Perşembe, 21 Mart 2019
Alkollü içeceklerde kaçak üretim ve kayıt dışılık... Güncel Alkollü içeceklerde kaçak üretim ve kayıt dışılık...

Alkollü İçecekler İthalatçılar ve Dağıtıcılar Derneği Başkanı Osman Ünlü, alkollü içeceklerde Özel Tüketim Vergisinin (ÖTV) AB ülkeleri düzeyine çekilmesi halinde, 3-4 kat daha fazla ÖTV toplanacağını savundu.


Judocular Adana´dan şampiyonlukla döndüler Güncel Judocular Adana´dan şampiyonlukla döndüler

Adana´da 27-28 Ocak tarihlerinde yapılan Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası´na katılan Antalyalı judocular iki Türkiye şampiyonluğu ile üç Türkiye üçüncülüğü elde ettiler.


´Ocak´ emniyet mensupları için oynadı Güncel ´Ocak´ emniyet mensupları için oynadı

Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Kulübü OCAK adlı oyununu Emniyet Mensuplarına oynadı.


İbradı´da kuaförlük kursu açıldı Güncel İbradı´da kuaförlük kursu açıldı

İbradı ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından kuaförlük kursu açıldı.


AB, yerel yöneticilere anlatıldı Güncel AB, yerel yöneticilere anlatıldı

Akdeniz Belediyeler Birliği ve Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi´nin organize ettiği seminerde yerel yöneticilere ´AB Bütünleşmesi ve Yerel Yönetimler´ konusunda bilgi verildi.


Antalya Gıda Eylem Kurulu toplandı Güncel Antalya Gıda Eylem Kurulu toplandı

Antalya Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, geçen Antalya´da 401 otelin gıda güvenliği bakımından denetimden geçtiğini bildirdi.


Citibank 54. şubesini Antalya´da açtı Güncel Citibank 54. şubesini Antalya´da açtı

Citibank Türkiye Büyümeden Sorumlu Direktörü İmre Tüylü, 2006 yılının Citibank için çok özel bir yıl olduğunu bildirdi.


Bakanlık ve bürokratlara çiçek... Güncel Bakanlık ve bürokratlara çiçek...

Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği (AKÇİB) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, kendilerine destek veren bakanlıklar ve bürokratlara belirli dönemlerde çiçek gönderileceğini bildirdi.


Korkuteli´de elma altın yılını yaşıyor Güncel Korkuteli´de elma altın yılını yaşıyor

Korkuteli ilçesinde, elma fiyatlarının geçen yıla göre 2-3 kat artması üretici ve tüccarın yüzünü güldürdü.


Akseki´de kaçak avlanma... Güncel Akseki´de kaçak avlanma...

Akseki ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerini gören avcı, kaçak yollardan avladığı iki yaban keçisi ile tüfeğini bırakıp kaçtı.


Çin´de tedavi için uyarı... Güncel Çin´de tedavi için uyarı...

İsveç Karolinska Enstitüsü Hücre ve Gen Tedavileri Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Sirac Dilber, ´´Kanserde Çin Mucizesi´´ olarak tanıtılan ilaçla tedavi için Türkiye ve Avrupa´dan çok sayıda hastanın Çin´e gittiğini belirterek, hastaları uyardı.


Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü 2. Lig´de... Güncel Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü 2. Lig´de...

Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü, Ereğli İşitme Engelliler Spor Kulübünü 5-1 yenerek 2. Lige yükseldi.


DSP Hasyurt haline ziyarette bulundu Güncel DSP Hasyurt haline ziyarette bulundu

DSP İl Başkanı Baştuğ Çalışır ve partililer Hasyurt sebze ve meyve hali ziyaretinde yaşanan sorunlar ve üreticilerin isyanları ile karşılaştılar.


ÇGD hak arıyor Güncel ÇGD hak arıyor

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Antalya Şubesi, kentte bulunan üç basın kuruluşunda, gazetecilerin 5953 sayılı yasaya aykırı biçimde çalıştırıldığını ihbar etti


Gazipaşa Halk Eğitim´den ikinci kademe kursu... Güncel Gazipaşa Halk Eğitim´den ikinci kademe kursu...

Ulusal eğitime destek kampanyası çerçevesinde yürütülen çalışmalar sonucu okuma yazma bilmeyenin kalmadığı Gazipaşa´da ikinci kademe eğitim kursu açıldı.


Antalya Turizm ve Tanıtma Konseyi toplandı Güncel Antalya Turizm ve Tanıtma Konseyi toplandı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ´´Antalya 2007´de de Türk turizmini taşımaya ve Avrupa ile rekabet etmeye devam edecek´´ dedi.


Mahmutlar´a uluslararası standartlarda futbol tesisi yapılıyor Güncel Mahmutlar´a uluslararası standartlarda futbol tesisi yapılıyor

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde ´futbol turizmi´ni hayata geçirmek için çalışmalar başlatıldı. Büyük bir futbol tesisi inşaatı için düğmeye basan Mahmutlar Belediyesi, uluslararası standartlarda hazırladığı projeyi Şubat´ta ihale edecek.


ASFOD tiyatro grubu Alanya´da 2 yeni oyunla perdelerini aralayacak Güncel ASFOD tiyatro grubu Alanya´da 2 yeni oyunla perdelerini aralayacak

Alanya Sinema, Fotoğraf ve Oyuncular Derneği (ASFOD) tiyatro grubu, ´Töre´ ve ´Keloğlan´ isimli iki oyunla perdelerini aralayacak. ASFOD´un hazırladığı oyunu başarılı oyuncu Zeki Demir yönetiyor. Oyunlar Alanya´da gösterime girdikten sonra çevre il ve ilçelerde turnelere çıkılacak.


Alanya Adliyesi, geçen yıl bin 786 hırsızlık vakasına evrak hazırladı Güncel Alanya Adliyesi, geçen yıl bin 786 hırsızlık vakasına evrak hazırladı

Alanya ilçesinde, geçen yıl bin 786 hırsızlık olayı için evrak hazırlandığı bildirildi.


Antalya Hali´nde sebze meyve fiyatları Güncel Antalya Hali´nde sebze meyve fiyatları

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle sebzede fiyatlarda artış beklentisi yanılttı. Antalya Toptancı Halinde domatesin fiyatı geçen haftaya göre 50 YKr düştü, ıspanak, kabak, karnabahar ve pırasa fiyatları da geriledi.


Antalya´daki oteller, karne tatilinden yararlanamadı Güncel Antalya´daki oteller, karne tatilinden yararlanamadı

Antalya´daki otellerin karne tatilinden yararlanamadığı bildirildi. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık yaptığı açıklamada, sömestir tatiline girilmesinin ardından ailelerin bir bölümünün tatile çıktığını hatırlattı.


Kumluca´da araçlarda reflektör uyarısı... Güncel Kumluca´da araçlarda reflektör uyarısı...

Kumluca Emniyet Müdürlüğü ve Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (KUMSEKDER), sürücüleri, araçlarına reflektör takmaları konusunda uyardı.


Akseki ekmek fabrikası modernleşti Güncel Akseki ekmek fabrikası modernleşti

Akseki ilçesinde 14 yıldır hizmet veren Akseki Ekmek Fabrikası, yaptığı yeni düzenlemeyle daha modern ve hijyenik hizmet vermeye başladı.


105 kilogram kaçak et ele geçirildi Güncel 105 kilogram kaçak et ele geçirildi

Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı Zabıta ve Veteriner Müdürlüğü ekiplerinin hafta sonu yaptığı operasyonlarda 105 kilogram kaçak et ele geçirildi.


Sunexpress, Antalya´dan Londra´ya uçmaya başlıyor Güncel Sunexpress, Antalya´dan Londra´ya uçmaya başlıyor

Türk Hava Yolları ve Lufthansa´nın ortaklığında kurulan SunExpress, Antalya´dan Londra´ya uçmaya başlıyor.


Demirci Süleyman Camii restorasyon çalışması tamamlandı Güncel Demirci Süleyman Camii restorasyon çalışması tamamlandı

Korkuteli ilçesinde bulunan tarihi Demirci Süleyman Camii ve külliyesinde başlatılan restorasyon çalışması sona erdi. Camiinin restore çalışmasına katkıda bulunan hayırseverler adına yemek verildi.


Mahmutlar´a liman projesi Güncel Mahmutlar´a liman projesi

Alanya´nın Mahmutlar Beldesi Belediye Başkanı Aladdin Çakır, beldeye liman yapılması için çalışma başlattı. Ulaştırma Bölge Müdürü ve teknik heyet beldede inceleme yaptı.


Aspendos, Türk turizminin yeni imajı oluyor Güncel Aspendos, Türk turizminin yeni imajı oluyor

Geçtiğimiz yıl turizmden beklediği verimi alamayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni sezona yeni imajla giriyor. Türkiye, tanıtımda deniz-kum-güneş üçlüsünden sıyrılarak kültürel değerleri kullanmaya başlıyor.


İsa Yıldırım CHP’de Güncel İsa Yıldırım CHP’de

Pınarlı Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı İsa Yıldırım, AKP’li 2 meclis üyesi ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçti.


´Nükleer santral inadından vazgeçin´ Güncel ´Nükleer santral inadından vazgeçin´

Nükleer Santral Karşıtları Platformu (NKP) sekreter yası adına EMO Başkanı Ayhan Dolanay, doğal gaz alımı nedeniyle İran’la yaşanan sıkıntı nedeniyle Nükleer Santrallerinin kurulmasının tekrar TBMM’de gündeme geldiğini ve iktidarın bu sevdadan hızla vazgeçmesini istedi.


Muratpaşalı atletler kampta Güncel Muratpaşalı atletler kampta

Gazipaşa Belediyesi’nin misafiri olacaklar ve kamp 8 Şubat’a kadar devam edecek


Bu belediye araç parkı zengini Güncel Bu belediye araç parkı zengini

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen araç parkına yeni kazandırdığı makinaları tanıtımını yaparken, iki yılda 5.5 trilyonluk yatırım yaptığını ve Türkiye’deki belediyeler arasında, araç parkı zenginliğinde ilk sıralarda olduğunu söyledi.


Kemer Belediyesi ceplere 888 yüklemesi yapıyor Güncel Kemer Belediyesi ceplere 888 yüklemesi yapıyor

Kemer Belediyesi, kendi bölgesindeki çalışmaları ve faaliyetleri duyurmak amacıyla kurduğu 888 YayınCell belediye bilgi kanalını Kemer’deki telefonlara kurmak için çalışmalarını hızlandırdı.


Kask kullanmak hayat kurtarıyor Güncel Kask kullanmak hayat kurtarıyor

Antalya Motorsiklet Bisiklet, Lastik Tamircileri ve Oto Yıkamacılar Odası’na üye motosiklet, bisiklet tamircileri, oto yıkamacılar ve otoparkçılar düzenlenen yemekte bir araya geldi.


ALTSO Başkanı Taç: Ayakta kalabilmek için eğitim şart Güncel ALTSO Başkanı Taç: Ayakta kalabilmek için eğitim şart

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Taç, turizm başta olmak üzere diğer sektörlerin de ayakta kalması için eğitimin şart olduğunu söyledi.


TEMA´ya göre, deniz kirliliği balık türlerini bitiriyor Güncel TEMA´ya göre, deniz kirliliği balık türlerini bitiriyor

TEMA Alanya Sorumlusu Engin Özdemir, Alanya denizindeki kirliliğin balık türlerini tehlikeye soktuğunu söyledi. Özdemir´in açıklamasına tepki gösteren Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve turizmciler ise, ´Denizimiz gayet temiz. Denizdeki canlıların yok olmasının sebebi bilinçsiz avlanmadır.´ diye açıklama yaptı.


DSP Gazipaşa İlçe Kongresi yapıldı Güncel DSP Gazipaşa İlçe Kongresi yapıldı

Demokratik Sol Parti (DSP) Gazipaşa İlçe Başkanlığı Genel Kurul toplantısı yapıldı. DSP İlçe Başkanlığı binasında yapılan genel kurulda mevcut başkan Murat Altay, tek listeyle girdiği seçimde yeniden başkanlığa getirildi.


´Herşey dahil sistemine standart getirilmeli´ Güncel ´Herşey dahil sistemine standart getirilmeli´

Alanya TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Remzi Avcı, çoğu zaman eleştirilen ´Herşey Dahil´ (HD) uygulaması ile ilgili olarak, ´HD uygulamak isteyen oteller altyapısını hazırlamalı ve bu sistemin şartları belirlenmeli. Yapılacak yeni düzenlemelerle HD´nin turizme katkısı arttırılabilir´ dedi.


Alanya´da stres seminerine yoğun ilgi Güncel Alanya´da stres seminerine yoğun ilgi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası´nda düzenlenen ve ana temasını ´stresin´ oluşturduğu seminere katılım oldukça yüksek oldu.


Alanya Cezaevi´nde göz retinası, parmak izi kontrolü yapılabilecek Güncel Alanya Cezaevi´nde göz retinası, parmak izi kontrolü yapılabilecek

Alanya´nın Mahmutlar Beldesi´nde yapımına 2003 yılında başlanan Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi´ndeki çalışmalarda sona gelindi. Cezaevinde göz retinası, parmak izi kontrolü yapılabileceği, cezaevinde 170 kameranın bulunacağı bildirildi.


AKTOB Başkanı Ayık: ´2007 turizm sezonundan umutluyuz´ Güncel AKTOB Başkanı Ayık: ´2007 turizm sezonundan umutluyuz´

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, 2007 turizm sezonundan umutlu olduklarını söyledi.


Batı Akdeniz´in sorunları, Başbakan´a iletilecek Güncel Batı Akdeniz´in sorunları, Başbakan´a iletilecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurul Başkanı Kemal Özgen, Antalya başta olmak üzere Batı Akdeniz bölgesinin sorunlarını, Başbakan Erdoğan´a ileteceklerini bildirdi.


PTT Manavgat Şubesi tadilata alındı Güncel PTT Manavgat Şubesi tadilata alındı

PTT´nin Manavgat şubesi tadilata alındı. PTT Manavgat Şube Müdürü Osman Tabur, yaptığı açıklamada, daha iyi hizmet verebilmek ve teknolojiden yararlanmak için PTT´nin yeniden yapılandığını bildirdi.


Elmalı´da yol çalışmaları Güncel Elmalı´da yol çalışmaları

Elmalı ilçesinde Ayvasıl köyü kavşağı ile Sanayi yolu arasındaki 3 kilometrelik mesafede yürütülen yol genişletme çalışmaları tamamlandı.


Minibüsçülerden ziyaret Güncel Minibüsçülerden ziyaret

Antalya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni’yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi


MHP´nin Manavgat çıkartması Güncel MHP´nin Manavgat çıkartması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Teşkilatı, İlçe İstişare toplantısına devam ediyor. Manavgat Boğaz Oteli’nde yapılan toplantıda Manavgat İlçe Teşkilatı’nın seçimlere yönelik yapmış olduğu çalışmalar anlatıldı.


Melli’den Taş’a : Bir “Teşekkür”, bir “Teessüf” Güncel Melli’den Taş’a : Bir “Teşekkür”, bir “Teessüf”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ömer Melli, “Dokuma’da ticari alana ben de karşıyım” diyen AKP İl Başkanı Hamza Taş’a; “Aklın yolu bir. Geç de olsa doğruyu kavramış olmasından dolayı ve Dokuma’ya ile ilgili yaptığı son açıklamadan ötürü kendisini tebrik ediyorum” dedi.


Kepez’in iş garantili kursu başladı Güncel Kepez’in iş garantili kursu başladı

Kepez Belediyesi’nin, ALTİNSİAD’ın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışması olan ve otomotiv sektörünün ara elaman ihtiyacını karşılamayı amaçlayan iş garantili mesleki eğitim kursu, 21 öğrencinin katılımıyla başladı.


Pazarda kan bağışı Güncel Pazarda kan bağışı

Kemer’de Kemer Belediyesi ve Antalya Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile Kemer sebze pazarında kurulan çadırda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker de kampanyaya destek olmak amacıyla kan veren vatandaşların yanında yer aldı.


DSP’nin kongreleri Gazipaşa ve Alanya da yapıldı Güncel DSP’nin kongreleri Gazipaşa ve Alanya da yapıldı

Tek listeyle girilen başkanlık seçimlerine Gazipaşa de Murat Altay ve Alanya da Cumali Şentekin tekrar başkanlığı seçildi.


Doyranlılar mücadeleyi sürdürüyor Güncel Doyranlılar mücadeleyi sürdürüyor

ANTDOYDER başta olmak üzere, bazı çevreci örgütlerle birlikte Valilik makamına çıkan Doyranlılar, orman katliamının durdurulmasını istediler. Orman katliamını durdurabilmek için her yere müracaat eden Doyranlılar, yakında mahkemeye başvurmaya hazırlık yapıyor.


Kemer Belediyesi sebze pazarında aşure dağıtımı Güncel Kemer Belediyesi sebze pazarında aşure dağıtımı

Kemer Belediyesi tarafından her hafta pazartesi günleri kurulan Sebze Pazarında Gökkuşağı Eğitim Vakfı tarafından hazırlatılan aşure dağıtıldı.


Kumluca´da kaza... Güncel Kumluca´da kaza...

Kumluca’nın Sarıcasu Köyü’nde, tarlada traktörle teraslama çalışması yaparken, traktörün devrilmesi sonucu altında kalan Ali Zahmakıran (43) hayatını kaybetti. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Side Belediye Başkanı Osman Delikkulak, 3 yılını değerlendirdi Güncel Side Belediye Başkanı Osman Delikkulak, 3 yılını değerlendirdi

Manavgat´ın Side Beldesi Belediye Başkanı Osman Delikkulak, 3 yıllık çalışmalarını değerlendirdi.


Çaykur Rizespor: 1 - Antalyaspor:0 Güncel Çaykur Rizespor: 1 - Antalyaspor:0

Turkcell Süper Lig´de Çaykur Rizespor sahasında, Antalyaspor´u 1-0 yendi.


Adana Demirspor:1 Alanyaspor:1 Güncel Adana Demirspor:1 Alanyaspor:1

Lig B Yükselme Grubu´nda Adana Demirspor ile Alanyaspor 1-1 berabere kaldı.


Gazipaşa´da bahar erken geldi Güncel Gazipaşa´da bahar erken geldi

Gazipaşa ilçesinde badem ve elma ağaçları meyve verdi, ekinler başağa dönüştü.


Aile Hekimliği masaya yatırıldı Güncel Aile Hekimliği masaya yatırıldı

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar, küreselleşmeden en çok sağlık sektörünün etkilendiğini söyledi.


Dünya Satranç Birliği Başkanlığı toplantısı Antalya´da yapıldı Güncel Dünya Satranç Birliği Başkanlığı toplantısı Antalya´da yapıldı

Dünya Satranç Birliği (FIDE) Başkanlığı Toplantısı, Antalya´da yapıldı. Kemer´e bağlı Kiriş beldesindeki Limra Otel´de gerçekleştirilen toplantıya, Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) Başkanı Kirsan Nikolayevich Ilyumzhinov başkanlığında, Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika´daki federasyonlara bağlı başkanlar ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.


´Kadın Bakış Açısıyla Turizm Forumu´ Güncel ´Kadın Bakış Açısıyla Turizm Forumu´

Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) ile Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi´nce düzenlenen, 1. Uluslararası Platformda Kadın Bakış Açısıyla Turizm Forumu, Antalya Kundu´da yapıldı.


Tarihi Kentler Birliği Semineri Kaş´ta yapıldı Güncel Tarihi Kentler Birliği Semineri Kaş´ta yapıldı

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, kent kültüründe, halka kentini fark ettirmek gerektiğini belirterek, ´´Herkes kentini yüreğinde hissetmeli, kentinin değişim ve dönüşümüne katkı yapmalıdır´´ dedi.


Obezite halk sağlığı sorunu... Güncel Obezite halk sağlığı sorunu...

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Hakan Erengin, çağın hastalığı olarak nitelendirilen obozitenin hem dünyada hem de ülkemizde bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirtti.


Antalya´da Milli Marş coşkusu... Güncel Antalya´da Milli Marş coşkusu...

Antalya il merkezindeki okullarda görevli müzik öğretmenleri ile öğrenciler, İstiklal Marşı´nın daha doğru ve coşkulu söylenmesi için eğitimden geçirildi. Eğitim yılının ikinci yarısı kentteki tüm okullarda, İstiklal Marşı vurmalı çalgılar eşliğinde söylenecek.


AK Parti´den Ahatlı ziyareti... Güncel AK Parti´den Ahatlı ziyareti...

AK Parti Kepez Belde Teşkilatı tarafından düzenlenen mahalle toplantısı, Ahatlı´da yapıldı.


Minikler Futbol Ligi başladı Güncel Minikler Futbol Ligi başladı

Antalya Minikler Futbol Ligi, 84 takımın katılımıyla başladı. Minikler Futbol Ligi´nin açılışı dolayısıyla Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi´nde tören düzenlendi. Törene katılan Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, sportif karşılaşmalarda Antalya´nın tesis konusunda üstün bir seviyede olmadığını, ancak ilerleyen zamanda bu sorunun çözüleceğini söyledi.


Kepez´den gıda denetimi Güncel Kepez´den gıda denetimi

Kepez Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, gıda üretilen ve satılan yerleri denetleyerek, son kullanma tarihi geçmiş gıda maddelerine el koydu.


Antalya´da Senfonik Sema Gösterisi Güncel Antalya´da Senfonik Sema Gösterisi

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Konya Tasavvuf Müziği Semazen Topluluğu tarafından gerçekleştirilen ´´Senfonik Sema Gösterisi´´ büyük ilgi gördü.


Antik Side dünya vitrininde... Güncel Antik Side dünya vitrininde...

Anadolu´nun en eski yerleşim birimlerinden biri olan Side, plajları, tapınakları, antik tiyatrosu ve çarşısına yerleştirilecek kameralarla dünyanın her yerinden internet kanalıyla 24 saat izlenebilecek.


Çiftçilere kaliteli üretim ve ambalajlama semineri... Güncel Çiftçilere kaliteli üretim ve ambalajlama semineri...

Batı Akdeniz Tarımsal Kalkınma Enstitüsü Müdürlüğü ve Demre Tarım İlçe Müdürlüğü’nce kaliteli üretim ve ambalajlama tekniği konulu seminer düzenlendi


Türk Telekom ´Geleceği´ iş ortaklarıyla paylaştı Güncel Türk Telekom ´Geleceği´ iş ortaklarıyla paylaştı

Türk Telekom yöneticileri; 81 ilden 2.500 bayi, 900 çözüm ortağı ve 500´ün üstünde Türk Telekom çalışanıyla Antalya´da bir araya geldi. Toplantılarda telekomünikasyon dünyasında yaşanan güncel gelişmeler değerlendirilirken Türk Telekom´un gelecekteki planlarıyla vizyon ve misyonu paylaşıldı.


Antalya´da aşure keyfi... Güncel Antalya´da aşure keyfi...

Akdeniz Kültür ve İletişim Kulübü (AKİK) tarafından organize edilen programla Antalya merkezde dört ayrı noktada vatandaşlara aşure dağıtıldı.


Turizmcilerden ´Sevgililer Günü´ne özel tur programları... Güncel Turizmcilerden ´Sevgililer Günü´ne özel tur programları...

Antalya´da turizmciler, yaklaşan Sevgililer Günü nedeniyle özel tur programları hazırladı.


Mantar Tanıtım Grubu ilk toplantısını yaptı Güncel Mantar Tanıtım Grubu ilk toplantısını yaptı

Korkuteli İlçesi´nde, kültür mantarının tanıtılması ve tüketiminin arttırılması amacıyla kurulan Mantar Tanıtım Grubu ilk toplantısını yaptı.


Antalya´da sokak sütü satışı yasaklandı Güncel Antalya´da sokak sütü satışı yasaklandı

Antalya´da kayıt dışı, denetimsiz ve hijyenik olmayan süt satışları yasaklandı.


KÖYDES kapsamında Ballık-Naldöken yolu birleşiyor Güncel KÖYDES kapsamında Ballık-Naldöken yolu birleşiyor

Hükümet tarafından başlatılan Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES), meyvelerini vermeye devam ediyor. Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılıyla yürütülen KÖYDES projesi kapsamında Korkuteli ilçesinde Naldöken yolu-Ballık yolu arasındaki 11 kilometrelik yolun yapımına başlandı.


Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü´nde hedef 2. lig... Güncel Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü´nde hedef 2. lig...

Geçtiğimiz yıl kurulan ve Manavgat´ta faaliyetlerini amatör olarak sürdüren Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü, Konya´da yapılacak terfi maçlarından sonra 2. lige yükselebilmenin planlarını yapıyor.


Türpex’ ten çiftçiye tanıtım toplantısı Güncel Türpex’ ten çiftçiye tanıtım toplantısı

Kumluca Meslek Yüksek Okulu Toplantı Salonunda yaklaşık 50 çiftçinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya, konuşmacı olarak Kumluca Meslek Yüksek Okulu Seracılık Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Şule Orman katıldı. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Yön levhaları tek çatı altında toplanıyor Güncel Yön levhaları tek çatı altında toplanıyor

Kumluca Belediyesi, görüntü kirliliğini önlemek amacıyla yön levhalarını, tek çatı altında toplamaya karar verdi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Sorunu Kaş hattı çözecek Güncel Sorunu Kaş hattı çözecek

Finike Antalya Hattında yolcu taşıyan Çiçek Tur ve Kaş Antalya Hattında yolcu taşıyan Batı Antalya Otobüscüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi arasında yaşanan rekabete son noktayı, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya koydu. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


Jandarmadan hırsızlığa darbe... Güncel Jandarmadan hırsızlığa darbe...

Finike İlçesi’nde hırsızlık yaptıkları tespit edilen 2 kişi, Jandarma ekipleri tarafından yapılan suçüstü operasyonla ele geçirildi. Son bir ayda hırsızlık yaptıkları tespit edilen toplam 9 kişi yakalanarak adalete teslim edildi. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


CHP Merkez İlçe Başkanı Sapan; “Önce seçmen olun” Güncel CHP Merkez İlçe Başkanı Sapan; “Önce seçmen olun”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Merkez İlçe Yönetimi, Kepez Belde Örgüt yöneticileriyle birlikte Kepez’de bildiri dağıttı.


Finike Devlet Hastanesi´ne güvenlik görevlisi Güncel Finike Devlet Hastanesi´ne güvenlik görevlisi

Finike Devlet Hastanesi’ne güvenlik görevlisi olarak 7 kişi alındığı kaydedildi. Giriş ve çıkışlarda duracak güvenlik görevlileri, 3 vardiya halinde çalışacak. Mehmet ALPTEKİN´in haberi


DSP ilçe kongrelerine başladı Güncel DSP ilçe kongrelerine başladı

Demokratik Sol Parti, hafta sonu Finike ve kemer liçe kongrelerini yaptı. Finike de Ümit Vatansever ile Kemer de Ferhan Fidanla devam dedi. DSP Antalya İl Başkanı Baştuğ Çalışır ve parti yöneticilerinin ve parti üyelerinin katıldığı kongreler bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.


Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu yeni oyuncu yetiştiriyor Güncel Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu yeni oyuncu yetiştiriyor

Kepez Belediyesi Tiyatro Topluluğu, 30 oyuncu adayına eğitim veriyor.


DTO Antalya Şubesi meclis toplantısı... Güncel DTO Antalya Şubesi meclis toplantısı...

Antalya Limanı´nda Türk bayraklı gemilere verilen römorkör, pilotaj ve kılavuzluk hizmetleri fiyatlarına, yüzde 300-600 oranında zam yapılması, denizcilik sektörünün tepkisine neden oldu.


TÜRSAB Alanya BYK Başkanlığı´na Remzi Avcı getirildi Güncel TÜRSAB Alanya BYK Başkanlığı´na Remzi Avcı getirildi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği´ne (TÜRSAB) bağlı Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu´nun (BYK) başkanlığına Remzi Avcı getirildi.


Manavgatspor, Brezilyalı voleybolcu Gabriel´i transfer etti Güncel Manavgatspor, Brezilyalı voleybolcu Gabriel´i transfer etti

Erkekler Voleybol Birinci Ligi takımlarından Manavgatspor, Brezilyalı Victor Gabriel ile sözleşme imzaladı.


´Altın Çocuklar´ ödüllendirildi Güncel ´Altın Çocuklar´ ödüllendirildi

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, 2006-2007 eğitim-öğretim yılının birinci döneminde, yurt içi ve yurt dışındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.


THK Alanya Şubesi, kurban derilerinin vakıf payını teslim etti Güncel THK Alanya Şubesi, kurban derilerinin vakıf payını teslim etti

Türk Hava Kurumu (THK) Alanya Şubesi, Kurban Bayramı´nda toplanan kurban derilerinden elde edilen gelirin 22 bin YTL´sini Alanya Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´na (SYDV) teslim etti.


Tosmur Belediye Tiyatrosu kuruluyor Güncel Tosmur Belediye Tiyatrosu kuruluyor

Alanya´nın Tosmur beldesinde, belediye tiyatrosu kurulacağı bildirildi. Tosmur Belediye Başkanı Musa Özdemir, yaptığı açıklamada, oluşturacakları belediye tiyatrosu için başvuran kişilere eğitim vereceklerini, eğitimin ardından topluluğun Alanya ve beldelerinde oyunlar sahneleyeceğini ifade etti.


Demre Stadı´ndaki onarım çalışması tamamlandı Güncel Demre Stadı´ndaki onarım çalışması tamamlandı

İl Özel İdaresi, Demre Belediyesi ve ilçedeki inşaat firmalarının desteğiyle onarılan stat, 27 Ocakta oynanacak Demre Belediyespor-Tekirova Belediyespor maçıyla yeniden hizmete girecek.


Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural: ´Ben teknik direktörüm, şovmen değilim´ Güncel Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural: ´Ben teknik direktörüm, şovmen değilim´

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, ´´Ben teknik direktörüm, şovmen değilim´´ dedi.


Antalya´nın su kaynakları azalıyor Güncel Antalya´nın su kaynakları azalıyor

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz, küresel ısınma nedeniyle kurak geçen kış mevsiminde, Antalya´nın ihtiyacını karşılayan Kırkgöz su kaynaklarında su seviyesinin önemli ölçüde düştüğünü bildirdi.


Lisede kameralı güvenlik Güncel Lisede kameralı güvenlik

Manavgat´ın Side beldesindeki Kemer Fatma Turgut Şen Anadolu Lisesi´ne, kameralı güvenlik sistemi kuruldu.


Akseki´nin ´Düğmeli Evleri´ koruma altında... Güncel Akseki´nin ´Düğmeli Evleri´ koruma altında...

Akseki ilçesinde, duvarın dışında çıkıntı olarak görünen hatılları nedeniyle halk arasında ´´Düğmeli evler´´ olarak bilinen asırlık yapıların korunması için ´´koruma amaçlı imar planı´´ yapılacak.


Vatandaşa önleyici hizmetler anlatıldı Güncel Vatandaşa önleyici hizmetler anlatıldı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Önleyicici Hizmetler Müdürü Akif Aktuğ, Finike´de toplum destekli polis konulu konferans verdi.


Serada esrar ve hint keneviri operasyonu.. Güncel Serada esrar ve hint keneviri operasyonu..

Serik ilçesinde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, bir sebze serasında yetiştirilmiş 2 bin 600 kök Hint keneviri ile yanındaki evde 75 kilogram kubar esrar ele geçirildi.


Sokak sütçülerine pastorize süt desteği Güncel Sokak sütçülerine pastorize süt desteği

Açıktan süt satıcılarına pastörize ve paketli süt dağıtımı yapabilmeleri için destek olunacağı bildirildi.


Zabıtadan poşet uyarısı Güncel Zabıtadan poşet uyarısı

Kumluca´da pazar yerinde denetim yapan zabıta ekipleri, esnafı renkli poşet kullanmamaları konusunda uyardı.


Park Marina Kemer, Ahsel grubuna devredildi Güncel Park Marina Kemer, Ahsel grubuna devredildi

Kemer ilçesinde Ciner grubu tarafından işletilen Park Marina Kemer´in işletme hakkının, Ahsel Grubu´na devredildiği bildirildi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 67052 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...