Çarşamba, 21 Ağustos 2019
Turistin Antalya’ya bakışı belirlenecek Güncel Turistin Antalya’ya bakışı belirlenecek

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, ICF Havaalanı İşletmeciliği ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) işbirliğinde, 10 bin yabancı turisti kapsayacak anket çalışması başlatıldı.


Dolanay: “Kazaya zincirleme hatalar neden oldu” Güncel Dolanay: “Kazaya zincirleme hatalar neden oldu”

Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayhan Dolanay, yaptığı açıklamada, köpük partisi sırasında meydana gelen kazaya zincirleme hataların neden olduğunu söyledi.


“Müzekart ile halkımızın müzelerle buluşmasını istiyoruz” Güncel “Müzekart ile halkımızın müzelerle buluşmasını istiyoruz”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Sekreteri Günnur Özalp, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜRSAB işbirliğiyle hazırlanan, tüm müze ve ören yerlerinde geçerli olan müzekart projesiyle Türk halkını müzelerle buluşturmak istediklerini söyledi.


“Ah alanlar bunun bedelini öderler” Siyaset “Ah alanlar bunun bedelini öderler”

Sapan, “Rantçı AKP’nin kurduğu vurgun ve soygun düzeni sıcak yaz günlerinde bile hız kesmiyor. Sonlarının yaklaştığını gören AKP’liler, yaşamın her alanında talan yapmakla meşguller” dedi.


Güncel "Öğretmenlerin zorunlu emekliliğine hayır"

Eğitim İş Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünün emekli olmaktan vazgeçen öğretmenleri emekli olmaya zorladığını savundu.


Antalya Üniversitesi’nde temel atma hazırlığı Güncel Antalya Üniversitesi’nde temel atma hazırlığı

AKEV, Antalya Üniversitesi'ni kurma yolunda hızla yol alıyor. Birçok önemli aşamayı başarıyla geçen AKEV, ağuştos ayı içinde temel atma aşamasına getirdiği Antalya Üniversitesi'nin Kadriye'deki kampüsünde, ilk binanın kazı çalışmalarını yaparak temel atma törenine hazırlık yaptı.


Otomobillerde cam filmi çok riskli Otomotiv Otomobillerde cam filmi çok riskli

Yasak olmasına karşın çok sayıda otomobilde bulunan cam filmlerinin, kaza sırasında camın dağılmasını ve araçtan çıkışı önlediği, aynı zamanda kırılan büyük parçaların yaralanmaya neden olduğu bildirildi.


Esnaf Sicil Müdürlüğü hafta sonu açık Ekonomi/Turizm Esnaf Sicil Müdürlüğü hafta sonu açık

Sigortalıların geçmişe dönük prim borçlarının yeniden yapılandıran kanundan yararlanmak için sayılı günler kaldı. Geçmişe dönük prim borcu bulunan sigortalıların 28 Temmuz 17.00’ye kadar Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne müracaat etmesi gerekiyor.


Muratpaşa Belediyesi’nden sağlık için sıkı denetim Siyaset Muratpaşa Belediyesi’nden sağlık için sıkı denetim

Yüksek yaşam kalitesi için sağlıklı ve güvenlikli çevreyi ön koşul olarak gören Muratpaşa Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü Çevre Kontrol Servisi aracılığıyla vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiriyor


ATSO’dan Evcilmen’e Eski Sanayi Sitesi teşekkürü ATSO’dan Evcilmen’e Eski Sanayi Sitesi teşekkürü

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’i ziyaret eden ATSO Başkanı Kemal Özgen ve Sanayi Sitesi esnafı; Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Sanayi Sitesi’nde yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür etti


Karaman “Cadde tramvayı kabul edilemez” Siyaset Karaman “Cadde tramvayı kabul edilemez”

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Şube Başkanı Mustafa Karaman, Makine Mühendisleri Odası’nın raylı sistemlere karşı olmadığını ifade ederken, Antalya’da cadde tramvayı yerine hafif raylı sistem ya da metronun gerekli olduğunu savunduklarını dile getirdi.


Anadolu Lisesi öğrencilerinden Evcilmen’e soru yağmuru Güncel Anadolu Lisesi öğrencilerinden Evcilmen’e soru yağmuru

Avrupa Birliği programları kapsamında Okul Ortakları Projesi’ni yürüten Antalya Anadolu Lisesi öğrencileri Başkan Evcilmen’i makamında ziyaret ettiler


AGC’den kan bağışına destek Güncel AGC’den kan bağışına destek

Türk Kızılay’ı tarafından yürütülmekte olan Güvenli Kan Temini Projesi’ne Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nden (AGC) destek geldi. AGC Başkanı Mevlüt Yeni kan bağışında bulunarak Kampanya’ya destek veren ilk kişi oldu.


Formuna özen gösterenlere yaz menüsü Güncel Formuna özen gösterenlere yaz menüsü

Sbarro Yaz Menüsü’nde Sebzeli İnce Pizza, Salata ve Orta Boy İçecek sadece 6.90 YTL


GATAB ihalesine rekor katılım Kemer GATAB ihalesine rekor katılım

GATAB tarafından Çamyuva beldesi ve Kemer Migros bölgesinin altyapısı için açılan ihaleye katılım yüksek oldu. Yapılan ihale duyurusu ardından şartname dosyası alan 12 firmanın 11 tanesi ihaleye katıldı.


Gün Batımı’nda 80’li yıllar nostaljisi Kültür/Sanat Gün Batımı’nda 80’li yıllar nostaljisi

Antalya Kent Müzesi Projesi’nin Haziran ayının son haftası Antalya’nın en önemli alanlarından biri olan Karaalioğlu Parkı’nda başlattığı Gün Batımı Konserleri Antalyalılar’a açık havada müzik keyfi yaşatmaya devam ediyor.


Yöneticiler telefonla mülakatı tercih ediyor Ekonomi/Turizm Yöneticiler telefonla mülakatı tercih ediyor

Yönetici seçme ve yerleştirme alanında dünya çapında uzmanlık sahibi olan Antal International’ın Türkiye Ofisi tarafından yapılan araştırma, yöneticilerin kendilerine gelen iş teklifleri için telefonda mülakatı yapmayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor.


Seyyar Pazarcılar destek turunda Siyaset Seyyar Pazarcılar destek turunda

Antalya Seyyar ve Sabit Sebze-Meyveciler Odası Yönetim Kurulu, CHP Merkez İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek yapacakları pazar alanının hızlandırılması için destek istedi


Antalya’ya günde ortalama 50 bin turist geliyor Güncel Antalya’ya günde ortalama 50 bin turist geliyor

Antalya'ya, günde ortalama 50 bin turist geliyor. Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminaline, 1-22 Temmuz tarihleri arasında, 1 milyon 88 bin 260 turist geldi.


Aroma Ice Tea Beach Volley Alanya’da başlıyor Spor Aroma Ice Tea Beach Volley Alanya’da başlıyor

Aroma Ice Tea Beach Volley aktivitelerinin ilk ayağı, 25 Temmuz'da Antalya'nın Alanya ilçesinde başlayacak.


Antalya Valiliği’nden sıcaklık önlemleri Güncel Antalya Valiliği’nden sıcaklık önlemleri

Antalya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada aşırı sıcaklar nedeniyle kalp yetmezliği, hipertansiyon, astım, diyabet, damar ve akciğer hastası kamu çalışanlarına sıcaklıklar normale dönünceye kadar mazeret izni verileceği belirtildi.


Çöllü arkeolojik kazılara ayrılan ödeneği sordu Siyaset Çöllü arkeolojik kazılara ayrılan ödeneği sordu

CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Antalya'da sürdürülen arkeolojik kazılara ne kadar ödenek ayrıldığını öğrenmek istedi.


“Lozan tarihimizin dönem noktası olmuştur” Siyaset “Lozan tarihimizin dönem noktası olmuştur”

CHP Antalya İl Başkanı Ömer Melli, ''Lozan Antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran uluslararası belgedir'' dedi.


OKS 1. Yerleştirme Sonuçları yarın açıklanıyor Güncel OKS 1. Yerleştirme Sonuçları yarın açıklanıyor

OKS 1. yerleştirme sonuçları, 25 Temmuz Cuma günü açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerinin sonuçları, Bakanlığın internet sitesinden yayınlanacak.


TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’ne gelen ilginç sorular Güncel TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’ne gelen ilginç sorular

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) görevlileri, bilimsel çalışmaların yanı sıra vatandaşlardan gelen ilginç sorulara da cevap veriyor.


Antalyaspor’da 5 yeni imza Spor Antalyaspor’da 5 yeni imza

Turkcell Süper Lig'in yeni takımlarından Antalyaspor, iki haftalık kamp için Avusturya'ya gitti. Resmi sözleşme imzalanan Mustafa Akçay, Recep Yıldız, Burak Tok ve Serge Pacome Dijehua da takımla birlikte Avusturya'ya giderken, Mustafa Özkan'ın da bu akşam takıma katılacağı bildirildi.


“İngiliz Üniversitesi için en uygun yer Antalya” Güncel “İngiliz Üniversitesi için en uygun yer Antalya”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Kemal Özgen, Türkiye'de İngiliz Üniversitesi kurulma hazırlıkları olduğunu belirterek, bunun için en uygun kentin Antalya olacağını bildirdi.


Ünlüler konforu, öğrenciler gösterişi tercih ediyor Güncel Ünlüler konforu, öğrenciler gösterişi tercih ediyor

Antalya'da lüks iç dizaynı ve konforuyla Tarkan ve İbrahim Tatlıses gibi ünlülerin tercih ettiği VIP aracının, bazı lise öğrencileri tarafından da okul arkadaşlarına ''gösteriş'' yapmak amacıyla kiralandığı belirtildi.


Antalyalı vücutçu Selametoğlu: “Hedefim şampiyonluk” Spor Antalyalı vücutçu Selametoğlu: “Hedefim şampiyonluk”

Antalyalı vücut geliştirme sporcusu Erhan Selametoğlu, ekim ayında gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonası'nda hedefinin birincilik olduğunu söyledi.


Çimi Yaylası’nda su sıkıntısı Akseki Çimi Yaylası’nda su sıkıntısı

Akseki ilçesine bağlı Çimi yaylasında, pınarların kuruması nedeniyle su sıkıntısı olduğu bildirildi.


Kumluca’da yaz basketbol okulu açıldı Kumluca Kumluca’da yaz basketbol okulu açıldı

Kumluca Belediyesi tarafında bu yıl ilk kez açılan yaz basketbol okuluna yoğun ilgi olduğu bildirildi.


Gazipaşa’da kitap okuma kampanyası başladı Gazipaşa Gazipaşa’da kitap okuma kampanyası başladı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, Kaymakamlık öncülüğünde kitap okuma kampanyası başlatıldı.


Muratpaşalı küçük hentbolcular hedef büyüttü Spor Muratpaşalı küçük hentbolcular hedef büyüttü

Küçük bayanlar Türkiye Hentbol Şampiyonasında üçüncü olan Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin küçük sporcuları Türkiye şampiyonu olmak istiyor.


Bina fosseptikleri kanalizasyona bağlanıyor Kumluca Bina fosseptikleri kanalizasyona bağlanıyor

Kumluca ilçesinde belediye tarafından kanalizasyon ve arıtma tesisinin tamamlanmasının ardından bina fosseptikleri kanalizasyona bağlanmaya başlandı.


6 saatlik işkence Güncel 6 saatlik işkence

Antalya Belek'te beş yıldızlı bir otelin servis müdürünün, önceki gece, 6 saat boyunca, daha önce birlikte olduğu öne sürülen kadın ile eşinin işkencesine maruz kaldığı iddia edildi.


Konyaaltı’nda Karnaval zamanı Kültür/Sanat Konyaaltı’nda Karnaval zamanı

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 6. Konyaaltı Karnavalı ve 14. Yaz Şenlikleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi


Antalya’da şenlik var Kültür/Sanat Antalya’da şenlik var

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği 4. Feslikan Yaylası Şenlikleri, Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Sünnet Şöleni ile ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı. Cuma günü Kibariye, Cumartesi ise Latif Doğan ve Ebru Gündeş konser veriyor.


Vatan Bilgisayar’dan müthiş kampanya Güncel Vatan Bilgisayar’dan müthiş kampanya

Vatan Bilgisayar, 31 Temmuz Tarihine kadar Türkiye genelindeki 10 mağazasında, K.D.V dahil 1.000 YTL ve üzeri alışveriş yapan tüm müşterilerine 2.000 YTL değerinde indirim kuponları ve taksit imkanı sunuyor


Medical Park Antalyalılarla buluştu Güncel Medical Park Antalyalılarla buluştu

Türkiye’de uluslararası kalitede sağlık hizmetlerini geniş halk kitlelerine ulaştırmayı hedefleyen Medical Park Sağlık Grubu, 15 yıllık tecrübesini Antalya’ya da taşıdı.


“Kara Şövalye”  Burger King® Restoranları’nda Güncel “Kara Şövalye” Burger King® Restoranları’nda

Burger King® Restoranları’nda Kids Menü siparişi veren herkesi Kara Şövalye oyuncakları bekliyor


Popeyes’ten fırsat kampanyası Güncel Popeyes’ten fırsat kampanyası

Cajun yemek kültürünün başkenti New Orleans’tan tüm dünyaya yayılan Popeyes, lezzetli ürünlerini, müşterilerine muhteşem kampanyası ile inanılmaz bir fiyatla sunuyor.


Ispanak yaşlılıkta körlüğü önlüyor Sağlık/Kadın Ispanak yaşlılıkta körlüğü önlüyor

Bir çok faydası bulunan ıspanağın, yaşlılık nedeniyle oluşan körlüğü önlediği belirtildi.


Kiracılar 1 Kasım'a Dikkat! Ekonomi/Turizm Kiracılar 1 Kasım'a Dikkat!

Konutlarda 500 YTL ve üzerindeki kira gelirleriyle iş yeri kiralarında tahsilat ve ödemeler, 1 Kasım’dan itibaren bankalar ya da posta işletmesi kanalıyla yapılacak.


200 gram esrarla yakalandı Alanya 200 gram esrarla yakalandı

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir kişi 200 gram esrar maddesiyle yakalandı.


OKS’de başarılı öğrencilerden Başkan Çetinkaya’ya ziyaret Kumluca OKS’de başarılı öğrencilerden Başkan Çetinkaya’ya ziyaret

Orta Öğretim Kurumları Sınavında (OKS) başarılı olan öğrenciler Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı ziyaret ettiler.


Vaskozedelere ödeme yapılıyor Güncel Vaskozedelere ödeme yapılıyor

Merkezi Antalya’da bulunan ve Türkiye’ye Rus ağırlıklı turist getiren VASKO Turizm geçtiğimiz ayın 25’inde iflas ettiğini belirterek faaliyetlerini durdurmuştu.


Sunexpress, Bursa’yı İzmir ve Antalya’ya bağlıyor Güncel Sunexpress, Bursa’yı İzmir ve Antalya’ya bağlıyor

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu olan SunExpress, ramazanla başlayıp, kış sezonuna girilen 25 Ekim'e kadar sürecek tarifede, Bursa'dan İzmir'e haftada 4, Antalya'ya ise haftada 2 yeni sefer koydu.


Tatilciler köpük partisiyle coştu Güncel Tatilciler köpük partisiyle coştu

Antalya'da tatil yapan yerli ve yabancı turistler, düzenlenen köpük partileri ile serinliyor.


Irmağa düşen karpuzu yakalamak isterken boğuldu Manavgat Irmağa düşen karpuzu yakalamak isterken boğuldu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, soğuması için ırmağa attığı karpuzu almak için ırmağa giren 20 yaşındaki genç boğularak hayatını kaybetti.


Köpük partisinde facia Güncel Köpük partisinde facia

Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde düzenlenen köpük partisinde elektrik akımına kapılan 3 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.


Başkan Evcilmen “Anket kandırmacadır” Siyaset Başkan Evcilmen “Anket kandırmacadır”

Geçen haftanın en önemli gündem konularından olan Ali Çetinkaya Caddesi’nin son durumu ve taşıt trafiğine kapatılması tartışmalarına bir bakış ta Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’den geldi.Evcilmen anket çalışmasının kandırmaca olduğunu belirtti.


HIV’in ilk belirtileri gözden kaçıyor Sağlık/Kadın HIV’in ilk belirtileri gözden kaçıyor

Doktorlar ilk belirtileri gözden kaçırdıkları için, AIDS’e yol açan virüs olan HIV’in daha çabuk yayıldığı belirtildi.


Zayıflamak isterken sağlığınızı kaybetmeyin Sağlık/Kadın Zayıflamak isterken sağlığınızı kaybetmeyin

Ege Üniversitesi (EÜ) Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüsniye Sağlam, zayıflamaya karar verenlerin hasta-hekim-eczacı zincirini kırmaması gerektiğini söyledi.


Denge problemi “ishoe” ile çözülecek Teknoloji/Bilim/İnternet Denge problemi “ishoe” ile çözülecek

Bilim adamlarının geliştirdiği yeni teknoloji, ayaklarında denge problemi olan hastaların tedavisinde kullanılacak.


KDTP Gençlik Kolları üyeleri Alanya’da Alanya KDTP Gençlik Kolları üyeleri Alanya’da

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Gençlik Kolları üyeleri, incelemelerde bulunmak üzere Alanya'ya geldi.


Gündüz tarlada, gece tiyatro sahnesinde Kaş Gündüz tarlada, gece tiyatro sahnesinde

Antalya'nın Kaş ilçesi Yeşilköy beldesinde, çoğunluğu çiftçilerden oluşan tiyatro grubu kuruldu. Kadınlı erkekli oyuncular, gündüz tarla ve seralarında çalışıyor, akşam ise tiyatro oyunu için ter döküyor.


SGK, iş takip bürosu oluşturdu Ekonomi/Turizm SGK, iş takip bürosu oluşturdu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya Müdürlüğünde, sigortalıların ve işverenlerin sorunlarını çözmek ve işlemleri hızlandırmak amacıyla İş Takip Bürosu kuruldu.


600 yıllık gelenek yaşatılıyor Akseki 600 yıllık gelenek yaşatılıyor

Akseki Çimi Yaylasında, 600 yıldır yapılan tulukta ayran dövme ve yağ çıkartma işlemi sürdürülüyor.


Büyükşehir Belediyesi basketbol takımı antrenmanlara başladı Spor Büyükşehir Belediyesi basketbol takımı antrenmanlara başladı

Beko Basketbol Ligi'ni geçen sezon 6. sırada tamamlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı, dün ilk antrenmanını gerçekleştirdi.


Antalya’da “Müze Kart”a ilgi artıyor Kültür/Sanat Antalya’da “Müze Kart”a ilgi artıyor

Antalya Müzesi Müdürü Selahattin Aksu, bir süre önce uygulamaya konulan Müze Kart'a ilginin her geçen gün arttığını söyledi.


Toskay: “Yargı tarafsız olmalı, net kararlar vermeli” Siyaset Toskay: “Yargı tarafsız olmalı, net kararlar vermeli”

Antalya Genç İşadamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, Ergenekon soruşturmasının yürütülüş şeklini eleştirdi.


Geleceğin şampiyonu’ndan Türel’e ziyaret Spor Geleceğin şampiyonu’ndan Türel’e ziyaret

Bosna Hersek’in Başkenti Saray Bosna’da düzenlenen Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Ebru Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.


Recep Kara: “Güreşi zirvede bırakacağım” Spor Recep Kara: “Güreşi zirvede bırakacağım”

Kırkpınar başpehlivanı Recep Kara, hedefinin üst üste 3. kez Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni kazanarak, altın kemerin sahibi olmak, minderde ise Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları kazanmak olduğunu söyledi.


Bisikletçi gaspçı kuyumcudan dayak yiyince kaçtı Güncel Bisikletçi gaspçı kuyumcudan dayak yiyince kaçtı

Antalya'da yüzünü ayakkabı boyası ile boyayan bisikletli zanlı, gasp amacıyla girdiği kuyumcudan dayak yiyince bisikletiyle kaçtı


Karaciç: Savunmamı kendim yapacağım Karaciç: Savunmamı kendim yapacağım

Bosna Savaşı’nın baş savaş suçlusu Radovan Karaciç, önceki akşam tutuklandıktan sonra bugün yaptığı açıklamada, Lahey’deki Savaş Suçları Mahkemesi’nde savunmasını kendisinin yapacağını söyledi.


Özgen: “Psikolojik bir savaşın içindeyiz” Ekonomi/Turizm Özgen: “Psikolojik bir savaşın içindeyiz”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen, Türkiye'nin ekonomide ve siyasette 2001 yılından bu yana en zayıf, en sıkıntılı dönemi yaşadığını öne sürerek, ''Bir psikolojik savaşın içindeyiz'' dedi.


Antalya Valiliği’nden yangın uyarısı Güncel Antalya Valiliği’nden yangın uyarısı

Antalya Valiliği, meteorolojik şartlardaki hassasiyetin ve yangın riskinin devam etmesi nedeniyle tüm vatandaşların dikkat ve duyarlılığını sürdürmesini, kesinlikle anız yakmamasını istedi.


Manavgat Meslek Yüksek Okulu’da kontenjan artırıldı Manavgat Manavgat Meslek Yüksek Okulu’da kontenjan artırıldı

Akdeniz Üniversitesine bağlı Manavgat Meslek Yüksek Okulunda (MYO) kontenjan artırıldı.


Antalyaspor A.Ş.’ye ATSO’dan destek yok Spor Antalyaspor A.Ş.’ye ATSO’dan destek yok

Türkcell Süper Lig'de mücadele edecek Antalyaspor A.Ş.'nin sermaye artırımına, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) destek vermedi.


Akıllara durgunluk veren sabotaj Alanya Akıllara durgunluk veren sabotaj

Antalya'nın Alanya ilçesi Payallar beldesinin su ihtiyacını karşılayan bir su kuyusuna sabotaj yapıldı. Kuyudan su çeken elektrik kabloları çalındı, kuyuya elektrik getiren 8 direk kesildi.


Kepez’in futbol sahasına tribün Spor Kepez’in futbol sahasına tribün

Akdeniz’in en büyük 3 bin 500 kişilik çift salonlu spor salonunu tamamlayan Kepez Belediyesi, mevcut futbol sahasına da 2 bin kişi kapasiteli tribün yapıyor.


Gülveren Mahallesi güzelleşiyor Güncel Gülveren Mahallesi güzelleşiyor

Kepez Belediyesi, daha önce 5 kilometre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdiği Gülveren Mahallesi’ni, parke kaldırım çalışmasıyla güzelleştiriyor.


Denizli-Antalya Yolu'nda sona gelindi Güncel Denizli-Antalya Yolu'nda sona gelindi

Denizli Belediyesi, Denizli'yi Antalya ve Muğla'ya bağlayan şehirlerarası karayolunda sürdürdüğü 2 gidiş ve 2 geliş olacak şekildeki çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi.


Tarım Platformu toplandı Ekonomi/Turizm Tarım Platformu toplandı

Antalya tarımının sorunları ve çözüm önerilerini tartışmak için yaklaşık üç yıl önce oluşturulan ''Tarım Platformu'' bir araya geldi.


SGK Antalya İl Müdürlüğü’nde öğle mesaisi kalktı Ekonomi/Turizm SGK Antalya İl Müdürlüğü’nde öğle mesaisi kalktı

Yeniden yapılandırılan sigorta prim borçlarının taksitlendirilmesinde başvuru süresinin 28 Temmuzda sona erecek olması nedeniyle yığılmaların önüne geçmek için yarından itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürlüğünde öğle tatilinde de hizmet verilecek.


Talat: Müzakereler Eylülde başlayabilir Talat: Müzakereler Eylülde başlayabilir

KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Rum kesimi lideri Dimitris Hristofyas ile cuma günü yapacağı görüşmede müzakerelerin başlama tarihinin belirleneceğini, bu tarihin de büyük ihtimalle eylül ayı olacağını söyledi.


İnşaat atığı denizi kirletti Güncel İnşaat atığı denizi kirletti

Antalya'da, falezlerden denize akan drenaj kanalından, inşaat atığıyla karışan suyun bırakılması nedeniyle denizde kirlilik meydana geldiği belirlendi.


AVEA, 36 bin kişinin aboneliğini iptal etti Güncel AVEA, 36 bin kişinin aboneliğini iptal etti

Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan, numara taşınabilirliğinin başarısı için abonelerin kimlik bilgilerinin doğru beyanının önemli olduğunu vurgulayarak, kimlik bilgisi doğrulanamayan 36 bin kişinin aboneliğinin iptal edildiğini kaydetti.


Halk Bankası’ndan esnafa emeklilik kredisi Ekonomi/Turizm Halk Bankası’ndan esnafa emeklilik kredisi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Müdürlüğü ile Halk Bankası arasında imzalanan protokolle, emekliliğini hak etmiş, prim borcundan dolayı emekli olamayan Bağ-Kur sigortalılarına Halk Bankası tarafından 15 bin YTL’ye kadar kredi verilecek.


Su depoları şimdi daha çağdaş Kemer Su depoları şimdi daha çağdaş

GATAB’ın Kemer bölgesinde bulunan 4 su deposunda bakım çalışması yapılıyor.


Muratpaşa Belediyesi’nden 22 dönümlük yeşil kuşak Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden 22 dönümlük yeşil kuşak

Muratpaşa Belediyesi; Fener Caddesi’nde 1 kilometre uzunluğunda 22 dönümlük maddi değeri çok yüksek alanda, içerisinde birbirinden bağımsız şelale, havuz, su yolları ve pergoleli oturma gruplarının bulunduğu yeşil kuşak çalışmasını sürdürüyor


Kumda şifa arıyorlar Güncel Kumda şifa arıyorlar

Türkiye'nin birçok yöresinden Antalya Lara plajlarına şifa aramaya gelen vatandaşlar, yaklaşık 40 derece sıcakta kuma giriyorlar.


Yapı Kredi’den Finikeli esnafa kredi desteği Finike Yapı Kredi’den Finikeli esnafa kredi desteği

Yapı Kredi, geçtiğimiz Ocak ayında faaliyete geçen yeni şubesiyle hizmet vermeye başladığı Finike’de, oda üyelerine daha avantajlı kredi fırsatları sunmak üzere Finike Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile bir kredi protokolü imzaladı.


Oman heyeti ATSO’da Ekonomi/Turizm Oman heyeti ATSO’da

Oman (Umman) Sultanlığı Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Dr. Abdullah bin Ali Al-Hinai ve beraberindeki heyet Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özgen’i ziyaret etti.


İlk maç Beşiktaş'la Spor İlk maç Beşiktaş'la

Türkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonu fikstürü İstanbul'da çekildi. Antalyaspor ilk maçını sahasında Beşiktaş ile oynayacak


Masa Tenisciler Süper Lig’e hazırlanıyor Spor Masa Tenisciler Süper Lig’e hazırlanıyor

16 Takımlı Türkiye Masa Tenisi Süper Ligine Çıkan Antalyaspor Erkek Masa Tenisi Takımı, Antrenör Yahya Gürcüm Yönetiminde Haftanın Beş Günü Çift Antrenman Yaparak Ağustos 2008 de Başlayacak olan Liglere Hazırlanıyor.


Geleceğin sporcuları yok oluyor Spor Geleceğin sporcuları yok oluyor

“Spora üç yaşında başladım.Önce güreş ve judo, daha sonra boks sporu ile ilgilendim” diyen 1988 Antalya Serik doğumlu Serhat Aysal; “Antrenör Mustafa Vural hocam ile üç yıl çalıştım. Hem okumak hem de spor yapmak bana ağır geldi....


Gazipaşa yayla yolları 4 gün kapalı olacak Gazipaşa Gazipaşa yayla yolları 4 gün kapalı olacak

Gazipaşa ilçesinde Sugözü yayla grup yolunun asfalt çalışması nedeniyle 4 gün süreyle kapalı olacağı bildirildi.


Gazipaşa’da yayla şenliği yapılacak Gazipaşa Gazipaşa’da yayla şenliği yapılacak

Gazipaşa ilçesinde, 2 Ağustos Cumartesi günü yayla şenliği düzenlenecek.


Korkuteli’de trafik kazası: 3 ölü Korkuteli Korkuteli’de trafik kazası: 3 ölü

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde, şerit ihlali yaparak karşı yöndeki araca çarpan otomobilde bulunan 3 kişi hayatını kaybetti.


Sıcak havada sıvı kaybına dikkat Sağlık/Kadın Sıcak havada sıvı kaybına dikkat

Uzmanlar, yaz sıcaklarının vücutta sebep olduğu su kaybı yüzünden, bayılma, bulantı ve baş dönmesi gibi sağlık problemlerinin oluşabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Uzmanlar, günde 2.5 litre su içilmesi gerektiğini belirtti.


Fosil yakıtlar dünyanın sonunu hazırlıyor Fosil yakıtlar dünyanın sonunu hazırlıyor

Artan enerji ihtiyacının sağlanmasına yönelik fosil yakıtların tüketilmesi, dünyanın sonunu hazırlıyor. Bilim adamları fosil yakıtların tüketimindeki artışın küresel sıcaklığı her geçen gün daha fazla tetiklediği görüşünde.


Muratpaşa’lı Sevinç, Dünya Kupası’nda Spor Muratpaşa’lı Sevinç, Dünya Kupası’nda

Muratpaşa Belediyespor cimnastik takımının Milli sporcusu Nevin Sevinç Deveci,22- 26 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan’ın Varna kentinde yapılacak olan E-ON Cup 2008 Queen Margarita Dünya Kupası Ritmik cimnastik yarışmasında mücadele edecek.


Tatil yapamayanlar için kaçırılmaz fırsat! Sağlık/Kadın Tatil yapamayanlar için kaçırılmaz fırsat!

Yorgun bir beden ve ruha sahip olduğunu düşünenler, Nevşah Fidan yönetiminde Urla’da gerçekleşecek olan 10 günlük “Vipassana Meditasyon Kampı”nda, derin sessizlik ve özel metodlar sayesinde "acıdan sevgiye" geçişi sağlayacak.


Esnaf, Başkan Evcilmen’e konuk oldu Siyaset Esnaf, Başkan Evcilmen’e konuk oldu

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Orhan Tolunay ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni kabul etti.


Özel hastaneler acilden kaçamayacak Özel hastaneler acilden kaçamayacak

Özel hastaneler, acil vakaları hastanın sağlık güvencesi veya ödeme gücü bulunup bulunmadığına bakmaksızın kabul etmek zorunda olacak. Hizmet bedelinin tahsili ile ilgili işlemler, acil müdahale sağlandıktan sonra yapılacak.


Yazın en güzel meteor yağmuru Ağustos’ta Yazın en güzel meteor yağmuru Ağustos’ta

Yazın en güzel meteor yağmuru olarak bilinen Perseid meteor yağmuru Ağustos’un ikinci haftası boyunca görülecek.


Google reklam krallığını sürdürüyor Teknoloji/Bilim/İnternet Google reklam krallığını sürdürüyor

Google internet reklamcılığındaki birinciliğini elinde tutmak için, son olarak Rus “Zao Begun” firmasını satın aldı.


Bilgisayar faresinin günleri sayılı Teknoloji/Bilim/İnternet Bilgisayar faresinin günleri sayılı

İcat edileli yaklaşık 40 yıl olmasına karşın bilgisayar faresinin günleri sayılı görülüyor.


Cebinizin ömrünü uzatın Teknoloji/Bilim/İnternet Cebinizin ömrünü uzatın

Ekonomide yaşanan durgunluk nedeniyle cep telefonları satışlarında düşüş yaşanıyor. İnsanlar yeni cep telefonu almak yerine ikinci el ya da tamire yöneldi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 - 686 - 687 - 688 - 689 - 690 - 691 - 692 - 693 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 69271 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...