Pazar, 16 Haziran 2019
CHP´li Emek, Başbakan´a bankaların sokakta kredi kartı vermesini sordu Güncel CHP´li Emek, Başbakan´a bankaların sokakta kredi kartı vermesini sordu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Atilla Emek, bazı bankaların hala sokak ve caddelere stant kurarak kredi kartı vermeye devam etmesine tepki gösterdi.


Manavgat Yat Limanı için proje ve fizibilite çalışmaları tamamlandı Güncel Manavgat Yat Limanı için proje ve fizibilite çalışmaları tamamlandı

Proje ve fizibilite çalışması tamamlanan Manavgat Yat Limanı Tekne Bakım ve Çekerek Alanı´nın yapımı için 400 dönümlük arazinin Çevre ve Orman Bakanlığı´ndan Ulaştırma Bakanlığı´na devredilmesi bekleniyor.


´Manavgat Turizm Uygulama Oteli Okulu, 2007 sonuna bitirilecek´ Güncel ´Manavgat Turizm Uygulama Oteli Okulu, 2007 sonuna bitirilecek´

AK Parti Antalya Milletvekili Burhan Kılıç, 22 yıldır bitirilemeyen Manavgat Turizm Uygulama Oteli Okulu´nun bu yıl sonunda hizmete gireceğine açıkladı.


Alanya´da iki ayda 45 işyeri açıldı Güncel Alanya´da iki ayda 45 işyeri açıldı

Antalya´nın Alanya ilçesinde 2007 yılının ocak ve şubat aylarında 45 işyeri açıldı.


Alanya Devlet Hastanesi´ndeki diyaliz makinesi sayısı 17´ye çıkacak Güncel Alanya Devlet Hastanesi´ndeki diyaliz makinesi sayısı 17´ye çıkacak

Alanya Sağlık Komisyonu Başkanı Turgay Erbayrak, ilçede bulunan sağlık kuruluşlarına 11 ebe ataması yapıldığını belirterek, ´Alanya Devlet Hastanesi´nde diyaliz hastalarına hizmet veren 10 adet diyaliz makinesi sayısını 17´ye çıkaracağız.´ dedi.


Park halindeki araçtan şirket evraklarını çaldılar Güncel Park halindeki araçtan şirket evraklarını çaldılar

Antalya´da hırsızlar, park halindeki aracın camını kırarak çanta içerisindeki bir miktar para ve şirket evraklarını alarak kaçtı.


Korkuteli´de sertifikalı kasap eğitim kursu Güncel Korkuteli´de sertifikalı kasap eğitim kursu

Antalya Korkuteli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü´nce, AB standartlarına uygun teorik ve uygulamalı ´Modern, Hijyenik ve Sertifikalı Kasap Eğitim Kursu´ düzenlendi. Korkuteli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen kursa 35 kursiyer katılıyor.


Tarihe saygısızlık... Güncel Tarihe saygısızlık...

Korkuteli İlçesinde bulunan Roma dönemine ait Aslan heykelinin sprey boya ile boyanması şaşkınlıkla karşılandı.


Anadolu Ateşi Dans Akademisi açıyor Güncel Anadolu Ateşi Dans Akademisi açıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Anadolu Ateşi işbirliğiyle ´´Dans Akademisi´´ açılacak.


Akseki Ziraat Odası´nda seçim Güncel Akseki Ziraat Odası´nda seçim

Akseki Ziraat Odası Başkanlığı´na Sait Yıldırım yeniden seçildi. Akseki Belediyesi Sinema Salonunda yapılan ziraat odası seçimine eski başkan Sait Yıldırım tek liste ile girdi.


Akseki Halk Eğitim Merkezi´nden ingilizce kursu Güncel Akseki Halk Eğitim Merkezi´nden ingilizce kursu

Akseki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilköğretim öğrencilerine ücretsiz İngilizce kursu verilmeye başlandı.


Kosovalı postacıların üniformaları Antalya´dan... Güncel Kosovalı postacıların üniformaları Antalya´dan...

Kosova´daki postanede çalışan personelin üniformalarını, Antalya´daki Üniteks Üniforma yapıyor.


Serik Ziraat Odası´nda seçim... Güncel Serik Ziraat Odası´nda seçim...

Serik´te yapılan Ziraat Odası genel kurulunda başkanlığa Rıza İleri getirildi.


Antalya Ziraat Odası Başkanlığı´na tekrar Halil Ordu seçildi Güncel Antalya Ziraat Odası Başkanlığı´na tekrar Halil Ordu seçildi

Antalya Ziraat Odası başkanlık seçiminde 106 oy alan Halil Ordu tekrar başkan oldu. Tarım İl Müdürlüğü Sosyal Tesisleri´nde düzenlenen Antalya Ziraat Odası Genel Kurulu´nda mevcut başkan Halil Ordu, tek listeyle SEÇİME girdi. Genel kurula CHP Antalya Milletvekilleri Feridun Baloğlu, Nail Kamacı, Hüseyin Ekmekçioğlu ve CHP İl Başkanı Ömer Melli´de katıldı.


Obezlere ´tüp mide´ Güncel Obezlere ´tüp mide´

Obezite cerrahisinde en yeni yöntem olduğu bildirilen ´´tüp mide´´ yöntemiyle, midenin yüzde 90´lık bölümünün devre dışı bırakılarak hastanın kilo vermesinin sağlandığı bildirildi.


50 yıllık tapu davasının etkileri... Güncel 50 yıllık tapu davasının etkileri...

Antalya´da Hazine aleyhine açılan ve tam yarım asır devam eden ve davacılar lehine sonuçlanan ´´Tapu iptal davaları´´ Antalya´da belediye hizmet ve yatırımları başta olmak üzere bir çok konuda sıkıntıya neden olacağı bildirildi. Davaların mirasçılar lehine sonuçlanmaya başlaması ve tapuların tescil edilmesi üzerine, belediyeler aleyhine davalar açılmaya başlandı.


Antalya´da oryantiring yarışmaları Güncel Antalya´da oryantiring yarışmaları

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 1. Kademe Mustafa Karataş Oryantiring Yarışması Antalya´da başladı. Harita ve pusula yardımıyla arazide hedef bulma yöntemiyle yapılan yarışmanın ilk etabında 11 kategoride toplam 389 sporcu zorlu tabiat şartları karşısında zamana karşı yarıştı.


Antalya´da çocuk şenliği renkli görüntülere sahne oldu Güncel Antalya´da çocuk şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Antalya´da Laura Alışveriş Merkezi´nce çocuk şenlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda çocuklar, hem yarıştı hem de doyasıya eğlendi.


Güreşçilere yeni antrenman salonu Güncel Güreşçilere yeni antrenman salonu

Antalya Sahilkent Belediyesi’nin katkıları ve hayırsever vatandaşların desteği ile yapılan Kum Mahallesi Camii’nin alt katına Sahilkent Belediyesi Güreş Takımı için antrenman salonu yapıldı.


Finike´de köylülerin çöp tepkisi... Güncel Finike´de köylülerin çöp tepkisi...

Finike İlçesi’ne bağlı Yuvalı Köyü sakinleri yaşadıkları çöp sorununun bir an önce çözülmesini istiyorlar.


Mavikent Belediye Başkanı Yavuz´dan pazar esnafına ziyaret... Güncel Mavikent Belediye Başkanı Yavuz´dan pazar esnafına ziyaret...

Kumluca İlçesi’ne bağlı Mavikent Belde Belediye Başkanı Erdeniz Yavuz, beldesinde bulunan ve yeni yaptıran pazaryerindeki esnafı ziyaret etti.


Büfe hırsızlarına suçüstü Güncel Büfe hırsızlarına suçüstü

Antalya´da bir büfeden hırsızlık yapan iki kişiden biri polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.


Antalya Emniyet Müdürlüğü´nden personele aikido dersi Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü´nden personele aikido dersi

Antalya Emniyet Müdürlüğü polise mukavemet suçlarının son günlerde artması nedeniyle personeline Aikido seminerleri vermeye başladı.


Kepez teniste Türkiye Şampiyonu Güncel Kepez teniste Türkiye Şampiyonu

Kepez Belediyespor, teniste 2 Türkiye şampiyonu çıkardı. Kepez Belediyespor Tenis Kulübü, 10 ve 12 Yaş Türkiye Şampiyonası’nda, 2 birincilik, bir üçüncülük, bir de dördüncülük elde etti.


Antalya´da balıkçı teknesi alabora oldu: 2 ölü, 1 yaralı Güncel Antalya´da balıkçı teknesi alabora oldu: 2 ölü, 1 yaralı

Manavgat ile Serik ilçe sınırlarında bulunan Köprü çayı mevkiinde balıkçı teknesiyle denize açılan 3 kişiden 2´si, teknenin alabora olması sonucu boğularak hayatını kaybetti.


Kışlık yakacaklarını denizden çıkarıyorlar Güncel Kışlık yakacaklarını denizden çıkarıyorlar

Finike İlçesi´nde kış aylarında denizin dalgalı olduğu zamanlarda sahile vuran odun parçalarını toplayan vatandaşlar, kışlık odun ihtiyacını karşılıyorlar.


Konteynerler kaldırılıyor Güncel Konteynerler kaldırılıyor

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) tarafından başlatılan Tekirova Kaynağında Ayrıştırma projesi için hedeflenen süre doldu. 20 Şubat’ta beldede bulunan tüm konteynırlar kaldırılıyor.


Saadet’ten gövde gösterisi Güncel Saadet’ten gövde gösterisi

Saadet Partisi’nin oyunun yüzde 12 olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, yüzde 40 kararsız oylarla birlikte tek başlarına iktidar olacaklarını söyledi. Diğer yandan Saadet Partisi’ne çoğunluğu AKP olmak üzere diğer partilerden de toplam 46 kişi katıldı


TEMA Vakfı AGC işbirliği Güncel TEMA Vakfı AGC işbirliği

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ile Tema Vakfı İl Temsilciliği işbirliğiyle Nisan ayında “Küresel Isınmada Toprak ve Su Kullanımı” başlığı altında sempozyum düzenlenecek


TEKSİF Genel Başkan Zeki Polat: ´Çocuklara sahip çıkılmazsa terörün önüne geçilemez´ Güncel TEKSİF Genel Başkan Zeki Polat: ´Çocuklara sahip çıkılmazsa terörün önüne geçilemez´

Türkiye Tekstil Örme ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (TEKSİF) Genel Başkanı Zeki Polat, çocuklara sahip çıkılması gerektiğini, aksi takdirde terörün önüne geçilemeyeceğini söyledi.


Her mahalleye “Muhtar Evi” Güncel Her mahalleye “Muhtar Evi”

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Muhtarlar Derneği’ni ziyaret edip dert dinledi


İl Özel İdaresi GATAB´da... Güncel İl Özel İdaresi GATAB´da...

Antalya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zülküf Dağlı ile beraberindeki İl Genel Meclisi Üyeleri GATAB Başkanı Yusuf Üras’ı makamında ziyaret ettiler.


Erzincanlıların görkemli gecesi Güncel Erzincanlıların görkemli gecesi

Erzincanlılar Fırat Boyu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen yemekte yaklaşık bin Erzincanlı Falcon Otelde bir araya geldi. Bir çok siyasinin de katıldığı yemekte dernek başkanı Dursun Kaya, yemeklerini geleneksel hale getireceklerin söyledi.


Otomobil çaya yuvarlandı: 1 ölü, 1 yaralı Güncel Otomobil çaya yuvarlandı: 1 ölü, 1 yaralı

Kumluca İlçesi’nde, otomobilin çaya yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Dülgeroğlu: ´Sayılırken soyulmayın´ Güncel Dülgeroğlu: ´Sayılırken soyulmayın´

Finike İlçesi’nde, Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, adrese dayalı nüfus kayıt çalışmaları ile ilgili vatandaşları uyararak, görevlilerin yaka kartlarını kontrol etmelerini istedi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kaymakam Aktaş, makamında sayım yapıldı Güncel Kaymakam Aktaş, makamında sayım yapıldı

Finike Kaymakamı İlhami Aktaş’ın, adrese dayalı nüfus kayıt sistemi Finike, Demre ve Kaş sorumlusu Övünç Uysal tarafından Kaymakamlık makamında sayımı yapıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Çetinkaya evinde sayıldı Güncel Çetinkaya evinde sayıldı

Kumluca’da, adrese dayalı nüfus kayıt sistemi çerçevesinde Kaymakam Abdullah Aslaner ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sayım memuru tarafından evinde sayıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Jandarma esrar satıcılarına göz açtırmıyor Güncel Jandarma esrar satıcılarına göz açtırmıyor

Antalya’ya bağlı Finike İlçesi’nde esrar sattıkları öğrenilen Erkan Kilitçioğlu ve Kız arkadaşı Dilber Özkaya’ya ait olduğu tespit edilen toplam 3 kilo 300 gram kubar esrar ele geçirildiği kaydedildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kepez´den esnafa beyaz bayrak Güncel Kepez´den esnafa beyaz bayrak

Kepez Belediyesi, gıda satışı ve üretimi yapan yerlere, hijyeni temsil eden beyaz bayrak verilmesi ile ilgili düzenlediği toplantıda esnafı bilgilendirdi.


´Avrupalı, yüksek okullardan kaçıyor, Türkler ise yüksek okulları seviyor´ Güncel ´Avrupalı, yüksek okullardan kaçıyor, Türkler ise yüksek okulları seviyor´

Avrupa Parlamentosu milletvekili ve Öger Tour Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, Avrupalıların yüksek okullardan kaçtığını, Türklerin ise yüksek okulları sevdiğini söyledi.


Antalya´da hava kirliliği tartışmaları sürüyor Güncel Antalya´da hava kirliliği tartışmaları sürüyor

Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi İsmail Erten, Antalya´da hava kirliliği bulunduğuna ilişkin açıklamalar yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´in bu açıklamayla Antalya´ya ihanet ettiğini öne sürdü.


Akseki´de okul servisleri denetlendi Güncel Akseki´de okul servisleri denetlendi

Antalya´nın Akseki ilçesinde, taşımacılık yapan 32 öğrenci servisi denetlendi. Akseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliğine bağlı ekipler, öğrenci servis araçlarını denetlediler.


Adem Tolunay Anadolu Lisesi´nin başarısı... Güncel Adem Tolunay Anadolu Lisesi´nin başarısı...

Antalya´daki Adem Tolunay Anadolu Lisesinin, Anadolu Liseleri genelinde, 4 yıllık yükseköğretim programlarına öğrenci gönderen en başarılı 3. lise olduğu bildirildi.


Antalya´da havakirliliği tartışması... Güncel Antalya´da havakirliliği tartışması...

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, ´´Kepez, Otogar ve Güllük´te yapılan ölçümlerde havadaki partikül maddelerin metreküpte 850 mikrogram olduğu belirlendi. AB´nin bir metreküpteki hava kirliliği normları 50 mikrogramdır´´ dedi.


Kentsel Dönüşüm Projesi Tartışması... Güncel Kentsel Dönüşüm Projesi Tartışması...

Kalekapısı Esnafları Güçlendirme ve Kalkındırma Derneğinin (KALEDER), Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında İsmet İnönü İlköğretim Okulu, Kız Meslek Lisesi ve Vakıf Hastanesi´nin yıkılması amacıyla topladığı imzaları, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğüne sunduğu bildirildi.


Geleneksel 7. İstihdam Fuarı Akdeniz Üniversitesi´nde açıldı Güncel Geleneksel 7. İstihdam Fuarı Akdeniz Üniversitesi´nde açıldı

Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu´nda istihdam fuarı açıldı.


ALEKOD Başkanı Balıktay: ´Emlak sektörü canlanacak´ Güncel ALEKOD Başkanı Balıktay: ´Emlak sektörü canlanacak´

Alanya Emlak Komisyoncuları Derneği (ALEKOD) Başkanı Kerim Balıktay, TBMM gündemine taşınan Mortgage ile ilgili yasanın çıkması halinde emlak piyasasının rahatlayacağını söyledi.


ALTSO´dan proje atağı Güncel ALTSO´dan proje atağı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Yönetim Kurulu üyeleri, Kaymakam Hulusi Doğan´a, ilçenin sorunları çözüm önerileri ve bazı projelerin yer aldığı kapsamlı bir dosya vererek, destek istedi.


Kemer turizminde koordinasyon eksikliği iddiası... Güncel Kemer turizminde koordinasyon eksikliği iddiası...

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Nail Kılıç, Kemer´in hala bir turizm, tanıtım, aktivite programına ve takvimine sahip olmamasının büyük bir ayıp olduğunu ifade etti.


İnternet üzerinden canlı yayına gurbetçi ve yabancı ilgisi Güncel İnternet üzerinden canlı yayına gurbetçi ve yabancı ilgisi

Alanya Belediyesi´nin web sitesinde ilçenin çeşitli noktalarını 4 farklı açıdan canlı olarak gösteren kameralar büyük ilgi görüyor. Sistemin en çok yurt dışındaki Alanyalılar ve tatilini ilçede geçirip ülkelerine dönen turistler tarafından izlendiği belirtiliyor.


Antalya Adliyesi parmak okuma sistemine geçti Güncel Antalya Adliyesi parmak okuma sistemine geçti

Yılda 100 binden fazla davanın görüldüğü Antalya Adliyesi´ne güvenlik önlemleri çerçevesinde Biometrik Sistem (Rakamlama Sistemine Dayalı Parmak Okuma Sistemi) kuruldu.


Kepez´de internet kafeler denetlendi Güncel Kepez´de internet kafeler denetlendi

Kepez Belediyesi, cinsel içerikli ve zararlı sitelere girilmesini önlemek amacıyla bölgesindeki internet cafelerde denetim yaptı. Denetimlerde, zararlı sitelere girilmesini engelleyen filtreleri bilgisayarlarına takmayan ve 12 yaşından küçük çocukların girmesine izin veren işletmeler hakkında tutanak tutuldu.


Alanya´da anaokulu ve kreşlerde miniklere hijyen dersi Güncel Alanya´da anaokulu ve kreşlerde miniklere hijyen dersi

Antalya´nın Alanya Belediyesi Çevre Sağlık Müdürlüğü, anaokulu ve kreşlerde eğitim gören çocuklara yönelik temel hijyen eğitimi başlattı.


Alanya Beledye Başkanı Hasan Sipahioğlu: ´Turizmde satışlar iyi gidiyor´ Güncel Alanya Beledye Başkanı Hasan Sipahioğlu: ´Turizmde satışlar iyi gidiyor´

Antalya´nın Alanya İlçe Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ´Şu an itibariyle tatil satışları iyi gidiyor. 2007´nin geçtiğimiz yıla nazaran daha iyi geçeceğine inanıyorum´ dedi.


Konaklı beldesinde internet kafelere filtre uygulaması Güncel Konaklı beldesinde internet kafelere filtre uygulaması

Antalya´nın Alanya İlçesi´ne bağlı Konaklı Beldesi´nde, belediye tarafından internet kafelere filtreleme programı zorunluluğu getirildi.


Alanya´da ´şemsiye´ operasyonu Güncel Alanya´da ´şemsiye´ operasyonu

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde emniyet ekiplerinin düzenlediği ´Şemsiye´ adlı operasyonda, 5 kilogram esrar maddesi ve çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirilirken, 11 kişi gözaltına alındı.


Alanya´da ´MHP´ plakalı otomobile saldırı Güncel Alanya´da ´MHP´ plakalı otomobile saldırı

Antalya´nın Alanya İlçesi Mahmutlar Beldesi´nde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, bir aracın arka camını kırarak kaçtı.


Alanya Müftüsü Gevher´den küresel ısınma ve kıyametin alametleri uyarısı... Güncel Alanya Müftüsü Gevher´den küresel ısınma ve kıyametin alametleri uyarısı...

Alanya Müftüsü Muhammet Gevher, yeraltı sularının çekilmesinin Kur´an-ı Kerim´de belirtildiğini söyleyerek, ´Sokakların kirletilmesi, pet şişelerle deniz ve çayların doldurulması doğal dengenin bozulmasına neden oluyor. Kur´an-ı Kerim´de İsra ve Mülk Suresi´nin sonunda Cenabı Allah, ´Yeraltı sularını çekersem size bir damla suyu kim verecek´ diye bizi uyarıyor´ dedi.


Alanya´da tatlı su balığına büyük ilgi Güncel Alanya´da tatlı su balığına büyük ilgi

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde vatandaşlar, hava şartları nedeniyle balık fiyatları artınca daha ucuza satılan tatlı su balıklarına yöneldi.


Demre´de köylülerin tapu sevinci Güncel Demre´de köylülerin tapu sevinci

Demre’ye bağlı Çevreli Köyü’nde tapu sevinci yaşanıyor. Antalya Kadastro Müdürlüğünce üç yıl önce başlatılan, Çevreli Köyü’ndeki tapulama çalışmaları tamamlandı


Domates üreticiyi sevindiriyor Güncel Domates üreticiyi sevindiriyor

Türkiye’nin en önemli turfanda sebze üretim merkezi olan Antalya’nın Demre İlçesin’de domates üreticisinin yüzü gülüyor.


Meksika´dan Türkiye´ye yat siparişi Güncel Meksika´dan Türkiye´ye yat siparişi

Meksika´da yaşayan işadamı Abdullah Sarı tarafından sipariş edilen yat, yaklaşık 2 ay sürecek yolculuğun ardından sahibine teslim edilecek.


Manavgat Belediyespor 3 futbolcuyu renklerine bağladı Güncel Manavgat Belediyespor 3 futbolcuyu renklerine bağladı

Antalya Amatör Süper Lig´de mücadele eden Manavgat Belediyespor, Gürcü futbolcular Rezo Jikia ve Mirian Gülbani´nin yanı sıra Yeni Burdurspor´dan Fatih Sirkeci´yi kadrosuna dahil etti.


Tek engel yurt Güncel Tek engel yurt

Manavgat Meslek Yüksekokulu’na açılacak yeni bölümlerin, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir yurdun bulunmaması nedeniyle açılamadığı belirtildi.


´Vatandaş böyle şeffaflık istemiyor´ Güncel ´Vatandaş böyle şeffaflık istemiyor´

Saadet Partisi İl Başkanı Galip Akın Antalya havasının kirli olduğunun rakamlarla da açık olduğunu söyledi.


Çalıntı ve kaplama altına dikkat Güncel Çalıntı ve kaplama altına dikkat

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Kuyumcular Odası Başkanı Orhan Tolunay, çalıntı ve kaplama altın konusunda, vatandaşları uyardı.


İMO meslekiçi eğitime devam ediyor! Güncel İMO meslekiçi eğitime devam ediyor!

TMMOB-İMO Antalya Şubesi İnşaat Mühendisliğinde Birleşik Malzeme (Kompozit) adlı semineri düzenledi. Konuşmacı olarak davet edilen Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Fahri Birinci, birleşik malzeme (Kompozit)’in inşatçılıkta önemini dile getirdi.


GATAB, AB´ye girdi Güncel GATAB, AB´ye girdi

Avrupa Birliği’nin (AB) MED-PACT (Akdeniz’de Yerel Yönetimler İşbirliği Programı) dâhilinde GATAB tarafından hazırlanan ve AB Komisyonu’nda kabul gören “Sahil Atık Su Arıtma Tesisi İşçi ve Yöneticileri Mesleki Eğitimi Projesi”nde ilk toplantı 15 Şubat’ta gerçekleştirildi.


Envar Koleji’nden ziyaret Güncel Envar Koleji’nden ziyaret

Özel Envar Koleji Müdürü Şükrü Erdoğan Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi


ANTİMDER’ e MÜSİAD Ziyareti Güncel ANTİMDER’ e MÜSİAD Ziyareti

Antalya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği’nin yeni kurulmuş olan Dernek Merkezine MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Sn. İbrahim İŞLEK ve Yönetim Kurulu üyeleri Zeki Kökçen, Ali Çetin, Abdullah Aykut, Zekeria Tonoğlu ve MÜSİAD Antalya Şube Müdürü Beytullah Aktaş, ANTİMDER yeni Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yaşar Tabur’a ve Yönetim Kurulu üyelerine yeni görevlerinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.


Akseki´de imamlardan kan bağışı Güncel Akseki´de imamlardan kan bağışı

Akseki Müftülüğüne bağlı imamlar, Kızılay´a kan bağışında bulundular.


Tarım üreticileri hibeleri kullanamadı Güncel Tarım üreticileri hibeleri kullanamadı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında geçen yıl üreticilere hibe için aktarılan kaynaktan 129 milyon YTL´nin yeterli proje olmaması nedeniyle kullanılamadığı bildirildi.


Atların şehir içinde yük taşıması yasaklandı Güncel Atların şehir içinde yük taşıması yasaklandı

Antalya Hayvanları Koruma Kurulu, atların kent içinde yük taşımacılığında kullanılmasını yasakladı. Özellikle kağıt ve hurda gibi malzemelerin taşınmasında bundan sonra atlardan yararlanılamayacak. Kurul ayrıca çalışmasına izin verilmeyen atların bedeli karşılığında alınarak özel koruma bölgelerinde bakılmasına da karar verdi.


Çevreyi kirletenler çevreciler tarafından ihbar edilecek Güncel Çevreyi kirletenler çevreciler tarafından ihbar edilecek

Antalya´nın Manavgat ilçesinde Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Özaslan ile gönüllü 400 çevreci, mahalleleri dolaşarak çevre temizliği ve uygulamaları hakkında halka bilgi veriyor. Belediye, ayrıca kentin muhtelif 50 bölgesine ´moloz ve çöp dökmeyelim´ yazılı levha dikti.


Emniyet çalışmalarını öğrencilere tanıtıyor Güncel Emniyet çalışmalarını öğrencilere tanıtıyor

Antalya´nın Demre İlçe Emniyet Amirliği tarafından okullarda, ´Emniyet Teşkilatını ve Görevlerini Tanıtma´ dersleri veriliyor.


AKEV´den Antalya´ya ikinci üniversite... Güncel AKEV´den Antalya´ya ikinci üniversite...

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek, vakfın Antalya´nın Kadriye Beldesi´nde kurmayı planladığı ´AKEV Antalya Üniversitesi´ için çalışmalara başladı.


Alanya´da meditasyonlu zayıflama seansı... Güncel Alanya´da meditasyonlu zayıflama seansı...

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde kilolu insanlar, kendisini rehabilite etmek amacıyla başladığı meditasyonla 7 ayda 40 kilo veren işadamı Ahmet Gümüş´ün uyguladığı ´Neden kiloluyum, niçin veremiyorum, nasıl kilo verebilirim, nerede kilo verebilirim, kimin zayıflaması gerekiyor´ sorularını içeren 5N 1K kuralını zihinlerine yerleştirerek meditasyonla zayıflıyor.


Manavgat´ta denizcilik bölümü açılması... Güncel Manavgat´ta denizcilik bölümü açılması...

Akdeniz Üniversitesi´ne bağlı Manavgat Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Ali Erdoğan, açılması düşünülen denizcilik bölümleriyle ilgili gelişmelerin olumlu yönde olduğunu söyledi.


Kumluca´da araçlara reflektör kontrolü... Güncel Kumluca´da araçlara reflektör kontrolü...

Kumluca Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, araçlarda reflektör kontrolü yaptı.


Akseki´de muhtarlık seçimi yapılacak Güncel Akseki´de muhtarlık seçimi yapılacak

Akseki´nin Yarpuz beldesine yeni kurulan iki mahallede 11 Mart´ta muhtarlık seçimi yapılacak.


Anadolu Kaparisi Dünya sofralarında... Güncel Anadolu Kaparisi Dünya sofralarında...

Burdurlu girişimci Murat Mıhladız, Anadolu´nun çeşitli yerlerinde yetiştirdiği kapariyi, ´´Kapadokya Aşçı Murat´´ markası ile başta Avrupa olmak üzere ABD, Tayvan ve Güney Kore gibi ülkelere ihraç ediyor.


Turizm sektörünün sorunları Meclis´te... Güncel Turizm sektörünün sorunları Meclis´te...

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, 2006 turizm sezonu sonunda Antalya´daki turistik tesislerde görevden ayrılan üst düzey yöneticilerin sayısını sordu.


Tarım sigortası yaptırmayan çiftçiler doğal afetlerde destek primi alamayacak Güncel Tarım sigortası yaptırmayan çiftçiler doğal afetlerde destek primi alamayacak

Manavgat Tarım İlçe Müdürü Sadık Ay, Bakanlığın doğal afetlerde tarım sigortası yaptırmayan çiftçilere prim desteği vermeyeceğini açıkladı.


Destek genişledi, makine ve ekipman alımlarının da yarısını devlet karşılayacak Güncel Destek genişledi, makine ve ekipman alımlarının da yarısını devlet karşılayacak

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, geçen yıl başlattığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı´nın kapsamını genişletiyor. Bakanlık, kırsal kesimde tarıma dayalı ekonomik faaliyetler ve altyapı iyileştirme çalışmalarına verdiği yüzde 50 hibe desteği kapsamına makine, ekipman alımlarını da dahil etti.


Antalya Barosu Başkanı Durmaz: CMK vekilleri 1 yıldan beri ücretlerini alamıyor Güncel Antalya Barosu Başkanı Durmaz: CMK vekilleri 1 yıldan beri ücretlerini alamıyor

Antalya Baro Başkanı Mehmet Zeki Durmaz, müdafi ve vekillerin 1 yıldan beri ücretlerini alamadığını söyledi. Çıkarılan yasalardaki olumlu gelişmelere rağmen yasanın uygulanması için yeterli kaynağın ayrılmadığını ifade eden Durmaz, Antalya Barosu CMK vekili 600 avukatın olduğunu ve bunun yanında alacakları ücretin 5 milyon YTL´yi geçtiğini söyledi.


Belediye´nin ´Kentsel Dönüşüm Projesi´esnafın kurtarıcısı olacak Güncel Belediye´nin ´Kentsel Dönüşüm Projesi´esnafın kurtarıcısı olacak

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı´nda bir araya gelen bazı oda ve dernek başkanları Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan ´Kentsel Dönüşüm Projesi´ni desteklediklerini açıkladı.


Bebeği için her gün kargoyla sütünü gönderdi Güncel Bebeği için her gün kargoyla sütünü gönderdi

Antalya´nın Alanya İlçesi´nde ikamet eden ve 25 gün önce bebeği olan anne Ayşe Oktay, bebeğinin rahatsızlığı nedeniyle tedavi için Konya´da bir hastaneye sevk edilmesinin ardından her gün kendi sütünü sağarak süt saklama kabında kargoyla hastaneye gönderdi. 20 gün boyunca kargoyla sütünü gönderen anne, bugün bebeğinin yanına geldi.


Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü´ne alınan 11 otomobil hizmete girdi Güncel Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü´ne alınan 11 otomobil hizmete girdi

Antalya Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne alınan 11 otomobil, kurban kesilerek hizmete girdi.


Korkuteli´de salep satışı arttı Güncel Korkuteli´de salep satışı arttı

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde sıcak salep satışı, soğuk kış günlerinde vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.


Elma satışları çiftçiyi sevindirdi Güncel Elma satışları çiftçiyi sevindirdi

Akdeniz bölgesinin meyve ambarı olarak bilinen Korkuteli ilçesinde elma fiyatları 1,200 Ykr’a kadar çıktı


Minderde Kepez fırtınası.. Güncel Minderde Kepez fırtınası..

Kepez Belediyespor Güreş Takımı, minderde fırtına gibi esiyor. Gençler ve Yıldızlar Antalya Güreş İl Birinciliği’nde 14 madalya toplayan Kepez Belediyespor, Yıldızlar Güreş Ligi’nde ise üçüncü oldu. Başkan Öner, madalya alan güreşçileri başarı belgesi ile ödüllendirdi.


Yurt Çocuklarını Koruma Vakfı’ndan AGC’ye ziyaret Güncel Yurt Çocuklarını Koruma Vakfı’ndan AGC’ye ziyaret

Yurt Çocuklarını Koruma Vakfı Başkanı Lale Bileydi, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek vakfın tanıtımı konusunda destek istedi


Müftülük Şubat ayı toplantısını yaptı Güncel Müftülük Şubat ayı toplantısını yaptı

Finike Müftülüğü, Şubat ayı mutad toplantısını Müftü Ali Erhun Başkanlığında Belediye Toplantı Salonu’nda yaptı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


DSP’de görev dağılımı yapıldı Güncel DSP’de görev dağılımı yapıldı

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan DSP merkez ilçe kongresinde ve yeniden başkanlığa seçilen Melike Eşiyok, yönetimde yürütme organlarını oluşturdu.


ATİK yönetiminden AGC’ye ziyaret Güncel ATİK yönetiminden AGC’ye ziyaret

Antalya Tenis İhtisas Kulübü (ATİK) Yönetim Kurulu üyeleri, AGC Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek ortak projeler üretmek istediklerini belirtti


Alanyalı sporseverlerin yelkenli tutkusu... Güncel Alanyalı sporseverlerin yelkenli tutkusu...

Antalya´nın Alanya ilçesinde yaşayan sporseverler, yelkenliye büyük ilgi gösteriyor. Alanyalı su sporları tutkunlarının, Alanya Yüzme İhtisas Yelken ve Sualtı Sporları Kulübü´nün, Gökova Yatçılık´tan kiraladığı ve eğitim amacıyla getirdiği yelkenlilere ilgisi büyük oldu.


Antalya´da vergi haftası kutlamaları... Güncel Antalya´da vergi haftası kutlamaları...

Antalya´da Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde, ´´Vergi ile Geleceğe Beraber Yürüyelim´´ adlı bir yürüyüş gerçekleştirilecek.


Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Brüksel´e gitti Güncel Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Brüksel´e gitti

Antalya Valimiz Sayın Alaâddin YÜKSEL’in göstermiş olduğu “ANTALYA’DA OKUMAZ YAZMAZ KALMASIN” hedefine ulaşmak için; açtığı kurslarla, katıldığı projelerle ve yaptığı etkinliklerle yoğun çalışma içine giren Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü çalışmalarını uluslar arası alana taşıdı.


Baraner: ´Antalya, Türkiye´nin dünyadaki misafir odası oldu´ Güncel Baraner: ´Antalya, Türkiye´nin dünyadaki misafir odası oldu´

Avrupa-Türkiye Turizm İş Konsey Başkanı Hüseyin Baraner, Antalya´nın, ´´Türkiye´nin dünyadaki misafir odası´´ olduğunu belirterek, ´´Antalya´nın artık dünyada saygınlık reytingi olmalı´´ dedi.


Demre´ye yeni seçim müdürü atandı Güncel Demre´ye yeni seçim müdürü atandı

Demre´de Fadiş Erk´in emekli olması nedeniyle boşalan Demre Seçim İşleri Müdürlüğüne Behçet Kale atandı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68339 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...