Cuma, 23 Ağustos 2019
Kemer’li Bayanların buluşma noktası: Birlik Beraberlik Toplantıları Güncel Kemer’li Bayanların buluşma noktası: Birlik Beraberlik Toplantıları

Kemer Belediyesi Halkla İlişkiler Danışmanlığı tarafından Kemer’li bayanlar için organize edilen Birlik Beraberlik toplantıları ve eğlenceleri renkli görüntülere sahne oluyor.


Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, Konyaaltı Sanat Evi’nin yıl sonu sergisini açtı Güncel Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, Konyaaltı Sanat Evi’nin yıl sonu sergisini açtı

Konyaaltı Belediyesinin katkılarıyla Liman Mahallesi’nde faaliyet gösteren Konyaaltı Sanat Evinin, Tepe Home Mobilyada düzenlenen yıl sonu sergisinin açılışını yapan Başkan Muhittin Böcek, Kurs Öğretmeni Muzaffer Emine Kasbek’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Blue Garden Hotel Sağlık Kulübü törenle açıldı Güncel Blue Garden Hotel Sağlık Kulübü törenle açıldı

Blue Garden Hotel Sağlık Kulübü, düzenlenen sade bir törenle hizmete girdi.


11 ayda 116 bin YTL kül oldu Güncel 11 ayda 116 bin YTL kül oldu

Gazipaşa Belediyesi itfaiye amirliğinin hazırlamış olduğu yılsonu raporuna göre, 2006 yılının ilk 11 ayı içerisinde meydana gelen yangınlarda 116 bin YTL´lik hasar meydana geldi.


Üras, itfaiyeler birliği için yeniden çağrıda bulundu Güncel Üras, itfaiyeler birliği için yeniden çağrıda bulundu

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, bölgedeki belediyelere ait itfaiye birimlerinin bir araya gelmesi ve itfaiyeler birliğinin kurulması çağrısını yineledi.


Muratpaşa’da çifte bayram Güncel Muratpaşa’da çifte bayram

Muratpaşa Belediyesi, işçilerine yılbaşı ve bayram öncesi müjde verdi. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in talimatıyla işçi personele 875’er YTL ikramiye ödendi.


´Kentin sakini değil, sahibi gibi davranın´ Güncel ´Kentin sakini değil, sahibi gibi davranın´

Birey Dershanesi Meslek Tanıtım Günleri etkinliğine katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’den gençlere çağrı...


AHK, kuruluşunun 10. yıldönümünü kutladı Güncel AHK, kuruluşunun 10. yıldönümünü kutladı

AHK, 25 Aralik 2006 Pazartesi gecesi The Room Sunset Restaurant´ta verdiği yılbaşı partisinde tüm personeliyle birlikte yeni yılı kutladı.


Ziraat´ta delege seçimleri yapıldı Güncel Ziraat´ta delege seçimleri yapıldı

Şubat ayında yapılacak olan Ziraat Odası Başkanlığı seçimi için Finike ve Köylerinde Delege seçimi yapıldı. 5 bin 324 delegesi bulunan Finike Ziraat Odası Başkanlığı için 14 köy ve 23 Mahalleden bir asil bir yedek üye olmak üzere toplam 37 delege seçildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


ATB bütçesi 1 milyon 150 bin YTL oldu Güncel ATB bütçesi 1 milyon 150 bin YTL oldu

Antalya Ticaret Borsası (ATB) İlhami Kaplan, ATB bütçesinin 1 milyon 150 bin YTL´ye çıkarıldığını bildirdi.


Alanya Müftü Vekili Yalçınkaya: ´Kredi kartıyla kurban kesilir, ancak borcu gecikmeden ödenme Güncel Alanya Müftü Vekili Yalçınkaya: ´Kredi kartıyla kurban kesilir, ancak borcu gecikmeden ödenme

Alanya Müftü Vekili Nazif Fetih Yalçınkaya, kredi kartıyla kurbanlık satın alınabileceğini, ancak borcun zamanı geçmeden ödenmesi gerektiğini söyledi.


DLH Gemisi Side´de... Güncel DLH Gemisi Side´de...

Demir yolları Limanlar Hava meydanları (DLH) İnşaat Genel Müdürlüğü´ne ait Kazar-1 Tarama gemisi, antik limanda tarama çalışmaları yapmak üzere Side´ye geldi.


Valilik, fakir yerine zengine dağıttığı kömürü geri aldı Güncel Valilik, fakir yerine zengine dağıttığı kömürü geri aldı

Antalya Valiliği, ´Fakire gönderilen kömür 800 euro maaş alan emekliye verildi´ haberinin medyaya yansıması üzerine dağıttığı kömürleri ailelerden geri istedi.


Kemer´de Atatürk koşusu.. Güncel Kemer´de Atatürk koşusu..

Kemer ilçesinde Atatürk´ün doğumunun 125. yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Koşusu gerçekleştirildi.


Antalya-Burdur Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planı... Güncel Antalya-Burdur Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planı...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Belediye başkanlarının görevi, her belediye meclis toplantısında imar planı değişikliği yapmak değil´´ dedi.


Vatandaşlar, kurbanlıkların pahalı olmasından yakınıyor... Güncel Vatandaşlar, kurbanlıkların pahalı olmasından yakınıyor...

Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvan satışı yapan esnaf bekledikleri kadar satış olmamasından, vatandaşlar ise kurbanlıkların pahalı olmasından şikayet ediyor.


Demre´de DSİ çalışmalarında bulunan lahitler... Güncel Demre´de DSİ çalışmalarında bulunan lahitler...

Demre ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) ekiplerinin çalışmaları sırasında bulunan Likya ve Roma dönemlerine ait altı lahit, yerinde açılmasının ardından acilen Myra ören yerine taşınacak.


Konyaaltı Belediyesi´nden işçilere ikramiye... Güncel Konyaaltı Belediyesi´nden işçilere ikramiye...

Konyaaltı Belediyesi´nce işçilere çift ikramiye verildi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı yazılı açıklamada, bölgenin gelişmesinde büyük emeği olan ve fedakarca çalışan işçilerin, bayramlarını ve yeni yıllarını iyi bir şekilde geçirebilmeleri için ikramiye ödemelerini hafta sonu yaptıklarını bildirdi.


Side Belediyesi bayrama hazır Güncel Side Belediyesi bayrama hazır

Manavgat ilçesine bağlı Side Belediyesi´nce, Cumartesi Pazarında kurban kesim alanı oluşturuldu.


Şehit polisler için anıt yapılacak Güncel Şehit polisler için anıt yapılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesinin, temmuz ayında devriye görevi sırasında düşen helikopterde şehit olan 5 polis için anıt yaptıracağı bildirildi.


Jandarmadan kaçış yok Güncel Jandarmadan kaçış yok

DEMİRTAŞ´DA önceki gece jandarma tarafından yapılan rutin yol uygulamasında çeşitli suçlardan aranan iki kişi yakalandı.


Patlayan gübre yaraladı Güncel Patlayan gübre yaraladı

TOSLAK Köyü´nde serası için kimyevi gübre karışımı yapan bir kişi patlayan madde sonucu gözünden yaralandı.


Görünmez kaza Güncel Görünmez kaza

KONAKLI´DA bahçe duvarı ören arkadaşına yardım eden bir çiftçi başına düşen tuğlalar sonucu yaralandı.


İşkence mağduru kız ile ilgili dava 2007 yılına ertelendi Güncel İşkence mağduru kız ile ilgili dava 2007 yılına ertelendi

Antalya´da patronu Mustafa Kıvrık tarafından annesi ve erkek kardeşinin yanında bir ay boyunca işkence gören ve ayak tırnakları çekilen Meryem Sak´ın davasında 3. duruşma görüldü. Duruşma Meryem Sak´ın vücudunda bulunan her bir yara için ayrı ayrı rapor istenilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.


Bayramı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen oteller kampanya yarışına girdi Güncel Bayramı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen oteller kampanya yarışına girdi

Yeni yıl ve Kurban Bayramı´nın aynı güne denk gelmesi nedeniyle kısalan tatili, turizmciler uzatmak için kampanya yarışına girdi. Sezonu buruk kapatan turizmciler, yeni yıl ve Kurban Bayramı tatilini en iyi şekilde değerlendirmek için tatilcilere cazip seçenekler sunuyor. Bazı turistik tesisler yüzde 50´ye varan indirimler uyguluyor.


Koyuna, sokak ortasında sezaryen ameliyatı... Güncel Koyuna, sokak ortasında sezaryen ameliyatı...

Korkuteli İlçesi´nde bir veteriner hekim kaldırımda herkesin gözü önünde koyuna sezaryenle doğum yaptırdı.


Kepez´de kurbanlık hayvanların kesimi ücretsiz yapılacak Güncel Kepez´de kurbanlık hayvanların kesimi ücretsiz yapılacak

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, oluşturacakları iki kesim yerinde, kurbanlık hayvanların kesimini ücretsiz yapacaklarını söyledi.


Seçmen listeleri askıya çıkıyor Güncel Seçmen listeleri askıya çıkıyor

Bilgisayar Destekli Merkezi Seçmen Kütüğü (SEÇSİS) Projesi kapsamında seçimlerde kullanılacak seçmen kütükleri, güncelleştirilmek üzere Antalya´nın Kemer İlçesi´nde 25 Aralık´ta muhtarlıklarda askıya çıkarılacak. Listeler, 1 Mart 2007 tarihine kadar askıda kalacak.


Gazipaşa´nın sorunları masaya yatırıldı Güncel Gazipaşa´nın sorunları masaya yatırıldı

Gazipaşa’da kum ocaklarından,köylerdeki altyapı sorunları ve balık çiftliklerine kadar birçok konu hakkında görüşler ortaya atılarak çözüm yolları arandı.


GATAB’dan çevreci yarışma Güncel GATAB’dan çevreci yarışma

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından başlatılan “Çevre ve Kaynağında Ayrıştırma” konulu resim yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.


Asırlık çınar artık yok Güncel Asırlık çınar artık yok

Asırlık çınar, Kemer’in en yaşlılarından birisi olan 103 yaşındaki Durmuş Kahraman kemer’de bir süredir tedavi gördüğü Anadolu Hastanesinde hakkın rahmetine kavuştu.


Antalya Cup Turnuvası, Efes Cup Turnuvası´na rakip oldu Güncel Antalya Cup Turnuvası, Efes Cup Turnuvası´na rakip oldu

Turkcell Süper Lig´de mücadele eden 18 takımdan, Bursaspor dışındaki 17´si, devre arası hazırlıkları için bu yıl da Antalya´yı seçti.


Narenciye ürünleri açık arttırmayla satıldı Güncel Narenciye ürünleri açık arttırmayla satıldı

Alanya ilçesinde Meyvecilik Üretme İstasyonu´ndaki ağaçlarda bulunan yaklaşık 34 bin kilogram narenciye, açık arttırma ile satıldı.


Yılbaşı paketinde kötü sürpriz Güncel Yılbaşı paketinde kötü sürpriz

Antalya´da bir aile, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfınca (LÖSEV) çocuklarına gönderilen yılbaşı hediye paketindeki balon ve süs eşyalarının kirli olduğunu iddia ederek, kızlarını üzdükleri gerekçesiyle vakıf yöneticilerine tepki gösterdi.


Noel Baba, ilk golf oyuncularındanmış Güncel Noel Baba, ilk golf oyuncularındanmış

´´Noel Baba´´ adıyla tanınan ve Antalya´nın Demre ilçesinde yaşayan St. Nicholas´ın, dünyanın ilk golf oyuncularından biri olduğu, golf sporunun da dünyaya Anadolu´dan yayıldığı iddia edildi.


Muhtarlara SEÇSİS anlatıldı Güncel Muhtarlara SEÇSİS anlatıldı

Finike İlçe Seçim Müdürlüğü yetkilileri tarafından muhtarlara Bilgisayar Destekli Merkezi Seçmen Kütüğü (SEÇSİS) projesi kapsamındaki çalışmalar anlatıldı.


Antalyaspor´da transfer Güncel Antalyaspor´da transfer

Turkcell Süper Lig takımlarından Antalyaspor, Pazarspor´dan Bahadır Öztepe ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı.


Üniversiteli öğrencilerden örnek davranış Güncel Üniversiteli öğrencilerden örnek davranış

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öğrencileri, maddi durumu iyi olmayan lise öğrencilerine Öğrenci Seçme Sınavı´na (ÖSS) hazırlanmaları için ücretsiz ders veriyor.


Otelcinin derdi bitmiyor Güncel Otelcinin derdi bitmiyor

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Turistik Otelciler Birliği (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Müfit Kaptanoğlu, Alanya´daki otelcilerin, acentelerden 120 milyon avro alacağı bulunduğunu, ancak acentelerin bu paraları ödemeye yanaşmadığını söyledi.


Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü 2006 yılı içinde çiftçilere 7 bin 600 adet fidan dağıttı Güncel Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü 2006 yılı içinde çiftçilere 7 bin 600 adet fidan dağıttı

Alanya İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından çiftçilere 7 bin 600 fidan dağıtıldı. İlçe Tarım Müdürü Umut Olgun, hedeflerinin Alanya´daki meyve çeşitlerini arttırmak olduğunu kaydetti.


Alanya´da aynı cadde üzerinde bulunan 15 dükkan kepenk kapattı Güncel Alanya´da aynı cadde üzerinde bulunan 15 dükkan kepenk kapattı

Alanya ilçesinde aynı cadde üzerinde bulunan 15 dükkan kepenk kapattı. Hayate Hanım Caddesi´nde bulunan 15 iş yerinin yüksek kiralar ve sezonun kötü geçmesinden dolayı boşalttıkları öğrenildi.


Bayramda Antalya´da 150 bin yatak dolacak Güncel Bayramda Antalya´da 150 bin yatak dolacak

Akdeniz Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, yaklaşan yıl başı ve kurban bayramında, Antalya´daki otellerde 150 bin yatağın dolacağını söyledi.


Kumluca´da köprü yaptırma yararına deve güreşi düzenlendi Güncel Kumluca´da köprü yaptırma yararına deve güreşi düzenlendi

Kumluca İlçesi´nde, Demre Çayı üzerine köprü yapımına katkı sağlamak amacıyla deve güreşleri düzenlendi. Güreşler sırasında 2 devenin seyircilere doğru yönelmesi kısa süreli paniğe neden oldu.


Tarihi camide restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı Güncel Tarihi camide restorasyon çalışmalarında sona yaklaşıldı

Korkuteli ilçesinde, tarihi cami ve külliyesinde başlatılan restorasyon çalışmasında sona gelindiği bildirildi.


Korkuteli Kaymakamlığı´ndan yardımlar devam ediyor Güncel Korkuteli Kaymakamlığı´ndan yardımlar devam ediyor

Korkuteli Kaymakamlığı kış sezonunda yardıma muhtaç ailelere yakacak yardımı dağıtmaya devam ediyor.


Korkuteli´ne animasyonlu sinyalizasyon sistemi Güncel Korkuteli´ne animasyonlu sinyalizasyon sistemi

Korkuteli Belediyesi tarafından, Havuzlu Kavşağına sinyalizasyon sistemi kuruldu.


Kaymakam Gültekin, kum ocaklarında incelemelerde bulundu Güncel Kaymakam Gültekin, kum ocaklarında incelemelerde bulundu

Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin, Antalya İl Genel Meclisi´nden bir heyet ile ilçede bulunan kum ve çakıl ocaklarında incelemelerde bulundu.


Alanya Gazeteciler Cemiyeti 9´uncu Olağan Genel Kurulu Güncel Alanya Gazeteciler Cemiyeti 9´uncu Olağan Genel Kurulu

Alanya Gazeteciler Cemiyeti´nin (AGC) 9´uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı, gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen seçim sonunda Yeni Alanya Gazetesi Genel Yayın Müdürü Mehmet Ali Dim, görevi Başkan Necati Masatlı´dan devraldı.


Antalya´da ´çınar´ operasyonu Güncel Antalya´da ´çınar´ operasyonu

Antalya´da birçok ev ve işyerinden çaldıkları malları sattığı öne sürülen 8 kişi, düzenlenen operasyonla yakalandı.


Bem-Bir-Sen üyeleri Antalya´da biraraya geldi Güncel Bem-Bir-Sen üyeleri Antalya´da biraraya geldi

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’nın (Bem-Bir-Sen) 2006-2007 Bölge Teşkilat Çalışmaları ve Eğitim Semineri Antalya’da başladı.


Manavgat´ta ücretsiz Almanca kursuna büyük ilgi Güncel Manavgat´ta ücretsiz Almanca kursuna büyük ilgi

Manavgat İlçesi´ne bağlı Kızılot Beldesi´nde açılan ücretsiz Almanca kursu büyük ilgi gördü.


Turkcell Süper Lig takımlarının kamp tercihi Antalya Güncel Turkcell Süper Lig takımlarının kamp tercihi Antalya

Turkcell Süper Ligi ekipleri´nden Bursaspor dışındaki 17 takım, devre arası kampını Antalya´da yapacak.


Kumluca’da şehirleşme Tam Gaz Güncel Kumluca’da şehirleşme Tam Gaz

Kumluca İlçe merkezinde yapılan çalışmalarla, mahallelerde yürütülen kaldırım yapımı ve parke yol onarım faaliyetleri, İlçenin şehirleşmede aldığı yolun göstergesi oldu. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Tarımda sanayileşme şart Güncel Tarımda sanayileşme şart

Kumluca Belediyesi Toplantı Salonunda Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Proğramı çerçevesinde düzenlenen toplantıda Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin; “ Tarımda sanayileşme şart” dedi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Mehmet Akif Ersoy anıldı Güncel Mehmet Akif Ersoy anıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Köleoğlu, Türk milletinin milli ruhunun uyanmasında, Mehmet Akif Ersoy´un, vatan ve bayrak aşkıyla kaleme aldığı şiirlerinin büyük etkisi olduğunu belirtti.


Turizmde Kurban Bayramı ve Yılbaşı beklentisi... Güncel Turizmde Kurban Bayramı ve Yılbaşı beklentisi...

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, Kurban Bayramı ve yılbaşı nedeniyle Antalya´da açık olan tesislerin büyük bir bölümünün dolmasını beklediklerini söyledi.


Orman yangını uyarısı... Güncel Orman yangını uyarısı...

Gazipaşa ilçesi Orman İşletme Müdürü Mustafa Songür, ilçeye iki aydır yağmur yağmadığını, bu nedenle ilçede orman yangını riski bulunduğunu bildirdi.


´İlk Haçlı Seferi ve Dinler Çatışması´ Güncel ´İlk Haçlı Seferi ve Dinler Çatışması´

Fransız Ulusal Meclisinin sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan kararının ardından Türk vatandaşlığına geçme başvurusu yapan ve ´´Atakan Türk´´ adını almak isteyen Fransız tarihçi Jean Michel Thibaux, ´´Yaptığım araştırmalarda şu ana kadar Ermeni soykırımı olduğunu gösteren hiçbir belge bulamadım. Ne Rus arşivlerinde ne Türk arşivlerinde ne Ermeni ne de Fransa´daki Ermenilerin arşivinde böyle bir olayın olduğunu gösteren belge bulunmuyor´´ dedi.


150´nci yıla 150 mektup... Güncel 150´nci yıla 150 mektup...

Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde Ali İhsan Barut İlköğretim Okulundaki 150 öğrenci, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün 2031 yılındaki 150´nci doğum yılı kutlamaları sırasında kendilerine ulaştırılmak üzere 150 mektup yazdı.


Terminalde sıkı denetim Güncel Terminalde sıkı denetim

ALANYA şehirler arası otobüs terminalinde otobüs firmalarının ikramları olan gıda maddeleri ve sular denetimden geçirildi.


Usta, mermerin altında kaldı Güncel Usta, mermerin altında kaldı

KONAKLI´DA inşaatta çalışan mermer ustası vinçten düşen bir mermer blokunun altında kalarak yaşamını yitirdi.


Gazipaşa yatırımları yerinde incelendi Güncel Gazipaşa yatırımları yerinde incelendi

Antalya İl Genel Meclisi üyeleri, Gazipaşa ilçesindeki KÖYDES ve il özel idaresi destekli yatırımları incelediler.


Sanatçı, otel ve tatil köyleri takipte... Güncel Sanatçı, otel ve tatil köyleri takipte...

Maliye Bakanlığı, Kurban Bayramı ve yılbaşı gecesi Antalya´da sahneye çıkacak sanatçılar ile ligin ikinci yarısına hazırlanan futbol takımlarının konakladığı otel, tatil köyleri ve diğer tesisleri takibe aldı.


Ev kadınlarına çini merkezi açıldı Güncel Ev kadınlarına çini merkezi açıldı

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde belediye, beldedeki işsiz kadınların iş sahibi olması ve aile bütçesine katkı sağlaması amacıyla çini merkezi açtı.


Alanya Adliyesi´ndeki bütün hizmetler internet ortamına taşındı Güncel Alanya Adliyesi´ndeki bütün hizmetler internet ortamına taşındı

Alanya ilçesi adliyesindeki bütün hizmetler internet ortamına taşındı. Alanya Adliyesi´nde yürütülen hizmetleri kolaylaştırmak, bilgiye ulaşımı hızlandırmak amacıyla tasarlanan ´www.alanya.adalet.gov.tr´ sitesi hizmete girdi.


´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´ adlı yarışmaya, Alanya´dan 2 kadın çiftçi katılacak Güncel ´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´ adlı yarışmaya, Alanya´dan 2 kadın çiftçi katılacak

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından her yıl ülke genelinde düzenlenen ´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´ adlı yarışmaya, Antalya´nın Alanya ilçesinden 2 kadın çiftçi katılacak. Yarışma 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde Antalya´da düzenlenecek. Yarışmaya katılacak olan Alanyalı kadın çiftçiler elemeler sonunda belli olacak.


´AB, Türkiye´yi üye yapmamak için bahaneler üretiyor´ Güncel ´AB, Türkiye´yi üye yapmamak için bahaneler üretiyor´

Ermeni soykırımı tasarısının Fransa Parlamentosu´ndan geçmesini protesto ederek Türk vatandaşı olmak isteyen Jean Michel Thibaux, AB´nin Türkiye tavrını da eleştirdi.


SSK´lı hastalara kapıları kapatan rektörü, devletin zirvesine şikayet etti Güncel SSK´lı hastalara kapıları kapatan rektörü, devletin zirvesine şikayet etti

Antalya Büyükşehir ve Kepez meclis üyesi İsmail Erten, Akdeniz Üniversitesi´nin alacaklarını gerekçe göstererek SSK sevkli hastalara hizmet vermeyi durdurmasını Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´a şikayet etti.


Tarımsal alanlara yönelik bilimsel araştırma Güncel Tarımsal alanlara yönelik bilimsel araştırma

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Akdeniz Üniversitesi arasında tarım alanlarının belirlenmesi, sınıflandırılması ve tarımsal planlama önerilerini kapsayan ekolojik araştırma protokolü imzalandı. Protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Akaydın arasında gerçekleşti.


Anavatan Gündoğmuş İlçe Başkanlığı´na İbrahim Yüksel yeniden seçildi Güncel Anavatan Gündoğmuş İlçe Başkanlığı´na İbrahim Yüksel yeniden seçildi

Anavatan Partisi Gündoğmuş ilçe başkanlığına İbrahim Yüksel yeniden seçildi.


Tapu memuru rüşvet alırken yakalandı Güncel Tapu memuru rüşvet alırken yakalandı

Manavgat ilçesindeki tapu sicil müdürlüğünde görevli bir memur rüşvet alırken yakalandı.


Çiftçiye tarım sigortası anlatıldı Güncel Çiftçiye tarım sigortası anlatıldı

Korkuteli Tarım İlçe Müdürlüğü, tarım sigortalarının tanıtımı, elma içi kurdu ve kırsal kalkınmaya destek konularını anlatmak için bir toplantı düzenledi. Toplantıda devlet destekli tarım sigortası tanıtılırken, çiftçiden ürününü mutlaka sigortalattırması istendi.


Korkuteli´de polis vatandaş işbirliği Güncel Korkuteli´de polis vatandaş işbirliği

Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından Korkuteli´nde başlatılan ´Polis vatandaş el ele Korkuteli´nde daha huzurlu günlere projesi´ ilçeye bağlı Kargalık Köyünde anlatıldı.


Side-Tuder 12 fuara katılacak Güncel Side-Tuder 12 fuara katılacak

Side Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (SİDE- TUDER), bölgenin yurt dışında tanıtımı için Ocak ayı ile Nisan ayı arasında 12 uluslar arası fuara katılacak.


Lions Kulübü´nden okula bilgisayar... Güncel Lions Kulübü´nden okula bilgisayar...

Manavgat İlçesi Lions Kulübü 2006-2007 eğitim-öğretim yılında açılan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) İlköğretim Okulu´na bilgisayar laboratuarı kurdu.


Üreticiler bilgilendirildi Güncel Üreticiler bilgilendirildi

Finike´de üreticilere Tarım Sigortaları ve Kırsal Kalkınma Yatırım Projeleri hakkında bilgi verildi.


Akdenizli narenciye üreticilerine Türk başkan... Güncel Akdenizli narenciye üreticilerine Türk başkan...

Akdeniz Narenciye İrtibat Komitesi (CLAM) Dönem Başkanlığına, Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz getirildi.


Antalya´da kalitesiz kömür tartışmaları Güncel Antalya´da kalitesiz kömür tartışmaları

Antalya´da, muhtarlıklar aracılığıyla fakir vatandaşlara kömür dağıtımlarında usulsüzlük yapıldığı şeklindeki iddialar üzerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bir açıklama yapıldı.


Antalya Limanı´nda yatırımlar Güncel Antalya Limanı´nda yatırımlar

Antalya Limanına gelecek yıl 10 milyon dolarlık yatırım yapılacağı bildirildi.


Kestel´e yağmur suyu drenaj hattı Güncel Kestel´e yağmur suyu drenaj hattı

Alanya´nın Kestel beldesinde, Yağmur Suyu Drenaj Hattı ve Kanalizasyon Projesi´nin ihalesi gerçekleştirildi.


´Hazır kıyma satışı durdurulsun, insan sağlığıyla oynanmasın´ Güncel ´Hazır kıyma satışı durdurulsun, insan sağlığıyla oynanmasın´

Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, hazır kıyma satışının bir an önce durdurulmasını istedi.


Hayvan pazarlarının ihtiyaçları karşılanıyor Güncel Hayvan pazarlarının ihtiyaçları karşılanıyor

Kepez Belediyesi, olumsuz bir durum yaşanmaması için 5 noktada belirlediği kurbanlık hayvanların satış yerlerinin ilaçlanmasını yapıyor, günlük ihtiyaçlarını karşılıyor.


Kimsesiz çocuklara AB yemeği Güncel Kimsesiz çocuklara AB yemeği

Kepez Belediyesi ile Kepez Deniz Yıldızı Derneği’nin ortak çalışması olan “Karagöz Avrupa” projesi kapsamında, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan çocuklara AB’yi tanıtmak amacıyla yemek verildi.


PTS Worldwide Express ve PTT, Antalya’yı dünyaya taşıyor Güncel PTS Worldwide Express ve PTT, Antalya’yı dünyaya taşıyor

PTT ve PTS Worldwide Express Türkiye’de ilk kez paket taşımacılığı alanında, örnek bir kamu-özel sektör işbirliği gerçekleştiriyor.


Başkan Şeker´e anlamlı ödül Güncel Başkan Şeker´e anlamlı ödül

2006 UIM Uluslararası Petrol Ofisi Offshore Şampiyonasında, Kemer ayağında sponsorluk yapan Kemer Belediyesine, İstanbul Kanlıca Körfez Restaurantta sezon sonu nedeniyle düzenlenen bir yemekte plaket verildi.


Balkan Şampiyonu’nu Cumhurbaşkanı kutladı Güncel Balkan Şampiyonu’nu Cumhurbaşkanı kutladı

Muratpaşa Belediyespor’un Milli Cimnastikçisi Pınar Akılveren’in Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından organize edilen Balkan Gençler Artistik ve Ritmik Cimnastik Şampiyonası’nda Balkan şampiyonu olmasının yankıları sürüyor.


Toplum destekli polislik hizmetleri... Güncel Toplum destekli polislik hizmetleri...

Antalya Emniyet Müdürlüğü´nce uygulanan Toplum Destekli Polislik Hizmetleri, düzenlenen panelle Konyaaltı bölgesindeki vatandaşlara tanıtıldı.


Özerspor gerçeği Güncel Özerspor gerçeği

Geçtiğimiz sezon kurulan ve ilk yılında Minikler Ligi’nde mücadele eden Özerspor, profesyonel bir kulüp olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.


Öğrenci velilerine ergenlik dersi Güncel Öğrenci velilerine ergenlik dersi

Finike Canan Yavuz Gürkan Kız Meslek ve Anadolu Meslek lisesi öğrenci velilerine Rehber öğretmen Melek Özbay tarafından öğrencilerin davranışları, yaklaşımları, çalışma programları ve okulda nasıl davranılması gerektiği konuları ergenlik dersi verildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Muratpaşa’dan görüntü kirliliği ile mücadele Güncel Muratpaşa’dan görüntü kirliliği ile mücadele

Muratpaşa Belediyesi, görüntü ve çevre kirliliğine yol açılmasına izin vermiyor. Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine, Çağlayan Mahallesi Yalı Caddesi ile 2014 Sokağı’nın kesişiminde bulunan hurda ve kağıt dolu naylon evler, Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından boşaltılarak temizlendi.


Kumluca’da sinyalizasyon çalışması Güncel Kumluca’da sinyalizasyon çalışması

Kumluca’da hal trafiğinin yoğun olduğu ve Devlet hastanesiyle kesişen Kasapçayırı Mahallesi’nde yokluğu büyük ölçüde hissedilen sinyalizasyon çalışması tamamlandı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


2007 yılına minibüsçüler iddialı giriyor; “Antalya’ya değil, Türkiye’ye örnek olacağ Güncel 2007 yılına minibüsçüler iddialı giriyor; “Antalya’ya değil, Türkiye’ye örnek olacağ

Antalya Minibüsçüler Odası tarafından düzenlenen iki günlük eğitim seminerine katılan İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, minibüsçü esnafından 2007 yılında kurallara uyacaklarını ve hizmetin kalitesini arttıracaklarına dair söz aldı.


Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural: ´Öncelikle bir yabancı santrfor alacağız´ Güncel Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural: ´Öncelikle bir yabancı santrfor alacağız´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, öncelikle yabancı bir santrfor alacaklarını söyledi. Yılmaz Vural yaptığı açıklamada, yardımcılarının aylardır Türkiye ve Avrupa´daki bir çok karşılaşmayı izlediğini ve beğendiği oyuncuları belirlediklerini kaydederek, beğendikleri futbolcularla görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.


Alanya Şoförler Odası´ndan eğitim yardımı... Güncel Alanya Şoförler Odası´ndan eğitim yardımı...

Alanya Şoförler Odası, üyelerinin üniversite eğitimi alan çocuklarına 120 bin YTL yardım yapacak.


Antalya´da gıda denetimleri Güncel Antalya´da gıda denetimleri

Antalya´da vatandaşların ve turistlerin daha sağlıklı ve hijyen koşullarında gıda tüketimini sağlamak amacıyla, bu yıl kasım ayına kadar gıda üretimi, satış ve toplu tüketim yapılan 8 bin 384 iş yerinin denetlendiği bildirildi.


Hayvanat bahçesinin yeni konukları Güncel Hayvanat bahçesinin yeni konukları

Antalya Hayvanat Bahçesine iki puma getirildiği bildirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, hayvanat bahçesinin her geçen gün daha da büyüdüğü ve hayvan türlerinin arttığı belirtildi.


Çocuk istismarına valilik el koydu Güncel Çocuk istismarına valilik el koydu

Antalya´nın Kemer ilçesinde küçük çocukların katıldığı güzellik yarışmasında çocuklara dansöz kıyafeti giydirilmesi kamuoyunun tepkisine neden olurken, Antalya Valiliği olaya el koydu.


Hava kirliliğine sıkı önlem geliyor Güncel Hava kirliliğine sıkı önlem geliyor

Antalya´da yaşanan hava kirliliği ile mücadele için etkin tedbirler alınacak.


Balıkçı barınağından 65 ton kum çıkarıldı Güncel Balıkçı barınağından 65 ton kum çıkarıldı

Alanya ilçesindeki balıkçı barınağını 2 yıllığına devralan belediye, altyapı çalışmalarını sürdürüyor.


Parlakyüksel: ´Narenciye üreticisinin sıkıntısı Alanya´ya kurulacak ´Meyve Suyu Fabrikası Güncel Parlakyüksel: ´Narenciye üreticisinin sıkıntısı Alanya´ya kurulacak ´Meyve Suyu Fabrikası

Alanya ilçesi Toptancı Hali Müdürü Halit Parlayüksel, masrafını bile karşılayamayan narenciye üreticisinin sıkıntısının ilçeye açılacak olan meyve suyu fabrikası ile son bulabileceğini söyledi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 - 694 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69310 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...