Cumartesi, 23 Mart 2019
Toros´ta başarı devam ediyor Güncel Toros´ta başarı devam ediyor

Türkiye Zeka Vakfının (TZV) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Zeka Oyunları Yarışmasının (Oyun 2006) bu yıl 11. si düzenlendi. Toros koleji matematik olimpiyat takımı eleme sorularının tamamını yanıtlayarak tam puan aldı.


Eğirdir ve Kovada gölündeki çevre sorunları... Güncel Eğirdir ve Kovada gölündeki çevre sorunları...

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Eğirdir ve Kovada göllerinde, sulama ve içme suyu amaçlı kullanım nedeniyle su seviyesinde önemli sayılabilecek düşüşler meydana geldiğini, bunun da göllerin çevresindeki ekosistemi olumsuz etkilediğini bildirdi.


Turistik tesislere Maliye denetimi... Güncel Turistik tesislere Maliye denetimi...

Maliye Bakanlığı, yaz döneminde denetlediği Antalya´daki otel, tatil köyleri, eğlence yerleri ile restoran ve diğer turistik tesislerin gider belgelerini incelemeye başladı.


Toros Gübre, Antbirlik´e 900 bin YTL tazminat ödeyecek Güncel Toros Gübre, Antbirlik´e 900 bin YTL tazminat ödeyecek

Antalya Ticaret Mahkemesinin, Tekfen Holding´e bağlı Toros Gübre İşletmesinin sözleşme hükümlerine uymadığı gerekçesiyle Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliğine (ANTBİRLİK) 900 bin YTL tazminat ödemesine karar verdiği bildirildi.


Epilepsi hastalığında intihar sıklığı... Güncel Epilepsi hastalığında intihar sıklığı...

Almanya Berlin Free Üniversitesi Onursal Nöroloji Profesörü Dieter Schmidt, epilepsi hastalarının yarısına yakınında anksiyete bozukluğu ve depresyon görüldüğünü, bu etkenlerin de hastalarda intihar vakalarını artırdığını bildirdi.


Öğrenciler yazarlarla buluştu Güncel Öğrenciler yazarlarla buluştu

Eğitim-Sen Demre Temsilciliği´nce düzenlenen etkinlikte, Demreli öğrenciler yazarlarla buluştu.


ALTSO ile Oyakbank arasında protokol imzalandı Güncel ALTSO ile Oyakbank arasında protokol imzalandı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile Oyakbank arasında kredi protokolü imzaladı.


Antalya ulaşımında düzenleme... Güncel Antalya ulaşımında düzenleme...

Antalya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı içinde kalan 11 çevre belediye ve bağlı köylerin toplu taşıma hizmetinin 18 Kasım Cumartesi gününden itibaren, Büyükşehir Belediyesi denetiminde çalışan minibüslerle yapılacağı bildirildi.


Akseki´de nüfus kayıt sistemi anlatıldı Güncel Akseki´de nüfus kayıt sistemi anlatıldı

Akseki´de düzenlenen seminerde nüfus kayıt sistemi anlatıldı. Akseki Meslek Yüksekokulu´nda düzenlenen seminerde, Türkiye İstatistik Kurumu Antalya Bölge Müdürlüğü Fiyat İstatistikler Takım Sorumlusu Faruk Beyarslan, numaralama çalışması ve adrese dayalı nüfus kayıt sisteminin başlaması konusunda bilgi verdi.


Okumanın yaşı yok... Güncel Okumanın yaşı yok...

Kumluca ilçesinde Halk Eğitim Merkezince açılan okuma yazma kursuna katılan 71 yaşındaki Sevim Özkan, ´´okumanın yaşı olmadığını´´ herkese gösteriyor.


Demre köy yolları asfaltlandı Güncel Demre köy yolları asfaltlandı

Demre ilçesinde bazı köy yolları asfaltlandı. AK Parti Demre ilçe Başkanı Veli Sertbaş yaptığı açıklamada, Köşkerler, Belören ve Çağman köy yollarının asfaltlandığını bildirdi.


Moskova´daki Alanya tanıtım ofisi kapatıldı Güncel Moskova´daki Alanya tanıtım ofisi kapatıldı

Rusya´nın başkenti Moskova´da bulunan Alanya Tanıtım Ofisi´nin kapatıldığı bildirildi.


Kanlısının izini SSK kayıtlarıyla buldu Güncel Kanlısının izini SSK kayıtlarıyla buldu

Alanya ilçesinde öldürülen gencin kan davası nedeniyle Mardin´den kaçarak Alanya´ya yerleştiği, ancak kanlısının izini Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) kayıtlarından bulduğu belirlendi. Olaydan sonra gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


´Atatürk´ü Anma Konseri´ ve ´Tuval´ adlı 4 baleye Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgisi. Güncel ´Atatürk´ü Anma Konseri´ ve ´Tuval´ adlı 4 baleye Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgisi.

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin Antalya Rotary ve Kaleiçi Rotary Kulüplerinin katkısıyla düzenlediği “Atatürk’ü Anma Konseri” ve “Tuval” balesi Antalyalı sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılandı.


Cinayet zanlısı tutuklandı Güncel Cinayet zanlısı tutuklandı

ALANYA´DA kan davası nedeniyle sokak ortasında kurşun yağmuruna tutularak öldürülen Abdülkadir Çiçek´in katil zanlısı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.


1.5 metre´de intihar şov Güncel 1.5 metre´de intihar şov

ALANYA´DA alkollü bir kişi 1.5 metre yüksekliğindeki bahçe duvarından ölmek istediğini söyleyerek atlayınca kalçasından yaralandı.


Türk şirketine ´Uluslararası Teknoloji ve Kalite Yarışması´ ödülü Güncel Türk şirketine ´Uluslararası Teknoloji ve Kalite Yarışması´ ödülü

Merkezi İspanya´da bulunan ve 120 ülkeden 14 bini aşkın firmanın üye olduğu Trade Leaders Club´ün (Ticaret Liderleri Kulübü) düzenlediği Uluslararası Teknoloji ve Kalite Yarışması Ödülü´nü, Antalya´dan Elsan Proje Mühendislik Elektrik Limited Şirketinin kazandığı bildirildi.


Milletvekili Özcan, Bakan Güler´e doğal gaz ihalesini sordu Güncel Milletvekili Özcan, Bakan Güler´e doğal gaz ihalesini sordu

CHP Antalya Milletvekili Osman Özcan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler´e, Antalya´nın turfanda sebze üretilen ilçeleri için doğal gaz ihalesi yapılıp yapılmayacağını sordu.


Demre´de biber üretimi ve ihracat... Güncel Demre´de biber üretimi ve ihracat...

Demre ilçesinden, bu yıl 15-20 bin ton biber ihracatı beklendiği bildirildi.


Alanya ve Çevresi Turizmi Geliştirme ve Hizmet Birliği Güncel Alanya ve Çevresi Turizmi Geliştirme ve Hizmet Birliği

Alanya ve Çevresi Turizmi Geliştirme ve Hizmet Birliği´ne üye olan il özel idaresi, belediye ve köylerin birliğe katılmalarının zorunlu hale getirilmesi hakkındaki karar Resmi Gazete´de yayımlandı.


´2007 yılı iyi olacak´ Güncel ´2007 yılı iyi olacak´

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Yusuf Hacısüleyman, turizmde 2007 yılının bu yıldan çok daha iyi olacağını söyledi.


Büyükşehir Belediyesi´nden Batman´a yardım kamyonu... Güncel Büyükşehir Belediyesi´nden Batman´a yardım kamyonu...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Batman Valiliğinden gelen talep üzere, sel felaketinde zarar gören vatandaşlar için yardım malzemesi gönderdi.


Noel Baba Kilisesi´nde iki yeni duvar resmi... Güncel Noel Baba Kilisesi´nde iki yeni duvar resmi...

Vehbi Koç Vakfının desteğiyle Noel Baba Kilisesinde yürütülen çalışmalar kapsamında iki yeni resim ortaya çıkarıldı.


Organ bağışında ´beyin ölümü´ tanısının önemi... Güncel Organ bağışında ´beyin ölümü´ tanısının önemi...

Organ Nakil Koordinatörleri Derneği Kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi Nilgün Keçecioğlu, hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde ´beyin ölümü´ tanısının konmamasının, organ bağışı yetersizliğinin nedenlerinden biri olduğunu söyledi.


Cadde ve bulvarlarda peyzaj çalışmalarına devam ediliyor Güncel Cadde ve bulvarlarda peyzaj çalışmalarına devam ediliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde bulunan cadde ve bulvarlarda peyzaj çalışmalarına devam ediyor.


Her 10 kişiden 1´i depresyonda... Güncel Her 10 kişiden 1´i depresyonda...

Çağımızın hastalığı olarak sürekli gündeme gelen ´depresyon´ etkilediği kişi sayısını giderek artırıyor.


Belediye Başkanından Savcılığa ´Beni sık sık şikayet ediyor´ başvurusu... Güncel Belediye Başkanından Savcılığa ´Beni sık sık şikayet ediyor´ başvurusu...

Alanya İlçesi´ne bağlı Mahmutlar Belde Belediye Başkanı Alaattin Çakır, sık sık kendisi aleyhine yolsuzluk yaptığı iddialarıyla şikayet dilekçesi veren eski belediye başkan yardımcısı Ali Çelik hakkında savcılığa şikayette bulundu.


Kumluca´da üreticinin yeni gözdesi Pepino Güncel Kumluca´da üreticinin yeni gözdesi Pepino

Kumluca İlçesi´nde üreticiler, domates, biber, patlıcan ve salatalık gibi vazgeçilmez bitkilere alternatif olarak pepino yetiştirmeye başladı.


Sabun hırsızları ile baş edemeyen cami imamının ilginç uyarısı... Güncel Sabun hırsızları ile baş edemeyen cami imamının ilginç uyarısı...

Alanya ilçesindeki bir camide sabun hırsızlarına karşı ilginç bir yöntem uygulandı. Sıvı sabun hırsızları ile baş edemeyen cami imamı duvara, ´Çaldığın bu sabun senin kirini gidermez, bilakis günah kirini çoğaltmaktadır.´ yazısı yazarak hırsızı uyarmaya başladı.


Alanya´da 47 bin zeytin fidanının dağıtımına başlandı Güncel Alanya´da 47 bin zeytin fidanının dağıtımına başlandı

Alanya´da çiftçilere 47 bin zeytin fidanının dağıtımına başlandı. 40 bin Gemlik, 7 bin Ayvalık çeşidinden oluşan zeytin fidanlarının 1 YTL´ye satıldığı öğrenildi.


İlköğretimarası Güncel Bilgi Yarışması Güncel İlköğretimarası Güncel Bilgi Yarışması

Kanal VTV ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün birlikte düzenlediği İlk Öğretim Okullar arası güncel bilgi yarışması başladı.


Polis, internet suçlarına karşı eğitiliyor Güncel Polis, internet suçlarına karşı eğitiliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde Antalya´da düzenlenen İnternette Çocuk İstismarı ile Mücadelede, Eğitici Yetiştirme Eğitimi semineri başladı.


Alanya Meyve Üretim İstasyonu´nun kira sözleşmesi fesh edildi Güncel Alanya Meyve Üretim İstasyonu´nun kira sözleşmesi fesh edildi

Alanya´da 1938 yılında kurulan Meyvecilik Üretme İstasyonu boşaltılıyor.


Ufuk Koleji Voleybol Takımı, 2006-2007 Yıldızlar Ligi´nde Antalya Şampiyonu oldu Güncel Ufuk Koleji Voleybol Takımı, 2006-2007 Yıldızlar Ligi´nde Antalya Şampiyonu oldu

Alanya´daki Ufuk Koleji Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol Takımı, 2006-2007 Yıldızlar Ligi´nde Antalya Şampiyonu oldu.


Tarım birlikleri arasında dayanışma Güncel Tarım birlikleri arasında dayanışma

Tarım birlikleri, dayanışma kararını hayata geçirmeye başladı.


Kumluca DGD başvuru süresi uzatıldı Güncel Kumluca DGD başvuru süresi uzatıldı

Kumluca´da 5 Haziran´da başlayan Doğrudan Gelir Desteği (DGD) başvurularının 3 Aralık´a kadar uzatıldığı bildirildi.


Alanya´daki yabancıların kilise sevinci... Güncel Alanya´daki yabancıların kilise sevinci...

Alanya´da yaşayan yabancılar, kilise sevinci yaşıyor.


Keçi boynuzu ve andız pekmezi üretimi... Güncel Keçi boynuzu ve andız pekmezi üretimi...

Akseki´nin Sinanhoca köyünde üretilen keçiboynuzu pekmezi kilogramı 7 ile 8, andız pekmezi ise 8 ile 19 YTL arasında satılıyor.


CD Dershanesi’nden AESOB üyesine indirim Güncel CD Dershanesi’nden AESOB üyesine indirim

Antalya’da faaliyetini sürdüren CD (Cenap Düzgün) Dershanesi ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) arasında imzalanan protokolle, esnaf ve sanatkarların, oda ve birlik çalışanlarının birinci derece yakınları daha uygun koşullarda eğitim alacak.


Elmalı´da ´´Geleneksel Buzağı Teşvik Yarışması´´ Güncel Elmalı´da ´´Geleneksel Buzağı Teşvik Yarışması´´

Elmalı´da ´´3´üncü Geleneksel Buzağı Teşvik Yarışması´´ düzenlendi.


Öğrenciye ´´geri dönüşüm´´ dersi... Güncel Öğrenciye ´´geri dönüşüm´´ dersi...

Alanya´da, okullarda ´´geri dönüşüm´´ dersi verilecek.


Tarım İlçe Müdürlüğü´nden avokado desteği Güncel Tarım İlçe Müdürlüğü´nden avokado desteği

Manavgat Tarım İlçe Müdürlüğü, alternatif meyve bahçelerini yaygınlaştırma projesi kapsamında, avokado fidanı dağıtmaya başladı.


Antalya´da yerel yönetimler... Güncel Antalya´da yerel yönetimler...

Muratpaşa Belediyesi ´Trafik Parkı´ yaptırıyor.


MHP´den ´Türk yemekleri, Türkçe yazılsın´ kampanyasına destek Güncel MHP´den ´Türk yemekleri, Türkçe yazılsın´ kampanyasına destek

Milliyetçi Hareket Partili (MHP) kadınlar, ´Türk yemekleri, Türkçe yazılsın´ kampanyasına destek vermek amacıyla Alanya Profesyonel Aşçılar Birliği Başkanı Bayram Ergün´ü ziyaret etti.


Alanya Kaymakamı Doğan´dan turizmcilere uyarı Güncel Alanya Kaymakamı Doğan´dan turizmcilere uyarı

Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda belediye başkanları ve turizmcileri uyaran Kaymakam Hulusi Doğan, ´Unutmayalım, aynı gemideyiz. Batarsak beraber batarız. Önümüzde 3 ayımız var. Elimizi çabuk tutup Alanya´nın tanıtımı ve turizm cenneti olması yolunda gereken ne varsa yapmalıyız´ dedi.


Manavgat´ta üç tesise Beyaz Bayrak ve Beraat ödülü... Güncel Manavgat´ta üç tesise Beyaz Bayrak ve Beraat ödülü...

Manavgat İlçe Tarım Müdürü Sadık Ay, Antalya Valiliği Gıda Güvenliği Eylem Kurulu tarafından valilik onayı ile çıkartılan ´´Beyaz Bayrak ve Beraat Projesi´´ çerçevesinde Antalya genelinde ödüle layık görülen 11 işletmeden üçünün Manavgat´ta olduğunu bildirdi.


Kemer Rotary Kulübü hizmet ödülü... Güncel Kemer Rotary Kulübü hizmet ödülü...

Kemer Rotary Kulübü hizmet ödülleri, tiyarto sanatçısı Melek Baykal ile Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe´ye verildi.


İkinci kez yapıldı yine hasar meydana geldi Güncel İkinci kez yapıldı yine hasar meydana geldi

Finike´de, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılarak yeniden yapılan Cengiz Topel İlköğretim Okulunda, binanın hizmete girmesinin üzerinden geçen bir yıl içinde hasar meydana geldiği iddia edildi.


Alanya´da kan davası cinayeti Güncel Alanya´da kan davası cinayeti

Alanya´da bir kişi, sokakta tabancayla vurularak öldürüldü.


Elektrik hatları yeraltına alınırken sökülen kaldırımlar... Güncel Elektrik hatları yeraltına alınırken sökülen kaldırımlar...

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, elektrik hatlarının yeraltına alınması gibi önceliği olan bir çalışma yapılırken meydana gelen olumsuzlukların önlenmesi için sadece TEDAŞ´ın gösterdiği hassasiyetin yeterli olmadığını, ilgili yatırımcı kuruluşlar ve belediyelerin de gerek duyulan işbirliğini sergilemeleri gerektiğini ifade etti.


Tüketici Derneği´nden yarışma programı uyarısı... Güncel Tüketici Derneği´nden yarışma programı uyarısı...

Tüketiciyi Koruma Derneği Antalya Şubesi Başkanı Abdullah Özçulcu, bazı televizyon kanallarında geceleri yayına giren basit bilgi yarışma programlarına katılmak amacıyla telefon edenlerin, programa bağlanamasalar bile 1500 YTL´yi bulan faturalarla karşılaştıkları uyarısında bulundu.


Karatede Kepez fırtınası Güncel Karatede Kepez fırtınası

Kepez Belediyespor Karate Takımı, Manavgat’ta düzenlenen İl Şampiyonası’nda bir büyük başarıya daha imza attı.


Öner’den mahalle toplantısı Güncel Öner’den mahalle toplantısı

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, bürokratları, meclis üyeleri ile birlikte mahalle toplantılarıyla halkın sorunlarını dinliyor.


Akbank, 10 bin küçük işletmeye 320 milyon YTL tutarında turizme destek kredisi verdi Güncel Akbank, 10 bin küçük işletmeye 320 milyon YTL tutarında turizme destek kredisi verdi

Akbank, bu yıl turizm sektöründeki 10 bin küçük işletmeye 320 milyon YTL tutarında destek kredisi verdiği bildirildi.


Çocuk pornosuyla mücadele... Güncel Çocuk pornosuyla mücadele...

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´´İnternette Çocuk İstismarı ile Mücadele Eğitici Yetiştirme Eğitimi´´ Antalya´da başladı.


Kan kanunu taslağı... Güncel Kan kanunu taslağı...

Türk Hematoloji Derneği Genel Sekreteri ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Önder Arslan, kan kanunu taslağının yasalaşması durumunda yurtdışından ithal edilen kan ürünlerinde yaşanan sıkıntının giderilebileceğini söyledi.


Akseki´ye yeni Cumhuriyet Savcısı atandı Güncel Akseki´ye yeni Cumhuriyet Savcısı atandı

Alınan bilgiye göre, Necla Avcı Giritli´nin İskenderun´a atanmasıyla boşalan Cumhuriyet Savcılığına Kamil Yaşar getirildi.


Antalya Futbol Hoşgörü İletişim ve Paylaşım Derneği Güncel Antalya Futbol Hoşgörü İletişim ve Paylaşım Derneği

Antalya Futbol Hoşgörü İletişim ve Paylaşım Derneği kuruldu.


Muratpaşa Belediyesi´den emlak vergisi uyarısı... Güncel Muratpaşa Belediyesi´den emlak vergisi uyarısı...

Muratpaşa Belediyesi, emlak vergisinin ikinci taksitini ödemeleri için vatandaşları uyardı.


´Başarıya ulaşmak için önce hedef belirlenmeli´ Güncel ´Başarıya ulaşmak için önce hedef belirlenmeli´

Özel Toros Eğitim Kurumları´nda öğrencilere ´başarı ve motivasyon´ semineri veren Eğitimci-Yazar NLP Uzmanı Ziya Baran, başarıya ulaşmak için öncelikle hedefin belirlenmesi gerektiğini söyledi.


Gazipaşalı öğrencilerden selzedeler için yardım kampanyası Güncel Gazipaşalı öğrencilerden selzedeler için yardım kampanyası

Gazipaşa´da faaliyette bulunan Özel Bilge İlköğretim Okulu Güneydoğu´daki selzedeler için yardım kampanyası başlattı.


Antbirlik, fındık ve meyve suyu da satacak Güncel Antbirlik, fındık ve meyve suyu da satacak

İştigal sahasını genişleten Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) fındık ve meyve suyu da satacak.


Mahmutlar arıtma tesisi 6 ay sonra hizmete giriyor Güncel Mahmutlar arıtma tesisi 6 ay sonra hizmete giriyor

Alanya´ya bağlı Mahmutlar beldesinde yapılan arıtma tesisi bu yılın sonunda tamamlanıyor.


Başsavcı Yeldan: ´Alanya adli açıdan Türkiye´nin en büyük ilçesi´ Güncel Başsavcı Yeldan: ´Alanya adli açıdan Türkiye´nin en büyük ilçesi´

Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, her geçen gün büyüyen Alanya´nın adli açıdan Türkiye´nin en büyük ilçesi olduğunu söyledi.


Selden sonra temiz su ve gıda tüketmek gerekiyor Güncel Selden sonra temiz su ve gıda tüketmek gerekiyor

Sel felaketinin yaşandığı bölgelerde görülen hastalıklar Antalya Sağlık İl Müdürlüğü´nü harekete geçirdi.


Seçim öncesi yurt gazetesi çıkarmayı vaat eden öğrenci başkanlığı kazandı Güncel Seçim öncesi yurt gazetesi çıkarmayı vaat eden öğrenci başkanlığı kazandı

Öğrencilerin yurt başkanlığı seçimi siyasi partileri aratmadı.


Korkuteli´nde kapalı devre boru sistemi ve derivasyon ihalesi Güncel Korkuteli´nde kapalı devre boru sistemi ve derivasyon ihalesi

Korkuteli´nde bulunan Bin Geçit Barajı´nın, kapalı devre boru sistemi ve derivasyon ihalesi yapıldı.


Antalya´da kaçak et denetimleri Güncel Antalya´da kaçak et denetimleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Veteriner Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, 80 kilogram kaçak et ele geçirildi.


Müslüman olan Alman, hayran kaldığı Kabe´nin maketini yaptı Güncel Müslüman olan Alman, hayran kaldığı Kabe´nin maketini yaptı

Antalya´da yaşayan ve Türk eşiyle evlenmek için Müslüman olan emekli Alman polis Kemal Kurt Eckert, hacı olmak için gittiği Kabe´den etkilenerek yaklaşık 2 metre büyüklüğünde maketini yaptı.


Pınarlı Beldesi´ndeki caddeler asfaltlanıyor Güncel Pınarlı Beldesi´ndeki caddeler asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı´na bağlı ekipler, Pınarlı Beldesi´ndeki Sakıp Sabancı Caddesi´nde asfaltlama çalışması yaptı.


Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı yapacak Güncel Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı yapacak

Sağlık Bakanlığı, 6 bin 22 personeli için 17 Aralık tarihinde Unvan Değişikliği Sınavı yapacak.


Bela Bartok Sergisi sergisi açıldı Güncel Bela Bartok Sergisi sergisi açıldı

7. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında, Macaristan Büyükelçiliği ve Macaristan Antalya Fahri Konsolosluğunun katkılarıyla düzenlenen ´´Doğumunun 125. Yılında Bela Bartok Sergisi´´ Antalya Kültür Merkezi (AKM) fuayesinde açıldı.


´Unifree´ sektörün pazarlama oscarını aldı Güncel ´Unifree´ sektörün pazarlama oscarını aldı

Antalya Uluslararası Hava limanı AYT2 Dış Hatlar Terminali´nde, ´´Korsan Günleri´´ adıyla, korsan kıyafetli animatörlerle turistin ilgisini çeken Unifree adlı gümrüksüz satış mağazası, Frontier Ödülleri kapsamında, ´´Yılın En İyi Perakende Pazarlama Kampanyası´´ ödülüne layık görüldü.


Antalya´da tapu sorunu çözülüyor... Güncel Antalya´da tapu sorunu çözülüyor...

Antalya´da onbinlerce vatandaşın tapu sorunu, Maliye Bakanlığı tarafından çözümleniyor.


Organ Nakli Merkezi´ni gururlandıran yıl dönümü Güncel Organ Nakli Merkezi´ni gururlandıran yıl dönümü

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezinin ilk hastalarından Mehmet Şahan´ın, 28. böbrek yaşı kutlandı. Şahan´a pastasının ilk dilimini, ameliyatı yapan ekibin cerrahı AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın yedirdi.


Pamuk üreticilerinin borçları... Güncel Pamuk üreticilerinin borçları...

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Balaban, pamuk üreticilerinin borç ve faizlerini 45 gün ertelediklerini bildirdi.


AS Çimento, ihracatını artırmayı hedefliyor Güncel AS Çimento, ihracatını artırmayı hedefliyor

Antalya´da kurulu AS Çimento Fabrikası´nın, ihracatını 15 kat artırmayı hedeflediği bildirildi.


´Dikkat´ bu kavşak can alacak Güncel ´Dikkat´ bu kavşak can alacak

Alanya´nın en işlek kavşaklarından birisi olarak gösterilen Çevreyolu üzerinde bulunan Ticaret Lisesi Kavşağında yayalar için trafik ışığı bulunmasına rağmen, yaya geçidi bulunmuyor.


Alanya L Tipi Cezaevi´nde sona doğru Güncel Alanya L Tipi Cezaevi´nde sona doğru

Alanya L Tipi Cezaevi Ankara Cezaevleri Genel Müdürlüğü´nden gelen 3 müfettiş tarafından denetlendi.


Sel mağdurlarına yardım Güncel Sel mağdurlarına yardım

Kumluca´da yaklaşık bir ay önce meydana gelen sel felaketinden zarar gören çiftçilere, Kumluca Ziraat Odası ve Ticaret Odası´ndan yiyecek paketi yardımı yapıldı. Mehmet ALPTEKİN´in Haberi


Kumluca Belediyesi´nden Toplam Kalite´ye İlk Adım Güncel Kumluca Belediyesi´nden Toplam Kalite´ye İlk Adım

Türk Standartları Enstitüsü, Antalya Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürlüğü´ne TS.EN.ISO.9001 Belgesi almak için müracaat eden Kumluca Belediyesi, hizmet kalitesini arttırmak yolunda ilk adımı atmış oldu. Mehmet ALPTEKİN´in Haberi


İşçi Partisi´den Antalya Valiliği´ne sitem... Güncel İşçi Partisi´den Antalya Valiliği´ne sitem...

Ulu Önder Atatürk´ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla düzenlemek istedikleri meşaleli yürüyüşe izin verilmeyen İşçi Partisi il yönetimi, Antalya Vali Yardımcısı Erkan Işılgan ile görüştü.


Sütçüler Mahallesi´nde Vakıf Arazisi sorununa çözüm... Güncel Sütçüler Mahallesi´nde Vakıf Arazisi sorununa çözüm...

Antalya´nın Sütçüler Mahallesi´nde Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait alanın Hazine´ye devrinin sağlandığı açıklandı.


Konyaaltı ve Muratpaşa´ya 7 kat sınırı Güncel Konyaaltı ve Muratpaşa´ya 7 kat sınırı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı karar gereği, Konyaaltı ve Muratpaşa belediyeleri sınırları içinde 7 kattan yüksek bina yapılamayacak.


Akbank, Alanya’da 2007 turizm sezonunu açtı Güncel Akbank, Alanya’da 2007 turizm sezonunu açtı

Akbank Şirket Bankacılığı, 2006 yılında turizm sektöründeki 10.000 küçük işletmeye 320 milyon YTL Turizme Destek Kredisi kullandırdı.


1. Ulusal Yara Bakımı Kongresi Antalya´da yapılacak Güncel 1. Ulusal Yara Bakımı Kongresi Antalya´da yapılacak

Yara Bakımı Derneği tarafından düzenlenen 1. Ulusal Yara Bakımı Kongresi, Antalya´nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde yapılacak.


Valiliğe av tüfeği fişekleriyle girmek istedi Güncel Valiliğe av tüfeği fişekleriyle girmek istedi

Antalya´da bir kişi Valilik binasına av tüfeği fişekleriyle girmek istedi.


Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınavı yapacak Güncel Sağlık Bakanlığı unvan değişikliği sınavı yapacak

Sağlık Bakanlığı, 6 bin 22 personeli için 17 Aralık tarihinde Unvan Değişikliği Sınavı yapacak.


Emlakçılık yapan Hollandalı, 2 aileye tekerlekli sandalye hediye etti Güncel Emlakçılık yapan Hollandalı, 2 aileye tekerlekli sandalye hediye etti

Alanya´da emlakçılık yapan Hollandalı Poul Vizert ve Türk ortağı Turan Sönmüş, Hollanda´dan getirdikleri motorlu tekerlekli sandalyeleri ihtiyacı olan vatandaşlara dağıttı.


Ligde emin adımlarla ilerleyen Alanyaspor, play - off kapısını araladı Güncel Ligde emin adımlarla ilerleyen Alanyaspor, play - off kapısını araladı

Alanyaspor, hafta sonu kendi sahasında ağırladığı en yakın takipçisi Tarsus İdman Yurdu´nu yenerek Play - Off kapısını araladı.


Peşkeş iddialarını yalanlayan Antbirlik Genel Müdürü Öz: ´Yaptığımız her şey şeffaf v Güncel Peşkeş iddialarını yalanlayan Antbirlik Genel Müdürü Öz: ´Yaptığımız her şey şeffaf v

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) Genel Müdürü Osman Öz, kuruma ait gayrimenkullerin değerlendirme çalışmalarıyla ilgili ´peşkeş´ iddialarının asılsız olduğunu bildirdi.


Bakan Uğurlu´dan moloz uyarısı Güncel Bakan Uğurlu´dan moloz uyarısı

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, ilçedeki dere yataklarına moloz dökenler hakkında yasal işlem başlatacaklarını bildirdi.


Korkuteli´nde kış hazırlıkları Güncel Korkuteli´nde kış hazırlıkları

Havanın soğuması nedeniyle kış hazırlıklarına başlayan vatandaşlar, odun ve kömür almaya başladı.


Akseki YİBO´da sınavlara hazırlık kursu başladı Güncel Akseki YİBO´da sınavlara hazırlık kursu başladı

Akseki Altmışaltıncı Yıl Dr. Abdurrahman Başoğlu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu´nda dördüncü sınıftan itibaren sınavlara hazırlık kursları düzenleniyor.


Kök hücre, kelliğe de çare olacak Güncel Kök hücre, kelliğe de çare olacak

Kanada Ottowa Hastanesi´nde embriyonik kök hücre ile deri üzerinde araştırmalar yapan Türk bilim adamı Prof. Dr. Kürşad Türkmen, saçlı deri üretmeyi başardı.


Baloğlu´ndan ´Saray odası´ sorusu... Güncel Baloğlu´ndan ´Saray odası´ sorusu...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç´a, Alanya´daki tarihi Alanya Kalesi´nin ´´Saray Odası´´nda restorasyon çalışmalarının ne zaman tamamlanacağını sordu.


Gazi Satranç Turnuvası sona erd Güncel Gazi Satranç Turnuvası sona erd

Finike´de gerçekleştirilen Gazi Satranç Turnuvası sona erdi.


Baloğlu, Gaziler Köyü´nün su şebekesini sordu Güncel Baloğlu, Gaziler Köyü´nün su şebekesini sordu

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya, Manavgat´a bağlı Gaziler köyüne neden su verilemediğini sordu.


Doğrudan Gelir Desteği (DGD) başvuru süresi 3 Aralık´a kadar uzatıldı Güncel Doğrudan Gelir Desteği (DGD) başvuru süresi 3 Aralık´a kadar uzatıldı

Buna göre, DGD ödemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin 3 Aralık mesai saati bitimine kadar, illerde merkez, ilçelerde ise il müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor.


Antalya´da okul servis araçlarının denetlenmesi... Güncel Antalya´da okul servis araçlarının denetlenmesi...

Antalya´da 2006-2007 eğitim öğretim yılının ilk üç ayında okul servis araçlarının denetlenmesinin aksatılmadan devam ettiği bildirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...