Perşembe, 20 Haziran 2019
Staj gören öğrenciler boş zamanlarında kadro taşı döşüyorlar Güncel Staj gören öğrenciler boş zamanlarında kadro taşı döşüyorlar

Akdeniz Üniversitesi Akseki Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Bölümü öğrencileri, boş vakitlerini Akseki'nin Dutluca köyünde sokaklara karo taşı döşeyerek geçiriyorlar.


Yapımı tamamlanan yat denize indirildi Güncel Yapımı tamamlanan yat denize indirildi

Antalya Serbest Bölgesinde yabancı sermayeli şirketler tarafından bugüne kadar yapılan yatların en büyüğü olduğu bildirilen lüks yat, dört günlük uğraş sonucu denize indirildi.


Akseki HEM'den bilgisayar kursu Akseki Akseki HEM'den bilgisayar kursu

Akseki Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğünce yaz dönemi bilgisayar kursu açıldı.


Muratpaşa Belediyesi Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası'na talip Spor Muratpaşa Belediyesi Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası'na talip

Antalya'nın Muratpaşa Belediyesi, Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası'na evsahipliği yapmak için Uluslararası Hentbol Federasyonu'na başvurdu.


Muhtarlara Siyaset Muhtarlara "Akıllı Durak" müjdesi

Antalyalı muhtarlar, ''Mahalle Net'' projesini hayata geçirerek ''e-muhtar'' döneminin başlamasına katkıda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür ettiler.


Demre "Kekova sevdalısı" İngiliz kadın yanarak can verdi

Antalya'nın Demre ilçesindeki Üçağız köyünde uzun yıllardır bir Türk ile yaşayan 64 yaşındaki engelli İngiliz uyruklu kadın, ahşap karavanda çıkan yangında yaşamını yitirdi.


Sahilde bodur elma yetiştiriciliği Kumluca Sahilde bodur elma yetiştiriciliği

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Çavuşköy (Adrasan) beldesinde, İlçe Tarım Müdürlüğünün teşvikiyle bodur elma yetiştirilmeye başlandı.


Kültürün başkentini dünyaya tanıtacak otel Kültür/Sanat Kültürün başkentini dünyaya tanıtacak otel

Aktay Turizm, Antalya Belek'te geçen yıl faaliyete soktuğu Ela Quality Resort Otel'den sonra, 2010 yılında "Dünya Kültür Başkenti" olacak İstanbul'da yeni ve farklı oteliyle misafirlerini ağırlayacağını bildirdi.


Toptancı Hal'de para hareketi yüzde 6 oranında arttı Ekonomi/Turizm Toptancı Hal'de para hareketi yüzde 6 oranında arttı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi'nde, bu yılın ilk 6 ayında toplam para hareketi, 2007 yılının aynı dönemine göre yüzde 6 oranında artış göstererek, 391 milyon 380 bin 189 YTL oldu. 2007 yılının ilk 6 ayında bu rakam 370 milyon 35 bin 381 YTL olarak gerçekleşmişti.


Hafızlık kursunu başarıyla tamamladı Korkuteli Hafızlık kursunu başarıyla tamamladı

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan bayan hafız, taç giydi.


Okul önleri güvenli Güncel Okul önleri güvenli

Antalya Emniyet Müdürlüğünce, Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışma sonucu, 2007-2008 eğitim öğretim yılında, okul önünde ve çevresinde ölümlü, yaralamalı trafik kazası meydana gelmediği bildirildi.


OSAYAD, Antalya OSİAD oldu Güncel OSAYAD, Antalya OSİAD oldu

Antalya Organize Sanayi Yatırımcıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (OSAYAD), 11 Temmuzda yaptığı genel kurulda tüzük değişikliğine giderek, adını ''Antalya Organize Sanayici ve İş Adamları Derneği (Antalya OSİAD) olarak değiştirdi.


Karaman: Spor Karaman: "Hedefimiz bu sene ligde kalmak"

Antalyaspor, yeni sezon hazırlıklarını Kızılcahamam'da günde 3 antrenmanla sürdürüyor.


Futbol maçlarında akreditasyon sistemi Spor Futbol maçlarında akreditasyon sistemi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Akreditasyon Sorumlusu Cem Akdağ, profesyonel futbol liglerinde uygulanacak akreditasyon sistemi hakkında, Antalya'da düzenlenen seminerde basın mensuplarına ve futbol takımlarının yöneticilerine bilgi verdi.


Ünlü Alman LCN, yeniden Türkiye'de Sağlık/Kadın Ünlü Alman LCN, yeniden Türkiye'de

Doğal tırnak bakımından, tırnak makyajına, el bakım serisinden, ayak bakımına, protez tırnaktan, spa'ya kadar el, ayak ve tırnak bakımında öncü Alman markası LCN, şimdi Türkiye'de.


Akdeniz'de deprem Akdeniz'de deprem

Akdeniz'de meydana gelen depremin büyüklüğünün 6,4 olduğu bildirildi.


MATSO, Halk Bankası ile kredi anlaşması imzaladı Manavgat MATSO, Halk Bankası ile kredi anlaşması imzaladı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Halk Bankası ile kredi anlaşması imzaladı.


Ormanlara su havuzları yapılıyor Güncel Ormanlara su havuzları yapılıyor

Antalya Orman Bölge Müdürlüğünce, deniz, göl, baraj, gölet ve ırmaklara uzak ormanlık alanlara, yangınlarda kullanılmak üzere büyük su havuzları inşa ediliyor.


Demre Belediyespor Futbol Okulu açıldı Spor Demre Belediyespor Futbol Okulu açıldı

Demre Belediyespor, yaz dönemi futbol okulu açtı. Demre Belediyespor'un yaz okuluna, 1994-2001 yılları arasında doğan 90 öğrenci katılıyor.


Safaricilere sigara uyarısı Alanya Safaricilere sigara uyarısı

Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici, safari turu düzenleyen işletmelerden araçlarda sigara içilmemesi ve yere izmarit atılmaması konusunda titiz davranılmasını istedi.


Antalyalı minik basketbolcular Türkiye birincisi Spor Antalyalı minik basketbolcular Türkiye birincisi

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 02-06 Temmuz 2008 tarihleri arasında İzmir'de yapılan 6.Minikler Basketbol Şenliğine İlimizi temsilen Antalya Gençlik ve Spor Kulübü katılmış ve bu şenlik sonunda birinci oldu.


Habitat için Gençlik Derneği, genç liderler yetiştiriyor Habitat için Gençlik Derneği, genç liderler yetiştiriyor

Habitat için Gençlik Derneği, “Genç Liderler Akademisi” projesiyle bir ilke daha imza atıyor. İstanbul’da kurulacak akademiyle uluslararası gençlik politikalarının geliştirilmesine ve uygulanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.


Akaryakıtta yüzde 25 tasarruf etmenin yolları Ekonomi/Turizm Akaryakıtta yüzde 25 tasarruf etmenin yolları

Son yıllarda petrol fiyatları hızlı bir şekilde yükselmesi tüketicileri tasarrufa yöneltiyor İlk zamanlar, savaş, afet, terör, arz-talep dengesizliğine bağlanan artışlarda son dönemde spekülatörler baş rolü oynuyor.


Yelkenler fora Spor Yelkenler fora

Muratpaşa Belediyespor Kulübü’nün düzenlediği yaz okulunda kursiyerlere haftanın üç günü beşer saat eğitim veriliyor


Deniz, havuz artık saçlarınızın güzelliğini etkileyemeyecek Sağlık/Kadın Deniz, havuz artık saçlarınızın güzelliğini etkileyemeyecek

Yazın kadınların en büyük sorunlarından birine çözüm bulundu. Ünlü İngiliz markası Morphy Richards'ın kablosuz saç düzleştiricisi yazın denizden ve havuzdan bozulan saçlarınız için süper bir çözüm…


Alanyalı Kursiyerlerin Belge Mutluluğu! Alanya Alanyalı Kursiyerlerin Belge Mutluluğu!

Alanya’da, Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasınca (ASMO) düzenlenen, “Muhasebe Yardımcı Eleman Yetiştirme” kursunu bitirenlere belgeleri törenle verildi.


Anadolu Ateşi ilk kez Filistin'de Kültür/Sanat Anadolu Ateşi ilk kez Filistin'de

2001 yılından itibaren birçok ülkede gösteri sunan Anadolu Ateşi dans topluluğu, 2008 yılında da turnelerini sürdürüyor. Dünyanın en ünlü gösteri merkezlerinde sahne alan topluluk, Filistin’de de sahne aldı.


Bellona'dan yaz müjdesi Ekonomi/Turizm Bellona'dan yaz müjdesi

Ev modasının öncüsü Bellona, farklı ürün gruplarında başlattığı yüzde 40’a varan indirim avantajları ile yaza damgasını vuruyor.


Güneşe özel indirim, Watsons'ta Ekonomi/Turizm Güneşe özel indirim, Watsons'ta

Sayısız çeşitlilikte güzellik ve bakım ürününün en ekonomik fiyatlarla satıldığı Watsons'ta, şimdi yaza özel fırsat zamanı.


10 bin Kepezli tapusuna kavuşuyor Güncel 10 bin Kepezli tapusuna kavuşuyor

Kepez Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısının devamında 50 yıllık Vakıf mülkiyeti sorunu çözülen ve 10 bine yakın kişiyi ilgilendiren Sütçüler tapulanmasındaki 752 taşınmazın hak sahiplerine tahsisi oy birliği ile kabul edildi.


Antalya'da bu hafta Kültür/Sanat Antalya'da bu hafta

GÜN BATIMI KONSERLERİ ANTALYA DEVLET OPERA VE BALE ORKESTRASI VE KOROSU 18 TEMMUZ 2008 ETKİNLİK YERİ : KARAALİOĞLU PARKI SAAT: 19.30


İlan ve Reklam Vergisi ikinci taksiti için uyarı Ekonomi/Turizm İlan ve Reklam Vergisi ikinci taksiti için uyarı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, mükelleflerden, ilan ve reklam vergilerinin ikinci taksitinin Temmuz ayının son gününe kadar yatırılmasını istedi.


Milli Piyango'nun  1,5 milyon YTL'lik büyük ikramiyesi Alanya'ya çıktı Alanya Milli Piyango'nun 1,5 milyon YTL'lik büyük ikramiyesi Alanya'ya çıktı

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 9 Temmuz'daki çekilişin talihlisi, Antalya'nın Alanya ilçesinden çıktı.


Kepez'de ahşap oymacılığı sergisi Güncel Kepez'de ahşap oymacılığı sergisi

Kepez Belediyesi hizmet binası, emekli öğretmen Mehmet Özbakır’ın ahşap oymacılığı sergisine ev sahipliği yapıyor.


Antalyaspor Elağzıspor'dan Korhan Öztürk'ü transfer etti Spor Antalyaspor Elağzıspor'dan Korhan Öztürk'ü transfer etti

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu yaptığı açıklamada, Elazığspor'un orta saha oyuncusu 25 yaşındaki Korhan Öztürk ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi.


Güreşçilere Türel'den altın ödül Spor Güreşçilere Türel'den altın ödül

647'nci tarihi Kırkpınar Güreşleri'nden 5 birincilik, 3 ikincilik, bir üçüncülükle dönen Antalya Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımını karşılayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, güreşçilere birer altın taktı.


Kekova'daki batık kent temizleniyor Güncel Kekova'daki batık kent temizleniyor

Kekova Adası'nda bulunan ve bir kısmı denizin altında kalan M.Ö 3 bin yılına ait batık kentin karada kalan kısmını temizleme çalışmaları başlatıldı.


Festival Çarşısı'nda Güncel Festival Çarşısı'nda "imitasyon mal" tartışması

Antalya'da tekstil ürünlerinin satışının yapıldığı festival çarşısında, çeşitli markaların şirket avukatlarınca imitasyon mal tespiti yapmak istemeleri sırasında tartışmalar yaşandı.


Ekonomi/Turizm "Karpuzun tadını kaçıran olgunlaşmadan erken hasat edilmesidir"

Fide Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Titiz, ''Karpuzun tadını kaçıran aşılı fide değil, olgunlaşmadan erken hasat edilmesidir'' dedi.


Böbrek bekleyenler tek merkeze kayıt olacak Böbrek bekleyenler tek merkeze kayıt olacak

Birden fazla organ nakli merkezine kayıtlı böbrek hastaları, bekleme listesinde olmak istedikleri nakil merkezini bildirmek üzere Sağlık Bakanlığına başvuracak.


İmkansızlıklara rağmen başardılar Spor İmkansızlıklara rağmen başardılar

Antalya'da kısıtlı imkanlarla yarışmalara hazırlanan Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu Hentbol Takımı, Türkiye şampiyonu oldu. Barış Mahallesindeki Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu'nda kısıtlı imkanlarla dört yıl önce kurulan hentbol takımı, Türkiye şampiyonluğuna imza attı.


Kumluca'da turfanda sebze sezonu sona erdi Kumluca Kumluca'da turfanda sebze sezonu sona erdi

Kumluca ilçesinde örtü altı sebze üretimi sezonunun sona ermesiyle birlikte, çiftçiler seralarında temizlik işlerini tamamlayarak yeni sezon hazırlıklarına başladı.


Turizmin gizli cenneti Kumluca Turizmin gizli cenneti "Olimpos"

Kumluca ilçesine bağlı turistik Olimpos beldesi, doğal güzelliğinin yanı sıra her gelir grubuna uygun tatil imkanı da sunuyor. Kumluca sınırları içindeki 2200 yıllık liman şehri Olimpos, bugün adını turizmle duyuruyor.


Baraner: Baraner: "TUI'nin katalog geliri rüzgar enerjisi santraline"

Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı ve Tur Operatörü TUI'nin danışmanı Hüseyin Baraner, ''Yeşil katalog'' çıkaran Avrupa'nın en büyük tur operatörü TUI'nin bu katalogdan elde edeceği ek gelirleri Türkiye'de kurulacak rüzgar enerjisi santraline harcayacağını söyledi.


Yeni memur yemin etti Akseki Yeni memur yemin etti

Akseki İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne yeni atanan memur Alime Hacıbeyoğlu, yemin ederek görevine başladı.


Yunuslarla terapi Kaş Yunuslarla terapi

Antalya'nın Kaş ilçesindeki merkezde, iki yunus ile zihinsel ve bedensel engellilere terapi hizmeti veriliyor. Merkezin sorumlusu Ece Belenlioğlu yaptığı açıklamada, bir tedavinin yaklaşık 10 seans sürdüğünü belirterek, bunun için 3 bin 250 Avro ücret alındığını bildirdi.


Karaçay: Güncel Karaçay: "Manavgat Barış Suyu'na büyük talep var"

Antalya Su ve Atık Su (ASAT) Genel Müdürü Faruk Karaçay, Manavgat Barış suyuna büyük talep olduğunu ancak şu anda su satışına hazır olmadıklarını bildirdi.


Antalyaspor'un hedefi Süper Lig'de kalıcı olmak Spor Antalyaspor'un hedefi Süper Lig'de kalıcı olmak

Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, hedeflerinin Süper Lig'de kalıcı bir takım oluşturmak olduğunu söyledi. Hasan Akıncıoğlu yaptığı açıklamada, Antalyaspor'un bu yıl tekrar Süper Lig'e çıktığını hatırlatarak, yayın, reklam gelirleri, Futbol Federasyonu'ndan gelecek para, sponsorlardan elde edilecek gelirle 15-20 milyon YTL civarında bir gelire sahip olunacağını bildirdi.


Park çocuklarla açıldı Güncel Park çocuklarla açıldı

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner’in Altınova Menderes Mahallesi’ne kazandırdığı park, “parklar şenleniyor” etkinliği ile hizmete girdi.


Güncel "Lara'da ses sınırı 108 desibele çıkıyor"

Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Karaman, Çevre Bakanlığı standartlarına göre gece 55, gündüz 65 desibel olan ses sınırının, havaalanına inip kalkan uçaklarla 108 desibele kadar çıktığını belirterek, ''Önlem alınmazsa Lara ve civarı oturulamayacak hale gelecek'' dedi.


Elmalı Mehmet Topçu İlköğretim Okulu yıkılıyor Elmalı Elmalı Mehmet Topçu İlköğretim Okulu yıkılıyor

Elmalı Karyağdı Mahallesi'ndeki Mehmet Topçu İlköğretim Okulu yeniden yapılmak üzere yıkılıyor.


Ayşegül, Manavgat'ı sevindirdi Spor Ayşegül, Manavgat'ı sevindirdi

Mersin'de yapılan Türkiye Kick Boks Şampiyonasında K1 dalında ikinci, Light Cantact dalında üçüncü olan Manavgat Avşar Spor Kulübü sporcusu Ayşegül Kaplan, Manavgatlıları sevindirdi.


Manavgat'ta Türk El Sanatları Çarşısı açılacak Manavgat Manavgat'ta Türk El Sanatları Çarşısı açılacak

Manavgat ilçesinde Türk El Sanatları Çarşısı açılacak. Rauf Denktaş Asma Köprü kompleksinde yer alacak çarşının inşaatı ile ilgili bilgi veren Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Mazi, turizme yeni bir soluk getirmek istediklerini söyledi.


Elmalı Tarihi Helvacılık Çarşısı restore ediliyor Elmalı Elmalı Tarihi Helvacılık Çarşısı restore ediliyor

Antalya'nın Elmalı ilçesindeki tarihi Helvacılık Çarşısı restore ediliyor. Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Yapıcı yaptığı açıklamada, 1610 yılında yapılan Ketenci Ömer Paşa Cami Külliyesi'ndeki Helvacılık Çarşısı'nda restorasyon çalışmalarına başlandığını bildirdi.


Ali Çetinkaya Caddesi yayalaştırılıyor Güncel Ali Çetinkaya Caddesi yayalaştırılıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, halkın kararı ile Ali Çetinkaya Caddesini yayalaştıracaklarını açıkladı.


Korkuteli'de trafik kazası:1 ölü, 1 yaralı Korkuteli Korkuteli'de trafik kazası:1 ölü, 1 yaralı

Antalya'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.


Temizlik görevlilerinin dikkati hırsızlığı ortaya çıkardı Güncel Temizlik görevlilerinin dikkati hırsızlığı ortaya çıkardı

Antalya Emniyet Müdürlüğünün Toplum Destekli Polislik Hizmetleri kapsamında, görevleri sırasında suç ve suçlulara karşı duyarlı olmaları konusunda seminer verilen temizlik görevlileri, bir hırsızlık olayının aydınlatılmasını sağladılar.


Kumluca'da asfalt çalışmaları başladı Kumluca Kumluca'da asfalt çalışmaları başladı

Kumluca'da geçen yıl açılan 7 kilometrelik çevreyolunun, Kumluca-Beykonak arasındaki bin 300 metrelik kısmı asfaltlanıyor.


Kepez Belediyespor, Güven Esmer ile sözleşme yeniledi Spor Kepez Belediyespor, Güven Esmer ile sözleşme yeniledi

Kepez Belediyespor, iki sezondur kadrosunda bulunan ve daha önce anlaştığı Güven Esmer ile resmi sözleşme imzaladı.


Muratpaşa'da hurda operasyonu Güncel Muratpaşa'da hurda operasyonu

Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hurda ve kağıt toplayıcılara yönelik operasyonlarına devam ediyor.


Hastane personeline kene eğiitimi Güncel Hastane personeline kene eğiitimi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Personel Eğitim Birimi,kene ısırıkları ve Kırım Kongo kanamalı ateşine yönelik eğitim semineri düzenledi.


Avrupa Birliği Gençlik Eylemde Programı Demokrasi Projesi Kaş Avrupa Birliği Gençlik Eylemde Programı Demokrasi Projesi

Avrupa Birliği Gençlik Eylemde Programı Demokrasi Projesi çerçevesinde İtalya, Malta ve Türkiye'den 30 genç müzik ve drama çalışmaları gerçekleştirecek.


77 kilogram esrar ele geçirildi Güncel 77 kilogram esrar ele geçirildi

Antalya'da 77 kilo 650 gram kubar esrar ele geçirildiği bildirildi, olayla ilgili 5 kişi yakalandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin istihbarat çalışması sonucu, Zeytinköy bölgesine bir nakliye kamyonunda uyuşturucu madde getirildiği tespit edildi.


Serik'te yardımseverlere üst geçit çağrısı Serik Serik'te yardımseverlere üst geçit çağrısı

Serik Belediye Başkanı Mehmet Habalı; yaptığı açıklamada; D-400 karayolunun yoğunluğu ve yayaların karşıdan karşıya geçmekte büyük sıkıntı yaşadıklarını vurgulayarak; “Vatandaşların karşıdan karşıya geçerken büyük tehlike atlatıyorlar. Biz bunu üst geçitlerle ortadan kaldırmak istiyoruz” dedi.


Güneş bize yeter! Güncel Güneş bize yeter!

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şubesi Başkanı Hediye Gündüz, Antalya’nın güneş enerjisi potansiyelinden faydalanmak için, yerel yönetimleri ve vatandaşları bir an önce harekete geçmeye çağırdı


Boş Müdür Yardımcılıkları kadroları açıklandı Manavgat Boş Müdür Yardımcılıkları kadroları açıklandı

Antalya Valiliği tarafından Manavgat’ta Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılı boş olan okulların listesi açıklandı. Yönetici kadrosuna atanmak için müracaatlar başladı. Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanlığı Şube Müdürlüğü ve müdürlük kadrolarının açıklanmamasını dikkat çekici bulunduğunu açıkladı


Korkuteli’de tarihi eser operasyonu Korkuteli Korkuteli’de tarihi eser operasyonu

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, Osmanlı dönemine ait 15 tarihi eser ele geçirildi.


GATAB takipte Kemer GATAB takipte

GATAB Müdürü Mustafa Yurduseven, yaz dönemi ile birlikte hummalı bir çalışmaya başladıklarını belirterek, “Su kullanımı ile birlikte artan kaçak kullanım, geri dönmeyen tahsilatlar, ve abonelik şeklinde yapılması gereken işlemlerle ilgili takiplerimizi artırdık” dedi.


Tiyatro Sever Eczane Teknisyenleri Kültür/Sanat Tiyatro Sever Eczane Teknisyenleri

Eczacı Kalfaları Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde, Gelecek Garantisi Konulu Toplantı Yapıldı. Toplantıya Eczane teknisyenleri yoğun ilgi gösterdi.


Muratpaşa Belediyesi’nden 4 mahalleye birden kaldırım Güncel Muratpaşa Belediyesi’nden 4 mahalleye birden kaldırım

Muratpaşa Belediyesi; Yenigün, Kızıltoprak, Dutlubahçe ve Cumhuriyet Mahaalleri’nde aynı anda kaldırım çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, günde ortalama 1200 metrekare kaldırım-bordür döşüyor.


Muratpaşa’dan Kadın Toplum Merkezi Güncel Muratpaşa’dan Kadın Toplum Merkezi

Antalya’da insan odaklı belediyeciliğin en önemli örneklerini sergileyen Muratpaşa Belediyesi; istismara uğrayan kadınların çocukları ile birlikte yararlanabilecekleri, Kadın Toplum Merkezi’ni yıl sonuna kadar tamamlayıp hizmete açacak


Tavuk etinde hızlı bozulma riski Sağlık/Kadın Tavuk etinde hızlı bozulma riski

Yaz aylarıyla birlikte özellikle piknik ve tatil yörelerinde tüketimi artan tavuk etinde, hızlı tüketim ile soğuk zincir kurallarına uyulması gerektiği bildirildi.


Keneler sadece KKKA bulaştırmıyor Sağlık/Kadın Keneler sadece KKKA bulaştırmıyor

Türkiye'de son yıllarda onlarca insanın ölümüne neden olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığıyla gündeme gelen kenelerin, romatizma benzeri şikayetlerle kendisini gösteren ''Lyme'' ve daha birçok enfeksiyona da neden olduğu bildirildi.


Demre'de deve turu yasaklandı Güncel Demre'de deve turu yasaklandı

Demre ilçesinde belediye tarafından deve turu yapılması yasaklandı. Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, deve turunun ilk zamanlarda turizme renklilik getirdiğini düşündüklerini ve bu amaçla izin verdiklerini söyledi.


Belediyenin el koyduğu deve çalındı Alanya Belediyenin el koyduğu deve çalındı

Antalya'nın Alanya ilçesinde belediyenin el koyduğu deve çalındı. Alınan bilgiye göre, Alanya Belediyesi zabıta ekipleri, yasak olmasına rağmen turist gezdirilen deveye bir süre önce el koydu ve devenin sahibi Yakup Demir'e 125 YTL para cezası yazıldı.


Esnaf Odası'ndan gaz kullanım kursu Manavgat Esnaf Odası'ndan gaz kullanım kursu

Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Odası (MESO) Başkanı Atilla Yıldız, Meslek Liseleri ile Esnaf Odaları tarafından soğutucu gazların kullanımı konusunda kurs açıldığı bildirdi.


AK Partili başkanlar güven tazeledi Siyaset AK Partili başkanlar güven tazeledi

Manavgat'a bağlı Sarılar, Çolaklı ve Side beldelerinde yapılan AK Parti belde kongrelerinde eski başkanlar yeniden seçildi. Manavgat AK Parti İlçe Başkanı Cemil Yiğit, Sarılar, Çolaklı ve Side'de belde kongrelerin yapıldığını belirterek, Side'de Hüseyin Külahlı, Sarılar'da Abdurrahman Limon ve Çolaklı'da Ali Ekim'in delegelerin oyuyla tekrar başkanlığa seçildiklerini söyledi.


İlaçsız tarıma doğru... Ekonomi/Turizm İlaçsız tarıma doğru...

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı Batı Akdeniz Araştırma Enstitüsü'nde (BATEM), BM tarafından desteklenen Türkiye'de Betil Bromid Sonlandırma Projesi çerçevesinde yürütülen ilaçsız tarım uygulamasında yüzde 90 başarı sağlandığı bildirildi.


Akseki'de çekirge mücadelesi sona erdi Akseki Akseki'de çekirge mücadelesi sona erdi

Akseki Tarım İlçe Müdürü Mustafa Güven, 20 Nisanda başlayan devlet yardımlı çekirge mücadelesinin sona erdiğini, ancak mücadele sırasında köy muhtarlıklarından gereken ilgiyi görmediklerini, bu yüzden mücadeleden etkili sonuç alamadıklarını bildirdi.


Kumluca "Ülke Senin, Keşfet" Projesi

Diyarbakır Valiliğince uygulanan ''Ülke Senin, Keşfet'' projesi kapsamında, il genelinde derslerinde başarılı olan lise öğrencileri, Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Olympos beldesinde tatille ödüllendirildi.


Toros: Spor Toros: "Galatasaray yüksek bonservis istiyor"

Antalyaspor Kulübü Genel Menajeri Erk Toros, transfer etmek istedikleri Zafer Şakar, Özgürcan Özcan ve Anıl Karaer için Galatasaray'ın yüksek bonservis bedeli istediğini söyledi.


Türkiye en çok sigara içilen 10 ülke arasında... Sağlık/Kadın Türkiye en çok sigara içilen 10 ülke arasında...

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) 2008 yılına ilişkin hazırladığı ''Sağlık Raporu''nda, dünya genelinde ölüme neden olan ilk 8 hastalığın 6'sının ardındaki ''karanlık gücün'' sigara olduğuna dikkat çekiliyor.


Antalya'da kene paniği Güncel Antalya'da kene paniği

Antalya'da bir apartmanın bahçesinde vatandaşlar tarafından bulunan keneler, mahalle halkı arasında paniğe neden oldu. Bir bardağa konulan keneler incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğü'ne götürülürken, bir ekip de mahallede ilaçlama çalışması yaptı.


Büyükşehir'in Euro Challenge'taki rakipleri belli oldu Spor Büyükşehir'in Euro Challenge'taki rakipleri belli oldu

Beko Basketbol Ligi takımlarından Antalya Büyükşehir Belediyespor'un Euro Challenge'taki rakipleri belli oldu.


ABD'li ve Antalyasporlu bayan futbolculardan dostluk maçı Spor ABD'li ve Antalyasporlu bayan futbolculardan dostluk maçı

ABD'nin California Los Angeles Üniversitesi'nin bayan futbol takımı, Antalyaspor Bayan Futbol Takımı ile dostluk maçında karşı karşıya geldi. Hasan Subaşı Tesisleri'nde 35'er dakikalık iki devre halinde oynanan maç 2-2 beraberlikle sona erdi.


Alanya'da piknik alanları keneye karşı ilaçlanıyor Alanya Alanya'da piknik alanları keneye karşı ilaçlanıyor

Alanya'da film çekimleri sırasında başlayan kene korkusu piknik alanlarında ilaçlama yaptırıyor. Antalya'nın Alanya İlçesi Kızılalan Mevkii'nde çekimleri tamamlanan 'Deli Dumrul' film setinde yaşanan kene paniği, bölgenin ölümcül virüs taşıyan kenelere karşı ilaçlatılmasını sağladı. Her gün yüzlerce turistin piknik yapmak için gitti Kızılalan, burada işletmesi bulunanlarca ilaçlatılmaya başlandı.


Beach Park Manavgat gecelerinin vazgeçilmez mekanı Manavgat Beach Park Manavgat gecelerinin vazgeçilmez mekanı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde kısa süre önce faaliyete geçen Sorgun Beach Park, gerçekleştirdiği birbirinden ilginç aktivitelerle dikkat çekiyor.


Tükçe öğrenen yabancılara AKDİM'den sertifika Kültür/Sanat Tükçe öğrenen yabancılara AKDİM'den sertifika

Akdeniz Kültürlerarası Diyalog Merkezi (AKDİM) tarafından düzenlenen Türkçe okuma yazma kursuna katılan 13 kursiyere sertifikaları verildi.


Türk Telekom Kupası Ilıca Belediyespor’un Spor Türk Telekom Kupası Ilıca Belediyespor’un

Ilıca Belediyespor futbol takımı 1. Türk Telekom minikler futbol turnuvasında şampiyon oldu.


Kadızade yeni adresinde konuklarını bekliyor Güncel Kadızade yeni adresinde konuklarını bekliyor

Işıklar'da 5 yılı aşkın süredir aynı damak tadı ve lezzetiyle hizmet veren Kadızade Ocakbaşı, Cumhuriyet Caddesi'ndeki yeni yerine taşındı. Kozaklı Kahve ile Yenikapı Karakolu arasındaki yeni yerinde gerek müdavimlerini, gerekse de yeni konuklarını ağırlamaya devam eden Kadızade Ocakbaşı, sadece hafta sonu yapılan fasılları da haftanın her gününe yaydı.


Döşemealtı’na tarihi kardeş geliyor Güncel Döşemealtı’na tarihi kardeş geliyor

Kosova’da Türklerin yaşadığı bir yerleşim yeri olan Mamuşa Belediyesi ile Antalya Döşemealtı Belediyesi meclislerinde aldıkları kararla birbirlerini kardeş belediye ilan ettiler. Böylelikle bir süre önce bağımsızlığını kazanan Kosova ile geliştirilen ilişkilere Antalya Döşemealtı Belediyesi’nde dâhil oldu.


27. Hafta TODOSK Etkinlikleri Kültür/Sanat 27. Hafta TODOSK Etkinlikleri

Türkiye dağcılık Federasyonu kış dağcılığı kar buz eğitimi, ayrıca TODOSK’un kendi sporcularına yönelik Kış dağcılığı kar buz eğitimi Erciyes dağı eteklerinde Hacılar dağ evi yakınlarında yapıldı. Federasyon eğitimine 3 TODOSK sporcusu katılırken TODOSK’un kendi bünyesinde yaptığı eğitime 14 sporcu katıldı.


Tekirova Gönül Köprüsü çocuklarını kucakladı Kemer Tekirova Gönül Köprüsü çocuklarını kucakladı

Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında Tekirova Van’lı öğrenci misafirlerini ağırladı. Tekirova Beldesi adına Tekirova belediyenin öncülüğünde Tekirova’da bulunan otellerin malzeme ve ekipman katkılarıyla Van’dan gelen 500 öğrenciye Antik Phaselis’te öğle yemeği organizasyonu yapıldı.


Kepez Meclisi’nden tam destek Güncel Kepez Meclisi’nden tam destek

Kepez Belediyesi’nin AK Parti, CHP, MHP, Anavatan ve Bağımsız Meclis Üyeleri, ortak bir açıklama yaparak, ilçedeki tapu iptalleri sorununu çözecek olan ve TBMM’ye sunulan "3402 Sayılı Kadastro Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun" teklifine destek verdi.


Başkan Buhurcu’dan Saylık’a yanıt Güncel Başkan Buhurcu’dan Saylık’a yanıt

Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurcu, Antalya’da yasal olarak ekmek üreten fırınlardaki ekmeklerin sağlıklı ve Tarım İl Müdürlüğü’nün kontrolünde olduğunu söyledi.


Ata Demirer Antalya'ya geliyor Kültür/Sanat Ata Demirer Antalya'ya geliyor

“Ata Demirer Show” adlı yepyeni gösterisiyle uzun bir ara verdiği sahneye dönen Ata Demirer, hayranlarıyla hasret gidermeye yaz sezonunda da devam edecek.


Trafik sigortasında Ekonomi/Turizm Trafik sigortasında "rehber tarife"

Sigorta primlerinin serbestçe belirlenmesi uygulamasına 1 Temmuz tarihinde geçilmesinin ardından Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB), şirketler için ''rehber tarife'' hazırladı.


Güneş büyük enerji kaynağı Teknoloji/Bilim/İnternet Güneş büyük enerji kaynağı

Doğal enerji kaynaklarından güneş enerjisiyle Türkiye'nin şu anda ürettiği enerjinin (Türkiye 2007'de 191 milyar kilovatsaat enerji üretti) iki katını üretebileceği belirtiliyor.


Genetik bilgileri anahtarlıkta taşıma projesi Teknoloji/Bilim/İnternet Genetik bilgileri anahtarlıkta taşıma projesi

İzmir'de iki lise öğrencisi, kişilerin DNA bilgilerinden yararlanılarak kimliklerinin tespiti ve ayırt edilmesi amacıyla geliştirdikleri ''Genetik Parmak İzi: Mikrosatellit Marker Analizi ile Ulusal Veri Bankası Oluşturulması'' projesiyle kişilere ait DNA bilgilerini şifreledi.


Büyüyen tehdit: Işık Kirliliği Teknoloji/Bilim/İnternet Büyüyen tehdit: Işık Kirliliği

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) Başuzmanı Dr. Tuncay Özışık, ışık kirliliğinin zararlarına işaret ederek, ''Çocuklar ve gençler, astronominin doğal laboratuvarı olan geceleri, gökyüzünün nasıl bir şey olduğunu bilmiyor'' dedi.


1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203 - 204 - 205 - 206 - 207 - 208 - 209 - 210 - 211 - 212 - 213 - 214 - 215 - 216 - 217 - 218 - 219 - 220 - 221 - 222 - 223 - 224 - 225 - 226 - 227 - 228 - 229 - 230 - 231 - 232 - 233 - 234 - 235 - 236 - 237 - 238 - 239 - 240 - 241 - 242 - 243 - 244 - 245 - 246 - 247 - 248 - 249 - 250 - 251 - 252 - 253 - 254 - 255 - 256 - 257 - 258 - 259 - 260 - 261 - 262 - 263 - 264 - 265 - 266 - 267 - 268 - 269 - 270 - 271 - 272 - 273 - 274 - 275 - 276 - 277 - 278 - 279 - 280 - 281 - 282 - 283 - 284 - 285 - 286 - 287 - 288 - 289 - 290 - 291 - 292 - 293 - 294 - 295 - 296 - 297 - 298 - 299 - 300 - 301 - 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 - 349 - 350 - 351 - 352 - 353 - 354 - 355 - 356 - 357 - 358 - 359 - 360 - 361 - 362 - 363 - 364 - 365 - 366 - 367 - 368 - 369 - 370 - 371 - 372 - 373 - 374 - 375 - 376 - 377 - 378 - 379 - 380 - 381 - 382 - 383 - 384 - 385 - 386 - 387 - 388 - 389 - 390 - 391 - 392 - 393 - 394 - 395 - 396 - 397 - 398 - 399 - 400 - 401 - 402 - 403 - 404 - 405 - 406 - 407 - 408 - 409 - 410 - 411 - 412 - 413 - 414 - 415 - 416 - 417 - 418 - 419 - 420 - 421 - 422 - 423 - 424 - 425 - 426 - 427 - 428 - 429 - 430 - 431 - 432 - 433 - 434 - 435 - 436 - 437 - 438 - 439 - 440 - 441 - 442 - 443 - 444 - 445 - 446 - 447 - 448 - 449 - 450 - 451 - 452 - 453 - 454 - 455 - 456 - 457 - 458 - 459 - 460 - 461 - 462 - 463 - 464 - 465 - 466 - 467 - 468 - 469 - 470 - 471 - 472 - 473 - 474 - 475 - 476 - 477 - 478 - 479 - 480 - 481 - 482 - 483 - 484 - 485 - 486 - 487 - 488 - 489 - 490 - 491 - 492 - 493 - 494 - 495 - 496 - 497 - 498 - 499 - 500 - 501 - 502 - 503 - 504 - 505 - 506 - 507 - 508 - 509 - 510 - 511 - 512 - 513 - 514 - 515 - 516 - 517 - 518 - 519 - 520 - 521 - 522 - 523 - 524 - 525 - 526 - 527 - 528 - 529 - 530 - 531 - 532 - 533 - 534 - 535 - 536 - 537 - 538 - 539 - 540 - 541 - 542 - 543 - 544 - 545 - 546 - 547 - 548 - 549 - 550 - 551 - 552 - 553 - 554 - 555 - 556 - 557 - 558 - 559 - 560 - 561 - 562 - 563 - 564 - 565 - 566 - 567 - 568 - 569 - 570 - 571 - 572 - 573 - 574 - 575 - 576 - 577 - 578 - 579 - 580 - 581 - 582 - 583 - 584 - 585 - 586 - 587 - 588 - 589 - 590 - 591 - 592 - 593 - 594 - 595 - 596 - 597 - 598 - 599 - 600 - 601 - 602 - 603 - 604 - 605 - 606 - 607 - 608 - 609 - 610 - 611 - 612 - 613 - 614 - 615 - 616 - 617 - 618 - 619 - 620 - 621 - 622 - 623 - 624 - 625 - 626 - 627 - 628 - 629 - 630 - 631 - 632 - 633 - 634 - 635 - 636 - 637 - 638 - 639 - 640 - 641 - 642 - 643 - 644 - 645 - 646 - 647 - 648 - 649 - 650 - 651 - 652 - 653 - 654 - 655 - 656 - 657 - 658 - 659 - 660 - 661 - 662 - 663 - 664 - 665 - 666 - 667 - 668 - 669 - 670 - 671 - 672 - 673 - 674 - 675 - 676 - 677 - 678 - 679 - 680 - 681 - 682 - 683 - 684 - 685 -
AjansBIR haber arşivinde toplam 68406 adet haber bulunmaktadır.

E-bülten Gurubu

bize katılın ...