipaşa´da 13 katlı otel tartışmaları... Güncel Gazipaşa´da 13 katlı otel tartışmaları...

Mimarlar Odası Gazipaşa İlçe Temsilcisi Esin Bilgiç, Beyobası Köyü´ne yapılması planlanan 13 katlı otele karşı olduklarını açıkladı.


´Ateşli kül dökmeyin´ uyarısı.. Güncel ´Ateşli kül dökmeyin´ uyarısı..

Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Taşlı, vatandaşları çöp konteynırlarına ateşli kül atmamaları konusunda uyardı.


Gazipaşa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlık seçiminin iptali istendi Güncel Gazipaşa Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlık seçiminin iptali istendi

Gazipaşa İlçe Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Çelik, iptali istenen seçimlerle ilgili olarak, ´Seçimde herhangi bir sorun yok. İptali de söz konusu olamaz´ dedi.


CBR Plus mucizesi Güncel CBR Plus mucizesi

Dünya’da 30 yıldır kullanılan ve Antalya’nın yeni tanıdığı CBR Plus yol stabilize yöntemi ile, maliyet ve işgücü yarıya inerken, yol yapımı sırasındaki eziyet tamamen ortadan kalkıyor


Kardeş cemiyetten ziyaret Güncel Kardeş cemiyetten ziyaret

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve ekibini ziyaret ederek başarılar diledi


Finike´den resmi bir heyet Tarım Fuarı için Berlin´e uçtu Güncel Finike´den resmi bir heyet Tarım Fuarı için Berlin´e uçtu

Finike İlçesi, Hasyurt Beldesi’nde 15 yıldır aralıksız sürdürülen Uluslararası Hasyurt Tarım Fuar’ı için incelemelerde bulunmak üzere resmi bir heyet Berlin’e gitti. 5 kişinin katıldığı gezi 3 gün sürecek. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Esnafa yabancı dil ve bilgisayar kursu Güncel Esnafa yabancı dil ve bilgisayar kursu

AESOB’un öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezinin sorumluğunda, esnaf ve sanatkara yönelik bilgisayar ve yabancı dil kursu verilecek.


Gazetecilerden  Başkan Öner’e ziyaret Güncel Gazetecilerden Başkan Öner’e ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve yeni yönetim kurulu üyeleri, Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner’i ziyaret etti. Öner, AGC Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, yeni görevlerinde başarılar diledi.


AGC’den Böcek’e ziyaret Güncel AGC’den Böcek’e ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyeleri, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Başkan Yeni, Böcek’e Gazeteciler Cemiyeti’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti


Aile hekimliğine tepki... Güncel Aile hekimliğine tepki...

Antalya Tabip Odası Genel Sekreteri Fuat Altay, aile hekimliği sisteminden vazgeçilerek sağlık ocaklarının geliştirilmesi gerektiğini savundu.


Kahya: ´Alanya´nın il olması için altyapısının yüzde 80´i tamam´ Güncel Kahya: ´Alanya´nın il olması için altyapısının yüzde 80´i tamam´

Alanya İl Yaptırma Derneği Başkanı Mustafa Kahya, Alanya´nın il olması için altyapısının yüzde 80 oranda hazır olduğunu söyledi.


Antalya´da mutfak çalışanlarına ekmek ve pide kursu Güncel Antalya´da mutfak çalışanlarına ekmek ve pide kursu

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB), mutfak çalışanları için 1 Mart 2007 tarihinde ekmek ve pide yapımıyla ilgili kurs açacak. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere başarı sertifikası verilecek. Alanya Meziyet Köseoğlu Meslek Eğitim Merkezi´nde verilecek kursa, şu ana kadar 30 kişinin başvurduğu öğrenildi.


Sunexpress, 2006´da Antalya ve İzmir´den en çok turist getiren şirket oldu Güncel Sunexpress, 2006´da Antalya ve İzmir´den en çok turist getiren şirket oldu

SunExpress, Antalya ve İzmir´e en çok turist getiren şirket oldu. SunExpress´ten yapılan açıklamada, Sun Express tarifeli dış hat seferleri düzenlendiği, Antalya ve İzmir pazarlarına 2006 yılı içerisinde en çok turist taşıyan şirket olduğu bildirildi.


ANSAN Karma Kış Sergisi Güncel ANSAN Karma Kış Sergisi

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Kış Karma Sergisi ANSAN Sanat Galerisi´nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


İlber Ortaylı´dan şehircilik konferansı... Güncel İlber Ortaylı´dan şehircilik konferansı...

İstanbul´da bulunan Topkapı Sarayı Müdürü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültürel ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından ilki düzenlenen Kent Sempozyumu´na konuşmacı olarak katıldı. Ortaylı, konuşmasında geçmişte günümüze şehircilik ve sorunları hakkında bilgi verdi.


Korkuteli Belediyesi´nin yol genişletme çalışmaları sürüyor Güncel Korkuteli Belediyesi´nin yol genişletme çalışmaları sürüyor

Korkuteli Belediyesi, Antalya Caddesi üzerindeki yol genişletme çalışması kapsamında kamulaştırması tamamlanan binaların yıkımına başladı.


Üniversite ile Şoförler Odası arasında eğitim protokül imzalandı Güncel Üniversite ile Şoförler Odası arasında eğitim protokül imzalandı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) ile Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası arasında ´´Mesleki Yeterlilik Eğitimi´´ protokolü imzalandı.


Antalya Valisi Yüksel: ´2003-2006 yıllarında Antalya´da 2 milyar YTL´lik yatırım yapıldı´ Güncel Antalya Valisi Yüksel: ´2003-2006 yıllarında Antalya´da 2 milyar YTL´lik yatırım yapıldı´

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, 2003-2006 yılları arasında Antalya´da 2 milyar YTL´lik yatırım yapıldığını söyledi.


İnternette fotoğraflı tuzak Güncel İnternette fotoğraflı tuzak

Antalya´da bir inşaat şirketinin ortağının elektronik postasına kadın fotoğrafı göndererek iş başvurusunda bulunan kişi, virüslü programla iş adamının banka hesabının şifresini kırdı.


“Tarihe geçin” Güncel “Tarihe geçin”

Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan, kendisini ziyaret eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zülkif Dağlı’ya, “Su Sporlarını başlatın. Tarihe geçin” dedi. Dağlı ise değişik bir açılım olduğunu söyledi.


Kumluca SYDV´de ocak yardımı açıklandı Güncel Kumluca SYDV´de ocak yardımı açıklandı

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ocak 2007’de 120 kişiye toplam 22.100 YTL yardımda bulundu. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca´da kaza... Güncel Kumluca´da kaza...

Kumluca’nın Sarıcasu Köyü’nde, tarlada traktörle teraslama çalışması yaparken, traktörün devrilmesi sonucu altında kalan Ali Zahmakıran (43) hayatını kaybetti. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca´da intihar girişimi... Güncel Kumluca´da intihar girişimi...

Kumluca’da, 7 katlı Eski Belediye İşhanına çıkarak, intihar etmek istediğini söyleyen bir genç, 1.5 saatlik bir uğraşı sonucunda bu fikrinden vazgeçirildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Fırın arabası bankaya girdi Güncel Fırın arabası bankaya girdi

Kumluca’da, Has Ekmek Fabrikası’na ait bir araç Akbank Şubesi’ne daldı. Kazada araç sürücüsü yaralandı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Demokratik Sol Parti Varsak belde binasını açtı Güncel Demokratik Sol Parti Varsak belde binasını açtı

Örgütlenme çalışmalarına hızla devam eden Demokratik Sol Parti Varsak belde binasını açtı.


Genç Parti Demre esnafını ziyaret etti Güncel Genç Parti Demre esnafını ziyaret etti

Genç parti İl Başkanı Ali Ulvi Büyüknohutçu ve Demre İlçe Başkanı Sezai Teke Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Demre esnafını ziyaret etti. Gün boyunca esnafı tek tek dolaşan İl Başkanı Büyüknohutçu ve beraberindekiler Demrelilerin ve Demre esnafının sorunlarını dinlediler.


Kamu çalışanına bir lokma da BASK´tan... Güncel Kamu çalışanına bir lokma da BASK´tan...

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Antalya İl Temsilciğinden yapılan yazılı açıklamada Hüseyin ÇELİK : “ Dört yılı aşkın bir zamandır Antalya’da aktif sendikacılık yapıyoruz. Çalışma hayatında kamu görevlilerinin çalıştığı zor şartların iyileştirilmesi, haklarının korunması, geliştirilmesi, yerel ve ulusal sorunlarda çözüm önerileri, eleştiri ve görüşlerimizi açıklama gibi fonksiyonları icra ettik, devam ediyoruz.´


Kumluca’ya müze talebi Güncel Kumluca’ya müze talebi

Kumluca’da, her aşamasına el atılan altyapı sorunu; gerçekleşen, gerçekleşmekte olan ve gerekse projesi hazır yatırımlarla modern şehirleşme yolunda adım adım ilerleme kaydediliyor.


Altın Portakal’ın Onur Konuğu ünlü oyuncu Helen Mirren Oscar’a koşuyor Güncel Altın Portakal’ın Onur Konuğu ünlü oyuncu Helen Mirren Oscar’a koşuyor

Antalya Kültür Sanat Vakfı ve TÜRSAK Vakfı işbirliğiyle düzenlenen 2006 Altın Portakal’ın yabancı konukları arasında yer alan ünlü oyuncu Helen Mirren En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi.


´´Her alanda desteğe ihtiyacımız var´´ Güncel ´´Her alanda desteğe ihtiyacımız var´´

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Antalya´nın yeni okullara ihtiyacı bulunduğunu belirterek, belediyeler ve iş adamlarından yardım istedi.


Doyran katliamı yargıya taşındı Güncel Doyran katliamı yargıya taşındı

Kum çakıl ocağı işletmek için Doyran beldesinde Divarcılar şirketi tarafından yapılan orman katliamı, ANTDOYDER ve Türk Tabiatını Koruma Derneği tarafından idare mahkemesine dava açtıklarını ve mücadeleye devam edeceklerini söylediler.


Kumluca´ya Recep Tayyip Erdoğan Parkı Güncel Kumluca´ya Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Kumluca İlçesi’nde, eski Devlet Hastanesinin bulunduğu Karatepe’ye Kumluca Belediyesi tarafından yapılacak olan parka, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ismi verilecek. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Adrasan´da tapu sevinci... Güncel Adrasan´da tapu sevinci...

Kumluca İlçesine bağlı, turistik belde Adrasan’da vatandaşlar, tapu sevinci yaşıyor. Adrasan Beldesi, Çakmak Mahallesi sahilinde, Turizm Bölgesi ilan edilen bölgede, yıllardır elzem olan tapu sorunu çözülerek tapuları Belediye tarafından vatandaşlara dağıtılıyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


´Her iri meyve hormonlu değildir´ Güncel ´Her iri meyve hormonlu değildir´

Finike İlçesi’nde Zirai İlaç satışı yapan Ziraat Mühendisi Özgür Akınay, her iri meyvenin hormonlu olmadığını ifade etti. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca kameralı sistemle gözetleniyor Güncel Kumluca kameralı sistemle gözetleniyor

Kumluca’nın caddeleri, Kumluca Belediyesinin yeni kurmuş olduğu kameralı sistemle gözetleniyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


KALEDER´in turist anketi Güncel KALEDER´in turist anketi

Kalekapısı Esnafları Kalkındırma ve Güçlendirme Derneği (KALEDER), Kalekapısı´nı ziyaret eden turistlere yönelik anket düzenledi.


Antalya Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı... Güncel Antalya Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı...

Antalya Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Karşıyaka´yı deplasmanda 98-16 yendi.


Çiftçilere ambulans hizmeti Güncel Çiftçilere ambulans hizmeti

Manavgat Ziraat Odası, çiftçilere hizmet vermek üzere tam donanımlı ambulans satın aldı.


Mantar göçü tersine çevirdi Güncel Mantar göçü tersine çevirdi

Korkuteli´ye bağlı Küçükköy beldesinde mantar üretiminin yaygınlaşması nedeniyle göçün tersine döndüğü bildirildi.


Akseki´de kar temizleme çalışmaları... Güncel Akseki´de kar temizleme çalışmaları...

Akseki´de hafta sonundaki kar yağışının ardından belediye ekiplerince başlatılan kar temizleme çalışmaları sürüyor.


Kumluca´nın kanalizasyon sorunu Meclis´e taşınıyor Güncel Kumluca´nın kanalizasyon sorunu Meclis´e taşınıyor

CHP Antalya milletvekilleri Nail Kamacı ve Feridun Baloğlu, ilçede yaşanan kanalizasyon sorununu TBMM gündemine taşıyacaklarını bildirdiler.


Sidespor´da yüzler gülüyor Güncel Sidespor´da yüzler gülüyor

Türkiye Futbol Ligi Üçüncü Lig Üçüncü Grupta mücadele eden Sidespor´da, son iki haftada alınan galibiyetle yüzler gülmeye başladı.


14. Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı... Güncel 14. Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı...

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) tarafından düzenlenen 14. Akdeniz Yiyecek ve İçecek İhtisas Fuarı, 14 Şubat´ta Antalya´da açılacak.


Kredi kartı aidat ücretleri... Güncel Kredi kartı aidat ücretleri...

Antalya Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir banka tarafından tüketiciden tahsil edilen yıllık kart aidat bedelinin, haksız olduğuna ve bedelin tüketiciye iade edilmesine karar verdi.


Türkiye yerel yönetimlerde İsveç ile işbirliği yapacak Güncel Türkiye yerel yönetimlerde İsveç ile işbirliği yapacak

İsveç, AB sürecinde Türkiye´ye yerel yönetim alanında destek verme kararı aldı. İsveç Belediyeler Birliği (SALAR), Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile ortaklaşa ´Türkiye-İsveç Belediye Ortaklık Ağları Projesi´ geliştirdi.


Mahmutlar´da aydınlatma çalışmalarının yüzde 85´i tamamladı Güncel Mahmutlar´da aydınlatma çalışmalarının yüzde 85´i tamamladı

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinde aydınlatma çalışmalarının yüzde 85´i tamamladı.


Manavgatlılar il olmak için tanıtım atağı başlattı Güncel Manavgatlılar il olmak için tanıtım atağı başlattı

Manavgat ilçesinde 48 yıl önce başlatılan il olma çalışmalarının 2007´de sonuçlandırılması bekleniyor.


Sayım memuruna ´evde yokuz´ deniliyor Güncel Sayım memuruna ´evde yokuz´ deniliyor

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi kapsamında başlatılan sayım, Alanya´da sıkıntılı başladı. Kapıyı açmak ve maaşını bildirmek istemeyen vatandaşlar, nüfus sayımı için görevlendirilen memurlara zor anlar yaşattı.


Şampiyon işitme engellilere prim... Güncel Şampiyon işitme engellilere prim...

Antalya Büyükşehir Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü´nde başarılı olan 24 sporcuya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Köleoğlu tarafından ödül verildi.


Turizm alanlarının tahsisi... Güncel Turizm alanlarının tahsisi...

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ´´Lara Kent Projesi yararlı ancak, tahsis edilme süreci tamamen ahlak dışıdır. Çünkü kamu yararı hiçe sayılmıştır´´ dedi.


Papaz ve imam sırasıyla dua okudu Güncel Papaz ve imam sırasıyla dua okudu

Alanya´da belediyenin yaptırdığı Hristiyan mezarlığına defnedilen Alman vatandaşın cenaze töreninde papaz ve imam sırayla dua okudu.


Madeni İşler Odası’ndan Mesleki Eğitime destek Güncel Madeni İşler Odası’ndan Mesleki Eğitime destek

Madeni İşler Odası, MEGEP kapsamında AB tarafından gönderilen 2 adet arıza tespit cihazını, Mesleki Eğitim Merkezi’ne hibe etti.


Muratpaşa “Aşure” dağıttı Güncel Muratpaşa “Aşure” dağıttı

Muratpaşa Belediyesi Vakfı’na ait Aşevi’nde “Aşure” dağıtımı yapıldı. Her gün bin aileye ve Ramazan Ayı’da da her gün 15 bin kişiye yemek dağıtımı yapılan Vakıf Aşevi’nde “Aşure Ayı” da unutulmadı.


Yollar artık daha temiz... Güncel Yollar artık daha temiz...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği’nden (GATAB) Çamyuva Belediyesi’ne yol süpürme aracı teslim edildi.


Demokratik Sol Parti İlçe kongreleri sona erdi Güncel Demokratik Sol Parti İlçe kongreleri sona erdi

Hafta içi ve hafta sonu yapılan Kaş, Derme, Manavgat, Elmalı ve Korkuteli kongreleri yapıldı.


İşkur, Alanya´da yer arıyor Güncel İşkur, Alanya´da yer arıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Antalya İl Müdürü Tahsin Güven, Alanya´ya İŞKUR açılması için çalışmalara başladıklarını bildirdi.


DSP Elmalı teşkilatında seçim... Güncel DSP Elmalı teşkilatında seçim...

Demokratik Sol Parti (DSP) Elmalı İlçe Teşkilatı´nın 6. Olağan İlçe Kongresi´nde Hamdi Şahin yeniden başkanlığa seçildi.


Hacımusa Çayı balık vermiyor Güncel Hacımusa Çayı balık vermiyor

Gazipaşa ilçesinde, Selinus plajına dökülen Hacımusa çayında balık sayısının azaldığı bildirildi.


Doğa için yürüdüler Güncel Doğa için yürüdüler

Side Belediyesi Gençlik Merkezi ile Antalya Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) işbirliğinde Seleukeia Antik Kentine yürüyüş gerçekleştirdi.


Antalya Hayvanat Bahçesi´ne ziyaretçi akını Güncel Antalya Hayvanat Bahçesi´ne ziyaretçi akını

Antalya´da sıcak havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar, hayvanat bahçesini ziyaret etti.


Alanya´da doktorun 150 bin dolarlık köy evi hobisi... Güncel Alanya´da doktorun 150 bin dolarlık köy evi hobisi...

Alanya İlçesi Avsallar beldesinde doktor olarak görev yapan 46 yaşındaki Recep Çelik, 200 yıllık bir köy evini restore ederek içini 50 ile 150 yıl arasında değişen eski eşyalarla donattı.


Türkiye, Hyundai iş makinelerinin lojistik merkezi oluyor Güncel Türkiye, Hyundai iş makinelerinin lojistik merkezi oluyor

Hyundai, iş makineleri sektöründe Türkiye ile ilgili hedeflerini büyüttü. Türkiye´deki faaliyetlerini 2003 yılından bu yana HMF Makine ile sürdüren Hyundai, Türkiye´yi lojistik üssü haline getirecek.


Kum ocaklarının ruhsatlandırılması İl Özel İdare´nin yetkisine geçiyor Güncel Kum ocaklarının ruhsatlandırılması İl Özel İdare´nin yetkisine geçiyor

Antalya İl Özel İdare Genel Sekreteri Zülkif Dağlı, Antalya gündemini sürekli meşgul eden kum ve çakıl ocaklarının ruhsatlandırılması ve denetleme yetkisinin yeni kanun düzenlemesiyle İl Özel İdarelerine verileceğini açıkladı.


Dersimiz Türkçe... Güncel Dersimiz Türkçe...

Antalya´nın Side beldesinde yerleşik yaşayan yabancılar için belediye tarafından Türkçe kursu açıldı.


Halil Emirdağlı yeniden başkan seçildi Güncel Halil Emirdağlı yeniden başkan seçildi

Korkuteli ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 11´inci olağan genel kurulu yapıldı.


Akseki´de kan bağışı... Güncel Akseki´de kan bağışı...

Antalya Kızılay Kan Merkezi´nce Akseki ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.


´Yeni çevre planı ile Alanya´da 157 bin 529 dekar tarım alanın yok olur´ Güncel ´Yeni çevre planı ile Alanya´da 157 bin 529 dekar tarım alanın yok olur´

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından özel bir firmaya yaptırılan 1/100.000 ölçekli Antalya - Burdur Çevre Düzeni Planı ile Alanya´da 157 bin 529 dekar tarım alanının yok olacağı iddia edildi.


Korkuteli Belediye Başkanı Uğurlu uyardı: Sayılırken soyulmayın Güncel Korkuteli Belediye Başkanı Uğurlu uyardı: Sayılırken soyulmayın

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, adrese dayalı nüfus kayıt çalışmaları ile ilgili vatandaşları uyararak, görevlilerin yaka kartlarını kontrol etmelerini istedi.


TÜRSAB 2007´den umutlu... Güncel TÜRSAB 2007´den umutlu...

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Remzi Avcı, Alanya turizminin daha iyi olması için öncelikle sektörde birlik sağlanması gerektiğini belirterek, ´2 milyon YTL´lik bütçe oluşturularak tanıtıma önem verilmeli ve sektörden çok ülkemizi temsil ettiğimizi bilmeliyiz´ dedi.


Gazipaşa Belediyesi´nin logo yarışmasına başvuran olmadı Güncel Gazipaşa Belediyesi´nin logo yarışmasına başvuran olmadı

Gazipaşa Belediyesi tarafından, ilçenin yurt içi ve yurt dışındaki tanıtımlarında kullanılması amacıyla düzenlenen logo yarışmasına hiç başvuru olmadığı bildirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 - 707 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70633 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...