Perşembe, 20 Haziran 2019
Aşırı sıcaklar ve beslenme Sağlık/Kadın Aşırı sıcaklar ve beslenme

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Beslenme Uzmanı Doç. Dr. Funda Elmacıoğlu, ''Aşırı sıcaklarda kızartma ve yağlı besinler yerine taze sebze ve meyvelere ağırlık verilmedir'' dedi.


Kalp hastalarının yüzde 60'ı hasta olduğunu bilmiyor Sağlık/Kadın Kalp hastalarının yüzde 60'ı hasta olduğunu bilmiyor

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Kalp ve Damar Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Şah Topçuoğlu, Türkiye'de ve tüm dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sırayı almasına rağmen kalp hastalarının yüzde 60'ının ''hasta olduğunu bilmediği''ni kaydetti.


İnternet suçları kapsamına 2 yeni suç ekleniyor Teknoloji/Bilim/İnternet İnternet suçları kapsamına 2 yeni suç ekleniyor

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'da belirtilen katalog suçlara ''kişisel hakaret'' ve ''zombi'' olmak üzere 2 yeni suç eklenmesi üzerinde çalışmaların devam ettiğini bildirdi.


Türkiye'de obezite görülme sıklığı yüzde 15-16'lara çıktı Sağlık/Kadın Türkiye'de obezite görülme sıklığı yüzde 15-16'lara çıktı

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan, ''Türkiye'de obezite görülme sıklığının yüzde 15-16'lara çıktığını'' belirterek, bu oranın kadınlarda yüzde 40, erkeklerde ise yüzde 20 olduğunu söyledi.


Havuza girerken dikkat! Sağlık/Kadın Havuza girerken dikkat!

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Meral Sönmezoğlu, havuzların hastalıkların yayıldığı önemli alanlardan biri olduğunu belirterek, mantar, ishal, idrar yolu enfeksiyonu, yara ve genital akıntısı olanları havuza girmemeleri konusunda uyardı.


Turizm bölgelerinde vergi denetimleri başladı Ekonomi/Turizm Turizm bölgelerinde vergi denetimleri başladı

Maliye Bakanlığı Antalya, Aydın, Muğla ve İzmir gibi turizm bölgelerinde turistler gibi giyinen vergi denetim uzmanları ile yaygın yoğun vergi denetimleri başlattı.


Antalya'yı ençok Almanlar ve Ruslar tercih ediyor Ekonomi/Turizm Antalya'yı ençok Almanlar ve Ruslar tercih ediyor

Antalya'ya yılbaşından bu yana gelen turistler arasında Almanlar yüzde 28,11 pay ile birinci, Ruslar yüzde 25,96 payla ikinci sırada yer aldı.


Turizmde toplu sözleşme sevinci Ekonomi/Turizm Turizmde toplu sözleşme sevinci

Alanya'daki Alantur Otelinde 160 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. TOLEYİS Manavgat Şube Başkanı Cemalettin Kelten yaptığı açıklamada, Alantur Oteli iş yerlerinde 1 Ocak 2008 tarihinden geçerli olacak ve 160 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinin, greve 5 gün kala anlaşmayla sonuçlandığını söyledi.


En yüksek müşteri memnuniyeti tüp gaz sektöründe Ekonomi/Turizm En yüksek müşteri memnuniyeti tüp gaz sektöründe

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Türkiye Müşteri Memnuniyeti Ulusal Endeksi (TMME), 2008 yılının ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre 0,7 puan artışla 74,6 olarak gerçekleşti.


Göynük'de yangın mücadele timi kurulacak. Kemer Göynük'de yangın mücadele timi kurulacak.

Göynük beldesinde her ay gerçekleştirilen Bizim Sokak Toplantısının bu ayki bölümü, Majesty Kemer Beach Otel ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya, Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile beldedeki otellerin yöneticileri katıldı.


Kumluca SYDV Kumluca Kumluca SYDV

Kumluca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, Haziran ayında 220 kişiye 19 bin 325 YTL yardımda bulunulduğu bildirildi.


Muratpaşa Belediyesi çöp toplama saatlerini değiştirdi Güncel Muratpaşa Belediyesi çöp toplama saatlerini değiştirdi

Muratpaşa Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, temizlik Müdürlüğü ekiplerinin özellikle ana arterlerde trafik sorunu yaşanmaması için ana caddelerdeki çöpleri 21.00 - 07.00 saatleri arasında toplayacağı bildirildi.


Çekül Vakfı Başkanı Sözen: Akseki Çekül Vakfı Başkanı Sözen: "Geçmişin değerlerini yitirenler geleceği kuramaz"

Çevre ve Kültür Değerlerini Toruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, ''Geçmişin değerlerini yitirenler geleceği kuramaz'' dedi.


İhracat, kayısı fiyatlarını artırdı Korkuteli İhracat, kayısı fiyatlarını artırdı

Antalya'nın Korkuteli ilçesinden Rusya ve Orta Doğu ülkelerine kayısı ihracatı yapıldığı bildirildi. Korkuteli Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Ali Kartop yaptığı açıklamada, kayısı hasadının başladığını ve ihracatın hareketlendiğini söyledi.


Sertifikalı eczacılık dönemi başlıyor Güncel Sertifikalı eczacılık dönemi başlıyor

Antalya Eczacılar Odası Başkanı Cihan Dinç, sertifikalı eczacılık dönemi başladığını belirterek, eczane çalışanlarının daha iyi hizmet verebilmeleri için mesleki eğitime tabi tutulacaklarını bildirdi.


Yaz spor okulu öğrencilerine forma desteği Spor Yaz spor okulu öğrencilerine forma desteği

Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, yaz spor okulu öğrencilerine 80 takım forma hediye etti.


Antalyaspor'da futbolcular sağlık kontrolünden geçti Spor Antalyaspor'da futbolcular sağlık kontrolünden geçti

Antalyaspor'da futbolcular yeni sezon hazırlıkları öncesinde sağlık kontrolünden geçti.


Kepez Belediyespor, Hakan Erol'u renklerine bağladı Spor Kepez Belediyespor, Hakan Erol'u renklerine bağladı

Kepez Belediyespor, Darüşşafaka'dan forvet pozisyonunda oynayan Hakan Erol'u renklerine bağladı.


Antalyalı Gönül Köprüsü öğrenciler Diyarbakır Güncel Antalyalı Gönül Köprüsü öğrenciler Diyarbakır

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Gönül Köprüsü' projesi kapsamında, Antalaya'dan Diyarbakır'a gelen yaklaşık 400 öğrenci, DİSKİ Ham Su Arıtma Tesisi'ni ve laboratuarlarını gezerek yetkililerden bilgi aldılar. Öğrenciler Diyarbakır'da suyun musluklardan içildiğini öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemedi.


LPG'li araç kırmızı ışıkta beklerken alev aldı Güncel LPG'li araç kırmızı ışıkta beklerken alev aldı

Antalya'da LPG yakıtlı bir otomobil, kırmızı ışıkta durduğu sırada alev aldı. Otomobilin patlama tehlikesi nedeniyle çevrede panik yaşandı.


AnadoluJet 2 milyon yolcu hedefini aşacak Güncel AnadoluJet 2 milyon yolcu hedefini aşacak

AnadoluJet Bölgesel Uçuşlar Sorumlusu Sami Alan, AnadoluJet'in 2 ay gibi kısa sürede yüzde 87 doluluk oranına ulaştığını belirterek, "Yıl sonunda 2 milyon yolcu hedefimizi aşacak gibi görünüyoruz" dedi.


Kalp krizinde ilk dakikaların önemi... Sağlık/Kadın Kalp krizinde ilk dakikaların önemi...

Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Sertaç Çiçek, kalp krizi sırasında ağrı başladıktan sonra ilk 20 dakikadan itibaren hücre ölümünün başladığını bildirdi.


Akseki Belediye Meclisi toplandı Akseki Akseki Belediye Meclisi toplandı

Akseki Belediye Meclisi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Akseki Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Osman Salih Çelikel başkanlığında toplandı.


Başpehlivan Kara'ya belediyeden ödül Spor Başpehlivan Kara'ya belediyeden ödül

Kırkpınar'da başpehlivan olan Belek Belediyesi güreşçisi Recep Kara'ya, Belek Belediyesi tarafından bir otomobil, bir ev ve 70 bin YTL ödül verildi.


Demrespor'a Senagalli golcü Spor Demrespor'a Senagalli golcü

Antalya Super Amatör Kümede mücadele eden Demre Belediyespor, Senagalli forvet Pape Khalidau Sow'u trasfer etti.


Deichmann 13. mağazasını Antalya'da açıyor Güncel Deichmann 13. mağazasını Antalya'da açıyor

Avrupa'nın en büyük ayakkabı perakende zinciri Deichmann, Antalya'da 13. mağazasını açacak.


Çığırtkanlık yapan 6 işyerine kapama cezası Güncel Çığırtkanlık yapan 6 işyerine kapama cezası

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları ve turistlere rahatsızlık veren çığırtkanlığa karşı mücadelesini sürdürüyor. Büyükşehir Encümeni, Dönerciler Çarşısı’nda tüm uyarılara rağmen çığırtkanlık yaparak insanları rahatsız eden 6 iş yerine bir günlük kapama cezası verdi. İş yerleri Zabıta tarafından birer gün arayla mühürleniyor.


Teomanpaşa'nın çehresi değişiyor Güncel Teomanpaşa'nın çehresi değişiyor

Teomanpaşa Mahallesi, devam eden asfaltlama ve kaldırım taşı çalışmalarıyla yeni yüzüne kavuşuyor.


Alanya'da sahte içki operasyonu Alanya Alanya'da sahte içki operasyonu

Alanya ve Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince, Alanya'daki bazı ev ve iş yerlerine baskın düzenlendi. Operasyonda 3 bin 500 şişe sahte içki ele geçirildi.


Akseki'de kaçak avlanan iki kişi yakalandı Akseki Akseki'de kaçak avlanan iki kişi yakalandı

Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, Geyran Yaylası Gülkoyağı mevkisinde Ertuğrul Tosun (27) ve Mustafa Özkaynak'ı (36), bir miktar yaban keçisi eti, iki tüfekle yakaladı.


Sağlık çalışanlarından Güncel Sağlık çalışanlarından "yemek boykotu"

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi üyeleri, Maliye Bakanlığının yataklı tedavi kurumlarında görevli personelden yemek ücreti alınmasına yönelik genelgesinin genişletilmesine yönelik kararı protesto için iş yerlerinde yemek boykotu başlattı.


Kütükçü'ye spor temalı park Güncel Kütükçü'ye spor temalı park

Kepez Belediyesince, Kütükçü Mahallesinde, içinde basketbol sahası ve fitness aletleri de bulunan park yapımına başlandı. Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa standartlarında 8 metrekare olan kişi başına düşen yeşil alan miktarının, Kepez'de yeşil alan ve park çalışmalarıyla 11 metrekareye çıktığını bildirdi.


CHP'den 3 günlük Ergenekon nöbeti Siyaset CHP'den 3 günlük Ergenekon nöbeti

CHP İl Başkanı Ömer Melli parti il binasında basın açıklaması düzenlediği saatlerde, İstanbul’da güvenlik güçlerimize yapılan saldırılarda şehit olan emniyet görevlisinin ailesi ve emniyet mensuplarına başsağlığı diledi.


Çöl sıcakları bunaltıyor Güncel Çöl sıcakları bunaltıyor

Antalya'da etkili olan çöl sıcakları vatandaşları bunaltıyor. Hava sıcaklığının 3-4 derece daha artacağını bildiren Meteoroloji uzmanları vatandaşları sıcaktan korunmaları konusunda uyardı.


Küresel ısınmaya karşı Küresel ısınmaya karşı "tam buğday unu kullanılsın" önerisi

Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Ali İlkbahar, küresel ısınmadan dolayı buğday sıkıntısı yaşanmaması için tam buğday unundan ekmek üretiminin yaygınlaşması gerektiğini söyledi.


Gümüşhane'de mayın patlaması. 1 asker yaralı Gümüşhane'de mayın patlaması. 1 asker yaralı

Gümüşhane'de, askeri birliğin intikali sırasında mayına basan bir jandarma komando çavuşun yaralandığı bildirildi.


Ağrı Dağı'na çıkışlar yasaklandı Ağrı Dağı'na çıkışlar yasaklandı

Ağrı Valisi Mehmet Çetin, operasyonların devam etmesi nedeniyle Ağrı Dağı'nın ikinci emre kadar tırmanışa kapatıldığını bildirdi. Çetin yaptığı açıklamada, iki gün önce terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırılan 3 Alman dağcının kurtarılması için operasyonların devam ettiğini belirtti.


ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice Gürcistan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice Gürcistan

Avrupa turu çerçevesinde Gürcistan'a gelen ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili ve Gürcü muhalefet liderleri ile görüşmelerde bulundu.


ABD'den konsolosluğa düzenlenen saldırıya kınama ABD'den konsolosluğa düzenlenen saldırıya kınama

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack, bugün sabah saatlerinde İstanbul'daki Amerikan Başkonsolosluğu'na düzenlenen saldırıyı kınayarak, Türk polisinin Amerikan diplomatlarının hayatını korumak için gösterdiği cesareti takdirle karşıladığını söyledi.


THY Afrika'da hizmet ağını genişletiyor THY Afrika'da hizmet ağını genişletiyor

Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi Mehmet Fatih Ceylan, Afrika'da her geçen gün güçlenen Türk Hava Yolları'nın (THY) başarısının tesadüfle olmadığını ve profesyonel olarak en iyi hizmetin verilmesiyle Hartum'da da başarıya ulaştığını söyledi.


Akdeniz için Birlik Projesi Akdeniz için Birlik Projesi

İsrail, yeni yürürlüğe girecek Akdeniz İçin Birlik'in Arap alemiyle olan ilişkilerinin geliştirilmesine yol açacağını ümit ediyor. Arap alemiyse birliğin İsrail'le olan ilişkilerin normalleşmesine yol açmasından endişe ediyor.


İngiliz askerleri gergin İngiliz askerleri gergin

İngiltere'de ordudaki askerlerin yarıya yakınının zaman zaman istifanın eşiğine geldiği fakat daha sonra orduda kalmaya karar verdiği bildirildi.


Mercedes 7 yıl sonra çağ atlıyor Otomotiv Mercedes 7 yıl sonra çağ atlıyor

Alman otomotiv devi, 7 yıl içinde petrol ile çalışan otomobil üretimini tamamen bitirmeyi planlıyor. Alternatifler ise bio yakıtlar ve elektrikli arabalar.


Hyundai en büyük beş arasında Otomotiv Hyundai en büyük beş arasında

Hyundai Otomotiv Grubu, News Global Pazar Verileri Raporu’na göre 2007 yılındaki satışıyla dünyanın en büyük beşinci otomotiv üreticisi konumuna yükseldi.


Dacia Logan makyajlandı Otomotiv Dacia Logan makyajlandı

Renault Grubu’nun kolay erişilebilir otomobililer üretme stratejisinin ilk ürünü olan Dacia Logan, dört yıl sonra gelen makyajla gönülleri yeniden fethetmeye hazırlanıyor.


Suzuki Swift 1 Milyon'u gecti Otomotiv Suzuki Swift 1 Milyon'u gecti

Suzuki’nin en çok satan binek otomobili Swift, 1 Milyon satış adetine 3 yıl 8 ayda ulaştı.


Skoda durgunluğa rağmen yüzde 18 büyüdü Otomotiv Skoda durgunluğa rağmen yüzde 18 büyüdü

Skoda Auto, 2008'de yakaladığı satış grafiği ile iç ve dış pazarlarındaki konumunu güçlendiriyor. Bu yılın ilk 6 ayında 301 bin 512 müşteriye ulaşan Skoda, 2007'nin aynı dönemine göre sattığı araç sayısını yüzde 18,4 artırdı.


2008`in En Sportif Otomobilleri BMW'den Otomotiv 2008`in En Sportif Otomobilleri BMW'den

Spor otomobil dergisi 'Sport Auto' tarafından okuyucuları arasında yapılan oylama sonucu BMW Group dinamik ve sportif kullanım özellikleriyle 6 ödül kazandı.


Plajda hentbol kıran kırana Spor Plajda hentbol kıran kırana

Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 8.Uluslararası Plaj Hentbolü Festivali kıran kırana devam ediyor. Bayanlarda ve erkeklerde 6’şar takımın katıldığı festivalde sporcular rakiplerinin yanı sıra sıcak havayla da mücadele ediyorlar.


Hentbolcüler köpük partisinde eğlendi Kültür/Sanat Hentbolcüler köpük partisinde eğlendi

Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Hentbol Festivaline katılan sporcular Sobe Beach’de düzenlenen köpük partisinde gönüllerince eğlendiler.


Antalya'nın kurtuluşunun 87. yıldönümü kutlandı Güncel Antalya'nın kurtuluşunun 87. yıldönümü kutlandı

Antalya'nın kurtuluşunun 87. yıldönümü kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.


Polis ekiplerine esrar satmak isteyince... Kemer Polis ekiplerine esrar satmak isteyince...

Antalya'nın Kemer ilçesinde bir kişi, evinde 1 kilogram kubar esrarla yakalandı.


Turistik Danışma Ofisi'ne en çok Almanlar başvurdu Alanya Turistik Danışma Ofisi'ne en çok Almanlar başvurdu

Alanya Belediyesi, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından oluşturulan Alanya Turist Danışma ve Yardım Ofisi'ne en çok Almanlar'ın başvurduğu bildirildi.


Alanyaspor'da genel kurul yapıldı Spor Alanyaspor'da genel kurul yapıldı

TFF 2. Lig'de mücadele eden Alanyaspor'da genel kurul yapıldı. Genel kurul toplantısında 385 üyeden 138'i oy kullandı. Seçime tek liste katılırken, oyların tamamını alan Selçuk Doğan, altıncı kez kez kulüp başkanlığına seçildi.


Eller üretimde, ürünler görücüde Kültür/Sanat Eller üretimde, ürünler görücüde

Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin ''Eller Üretimde Ürünler Görücüde'' projesi adı altında ürettikleri el işi ürünler, Muratpaşa Belediyesi Aydın Kanza Kültür ve Sergi Salonu'nda sergiye sunuldu.


Kandaki şeker, cep telefonundan takip edilecek Sağlık/Kadın Kandaki şeker, cep telefonundan takip edilecek

Georgetown Üniversitesi'nden bir grup bilimadamı, şeker hastalarının kullandığı parmak delerek kandaki şeker ölçümünü yapan sisteme alternatif olarak, deriyi delmeden, gözenekleri kullanarak ölçüm yapabilecek bir teknik geliştirdi.


Önce yayaya çarptı, sonra 5 metrelik duvardan uçtu Güncel Önce yayaya çarptı, sonra 5 metrelik duvardan uçtu

Antalya'da plajdan dönen sürücünün kullandığı otomobil, kaldırımda yürüyen yayaya çarptıktan sonra, yaklaşık 5 metrelik duvardan düştü.


Ilıcalı karateciler ödülle döndü Spor Ilıcalı karateciler ödülle döndü

Kumluca'da yapılan Bölgelerarası Karate Şampiyonasına katılan Ilıca Belediyespor Kulübü sporcuları, 9 madalya ile Mnaavgat'ın gururu oldular.


TÜBİTAK, genç bilimcilerle su altını keşifte... Kaş TÜBİTAK, genç bilimcilerle su altını keşifte...

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığının, Türkiye'nin deniz zenginliklerinin bilimsel verilerle ortaya çıkarılması için düzenlediği ''Su Altı Bilim Kampı'', Antalya'nın Kaş ilçesinde başladı.


Akseki'de sondaj ile su aranıyor Akseki Akseki'de sondaj ile su aranıyor

Akseki'de belediye tarafından yeni su kaynaklarının bulunmasına yönelik sondaj çalışması başlatıldı. Akseki Belediye Başkanı Salih Çelikel, yaptığı açıklamada Göktepe Yaylası'ndan gelen suyun artık Akseki ve 11 köyün su ihtiyacını karşılayamadığını bildirdi.


LPG'li sisteme yoğun ilgi Ekonomi/Turizm LPG'li sisteme yoğun ilgi

Artan benzin fiyatları araç sahiplerinin LPG'li sisteme olan talebini arttırdı.


Falezlerden düşen genç hayatını kaybetti Güncel Falezlerden düşen genç hayatını kaybetti

Antalya'da Yavuz Özcan Parkı'ndaki falezlerden 30 metre aşağıya düşen şahıs hayatını kaybetti.


TUDER Manavgat TUDER

Antalya'nın Side Turizmciler Derneği (TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, bölgede bulunan otellerin Türk kültürünü temsil eden rakı, kahve, çay ve tatlı çeşitlerinin usulünü uygun olarak servis edilerek ön plana çıkartmasını istedi.


3. Uluslararası Ufo Müzesi Antalya Kültür/Sanat 3. Uluslararası Ufo Müzesi Antalya

3. Uluslararası Ufo Müzesi, Sirius Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'nin katkılarıyla Antalya'da açıldı. 3. Uluslararası Ufo Müzesi, Aspendos Bulvarı üzerinde bulunan Alfemo mağazasında açıldı.


Kültür/Sanat "Hemera Olimpiyatları"na büyük ilgi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Hemera Otel'de düzenlenen '1. Hemera Olimpiyatları' büyük çekişmeye sahne oldu. İngiltere, Belçika, Almanya ve Rusya'nın yanı sıra otel ekibinin katıldığı olimpiyatlarda ilginç görüntüler yaşandı.


Gün batımında konser keyfi Kültür/Sanat Gün batımında konser keyfi

Antalya Kent Müzesi, düzenlediği 'Gün Batımı Konserleri' ile Antalyalılara müzik ziyafeti çekiyor.


Altın Bilekler potayla buluştu Spor Altın Bilekler potayla buluştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Garanti Bankası işbirliği ile ücretsiz olarak gerçekleştirilen Altın Bilekler 12 Dev Adam Spor Okulu törenle açıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Köken, "Antalya basketbol şehri olacak" dedi


Sambacı kızlar nefes kesti Kültür/Sanat Sambacı kızlar nefes kesti

Antalya'da bir eğlence merkezinde düzenlenen Brezilya gecesinde sahne alan sambacı kızlar dansları ile nefes kesti.


Leylek yavruları uçuşa hazırlanıyor Gazipaşa Leylek yavruları uçuşa hazırlanıyor

Gazipaşa'nın sevimli konukları leylekler, yavrularına uçmayı öğretiyor. İlçeye mart ayından itibaren gelen leylekler, yavrularına uçmayı öğretiyor. Yuvalarının üzerinde uçuş denemeleri yapan yavru leylekler, güzel görüntüler oluşturuyor.


Pazarcının serinleme yolu Gazipaşa Pazarcının serinleme yolu

Gazipaşa'da sıcak havadan rahatsız olan pazarcı çareyi stantına vantilatör getirmekte buldu.


Alacak verecek kavgası kanlı bitti Alanya Alacak verecek kavgası kanlı bitti

Antalya'nın Alanya ilçesinde parkomat görevlisi olarak çalışan iki kişi arasında çıkan tartışma kanlı bitti. Kendisine borcu olduğunu iddia ettiği arkadaşını bıçakla yaralayan zanlı, gözaltına alındı.


Alanya'da gece hayatı Rus ve İskandinavlarla dolup taştı Alanya Alanya'da gece hayatı Rus ve İskandinavlarla dolup taştı

Antalya'nın Alanya ilçesinde gündüz denizden çıkmayan turistler, gece ise diskolara akın ediyor. Her türlü çılgın eğlencenin yaşandığı gece hayatında, genç Rus turistler köpük şovla bol bol dans edip, soluğu diskonun havuzunda alıyorlar.


Polisin cüzdanını çaldığı iddia edilen irlandalı kadın gözaltında Alanya Polisin cüzdanını çaldığı iddia edilen irlandalı kadın gözaltında

Antalya'nın Alanya ilçesinde tatil yapan bir polis memurunun çarpışan oto içinde unuttuğu cüzdanını aldığı iddia edilen Kuzey İrlandalı kadın gözaltına alındı. Kadın, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Yerli turiste çat kapı uyarısı Güncel Yerli turiste çat kapı uyarısı

Side Turizmciler Derneği (TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, Manavgat bölgesinde bulunan turistik tesislerin tamamen dolu olduğunu belirterek, yerli turisti çat kapı tatile gelmemesi konusunda uyardı.


TBMM Güncel TBMM "Onur Ödülü" ve "Üstün Hizmet Ödülleri" sahiplerini buluyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 2008 yılının TBMM 'Onur Ödülü'nün ünlü tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık'a verilmesini kararlaştırırken, 74 kurum ve kişiye 'Üstün Hizmet Ödülleri' ise 10 Temmuz Perşembe günü düzenlenecek törenle verilecek.


Panik gözaltına aldırdı Güncel Panik gözaltına aldırdı

Antalya'da polis ekiplerinin yaşanan kovalama sırasında havaya ateş açarak yakaladığı 2 kapkaç şüphelisinin olayla ilgilerinin olmamasına rağmen panik yaparak polisten kaçtıkları ortaya çıktı. Gözaltına alınan şüpheliler serbest bırakıldı.


ATM'de kartın takılı kalmasını sağlayan düzenek bulundu Güncel ATM'de kartın takılı kalmasını sağlayan düzenek bulundu

Antalya'da polis ekipleri, bir bankaya ait para çekme makinesinde kartın ATM içerisinde takılı kalmasını sağlayan düzenek buldu.


Öger Tours'tan bedava tatil olanağı Güncel Öger Tours'tan bedava tatil olanağı

Almanya'nın önde gelen turizm şirketlerinden Öger Tours, Türkiye'deki bazı tatil yerlerinde ''kaliteyi test etmek'' amacıyla bir haftalık bedava tatil olanağı sunuyor.


Plaj ve su parklarında yer kalmadı Güncel Plaj ve su parklarında yer kalmadı

Hava sıcaklığının 45 dereceye ulaştığı Antalya'da hafta sonunda plaj ve su parklarında yer kalmadı.


ArkiPARC.com.tr, Gayrimenkul Sektörünün Rehber ve Tartışma Ortamı İhtiyacına Çözüm Getiri Ekonomi/Turizm ArkiPARC.com.tr, Gayrimenkul Sektörünün Rehber ve Tartışma Ortamı İhtiyacına Çözüm Getiri

Nisan 2008’de, gayrimenkul sektörüne farklı bir açıdan bakmayı ve ilişkili tüm sektörlerdeki gelişmeleri yakından takip etmeyi amaç edinerek, gayrimenkul sektörünün nabzını tutacak bir iletişim platformu olma hedefiyle yayın hayatına başlayan, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin yeni yayını www.arkiparc.com.tr gelişmeye devam ediyor.


KKTC Türkiye'den su bekliyor KKTC Türkiye'den su bekliyor

KKTC'nin başkenti Lefkoşa'nın Türk Belediye (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, ülkede yaşanan su sıkıntısının devlet kaynakları ile aşılamayacağını, bu sebepten dolayı da Türkiye'den balonla veya tankerle su teminine gidilmesinin şart olduğunu söyledi.


TOBB'dan Sinan Aygün'e destek Ekonomi/Turizm TOBB'dan Sinan Aygün'e destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yöneticileri, bugün yayınladıkları ortak basın açıklamasıyla, Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün'e tam desteklerini ifade ederek, Aygün'e yapılan muameleden endişe duyduklarını belirttiler.


Cenk İşler Manisaspor'da... Spor Cenk İşler Manisaspor'da...

Bank Asya 1. Lig'de mücadele edecek olan Manisaspor, Antalyasporlu Cenk İşler'le 1 yıllık sözleşme imzaladı.


Stadyumlarda akreditasyon anlatıldı Spor Stadyumlarda akreditasyon anlatıldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Almanya-Türkiye maçı sonrası soyunma odasına girmesi sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu'nun 35 bin Euro para cezası ödediği bildirildi.


Güneş sistemi dairesel değil, girintiliymiş Teknoloji/Bilim/İnternet Güneş sistemi dairesel değil, girintiliymiş

Güneş sisteminin bilindiği gibi bir daire şekilde olmadığı, kocaman bir el içeri doğru itmiş gibi kenarında girinti bulunduğu ortaya çıktı.


Firefox’dan dünya rekoru Teknoloji/Bilim/İnternet Firefox’dan dünya rekoru

İnternet tarayıcısı Firefox’un geçen günlerde çıkan 3.0 sürümü, 8 milyondan fazla indirmeyle, “24 saatte en çok indirilen program” alanında dünya rekoru kırdı.


Vodafone’dan ‘Mobile Connect USB Stick’ Teknoloji/Bilim/İnternet Vodafone’dan ‘Mobile Connect USB Stick’

Vodafone’dan yapılan yazılı açıklamada, Temmuz itibariyle başlayan kampanya kapsamında, “Hesaplı İnternet Paketleri” arasından 1 GB’lık paketi seçen ve 12 aylık kullanma taahhüdü veren Vodafone abonelerinin, Vodafone USB Stick modem cihazına ücretsiz sahip oldukları ve aylık sabit ücreti indirimli olarak ödedikleri kaydedildi.


Alanya’da beş yılda 491 hektar orman yandı Alanya Alanya’da beş yılda 491 hektar orman yandı

Antalya'nın Alanya ilçesinde, 2003 yılından bu yana çıkan 188 orman yangınında 491 bin 98 hektar ormanlık alanın yandığı, bu yıl çıkan 7 yangından 3'ünün ''kasıt'', 3'ünün ''ihmal'', 1'inin de ''meçhul'' olarak kayıtlara geçtiği bildirildi.


IC Holding “VİA” markasını tanıttı Güncel IC Holding “VİA” markasını tanıttı

IC Holding İcra Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, Antalya Havalimanı yiyecek içecek hizmetleri için İçtur ve Via markası ile yeni bir dönem başlattıklarını söyledi.


İngilizce destekli su sporları kursu katılımcı bekliyor Spor İngilizce destekli su sporları kursu katılımcı bekliyor

Gazipaşa Kaymakamlığı öncülüğünde, Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü yaz dönemi su sporları etkinlikleri çerçevesinde açılan, su sporları etkinliği Gazipaşalı gençler tarafından ilgi görmedi.


“Norma” Aspendos Antik Tiyatro’da “Norma” Aspendos Antik Tiyatro’da

İtalya'nın Francesco Cilea Tiyatrosu, Vincenzoe Belli'nin grand operası Norma'yı, 15. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali kapsamında 30 Haziranda sahneleyecek.


Avrupa Beyzbol Şampiyonası ön elemeleri yapıldı Spor Avrupa Beyzbol Şampiyonası ön elemeleri yapıldı

Avrupa Beyzbol Yıldızlar Şampiyonası ön eleme müsabakaları Antalya'nın Manavgat ilçesinde yapıldı. Beş ülkenin katıldığı ön elemelerde Ukrayna takımı şampiyon oldu.


“Eğitimcilerin tatil eğilimi” anketi Güncel “Eğitimcilerin tatil eğilimi” anketi

Türk Eğitim-Sen'in yaptırdığı araştırmaya göre, eğitimcilerin yüzde 42'si tatilini memleketinde, yüzde 42'si de evinde geçiriyor.


Serin cennetler, sıcaklardan bunalanları çağırıyor Güncel Serin cennetler, sıcaklardan bunalanları çağırıyor

Denizi, kumu ve güneşi ile yaz turizminin gözdesi Türkiye'de sıcaklardan bunalanlar için doğa harikası yaylalar bulunuyor.


Dere ve çaylar boşa akmayacak Ekonomi/Turizm Dere ve çaylar boşa akmayacak

Enerji üretiminin mevcut kaynaklardan karşılanması amacı ile kurulmasına öncelik verilen hidroelektrik santral (HES) projelerine yönelik çalışmalar sürdürülüyor.


Bengü, Finike’de hayranlarıyla buluştu Finike Bengü, Finike’de hayranlarıyla buluştu

Finike fuar alanında hayranlarıyla bir araya gelen pop müziğin sevilen sesi Bengü, Finikeliler'e unutamayacakları bir gece yaşattı.


Mavikent Hasat Sonu Şenlikleri başladı Mavikent Hasat Sonu Şenlikleri başladı

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Mavikent beldesinde bu yıl 18'incisi düzenlenen hasat sonu şenlikleri, Oğuz Yılmaz konseriyle başladı.


Kumluca Belediyesi 2’nci Geleneksel Karate Bölge Şampiyonası sona erdi Kumluca Kumluca Belediyesi 2’nci Geleneksel Karate Bölge Şampiyonası sona erdi

Kumluca Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Kumluca Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen ve iki gün süren şampiyonaya 6 ilden yaklaşık 600 sporcu katıldı. Dereceye giren sporculara Kumluca Kaymakamı Abdullah Aslaner, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Gençlik Spor ilçe Müdürü Rasim Korkmaz ve diğer yetkililer tarafından madalya ve ödüller verildi.


Sporcular, Meis Adası’ndan Kaş’a kadar yarıştı Spor Sporcular, Meis Adası’ndan Kaş’a kadar yarıştı

Antalya'nın Kaş ilçesinde düzenlenen 11. Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen yüzme ve kano yarışlarında sporcular, Yunanistan'ın Meis Adası'ndan Kaş'a kadar yarıştı.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...