Cumartesi, 23 Mart 2019
Mecek´in şampiyonları final yolunda... Güncel Mecek´in şampiyonları final yolunda...

Antalya Belek Limak İlköğretim Okulu Yıldızlar Futbol Takımı Serik Şampiyonu oldu. Şampiyon öğrenciler kendilerine maddi manevi destek sağlayan Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek’i ziyaret ederek Antalya finalleri için de destek istedi.


Havaalanlarının kapasite kullanım oranı arttı Güncel Havaalanlarının kapasite kullanım oranı arttı

Türkiye´de sivil havacılık sektöründe yaşanan gelişmeler hava alanlarının kapasite kullanım oranlarını artırdı. 2002 ve 2003 yıllarında hava alanlarında mevcut yolcu kapasitesinin sadece yarısı kullanılırken, bu oran 2004´te yüzde 67.1´e, 2005´te ise yüzde 81.7´ye yükseldi.


OLEYİS´in turizm raporu... Güncel OLEYİS´in turizm raporu...

Türkiye Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri İşçileri Sendikası (OLEYİS) raporunda, ´´Türkiye´nin, turizmin 6 ayla sınırlı olması, son 2 yılda sunulan hizmetlerin kalitesinde önemli azalma olması ve imaj sorunu gibi nedenlerle turizm potansiyelini yeterince kullanamadığını´´ savunuldu.


Kemer´de yapımı planlanan ´İnsanlık ve Barış Anıt Müzesi´ Güncel Kemer´de yapımı planlanan ´İnsanlık ve Barış Anıt Müzesi´

Kemer Turizmci ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nail Kılıç, Birinci Dünya Savaşı´nda Kemer açıklarında batırılan Fransız donanmasına bağlı ´´Paris 2´´ adlı savaş gemisinin batığının bulunduğu bölgeye yapılması planlanan ´´İnsanlık ve Barış Anıt Müzesi´´ projesine tepki gösterdi.


Korkuteli´de 6 manav dükkanı yandı Güncel Korkuteli´de 6 manav dükkanı yandı

Korkuteli İlçesi Belediye Halk Pazarında çıkan yangında, 6 manav dükkanı yandı.


Almanya ekonomisindeki kıpırdanma turizmcileri umutlandırdı Güncel Almanya ekonomisindeki kıpırdanma turizmcileri umutlandırdı

Türkiye´ye en çok turist gönderen Almanya´da ekonomideki kıpırdanma, turizmcileri 2007 sezonu için umutlandırdı.


´Vergi iadesinden yararlanacak ücretliler, belgelerinde sahte fiş ve fatura kullanmasın´ Güncel ´Vergi iadesinden yararlanacak ücretliler, belgelerinde sahte fiş ve fatura kullanmasın´

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, vergi iadesinden yararlanacak ücretlilerin, belgelerinde sahte fiş ve fatura kullanmamalarını istedi.


Sahilkent Belediyesi 128 öğrenciye mont ve ayakkabı verdi Güncel Sahilkent Belediyesi 128 öğrenciye mont ve ayakkabı verdi

Finike İlçesi’ne bağlı Sahilkent Belde Belediyesi, ihtiyaç sahibi 128 öğrenciye mont ve spor ayakkabısı verdi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Finike´nin sitesi internette yayına girdi Güncel Finike´nin sitesi internette yayına girdi

Finike İlçesi Kaymakamlığı tarafından hazırlanan site İnternette yayına girdi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Yılın ilk meclisi tartışmasız geçti Güncel Yılın ilk meclisi tartışmasız geçti

2007 yılının ilk meclis toplantısını yapan Muratpaşa Belediyesi gündem maddeleri görüşürken, eski yaşanan tartışmaların hiç biri yaşanmadı.


Kepez’den verem taraması Güncel Kepez’den verem taraması

Kepez Belediyesi, verem haftası nedeniyle belde genelinde, Antalya Verem Savaş Derneği’nin desteği ile ücretsiz “Verem Taraması” gerçekleştiriyor. İlk tarama Pazartesi günü Yeni Sanayi ve Santral Mahallesi’nde yapılacak.


Yaş meyve sebze ihracatçısı sıkıntıda Güncel Yaş meyve sebze ihracatçısı sıkıntıda

Antalya İhracatçılar Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, yaş meyve sebze ihracatının artmasına rağmen, zirai ilaç kalıntısı, fiyatlardaki istikrarsızlık, AB ülkelerinin talep ettiği çeşit ürünlerin yetersiz kalması nedeniyle ihracatta sorun yaşandığını bildirdi.


´Ekonomik kurtuluş tarım sektöründe´ Güncel ´Ekonomik kurtuluş tarım sektöründe´

Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği (AKÇİB) Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Türkiye´nin ekonomik kurtuluşunun tarım sektöründe olduğunu söyledi.


13 katlı otel yapımına itiraz... Güncel 13 katlı otel yapımına itiraz...

Gazipaşa ilçesinde kaymakamlık, belediye meclisinin kabul ettiği 13 katlı otel planına, ilçede 5 kattan yüksek imar olmaması gerekçesiyle itiraz etti.


2007´nin ilk turisti Almanya´dan... Güncel 2007´nin ilk turisti Almanya´dan...

2007 yılının ilk turist kafilesi Almanya´nın Düseldorf kentinden hava yoluyla Antalya´ya geldi.


Barut: ´200´de Avrupa ülkelerinden gelen turist sayısında artış bekliyoruz´ Güncel Barut: ´200´de Avrupa ülkelerinden gelen turist sayısında artış bekliyoruz´

Yeni turizm sezonunu değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, ´´Kataloglara, konuşmalara bakılırsa turizm iyi gibi görünüyor ama hala somut bir şey yok´´ dedi.


´Romantik Tatil Beldesi´nde ev sahibi oldular Güncel ´Romantik Tatil Beldesi´nde ev sahibi oldular

The Independent gazetesinin, 2007´de ´´romantik bir tatil´´ isteyenlere önerdiği Kalkan´da, 600 İngiliz vatandaşının konut aldığı bildirildi.


Korkuteli´de ´Bir Aile ve ÇocuğaSen de Sahip Çık´ kampanyası devam ediyor Güncel Korkuteli´de ´Bir Aile ve ÇocuğaSen de Sahip Çık´ kampanyası devam ediyor

AK Parti Korkuteli İlçe Gençlik Kolları´nın başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde Kurban Bayramı´nda da muhtaç ailelere ayakkabı, kırtasiye ve giyecek yardımı yapıldı.


Korkuteli´de 4 manav dükkanı yandı Güncel Korkuteli´de 4 manav dükkanı yandı

Korkuteli İlçesi´nde çıkan yangında, 4 manav dükkanı kullanılamaz hale geldi.


Antalya´da silahlı kavga: 1 ölü Güncel Antalya´da silahlı kavga: 1 ölü

Antalya´da çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.


Antalya´da uyuşturucu operasyonu... Güncel Antalya´da uyuşturucu operasyonu...

İstanbul´dan aldıkları uyuşturucu maddelerini Antalya´da sattıkları belirlenen 4 kişi, polisin yaptığı operasyonla yakalandı.


Kepezspor´da hedef Beko Basketbol Ligi´ne yükselmek... Güncel Kepezspor´da hedef Beko Basketbol Ligi´ne yükselmek...

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Kepez Belediyespor´un Beko Basketbol Ligi´ne çıkması için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti.


220 kiloluk balıkçı, akupunkturla 20 günde 4 kilo verdi Güncel 220 kiloluk balıkçı, akupunkturla 20 günde 4 kilo verdi

Alanya İlçesi´nde balıkçılık yapan 220 kilo ağırlığındaki Kadir Oktay, akupunkturla 20 günde 4 kilo verdi.


Gazipaşa´da soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor Güncel Gazipaşa´da soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor

Gazipaşa İlçesi´nde, yüksek kesimlerde etkisini gösteren soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.


Mecek’in şampiyonları final yolunda… Güncel Mecek’in şampiyonları final yolunda…

Belek Limak İlköğretim Okulu Yıldızlar Futbol Takımı Serik Şampiyonu oldu. Şampiyon öğrenciler kendilerine maddi manevi her türlü desteği veren Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek’i ziyaret ederek Antalya finalleri için de destek istedi.


Kumluca Polisi’nin şefkat eli hayat kurtardı Güncel Kumluca Polisi’nin şefkat eli hayat kurtardı

Bayramın 3. günü Kumluca şehir merkezinde bir binanın çatısına çıkarak intihara kalkışan genci, Kumluca Polisi ikna ederek yaşama döndürdü. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Kısırlık ve cep telefonu kullanımı Güncel Kısırlık ve cep telefonu kullanımı

Antalya Tüp Bebek Merkezi Kadın Doğum Uzmanı Op Dr Murat Berkkanoğlu yaptığı açıklamasında, uzun süreli cep telefonu kullanımının özellikle erkek spermleri üzerinde olumsuz etkisi olduğu ve sperm hücrelerinin hareketliliğini azalttığını belirterek, uzun süre cep telefon ile konuşanları bu konuda uyardı.


Öner, bayramı Kepezlilerle  kutladı Güncel Öner, bayramı Kepezlilerle kutladı

Kepez Belediyesi’nin aldığı önlemlerle beldede Kurban Bayramı huzur içerisinde geçti. Oluşturulan ücretsiz kesim yerleri sayesinde, sokak aralarında, yol kenarlarında ve parklarda kurban kesimi önlendi. İzinleri kaldırılan zabıta memurları ve temizlik işçileri de bayram boyunca vatandaşların isteklerine cevap verdi.


Öner ailesinin doğum günü mutluluğu Güncel Öner ailesinin doğum günü mutluluğu

Kepez’in sorunlarının çözümü için gece-gündüz çalışan Başkan Erdal Öner, çocuklarını mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Başkan Öner ve Eşi Mümine Öner, ikizleri Emre ve Enes’in bir yaş daha büyümesinin mutluğunu yaşadı.


MHP’de bayramlaşma 3. gün yapıldı Güncel MHP’de bayramlaşma 3. gün yapıldı

MHP’li Sağır, “ AKP’nin gitmesi için geri sayım süreci hızla başlamış oldu ve MHP’nin iktidarı ufukta görünüyor”


DSP’de bayramlaşma yapılırken gönderme yapıldı. Güncel DSP’de bayramlaşma yapılırken gönderme yapıldı.

Çalışır, “AKP iktidarı bu ülkenin sorunlarını çözme yerine, aşılması güç sorunları halkın sırtına yüklemiştir”


Muhalefetin bayramlaşması gövde gösterisi gibi oldu Güncel Muhalefetin bayramlaşması gövde gösterisi gibi oldu

CHP’li Melli, “2007 yılı CHP´nin iktidar yılı olacak. Yeni yıl CHP’nin Cumhuriyeti ve demokrasiyi sandıkta koruma ve görev yılı olacak”


Bayramlaşma serisinde Anavatan da vardı Güncel Bayramlaşma serisinde Anavatan da vardı

Anavatan’lı Akdemir, “ Anavatan Partisinin baraj sorunu olmadığı gibi, iktidara yürüyen ve AKP’yi sandığa gömmeye hazırlanan bir parti olacaktır”


Ulupınar´da alabalık üretimi... Güncel Ulupınar´da alabalık üretimi...

Kemer Ulupınar’da yer alan ve Doğan Akkelle’ye ait Alabalık üretme çiftliklerinde Dişi Balıklardan alınan yumurtalar ile erkek balıklardan alınan spermler dışarıda birleştirilerek, embriyo oluşturuluyor ve özel makinelerde 21 gün tutulan bu embriyolardan binlerce Alabalık elde ediliyor.


Akdeniz Üniversitesi´nden Kemer´de yapılması planlanan İnsanlık ve Barış Anıtı için ince Güncel Akdeniz Üniversitesi´nden Kemer´de yapılması planlanan İnsanlık ve Barış Anıtı için ince

Kemer in açıklarında Paris 2 ve Alexandra Fransız savaş gemilerinin Türk Topçu Subayı Mustafa Ertuğrul ve bataryası tarafından Kemer´de batırılması ile , burada yaşanılan insanlık derslerinin tüm dünyaya anlatılması amacıyle denizden yükselecek olan İnsanlık ve Barış Anıtının aynı duygu ve düşüncelerle tüm dünya milletlerini kucaklaması amacıyla yapılması planlanan ´ insanlık ve barış anıtı ´ için girişimler sürüyor.


Cinayet 1,5 yıl sonra aydınlandı Güncel Cinayet 1,5 yıl sonra aydınlandı

Antalya´da bir içki üretim firmasının Lara bölgesinde dağıtımcılığını yapan Ömer Yılmaz´ın, 1,5 yıl önce tabancayla vurularak öldürüldüğü cinayet, jandarmanın sürdürdüğü takip sonucu aydınlatıldı.


Alanyaspor, gurbetçi golcü Metin Telel ile anlaştı Güncel Alanyaspor, gurbetçi golcü Metin Telel ile anlaştı

Alanyaspor Alman İkinci Lig takımlarından Nottigen´in golcü futbolcusu Metin Telle´yi renklerine bağladı.


´Robot Nano İlaçlar´ geliyor Güncel ´Robot Nano İlaçlar´ geliyor

Arizona Üniversitesi Bio Medikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Akay, 5-10 yıl içinde özellikle kanser hastalıkları tedavisinde etkili olacak robot nano ilaçlar üretileceğini bildirdi.


Kaymakam Gültekin´in uyarıları... Güncel Kaymakam Gültekin´in uyarıları...

Antalya´nın Gazipaşa İlçesi Kaymakamı İsmail Gültekin, Kurban Bayramı öncesi daha çok büyük şehirlerde uygulanan radikal önlemlerin geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Gazipaşa´da uygulamaya konulduğunu söyledi.


Özgenç, MYO´yu inceledi Güncel Özgenç, MYO´yu inceledi

Gazipaşa İlçe Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, ilçede inşaatı devam eden M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu´nda incelemelerde bulundu.


Antik Roma Mezarları taşındı Güncel Antik Roma Mezarları taşındı

Antalya´daki Demre Çayı yatağında DSİ tarafından yürütülen taşkın önleme çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan 6 Roma Mezarı, Myra antik kentine taşındı.


Öner ´3 bin 500 kişilik spor salonu 8 ayda bitirilecek´ Güncel Öner ´3 bin 500 kişilik spor salonu 8 ayda bitirilecek´

Antalya merkez Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, inşaat çalışması başlayan 3 bin 500 kişilik spor salonunun 8 ay içerisinde bitirileceğini söyledi.


Alanya´da erken rezervasyonlar başladı, turizmciler 2007´ye umutla bakıyor Güncel Alanya´da erken rezervasyonlar başladı, turizmciler 2007´ye umutla bakıyor

Alanya ilçesinde durgun geçen 2006 turizm mevsimi ardından, 2007 için erken rezervasyonlar gelmeye başladı.


Kepezli muhtarlara hava kirliliği konusunda alınabilecek önlemler anlatıldı Güncel Kepezli muhtarlara hava kirliliği konusunda alınabilecek önlemler anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü yetkilileri Kepez bölgesindeki muhtarlara hava kirliliğinin önlenmesi ile ilgili yapılan çalışmaları anlattılar.


150´nci yıla mektup... Güncel 150´nci yıla mektup...

Kumluca Anadolu lisesi öğrencileri Mustafa Kemal Atatürk´ün 2031 yılındaki 150´nci doğum yıl dönümünde gönderilmek üzere yazdıkları mektupları PTT´ye teslim ettiler.


Antbirlik Genel Kurulu yapıldı Güncel Antbirlik Genel Kurulu yapıldı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği´nin (ANTBİRLİK), 2005-2006 iş yılı döneminde, 7 milyon 194 bin YTL zarar ettiği açıklandı.


Muhtarlardan Başkan Evcilmen´e teşekkür... Güncel Muhtarlardan Başkan Evcilmen´e teşekkür...

Muratpaşa Belediyesi sınırları içindeki mahalle muhtarları, yaptığı hizmetlerden dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen´e teşekkür ettiler.


Banka borcu yakalattı Güncel Banka borcu yakalattı

ALANYA´DA banka borcu yüzünden 2 yıldır aranan bir kişi Demirtaş Beldesi´nde yakalandı.


Aşırı sürat kaza getirdi Güncel Aşırı sürat kaza getirdi

ALANYA´DA aşırı sürat sonucu meydana gelen trafik kazasında, bir motosiklet sürücüsü önünde seyir eden kamyonete arkadan çarparak yaralandı.


Yaşlı tercüman evinde ölü bulundu Güncel Yaşlı tercüman evinde ölü bulundu

ALANYA´DA yalnız yaşadığı öğrenilen ve geçimini tercümanlık yaparak sağlayan 65 yaşındaki Mahmut Kayhan Hoşsöz evinde arkadaşları tarafından ölü bulundu.


Hırsızların yeni yıl süprizi Güncel Hırsızların yeni yıl süprizi

ALANYA´DA bir iş hanına giren hırsızlar binada bulunan 2 ayrı büroya girerek 9 Bin Avro ve 10 Bin Ytl. değerinde mücehverat çalarak kayıplara karıştılar.


GATAB-TÜRÇEV Ortaklığı Okullarda Fark Yaratacak Güncel GATAB-TÜRÇEV Ortaklığı Okullarda Fark Yaratacak

GATAB, TÜRÇEV’in Eko Okullar Programı’nın Kemer Bölgesi Koordinatörlüğü’nü üstleniyor.


AKM ve Cam Piramit Ocak 2007 Programı Güncel AKM ve Cam Piramit Ocak 2007 Programı

ANTALYA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI Antalya Kültür Merkezi / Aspendos Salonu 12 Ocak 2007 Cuma / 20:30 Şef : Arıen Tien Solist : Sinan Dizmen (Viyolonsel) Program : Schumann “Viyolonsel Konçertosu”, Beethoven “Egmont Üvertürü”, Brahms “Senfoni No: 4”


Limon üreticileri sezonu kötü kapattı Güncel Limon üreticileri sezonu kötü kapattı

Limon üreticileri bu sezonda aradığını bulamadı. Limonun 5 yıl önce dalında 60 kuruşa satıldığını söyleyen Finike Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Uygun, “5 yıllık sürede girdiler arttı ancak fiyatlar düştü. Devlet önlem almadı. ” dedi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


´007 yılı içerisinde Manavgat´a bağlı köylerin hiçbir sorunu kalmayacak´ Güncel ´007 yılı içerisinde Manavgat´a bağlı köylerin hiçbir sorunu kalmayacak´

İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Kara, 2006 yılı içerisinde Manavgat´a bağlı köylerin sorunlarının çözümü için İl Özel İdare bütçesinden 1 milyon 311, KÖYDES Yatırım bütçesinden ise 3 milyon 546 Bin 349 YTL harcandığını bildirdi.


Talasemililerin yılbaşı sevinci.. Güncel Talasemililerin yılbaşı sevinci..

Antalya´daki talasemi hastaları, geleneksel yılbaşı partisiyle yeni yılı kutladılar.


Kılınç: ´Döner sermaye değil, insanca yaşayacak ücret istiyoruz´ Güncel Kılınç: ´Döner sermaye değil, insanca yaşayacak ücret istiyoruz´

KESK´e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şube Başkanı Mustafa Kılınç, sağlığın ticarileştirilmeye çalışıldığını savunarak, ´´Döner sermaye değil, insanca yaşayacak ücret istiyoruz´´ dedi.


Kumluca Emniyet Müdürü´nden anne ve babalara uyarı Güncel Kumluca Emniyet Müdürü´nden anne ve babalara uyarı

Kumluca Emniyet Müdürü Mehmet Dönmez, anne babaları uyararak, çocuklarıyla konuşmaları, sorunlarına ortak olmaları ve birlikte çözüm aramaları uyarısında bulundu.


Akseki´de elektrik telleri yer altına alındı Güncel Akseki´de elektrik telleri yer altına alındı

Akseki pazar yerinden itibaren yukarı çarşı, aşağı çarşı, Ömer Duruk caddesi ve Cumhuriyet meydanından geçen elektrik kabloları yer altına alındı.


Alanya´da müze ve ören yerlerini ziyaret... Güncel Alanya´da müze ve ören yerlerini ziyaret...

Alanya ilçesindeki ören yerlerini ziyaretlerde 11 ayda elde edilen gelirde geçen yıla göre yüzde 10 oranında düşüş yaşandı.


Seçmen listeleri askıya çıktı. Güncel Seçmen listeleri askıya çıktı.

2007 yılında yapılacak olan genel seçimde esas alınacak seçmen listeleri güncelleştirilmesi için 25 Aralık 2006 tarihi ile 1 Mart 2007 tarihleri arasında muhtarlıklarda çıkan askılarda vatandaşlar isimlerini kontrol ediyor.


Alanya´da en güzel balkon ve apartman sahipleri 1 yıl su parası ödemeyecek Güncel Alanya´da en güzel balkon ve apartman sahipleri 1 yıl su parası ödemeyecek

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ´En Güzel Apartman ve Balkon Yarışması´nın sonuçları açıklandı. Yarışmada dereceye giren en güzel apartman ve balkon sahipleri, 1 yıl boyunca su ve katı atık parası ödemeyecek.


Polisler yabancı dil öğreniyor Güncel Polisler yabancı dil öğreniyor

Antalya Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü´nce polislere yönelik eğitim amacıyla yabancı dil kursu başlatıldı. Özellikle havalimanı giriş çıkışlarında yabancılara yönelik daha iyi hizmet vermek amacıyla düzenlenen dil kursuna polisler yoğun ilgi gösterdi.


MÜSİAD Antalya Şube Başkanı İbrahim İşlek: ´2007´de ekonomi siyasete kurban edilmemeli´ Güncel MÜSİAD Antalya Şube Başkanı İbrahim İşlek: ´2007´de ekonomi siyasete kurban edilmemeli´

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şube Başkanı İbrahim İşlek, Türk ekonomisinin finansal dalgalanmalara direnç kazandığını ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçim dolayısıyla ekonominin siyasete kurban edilmemesi ve istikrarın özenle korunması gerektiğini söyledi.


Alanya´nın Çıplaklı Belediyesi´nden Yaşayan Efsaneler Takvimi... Güncel Alanya´nın Çıplaklı Belediyesi´nden Yaşayan Efsaneler Takvimi...

Alanya´nın Çıplaklı Belediye Başkanı Hasan Uysal, yeni yıl için ilginç bir takvim hazırlattı. Takvimde her ay için beldede yaşayan ve 80 yaşın üzerinde ki yaşlıların fotoğrafları basıldı. Belediye Başkanı Uysal, ´Amacımız beldemizde yaşayan yaşlılarımızı gelecek nesillere tanıtmak.´ dedi.


Alanya´da eski ve tarihi evler bir bir yanıyor Güncel Alanya´da eski ve tarihi evler bir bir yanıyor

Alanya´da son aylarda eski ve tarihi ev yangınlarındaki artış dikkat çekiyor. Son 1 yıl içinde 7 eski ev yanarken, dün gece yarısı da Çevre Yolu üzerinde bulunan tarihi bir ev yanarak kül oldu.


Okul servisleri denetimleri artırıldı Güncel Okul servisleri denetimleri artırıldı

Antalya Valiliğince oluşturulan komisyon, okul servislerine yönelik denetimleri artırdı.


Demre´de çay yatağında bulunan lahitler... Güncel Demre´de çay yatağında bulunan lahitler...

Demre ilçesindeki Demre Çayı yatağında, DSİ tarafından yürütülen taşkın önleme çalışmaları sırasında bulunan Roma dönemine ait 6 adet lahit, Myra Antik Kenti´ne taşındı.


Antalya´da ´kıskaç´ operasyonu... Güncel Antalya´da ´kıskaç´ operasyonu...

Antalya´da, otostop yaptıkları araçlara binen 3 kadının bir şebekeye ait 8 evde fuhuş yaptığının belirlenmesi üzerine düzenlenen ´´Kıskaç´´ operasyonunda, şebekenin 3´ü kadın 12 üyesi yakalandı.


Kepez´de tiyatro oyunu ayakta alkışlandı Güncel Kepez´de tiyatro oyunu ayakta alkışlandı

Antalya Kepez Belediye Tiyatrosu, kan davası ve töre cinayeti konulu ´Taziye´ adlı ilk oyununun prömiyerini yaptı. Tiyatronun Kepez´deki sosyal değişimin bir ifadesi olduğunu söyleyen Başkan Öner, oyunculara teşekkür sertifikası verdi.


Korkuteli´de ´Komşum Polis´ Projesi anlatıldı Güncel Korkuteli´de ´Komşum Polis´ Projesi anlatıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü´nce başlatılan ´Polis Vatandaş el ele Korkuteli İlçesi´nde daha huzurlu günlere´ projesi kapsamında Fatih ilköğretim okulu öğrenci velilerine ´komşum polis´ projesi anlatıldı.


Damlama sulama projesi kapsamında 55 çiftçiye hibe kredi verilecek Güncel Damlama sulama projesi kapsamında 55 çiftçiye hibe kredi verilecek

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı´nın açtığı Kırsal Kalkınma Yatırımları´nın Desteklenmesi Programı kapsamında Korkuteli İlçesi´nde ilk defa ´Bireysel Damlama Projesi´ kapsamında 55 çiftçiye hibe kredi verilecek.


Evsizler, sosyal hizmetler görevlileri tarafından toplandı Güncel Evsizler, sosyal hizmetler görevlileri tarafından toplandı

Havaların soğumasıyla birlikte sokakta kalan kimsesizlerin kapalı mekanlarda barındırılması için dün gece Antalya sokaklarında kimsesizleri arayan ekipler, buldukları vatandaşları Sosyal Hizmetler Müdürlüğü´ne bağlı İlk Adım İstasyonu´nda koruma altına aldı.


Korkuteli Belediyesi´nden çöp konteynırlarının yakılmaması uyarısı... Güncel Korkuteli Belediyesi´nden çöp konteynırlarının yakılmaması uyarısı...

Korkuteli Belediyesi Başkanı Adnan Uğurlu, ilçe merkezi ve mahalle aralarında bulunan ve halkın kullandıkları çöp konteynırlarının yakılmaması konusunda uyarıda bulundu.


ATSO yönetiminden AGC´ye ziyaret... Güncel ATSO yönetiminden AGC´ye ziyaret...

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Özgen, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Gazeteciler Cemiyeti´ni ziyaret etti.


Kahyalar´da bilgisayar kursu sevinci... Güncel Kahyalar´da bilgisayar kursu sevinci...

Gazipaşa ilçesine bağlı Kahyalar Beldesinde bulunan Burhan İlköğretim Okulu geçtiğimiz günlerde Dünya Bankasının desteği ile oluşturulan Bilgisayar Laboratuarı sayesinde yetişkinlere yönelik bilgisayar kursları açtı.


Gazipaşa polisinden hırsızlık uyarısı... Güncel Gazipaşa polisinden hırsızlık uyarısı...

Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, hırsızlık olaylarına karşı bazı uyarılarda bulundu


Gazipaşa Hastanesi´ne araç desteği Güncel Gazipaşa Hastanesi´ne araç desteği

Ambulans dışında hizmet aracı olmayan Gazipaşa Devlet Hastanesi´ne son model iki adet hizmet aracı alındı. Hizmet araçları hastane başhekimliğine teslim edildi.


Belarus Ankara Büyükelçisi Natalia Zhylevich, ATSO’yu ziyaret etti Güncel Belarus Ankara Büyükelçisi Natalia Zhylevich, ATSO’yu ziyaret etti

Belarus (Beyaz Rusya) Ankara Büyükelçisi Natalia Zhylevich ile Büyükelçilik Müsteşarı Andrei Solokov, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, ATSO Başkanı Kemal Özgen ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüş alışverişinde bulundu.


Müdür, Bakanı takmadı Güncel Müdür, Bakanı takmadı

CHP´li Baloğlu, Başbakan Yardımcısı Şahin ve Vakıflar Genel Müdürü’nün Vakıf Çiftliği’ni Akdeniz Üniversitesine tahsis etmeye söz vermesine rağmen, Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek’in Bakanı ve Genel Müdürü tanımaz bir tavırla bu talebi reddettiğini söyledi.


Kumluca Polisi’nin şefkat eli hayat kurtardı Güncel Kumluca Polisi’nin şefkat eli hayat kurtardı

Bayramın 3. günü Kumluca şehir merkezinde bir binanın çatısına çıkarak intihara kalkışan genci, Kumluca Polisi ikna ederek yaşama döndürdü. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Maden Arama Ruhsatları Tartışması... Güncel Maden Arama Ruhsatları Tartışması...

Antalya Valiliğince düzenlenen toplantıda, maden arama, kum, çakıl ve taş ocakları ile verilen ruhsatlar tartışıldı.


Antalya Emniyet Müdürlüğü´nden bayram tedbirleri... Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü´nden bayram tedbirleri...

Antalya Emniyet Müdürlüğünce yılbaşı ve bayram tatili süresince ´´Huzur Planı´´ adı altında asayiş ve güvenlik tedbiri uygulanacak.


2. Lig Kulüpleri´nin İddaa isyanı Güncel 2. Lig Kulüpleri´nin İddaa isyanı

Göngören Belediyespor Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Yahya Baş, İddaa oyunlarının yeniden ihale edilene kadar hem kulüplerin hem de devletin büyük gelir kaybına uğrayacağını söyledi.


Trabzonsporlu futbolcular açılışta... Güncel Trabzonsporlu futbolcular açılışta...

Trabzonsporlu İbrahim Yattara, Hüseyin Çimşir ve Umut Bulut, bordo-mavili kulübün eski futbolcularından İskender Eroğlu´nun Antalya´da kurduğu Trabzonspor Futbol Okulu´nun açılışına katıldı.


Akseki´de kırsal kalkınma projeleri toplantısı yapıldı Güncel Akseki´de kırsal kalkınma projeleri toplantısı yapıldı

Akseki ilçesinde kırsal kalkınma projeleriyle ilgili toplantı yapıldı. Akseki Öğretmenevi´ndeki toplantıya, İl Özel İdare Müdürlüğü Tarımsal Hizmetler Müdürü Hasan Hüseyin Uluğ, Tarım İlçe Müdürü M. Sait Uysal, İl genel meclisi üyesi Veysel Demir, köy muhtarları ve kooperatif başkanları katıldılar.


ATSO´dan 2006 yılı değerlendirmesi Güncel ATSO´dan 2006 yılı değerlendirmesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Antalya TSO) Başkanı Kemal Özgen, yeni yılda ülke ve yerel düzeyde gerginlik istemediklerini bildirdi.


Antalya Emniyet Müdürlüğü´nün yeni yıl hedefleri Güncel Antalya Emniyet Müdürlüğü´nün yeni yıl hedefleri

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, suçun önlenmesinde polisle vatandaşların diyaloğunun artırılması ve soruna toplumun da ortak edilmesi amacıyla yürütülen toplum destekli polislik hizmetleri sayesinde bu yıl Antalya´da mala karşı işlenen suçlarda azalma kaydedildiğini bildirdi.


´Amaç, yeşil alanda ticaret yapmak´ Güncel ´Amaç, yeşil alanda ticaret yapmak´

Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Dönem Sözcüsü Avukat Abit Küçükarslan, Yüzüncü Yıl Spor Kompleksine yapılması planlanan spor tesisinin asıl amacının yeşil alanda ticaret yapmak olduğunu savundu.


Piyangocuyu dolandırdılar Güncel Piyangocuyu dolandırdılar

ALANYA´DA bir piyango satıcısı 2 kişi tarafından dolandırıldı. Edinilen bilgiye göre olay, dün öğle saatlerinde 25 Metrelik Yol üzeri Hayat Hastanesi karşısında meydana geldi.


Tacirlere darbe üstüne darbe Güncel Tacirlere darbe üstüne darbe

ALANYA Eniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçaçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği´ne bağlı ekipler ilçede uyuşturucu tacirlerine yönelik çok yönlü operasyon başlattı.


Fırtına yaraladı Güncel Fırtına yaraladı

DEMİRTAŞ Belediyesi´nde çalışan bir işçi fırtınanın yerinden söktüğü bir sacın başına düşmesi sonucu yaralandı.


Kırmızı ışıkta doğdurdu Güncel Kırmızı ışıkta doğdurdu

ALANYA´DA bir kadın doğum sancılarının sıklaşması nedeniyle hastaneye kaldırılıken kardeşinin aracında doğum yaptı.


Cevizli İlköğretim Okulu´nda kütüphanecilik kulübü kuruldu Güncel Cevizli İlköğretim Okulu´nda kütüphanecilik kulübü kuruldu

Akseki ilçesi Cevizli beldesindeki ilköğretim okulunda kütüphanecilik kulübü kuruldu.


Gazipaşa´da Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı Güncel Gazipaşa´da Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı

Antalya´nın Gazipaşa ilçesinde Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. İlçede kaymakamlık ve belediye tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla tüm tedbirler alındı.


Akseki´nin Sesi Gazetesi ´Bir Kitap da Sizden´ adıyla kitap toplama kampanyası Güncel Akseki´nin Sesi Gazetesi ´Bir Kitap da Sizden´ adıyla kitap toplama kampanyası

Akseki´nin Sesi gazetesi ´´Bir kitap da sizden´´ adıyla kitap toplama kampanyası başlattı.


AGC´de görev dağğılımı yapıldı Güncel AGC´de görev dağğılımı yapıldı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Yönetim Kurulu görev dağılımı yaptı.


Üras´dan İtfaiyeler Birliği çağrısı... Güncel Üras´dan İtfaiyeler Birliği çağrısı...

Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB) Başkanı Yusuf Üras, bölgedeki belediyelere ait itfaiye birimlerinin bir araya gelerek birlik oluşturulmasını istedi.


Kurbanlıklarda sahte para uyarısı... Güncel Kurbanlıklarda sahte para uyarısı...

Antalya Emniyet Müdürlüğü, bazı kişilerin Kurban Bayramı öncesinde kurban alımı bahanesiyle piyasaya sahte para sürebileceğini belirterek, vatandaşları uyardı.


Kepez´de kaldırım çalışmaları... Güncel Kepez´de kaldırım çalışmaları...

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, ´´Yol, park, kaldırım, sosyal ve kültürel alanda Kepez´de büyük bir değişim yaşanıyor´´ dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...