Perşembe, 20 Haziran 2019
Karaman: ´Hava kirliliğinin sorumluları, kente kalitesiz kömür getirenlerdir´ Güncel Karaman: ´Hava kirliliğinin sorumluları, kente kalitesiz kömür getirenlerdir´

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Mustafa Karaman, kentte hava kirliliğinin artmasının sorumlularının kalitesiz kömür getirenler olduğunu belirterek, kirliliğe karşı yetkililerin üzerine düşeni yapmadığını iddia etti.


Antalyaspor, Antalya Cup´un yüzde 50 kar ortağı oldu Güncel Antalyaspor, Antalya Cup´un yüzde 50 kar ortağı oldu

Antalya´da 9-12 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Antalya Cup 2007´ye Fenerbahçe, Dinamo Mins, ADO Den Haag ve FC Energie Cottbus olmak üzere 4 takımın katılacağı açıklandı.


Gazipaşa polisi ceza yağdırdı Güncel Gazipaşa polisi ceza yağdırdı

Gazipaşa Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı trafik ekipleri, trafikte meydana gelebilecek olası aksaklıkların önüne geçebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.


Antalyaspor ara transfer döneminde 2 oyuncu alacak Güncel Antalyaspor ara transfer döneminde 2 oyuncu alacak

Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Antalyaspor´un devre arası yapacağı transfer sayısının 2 oyuncuyla sınırlı kalacağını söyledi.


Kaleiçi´nde tek kişilik zincirli protesto Güncel Kaleiçi´nde tek kişilik zincirli protesto

Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin turizm bölgesi Kaleiçi´ne araç girişlerini ücretli yapmasına tepki gösteren bir esnaf, kendisini turnikenin yanındaki fiyat tabelasına zincirlemeye çalışarak uygulamayı protesto etti.


MHP’li Sağır’dan Türel ve AKP’yeyaylım ateş Güncel MHP’li Sağır’dan Türel ve AKP’yeyaylım ateş

MHP İl Başkanı Sağır, AKP’nin oy uğruna yandaşlarına kömür dağıttığını belirterek bu kömürlerin hava kirliliğine neden olduğunu söyledi.


Finike´de kurban kesim elemanı yetişiyor Güncel Finike´de kurban kesim elemanı yetişiyor

Finike Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan Kurban kesim elemanı yetiştirme kursu uygulamalı olarak Yeni Mahalle öğrenci yurdunda başladı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


d’Est’den bayanlara özel Güncel d’Est’den bayanlara özel

Yüzyıllar içerisinde uygarlığın gelişmesi ile birlikte estetik sanatında da ilerlemeler olmuş, bu gelişim son 25 yıl içinde çok daha hızlanmıştır. Basın yayın organlarının topluma ulaşım hızı sayesinde yeni keşif ve gelişmeler bireylere anında ulaşmaktadır. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Muratpaşalı kursiyerlerden Başkan Evcilmen’e teşekkür Güncel Muratpaşalı kursiyerlerden Başkan Evcilmen’e teşekkür

Değirmenönü Kurs Merkezi’nde düzenlenen el nakışı kurslarına katılan bayanlar, kendilerine böyle bir olanak sağlandığı için Başkan Evcilmen’e teşekkür etti.


Öğrencilerden PİO’ya ziyaret Güncel Öğrencilerden PİO’ya ziyaret

Mimar Sinan İlköğretim okulu 8 C sınıfı öğrencileri, Ziya Gökalp İlköğretim okulu PİO’yu ziyaret ettiler. Öğrenci velileri ile birlikte yaptıkları ziyarette pansiyonda kalan öğrenciler ve nöbetçi öğretmenler tarafından karşılandı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


CHP kadın kollarından toplantı Güncel CHP kadın kollarından toplantı

CHP Kumluca ilçe teşkilatı kadın kolları parti binasında Türkiye genelinde eş zamanlı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Melli; “Stad, ranta bahane oldu” Güncel Melli; “Stad, ranta bahane oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ömer Melli, sözde 30 bin kişilik stad adı altında 100.Yıl Spor Kompleksi’nin ranta kurban edildiğini söyledi.


Başkan Tolunay’dan ziyaretler Güncel Başkan Tolunay’dan ziyaretler

AESOB Başkanı Orhan Tolunay, göreve yeni atanan Vali Yardımcıları, TEKEL Başmüdürü ve Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, “Hayırlı olsun” temennisinde bulundu.


Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Yılmaz: ´Futbolculara toplam 750 bin YTL ödeme yapıldı´ Güncel Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Yılmaz: ´Futbolculara toplam 750 bin YTL ödeme yapıldı´

Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Abdurrahman Yılmaz, futbolculara bugün toplam 750 bin YTL ödeme yapıldığını söyledi.


Türkiye´de acil çağrılar tek çatı altında toplanıyor Güncel Türkiye´de acil çağrılar tek çatı altında toplanıyor

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya Valiliği bünyesindeki 112 Çağrı Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.


Kumluca’da İnsan Hakları Haftası Güncel Kumluca’da İnsan Hakları Haftası

Kumluca’da, İnsan Hakları Haftası nedeniyle Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Anadolu Lisesi’nde düzenlenen bir toplantıya katıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Taş: ´Yaptıklarımız millet nezdinde takdir toplamaktadır´ Güncel Taş: ´Yaptıklarımız millet nezdinde takdir toplamaktadır´

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, yaptıkları çalışmaların millet nezdinde takdir topladığını belirterek, ´´Milletimiz için hizmet sevdamızdan ödün vermeden yolumuza devam ediyoruz´´ dedi.


Okul kantinlerinde hazır döner ve köfte satışına izin verilmedi Güncel Okul kantinlerinde hazır döner ve köfte satışına izin verilmedi

Antalya Gıda Güvenliği Eylem Kurulu, okul kantinlerinde, markalı hazır döner ve benzeri et ürünlerinin satışına izin vermedi.


Mantar yetiştiricilerinin sorunları masaya yatırıldı Güncel Mantar yetiştiricilerinin sorunları masaya yatırıldı

Mantar üreticileri, sektörde yaşanan problemleri dile getirmek ve çözüm bulmak amacıyla Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İlhami kaplan ve Akdeniz Kültür Mantar Yetiştiricileri Dernek Başkanı Mehmet Tuncer başkanlığında toplandı.


Antalya limanındaki hizmetler... Güncel Antalya limanındaki hizmetler...

Antalya Limanının yeni ortaklarından Antmarin, rekabet dengelerini bozmamak ve etik değerleri korumak amacıyla, limandaki gemi acenteciliği hizmetlerini durdurdu.


Bayram tatili ve yılbaşı, otelleri doldurdu Güncel Bayram tatili ve yılbaşı, otelleri doldurdu

Bayram tatili ve yılbaşında, Antalya´daki otellerde birçok ünlü sanatçı sahne alacak.


Ormanlara fonksiyonel planlama... Güncel Ormanlara fonksiyonel planlama...

Antalya Orman Bölge Müdürü Ahmet Gedikağaoğlu, bölge müdürlüğüne bağlı ormanların planlamasının 10 yıl içinde tamamlanacağını bildirdi.


Kışın gecikince trikocular sezon girmeden indirim kampanyaları başlattı Güncel Kışın gecikince trikocular sezon girmeden indirim kampanyaları başlattı

Küresel ısınmaya bağlı olarak havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi trikocuları endişelendiriyor. Havaların sıcak gitmesiyle kışlık alışverişin ertelenmesi triko sektöründe durgunluğa neden oluyor.


MÜSİAD´a göre, mevcut inşaat anlayışı Antalya´ya zarar veriyor Güncel MÜSİAD´a göre, mevcut inşaat anlayışı Antalya´ya zarar veriyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şube Başkanı İbrahim İşlek, Antalya´nın konut inşaatlarında sıkıntı yaşandığını söyledi.


Ali Burgul görevinden ayrıldı Güncel Ali Burgul görevinden ayrıldı

Antalya Büşükşehir Belediyesi Menajeri Cengiz Üçyürek ligin ikinci yarısına kadar yeni bir antrenör ile anlaşacaklarını söyledi.


Alanya´da kurulan şirket sayısı önceki yıla göre yüzde 77 arttı Güncel Alanya´da kurulan şirket sayısı önceki yıla göre yüzde 77 arttı

Alanya ilçesinde kurulan şirket sayısı önceki yıla göre yüzde 77 artış gösterdi. 2005 yılında bin 501 şirketin kurulduğu Alanya´da, bu rakam 2006 yılında bin 848´e yükseldi. 2006 yılında kapanan şirket sayısı da 280 olarak açıklandı.


Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği yabancı yemekler kursu açacak Güncel Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği yabancı yemekler kursu açacak

Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği (AKPAB) yabancı yemekler kursu açacak. 8 Ocak´ta başlayacak kurs, 3 Şubat´ta sona erecek.


Korsan taşımacılığın önüne geçilemiyor Güncel Korsan taşımacılığın önüne geçilemiyor

Korkuteli İlçesi´nde Minibüsçüler Kooperatifi yetkilileri, korsan taşımacılığın hala önüne geçilemediğine tepki gösterdiler.


İçme suyu kaçaklarının önlenmesinde SCADA sistemi... Güncel İçme suyu kaçaklarının önlenmesinde SCADA sistemi...

Antalya´da içme suyu şebekesi üzerinde kurulan ve su kaçaklarını, dijital ortamda denetleyerek büyük ölçüde önleyen SCADA sistemi kullanılmaya başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, sistemle Antalya´daki içme suyu kaçak oranının 2.5 ayda yüzde 65´ten yüzde 52´ye gerilediğini söyledi.


Başarılı cimnastikçilere altın hediye edildi Güncel Başarılı cimnastikçilere altın hediye edildi

Balkan Gençler Artistik ve Ritmik Cimnastik Şampiyonası´nda lobut ve çember dalında birinci, ip dalında ikinci olan Pınar Akılveren, ip dalında beşinci, genel klasmanda sekizinci olan Nevin Sevinç Deveci ile antrenörleri Zlatka Staykova´ya, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen altın hediye etti.


Elektrikten kaynaklanan yangınlar... Güncel Elektrikten kaynaklanan yangınlar...

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cem Şengöz, can ve mal güvenliğinin sağlanması ve yangınların önlenmesi amacıyla elektrik tesisatlarının yasal olarak 10 yılda bir denetlenmesi gerektiği bildirildi.


Çocuklar hayallerindeki AB´yi çizdiler Güncel Çocuklar hayallerindeki AB´yi çizdiler

Kepez Belediyesi ile Kepez Deniz Yıldızı Derneği´nin ortak çalışması olan ´Karagöz Avrupa´da´ projesi kapsamında, okullar arası ´ Hayalinde Avrupa Birliği´ni nasıl görüyorsun´ konulu resim yarışması düzenlendi.


Antalya´da eli sopalı hanımlar spora merak sardı Güncel Antalya´da eli sopalı hanımlar spora merak sardı

Antalya´da, Kepez Belediyesi tarafından mahalle aralarına kurulan açık hava fitnes merkezleri ev hanımlarının akınına uğruyor.


Gazipaşa Devlet Hastanesi´ne ek bina yapımı için hazırlıklar tamamlandı Güncel Gazipaşa Devlet Hastanesi´ne ek bina yapımı için hazırlıklar tamamlandı

Antalya’nın Gazipaşa İlçesi Devlet Hastanesi´ne yapılması planlanan 100 yatak kapasiteli ek bina için proje çalışmalarında sona gelindi.


Gazipaşa esnafı krediyle ayakta duruyor Güncel Gazipaşa esnafı krediyle ayakta duruyor

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Şahin, ilçede yıl içerisinde 360 esnafa 6 milyon YTL kredi verdiklerini açıkladı.


Manavgat Yat Üretim ve Çekek Yeri Güncel Manavgat Yat Üretim ve Çekek Yeri

Denizcilik Müsteşarlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı yetkilileri, Manavgat Yat Üretim ve Çekek yeri Organize Bölgesi kurulması planlanan alanda inceleme yaptılar.


Kumluca´yı fırtına ve don vurdu Güncel Kumluca´yı fırtına ve don vurdu

Kumluca İlçesi’nde geçtiğimiz gece, akşam saatlerinde başlayan rüzgar gece boyu etkisini arttırarak seralarda büyük zarara yol açtı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca´daki cinayetin zanlısı olarak aranan kişi başına tabancayla ateş etti Güncel Kumluca´daki cinayetin zanlısı olarak aranan kişi başına tabancayla ateş etti

Kumluca ilçesinde dün Şevket Akbulut ile kızı Seval Akbulut´u öldürdüğü iddiasıyla aranan zanlı Ahmet E.Ö, il merkezinde bir halk otobüsünün içerisinde başına tabancayla ateş etti.


Kumluca´da cinayet Güncel Kumluca´da cinayet

Antalya´nın Kumluca İlçesi´nde, emekli ezcacı kalfası 67 yaşındaki Şevket Akbulut ile 37 yaşındaki kızı Seval Akbulut, bu sabah kahvaltı yaparken kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısında can verdi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Belediyeden ücretsiz kurban kesimi... Güncel Belediyeden ücretsiz kurban kesimi...

Gazipaşa Belediyesi, Kurban Bayramı´nda vatandaşlara ait kurbanlıkları ücretsiz olarak kesecek.


İnşaat Sektör Zirvesi Antalya´da yapılacak Güncel İnşaat Sektör Zirvesi Antalya´da yapılacak

İnşaat sektörü ile yabancılara konut ve gayrimenkul satışının tartışılacağı İnşaat Sektörü Zirvesi, 23 Aralıkta Antalya´da yapılacak.


Antalya Antalya Futbol Derneği Başkanlığı´na Mehmet Akdülger getirildi. Güncel Antalya Antalya Futbol Derneği Başkanlığı´na Mehmet Akdülger getirildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, Antalyasporlu eski futbolcuların girişimleriyle oluşturulan Antalya Futbol Platformu´nun bir süre önce dernekleştiği hatırlatıldı.


Baloğlu´dan ´Zincirle Kapatılan Sokak´ sorusu... Güncel Baloğlu´dan ´Zincirle Kapatılan Sokak´ sorusu...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya, AK Parti Antalya İl Başkanlığı binası önündeki sokağın girişinin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla zincirle kapatıldığı yönündeki haberlerin doğru olup olmadığı soruldu.


Samsun Sanat Tiyatrosu, ´Bir Pulsuz Dilekçe´ oyununu Kemer´de sahneledi Güncel Samsun Sanat Tiyatrosu, ´Bir Pulsuz Dilekçe´ oyununu Kemer´de sahneledi

Samsun Sanat Tiyatrosu, Uğur Mumcu´nun yazılarından yola çıkılarak hazırlanan ´´Bir Pulsuz Dilekçe´´ adlı oyunu Kemer´de sahneledi.


Akseki´de kömür dağıtımı başladı Güncel Akseki´de kömür dağıtımı başladı

Antalya´nın Akseki ilçesinde ekonomik durumu iyi olmayan 500 aileye kömür dağıtımı yapılmaya başlandı.


Aşık Veysel Kültürü Belek Beach Park’ta Güncel Aşık Veysel Kültürü Belek Beach Park’ta

Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek, “Halkın Plajı” sloganıyla işletmeye açılan Beach Park’ın gündelik ünitelerinin yanı sıra bölgenin gece yaşamına da katkı koymak istediklerini söyledi.


Baloğlu, Bakan Akdağ ile Genel Kurul´da sağlık ocakları için atıştı Güncel Baloğlu, Bakan Akdağ ile Genel Kurul´da sağlık ocakları için atıştı

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, TBMM Genel Kurulu’nda, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile sağlık ocaklarının durumu ve AKP’nin devlet olanaklarıyla yaptığı propaganda konusunda atıştı. Sağlık Bakanlığı bütçesi görüşmeleri sırasında yaşanan tartışma, TBMM tutanaklarına şöyle yansıdı:


Kemer Adliyesi´nde yeni dönem... Güncel Kemer Adliyesi´nde yeni dönem...

Kemer Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Erkan Gözkaya, adli sicil memurluğuna atama yaptı.


Devlet destekli tarım sigortası tanıtımı... Güncel Devlet destekli tarım sigortası tanıtımı...

Elmalı´da Devlet Destekli Tarım Sigortası tanıtım toplantısı yapıldı. Elmalı Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, Elmalı Ziraat Odası Başkanı Ramazan Akar ve çiftçiler katıldı.


Antalya´da hava kirliliği tartışmaları... Güncel Antalya´da hava kirliliği tartışmaları...

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kentte yaşayan herkesin hava kalitesinin korunmasına yönelik katkı yapması gerektiğini söyledi.


Belediye Meclisi´nde protesto... Güncel Belediye Meclisi´nde protesto...

Antalya Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına katılan bir grup minibüs şoförü, sorunlarını gündeme getirmedikleri gerekçesiyle meclis üyelerini, soyunarak protesto ettiler.


Antalya Limanı´nda yeni dönem... Güncel Antalya Limanı´nda yeni dönem...

Antalya Limanı´nın yük kapasitesinin yapılacak yeni yatırımlarla 3-4 katına çıkacağı bildirildi.


Melli, AKP’li vekillerin taşocakları beyanlarını değerlendirdi Güncel Melli, AKP’li vekillerin taşocakları beyanlarını değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ömer Melli, Maden Yasası’nda değişiklik yapacaklarını ifade eden AKP milletvekillerine “Aklınız başınıza yeni mi geldi?” dedi.


Kumluca’da Kurban Satış yerleri belirlendi Güncel Kumluca’da Kurban Satış yerleri belirlendi

Kumluca Belediyesi, kurbanlık satış yerini belirledi. Göksu- Alakır mevkii arasındaki villalar yanında bulunan alan kurbanlık satış yeri olarak belirlendi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Muratpaşa, Bayrama hazır Güncel Muratpaşa, Bayrama hazır

Muratpaşa Belediyesi Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, yaklaşan Kurban Bayramı’nda vatandaşlara daha sağlıklı hizmet sunabilmek için tüm hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.


Paskalya tatili öncesi fiyatlar arttı Güncel Paskalya tatili öncesi fiyatlar arttı

Rusya ve Doğu Avrupa ülkelerinin paskalya tatili öncesi fazla ürün talebinde bulunması, domates ve biber fiyatlarında artışa neden oldu.


Kuş gözlemcileri Demre´de gözlem yaptılar Güncel Kuş gözlemcileri Demre´de gözlem yaptılar

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Kuş Gözlem Kulübü (AKKUŞ) üyeleri, Demre´de gözlem yaptılar.


ADD Antalya Şube Başkanı Durna: ´Hablemitoğlu´nu saygıyla ve özlemle anıyoruz´ Güncel ADD Antalya Şube Başkanı Durna: ´Hablemitoğlu´nu saygıyla ve özlemle anıyoruz´

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Antalya Şube Başkanı Mustafa Durna, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu´nu, öldürülüşünün yıl dönümünde saygı ve özlemle andıklarını belirtti.


Kumluca´da trafikte düzenleme... Güncel Kumluca´da trafikte düzenleme...

Kumluca ilçesinde, şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan araçlar, şehir içinde yolcu indirip bindiremeyecekler.


Gazipaşa´da 300 fakir aileye kömür dağıtılacak Güncel Gazipaşa´da 300 fakir aileye kömür dağıtılacak

Antalya´nın Gazipaşa ilçesinde 300 fakir aileye kömür dağıtılacak. Gazipaşa Kaymakamı İsmail Gültekin yaptığı açıklamada, geçen yıl kömür sobası yakma kursuna katılan ve sertifika verilen 300 fakir vatandaşa bu yıl da kömür dağıtacaklarını bildirdi.


Kumluca´da intihar Güncel Kumluca´da intihar

Antalya´nın Kumluca İlçesi´ne bağlı Sarıcasu Köyü, Darıyemezler mahallesi´nde oturan İdris Yaşar (42), girdiği bunalım sonucu kendini asarak intihar etti. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Avcılar piknikte buluştu Güncel Avcılar piknikte buluştu

Korkuteli Avcılar Derneği tarafından, kır pikniği düzenlendi. Avcılar Derneği Başkanı Ayhan Tığrak tarafından Dallas Atatürk Orman parkında düzenlenen pikniğe 300 avcı katıldı. Korkuteli avcılarının bir araya geldiği kır pikniği şölen havasında geçti


ANTİMDER üyeleri sektörün sorunlarını tartıştı Güncel ANTİMDER üyeleri sektörün sorunlarını tartıştı

Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemeleri Satıcıları Derneği’nin (ANTİMDER) Sheraton Otel’de gerçekleştirdiği 12. olağan toplantısında sektöre yönelik sorunlar tartışıldı. ANTİMDER Başkanı Tabur, sektörün emin ellerde olduğunu söyledi


Seramik sanatçısı Taci Alparslan´dan ´Toprak, Su ve Ateşin Buluşması´ sergisi... Güncel Seramik sanatçısı Taci Alparslan´dan ´Toprak, Su ve Ateşin Buluşması´ sergisi...

Seramik sanatçısı Taci Alparslan’ın, ‘Toprak su ve ateşin buluşması’ başlıklı 2. kişisel seramik sergisi ANSAN Antalya Sanatçılar Derneği sergi salonunda açıldı.


Gazeteciler evlerine kavuştu Güncel Gazeteciler evlerine kavuştu

Çağdaş Gazeteciler Derneği Antalya Şubesi’ne ait yeni ‘Gazeteci Evi’ hizmete girdi. ÇGD üyeleri, düzenlenen yemekte bir araya geldi.


Şehit Aileleri ve Gazilere ´Devlet Övünç Madalyası´... Güncel Şehit Aileleri ve Gazilere ´Devlet Övünç Madalyası´...

Antalya Valiliği, 11 gazi ve malul ile 2 şehit yakınına ´´Devlet Övünç Madalyası´´ verdi.


Kemer Devlet Hastanesi´nde onarım çalışmaları... Güncel Kemer Devlet Hastanesi´nde onarım çalışmaları...

Kemer Devlet Hastanesindeki onarım ve modernizasyon çalışmaları nedeniyle ameliyat ve doğum bölümünde 25 Aralık tarihine kadar hizmet verilemeyeceği bildirildi.


Kemer´de numaralandırma çalışmaları başladı Güncel Kemer´de numaralandırma çalışmaları başladı

Kemer ilçesinde, bulvar, cadde, sokak ve kapıların numaralandırma işlemine başlandı.


Basıma hazırlanan atasözleri ve deyimler sözlüğü... Güncel Basıma hazırlanan atasözleri ve deyimler sözlüğü...

Türk Dil Kurumu (TDK) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Toparlı, ilköğretim ve liseler için hazırlığı devam eden Atasözleri ve Deyimler Sözlüğüne ´´Üzümü ye bağını sorma, doğru sözleyeni dokuz köyden kovarlar, devletin malı deniz...´´ gibi sözlerin yer almayacağını bildirdi.


ATSO´da Ukrayna tanıtım toplantısı... Güncel ATSO´da Ukrayna tanıtım toplantısı...

Ukrayna´nın, Ocak ayında Antalya´da fahri konsolosluk açacağı bildirildi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen´in ev sahipliğini yaptığı toplantıda, Ukrayna Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Mikhaylo Musiyenko, Türkiye-Ukrayna İş Konseyi Başkanı Sefa Gömdeniz ve Türk-Avrasya Bölgesi İş Konseyi Koordinatörü Selçuk Durakbaşı, Antalyalı iş adamlarına Ukrayna´daki yatırım olanakları hakkında bilgi verdi.


Rıdvan Yıldız´ın DSP´den ayrılması... Güncel Rıdvan Yıldız´ın DSP´den ayrılması...

DSP Antalya İl Başkanı Baştuğ Çalışır, Rıdvan Yıldız´ın DSP´den ayrılma kararı aldığını öğrendiklerini belirterek, ´´Sayın Rıdvan Yıldız´a DSP nezaketiyle bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz´´ dedi.


Kepez´de gürültü kirliliği ölçümleri... Güncel Kepez´de gürültü kirliliği ölçümleri...

Ölçüm sırasında değerleri yazılı olarak veren ses ölçüm cihazıyla Kepez´de gürültü kirliliğine izin verilmeyeceği bildirildi.


CHP´li Çerçioğlu ve Ercenk´ten hükümete ´orman´ eleştirisi... Güncel CHP´li Çerçioğlu ve Ercenk´ten hükümete ´orman´ eleştirisi...

CHP Milletvekilleri Özlem Çerçioğlu ve Tuncay Ercenk, hükümetin maden açma ve taş ocağı ruhsatlarını orman alanlarına kaydırdığı iddiasında bulundu.


Antalya Valiliği´nde 3 okul protokolü birden... Güncel Antalya Valiliği´nde 3 okul protokolü birden...

Düzlerçamı Yukarıkaraman Mahallesi, Sarılar Beldesi ve Korkuteli ilçesine yapılması planlanan toplam 44 derslik için Antalya Valiliğinde protokol imzalandı.


İşten çıkartılan otel çalışanları hakkını arıyor Güncel İşten çıkartılan otel çalışanları hakkını arıyor

Kemer ilçesindeki Beldibi beldesinde bulunan 5 yıldızlı Nautilus Otel´de çalışan 70 kişinin haksız şekilde işten çıkarıldığı ileri sürüldü. Çıkarılan işçileri temsilen Valilikte düzenlenen Halk Günü´ne katılan 7 kişi, Temmuz ayından beri alamadıkları maaşlarının ödenmesini istedi.


Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ata binerek stres atıyor Güncel Antalyaspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural ata binerek stres atıyor

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, liglere verilen aranın bir bölümünü Yeşil bayırda bulunan ORFE At Çiftliği´nde ata binerek geçiriyor. ORFE At Çiftliği´nde eşi ile birlikte ata binerek stres atan Vural, özellikle ligin ilk yarısında son dakikalarda yedikleri gollerle kaybedilen puanlara yandıklarını söyledi.


Antalya Kontrol Laboratuvarı Ocak´ta açılacak Güncel Antalya Kontrol Laboratuvarı Ocak´ta açılacak

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Özel İdare Müdürlüğü ve bazı meslek odalarının da katkılarıyla yaptırılan Antalya İl Kontrol Laboratuvarı´nın, önümüzdeki Ocak ayında hizmete açılacağını söyledi.


PTS Worldwide Express ve PTT, Antalya’yı dünyaya taşıyor… Güncel PTS Worldwide Express ve PTT, Antalya’yı dünyaya taşıyor…

PTT ve PTS Worldwide Express Türkiye’de ilk kez paket taşımacılığı alanında, örnek bir kamu-özel sektör işbirliği gerçekleştiriyor.


Antalya, futbol turizmine hazır! Güncel Antalya, futbol turizmine hazır!

Türkiye´nin en önemli turizm merkezlerinden Antalya´daki turizm işletmeleri futbol turizmine hazırlanıyorlar. Bin 200 yerli ve yabancı futbol takımının kamp içir rezervasyon yaptığı Antalya´da bir aylık dönemde 15 milyon euro gelir elde edilmesi hedefleniyor.


Sapan’dan yıldırım cevap Güncel Sapan’dan yıldırım cevap

AKP İl teşkilatının Güllük posta merkezinden CHP Genel merkezine ayna gönderme eyleminden yaklaşık bir saat sonra, CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan ve birkaç yönetici tarafından, AKP Genel Merkezine elek ve kitap gönderildi.


Konyaaltı Belediyesi kurbanlık satış ve kesim yerlerini belirledi Güncel Konyaaltı Belediyesi kurbanlık satış ve kesim yerlerini belirledi

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada, beş ayrı mahallede kurbanlık satış yeri ve dört ayrı mahallede kurban kesim merkezi oluşturduklarını bildirdi.


Eğitime hayırsever katkısı... Güncel Eğitime hayırsever katkısı...

Antalya´da üç hayırsever tarafından eğitime 44 derslik kazandırılacak.


Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker´e ´Yılın Başarılı Belediye Başkanı´ ödülü verildi Güncel Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker´e ´Yılın Başarılı Belediye Başkanı´ ödülü verildi

Mahalli İdareler Hizmet Derneği (MİHDER) tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ´En Başarılı Belediye Başkanları´ anketinde, ilçe belediyeler arasında ilk sırada yer alan Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker’e ´Yılın Başarılı Belediye Başkanı´ ödülü verildi.


Antalya seyir terasına kavuşuyor Güncel Antalya seyir terasına kavuşuyor

Kepez Belediyesi, Mazi Dağı’nda Yavuz Selim Mahallesi’nde kent merkezinin, denizin ve Bey Dağları’nın en güzel göründüğü yere yapacağı seyir terasının inşasına başladı.


d’Est’den bayanlara özel... Güncel d’Est’den bayanlara özel...

İnsanları özellikle kadınları etkileyen estetik ve güzellik kavramının geçmişi insanlık tarihi kadar eskidir. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Böbrek hastalarından üniversiteyi protesto Güncel Böbrek hastalarından üniversiteyi protesto

Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeleri, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi tarafından SSK sevkli hastaların kabul edilmemesini protesto etti.


IARU delegesi TRAC İstasyonu´nu gezdi Güncel IARU delegesi TRAC İstasyonu´nu gezdi

Uluslararası Telsiz ve Radyo Amatörleri Birliği (IARU) delegesi Hans Zimmermann, doğal afetlerde, olağanüstü hal ve savaş durumunda sivil savunmanın haberleşme kanadını oluşturarak, yurt içi ve yurt dışı haberleşmeyi sağlayan Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti´nin (TRAC) Antalya´daki Acil Afet Haberleşme İstasyonu´nu inceledi.


Ziraat Odası Delege Seçimleri yapılıyor Güncel Ziraat Odası Delege Seçimleri yapılıyor

Kumluca’da Ziraat Odası delege seçimleri bugün yapılıyor. Toplam 27 delegenin seçileceği oda için her köy ve merkez ilçede seçimler yapılıyor. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Side-Tuder Fuar Takvimi´ni açıkladı Güncel Side-Tuder Fuar Takvimi´ni açıkladı

Side Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği (Side-Tuder), fuar takvimini açıkladı.


Ceza yerine hizmet... Güncel Ceza yerine hizmet...

Alanya´da bir yıl ve daha az cezası bulunan hükümlülerin kamu hizmetinde çalıştırılabilecekleri bildirildi.


Yıldız bu kez İşçi Partisi´nde... Güncel Yıldız bu kez İşçi Partisi´nde...

Geçtiğimiz seçimlerde Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in kontenjanından Meclis Üyesi seçildikten bir süre sonra CHP’den istifa ederek, DSP’ye geçen Av. Rıdvan Yıldız’ın son durağı İşçi Partisi (İP) oldu.


Ukrayna’dan Antalyalı işadamlarına davet Güncel Ukrayna’dan Antalyalı işadamlarına davet

Türkiye’nin son yıllarda yükselen pazarlarından biri olan Ukrayna, Türk yatırımcıları çekmek için harekete geçti. Türkiye-Ukrayna İş Konseyi ve Ukrayna Büyükelçiliği, Ukrayna’daki yatırım olanaklarını anlatmak için Kayseri, Konya ve Gaziantep’ten sonra Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda Antalyalı işadamlarıyla bir araya geldi.


Kumluca´da intihar Güncel Kumluca´da intihar

Antalya´nın Kumluca İlçesi´ne bağlı Sarıcasu Köyü, Darıyemezler mahallesi´nde oturan İdris Yaşar (42), girdiği bunalım sonucu kendini asarak intihar etti. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


´Kubaba Ödülü´ gazeteci Yusuf Yavuz´un... Güncel ´Kubaba Ödülü´ gazeteci Yusuf Yavuz´un...

Antalya´nın Kaş ilçesinde, Anadolu´nun ana tanrıçası ´´Kubaba´´ adına düzenlenen ödül, gazeteci-yazar Yusuf Yavuz´a verildi.


Antalya´da kapkaççılara yönelik operasyon... Güncel Antalya´da kapkaççılara yönelik operasyon...

Antalya´da motosikletle kapkaç yaptıkları iddia edilen 5 kişi, saklandıkları evde yakalandı.


Antalya´da trafik kazası: 4 yaralı Güncel Antalya´da trafik kazası: 4 yaralı

Antalya´daki trafik kazasında 4 kişi yaralandı. Sürücüsünün kimliği belirlenemeyen 07 APN 17 plakalı otomobil, Yüzüncü Yıl Bulvarı´nda karşı şeride geçerek, Orhan Akıncı idaresindeki 07 AR 697 otomobil ile çarpıştı.


THY´den direkt uçuşlar için pazar araştırması... Güncel THY´den direkt uçuşlar için pazar araştırması...

Türk Hava Yollarının (THY) İngiltere ve Rusya´dan Antalya´ya direkt uçuş gerçekleştirmek için bu ülkelerde pazar araştırması yapacağı bildirildi.


Özbuldu: ´TUREB, yönetim kurulu belirlenerek resmen faaliyete geçmelidir´ Güncel Özbuldu: ´TUREB, yönetim kurulu belirlenerek resmen faaliyete geçmelidir´

Antalya Rehberler Odası Başkanı Osman Özbuldu, Türkiye Rehberler Birliği´nin (TUREB) yönetim kadrosunun belirlenerek resmen faaliyete geçmesi gerektiğini bildirdi.


Motor sporları sokak ve caddelerde yapılamayacak Güncel Motor sporları sokak ve caddelerde yapılamayacak

Merkezi Kemer’de bulunan Enderu Motor Sporları Derneği Beykonak’ta parkur araştırması yaptı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Mültecilerin sorguları sürüyor Güncel Mültecilerin sorguları sürüyor

ALANYA´YA bağlı Okurcalar beldesinde, jandarma ve polis ekiplerinin düzenlediği ortak operasyonda yakalanan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 205 yabancı uyruklu kaçak ve Güneydoğu illerinden gelen 49 Türk´ün sorguları sürüyor.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...