Perşembe, 17 Ekim 2019
GATAB, AB´ye girdi Güncel GATAB, AB´ye girdi

Avrupa Birliği’nin (AB) MED-PACT (Akdeniz’de Yerel Yönetimler İşbirliği Programı) dâhilinde GATAB tarafından hazırlanan ve AB Komisyonu’nda kabul gören “Sahil Atık Su Arıtma Tesisi İşçi ve Yöneticileri Mesleki Eğitimi Projesi”nde ilk toplantı 15 Şubat’ta gerçekleştirildi.


Envar Koleji’nden ziyaret Güncel Envar Koleji’nden ziyaret

Özel Envar Koleji Müdürü Şükrü Erdoğan Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi


ANTİMDER’ e MÜSİAD Ziyareti Güncel ANTİMDER’ e MÜSİAD Ziyareti

Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği’nin yeni kurulmuş olan Dernek Merkezine MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Sn. İbrahim İŞLEK ve Yönetim Kurulu üyeleri Zeki Kökçen, Ali Çetin, Abdullah Aykut, Zekeria Tonoğlu ve MÜSİAD Antalya Şube Müdürü Beytullah Aktaş, ANTİMDER yeni Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yaşar Tabur’a ve Yönetim Kurulu üyelerine yeni görevlerinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.


Akseki´de imamlardan kan bağışı Güncel Akseki´de imamlardan kan bağışı

Akseki Müftülüğüne bağlı imamlar, Kızılay´a kan bağışında bulundular.


Tarım üreticileri hibeleri kullanamadı Güncel Tarım üreticileri hibeleri kullanamadı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında geçen yıl üreticilere hibe için aktarılan kaynaktan 129 milyon YTL´nin yeterli proje olmaması nedeniyle kullanılamadığı bildirildi.


Atların şehir içinde yük taşıması yasaklandı Güncel Atların şehir içinde yük taşıması yasaklandı

Antalya Hayvanları Koruma Kurulu, atların kent içinde yük taşımacılığında kullanılmasını yasakladı. Özellikle kağıt ve hurda gibi malzemelerin taşınmasında bundan sonra atlardan yararlanılamayacak. Kurul ayrıca çalışmasına izin verilmeyen atların bedeli karşılığında alınarak özel koruma bölgelerinde bakılmasına da karar verdi.


Çevreyi kirletenler çevreciler tarafından ihbar edilecek Güncel Çevreyi kirletenler çevreciler tarafından ihbar edilecek

Antalya´nın Manavgat ilçesinde Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Özaslan ile gönüllü 400 çevreci, mahalleleri dolaşarak çevre temizliği ve uygulamaları hakkında halka bilgi veriyor. Belediye, ayrıca kentin muhtelif 50 bölgesine ´moloz ve çöp dökmeyelim´ yazılı levha dikti.


Emniyet çalışmalarını öğrencilere tanıtıyor Güncel Emniyet çalışmalarını öğrencilere tanıtıyor

Antalya´nın Demre İlçe Emniyet Amirliği tarafından okullarda, ´Emniyet Teşkilatını ve Görevlerini Tanıtma´ dersleri veriliyor.


AKEV´den Antalya´ya ikinci üniversite... Güncel AKEV´den Antalya´ya ikinci üniversite...

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek, vakfın Antalya´nın Kadriye Beldesi´nde kurmayı planladığı ´AKEV Antalya Üniversitesi´ için çalışmalara başladı.


Alanya´da meditasyonlu zayıflama seansı... Güncel Alanya´da meditasyonlu zayıflama seansı...

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde kilolu insanlar, kendisini rehabilite etmek amacıyla başladığı meditasyonla 7 ayda 40 kilo veren işadamı Ahmet Gümüş´ün uyguladığı ´Neden kiloluyum, niçin veremiyorum, nasıl kilo verebilirim, nerede kilo verebilirim, kimin zayıflaması gerekiyor´ sorularını içeren 5N 1K kuralını zihinlerine yerleştirerek meditasyonla zayıflıyor.


Manavgat´ta denizcilik bölümü açılması... Güncel Manavgat´ta denizcilik bölümü açılması...

Akdeniz Üniversitesi´ne bağlı Manavgat Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Ali Erdoğan, açılması düşünülen denizcilik bölümleriyle ilgili gelişmelerin olumlu yönde olduğunu söyledi.


Kumluca´da araçlara reflektör kontrolü... Güncel Kumluca´da araçlara reflektör kontrolü...

Kumluca Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, araçlarda reflektör kontrolü yaptı.


Akseki´de muhtarlık seçimi yapılacak Güncel Akseki´de muhtarlık seçimi yapılacak

Akseki´nin Yarpuz beldesine yeni kurulan iki mahallede 11 Mart´ta muhtarlık seçimi yapılacak.


Anadolu Kaparisi Dünya sofralarında... Güncel Anadolu Kaparisi Dünya sofralarında...

Burdurlu girişimci Murat Mıhladız, Anadolu´nun çeşitli yerlerinde yetiştirdiği kapariyi, ´´Kapadokya Aşçı Murat´´ markası ile başta Avrupa olmak üzere ABD, Tayvan ve Güney Kore gibi ülkelere ihraç ediyor.


Turizm sektörünün sorunları Meclis´te... Güncel Turizm sektörünün sorunları Meclis´te...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, 2006 turizm sezonu sonunda Antalya´daki turistik tesislerde görevden ayrılan üst düzey yöneticilerin sayısını sordu.


Tarım sigortası yaptırmayan çiftçiler doğal afetlerde destek primi alamayacak Güncel Tarım sigortası yaptırmayan çiftçiler doğal afetlerde destek primi alamayacak

Manavgat Tarım İlçe Müdürü Sadık Ay, Bakanlığın doğal afetlerde tarım sigortası yaptırmayan çiftçilere prim desteği vermeyeceğini açıkladı.


Destek genişledi, makine ve ekipman alımlarının da yarısını devlet karşılayacak Güncel Destek genişledi, makine ve ekipman alımlarının da yarısını devlet karşılayacak

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, geçen yıl başlattığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı´nın kapsamını genişletiyor. Bakanlık, kırsal kesimde tarıma dayalı ekonomik faaliyetler ve altyapı iyileştirme çalışmalarına verdiği yüzde 50 hibe desteği kapsamına makine, ekipman alımlarını da dahil etti.


Antalya Barosu Başkanı Durmaz: CMK vekilleri 1 yıldan beri ücretlerini alamıyor Güncel Antalya Barosu Başkanı Durmaz: CMK vekilleri 1 yıldan beri ücretlerini alamıyor

Antalya Baro Başkanı Mehmet Zeki Durmaz, müdafi ve vekillerin 1 yıldan beri ücretlerini alamadığını söyledi. Çıkarılan yasalardaki olumlu gelişmelere rağmen yasanın uygulanması için yeterli kaynağın ayrılmadığını ifade eden Durmaz, Antalya Barosu CMK vekili 600 avukatın olduğunu ve bunun yanında alacakları ücretin 5 milyon YTL´yi geçtiğini söyledi.


Belediye´nin ´Kentsel Dönüşüm Projesi´esnafın kurtarıcısı olacak Güncel Belediye´nin ´Kentsel Dönüşüm Projesi´esnafın kurtarıcısı olacak

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı´nda bir araya gelen bazı oda ve dernek başkanları Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan ´Kentsel Dönüşüm Projesi´ni desteklediklerini açıkladı.


Bebeği için her gün kargoyla sütünü gönderdi Güncel Bebeği için her gün kargoyla sütünü gönderdi

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde ikamet eden ve 25 gün önce bebeği olan anne Ayşe Oktay, bebeğinin rahatsızlığı nedeniyle tedavi için Konya´da bir hastaneye sevk edilmesinin ardından her gün kendi sütünü sağarak süt saklama kabında kargoyla hastaneye gönderdi. 20 gün boyunca kargoyla sütünü gönderen anne, bugün bebeğinin yanına geldi.


Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü´ne alınan 11 otomobil hizmete girdi Güncel Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü´ne alınan 11 otomobil hizmete girdi

Antalya Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne alınan 11 otomobil, kurban kesilerek hizmete girdi.


Korkuteli´de salep satışı arttı Güncel Korkuteli´de salep satışı arttı

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde sıcak salep satışı, soğuk kış günlerinde vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.


Elma satışları çiftçiyi sevindirdi Güncel Elma satışları çiftçiyi sevindirdi

Akdeniz bölgesinin meyve ambarı olarak bilinen Korkuteli ilçesinde elma fiyatları 1,200 Ykr’a kadar çıktı


Minderde Kepez fırtınası.. Güncel Minderde Kepez fırtınası..

Kepez Belediyespor Güreş Takımı, minderde fırtına gibi esiyor. Gençler ve Yıldızlar Antalya Güreş İl Birinciliği’nde 14 madalya toplayan Kepez Belediyespor, Yıldızlar Güreş Ligi’nde ise üçüncü oldu. Başkan Öner, madalya alan güreşçileri başarı belgesi ile ödüllendirdi.


Yurt Çocuklarını Koruma Vakfı’ndan AGC’ye ziyaret Güncel Yurt Çocuklarını Koruma Vakfı’ndan AGC’ye ziyaret

Yurt Çocuklarını Koruma Vakfı Başkanı Lale Bileydi, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek vakfın tanıtımı konusunda destek istedi


Müftülük Şubat ayı toplantısını yaptı Güncel Müftülük Şubat ayı toplantısını yaptı

Finike Müftülüğü, Şubat ayı mutad toplantısını Müftü Ali Erhun Başkanlığında Belediye Toplantı Salonu’nda yaptı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


DSP’de görev dağılımı yapıldı Güncel DSP’de görev dağılımı yapıldı

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan DSP merkez ilçe kongresinde ve yeniden başkanlığa seçilen Melike Eşiyok, yönetimde yürütme organlarını oluşturdu.


ATİK yönetiminden AGC’ye ziyaret Güncel ATİK yönetiminden AGC’ye ziyaret

Antalya Tenis İhtisas Kulübü (ATİK) Yönetim Kurulu üyeleri, AGC Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek ortak projeler üretmek istediklerini belirtti


Alanyalı sporseverlerin yelkenli tutkusu... Güncel Alanyalı sporseverlerin yelkenli tutkusu...

Antalya´nın Alanya ilçesinde yaşayan sporseverler, yelkenliye büyük ilgi gösteriyor. Alanyalı su sporları tutkunlarının, Alanya Yüzme İhtisas Yelken ve Sualtı Sporları Kulübü´nün, Gökova Yatçılık´tan kiraladığı ve eğitim amacıyla getirdiği yelkenlilere ilgisi büyük oldu.


Antalya´da vergi haftası kutlamaları... Güncel Antalya´da vergi haftası kutlamaları...

Antalya´da Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde, ´´Vergi ile Geleceğe Beraber Yürüyelim´´ adlı bir yürüyüş gerçekleştirilecek.


Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Brüksel´e gitti Güncel Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Brüksel´e gitti

Antalya Valimiz Sayın Alaâddin YÜKSEL’in göstermiş olduğu “ANTALYA’DA OKUMAZ YAZMAZ KALMASIN” hedefine ulaşmak için; açtığı kurslarla, katıldığı projelerle ve yaptığı etkinliklerle yoğun çalışma içine giren Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü çalışmalarını uluslar arası alana taşıdı.


Baraner: ´Antalya, Türkiye´nin dünyadaki misafir odası oldu´ Güncel Baraner: ´Antalya, Türkiye´nin dünyadaki misafir odası oldu´

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konsey Başkanı Hüseyin Baraner, Antalya´nın, ´´Türkiye´nin dünyadaki misafir odası´´ olduğunu belirterek, ´´Antalya´nın artık dünyada saygınlık reytingi olmalı´´ dedi.


Demre´ye yeni seçim müdürü atandı Güncel Demre´ye yeni seçim müdürü atandı

Demre´de Fadiş Erk´in emekli olması nedeniyle boşalan Demre Seçim İşleri Müdürlüğüne Behçet Kale atandı.


ANSİAD´dan eğitime destek Güncel ANSİAD´dan eğitime destek

Antalyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) üyesi iş adamları gecekondu bölgesinde yer alan ilköğretim okullarına sahip çıkarak, okulların sorunlarını çözmeye çalışıyor.


Saruhan: ´Türkiye´nin en başarılı milli takımıyız´ Güncel Saruhan: ´Türkiye´nin en başarılı milli takımıyız´

Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Seçkin Saruhan, Türkiye´nin en başarılı milli takımı olduklarını söyledi.


Altınyaka yolunda çalışmalar başladı Güncel Altınyaka yolunda çalışmalar başladı

Antalya´nın Kumluca ilçesine bağlı Altınyaka köyü yolunda Karayolları ekiplerince yol çalışmaları başlatıldı.


Kepez´e bağlanan mahalleye hizmet sözü... Güncel Kepez´e bağlanan mahalleye hizmet sözü...

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Varsak Belediyesi´nden kendilerine bağlanan Hüseyin Ayanoğlu Mahallesi´nin sakinlerine yol, park ve okul yatırım sözü verdi.


Alanya´da esnafın sorunu nakitsizlik... Güncel Alanya´da esnafın sorunu nakitsizlik...

Alanya Otelciler, Pansiyoncular, Lokantacılar, Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, ´2006´da tıkanan Alanya ekonomisi, esnafın nakit sıkıntısı çekmesine neden oldu. En büyük sorun bu´ dedi.


Alanya´da cami tartışması Güncel Alanya´da cami tartışması

Antalya´nın Alanya İlçesi Konaklı Beldesi´nde bulunan Bacoğlu Camii´ni yaptıran Ali Bacoğlu, 7 senedir inşaatı bitmeyen caminin sağlıksız olduğunu ve gerekirse kapatılacağını söylediği ileri sürülen Alanya Müftüsü Muhammed Gevher´e cevap olarak, ´Eğer bu camiyi kapatırsan beldenin en büyük ikinci camisini de biz yaptırdık. Biz de onu kapatırız´ dedi.


Antalya´da ´Akça 4´ operasyonu... Güncel Antalya´da ´Akça 4´ operasyonu...

Antalya´nın Manavgat İlçesi´nde uyuşturucu madde ve fuhuş maksatlı kadın ticareti yaptıkları belirlenen 25 kişi, jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı.


Akdeniz Üniversitesi organ nakli merkezinden 2006 değerlendirmesi Güncel Akdeniz Üniversitesi organ nakli merkezinden 2006 değerlendirmesi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alper Demirbaş, düzenlediği basın toplantısında 2006 yılının değerlendirmesini yaptı, 2007 yılı planlamalarını anlattı.


Kepez´in yollarına sıcak asfalt... Güncel Kepez´in yollarına sıcak asfalt...

Kepez Belediyesi, Yeni Akdeniz Sanayi Sitesi’nin ve Kepezaltı Mahallesi’nin yollarını asfaltlıyor. İki yerde şu ana kadar 2,5 kilometrelik alanda sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildi.


Manavgat Belediyesi, Sevgililer Günü´nde 4 bin karanfil dağıttı Güncel Manavgat Belediyesi, Sevgililer Günü´nde 4 bin karanfil dağıttı

Manavgat Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü´nde 4 bin adet karanfil dağıttı. Karanfilleri tek tek kendi elleri ile Antalya´nın Manavgat ilçesi Belediye Başkanı Zeynel Şenol dağıttı.


Yabancılar tapu alabilmek için artık Ege Ordu Komutanlığı´ndan izin almayacak Güncel Yabancılar tapu alabilmek için artık Ege Ordu Komutanlığı´ndan izin almayacak

Tapu alabilmek için Ege Ordu Komutanlığı´ndan izin almak zorunda kalan yabancılar, bundan böyle Antalya´nın Alanya ilçesi Tapu Kadastro Müdürlüğü´nden izin alacak.


Rauf Denktaş Asma Köprüsü sağ şeridi dolgu çalışmasını tamamlandı Güncel Rauf Denktaş Asma Köprüsü sağ şeridi dolgu çalışmasını tamamlandı

Manavgat Belediyesi, 6 ay önce hizmete giren Rauf Denktaş Asma Köprüsü´nün dolgu çalışmasını tamamladı.


50 yaş üzeri turizm çeşitleri geliştirmeliyiz Güncel 50 yaş üzeri turizm çeşitleri geliştirmeliyiz

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı ve TUI Holding Türkiye Danışmanı Hüseyin Baraner, Avrupa´da 50 yaş üzeri insanlara hitap edecek yeni turizm çeşitlerinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.


Talyagöz’den gazetecilere göz taraması Güncel Talyagöz’den gazetecilere göz taraması

Antalya Gazeteciler Cemiyeti, TSYD Antalya İl Temsilciliği ve Talyagöz Cerrahi ve Lazer Merkezi arasında imzalanan protokol ile bir yıl boyunca gazetecilere ücretsiz göz muayenesi yapılacak


Gençler ve Yıldızlar kıran kırana Güncel Gençler ve Yıldızlar kıran kırana

Haftalardır süren B Gençler ve Yıldızlar ligi müsabakaları son buldu. Önümüzdeki haftadan itibaren ise bu lig guruplarında play-of a kalan takımların eleminasyon usulü mücadeleleri başlayacak.


Elektrik faturalarında görünmeyen kesinti, vatandaşı alarma geçirdi Güncel Elektrik faturalarında görünmeyen kesinti, vatandaşı alarma geçirdi

Finike İlçesi’nde, elektrik faturalarındaki yanlışlığa dikkat çeken yerel gazete haberi,vatandaşı alarma geçirdi. Faturada görünmeyen kesintiler nedeniyle toplamda hata olduğunu düşünen vatandaşlar, Finike Tedaş İşletme Şefliği’ne başvurarak yanlışlığın düzeltilmesini istediler. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kepez´de asfalt çalışmaları... Güncel Kepez´de asfalt çalışmaları...

Kepez Belediyesi, Yeni Akdeniz Sanayi Sitesi ve Kepezaltı Mahallesi´nin yollarını asfaltlıyor.


Grekoromen güreş milli takımı, Antalya Valisi Yüksel´i ziyaret etti Güncel Grekoromen güreş milli takımı, Antalya Valisi Yüksel´i ziyaret etti

Grekoromen Güreş Milli Takımı, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel´i ziyaret etti.


Gazipaşalı kadın çiftçiler yarıştı Güncel Gazipaşalı kadın çiftçiler yarıştı

Antalya Tarım il Müdürlüğü ve TRT işbirliğinde düzenlenen ´´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´´ adlı bilgi yarışmasının Gazipaşa ayağı öğretmenevinde yapıldı.


Okul binasının su pompalarını çaldılar Güncel Okul binasının su pompalarını çaldılar

Serik ilçesinde lise için yapılan ek binaya giren hırsızlar kalorifer dairesindeki su pompalarını çaldı.


2010 FIS Kongresi Antalya´da yapılacak Güncel 2010 FIS Kongresi Antalya´da yapılacak

Uluslararası Kayak Federasyonu´nun (FIS), 2010 yılında gerçekleştireceği 47. kongresi Antalya´da yapılacak.


Gazipaşa ADD halk oyunları kursu verecek Güncel Gazipaşa ADD halk oyunları kursu verecek

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gazipaşa Şubesi´nde halk oyunları kursu verilecek.


Akseki SYDV 35 bin 845 YTL yardım yaptı Güncel Akseki SYDV 35 bin 845 YTL yardım yaptı

Akseki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Ocak ayında ihtiyaç sahiplerine 35 bin 855 YTL yardım yapıldığı bildirildi.


Terörizm ve Sınıraşan Örgütlü Suçlara Karşı İşbirliği... Güncel Terörizm ve Sınıraşan Örgütlü Suçlara Karşı İşbirliği...

Antalya Valisi Aladdin Yüksel, terörü kriminolojik metotlarla analiz eden ve sosyal içerikleri itibariyle tespit eden nadir ülkelerden birinin Türkiye olduğunu, ancak Türkiye´nin tecrübelerinden diğer devletlerin yararlanmak istemediğini bildirdi.


Antalya´da raylı ulaşım tartışması... Güncel Antalya´da raylı ulaşım tartışması...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya´ya basit bir sokak tramvayı değil, hafif metronun yapılacağını söyledi.


Korkuteli´de emlak satışları durma noktasına geldi Güncel Korkuteli´de emlak satışları durma noktasına geldi

Korkuteli İlçesi´nde emlak satışlarında durgunluk yaşandığı bildirildi.


Tavuk dönere talep arttı Güncel Tavuk dönere talep arttı

Korkuteli İlçesinde beyaz ete rağbetin her geçen gün arttığı bildirildi. İlçede son iki yılda sayıları artan tavuk dönerciler, et dönerin pahalı olması ve zamanla damar tıkanıklığına yol açması sebebiyle öğrenci, esnaf ve işadamlarının tavuk dönere yöneldiği kaydedildi.


Arcadia Cup Futbol Turnuvası´nda şampiyonluğu CSKA Sofya kazandı Güncel Arcadia Cup Futbol Turnuvası´nda şampiyonluğu CSKA Sofya kazandı

Antalya Belek´te düzenlenen Arcadia Cup Futbol Turnuvası´nın finalinde Şenol Güneş´in çalıştırdığı Güney Kore´nin FC Seoul takımını 3-0 mağlup eden Bulgaristan´ın CSKA Sofya takımı, turnuvanın şampiyonu oldu.


Alanya´da müftü sağlıksız camiyi ibadete kapatacak Güncel Alanya´da müftü sağlıksız camiyi ibadete kapatacak

Alanya İlçesi´nde bir türlü bitirilemeyen ve kanalizasyonu taşan camiyi İlçe Müftüsü Muhammet Gevher kapatmaya hazırlanıyor.


Kepez Belediyespor, deplasmanda Anadolu Üniversitesi´ni 64-46 yendi Güncel Kepez Belediyespor, deplasmanda Anadolu Üniversitesi´ni 64-46 yendi

Türkiye Basketbol Erkekler 2. Ligi´nin 19. haftasında, Beko 1. Ligi hedefleyen Kepez Belediyespor, deplasmanda Anadolu Üniversitesi´ni 64-46 mağlup etti.


´Olimpos alternatif turizmde Türkiye´nin vitriniydi´ Güncel ´Olimpos alternatif turizmde Türkiye´nin vitriniydi´

Kumluca ilçesine bağlı turistik Olimpos beldesinde 7 Şubat Çarşamba günü çıkan yangında işletmesinin yüzde 90´ı yanan ağaç evlerin sahibi Kadir Kaya, ´´Kadir´in ağaç evleri sizlerin desteğinizle kaldığı yerden devam edecek´´ dedi.


Elmalı Cezaevi´nde mahkumlara moral günü Güncel Elmalı Cezaevi´nde mahkumlara moral günü

Elmalı Kapalı ve Açık Cezaevi´nde yatan tutuklu ve hükümlüler için moral günü düzenlendi.


Frankfurt-Alanya kara para işbirliği... Güncel Frankfurt-Alanya kara para işbirliği...

Alanya ve Frankfurt Başsavcılıkları arasında kara para transferini önleme konusunda işbirliği kararı aldı.


Alanya TÜRSAB´da tartışma büyüyor Güncel Alanya TÜRSAB´da tartışma büyüyor

Bir süre önce genel merkez kararıyla görevden alınan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu başkan ve üyeleri, yeni atanan yönetimi ve genel merkezi eleştirdi.


ABD´li öğrenciler Çavuşoğlu´nu ziyaret etti Güncel ABD´li öğrenciler Çavuşoğlu´nu ziyaret etti

AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Amerika Birleşik Devletleri Geoge Town Üniversitesi´nden öğrencileri ağırladı.


Akaryakıt istasyonundaki göçükte işyeri sahibi öldü Güncel Akaryakıt istasyonundaki göçükte işyeri sahibi öldü

Alanya ilçesindeki bir akaryakıt istasyonunda LPG tankı yerleştirilmesi amacıyla açılan çukurda meydana gelen göçükte, iş yeri sahibi öldü.


Noel Baba Meydanı´na polis danışma bürosu... Güncel Noel Baba Meydanı´na polis danışma bürosu...

Demre Emniyet Amirliği tarafından, Noel Baba Meydanı´na Polis Danışma Bürosu kuruldu.


Side´de tarih... Güncel Side´de tarih...

Antalya´daki Side Antik Kenti´nin tapınaklar bölgesinde geçen yıl yapılan restorasyon çalışmaları sırasında bulunan, 5x5 metre ebadında tek parça halinde, geometrik ve bitkisel motiflerden oluşan erken Bizans dönemine ait mozaiğin bu yıl sergileneceği bildirildi.


İspanya´da kalite bozuldu, Türkiye´de fiyatlar arttı Güncel İspanya´da kalite bozuldu, Türkiye´de fiyatlar arttı

AB´nin sebze üretim merkezi olan İspanya´da ürünlerde kalitenin bozulması nedeniyle, AB ülkelerinin Türk ürünlerine yoğun talep göstermesi, iç piyasada sebze fiyatlarının artmasına yol açtı.


Antalya´da turizm muhabirleri semineri... Güncel Antalya´da turizm muhabirleri semineri...

Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB), turizm sektörüne ilişkin haber yapan gazetecilere yönelik olarak, ´´Turizm Muhabirleri Semineri´´ düzenledi.


TSYD’den Antalya çıkartması Güncel TSYD’den Antalya çıkartması

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi Yönetimi Antalya’ya çıkartma yaptı. TSYD Konya Şube Başkanı Orhan Berk başkanlığındaki heyet, Başta Vali Alaadin Yüksel olmak üzere Büyükşehir Bebelediye Başkanı Menderes Türel ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti.


Hizmet- İş Sendikası´ndan üyelerine yüksek öğrenim yardımı.. Güncel Hizmet- İş Sendikası´ndan üyelerine yüksek öğrenim yardımı..

Sendikacılık alanında verdiği mücadele ve yaptığı hizmetlerle bilinen Hizmet-İş Sendikası, çocukları yüksek okulda okuyan üyelerine eğitim yardımı başlatıyor.


Çevreci kahramanlar web sitesinde... Güncel Çevreci kahramanlar web sitesinde...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği’nin (GATAB) “www.gatab.gov.tr” internet sitesinde yer alan “Çevre ve Eğitim” sayfası yenilenerek hizmete girdi. Çevre ve eğitim sayfasıyla özellikle çocukların kişisel temizlik ve çevre bilincinin geliştirilmesi hedefleniyor.


Manavgat ve Side, Berlin halk otobüslerinde tanıtılacak Güncel Manavgat ve Side, Berlin halk otobüslerinde tanıtılacak

Sideliler, beldelerinin tanıtımı Almanya´da şehir içi otobüslere verecekleri reklam ile yapacak. Antalya´nın Manavgat ilçesi ve beldesi Side´nin tanıtımı Almanya´nın Berlin şehrinde 15 Şubat´ta başlayacak.


´Sokak satıcıları´na darbe Güncel ´Sokak satıcıları´na darbe

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ´sokak satıcıları´ olarak tabir edilen esrar ve uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor.


Tekirovalı gençler TBMM´yi ve Anıtkabir´i ziyaret etti Güncel Tekirovalı gençler TBMM´yi ve Anıtkabir´i ziyaret etti

Tekirova Belediyesinin düzenlediği geziye katılan Tekirovalı gençler, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Anıtkabir´i ziyaret etti.


MHP Merkez 6 bin üyeye ulaştı Güncel MHP Merkez 6 bin üyeye ulaştı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl ve Merkez İlçe Teşkilatlarının düzenlemiş olduğu genişletilmiş İstişare Toplantısı ilginç konuşmalara sahne olurken 6001. üye Dr. Reşat OKTAY, Hayriye UÐUR, Ramazan KARAGÖZ ve Kezban ÜNAL adlı üyelere rozetleri takıldı.


Antalya Kız Entsitüsü binasının yıkılması kararı... Güncel Antalya Kız Entsitüsü binasının yıkılması kararı...

Antalya´daki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna başvurarak, İsmet İnönü Kız Enstitüsü, Antalya Doğumevi ve İnönü İlköğretim Okulu binalarının koruma altına alınmasını istedi.


Elmalı´da adrese dayalı nüfus kayıt sistemi kaymakam ve belediye başkanından başladı Güncel Elmalı´da adrese dayalı nüfus kayıt sistemi kaymakam ve belediye başkanından başladı

Elmalı´da Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi uygulaması Kaymakam Veysel Yurdakul´un evinde ve Belediye´de Belediye Başkanı Hüseyin Yapıcı ile başlatıldı.


Antalyaspor taraftarına ceza... Güncel Antalyaspor taraftarına ceza...

Antalyaspor ile Sakaryaspor arasında 3 Mart Cumartesi günü oynanan maçın ardından Sakaryasporlu taraftarların otobüsünü taşladıkları belirlenen Antalyasporlu dört taraftara para ve maçları izlememe cezası verildi.


Kendine yetebilen kentler... Güncel Kendine yetebilen kentler...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Antalya TSO) Başkanı Kemal Özgen, ülke ekonomisine büyük katkı koyan, iki verip bir alan Antalya´nın, bu paydan yararlanması ve projelerinin hiç bekletilmeden uygulanması gerektiğini bildirdi.


Cami yaptıran hayırseverin ilacı... Güncel Cami yaptıran hayırseverin ilacı...

Alanya ilçesinde 7 yıl önce inşaatına başlanan ve parasızlık nedeniyle tamamlanamayan camiyi yaptıran hayırsever, müftülüğün inşaatı bitirme teklifini geri çevirdi.


AK Partili Kılıç´tan orman işçisi için kanun teklifi... Güncel AK Partili Kılıç´tan orman işçisi için kanun teklifi...

AK Parti Antalya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Burhan Kılıç, orman işçilerinin tam yıl kadrolu hale gelerek sigortalanmasını sağlayacak kanun teklifi hazırladı.


THK´den uzaktan kumandalı model uçak kursu... Güncel THK´den uzaktan kumandalı model uçak kursu...

Türk Hava Kurumu (THK) Gazipaşa Şube Başkanı Abdullah Çelik, ´İlçemizde uzaktan kumandalı, radyo kontrollü model uçak kursu verilecek´ dedi.


Hastaneye kameralı güvenlik sistemi... Güncel Hastaneye kameralı güvenlik sistemi...

Gazipaşa Devlet Hastanesi, güvenlik amacıyla yaklaşık 1 ay önce kurulan kameralarla 24 saat izleniyor.


Devre güreşlerine ilgi azalıyor Güncel Devre güreşlerine ilgi azalıyor

Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kemal Özer, deve güreşlerine ilginin her geçen gün daha da azaldığını söyledi.


Develer ´su´ için güreşti Güncel Develer ´su´ için güreşti

Kaş İlçesi´ne bağlı Çerler köyüne su getirilmesi çalışmalarına katkı sağlamak için deve güreşleri düzenlendi.


Demer Diyaliz Merkezi açıldı Güncel Demer Diyaliz Merkezi açıldı

Demre Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan diyaliz merkezi törenle açıldı. Törene Demre Kaymakamı Mustafa Gürdal, Antalya İl Sağlık Müdürü İbrahim Gök, Demre Emniyet Amiri Hasan Mutlu, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Demre Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar Yesugay, hastane çalışanları ve vatandaşlar katıldı.


Korkuteli´de kaçak elektriğe geçit yok Güncel Korkuteli´de kaçak elektriğe geçit yok

Antalya´nın Korkuteli İlçesi´nde kaçak elektriğe karşı denetimler sıklaştırıldı. Vatandaşları kaçak elektrik kullanmamaları yönünde uyaran TEDAŞ yetkilileri, kaçak kullanımı azaltmak için çalışmalarını sürdürüyor.


Antalya´nın geliri giderinin üstünde... Güncel Antalya´nın geliri giderinin üstünde...

Defterdar Hidayet Mat, tarafından yapılan yazılı açıklamada, Antalya´nın geliri giderinden fazla olan birkaç ilden biri olduğunu belirtilerek, ´2006 mali yılında Antalya ili, merkez ve ilçelerde Defterdarlığımıza bağlı bulunan Muhasebe, Saymanlık ve Malmüdürlüklerince Kamu Kurum ve Kuruluşları adına 1 trilyon 292 milyon .331 bin YTL tutarında bütçe gideri yapılmıştır. Antalya´da Bütçe gelirleri tahsilat tutarı ise 2 trilyon 211 milyon 862 bin YTL´dir.´ denildi.


AB Projesi Kemer´de hayat buluyor Güncel AB Projesi Kemer´de hayat buluyor

Avrupa Birliği’nin (AB) MED-PACT Programı (Akdeniz’de Yerel Yönetimler İşbirliği) dâhilinde GATAB tarafından hazırlanan ve AB Komisyonu’nda kabul gören “Sahil Atık Su Arıtma Tesisi İşçi ve Yöneticileri Mesleki Eğitimi Projesi”nde ilk adım atılıyor.


Başkan Sedat Peker´in uğuru... Güncel Başkan Sedat Peker´in uğuru...

Gençlik yıllarında Antalyaspor tribünlerinde yer alan otobüslerle deplasmanlara giderek kırmızı-beyazlı ekibi destekleyen Başkan Sedat Peker´in son iki haftadır ilginç bir uğuru ortaya çıktı.


Ahşap evler görücüye çıktı Güncel Ahşap evler görücüye çıktı

Antalya-Alanya Karayolu üzerinde faaliyete geçen Sardunya Ahşap Yapı’nın açılışını, Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu ve Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan yaptı


Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Karabulut´a 301. maddeden dava açıldı Güncel Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Karabulut´a 301. maddeden dava açıldı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut hakkında, Türk Ceza Kanunu´nun 301. maddesinde yer alan, ´´Devletin yargı organlarını alenen aşağıladığı´´ gerekçesiyle dava açtı.


Alanya ve İzmir arasında ticari köprü kurulacak Güncel Alanya ve İzmir arasında ticari köprü kurulacak

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç´ı makamında ziyaret eden İz-Air Acentalar Müdiresi Oya Oğuz, ´İzmir ve Antalya´nın ticari ilişkileri zayıf. Bizim Alanya ve Antalya´nın desteğine ihtiyacımız var´ dedi.


Küresel ısınmanın etkileri Türkiye´ye şiddetli biçimde yansıyacak Güncel Küresel ısınmanın etkileri Türkiye´ye şiddetli biçimde yansıyacak

TEMA Alanya Gönüllü Sorumlusu Engin Özdemir, bilimsel verilerin, küresel ısınmanın zararlı etkilerinin Türkiye´ye şiddetli biçimde yansıyacağını gösterdiğini belirterek, ´Bu nedenle ormansızlaşmanın önüne geçilmesi ve ağaçlandırma çalışması yapılması, ülkemizin sera gazlarının atmosfere salınmasında yarattığı etkiyi en aza indirgemesinde önemli rol üstlenecektir´ dedi.


Kepez´den 2. iş garantili kurs Güncel Kepez´den 2. iş garantili kurs

Kepez Belediyesi, otomotiv sektöründen sonra şimdi de, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) desteği ile turizm sektörüne yönelik, iş garantili mesleki eğitim kursu düzenliyor. Kurs için başvuruların 19 Şubat’ta başlayacağı bildirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 - 695 - 696 - 697 - 698 - 699 - 700 - 701 - 702 - 703 - 704 - 705 - 706 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 70572 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...