Perşembe, 20 Haziran 2019
Alanya TÜRSAB´da tartışma büyüyor Güncel Alanya TÜRSAB´da tartışma büyüyor

Bir süre önce genel merkez kararıyla görevden alınan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu başkan ve üyeleri, yeni atanan yönetimi ve genel merkezi eleştirdi.


ABD´li öğrenciler Çavuşoğlu´nu ziyaret etti Güncel ABD´li öğrenciler Çavuşoğlu´nu ziyaret etti

AK Parti Antalya milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Amerika Birleşik Devletleri Geoge Town Üniversitesi´nden öğrencileri ağırladı.


Akaryakıt istasyonundaki göçükte işyeri sahibi öldü Güncel Akaryakıt istasyonundaki göçükte işyeri sahibi öldü

Alanya ilçesindeki bir akaryakıt istasyonunda LPG tankı yerleştirilmesi amacıyla açılan çukurda meydana gelen göçükte, iş yeri sahibi öldü.


Noel Baba Meydanı´na polis danışma bürosu... Güncel Noel Baba Meydanı´na polis danışma bürosu...

Demre Emniyet Amirliği tarafından, Noel Baba Meydanı´na Polis Danışma Bürosu kuruldu.


Side´de tarih... Güncel Side´de tarih...

Antalya´daki Side Antik Kenti´nin tapınaklar bölgesinde geçen yıl yapılan restorasyon çalışmaları sırasında bulunan, 5x5 metre ebadında tek parça halinde, geometrik ve bitkisel motiflerden oluşan erken Bizans dönemine ait mozaiğin bu yıl sergileneceği bildirildi.


İspanya´da kalite bozuldu, Türkiye´de fiyatlar arttı Güncel İspanya´da kalite bozuldu, Türkiye´de fiyatlar arttı

AB´nin sebze üretim merkezi olan İspanya´da ürünlerde kalitenin bozulması nedeniyle, AB ülkelerinin Türk ürünlerine yoğun talep göstermesi, iç piyasada sebze fiyatlarının artmasına yol açtı.


Antalya´da turizm muhabirleri semineri... Güncel Antalya´da turizm muhabirleri semineri...

Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB), turizm sektörüne ilişkin haber yapan gazetecilere yönelik olarak, ´´Turizm Muhabirleri Semineri´´ düzenledi.


TSYD’den Antalya çıkartması Güncel TSYD’den Antalya çıkartması

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi Yönetimi Antalya’ya çıkartma yaptı. TSYD Konya Şube Başkanı Orhan Berk başkanlığındaki heyet, Başta Vali Alaadin Yüksel olmak üzere Büyükşehir Bebelediye Başkanı Menderes Türel ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret etti.


Hizmet- İş Sendikası´ndan üyelerine yüksek öğrenim yardımı.. Güncel Hizmet- İş Sendikası´ndan üyelerine yüksek öğrenim yardımı..

Sendikacılık alanında verdiği mücadele ve yaptığı hizmetlerle bilinen Hizmet-İş Sendikası, çocukları yüksek okulda okuyan üyelerine eğitim yardımı başlatıyor.


Çevreci kahramanlar web sitesinde... Güncel Çevreci kahramanlar web sitesinde...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği’nin (GATAB) “www.gatab.gov.tr” internet sitesinde yer alan “Çevre ve Eğitim” sayfası yenilenerek hizmete girdi. Çevre ve eğitim sayfasıyla özellikle çocukların kişisel temizlik ve çevre bilincinin geliştirilmesi hedefleniyor.


Manavgat ve Side, Berlin halk otobüslerinde tanıtılacak Güncel Manavgat ve Side, Berlin halk otobüslerinde tanıtılacak

Sideliler, beldelerinin tanıtımı Almanya´da şehir içi otobüslere verecekleri reklam ile yapacak. Antalya´nın Manavgat ilçesi ve beldesi Side´nin tanıtımı Almanya´nın Berlin şehrinde 15 Şubat´ta başlayacak.


´Sokak satıcıları´na darbe Güncel ´Sokak satıcıları´na darbe

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ´sokak satıcıları´ olarak tabir edilen esrar ve uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor.


Tekirovalı gençler TBMM´yi ve Anıtkabir´i ziyaret etti Güncel Tekirovalı gençler TBMM´yi ve Anıtkabir´i ziyaret etti

Tekirova Belediyesinin düzenlediği geziye katılan Tekirovalı gençler, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Anıtkabir´i ziyaret etti.


MHP Merkez 6 bin üyeye ulaştı Güncel MHP Merkez 6 bin üyeye ulaştı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl ve Merkez İlçe Teşkilatlarının düzenlemiş olduğu genişletilmiş İstişare Toplantısı ilginç konuşmalara sahne olurken 6001. üye Dr. Reşat OKTAY, Hayriye UÐUR, Ramazan KARAGÖZ ve Kezban ÜNAL adlı üyelere rozetleri takıldı.


Antalya Kız Entsitüsü binasının yıkılması kararı... Güncel Antalya Kız Entsitüsü binasının yıkılması kararı...

Antalya´daki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna başvurarak, İsmet İnönü Kız Enstitüsü, Antalya Doğumevi ve İnönü İlköğretim Okulu binalarının koruma altına alınmasını istedi.


Elmalı´da adrese dayalı nüfus kayıt sistemi kaymakam ve belediye başkanından başladı Güncel Elmalı´da adrese dayalı nüfus kayıt sistemi kaymakam ve belediye başkanından başladı

Elmalı´da Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi uygulaması Kaymakam Veysel Yurdakul´un evinde ve Belediye´de Belediye Başkanı Hüseyin Yapıcı ile başlatıldı.


Antalyaspor taraftarına ceza... Güncel Antalyaspor taraftarına ceza...

Antalyaspor ile Sakaryaspor arasında 3 Mart Cumartesi günü oynanan maçın ardından Sakaryasporlu taraftarların otobüsünü taşladıkları belirlenen Antalyasporlu dört taraftara para ve maçları izlememe cezası verildi.


Kendine yetebilen kentler... Güncel Kendine yetebilen kentler...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Antalya TSO) Başkanı Kemal Özgen, ülke ekonomisine büyük katkı koyan, iki verip bir alan Antalya´nın, bu paydan yararlanması ve projelerinin hiç bekletilmeden uygulanması gerektiğini bildirdi.


Cami yaptıran hayırseverin ilacı... Güncel Cami yaptıran hayırseverin ilacı...

Alanya ilçesinde 7 yıl önce inşaatına başlanan ve parasızlık nedeniyle tamamlanamayan camiyi yaptıran hayırsever, müftülüğün inşaatı bitirme teklifini geri çevirdi.


AK Partili Kılıç´tan orman işçisi için kanun teklifi... Güncel AK Partili Kılıç´tan orman işçisi için kanun teklifi...

AK Parti Antalya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Burhan Kılıç, orman işçilerinin tam yıl kadrolu hale gelerek sigortalanmasını sağlayacak kanun teklifi hazırladı.


THK´den uzaktan kumandalı model uçak kursu... Güncel THK´den uzaktan kumandalı model uçak kursu...

Türk Hava Kurumu (THK) Gazipaşa Şube Başkanı Abdullah Çelik, ´İlçemizde uzaktan kumandalı, radyo kontrollü model uçak kursu verilecek´ dedi.


Hastaneye kameralı güvenlik sistemi... Güncel Hastaneye kameralı güvenlik sistemi...

Gazipaşa Devlet Hastanesi, güvenlik amacıyla yaklaşık 1 ay önce kurulan kameralarla 24 saat izleniyor.


Devre güreşlerine ilgi azalıyor Güncel Devre güreşlerine ilgi azalıyor

Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kemal Özer, deve güreşlerine ilginin her geçen gün daha da azaldığını söyledi.


Develer ´su´ için güreşti Güncel Develer ´su´ için güreşti

Kaş İlçesi´ne bağlı Çerler köyüne su getirilmesi çalışmalarına katkı sağlamak için deve güreşleri düzenlendi.


Demer Diyaliz Merkezi açıldı Güncel Demer Diyaliz Merkezi açıldı

Demre Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan diyaliz merkezi törenle açıldı. Törene Demre Kaymakamı Mustafa Gürdal, Antalya İl Sağlık Müdürü İbrahim Gök, Demre Emniyet Amiri Hasan Mutlu, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Demre Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar Yesugay, hastane çalışanları ve vatandaşlar katıldı.


Korkuteli´de kaçak elektriğe geçit yok Güncel Korkuteli´de kaçak elektriğe geçit yok

Antalya´nın Korkuteli İlçesi´nde kaçak elektriğe karşı denetimler sıklaştırıldı. Vatandaşları kaçak elektrik kullanmamaları yönünde uyaran TEDAŞ yetkilileri, kaçak kullanımı azaltmak için çalışmalarını sürdürüyor.


Antalya´nın geliri giderinin üstünde... Güncel Antalya´nın geliri giderinin üstünde...

Defterdar Hidayet Mat, tarafından yapılan yazılı açıklamada, Antalya´nın geliri giderinden fazla olan birkaç ilden biri olduğunu belirtilerek, ´2006 mali yılında Antalya ili, merkez ve ilçelerde Defterdarlığımıza bağlı bulunan Muhasebe, Saymanlık ve Malmüdürlüklerince Kamu Kurum ve Kuruluşları adına 1 trilyon 292 milyon .331 bin YTL tutarında bütçe gideri yapılmıştır. Antalya´da Bütçe gelirleri tahsilat tutarı ise 2 trilyon 211 milyon 862 bin YTL´dir.´ denildi.


AB Projesi Kemer´de hayat buluyor Güncel AB Projesi Kemer´de hayat buluyor

Avrupa Birliği’nin (AB) MED-PACT Programı (Akdeniz’de Yerel Yönetimler İşbirliği) dâhilinde GATAB tarafından hazırlanan ve AB Komisyonu’nda kabul gören “Sahil Atık Su Arıtma Tesisi İşçi ve Yöneticileri Mesleki Eğitimi Projesi”nde ilk adım atılıyor.


Başkan Sedat Peker´in uğuru... Güncel Başkan Sedat Peker´in uğuru...

Gençlik yıllarında Antalyaspor tribünlerinde yer alan otobüslerle deplasmanlara giderek kırmızı-beyazlı ekibi destekleyen Başkan Sedat Peker´in son iki haftadır ilginç bir uğuru ortaya çıktı.


Ahşap evler görücüye çıktı Güncel Ahşap evler görücüye çıktı

Antalya-Alanya Karayolu üzerinde faaliyete geçen Sardunya Ahşap Yapı’nın açılışını, Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu ve Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan yaptı


Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Karabulut´a 301. maddeden dava açıldı Güncel Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Karabulut´a 301. maddeden dava açıldı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Noel Baba Barış Konseyi Başkanı Muammer Karabulut hakkında, Türk Ceza Kanunu´nun 301. maddesinde yer alan, ´´Devletin yargı organlarını alenen aşağıladığı´´ gerekçesiyle dava açtı.


Alanya ve İzmir arasında ticari köprü kurulacak Güncel Alanya ve İzmir arasında ticari köprü kurulacak

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç´ı makamında ziyaret eden İz-Air Acentalar Müdiresi Oya Oğuz, ´İzmir ve Antalya´nın ticari ilişkileri zayıf. Bizim Alanya ve Antalya´nın desteğine ihtiyacımız var´ dedi.


Küresel ısınmanın etkileri Türkiye´ye şiddetli biçimde yansıyacak Güncel Küresel ısınmanın etkileri Türkiye´ye şiddetli biçimde yansıyacak

TEMA Alanya Gönüllü Sorumlusu Engin Özdemir, bilimsel verilerin, küresel ısınmanın zararlı etkilerinin Türkiye´ye şiddetli biçimde yansıyacağını gösterdiğini belirterek, ´Bu nedenle ormansızlaşmanın önüne geçilmesi ve ağaçlandırma çalışması yapılması, ülkemizin sera gazlarının atmosfere salınmasında yarattığı etkiyi en aza indirgemesinde önemli rol üstlenecektir´ dedi.


Kepez´den 2. iş garantili kurs Güncel Kepez´den 2. iş garantili kurs

Kepez Belediyesi, otomotiv sektöründen sonra şimdi de, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) desteği ile turizm sektörüne yönelik, iş garantili mesleki eğitim kursu düzenliyor. Kurs için başvuruların 19 Şubat’ta başlayacağı bildirildi.


Alanya´da bal üreticilerine AB desteği Güncel Alanya´da bal üreticilerine AB desteği

Alanya Bal Üreticileri Birliği Başkanı Murat Ergin, AB Uyum Yasaları çerçevesinde bal üreticilerine 175 bin YTL´ye kadar hibe desteği verildiğini söyledi.


Gazipaşa Devlet Hastanesi´nde kapalı yöntem cerrahisi başladı Güncel Gazipaşa Devlet Hastanesi´nde kapalı yöntem cerrahisi başladı

Gazipaşa Devlet Hastanesinde kapalı yöntem ameliyatları yapılmaya başlandı.


Noel Baba Kilisesi ve Myra Antik Kenti ziyaretleri... Güncel Noel Baba Kilisesi ve Myra Antik Kenti ziyaretleri...

Demre ilçesindeki Noel Baba Kilisesi´ni yılın ilk ayında 8 bin 392 kişi ziyaret ettiği ve 23 bin 207 YTL gelir elde edildiği bildirildi.


Büyükşehir Belediyesi´nin asfalt çalışmaları Güncel Büyükşehir Belediyesi´nin asfalt çalışmaları

Antalya Büyükşehir Belediyesinin 2006´da bir önceki yıla göre iki misli daha fazla asfalt çalışması yaptığı bildirildi.


Türkiye Artistik Bilardo Şampiyonası´nda Hacı Arap Yaman birinci oldu Güncel Türkiye Artistik Bilardo Şampiyonası´nda Hacı Arap Yaman birinci oldu

Bilardo Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Artistik Bilardo Şampiyonasında birinciliği Diyarbakır bölgesinden Hacı Arap Yaman kazandı.


Köken ESDER’e konuk oldu Güncel Köken ESDER’e konuk oldu

Kısa adı ESDER olan Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nin bu ayki konuğu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Köken oldu. Antalya’da belediyecilik anlamında geçmişte hizmet yapılmadığını söyleyen Köken, 20 yıl ilerisinin projelerini hayata geçirmek için çalıştıklarını kaydetti.


Başkan, çalışmaları inceledi Güncel Başkan, çalışmaları inceledi

CHP Antalya Milletvekilleri’nin Kumluca İlçesi’nden geçerken duydukları kokuyu Meclis’e taşıyacak olmaları, halk arasında alay konusu olurken, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yapılan çalışmalarla şantiyeye dönen ilçedeki çalışmaları inceledi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kumluca´da kiralık arsaya prefabrik okul yapılıyor Güncel Kumluca´da kiralık arsaya prefabrik okul yapılıyor

Kumluca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Çırkan “Atatürk İlköğretim Okulu´nun çok eskidiğini hizmet veremeyecek durumda olduğunu, okulun yıkılarak yerine yeni okul yapılması gerektiğini” söyledi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Otomatik masaj 1 YTL Güncel Otomatik masaj 1 YTL

Kumluca’da yenilklerin öncüsü olan erkek berber Osman Kancı müşterileri için masajı otomatik hale getirdi.


´Küresel Rekabet ve Turizm´ paneli... Güncel ´Küresel Rekabet ve Turizm´ paneli...

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Şenol Aydemir, altyapının daha çok turistik bölgelerde geliştirilmesine yönelik taleplerin, dünyadaki örneklerinin aksine Türkiye´nin paradoksu olduğunu söyledi.


Gazipaşa´da öğrencilere model uçak kursu Güncel Gazipaşa´da öğrencilere model uçak kursu

Gazipaşa Türk Hava Kurumu Şubesinin, öğrencilere yönelik model uçak ve radyo kontrollü model uçak kursu açacağı bildirildi.


Açıktan süt satışının yasaklanması Güncel Açıktan süt satışının yasaklanması

Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, açıktan süt satan esnafın bir araya gelerek yarısını devletin destekleyeceği paketleme tesisini bir an önce kurmaları gerektiğini söyledi.


Savcı olduğunu iddia eden kişi gözaltına alındı Güncel Savcı olduğunu iddia eden kişi gözaltına alındı

Alanya Cumhuriyet savcısı olduğunu iddia ederek, menfaat sağladığı iddia edilen kişi gözaltına alındı.


Korkuteli´de kış aylarında haşere mücadelesi devam ediyor Güncel Korkuteli´de kış aylarında haşere mücadelesi devam ediyor

Korkuteli Belediyesi kış aylarında da haşere ile mücadele çalışmalarına devam ediyor.


Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Çoban, 2006 yılı çalışmalarını değerlendirdi Güncel Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Çoban, 2006 yılı çalışmalarını değerlendirdi

Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Çoban, 2005 ile 2006 yılları kıyaslamasında tahakkukta yüzde 16, Tahsilatta ise yüzde 27 artış kaydedildiğini, enflasyonun 2 katından fazla bir artışla büyük bir başarı sağlandığını söyledi.


Manavgat´ta MOBESE için 200 bin YTL´lik destek... Güncel Manavgat´ta MOBESE için 200 bin YTL´lik destek...

İl Genel Meclis üyesi Mehmet Ali Torun, Manavgat´ta kurulması planlanan Mobil Elektronik Sistemleri Entegrasyonu (MOBESE) sistemi için İl Genel Meclisinden 200 bin YTL destek sağladı.


GTI, Rus turizmcileri Antalya´da ağırlayacak Güncel GTI, Rus turizmcileri Antalya´da ağırlayacak

Merkezi Antalya´da bulunan, Almanya, Hollanda, Polonya ve Rusya pazarından Türkiye´ye turist getiren Kayı Grup´a bağlı German Travel International (GTI), Rusya´daki turizm ortaklarını Antalya´da ağırlayacak.


Manavgat´ın yurt ihtiyacı TBMM´de... Güncel Manavgat´ın yurt ihtiyacı TBMM´de...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Manavgat´ın yurt ihtiyacı ile Manavgat Meslek Yüksek Okulu bünyesinde denizcilik bölümü açılması konusunu iki ayrı önerge ile TBMM gündemine taşıdı.


´Konut satış fiyatları 2007´de düşmeye başladı´ Güncel ´Konut satış fiyatları 2007´de düşmeye başladı´

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şube Başkanı Cem Oğuz, konut fiyatlarının düşmeye başladığını belirtti.


Demreli kadın çiftçiler yarıştı Güncel Demreli kadın çiftçiler yarıştı

TRT ve Tarım İl Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen ´´Kadın Çiftçiler Yarışıyor´´ adlı yarışmanın Demre ayağı yapıldı.


Trafik cezaları PTT´den tahsil edilmeye başlandı Güncel Trafik cezaları PTT´den tahsil edilmeye başlandı

Kumluca PTT Müdürü Dilek Engin, kurum olarak trafik cezalarını tahsil etmeye başladıklarını bildirdi.


Kumluca´nın arıtma tesisi ve foseptik çukuru taşmaları Meclis´e taşındı Güncel Kumluca´nın arıtma tesisi ve foseptik çukuru taşmaları Meclis´e taşındı

CHP Antalya Milletvekili Abdülkadir Aksu, Kumluca´da Akmazsu mevkisinde yapımı süren arıtma tesisi çalışmalarıyla, ilçe merkezindeki foseptik çukurlarının taşmasına ilişkin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu´ya çeşitli sorular yöneltti.


Akseki köylerinde çiftçi toplantıları Güncel Akseki köylerinde çiftçi toplantıları

Akseki Tarım İlçe Müdürlüğü teknik elemanlarınca ´´Her köye bir teknik eleman irtibatlandırılması projesi´´ kapsamında Hocaköy´de çiftçi toplantısı düzenledi.


Sütçüler tesisleşme yolunda Güncel Sütçüler tesisleşme yolunda

İl Hıfzısıhha Kurulu’nun 1 Ocak 2007 tarihinde aldığı karar gereği, açıkta süt satışının yasaklanması Sütçüler ve Yoğurtçular Odası üyelerinin tepkisine neden oldu.


´Kadınlarımızı Camilerden Uzaklaştırmayalım´ Güncel ´Kadınlarımızı Camilerden Uzaklaştırmayalım´

Temel atma törenine Antalya Müftüsü Mahmut Yelesen, Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan, Kumluca Müftüsü Yusuf Demirbilek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Isparta Belediye Başkanı AGC’yi ziyaret etti. Güncel Isparta Belediye Başkanı AGC’yi ziyaret etti.

Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaban, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi


DSP, Doyran kıyımını yargıya taşıdı. Güncel DSP, Doyran kıyımını yargıya taşıdı.

Demokratik Sol Parti Antalya İl Başkanı Avukat Baştuğ Çalışır Doyran da sürdürülen maden arama taş ocağı ruhsatlarının iptali için Antdoyder, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz, Tema Vakfı Antalya Şube Başkanı Nurten Baykara ve Doyran halkının da hazır bulunduğu idari mahkemede hep birlikte yürütmeyi durdurma isteğiyle dava açtılar.


Tabur: ´Dernek merkezimiz hareketleniyor´ Güncel Tabur: ´Dernek merkezimiz hareketleniyor´

Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği’nin Sheraton Otel’de gerçekleştirdiği 2. olağan toplantısında 2007 yılı olası ekonomik beklentiler tartışıldı.


Alman nüfusu yaşlanıyor Güncel Alman nüfusu yaşlanıyor

Almanya´nın Dortmund Üniversitesi Gerontoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gerhard Naegele, Almanya nüfusunun yüzde 20´sinin 60 yaş ve üzerinde olduğunu söyledi.


´İklim Değişikliği ve Eşiğinde Akdeniz´ Konferansı... Güncel ´İklim Değişikliği ve Eşiğinde Akdeniz´ Konferansı...

Yeşiller İklim Değişikliği ve Küresel Ekoloji Çalışma Grubu üyesi Zihni Yayla tarafından organize edilen ´´Küresel İklim Değişikliği ve Eşiğinde Akdeniz´´ konulu konferans, 19 Şubatta Alanya´da yapılacak.


Manavgat MHP ilçe teşkilatı, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği´ni ziyaret etti Güncel Manavgat MHP ilçe teşkilatı, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği´ni ziyaret etti

Manavgat MHP İlçe Teşkilatı, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği´ni ziyaret etti. Ziyarette, Dernek Başkanı Hasan Toptaş ile görüşen İlçe Başkanı İsmail Hakkı Karadağ, şehit aileleri ve gazilerin sorunlarını dinledi. Karadağ, derneğin Manavgat´ta büyük bir boşluğu doldurduğunu söyledi.


Okuma-yazma kursiyerlerine belgeleri verildi Güncel Okuma-yazma kursiyerlerine belgeleri verildi

Kumluca ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan birinci kademe okuma-yazma kursunda başarılı olanlara belgeleri verildi.


´Sera işçisi Bombus arısı´ hormona alternatif... Güncel ´Sera işçisi Bombus arısı´ hormona alternatif...

Seralarda doğal döllenmeyi sağlayan bombus arılarının kullanılmasıyla, sebze ve meyvelerde hormon kullanımından kaynaklanan büyüme bozuklukları ve kalite düşmesiyle ilgili sorunların giderildiği bildirildi.


Antalya´da adrese dayalı nüfus kayıt sistemi çalışmaları... Güncel Antalya´da adrese dayalı nüfus kayıt sistemi çalışmaları...

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemi çerçevesinde Antalya´daki hane ziyaretlerinin başladığı, çalışmanın 31 Mart´a kadar tamamlanacağı bildirildi.


´Antalyaspor vergi, SSK ve futbolcu borçlarını zamanında ödüyor´ Güncel ´Antalyaspor vergi, SSK ve futbolcu borçlarını zamanında ödüyor´

Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Abdurrahman Yılmaz, Antalyaspor´un en şeffaf kulüp olduğunu söyledi.


Alkan: ´Taksi araçlarına GPRS sistemi yerleştirmek için çalışmalarımız sürüyor´ Güncel Alkan: ´Taksi araçlarına GPRS sistemi yerleştirmek için çalışmalarımız sürüyor´

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, taksi araçlarına GPRS sistemi yerleştirmek için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.


Finike portakalının pazarlama sorunu... Güncel Finike portakalının pazarlama sorunu...

CHP Milletvekili Feridun Baloğlu, başka bölgelerden toplanan portakalın ´´Finike portakalı´´ adıyla pazarlanması sorununu TBMM gündemine taşıdı.


´Hrant Dink cinayetinden sonra birçok çevre tarafından Türk Milliyetçiliği saldırıya uğram Güncel ´Hrant Dink cinayetinden sonra birçok çevre tarafından Türk Milliyetçiliği saldırıya uğram

MHP Antalya İl Başkanı Nizamettin Sağır, Hrant Dink cinayetinden sonra Türk milliyetçiliğinin saldırıya uğradığını söyledi.


İlk Kursiyer Grubu işe yerleştirildi Güncel İlk Kursiyer Grubu işe yerleştirildi

Kepez Belediyesi´nin, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altınova Sanayici ve İşadamları Derneği (ALTINSİAD) işbirliği ile düzenlediği, otomotiv sektörüne yönelik iş garantili kursa başvuran ilk 30 kişi, işe yerleştirildi.


Manavgat´ta veterinerler süt sağımını uygulamalı olarak gösterecek Güncel Manavgat´ta veterinerler süt sağımını uygulamalı olarak gösterecek

Manavgat Tarım İlçe Müdürlüğü, süt sağımı ve sütte bakteri oluşumu konusunda köylüleri bilgilendirecek. Müdürlük çalışmalara ilk önce köy muhtarlarından başlayacak.


Güneş enerjisi seralarda da kullanılacak Güncel Güneş enerjisi seralarda da kullanılacak

Bütün dünyayı etkisi altına almaya başlayan küresel ısınmanın en fazla zarar vereceği sektörlerin başında tarım geliyor. İklim değişiklikleri, ekolojiye zarar vermeyen doğal enerji kaynaklarından yararlanma zorunluluğu da her geçen gün artıyor.


İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, Korkuteli´de incelemelerde bulundu Güncel İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, Korkuteli´de incelemelerde bulundu

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İl Teftiş Kurulu Başkanı Emin Uyanık ile birlikte Korkuteli´nde incelemelerde bulundu. Gülay, Mehmet Cadıl ve Küçükköy İlköğretim okullarının 2007 yılı içinde tamamlanacağını söyledi.


Korkuteli esnafı 2007´den umutlu Güncel Korkuteli esnafı 2007´den umutlu

Korkuteli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Emirdağlı, 2006 yılının esnaflar için kayıp yıl olduğunu ifade ederken, 2007 yılından umutlu olduklarını belirtti.


´Yeniden Saadet’li günlere´ Güncel ´Yeniden Saadet’li günlere´

Milleti temsil eden tek partinin Saadet Partisi olduğunu söyleyen Antalya İl Başkanı Galip Akın, “AKP iktidarı beşinci ve son yılına girdi. Bundan dört buçuk sene evvel ANASOL-M hükümeti iktidarda idi. Onların yaptığı tahrifatın daha fazlası geçtiğimiz dört yılda AKP tarafından yapıldı. Bu onların AKP’den daha hayırlı olduğu anlamına gelmiyor tabii.´ dedi.


‘Antalya Lezzet Ustaları’ unutulmadı Güncel ‘Antalya Lezzet Ustaları’ unutulmadı

Antalya kent kültürüne önemli katkıları bulunan Lezzet Ustaları için Muratpaşa Belediyesi özel bir program hazırladı. Programda, lezzet ustalarının geçmişten günümüze uzanan hikayelerinin anlatıldığı bir belgesel de sunulacak.


Khz Spor Bisiklet takımı Adana yolcusu Güncel Khz Spor Bisiklet takımı Adana yolcusu

Köy Hizmetleri Spor bisiklet takımı Adana’da yapılacak olan puanlı yol yarışlarına, Antrenör Ömer Ali Erikçi eşliğinde düzenli bir şekilde devam ediyor.


Makinacılar haklı çıktı Güncel Makinacılar haklı çıktı

Eş güdüm kurulu üyeleri daha önce Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Karaman’ın ulaşım sistemleri konusunda yaptığı ısrarlı iddiaları sonucunda eşgüdüm kuruluda doğru buldu ve ulaşımda cadde tramvayından vazgeçilmesi gerektiği belirtildi.


Büyükşehir’de köpekli eylem Güncel Büyükşehir’de köpekli eylem

Sokakta bulduğu köpekleri vicdanı sızladığı için arabasına alıp hayvan barınağına götüren Mevlüt Kara, güvenlik görevlileri tarafından darp edilince büyük şaşkınlık yaşadı. Kara, hayvan barınağının köpekleri almaması üzerine Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı


Antalya´da uyuşturucu operasyonu Güncel Antalya´da uyuşturucu operasyonu

Antalya´da uyuşturucu madde sattıkları iddia edilen 7 kişi yakalandı. Gaziantep´ten temin edilen eroinin Antalya´daki uyuşturucu bağımlısı kişilere satıldığının tespit edilmesi üzerine, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince geniş çaplı soruşturma başlatıldı.


Hamza Taş, muhtarlarla buluştu Güncel Hamza Taş, muhtarlarla buluştu

AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, Konyaaltı Belde Başkanlığı´nda düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi.


Seralarda güneş enerjisi kullanımı Güncel Seralarda güneş enerjisi kullanımı

Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami Kaplan, güneş enerjisinin Antalya´daki seralarda kullanılması için proje geliştirilmesini istedi.


Garsona fatura şoku Güncel Garsona fatura şoku

Alanya ilçesinde yaşayan bir garsonun evine 2 bin 643 YTL elektrik faturası geldi. Alanya´nın Mahmutlar beldesindeki Erciyes Sitesi´nde oturan Kamil Dağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu ay gelen ve 2 bin 643 YTL borçlu olduğunu gösteren elektrik faturası karşısında adeta şok olduğunu söyledi.


Serik´te yangın söndürme topu tanıtıldı Güncel Serik´te yangın söndürme topu tanıtıldı

Serik ilçesinde bir firma, düzenlenen tatbikatta otomatik yangın söndürme topunun tanıtımını yaptı.


Orman arazilerinin turizm amaçlı tahsisi... Güncel Orman arazilerinin turizm amaçlı tahsisi...

Antalya Barosu Çevre ve İmar Kurulu Başkanı avukat Tuncay Koç, ´´Turizm yatırımlarına kimse karşı değildir. Fakat bugün uygulandığı şekilde plansız ve amaçsız tahsisler ülkemize yarar değil zarar getirmektedir´´ dedi.


´Otel yöneticiliği kriterleri, Avrupa Birliği´ne göre uyarlanmalı´ Güncel ´Otel yöneticiliği kriterleri, Avrupa Birliği´ne göre uyarlanmalı´

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek, otel yöneticiliği kriterlerinin Avrupa Birliği´ne göre uyarlanması gerektiğini söyledi.


Kadın çiftçiler yarıştı Güncel Kadın çiftçiler yarıştı

Antalya Tarım İl Müdürlüğü, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü ve TRT Antalya Bölge Radyosu işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen, kadın çiftçiler yarışıyor adlı bilgi yarışması Kumluca’da yapıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Öğretmen atamaları için Finike´den 27 başvuru Güncel Öğretmen atamaları için Finike´den 27 başvuru

Finike ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cavit Sevim, 1-9 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen öğretmen atamaları için Antalya ‘da ki 3 başvuru merkezinden biri olan ilçede 27 başvuru olduğunu kaydetti.


DSP Varsak Belde binası açıldı Güncel DSP Varsak Belde binası açıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Varsak Belde binası, düzenlenen törenle hizmete girdi.


Çanakkale zaferinin misarı Alanya´da sergilenecek Güncel Çanakkale zaferinin misarı Alanya´da sergilenecek

Birinci Dünya Savaşı´nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı Çanakkale Savaşı sırasında kullanılan savaş malzemeleri, 19-27 Şubat tarihleri arasında Alanya´da sergilenecek.


Alanya´da içme suyu sıkıntısı... Güncel Alanya´da içme suyu sıkıntısı...

Alanya ilçesinde, olası bir içme suyu sıkıntısına karşılık 8 belediye, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü´ne (DSİ) başvurarak, yörenin içme suyu ihtiyacının yapılmakta olan Dim Barajı´ndan karşılanmasını istedi.


Kemer Karnavalı bu yıl yapılmayacak Güncel Kemer Karnavalı bu yıl yapılmayacak

Kemer Belediye Meclisi, tanıtıma katkısı olmadığı gerekçesiyle bu yıl altıncısı yapılması planlanan Kemer Karnavalı´nı iptal etti.


Mahmutlar´da hastaneye arazi tahsisi... Güncel Mahmutlar´da hastaneye arazi tahsisi...

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde, hastane yapımı için arazi tahsisi gerçekleştirildi.


Avrupalı sevgililerin tercihi, kaliteli Türk çiçeği... Güncel Avrupalı sevgililerin tercihi, kaliteli Türk çiçeği...

Kalite ve çeşitliliğin artmasıyla birlikte Avrupalı sevgililer ile kadınların tercihi Türk çiçeği olurken, 14 Şubat Sevgililer Günü´nde 40 milyon dal çiçek ihraç edileceği bildirildi.


Gazipaşa logosu için başvurular sürüyor Güncel Gazipaşa logosu için başvurular sürüyor

Gazipaşa Belediyesinin ilçeyi tanıtacak logoyu belirlemek üzere açtığı yarışmaya katılımların başladığı bildirildi.


Halı saha futbol turnuvası kayıtları başladı Güncel Halı saha futbol turnuvası kayıtları başladı

Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenecek 8. Tarım ve Seracılık Şenlikleri kapsamında yapılacak Halı Saha Futbol Turnuvasına kayıtlar başladı.


Antalya´da yıkım... Güncel Antalya´da yıkım...

Antalya´da 44 trafik takip bürosunun bulunduğu binalar, Muratpaşa Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...